Běžky

Přidat zprávu
Na jih a východ od Brna
Mařatický Hochfilzen na Výšině sv. Metoděje nad Uherským Hradištěm nabídl včera a dnes výjimečný štědrodenni zážitek. Sněhové podmínky sice jen pro srdcaře, ale díky za ně!!! 😁
Bílé Karpaty
Nová Lhota. Cesta z Nové Lhoty neprůjezdná z n.m.výšky 520 m, na cestě závěje. Sníh vlhký, trasa od rozcestníku u Kubíkova vrchu směr Myjava - stopa OK, od 12.00 hod.mokrý sníh.
Brno
Dopoledne na babické plošině: teplota lehce pod nulou, nový vlhký sníh, námraza na stromech. Na plošině projeto velké (4,3 km) i malé (poloviční) kolečko. Nejlepší podél lesa na jihu a východě plošiny, kde není zafoukávaná stopa. Velké překvapení... více
Bílé Karpaty
Brumov směr Vrsatec V pátek proběhla úprava rolbou. Vycházeli jsme od hřbitova, ve spodní části málo sněhu a ledové, horní partie na loukách dobré v lese od rolby vytáhne hrudy blata
Drahanská vrchovina
Příjemné svezení kolem Kořence. Celkově pořád dobre, jen místy vymrzla stopa od vody zespodu. Výjimečně lezla hlína nebo nějaká ta větvička.
Brno
Na okruzích kolem kalcitu trochu nasnezilo a pořád to jde. Stopa místy rozfoukana, nikde jsem neskrtl. Dnes občas silnější vítr, lidí malo.
Bílé Karpaty
Javorina ze sedla od hlavni cesty pres kamennou budu, uzasne zimni podminky prasan a skoro nikde nikdo, perlickou otevrena hospoda na Holubyho chate s prijemnou obsluhou. Tento vikend budou jeste podminky uzasne a urcite bude sjizdne i od Kubikova... více
Brno
Babice nad Svitavou (plošina): Včera připadlo 3–5 cm sněhu, který hodně zpomalil stopy a bylo třeba je několikrát projet, aby se člověk trochu svezl. Ubylo trávy a hnědé stopy. Do konce týdne to určitě ještě půjde.
Brno
Cesta na Mapy.cz značená jako běžkařská je jako ostatně všechny jiné cesty MENDELU bohužel vyhrnuta, ale s opatrností se na ni da s béčkovými lyžemi, s ještě větší opatrností je to díky vyhynutí ideální na skate.
Na jih a východ od Brna
Chřiby, svážnice Chabaně směrem Buchlov kámen už je i nějaká stopa. Vlastně asi všude kde je nějaký dobrý rovný povrch, tak kolem 400mnm je i 20cm sněhu.
Brno
Podkomorské lesy, trasa Žebětín-modrá tzn, nad Horákovým žlebem vlevo svážníce pod Lipový vrch, Helenčina studánka, přes silnici k Autodromu a zpět Helenčina studánka, asfaltka, pod Lipovým vrchem vpravo po žluté a po Jubilejní aleji sjezd k... více
Brno
Babice nad Svitavou (babická plošina): Velké kolečko vpravo vedle cesty Babice–Křtiny, cca 4,3 km. Relativně pěkná uježděná stopa v celé délce. Horší úseky při výjezdu od Babic, leze tráva a trochu hlína, vyfoukáno. Podél lesa super. Na béčkové... více
Drahanská vrchovina
Dnes na polích kolem Benešova. Na FB ráno psali, že vyjeli připravit stopy. Auto jsme nechali v Benešově pod hřbitovem a vyrazili do polí. Většina stop byla připravená, jen z kopečka po startu jižně dolů projetá jen běžkaři. Co jsem se díval na... více
Brno
Hády, od Klajdovky směrem na Kopaniny přes les naprosto rozchozené a jsou tam napadané listy, ale jinak sjízdné. Žlutá turistická naprosto nepoužitelná. Šumbera od Kopanin vypadá zezačátku dobře, ale na prvním větším sjezdu je vidět vlhký podklad... více
Brno
Hády, Klajdovka: jde jet po stezce v lese podél silnice (bez stop, rozchozeno), stopy jsou na poli naproti. Na proběhnutí na chvíli a na starší běžky dobré.
Další zprávy od běžkařů

Brno a jižní Morava - členění

Oblast Poslední zpráva
Brno
Drahanská vrchovina
Na jih a východ od Brna
Bílé Karpaty
Vizovická vrchovina

Nejen stav sněhu

O Brně a jižní Moravě

Jižní Morava a okolí Brna nejsou typickou lyžařskou oblastí. Krajina s převahou nížin může těžko nalákat lyžaře, aby sem zdáli zamířili za lyžařskými zážitky. Ale i na jižní Moravě najdeme hory. Nejvyšší vrchol Bílých Karpat dosahuje výšky 970 metrů nad mořem. Drahanská vrchovina za nimi sice mírně zaostává svojí nadmořskou výškou, ale díky blízkosti Brna a dalších větších měst bývá zajímavou alternativou pro místní lyžaře, pokud se jim nechce jezdit až do Jeseníků, Beskyd nebo na Vysočinu. Přímo v Brně se sice dá lyžovat spíše výjimečně, ale pak se zprávy od brněných běžkařů téměř vždy na KamZaSněhem.cz objeví.

Rady a tipy - Brno a jižní Morava

Video a mapa stop v okolí Drahan

Stopy v okolí Drahan a Repech v mapách ani v seznamu tras Drahanské vrchoviny nenajdete. Možná proto, že pokaždé vedou jinudy, podle sněhových podmínek. Video a mapka stop ukazují, jak to tam může vypadat.

Lyžaři radí lyžařům

Bílé Karpaty
Ahoj , kde nejlépe nechat auto a najet na stopu když pojedu z Hluku , díky za info
Přečíst odpověď

+ další 4 zodpovězené dotazy

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Stupava (Chřiby) -

Další skiareály

Nejnovější články

15. sezóna v plném proudu

Spolupráce s PříspěvkyNaBěžky.cz, webem zjednodušujícím lyžařům přispívání na úpravu tratí. Další upřednostnění informací o běžkách na úkor sjezdovek. S čím ještě vstupujeme do nové sezóny?

Vložky do bot na běžky: proč a pro koho?

Shrneme hlavní důvody: lepší stabilita a skluz, efektivnější odraz, lepší tepelný komfort. Samozřejmě záleží na stylu, výkonnosti a podmínkách. Závodník i rekreační běžkař mohou vytěžit z vložek to své.

Vyhřívané ponožky v dálkových bězích

Všimli jste si při sledování dálkových závodů Ski Classics, že závodnice a závodníci mají někdy na straně lýtka pod kombinézou vystouplou „krabičku“? Pokud jste tápali, o co se jedná, tak jsou to akumulátory k vyhřívaným sportovním ponožkám. Ty se pomalu stávají standardem.

Další novinky a články

Obecná diskuse

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece