Jeseníky - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Hrubý Jeseník
Hraběšice/Traťovka- Hvězda - Rabštejn -- nástup asi 1 km dobitý od auta, na Hvězdu dost pošlapaná stopa , pak už jen pohádka - prašan,azuro, bezvětří , -7C.
Nízký Jeseník
Domašov n/B. - Jívová - Pohořany (golf) Celé sjízdné,20-40cm sněhu,dojezd po Pohořany golf.
Králický Sněžník
Včera byl na DM Zbojnický okruh krásně upravený od rolby, po té náloži prašanu je to pořád trochu měkčí a pomalejší, ale i tak nádherné svezení.
Hrubý Jeseník
Skřítek – Žlutý potok, Stará Ves – Rýmařov Ze Skřítku upravená stopa, od Žlutého potoka a dál kolem Podolského potoka stopa zasněžená ale díky spustě běžkařů příjemně prošláplá, nechali jsemse ve Staré Vsi kousek vyvézt vlekem, pak po stopách do... více
Králický Sněžník
Z Ramzové na Paprsek, Velký Schengen. Prostě všechny trasy super. Krásná práce rolbaře.
Nízký Jeseník
Z Nových Dvorců kolem lesa k Modré studánce, okruh Lipinka, po louce do Nové zatáčky a kolem Břízek na Šternberk. Sněhu nahoře podle očekávání dost. Na loukách a polích 25-30 cm, z toho 2-7 cm prašanu, pod kterým je zfirnovatělý sníh různé... více
Hrubý Jeseník
Dnes ze Skřítku po modré (silnici) na Rabštejn-sice bez strojovky, ale v pohodě sjízdné. Z Rabštejna strojovka zasněžená novým sněhem, ale dvě stopy krásně prošláplé, sněhu dost, prašan, lidí jako much, parkoviště plné na šrot. Jinak pohoda.
Hrubý Jeseník
Ráno 7.30 z Horního Města na Kamenku , Výhledy . Lehce za foukana stopa, ale luxusní svezení, sněhu mraky, lidí nikde, nádhera, doporučuji
Hrubý Jeseník
Včera ze sedla na Praděd. Cestu až na Kamzík jsem prošlapával, předem mnou nepatrná stopa, projel max. jeden člověk, proti mne žádný. Vyjížděl sem po 9té hodině. To je úsek označený na mapkách jako dobrý. A úsek od Kamzíku pod vrchol Pradědu... více
Hrubý Jeseník
Dnes rano z Cervenohorskeho sedla na Serak a pak dolu do Bele p.Pradedem. Na hrebenu pekne nasnezilo ,ale vic jak polovina trasy opravdu pro velike nadsence.
Hrubý Jeseník
Dnes odpoledne opět Skřítek Rabštejn, parádní podmínky, díky rolbaři za úpravu a úklid po vichřici. Kolem čtvrté hodiny už velmi málo lidí, jelo se moc dobře.
Hrubý Jeseník
Dnes Červenohorské sedlo—Vřesová studánka a po pauze sjezd do Koutů k Pelikánovi.Na Vřesovou studánku bez úpravy stopy takže do kopce tlačení sněhu do toho vítr a chumelenice,sjezd byl už lepší chvíli svítilo sluníčko a výhledy.Do Koutů také... více
Hrubý Jeseník
Dnes bezky z Koutu nad Desnou pres u Pelikana na Petrovku dale Svycarna, Praded, Ovcarna, busem na Hvezdu a pote znova bezky do Male Moravky.
Hrubý Jeseník
Dnes dopoledne Ruda-Tvrdkov-Horni Mesto-Dobrecov a zpet pres Spicak a Tvrdkov. Huste snezeni, trosku mlha, viditelnost tak 100metru, -3C, prasan, cca 15cm noveho snehu, nikde zadna stopa (ani magistrala nad Hornim Mestem neni projeta). Nikde... více
Hrubý Jeseník
Z Červeňáku na Švýcárnu, pak přes Petrovku až do Koutů k Pelikánovi. Na Sedle v 11:00 -2°C, na Švycce -7°C, v Koutech kolem 0°C. Sněhu habakuk, prašánek, stopa od lyžařů, ale nádhera. Dole mírný odměk, ale dá se dojet pod drátama až ke sjezdovkám.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Hrubý Jeseník
Nebyl jste dnes někdo v okolí Černohorského sedla je to tam na skate? Díky.
Hrubý Jeseník
Ahoj Jardo.Snad máš zpět Tvé běžky.Paràdní podmínky v Nové Vsi = i na nové lyže?Díky za odpověď.Jirka.
Hrubý Jeseník
Ahoj, chci se zeptat jak to vypadá s množstvím sněhu na nástupních místech - přemýšlím o Petříkově nebo Červenohorským sedle. Předpokládám že ve vyšších polohách bez problému, spíš řeším, zda je to na áčkový či béčkový lyže.
Nízký Jeseník
Zdarec.Pojede- li někdo 14.12. Pohoŕany - Jívová uvítám zprávu a zda vhodné i pro nové běžky.Díky.
Hrubý Jeseník
Ahoj, jak to vypadá na běžky z ČH na Praděd, o víkendu to půjde ??, Dá se na kameňačkách vyjet ze sedla??
Zobrazit všechny dotazy

Jeseníky - členění

Oblast Poslední zpráva
Hrubý Jeseník
Nízký Jeseník
Králický Sněžník
Rychlebské hory

Nejen stav sněhu

O Jeseníkách

Nejen že jsou nejvyššími horami na Moravě. Jeseníky se mohou pyšnit několika lyžařskými primáty v rámci celé republiky. Trasa ze Švýcárny na Ovčárnu je nejvýše položenou upravovanou běžkařskou tratí v ČR. Mezi skiareály pak dosahuje nejvyšší nadmořské výšky Praděd. V obou případech navíc často platí, že se zde začíná na začátku zimy lyžovat nejdříve, nebo že zde vydrží sníh nejdéle do jara. Ale Jeseníky jsou velmi rozlehlé a míst vhodných k lyžování je tu mnohem víc. Zvlášť když v našem členění řadíme pod Jeseníky i místa, která sem čistě geograficky úplně nepatří. Jako třeba Kralický Sněžník nebo kopečky kousek od Olomouce.

Rady a tipy - Jeseníky

Paprsek = běžkařská jistota Jeseníků

Kam na běžky na Moravě, když níže na horách neleží dost sněhu? Slušná nadmořská výška, desítky kilometrů upravovaných tratí i jejich pravidelná úprava znamenají, že Paprsek určitě patří do nejužšího výběru míst. A nejen v době s nedostatkem sněhu.

Z Červenohorského sedla k Pradědu

Nejvýše položená upravovaná trasa v ČR se nachází pod Pradědem mezi Ovčárnou a Švýcárnou. Prodloužíme-li ji dál na Červenohorské sedlo, dostaneme se do nižší nadmořské výšky, ale už je z toho slušný výlet. A zároveň tip pro období, kdy sníh leží jen na pár místech na Moravě.

Lyžaři radí lyžařům

Králický Sněžník
Ahoj, mohl by mně někdo doporučit nenáročnou trasu kolem 15 km. Chystáme se o víkendu s ženou.
Děkuji moc
Přečíst odpověď

+ dalších 12 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Praděd 90-130 cm -
Dolní Morava 60-100 cm -
Karlov - Malá Morávka 50-80 cm -
Kouty nad Desnou 50-80 cm -
Červenohorské sedlo 50-100 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Čerťák pod Pradědem
Vyrolbováno večer, ráno na tom 3 cm nového prašanu. V okolním terénu do 20 cm prašanu. Slunečno -4 ÷ +2 °C. Odpolední čerstvý jihozápadní vítr. Lyžování bez front na sluníčku. V novém občerstvení po výkonu přijde pivo vhod. Výběr ze dvou hotovek, polévky. Nádhera a pohoda pro nenáročné lyžování.
Hlubočky
Brzy po zahájení večerního lyžování vypli pomu, v provozu byla jen kotva. Začala se tvořit fronta, cca po 19h už byla docela krátká. Sjezdovka vydržela ve velmi dobrém stavu až do večera. V provozu byl i pás pro děti, ten bez fronty. Delší dětský vlek je mimo provoz, pod ním není zasněženo.

Nejnovější články

Jak se správně obléct na běžky?

Aby se vám pohodlně hýbalo, abyste se zbytečně nepotili, aby vás nezábly ruce a nohy… Obléknout se správně na běžky není jen tak. Se správně zvolenou výbavou ale zůstanete v suchu a v teple jak při stoupání stromečkem, tak když se zapomenete nad mapou.

Potěšení ve stopě ve Štýrsku

Běh na lyžích zimní zasněženou krajinou rakouského Štýrska je skutečnou idylou. Zatímco se vydáváte na běžkařskou trasu, vaše duše se zotavuje. Běžecké lyžování samozřejmě přináší řadu výhod i pro tělo.

Nově GPS záznamy a lepší fotky na mapě

KamZaSněhem.cz vylepšuje práci s mapou a informacemi o poloze. Běžkaři nově mohou ke zprávám o aktuálních podmínkách připojit GPS záznam své trasy, včetně možnosti jednoduchého přidání záznamu z aplikace Strava. Z fotek automaticky zjišťujeme jejich polohu, ale umožňujeme i ruční úpravy pro přesné zobrazení na mapě. S čím dalším do nové sezóny přicházíme a jak to přesně funguje?

Další novinky a články

Obecná diskuse

2 příspěvky za posledních 14 dní. Nejnovější z 3.2.:

Prodám startovní číslo na Jizerskou padesátku do 3.vlny.Volejte, prosím na 732902701

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece