Orlické hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Hřeben Orlických Hor
V neděli dopoledne Cihalka - Serlich, první cca 1,5km hodně zledovately a místy pokrytý jehličím apod., překvapila mě ale Rivnacovka - až na pár krátkých lesních úseku rychlý a čistý snih se stále patrnou (asi) páteční úpravou. Hrebenovka z Polomaku parádní, jen to chce vyjet fakt ráno, slunce už má sílu a snih rychle mekne
Podorlicko
Diky za info o Kozlove. Vcera dopolko jsem tam byl. Snehu jeste celkem dost, trate na to jake bylo jarni pocasi byly pekne upravene,misty se uz ukazuje trava....Vypada to na posledni tyden,mozna par dni lyzovani.
Podorlicko
Ano, na Kozlove se lyžuje. Včera ráno jsem ja a ma dcera podívat na Kozlov. Shodou okolností tam byli lidi co to udržují. Počítá m že dnes je asi konečná.
Podorlicko
Odpolední lyžování
Podorlicko
(Odpověď na dotaz uživatele Milhaus z 16.2.: Zjistil jsem,ze nove muzete sledovat upravu na Kozlove na bilych stopach http://bilestopy.cz/cs/ceskatrebova Nejak se mi nechce verit,ze se tam jeste jezdi. Muzete nekdo potvrdit? Dekuji.)
Hřeben Orlických Hor
Dopoledne Serlich - Annensky vrch a zpet. Nejlepsi teren na skate letosni zimy. Tvrde, neledovate, slunce a vyhledy Odpoledne to uz asi bude na slunci trochu břečka.
Hřeben Orlických Hor
Dnes trasa Šerlich,Vrchmezí,Olešnice.Výborná úprava,ve stínu rychlý na slunci pomalý.
Hřeben Orlických Hor
Od Čihalky do Deštné a zpět. Velmi rychlý sníh a paráda. Po Knížecí občas někde bordel, větvičky atd, stopa rychlá a tvrdá. Soupaž jsem si dnes užíval skoro víc než bruslení. Když jsem odjížděl tak najížděla polská rolba na Knížecí a Řivnáčova cesta bude upravená, už se stmívalo, takže ráno si přivstat a do manžestru.
Hřeben Orlických Hor
Nenechte se mást GPS rolby, Záhoří má taky upraveno. A není to tak tvrdé jako na hřebenu..jen k peticesti kousek asfalt a led, ale po 200 metrech ok. Z Jelenka dolů k Bedřichovce jen pro odvážné, u když upraveno
Hřeben Orlických Hor
Zdar,dnes luxus střídá nádheru, sluníčko a bezvětří.. Úprava všude, zítra bude tvrdo a rychlo. Lepší Na bruslení. Na hřebenu skoro všude tvrdo, hlavně ve stínu, dole přes poledne měkko.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Dnes opět okolo Sucháku, stopa na sluníčku měkká a pomalá ve stínu přimrzlá a rychlá. Sjezd byl v úsecích, kde se střídal stín a sluníčko, docela mazec. Jinak počasí super, konečně krásně, bohužel na úkor kvality stop.
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Informace i na http://www.cenkovice.com/forum/lyzarske-bezecke-trate/
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Dnes jsem projel vše okolo Sucháku a Bukovky. Počasí jako v prádelně - mlha a +3°C sníh mokrý a těžký. Pod stromy ve stopě občas mokro, větvičky a jehličí, ale byly i úseky, kde to bylo krásně čisté, hlavně okruh Těchonínským lesem byl docela OK. Snad obleva se sněhem moc nezacvičí, aby sezóna neskončila tak brzy.
Hřeben Orlických Hor
Zdar, dnes v Záhoří by ani úředníka nevyhnal, fujavec a mlha, teplo... takže jen odpoledne k Bedřichovce. Je to pomalý, i kdysi ledový plotny, který se střídají s ještě pomalejším navátým flekem...chce to na hřeben, tam snad oteplení nenadělá škody...
Hřeben Orlických Hor
foto
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Hřeben Orlických Hor
Nevíte prosím jak to vypadá se sněhem z Haničky směrem na Zemskou bránu (Žamberecké lesy)?
Hřeben Orlických Hor
Dotaz na podmínky Čihalka - Polomské sedlo? Víte někdo? Není to rozježděné od čtyřkolek?... více
Hřeben Orlických Hor
Nevíte prosím jak to vypadá se sněhem z Haničky směrem na Zemskou bránu (Žamberecké lesy)?
Hřeben Orlických Hor
Zdar, zajímalo by mě, zdar pořadatel psího závodu uvede upravené tratě do původního stavu,... více
Hřeben Orlických Hor
Janule, kde je prosím vás přesněji ten spadlý strom? V místě kde jezdí rolba?
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Hřeben Orlických Hor
Okolí Suchého vrchu a Čenkovic
Broumovsko a Náchodsko
Podorlicko

Nejen stav sněhu

O Orlických horách

Takové nadmořské výšky jako sousední Krkonoše a Jeseníky sice nedosahují, ale přesto jsou Orlické hory vysoké dost na to, aby v zimě mohly nabízet kvalitní podmínky pro lyžování. Běžkaři si oblíbili zejména trasy na hlavním hřebeni Orlických hor. K tomu mají blízko i nejznámější střediska sjezdového lyžování v Orlických horách. Ale za dobrých sněhových podmínek se lyžuje i v podhůří a okolních oblastech, které zde na KamZaSněhem.cz pod Orlické hory také řadíme. Jako například Podorlicko nebo Broumovsko a Náchodsko.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Říčky v Orlických horách 80-120 cm -
České Petrovice 60-100 cm -
Deštné v Orlických horách 50-110 cm -
Červená Voda 50-90 cm -
Zdobnice 50-100 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

České Petrovice
Dnes parádní lyžování. Teplota okolo 0 °C a lidí, tak akorát bez front. Jsme tu na jarních prázdninách a zatím nám počasí vychází. Ubytování jsme si našli na https://www.ceskepetrovice.cz Příští rok se vrátíme, protože je tu klid a krásná příroda.

Doporučujeme

Nejnovější články

Vypich = lyžování v Praze na umělém sněhu

Centrum pražského lyžování na technickém sněhu se od roku 2018 přesunulo z Chuchle na Vypich. Má to nějaké výhody i v době, kdy zrovna v Praze napadne přírodní sníh? A kde všude se na umělém sněhu lyžovalo v Praze v minulosti?

Jak vybrat snowboard

Správný výběr snowboardu je velmi důležitý proces, jelikož hlavní parametry jako jsou délka, šířka či prohnutí snowboardu nelze nikterak přenastavit. Také je důležité si uvědomit, pro koho snowboard vybíráme. Jiný snowboard potřebuje lehký junior, křehká dívka či starší aktivní sportovec. Pojďme si projít základní parametry snowboardů, které nám výběr usnadní.

Vyzkoušejte lyžařský orienťák na Cínovci

O víkendu 26.-27. ledna se v Krušných horách v okolí Cínovce budou konat závody v lyžařském orientačním běhu. Jeden den na české straně, druhý v Německu u Altenbergu - v místech, kam mnozí lyžaři běžně jezdí. Nabízí se možnost spojit výlet s účastí na závodě, při němž se dostanete i do míst, kam byste jinak asi nezajeli.

Další novinky a články

Obecná diskuse

315 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 15.2.:

Té slečně k mazání klistrů.Ve sprayi klistry jsou viz stránky SWIXSHOP,mazání třeba univerzál s velkým teplotním rozpětím nebo speciálně pro různá...

Přejít do obecné diskuze