Orlické hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Deštné v Orlických Horách a okolí
Děkuji, také......Hradec Králové
Deštné v Orlických Horách a okolí
Děkujeme všem kdo se podílí na úpravě běžeckých tratí.Letošní sezona byla opravdu skvělá.Děkujeme .Také díky patří těm, kdo nás ovšem informovali.Jmenovitě pan Prouza a pan Dufek Díky V.U.Pardubice.
Deštné v Orlických Horách a okolí
Jindro, díky za zprávu. Měl jsem ještě chuť to zkusit, ale už by to bylo trápení a obava o lyže. I tak to byla bezvadná sezona a děkuji všem přispěvovatelům za aktuální postřehy a taky všem, kteří se podíleli na úpravě stop za skvěle odvedenou práci! A v prosinci (nebo ještě lépe už v listopadu) Skol!
Deštné v Orlických Horách a okolí
Dnes brzy ráno z Šerlichu pravou stranou na Velkou Deštnou(sněhu dost, místy tráva) a levou stranou zpět(sněhu méně,často asfalt).Určitě naposled a určitě nedoporučuji,Na běžky už to moc není.
Deštné v Orlických Horách a okolí
Pořád krásné svezení.....Šerlišský mlýn - velká Deštná a zpět....
Deštné v Orlických Horách a okolí
Také jsem neodolal a o Velikonočním dopoledni vyrazil ze Šerlichu na Pěticestí a zpět. Od šerlišského pasu je to dost špinavé od jehličí, ale s nastoupanými metry špína ve stopě brzy mizí. Překvapilo mě bezvadné svezení, dosud bez přenášení. Celkem málo lidí, což bylo fajn. Jediným negativem zůstali pěšáci z předešlých dní a zvlášť nějaký idiot, kterému se to v měkkém sněhu bořilo, tak vyrazil od Homole až na Pěticestí ve stopě pro klasiku a celou ji zničil. (ani neví jaké měl štěstí, že jsem tudy nejel o den dříve...)
Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí
Dnes odpoledne SK8 z Mezivrsi - Peticesti. Prvni stoupani spinavy od jehlici, dale az na Peticesti celkem dobry na Velikonoce :). Dale z 5cesti (napravou str.)- Pod Homoli snih mekci, ale cisty. Stoupani z PodHomole - V.Destna tvrdsi a rychlejsi snih. V. Destna - Serlich parada, obcas led. Zpatky na 5cesti pres Korunku - na dvou mistech cca 30m po svych, jinak perfektni pojezd. Stoupak z Korunky chutovka :) Vesele Velikonoce.
Deštné v Orlických Horách a okolí
Dnes z Šerlichu,polskou stranou na Vrchmezí,na Polomském kopci odbočka po Hřivnáčově cestě až na Ostružník(málo sněhu hodně jehličí),zpět na Polomský kopec a bunkrovkou dolů až na konec lesa k Deštnému(nedoporučuji - místy dost jehličí a zase někdo zkoušel kam až dojede autem - takže čtyři koleje).Kde není jehličí - paráda i na bruslení.Nahoře sněhu dost.Děkuji za čtvrteční úpravu - stále dobrá.
Deštné v Orlických Horách a okolí
O kamínky si je neodřeš, ale jehličí a špína občas je, pár míst led a asfalt, ale minimálně, myslím že ano. (Odpověď na dotaz uživatele Dan z 1.4.: Ahoj, je na hrebenu jeste dostatek snehu na nove lyze? Diky)
Deštné v Orlických Horách a okolí
Tak na to jak hlásili špatné počasí tak to bylo nakonec dobré i s pěknýma panorámatama ale bez slunce, pršelo až od 16 hod a asi to bude na celou noc. Takže ze Šerlichu přes Velkou Deštnou k Homoli dobrý, ze začátku špína ve stopě, dále na Pěticestí zleva dobré, zpět k Homoli klasicky to bylo více špinavé v lese a místy odtáté místa, odpoledne měkké, obě občerstvení fungovali. V zhledem k oteplení příští víkend nevím nevím.
Deštné v Orlických Horách a okolí
Dnes ve 13 hod. Šerlišský mlýn ,Polomské sedlo, Masarykova chata pěkné svezení na skate.Kam se dostane sluníčko byla trasa měkká jinak pěkné svezení.Teploměr na Masaryčce ukazoval + 6 stupňů.
Deštné v Orlických Horách a okolí
Dneska kolem poledne super. Od Masaryčky přes Vrchmezí a dolu na Šerlišsky mlyn dnes rano upravena stopa (jen u odbočky na pramen Bele asi deset metru nesjízdných). Na hřebenu přimrzlo, niž už to bylo měkči. O víkendu budou určite ještě dobre podmínky. (Odpověď na dotaz uživatele Milcek z 29.3.: Čau, jak to dnes vypadá, půjde to ještě přez víkend? Díky za info...)
Deštné v Orlických Horách a okolí
Bylo to mokrý, měkký a oproti víkendu pomalý, ale pořád dobrý podmínky. Bez ohledu na výjezd rolby to ještě o víkendu půjde. Zatím pouze v jednom místě náznak asfaltu, ale jinak bílo. Super sezona
Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí
Dnes dopoledne Komáří vrch, Pěticestí, Pod Homolí a zpět. Čerstvý prašan ve stopě, krásné svezení. K poledni sníh trošku povolil, takže zpomalil. Ale i přesto na konec března luxusní!
Deštné v Orlických Horách a okolí
Nevím, jak pojedou rolby, ale dnes v podvečer bylo nachumelíno, v 18h sněžilo, trať měkká, ale zachovalá (stopa na klasiku stále držela). Sněhu stále dost. Šerlich sedlo-Velká Deštná (Odpověď na dotaz uživatele eva z 28.3.: Dobrý den.Nevíte někdo jak pojedou rolby na velikonoce,povelikonocích jestli bude ještě ůprava tratí zDeštného.Děkuji. Eva)
Další zprávy od běžkařů

Nejen stav sněhu

O Orlických horách

Takové nadmořské výšky jako sousední Krkonoše a Jeseníky sice nedosahují, ale přesto jsou Orlické hory vysoké dost na to, aby v zimě mohly nabízet kvalitní podmínky pro lyžování. Běžkaři si oblíbili zejména trasy na hlavním hřebeni Orlických hor. K tomu mají blízko i nejznámější střediska sjezdového lyžování v Orlických horách. Ale za dobrých sněhových podmínek se lyžuje i v podhůří a okolních oblastech, které zde na KamZaSněhem.cz pod Orlické hory také řadíme. Jako například Podorlicko nebo Broumovsko a Náchodsko.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Říčky v Orlických horách - -
Deštné v Orlických horách - -
Přívrat - -
Zdobnice - -
Česká Třebová - Peklák - -

Další skiareály

Doporučujeme

Nejnovější články

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2018/2019? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí mívají nízkou úspěšnost, tak to vezmeme z jiné strany. Pomocníka nám bude dělat statistika a data za 9 sezón KamZaSněhem.cz v provozu. Nezajímá nás, kdy napadl první poprašek, ani kdy byl postaven první sněhulák, ale kdy poprvé lyžaři vyrazili na běžky.

Jedině s vítězem do hor a na sníh

Jste milovníci zimních sportů a zároveň se poohlížíte po nových zimních pneumatikách s cílem vsadit na jistotu? Pak se seznamte s pneumatikami, které vyšly nejlépe v nezávislých testech. Z nabídky top dezénů si vybere každý. Představíme prémiovou kvalitu i modely s výhodným poměrem ceny a výkonu. Záleží, jaké obutí hledáte.

Nové KamZaSněhem.cz je tady!

Lyžařský web KamZaSněhem.cz vstupuje do desáté sezóny svého provozu ve zbrusu nové podobě. Ne vše jsme sice stihli do této chvíle kompletně dokončit, ale klíčové je, že po letní “odstávce” jsme připraveni na případný brzký příchod zimy. Zajímá vás, jaké novinky jsme připravili a zároveň jsou vidět již nyní?

Další novinky a články