Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 13 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
1 zpráva byla přesunuta do obecné diskuse
Vloženo 15.1.2019 20:03
Ondro,já bych to s dětmi zkusil,ale vezmi jenom svoje a nejezdíš také náhodou na křižovatkách na červenou?
Vloženo 15.1.2019 17:06
Ve středu 16.1 od rána budou odstraňovány průběžně popadané stromy z běžeckých tratí.Prosíme proto běžkaře,aby odložili alespoň minimálně o den plánované výlety na běžkách,pro neodkladné běžce ve stopě je určitě vhodné mít v tyto dny na hlavě přilbu.Teprve potom,až budou stromy odklizeny mimo cesty,může začít úprava tratí.Díky.
Vloženo 15.1.2019 12:54
Dopoledne z Bedrichova pres Kristianov a Rozmezi na Knajpu a zpet pres Mari a Hrebinek; projet se vsude nejak da, ale popadanych stromu je dost (nejvic asi na Mari kolem Tetrevi boudy) a vsechno jeste urcite nespadlo (s detma bych tam rozhodne zatim nejezdil). Nejcistsi to bylo nahore - Rozmezi - Knajpa - Zdarek.
Vloženo 15.1.2019 12:23
Včera backcountry Sněžné věžičky - Holubník. Prašan na tvrdém.Tak zachumelené Sněžné věžičky jsem ještě neviděl. Jestli vás otravují davy na magistrále, vyražte mimo stopy :-)
Vloženo 14.1.2019 23:22
Kasárenská nebyla upravená, asi 5 spadlých smrků, dala se jet a mezi 12 a 14hod svítilo slunce, tak to byla po dlouhé době paráda.
Vloženo 14.1.2019 22:35
Dnes odpoledne jsem vyrazil, přišlo mi, že vítr trochu ustal. Trasa Stadion - U Nové louky - Vládní - Olivetská hora - Hřebínek - Točna - Bílé buky a zpět na Točnu - Hřebínek - Nová louka - Stadion. Z uvedené trasy lze bez obtíží projet jen na Novou Louku a rozcestí Vládní a z Nové Louky přes Gregorův kříž na Hřebínek vadí cca 3 stromy. Ostatní nedoporučuji, trasa přes Olivetskou horu hodně zapadaná stromy, panelka od Točny na Bílé buky taky.
Vloženo 14.1.2019 18:41
V okolí Smědava - Jizerka bylo upraveno, asi to projeli ráno, ale celkem zafoukané, odpoledne pak zase hustě sněžilo. Jedinej popadaný strom byl od parkoviště z Jizerky. Jinak se to dalo
Vloženo 14.1.2019 16:11
Stromy přetížené sněhem padají do běžeckých tras-nedoporučuji pohyb na magistrále.V podstatě kdykoliv může spadnout strom a navíc dle lesního zákona do lesa vstupujete na vlastní nebezpečí,což samozřejmě vědí všechny pojišťovny v zemi.Dnes večer se rozhodne,zda-li už během úterý se začnou řezat popadané stromy.Vzledem ke stále trvajícímu silnému nárazovému větru je riziko pádu části nebo i celého stromu značné,vydržte prosím alespoň do středy.
Dotaz Vloženo 14.1.2019 10:36
Jak moc to je dnes nebezpečné kvůli stromům? Kam případně vyrazit? Díky moc.
Zodpovědět
Vloženo 14.1.2019 12:32
Nedělní turistika na běžkách Kořenov-Smědava-Knajpa-Josefův Důl. Sněhu spousta, mlha, většina dne chumelenice, dost mokrá. Cca mezi Promenádní a Knajpou upravená stopa, za Kořenovem a mezi Mariánama a Josefáčem projeté jen od lyžařů, popadané stromy, skútr u Kořenova prořezával.
Některé stromy nahnuté. Bohužel bude bezpečnější počkat, až se situace stabilizuje. :(
Vloženo 14.1.2019 10:40
Množství spadlých stromů také v úseku závodní pětky. Jel jsem přes josefodolskou hráz, dále k Jablonecké chatě a dál pod Prezidentskou chatu, kde jsem odbočil a napojil na "pětku". Taktéž nedoporučuji jezdit.
Vloženo 14.1.2019 10:04
Knizeci plna stromu, doporucuji vubec nejezdit
Vloženo 14.1.2019 8:15
V podvecer Hrabetice - Kristianov - Smedava a zpet. Dole déšť, nahoře husté chumeleni a hlavně desítky popadanych stromů - pres jeden ve sjezdu z Rozmezí jsem letel. Dneska nejlépe počkat až po úpravě.
Vloženo 14.1.2019 7:09
Včera v podvečer, z Maliníku po kanále na přehradu. Kanál rozrytý, spoustu, ale opravdu spoustu popadaných stromů ! Raději se tomu vyhněte, po nočním vichru bude asi úplně neprůjezdný . Jinak na přehrau dál hluboký sníh, vracely jsme se okolo čtvrté a na trať padali další a další stromy. Takže snad v pondělí radši nejezdit, nebo počkat na zprávy od OPSky, jak to nahoře vypadá. Myslím, že s úpravou tratí budou obrovské problémy. Skol!
Vloženo 13.1.2019 23:18
V 11:15 z Bedřichova okruh Jizerské 25 a potom magistrálou až do Jablonce.
V Bedřichově překvapivě "málo lidí", pár volných míst bylo i na centrálu, dopravní kolaps, žádný. Pár zpráv v médiích má koukám veliký zásah. Na Rozmezí OK, upraveno. Velká rolba se v poledne ještě nestihla vrátit z Jizerky, takže od Čihadel na Točnu bez úpravy. Stromy byly ale překvapivě odklizeny (až na čerstvě popadané). Olivetská Hora v pohodě, tady ale musela rolba odklízet desítky stromů, stejně jako na závodním okruhu. Do Hrabětic bylo protaženo, dál už ale byla vrstva 10 cm sněhu, protože rolba z Břízek jela už před posledním sněžením. Ale i tak se dá magistrála do Jablonce slušně projet.
Nahoře všude husté sněžení, od Jindřichova níž už je to déšť..

NEBEZPEČÍ PÁDU STROMŮ OPRAVDU VYSOKÉ!! Když jsem se vracel z okruhu Jiz 25 dolů po závodních tratích, potkal jsem rolbu. Když jsem po 20 minutách šlapal stejnou cestou nahoru, na trase, kde před maximálně pár desítkami minut projela rolba a vše odklidila, bylo několik čerstvě spadlých stromů..- padá to opravdu rychle a ve velkém. Díky moc O.P.S. a hlavně rolbařům!
Vloženo 13.1.2019 22:19
10:30-13 hod:Stadion-U NL-Vladni-Za přehradou,Zavory-Pod prehradou-Malinik:Dneska sníh parádní,červeny Swix na klasiku ideál.Jelo se opravdu dobře.Stopa místy vyhrkaná,ale nevadilo.Mene lidí nez včera.Misty popadané stromy,většina uklizena rolbou,ale některé přes cestu a vypadalo to na pád dalsich...Davejte pozor!!!
Vloženo 13.1.2019 22:00
Důrazně nedoporučujeme vjíždět na zalesněné úseky, jak už bylo uvedeno, lámou se ve velkém větve i celé stromy. Do zítřejšího odpoledne platí výstraha nárazoveho větru, který pravděpodobně situaci ještě zhorší. Riziko úrazu je vysoké, průjezd techniky naší i horské služby nemusí být bezproblémový.
Vloženo 13.1.2019 20:27
Zdar, rada pro všechny: nemusíte jezdit autem az na Jizerku, stejne dobře se da z Polubnyho nebo Souse, stejne musite prjet autem okolo, tak to zapichnete uz tam. Stejne vas to nikam neposune a budete lyzovat vicemene ve stejnych terénech, akorát si usetrite cas i nervy. Nechapu tu snahu všech, se po ty dva metry siroky zasnezeny silnici dostat autem mermomoci az na Jizerku.
Vloženo 13.1.2019 19:05
15:30 Klasika: Malinik - Vladni - Pod prehradou - Olivetska hora - Bila Kuchyne - Hrebinek - Nova Louka - Bedrichov. 0 stupnu. Po Hrebinek byla stopa zapadana a pomalejsi - cerveny tuhy vosk drzel super. Z Hrebinku jsem jel chvili po tom co projela rolba a stopa byla rychla. Celou dobu neco padalo, vetsinou snezilo, jenz Hrebinku na Novou Louku prselo. Filip ma pravdu: Hromady snehu, skoro pohaska, ale spadane stromy a vetve tam jsou a budou asi priibyvat, tak si davejte pozor.
Vloženo 13.1.2019 17:26
Maliník-Závory-Olivetská-Točna-Kristiánov a přes Závory zpět na Maliník (8-11, skate). Ačkoliv by se mohlo zdát, že podmínky musí být ideální, protože jsou nahoře haldy sněhu, tak tomu tak skutečně není. Především smrky nezvládají nápory sněhu a ve velkém podléhají a odkládají si své větve nebo celé kmeny na magistrálu. OPS to dnes měla opravdu hodně těžké. Rolby musely každou větev/strom na několikrát odtlačit z cesty, zacouvat zpět, znova spustit úpravu a po pár metrech zase zápasit s větvemi. Výsledkem jsou často trčící větvičky ze sněhu, vyjeté koleje, hrby, boule nebo díry na trase. A to především v úseku z Maliníku na Bílou kuchyni. Úsek z Točny na Kristiánov byl parádní. Chtěl jsem z Točny jet na Čihadla, ale tam to nebylo upravené a údajně tam byla horská s motorovkou odklízet spadané stromy. Sníh byl mokrý, nijak extra svižný a často se mi násilím snažil vyrvat hůlky. Díky OPS za úpravu toho co šlo. Omlouvám se za delší příspěvek. Skol
Vloženo 13.1.2019 16:50
8-10, Bedřichov - NL - Hřebínek - Točna - Kristiánov - NL a zpět přes Kristiánov a Hřrbínek. C, drobné mžení až sněžení, černý SWIX KN44 klister 5 až -3, ve vyšších polohách u točny trochu namrzal, ale jinak na tu bídu to šlo. Hodně lidí, protažen jen malý okruh, 2x stopa klasika i bruslení, z NL jsem jel nejdřív na Kristiánov, ale rolba tam ještě nebyla, tak jsem se vrátil a jel to obráceně. Na Rozmezí ani na Máří to protaženo nebylo, VOS nestíhala. S návaly sněhu chápu, že to je náročné, jen si myslím, že v rámci víkendu by bylo vhodné trasy protáhnout dřív, než nastoupí běžkaři, potkávání s rolbou mi nepřijde jako bezpečné.
Vloženo 13.1.2019 14:07
Na dotaz Dita - sníh je totální umydlená vata, stopa vymydlená. jela jsem podklad klistr a na to tvrdý červený, ani to ve stopě nedrželo, ale vedle stopy to jelo dobře, to se chytalo. Stopa je dnes na soupaž. Olivetská už byla protažená, ale hodně popadaných stromů, kdo jede směr z Olivetské k přehradě dejte bacha, je jich opravdu dost a místy trčí ze sněhu ulámané nenápadné větve. Hřebínek -Šámalka kupodivu pevná stopa, asi nejsou takové davy jako obvykle, i nahoře prší:-(
Vloženo 13.1.2019 13:15
Cílem byla Jizerka Mořina - ráno 7:30 rovinka u Václavíkovy studánky ucpaná auty, všichni jsme couvali, parkoviště na Mořině neodhrnuté, 1/2 metru sněhu, nedalo se zaparkovat.
Parkoviště u Václavíkovy studánky funguje..
Vloženo 13.1.2019 11:47
Rano na 7:00 na Malinik, parkoviste neupravene, takze to byla jen predzvest toho co cekalo. Az na Vladni, proslapavani hlubokeho snehu a cca 30 popadanych stromu. Ale rolbar pak v prostismeru prakticky vse odklidil, vsechna cest. Pak na Hrebienk, Tocna a panelka, dole na Kristianove jeste nebylo upraveno tak zase zpet. Pry se rozbila dalsi rolba, jezdi asi jen jedna a vsude jsou popadane stromy, ted uz jde projet kolecko pres panelku a Blatmy rybnik. V 9:30 Malinik totalne plnej, ale to uz jsem mel odkrouzeno. Neni upraven Olivetska, ani pres Mari, takze je to takove krouzeni v davu..
Vloženo 13.1.2019 9:43
Jaky je snih? Asi mokry, je to na klistry nebo se da namazat tuhym voskem? Dekuji 😀
Vloženo 13.1.2019 9:09
Centrál a Maliník plno, počítadla nefungují.
Vloženo 13.1.2019 9:07
u kaplicky, prehrada, az ke kristianovu bez upravene stopy kvuli popadanym stromum
Vloženo 13.1.2019 8:14
8:15 , U Kaplicky parkoviste prazdne, 0stC, ridka mlha
Vloženo 15.1.2019 15:10
Nádherné svezení, skate. Startoval jsem kolem osmé z Maliníku, neskutečný manšestr, lehce pod nulou, síla nebyla potřeba, jelo to samo. Asi nejlepší úsek Jezdecká k bunkru. Na jizerku, po Promenádní zpátky, na Knejpu, Rozmezí a zpět. Úprava naprosto dokonalá. Jasně že už odpoledne manšestr povolil, ale není si na co stěžovat, naprosto chápu ty davy, co se teď do stop hrnou. Nejvíc sněhu co jsem v Jizerkách zažil.
Dotaz Vloženo 13.1.2019 21:29
Vikend jsem zrusil, ale pojedu zitra. Zvazuji, zda bedrichov nebo morinu. Da se na morinu dojet? Je parkoviste uklizene? Bedrichov je pro me bliz, ale je obleva a je niz. Tak premyslim, zda si nezajet. Diky.
Zodpovědět
Vloženo 12.1.2019 21:38
Kanál je uplně zrasovaný od pěšáků. Dříve tam jezdil skůtr. Byla byl to moc příjemná cesta po rovině pro začátečníky, bez davů. Ale nedá se kloudně jet ve stopě zničené od pěšáků, kteří tam jsou a boří se po kolena.. nechápu.
Mezi Tetřevkami a a Točnou je popadané hafo špiček stromů a docela to překáží. Smolné větve se umí přilepit na skluznici líp jak klistrem :-)
Vloženo 12.1.2019 21:02
Pro laika super... Byla jsem původně s manželem, ten mě před Maliníkem vysadil po půl deváté, aspoň jsem tedy jela já (Malinik - Vládní - Nová Louka - Greg. kříž - Hřebínek a zpět... Pěkné stopy, místy odhazene větve a stromy.. Pozooor) tom se otočil a zpět na Lbc. Nedočkal by se místa na parking.. Asi lepší jet dýl, když uz se někteří vrací a je šance na výměnu park. místa.. Nebo volit bus :).
Vloženo 12.1.2019 20:37
Ráno v 8 hod. z Mořiny, Promenádní, Kiosek doprava a pak doleva dolů k Černé Smědé / byl spadlý velký smrk přes obě stopy!!!!! / Předěl, Smědava, sv.Kryštof, Knížecí, Vlašák, Bunkr a Mořina. Ráno perfektní vyřízlý 2 stopy a vymrzlý manšestr. Svištělo to jak svině. Pak začalo sněžit,ale dobrý. Celkově parádní protažení kostry.
Vloženo 12.1.2019 20:31
Na Kristianove cestě odbocka na Hluboký potok(Bod záchrany JN010)-cesta neupravená,prošlapaná dnes pár dobrodruhy.Sešup pred Hlubokým potokem v hlubokém sněhu fakt zážitek;-)Dále trasa přes přehradu až ke Štumpeho kameni opet neupravená,díky několika chodcům navíc rozbombardovaná.Usek mezi Valešovkou a Bedřichov-háj. popadané stromy přes cestu.Budou přibývat,večer už to tam bylo opravdu nebezpečné (jeden strom spadl přímo vedle nás).Skol!
Vloženo 12.1.2019 20:26
Tak jeste jednou dnes.. 15:30 klasikou: Malinik - vladni - gregoruv kriz - nova louka - blatensky rybnik - kolem josefodolske prehrady - pod kristianovem a zpet nova louka a brdrichov. Stopa vychrchlana, obcas plna snehu obcas ledova. Ale stejne paradni svezeni. Nejkrasnejsi usek kolem prehrady. Stopa dobra a uplne bez lidi. Skol.
Vloženo 12.1.2019 20:19
Od hráze Josefodolské přehrady k limnigrafu (2 km) neupravené uklouzané koryto, slabší lyžaři šli místy s lyžemi v rukou. Aktuálně zralé na zlomení holí. Nebylo by možné to do zítřka vystopovat? Nejen Bedřichov je důležitým nástupem na magistrálu, ale i Hrabětice a Josefodol!
Vloženo 12.1.2019 19:13
V 5 odpo malinik, zavory, olivetska, b kuchyne, NL, zpet na malinik. Huste snezi. Na tech 15 km snad 5 neviditelnych psu bez voditka...panicci jdou paka, to svet nevidel. Na olivetske z obou stran lezi v ceste velke zamrzle vetve. Pozor na ne!
Vloženo 12.1.2019 18:40
Bylo to super, z Hrabetic, Buk, Nova Louka, Kristianov, Cihadla, Kneipa, Zdarek, Tocna, Hrebinek, Bedrichov fakt super, obcas borci ve tme bez celovek, a jak zaclo padat, tak neprijemny, ale svezeni pecka, pekne ujety vsude, stopy ted k veceru “vychrchlany”, ale ted v 18:40 porad sype jak svina
Vloženo 12.1.2019 15:55
Dnes v 7.45 plný centrál a v 8:00 plný Maliník. Pak už od Liberce fronta na silnici
před Malinikem....v 9.30 byla tak 300 m, takze objet ji na Bedřichov nešlo...
(Odpověď na dotaz uživatele newli z 12.1.: Jak to prosim vypadalo dnes s parkovanim okolo bedrichova? Premyslim, ze bych jel zitra, ale brzke ranni vstavani jako minulou nedeli asi nedam. Kdyz je malinik a central plny (prijizdim od liberce), tak proklickovat se ke kaplicce (ktera chapu se plni jako polsendi) je asi tezke, ze? Diky za obecne i dnesni info.)
Vloženo 12.1.2019 12:14
Co jsem jel rano tak bych rekl ze super, ale od te doby co jsem se vratil tak celou dobu pada, tak odhadem ted hodne mekke...
Vloženo 12.1.2019 10:42
Diky Pepo za info
Jak to vypada na skate?
Tomas
Vloženo 12.1.2019 7:42
5:00 klasika: malinik - vladni - zavory - olivetska hora - bila kuchyne - hrebinek - gregoruv kriz - pod olivetskou a zpet na malinik. V noci napadlo asi 10 cm mokreho snehu. Ale cela trasa fantasticky upraveno. Rano bylo kolem nuly. Nemel jsem klistr tak jsem mazal nejteplejsi tuhej vosk co jsem mel - ruzovej. Hodne pada snih ze stromu tak v tom to bralo dobre. Pri ceste zpet po drobnem mrholeni stopa vymrza a zrychluje. Pozor na spadane a padající vetve. Skol.
Dotaz Vloženo 12.1.2019 19:13
Nějaké tipy na zítřejší mázu? Děkuji
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 12.1.2019 0:10
Úprava trasa Paličník ???
Zodpovědět
Vloženo 11.1.2019 22:58
Dnes rano v 8hod skvele upravene trasy. Klasika Bedrichov, Kristianov, Rozmezi, Knajpa, Krasna Mari, Hrebinek, Oliv.hora, Bedrichov. Diky OPS
Vloženo 11.1.2019 21:55
Z Bedrichova, hrebinek, knajpa, Smedava, Smrk odbocka a zpet, skate, luxusní stopa vsude, za Smedavou smerem ma Smrk cerstve upravene, mansestr, jak rikaji sjezdari. Ahoj.
Vloženo 11.1.2019 21:27
VD Jos. Důl Kristiánov neupraveno, jinak dobrý. Jo až na to počasí.
Vloženo 11.1.2019 17:59
Od Spálené hospody dobrá stopa až na silnici k mostku, pak rozježděna těžkou technikou až k Červenému buku cca 700m, dál pak na Tíšinu ok
Vloženo 11.1.2019 16:30
Když ne z Oldřichova, tak do Nového města řezali stopu, je to od nádraží k lesu k nástupu cca 1km. Na skimapě je sice omezení, ale žádné není, myslivci už nejezdí střílet.
Vloženo 11.1.2019 14:06
Pěkně upraveno,pomalejší nový sníh,obě parkoviště plné.
Vloženo 11.1.2019 14:02
Parkoviště od rána uklízejí a odpoledne bude celé ok.
Dnes v 9 z Mořiny směr Směd Knaj Rozmezí a zpěr přes Sněhuláka. Předěl Písčiny měkčí (chtělo to pořádné talíře na hůlky). Jinak absolutní nádhera a přemýšlím, kdy jsem se tak parádně svezl....
(Odpověď na dotaz uživatele Dan B. z 11.1.: Nevíte jaká je cesta, myslím po silnici, z Horního Polubného na Jizerku. A jak to aktuálně vypadá s parkováním na Jizerce? Díky. DB)
Dotaz Vloženo 11.1.2019 11:02
nemáte ponětí zda neprojedou i na Oldřichov v Hájích uzávěr je sice do 15.1. ,ale lesy už tam asi nevjedou a na víkend by to bylo milé...děkuji
Zodpovědět
Vloženo 11.1.2019 10:23
Z Hejnice je zákaz vjezdu, dnes pry az do 15:00, frezujou.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 10.1.: Jak vypadá parkoviště a cesta na Smědavu?? Děkuji za info.)
Dotaz Vloženo 11.1.2019 20:38
Dobrý večer, nevíte někdo prosím v jakém stavu je trase z Hrabětic do Jablonce přes Maxov? Díky.
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 11.1.2019 14:12
A když ne z Oldřichova, je možné se dostat nějakým způsobem na magistrálu ze severu, odněkud kam jede vlak? Díky!
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 11.1.2019 10:42
Nevíte prosím, zda na víkend odklízí parkoviště na Jizerce? Včera prý mělo kapacitu asi 10 aut. Děkuji za odpověď.
Zodpovědět
Vloženo 11.1.2019 5:56
17-19hod, skejtem Maliník-Žďárek-pod sedlem Holubníku-Maliníku, z Maliníku velmi měkké, na hlavní "magistrále" od Nové Louky lepší - uježděné , na hřebeni neustále sněžení, vypadá to, že letos sníh vydrží dlouho...parkoviště na Maliníku nepříliš očištěné, vstup na Maliník do stopy přes velký mantinel sněhu :-(
Vloženo 10.1.2019 23:19
Z Bedřichova, 17-19, s čelovkou, -4°C, vytrvale sněžení, na NL, Kristianov, Knajpa, Máří, Hřebínek, NL a Bedrichov. Opravdu napadlo půl metru sněhu je to ale velmi měkké, při bruslení se viditelně borili cca 10 cm, na klasiku stopy rozbité na hřebeni intenzivní sněžení a silný vítr. Stopy byly nahoře kompletně zapadány, bylo to velmi náročné. Od Tetřeví boud zase stopa ale opět velmi měkká a pomalá. Odraz byl v prašanu nejistý a občas to smekalo i na Rex pitovoide -1 az - 10, který měl fungovat i na vlhký prasan .... ale pry je lepší než modrá swix extra, nenamrza. Trať upravená v rámci možností. Většina už má svetylko, až na jednoho zufalce bez .... kolem kterého na volno behal velký pes ... to jsem se dost leknul.
Vloženo 10.1.2019 17:18
Dnes čerstvě protaženo z Jablonce od sádek nahoru ke Kapličce,široký místy měkčí,ale na napojení na magistrálu postačující,takže díky SKP Jablonec a řidiči Bócovi :-)
Vloženo 10.1.2019 13:31
Skate v 9:00 Z Bedřichova přes NLouku, Hřebínek, Točnu, Kristiánov, NLouku do Bedřichova. Stopy odpovídají kvalitou nepřetržitému sněžení. Na klasiku určitě OK, na skate holt měkké a poměrně hluboké, hlavně mezi Toč
nou a pod sedlem pod Holubníkem
Ale krásné svezení krásnou zasněženou krajinou, díky přírodo a ops - fandím vám. Z Hřebínku na Olivetskou neprojeto, stejně rak jako od Černe Nisy k Gr.kříži
Vloženo 10.1.2019 12:22
Kolem Prezidentské neprotaženo.
Vloženo 10.1.2019 13:32
Od Hašlerky k Maliníku projeté ráno, ale intenzivní sněžení to do večera úplně přikrylo. Jinak děkuji moc za úpravy i téhle části magistrály! V pondělí (7.1.) jsem byla večer - fantastické! Nepotkala jsem vůbec nikoho, stopa krásná (i když je vidět, že se po ní občas někdo prošel). K PSŮM - všechno je o lidech - právě zmiňovaný úsek Hašlerka - Maliník jezdím se psem - oba jsme dobře osvětlení a nikdy ho nepouštím mimo viditelnou oblast a je u mě. Samozřejmě je tady riziko, že nás sejme někdo neosvětlený rychle jedoucí ze zatáčky, ale to je i bez psa. Podle mě je skvělé, že OPS přišla s variantou tohohle úseku i pro lyžaře se psy- je mimo páteř magistrály, zatím není celá projetá, ale celý okruh má kolem 8 km - na krátký výběh se psem ideální a je to na nástupních místech označené. Pokud se lidi (na obou frontách) chovají normálně slušně, není problém, jestli v tomhle úseku jede člověk sám nebo se psem.
Vloženo 10.1.2019 9:11
Za stálé uživatele bílé stopy, chceme moc, moc poděkovat Jizerské o.p.s. za úpravu stop i v neustálém přívalu sněhu.
Přesto, že by mohli počkat až přestane sněžit, úprava probíhá každý den.
“Hoši děkujem“ 
Lenka Jelínková
SKI Janov- Bedřichov, z.s.
Vloženo 9.1.2019 17:30
Dnes do odpoledne nebylo odklizené parkoviště na Mořině a za noc cca 30-40cm prašanu. Provozovatel asi čeká, až přestane sypat. V tomto stavu je zbytečné tam jezdit, protože se tam nechá s obtížemi otočit, ale ne zaparkovat. Dejte někdo zprávu, jestli je odhrnuto.
Vloženo 9.1.2019 14:49
Ja uz jsem tu situaci zazil. Bruslil jsem nahoru z Hrebinku a cerny fantom jel ve stope dolu. Vubec jsem ho nevidel a nechybelo moc abych skoncil s vykloubenou kycli....
Jeden temny pan mi jednou rekl (kdyz jsem mel vuci nemu poznamky, ze neni moudre ve tme se pohybovat po tratich neosvetleny), ze pry on ve tme vidi a naopak jeho stve, ze ja svitim, protoze mu to kazi "prizpusobeni oci na tmu". Napadlo mne presne to same jako tebe. Chtel jsem mu rict, aby az pojede z Bedova domu, tak at si zhasne svetla v aute, vzdyt prece ve tme vidi ;-). Ale nakonec jsem si to rozmyslel. Kdo nema v hlave shury dano, v apatyce stejne nekoupi. Prizpusobit se holt musime temto lidem my.


(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.1.: Ještě dotaz pro noční fantómy... Taky byste vyjeli na silnici v noci v černým autě bez osvětlení a odrazek?
Uvědomte si že pro toho, kdo jede s čelovkou a při silném sněžení nejste skoro vidět. Tímto zdravím paní - "celá v černém outfitu bez jediného reflexního prvku", kterou jsem zaregistroval na posledních cca 3 m a vyhnul se. Nechci si tuto situaci představovat při sjezdu.)
Vloženo 9.1.2019 10:33
Studené údolí není hantýrka. Jedeš od Nové louky od Blaťáku doprava a kopíruješ levý okraj josefodolské přehrady až pod Kristiánov. Je to krásná část jizerek, s minem lidí povětšinou. Skol.
(Odpověď na dotaz uživatele Stan 73 z 9.1.: Správce: Kterou část JM označujete jako Studené údolí? Oficiální mapa JM (na webové stránce) nemá raději žádná označení, na mapy.cz takový ůdaj také není. Nebylo by lepší používat obecně dostupné údaje namísto hantýrky? Doporučuji jednotně místopis z mapy.cz. Osobně se domnívám, že jde o cestu od Blatného rybníku k Pitelkovu pomníčku. Pomozte, prosím, hlupákovi. Díky)
Vloženo 9.1.2019 8:26
Z plánované úpravy pro středeční ráno dle https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/zimni-aktuality/ve-stredu-rano-znovu-vyrazime-67cs.html se už něco z toho na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory objevilo a něco ještě ne.

Několik zpráv diskuzního charakteru jsem přesunul do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, jedna z nich od Davida z úterka obsahovala i část týkající se podmínek: "Kvalita stopy odpovídala povětrnostním podmínkám. Klasické kolečko kolem Josefodolske přehrady." - ale aby byla udržena kontinuita, přesunul jsem ji taky.
Vloženo 9.1.2019 8:16
Zdar Aleši,
doporučení OPSky je "12. Na lyžařské tratě nevoďte psy! Těžko předvídatelné chování zvířat může být velmi nebezpečné pro lyžaře ve stopě i pro vaše čtyřnohé miláčky samotné. Zcela nepřípustné je nechat se ve stopě táhnout psy na řemenu." Na klasiku je to samozřejmě nesmysl kvůli stopě a i jinak hrozí namotání někoho do popruhu...

Mělo by to snad jít na okruhu přes Maliník a Hašlerku, který byl plánován i pro turisty a psovody, ale nevím jak to je letos... (viz příspěvek níže "Pepa Vloženo 7.1.2019 14:44")

Hezký den a ať to jezdí!

(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 8.1.: Dobrý den všem,
Chci se zeptat, jak je to se zakazem psu na magistrale? Pres leto beham se svym pejskem a rad bych vyuzil toho ze me umi tahnout a projel ho i na bezkach? Je tam nejaky zakaz nebo je to v pohode jen si mam davat pozor at se nikomu nepleteme do cesty?
Dekuji a preji fajn den, Ales)
Vloženo 10.1.2019 9:37
Nástupní místo Jizerka - netuším, proč je parkoviště placené, když se o něj nikdo nestará. Argument, že hodně sněží moc neobstojí protože sníh padá každou zimu, tak k překvapení dojít nemůže. Když místo během našeho pobytu projedou 3x silničáři, mohl by i provozovatel parkoviště. Zapadlá auta nakonec zadarmo a svépomocí vysvobodil majitel Hospody na Jizerce svojí frézou a na laně pomocí svého auta ostatní vytahal - velké díky! ;-)
Vloženo 9.1.2019 21:43
Co mažete, já jsem 8.1. ráno volil staré zásoby po dědovi a mazal tmavě červené skivo +2 až -2 a promazal jsem, Bedov ukazoval 0°C, dojel jsem jen na cca 850 mnm, výše to drželo o malinko lépe.
Vloženo 9.1.2019 7:50
mezi 16-19hod, přestože v Liberci lilo jako z konve, od České Chalupy sněžení....Maliník-Knaipa-Maliník - svezení fajn, je pochopitelné, že to bylo měkké, místy velmi zapadané .... lidí s lampičkami jako máku, ale až na vyjímky perfektně osvětlení..ti co jedou bez světla riskují nejen své, ale i zdraví ostatních..díky OPSko za snahu
Vloženo 9.1.2019 7:35
Včera odpoledne z Maliníku kolečko přes Olivajdu a přes Hřebínek zpět. Kupodivu asi lepší na skejt, protože stopy buď zapadaly, takže to moc ve stopě nejelo a kde jezdilo víc turistů (Hřebínek-Bedřichov) tam byly stopy rozšmajdaný. Díky dopolední úpravě OPS se to ale nijak extra nebořilo. Původně jsem měl namazáno z domů fialový Rode multigrade, ale to teda moc nebralo,pod Olivajdou jsem byl "hotovej" a přimáznul extráč ale se zlou jsem se potázal - nahoře to začalo asi po půl kilometru namrzat jak prase :-( Takže jsem to zase zatřel Blue Super -1 - -3°C a to bylo konečně OK. Jinak nesouhlasím že projíždění stop je full servis zdarma jak tady někdo psal. Jednak člověk nechá za sezónu tisíce Kč na parkovišti, což s úpravou úzce souvisí (kdyby nebyly stopy, tak není proč tam parkovat) a dále OPSka dostává příspěvky od měst LBC, JBC... a odkud myslíte že města ty prachy berou? Ano z Vašich ne zrovna malých daní. A pak samozřejmě různé samolepky, příspěvky a sponzoři...
Je jasný že při nynějším sněžení nelze čekat nějaký extra úpravy to je OK. Co pokulhává jsou tedy přesný informace a pak taky minulý roky se většinou upravovalo na víkend a pak to přes týden nechali ležet (zvláště potom co se odjela J50), takže upraveno bylo pro víkendový turisty z měst, který se třeba na příspěvku ani nepodílí, ale pro místní, kteří jezdí přes ve všední den úprava vázla (ne tedy vždy - byly i světlejší chvilky, zvláště koncem sezóny).
Vloženo 8.1.2019 19:22
Dnes v 16:20 příjezd na Maliník,silné sněžení s celkem slušným větrem,po zeptání se běžkaře,který právě doběhl,jsem to vzdal a otočil se domů a utahal se na rotopedu
Vloženo 8.1.2019 18:54
Dnes pozdější úprava vzhledem k tomu,že jsem totálně promazal jsem toho moc nenajel.Jenom připomínka pro neukázněné lyžaře ze stadionu se od transformátoru jede nahoru vpravo,vlevo jen sjezd.Dříve tam byly cedule se zákazem vjezdu a přikázaný směr asi čez zakázal . Loni mne při sjezdu sejmula jedna pipina naštěstí bez úrazu,stálo by to za úvahu info ceduli.
Vloženo 8.1.2019 18:13
Hodinu za rolbou v hustém chumelení krátký skate z Mariánské hory přímou cestou na Knajpu a zpět. Cesta na parkoviště překvapivě dobře sjízdná i bez řetězů. Zimní pohádka, potkal jsem jednoho člověka. I když byla stopa už po hodině od úpravy (!) řádně zapadaná, jelo to slušně. Ve sjezdech pocit jak při alpském lyžování. Díky OPS za úpravu.
Vloženo 8.1.2019 13:05
Ráno čekání na to, až konečně vyjedou rolby, pak z Bedřichova - Kristiánov - dál na Rozmezí žádná úprava ani po půl desáté, ačkoliv to bylo slíbeno. Takže na Točnu a zase zpět, protože od Točny směr Štolpišská také neupraveno. Tedy velké zklamání. Z Kristiánova na Rozmezí upraveno až kolem půl jedenácté. Nahoře skoro prašan, dole stopy rychle umydlené a rozvrklané. Nemohu si pomoci, ale poslední dobou mám dojem, že se z o.p.s. nějak vytrácí ta obecná prospěšnost... Dříve probíhala úprava podle potřeby lyžařů, teď lyžaři čekají, kdy konečně nějaká úprava bude. Kdo potřebuje lyžovat ráno, má smůlu. To neplatí jen o dnešku. Nějaké cedule, kam se může se psy a kam nikoliv, se vytratily také.
Vloženo 8.1.2019 10:17
Odpovídám Igorovi. Parkování na Smědavě bylo o minulém víkendu v pohodě a organizované, pokud dorazíš do 8:30. Parkoviště bylo upravené, automat omrzlý. Nově lze parkovat i za chatou. Jinak o víkendu chata Smědava narvaná. Polévky mezi 45 - 85 Kč. Jídlo od 120 Kč. Běžecké stopy v okolí upraveny.
Vloženo 8.1.2019 13:11
Zdravím,

přiznám se, že jsem to nejel na běžkách, ale šli jsme pěšky na Smrk. Běžkaři byli na rozhledně, takže se tam vyjet dá. Co se sněhu týče, tak o víkendu byl sníh někam na úroveň Štrajtova obrázku čili bude zhruba na rozcestí Červený buk. Ale teď bylo tepleji a přšelo...

Počítal bych s tím, že poslední 3-5 km před Novým Městem ponese člověk lyže v ruce, protože minimálně po druhou kyselku nebyl sníh skoro žádný. Snad lepší toto info, než žádné...

O.

V komentářích ops. bylo, že do 15.1. se má v úseku těžit dřevo, takže nedokážu říci, jak to vypadá z Tišiny dolu, ale strojově to do té doby určitě upravené nebude.

(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 7.1.: Prosím nejel jste někdo v posledních dnech z Předělu dál směrem na Nové Město?
Strojově upravené to asi zatím není, ale jestli se dá projet, případně kam až...
Zdravím a předem díky za každý postřeh.)
Dotaz Vloženo 8.1.2019 12:57
Dobrý den, jedeme s manželem v termínu 12.-16.1.2019 do Kořenova na běžky. Pokud bude sněžit, budou upraveny stopy směr Směďava, Jizerka atd.? Jak o víkendu tak v týdnu. Na co se máme připravit.
Děkuji předem za odpověď
Holaskova.M@seznam.cz
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 8.1.2019 11:00
Neztratil někdo včera (7.1.) sluneční brýle? Nalezeny kolem poledne ve stopě pod kopcem ze Žďárku směrem na Čihadla. Mají už něco za sebou, ale pokud někomu chybí, nechte tu kontakt a domluvíme předávku.
Zodpovědět
Vloženo 7.1.2019 13:22
Po kolapsovem vikendu dnes parádní spíš mlatové stopy i bruslící pruh.Kdo má lyže,jeďte nahoru,parkoviště navícpoloprázdné.
Vloženo 7.1.2019 12:45
Dnes výborné na skate.Poznámka od Davida-Hrabětice ucpané řidiči (to nejsou řidiči ale ,Pražáci)Jinak neohleduplníi nejsou jen někteří skateři ale i mnoho rádoby klasiků(spíš chodičů na běžkách)
Vloženo 9.1.2019 8:54
Smědava - parkoviště chaos....někdo tu psal, že do 8.30 pohoda....možná...ale o hodinu později už děs a běs
Vloženo 8.1.2019 22:22
Vzkaz pro Iva z Jizerek, se psi se muze vsude, nelze to zakazat. Jde o statni lesy, je to jen o lidech jak se pejskari chovaji a jestli po svych psech uklizeji a maji je na voditku.
Vloženo 8.1.2019 20:07
No nevím, byl jsem v Neděli 6.1 ráno v 8 pohoda. Dolů jsem jel cca okolo 11:30. Nahoru zácpa čekajícíh aut. Plus už někdo parkoval před Smědavou (řešila to tam Policie). A byl tam ještě i autobus. Takže když se jede ráno tak to jde. A namrzlo, takže to klouzalo.

(Odpověď na dotaz uživatele Igor z 8.1.: Rád bych se optal, jak to vypádá o víkendu s parkováním na Smědavě?)
Vloženo 7.1.2019 14:44
Ano, kdysi jsme plánovali okruh na Vysokém hřebeni - Hašlerka-Vebrovka upravovat a označovat pro smíšený provoz( Turisté,Psovodi,Lyžaři), takto byla označována i elektrárenská (od Trompetra k Bedř.přehradě) dále Stará jizerská (od Pyramidy ke Smědavě) aby se i turisté měli kudy se projít. Označovali jsme tyto části cedulemi. Odpovídám jakožto bývalý člen vedení JOPS, 4 roky funguje již nové vedení a o těchto informacích se slehla zem. Chybí značení, informace na stránkách dost sporadické, Vysoký hřeben se dle aktuální informace snad dnes poprvé upravil. Tak vezmi hafana a běž se mrknout. Já tam půjdu taky -s čubou.
(Odpověď na dotaz uživatele Zajda z 7.1.: Mám skvělýho hafana do zápřahu, jako starej lyžař ale bych si nedovolil ho vzít do stopy, kde to není povolený. Slyšel jsem, že okolo Hašlerky to možné je - platí to nebo to je "joke" ? Díky za info,...)
Vloženo 7.1.2019 14:39
Za mě máte nejlepší jet přes Buk a Šámalku (Novou louku) na Hřebínek, jediný kopec je právě na Buk, ale tomu se z Bedřichova nevyhnete. Na Hřebínku je občerstvení (to je taky na Šámalce/Nové louce), kde to otáčím a jedu stejnou cestou zpátky. Není to okruh, ale je to opravdu "rovina". Pokud byste si chtěla přidat kilometry, cestou zpátky na Gregorově kříži uhněte doprava na "Za přehradou rozcestí", tady doleva a na Vládní zase doleva. Vrátíte se na cestu, kterou jste přijížděla k Nové louce. Přeji Vám krásný zážitek ;)
(Odpověď na dotaz uživatele Ivca z 7.1.: Doporucite nejaky okruh do 20 km z Bedrichova, kde nejsou extremne velke kopce pro zacatecniky? diky)
Vloženo 7.1.2019 12:16
Mám nad Hraběticemi chalupu a opět byl velký problém se k ní dostat. Hrabětice ucpané řidiči, kteří nechápou co je to plné parkoviště a dožadují se vjezdu. Druhý problém byl u parkoviště u kapličky, ke kterému řidiči najíždí špatně a v kopci se nemohou rozjet a blokují dopravu. Jinak trasa Královka, lesem k buku, Šámalka, Hřebínek, Točna, Kristiánov, dolů k přehradě a k Jablonecké dobrá, stopa kvalitní, zmrzlý podklad s drobným novým popraškem. Jen lidí hodně a někteří skateři dost neohleduplní. Možná by měli jít někam na kolečko na stadiónu. A všude fronty na jídlo, hlavně Hřebínek. Jizerským horám chybí kiosky na hřebenech. Dříve také nebyly, ale lyžaři zpohodlněli a už si nevozí jídlo s sebou.
Vloženo 7.1.2019 10:27
Jedna k zamyšlení:
Když čeká kilometrový štrůdl aut od Maliníku na Českou, tak je velice pravděpodobné, že většina aut v tý zácpě na Maliníku ani centrálu neskončí. Předjíždět tuto kolonu v protisměru "jakože člověk jenom projíždí" na Hrabětice atd. mi přijde zcestné. Nejen autobusáci jedoucí v protisměru toto neocení. Sanitka už tuplem ne.Toto hlasité zamyšlení není určeno těm, kteří při zácpě na dálnici jezdí v odstavném pruhu apod
Vloženo 6.1.2019 19:56
Ráno po 8.hod.klasicky z Mořiny-Promenádní-Smědava-osmička kolem Předělu-Kiosek-Promenádní-Mořina. Stopy super projeté,ráno lidí málo.Zpáteční cesta na Promenádě už hlava na hlavě a stopy odpovídaly davu lidí. Modrý Swix extra držel parádně. Z Předělu na Písčiny dost foukalo a padala omrzlice či drobné sněžení, ale i tak výborné běžkování.Známka na podporu úprav stop za 100Kč na parkovišti zakopena. Díky O.P.S.ko ,že upravujete směrem na Předěl. Dle mě nejhezčí část Jizerek. SKOL.
Vloženo 6.1.2019 19:21
Z Jakuszyc přes rozcestí pod Cichą Równią, od Orle po hraniční mostek přes Jizeru neupraveno. Posledních 300 m k mostku přenášení lyží (potůčky přes cestu, spadlý strom). Nad mostkem super upravená stopa až do Bedřichova přes Jizerku, Knajpu, Rozmezí, Čihadla, Kristiánov a Novou Louku na modrý extra. Kromě lyžařů ve stopě pobíhající psi, pěšáci a tlačený dětský kočárek.
Vloženo 6.1.2019 18:14
Kořenov - Jezdecká - Kůrovec - Kiosek - Promenádní - Mořina - Martinské údolí - Kořenov. Chmurné vize sobotního večera se naštěstí nevyplnily, Ádonaj nás vyslyšel a poslal pár cm nového sněhu :). Naprosto sqělé na klasiku na modrý swix, výborný začátek zimy!!!
Vloženo 6.1.2019 17:50
Skvělá vyjížďka (ráno)
Jizerka → Promenádní → Kiosek → K Předělu → Smědava → Knajpa → Odbočka na Peklo → Pařízkův kříž → Odbočka na Peklo → Knajpa → Kasárna → Kůrovec → Na Kůrovci → Kiosek → Jizerka. Skoro všude upraveno, na bruslení podmínky vynikající. Na Knajpe to vypadalo na přeháňky, ale pak v pořádku. Nálepka na podporu zakoupená :-)
Vloženo 6.1.2019 17:05
Vzhledem ke kalamitě na parkovištích výjezd v 9.30 od kapličky po trase Jablonecká, hráz, Studený potok, Kristiánov, NL, Hřebínek a zpátky. Tratě vzorně upravené, stopa mírně vymrzlá. Vzhledem k množství lidí na parkovištích relativně dobře průjezné, možná jen dopoledne. Místy drobné sněžení, zejména od Kristiánova výše.
Vloženo 6.1.2019 16:25
V 8:30 z Nové Louky přes Rozmezí na Knajpu a zpět.
Původní plán byl delší, ale celou dobu vydatný déšť. Tratě měkké, bylo to trápení. Parkoviště na NL bylo z části neodklizené. Sněhu všude dost.
Vloženo 6.1.2019 12:51
(Odpověď na dotaz uživatele Mojmír z 6.1.: Jaká je aktualní situace kolem parkoviště na Smědavě.Poslední zpráva je z 31.12.18.)
Vyhrnuto, dá se parkovat.
Vloženo 5.1.2019 20:31
start v 13.30 v Bedřichov. Silné mrholení až k Hrebinku. Dále už směs deště se sněhem, ovšem stále + teploty. Zpátky pres rozmezí. Všude sněhu dost, jen trochu měkčí. Déšť nezůstal ani k večeru. Snad zítra začne sníh.
Vloženo 5.1.2019 18:40
Skate ze Souše na Kůrovec a Knajpu a dolů na Mariánskohorskou boudu docela ok, pak ale velké trápení na Protrženou přehradu a Kasárenskou zpět. Velice měkké, celou dobu jsem se bořil a byla to víc chůze stromečkem. Teplota kolem 1st., chvilkama i padal sníh, ale chtělo to prostě rolbu, na kterou je tam sněhu habakuk. Dnes kole 16:00.
Vloženo 5.1.2019 16:36
Skate v 9.30h z Maliníku. Centrál plný, Maliník 50 míst. Ještě je parkoviště u hlavní silnice kousek pod Maliníkem vedle chalupy U Trompetra (začátek Vládní, o víkendu se může hodit ;-). 0°C. Vládní k Černé, zpátky Za hrází, Olivetská, BK, Hřebíček, Nad NL a zpátky Vládní. Celou dobu mžilo nebo pršelo, sníh těžký a bořil se, od Hřebínku už tahal za hůlky. Zatím je ho všude dost. Svezení nebylo zadarmo, ale lepší než sedět doma. Parkovací automaty v Bedřichově ještě neznají bankovky emise 2018, takže je neberou, na update sw se už prý pracuje.
Dotaz Vloženo 5.1.2019 15:18
Zdravím, nejel jste prosím někdo dnes z Maliníku? Jak to tam vypadá, kolik tam je sněhu? Díky,
Zodpovědět
Vloženo 4.1.2019 16:30
Mořina → Jezdecká → Knajpa → Kasárna → Knajpa → a zpět po Jezdecké na Mořinu. -8°C u Knajpy Modrý swix držel jak sviňa. K poledni stopy zapadány, ale začátek na jezdecké manžestr. Super. Prosím, aby se sem koukli frajeři z Příchovic, Šťěpánky a taky z Benecka a hlavně z Míseček (firma TMR) jak se správně upravují běžecké tratě. Nemůže jim to někdo vysvětlit. Zatím to je v jiných lokalitách dost smutné :(
Vloženo 4.1.2019 13:00
POZOR - parkoviště v Hraběticích u kapličky nebylo dnes ráno uklizené a tak je tam zaparkováno hodně aut na silnici a je tam zmatek. Ti co parkují mimo parkoviště se vystavují pokutování.
Vloženo 4.1.2019 12:48
Mínus 5 stupňů,trvalé drobné sněžení.Parádní dnes na klasiku,modrý Swix drží. ve všech sklonech.V noci upraveno,před polednem jede opět rolba k Nové Louce.
Vloženo 4.1.2019 12:15
Dnes dopoledne po dvou dnech velmi slusne. Trasa Smedava Mari Nová louka Rozmezi. Nefoukalo tolik a na trati leželo jen par cm nového sněhu po kterém se velmi dobře bruslilo.
Vloženo 4.1.2019 11:51
Doporučuji kontaktovat přímo Jizerskou OPS (není provozovatelem tohoto webu).

(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 4.1.: Zdravím, mám prosbu, bylo by možné uvádět na webu Jizerská OPS čas vložené zprávy od OPS tak, jak tomu bylo na starém webu OPS? Mě osobně to pomáhá s orientací ohledně plánovaných úprav. Díky moc, Lukáš)
Vloženo 4.1.2019 10:16
Rano v 6 pred praci skate z centralu okruh panelky (Bile buky) skvele upraveno, vetsinu jsem jel prvni na manzestru;) u parkingu slecna z OPS a tak jsem prispel 100,- na upravu, diky bylo to super
Vloženo 5.1.2019 1:02
S novou nadílkou sněhu a teplotou -5 skvělé podmínky na klasiku 😉. Projeto: Bedřichov-Hřebínek-Máří-Knajpa-Rozmezí-Kristiánov-Bedřichov. Modrý swix - parádní odraz!
Dotaz Vloženo 4.1.2019 12:20
Ahoj, nevíte, jak to aktuálně (z dneška) vypadá na trase Nové Město p. Smrkem směr Předěl. Hlavně tu spodní část, nahoře už to bude určitě OK. Díky
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 4.1.2019 11:06
Zdravím, chci se zeptat, jestli není uzavřené parkoviště na Královce?
Zodpovědět
Vloženo 4.1.2019 7:44
Ve 3 odpoledne skate z centralu, na měkkých lyžích v tom prašanu nádhera a zatím nejlepší poježdění téhle zimy
Frekventovanější místa ujetá, jinak 5-10cm peřinka (Vládní, za Černou Nisou, závodní okruhy nad Béďovem)

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Zasláním dárcovských SMS na tel. číslo 87 777 ve tvaru DMS MAGISTRALA 30 nebo DMS MAGISTRALA 60 nebo DMS MAGISTRALA 90 (cena je 30, 60 nebo 90 Kč a Jizerská magistrála obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).
  • Platební kartou nebo aplikace Klikni a daruj přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Jizerské hory