Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Bedřichov a Jizerská magistrála - aktuální zprávy

Vloženo 26.4.2019 21:53
Dnes ráno lesy projely silnici Smědava -Jizerka, tak se musí jít po asfaltu až ke kiosku, kde začíná sníh.Den ode dne je méně sněhu i na Promenádní, tak se musí párkrát sundavat lyže ,Našel jsem si dnes ai 1km úsek souvslého sněhu na Promenádní a jezdil jsem si kolečka na sluníčku.Vzhledem k tomu, že jsem jezdil každý den od 3.12 do 26.4, ,tak letos byla jedna z nejdelších sezon a asi skončím s lyžováním.Na kole je možno jet pouze Smědava -Jizerka, na ostatních cstách bude dosti sněhu aspoň další 3 týdny, pro kolaře to bude problém.
Na Smědavě dnes přiletěl pár kachen a čekají též na jaro.
Vloženo 23.4.2019 22:11
Pro mě dnes již naposled, ale bylo to fajn. Pro vytrvalé to ještě možná pár dnů s hodně přenášením půjde Promenádní, ale smyslu už to moc nemá. Byla to dobrá sezóna. Milan

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 22.4.2019 15:19
Silnice Smědava Souš ještě místy na běžky ok, byl jsem dnes na kole a k přehradě mi to trvalo zhruba hodinu i s focením, sněhu místy stále celkem dost, tak půl na půl jízda na kole a chůze. Cestou zrovna sjížděla kdyby běžkařka ke Smědavě
Vloženo 21.4.2019 17:16
Parádní. Smědava - kiosek - Promenádní - u Bunkrů - Knížecí - Smědava. Sluníčko pálilo, sníh nebyl ani moc rozbředlý. Občas jsme přednášeli, ale nikdy více než cca 200 m. Ze Smědavy na Černou Smědou jsme to nesli, většina cesty je vytátá. Dál na Předěl jsme jeli zadní cestou, která je více v lese s hezky jsme se svezli. Příjemné zakončení sezóny.
Vloženo 20.4.2019 3:27
NE, je tam ještě dost sněhu a zatím se tam stále jezdí na běžkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Franta z 18.4.: Bude to Jizerka - Smědava od 19.4. již na kolo?)
Vloženo 19.4.2019 22:31
Dnes z Jizerky Promenádní cca 200 m přenášení, jinak moc pěkné, dobrá stopa
v lese tvrdé. Krásné jarní svezení, doporučujeme.
Na parkovišti jsme našli hůlky Yoko- jsou v Hospodě na Jizerce.
Hezké Velikonoce.
Peychlovi
Vloženo 19.4.2019 7:14
Ahoj, tak jsem jel vyzkoušet včera odpoledne po práci. Cca od 14.15 do 18.30 na Smědavě. A trasa byla následující. Smědava - Knajpa po Štolpišské silnici, nepřenášelo se nikde až na Knajpě. Dále Knajpa - Čihadla a dále směr Ždárek, dojel jsem za první zatáčku za Čihadla, cca 1,5 km. Potom zpět na Čihadla, u Knajpy a Knajpu spodní cestou. Tam se již přenášelo cca 200 m před Knajpou až na Knajpu, dolů po Kasárenské. Přenášelo se asi 3x a jedno místo šlo objet mimo cestu lesem. Nejdelší je přenášení hned od Knajpy cca 300 metrů. Ostatní jsou kratší. Od rozcestí u Studánky po Soušské silnici jsou dvě místa k přenášení, dají se objet mimo silnici lesem. Dále doprava na Jezdeckou a Knížecí cestu po trase Jiz 50 až nahoru na hřeben, tam doleva na Promenádní. Na Promenádní doprava k bunkru. U bunkru rovně směr Mořina. Otočil jsem to cca 200 metrů za bunkrem, tam začalo přenášení a to jsem nechtěl. Zpět po Promenádní ke kiosku a dále sjezd na Smědavu. Na Promenádní bylo jedno místo k přenášení cca uprostřed cesty na 20 m. Šlo objet lesem a před Smědavou ve sjezdu k mostu přes Hnědou Smědou bylo poslední místo bez sněhu, cca tak 2 metry přenášení, též šlo objet bokem. Jinak jsem potkal dvě skupinky po 3 běžkařích a tři skupinky pěšáků, těch bylo celkově 8.
Byl to pro mě příjemný závěr sezony zde. V neděli už nepojedu. Leni a všem ostatním děkuji za příspěvky sem, OPS za úpravu, samolepky zakoupeny a horám za krásné celkové podmínky.
Mějte se všichni pěkně. Díky.
Ahoj v další sezoně.
Vloženo 18.4.2019 13:50
Ahoj Franto, nevím proč nečteš (nebo jen nechápeš) příspěvky z posledních dní, odpověď tam máš.
Tak tedy - inverzně k běžkám - tam kde běžkaři budou přenášet, cyklista se sveze po asfaltu (asi 5% trasy), většina trasy je na sněhu.
Vloženo 18.4.2019 2:56
Ve čtvrtek ještě ano - několik krátkých přenášení; v neděli už asi ne - holá místa přibývají každý den.
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 17.4.: Zdravím, vyplatí se ve čtvrtek odpoledne nebo o velikonocích v neděli nebo pondělí ještě vyrazit na Jizerku nebo Smědavu a dojet na Knajpu, Čihadla, Rozmezí, prostě objet Jizeru a potom objet Knížecí, Jezdeckou a Promenádní cestu? Kolikrát se cca přenáší a kde? Nebo už mám spíš vyrazit do Krkonoš?
Díky)
Vloženo 18.4.2019 2:53
Ve středu v podvečer ze Souše - Darrská do kopce OK (1 místo na přenášení cca 2m, další 2 místa šla objet), Jezdecká pěkná, Soušská silnice dolů už špatná - několik míst (asi 3) už nešly objet a zítra přibudou další.
Vloženo 17.4.2019 16:33
Ráno v 7 skate z Mořiny přes Promenádní na Předěl, tam je to již bída. poté přes Smědavu a Kasárenskou na Čihadla - nejlepší část cesty, rychlé a tvrdé. Zpět přes Souš spojkou na Knížecí - Hraniční a Pormenádní na Mořinu. Zatím se přenášelo málo, až na Předěl. Vcelku pěkné poslední svezení.
Vloženo 16.4.2019 23:36
Dnes v 18 hod start ze Smědavy směr Jizerka .... stále drží stopa v lese umrzlé , ale není to tak rozbité ani na bruslení, jak bych čekal....pak zpět na Smědavu a nahoru na Rozmezí.... opět velmi kvalitní svezení. Celkem jsem přenášel cca 50 m max.... sněhu stále dostatek... minimálně do Velikonoc to půjde.
Vloženo 16.4.2019 20:42
Z Jizerky přes Mořinu, Knížecí, Kasárenskou, Knajpu, zajižďka na Rozmezí a k Černému potoku, dále na Smědavu a po Promenadni zpět. Stále slušné svezení. Stopa na klasiku drží. Ve stínu a ráno stopa zmrzla.
Vloženo 16.4.2019 13:57
V pondeli 15-19 hod klasika od Vaclavikovy studanky. K bunkru jetelny jehlici. Dal prekvapive, vetsinou rychejsi skorofirn v proslapnute stope od jednoho predjezdce. Na skate jinak mekky. 2 maly prenasky. Jezdecka nahoru, spojky, Hranicni mistama primrzly a oraniste. Ale slo to. Nahoru lepsi. Promenadni, Knizeci nadhera. Sice neni cerstve upraveno, ale stopa kupodivu jela. Nebo to rychle utikalo? Nechtelo se domu...Vyjedte jeste..
Vloženo 15.4.2019 18:02
Po sobotě bez slunce (díky čemu to bylo kompaktní i po poledni) jsem si dal derniéru se sluncem dneska ráno. Ve stínu ledovaté a tvrdé, na slunci měknoucí a pomalejší. Sněhu je dost, bohužel bez další úpravy to bude po ránu nebezpečné ve sjezdech a nepříjemné ve stoupáních (už dneska nebyla stopa mezi kioskem a Smědavou) - zmrzlé oraniště se blbě krotí i na sjezdovkách. Ale s tím se musí počítat, každopádně to byla krásná tečka za sezónou. I přes některé výhrady díky OPS. Dycky skol!
Vloženo 15.4.2019 15:32
Stále je dosti sněhu na Promenádní i Knížecí, tak jezděte.Je to škoda, když je super počasí.Na Smědavě jen 4 auta. Jede to slušně.
11:37
12:01
Vloženo 14.4.2019 19:33
V poledne místy až kašovitá stopa,která dle očekávání samozřejmě nejede,což dnes asi nikomu nevadilo.Z Jizerky na Smědavu a zpět to byla dnes asi pro každého turistika a rozloučení ze sezonou,takže se snad nenašel nikdo,koho by znepokojilo,že trat´nebyla dnes upravena...
Vloženo 14.4.2019 18:57
Skate po obědě od Montanie nahoru na Jezdeckou, Promenádní, Kasárenská na Kneipu a po silnici zpět k přehradě.

Celé to šlo projet bez sundání lyží (někde už o milimetry), ale kritických míst přibývá. Vždycky je to ale max pár metrů.
Vloženo 14.4.2019 17:33
Bobj: nikde nepsali o uprave takze se dalo ocekavat, ze to bude po sobote oraniste...jinak staci sledovat skimapa.cz kde by byla pripadna uprava videt...
Vloženo 14.4.2019 11:44
Mořina 6:15, -1,5°. Jen Smědava a zpět, sněhu 30-50cm. Že to na čerstvém sněhu (cca 3 cm) nepojede s tím jsem počítal, ale že není upraveno mě překvapilo, čekal jsem když upravili včera tak dají ještě dnešek. .Žádná stopa, skate na včerejší malinko zmrzlé rozježděné kaši vratká bída. Díky OPS za celou zimu.
Vloženo 13.4.2019 18:24
Projel jsem všech 36 km upravených tratí, ve výsledku 52 km najetých, vše bez přenášení. Na polovinu dubna paráda, naposledy v roce 2013 se takhle pozdě lyžovalo tak dobře, viz https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory?rok=2012_2013. Odpoledne již tratě na nejfrekventovanějších místech opotřebované (Promanádní, Jezdecká), naopak stopa po Soušské silnici dolů byla stále v dobrém stavu. Díky za úpravu!

Následuje seznam míst, kde byla vytáto přes polovinu šířky cesty a víc = zatím se dá v pohodě objet, v neděli to na většině míst bude ještě bez přenášení, příští týden se začne přenášet. Mezi Jizerkou a parkovištěm na Mořině 1x 1 metr bez sněhu (bez problému se přejde po trávě) + 1x překračování potůčku obkročmo nebo objíždění = jinak příjemné překvapení, navíc tam jezdí málo lyžařů. Mezi Mořinou a bunkrem 1x místo s nadbytkem asfaltu. 2 asfaltová místa na Kasárenské, těsně pod Knajpou se možná bude přenášet brzy. Z Čihadel směrem ke Žďárku nedává takový smysl objíždět vytátých asi 50 metrů těsně před rozcestím Nad Černým potokem, pač po dalších 200 metrech úprava končí u dalšího delšího vytátého místa. Z Čihadel na Kristiánov 3 místa s nadvládou asfaltu, všechna až pod odbočkou k Chatě věčného mlčení. Jedno z nich vyžaduje obcházení škrapou, tam to někteří radši sundavali. 2x místo s asfaltem na Soušské silnici (jedno z nich je na páteřní trase magistrály. Překvapivě bez problémů na kříženích s potoky je spojka ze Souše na Jezdeckou (Darrská cesta), přesto pro fajnšmerky je to asi nejslabší místo (místy rozdupáno, místy jehličí).

Parkování na Souši v pohodě, pod hrází za 50 Kč bylo přes půlku míst volných jak při příjezdu po 9h, tak při odjezdu po 15h.

Fotkami se nenechte odradit, fotil jsem zpravidla ta horší místa zmiňovaná v textu.
9:36
10:11
10:14
10:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 15) + jejich polohy na mapě

Vloženo 13.4.2019 16:30
Dnes chvíli před 9 (dřív jsem nestíhal) jsem parkoval jako první na Nové Louce - asi všechny odradila info tabule, která tvrdila, že parkoviště je plné :-) Na Kristiánov je potřeba 4x sundat lyže, pak už je parádně upravená stopa a nikde nikdo. Od Knajpy lyžařů skoro až moc, postupně se to čím dál víc solí a zpomaluje, přesto jsem objel vše upravené (něco i vícekrát) - asi poslední letošní 50-ka.
Vloženo 13.4.2019 13:07
Parkoviště na Smědavě poloprázdné, lyžování proti včerejšku super, pěkně upravené stopy, chvílemi i trochu slunce, snad to tak bude pokračovat i příští týden.Škoda nelyžovat, když to jde, jak Promenádní , tak i Knížecí , sněhu je dost snad to půde až do 8. května.
Vloženo 13.4.2019 11:51
Doplním Michala, že kolem 10. už bylo parkoviště na Mořině plné. Podmínky ale s ohledem na datum v kalendáři perfektní, teplota se držela celé dopoledne pod bodem mrazu. Až ke konci se sníh na frekventovaných místech začal měnit na krystalky, ale i tak to jelo moc hezky. Po očekávaném oteplení v příštím týdnu se pravděpodobně hned z kraje začne přenášet na obvyklých místech kolem Jizerky a na Kasárenské. Velikonoce by ale pro skalní lyžaře dopadnout mohly ;-)
Vloženo 13.4.2019 8:40
Ráno v 6 hodin Jizerka očekává první běžkaře,kteří se chtějí projet v bezvadně upravené jednostopé trati.Minus 2stupně,krystalový sníh je promíchaný s prašanem,takže to sice není nejrychlejší,ale svezení opět parádní.V 8 hodin je na parkovišti asi 30 aut,běžkaři jsou ve stopě na hodně velký dohled.
Vloženo 12.4.2019 19:29
Dnes byly sjezdy z Hruškových skal na Jezdeckou i jiné o život, nesjízdné na běžkách.
Jiné rovinky byly zmrzlé a v pohodě.
Nyní v TV hlásily úpravu Knížecí a Promenádní, tak to zítra bude super.
Vloženo 12.4.2019 16:18
Tam, kde bude upraveno, to podle mě na skate bude slušné. A upraveno bude, hurá - na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory se dnes odpoledne začal objevovat záznam pohybu rolby. Vyjela z Jizerky k bunkru, dále po Knížecí, Jezdecké, Kasárenské na Knajpu a uvidíme, kam zamíří dál, jestli zvládne i tu Souš :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Mira z 12.4.: Ahoj myslite ze to jeste zitra bude na skate - treba ze Souse...

Diky moc)
Vloženo 12.4.2019 12:50
Smědava - Soušská, Jezdecká, U bunkru- Pod Bukovec- ke Sklárně , zpět po Promenádní na Předěl a zpět na Smědavu. Minus 2 st. občas drobně poletoval sníh.Na soupaž ( i klasiku)dobré, skate nic moc -zmrzlé rýhy.Sjezdy vo hubu.Lidí jen pár. Čerstvě upraveno asi 2 km z Jizerky na Promenádní.Sněhu kolem 900 mnm relativně dost, kdyby se upravilo ještě by to bylo pěkné...ale asi se jim do toho nechce, na Jizerce už jsou vytáté fleky. Pro mě závěr sezony, která trvala krásné 4 měsíce :-)
Vloženo 11.4.2019 10:53
Dnes ráno v 5:30 ze Smědavy směr Čihadla a Rozmezí. Tvrdý podklad - bez přenášení. Od pondělního projetí rolbou na několika místech lehce rozryté, ale ve stopě to frčelo perfektně. Pokud to OPSka projede na víkend, tak to ještě bude na svezení. Směr Krásná Máří už to je místy na přenášení, ale směr Jizerka vypadal dobře.
Vloženo 12.4.2019 20:54
8-16h (otevřena pouze pyramida)-smědava sanitarka od 8.4-12.4...Mořina-Bunkr-Jezdecká-knížecí-Smědava-Předěl-Písčiny-Předěl-Jizerská na Jizerku---pěkné na soupaž ve stopě, ale i na skejta to šlo, během dne jsme potkali 3 běžkaře, naprosto bez lidí. Ve stínu umrzlé celý den..ve stínu to frčelo pěkně. Z předělu nahoře na jižní stráni k paličníku beze sněhu 500m nutno přenést- od paličníku už skvělé.Během dne jasno, +2c, na slunci trochu měklo ve stínu frčelo.
Spido
Vloženo 9.4.2019 14:25
Navazuji lehce na Honzu, vcera tj 8.4. to byla parada ! OPS moooc dekuji za upravu to jsem necekal :o) dopoledne super, pak to meklo, z Knejpy na Smedavu me az bylo lito jet v tom manzestru, jelikoz to uz bylo mekke a "vyryvaly" se stopy do jinak netknuteho povrchu ( jestli tam nekdo jel, tak brzy rano kdy to bylo jeste zmrzle ;o) Jinak tedy vazn eparadni pojezd a za cca 5 hodin jsem potkal asi tak 6 lidi, al ei ta samota a klid byli super , jeste jednou dekuji za skvelou upravu. p.s. of Vaclavikovy studanky cca 500m koberec z jehlici
Vloženo 8.4.2019 18:25
Opět paráda, stopy na pondělí byly upraveny, to jsem nečekal a nemělo to chybu.Škoda, že už moc lyžařů nejezdí, je to lepší než v prosinci.Parkoviště jsou prázdná, dopoledne to jede samo, v noci přimrzá, tak doufám, že budeme lyžovat i na 8.5., jako v minulosti.Díky OPS za úpravu.
11:55
12:34
Vloženo 10.4.2019 21:14
ahoj Honzo
tohle jsou přesně místa kde je ještě metr sněhu...čím víš tím víc. Tuto trasu si nech tak na konec května a déle
pro tebe cesta na prd a moc lidí naštveš proč tam chodíš se bořit. Oceňuji tvůj přístup, že se nejdřív ujistíš jak to tam vypadá, plno jiných pěšáků tam kličkuje se psi mezi běžkaři po kolena zabořeni ve sněhu :o)
Najdi si trasu pod výškových 700mnmn tam už jsou jen zbytky sněhu
skol mc
(Odpověď na dotaz uživatele Honza010 z 10.4.: Dobrý den, jsem mám dotaz z opačné strany břehu. Chci se vydat již bez lyží do kopců. Vím, že od Hejnic to již taje ve velkém. Ale nevím jak to vypadá na úsecích Josefův Důl-Peklo-Čihadla-Knajpa a po Hřebenovce do Hejnic. Nechci se tam nikde bořit a kazit běžkařům poslední zážitky... Děkuji za info z jakéhokoliv úseku.)
Vloženo 8.4.2019 9:45
Děkujeme JIZ OPS za úpravu, v neděli ráno z Nové Louky dále na Hřebínek upraveno a zmrzlo, přístup Bedřichova špinavý sníh, jehličí a přenášení, což k jaru patří :) Je potřeba dát pozor na odtáté úseky a vyhnout se zraněním. Jinak skvělá práce rolbařů a celé organizace tuto zimu a dlouhodobě!!! Příspěvek na účet jsem poslal.
Vloženo 8.4.2019 6:57
Tento víkend parádní svezení na trase Mořina-Smědava-Knajpa-Žďárek, v sobotu navíc trasa Kiosek-Pešákovna.
Velké díky za úpravu OPS.
Vloženo 7.4.2019 21:45
Dnes Mořina 6:30 (-3°), skate Smědava, Knejpa, Žďárek a zpět, rychlé a zatím bez přenášení. Upraveno asi večer. Před Žďárkem 2 slabší místa jinak sněhu dost. Stopa pro klasiku super. Sjezd k Bunkru neupraveno. Od úterý má přituhnout, tak to vidím slibně ještě na příští víkend. Díky.
Vloženo 7.4.2019 11:17
Dnes v 6hod skate z Nové Louky na Jizerku a zpět přes Rozmezí. Na Kristiánov 2 místa přenášení. Ze Smědavy ke kiosku zmrzlé oraniště po skůtru, viz níže. Celá Jezdecká nejetelný skate, sjezd z Vlašáku lépe sundat lyže. Včera odhadem 4 tupci ještě za měka do čerstvého vyryli parádní 10cm hluboké rýhy, mnohdy jim nestačil pás na bruslení a zajeli též do stopy. Zkrátka bezmozci ničící práci OPSky. Jinak paráda. Ve směru od Liberce nejspíše poslední jízda, příští týden už to bude na pěškoturistiku ke sněhu. Od Knajpy dál sněhu dost. Pro mně poslední vyjížďka, za celou sezónu obrovský dík a příspěvek posílám!
Vloženo 7.4.2019 7:02
OPS skvěle upravila hlavní tah.Promenaádní při minus 4st.zmrzlá na škvarek,velký pozor při sjezdu na Smědavu,protože to hovado se skutrem učinilo tento sjezd nebezpečným i pro zkušené.Na Kasarenske zase v noci za rolbou jel pablb se psem,takže taky pěkný podpis,když ro zmrzlo.Parádní svezení!
Vloženo 7.4.2019 6:38
Ahoj,vcera skate v 10 hod ze Souše,Promenadni,Morina,Cerna Smeda,Predel,Smedava a zpatky Sous.Slunicko,tricko,parada,do 12 hod jeste umrzlo,pak to trochu zmeklo,ale nic strasneho,kde jsou blizko stromy,tak jehlici.Kolem Jizery snih mizi,ale jinde zatim dost,klidne do kvetna :-),OPS velky dik a poklona,bez nich by to neslo,Super sobota
Vloženo 6.4.2019 21:23
Smědava-Promenádní -Jizerka-Jezdecká-Smědava i dopoledne , kdy bylo 12o C , tak to bylo super se sluníčkem, tak to snad vydrží až do května.Na Jizerce ubývá sníh před očima, na silnici před Smědavou též, jinak je sněhu dost.Díky OPS za úpravu.
Vloženo 6.4.2019 21:14
Pro mě poslední projížďka, po 8 hod z Mořiny na Smědavu a zpět jezdeckou. Ráno stopa zmrzlá, super rychlá, dopoledne už mokrá a tupá. Parádně upraveno, přenášení zatím nehrozí, porovnával sem s fotkami přesně před rokem, sněhu letos mnohem víc. Ještě příští víkend to určitě půjde. Díky za úpravu, příspěvky poslány, byla to krásná, dlouhá sezóna, tak zase v prosinci...
Vloženo 6.4.2019 19:37
Dnes zkrácené malé kolečko z NL. Úsek NL- Hřebínek překvapivě dobrý, někde hodně jehličí, někde míň.. Kopec na Točnu je z pulky uplně vytátý + ještě 150 m po zatáčce.. panelka ok, na Kristiánově uplně sucho. :) ještě se musí přenášet u Blaťáku a na NL. Kolem Bedřichova už je to celkově spíše pro nadšence jako rozloučení se sezonou z tohoto nástupního místa. Diky Ops za poslední upravu!
Vloženo 6.4.2019 9:10
Z Jizerky po čtvrt na sedm upraveno,teplota mínus 2st.Struhadlové stopy jedou minimálně do 8h rychle.Přes Promenaádní, Smědavu po Kasarenské na Knajpu "prasečím stylem" dnes napůl zadarmo,krásné svezení.Sněhu doatatek,přenášení lyží tu ještě dlouho nehrozí.
Vloženo 4.4.2019 23:57
Odpoledne z Mořiny, Černá Smědá, Smědava, po Kasárenské na Knajpu a zpět přes Jezdeckou.
Trochu špinavější, některé úseky dobré, většinou pomalý sníh. Všude dost sněhu, ze Smědavy na Knajpu na cestě dva větší kameny, které jsou dobře vidět.
Vloženo 4.4.2019 11:36
Odpoledne z NL na Rozmezí a přes Máří zpět. Zhruba tak 10x se přenáší (NL, Blaťák, Kristiánov, Máří, klasický místa). Stopa je špinavá, a sníh je pekelně pomalej. Příjemný ježdění to není už téměř nikde.
Vloženo 3.4.2019 13:19
Včera 18-22h. Dvakrát kolo Bedřichov-Kristiánov-Kneipa-Máří-Nová louka. Už to bylo hodně smutné. Spousta vytátých míst (předvším Točna-Máří) a spousta hodně hraničních míst. To, že člověk musí jednou za čas přenést ale není ani zdaleka ten největší problém. Nejhorší je to, že sníh se změnil na koberec. Strašně, strašně moc špíny, která strašně strašně moc tahá za nohy. Abych nebyl pouze negativní, tak úsek Kneipa-Čihadla-U tetřeví boudy byl moc příjemný, ale to bylo asi tak všechno. Myslím, že dnes bude situace ještě výrazně horší a osobně už z Beřichova vyrážet nedoporučuju. Snad nám ještě chvíli vydrží Jizerka. Skol
Vloženo 2.4.2019 23:20
Dnes odpo z Nove Louky - Hrebinek - Mari - Knejpa a zpet pres Kristianov. Vsude spousta jehlici. Okolo Mari uz asi 5 mist na prenaseni. Sjezd na Kristianov OK, ale dole u Louky uz to zitra nevydrzi.... Posledni projizdka v sezone
Vloženo 1.4.2019 21:27
Dnes odpoledne malý kolečko z Bedřichova. Na klasiku pořád celkem slušný. Panelka perfektní, a hlavně rychlá.
Doufám, že OPSka ještě letos vyrazí, taková středa a pátek by byly ideální :)
Vloženo 1.4.2019 21:12
Mořina 7.30hod -2°C v této zimní sezóně poslední skate, poslední běžky. Promenádní, Černá Smědá, Předěl, Písčiny a zpátky. Bruslící pruh tvrdé oraniště, pro klasiku byly stopy dobré. Skate bylo možné jen místy, zbytek soupaž. Sjezdy VELMI rychlé, často o hubu. Při zpáteční cestě na sluníčku už někde povoleno. Děkuju všem za příspěvky o stavu bílých stop a v příští sezoně se budu těšit na napsanou a s některými na viděnou... SKOL!
9:16
9:21
9:36
Vloženo 1.4.2019 19:56
"Bílé stopy" říkaly jasně, že se neupravuje! A nekecaly! Nutno dodat, že pro těch pár nadšenců, které jsem na Mořině potkal, by se to určitě nevyplatilo. Ráno zmrzlé, skate velká bída, klasika ok, ale nejlépe s tuleni na odrazu, případně s klistry. Sranda končila ve sjezdech, tam byla adrenalinu hromada, pluh na zmrzlé oranici moc nefunguje. Nejlépe vyjet kolem desáté, kdy už slunce ledovou krustu narušilo. Sněhu je všude metr, a pěkná je i stopa kolem silnice Polubný - Mořina. Myslím, že podobné to bude na všech přístupech - Souš, Martinske údolí i z okolí Josefova... Díky za úpravu a do příští sezóny Skol!
https://m.youtube.com/watch?v=ycFWcWoVVnk
Vloženo 1.4.2019 13:49
Podél Jizery dolů to je ještě v pohodě, dokonce to před víkendem projela rolba, jen nahoře je asi na 200m dost bordel z jehličí, jinak překvapivě i čistý
Vloženo 1.4.2019 9:29
Milá ops-ko, děkujeme za Vaše služby a doufáme, že nám ještě alespoň jednou upravíte! Díky a Skol!
Vloženo 31.3.2019 20:03
Ráno jsem se nechal v Jakuszycich zlákat luxusními pěti stopami vedle sebe. Brzy bylo jasné, že je to jediná upravená část střediska a jen pro závody. Nu což. Lyže už byly nasazený a tak soupaž na Cichu a pak pořád dolů až na Orle. Trochu o hubu, brzdit polopluhem ve zmrzlé oranici moc nešlo, ale pádu na led v padesatikilometrove rychlosti jsem se vyhnul. Přechod hranice ok, 200m na polské straně a 50 m na české s lyžemi v ruce, protože to už bylo na hodně úzkém pruhu sněhu, vlevo potok na lesni cestě, vpravo Jizera. Dál vedle upravené stopy (celý den skate) k Promenádě. Zpátky na Mořinu už to měklo, ale v pohodě. Stejně OK to bylo i z Orle na stadion Jakuszyce. Ale to jsem netušil, že největší šok a zklamání dne mě teprve čeká - kobiety v jednodilnych plavkách v sauně!!!!
Pro představu, kolik ještě leží v Jizerkach sněhu :
https://m.youtube.com/watch?v=mg8HMcb2mRg
Vloženo 31.3.2019 17:50
Rano v 7:30 ze Smedavy po Promenadni pod Bukovec, zpatky Jezdecka a na Knajpu/Cihadla, to same zpet, cca 40 km. Na brusleni skvele, uprava super (prispevek poslan :-), soupaz celkem OK, klasiku neposoudim, ale celkove moc pekne rano na bezkach. Po 10. hodine uz to na oslunenych mistech mekne, takze trochu vic drina. Ma-li nekdo moznost vyjet si v tydnu hned po ranu, rozhodne doporucuji :-)
Vloženo 31.3.2019 15:39
Dnes v 8h ze Souše na Písčiny a zpět: Parkoviště na Souši na louce už zavřeli. Parkomat na parkovišti pod hrází je nový, už bere všechny platné mince, nejen 10Kč a výše. Není urolbováno od Bíllých kamenů k bunkru, ale zajížďkou na Promenádní, kupodivu urolbována Jizerská silnice a pak dál až na Písčiny. Jizerská ops díky, byť to místy po neupraveném jelo rychleji. Na klasiku držel KR50.
Vloženo 31.3.2019 13:24
I dnes dopoledne azuro a pěkné stopy Smědava-Mořina-Jizerka -Jezdecká zpět.Díky OPS.
Pokud nebude pršet, tak to snad vydrží do května, sněhu je dost.
11:09
11:12
Vloženo 31.3.2019 11:37
Dnes skate v 5:00 z nostalgie za dobrou celosezóní úpravu od Elektrárny na Paličník a zpět. Pod Černou Nisu z větší části soupaž šla. Poté tvrdé a rychlé. Jelikož jsem se vracel v 8:30, po celou dobu super. Točna - Máří už několik vytátých míst.
Vloženo 31.3.2019 9:59
7,15 Bedřichov - Rozmezí - Soušská sil. a zpět. Jedna velká paráda. Rychlé, dobře upravené. Nahoře tepleji. Jehličí jen na 300 m mezi Kristiánovem a Rozmezím.
Vloženo 2.4.2019 12:28
V sobotu 30.3.2019 úžasné ranní svezení Smědava - Promenádní - Mořina. Zpátky přez Jizerku, to už bylo takové to jarní lyžování :-)......děkuji OPS za úpravy a těším se na další zimní sezonu. P.S. - samolepka zakoupena :-)
Vloženo 30.3.2019 16:58
VZKAZ PRO Mates
Rovinka dobrá, lepé se držet v lévé stopě, je jedno místo pod smrkem v tom hupu, kde už to leze, anebo jet v protimsěru, tam jsou obě stopy OK.
Skol LFC
Vloženo 30.3.2019 14:26
Skate v 6:30 z Martinského údolí. Na hřišti ukazoval teploměr -3 °C, na Mořinu čerstvě upraveno, jelo to rychle, pár míst zapadaných jehličím, ale celkem ok. Pak přes Jizerku na Paličník a zpět po Promenádě, rychlé a skvěle upravené. Okolo 8-8:30 na odkrytých místech sníh výrazně povoluje a zbržďuje. Sjezd Martinským údolím ovšem pořád držel ještě po deváté hodině - dolů velmi rychlé, ačkoliv teploměr dole v Kořenově už ukazoval na slunci 26 °C. Za celou dobu ani jedno kritické místo bez sněhu, zítra bez problémů sjízdné. Tímto děkuji za skvělou úpravu tratí.
Vloženo 30.3.2019 13:10
Dnes v 5:30 skate z Maliníku na Paličník a Jizerku, s odbočkou z Jezdecké na Václavíkovu studánku a zpět. Z Maliníku neupraveno, špína, jedno skoro vytáté místo. Cca po 1km už upraveno. Do 8hod parádní rychlé a tvrdé, na slunci poté začlo rychle měknout na kaši. Z Točny na Máří jedno místo nutno přenést (cca 10m), další cca 3 krátké 10m úseky (obvyklá místa) do zítra nejspíš nevydrží, jinak sněhu i zde dost. Od Máří jedna velká paráda. Škoda, že nebylo upraveno kolem Černé Nisy, sněhu tam je dost. Díky JOPS. Dotaz: jak to vypadá z Bedřichova k Buku na slunné rovince? Chci zítra ještě za tmy vyrazit, tak abych prudce nezabrzdil skluznicí... Díky
Vloženo 29.3.2019 13:50
Dnes ráno v 5:15 - Bedřichov - Hřebínek - Panelka...... a zpět.... krásně upravené - stopy relativně rychlé .... nahoře trošku umrzlé..... palec nahoru OPSce.... super lyřovačka. Nahoře je stále přes metr sněhu..... pokud se bude upravovat tak to minimálně dva týdny půjde...
Vloženo 29.3.2019 9:37
Jet přes Olivetskou vřele nedoporučuju - jehličí, větvičky, pár vytátých (i když stále průjezdných) míst. Pak Hřebínek-Točna-Kristiánov-Bedřichov: na skate se to bořilo, lepší asi klasika, upravené stopy pěkně drží. Ale pořád se to dá projet! :)
Vloženo 27.3.2019 16:33
7:45 skate Bedrichov-N.L.-Hrebinek-Tocna-Knajpa-zpet Tocna-panelka-Kristianov-Bedr. Za posledních 5 týdnů druhé nejlepší svezení. Ráno všude tvrdý, nerozjezdeny, zpatky od Kristianova už trochu "jarní ". Od Zdarku bylo trochu nového prasanu a krásná zima s mraky sněhu. Frcelo to vsude. Stopa na klasiku vypadala super.
Vloženo 27.3.2019 12:28
Skate v 7h (-2°C) z Mořiny přes Promenádní k Černé Smědé, Smědava, Kasárenskou na Knajpu, zpátky Hraniční na Promenádní a Mořinu. Na Promenádní 3cm nového sněhu a na Kasárenské 1cm nového sněhu. S přibývajícími běžkaři byl střední pruh projetější a jízda rychlejší. Ze Smědavy na Černou Smědou a dál na Předěl neupraveno. Už i nahoře ptáci zpívají, byť je tam metr sněhu. Skvělé svezení. Na Mořině v budce parkovacího automatu jsou položeny klíče, asi od držáku na lyže nebo zahrádky.
7:07
7:49
Vloženo 27.3.2019 10:30
Z Bedřichova na Novou Louku vlhký krystal.Dále namíchaného víc nového sněhu.Z Kristianova nahoru krásně bílé stopy,sněhová míra ukazuje 115cm.
Vloženo 26.3.2019 13:50
Super lyžování, Smědava-Promenádní-Mořina -Jezdecká -Knížecí, jelo to samo, perfektní stopa, díky OPS
Vloženo 26.3.2019 9:18
Pozor cca 100m mezi Točnou na Panelce a rozcestím Pod Ptačímu kupami kouká ve stopě asfalt. Asfalt kouká taky asi na 10m u mostku na Blaťáku. Jinak sněhu hóóódně.
Vloženo 26.3.2019 7:05
Pondělí mezi 21h-23h Kristiánov-Rozmezí-Hřebínek: Pod Kristiánovem napadly 2cm mokrého sněhu, výše asi tak 7cm prašanu. Potkal jsem rolbu na Žďárku. Co namazat na ušlechtilou klasiku jest těžká volba - níže jak 800m je ve stopě firn, výše pak prašan. Bruslaři celou dobu měli nový sníh (nejdřív mokrý, výše suchý. Zajímavé, že, co spadlo, tak zoufale nejelo. Nějaký fitness speciální neskluzový sníh :-) Celou dobu -1C mlha.
Vloženo 25.3.2019 20:35
Měl jsem volno holt dnes, tak jsem musel vyrazit, i když dnes to byla bíla divočina. Z jizerky na paličník, na smědavu a na knajpu. Pak se zablesklo a zahřmělo. Tak jsem to radši vzal zpátky. Za chvíli slunce a pak zas vánice. Všude minimálně 5 čísel prašanu. Takže sice romantika, ale docela práce. :))
Vloženo 25.3.2019 18:04
Václavíkova studánka , Knížecí cesta 7cm nového prasanu. Až na Jizerku absolutně nikdo. Moc to nejede. Pořád sněží.
Vloženo 25.3.2019 15:06
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí, stopa zasněžena asi 4cm, neupravena, málo lidí, chvílemi sněžení a chvíli slunce , aprílové počasí,
Vloženo 25.3.2019 13:33
Přimrzlé ledovo-vlhké stipy jedou slušně.V lese je více jehličí ve stopách,protože není (pochopitelně pro pár lidí)upraveno.
Vloženo 26.3.2019 21:02
Okruh Jizerská 25
V Bedřichově na stadionu stále dostatek sněhu, je to ale hodně špinavé a jezdí se na technickém. Lidí bylo málo, v 11:00 50 volných míst i na centrálu. Sněhu všude dostatek, pouze pár kritických míst na Máří. Nahoře 150 cm sněhu, aktuální sněhovou pokrývku na Rozmezí sledujte na http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#rozmezi
Hřebínek je od pondělí zavřený.
Vloženo 24.3.2019 17:26
Ze Souše to bylo upravené ze začátku jehličí ale pak dobry sněhu víc než dost.Stopa na klasiku v pohodě na bruslení pochopitelně brzo rozmekly.Jarní lyžování.Skol
Vloženo 25.3.2019 20:16
Dotaz k otvírací době občerstvení na Hřebínku se stal po víkendu neaktuálním - navíc na tabuli měli v sobotu napsáno, že je otevřeno do neděle 24.3. Tedy nezmění-li se nic, další víkend už bude zavřeno.

(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 22.3.: Prosím, od kolika hodin má otevřeno o víkendu občerstvení na Hřebínku? Díky.)
Vloženo 23.3.2019 21:32
Dnes přes Olivetskou, Hřebínek, Točnu a Kristiánov zpět. Přes Olivetskou je to docela ošklivé, hodně jehličí, špína, i z Bílé Kuchyně na Hřebínek jsou občas horší černá místa. Z Hřebínku už pak bez problémů, panelka pěkný bílý sníh. Jen na slunci bylo dnes fakt hodně teplo. U Blaťáku už tenčí vrstva, zatím se přenášet nemuselo. Díky za úpravu.
Vloženo 23.3.2019 19:51
Potvrzuju slova Martina s dovětkem, že mezi Protrženkou a Kasárenskou určitě nejela rolba, ale skútr. Moc děkuju za úpravu (nejen) tohoto úseku, ať už to byl kdokoliv ;-) Dnes to cca. do 9 bylo super jarní poježdění, později to sice už dost tahalo za lyže, ale jednoduše jarní nádhera. Od parkoviště z Mariánské Hory už je spousta jehličí, tam to tahalo za nohy už v 7 :-)
Vloženo 23.3.2019 18:14
Špinavý úsek Točna - Máří byl jediným špatným úsekem, nejhorší místo viz fotka, zatím bez vytátých mist. Odhaduji,že objíždět vytáté fleky v tomto úseku se začne v řádu desítek hodin. Zbytek mého výletu z Bedřichova na Předěl/Paličník a zpět přes Protrženku/Mariánskohorské boudy byl bezchybný. Nad rámec úseků vyznačených na Skimapě byla upravena i Hraniční a překvapivě úsek mezi Protrženkou a Kasárenskou (dle stylu úpravy jinou rolbou,než jezdí jinde). Díky za skvělou úpravu,vstávat brzy se rozhodně vyplatilo.
7:52
8:02
9:38
10:01

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Vloženo 23.3.2019 18:01
Dnes z Maliníku - Nová Louka - Rozmezí - Smědava a zpět. Tedy, to, že v 9h bude na centrálu jedno (!) volné místo, mě trochu překvapilo, ale jsme prostě národ lyžařů! A stálo to za to - dokonce i z Maliníku šlo jet a rolba vše komplet projela, byť samozřejmě jehličí už trochu tahá. Ve zbytku od Vládní kamkoliv dál skvělé podmínky, samozřejmě při jarním počasí. Skoro bych řekl, že lepší dnes bylo jet klasikou, protože stopy byly luxusní, zatímco pro nás skataře často hluboká orba. Ale je jaro, takže podmínky logické. A toho sněhu! Jasně, u Blatného rybníku apod. to odtaje (ale sníh tam pořád je!), ale nahoře ten metr (nekecám) jen tak nezmizí. Sakra, už jsem chtěl končit sezónu, ale nějak není důvod:-) Skol!
Vloženo 23.3.2019 11:05
V 5:15 od elektrárny na Paličník, Jizerku, Sedlo pod Zámky. Rolbař to směrem na Rudolfof otočil při vjezdu do lesa, zřejmě se lekl 5m asfaltu, zapíchal tam větve, aby bylo jasno, že rozjetý běžkař zabrzdí o asfalt ;-) Všechna čest! Jen škoda, mohl pokračovat, protože to šlo upravit až na místo v letošní sezoně obvyklé. Ale půjde to rychle dolů, takže dnes opravdu naposledy. Letos zajížděli do Rudolfova neobvykle často, pochvala. I dle využití běžkaři to byla správná volba. Pošlu o to větší příspěvek na úpravu ;-) Jinak do 8hod paráda všude (krom Točna-Máří ... špína). Pak tomu sluníčko začlo dávat čouda...
Vloženo 23.3.2019 9:11
Díky ops za super úpravu. Hoši, posílám vám pusu na čelo! Ráno po páté příjemně "umrzlé", zpevněné, ve stopě to až tak nejelo. Před Máří až na Točnu už dost špinavé, plno jehličí, pozor na pády, krásně jsem se přerazil. Sobotní, ranní nádhera, na sluníčku to rychle měkne, potom už pomalé. Mějte se krásně, čest včerejšímu fotbalu a zdravím tetřívky. Buďme na ně hodní, ať se jim vyvedou děti!!!
Vloženo 23.3.2019 8:16
Zatímco běžkaři spali,OPS upravila v noci bezvadně stopy.Dole přimrzlé,nahoře střídající se vlhko v zrcátkivé stopě.Od Máří k Točně místy až černo (jehličí).Parádní jízda,ale jen po ránu.
Vloženo 22.3.2019 9:14
Dnes sice neupraveno,ale vůbec to nevadí.Stopy a bruslařský pruh jsou přimrzlé,krystal jede víc než slušně.Fialový klistr po ránu je akorát.Provoz na stupni 1(malý).
Vloženo 21.3.2019 14:20
Dnes v 5:30 skate od Elektrárny na Jizerku a zpět. Do osmi hodin rychlé a tvrdé, pak se rapidně oteplilo a s tím zpomalilo a změklo. Množství sněhu: všude hafo, v začátku úseku od ELE cca 5m nevydrží (potůček z lesa), těsně při výjezdu z lesa u pramene před rozcestím Pod přehradou na cca 5m minimum sněhu, jinak celý úsek k elektrárně dostatečná vrstva, na víkend určitě na poslední úpravu (díky JOPS ;-) ), na Točně a za Točnou směr Máří brzo na cca 10m bude tenká vrstva, Olivetská na vrcholu stoupání rolba rozhrnula sníh, takže taky dobré. Jinak jak jsem zmínil, všude sněhu dosti. Škoda nedočkavců v okolí Jizerky, bruslili po měkkém včera navečer a dnes zmrzlé rýhy...
Vloženo 21.3.2019 8:42
Skol, díky ops za super úpravu - skate: stadion, Hřebínek, Točna, Holubník....ráno před půl šestou příjemné svezení, občas pomalejší na "novém" sněhu, občas prasátka ve stopě. Zkratka od Gregorova kříže k Černé Nise neupraveno čerstvě /to se divím, že se to neprojede, když jede rolbička, je to kousíneček/, na skate horší, trochu rozmydlený, ve stopě to ještě jakžtakž drží. Je to jenom můj postřeh, ale možná, že by stačila přes týden jenom jedna stopa, aby se zbytečně od skatu stopy neničily. Jel jsem ráno jako třetí a už dva přede mnou částečně bořili stopy na klasiku. SKOL a klid tetřívkům.
Vloženo 21.3.2019 0:59
Aktuální info o SKIBUSU Liberec - Bedřichov: linka 145 ještě o tomto víkendu 23.-24.3.2019 vyjede, ale pozor - v jiných časech - viz http://www.iidol.cz/aktuality/5189:mimoradny-provoz-linky-145-liberec-bedrichov.html
Vloženo 21.3.2019 10:36
Podvečerní Smědava-Souš-Knížecí-Smědava. Úžasné, rychlé, bez lidí...na Knížecí čerstvě upravená stopa - paráda. Díky OPS
Vloženo 21.3.2019 7:41
Včera odpoledne po vyžehlené Promenádní z Mořiny ke Kiosku střídavě umrzlé a měkké.Už to nebylo prostě tak krásné jako v sobotu ráno, když byl perfektně umrzlý podklad. No, to je holt smůla, že se musí ráno občas do práce :-) U Kiosku nám taky končila stopa od rolby a dále po Knížecí už to bylo na skate horší. Nazpátek od bunkru k Mořině už byl krásný manžestr opět pošlapán chodci. Copak na ty pěšáky nikdo nemůže ? Nevšimla jsem si tedy žádné značky "zákaz vstupu chodcům" , nevím, jestli tam upozornění jsou...ale štvou mě neskutečně. Dupou všude, kde se dá ....i s dětmi a sáněmi. Nejhorší to snad bylo z Hrabětic od kapličky směrem na Prezidentskou chatu a potom ještě od Jablonecké chaty na přehradu - tam si chodí asi úplně běžně. Však už tam taky nejezdím :-(
Zdravím a děkuji OPS za krásnou úpravu
Vloženo 20.3.2019 22:34
vzkaz pro Patrik...neprojdeš, sněhu je dost na Vládní.Teda jestli nechceš šlapat ve stopách. Pěšky jedině jako teréní vložku si dát po kanálu.
Vloženo 20.3.2019 20:29
Projeto bedrichov jizerka a zpet . Stopy v super stavu. Zatím nikde vytato !!ani u blataku,ani nad hrebinkem ani na krásné maří . V horních polohách sněhu moc a moc. Otevřen kiosek (Jako vzdy) a později i knajpa. Moc pěkné svezení .klasikou .
Vloženo 20.3.2019 19:58
Ze Smědavy na Knajpu a pak na Jizerku atd. ... po ránu naprosto luxusní lyžování, k polednímu na sluníčku horší, vzhledem k datu ale stále parádní lyžování.
Vloženo 20.3.2019 16:01
Dobry den mohu se optat na cestu od maliniku parkoviště směrem k přehradě černá Nisa ? Je to na bezky nebo už to v klidu člověk proslapne v botech diky moc
Vloženo 20.3.2019 15:45
mario-v noci bylo na dnešek v Jiz horách -2,pěkně to klouzalo i na zimákách,dáváš perfektní rady.Na letákách v březnu do hor?Některé lidi fakt nepochopíš.
Vloženo 20.3.2019 10:49
Skate z Bedřichova, NL, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Žďárek, Točna, Hřebínek, NL, Bedřichov. Ačkoliv je úprava avizovaná až na víkend, stopy drží, střední pruh utžený, tvrdý, rychlý. Na cca 10% oraniště, asi jak se slunko odpoledne opřelo do tratě, přesto skvělé svezení.
Vloženo 20.3.2019 8:44
pro Pavel:
Berte to jako odhad. Neupravuje se tam na základě podmínek schválené výjimky pro vjezd vozidel do CHKO, vydané na konci minulého roku pro naše stroje. Skútr, o kterém píšete, pravděpodobně patří provozovateli Knajpy a má na jeho vjezd vystavenu vlastní výjimku, která - pokud je staršího data než naše a na delší období - nemusí takovou podmínku obsahovat. To platí obecně pro všechna vozidla které mají vjezd povolen, neumíme říct, jestli se to bude nějak dodatečně řešit ani jestli je to třeba, to by byl spíš dotaz na správu CHKO. Podobně třeba skútry Horské služby z pochopitelných důvodů nebudou mít zakázán vjezd na tyto úseky, přestože pro klid zvěře by to bylo žádoucí...
Vloženo 20.3.2019 7:30
Skatem Maliník -> Hřebínek -> Bílé buky -> Blatný rybník -> Studené údolí -> Chata věčného mlčení (zde jsem kolem páté odpolední dělal druhou stopu!) -> Rozmezí -> Kasárenská -> Písčiny -> Smědava -> Knajpa -> Olivetská hora -> Závory -> Maliník
Výborné svezení! Vše skvěle upraveno, na jarním firnu pár cm nového krupicovitého prašanu. Ač se ze Smědavy na Knajpu neupravuje, povrch je zde stále skvělý. Pořád panují ideální podmínky, sníh čistší než na konci února, k tomu se luxusně upravuje několikrát týdně. Včera prakticky žádní lidé, doporučuji vyrazit!

Ještě dotaz (asi na o.p.s.): Ze Smědavy na Knajpu se kvůli tetřívkovi nesmí upravovat, skútr tam ale jezdí. Nevadí to? Když už se tam drží klidový režim, tak by bylo dobré ho dodržovat pořádně. Skútr tudy navíc jezdí minimálně dvakrát denně, což je podstatně častěji než rolba. Díky za odpověď.
Vloženo 19.3.2019 16:57
Ahoj, určitě se neboj cesty...vzhledem k předpisům, od kdy- do kdy mít zimáky, bych se "bál" policajta někde po cestě...Ale jinak i na webkamerách ( Maliník parkoviště- zcela čisto bez sněhu, podobně u stadionu), takže ok... (samo- chápu, že může už při 4st nad nulou trochu namrzat, ale provoz po těchto silnicích je takový, že to nehrozí). Takže HURÁ....
(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 19.3.: Dobrý den, prosím Vás, dá se do Bedřichova (z Prahy) dojet autem s letním obutím? Ráda bych vyrazila ve čtvrtek, ale od pondělka je zrušený posilový bus č. 145 z Liberce. Normálně jezdím z Prahy Žlutým a bus 145 na Fügnerově v Liberci akorát navazoval. Teď bych musela z Liberce MHD 18, které mi však ujede těsně před nosem a další spoj jede za hodinu nebo vyjet z Prahy o dost později, aby spoje navazovaly, což mi přijde škoda. Dívala jsem se na předpověď a v noci by mělo být lehce pod nulou, tak se bojím, aby to kolem deváté ráno ještě neklouzalo. Nejspíš to bude znít divně, ale v zimě jezdím všude busem a autíčko odpočívá v garáži, takže nepřezouvám. Díky moc za zprávu.)
Vloženo 19.3.2019 12:16
Dnes ráno perfektně upraveno. Na klasiku vymrzlé stopy s trochou prašanu. Jel jsem klasicky stadion, Kristiánov, Čihadla, Hřebínek, stadion. Lyžování za odměnu. Díky OPS.
Vloženo 19.3.2019 11:42
Ranní skate z NL, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Žďárek, Točna, Hřebínek, NL. Po celé trase střed pevný, promrzlý. Nad 800m do 2-3cm nového sněhu, takže pomalejší, ale super svezení. Díky za úpravu!
7:54
9:10
Vloženo 19.3.2019 21:25
K dotazu ohledně letních gum do Bedřichova - pokud se nezmění předpověď, o víkendu bych se s nimi nebál, sám jsem toto obutí minulý víkend měl. Značka prikazujici zimní výbavu do konce března bez ohledu na podmínky je až z Bedřichova na Novou Louku.

K dotazu níže - v pondělí se dalo ze stadionu úplně v pohodě a i o následujícím víkendu neočekávám problémy. Horší místa viz moje zpráva z neděle.


(Odpověď na dotaz uživatele Jiřina z 19.3.: Chtěli bychom o víkendu ještě vyrazit na běžky. Je prosím sněhu stále dostatek, dá se už u stadionu v Bedrichově nazout běžky? Jsou už místa, kde je potřeba sundat? Dlouho jsme tam nebyli, tak nevim. Moc díky.)
Vloženo 18.3.2019 21:58
Honza: tak ona to ta rolba zase upravi at se bude vracet ;)
Vloženo 18.3.2019 21:33
Luxusní večerní svezení Bedřichov - Kristiánov - Knajpa a zpět při svitu Měsíce . Ani čelovka není potřeba. Přes Máří to nešlo , bylo to zapadané prašanem a rolba tam ještě nebyla. Krásně přimrzlé, dolů to letělo . Jel jsem klasiku . Co nepochopím , tak prakticky hned rolbou jel z Bedřichova skůtr , který okamžitě voral upravený střední pás ....
Vloženo 18.3.2019 14:10
Smědava-Promenádí-Mořina -Knížecí zpět dnes super lyžování, jemně přimrzlé, jelo to samo, super upravené stopy, i sluníčko chvílemi
Vloženo 18.3.2019 13:28
Díky noční úpravě dopoledne luxusní lyžování. Čím výše, tím lepší. V nižších polohách čím dříve po ránu, tím lépe.

Kromě úseku u Jizerky a spojky Točna - Kristiánov jsem projel vše upravené. Rolba z Jizerky (co dojela na Knajpu) vyjela asi o něco později, tam stopy vedou lyži luxusně. Zejména v úseku Nová Louka - Hřebínek - Knajpa bylo znát, že nový sníh napadl až po úpravě a docela zaplnil stopy, ale pořád se v nich jelo slušně, hlavně ten nový sníh zakryl jehličí, kterého muselo být po nočním větru a v nižších polohách dešti dost.

Občerstvení na Hřebínku v pondělí zavřené (o dalších dnech na tabuli nic nepsali), Knajpa před polednem otevřená, kiosek na Promenádní také otevřený, na Smědavě jsem k budově nezajížděl, tak nevím.

Ve vyšších polohách byla trať krásně tvrdá, až při návratu v poledne od Kristiánova přes Novou Louku do Bedřichova jsem si nepřipadal jako v zimě ale jako na jaře na měknoucím pomalém sněhu. Snad to půjde poznat i z fotek - 2 z horních pasaží a 2 dole, k Buku a Blatný rybník.

Lyžařů málo - potkal jsem za dopoledne méně než 2 lidi na 1 ujetý kilometr :-) a v místech, kde jsou 2 klasické stopy, byla často i později dopoledne jedna z nich netknutá.
9:33
11:17
11:53
12:09

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 18.3.2019 8:54
V 6 ráno krásně zmrzlé, vyžehlené manšestrové stopy (díky JIZ OPS!!!) a nad 900 m na to napadly 3 cm krupice, sice brzdí, ale zakryje jehličí a přidá něco čistého, nového sněhu. Malý okruh Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Točna - Hřebínek a zpět - krása.
Vloženo 20.3.2019 10:21
Ve zprávě bych popsal stav podobně, jako Martin Sajal, tak alespoň doplním fotky.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 17.3.2019 23:47
Kolem poledne Bedřichov - Nová louka - Olivetská - Bílá kuchyně - Hřebínek - Točna - panelkou na Kristiánov - Blatný rybník - Nová louka - Bedřichov. Krásné jarní svezení po perfektních stopách (díky!!!). Kupodivu přes krásné počasí dost málo lidí...
Vloženo 17.3.2019 19:40
Ráno před 8 z Bedřichova trasa Bedřichovské skate 30 - krásné stopy, místy ztuhlé, místy pomalejší povolené, ale krásné svezení a upraveno - díky JIZ OPS - poslal jsem příspěvek na účet a minulý víkend od slečny koupil samolepku - udělejte pro ocenění jejich skvělé práce též :)
Vloženo 17.3.2019 15:01
Přes hráz Josefodolské přehrady se v jižní části přenáší asi 150m, zbytek se ještě dnes v poledne dal přejet po stopě na zbytcích sněhu na chodníčku, ale zítra už to možná nepůjde, viz foto. Na severní části hráze se přenáší vytátých asi 100m. Lyže jsem ještě sundaval na posledních 50 metrů sjezdu k výchozímu bodu Bedřichov - Háj (moc svinstva ze stromů, větvičky, hlína).

Všude jinde bylo sněhu dost na trase Bedřichov stadion - okolo Bedřichovské přehrady - Olivetská - Hřebínek - po panelce na Kristiánov - okolo Josefodolské přehrady zpět do Bedřichova, krásně upraveno, díky moc OPS. V místech, kam svítí sluníčko, se trať rychle opotřebovává a sníh je pomalý, na místech schovaných před sluníčkem to jede o poznání rychleji a stopy drží = klasika jarního lyžování. Pod méně odolnými jehličnany se najdou místa s jehličím ve stopách, ale nic hrozného. Odhaduji, že jako první se na trase mého dnešního výletu bude přenášet ve sjezdu z Olivetské, kde je na jednom místě jen cca 10-15 sněhu.

Celkově na polovinu března paráda a z mého prvního lyžování na horách v této sezóně jsem nadšen :-)
10:28
10:29
11:08
11:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Vloženo 17.3.2019 12:19
Jizerka dopoledne. K polednímu už to měklo, ve stínu stopa jela velmi slušně. Pak už spoustu lidí. Parkoviště na Mořině trochu motokros, lidi parkují dost bezohledně. Skol
Vloženo 17.3.2019 10:53
Dnes v 7,00 krásné svezení, vycházející sluníčko nad Bukovcem, zatuhlá roleta po noční úpravě a mezi Pešákovnou a Smědavou tři turisté, ťapající vedle sebe, aby si mohli popovídat. Na můj komentář k jejich výletu slušně pozdravili. Jejich bezohlednost a tupost nemá obdoby. Lyžařům pokazit zážitek a OPS-ce zničit výsledek noční práce.
Vloženo 17.3.2019 7:33
OPS bezvadně upravila stopy,před sedmou hodinou vlhké vyžehlené stopy jedou.Nahoře se přehání mlha.Vyjedte co nejdříve,než se výrazně oteplí.
Vloženo 17.3.2019 21:36
Pozor, dnes jely naposledy posilové skibusy z Liberce na Bedřichov, od zítra (18.3.2019) už jezdí pouze linka MHD 18. Také BUS z Hejnic na Smědavu bude omezen a pojede jen 3 x denně. Skibus 121 z Jablonce už byl ukončen dříve a 101 už má mimosezónní intervaly.
Vloženo 17.3.2019 7:58
Vćera jsem mazal ćerveným klistrem, dnes to vidím na červeno-žlutý klistr.
Trasa včera: Bedřichovi-Hřebínek-Čihadla-Kristiánov-Přehrada-Prezidentská-Bedřichov

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 16.3.: Co mažete/co doporučujete mazat na klasiku, sobota, neděle ?
Díky Petr)
Vloženo 16.3.2019 23:04
Skate. - Ráno po sedmý z jizerky promenádní ke kiosku pak smrkovou a na paličník a ke smědavě . Všechno perfektně upravený. Ještě na nule - tvrdý, rychlý. Pak na knajpu taky dobrý. Bohužel jsem pak sjel směrem k mariánský a kolem protržený přehrady a zpět k jizeře a to bylo hodně špatný - bořilo se to moc. Jak na sněžnicích. Pak po knížecí a na promenádní a ještě jednou ke kiosku - to bylo kolem 11 a pořád to krásně drželo. Na jizerku vrchem trochu měkčí , ale dalo se. Byla z toho pěkná padesátka. Kromě tý protržený všude super
Díky moc!
Vloženo 16.3.2019 22:35
Vyborne sklouznuti. Okruh Bedrichov, Hrebinek, Harrachov, Kristianov a Bedrichov. Trate sice mekke kvuli teplu, ale rolby jezdily cely den, takze nebyl problem.
Akorat na ceste z Harrachova na Bukovec jsem potkal skupinu tak 10-20 polaku, kteri sli v te mekke trati pesky, takze po nich zustavaly 20cm hluboke slapoty (dokonce i ve stope na klasiku). Sice jsem mel zrovna tepovku tak 200, jelikoz jsem zrovna vybruslil nahoru z Harrachova, ale snazil jsem jim v klidu cesky i anglicky vysvetlit, at jdou aspon po strane, ze se v tom pak neda jet. Oni se ale jen nechapave usmivali. Bohuzel ze zkusenosti z bezkovani v Polsku jsem nabyl dojmu, ze tam proste neni tak rozvinuta bezkarska kultura, kde napriklad hlavni trasa okolo Izerske gory vypada spis jak pesi promenada/tankodrom, kde male deti rozkopavaji stopu a rodice se u toho usmivaji. Proto si rikam, jestli by nebylo dobre v miste, kde je hodne polaku dat cedule v polstine, ze takto proste ne. Tvrda prace rolbaru prichazi v nivec a bezkari trpi...
Vloženo 16.3.2019 21:40
Skate: Martinské údolí (parkování u fotbalového hřiště, trasa začíná u branky, na rozhejbání je urolbováno kolečko po hřišti) -> Mořina -> Jezdecká -> Polubný (sjezd skoro až k nádraží v Kořenově) -> Polubenská -> Mořina -> Orle -> Spacerowa -> Jakuszyce -> Szklarska Poręba Huta -> lom Stanislaw -> Orle -> Jizerská -> Kiosek -> Promenádní -> Mořina -> Martinské údolí
Všude zatim dostatek sněhu (akorát poslední km sjezdu k zastávce SP Huta, už brzy odtaje). Uvidíme co udělají další dny.
Počasí výrazně předčilo mé očekávání. Ráno a kus dopoledne to jelo parádně, kolem poledne už to začalo zpomalovat a měknout, místy hodně. Dopoledne víceméně polojasno i se sluníčkem, po poledni začalo mírně sněžit, později celkem pršet, pak zas sněžit.
Vše skvěle upraveno! Veliké díky české i polské straně. Jen tradičně úsek od hraničního mostu přes Jizeru na Orle si musí člověk vyšlápnout v samodomo stopě, je to ale jen 1,5 km a odměnou jsou výhledy na překrásnou burácející Jizeru.
Vloženo 16.3.2019 20:40
Dnes odpoledne ze Smedavy na Jizerku, po Jezdecke zpet, na Knajpu a Cihadla, pak zpet, cca 30 km. Snehu dost a v dobre kvalite, cca 0 stupnu ve vzduchu, uprava horsi, ale brusleni bez problemu. Kolem Jizery snezeni, kolem 17 hodiny uz vicemene jen drobny dest. Celkove prekvapive pekne dve hodinky na lyzich. Myslim, ze i zitra to bude dobre, i kdyz ma byt tepleji.
Vloženo 16.3.2019 20:16
Dnes v 8:15 z Maliníku, klasika. Na parkovišti jen pár aut. Překvapivě pěkné, ani jsme to takové vzhledem k počasí nečekali. Stále dostatek sněhu, v kopci na tradičním místě trochu špinavé, dál už krásný bílý sníh. Ráno to i jelo. Dále na Novou Louku, přes Závory, kolem přehrady, všude dobré, jen už to bylo pomalejší. Na běžkách jsme se dostali i přes přehradu, sice už místy velmi tenká vrstva, ale běžky jsme sundávat nemuseli. Počasí celé dopoledne v pohodě, i sluníčko. Díky za skvělou úpravu.
Vloženo 16.3.2019 17:56
J.D. - Mariánskohorské boudy - Knajpa a zpět - skvělá stopa :-) díky za úpravu :-)
Vloženo 16.3.2019 13:31
Ráno pěkné vyžehlené stopy jedou slušně,pozdeji to zpomaluje vyšší vlhkost,ani moc není lidí(na to že je sobota)
Vloženo 16.3.2019 12:42
M. Hora, Knejpa a zpět. Avizovaná úprava se nekonala. Takže z kopce dost o hubu.
Vloženo 15.3.2019 20:03
Velka práce na skate, bořilo se to všude. Jel jsem ve 12 z jizerky na knejpu a okruh pres kristianov a zpátky na jizerku. Bavilo mě to středně :) Zítra to bude chtít hodně brzo a hodně nahoru...
Vloženo 15.3.2019 13:10
Dnes ve 12 hodin nalezeny klíče od auta. Byly zhruba 1,5 km ve sjezdu z Rozmezí směrem na Kristiánov. K předání majiteli jsou na Horské službě v Bedřichově.
Vloženo 15.3.2019 8:50
Ráno v 7 hod na Jizerku úzkym jednostranym pruhem, parkoviště zavate vrstvou snehu, silny vítr a tratě neprotažené.
Vloženo 14.3.2019 19:43
Dnes velke kolo z Bedřichova přes Hřebínek -Ždárek a Čihadla
Sněžilo hodně ,takže od Ždarku hluboka orba,silny vítr ale jinak super,podmínky jak v lednu
Vloženo 14.3.2019 17:22
Zdá se, že zimní příběh ještě nekončí. Dnes z Jezerka na Smědavu po "ještě teplé stopě" od rolby. Sjezd od Jezdecké na Souš v pěti cm sněhu, podél přehrady nahoru ke studánce v pásu po čtyřkolce. Byl jsem tady sám a bral jsem to jako romantiku bez lidí, takže upravená stopa mi v těchto místech vůbec nechyběla. Předpokládám,že tyto méně vytížené trasy se budou upravovat na víkend. Okolo druhé hodiny začalo silně sněžit, takže i vzhledem k minimalnimu počtu běžkařů by práce rolby mimo hlavní trasy byly vyhozené. Jinak to nemělo chybu, zima jako v pohádce. Nejhorší část byla od bufetu Promenáda kolem rašeliny zpět na Jezerku, mimo jiné i kvůli sílícímu větru, před kterým se v této části nedá schovat...
A tak nějak to dnes vypadalo:
https://m.youtube.com/watch?v=ZMFIUC6elJ0
Vloženo 14.3.2019 17:21
Dopoledne velký okruh, pěkně upraveno, samozřejmě měkčí už i podklad, níže mokrá hrubší směs, od Kristiánova už mokrý prašan, celkově prostě nádhera a díky.
Vloženo 14.3.2019 7:30
Krátká odpolední projížďka 16-17.30 , krásné svezení na to jak si s námi počasí pohrává :-) Mořina - kiosek - Knížecí - U bunkru a zpět. ( skate ) To, že bych měla Knížecí cestu někdy sama pro sebe se mi jen tak nestává, ale v tuto dobu je to paráda :-) Asi začalo přituhovat, protože to pěkně klouzalo, za Kioskem u odbočky na Kůrovec to jelo hůř, ale knížecí už zase jela pěkně. Jasně, že místy to bylo měkčí - ale pro mě ( jako pro babu :-) ) úplná paráda !!! Všude bílo, čerstvý sníh , ale na stopách to zas tak znát nebylo oproti minulému týdnu, kdy jsme jeli za vydatného padání , to byla makačka a žádná radost . Díky OPS za celkovou letošní úpravu !!
Vloženo 13.3.2019 21:26
Bedřichov - Olivetka - Hřebínek -Kristianov - NL - Bedřichov. Trochu alchymie s mazáním (vyleštěná stopa s čerstvým popraškem) a se zlomenou hůlkou (návrat od přehrady přes Maliník a druhý pokus). Ráno nula, ve 14 hodin plus pět. Ale fajn...
https://m.youtube.com/watch?v=_QrCPsha3eI
Vloženo 13.3.2019 19:12
Dnes z navečer Bedřichova přes Hřebínek na Knajpu a zpět.Užasny svezení krásně ubruslený prostředek,jen jiný sníh po Novou louku a jiný nahoře,ale svežení skate užasný,jak v lednu
Vloženo 13.3.2019 19:11
Dopoledne z mořiny po jezdecké ke křížku a zpátky po promenádní. Čerstvě upraveno, sníh čerstvý měkký, trochu pomalejší. Polojasno bezvětří. Parkoviště jizerce se naplnilo az odpoledne. Celkově dobrý dojem z návratu zimy.
Vloženo 13.3.2019 16:23
Kolem poledne od Elektrarny pres Olivetskou na Tocnu a pres Kristianov zpet. Uz to moc nejelo. Stopa misty umydlena, ale casteji mokra pomala. Od Elektrarny nahoru porad slusne. Pluhovany spodek uz pesky, ale od zatacky po upravenem a snehu jeste s rezervou.
Vloženo 13.3.2019 14:53
Tak tady bych se asi Jendy trochu zastal. Nejde o to že by někde chybělo 5 m stopy, ale jedete z kopce od Buku směrem na stadion, máte tam tak 50 km/hod. a najednou stopa přechází v zledovatělo zvlněnou plochu.
Tak předpokládám že mu nevadí pár metrů neexistence stopy, ale že chtěl upozornit že je to tam nebezpečný.
Lepší je sjíždět levou stopou nebo středem mimo a možná i trochu zvolnit.
Jo zrovna včera vezl skůtr nějakou bábu někde zpoza Hřebínku, tak bacha. ve stopách to docela letí a pista je tvrdá... :-)
Vloženo 13.3.2019 9:57
Rychlý ranní skate z Bedřichova na Hřebínek a zpátky. Pocukrováno cca 1-2cm nového prašanu. Tím, že bylo včera upraveno a střední pruh držel, skvělé svezení. PS: Příspěvek od K. patří spíše do obecné diskuze, nicméně je pravdou, že Krkonošská magistrála není v tak vynikajícím stavu, jako ta naše Jizerská, a proto je na ní stále tak narváno.
Vloženo 13.3.2019 7:57
Docela se vždycky pobavím při stížnosti, že někde chybí 5m stopy. U nás v Krkonoších se většinou divíme, když někde stopa je (chodci, skútry, pásové čtyřkolky a někdy i kolové, dopravní rolby). Važte si toho co máte a vlastně je to dobře, že vytváříte tlak na lepší úpravu, protože co se nezlepšuje to upadá. Omlouvám se za příspěvek mimo mísu.
Vloženo 13.3.2019 21:18
V úterý odpoledne bezva skate na Hřebínek a na Bílou kuchyň, Olivetskou, Vládní.....Špinavé stopy krásně zakryté čerstvým bělostným sněhem.
Hezky upraveno ! A tak za mě DÍKY za celou zimu a za pěkně upravené tratě !!
Poslala jsem peníze na podporu "jizerské ops" :)) Ať se daří !
A doufám, že všichni vy, kteří píšete na tyto stránky a užíváte si krásně upravených tratí, že práci "ops" také finančně podpoříte !!!!!
Vloženo 13.3.2019 15:26
Souhlas s Jendou.... vzdy od buku na stadion jezdim v levé stopě... z nepochopitelných důvodů jsem včera jel v pravé stopě... za tmy s čelovkou... to byl držkopád ... :-) ale i tak, díky Bohu za naší OPSku a její úpravy.... Kuba.
Vloženo 13.3.2019 9:56
Přidávám se k nadšeným příspěvkům. Včera to nemělo chybu. Parádní zimní projetí za večerního sluníčka. Jel jsem J50, vše luxusně upraveno. Večerní výhled z Vlašského hřbetu na oranžové Krkonoše neměl chybu. Díky o.p.s. za špičkovou úpravu, která umožňuje parádní zážitky. Příspěvek poslán.
Vloženo 12.3.2019 21:45
Jen je svému příspěvku přidávám odkaz na pohyblivé obrázky. Fakt to dnes nemělo chybu
https://m.youtube.com/watch?v=preOtXJiDK0
Vloženo 12.3.2019 20:15
Maly kolo vecer, tuhy vosky uz nefungovaly, stopa rychla.
Potvrzuju co pise Jenda, pri sjezdu od buku v prudkym miste mizi stopa na cca 5 metru, je to na necekanym miste a je to trochu o drzku. Jel sem levou stopou (na sjezdovy strane), nevim jak prava.
Vloženo 12.3.2019 19:17
Skate Bedřichov, Kristianov, Knajpa, Smědava, Točna, NL, Bedřichov. Vše upraveno, stopy bez jehličí a větviček, trocha sněhu+OPS=luxus! Teplota +-0. Velmi vydařený den👍
Vloženo 12.3.2019 17:12
Jendo. Nepochopitelně chybí několik metrů stopy na mnoha místech JM.
Vloženo 12.3.2019 13:26
Pěkné svezení,stopy mýdlovatí.Provoz velmi slabý,v horních pasážích více nového sněhu.
Vloženo 12.3.2019 12:04
Ranní skate z Bedřichova, NL, Rozmezí, Knajpa, Žďárek, Tetřeví boudy, Hřebínek, Olivetská, Gregorův kříž a zpátky na stadion. Všude uklizeno, navařeno, vyžehleno :-) Nový sníh zvýšil komfort jízdy, luxusní svezení. Díky OPS za úpravu.
Vloženo 12.3.2019 9:30
Dnes ráno malý okruh+Olivetská z Bedřichova, čerstvě protažený prašan, občas ve stopě vykukoval starý zmrzlý podklad, ale po něm to aspoň jelo. Díky za parádní úpravu! Teda až na jedno místo, pod nejprudším úsekem sjezdu od Buku ke stadionu nepochopitelně chybí několik metrů stopy, trochu jsem se tam vysekal :)
Vloženo 12.3.2019 8:34
Ahoj, včera večer malé kolo z Bedřichova. Krásně nesněženo, špína z minulého týdne je ta tam. Protažená stopa už byla dost zavátá, spíš už byla prošlápnutá od další běžkařů. Dole sníh docela lepil, v horních částech krásný prašan, modrý extra fungoval dobře. Zima ještě nekončí:)
Vloženo 11.3.2019 16:49
OPS poděkování za ranní úpravu trasy. Bedřichov Hřebínek, Snědava, Kristiánov vše upraveno. Od vyšších výšek kolem 900 m nádherné "lednové" lyžování. Žádné jehličí a minimum větví, po větru ani památky. Kdo má v týdnu volno neváhejte a vyražte! 😊
Vloženo 11.3.2019 9:30
Ahoj Dušane,
Martinské údolí a Polubenská jsou bohužel jen na bilestopy.cz: http://bilestopy.cz/cs/krkonose/korenov a to navíc chybně pod Krkonošemi a ne pod Jizerkami.
Informace z Desenského hřebenu neznám a taky by mě zajímaly.
(Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 11.3.: Prosil bych o info, jak vypadá Desenský hřeben (není ve SKIMAPĚ, stejně tak Martinské údolí a Polubenská). Z informace OPS není jasné, kde rolba končí při úpravě Bílé Desné. Zajímá nás to víc, než za kolik to ujede bába s nůší.)
Vloženo 10.3.2019 14:49
Na to jaké je počasí, slušné svezení. Někteří ti stále se opakující “Chvaliči”, přijdou mi přeci jenom poněkud Servilní.
Vloženo 10.3.2019 13:12
V deset jsem odjížděl, do té doby v pohodě, jen na Paličníku fičelo, ale to je dáno tím, že to je otevřené...
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 10.3.: Chlapi co vítr? Byl moc silný?)
Vloženo 10.3.2019 13:10
Dnes 7:30 Jizerská 30. Všude manšestr a rychlé jak blesk. Tratě čisté. Moc díky OPS za úpravu. Na to jaké je počasí, fakt paráda.
Vloženo 10.3.2019 12:24
Jizerské o.p.s. dnes poklona, naprostá nádhera. Samozřejmně bych si přál, aby upravovali co nejvíc, ovšem to počasí, co bylo přes jarňáky, tomu opravdu nepřálo. Jestli počítám dobře, od pondělí do neděle upravovali 4x ve velkém rozsahu. Řekněte mi, kdo jiný to u nás má? Dnes 65km za 4hodiny v rytmu valčíku, nejlepší Kasárenská a pytel Protrženka-Mar.boudy, vyžehleno naprosto bravurně!
Vloženo 10.3.2019 11:35
Dnes, před 8h., jsem jel trať Jizerské 25. Obdivuju a děkuju Jizerské Ops. Trať a stopy byly úžasné. Popadané a rozlomené větve uklizené. Smekám a děkuju.
Vloženo 10.3.2019 8:43
Bezvadně upraveno,OPSku bychom měli na rukou nosit!Parádní jízda ve vyžehlených stopách,dneska objede přes Smědavu za 2hodiny i bába s nůší.
Vloženo 9.3.2019 22:11
Pro PeHa: diky za zprávu, mám radost, že klíče doputovaly k majiteli. Neměj strach, aby jim to nebylo lito, povozili jsme je s manželem přes Písčiny znovu na Paličník a kolem rašeliniště ke klukům na HS. Nad Tvým 2-fazovým tréninkem smeķáme! Ještě štěstí, že jsi nevyrazil z Bedřichova :o)
Vloženo 9.3.2019 17:29
Díky Petře za nález klíčů.. byly moje.
Máš moje nesmírné poděkování a posílám pusu (partner/manžel pochopí).
Dneska jsem jel ze Souše, Smědava, Předěl a ještě dozadu na Paličník a pak zpět.
U Předělu cestou zpět to dost foukalo a chumelilo, dával jsem čaj a tu se to asi stalo.. ale já to nevěděl.
Dál jsem to celý projel přes Kiosek / ještě že ne na Jizeku / a zpět na Souš. U auta sahám do kapsy.. oh shit.
Jedu to celý zpět.. měkký, síly docházejí a hlavně totální vztek na sebe. U Kiosku zháší poslední naděje.. nevím proč jsem si myslel že budou tam. No nic, jedu teda dál zadem až na Předěl. A definitvní nic.
Tak je to v ... Zkouším ještě volat na Smědavu a jaká je to úleva, mají info že klíče má HS Jizerka.
Pán z HS je předal a děkuji tímto všem zúčastněným a slibuji, že už to neudělám!
Skol!
Vloženo 9.3.2019 13:27
Smědava, Jizerka, Předěl... od 8 do 11 hustě sněžilo.. cca 5-7cm sněhu... lednová idyla. Pokud to OPSka na zítra stáhne, bude to skvělé svezení... skol
Vloženo 9.3.2019 12:10
V čerstvě nachumelenem sněhu na Předělu nalezeny klíčky od VW s machršňůrou. Odevzdano před polednem na Horskou službu na Jizerce. Skol!
Vloženo 9.3.2019 9:16
Ráno v 6 super všude upraveno,struhadlový krystalový manžestr jede o chlup rychleji než mírná vlhkost ve vyzehlene stopě..Misty začíná foukat a o pul deváté už silné sněžení hodnězpomaluje stopu.
Vloženo 8.3.2019 20:53
Dnes odpoledne Maliník - Za Černou Nisou - Hřebínek a zpět přes Závory a Za Přehradou. Z Maliníku po Vládní stopa vyjetá a totálně špinavá, cesta na Hřebínek sajrat, navíc do toho začalo kolem 16 hod sněžit s deštěm. Pekná stopa je od Závor, Za Přehradou směrem k vládní, stopy krásně vyjeté a čistý sníh. Kolem 18 začalo zase trochu sněžit s deštěm, teplota šla dolů, před Maliníkem jsem už potkal rolbu, jestli to přes noc trochu přimrzne tak to zase bude paráda.
Vloženo 8.3.2019 19:02
Z Nové Louky malé kolečko přes Hřebínek klasicky. Stopy jsou zatím znatelné všude jen v lesních úsecích zasypané jehličím, ale i tak se jede dobře. Od Točné už podmínky lepší, poránu místy zmrzlé, ale postupně sníh natával a jelo se dobře. Sněhu je všude dost, ovšem pokud napadne aspon 5 cm bude o víkendu zima zpátky.
Vloženo 8.3.2019 18:39
Bruslení včera 07.03. bylo většinou mokré a špinavé od tepla a velkého vichru - jarní klasika v lesních úsecích. Dnes 8.3. ráno v půl sedmé nebylo umrzlé, proto bylo správné rozhodnutí neupravovat, jelikož by to vydrželo upravené asi tak hodinu než to první aktivní bruslaři, co se nevejdou na 3 metry tratí rozbijí klasické stopy a další zpluží dolů. Před víkendem určitě upraví a možná dnes v noci to umrzne.

Sněhu je dost, nicméně jarní teploty úpravě moc nepomáhají.
I přes sponzory a peníze z kraje je provoz ops určitě nákladný a náročný, jedna motohodina rolby stojí cca 1500 Kč a za tu dobu rolba ujede 5-10 km dle sněhu a podmínek. Tak si spočítejte kolik stojí jedna úprava všech tras. Malý příspěvek samolepkou, DMSkou, nebo převodem na účet bychom měli brát jako samozřejmost.

Pěkný sport všem!
Vloženo 8.3.2019 18:05
Kritika OPS (Franta) je naprosto mimo. V 8:00 bylo mozna jeste primrznuto (ale spise ne), v 9:00 uz nikoliv, a to ani v nejvyssich mistech. V 11:00 uz je do 20cm rozhrabano v mokrem snehu +5 stupnu a vice.

P.S. Zajimalo by mne, kolik kritici zaplatili na prispevcich, kdyz chteji tak super sluzby za takovych povetrnostnich podminek.
Vloženo 8.3.2019 12:35
Zpráva pro OPS :

angazujte prosím někoho,kdo jezdí na běžky.
Jinak by nebylo možné,upravit během jarních prázdnin Liberce jednou !
Po letech máme dost sněhu na jarní super lyžování,které lze pouze na upraveném

Dnes ráno bylo primrznuto,jelo by to nádherne na upraveném,takhle zmrzlá oranice.

Argument,že je nad nulou a sníh je třeba šetřit je mimo,sněhu dost.
Malé kolo by bohatě stačilo.

Skol !
Vloženo 8.3.2019 10:44
Dnes zejména v lesních úsecích mnoho jehličí.Od Knajpy a kolem Smědavy přimrzlo,tak opatrneji,docela to tam i jede.
Vloženo 7.3.2019 18:29
Trochu jako pornofilm na pokračování. Píchá se stále ve zvlhlých trasách a je to vcelku dřina :-))). Ale dnes krásné scenérie a teplo.
Klasika: Béďa-Nová louka-Hřebínek-Máří-Knajpa-Kristiánov-NLouka.
Víceméně až na Máří je to taková rallye v jehličí, ale když se chce, tak to jede. Od Máří víceméně až zpět na Novou louku sníh pěkný, čistý, jen stopa už je místy dost měkká. Dokonce i sjezdy z Rozmezí na Kristiánov docela jely. Dnes ale dole bylo 13 °C, takže co by člověk chtěl. OPS myslím, že dělá co je v tomhle počasí možné. Díky za to!
Vloženo 7.3.2019 17:47
Ranní skate -Bedřichov,Kristiánov,Knajpa,Protržená přeh. a zpět.Stopy upravené a přimrzlé-na Knajpu firn promíchaný s novým sněhem-jelo to pěkně.Okruh Protrženky upraven,a pokryt novým (tupým) sněhem-docela dřina ale ve stopě pro klasiku se dalo jet dobře soupaží.Pěkné svezení-díky OPS za úpravu.
Vloženo 7.3.2019 11:06
Dnes sice neupraveno,ale vlhký krystal v ledové stopě jakž takž na Rozmezí jede obstojně.Teplota je dnes více nad nulou a tak je lyže víc přilepená ve stopě.Od Žďárku přes Máří to dnes ultra nejede,je tam hodně jehlici ve stopách,takže lepší se tomu vyhnout.
Vloženo 7.3.2019 7:54
Parkoviště pod Václavikovou studánkou Vloženo 5.3.2019 8:30
Dobrý den
Od 5.3.2019 bude parkoviště pod Václavikovou studánkou uzavřeno

(Odpověď na dotaz uživatele Maca z 7.3.: Ahoj, nevíte prosím, jestli parkoviště v Horním Polubným (směr Jizerka) bude o víkendu v provozu? díky za info)
Vloženo 6.3.2019 23:22
Dnes večer z Bedřichova, Kristiánov, Rozmezí, Smědavu a zpět přes Hřebínek. Pěkně upraveno, nahoře docela tvrdé, okolo Smědavy prašan a celkově moc pěkné svezení, díky OPS za úpravu.
Vloženo 6.3.2019 21:16
Skate přejezd Jizerek z Jakuszyc do Bedřichova. Na stadioně v Jakuszycích leželo ještě zázemí z víkendového závodu Bieg Piastow, nicméně od železniční zastávky už nově vyříznuté stopy až k Orle a po celém přilehlém běžeckém areálu a jeho vrších. Od Orle dál neupravováno. Před hraničním Karlovským mostem už je nutné sundat lyže, ale na CZ straně po cca 200m už opět upraveno. Jizerská silnice, Zimní kiosek, Hraniční, Kasárenská, Žďárek, Tetřeví boudy, Točna, Hřebínek, Nová louka, Bedřichov. Vše perfektně upraveno, nový sníh hodně pomohl v místech, kde už bylo hodně hnědo. Od Kasárenské až po Žďárek příhodný vítr v zádech, naopak od Tetřevích bud až po Novou louku čerstvý protivítr. Díky za úpravu.
Vloženo 6.3.2019 18:29
Dnes parkoviště cestou na Jizerku na Horním Polubným již mimo provoz.
Vloženo 6.3.2019 15:22
Dnes parádně upraveno,pěkné svezení.Nahoře místy nárazově fouká.Ve stopě kolem nuly,zeoch vlhkost a v horní části je více nového sněhu,tak je to pomalejší.
Vloženo 6.3.2019 13:35
Dnes po šesté skate od elektrárny na Předěl, Mořinu a zpět. Nový sníh z velké části zakryl nečistoty (čím výš, tím víc). Úprava parádní, po půl deváté se sníh začal měnit ve vatu, takže rychlejší byla soupaž ve stopě. Sněhu dosti i k elektrárně, nepamatuju, kdy tam začátkem března leželo půl metru. Jizerské o.p.s. velké díky za úpravu, obzvláště sjezd k elektrárně na konec potěší ;-)
Vloženo 5.3.2019 15:07
Velký okruh přes Hřebínek, zpět Kristiánovem.Stopy rozryté a zmrzlé(9-11hod.),špinavé-plné jehličí.Kolem 10.hod. začalo sněžit,což špínu lehce překrylo.Sněhu zatím dost ale bez večerní úpravy rozbředlého sněhu velice špatné ježdění .
Vloženo 5.3.2019 8:30
Dobrý den
Od 5.3.2019 bude parkoviště pod Václavikovou studánkou uzavřeno
Vloženo 5.3.2019 7:53
Prázdniny sice běží, ale rolby stojí.Z Maliníku hrůza! Ve stopách jehličí , větve a špína. Nějak nám OPS zaspala, měl by se někdo z představených taky na běžky postavit !?
Vloženo 3.3.2019 14:59
Rychlý dopolední skate z Václavíkové studánky Knížecí na Hraniční a zpátky. Stopy v dobrém stavu, pruh na bruslení utažený, pevný.
Vloženo 3.3.2019 11:57
Dnes skate Elektrárna - Pavlova louka přes Máří a zpět. Potvrdilo se, že tam, kde byla úprava z pátku večer, to jelo parádně a navíc to bylo i přes plusové teploty tvrdé. Tam, kde to projely včera porouchané rolby, měkké a pomalejší. V nejvyšším bodě na Olivetské se začíná v místech obvyklých potůčků obnažovat hlína, ještě v pohodě, ale při předpovědi to na těch cca 20m asi do příštího víkendu nevydrží. Nicméně všude jinde v klídku, zásoby sněhu jsou dostatečné ;-)
Vloženo 4.3.2019 8:03
Skatem trasa BoBoloppetu, vše super upraveno, tvrdý rychlý povrch, jelo to parádně.
Teda kromě Hrabětic, kde kvůli rozbitým rolbám nebylo upraveno a kde je z mého pohledu už příliš jehličí (hlavně od bedřichovské hájovny k Prezidentské).
Vloženo 3.3.2019 8:06
Skate včera po 19.h, skvělá rychlá projížďka se snoubencem. Sníh lehce povolil,ale stále rychlý, jehličí přiměřeně, čerstvě upraveno rolbou.
Vloženo 3.3.2019 6:17
Vcera cca v 8:00 z morina-knizeci-kasarenska-kjapa-smedava-kasarenska knajpa-smedava-predel-palicnik-kasarenska-morina. Vse pekne zmrzle, ale kde je rolba uz odpoledne, jak beton - brusleni horsi a sjezdy pro me nic moc. Kde jela az nekdy v noci.nad ranem (horni cast kasarenske), tak hrubozrnny snih a v tom se bruslilo mnohel lepe :-) Ted v nedeli rano posloucham venku bubnujici dest, tak nejspis ani nevyrazim :-(
Vloženo 2.3.2019 23:30
Vysoký hřeben dopoledne.
Několik vytálých míst, jinak dobře upravené. Ale zmrzlé (jako ostatně asi všude), a pro nás, méně otrlé sjezdaře, nedoporučuji.
Vloženo 2.3.2019 20:13
Až od 4 od Souše na Knajpu a pak na MH. Povrch tvrdej. Svištělo to . Do kopce jak z kopce a z kopce úplně...
Moc pěkný :)
Vloženo 2.3.2019 17:35
M. Hora, Protrženka, Kasárenská, Knejpa upraveno. Ale zpátky až na MH Boudy vůbec neupraveno, ve sjezdech Velmi Nebezpečné !!!
Vloženo 2.3.2019 15:13
Dopolední skate ze Souše na Smědavu, Kiosek, Bunkr, Jezdecká, Hraniční a zpátky Soušskou. Super upraveno, tvrdé, rychlé. Díky!
Vloženo 2.3.2019 12:43
Dnes od Elektrárny přes Máří a Čihadla (tam i zpět) na Mariánky, Protrženku, kiosek, sněhulák Předěl a Paličník. Krom úseku Knajpa-Mar.boudy, kde rolba dostatečně "nerozbila" ledy, paráda. Na úsecích jetých rolbou z Jizerky velmi tvrdé, takřka led, ale rychlé jak blesk. Na sněhuláka se pustil nedočkavec včera večer, ještě než to přituhlo, zmrzlé rýhy, téměř neustále mu nestačil pás na bruslení a zajížděl do stopy, ale docela to šlo, páč to byl jen jeden vůl... Pokud to nepovolí (jako že nejspíš ne), na zítra bych úpravu nedělal, krom návratu dvou odstavených roleb. Byl by to zbytečný výjezd, který se může provést jindy ;-)
Vloženo 2.3.2019 9:25
Hlavní tahy kromě panelky upraveny,vyžehlené stopy jedou.Pozor na stojící porouchané rolby,jedna stojí ve sjezdu před Kristianovem a druhá dole ve sjezdu z Točny na Hřebínek.
Vloženo 1.3.2019 20:51
sKATE -DNES MALE KOLO PŘES HŘEBÍNEK KRISTIÁNOV N Louka a Bedřichov
Všude plno jehličí ,téměř hnědo,čisto jen po panelce pod Sedlo Holubníku .ta trasa neviděla rolbu tak týden
Hřebínek bufet zavřeno....pátek 15.30 nechápu...
Rolbu jsem potkal až při sjezdu na stadion
Vloženo 1.3.2019 16:40
Dnes 15 hod. za stálého deště Bedřichov, Nová Louka, Hřebínek,Točna, Kristiánov, Nová Louka, Bedřichov.Jelo to parádně, voda na sněhu namrzala. Nepromok oblečeni a nic nevadí.
Vloženo 28.2.2019 22:11
Dobrý den
Zítra 1.3.2019 bude parkoviště pod Václavikovou studánkou uzavřeno
V sobotu 2.3.2019 bude znovu otevřeno
V neděli 3.3.2019 podle počasí info doplníme
Vloženo 28.2.2019 20:55
Dnes ráno od 9 hod klasika, malý okruh. Po ránu rychlé, krásné stopy, zrcátka ve stopě, máza - klistr univerzál. Nejlepší jízda byla mezi Točnou a Kristiánovem - vybroušené stopy, neporušené. Sjezd na Kristiánov byl bezpečný, ve vrstvě rozpluženého sněhu. Na Kristiánově už břečka a dál už jen rozšmajdané stopy. Takže doporučuju si přivstat a jet po ránu v den, kdy ops. oznámí úpravu tratě.
Vloženo 27.2.2019 12:31
8:30 skate Malinik-N.L.- Hrebinek-Tocna-sedlo pod Holubnikem a zpet. Vladni je zkraje a cca uprostřed značně plná jehličí, takže to tam krapet drhne. Ale to je tak jediné negativní. Jinak super, rychlý a ráno přítuhlý.
Vloženo 28.2.2019 13:14
(Odpověď na dotaz uživatele Frank z 27.2.: Dobrý den, mohu se zeptat jak to vypadá se sněhem a tratí v úseku (Maliník- Vládní- Za přehradou- Závory)? Předem děkuji za reakce. Aktuálně přemýšlím, zda se v pátek vyplatí vyrazit...)
Ahoj,
úplně bez problémů, sněhu dostatek, jen úsek z Vládní cesty na rozcestí Pod přehradou (nikoli ZA přehradou - u něj je to čistý) má pár hodně špinavých míst, která brzdí, skluznici ale neničí, je tam jen víc na sněhu napadanýho jehličí.
Vloženo 27.2.2019 11:22
Skate z Bedřichova 7.15h, na NL, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Žďárek, Krásná Máří, Hřebínek, NL, Bedřichov. Jelo to rychle, až po Hřebínek střední pruh pro bruslení zmrzlá rabicka, stopy byly z porculánu ;-)
Vloženo 26.2.2019 19:53
Pro Bivoje,podle předpovědi norského serveru bude nad nulou a pěkné počasí.Vzhledem k tomu, ze jde o školu tak bych volil levnější variantu vosku klistr Skivo červený a místy bude již špína ve stopě lehce stříbrný.ve variantě swix a pod jsou klistry poměrně drahé ale můžou si je děti zakoupit. Ten červený by měl držet jen ze stadionu bude možná trochu problém k buku a vzal bych je na Hrebinek a zpět cca 15 km měli by zvladnoutSKOL.
Vloženo 26.2.2019 12:51
V noci proběhla úprava,brzo ráno to ještě pěkně jede,i když zeplota je lehce nad nulou.Postupné oteplení je behem dne znát na kvalitě stopy.Promenadni a Knížecí jedou na střídačku,malo lidí.
Vloženo 26.2.2019 11:55
Ahoj,díky Jizerské OPS, krásně upraveno, jen asi v noci se na upravené magistrále proháněli kreténi na čtyřkolkách.Konkrétně Souš, Darská. Takže jestli to tento arogantní bezohledný blbec čte, tak mu přeju, aby si někde urazil hlavu. A jestli ho potkám,tak to udělám sám. Ale jinak bylo krásně, Škoda,že už začíná být teplo
Vloženo 26.2.2019 10:28
Skate v 7.15h z Mořiny, Promenádní, Ke Koleníkově boudě, Černá Smědá, Předěl a zpátky Promenádní k Bunkru, Jezdecká, Hraniční, Kiosek a zpátky na Mořinu. Vše super upraveno, stopa tvrdá, pruh pevné hrubozrno, které slunko místy měnilo na mláto. Super svezení, díky za úpravu.
7:40
7:55
Vloženo 26.2.2019 19:58
Prosím všechny lyžaře o pomoc hledání ztracených slunečních dioptrických brýlí, které měly červeno vínovou barvu.
Dne 25.2.2019 jsem jela od vyhlídky na Souš, Jezdecká, směrem na Smědavu. Ztratila jsem je při sjezdu z kopce, v místech, kde končí stopa, při pádu.
Pokud by se při štěstí, či náhodě našly, kontaktujte mě prosím na tel. č. 728 120 145
Děkuji za Vaši vstřícnost.
Vloženo 26.2.2019 11:13
večerní lyžovačka s jasným nebem a hvězdami nad hlavou byla super. Na to, jaké je venku teplo jsou stále super podmínky na lyžování. Udělal jsem malý okruh skate a vše perfektní. Potkal jsem rolbu a čerstvě urolbovaný povrch byl krásně měkký, nádherné svezení.... Zima v Jizerkách zdaleka nekončí :-)
Vloženo 26.2.2019 10:40
Na nastupnim miste v Pekle visi uz nekolik dni cerny vak s teniskami oasis vel 44
Vloženo 25.2.2019 10:26
Ahoj,
vystup v Kořenově a běž buď touto rolbovanou trasou na Jezdeckou: https://goo.gl/SrJf7x
A nebo touto z většiny také rolbovanou trasou na Jizerku-Mořinu: https://goo.gl/L74RcZ
Úprava obou tras není na Skimapě, ale je na Bílých stopách: http://bilestopy.cz/cs/krkonose/korenov
Na druhé trase se první kilometra a půl neupravuje, stopa na klasiku tam ale bývá, bude tam míň lidí a trasa je podle mě hezčí (nejde se přes vesnici).
Z Jezdecké resp. s Mořiny už pak libovolně po magistrále do Bedřichova. Záleží na tvých silách a časových možnostech. Užij!
(Odpověď na dotaz uživatele anton rogula z 25.2.: pia -ned budú v jakuszyciach preteky...trasy asi polouzavreté...ja budem s partiou v porebe, ak sadnem ráno na vlak, kde je ideálne vystúpiť? korenov, harachov? aby som sadol do stopy a išiel smer bedrichov, klasickým štýlom. vrchom na jizerku-smedavu, knajpu, či dole souš-pretržená prehrada ..atd...dik za odporúčanie trasy smer bedrichov stadion...tam už ide mhd do LB...)
Vloženo 25.2.2019 9:21
Malý okruh z Bedřichova bruslením, sůl, příp. led, ale stopy tvrdé a dobré. Jen zledovatělé. Tip a prosba pro většinu. Malý okruh, tj. Bedřichov Nová Louka Kristiánov Točna Hřebínek Nová Louka je lepší jezdit tímto směrem. V opačném případě je velmi prudký a nebezpečný (nyní vyplužený na ledové koryto) sjezd na Kristiánov. Jizerská OPS super práce, o víkendu jsem poslal příspěvek na účet. Skol a pěkný den!
Vloženo 25.2.2019 8:01
V Bedřichově -3,tvrdé stopy,mlatový bruslící pruh.Nahore už teď je tepleji,dnes neupraveno.
Vloženo 25.2.2019 7:48
V neděli z horního parkoviště v Polubném po Knížecía kasárenské na Knajpu, dále přes Smědavu kolem Kiosku po Promenádní - vše skvěle upraveno. Po pátečním dešti jsme měl obavy, jak to bude vypadat, ale JOPS odvedla skvělou práci. Jaký rozdíl proti Jakuszycím před týdnem. Bývaly doby, kda Poláci měli lépe a kvalitněji upraveno, poslední dobou je to obráceně.
Parkoviště - louka v Polubném kompletně zledovatělé, ráno se tam mohlo bruslit. Pán vzorně podsypával v kritických místech auta pískem tak, aby se dalo odjet.
Vloženo 24.2.2019 23:03
Dnes dopoledni skate a super!!!Smedava, Morina, Jezdecka, Kasarenska, Zdarek a zpet.Zmrzle, rychle,upravene!!!Prosim bezkare,aby si stoupli pod kopce na dobre misto a nechali trochu mista na projeti.Dnes pod Jezdeckou nic moc!Dik. Jinak OPS velke podekovani
Vloženo 24.2.2019 19:51
Hrabětice → Josefův důl - přehrada je zledovatělé → Od přehrady ke Kristiánovu nahoru to jde, ale hodně tvrdé. Od Kristiánova na Knajpu super →z Knajpy přes Krásnou Máří až k Bílá kuchyně rychlý dobrý sníh → Olivetská hora → Gregorův kříž → Nová louka → Blatný rybník také fajn. Od rybníka cesta v pravo kolem přehrady občas zledovatělé
Vloženo 24.2.2019 19:10
Startovali jsme dnes z Oldřichova a po 1,5 km pěšky nahoru jsme to vzdali. Prvních několik set metrů asfalt, pak zledovatělý sníh. Nečekali jsme zázraky (četl jsem zprávu o úpravách s 18.2), ale doufal jsem, že to bude lepší.
10:30
10:41
11:05
Vloženo 24.2.2019 13:05
Skate z Václavíkové studánky Knížecí na Hraniční, Zimní kiosek, Promenádní k Bunkru, Jezdeckou zpátky na Knížecí a VS. Vše super upraveno, tvrdé a rychlé. Díky OPS za úpravu.
Vloženo 24.2.2019 11:55
Upraveno vše včera nebo dnes, všechny stopy hluboké. Většinou hrubozrnný, na severní svazích a v lese jemnozrnný firn. Na jižních svazích stopy ledovaté. Bralo to modré skare a Swix KR40: Sous - Jjizerka - Jizerská silnice - Bufet - Kneipa - Předěl - k odbočce na Smrk - Smědava - Kneipa - Kasáresnká - Soušská. Díky OPS, vše upravené. Dejte si strašnýho majzla na prudkých sjezdech. Je to tvrdé, rychlé, ledovaté. Třeba z Kneipy na Smědavu bych jel jedině po Kasárenské.
Vloženo 24.2.2019 8:39
Super upravené stopy,ačkoliv ráno v Bedřichově -7stupňů,nahoře kolem nuly.Další skvostné jizdy díky OPS.
Vloženo 23.2.2019 20:27
navečer skate z Maliníku po Vládní cestě a doleva Pod přehradu na Závory - tvrdé a rychlé, místy lehce ustřeluje. Pak vlevo na Kuběnkovu chatu - no ten sjezd dost o hubu-vyplužené a ledovaté, místy ďoury ve sněhu od pěšáků. Až na Bílou kuchyni tvrdé a rychlé. Pak k Hřebínku začíná taková hrubozrná sůl a čím blíž k Nové louce tak je hlubší. Od rozcestí U Nové louky k Vládní už zase tvrdý povrch, k rozcestí Za přehradou pěkné, úsek k Závorám - zvláštní povrch - takové pravidelné příčné vlnky po metru, obzvlášť to vynikne za svitu čelovky - ale nijak extra to nevadí.
Vloženo 23.2.2019 13:35
Skate ze Souše v 9h, -7,5°C, po Soušské ke Kůrovci, kousek Kasárenskou, Hraniční ke Kiosku, kousek Jizerskou silnicí a Ke Koleníkově boudě, Promenádní, Bunkr, Jezdecká, Pod Černým vrchem, Hraniční a zpátky na Souš. Vše skvěle upraveno, rychlé, tvrdé jako kámen. Jen Soušská silnice nebyla proleta, umydlená a klouzavá. Díky za úpravu.
Vloženo 23.2.2019 8:56
Bezvadně upraveno,vyžehlené stopy jedou rychle,teplota ráno -11stupňů.
Vloženo 22.2.2019 23:01
Smědava-Promenádní -okolo Cimmermana na Hruškové a po Knížecí zpět po 12hod. i sluníčko-jelo se dobře , led nebyl.
Vloženo 22.2.2019 19:51
Nahoře už večer zima -6,klasika Nová Louka - Hřebínek- Olivetská - přehrada (velká chyba,jeden led) - Vládní.Stopa jeden led,na Olivetskou hooodne větviček a na konci totálně sjety klíště,jinak supr.
Vloženo 22.2.2019 11:24
Rychlý ranní skate z Bedřichova, NL, Kristiánov, Rozmezí, Čihadla, Tetřeví boudy, Hřebínek, NL, Bedřichov. Po ránu to bylo tvrdě, namrzlé, jelo to rychle. Ze 2/3 trasy už je stopa plná lesního bioodpadu a místy to dost zatahalo za patu. Nahoře mlha. Od NL po NL jsem potkal všeho všudy 5 nadšenců.
8:12
8:26
Vloženo 21.2.2019 12:42
Ranní skate z Bedřichova na NL, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Na Žďárku, Krásná Máří, Točna, Bílé buky, Točna, Hřebínek, NL, Bedřichov. Vše skvěle upraveno, velmi rychlé a luxusní svezení. Místy lyže na přemrzlém manšestru hučely, jako by měly šupiny :-). Celá trasa pevná, utažená, jen od Hřebínku už to bylo dost povolené a bořilo se. Díky za úpravu! Magistrálu nám všude závidí :-)
Vloženo 21.2.2019 11:04
Bezvadně upraveno,bezvadně svezení.Padesátka jde dnes v kochacím tempu objet za 3 hodiny.
Vloženo 21.2.2019 20:15
Na Knajpě a na Hřebínku jsou nově umístěny automatizované externí defibrilátory. Více v článku
https://www.kamzasnehem.cz/clanky/defibrilatory-na-jizerske-magistrale
Vloženo 21.2.2019 7:47
Maliník -> delší okruh přes Vysoký hřeben -> Nová Louka -> Studené údolí -> Kristiánov -> Knajpa -> Točna -> Bílé buky -> Nová Louka -> Hřebínek -> Olivetská hora -> Závory -> Maliník
Úprava ze včerejška, na skate všechno super. Parádní poježdění.
Obě kola přes Vysoký hřeben jsou skvělý, o.p.s. velké díky za ně. I v nejnižších partiích (Tlustá jedle) sněhu zatim dost, i když je místy dost špinavý, většinou ale úplně bílý a i po dvou dnech manšestr. Níže Jakub upozorňoval na písek, jedná se asi o dva metry dlouhý pruh bez sněhu u kraje trasy, zasahuje asi do třetiny šířky, takže se dá v pohodě objet. Není způsoben nedostatkem sněhu, ale menším potokem, který vytekl na cestu.
Hodně nečistot je ještě v úseku od rozcestí Pod přehradou k napojení na Vládní cestu. Všechny nečistoty ale byly měkký, skluznice bez následků.
Vloženo 20.2.2019 12:22
Dnes krásné svezení. 14 kiláků přes Olivetskou. Brzy ráno stopa tvrdá a rychlá. Jehličí ve stopě občas trochu kopne dopředu. Sjezdy jsem jel radši mimo stopu. Chtělo by to trochu sněhu alespoň aby zapadlo to jehličí ve stopách. Jinak vše super. Nemažte a potrénujte ruce :-) Na soupaž ideální podmínky. Vydržel jsem ji krom pár úseků skoro celých 14kiláků. Ti nadupanější by to vydrželi určitě celé.
Vloženo 20.2.2019 10:23
Tvrdé stopy,v horních partiích ve stopě vata,vlhkost+místy hodně jehličí,takže to zpomaluje.Ráno je to na fialový klistr,odpoledne na ruce.
Vloženo 20.2.2019 22:05
Malý okruh, Máří, Sedlo Holubníku
Občas se rolbám nepodařilo vyříznout kvalitní stopy, jinde jsou luxusní, je to úsek od úseku. Pokud chcete vyzkoušet i neupravované trasy, určitě doporučuji trasu z Bílých Buků přes sedlo Holubníku na rozcestí Na Žďárku. Krásná, nenáročná turistika. (3km) Sněhu všude velký dostatek, i kolem Máří.
Vloženo 20.2.2019 10:19
Na Kristiánově nalezeny dámské hodinky Sp. Majitelce možné předat do soboty v Bedřichově. Tel: 604 632 955.
Vloženo 19.2.2019 15:58
Ráno po šesté skate od Elektrárny na Mořinu a zpět se zajížďkami tam a zpět Sedlo pod Zámky, Paulina Louka, z Točny na Pod sedlem Holubníku. Pecka! Nejlepší úseky po rolbě z Jizerky, luxus největšího ražení. Měknout začalo po půl desáté zejména na sluníčku. Elektrárenská a kolem Černé Nisy přes starší úpravu dobré i na klasiku. K Elektrárně ve sjezdu opatrně na cca 3 místech, hodně bordelu ze stromů trochu tahá za nohy.
Vloženo 19.2.2019 14:57
Brzy ráno jsem poprvé vyzkoušel Vysoký hřeben- zábavná trať! Vřele doporučuju! Pozor nad Harcovským potokem dve místa s pískem a výše jeden strom ve stopě. S postupujícím táním bude trať brzy v celku neprůjezdná.
Vloženo 19.2.2019 10:56
Ranní skate z Bedřichova na NL, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Čihadla, Tetřeví boudy, Hřebínek, Bílá kuchyně, Olivetská hora, NL, stadion. Vše super upraveno (vyjma Gregorův kříž-Za přehradou), jelo to rychle. Olivetská hora plná jehličí a větviček. Díky za úpravu.
Vloženo 19.2.2019 10:07
Dnes pěkně upraveno až na Jizerku,rychlé sjezdy i po ránu jsou bezpečnější.Ráno bez čelovky možno nastoupit v 6.30.
Vloženo 21.2.2019 19:33
Maliník - Olivetská hora s zpět. U bufetu na Maliníku jsem nechal rukavice systému Leki, nenašel jste je někdo?
Vloženo 19.2.2019 7:12
Horní Maxov - stopy jsou ve slušném stavu. Je to ale hodně ledovaté. Trasa na Bramberk je plná nečistot, tam už to nemá cenu.
Vloženo 18.2.2019 20:37
Dnes trasa Smědava-Žďárek- Holubník-Ptačí kupy a přes Krásnou Máří zpět na Smědavu.
Trasa z Holubníku přes Ptačí kupy na Krásnou Máří velmi obtížná , zmrzlá krusta a chvíli je třeba i sundat lyže .Jinak je to hezká trasa.Byl jsem na Holubníku 22.1. před cca 4 týdny a to byla úplná pohádka.Připojuji foto z 22.1. a dnešní pro ilustraci.
13:06
Vloženo 18.2.2019 16:28
Vzkaz do Polska, ztracený telefon na Jizerce je v restauraci Jizerka na Morine.
Vloženo 18.2.2019 15:18
Rychlý polední skate Bedřichov, NL, Kristiánov, Rozmezí, Čihadla, Knajpa, Čihadla, Tetřeví boudy, Točna, Bílé buky, Točna, Hřebínek, NL, Bedřichov. Neupraveno, místy to jelo dobře, hlavně ve stínu a v lese, místy mokré, těžké, pomalé. Mezi TB a Točnou standardně hodně jehličí apod ve stopě, ale i tak pěkné svezení.
Vloženo 18.2.2019 10:22
Dnes neupraveno,tvrdé mělké mlatové vrklavé stopy,ve kterých je obtížné se udržet zejména v prudkých sjezdech.Ráno mínus 4stupně,přes den letí teplota nahoru k jarním hodnotám.Pěkné a rychlé svezení,hlavně po ránu.
Vloženo 17.2.2019 19:34
Stopa pro klasiku od studánky na Mořinu v pohodě, i když bylo vidět, že se tam asi opravdu v poslední době neupravovalo. Ale skoro lepší než čerstvě upravené stopy rozryté od bruslařů, jak bylo vidět leckde jinde.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 17.2.: Musím zopakovat dotaz, jestli se upravovalo mezi Václavíkovou studánkou a Mořinou. Podle Bílých stop to vypadá, že rolba jela z Polubného jen kousek nad studánku. Díky.)
Vloženo 17.2.2019 17:40
Dnes odpoledne jsem já,starší důchodkyně někde na spojce mezi Pod
přehradou a Vládní vytratila v bílém látkovém pouzdře péřovou tmavě modrou vestu,bílá podšívka.Případného nálezce prosím o informaci o místě odevzdání. Díky za pozitivní zprávu.
Vloženo 17.2.2019 9:09
Před 6h ranní se vrací rolba od Nové Louky.Upravené stopy jedou pěkně,místy jsou ale mělké a na to pozor,zvláště ve sjezdech,dá se z nich vyletět mimo.Parking po osmé hodině už problematický.
Vloženo 17.2.2019 8:50
Honzo, sníh určitě v Jizerkách vydrží. Na hřebenech je stále přes 1.5 metru. Sice je teplo, ale neprší, takže ubývá pomalu. Tady je link na aktuální stav sněhu na Rozmezí.....

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#rozmezi

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 17.2.: Ahoj,
mám otázku tak trochu pro věštce. Vydrží sníh, za současného počasí, do začátku března?
Díky za prognózy. :)
Honza)
Vloženo 20.2.2019 23:27
Ahoj lyžaři a horalové,
v sobotu večer mamce ujela běžecká lyže od křižovatky Královka/Prezidentská chalupa a sjela dolů přímo do údolí kolmo na silnici. Bohužel se nám ji doteď nepodařilo najít, druhou lyži máme stále u sebe.
Jedná se o černo žlutou lyži značky Fisher carbon lite - skate, délka lyže je 171 cm a byla asi 3 týdny stará. Foto můžu zaslat.
Pokud byste ji viděli/našli, napište mi prosím sem na fb či na můj mail: kozel.ctu@gmail.com.
Není problém pro lyži kdykoliv kamkoliv zajet.

Moc děkuji,
Adam
Vloženo 17.2.2019 12:10
Okruh Vysoký hřeben a z Maliniku na Vladni, přehradu, Olivetskou horu, hřebínek, Nl a na Stadion.

Vysoký hřeben nedoporučuji, sice předvčírem upraveno, ale ve stopě velká spousta nečistot, opravdu nic moc. Od Hasler. chaty je to už lepší. Okruh to je krásný, ale ne za těchto podmínek.
Od Maliniku a Vládní násobně lepší podmínky. Všude dostatek sněhu. Průjezd po lavkach (chodníku) kolem přehrady - nutná opatrnost.
16:45
16:54
16:54
Vloženo 16.2.2019 22:51
Byłem dziś 6.30 Smedava-Jezdecká cesta-Bunkr-Jizerka-Hranicni-Smedava trasy przygotowane piękna słoneczna pogoda ludzi bardzo mało
Vloženo 16.2.2019 19:01
ahoj, na Mořinu jsem nejel (odbočil jsem na Knížecí, ale vizuelně protaženo bylo. Parkáč nad Polubnýmv 9,15 tak ze 2/3 plný. parkovné 50/den. většina aut pokračovala na Jizerku.
(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 16.2.: Nevíte prosím někdo, zda byla dnes upravena trasa mezi Václavíkovou studánkou a Mořinou (ta podél silnice vedoucí na Jizerku). Na webu to podle zelené barvy vypadá, jako když rolba dojela z Polubného jen k Václav. studánce, dál už to zelené není. Nejel jste tam někdo dnes osobně? Případně kolik aut bylo na Václ. studánce kolem deváté? Díky moc za jakoukoliv zprávu.)
Vloženo 16.2.2019 16:35
Václ. studánka - Jezdecká - Kasárenská- Kneipa - Čihadla - Žďárek - Hřebínek - NL - Maliník. až na závěr (ano, mnoho lidí a slunce udělali své) nádherné svezení. Velký dík za úpravu a ještě větší obdiv při pohledu na téměř celou růžovou skimapu.
Vloženo 16.2.2019 16:22
Skate z Královky do Jablonce na kolečko. Výjezd kolem 10, kdy už slunce bylo v plné síle. Davy lidí jak na Václaváku, už dlouho jsem nebyl v Jizerkách o víkendu, takže jsem byl docela zaskočen. Samozřejmě všichni autem až nahoru, takže kolem 10 celé Hrabětice v kolonách. Na skate úplně ideální podmínky, jelo to jak namydlené, v lesích už hodně jehličí a bordelu. Až do Jablonce jinak skvělé podmínky.
10:56
11:07
11:30
12:17

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 16.2.2019 13:40
Dnes bruslení od elektrárny přes Hřebínek, Čihadla, Mariánky, Protrženka, kiosek, osmička Předěl a Paličník se zajížďkou na Tišinu, zpátky přes Olivetskou. Paráda, cca od 9ti to měklo. Jen škoda lidí, co jezdí večer těsně po úpravě skate, zamrzlé 10cm vrypy, obzvláště kolem Předělu, kde dotyčný pravidelně zajížděl do stopy. Nepochopim, asi přemýšlí tak, že po mě potopa...
Vloženo 16.2.2019 11:58
Rychlý ranní skate z Václavíkové studánky přes Knížecí na Smědavu a zpátky. 8.30h, -2°C. Trať upravená, super rychlé svezení. Na zpátky už šňůry lidí, na sluníčku sníh povoloval. Dopravu řídila Městská policie. Díky za úpravu.
9:51
10:52
Vloženo 16.2.2019 7:59
V noci upraveno,vymrzlé stopy jedou pěkně."Velké kolo" přes Rozmezí pod hodinu a půl zvládne dnes i bába s nůší...
Vloženo 15.2.2019 18:36
Z parkoviště u starý pošty po Vládní,Olivetská,Hřebínek,Čihadla,Rozmezí,Kristiánov,Nová louka pro mě stopy fajn, když nesněží tak trochu špína slunce pálilo takže někde pěkná kaše někde rychlý zrcátka. Holt klistr a tuhej, lidí dost ale v pohodě.
Vloženo 15.2.2019 18:24
Ahoj, dnes skate v devět z Béďova na Kristiánov-Rozmezí-Kneipa-Krásná máří-Hřebínek-Olivetská-Závory a Bedřichov. Od Béďova po Novou louku trochu kejda, ale odraz slušný, dál už to bylo v pohodě. I stopa na klasiku. Nahoře vymrzlo, jelo to krásně, od Bílé kuchyně na Olivetskou hodně bordelu na trati, stopa na klasiku téměř nic, ale šlo to. Za to z Olivetské dolů to jelo jako blesk, tak opatrně. Za přehradou pak nějaká starší úprava, trochu hrbolaté. Stopa na klasiku také docela ucházející. Před polednem již velké teplo, návrat na Béďov v oraništi. Jinak ale luxusní lyžování. Skol! Díky všem, co se o nás lyžaře staráte!!!
Vloženo 15.2.2019 17:43
Dnes Souš - Mořina -Jizerka - Jizerská silnice - Předěl - Písčiny a přes Smědavu zpět na Souš - stopa strašná, rozbitá, ráno umrzlé, kolem poledne břečka. Ráno příjezdové silnice na Souš a Mořinu komplet led, neudržované, neodklizené, stejně tak jako parkoviště na Souši a Jizerce. Bylo by vhodné občas vyhrnout, kór když již tři dny nesněží. Takto akorát na zničení podvozku.
Vloženo 15.2.2019 16:17
Na dnešek byla plánovaná úprava velkou rolbou z Kasárenský na Souš a zpět. Asi tam nakonec nejela, když tam je v celém úseku jen jedna stopa. A tak zpátky pak jede člověk převážně mimo stopu, což je dost nepříjemné.
Vloženo 15.2.2019 15:56
Dnes 11h ve stopě Smědavá,kiosek,černá Smědá,předěl,písčiny a zpět na Smědavou-Strašná stopa z Černé Smědé na předěl stopa rozbitá a už rozbředlo no sluníčko už má sílu!!!Jednou jsem přemazával SWIX V60 červený !!!Na pátek taky dost lidí!!!! Silnice na Smedavu tak možná už pro auto SUV!
Vloženo 15.2.2019 13:31
Dopolední skate ze Souše, 9.30h, -1°C. Smědava, Hraniční, Kiosek, Promenádní, Jezdecká, Hraniční, Souš. Super upraveno, jelo to rychle. Po 11h. už na sluníčku povolené a pomalé. Super svezení. U Kiosku (alias JardaDrive) zakoupeny samolepky na podporu OPS. Díky za úpravu.
10:28
11:15
11:15
Vloženo 15.2.2019 10:08
Dnes supr jízda po ránu,rychlé stopy,sluníčko-co víc si přát?
Vloženo 14.2.2019 22:29
Kdybych uměla lépe nanést klistr, tak by to nebyla asi taková dřina, nicméně na Knajpu jsem doklouzala, stopy nebyly nejhorší :). Dopoledne v 11v Bedřichove mrholeni a pak začalo svítit :)....
Vloženo 14.2.2019 20:50
Ne vzdy je info aktualni, ale obcas se povede i ohlasit dopredu upravu, tak jako dneska ....tak sledujte https://www.jizerskaops.cz/. Skol!

(Odpověď na dotaz uživatele Mike z 14.2.: Bude se na zitra upravovat?dikm)
Vloženo 14.2.2019 19:01
Ahoj,
jel jsem z Jizerky - Mořiny přes Vlašský hřbet po Knížecí cestě, skate. Bořilo se a moc to nejelo, mokrý těžký sníh. Ale proti Martinskému údolí a okolí Protržené přehrady to ještě bylo zlaté, tam to nejelo vůbec.
(Odpověď na dotaz uživatele Vojta z 14.2.: Prosim o info jestli nekdo dnes jel z Jizerky na Smedavu a jake to bylo. Diky moc.)
Vloženo 14.2.2019 17:18
Dnes jsem dorazil na morinu nekdy tesne pred pul dvanactou a reknu vam, byl to zazitek. Jednak nechapu lidi, co jedou na morinu a pritom se celou cestu do kopce plazi 20-30 km/h a ani neuhnou. Me tuhle rychlost auto na dvojku nebere !!! Po prijezdu na misto jsem si blbec zajel do hlubokeho mokreho snehu (uz nebylo misto). Nu coz, nastesti jsem splasil lopatu (timto dekuji manzelskemu paru z nissanu terrano) a zacal jsem poctive odhrabavat snih z pod auta. No asi 30 minut si za me postavil korejske auto nejaky jouda, co me zacal radit a kdesicosi (ja mu totiz suse ozonamil, ze prekazi a pripaadne budu volat odtah nebo traktor). PO nejake dobe se tam zacla do ulicku radit dalsi auta. Nakonec jsem to nevydrzel a kvalitne spalil spojku (dalsich 10 minut hrabani snehu by dost pomohlo) a odjel na vaclavikovu studanku. Odtud az nekdy ve 12:45 po jezdecke-kasarenska-knajpa a zpet. Pocasi dnes sice bylo o dost lepsi nez vcera, ale stopa dost bida. Mel jsem skaty, ale borilo se to, misty nejelo, no velke trapeni.

Jeste k tomu parkovani - drive mi prislo fajn, ze polubne neryzouje jak bedrichov. Jenze on se o parkoviste na morine nikdo kloudne nestara. Uz aspon 2 dny nesnezilo a nebylo vubec odklizene. K tomu bezohledni kolegove v autech (cest vyjimkam!) a fakt zazitek. Byl bych radsi, kdyby se na morine o to starali jak v bedrichove i za vyrazne vyssi cenu. Kazdy den (navzdory kalamite) perfektne uklizeno a holt si za servis nechaji zaplatit.
Vloženo 14.2.2019 14:27
10-12hod skejtem Maliník-N.Louka-Točná-Žďárek-zpět Točna-Kristiánov-N.Louka-Maliník....moc hezké svezení, překvapivě docela pevné pod nohama, bořil se jen úsek Točna-Kristiánov, mrholení nepříjemné, pod stromama se to začíná znečišťovat
Vloženo 14.2.2019 10:43
Mrholení do stopy,lehce pofukuje.Na micro(Fisher) to jede slušně,stopy misty lehce měkčí.
Vloženo 14.2.2019 17:09
Vcera cca v 10:30 z moriny-jezdecka-kasarenska-knajpa-kasarenska-smedava-promenadni-morina. Po celou dobu mlha (mraky), vicemene porad drobny dest, no pocasi za starou belu. Hlavne na klasiku neumim namazat, takze jsem si to na klasickych lyzich stejne odbruslil :-) Nicmene stopy kupodivy docela dobre. A na paarkovisti na morine volno i okolo 13:00, coz se o dnesku rict neda (viz dalsi prispevek).
Vloženo 13.2.2019 18:03
Dopolední skate z Václavíkové studánky, Knížecí, Jezdecká, Hraniční, Kiosek, Promenádní a zpátky na Knížecí. Na upravených tratích 3-5cm nového mokrého sněhu, takže to jelo pomalu a tupě, nicméně pěkně svezení. Po celou dobu mlha a jemné sněžení. Díky za úpravu.
10:17
10:17
10:56
11:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 13.2.2019 15:35
9-12 skejtem Maliník-Hřebínek-Kneipa-Rozmezí-Kristiánov- Josef.přehrada-Bedřichov- Maliník - po noční úpravě místy zafoukané, ale díky ops...jen škoda, že se nepodařilo projet úsek Kristiánov-Josef.přehrada a také úsek nad přehradopu kolem Blatného potoka :-(....jako možné nebezpečí vidím 2x přerušenou stopu při sjezdu z Rozmezí na Kristiánov.
Vloženo 13.2.2019 14:40
Z Mariánské hory na Knejpu, po Kadárenské a přes Protrženou přehradu zpět. Vše upraveno, ale rolba musela jet už v noci, bo to zas zapadalo. Od lidí ale slušně prošláplé. +1°C na Knejpě, spousta čerstvého sněhu, do toho mrholení, docela lahůdka. V55 a červený Rex to nebraly, chytl se až VR65. Zítra už to ale možná bude na klistry.
Vloženo 13.2.2019 14:38
Ahoj, dopolko klasikou z Maliníku na Šámalku - Kristiánov-Bílé Buky-Hřebínek-Olivetská a zas Maliník. Stopy, i když zafoukané, docela to šlo, jen mezi Bílými buky a Točnou stopa zmizela. Na skate to vypadalo taky docela slušně.S mázou dnes neporadím, měl jsem červený swix V55, zažehlen, docela podkluzoval, nanesl jsem další vrstvu, o málo lepší. Na Kristiánově jsem přidal ( nerad ) bílý klistr -3 +10, prďák na Bílé buky úplně excelentně, vůbec nelepil, ani nedrhnul. Zato na Olivetskou jsem si přidělal pořádné bačkory. S kopce se to pak rozjelo a na Maliník to docela šlo, ale k ideálu to mělo daleko. Jinak drobně mrholí, dohlednost cca do 200, fouká vítr, lidí přiměřeně. Tak ať to jede! Skol!
Vloženo 13.2.2019 13:23
Dnes kolem deváté z Bedřichova, bohužel rozsáhlá úprava stop zasněžená, tedy stopy projeté jen místy a to od turistů, sníh=vata i ve vyšších polohách. Nahoře mrholení, mlha, vítr.
Vloženo 13.2.2019 13:08
Po rušném víkendu dnes v noci konečně pěkně upraveno,přes to napadly 3cm nového sněhu.Do toho začíná mrholit,velká vzdušná vlhkost.Lyže mikro na tmhle jedou slušně.
Vloženo 13.2.2019 7:50
Zdravím, asi máte na mysli https://mapy.cz/zakladni?x=15.1470110&y=50.7860683&z=17&source=traf&id=55528 - zdarma, na stadion cca 15 minut procházka

(Odpověď na dotaz uživatele Kristina z 12.2.: Dobrý den, mohl by mi někdo poradit kde zaparkovat zdarma? Četla jsem o nějakém vypluhovanem hřišti ale nemohu ho najít. děkuji)
Vloženo 15.2.2019 16:05
9.30-12hod skejtem Maliník-N.Louka-Točna-Čihadla-Rozmezí a zpět přes Olivetskou horu-Maliník, do cca 11hod parádní lyžovačka, potom už cukr nebo mokrý sníh tahající za nohy, lidí mraky- prostě solární pohon funguje, parkoviště ve 12hod takřka plná, včetně toho pod Maliníkem - zítra budou masakry - lidi běžte raději na kolo jako já:-)
Vloženo 12.2.2019 20:03
Odpoledne z Bedrichova na Knajpu a zpatky pres Mari na Zavory a dolu k Elektrarne. Krasny prasan, modry extra dole trochu smekal, ale od Blataku vys uz drzel. Nahore zavate a stopa jen od lidi. Pekne to bylo. A bylo by jeste o trochu lepsi, kdyby klasickou stopu nenicili skejtujici matlalove.
Vloženo 12.2.2019 19:15
9-12 skejtem Maliník-N.Louka-Hřebínek-Kneipa-Hřebínek-Olivetská h.-Závory-Maliník, rolba jela kolem 10hod, ale díky větru se vše rychle zafoukávalo, od Máří místy "hezké" sněhové jazyky (letos snad poprvé) a naopak místy vyfoukané na led, celou cestu silný nárazový vítr a sněžení (docela jsem nechápal některé rodiče jak mohou do tohoto počasí vzít malé děti na běžky), jinak fajn adrenalinové svezení...... sněhu je fakt dostatek, těšme se snad na dlouhou lyžařskou sezonu
Vloženo 11.2.2019 14:32
Dopolední skate Bedřichov, NL, Hřebínek. Možná v noci upraveno, ale všude zapadáno 3-7cm nového prašanu, po celou dobu lehce sněžilo. Šlo to ztuha, ale lepší než sedět doma ;-)
Vloženo 11.2.2019 13:54
Ahoj, dnes dopoledne z Maliníku klasicky, červený swix, docela to šlo, nedrhnul a podkluzoval jen občas. Stopa zapadaná, na parkovišti cca. 6 aut, takže vyloženě turistika. Od Klikvové louky za přehradu byli stopy jen tušit, jel jsem tam první, pod přehradou někdo přišel od Rudolfova, takže už ve dvou. Stále drobně sněžilo. Na Závorách - na Červenou ruku jen bílo, na Kuběnkovu chatu se stopa dala vytušit. Stoupání na Olivetskou již vyšlapané, skate jen pro lehkonohé běžce s dobrou technikou. Jeden se tam zmítal, evidentně trpěl, rozjížděl jak stopu dolů (občas), tak i tu nahoru (často). Lidí pomálu, asi lehký odlesk toho, jak to mohlo vypadat, když se po Jizerkách ještě neproháněli rolby a většina lidí je neměla za tělocvičnu. Z Hřebínku na Šámalku již klasicky průvody lidí, stopa slušná, i na bruslení jakžtakž. Zkrátka, pokud někdo měří svůj čas na lyžích poměrem : cena za parking / min. na kilometr / celková vzdálenost, měl by nechat lyže odpočívat. Není to dnes nahoře pro něj. A pro ty ostatní, dnes byl ten den, kdy se můžete i v Jizerkách cítit jako na horách a ne jako ve Fitku. Skol!
Vloženo 11.2.2019 10:52
Dnes v noci nad ranem skate Stadion - NL - Rozmezi - K.Mari - Hrebinek - NL a zpet, po 05:00 zacalo snezit, na hrebenech vichrice, velmi neprijemne.
Po J50 v Kristianove skvele uklizeno, skvela prace.
Vloženo 10.2.2019 12:39
Skate Vysoký hřeben. Výborné okruhy, pěkné svezení, kratší je upravován častěji, proto je v lepším stavu. Lépe jet proti hodinám. Bohužel jediný reálný nástup je z Maliníku, a odtud lidi táhnou do Jizerek. Úprava pro zdejších 30 fajnšmekrů tak je neefektivní. Přispělo by nějaké dotažení do Jablonce nebo alespoň vypluhování parkoviště u Hašlerky.
Vloženo 9.2.2019 17:46
Smedava-Jizerka-Smedava-Jizera-Hrebinek-Oldrichov v Hajich - stopa i pocasi tesne pred J50 paradni, od Knajpy az na Bilou kuchyn soupaz bez vetsi namahy. Dolu do Oldrichova je to dneska mekci, takze to moc nefrci, ale snehu az na Pily dost, jen v nekterych usecich s jehlicim a siskami po nocnim vetru.
Vloženo 9.2.2019 8:19
Souš, dopolední skate (-2°C, viditelnost 50 -150m), po Soušské silnici na Smědavu a zpět. Vše upraveno, dobré místo úkrytu před víkendovými závody ;-). Díky za úpravu.
10:51
11:20
11:21
Vloženo 8.2.2019 17:25
Dlouhodobě je snaha o snížení světelného smogu v oblasti Jizerských hor a každý zdroj světla je špatný. To je takový problém vyrazit s čelovkou? Invaze a kolonizování české přírody je varující. Světla si dejte na stadión ve Vesci (když už se do něj narvaly takové peníze) a hory nechte nedotčené. http://www.izera-darksky.eu/izera/izera-cs.html

(Odpověď na dotaz uživatele Robert z 5.2.: Kdy se bude realizovat v Bedrichove dlouho planovane osvetlene kolecko? To co je zatim osvetlene, je bohuzel neuspokojive. Stacilo by alespon to, co bylo kdysi na zkracene J50.)
Vloženo 8.2.2019 8:58
Úžasné :-) Smědava-Knaipa-protržená přehrada-Souš-Jezdecká-Smědava.....Klid, relativně málo lidí - až na hospodu na Smědavě, stopy upravené (asi ne všude dokonale,ale o tom to není)
Vloženo 7.2.2019 19:41
Bedřichov - Žďárek - Knajpa - Kristiánov - Bedřichov - vše OK, sníh pomalejší, kolem Máří dost fičelo a od Točny byl sníh špinavý a plný spadaného jehličí . Chápu, že "Kamilovy podivné posádky na skůtrech" dělají servis před víkendovou padesátkou. Jednou za sezónu se to snad dá vydržet :-)
Vloženo 7.2.2019 16:49
Presne,jak pise Kamil.Dnes jsem jela z Korenova pres Kasarenskou,Mari a Hrebinek do Bedrichova a potkala jsem skutry tri.Vprostred trasy tak vznika dost neprijemne zryty pruh.Nebylo by mozne(pokud to situace dovoli),jezdit alespon pri kraji(samozrejme ne ve stope),aby pro bruslare zbyl jeden sirsi pruh?Myslim,ze by to dost ocenili.Jinak vsude upraveno a velky palec nahoru "nasi" OPS-jste nejlepsi!!!Diky!!
Vloženo 7.2.2019 7:39
V pátek jsou k dispozici obě parkoviště - ale jestli bude místo, to už je věc jiná :)

(Odpověď na dotaz uživatele JIrkacha z 6.2.: Bude v patek k dispozici parkoviste Malinik? dekuji)
Vloženo 7.2.2019 11:50
Od Hašlerky okruh lesem kolem Tlusté jedle - nádhera! Krásně upravené, nerozdupané, za celou dobu úplné minimum lidí - z toho většina měla jako potah psa (jako já) - díky moc za krásné úpravy a vyčlenění tohoto okruhu i pro lidi se psy. Díky OPS! :)
Vloženo 7.2.2019 10:22
Naprosto úžasná úprava všude, díky profíkům z OPS...škoda jen stop po skútrech, zkypřený pruh výrazně kazí jinak dokonalý zážitek z bruslení. Je mi jasný, že kiosky a chaty se musí nějak zásobovat, ale nemohu se zbavit dojmu, že skútrů s podivnými posádkami stále přibývá. V okolí Předělu se proháněli i mimo cesty přímo v hnízdištích tetřívka...co na to ochranáři? Tyto prasárny by je měly zajímat a ne buzerovat rolbaře, že v noci tetřívkovi svítí.
Vloženo 7.2.2019 9:12
Z Maliníku okruhy kolem Bedřichova. Vše skvěle upraveno, výborné podmínky. O.p.s. díky!
Vloženo 6.2.2019 21:04
Vysoký hřeben naprosto luxusní - díky o.p.s. :)
Najetý malý i velký okruh přes Tlustou jedli. Krásné stopy i manžestr uprostřed. Téměř bez lidí.
Vloženo 6.2.2019 18:53
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 6.2.: Jaký vosk dneska Smědavá?Chci tam vyrazit zítra tak snad podmínky budou stejné???Děkuji!!) Ahoj Martine,já měl zažehlený Swix VG 30 a něm 2 vrstvy V40 modrý extra rozkorkovaný a docela dobrý. Jel jsem z Mořiny na Předěl,Paličník, Písčiny a na Tišinách jsem to otočil z časových důvodů. Super úpravené stopy a žádní lidi. Skol
Vloženo 6.2.2019 17:55
Na Bedřichov celý víkend zapomeňte a to i včetně pátku .

(Odpověď na dotaz uživatele Marcela z 6.2.: Dobrý den, myslíte, ze se dostaneme v patek cca ve 12-13h do Bedřichova, tak 3h bezkovani a zase odjet?? 🤔
Díky)
Vloženo 6.2.2019 16:39
Já dnes z Maliníku po kanále k přehradě, přes hráz(tam foukalo a umrzlý sníh), za přehradou na Olivetskou horu(krásné stopy), přes Hřebínek (tam již dost lidí), na Novou louku k buku a sjezd na stadion.Všude výborně upravené stopy a lidí tak akorát.Musela jsem pod paty podmáznou voskem trochu to při stoupání klouzalo.
Vloženo 5.2.2019 20:50
Dnes Smedava,Kasarenska, Cihadla, Krasna Mari,Hrebinek a zpet Hranicni, Knizeci,Jezdecka,Promenadni,Smedava. Stopy zmrzle,lehce rozbite.Vic me mrzi rozbite stopy od skutru se sanemi.Ty co vozi jidlo do "Nerezove chaty"(Smedava) z Montany.Udelaji koleje na vsech pristupovych cestach-Souska,Knizeci, Jizerska. Čuski
Vloženo 5.2.2019 19:04
Smědava-Knajpa-Mariánské-Protržená -Pašerácká -Smědava , azuro, uper upravené stopy, nemělo to chybu-díky OPS
Vloženo 5.2.2019 14:05
Dnes reklama na lyžování v Jizerkách... Od Jablonce čerstvé stopy přes Maxov na Hrabětice (díky Míro) - tip pro Terku. Dále stopy starší, ale dobré. Pro delší jízdy a slabší ruce doporučuji první vrstvu zažehlit, sníh je někde dost ostrý, pak rychle mizí vosk.
Vloženo 5.2.2019 10:04
odpověď pro Terku:
doporučuji se celý víkend Bedřichovu zcela vyhnout. V sobotu i v neděli se dá vyjet z Rudolfova od elektrárny k Závorám a pak ke Kuběnkově chatě a sjet to dolů Oldřichova. Do Liberce se pak vrátit vlakem.
V sobotu je možné vyrazit i ze Smědavy, ze Souše, z Pekla, z Mariánské hory nebo z Mořiny. V neděli bych tyto možnosti nedoporučoval (případně až odpoledne), protože se všude potkáte se s Jizerskou 50.
Vloženo 5.2.2019 6:26
Ahoj, dá se jít v sobotu odpoledne nebo v neděli vůbec někam do Jizerek projet? Nějaká alternativní trasa-z Maliníku k Hašlerce nebo třeba na Kuběnkovu chatu a okolo Černý Nisy? Nebo se tam člověk ani autobusem kvůli padesátce nedostane. Díky moc.
Vloženo 5.2.2019 9:14
V pondeli cca 9:45 z moriny-jezdecka-kasarenska-rozmezi-nova louka-olivetska hora-hrebinek-krasna mari- smedava- predel-promenadni-morina. Snih pomalejsi, jen kolem hrebinku (proste v nizsich partiich) kolem nuly, tak to vic jelo. Skvele bylo, ze OPS upravila vetsinu trati. Bohuzel nejak nechapu, proc se musel po vetsine tratich projet skutr (asi jich bylo vic - jen ja potkal dva). Cerstvy snih, ktery rolba slusne "udupala", nasledne skutr (jeho pas) nacechral a na skatu se to casto dost nepekne borilo. Fakt skoda takhle znicit perfektni upravu.

Jak je to prosim vubec s provozem skutru na magistrale? Vim, ze jezdi obsluha na knajpu a ke kiosku. Posledni dobou ale potkavam i nejakou zachranku ci co (ma na sobe majacek a za sebou zahranny vozik), ale take skutr jen tak. Zacatkem ledna jsem dokonce potkal 2 skutry, pricemz lidi na nich si cestu nataceli/fotili. Prijde mi fakt skoda, kdyz cerstve upravene stopy ponici nekdo jen tak pro zabavu. Diky za info! :-)
Vloženo 4.2.2019 20:22
Nevim, čemu říkáte vypluhovaná silnice, ale pokud jezdím na Jizerku je vždy silnice udržovaná. Pokud jste si všiml na Jizerce jsou restaurace a hotely a tam bez zásobování nemohou být, některé otázky jsou fakt zde zbytečné.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 4.2.: Ahoj. Jak vypadá silnice z Polubného na Jizerku ? Je silnice i parkoviště po nedělním sněžení vyhrnuté ?
Díky za odpověď)
Vloženo 4.2.2019 16:20
Dnešní ranní skate okruh Bedřichov-Olivetská-Hřebínek-NL-Bedřichov naprostá paráda,všechny hlavní tahy čerstvě upravené, teplota -3°,sníh víceméně tvrdý,jen v některých stoupáních trochu měkčí. V každém připadě jedny z nejlepších podmínek letošní sezóny.SKOL😉a OPS díky
Vloženo 4.2.2019 10:50
Včera nádherné svezení: Rudolfov elektrárna, Olivetská, Hřebínek, Čihadla, Mariánky, pak skvělé občerstvení na Protržence, Smědava, Předěl, Kiosek, Kasárenskou na Rozmezí, Kristiánov a zpět k elektrárně do Rudolfova. Dobrá máza, skvěle to jelo a hlavně, Jizerky nebyly přecpané.
Vloženo 4.2.2019 9:32
Včera to bylo opravdu jen pro skalní příznivce běžeckého lyžování. Celý den sněžilo a foukal vítr, místy i dost silný. Trasa: Bedřichov - Nová louka - Studené údolí - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Bedřichov. Na spoustě míst byly stopy od větru zaváté, hlavně v úseku mezi rozcestím Pod sedlem Holubníku a Točnou. Chvílemi jsem díky větru měla co dělat, abych nezačala couvat. Co se týče mázy na klasiku, nejlepší byly včera šupiny, držely perfektně. :-)
Vloženo 4.2.2019 9:31
Ahoj, v neděli v podvečer malé kolo z Bedřichova na Kristiánov, Panelkou na Hřebínek a přes Olivetskou horu a Vládní zpět. Po Kristiánov stopa ještě OK, panelka už zapadaná, stejně tak Olivetská hora a Vládní. Ale i tak moc hezké svezení klasikou, bylo to tvrdé, V45 držel krásně. Jenom prosím všechny "noční běžkaře", noste čelovku nebo alespoň co nejvíc reflexních prvků. Chápu že oči si na sníh ve tmě brzo zvyknou a vidíte dobře, pro ostatní čelovkáře jste ale neviditelní, když fouká vítr tak navíc i "neslyšitelní" a může to být ve sjezdech, při předjíždění apod. nebezpečné pro všechny a nestojí to ani zato, abychom na sebe kvůli tomu byli nevrlí, nervózní, vyčítaví a tak.
Vloženo 3.2.2019 22:22
Bedřichov - Kristiánov - Knajpa-Hřebínek a zpět na stadion. Dnes kvůli počasí to byla strašná bída..kdo neumí mazat se moc neprojel..na skate bylo těch 10cm moc..snad se počasí umoudří a po úpravě to bude opět fajn. Skol 👍
Vloženo 3.2.2019 19:40
3.2.2019 Jizerske Hory - Jizerska magistrala
Po sobotni obleve za husteho snezeni jen kratka etapa Bedrichov - U Buku - Valesovka - Pod Kralovkou - Kralovka - Rozcesti u Hrabetic - Hrabetice. Paradni svezeni.
11:33
11:40
11:42
11:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Vloženo 3.2.2019 16:55
Dnes cca v 10:20 z polubneho-jezdecka-kasarenska-knajpa-smedava-promenadni-bunkr-jezdecka-polubne. Z pocatku bylo videt, ze jela po ranu rolba, postupne ale pripadavalo a nahore u knajpu slusne snehove jazyky. Na ceste zpet uz stopa jak od turisty. Misty hodne foukalo, neustale snezilo. Takovy pekny zimni turisticky vylet :-)
Vloženo 4.2.2019 11:42
Ahoj,
nevím, jestli je dotaz ještě aktuální. Z Maliníku se upravuje pravidelně. Ideální podmínky.
(Odpověď na dotaz uživatele Ladislav z 27.1.: Uz je upraveno od Maliniku ???)
Vloženo 4.2.2019 11:39
Ahoj,
nevím, jestli je dotaz ještě aktuální, ale v sobotu 2.2. to bylo z Oldřichova krásně sjízdné bez sebemenších problémů. Po nedělním sněžení předpokládám ještě lepší podmínky.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 25.1.: Máte někdo prosím aktuální info, jak to vypadá z Oldřichova (Na Pilách)? Díky)
Vloženo 2.2.2019 18:44
Na vikend prisla obleva, presto byla cast magistraly Bedrichov - U Buku - Nova Louka - Blatny rybnik - Rozcesti u Kristianova - Josefuv Dul - Jablonecka chata - Hrabetice bez problemu sjizdna. Odpolednimu desti jsme nastesti unikli.
10:10
10:26
11:15
11:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Vloženo 2.2.2019 18:34
Ze Souše na Smědavu, Předěl, směr Písčiny, zpátky kiosek, Promenádní, Vlašský hřeben, Souš. Pomalé, ale vše výborně upraveno, snad nejlépe v letošní zimě - pochvala o.p.s. Bohužel v úseku směr Písčiny hodně padaly do čerstvé stopy kusy ledu ze stromů okolo, tak se ve stopě moc jet nedalo.
Vloženo 2.2.2019 17:21
Skate: Oldřichov - Závory - Pod Přehradou - Vládní - Nová louka - Studené údolí - Chata věčného mlčení - Čihadla - Protrženka - Bílá Desná - Protrženka - Smědava - Máří - Bílá kuchyně - Oldřichov.
Přes nepříznivou předpověď super den a překvapivě skvělé svezení. Vše na jedničku upraveno (příspěvek poslán). Velice děkuji o.p.s. za upravování tras k méně frekventovaným nástupním místům, které alespoň trochu odlehčí přetíženému Bedřichovu. Cesta z Oldřichova je fakt krásná, nástupní parkoviště bylo po poledni plné (škoda, že je tak malé), sněhu je tam i přes nízkou nadmořskou výšku po dnešní oblevě pořád dost (žádný led, na skate stejně skvělé jako na jiných trasách), navíc zítra má dle předpovědi sněžit i dole, takže vyhlídky pro Oldřichov jsou dále dobré.
Zítřejší chumelenice překryje nečistoty, které na trasy spadaly ze stromů se sněhem během dnešní oblevy, a bude to zase bílá paráda.
Vloženo 2.2.2019 17:08
Oslíčku otřes se - myslím stromy, které se začaly masívně zbavovat sněhové zátěže. Ráno v 8 z Malliníku. Ve stopách spousta větviček a špíny ze stromů. Musel jsem dávat pozor, občas to pěkně žuchlo, jak padal ze stromů těžký sníh s kusy ledu. Upraveno bylo dobře, ale tání bylo hlavně pod stromy hodně znát. Mimo stromy perfektní.
Vloženo 2.2.2019 16:44
Start v 12:00 v Oldřichově v Hájích - Na Pilách, směr: Nová Louka. A zpátky dolu do Oldřichova.
Upravená stopa, vlivem povětrnostních podmínek, nebyla ideální - zejména prvních několik set metrů od výchoziště Na Pilách.Nicméně klobouk dolu za umožněni nástupu na Jizerskou magistrálu v 425 metrech nadmořské výšky.
Pozor na mokrý sníh padající ze stromů!
12:11
13:12
14:44
Vloženo 2.2.2019 15:24
Dnes cca ve 8.20 z moriny-jezdeckas-kasarenska-knajpa-smedava-predel-kolem klinoveckeho vrchu-kiosek-promenadni-morina. Snih tezky, mokry. Nicmene z pocatku perfektne upravena stopa. Pozdeji uz horsi, ale krasne to jelo :-) Po trase jsme po ruznu potkaval zavodniky boboloppetu - VELKY RESPEKT!
Vloženo 2.2.2019 12:59
Ze Souše (8.30h, 2°C) skate po Soušské silnici na Smědavu. Upraveno, trochu mokré, ale nahoru pevná stopa, jen v zatáčkách na konci přehrady trochu zvlněné od skútru. Kolem Kůrovce na Smědavu už rozjeté. Při cestě zpátky u přehrady už více povolené. Ale i tak super svezení. Díky za úpravu.
Vloženo 2.2.2019 10:53
Ode dneška (2.2.2019) je posílena také autobusová linka 540650 Hejnice - Smědava, která jede o víkendech během dne každou hodinu a navazuje v Hejnicích na vlaky od Liberce. Viz vyhledávače spojení. Poslední spoj zpět ze Smědavy v 17 hod.
Vloženo 1.2.2019 21:48
Dnes v 9:20 z moriny vicemene stejna trasa jako vcera (viz prispevek nize). Stopa o neco vic rozmydlena nez vcera, ale celkove OK. Oproto vcerejsku vsude mrzlo (vcera na okolo nove louky a na hrebinku kolem nuly), coz bylo fajn. Z tocne pres krasnou mari k tetrevim boudam (a castecne asi az na cihadla) slusny vichr a misty zcela zafoukane stopy. Nejlepsi svezeni okolo moriny a na predelu. Na korenove uz je ale tesne nad nulou, tak uvidime zitra ...
Vloženo 1.2.2019 19:28
Je krásně upraveno :).
(Odpověď na dotaz uživatele Filip z 31.1.: Rád bych zopakoval nezodpovězený dotaz od Pavla. Upravuje se Studené údolí? Na Skimapě je zobrazeno, že se neupravuje, přestože se čistilo od polomů. Sutečně se tam neupravuje nebo to je chyba? Případně kdy je plánována úprava? Díky. Skol)
Vloženo 1.2.2019 18:18
Dnes jsme se proběhli po trase Smědava - Na Písčinách - Jizerská silnice - Jizerka - Jezdecká cesta - Souš Darré - Smědava. Parádní podmínky, spousta sněhu, vše krásně upraveno, díky OPS! (samozřejmě pošleme příspěvek na účet) Na otevřených místech byly stopy zafoukané. V úseku Paličník - Na Písčinách je přes cestu několik ohnutých stromů, dají se s opatrností podjet nebo objet.
Vloženo 1.2.2019 10:00
Od soboty 2. 2. 2019 jsou o víkendech výrazně posíleny skibusy Liberec - Bedřichov (linka 145), které jedou nově po většinu dne v intervalu 30 min. POZOR, u některých spojů jedoucích z/do Hrabětic dochází k posunům o 5-10 min dříve! Jízdní řád viz např. http://portal.idos.cz/Search.aspx?c=7&mi=2&find=540145 (Linka č. 18 se nemění.)
Vloženo 1.2.2019 8:18
Ahoj.Včera večer skate- Oldov-Hřebínek- NL- Vládní- Olivetská-adolu. Super podmínky!Stav tratí na jedničku. Dycky OPS! Stopy i pro kamarády soupažníky v top stavu. ;) skol
Vloženo 31.1.2019 21:57
Dodatečná omluva, protože osobně to již není možné, dvěma běžkařům, se kterými jsem se cestou z Předělu a Smědavy na Souš nepohodl a neshodl ohledně pravidel ve stopě. Dodatečně jsem si dohledal (Pravidla podle Bílé Stopy), že měli pravdu v pravidlu přednosti, když stoupali z jejich pohledu vpravo vyříznutou stopou, zatímco zbytek byl pro bruslaře.
Vloženo 31.1.2019 21:36
Pozor na spadlé větve od stromů v úseku Na Písčinách - Pod Klínovým vrchem. Zejména cestou z kopce jsou dost na obtiž.
Jasná strana dnešního běžkování: když už jste Pod Klínovým vrchem, doporučuji projet/projít se kousek, a navštívit Paličník.Západ slunce mi prostě vzal dech.
16:34
16:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 31.1.2019 19:28
Dnes v 10:30: morina-jezdecka-kasarenska-rozmezi-nova louka-hrebinek-krasna mari-knajpa-predel-promenadni-morina. Snih se dost menil. Ze zacatku to jelo paradne, skvely skluz i odrazovy vosk podrzel. Pozdeji lehce tupejsi snih (snih nebo lyze?). Na hrebinku lehce pod nulou. O vikendu (v sobotu) to bude asi dost tat. Celkove super den! Stopy sice projete vcera, ale vsude velmi zachovale. Lidi malo a pocasi prijemne (navzdory absenci slunicka).

Tak to by byla pozitiva, ale bohuzel jako vzdy i negatova: (i) 5 i vice idiotu se postavi pod kopec vedle sebe, ze se neda vubec projet - nechapu, (ii) nachcano malem i ve stope - proc proboha? a (iii) na magistralu pes nepatri - potkal jsem jich nekolik. Co je ale horsi (dnes malo lidi, takze pes tak nejak nevadi), nekolikrat obrovska hromadka uprostred pruhu na skate (jednou i tesne vedle stopy). DOPRDELEKURVADRAT, kdyz uz s tim vometakem musite navzdory zakazu do stopy, nemuze po svem milackovi to HOVNO UKLIDIT ?!?!?
Vloženo 31.1.2019 19:20
Dnes super.Pro Aleše a Johnnyho.Stopy narušují pitomci co neumějí bruslit.Ovšem zase klasici co to neumějí a jezdí v pruhu pro bruslení(nejlépe celá rodinka vedle sebe)nutí často bruslaře je objíždět .Tím se kazí stopy.Takže pokud budou jezdit na hory jelita,kteří se neumí slušně chovat a ještě neumí lyžovat ,tak to nemá bohužel řešení.
Vloženo 31.1.2019 16:16
Dneska super počasí i stopy. Připojuji se k Johnny s těma bruslařema. Nic proti vám,ale připadá vám ten pruh mezi stopama opravdu tak úzký,že musíte najiždět až do stop? Díky.
Vloženo 31.1.2019 16:07
Paráda prima svezení .Bezvadně upravené stopy místy narušené jízdou několika blbů na skejtech/co si permanentně mysli, že nenarušují/ale klasici to poznají na rozdíl bruslařům klasik těžko ničí stopu parafráze Milana Jelínka.Ad kola řádně podhustený fat bike dělá jen kostičky na tvrdém podkladě a nevadí .Zatim u nás nejsou paralelní trasy pro fat biky jako jinde např.Rakousko, Norsko apod.Ale jsme národ který je dost konfliktní tak by se jistě našel další problém jak naše soužití prudit.
Vloženo 31.1.2019 10:17
Ve všem plně souhlasím se Stan 73, včetně uznání za odvedenou práci při odstraňování polomů. Jinak včera upraveno od Jablonce na Hrabětice, ale z Hrabětic dále velmi mizerné, mnoho dní neupravené. Od Kristiánova nahoru a k Protržené přehradě pěkné. Nechápu, proč se tak málo upravuje z Hrabětic? Bedřichovu by to ulevilo, Jablonečtí by do Bedřichova při těchto podmínkách ani nemuseli, lyžaři by se po Jizerkách více rozprostřeli, navíc obec Janov dává každoročně nemalé prostředky na úpravu stop....
Vloženo 31.1.2019 8:37
Skate Maliník - okruh Vysoký hřeben - nádrž Bedřichov - Rudolfov - Závory - Nová Louka - Čihadla - Máří - Gregorák - Maliník. Vše skvěle upraveno, ideální podmínky, jelo to krásně. Díky o.p.s.!
16:00
16:27
Vloženo 30.1.2019 22:35
Dnes nadherne pocasi, jelo to jak po masle, trochu radost pokazila jen mistni restaurace na kralovce. Obedy stale studene. Alespon ze parkovani u rozhledny lze usmlouvat u pana reditele za mensi peniz. :-)
Vloženo 30.1.2019 22:11
Dnes velký kolo z Bedřichova, úprava v pořádku. Odpoledne perfektně držel fialový extra.

Pro Dana: Z Jizerky třeba po Promenádní ke kiosku nad Smědavou, a po jizerský silnici zpět. Ze Smědavy např. směr Předěl. Ale všude nějaký ten kopec bude, s tím počítej.
Vloženo 30.1.2019 21:37
Dnes to bylo dobré. Mrzí mne však, že OPS neumí dostatečně prodat svou práci a plnit to hlavní - kvalitně informovat o tom, jaké úpravy se připravují a ráno pak, co skutečně proběhlo. Blanku Nedvědickou jsem dvakrát nemusel, ale za její éry byly stránky Jizerskaops hlavním informačním zdrojem a ráno v 7 to bylo přesně tak, jak jsem popsal. Třeba dnes nebyla pro jistotu uvedena žádná zpráva. Na údaje z rolb v mapě se opravdu nedá spolehnout. Správce webu si to zjednodušil a za geniální považuje přetažení zpráv z jiných webů (které jsou však ex post). To aby ho náhodou hned po ránu někdo nebudil a otravoval informacemi, které by bylo třeba předat lyžařům, kteří se na svůj výlet připravují a informace o úpravách tratí by jim přišla velmi vhod. Dnes prospal asi celý den, neboť, jak jsem již napsal, žádnou zprávu nevydal. Stále se naříká, kolik úpravy stojí, a tak na správci by šlo zcela určitě ušetřit, pokud by nechtěl svoji práci dělat pořádně.
Uznávám, že většinou jsou tratě solidně upravené a rovněž se OPS vypořádala rychle s následky větru (a proto jsem si zakoupil i nálepky). Pamatuji však i lepší časy a proto tento můj příspěvek, který neberte jen jako kritiku, ale námět na zlepšení činnosti.
Vloženo 30.1.2019 20:40
Dnes jsme jeli tohle: https://mapy.cz/zimni?planovani-trasy&x=15.2734054&y=50.8544288&z=12&rc=9ihm2xaECU9iX8Sxa1JG3Qwa5ZmB.atflMycsn5ocxaE2h&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A141%7D&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&rt=&xc=%5B%5D
Super sníh, stopa i počasí... a na téhle trase minimum lidí.
Vloženo 30.1.2019 17:23
Určitě je to na tuhé vosky - dnes držel perfektně modrý extra, v takovýchto ideálních podmínkách půjde skoro cokoliv (modrý, fialový, růžový), co je na teploty pod nulou:)

(Odpověď na dotaz uživatele Host z 30.1.: Zdravím a prosím o radu zkušené klasiky. Rádi bychom zitra využili den volna.Co nejlépe máznout na klasiku? Nejsme žádní trhači km, ale chceme si to užít a ne cestou přimazávat a experimentovat a taky nedisponujem velkým výběrem vosků. Takže nějakou zlatou střední cestu.Díky a přeji krásný zbytek zimy.)
Vloženo 30.1.2019 11:48
Bezvadně upravený manžestr na tratích je mírně narušen jízdou několika blbů na kolech (co si permanentně myslí,že trať nenarušují),což samozřejmě bruslaři poznají.Při teplotě mínus 7st. to jede na střídačku,opět pozor na volně pobíhající pejsky(kde jsou myslivci???) a také na ty inteligenty,co se nechávají jimi tahat-jako kdyby nevěděli o trase,která se tu dělala specielně pro ně...
Vloženo 30.1.2019 9:45
Vloni jelo nějakých 500 lidí, takže není to až takový blázinec jako v neděli, ale jet v protisměru fakt nedoporučuju, zvlášť, že je to skate :) Ale myslím, že vhodně zvolenou trasou to nebude problém, využít hlavně místa, kudy nevede závod - Blatný rybník-Kristiánov-po panelce na Točnu nebo Hřebínek-Nová Louka

(Odpověď na dotaz uživatele newli z 30.1.: Jak to bude prosim vypadat na magistrale v patek 8. unora? Koukam, ze od 12:00 se pojede ze stadionu zavod na 30km, ale netusim, jak moc masovy je (navic to vypada, ze se jede ve vlnach - ale netusim, jak velke budou). Predbezne jsem zvazoval vyrazit z maliniku, ale minimalne z poloviny bych jel v protismeru zavodu. Je to dobry napad? Sice lehce predcasny dotaz, ale planovat se musi :-) Sobotu a nedeli beru, ze je trat de facto uzavrena, ale s patkem nevim ...)
Vloženo 29.1.2019 23:00
Dnes v 18:30 Bedřichov-Hřebínek-Ždárek-Knajpa a zpět na Točnu-Panelku-Kristyánov-Bedřichov, jel jsem skate a celkem to šlo,proti minulému týdnu není sníh přemrzlý,tupý a nevrzali mi lyže.Pod Bílými Buky je na ukazateli 140cm sněhu,minulý týden 125cm,jinak souhlas s Milan Jelínek na panelce dost ohlých špiček.
Vloženo 29.1.2019 15:50
Na nočně vzorně upravené stopy napadl nový prašan,takže to dnes ultra nejelo.S pilou za pasem na odřezávání spadlých špiček,zejména těch,které už jsou zarolbovány do trati, ale ještě jdou vytrhnout ze sněhu je práce pořád dokola.Panelka je v současné době nejméně bezpečná cesta,je tam poměrně dosti stromů s ohnutým vrškem,který se může kdykoliv zlomit a čekajících na "svého" běžkaře.Tím spíše Vy,kteří jezdíte se sluchátky na uších,si tuto radost nechte na jindy,neboť by jste se mohli probrat až v nemocnici...
Vloženo 29.1.2019 14:10
Dopolední skate z Václavíkové studánky, Jezdecká, na Smědavu a zpátky. I když nebylo upraveno, na 3-5cm nočního prašanu se jelo pomalu, ale na pohodu a skvěle. Dle stránek OPS budou upravovat až dnes v noci. Od Jezdecké bylo prašanu méně (asi včera projeto) a místy byl vidět ještě manšestr. Díky OPS.
11:13
11:14
12:02
Vloženo 28.1.2019 22:50
Vysoký hřeben, má láska. Ráno čerstvě projetý, letos podruhé. Opět ze sedla Maliníku nejprve pod hřebenem k Hašlerově chatě a pak po hřebenu zpět. Skvělý prašan (asi -1 až -2 stupně) i skvělá úprava. Díky OPS za úpravu trasy.
Fotky (bohužel jen z telefonu): https://photos.app.goo.gl/8GNNnC17TNY2xjjB6
A ještě (ne)smělý dotaz:
Na skimapa.cz je jižně pod Vysokým hřebenem naznačen trochu větší okruh (který myslím ještě nikdy nebyl rolbou upraven), je v plánu tento větší okruh někdy upravit?

Na závěr - dojezd k elektrárně; asi ve 13 hodin; až k esíčku projeto rolbou (zřejmě v neděli), prašan, příjemný sjezd, dále k závoře (asi 400m) poněkud nepříjemné koryto (kdo a proč to tam vlastně stále pluhuje????) a už vlhké mejdlo.
Vloženo 28.1.2019 20:41
Dnes v 11 hod z Bedřichova na Hřebínek přes Novou Louku, pak na Kristiánov a opět k Nové Louce a na stadion. Pěkné svezení, rolba zrovna projela ze stadionu v 11 přede mě... Ostatní stopy také pěkné, jen na Hřebínek trošičku rozjeté, ale i já laik vpohodě. Díky ops, tento rok navíc práce se stromy a svezení parádní, klobouk dolů.... :)
Vloženo 28.1.2019 20:35
Dobrý večer, myslím si, že ne, sníh dole dost odtál přes neděli. Ale na 100% to nevím... Mé mínění.. Možná část trasy z Rudolfova ano, tam bylo sněhu dost..

(Odpověď na dotaz uživatele Vojta z 28.1.: Dobrý den,
dá se aktuálně sjet na běžkách až do Lidových sadů? Díky za info.)
Vloženo 28.1.2019 16:38
Malá odpolední tura z Nového Města pod Smrkem (výchoziště lyžařských U Spálené hospody) směrem nahoru. Od parkoviště sám led, se stoupáním se situace zlepšovala, ale stálé dávalo to zabrat (nevím, jestli Swix V55 Červený speciál byla ta správná volba - prostě nejsem dost zkušený běžkař). U Libverdského mostu jsem to otočil zpátky. Díky zledovaceni z kopce šlo to rychle (na úkor ovladatelnosti).
Stopa má na sobě stopy psích tlap a místy taky i skejtu.
Vloženo 28.1.2019 11:21
Byl jsem v sobotu i v neděli. V sobotu cca 60 km od elektrárny v Rudolfově, Maří, Mariánky, Protrženka, Smědava, Písčiny atd. Skvělé ježdění v prašanu a chumelenici, jako za starých časů. Nerozčilujte se, že padá sníh a buďte rádi. Jezděte klasiku a nebudete mít problémy. Včera se mi podařilo jet několikrát hned za rolbou jako klasik první ve stopě. Bohužel přede mnou jedoucí bruslaři ji hned ničili. Nechápu ty, co bruslí z kopce, že musí zajíždět do stopy. Chtělo by to více ohleduplnosti, jinak ti v rolbách se mohou snažit sebevíc. Spousta bruslařů se mezi stopy vejde, ale pak jede nějaký rádoby závodník a vše zničí. A na konec jedna pozitivní zpráva. V nejlepší kavárně v Jizerkách na Protržence opět jedno vylepšení. Zateplili terasu a hned je tam lepší posezení.
Vloženo 27.1.2019 23:09
Cca -1 až +1°C, za sobotu cca 20 cm nového sněhu, klasika, Z Hrabětic kolem přehrady na Kristiánov, Čihadla, Máří, Hřebínek NL, U Buku, Královka, Hrabětice. Rolbou projetá jen Magistrála, kolem přehrady na Hanče, stejně tak od Buku na Královku. Pokud má někdo závodní lyže, tak jen Magistrála, byl to experiment, ale krom podívání na přehradu a vzpomínky na šlapané stopy nic pozitivního. Bruslaři by mimo Magistrálu neměli chodit. Měkký sníh, ze kterého se udělalo kolem 0°C mýdlo, ze kterého se nešlo odrazit, tak to bylo dost na morál. Od Kristiánovave stopě čerstvě po rolbě, ale bylo to strašně měkké, moc to nepomohlo. Nejvíc stopu ničili bruslaři, chtělo by to víc ohleduplnosti.
Stěžování na OPS je zcela nesmyslné, to mohou dělat jen zoufalci, kteří nerozumí horám a sněhu. Potkal jsem 2 rolby, dělaly co mohly, ale s tímto sněhem to je problém, prostě nedrží pohromadě. Chtělo by to přimrznout.. Tak za mne poklona, že snaží se a jsem za to vděčný.
Vloženo 27.1.2019 19:36
Poradim vam. Kdyz snezi, tak je lepsi jit na klasiku. Na cerstvy snih se maze mnohem lepe nez stary.
Vloženo 27.1.2019 19:30
Pro pana Martina: Pan MH ma naprostou pravdu. Proc vyberci OPS rikaji ze je upraveno, kdyz to neni pravda ? (dnes vyberci vsude, upraveno skoro nikde).
Vloženo 27.1.2019 18:58
Po 24hodinovem sněžení se nedá čekat,že bude pěkný promrzlý manžestr, takže to dneska jelo tak trochu na morál. Nicméně když už to chvilku jede a ted konkrétně myslím z Rozmezí na Kristiánov,tak je vážně hodně nemilé,když v nějaké 40-50km rychlosti potkáte hned za zatáčkou občerstvujicí se holku ve stopě napříč stojící. Takže se prosím někdy zamyslete nad tím,kde zrovna stojíte a co by se třeba mohlo stát.
Vloženo 27.1.2019 18:06
Chtěl bych upozornit na nebezpečí pádu stromů a spiček stromů na horní části Hraniční!!!
Dnes jsem tam projel třikrát. Poprvé ok, po druhé dvě spadlé špičky stromů, které jsem dokázal trochu odvalit na stranu (ale možná ne dostatečně pro rolbu – avizo pro OPS). Po třetím průjezdu přes celou trať už ležel celý strom.
Proto pro všechny běžkaře - dávejte na tomto úseku velký pozor!!!
Dále bych chtěl poprosit toho pejskaře, který jel dnes po Kasárenské, aby po svém zvířeti uklízel – dvě hromádky uprostřed tratě – dovoluji si poznamenat, že OPS neupravuje tratě, abyste venčili zde svého psa. Je to váš pes a vaše zodpovědnost po něm aspoň uklidit, když pro vás pravidla pohybu, která OPS stanovila, neplatí.
Bod číslo 12. pravidel pohybu na magistrále – cituji: „Na lyžařské tratě nevoďte psy!...“
Vloženo 27.1.2019 17:51
Rolbu jsem potkal ránu u Vládní (upravila směrem k Elektrárně a byla odstavená Pod přehradou). Stačilo pár bruslařů a z upravené trati byla kaše. Když jsem se po 3 hodinách vracel upravenou tratí, skoro nebylo poznat, že tam jela rolba. Ikdyby úprava proběhla, stejně by to stálo za starou bačkoru. S mokrým sněhem kolem 0 holt nic dělat nejde.
Vloženo 27.1.2019 15:50
Pro pana MH: ty ses katastrofa!!! Jel jsem v 9 z Mořiny, za bunkrem už bylo projeto, potom doleva na Knížecí a na Vaclavikovu st. , tou samou zase zpátky potom dolu na Souš a po silnici na Smedavu a zpět na Jizerku. Všude upraveno ale borilo se to, bylo to měkčí no. Kazdej den, hold není posvícení.A muselo se jet, tam kde bylo upraveno. Navíc z Moriny jsem odjížděl v poledne a na parkingu to bylo úplně v klidu. Si jezdí do Krkonoš, a neremcej tady!!!
Vloženo 27.1.2019 15:34
Rano 8h. Skate. Bedov-za Cernou Nisu, tam mrtva rolba ve skarpe, tzn 25cm kejdy a celem vzad. Pod Kristianovem pokus vyjet na panelku, opet 20-25cm kejda = neupraveno. Ten zbytek velka bida, bramboracka i tam kde bylo projeto rolbou. Pozitivni na vyletu bylo, ze je clovek na cerstvem vzduchu :-) Chlapci s vestami OPS vybirajicimi za znamky v Bedove na stadionu obdivuji za jejich odvahu. Ti to dneska docela schytavali... Skol
Vloženo 27.1.2019 14:54
Skate 8.30 - 11.30 oblast Jizerky. Naprostá katastrofa - na Promenádní sníh nad kotníky, to samé Knížecí. Navíc mladík na parkovišti u Kakrdy vybíral peníze na úpravu stop - když jsem se zeptal, zda oproti včerejšku budou stopy upravené, tvrdil, že samozřejmě. Měl štěstí jsem jej při návratu neviděl...
Parkoviště na Mořině před obědem přeplněné, auta do sebe skoro šťouchala, ale značka u parkoviště nad Horním Polubným stále umožňovala vjezd dalším autům. V 11.35 jsem potkal hochy z MP Desná, jeli se podívat nahoru, jak to tam vypadá.
To jsme se tedy dnes vytáhli.
Vloženo 27.1.2019 14:46
BRÝLE!
Dnes jsme našli nad Kristiánovem brýle a nechali je na Šámalce. Doufám, že se zpět shledají s majitelem :)
Vloženo 27.1.2019 13:47
Milane, rano jsem se dival a zpravu jsem tam nevidel. A co je spatneho na vyjadreni opacneho nazoru? Je povolena a spolecensky prijatelna pouze bezbreha chvala ops? Pokud se clovek vyjadruje slusne, nevidim na kritickem nazoru nic spatneho.
Btw, diky za objsneni dnesniho stavu.
Vloženo 27.1.2019 13:37
Martine, kdybyste četl zprávy OPS, věděl byste, že rolba v Bedřichově měla poruchu. Za mě zas mají palec dolů tyhle věčné kritiky..
Vloženo 27.1.2019 13:28
Dneska celkem maso. Vyrazel jsem v 7:45 na skate na Male kolo. Vcera jsem chapal, ze rano neprojizdeli, protoze melo cele dopoledne dost sypat. Ale, ze nepojedou ani dnes, to uz mi hlava nebere. Setrej rolby? Posledni srazky byly nekdy behem noci a zrejme destove, protoze nova vrstva snehu ze vcera byla tezka a plna vody. Borilo se to fest, nejelo to. Doufal jsem, potkam rolbu nekde cestou, ze vyjely pozdeji nez se svitanim, jak avizovali. No, cekal jsem marne. Za me dnes palec dolu.
Vloženo 27.1.2019 9:02
Ahoj všem.
Je to paráda, že tak výborný sport, jako běžky, si oblíbilo tolik lidí.....škoda jen, že někteří neakceptují pravidla pro vjezd do stopy a svou sobeckostí, tak trochu stopě škodi či komplikují, znepříjemňují ostatním užívání si tohoto sportu....prosim teda, dodrzujte stranu a smer jizdy, hlavne pri stoupani ze stadionu Bedřichov k Buku, kde se dokopce jezdi v pravo!( rozdeluje se to a jsou tam i znacky). Nadale psy do stopy dle pravidel magistraly nesmi! Dekuji vsem
Vloženo 27.1.2019 6:50
Marianská hora, Protrženka, Knejpa, Pařízkův kříž, Marianská hora - klasicky
Vyjel jsem až odpoledne ve tři, kdy už tolik nesněžilo a nečekal jsem v tom novém sněhu žádný zázrak, o to víc mě potěšilo když chvilku přede mnou projela rolba a chvíli byla nová stopa. Bohužel musím konstatovat, že po hodině kdy jsem se na stejný úsek vrátil již po stopě nebylo ani památky. Vzhledem ke slabému sněžení bylo to rolbování skoro bych řekl vyhozené peníze. Ještě bych chtěl touto cestou vyjádřit souhlas s diskutujícím Zdeňkem ohledně vynechávani stop na křižovatkách ale jinak sportu zdar!
Vloženo 26.1.2019 15:54
Skate ze Souše v 9 hod, -8°C, Ke kůrovci, na Smědavu, kousek Kasárenskou a zpátky. Celou dobu sněžilo. Parkování dobrý, místa dost. Soušská silnice upravená, dle ještě viditelného manšestru po stranách a 3cm prašanu upravovali v noci asi jako jednu z posledních tras. Skvělé svezení. Od U studánky ke Smědavě už bylo prašanu víc, víc se taky bořilo a Kasárenská už byla vyloženě těžce vydřená, bořilo se 5-7cm. Cestou zpátky už i na Soušské silnici bylo prašanu víc a také těžší svezení. Stopy na klasiku byly ve skvělém stavu, OPS převeliké DÍKY!!!
10:00
10:27
Vloženo 26.1.2019 12:48
Z Orle až k odbočce dobrý,ale od mostu dolů k mostu je to dost hrbolatý a jsou tam rygoli kde hrozí prošlápnutí lyží,jeli jsme to včera jako noční přejezd,takže je dobré zvýšit opatrnost,dál na Jizerku asi po tři sta metrech už zase v pohodě projeto rolbou.
(Odpověď na dotaz uživatele zuza z 26.1.: Nevite, jak to vypada na Karlovském moste z Orle na Jizerku?)
Vloženo 26.1.2019 21:43
Úsek, co je projetý rolbou super, jak skončí rolba, jde to na posledních asi 400m do takového úzkého koryta, ale sjet se to dá. K hlavní silnici se pak musí dojít cca 500m pěšky, místní silnice je tam prohrnutá.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 20.1.: Nevíte prosím jak vypadá sjezd k elektrárně??? Díky za info.)
Vloženo 25.1.2019 17:06
Odpoledni skate Smedava-Kasarenska-Zdarek-zpet Pod Cernym vrchem-Morina-Kolejnikova-Smedava,vse super upravene!Kolem Cihadel to bylo rychlejsi,asi primrzajici mlha.Kasarenska
ctyrproudovka-3x stopa pro klasiku-1x pro skate. 90%klasiků jedou v prostredni stope a tak bruslari se musi pomyslne vyhybat.Jeste ze to neni vsude.Na magistrale kolem Jizerky parada.Bruslarska stopa siroka,v pohode se tam vsichni vejdou.Krasne vikendove svezeni!!! Čuski
Vloženo 25.1.2019 16:38
Dneska super svezení. Musím říct, že mě překvapil sníh. Čekal jsem tvrdší a uklouzané tratě, ale nový sníh je v té velké zimě hodně sypký a moc mi to při skejtování nejelo. Každopádně Bedřichov – Nová Louka – Hřebínek – Krásná Máří – Knejpa a přes Kristiánov zpět – všechno OK, popadané stromy jsem nikde neviděl. Z Kristiánova nahoru jsou místy vpravo i dvě stopy pro stoupání vedle sebe. Díky za úpravu!
Vloženo 25.1.2019 15:35
OPS parádně upravila,z Kristianova nahoru dokonce místy ve třech stopách.V horních partiích přemrzlý prašan při -10stupních moc nejede.Pod Rozmezím asi km ve sjezdu skrytá past ve stopě (zlomená špice stromu) odstraněna.
Vloženo 25.1.2019 17:14
skejtem 10-12.00 Maliník-N.Louka-za přehradou-Kristiánov-Točna-Hřebínek-Olivetská hora-Maliník - moc hezké svezení, hodně znečištěná jehličím je Olivetská hora - ale to snad zítra zapadne novým sněhem, kolem 11hod probíhal také prořez větví v úseku Točna- Kristiánov, díky OPSko
Vloženo 24.1.2019 20:57
Ahoj, akce už proběhla, v kalendáři byl jen blokovaný termín pro případ, že by to v řádném termínu nešlo. Tento víkend se na stadionu žádná akce nechystá.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 24.1.: Ahoj, nevíte někdo, zda nebude v pátek a v sobotu dopoledne omezen kvůli "nočnímu" maratonu vstup na magistrálu?)
Vloženo 24.1.2019 16:44
9.00-12.00 skejtem Maliník- N.Louka-Točna-Kneipa-Točna-Kristiánov-Závory-Maliník, vše sjízdné - uhlazené, cca v 11.30 jsem potkal rolbu u Gregorova Kříže, škoda že rolba neprojela i úsek po silnici z Maliníku ke Klikvové louce, od Krásné Máří probíhal průřez stromů, bohužel to všechno padalo do stopy (což nám na skejtech tolik nevadí :-) ), od 11hod i přes tu zimu mraky lidí - skoro jako o víkendu.....jinak souhlas s OPS "stopy a podmínky vynikající"
Vloženo 24.1.2019 16:13
Kanal je neprujezdny z hlediska upravy trati, ale jinak na lyzich je prujezdny v pohode. Nikdy je neni potreba sundavat, vsechny stromy se daji nejak objet nebo prejet.
Vloženo 24.1.2019 14:25
Pozor při sjezdu z Rozmezí na Kristianov!V pravé stopě asi po 1 km ve stopě špička ze stromu,bude se odřezávat nejpozději v pátek.Jinak stopy a podmínky vynikající.
Vloženo 24.1.2019 12:38
Nemohli by jste prosim upravit i Marianskou horu a okoli Protrzenky? Magistrala je opravdu v perfektnim stavu,ale tady uz bohuzel spatne.
Dekuji
Vloženo 24.1.2019 11:33
Ahoj, kanál je opravdu totálně neprůjezdný, zkoušeli jsme to minulý týden s pilou a skútrem, ale je tam toho hodně, takže se tam vrátíme až na to bude víc času, zatím ještě dokončujeme další úseky. Budete to muset vzít po Vládní.
(Odpověď na dotaz uživatele Jenda z 24.1.: Ahoj, chci se zeptat, zda jste někdo nejel po kanále z Maliníku? Jestli je to relativně průchozí nebo po vlně padání stromů je to nesjízdné a nemá to tam cenu (což se domnívám :-))? Díky)
Vloženo 24.1.2019 11:26
Na premrzle snehy se mi osvedcily parafiny s mensim obsahem Fluoru. Napriklad LF od SWIX nebo TOKO ruzovy WorldLoppet -3 -10 a nejlepe jel Holmenkol Beta Mix red -4 -14 C.
Vloženo 24.1.2019 9:04
Velké kolo z Bedřichova klasicky, krásná stopa, relativně rychlé. Máza modrý extra + 1 vrstva zelený Maplus, drželo perfektně.
Vloženo 23.1.2019 22:47
Vysoký hřeben - pro méně otrlé lyzniky ve sjezdu (jako i já) doporučuji "proti srsti" - tedy z parkoviště Maliníku spodem pod hřebenem na Hašlerovu chatu a po hřebeni zpět na Maliník. Jel jsem tak i já. Trasa prvně projeta, předtím ledová krusta a podle toho často trasa dost rozryta samotnou rolbou. Sníh velmi rychlý a některé sjezdy nepříjemné. Ale žádné davy, chvála samoty. Cesta od Hašlerovy chaty po hřebeni dost rozšlapaná, ale nelze pěšákům nic zazlivat, celá trasa je určena i pro ně. Rozšlapaná esíčka k Hašlerove chatě bych nechtěl sjíždět. Až se podklad zpevní a trasa znovu projede, svezení bude příjemnější. Velké díky OPS za zprovoznění okruhu na Vysokém hřebeni. S lyžařským pozdravem: Řiď(ť) si lý(í)že.
Vloženo 23.1.2019 20:29
Super počasí, vzorná stopa od Smědavy na Nové Město, jeli jsme jen na Tišinu a byly to paráda,díky OPS
Vloženo 23.1.2019 18:40
Smědava - víkend 26. - 27. 1. AUTOBUSEM
Pokud se chcete vyhnout problému s parkováním na Smědavě a uzavírkou silnice, můžete o víkendu znovu využít posílených autobusových spojů:
o víkendu 26.-27.1. budou zajištěny posily jak pro dopolední spoje, tak pro odpolední spoj ve 14:05 ze Smědavy.
Milan
Vloženo 23.1.2019 16:26
10.00-12.00hod skejtem - Maliník-N.Louka-za přehradou-Kristiánov-Točna-Žďárek-Greg.kříž-Závory-Maliník - vše krásně upraveno - kromě úseku nad Josef. přehradou, tam na skejt poměrně rozbité, v místech prudších sjezdů už se začínají objevovat ledové plotny, chtělo by to trochu čerstvého sněhu, jinak parádní svezení, na parkovišti Maliník úklid sněhu (asi příprava na víkend)
Vloženo 23.1.2019 15:00
Zdravim vsechny klasiky! Dnesni tip na mazu: Zazehlit slabou vrstvu modreho klistru, nechat vymrznout a pres to 4 slabsi hladce rozkorkovane vrstvy Swix VR 40 (nebo modry extra). Na teto ujeto 48 km (cel J50) Jehllici na Olivetce docela OK. Skol
Vloženo 23.1.2019 13:43
V pondělí to asi na osmi vrstvách VR 40 vydrželo 30 km a nestřelilo.Podle mě se to moc nezměnilo
Vloženo 23.1.2019 8:15
Ahoj, určitě lepší než o víkendu, ale často se to taky zaplní, takže buď počkat než se uvolní místo nebo Maliník, kde je to o něco lepší.
Případně se dá sledovat https://mapy.cz/zakladni?x=15.1452783&y=50.7903258&z=15&source=traf&id=67514&q=bed%C5%99ichov ale nevím, jak často se to aktualizuje

(Odpověď na dotaz uživatele Bětka z 22.1.: Ahoj, jak je to s parkováním v Bedřichově v pátek během dne? Teď když ještě nejsou jarní prázdniny. Jde najít místo na parkovišti bez problému nebo je to nacpané stejně jako o víkendu? Dík za odpověď.)
Vloženo 22.1.2019 20:22
Skate ze Souše na Smědavu a zpátky. Stopa na klasiku proříznutá, na skate do třetiny trochu umydlený, dál už skvělý. Luxusní svezení. Díky OPS! Cesta od Černé Říčky k Souši vyfrézovaná, posypaná, parkoviště na Souši v pohodě. Apka Click Park funguje po instalaci až po připsání a následném vrácení 1kč (viz návod), tedy i za několik dnů od instalace.
13:21
14:01
14:40
Vloženo 22.1.2019 16:57
Ahoj, dnes okolo desáté od Rudolfova na přehradu. Na skate určitě ne ( pouze pokud chce někdo drsný trénink ), ale na klasiku, pohodovou turistiku krásné. Cestou zpět se dělá nebezpečné ledové koryto, ale podle zpráv to snad zítra projede rolba - hurá! Jinak ze Závor na Červenou ruku projeto nebylo, nicméně nábližka na Polední cestu a pak z Oldřichova na Bílou kuchyni krásně upraveno, stopy jak od soustruhu, ani moc velký bordel není ve stopě ! A bez lidí. Přes Olivetskou mraky větviček na zemi, kdo namazal klistrem jako já, pěkně se lepil. Pro Evu ?, ve všední den se zaparkovat celkem dá, když je plný Bedřichov, záchrana je Maliník, tam místo vždycky je ! Lidem se tam moc nechce, zpátky je pěkný kopeček. Velké díky OPS a všem dobrovolníkům, já už si koupil nálepku, práce mají letos víc než dost !
Vloženo 22.1.2019 12:38
nemyslím Kuběnkovu chatu, , ale odbočku z cesty od Kuběnkovi chaty k Závorám, ve směru na Červenou ruku ( jen lyžařské značení) a po zelené na Z8vory. Celek s cestou ke Kuběnkově chatě tvoří příjemné kolečko.
Vloženo 22.1.2019 6:51
Jestli myslíte na Kuběnkovu chatu, tak tam bylo včera protaženo :).
(Odpověď na dotaz uživatele eva z 21.1.: dotaz
OPS psala, že bude uklizena cesta do Oldřichova. bude také uklizena okruh ze Závor na Červenou ruku a Travní cestu?
Před víkendovými davy by byl další únikový kousek)
Vloženo 21.1.2019 17:23
jizerka - bunkr - jezdecka - knizeci - hranicni. stopa super, hezkej mraz a slunicko. nektery mista zacinaj bejt hezky zmrzly zrcadlo, bacha pri sjezdu. taky pozor pri projezdu pod zasnezenejma bukama, vetve jsou ohly jako luk.ja si teda pokazdy nandavam v polubnym u kostela retezy (jsem na to zvyklej, hlavne proto ze jezdim sam a dost casto v tydnu je to nezbytny na neprotahly parkoviste), je videt ze na nekterejch mistech to lidem fakt nejede a jsou tam po rozjezdech celkem hluboky diry (nekde i vetvicky), tak pozor. respekt a pokora horam, skol
Vloženo 21.1.2019 16:36
Dnes ráno výborné.Pro Milana Jelínka-jak nabádá ať všichni vyrazí -ano, ale pouze do Chuchle.Ne k nám do hor.Tady se už totiž za pár let nebude dát lyžovat.
Vloženo 21.1.2019 16:01
Parádní lyžování v upravených stopách,kdo má lyže a šéfa v práci v nedohlednu,okamžitě vyrážte!
Vloženo 24.1.2019 6:47
V půl 9 v neděli nebylo místo na centrálu, Maliníku ani na soukromém parkovišti Bedřichov odbočka. Chce to dříve :). Z Hrabětic info nemám.
(Odpověď na dotaz uživatele Wer z 23.1.: Prosím dotaz, dá se v sobotu kolem půl 9 někde rozumně v Bedřichově zaparkovat? Je mi jasné, že Central ne, ale jak vypadají jiná oficiální parkoviště?

Moc děkuji za odpověď.)
Vloženo 21.1.2019 15:58
(Odpověď na dotaz uživatele pegy z 21.1.: Dá se do Nového Města pod Smrkem dobruslit nebo jen klasika a jak daleko je to z trasy na vlakové nádraží děkuji za každé info SKOL)

Včera to ještě nebylo rolbou projeté, jen od lyžařů. Snad v týdnu se rolba prořeže popadanými stromy až dolů ke Spálené hospodě (nástupiště stop a singltreků), dole je ale už sněho dost málo a hodně jehličí a bordelu. Ale od Nebeského žebříku je to víceméně stále z kopce (místy i dost prudké). Od Spálenky na nádraží asi 2km, ale dá se po loukách dojet k dopravnímu hřišti, na nádraží je to pak tak 1/2km.
Vloženo 21.1.2019 13:55
Od elektrárny v Rudolfově přes Olivetskou, Hřebínek, Čihadla, Mariánky, Protrženku na Smědavu, k rybníku směrem na Předěl, ke kiosku, Kasárenskou na Kristiánov a zpět k elektrárně. Všude skvěle upraveno a díky za odstraněné stromy a úpravu OPS. Ale přátelé lyžaři, velký dík též patří panu Špičkovi z Rudolfova, který zcela sám rozřezal a odstranil mnoho padlých stromů od elektrárny v Rudolfově až na rozcestí pod přehradou. Skvělá práce, velké díky! ještě by to chtělo projet rolbou a bude to dokonalé.
Vloženo 21.1.2019 12:31
Jirka - ano, to je možnost, ale ke koncepčnímu řešení to má daleko. Přijde mi, při prvním pohledu, že se v Bedřichově musí točit celkem slušné peníze - pozemky, penziony apod. A tím narážím na obec, nikoliv na ops (nakolik je to provázané netuším). A obec se nijak zvlášť tuto siruaci řešit nesnaží. Za posledních pár let se v tomto ohledu totiž nezměnilo snad nic. Chápu, že jen samotná údržba silnic v zimě musí stát ranec. To zvládají skvěle. Ale k doprvnímu kolapsu už vzhledem k jasným nedostatkům došlo víckrát a je otázka, kdy to mezi nervózními řidiči odnese na silnici někdo, kdo za nic nemůže.
Jinak stopa byla jak včera, tak v sobotu špičkově upravená, z Bedřichova před Knajpou na protrženou a po Kasárenský zpět a přes Máří dolu. Všude patrné obrovské úsilí a mraky práce všech z Jizerské ops. Ještě, že vás tu máme.
Vloženo 21.1.2019 11:25
To Alois : od P4 (tedy k dolní stanici vleků se musí pěšky) jde v pohodě dojet úbočím sjezdovek (nebo kolmo vzhůru, komu se jak líbí) a loukama na sedlo Maliník nebo přímo k Vládní. Včera jsem to jel, a bylo to ok.
Vloženo 21.1.2019 10:16
Ano, souhlas s “vtt”. I když pro začátek by stačilo propojit smyslupně P4 se stadionem, aby lidi nemuseli chodit mezi autama. A zalobovat za skibus každých 30 minut ve špičce z Liberce/Jablonce. Jinak se tam z toho brzy všichni zblázní.
Vloženo 21.1.2019 10:02
Je to hezke lyzovani, uprava urcite nejlepsi v CR. Kdyz je Bedrichovn a okolni obce takhle super dela a ty lidi si tam kvalitou upravy natahal tak musi zareagovat I infrastrukturou. Takove parkoviste pro 600aut navic by tomu urcite prospelo, I s ohledem Jiz50, jinak za dorbych podimenk ho bude policie neustale zavirat.Tot muj nazor.
Vloženo 21.1.2019 7:22
Jizerská ops - tisíceré díky!!!
Včera to byl patrně jeden z nejlepších zážitků na běžkách v životě. Počasí, úprava, všichni (až na pár vyjímek) byli usměvaví. A jasně, lidi si ve stopě povídaj, jezdí tam na kole, sem tam se psem. Ale já osobně je vždy objedu, pozdravim a věřte, pocit mám lepší, než kdybych si tu pak na ně stěžoval internetům. Na horách, stejně jako na světě, nejame sami a lidi jsou holt různí.
Skol!
Vloženo 20.1.2019 23:16
Z Bedřichova do Nového Města pS: hodně sněhu, upravené magistrály, parádní počasí. Nejlepší zážitek z pásma Holubníku (Točna-Čihadla), kde byla jen jednoduchá vyšláplá polostopa, s prašanem na pevném podkladu to ovšem šlo i bez ní. Je fajn užít si taky liduprázdnou přírodu retro turistickým stylem, snad se to nebude strojově upravovat (sorry jako). Z Písčin do NMpS cesta srovnaná bez stopaře, u Tišiny trochu větve, jinak v pohodě sjízdné až dolů.
Vloženo 20.1.2019 22:32
upraveno, stopy na klasiku perfektní, střed po skůtru a pěšácích.
(Odpověď na dotaz uživatele stano z 19.1.: Nevíte někdo jak to vypadá od protržený přehrady dolu do Desný ? díky)
Vloženo 20.1.2019 21:12
Dnes, sobota a patek z jizerky (tak ruzne). V patek chumelenice, pomaly snih, ale zase mene lidi. V sobotu a v nedeli prituhlo, k tomu slunicko, premrzly snih rano take moc nejel, ale celkove super (teda az na ty lidi - viz nize). Stopy upravene perfektne (predel az v sobotu, dnes uz zase ne, ale dalo se). Ve stope misty halda jehlici, ci spise vyhonky, obcas nejaka vetev. Na jednom vyhonku jsem se zasekl, az jsem spadnul - tak jsem ho odstranil. Ale jak tu nekdo navrhoval, aby kazdy lyzar 20 vyhonku zvedl a odhodil, to je v tom mnozstvi lidi (tlacenici) nerealne. Kdo muzete jet zitra ci pozitri (ja bohuzel nemuzu), nevahejte! Ma byt nadherne a lidi bude urcite prijatelne.

Znamka zakoupena, ale take premyslim, zda by se OPS nejak nemohla pokusit lidem vysvetlit, jak se na trasach chovat. Ale ono to asi nejde - kde chybi slusne chovani, tam nepomuze nic, snad jen bic! Par prikladu z vikendu. Predbehne me par (klasika ja i oni), jsou jen o malo rychlejsi a chlapik vleze 2m prede mnou do stopy a zastavi (aby tam zalezla i jeho pritelka/manzelka), na kazdem rozcesti se postavi skupinka lyzaru vedle sebe a je jim jedno, ze prekazi (na smendave jsem mel vcera i dnes po sjezdu s knajpy co delat, abych se vyhnul), dnes na predelu si nejaky idiot vleze napric do stopy a foti !!!, rada paru si cupitaji vedle sebe (jeden ve stope, druhy vedle nej v pruhu pro predjizdeni/skate) a vykecavaj se (nemuzou se bavit doma, v hospode ci kdekoli kde nebudou vadit?). V kopci ze smedavy na knajpu dnes pesaci, takze tam proste diry v prudkem kopci navzdory zmrzlemu snehu udelali. No a to dnesni kolo - vsiml jsem si stop v mansestru nad knajpou (dnes jsem byl na skatu) a rikal jsem si, ze to vubec nevadi. Jenze u bunkru jsem ho potkal, jak se tam pomalu mota (bylo kolem poledne) a jednak s tim kolem uprostred stop prekazel vic nez rodinka s deckama a taky se mu to misty dost borilo do snehu a to uz docela vadilo. Tohle proste zkazi dojmy i z tak krasneho vikendu, jaky ted byl :-(((
Vloženo 20.1.2019 19:57
Dnes vyjimecne ne na osmou ale az ve dve, lidi uz malo vcetne jedne jeptisky v habitu a bezkami na nohou :). Stale je jeste dost stromu pekne ohnutych,stehem zatizenych...

Vyjimecne jsem jela busem, doufala jsem,ze se v NE ve 13:20 nacpu do busu na Brezovce a pak jsem doufala,ze se nacpu do busu v 16:35, hezky vystat frontu a doufat,fakt zabava zustat na chodniku...to je duvod,proc jezdim z LBC na Jizerky autem,absolvovat tuhle anabazi s frontami na bus s detmi nehodlam.Dokud nebude fungovat normalni doprava skibusem,tak bude proste Bedov ucpanej, Liberecaky i Prazaky
Vloženo 20.1.2019 18:51
Velké poděkování OPS a dobrovolníkům za úklid tratí a bezvadnou úpravu (příspěvek odeslán). Zároveň se OPS ptám, jestli není možné umístit na nástupištích během bežkařské sezóny cedule, které jasně a viditelně uvádí vaše pravidla pohybu na magistrále. Je evidentní, že pejskaři ignorují bod číslo 12. „Na lyžařské tratě nevoďte psi!“ Mám sám psi rád (vlastnil jsem více psů) – letos již po několikáté objíždím psí trus na strojově upraveném úseku magistrály – dnes krásná hromádka uprostřed manžestru při dojezdu k parkovišti u Václavíkové studánky. Pro všechny uživatele magistrály - pravidla pohybu na magistrále jsou zde: https://www.jizerskaops.cz/magistrala/pravidla-pohybu/
Vloženo 20.1.2019 17:48
Bedřichov-Kristiánov-Čihadla-Mariánky-Protrženka-Knejpa-Hřebínek-Bedřichov (8-11, skate). V 8h plný centrál i Maliník. Jednoznačně nejlepší výjezd letos. Všude perfektní úprava, počasí luxus :) Jinak co se týká tzv. pražských trubek, tak mi přijde, že se tu zbytečně podněcuje k nesnášenlivosti. Já mám zkušenosti přesně opačné. Pokud jsem kolem Bedřichova potkal nějakou trubku tak neměla pražskou poznávačku. Trocha tolerance by neuškodila. Skol
Vloženo 20.1.2019 16:19
Mělo by být dnes čerstvě upraveno, aktuální info sleduj na: https://www.skimapa.cz, web https://www.jizerskaops.cz a FB Jizerská magistrála.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 20.1.: Nevíte prosím někdo jak vypadá trasa z Maliníku na Bílou kuchyni a dále dolů do Oldřichova v Hájích.Díky)
Vloženo 20.1.2019 14:32
Ráno v 7hod skejt z Bedřichova přes Vládní na Olivetskou, dále Hřebínek - Točna - Krásná Máří - Čihadla a Knejpa. Vzhledem k -9°C a méně sníh mrazem krásně vrzal. Stopa parádní !!, občas zbytky jehličí po odklizených polomech (díky OPS ;o) ). To: Milan Jelínek - ten chlapík na kole měl snowbike a vzhledem k tvrdosti sněhu stopě vůbec nic neudělal (jel středem po bruslařské). Možná bychom si měli uvědomit, že hory jsou všech, nejenom běžkařů!
Vloženo 20.1.2019 13:12
Dnes v9h desaty ve fronte pred Smedavou!Policie to v9h v B.Potoce uzavrela.Za pul hodiny jsem byl ve stope.Trate super upravene,pocasi nadhera,vse co jsem jel je prujezdne.V11,30h odjezd od Smedavy a bez fronty aut.Tak tam snad uz je volneji,Čuski
Vloženo 20.1.2019 10:45
Skimapa nevidí pohyb jedné z roleb, Bílé stopy od včerejška zásek. Rolba byla dnes v noci na Maliníku po Vládní, kanál je zatím pod stromy.
(Odpověď na dotaz uživatele Emy z 20.1.: Podle mapy posledni uprava na Malinik byla 13.1. a kanal 5.1. Tam jsou jeste spadle stromy?)
Vloženo 20.1.2019 9:44
Bezvadně upraveno,vyžehlená panenská stopa na Rozmezí trochu smeká.Při teplotě minus 10(a více) žádný velký kvapík,svezení dnes opět perfektní.Prvního pejskaře potkávám ještě za tmy(další blby už nepočítám).Na Máří proti mě jede v novém manžestru kokot na kole,tak mu říkám,jestli se náhodou nepodělal?V půl deváté místy obtížně odjíždím z Bedřichova,běžkuchtivé Pražské trubky tu dělají zmatky,nejvyšší čas,že už sem jede státní policie.
Vloženo 21.1.2019 18:07
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 21.1.: Ahoj,
startoval jste někdo z Oldřichova v Hájích (Na Pilách)? Jak je to tam se sněhem? Je to poměrně nízko... Rád bych se podíval na neznámá místa.
Díky moc za odpověď.)

Ahoj - NEDOPORUCUJU! Snehu sice dost, ale je stary a tvrdy, stopa vyslapana amatersky pouze, ne strojove a jsou tam hluboke zamrzle stopy od aut. Ve vyssich polohach snehu vice, prasan, ale to se zase propada + popadane stromy. Nahoru se to jakz takz dalo, ale dolu velka bida. Tvrdy snih neumoznuje moc brzdit pluhem a hluboke stopy brzdeni take nefandi. Byly mista, kde jsem to vzal na ramena a sel pesky. Lepsi az od Kubenkovy chaty, od Bile Kuchyne uz paradne strojove upraveno.
Vloženo 20.1.2019 0:06
Info od Dančy:
Smědava, Čihadla, Jizerská magistrála.
Dnes překrásné počasí, sněhu habakuk a dobře upravený terén. Tam kde není upraveno jsem šla záměrně kvůli lidem, klidu a rozhledu. Sníh měkký jako peřinka, občas trochu namrzlá krusta, ale alespoň dobře drží stopa. POZOR NA STROMY - lámou se pod tíhou zmrzlého sněhu!

Fotky na: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1119974348174150/
Vloženo 19.1.2019 23:56
Podle všeho proběhla poslední úprava 15.1., sleduj aktuální info na FB a Skimapě.
https://www.facebook.com/JabloneckeKolecko/

INFO Z 15.1.
Popadané stromy už jsou uklizené a rolba dnes upravila kompletně kolečko, louky, Jindřichov ze sádek, magistrálu ke kapličce, Josefův důl i odbočky na Slovanku (zde ještě pozor na stromy) a Bramberk.

(Odpověď na dotaz uživatele Filip z 19.1.: Neví někdo, jak aktuálně vypadá trasa Břízky - Jindřichov - Maxov - Hrabětice?)
Vloženo 19.1.2019 23:33
SMĚDAVA NEDĚLE 20.1.2019
Předem se omlouvám, že můj příspěvek není o stopách, ale věřím, že může být pro některé z vás užitečnou informací. Kapacita parkoviště na Smědavě je omezená, dnes byla naplněná něco málo po 9. hodině. Proto bylo nutné příjezdovou komunikaci na zbytek dopoledne zcela uzavřít. Je velmi pravděpodobné, že v neděli 20.1. to nebude jiné. Pokud se na Smědavu chystáte v pozdější době, je lepší přijet vlakem nebo autem do Hejnic, Bílého Potoka a využít posílených autobusových spojů z Frýdlantu-Raspenavy-Hejnic-Bílého Potoka. Odjezdové časy z Hejnic 9:25, 10:25, 13:25 a 16:25. Ze Smědavy zpět potom 9:55, 11:05, 14:05, 17:05.
https://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/
Skol!
Milan Porubský, Obvodní oddělení Policie ČR, Hejnice
Vloženo 19.1.2019 22:53
To Norrøna (asi to patří jinam):
Na Cínovci na dnešek z nepochopitelných důvodů neupravili, ale kolem Dlouhé louky to bylo super. Nicméně Jizerky jsou nejlepší! Mj. taky proto, že je na ně spoleh.
Vloženo 19.1.2019 20:31
(Odpověď na dotaz uživatele Šárka z 19.1.: Ahoj, jaký je prosím aktuálně příjezd na parkoviště pod Bukovcem na Jizerce?Dá se bez problému se 4x4, je to na řetězy nebo radši vůbec nejezdit?ba co se týče rizika popadaných stromů, je bezpečnější Jizerka nebo Bedřichov? Předem díky.) Šárko na Bukovec se dá dojet v pohodě. Mám přední náhon a bez řetězů OK. Dnes jsem byl pod Smrkem a vše vyčištěno od polomů. Jsou sice větvičky ve stopě,kde odstraňovali spadlé smrky,ale s opatrností se dá vše projet.Riziko pádů už asi nehrozí.Dnes bezvětří a slunečno,upraveno. Letos nejlepší bšžkování. Skol
Vloženo 19.1.2019 20:03
RÁNO Z MOŘINY NA PŘEDĚL - PALIČNÍK - PÍSČINY A ZPĚT. KRÁSNÝ SLUNEČNÝ DEN A VÝBORNÁ ÚPRAVA SE DVĚMA STOPAMI. VELKÝ DÍK ZA VYČIŠTĚNÍ A ÚPRAVU STOP OPS. DMS PRO VÁS. SKOL
Vloženo 19.1.2019 19:59
Díky OPS bylo vše skvělé !
Vloženo 19.1.2019 18:50
Dnes v13,30h B.Potok-Smedava bez problemu-zadny vjezd zakazan!U Smedavy linkovy autobus a jeden autobus s turisty asi do Harachova.A uz byl problem pro link.bus ,ktery chtel vcas odjet,marne.
Vloženo 19.1.2019 18:32
Dobrý deň všetkým. V Bedřichove som často, naposled vo štvrtok odpoludnia a chcem Vám napísať, že ste najlepšie stredisko široko ďaleko. Dnes ma sestra prehovorila skúsiť Altenberg/Cínovec. Vraj 60 km tratí. Neviem kde, všetko označené Loipe bolo neupravené a dalo sa len po wanderweg bez úpravy na klasiku a aby sme vobec ubehli 16 km tak sme behali do hviezdice, ani mapa, niektoré úseky 2x. Ste borci a všade Vás chválim, aj v rodných Tatrách a hneď idem poslať príspevok, veľké ďakujem.
Vloženo 19.1.2019 18:13
Nejlepší slunečný den za letošní sezonu , bezvadně upravené tratě na Paličník i ostatní, díky OPS.
Vloženo 19.1.2019 18:08
Ozývám se podruhé - skutečně pohádka, nahoře je lépe než od Hřebínku na stadion. Ale všechna čest všem , kteří to pro nás připravují. Ovšem ti psi , pěšáci a běžkaři, kteří neuhnou - přednost , rychlejší atd. hrůza. mě ničí. Většina národa blbci. Doufám , že mi co si vážíme a respektujeme, že se vás to nedotklo.
Vloženo 19.1.2019 16:23
Dneska ráno klasika z Václavíkovi studánky, přes Mariánskohorský boudy, Knajpu a zpět. Cesta autem naprosto v pohodě...vyhrnutá silnice (uježděný suchý sníh), posypaný, řetězy naprosto zbytečný i když nemáte 4x4 (v takovémto stavu až na parkoviště na Jizerce). Trasy skvěle upravený, odklizený stromy (ani jeden přes cestu), jen sem tam nějaká větvička. Ráno sníh tupý, pomalý...k poledni se začal výrazně zrychlovat. Mazali jsme modrý swix, přes to tenkou vrstvičku univerzálního klistu swix a na to zažehlené dvě vrsty modrého rode -1 až -5. Bralo to perfektně celou cestu.
Vloženo 19.1.2019 16:20
Dnes z Polubneho a parkoviste u kostela v 8:30 jeste cca 15 mist. Rolbou najeto a super. Na klasiku se mi dnes osvedcil 2 vrstvy Fast Rode -3 -7C a taky to jelo na Holmenkolen Blue -2 -6 . Urcite by sel i Swix modry Extra -3 -7 ale asi by byl tupejsi na skluz.
Vloženo 19.1.2019 12:23
Smědava dnes jen busem. Od rána v Bílém Potoce zákaz vjezdu. V neděli se dá čekat to samé.
Vloženo 19.1.2019 13:48
Včera jsem mazal tuhý zelený -5 -13 a jelo to parádně!
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 19.1.: Ahoj, je to nahoře na klist nebo na tuhý - děkuji a skol...)
Vloženo 18.1.2019 22:00
Ahoj, co vím, jedná se o nově schválenou běžkařskou trasu, povolení pro strojovou úpravu je až od půlky ledna, stejně jako úsek od protrženky na Desnou. Teď asi byly ale jiné starosti... Už jsem se o to taky zajímal, snad si to správně pamatuju, třeba mě někdo z o.p.s. doplní.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 18.1.: Ahoj,
dotaz na znalce:
Na mapy.cz se objevila nová trasa z Bílé Desné přes Desenský vrch na Souš. Je tato trasa upravovaná? (Když není stromová kalamita.) Na skimapa.cz ani na bilestopy.cz tato trasa vůbec není.
Díky za info.)
Vloženo 19.1.2019 17:35
Velké díky OPSce....stopa super, dneska Smědava-Promenádní-Jizerka...parkoviště na Smědavě je uklizené, ale nahoru raději autobusem, od rána tam bylo plno, takže nahoru byl od Potoka vjezd uzavřen...odpoledne problém se zapadlým autobusem - jel se prý na Smědavu otočit a zapadl a kvůli němu zapad i linkový autobus.....ale celkově SUPER
Vloženo 18.1.2019 12:09
Následující čtěte v kontextu toho že jsme jezdili po upravených trasách, kde zjevně rolba projela dnes nebo nejpozději včera. Ze včerejší (17. ledna) večerní vyjíždky z Bedřichova potvrzuji zjevně několik nově ulomených (velkých) špiček smrků (mezi Novou loukou a Hřebínkem). Slušný smrk na spodku sjezdu ze Žďárku přes půlku cesty. Na vršku Žďárku jeden vysoký 15m smrk nahnutý tak že už je asi dole už nyní. Kámoš hlásil že někde kolem Žďárku za večer přibyl jeden další kus. Na úseku Točna-Kristiánov asi 3, spíš 5 padlých větších špiček. Asi jeden kus čuměl někde ve sjezdu z Rozmezí na Kristánov (před odbočkou na Peklo?). Vůbec, na úseku od Kristiánova na Rozmezí musela OPSka odklidit tipuji tak 50 padlých stromů, možná i stovku. Stačí se jenom dívat kolik toho furt rolba cpala radlici do příkopu, vpodstatě permanentně. Něco dnes padlého kousek za Hřebínkem směrem na Točnu (kmen už pryč, ale větve stále na cestě). Cestou jsem občas vytahoval větve ze sněhu ze kterých se vyklubaly i metrové kusy špiček smrků a všelijaké slušné dřevěné třísky (třeba před Čihadlama). Myslím že by si každý návštěvník měl v následujících dnech dát za cíl aspoň 20x se někde sehnout a něco odházet z cesty. Budete se divit kolik dřeva ze sněhu vytaháte. Vaše skluznice to ocení! ;-) Jakmile to zamrzne do sněhu tak na tom budeme jezdit až do dubna protože to pak bude v ledu. Vlastně nechápu jak to OPSko zvládáte uklízet, kolik lidí tam na tom už ty 2-3 dny dělá? Když člověk vidí ty vlny (jak se každou chvíli napojuje stopa a manžestr) jak rolba vždycky zastaví, popojede pár metrů a zase zastaví ... budu vám muset poslat něco na účet jako takové malé Děkuji ( @Jizerská magistrála ).
Vloženo 18.1.2019 7:47
Bedřichov-Kristiánov-Čihadla-Smědava-Kneipa-Hřebínek-Bedřichov (skate, 18:30-21:00). Obrovský dík OPS. Především za Kristiánovem směrem na Čihadla bylo zřetelné, kolik práce se stromy měli. Ohledně sněhu souhlasím s Danem. Dole více hrubozrnný, vlhčí a sjízdnější, nahoře jemnější, sušší a výrazně pomalejší. Na začátku sjezdu ze Žďárku k Tetřevím boudám ležel čerstvý strom, tak pozor. Kolem Máří poměrně dost terénních nerovností po úklidu. Od Hřebínku led a také poměrně nerovné, takže bruslení bylo obtížnější. Skol
Vloženo 17.1.2019 19:40
Ad Honza - máza na klasiku 17. 1. - nastupoval jsem cca v 10:00 na malý okruh ze stadinu - louka - hřebínek - buky - kristiánov - louka. Mazal jsem Swix KN 44 Nero (přišlo mi to hrubozrnný, mokrý, zrcátka ve stopě, +1). Až na Hřebínek to jelo velmi dobře. Na Hřebínku se to začalo trochu lepit, protože sníh tam byl jemnější, sušší a studenější, ale šlo to vždycky snadno "ukopnout", od sjezdu z Bílých Buků dolů se to zase spravilo a bylo to super na skluz i odraz.
Neumím říct, jestli to bylo ideální - nahoře to asi nebylo na klistr, ale dole zase jo. Myslím si, že namazat tak, aby to bylo dnes ideální dole i nahoře, neumím. Subjektivní spokojenost s mázou 3.5/5. Myslím, že kdybych nebyl línej a rozpatlal to pořádně do ideální tenký hladký vrstvy, mohlo to být i lepší.
Vloženo 17.1.2019 19:07
Vlastně jeden strom částečně zasahoval na trasu (do poloviny cesty) - cca v 1/3 sjezdu z Mariánskohorských b. směrem na Protrženku...
Vloženo 17.1.2019 18:53
V 8 ráno ze Smědavy na Knajpu - super. Nahoře začalo trochu foukat a něco padalo. Na Knajpě trochu mlha. Sjezd na Mariánskohorské b. a dál na protrženku již s dobrou viditelností a bez sněžení. Cestou potkáno 6 lidí (4 a psa na Knajpě). Tenhle úsek pěkně vyčištěný, sem tam binec po odklizených padlých stromech (v okolí trasy celkem dost)... Jelo se dobře. Protrženka pusto prázdno. Čisto/odklizeno i nahoru zpět na Smědavu - zrovna se čistil úsek z kopce dolů za Souš (Jezdecká cesta). Nad Smědavou začalo být jak na Václaváku - ještě odbočka na kolečko po cestě pod Černým vrchem (hustá mlha), Jezdeckou cestou nahoru a sešup k bunkru, vse čisté, za bunkrem trochu umrzlá stopa. Od bunkru směr obležený Kiosek. A pak už jen sešup na Smědavu, kde začalo "mokré" sněžení. Vše suprově uklizeno, spousta stromů popadaných bylo vidět kolem cesty, sem tam male, omrzlé větve nespadlých stromů zasahují do stopy. Smědava (restaurace) kolem 13.hod natřískaná, parkoviště uklizeno, plné tak z 50%. Během dne moc nefoukalo. Jel dnes někdo u Poláků (Jakuszyce, Orle, Gorzystow)??? Dík za práci při čištění! P.s. Raspenava zcela zelené louky a déšť ;-)
Vloženo 17.1.2019 18:34
Jizerská magistrála 17.1
Dnes jsme jeli opět zprovoznit úseky na Rozmezí a zpět na josefodolskou přehradu.Dále kolem Jablonecké,Hrabětická Louka,Královka.Kolem Prezidentské na závodní "pětku" do Bedřichova. Zde napadaných stromů opravdu hodně a do toho skupinky běžkařů.
Láďa Mizera zakracoval větve ze smrků od Hřebínku směr Žďárek.
Hlavní tahy začínají být konečně průjezdné,ale v žádném případě to zatím neznamená, že jsou bezpečné.Na stromech váha zatím jen přibývá,takže v podstatě kdykoliv stále hrozí pád části stromů.
Vloženo 17.1.2019 17:18
10"00 Mariánská hora - Mariánskohorské Boudy - Protržená přehrada a zpět. Vše vyčistěno-upraveno. Krásné svezení. Určitě upraveno až na Knajpu.
Vloženo 17.1.2019 16:43
Ahoj Kláro, jel jsem z Josefova dolu a poadané stromy jsou odklizené a trať v hodně dobrém stavu. Vzhledem k tomu že rolba byla před cestou do Josefáče na Mariánské hoře tak myslím že to bude stejně dobrý....zítra ráno se tam chystám tak podám přesné info...skol
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 17.1.: Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo absolvoval trasu z Mariánské hory, je to projeté a co stromy. Děkuji předem za odpověď)
Vloženo 17.1.2019 11:29
Zdravím , co jste dnes mazali prosím na klasiku ? Předem díky
Vloženo 17.1.2019 11:42
Díky hochům z ops za obrovský kus práce, klobouk dolů. Večer Smědava - Knajpa - Mariánské boudy - Protrženka - Smědava. V rámci možností nádherně upraveno. Jen cesta od Joukla až na Protrženku projetá skutrem borcem z kiosku, takže v měkkém terénu pekelně rozryto a na bruslení nevhodné. Trochu velká cena za možnost nákupu tatranky na trati. Radši bych se pěkně svezl. Ale OPS super a díky.
Vloženo 17.1.2019 6:40
Ahoj, včera kolem 18:00 z Bedřichova velké kolo přes Kristiánov absolutně bez problémů. Vše krásně upravené, k vidění byl jeden ohnutý strom přes cestu. Kolem Máří malé terénní nerovnosti z úklidu popadaných stromů.
Vloženo 16.1.2019 21:41
Dnes odpoledne, Bedřichov, NL, Hřebínek a zpět, pěkně upraveno, žádné stromy na cestách, díky všem, co tratě upravují, nicméně je vidět, že některé stromy jsou pěkně nahnuté a riziko bude asi i další dny.
Vloženo 16.1.2019 21:12
Milan Jelínek,díky za info. koukám že nebezpečno trvá,rotoped doma bude v permanenci.Ohledně běžkařů i pejskařů " lidi jsou různé blbé a pitomé"
Vloženo 16.1.2019 20:31
Dnes od rána do večera v rámci odklízení množství napadaných částí stromů jsme projeli rolbou trasu z Bedřichova na Jizerku a zpět (celkem přes 40km).Před námi místy i neprůjezdný terén,za námi manžestr a dvě stopy.To ale vůbec neznamená,že pohyb na tratích je bezpečný!Nebezpečí nekontrolovaného pádu ulomených stromů stále trvá,silné nánosy sněhu nesfoukla ani vichřice a navíc do toho opakovaně nasněžilo a zapršelo,takže se situace nezlepšila.O tom jsme se mnohokrát cestou přesvědčili na místech,která už po nás byla "čistá" a opakovaně na nich byl kus stromu.Pro běžkaře je výrazně bezpečnější pohyb po trasách z Jizerky.Překvapil mě dnes velký počet běžkařů a rovněž značný počet pejsků,kteří měli na vodítku nezbedného páníčka.
Vloženo 16.1.2019 20:18
Ze staďáku cca v 17, velkej okruh ve směru Hřebínek. Skutečnost mile předčila očekávání. Upraveno, stromy až na jeden (bacha, je přes celou cestu kus nad Kristiánovem a spadl asi nově) odklizeny, velká pochvala. Lidí i večer hodně, ale to už je normál. Celkově paráda.
Vloženo 16.1.2019 18:49
Projeto z Jizerky na Šamalku přes boudy. Velké poděkování OPS. Odklizenych desítky stromů či špiček stromů. Ty padají dál. Leží i na již upravených tratích. Občas kouká zbytek větve přímo ve stopě. Tak doporučuji nadále ve sjezdech opatrnost !!!
Vloženo 16.1.2019 15:56
Zdravím běžkaře, dnes super ze stadionu přes Kristiánov na Hřebínek , a na stadion zpět, chumelilo a jelo to :-). Pěkný výlet - sice překážky byly , ale celkově to bylo jako v pohádce, upraveno jen stadion - Hřebínek , ale jelo to všude
Vloženo 16.1.2019 14:17
Parkoviště na Smědavě perfektně uklizené, asi 10 aut, super 2 stopy na Promenádní i přes Hruškové a stejně na Knížecí, , žádní lyžaři, žádné popadané stromy,lyžování nemělo chybu, jen nebylo slunce....aby vše nebylo jen super
Vloženo 16.1.2019 8:54
Dnes ráno čerstvě padají části stromů.Nejezděte!
Vloženo 16.1.2019 10:48
Zuldo, nevim, co jsi nepochopil, ze na me reagujes takovym nesmyslem. Takze pro tebe znovu: Riziko padu vetvi a stromu na magistrale stale trva (a bude zrejme trvat az do prvni vyrazne oblevy, kdy tezky zmrzly snih ze stromu opada). Miru rizika jsem vcera vyhodnotil tak, ze sam jsem jel, ale urcite bych nejel s nikym za koho zodpovidam. Proto me take na trati dost prekvapil pohyb skolnich kurzu.
Vloženo 15.1.2019 20:03
Ondro,já bych to s dětmi zkusil,ale vezmi jenom svoje a nejezdíš také náhodou na křižovatkách na červenou?
Vloženo 15.1.2019 17:06
Ve středu 16.1 od rána budou odstraňovány průběžně popadané stromy z běžeckých tratí.Prosíme proto běžkaře,aby odložili alespoň minimálně o den plánované výlety na běžkách,pro neodkladné běžce ve stopě je určitě vhodné mít v tyto dny na hlavě přilbu.Teprve potom,až budou stromy odklizeny mimo cesty,může začít úprava tratí.Díky.
Vloženo 15.1.2019 12:54
Dopoledne z Bedrichova pres Kristianov a Rozmezi na Knajpu a zpet pres Mari a Hrebinek; projet se vsude nejak da, ale popadanych stromu je dost (nejvic asi na Mari kolem Tetrevi boudy) a vsechno jeste urcite nespadlo (s detma bych tam rozhodne zatim nejezdil). Nejcistsi to bylo nahore - Rozmezi - Knajpa - Zdarek.
Vloženo 17.1.2019 11:09
byli jsme v pondělí odpoledne. cesta na souš od hlavní slušné dobrodružství, zafoukáno, neprotaženo, při cestě zpět už protaženo ale stále nic moc. na skate absolutně nevhodné, trasy neupravené(podle skimapy naposledy 12/01) popadané stromy a větve, zafoukané, ani na klasiku bych to nedoporučoval. pokud nebude upraveno asi bych zvolil jiné nástupní místo nebo variantu, že se pěšky či s vypětím všech sil vyškrábu na jezdeckou cestu a pak už asi ok
(Odpověď na dotaz uživatele Tavarisc z 17.1.: Chtěl bych se zeptat jak vypadá příjezd na Souš (zda je bez problémů) a případně zda někdo vyjížděl ze Souše, jaký je stav tratí (skate).

Díky za info)
Vloženo 15.1.2019 12:23
Včera backcountry Sněžné věžičky - Holubník. Prašan na tvrdém.Tak zachumelené Sněžné věžičky jsem ještě neviděl. Jestli vás otravují davy na magistrále, vyražte mimo stopy :-)
Vloženo 14.1.2019 23:22
Kasárenská nebyla upravená, asi 5 spadlých smrků, dala se jet a mezi 12 a 14hod svítilo slunce, tak to byla po dlouhé době paráda.
Vloženo 14.1.2019 22:35
Dnes odpoledne jsem vyrazil, přišlo mi, že vítr trochu ustal. Trasa Stadion - U Nové louky - Vládní - Olivetská hora - Hřebínek - Točna - Bílé buky a zpět na Točnu - Hřebínek - Nová louka - Stadion. Z uvedené trasy lze bez obtíží projet jen na Novou Louku a rozcestí Vládní a z Nové Louky přes Gregorův kříž na Hřebínek vadí cca 3 stromy. Ostatní nedoporučuji, trasa přes Olivetskou horu hodně zapadaná stromy, panelka od Točny na Bílé buky taky.
Vloženo 14.1.2019 18:41
V okolí Smědava - Jizerka bylo upraveno, asi to projeli ráno, ale celkem zafoukané, odpoledne pak zase hustě sněžilo. Jedinej popadaný strom byl od parkoviště z Jizerky. Jinak se to dalo
Vloženo 14.1.2019 16:11
Stromy přetížené sněhem padají do běžeckých tras-nedoporučuji pohyb na magistrále.V podstatě kdykoliv může spadnout strom a navíc dle lesního zákona do lesa vstupujete na vlastní nebezpečí,což samozřejmě vědí všechny pojišťovny v zemi.Dnes večer se rozhodne,zda-li už během úterý se začnou řezat popadané stromy.Vzledem ke stále trvajícímu silnému nárazovému větru je riziko pádu části nebo i celého stromu značné,vydržte prosím alespoň do středy.
Vloženo 14.1.2019 12:32
Nedělní turistika na běžkách Kořenov-Smědava-Knajpa-Josefův Důl. Sněhu spousta, mlha, většina dne chumelenice, dost mokrá. Cca mezi Promenádní a Knajpou upravená stopa, za Kořenovem a mezi Mariánama a Josefáčem projeté jen od lyžařů, popadané stromy, skútr u Kořenova prořezával.
Některé stromy nahnuté. Bohužel bude bezpečnější počkat, až se situace stabilizuje. :(
Vloženo 14.1.2019 10:40
Množství spadlých stromů také v úseku závodní pětky. Jel jsem přes josefodolskou hráz, dále k Jablonecké chatě a dál pod Prezidentskou chatu, kde jsem odbočil a napojil na "pětku". Taktéž nedoporučuji jezdit.
Vloženo 14.1.2019 10:04
Knizeci plna stromu, doporucuji vubec nejezdit
Vloženo 14.1.2019 8:15
V podvecer Hrabetice - Kristianov - Smedava a zpet. Dole déšť, nahoře husté chumeleni a hlavně desítky popadanych stromů - pres jeden ve sjezdu z Rozmezí jsem letel. Dneska nejlépe počkat až po úpravě.
Vloženo 14.1.2019 7:09
Včera v podvečer, z Maliníku po kanále na přehradu. Kanál rozrytý, spoustu, ale opravdu spoustu popadaných stromů ! Raději se tomu vyhněte, po nočním vichru bude asi úplně neprůjezdný . Jinak na přehrau dál hluboký sníh, vracely jsme se okolo čtvrté a na trať padali další a další stromy. Takže snad v pondělí radši nejezdit, nebo počkat na zprávy od OPSky, jak to nahoře vypadá. Myslím, že s úpravou tratí budou obrovské problémy. Skol!
Vloženo 13.1.2019 23:18
V 11:15 z Bedřichova okruh Jizerské 25 a potom magistrálou až do Jablonce.
V Bedřichově překvapivě "málo lidí", pár volných míst bylo i na centrálu, dopravní kolaps, žádný. Pár zpráv v médiích má koukám veliký zásah. Na Rozmezí OK, upraveno. Velká rolba se v poledne ještě nestihla vrátit z Jizerky, takže od Čihadel na Točnu bez úpravy. Stromy byly ale překvapivě odklizeny (až na čerstvě popadané). Olivetská Hora v pohodě, tady ale musela rolba odklízet desítky stromů, stejně jako na závodním okruhu. Do Hrabětic bylo protaženo, dál už ale byla vrstva 10 cm sněhu, protože rolba z Břízek jela už před posledním sněžením. Ale i tak se dá magistrála do Jablonce slušně projet.
Nahoře všude husté sněžení, od Jindřichova níž už je to déšť..

NEBEZPEČÍ PÁDU STROMŮ OPRAVDU VYSOKÉ!! Když jsem se vracel z okruhu Jiz 25 dolů po závodních tratích, potkal jsem rolbu. Když jsem po 20 minutách šlapal stejnou cestou nahoru, na trase, kde před maximálně pár desítkami minut projela rolba a vše odklidila, bylo několik čerstvě spadlých stromů..- padá to opravdu rychle a ve velkém. Díky moc O.P.S. a hlavně rolbařům!
Vloženo 13.1.2019 22:19
10:30-13 hod:Stadion-U NL-Vladni-Za přehradou,Zavory-Pod prehradou-Malinik:Dneska sníh parádní,červeny Swix na klasiku ideál.Jelo se opravdu dobře.Stopa místy vyhrkaná,ale nevadilo.Mene lidí nez včera.Misty popadané stromy,většina uklizena rolbou,ale některé přes cestu a vypadalo to na pád dalsich...Davejte pozor!!!
Vloženo 13.1.2019 22:00
Důrazně nedoporučujeme vjíždět na zalesněné úseky, jak už bylo uvedeno, lámou se ve velkém větve i celé stromy. Do zítřejšího odpoledne platí výstraha nárazoveho větru, který pravděpodobně situaci ještě zhorší. Riziko úrazu je vysoké, průjezd techniky naší i horské služby nemusí být bezproblémový.
Vloženo 13.1.2019 20:27
Zdar, rada pro všechny: nemusíte jezdit autem az na Jizerku, stejne dobře se da z Polubnyho nebo Souse, stejne musite prjet autem okolo, tak to zapichnete uz tam. Stejne vas to nikam neposune a budete lyzovat vicemene ve stejnych terénech, akorát si usetrite cas i nervy. Nechapu tu snahu všech, se po ty dva metry siroky zasnezeny silnici dostat autem mermomoci az na Jizerku.
Vloženo 13.1.2019 19:05
15:30 Klasika: Malinik - Vladni - Pod prehradou - Olivetska hora - Bila Kuchyne - Hrebinek - Nova Louka - Bedrichov. 0 stupnu. Po Hrebinek byla stopa zapadana a pomalejsi - cerveny tuhy vosk drzel super. Z Hrebinku jsem jel chvili po tom co projela rolba a stopa byla rychla. Celou dobu neco padalo, vetsinou snezilo, jenz Hrebinku na Novou Louku prselo. Filip ma pravdu: Hromady snehu, skoro pohaska, ale spadane stromy a vetve tam jsou a budou asi priibyvat, tak si davejte pozor.
Vloženo 13.1.2019 17:26
Maliník-Závory-Olivetská-Točna-Kristiánov a přes Závory zpět na Maliník (8-11, skate). Ačkoliv by se mohlo zdát, že podmínky musí být ideální, protože jsou nahoře haldy sněhu, tak tomu tak skutečně není. Především smrky nezvládají nápory sněhu a ve velkém podléhají a odkládají si své větve nebo celé kmeny na magistrálu. OPS to dnes měla opravdu hodně těžké. Rolby musely každou větev/strom na několikrát odtlačit z cesty, zacouvat zpět, znova spustit úpravu a po pár metrech zase zápasit s větvemi. Výsledkem jsou často trčící větvičky ze sněhu, vyjeté koleje, hrby, boule nebo díry na trase. A to především v úseku z Maliníku na Bílou kuchyni. Úsek z Točny na Kristiánov byl parádní. Chtěl jsem z Točny jet na Čihadla, ale tam to nebylo upravené a údajně tam byla horská s motorovkou odklízet spadané stromy. Sníh byl mokrý, nijak extra svižný a často se mi násilím snažil vyrvat hůlky. Díky OPS za úpravu toho co šlo. Omlouvám se za delší příspěvek. Skol
Vloženo 13.1.2019 16:50
8-10, Bedřichov - NL - Hřebínek - Točna - Kristiánov - NL a zpět přes Kristiánov a Hřrbínek. C, drobné mžení až sněžení, černý SWIX KN44 klister 5 až -3, ve vyšších polohách u točny trochu namrzal, ale jinak na tu bídu to šlo. Hodně lidí, protažen jen malý okruh, 2x stopa klasika i bruslení, z NL jsem jel nejdřív na Kristiánov, ale rolba tam ještě nebyla, tak jsem se vrátil a jel to obráceně. Na Rozmezí ani na Máří to protaženo nebylo, VOS nestíhala. S návaly sněhu chápu, že to je náročné, jen si myslím, že v rámci víkendu by bylo vhodné trasy protáhnout dřív, než nastoupí běžkaři, potkávání s rolbou mi nepřijde jako bezpečné.
Vloženo 13.1.2019 14:07
Na dotaz Dita - sníh je totální umydlená vata, stopa vymydlená. jela jsem podklad klistr a na to tvrdý červený, ani to ve stopě nedrželo, ale vedle stopy to jelo dobře, to se chytalo. Stopa je dnes na soupaž. Olivetská už byla protažená, ale hodně popadaných stromů, kdo jede směr z Olivetské k přehradě dejte bacha, je jich opravdu dost a místy trčí ze sněhu ulámané nenápadné větve. Hřebínek -Šámalka kupodivu pevná stopa, asi nejsou takové davy jako obvykle, i nahoře prší:-(
Vloženo 13.1.2019 13:15
Cílem byla Jizerka Mořina - ráno 7:30 rovinka u Václavíkovy studánky ucpaná auty, všichni jsme couvali, parkoviště na Mořině neodhrnuté, 1/2 metru sněhu, nedalo se zaparkovat.
Parkoviště u Václavíkovy studánky funguje..
Vloženo 13.1.2019 11:47
Rano na 7:00 na Malinik, parkoviste neupravene, takze to byla jen predzvest toho co cekalo. Az na Vladni, proslapavani hlubokeho snehu a cca 30 popadanych stromu. Ale rolbar pak v prostismeru prakticky vse odklidil, vsechna cest. Pak na Hrebienk, Tocna a panelka, dole na Kristianove jeste nebylo upraveno tak zase zpet. Pry se rozbila dalsi rolba, jezdi asi jen jedna a vsude jsou popadane stromy, ted uz jde projet kolecko pres panelku a Blatmy rybnik. V 9:30 Malinik totalne plnej, ale to uz jsem mel odkrouzeno. Neni upraven Olivetska, ani pres Mari, takze je to takove krouzeni v davu..
Vloženo 13.1.2019 9:43
Jaky je snih? Asi mokry, je to na klistry nebo se da namazat tuhym voskem? Dekuji 😀
Vloženo 13.1.2019 9:09
Centrál a Maliník plno, počítadla nefungují.
Vloženo 13.1.2019 9:07
u kaplicky, prehrada, az ke kristianovu bez upravene stopy kvuli popadanym stromum
Vloženo 13.1.2019 8:14
8:15 , U Kaplicky parkoviste prazdne, 0stC, ridka mlha
Vloženo 15.1.2019 15:10
Nádherné svezení, skate. Startoval jsem kolem osmé z Maliníku, neskutečný manšestr, lehce pod nulou, síla nebyla potřeba, jelo to samo. Asi nejlepší úsek Jezdecká k bunkru. Na jizerku, po Promenádní zpátky, na Knejpu, Rozmezí a zpět. Úprava naprosto dokonalá. Jasně že už odpoledne manšestr povolil, ale není si na co stěžovat, naprosto chápu ty davy, co se teď do stop hrnou. Nejvíc sněhu co jsem v Jizerkách zažil.
Vloženo 12.1.2019 21:38
Kanál je uplně zrasovaný od pěšáků. Dříve tam jezdil skůtr. Byla byl to moc příjemná cesta po rovině pro začátečníky, bez davů. Ale nedá se kloudně jet ve stopě zničené od pěšáků, kteří tam jsou a boří se po kolena.. nechápu.
Mezi Tetřevkami a a Točnou je popadané hafo špiček stromů a docela to překáží. Smolné větve se umí přilepit na skluznici líp jak klistrem :-)
Vloženo 12.1.2019 21:02
Pro laika super... Byla jsem původně s manželem, ten mě před Maliníkem vysadil po půl deváté, aspoň jsem tedy jela já (Malinik - Vládní - Nová Louka - Greg. kříž - Hřebínek a zpět... Pěkné stopy, místy odhazene větve a stromy.. Pozooor) tom se otočil a zpět na Lbc. Nedočkal by se místa na parking.. Asi lepší jet dýl, když uz se někteří vrací a je šance na výměnu park. místa.. Nebo volit bus :).
Vloženo 12.1.2019 20:37
Ráno v 8 hod. z Mořiny, Promenádní, Kiosek doprava a pak doleva dolů k Černé Smědé / byl spadlý velký smrk přes obě stopy!!!!! / Předěl, Smědava, sv.Kryštof, Knížecí, Vlašák, Bunkr a Mořina. Ráno perfektní vyřízlý 2 stopy a vymrzlý manšestr. Svištělo to jak svině. Pak začalo sněžit,ale dobrý. Celkově parádní protažení kostry.
Vloženo 12.1.2019 20:31
Na Kristianove cestě odbocka na Hluboký potok(Bod záchrany JN010)-cesta neupravená,prošlapaná dnes pár dobrodruhy.Sešup pred Hlubokým potokem v hlubokém sněhu fakt zážitek;-)Dále trasa přes přehradu až ke Štumpeho kameni opet neupravená,díky několika chodcům navíc rozbombardovaná.Usek mezi Valešovkou a Bedřichov-háj. popadané stromy přes cestu.Budou přibývat,večer už to tam bylo opravdu nebezpečné (jeden strom spadl přímo vedle nás).Skol!
Vloženo 12.1.2019 20:26
Tak jeste jednou dnes.. 15:30 klasikou: Malinik - vladni - gregoruv kriz - nova louka - blatensky rybnik - kolem josefodolske prehrady - pod kristianovem a zpet nova louka a brdrichov. Stopa vychrchlana, obcas plna snehu obcas ledova. Ale stejne paradni svezeni. Nejkrasnejsi usek kolem prehrady. Stopa dobra a uplne bez lidi. Skol.
Vloženo 12.1.2019 20:19
Od hráze Josefodolské přehrady k limnigrafu (2 km) neupravené uklouzané koryto, slabší lyžaři šli místy s lyžemi v rukou. Aktuálně zralé na zlomení holí. Nebylo by možné to do zítřka vystopovat? Nejen Bedřichov je důležitým nástupem na magistrálu, ale i Hrabětice a Josefodol!
Vloženo 12.1.2019 19:13
V 5 odpo malinik, zavory, olivetska, b kuchyne, NL, zpet na malinik. Huste snezi. Na tech 15 km snad 5 neviditelnych psu bez voditka...panicci jdou paka, to svet nevidel. Na olivetske z obou stran lezi v ceste velke zamrzle vetve. Pozor na ne!
Vloženo 12.1.2019 18:40
Bylo to super, z Hrabetic, Buk, Nova Louka, Kristianov, Cihadla, Kneipa, Zdarek, Tocna, Hrebinek, Bedrichov fakt super, obcas borci ve tme bez celovek, a jak zaclo padat, tak neprijemny, ale svezeni pecka, pekne ujety vsude, stopy ted k veceru “vychrchlany”, ale ted v 18:40 porad sype jak svina
Vloženo 12.1.2019 17:38
Z Oldřichova v Hájích na Bílou kuchyni neupravené, od Kubenky po Bílou kuchyni to bylo hodně náročné, stopa projeta je od několika málo lyžařů. Sen tam ohnute stromy od sněhu v cestě, ale dalo se. Od 600mnm sněžilo, níže to bylo měkké.
Vloženo 12.1.2019 15:55
Dnes v 7.45 plný centrál a v 8:00 plný Maliník. Pak už od Liberce fronta na silnici
před Malinikem....v 9.30 byla tak 300 m, takze objet ji na Bedřichov nešlo...
(Odpověď na dotaz uživatele newli z 12.1.: Jak to prosim vypadalo dnes s parkovanim okolo bedrichova? Premyslim, ze bych jel zitra, ale brzke ranni vstavani jako minulou nedeli asi nedam. Kdyz je malinik a central plny (prijizdim od liberce), tak proklickovat se ke kaplicce (ktera chapu se plni jako polsendi) je asi tezke, ze? Diky za obecne i dnesni info.)
Vloženo 12.1.2019 12:14
Co jsem jel rano tak bych rekl ze super, ale od te doby co jsem se vratil tak celou dobu pada, tak odhadem ted hodne mekke...
Vloženo 12.1.2019 7:42
5:00 klasika: malinik - vladni - zavory - olivetska hora - bila kuchyne - hrebinek - gregoruv kriz - pod olivetskou a zpet na malinik. V noci napadlo asi 10 cm mokreho snehu. Ale cela trasa fantasticky upraveno. Rano bylo kolem nuly. Nemel jsem klistr tak jsem mazal nejteplejsi tuhej vosk co jsem mel - ruzovej. Hodne pada snih ze stromu tak v tom to bralo dobre. Pri ceste zpet po drobnem mrholeni stopa vymrza a zrychluje. Pozor na spadane a padající vetve. Skol.
Vloženo 11.1.2019 22:58
Dnes rano v 8hod skvele upravene trasy. Klasika Bedrichov, Kristianov, Rozmezi, Knajpa, Krasna Mari, Hrebinek, Oliv.hora, Bedrichov. Diky OPS
Vloženo 11.1.2019 21:55
Z Bedrichova, hrebinek, knajpa, Smedava, Smrk odbocka a zpet, skate, luxusní stopa vsude, za Smedavou smerem ma Smrk cerstve upravene, mansestr, jak rikaji sjezdari. Ahoj.
Vloženo 11.1.2019 21:27
VD Jos. Důl Kristiánov neupraveno, jinak dobrý. Jo až na to počasí.
Vloženo 11.1.2019 17:59
Od Spálené hospody dobrá stopa až na silnici k mostku, pak rozježděna těžkou technikou až k Červenému buku cca 700m, dál pak na Tíšinu ok
Vloženo 11.1.2019 16:30
Když ne z Oldřichova, tak do Nového města řezali stopu, je to od nádraží k lesu k nástupu cca 1km. Na skimapě je sice omezení, ale žádné není, myslivci už nejezdí střílet.
Vloženo 11.1.2019 14:06
Pěkně upraveno,pomalejší nový sníh,obě parkoviště plné.
Vloženo 11.1.2019 14:02
Parkoviště od rána uklízejí a odpoledne bude celé ok.
Dnes v 9 z Mořiny směr Směd Knaj Rozmezí a zpěr přes Sněhuláka. Předěl Písčiny měkčí (chtělo to pořádné talíře na hůlky). Jinak absolutní nádhera a přemýšlím, kdy jsem se tak parádně svezl....
(Odpověď na dotaz uživatele Dan B. z 11.1.: Nevíte jaká je cesta, myslím po silnici, z Horního Polubného na Jizerku. A jak to aktuálně vypadá s parkováním na Jizerce? Díky. DB)
Vloženo 11.1.2019 10:23
Z Hejnice je zákaz vjezdu, dnes pry az do 15:00, frezujou.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 10.1.: Jak vypadá parkoviště a cesta na Smědavu?? Děkuji za info.)
Vloženo 11.1.2019 5:56
17-19hod, skejtem Maliník-Žďárek-pod sedlem Holubníku-Maliníku, z Maliníku velmi měkké, na hlavní "magistrále" od Nové Louky lepší - uježděné , na hřebeni neustále sněžení, vypadá to, že letos sníh vydrží dlouho...parkoviště na Maliníku nepříliš očištěné, vstup na Maliník do stopy přes velký mantinel sněhu :-(
Vloženo 10.1.2019 23:19
Z Bedřichova, 17-19, s čelovkou, -4°C, vytrvale sněžení, na NL, Kristianov, Knajpa, Máří, Hřebínek, NL a Bedrichov. Opravdu napadlo půl metru sněhu je to ale velmi měkké, při bruslení se viditelně borili cca 10 cm, na klasiku stopy rozbité na hřebeni intenzivní sněžení a silný vítr. Stopy byly nahoře kompletně zapadány, bylo to velmi náročné. Od Tetřeví boud zase stopa ale opět velmi měkká a pomalá. Odraz byl v prašanu nejistý a občas to smekalo i na Rex pitovoide -1 az - 10, který měl fungovat i na vlhký prasan .... ale pry je lepší než modrá swix extra, nenamrza. Trať upravená v rámci možností. Většina už má svetylko, až na jednoho zufalce bez .... kolem kterého na volno behal velký pes ... to jsem se dost leknul.
Vloženo 10.1.2019 17:18
Dnes čerstvě protaženo z Jablonce od sádek nahoru ke Kapličce,široký místy měkčí,ale na napojení na magistrálu postačující,takže díky SKP Jablonec a řidiči Bócovi :-)
Vloženo 10.1.2019 13:31
Skate v 9:00 Z Bedřichova přes NLouku, Hřebínek, Točnu, Kristiánov, NLouku do Bedřichova. Stopy odpovídají kvalitou nepřetržitému sněžení. Na klasiku určitě OK, na skate holt měkké a poměrně hluboké, hlavně mezi Toč
nou a pod sedlem pod Holubníkem
Ale krásné svezení krásnou zasněženou krajinou, díky přírodo a ops - fandím vám. Z Hřebínku na Olivetskou neprojeto, stejně rak jako od Černe Nisy k Gr.kříži
Vloženo 10.1.2019 12:22
Kolem Prezidentské neprotaženo.
Vloženo 10.1.2019 13:32
Od Hašlerky k Maliníku projeté ráno, ale intenzivní sněžení to do večera úplně přikrylo. Jinak děkuji moc za úpravy i téhle části magistrály! V pondělí (7.1.) jsem byla večer - fantastické! Nepotkala jsem vůbec nikoho, stopa krásná (i když je vidět, že se po ní občas někdo prošel). K PSŮM - všechno je o lidech - právě zmiňovaný úsek Hašlerka - Maliník jezdím se psem - oba jsme dobře osvětlení a nikdy ho nepouštím mimo viditelnou oblast a je u mě. Samozřejmě je tady riziko, že nás sejme někdo neosvětlený rychle jedoucí ze zatáčky, ale to je i bez psa. Podle mě je skvělé, že OPS přišla s variantou tohohle úseku i pro lyžaře se psy- je mimo páteř magistrály, zatím není celá projetá, ale celý okruh má kolem 8 km - na krátký výběh se psem ideální a je to na nástupních místech označené. Pokud se lidi (na obou frontách) chovají normálně slušně, není problém, jestli v tomhle úseku jede člověk sám nebo se psem.
Vloženo 10.1.2019 9:11
Za stálé uživatele bílé stopy, chceme moc, moc poděkovat Jizerské o.p.s. za úpravu stop i v neustálém přívalu sněhu.
Přesto, že by mohli počkat až přestane sněžit, úprava probíhá každý den.
“Hoši děkujem“ 
Lenka Jelínková
SKI Janov- Bedřichov, z.s.
Vloženo 9.1.2019 17:30
Dnes do odpoledne nebylo odklizené parkoviště na Mořině a za noc cca 30-40cm prašanu. Provozovatel asi čeká, až přestane sypat. V tomto stavu je zbytečné tam jezdit, protože se tam nechá s obtížemi otočit, ale ne zaparkovat. Dejte někdo zprávu, jestli je odhrnuto.
Vloženo 9.1.2019 14:49
Ja uz jsem tu situaci zazil. Bruslil jsem nahoru z Hrebinku a cerny fantom jel ve stope dolu. Vubec jsem ho nevidel a nechybelo moc abych skoncil s vykloubenou kycli....
Jeden temny pan mi jednou rekl (kdyz jsem mel vuci nemu poznamky, ze neni moudre ve tme se pohybovat po tratich neosvetleny), ze pry on ve tme vidi a naopak jeho stve, ze ja svitim, protoze mu to kazi "prizpusobeni oci na tmu". Napadlo mne presne to same jako tebe. Chtel jsem mu rict, aby az pojede z Bedova domu, tak at si zhasne svetla v aute, vzdyt prece ve tme vidi ;-). Ale nakonec jsem si to rozmyslel. Kdo nema v hlave shury dano, v apatyce stejne nekoupi. Prizpusobit se holt musime temto lidem my.


(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.1.: Ještě dotaz pro noční fantómy... Taky byste vyjeli na silnici v noci v černým autě bez osvětlení a odrazek?
Uvědomte si že pro toho, kdo jede s čelovkou a při silném sněžení nejste skoro vidět. Tímto zdravím paní - "celá v černém outfitu bez jediného reflexního prvku", kterou jsem zaregistroval na posledních cca 3 m a vyhnul se. Nechci si tuto situaci představovat při sjezdu.)
Vloženo 9.1.2019 10:33
Studené údolí není hantýrka. Jedeš od Nové louky od Blaťáku doprava a kopíruješ levý okraj josefodolské přehrady až pod Kristiánov. Je to krásná část jizerek, s minem lidí povětšinou. Skol.
(Odpověď na dotaz uživatele Stan 73 z 9.1.: Správce: Kterou část JM označujete jako Studené údolí? Oficiální mapa JM (na webové stránce) nemá raději žádná označení, na mapy.cz takový ůdaj také není. Nebylo by lepší používat obecně dostupné údaje namísto hantýrky? Doporučuji jednotně místopis z mapy.cz. Osobně se domnívám, že jde o cestu od Blatného rybníku k Pitelkovu pomníčku. Pomozte, prosím, hlupákovi. Díky)
Vloženo 9.1.2019 8:26
Z plánované úpravy pro středeční ráno dle https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/zimni-aktuality/ve-stredu-rano-znovu-vyrazime-67cs.html se už něco z toho na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory objevilo a něco ještě ne.

Několik zpráv diskuzního charakteru jsem přesunul do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, jedna z nich od Davida z úterka obsahovala i část týkající se podmínek: "Kvalita stopy odpovídala povětrnostním podmínkám. Klasické kolečko kolem Josefodolske přehrady." - ale aby byla udržena kontinuita, přesunul jsem ji taky.
Vloženo 9.1.2019 8:16
Zdar Aleši,
doporučení OPSky je "12. Na lyžařské tratě nevoďte psy! Těžko předvídatelné chování zvířat může být velmi nebezpečné pro lyžaře ve stopě i pro vaše čtyřnohé miláčky samotné. Zcela nepřípustné je nechat se ve stopě táhnout psy na řemenu." Na klasiku je to samozřejmě nesmysl kvůli stopě a i jinak hrozí namotání někoho do popruhu...

Mělo by to snad jít na okruhu přes Maliník a Hašlerku, který byl plánován i pro turisty a psovody, ale nevím jak to je letos... (viz příspěvek níže "Pepa Vloženo 7.1.2019 14:44")

Hezký den a ať to jezdí!

(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 8.1.: Dobrý den všem,
Chci se zeptat, jak je to se zakazem psu na magistrale? Pres leto beham se svym pejskem a rad bych vyuzil toho ze me umi tahnout a projel ho i na bezkach? Je tam nejaky zakaz nebo je to v pohode jen si mam davat pozor at se nikomu nepleteme do cesty?
Dekuji a preji fajn den, Ales)
Vloženo 10.1.2019 9:37
Nástupní místo Jizerka - netuším, proč je parkoviště placené, když se o něj nikdo nestará. Argument, že hodně sněží moc neobstojí protože sníh padá každou zimu, tak k překvapení dojít nemůže. Když místo během našeho pobytu projedou 3x silničáři, mohl by i provozovatel parkoviště. Zapadlá auta nakonec zadarmo a svépomocí vysvobodil majitel Hospody na Jizerce svojí frézou a na laně pomocí svého auta ostatní vytahal - velké díky! ;-)
Vloženo 9.1.2019 21:43
Co mažete, já jsem 8.1. ráno volil staré zásoby po dědovi a mazal tmavě červené skivo +2 až -2 a promazal jsem, Bedov ukazoval 0°C, dojel jsem jen na cca 850 mnm, výše to drželo o malinko lépe.
Vloženo 9.1.2019 7:50
mezi 16-19hod, přestože v Liberci lilo jako z konve, od České Chalupy sněžení....Maliník-Knaipa-Maliník - svezení fajn, je pochopitelné, že to bylo měkké, místy velmi zapadané .... lidí s lampičkami jako máku, ale až na vyjímky perfektně osvětlení..ti co jedou bez světla riskují nejen své, ale i zdraví ostatních..díky OPSko za snahu
Vloženo 9.1.2019 7:35
Včera odpoledne z Maliníku kolečko přes Olivajdu a přes Hřebínek zpět. Kupodivu asi lepší na skejt, protože stopy buď zapadaly, takže to moc ve stopě nejelo a kde jezdilo víc turistů (Hřebínek-Bedřichov) tam byly stopy rozšmajdaný. Díky dopolední úpravě OPS se to ale nijak extra nebořilo. Původně jsem měl namazáno z domů fialový Rode multigrade, ale to teda moc nebralo,pod Olivajdou jsem byl "hotovej" a přimáznul extráč ale se zlou jsem se potázal - nahoře to začalo asi po půl kilometru namrzat jak prase :-( Takže jsem to zase zatřel Blue Super -1 - -3°C a to bylo konečně OK. Jinak nesouhlasím že projíždění stop je full servis zdarma jak tady někdo psal. Jednak člověk nechá za sezónu tisíce Kč na parkovišti, což s úpravou úzce souvisí (kdyby nebyly stopy, tak není proč tam parkovat) a dále OPSka dostává příspěvky od měst LBC, JBC... a odkud myslíte že města ty prachy berou? Ano z Vašich ne zrovna malých daní. A pak samozřejmě různé samolepky, příspěvky a sponzoři...
Je jasný že při nynějším sněžení nelze čekat nějaký extra úpravy to je OK. Co pokulhává jsou tedy přesný informace a pak taky minulý roky se většinou upravovalo na víkend a pak to přes týden nechali ležet (zvláště potom co se odjela J50), takže upraveno bylo pro víkendový turisty z měst, který se třeba na příspěvku ani nepodílí, ale pro místní, kteří jezdí přes ve všední den úprava vázla (ne tedy vždy - byly i světlejší chvilky, zvláště koncem sezóny).
Vloženo 8.1.2019 19:22
Dnes v 16:20 příjezd na Maliník,silné sněžení s celkem slušným větrem,po zeptání se běžkaře,který právě doběhl,jsem to vzdal a otočil se domů a utahal se na rotopedu
Vloženo 8.1.2019 18:54
Dnes pozdější úprava vzhledem k tomu,že jsem totálně promazal jsem toho moc nenajel.Jenom připomínka pro neukázněné lyžaře ze stadionu se od transformátoru jede nahoru vpravo,vlevo jen sjezd.Dříve tam byly cedule se zákazem vjezdu a přikázaný směr asi čez zakázal . Loni mne při sjezdu sejmula jedna pipina naštěstí bez úrazu,stálo by to za úvahu info ceduli.
Vloženo 8.1.2019 18:13
Hodinu za rolbou v hustém chumelení krátký skate z Mariánské hory přímou cestou na Knajpu a zpět. Cesta na parkoviště překvapivě dobře sjízdná i bez řetězů. Zimní pohádka, potkal jsem jednoho člověka. I když byla stopa už po hodině od úpravy (!) řádně zapadaná, jelo to slušně. Ve sjezdech pocit jak při alpském lyžování. Díky OPS za úpravu.
Vloženo 8.1.2019 13:05
Ráno čekání na to, až konečně vyjedou rolby, pak z Bedřichova - Kristiánov - dál na Rozmezí žádná úprava ani po půl desáté, ačkoliv to bylo slíbeno. Takže na Točnu a zase zpět, protože od Točny směr Štolpišská také neupraveno. Tedy velké zklamání. Z Kristiánova na Rozmezí upraveno až kolem půl jedenácté. Nahoře skoro prašan, dole stopy rychle umydlené a rozvrklané. Nemohu si pomoci, ale poslední dobou mám dojem, že se z o.p.s. nějak vytrácí ta obecná prospěšnost... Dříve probíhala úprava podle potřeby lyžařů, teď lyžaři čekají, kdy konečně nějaká úprava bude. Kdo potřebuje lyžovat ráno, má smůlu. To neplatí jen o dnešku. Nějaké cedule, kam se může se psy a kam nikoliv, se vytratily také.
Vloženo 8.1.2019 10:17
Odpovídám Igorovi. Parkování na Smědavě bylo o minulém víkendu v pohodě a organizované, pokud dorazíš do 8:30. Parkoviště bylo upravené, automat omrzlý. Nově lze parkovat i za chatou. Jinak o víkendu chata Smědava narvaná. Polévky mezi 45 - 85 Kč. Jídlo od 120 Kč. Běžecké stopy v okolí upraveny.
Vloženo 8.1.2019 13:11
Zdravím,

přiznám se, že jsem to nejel na běžkách, ale šli jsme pěšky na Smrk. Běžkaři byli na rozhledně, takže se tam vyjet dá. Co se sněhu týče, tak o víkendu byl sníh někam na úroveň Štrajtova obrázku čili bude zhruba na rozcestí Červený buk. Ale teď bylo tepleji a přšelo...

Počítal bych s tím, že poslední 3-5 km před Novým Městem ponese člověk lyže v ruce, protože minimálně po druhou kyselku nebyl sníh skoro žádný. Snad lepší toto info, než žádné...

O.

V komentářích ops. bylo, že do 15.1. se má v úseku těžit dřevo, takže nedokážu říci, jak to vypadá z Tišiny dolu, ale strojově to do té doby určitě upravené nebude.

(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 7.1.: Prosím nejel jste někdo v posledních dnech z Předělu dál směrem na Nové Město?
Strojově upravené to asi zatím není, ale jestli se dá projet, případně kam až...
Zdravím a předem díky za každý postřeh.)
Vloženo 7.1.2019 13:22
Po kolapsovem vikendu dnes parádní spíš mlatové stopy i bruslící pruh.Kdo má lyže,jeďte nahoru,parkoviště navícpoloprázdné.
Vloženo 7.1.2019 12:45
Dnes výborné na skate.Poznámka od Davida-Hrabětice ucpané řidiči (to nejsou řidiči ale ,Pražáci)Jinak neohleduplníi nejsou jen někteří skateři ale i mnoho rádoby klasiků(spíš chodičů na běžkách)
Vloženo 9.1.2019 8:54
Smědava - parkoviště chaos....někdo tu psal, že do 8.30 pohoda....možná...ale o hodinu později už děs a běs
Vloženo 8.1.2019 22:22
Vzkaz pro Iva z Jizerek, se psi se muze vsude, nelze to zakazat. Jde o statni lesy, je to jen o lidech jak se pejskari chovaji a jestli po svych psech uklizeji a maji je na voditku.
Vloženo 8.1.2019 20:07
No nevím, byl jsem v Neděli 6.1 ráno v 8 pohoda. Dolů jsem jel cca okolo 11:30. Nahoru zácpa čekajícíh aut. Plus už někdo parkoval před Smědavou (řešila to tam Policie). A byl tam ještě i autobus. Takže když se jede ráno tak to jde. A namrzlo, takže to klouzalo.

(Odpověď na dotaz uživatele Igor z 8.1.: Rád bych se optal, jak to vypádá o víkendu s parkováním na Smědavě?)
Vloženo 7.1.2019 14:44
Ano, kdysi jsme plánovali okruh na Vysokém hřebeni - Hašlerka-Vebrovka upravovat a označovat pro smíšený provoz( Turisté,Psovodi,Lyžaři), takto byla označována i elektrárenská (od Trompetra k Bedř.přehradě) dále Stará jizerská (od Pyramidy ke Smědavě) aby se i turisté měli kudy se projít. Označovali jsme tyto části cedulemi. Odpovídám jakožto bývalý člen vedení JOPS, 4 roky funguje již nové vedení a o těchto informacích se slehla zem. Chybí značení, informace na stránkách dost sporadické, Vysoký hřeben se dle aktuální informace snad dnes poprvé upravil. Tak vezmi hafana a běž se mrknout. Já tam půjdu taky -s čubou.
(Odpověď na dotaz uživatele Zajda z 7.1.: Mám skvělýho hafana do zápřahu, jako starej lyžař ale bych si nedovolil ho vzít do stopy, kde to není povolený. Slyšel jsem, že okolo Hašlerky to možné je - platí to nebo to je "joke" ? Díky za info,...)
Vloženo 7.1.2019 14:39
Za mě máte nejlepší jet přes Buk a Šámalku (Novou louku) na Hřebínek, jediný kopec je právě na Buk, ale tomu se z Bedřichova nevyhnete. Na Hřebínku je občerstvení (to je taky na Šámalce/Nové louce), kde to otáčím a jedu stejnou cestou zpátky. Není to okruh, ale je to opravdu "rovina". Pokud byste si chtěla přidat kilometry, cestou zpátky na Gregorově kříži uhněte doprava na "Za přehradou rozcestí", tady doleva a na Vládní zase doleva. Vrátíte se na cestu, kterou jste přijížděla k Nové louce. Přeji Vám krásný zážitek ;)
(Odpověď na dotaz uživatele Ivca z 7.1.: Doporucite nejaky okruh do 20 km z Bedrichova, kde nejsou extremne velke kopce pro zacatecniky? diky)
Vloženo 7.1.2019 12:16
Mám nad Hraběticemi chalupu a opět byl velký problém se k ní dostat. Hrabětice ucpané řidiči, kteří nechápou co je to plné parkoviště a dožadují se vjezdu. Druhý problém byl u parkoviště u kapličky, ke kterému řidiči najíždí špatně a v kopci se nemohou rozjet a blokují dopravu. Jinak trasa Královka, lesem k buku, Šámalka, Hřebínek, Točna, Kristiánov, dolů k přehradě a k Jablonecké dobrá, stopa kvalitní, zmrzlý podklad s drobným novým popraškem. Jen lidí hodně a někteří skateři dost neohleduplní. Možná by měli jít někam na kolečko na stadiónu. A všude fronty na jídlo, hlavně Hřebínek. Jizerským horám chybí kiosky na hřebenech. Dříve také nebyly, ale lyžaři zpohodlněli a už si nevozí jídlo s sebou.
Vloženo 7.1.2019 10:27
Jedna k zamyšlení:
Když čeká kilometrový štrůdl aut od Maliníku na Českou, tak je velice pravděpodobné, že většina aut v tý zácpě na Maliníku ani centrálu neskončí. Předjíždět tuto kolonu v protisměru "jakože člověk jenom projíždí" na Hrabětice atd. mi přijde zcestné. Nejen autobusáci jedoucí v protisměru toto neocení. Sanitka už tuplem ne.Toto hlasité zamyšlení není určeno těm, kteří při zácpě na dálnici jezdí v odstavném pruhu apod
Vloženo 6.1.2019 19:56
Ráno po 8.hod.klasicky z Mořiny-Promenádní-Smědava-osmička kolem Předělu-Kiosek-Promenádní-Mořina. Stopy super projeté,ráno lidí málo.Zpáteční cesta na Promenádě už hlava na hlavě a stopy odpovídaly davu lidí. Modrý Swix extra držel parádně. Z Předělu na Písčiny dost foukalo a padala omrzlice či drobné sněžení, ale i tak výborné běžkování.Známka na podporu úprav stop za 100Kč na parkovišti zakopena. Díky O.P.S.ko ,že upravujete směrem na Předěl. Dle mě nejhezčí část Jizerek. SKOL.
Vloženo 6.1.2019 19:21
Z Jakuszyc přes rozcestí pod Cichą Równią, od Orle po hraniční mostek přes Jizeru neupraveno. Posledních 300 m k mostku přenášení lyží (potůčky přes cestu, spadlý strom). Nad mostkem super upravená stopa až do Bedřichova přes Jizerku, Knajpu, Rozmezí, Čihadla, Kristiánov a Novou Louku na modrý extra. Kromě lyžařů ve stopě pobíhající psi, pěšáci a tlačený dětský kočárek.
Vloženo 6.1.2019 18:14
Kořenov - Jezdecká - Kůrovec - Kiosek - Promenádní - Mořina - Martinské údolí - Kořenov. Chmurné vize sobotního večera se naštěstí nevyplnily, Ádonaj nás vyslyšel a poslal pár cm nového sněhu :). Naprosto sqělé na klasiku na modrý swix, výborný začátek zimy!!!
Vloženo 6.1.2019 17:50
Skvělá vyjížďka (ráno)
Jizerka → Promenádní → Kiosek → K Předělu → Smědava → Knajpa → Odbočka na Peklo → Pařízkův kříž → Odbočka na Peklo → Knajpa → Kasárna → Kůrovec → Na Kůrovci → Kiosek → Jizerka. Skoro všude upraveno, na bruslení podmínky vynikající. Na Knajpe to vypadalo na přeháňky, ale pak v pořádku. Nálepka na podporu zakoupená :-)
Vloženo 6.1.2019 17:05
Vzhledem ke kalamitě na parkovištích výjezd v 9.30 od kapličky po trase Jablonecká, hráz, Studený potok, Kristiánov, NL, Hřebínek a zpátky. Tratě vzorně upravené, stopa mírně vymrzlá. Vzhledem k množství lidí na parkovištích relativně dobře průjezné, možná jen dopoledne. Místy drobné sněžení, zejména od Kristiánova výše.
Vloženo 6.1.2019 16:25
V 8:30 z Nové Louky přes Rozmezí na Knajpu a zpět.
Původní plán byl delší, ale celou dobu vydatný déšť. Tratě měkké, bylo to trápení. Parkoviště na NL bylo z části neodklizené. Sněhu všude dost.
Vloženo 6.1.2019 12:51
(Odpověď na dotaz uživatele Mojmír z 6.1.: Jaká je aktualní situace kolem parkoviště na Smědavě.Poslední zpráva je z 31.12.18.)
Vyhrnuto, dá se parkovat.
Vloženo 5.1.2019 20:31
start v 13.30 v Bedřichov. Silné mrholení až k Hrebinku. Dále už směs deště se sněhem, ovšem stále + teploty. Zpátky pres rozmezí. Všude sněhu dost, jen trochu měkčí. Déšť nezůstal ani k večeru. Snad zítra začne sníh.
Vloženo 5.1.2019 18:40
Skate ze Souše na Kůrovec a Knajpu a dolů na Mariánskohorskou boudu docela ok, pak ale velké trápení na Protrženou přehradu a Kasárenskou zpět. Velice měkké, celou dobu jsem se bořil a byla to víc chůze stromečkem. Teplota kolem 1st., chvilkama i padal sníh, ale chtělo to prostě rolbu, na kterou je tam sněhu habakuk. Dnes kole 16:00.
Vloženo 5.1.2019 16:36
Skate v 9.30h z Maliníku. Centrál plný, Maliník 50 míst. Ještě je parkoviště u hlavní silnice kousek pod Maliníkem vedle chalupy U Trompetra (začátek Vládní, o víkendu se může hodit ;-). 0°C. Vládní k Černé, zpátky Za hrází, Olivetská, BK, Hřebíček, Nad NL a zpátky Vládní. Celou dobu mžilo nebo pršelo, sníh těžký a bořil se, od Hřebínku už tahal za hůlky. Zatím je ho všude dost. Svezení nebylo zadarmo, ale lepší než sedět doma. Parkovací automaty v Bedřichově ještě neznají bankovky emise 2018, takže je neberou, na update sw se už prý pracuje.
Vloženo 4.1.2019 16:30
Mořina → Jezdecká → Knajpa → Kasárna → Knajpa → a zpět po Jezdecké na Mořinu. -8°C u Knajpy Modrý swix držel jak sviňa. K poledni stopy zapadány, ale začátek na jezdecké manžestr. Super. Prosím, aby se sem koukli frajeři z Příchovic, Šťěpánky a taky z Benecka a hlavně z Míseček (firma TMR) jak se správně upravují běžecké tratě. Nemůže jim to někdo vysvětlit. Zatím to je v jiných lokalitách dost smutné :(
Vloženo 4.1.2019 13:00
POZOR - parkoviště v Hraběticích u kapličky nebylo dnes ráno uklizené a tak je tam zaparkováno hodně aut na silnici a je tam zmatek. Ti co parkují mimo parkoviště se vystavují pokutování.
Vloženo 4.1.2019 12:48
Mínus 5 stupňů,trvalé drobné sněžení.Parádní dnes na klasiku,modrý Swix drží. ve všech sklonech.V noci upraveno,před polednem jede opět rolba k Nové Louce.
Vloženo 4.1.2019 12:15
Dnes dopoledne po dvou dnech velmi slusne. Trasa Smedava Mari Nová louka Rozmezi. Nefoukalo tolik a na trati leželo jen par cm nového sněhu po kterém se velmi dobře bruslilo.
Vloženo 4.1.2019 11:51
Doporučuji kontaktovat přímo Jizerskou OPS (není provozovatelem tohoto webu).

(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 4.1.: Zdravím, mám prosbu, bylo by možné uvádět na webu Jizerská OPS čas vložené zprávy od OPS tak, jak tomu bylo na starém webu OPS? Mě osobně to pomáhá s orientací ohledně plánovaných úprav. Díky moc, Lukáš)
Vloženo 4.1.2019 10:16
Rano v 6 pred praci skate z centralu okruh panelky (Bile buky) skvele upraveno, vetsinu jsem jel prvni na manzestru;) u parkingu slecna z OPS a tak jsem prispel 100,- na upravu, diky bylo to super
Vloženo 5.1.2019 1:02
S novou nadílkou sněhu a teplotou -5 skvělé podmínky na klasiku 😉. Projeto: Bedřichov-Hřebínek-Máří-Knajpa-Rozmezí-Kristiánov-Bedřichov. Modrý swix - parádní odraz!
Vloženo 4.1.2019 7:44
Ve 3 odpoledne skate z centralu, na měkkých lyžích v tom prašanu nádhera a zatím nejlepší poježdění téhle zimy
Frekventovanější místa ujetá, jinak 5-10cm peřinka (Vládní, za Černou Nisou, závodní okruhy nad Béďovem)
Vloženo 3.1.2019 23:03
NEUPRAVENO!!! Nechápu proč není nahlášena úprava alespoň na ranní hodiny - nového sněhu je tolik, že by rolby mohly jezdit každý den...
Vloženo 3.1.2019 21:49
Ano.
(Odpověď na dotaz uživatele Matouš z 3.1.: Ahoj všem, chtěl bych se jen zeptat, zda je protažená cesta mezi Bedřichovem a parkovištěm na Nové louce. Díky za případné info.)
Vloženo 3.1.2019 21:30
Dnes navecer, 18h, skate z Bedrichova. Hluboka orba, neupraveno, na webu OPS informace zadne... ale to je letos standard :-( Jeste vylet na zacatek Vysokeho hrebene , ktery byl OPS prezentovan jako varianta a odlehceni magistrale. Snehu mraky, uprava zadna, rolba tam nebyla od unora 2018. Duvod??
Vloženo 3.1.2019 16:49
Naboru od elektrárny v Rudolfově se jet nedá, po poledni jel nahoru pluh. Celou dobu je to vypluhované až na štěrkovou cestu.
Vloženo 3.1.2019 15:01
Na Sousi vjel nejaky polsky osel autem od Montanie na magistralu a rozryl to na docela dlouhem useku a nasledne to couval zpet...
Vloženo 3.1.2019 13:08
Proč píšete, že upravíte magistralu z Rudolfova? Nebylo nic projeté e a jel jsem tam ráno v hlubočáku. Prosím aktalizujte web častěji, tak jak to bývalo dříve zvykem. Předem děkuji.
Vloženo 3.1.2019 12:55
Po nočních upravených stopách,které jsou částečně zaváté být pod hodinu na Rozmezí skoro nejde.Teplota mínus 5st.,vítr+chumelenice,že by psa nevyhnal(kromě Bedřichova),ale na parkovišti je skoro plno.Modrý extra občas zatahá za nohy,asi to chce něco chladnějšího,nový sníh nejede.
Vloženo 3.1.2019 14:19
Ze Stadionu, Nova Louka az na Hrebinek hezky vyjete ve snehu, zpet pres Bilou kuchyni a Olivetskou horu trochu hlubsi snih, vse na skat. lyzich, bylo vse super. Dnes z Albrechtic na magistralu v hlubokem snehu ( info od syna )
Vloženo 2.1.2019 20:12
Na Novou louku jsem dorazil asi ve 14:30, to pořád chumelilo, zpět jsem jel v 16:30, už padalo jen lehce a při troše opatrnosti tam i zpět bez problémů. Horší mi to přišlo, ostatně jako vždy, z Liberce jen do Bedřichova - několik dobráků v autech, co se řítí rychlostí blesku středem vozovky z kopce v protisměru, až člověk musí skoro úplně zastavit v závěji na krajnici...

PS: Jinak skate teda trápení, zítra dám klasiku.

(Odpověď na dotaz uživatele Dominik z 2.1.: Jak to vypadá s dojezdem autem na parkoviště Nová louka? Dneska během dne nasněžilo tak 60 cm nového sněhu a zítra by mělo taky, dalo se tam dneska přijet a hlavně odpoledne autem odjet? Díky.)
Vloženo 2.1.2019 8:18
Od parkoviště u kapličky směrem na Královku to na bruslení bylo. Ale kvůli hustému mrholení jsme ani na Královku nedošli a zabalili to.

(Odpověď na dotaz uživatele Standa z 1.1.: Chci se zeptat, zda je stopa na bruslení rovnou od parkoviště Hrabětice nebo je potřeba se přesunout dále? Pokud ano, která trasa je nejlepší? Díky!)
Vloženo 1.1.2019 16:53
Z Mořiny sněhu dost. Stejně tak stop od sněžných skůtrů. Po nich se jede opravdu bezvadně. Taky dost hnědých věcí, které psomilové nejsou schopni sebrat.... Je třeba si říct, že ty hnědý fleky na manžestru nejsou hlína, ale něco úplně jinýho rozšmelcovanýho frézou rolby. Snad připadne a čoklomilci se chytnou za nosy.
Vloženo 1.1.2019 14:21
Ze stadionu projekty malý okruh. Snih mokrý, ale borilo se jen místy. Během dopoledne se přidalo husté mrholení. Sněhu je zatím všude dostatečně a k večeru asi napadne nový. Jak to zítra prituhne budou tratě v dobré kondici.
Vloženo 1.1.2019 11:57
Dnes v 9 ráno brusleni z Bedřichova na Hřebínek a přes Olivetskou. Perfektní rychlý sníh, po stranách 2 stopy, výborně upraveno. Bohužel zase začalo mrholit během jízdy. Dík OPS za přípravu.
Vloženo 4.1.2019 9:22
Parkoviště naproti hráze Souš (to úplně nahoře před zatáčkou k Montanii) nefunguje, je ve stádiu stavby. Parkoviště pod hrází funguje, je tam automat a stojí 50kč/den. Přístroj údajně nevydá lístek v případě, kdy není vhozena přesná částka 50kč. Lze ale použít aplikaci ClickPark. Auta bez lístků jsou prý pravidelně pokutovány (lístečky za stěračem). Také jsem zaslechl ve stopě informaci, že jsou prý pokutována auta, která jsou zaparkovaná na točně autobusu, které je několik desítek metrů pod parkovištěm.

(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 1.1.: Jak prosím vypadá parkoviště před hrází Souš? Funguje, popřípadě za kolik na den? Díky!)
Vloženo 1.1.2019 20:29
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 1.1.: Jak to vypadá s parkovištěm na Smědavě? Po úterním vyhrabávání auta, se raději ptám. Diky za info Martin)

Vcera co jsem videl, tak to vypadalo dobre. Bylo odklizeno a auta tam parkovala...
Vloženo 1.1.2019 20:28
V 6:30 klasikou: Bedrichov - Kristianov - Rozmezi - Knajpa - Kasarenska -Smedava - Knajpa - Krasna Mari - Hrebinek - Bedrichov. Fantasticky upraveno. Snehu dost. Stopa skoro vsude. Jen kolem Krasne Mari mistama vymrzle bez stopy. Stopa v nizsich polohach vymrzla - univerzal klistr fungoval, nahore krasne prachova - pomalejsi. Ruzovej vosk taky fungoval. Diky OPS za upravu.
Vloženo 1.1.2019 4:36
Odpověď na dotaz od "Jan" z 30.12. : Parkoviště u Václavíkovy studánky je v provozu, kapacita cca 150 voz.parkovné 50kč.
Vloženo 31.12.2018 17:12
Klasika v 7:30 z Bedřichova přes Kristiánov, Knajpu, Kiosek, Předěl, Smědavu, Knajpu, Krásná Máří, Točna, Kristiánov, Bedřichov.
Podmínky nejlepší za tuto zimu. Stopa od stadionu parádní skoro celou trasu, zpět kolem Krásné Máří a dále už zledovatělá a zbytek trasy už v horším stavu díky masám lidí. Nejlepší je to kolem Předělu.
Vloženo 31.12.2018 16:37
Skate v 8h. z Jakuszyc, po Orle manšestr, nikde nikdo. Od Orle po přechod tradičně pěší stezka. Asi 200m před hraničním mostem jsem to radši sundat, cesta byla potok, spadený strom přes cestu. Nad mostem na České straně právě protahovala rolba, takže znovu manšestr. Jizerská silnice protažená. Smědava, Kůrovec, Kasárenská na Knajpu (-3°C, tady už začínaly silvestrovské davy :-), ale pořád nádherné stopy a pohodoví běžkaři. Přes Čihadla, Tetřeví boudy, KM na Hřebínek. I tady sněhu dost a skvěle upraveno. Od Hřebínku přes NL do Bedřichova. Sněhu dost, lidí ještě více, stopa dobrá, jen sníh už trochu povolený nadnulovou teplotou. V Bedřichově ve 12h. 1°C, na centrál pár aut čekalo na volné místo. Díky OPS a do Nového roku všem pevné zdraví, pohodu... SKOL!
Vloženo 31.12.2018 16:19
Rano v pul 8 z centalu skate velky okruh + Knajpa. Super podminky, krasna uprava pro klasiku i skate. Oproti patku pripadlo a snehu je dost. Krasne zakonceni tohoto roku!

Chci poprat OPSce a vsem lyzarum vse nej do noveho roku. At to svisti!;-)
Vloženo 31.12.2018 14:02
Dnes v 7.00 z Bedřichova na fialovém klistru (1 až -4) naprostá nádhera , tratě úžasné. OPS Díky . Vydržel tam 40 km až do konce .
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 31.12.: Poradí někdo mázu, prosím?
Co červený speciál V55?)
Vloženo 31.12.2018 13:37
-1,5°C ráno v 8hod. Sníh krupice. Namazáno VG30, V40, V40, na místě navrh V45. Na zrcátkách ustřelovalo docela hodně. Jinak kolem Jizery to drželo pěkně. Pěkné svezení i pro amatéra.
Mořina → Jizerka → Promenádní → U Jezdecké cesty → Na Kůrovci → Kůrovec → Kasárna → Knajpa → Smědava → Kiosek → Jizerka → Mořina
Celkem: 20.23km
Převýšení: 398m
Vloženo 31.12.2018 10:19
6:45 bruslení z Centrálu velký okruh + z nové louky ještě Za přehradou a přes Olivetskou horu a Hřebínek zpátky. Stopa SUPER, dneska to frčelo! Na Olivetské trochu vytáto, ale v pohodě se dá jet po druhé straně cesty, jinak všude sněhu dost a parádní svezení.
Vloženo 31.12.2018 8:05
Silvestrovská časně ranní jízda v pěkně upravené stopě.Lehce pod nulou mikrokontakt stoupá i v nejprudších mistech.Panelka v trochu moukové pomalejší stopě super,sněhová míra ukazuje 50cm.
Vloženo 31.12.2018 8:04
Odpověď pro Honzu,
minulou zimu se platila tuším 100kč,byl jsem tam jednou.
Jinak webkamery na stránkách OPS zabírají přímo to parkoviště,tak se můžeš mrknout.
A občerstvení v kapličce je prima:).
Vloženo 31.12.2018 2:04
30.12. odjezd z parkoviště cca 16:40 - vrstva rozbředlého sněhu činila některým autům problémy. Parkovné 100 Kč v automatu (mince / bankovky) stačí zaplatit až před výjezdem.

(Odpověď na dotaz uživatele Standa z 30.12.: Může mi někdo informovat o parkovišti Hrabětice (u kapličky)? Jak to tam vypadá, kolik se platí? Díky moc!)
Vloženo 30.12.2018 23:37
V 12:00 z Mariánské hory na Protrženou přehradu, Kasárenskou, Knajpu, Rozmezí a na stadion.

Úmyslně jsem vyrazil později, rolba upravila Mariánskou horu tak v 11:30. Husté sněžení, trasy téměř okamžitě zapadané. Tam kde projela rolba jednou je to na skate hodně měkké, nejlepší úsek byl Knajpa - Čihadla, tam opravdu tvrdý podklad. Hodně foukalo, vánice, pořádné horské počasí :-). Od Kristiánova do toho padal sníh s deštěm a oproti trasám nahoře nic moc, navíc davy lidí...
Problematická místa žádná, rolby už ale zajíždí více do příkopů (aby se trasy rozšířily), takže se hůlky hodně boří, zejména úsek Protřžená - Kasárenská a od Blatného rybníka na Novou Louku.
Skiny fungovaly výborně, v kombinaci se skluzným voskem jely i pořádně rychle - tak rychle, že jsem se v půlce kopce z Rozmezí pořádně rozsekal, zlomil hůlku a narazil ruku. :-) Kiosky otevřeny, parkoviště na Mariánské hoře plné. Díky, že všechny 4 rolby od rána upravovali celou magistrálu, bez jejich úpravy by jsme se všichni dnes pořádně bořili!

Na závěr k diskuzi:
1) Pěšáci ve stopě - na Mariánské hoře (po čerstvě upravené trase, v prašanu) šli 2 pěšáci s dítětem, každý na 1 straně prostoru na skate a dítě uprostřed.. Před vstupem si prohlíželi tu žlutou ceduli, kde je zákaz vstupu chodců.

2) Kritici Jizerské OPS - Jako většina lyžařů do OPS nevidím, ale nevím co vám tak vadí. Rolby vyrazily například i dnes ráno, i když ještě nedosněžilo. Mohli se na to vykašlat, vyrazit až dnes v noci a všichni lyžaři (hlavně bruslaři) by si dnes moc nezajezdili. A navíc v noci vyrazí opět upravit celou magistrálu! Mně se jejich práce líbí - snaží se stále vylepšovat služby (např. lepší osvětlení na stadionu, sprcha, šatna, skříňky, zasněžování) nebo třeba informují předem o úpravách na několika místech.

PS: Příspěvky, které neobsahují žádnou zprávu o aktuálních podmínkách prosím piště přímo do obecné diskuze, stejně tam budou přesunuty. Ztrácí se tu pak užitečné informace o stavu stop. Díky.
Vloženo 30.12.2018 22:51
Odpoved Bohousovi ohledne příspěvku za upravu trati- ja si kazdy rok kupuji známku za 1000 Kc ( letos ma modro barvu) :-):-)
Vloženo 30.12.2018 21:26
Zimní počasí 28.-30.12.18 stále na prázdninách. Dnes sice padal mokrý sníh, ale střídavě s deštěm. Potkal jsem rolbu u Kristiánova. Podle předpovědi to už za týden bude o 100% lepší. X krát se tu řeší stav parkoviště na Smědavě a práce OPS.Bylo by dobré, aby si kritici sáhli na srdce a vždy taky uvedli, jakou částkou přispívají na úpravy stop. Děkuji OPS a všem sponzorům a už dnes se těším do stopy v roce 2019.
Vloženo 30.12.2018 21:18
@Kolda Diky za info o stavu parkoviste na Smedave. Chtela jsem tam zitra vyrazit, ale asi radeji zvolim Bedrichov, i kdyz podminky tam asi nebudou nic moc.
Dle meho nazoru zluty listecek neodpovida danovemu dokladu...
Vloženo 30.12.2018 19:57
Funguje, dnes bylo odklizene a kolem 10h jeste spousta mista. Pocasi asi odradilo nektere lyzare. Plati se 50Kc.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 30.12.: Zdravím, chtěl bych se zeptat zda-li funguje parkoviště u Václavikovy studánky - případně v jakém je stavu. Děkuju!)
Vloženo 30.12.2018 19:07
Dnes, fuker ze zapadu,pres den pripadlo cca 30 cm , jizerka parkoviste - kiosek- pesakovna- jizerka, tezké mazat. Klistr dobry do stopy, lepivy nacerstvy snih, uvidime zitra.
Vloženo 30.12.2018 18:36
Dnes odpoledne v 15:00 Smedava-Knejpa-Protrzena prehrada-Smedava. Po celodenním sněžení hlavni trasy v dobrém stavu ( ujezdene od lyžařů), na Protrzenou přehradu se to trochu uz borilo, ale jinak taky dobry. Smedava byl mokrý snih ( ve stope mejdlicko), Knejpa uz prasan, takze velmi tezke namazat na klasiku :-).
Jinak dnes parkoviště Smedava znovu hruza- ve Ct parkoviště shrabaly bagrem( coz bylo dobre udělané), ale od te doby na to zase nesahly ( tj. 2 dny nahore neustale snezi) a dneska znovu 20cm sněhová brecka- vecer jsem pomáhal vytlačovat 2 auta, co z toho nemohly vyject ( a obsluha uz v 17:00 pryc). Jestli to zitra neshrabnou a trochu to zmrzne, tak hruza! A to pan z parkoviště za takto uklizene parkoviště po mel chtel v tech 15:00 100 Kc!, coz jsem odmitl ( nemam problem zaplatit-a vzdy to rad udelam, ale musi to byt za adekvatni sluzbu- tj. uklizene parkoviště, z kterého mohu bezpečně vyject a nebát se, ze zapadnu)). A mozna ryšavá otazka - je žlutý lísteček od satnarek s ručně dopsanym datumem správným dokladem o zaplacení parkovné, co dává obsluha parkoviště?
Vloženo 30.12.2018 16:10
Dnes Souš - Smědava a zpátky. Čerstvý sníh a velmi čerstvý vítr převážně s deštěm. Do kopečka proti větru jen pro otrlé. Pršelo kupodivu i na Smědavě (850 m.n.m). Cestou zpátky podél nádrže Souš už ve stopě voda a pod stromama větvičky. Ale sníh všude souvislý, takže pokud půjdou teploty pod nulu, bude dobře.
Vloženo 30.12.2018 12:36
Dnes ráno okruh od Šámalky přes Hřebínek na Knajpu a přes Rozmezí zpátky. Přes noc připadlo cca 10 - 15 cm sněhu, do kterého ale zase pršelo, takže byl dost těžký a navíc hluboký- tratě nebyly po ránu ještě protažené. Nicméně by se snad mělo v příštích dnech ochladit a připadnout další sníh, takže to vypadá nadejně :-)
Vloženo 30.12.2018 23:56
V 16:00 z Nové louky malý okruh. Trochu do toho sněžilo, sněhu dostatek. Parkoviště na NL plné, navíc jim nefungoval systém, při vjezdu to tisklo prázdné lístečky :-)).
Vloženo 29.12.2018 20:18
Od Vaclavik. studánky k hraniční ceste. Čerstvý sníh jizdu zpomalil, ale jinak moc pěkně svezení. Jen ty davy lidí . Jiné to už zřejmě nebude
Vloženo 29.12.2018 18:26
Dnes z Jakuszyc do Bedřichova, problematický úsek jen od odbočky pod Orle podél Jizery k hraničnímu mostku - potůčky přes cestu (přenášeni). Od mostku až do Bedřichova zatím dobré sněhové podmínky, stopa díky vlhkému sněhu už místy nedrží. Dobrý odraz na žlutý klistr Toko.
(Odpověď na dotaz uživatele Hana z 29.12.: Ahoj, chceme zítra vyrazit na klasiku (nejspíš z Jizerky). Má někdo ze dneška ozkoušenou mázu? Vůbec netušíme, na co to zítra bude...)
Vloženo 29.12.2018 17:47
Ráno 7hod bruslení z Centrálu směr Nová Louka, Hřebínek, Točna, Pod Holubníkem a stejnou trasou zpět. Stopa super upravená, ale cestou zpátky už měkká a rozježděná. Ze začátku sněžilo, pak sníh s deštěm až spíš jen sníh. Ve stopě sněhu pořád dost .. A lyže bez obav ;)
Vloženo 29.12.2018 16:36
@Iva: Protože v posledních dnech bylo dost teplo a mokro, i nahoře v noci teploty sotva klesaly pod nulu, tím spíš v nižších polohách jako MHB. Navíc dnes v noci měla rolba na Jizerce poruchu a objela méně, než se plánovalo (nebo vůbec nic a hlavní trasy na Jizerce za ni objela jiná? Nevím...).
Já byl dnes na hlavních trasách mezi Bedřichovem a Jizerkou příjemně překvapen: nebylo to tak měkké, mokré a vytáté, jak jsem se obával - nakonec celkem příjemné proběhnutí. Dnes dopoledne zjevně teploty lehce pod nulou, nahoře sněhové přeháňky. Akorát po poledni od Kristiánova do Bedřichova spíš mokré a měkké.
A když už sem píšu: pro info, včera jsem byl v Jakuszycích, hlavní trasy v centrální části byly upravené a v dobrém stavu, smyčka nad Mýtinami nebyla upravená vůbec, ty nad Szklarskou Porebou naposled před více dny, na bruslení celkem bída (rozježděné a pak ztvrdlé), na klasiku by to asi ještě šlo, ale obecně tam často jsou vytátá místa na křížení potůčků, často se ještě dala překročit, místy ne.
Vloženo 29.12.2018 16:06
J.D.-M.H.B.- Protrženka- Knejpa a zpět. Sněhu dost, ale dlouho neupraveno, podle toho to vypadá. Vždycky se na víkend upravovalo. PROČ ne tentokrát???
Vloženo 28.12.2018 22:20
V 7:30 velký okruh + Knajpa. Skiny frčely výborně! Ráno stopy super, kolem desáté frekventované trasy lehce rozbité. Úsek Bedřichov - NL již s problematickými místy - velké dík panu Mizerovi, který nahazuje sníh:-)! V lesních úsecích nečistoty ve stopě. Celou dobu lehce mrholilo. Bohužel sněhu ubývá:-(.
Vloženo 28.12.2018 22:11
V 10:15 z Nové Louky malý okruh (přes Olivetskou horu) a potom do Hrabětic přes spojku na závodní tratě a přes Královku.

Problematická místa jsou na Olivetské hoře, dá se to zatím objet. Spojka od Blatného rybníka na závodní tratě je ještě sjízdná, už se tam ale vyskytují problematická místa. Na závodních tratích jsou nečistoty ve stopě. Pod Prezidentskou a na pláních mezi Královkou a Hraběticemi rozdupané od pěšáků, na pláních také problematická místa.

Skiny mi moc nefungovaly, ale jinak prý dobře funguje fialový i univerzální klistr. Sníh rozmrzlý, vlhký, v nižších polohách poločvachta. Centrál plný, Maliník 50 míst. Nová Louka volno jako vždy. Ignorujte signalizaci, která trvale ukazuje "obsazeno". Nikdy se nám nestalo, že by bylo parkoviště obsazené. 3 hodiny 100 Kč, den 200 Kč.
Vloženo 28.12.2018 20:40
Od Maliniku k rozcestí u Buku vydřená asfaltka ale dále okruh Nová Louka, Hřebínek, Točna, Kristianov stopa naprosto suprová, třicet čísel sněhu vsude.
Vloženo 28.12.2018 17:41
Ze Smědavy přes Hřebínek na Bedřichov stopa dobrá vzhledem k počasí. Trvale mrholilo až pršelo. Bohužel magistrála čím dál častěji slouží k venčení psů a tak je potřeba objíždět hromádky a dávat pozor. Možná by stálo za to na zákaz více upozornit.
Vloženo 28.12.2018 17:11
Na to, že má zimní počasí prázdniny, to nebylo špatné, stopy stále dobré až z NL na všechny strany, trochu mžilo, teplota +1C. Nápojové ambulance obležené, úsek NL - Bedřichov připomínal Václavák. Zítra a v Ne to nebude jiné. PF 2019
Vloženo 28.12.2018 13:38
Skate ze Souše (9h, 0,5°C) po silnici na Smědavu a kousek po Kasárenské nahoru ke Knajpě. Sněhu dost, v průměru po střed svodidel. Střed silnice hrbolatý, projeto před 2 dny, skútry tomu taky daly své, ale bylo to utažené a tvrdé, takže44 to jelo rychleji než předevčírem. Pomalu, oale jistě leze sníh dolů. Snad se to příští týden otočí.
Vloženo 28.12.2018 13:38
Ráno v 8:30 z Bedřichova klasikou na Knajpu a zpět. Úprava dobrá, pod stromy místy jehličí. I nahoře mrholilo a teplota byla lehce nad nulou. Stopy v dobrém stavu, převládal vlhký firn. Od stadionu k Nové Louce hodný pán nahazoval sníh, alespoň jsem mu poděkoval. On mi odvětil, že mu spíše lidi nadávají, že tím ničí stopy. Tak když už mu nepomůžete, alespoň poděkujte. Díky němu se navzdory oblevě prodlouží sjízdnost dané oblasti. Takže ještě jednou DĚKUJI !!!
Vloženo 28.12.2018 13:18
Rano v 9:00 parkoviste na Morine plne, klasicky prez Knizeci na Smedavu, na Knajpu a zpet po Promenadni. Teplota oklo nuly a mrholeni, dost pomale a hromada lidi. Snehu furt dost, skoda ze to neupravili poradne v noci kdyz mrzlo.
Vloženo 28.12.2018 13:09
v 7.10 ve stopě bruslení velké kolo 23 km, stadion,kristiánov ,máří ,hřebínek , za mě naprosto perfektní někde to bylo měkké jinde to přímo letělo, myslím že zítra to bude úplně mokré a davy lidí to úplně semelou snad něco napadne a bude pod bodem mrazu.
Vloženo 28.12.2018 12:48
U Souše už brzy ráno umydlený, bruslení nic moc, směrem ke Kůrovci lepší, ke Knajpě a přes Čihadla ke Kristiánovu super, tam ale už dost měkké. Točna, Máří a zpět Čihadla krása. Parkoviště u Smědavy dnes vypadalo čisté, uklizené.
Parkovací automat u Souše dnes hodně lidi nečekalo, bylo plno a půlka měla za stěračem lísteček.
Vloženo 28.12.2018 12:11
Brzo ráno skate z Bedřichova přes Hřebínek, Krásnou Máří, Čihadla a Rozmezí zpět. Od Buku sjezd směrem k Nové Louce už špatný, ale dobrá duše Jizerek nahazovala sníh. Moc dlouho to tam ale asi nevydrží. Jinak celý v pohodě a než to začalo měknout teplem a mrholením, tak to bylo pekelně rychlý. Stopa byla parádní, ale bohužel pro klasiky to asi dlouho nevydrží.
Vloženo 28.12.2018 10:22
7 ráno z Bedřichova, +1 stupeň ,malý okruh, klasikou na skinech, od Kristiánova výše mrholení, stopa ze začátku parádní ke konci změklá, od hřebínku se mi tu a tam začaly bořit hole. Krásná máří dnes ještě bez problémů na A lyže, u nové louky dobrá duše nahazuje sníh lopatou - nejhorší fleky jsou zakryté, ale zítra už asi na B lyže.
Vloženo 28.12.2018 8:37
Po noční úpravě stop ještě za tmy místy vymrzlé struhadlové stopy,které se postupně vlivem vlhkosti zpomalují.Bruslaři,dávejte pozor na protijedoucí sjezdaře v dnes rychlých sjezdech.
Vloženo 28.12.2018 22:20
V 10:30 z Nové Louky na Rozmezí, Máří, Hřebínek a na stadion.

Skiny fungovaly dobře, parkovaní Nová Louka, problematická místa jsou mezi rozcestím u Nové Louky a u Buku. Není sem rozhrnut technický sníh, dá se to ale ještě objet. U Máří už je to jen tak tak. Jizerky zažívají větší oblevu.
Vloženo 28.12.2018 9:58
Včera večer ze stadionu přes Točnu na panelku do zatáčky a zpátky. Upozorňuji jedničkáře na shit úsek při sjezdu od Buku směrem k Nové Louce - podmáčené a na krajích fleky bez sněhu, nutno prostředkem mimo stopu na plocho jenom přeplácat. Na Točně směr panelka jenom úzký sněhový "mostek" na přelez holého stěrku a cca. po 700 m směr Bílé Buky v pravé stopě černá díra bez sněhu - dá se v pohodě vyhnout i na čelofku.
Vloženo 28.12.2018 8:57
Tak včera jsme jeli ze stadionu na Vládní a na Olivetskou horu. Od Vládní na Olivetskou horu byla nádherná stopa, ale z Olivetské hory na Bílou kuchyni nic moc, je to místy na plužení. Dále pěkná stopa z Bílé kuchyně na Hřebínek. Z Hřebínku je stopa také v pořádku, akorát když jsem tam jel já (cca 13h), tak byl úsek z Hřebínku na stadion velmi frekventovaný.
Vloženo 27.12.2018 22:54
Trasy v noci na dnes upravovány nebyly, od stadionu nahoru celkem plotny ale dá se to objet vždy bez problému. Doufám že to bude upravené, protože dnes v noci to určitě značně premrzne.
Vloženo 27.12.2018 20:47
V 18:00 klasicky z Moriny -0,5°C, pres Kasarenskou ke kiosku a zpet Promenadni, stopa uz hodne spatna a namrzla, mazal jsem klistr swix nero ale stejne to nedrzelo. Snad to upravi jinak zitra to bude o zivot. Budu rad za radu co na takovyhle snih (rozmekly a pak premrzly) namazat.
Vloženo 27.12.2018 17:08
Maliník - Hřebínek. "Děkujeme" povodí Labe, že před Vánocemi pluhují silnici ke hrázi ty 3cm mokrého ledu všem běžkařům určitě stačí, aspoň se jim neboří hůlky :-( Od odbočky ze silnice na vládní 30cm sněhu, tratě ve slušném stavu.
Vloženo 27.12.2018 16:43
Ráno ještě za tmy na Rozmezí drobně mrholí,vlhkost 99,9999%,stopa je měkčí,takže soupaží dnes nahoru žádný velký kvapík.Kasárenská také nijak extra nejede,ve stopě je pod lyží cítit jak se malinko boří.Promenádní ještě místy "suchá".Odpoledne kolem Knajpy jasno,ale lehce přimrzlo,takže to i odjíždí.Od Hřebínku je to ale trochu vlhčí a pomalejší až do Bedřichova.Potkal jsem minimálně deset čokloblbů,ale bohužel nebyli přivázáni k mazlíčkům,abych si alespoň ty gumy, co je sem v tomhle provozu tahají,mohl prohlédnout.To co po nich zbylo,bylo v několikerém provedení nejvíce vidět v kilometrovém rádiusu kolem kiosku v bruslícím pruhu.
Vloženo 27.12.2018 15:14
Ano parkoviste upraveno.
(Odpověď na dotaz uživatele Paulchen z 27.12.: Vi nekdo jestli se jiz ty podminky na parkovisti na Smedave jiz zlepsili? je to jiz prohrnute?)
Vloženo 27.12.2018 13:38
Taje to pod nohama. Snad se brzy ochladí. Klasikou 12km trasou jizerské 10 + kolečko navíc a stačilo. Nicméně i tak hezké protažení po vánocích :-)
Vloženo 27.12.2018 9:45
Ráno 5:30 +3 stupně Bedřichov-Hřebínek-pod Ždárek a zpět na Točnu-pod Sedlo Holubníku a zpět přes Hřebínek do Bedřichova jel jsem skate,začíná to pomalu měknout,myslím,že odpoledne to bude pěkná makačka
Vloženo 26.12.2018 20:09
Dnes skejt ze stadionu na Knajpu a zpátky přes malý kolečko. Na začátku trochu umydlený, tak to zlehka ustřelovalo, ale postupně super, hlavně rovinky. Rozhodně na jedničkový lyže. Parádní svezení.
Vloženo 26.12.2018 19:30
Parkoviště Smedava je nás pozemku České republiky a ve správě Lesy ČR. Stížnosti pište na vedení Lesy ČR.
Vloženo 26.12.2018 18:13
Vielen Dank an Jana für Informationen zu Smedava!
Vloženo 26.12.2018 18:07
Ze Smědavy Promenádní i Knížecí po dvou stopách, lyžování bylo super, jelo to samo.Díky OPS.
Parkoviště na Smědavě byla hrůza, akorát si můžete rozbít auto o neuklizený tvrdý sníh a výmoly na silnici.Snad si nemyslí nájemce , že automat sám vyčistí parkoviště nebo posype zledovatělý povrch pískem????
Vloženo 26.12.2018 17:46
Na parkovisti pod hrazi Souse je parkovaci automat - platba 50Kc (lze jen presna castka mincemi! - nejde ani preplatit - napr. 3x20Kc to nevezme) Rozdavali pokuty. Vetsine lidi bohuzel proto, ze nemeli drobne na zaplaceni... Prip. mozna platba pres app ClickPark
...Stopy od Souse super, ve sjezdu z Vlasskeho hrebene k Sousi na dvou trech mistech rygol od potucku napric pres stopu, ale jde prejet
Vloženo 26.12.2018 17:21
Hallo an Harald
War zwar nicht in Smedava, es wurde aber heute folgendes geschrieben:
das Parking sei zwar möglich, der Parkplatz sei aber katastrophal, nicht geräumt, der nasse Schnee von Sonntag hat man nicht weggeräumt und es hat sich in eisige unebene Masse verwandelt und es sei gefährlich. Das Restaurant sei noch geschlossen, aber es hat ein Parkautomat für was auch immer nötig bei solchen Bedingungen... Also lieber anderswo hinfahren... Grüsse aus Engadin! Hier sind alle Parkplätze geräumt und zum Teil sogar gratis 😜
Vloženo 26.12.2018 17:16
Bedřichov-Kristiánov-Číhadla-Máří-Hřebínek-Bedřichov-skvěle upraveno-výborná práce rolbařů..
Vloženo 26.12.2018 16:47
Díky OPS za trasu Smědava, Nová Louka a zpátky. Super. Na Knajpě už byl v poledne i horký čaj. Ale nájemce smědavského parkoviště odvádí opravdu špatnou práci, automat na placení místo obsluhy je nainstalován, ale jakási chytrá hlava zapomněla, že na rozdil od těch dvou fakt šikovných chlapů co ten parkáč uklidili, to ten vybírací automat sám fakt neuklidí !!! Takže Smědava bohužel jen se čtyřkolkou, je to tam opravdu nebezpečné!!!
Vloženo 26.12.2018 16:30
Bohužel musím potvrdit, parkoviště na Smědavě dnes v 11hod. KATASTROFA (neuklizeno, hluboké díry v zamrzlém sněhu), auta všude po silnici (bez šance se vyhnout) a to je tam nově umístěn parkovací automat. I autubus měl problém vyjet ze zastávky.
Vloženo 26.12.2018 16:22
Smědava - parkoviště - opravdu jen pro otrlé !!! Parkoviště neupravené, nekoordinované a nový parkomat zamrzlý. Hospoda zavřená. Ale stopy paráda :) díky OPS
Vloženo 26.12.2018 16:11
Cesta k elektrárně v Rudolfov je protazena až na asfalt cca 1km od elektrárny. Pak slušná stopa, jen místy vzala rolba hlínu. Tak bacha při sjezdu. Sjezd z Olivetske dolů k přehradě je bezpečný bez vytátých míst. Jen nahoře na Olivetce dělá na půlce cesty neplechu potok. Díky Jizerské ops za péči.
Vloženo 26.12.2018 16:04
Dnes odpoledne klasika od Hajenky Peklo pres Protrzenou, Kasarenskou, Knajpu zpet. Misty mirne mzilo. Dal jsem stribrny klistr na tenko, ale smekal jsem dost. Ale za ty tiche, liduprazdne hory to stalo.
Vloženo 26.12.2018 15:08
Taky jsem dal tuhej fialover VR a smekalo to :-)) vejs to bylo lepsi ale porad nic extra :-( co kdo mazal a pekne se odrazil ?
Vloženo 26.12.2018 14:28
Vládní pod Maliníkem je se sněhem na hraně.
Ještě jednou se protáhne radlicí Vládní na Maliník a bude se tam jezdit na šutrech. Trochu to nechápu - každý rok se řeší, že je potřeba odlehčit nástupnímu místu stadion, ale reálně to poněkud skřípe... pod lyžemi pak doslova...
Vloženo 26.12.2018 14:13
Skate v 9.30h ze Souše (0°C) Soušskou silnicí na Smědavu, Kasárenskou na Knajpu (-3C°) a zpátky. Po Smědavu manšestr, od U studánky na Knajpu větší provoz, na skate krásně vymydlený, tvrdý, jelo to samo. Cestou zpátky skútr s naloženými sáněmi od Souše na Smědavu nechal cca 3-5cm rýhy, ale čím víc lidí, tím rýhy mizely.
Vloženo 26.12.2018 11:45
hallo tut mir leid aber nicht möglich....:-(
Vloženo 26.12.2018 11:36
Rano v 9h Bedov-Blatak-Josefac-Kristianov-Tocna-Hrebinek-Oliverska a kolem C.Nisy zpet. Vse upraveno, kolem Joseface mekci (rolby tam moc nejezdi). Hezke svezeni na skate, ve stope zrcatka. Skoda jen, ze na webu OPSky je trochu laxni popis co se projelo “Všechny úseky, které rolby projely během dnešního dne, budou po dalším sněžení v nočních hodinách projety znovu.” Ale letos to je standard :-)
Vloženo 26.12.2018 11:30
Sport frei, Langläufer!
Wie ist die Situation am Wittighaus/Smedava? Ist parken wie in den Vorjahren wieder möglich?
Danke!
Vloženo 26.12.2018 11:05
Ahoj, dnes rano v 7:00 Smedava-Hrebinek-Olivetska-Bedrichov stadion-Kristianov- Rozmezí- Smedava. Trate nadherne upravene, vsude dve stopy na klasiku. Na většině trati ve stope sklicka, takze na klistr ( ne jako ja tuhy VR swix 45...:-)
Co ale katastrofa, to je Smedava. Parkoviště do dneska neuklizene, auta parkuji, kde se da, silene díry od zmrzlého snehu a auta dal najizdeji - to bude masakr a nedoporučuji jezdit autem (v 9:30 uz nebylo nic volneho, i kdyz tam parkovalo max 30 aut...), ale vyuzit autobus. Taky tam asi majitele přivezli akorat hoby sneznou frezu...., nejsem si jisty, jak si poradi se zmzlym ujezdenym snehem/ledem... :-(,:-(. Kdyz si vzpomenu na Franky a jeho vzdy upravene parkoviště - je mi do pláče!
Vloženo 26.12.2018 22:29
Údržba parkoviště smědava není jen tak pro někoho. To že ho dál neprovozuje Frank byla od lesů velká chyba. Naposled jsem tam parkoval v sobotu ve 20ti cm totálně mokrého sněhu. Vystoupil jsem z auta a vodu měl po kotníky. Nikdo to neuklidil a ta divočina na parkovišti tak zmrzla. Parkoviště nepoužitelné.
Vloženo 25.12.2018 23:03
Dnes 17 hod. Bedřichov-Hřebínek-Máří-Knajpa a zpět jel jsem skate podklad tvrdý ujetý,jelo to super, před Knajpou padalo,foukalo souhlas s DANDY OB
Vloženo 25.12.2018 21:08
Klasický stopou Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Knajpa a zpátky přes Máří - Hřebínek - Nova Louka cca 17-19, Bedrichov 0°C, dal jsem modrou extru a na ni fialovou, po Kristianov zrcátka, nad Kristianovem sněží a lepí a drhne, na hřebeni chumelí a fičí, stopa zafouná, docela dřina. Od Tetřevek zase stopa, ale se sněhem, moc to nejede.

Bruslení asi snadnější, jak nahoře fouká, tak je tam spíš tvrdší podklad. Stopa mi přijde až moc nakraji, hole se boří do sněhu a do lesa je to moc blizko ...

Docela se těším, až jednou potkám "normalni" počasí ... ale sněhu je od Bedova dost, klidně závodní lyže. Všude 2 stopy, ale po celém dni rozbité nebo zafoukane .
Vloženo 25.12.2018 20:36
Klasikou Bedřichov - Kristiánov - Hřebínek - Olivetská - Vládní - Bedřichov. Všechno upraveno, průběžně sněží nebo padá mrznoucí děšť. Někde čerstvý sníh ve stopě, někde zrcátka, těžko namazat, v Bedřichově už 0°C. Bufet na Hřebínku dle cedule do 25.12. zavřeno.
Vloženo 25.12.2018 18:54
Klasikou z Mariánské Hory nad Albrechticemi polozapadanou stopou na Protženku - kiosek má otevřeno, následně Knajpa, Točna, Kristiánov, Rozmezí a přímo k autu. Sníh vhodný pro mikrokontakt, ve spodních partiích mírně namrzal, na mejdlíčkách ve stopě hřebíky a bez námraz ( jinak se mazala VR 50 i 55 ). Na parkovišti na M. Hoře nově parkovací automat na kovové mince, 50 na den, nyní ale nefunkční.
Vloženo 25.12.2018 17:23
Dopoledne kolem Jos. dol přehrady. Ujeto z Jablonecké dolů k hrázi. Přes hráz stopou po chodníku, na Kristianov krásná stopa. Úsek U Buku-Kralovka projekty kdysi skutrem, na klasiku ok. Ops se činí. Děkujeme.
Vloženo 25.12.2018 15:30
Skate z Mořiny po Promenádní ke Kiosku a zpátky. Kiosek otevřený, Jarda prostě nezklame. Parkoviště téměř plné, cesta z Desné až na Mořinu pluhovaná bez posypu drtě, ale široké i pro 2 auta. Parkoviště u Václavíkové studánky v provozu, cena stejná jako na Mořině, 50kč. Jizerská silnice moc neupravená, pro skate hluboké a hrbolaté. Promenádní upravená, ale 1-3cmnového prašanu, celou dobu sněžilo, tak to jelo pomalu, ale svezení eňo ňůňo. Díky OPS!
Vloženo 25.12.2018 11:08
Čerstvý sníh padající s mrholením do protažených stop ( -4°C ), takže jsem si přivezl k autu na oblečení pěknou krustu. Jel jsem od Souše ma Rozmezí, zpět se vracel přes Protrženku a pak shodnou cestou po smědavské silnici nazpět. Na Souši vás bude čekat překvapení v podobě parkování. Původní parkovací automat z loučky za budovou hrázného byl přesunut pod hráz, kde se parkovalo zdarma. Je to zřejmě z důvodu v budoucnu budovaného parkoviště nad silnicí v témž místě, kde jsou zřetelně vidět terenní úpravy svahu. Pozor, automat je na na kovové mince, jednotná cena 50 kč.
Vloženo 24.12.2018 21:22
Klasikou ze Stadionu přes NL na Hřebínek a přes Kristiánov na Knejpu, pak po Promenádní na Mořinu a stejnou cestou zpět. Konečně mrzlo už od Bedřichova (-4°C), celou cestu všude dost prašanu, na modrý extra, stopa dnes protažená, ale na otevřených úsecích u Rozmezí a kolem Knejpy rychle zafoukává.
Vloženo 24.12.2018 17:24
Od Souše na Kůrovec čerstvě projeto rolbou i na Štědrý den. Lehce přimrzlo, jako v pohádce cca 30cm sněhu.
Vloženo 24.12.2018 15:26
Ze Smědavy super lyžování po Promenádní, od bunkru na Hruškové nebylo projeto strojově, Knížecí projetá ,ale zavátá, jinak parádní lyžování na Štědrý den.
Katastrofa na parkovišti Smědava, asi 25cm zmrzlého rozbředlého sněhu , místo pro cca 6 aut, nikdo neuklidil parkoviště.Posledních 20 let , když parkoviště měl Frankie, tak nikdy nebyl problém.
Letos Lesy ČR ve výběrovém řízení vybrali nepravomocně odsouzeného Řaháka v kauze Rath a spol, majitele Smědavy, Montanie aj, který se nestará o parkoviště ( letos pouze 1x ho nechal uklidit) a tak to dopadlo.Jakmile ještě více přimrzne, tak už nikdo jen tak parkoviště neuklidí a nebude kde parkovat.Na silnici zase bude pokutovat policie .
Vloženo 23.12.2018 21:51
Klasikou ze Stadionu přes Jezdeckou na Jizerku a po Promenádní přes Kasárenskou zpět. Zhruba do 900 m déšť občas se sněhem, 2°C a stopa mezi Bukem a NL rozmočená, pár míst bude brzo na přenášení. Od Kristiánova výš byla nová úprava rolbou. Od Rozmezí výš chumelenice, sněhu hromady a teplota kolem 0°C. Nemrzlo zatím ale nikde. Jinak Knajpa bude prý zítra zavřená, Smědava otvírá až od 27.12.
Vloženo 23.12.2018 19:10
Parkovat jsem na Smedave na parkovišti, nebot ma 4kolku, ale jelikoz tam byla 20 cm neuklizene brecky a nikdo neridil parkování aut, tak se tam vešlo max 20 aut ( pri mem odjezdu v 9:00). A to ted nahore mrzne a padá snih....

(Odpověď na dotaz uživatele Lipánek z 23.12.: To s tou změnou majitele parkoviště na Smědavě je to nemilé:-(.
@Kolda - kde jste parkoval? Díky za info;-).)
Vloženo 23.12.2018 17:18
Okolo 14:30 Moriny pres Promenadu a Knizeci na Kasarenskou a zpet pres Jezdeckou. Snehu dost, mokry a pomaly. Padalo fest, dest se stridal s snehem s destem a snehem.
Vloženo 23.12.2018 9:45
Ahoj, rano 7:15 Smedava-Knejpa-Kristianov a zpatky. Celou dobu jsem jel za rolbou, Takze super manzestr:-). Jinak v noci napadlo trochu snehu na Smedave (2-3cm mokrého snehu), stale snih poletuje, takze úprava rolbou utužení stopy jen pomohla ( OPS Diky!). Jen na Kristianove asi furt prší...
Co me ale trochu děsí, je parkoviště na Smedave. Frank uz ho neprovozuje a novy majitel na to uplne kašle. Je tam 20 cm rozbředlého snehu a neda se poradne zaparkovat. A dle pana, ktery tam dával cedule ohledne “placeni z mista” jim pry zacina sezona sz 27.12.....
Vloženo 22.12.2018 23:07
V 19 h klasikou ze Stadionu na Knejpu a zpět. Dole 2°C a drobné mrholení, postupně se sněhem. Na Knejpě -0.5°C a slušně sype. Až před Rozmezí stopa protažená, nahoře už zmizela po novým sněhem. Red klistr krásně držel někam za Kristiánov, pak musel dolů.
Vloženo 22.12.2018 23:00
Od 17 z Bedřichova na NL, Kristiánov, Rozmezí a zpět.Od Béďova silně prší, od Kristiánova spíš sněží, na hřebenu pak sněží intenzivně. Klasika docela zoufalá, až po NL ve stopě hodně voda, na červený Swix V60 odraz nicmoc, od Kristianova odraz slušný, ale spíš to drhne... na hoře pak stopa zapadaná, tak jsem se raději vrátil. Na rozcestí U Nové louky 10 cm vody všude... nehezký pohled.
Žádná sláva, měl jsem si pro tento výběh vzít raději skiny, tohle na ně bylo ideální počasí.
Vloženo 22.12.2018 21:41
V 9 hodin dle meteo mezi mraky za deště na buk, pak za mžení NL, hřebínek, maří, čihadla, knejpa. Zpět stejnou cestou. Déšť znovu od točny ale vydatný. Na skejtech při borení hůlek na podklad. Reálný jsou ještě skiny. Všude sníh ale Máří je hraniční, zítra už A lyže asi ne.
Vloženo 22.12.2018 12:53
Dnes 8:30 ve vydatném dešti start z Jizerky směr Smědava - Knajpa a přes Kasárenskou a Knížecí zpět. Podle očekávání měkké, místy bořivé a dost pomalé. Nejlepší mi připadala Kasárenská. Prohlédl jsem stav odboček. Směrem na Mariánskohorské boudy/Peklo/Protrženou úprava zapadaná cca 5 cm mokrého sněhu. Směr Souš čerstvá úprava, ale prostředkem projela pásová čtyřkolka a v měkkém sněhu udělala trochu koleje. K Václavíkově studánce čerstvě upraveno, stejně jako dolů k Souši. Celkově jsem ve stopě potkal do 20 nadšenců. Sněhu je spousta.
Vloženo 22.12.2018 9:26
Jeli jsme jen ze stadionu na Novou Louku okolo půl druhé, šíleně to klouzalo tak jsme nakonec vzdali cestu na hřebínek a skončili jsme jen na Nové Louce. Jinak od rozcestí u Buku to sjede i každý začátečník, protože mokrý (nový) sníh ve stopě hodně brzdí.
Vloženo 21.12.2018 19:19
Dnes odpo pěkně v mokré chumelenici jenom kousek ze stadionu ke Hřebínku a zpátky. Terén kvůli sněžení špatnej, ale na bruslačku ještě sjízdný, samozřejmě měkčí. Při návratu na stadionu během cca. 45 minut už dole sníh s deštěm. Naštěstí srážky už končí a přes den něco připadlo. Pokud zítra nebude úplný dešťomasakr, tak to asi bez problémů ten den a půl, dva dny tepla vydrží. Od 800 m výš to asi bude úplně v poho, kromě klasických problémových míst - pokud poteče voda ( mostek nad Hřebínkem atd.)
Vloženo 21.12.2018 17:51
Projeto Bedřichov stadion - Jizerka a zpět. Všude sněhu dost , stopy v dobrém stavu dokud nezapadaly. Což je vzhledem k hlášenému oteplení dobrá zpráva . Otevřeno nejen Kiosek , ale i Knajpa !!! Namazat na klasiku oříšek . Jakž tak VR65 .
Vloženo 21.12.2018 16:01
Přes ujištění OPS na strankach,ze bude rano protaženo,rano po osme na rozmezi,knajpu v hlobocaku..projeto bylo v deset od tocny😤😤
Vloženo 21.12.2018 14:44
Ze Smědavy po Promenádní na Jizerku a zpět po Knížecí nemělo chybu, stopa pěkná, okolo 13hod. začalo sněžit s trochou deště.Po příjezdu na Smědavu v 13.30 jsem potkal traktor s valníkem na kterém bylo asi 20 myslivců a řítil se od Smědavy směr Předěl a ničil upravenou stopu.
Vloženo 21.12.2018 14:13
Dnes ráno trasa z Nové Louky na Knajpu, Točnu, Novou cestou na Kristiánov a zpět na Novou Louku. V Jizerkách poněkud anarchie, každý si dělal co chtěl, o.p.s. si dnes zrovna pochvalu nezaslouží. Ačkoliv vedení psalo, že rolby vyrazí v osm ráno (proč tak pozdě, když bylo jasné, že se bude rapidně oteplovat?), ještě kolem desáté hodiny stopy téměř žádné. Když už někdo klasickou stopu vyšlapal, hned byla zničena bruslaři. Sníh se umydloval, nahoře téměř prašan, dole zrcátka v rozvrklané stopě. Těžko namazat, ani chlupaté lyže nebyly úplně skvělé, ale přesto asi nejlepší řešení. Popadané stromy na Nové cestě.
Vloženo 21.12.2018 13:05
Cerstve protazeno minimalne z Bedrichova na Novou Louku, Kristianov a nahoru na Cihadla. Pak jel rolbar z odbocky U Knejpy smerem dolu smerem k Parizove krizi. Ve stope to drzelo paradne, uplne dole moc ne.
Vloženo 22.12.2018 10:12
Z Maliníku na Hřebínek parádní svezení! Sněhu dost a padá další, stopa místy už poničená, celkově ale hodně dobrý. Díky OPS za údržbu!
Vloženo 20.12.2018 19:42
Díky Láďovi M. za péči o trať. Co jezdím do Jizerek na běžky tak nezištně nahazuje sníh na problematická místa (v tomto týdnu např. U Buku a dalších místech). Pokud ho potkáte při práci s lopatou vysekněte mu poklonu - je to borec.
Vloženo 20.12.2018 19:25
Prosím OPS o úpravu Studeného údolí a Vládní pod Maliník rolbou. Sněhu spousta, ale je to měkké.
Děkuji.
Vloženo 20.12.2018 17:31
Děkuji neznámému za odpověď na můj včerejší dotaz. Dnes ráno jsme bruslili obvyklou trasu Stadion-Hřebínek-Máří-Knajpa-Kristiánov-Nová Louka-Stadion. Potvrzuji, že to podklad byl tvrdý a místy ledový, ale při tomhle počasí zaplať pámbůh za to, že jsme mohli zajezdit. Já osobně jsem OPS vděčný za to, co za daných podmínek dokázala vykouzlit. Zdar! Järv
Vloženo 20.12.2018 15:29
Ráno omrzlice, malý okruh pro skaty připomínal kluziště, zejména na panelce.
Páteřní trasa projeta naposled 15.12.
Jinak rolba nebyla od března zatím spatřena kolem Černé Nisy, kolem přehrady Josefov ani na Vysokém hřebeni. Na stránkách OPS ani čárka jest-li už mají rolbaři nakoupené dárky a někdy zase vyjedou. Možná čekají až do neupravených cest naprší a všechno to sleze :-) Pak se dozvíme, že se nedá vyjet, protože je málo sněhu. Někde to jde, nikde ze záhadných důvodů ne. Tak hezké vánoce :-)
Vloženo 20.12.2018 14:39
Dopoledne do prašanovoledovoomrzlicové stopy začíná připadávat nový sníh.Extra jako vždy smeká,takže dnes opět neplánovaně hezky prasečím stylem po bruslícím tvrdém pruhu.Místama je docela slušný tvrdý mlat,takže to chce opatrněji ve sjezdech.Z Točny ke Hřebínku to dnes jede hodně přes 50km,takže když míjím psa s navolno puštěným pánem(čokloblbem), tak si málem nestihni nestihnu ulevit.Dnes to jede na střídačku,ale většinou lépe v bruslícím pruhu.
Vloženo 20.12.2018 14:30
11 hod. Bedrichov (-2) - Kristianov - Knajpa - Mari - Hrebinek (-4) - Bedrichov, snezilo, stopa zapadla, pomala, ale jinak super, rode multi drzelo ok.
Vloženo 20.12.2018 14:22
Ráno trochu rychlejší(stadion - Hřebínek) ,ale připadlo a nazpátek super.
Vloženo 23.12.2018 10:00
Ahoj, minulý víkend v sobotu (15.12.) bylo komplet odhruneté a připravené na sezónu...takže směle na běžky i z této destinace.
(Odpověď na dotaz uživatele Běžkař z 23.12.: Ahoj, víte někdo, jestli je v provozu to velké parkoviště u Václavíkovy studánky? Díky.)
Vloženo 20.12.2018 20:53
Odpoledne z Mořiny promenádní na Smědavu prašan super, jedna stopa tvrdá pěkná. extra držel jak hřebíky.
Vloženo 20.12.2018 16:13
Přesně souhlasím s Pepou OPS spí, projela základní trasu jednou, web je mrtvej info 0. Ze Souše a Albrechtic nic. Kolem přehrad nic. Pravou hůlkou do rozmezí zabodáváme už 20 cm pod úroveň jak je to vypíchaný. Už mi to připomíná silničáře, který taky překvapí sníh v prosinci. Obleva projede sněhem a bude. Všiml jsem si, že už někdo nahazoval sníh lopatou, tak to palec nahoru, asi LM. Lyžovat se ale dá, takže je to asi v pořádku, mohlo by být hůř.
Vloženo 20.12.2018 12:27
Uježděný sníh, místy již dost zledovatělý. Občas prohrnuto, občas posypáno.

(Odpověď na dotaz uživatele Olina z 20.12.: Ahoj. Chtěla jsem se zeptat, jak vypadá silnice z České chalupy do Bedřichova??)
Vloženo 20.12.2018 9:34
@Olina - uježděný sníh, posypáno
Vloženo 19.12.2018 22:42
Ano, stopy i pás uprostřed tvrdé, krásné podmínky pro bruslaře i klasiky. Díky ops!
(Odpověď na dotaz uživatele Järv z 19.12.: Omlouvám se, svůj dotaz jsem omylem poslal jako zprávu. Takže ještě jednou prosím, bylo to dnes v okolí Bedřichova na bruslení? Díky, Järv)
Vloženo 19.12.2018 21:37
Dnes první, ale luxusní sklouznutí z Prezidentské k bunkru a zpět. Tam k Buku, dále ala Jiz50, bez finální smyčky, zpět z Čihadel opět přes Kristiánov a po hrázi domů. Stopy od neděle na 1–, možná jen části Promenádní za 2. Většinou po jedné straně (z toho plynoucí drobná debata na Jezdecké se starším párem, jestli se ve stopě jezdí z kopce, nebo vpravo). Z Kristiánova přes hráz po Štumpeho kámen jen vyšlapané, ale v pohodě. Lyžařů desetina oproti lednovému víkendu. V50ka držela obstojně celou cestu, kromě prďáku ze Smědavy. Knajpa zavřená, Smědava taktéž (!, podle cedule na dveřích otevře až 27.12.) Ale pozor, Kiosek otevřený. DMSka za 90 samozřejmě, díky o.p.s. za úpravu.
Vloženo 19.12.2018 21:35
Z Bedřichova v cca 11h, centrální parkoviště téměř prázdné, Nová Louka, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Kůrovec, Smědava, Knajpa, Máří, Hřebínek, Nová Louka, Bedřichov. Stopa slušná, trochu rozježděná a vyfoukaná kolem Máří, po cestě na Kristiánov občas hůlka prošla zřejmě na asfalt, ale bylo by to i na nové lyže, skvělé předsezónní svezení, málo lidí. Knajpa zavřená, Smědava zavřená (otevírá 27.12.), Hřebínek zavřený, Dolina zavřená. Na parkovišti -1C, V55 se poněkud lepil, ale na velmi turistické svezení byl použitelný. Jelo to spíš pomalu (i těm co mazali lépe).
Vloženo 19.12.2018 18:14
Z Jizerky k bunkru, potom jezdecká, prejezd na smedavu , kolem jizery a pres hraniční po promenádní zpátky. Vše perfektně upravené s jednou stopou na různé straně. Z občerstvení v provozu jen kiosek na Promenádní. Minimální provoz, sníh odpoledne měkčí swix V50 fialový podkluzoval, muselo se soupaží. Počasí zatažené,ale stále asi dobré proti tomu co je v předpovědi na víkend. Snad se sníh udrží i dále.
Vloženo 19.12.2018 13:56
První sklouznutí této zimy. Z Bedřichova pouze malý okruh klasicky. Původní plán jet v pátek jsem díky předpovědi počasí změnil na středu a dobře jsem udělal. Na hřebeny jsem to kvůli větru vzdal, pravděpodobně to tam muselo být zaváté.. Místy, hlavně kolem Točny a u Hřebínku, byl silný vítr a zvířený sníh, stopy byly naštěstí jenom místy trochu zaváté. Celkově stopy byly překvapivě dobré na to, že se upravovalo naposledy tuším v neděli.
Vloženo 19.12.2018 19:04
První sníh a pobyt v Jizerkách od 15. -18.12.18 fantazie. Díky paní Zimě, OPS a sponzorům.
Stopy upravené, prachový sníh, chybělo jen sluníčko.V Po a včera navíc málo lidí ve stopách na okruhu I a II, na Šámalce se našla volná židle. Kiosek a Knajpa v provozu do svátků jen o víkendech. Užijte si v klidu Vánoční svátky a brzy ahoj ve stopě.
Vloženo 18.12.2018 22:04
Ahoj, ztratil jsem dnes kus od BUkovce flašku s termo obbalem. Černým . Nálezci nabízím kromě nákladů na dopravu flašku rumu . POkud se někdo najde , kontaktujte mne prosim na mail : jurikjurikt@seznam.cz . Dík .
JInak okruh Bukovec Šámalka a zpět klasikou VR45 tu udržela všude , POměr stopa množství lidí naprosto úžasné . OPS dík , DMS samozřejmost.
Vloženo 18.12.2018 16:51
Ahoj, dnes pro letošek poprvé, cca 10:30 - 13:00 z Mořiny na Smědavu, Knejpu, kouknout se na Čihadla zpět přes Jezdeckou. Stopa většinou jen na jedné straně, pevná, lidí minimum. Namazat byl pro mě oříšek, ráno nasněžilo, dopoledne bylo kolem 0 a mrholilo, kolem poledne přestalo, laboroval jsem s V45, V50, V55, ten poslední už jakžtakž držel.
Vloženo 18.12.2018 10:07
Brzo ráno 2 cm nového sněhu.Při minus 2 stupních Rode multigrade smeká i mimo stopu na čerstvém sněhu.Je poměrně vlhko a pomalá stopa začíná jet až od Hřebínku směr Bedřichov,tvoří se "zrcátka".
Vloženo 17.12.2018 13:32
Při teplotě minus 4 v Bedřichově vlhčeji,takže extra Swix trochu smeká,od Nové Louky na Rozmezí už v pohodě.Provoz velmi slabý a opět to dnes nijak závratně rychle nejede.U Hřebínku akorát jeden čokloblb,bruslící pruh jede dnes místy rychleji než stopa.
Vloženo 17.12.2018 11:27
Jel jsem Hrabětice - Královka - Šámalka - Kristiánov - Pod sedlem Holubníku - Točna - Hřebínek - Šámalka - Pod Královkou - Jablonecká - Hrabětice. Stopa perfektní, na loukách se nová stopa bořila, málo utažené. Mimo magistrálu super, na magistrále hodně lidí a někteří hodně bezohlední. Kristiánov - Točna stopa luxusní! Sníh perfektní a stopy rovné. Ale opět po lesích řádí šílenci na čtyřkolkách a navíc sprejují na sníh červené šipky. A opět ve stopách pěšáci.
Vloženo 17.12.2018 10:04
Velký kolo, Skate, supr, pevný podkad.
Na Hřebinku jsem našel bezdratové sluchátko, tak jestli ho někdo postradá, tak dej vědět jiri_pavlu zavináč email.cz
Vloženo 16.12.2018 21:06
Cca od 10h do 16h s dětmi z Hrabětic, k přehradě Josefův důl, přes hráz, kolem přehrady, Blatný rybník, Šámalka, zkratkou na Prezidentskou a po Hrabětické louce zpátky ke kapličce.
Ráno minus 7, večer mínus 8, občas vítr, krásný prašan, zasněžené stromy, hotová zimní pohádka, vyjma upravenou část kolem Nové louky málo lidí, parkoviště u kapličky plné maximálně ze čtvrtiny. Cesta z Janova přes Severák ke Kapličce dost mizerně protažená, koleje od řetězů. Sníh nemá podklad, ale na modrý Swix V30 ideál. Sjezd k přehradě a celý okruh kolem přehrady je prošlápnut, kousek od přehrady je upluhováno, ale ne až na asfalt, protažená část pokračuje nahoru směrem k Chatě věčního mlčení. Potkali jsme i pár hamtalů, co stopy trochu poničili.
Fotky přikládám: https://photos.app.goo.gl/z7nD3fReBD6Un8ZP9
Vloženo 16.12.2018 20:46
Info pro bruslaře - dnes jsem zkusil jet z Maliníku, ale vládní je prohrnutá nějakým chytrolínem až na asfalt, takže se tam nedá. Klasici to vzali směr Kanál, já musel přeparkovat na centrál a jet odtamtud.
Vloženo 16.12.2018 19:18
Dnes pozdě odpo z Béďova skate přes Hřebínek a Točnu po panelce až nad Kristiánov a pak to samé zpátky. Důrazně varuji "jedničkáře", že na Točně kouká kámen - samozřejmě jsem ho na příjezdu z panelky trefil. Je to jenom tmavá hrana ve sněhu cca. 5 cm, ale bebíčko udělala. Pak je ještě tmavší flek vpravo na té rovince před příjezdem k Buku od NL. A ve sjezdu z Buku mi zadrhla ve stopě pravá lyže. Nedokáži identifikovat příčinu, ale s čelovkou radši opatrně.
Vloženo 16.12.2018 17:43
Silnice od Montanie na Smědavu je jedno velké trápení. Kdo by chtěl přesto využít výchoziště ze Souše, kde nebývá problém s parkováním, tak doporučuji vzít to za Montanií doprava nahoru. Stačí vyběhnout na první křižovatku cca 3km do kopce a tam už je krásně upraveno. Je to lepší, než se trápit celých 8km po rozryté silnici.
Díky za otevřený Kiosek. Přišel docela vhod.
Vloženo 16.12.2018 8:59
V šest ráno v panensky upravené opět nepříliš rychlé stopě stopě na modrý extra Swix,teplota minus šest stupňů.Na Rozmezí přimlženo,stopy jsou dnes o něco blíž k sobě,takže se moc tentokrát nepíchá do škarpy.Jediné místo,kde to dnes trochu jede je od Točny k Hřebínku,jinak žádný velký kvapík ani pro bruslaře.Parkoviště před osmou ze tří čtvrtin plné.
Vloženo 16.12.2018 21:40
krásné až přenádherné (až na vypluhovanou vládní, ale naštěstí pod pluhem zůstal sjízdný led).
akorát bych uvítal trochu méně té hry pilotů válečných stíhaček, tedy kdo dřív uhne na bruslařském meziprostoru. samozřejmě chápu, že když jsou všichni natěšení na první sníh a parkoviště už před devátou praskají ve švech, že asi se nebudeme všichni nadšeně zdravit a oslavovat setkání jak někde na Kamčatce, ale trošku mě rozesmutnila ta anonymita až agresivita a přednasranost (především ologovaných športsmenů). když už neuhnu, tak se aspoň usměju a pokynu, no né?
Vloženo 16.12.2018 12:24
Z Jizerky na Smědavu po Jezdecké cestě, pak na Knejpu okruhem kolem Jizery a zpátky po Promenádní. Super sníh a upravená trasa jak na klasiku, tak na skejt. Pokud podmínky vydrží, doporučuju vyrazit.
12:32
13:34
13:52

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 16.12.2018 7:26
Dopoledne z NL pres Hřebínek na Čihadla a Knajpu, zpátky přes Rozmezí. Trasa upravena vzorně s 2 stopami jen místy zbytky po odklízení spadlych stromů. Sníh dole měkčí, nahoře už pevnější. Krásné svezení na začátku sezóny zatim bez davů. ☺
Vloženo 16.12.2018 1:02
Ještě doplňuji, všude sníh, na závodní lyže. Nikde kamínky, jen kolem Máří občas listí ve stopě. U Smědavy opatrně přes potok, ještě není zasypán do roviny, tak to chce bokem. Voda vidět není.
Základ je to slušný, chtělo by to překrýt dalšími 20cm sněhu ... trochu mne děsí předpověď, že má příští víkend být déšť i na horách a +6°C ... to by nebylo dobře....
Vloženo 16.12.2018 0:56
S čelovkou, Bedřichov-Nová louka-Čihadla-Knajpa-Kasárenská-Smědava-Knajpa-Máří-Hřebínek-N.L.-Bedřichov. Celé protažené, většinou 2 stopy na klasiku a prostředek na bruslení, 1 stopa tak 20%. Tvrdé, stopa po celodenním provozu slušná. Snad jen od Smědavy nahoru až na Knajpu stopy po turistech, dost se bořili a tak si jeden zoufalec pomáhal ve stopě. Šikula. Provoz po 17:00 mírný, tak 20 lidí, spíše dole kolem N.L. Kolem 20:00 nastupovaly další party. Díky OPS, těšil jsem se od srpna:-) posílám DMS.
Vloženo 15.12.2018 21:32
Úsek: Mariánskohorské Boudy - Knajpa byl projetý skůtrem a byla tam hezká stopa na klasiku, ale pěšáci to rozšlapali. Úsek Kasárenská - Protržená přehrada - Mariánskohorské boudy to samé. Tady jsem dokonce mistry potkal nad Protrženou přehradou - ve dvojstupu až trojstupu vedle sebe tam pochodovalo asi 15 Skautů, konkrétně Pražská dvojka, nejstarší skautský oddíl v České Republice. Dozvěděl jsem se, "že to není zakázané" a "že se přece nebudou brodit hlubočákem" a "že tam žádná stopa na běžky stejně není". Tímto posíláme pozdravy a "děkujeme".
Vloženo 15.12.2018 19:40
Pro backcountry jezdce, z Nového Města na Smrk to jde komplet vyběhnout. Od U Červeného buku k Tišině vypluhováno, podklad dostatečný i na skate. 1km za Tišinou už ca. 40cm, stopu sem vyšláp..Z Oldřichova tipuji, že to půjde nahoru také, byl jsem jen pěšky na kraji za pilou, sníh tam je :) zítra testnu.. Jak to vypadá kolem Smědavské hory? Vyšláp tam už někdo stopu? Super začátek sezóny!
Vloženo 15.12.2018 18:59
Chata Smědava má podle správce otvírat 26. 12.
Vloženo 15.12.2018 18:10
Dnešní Jizerky - fotky od Mile Jurcevic.
Vloženo 14.12.2018 21:44
Super první jízda:-) Nádhernej sníh, jelo to jak po másle, na klasiku úžasný, na modrý odraz super, stopa na první sníh taktéž, občas se proboří hůlka, ale to se dá pochopit, sněhu není mnoho a je ještě měkký.Díky za úpravu
Vloženo 14.12.2018 21:07
Parádní svezení na skate po klasickém malém okruhu Stadion - Nová Louka - Hřebínek - Máří - Knaipa - Rozmezí - Kristiánov- Stadion. Z Kristiánova na Kneipu projel prostředkem skůtr a trochu se to bořilo, jinak podklad na skate celkem tvrdý. Klasici frčeli jak draci, vypadalo to na tutouvej odraz, tipnul bych si na modrej extra :-)
Kdo by si před 14 dni pomyslel, že se před Vánocema takhle pěkně svezeme? Kudos OPS za rozhodnutí o úpravě dříve než na víkend!
Vloženo 14.12.2018 17:56
z jizerky, pres bunkr nahoru k pamatniku lesnikum, dolu na rozcesti po jezdecky ke svatymu krystofovi. otocka a nazpatek. na prvni jezdeni to slo, jak urcite nekdo psal, jen skoda ze nekdo hned den/noc po upraveni to rozjel [primo na komoru obe drahy, kdyby alespon jednu nechal] ale podle toho hada, nemel retezy a jelo se mu pekne blbe. jinak prvni sklouznuti super, i parkoviste na jizerce bylu upraveny [coz je vyborny oproti lonsku, kdy jsem tam tlacil par aut pri vyjezdu pac nemeli retezy] skol
Vloženo 14.12.2018 14:07
uplne v pohode, na silnici je ujety snih, parkoviste na Jizerce uklizeny
Vloženo 14.12.2018 13:40
Včera super , nejlepší start do sezóny. Doporučuji vyrazit.
Vloženo 13.12.2018 21:51
Potvrzuji, ze nejakej fakt totalni blbec s terenim auten naprosto znicil 2/3 Jezdecke a projel celou Knizeci. To proste nepochopis, jak je nekdo neskonale sobeckej a zrejme mu to dela skodolibou radost....je me fakt lito lidi , co se obetave a krasne staraji o stopy...vydrzte chlapi a holky, pres tyhle radoby milovniky a ochrance prirody, co si svuj obrovsky pupek vozi pres upraveny stopy s autem se spotrebou jako rusky tank :-)...
Vloženo 13.12.2018 20:02
Oprava - zničená je z velké části "Cesta pod Černým vrchem" a kus Jezdecké
Vloženo 13.12.2018 19:50
Odpoledne - Mořina (-5°) - Kiosek(otevřeno) - Smědava - Knejpa(zavřeno) oběma směry - vše upraveno, upravená stopa vede i směr Kristiánov a Hřebínek. Klasika perfektní, bruslaři se trochu boří ale i tak OK. Vracel jsem se Jezdeckou - cca 400m ok, pak úplně zničeno nějakým asi terénním autem až k rozcestí Jezdecká - koleje pak pokračují směr Polubný. Zajímalo by mě zda je to s OPS konzultováno.
Vloženo 13.12.2018 19:23
Super upravené stopy!
Lesák měl blbý den, také jsem fotil a také mi nadával.
Ať si raději vyfotím Selfí.
Vloženo 13.12.2018 15:28
Stopy ze Smědavy po Promenádní na Mořinu byly super upravené, při zpáteční cestě na Smědavu přes Hruškové skály to bylo též pěkné, radost nám pokazil asi nákladní auto nebo podobné ,které úplně zničilo upravené stopy na Knížecí v délce cca 2km a dokud nenapadne aspoň 0,5 m nového sněhu , tak tam nejde jet.
Vloženo 13.12.2018 14:46
Velký okruh v prostisměru. Z Maliníku celkem obstojnou stopou po běžkařích po kanále, Vládní je samozřejmě vypluhovaná až skoro na asfalt. O to víc si člověk váží kvalitní stopy z Béďova. První úprava a takový luxus. Díky moc OPSce že vyjela. Za to rád posílám DMS.
Vloženo 13.12.2018 14:34
Ráno to bylo super. Nejsou potřeba ani kameňačky. Po 12 h se to na skate trošku už bořilo. Cesta pod černým vrchem (jestli to je ona) jsem poktal lesáky 🤦‍♂️ Zastavil mě a nadával mi, proč ho jako fotím, že to je jejich cesta, že pracujou. Jel směrem na silnici na Souš. Takže kam až to zničil nevím. Člověk nepochopí.
10:55
10:58
10:58

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 13.12.2018 14:02
Skate dopoledne z Bedřichova na Krásnou Máří. Tam jsem to otočil, nadřel jsem se jako mezek, protože se to celou dobu bořilo. Ale na to, že to bylo letos poprvé, to bylo super! Pro klasiku celou trasu ideální podmínky. OPS díky!
Vloženo 13.12.2018 12:11
@ Míra: na skate úplně v pohodě. Ráno to bylo čerstvě urolbované, přede mnou jediná stopa po bruslaři - skoro se to vůbec nebořilo. Asi to nebude superrychlé, ale svezení bude skvělé....
Vloženo 13.12.2018 11:27
gven: Chtěl jsem se zeptat, zda na skate jsou tratě dost tvrdé nebo ještě lepší počkat? Díky za odpověď.
Vloženo 13.12.2018 10:02
Dnes ráno perfektní lyžování z Bedřichova, velký okruh, z 99% obě klasický stopy, dvě horší místa u Máří. Na áčkový lyže. Modrej extra držel jak přibitej.
Vloženo 12.12.2018 16:15
Bedřichov 12.12
Polední procházka ze stadionu jednostopě prošláplá v klikaté stopě.Hůlky se boří přes téměř půlmetrovou peřinu většinou až na zem.Od Buku k Nové Louce a Gregorovu kříži projeto od auta,takže tady je to ve vytlačených kolejích od auta dvoustopé. Opruz a Hančovina největšího kalibru,bruslaři nemají šanci ani metr,soupažení je také naprt,v tomhle umí jet jen Krakonoš a lyžníci.Jó,můžeme říct,byli jsme na běžkách,ale s tréninkem tohle nemá nic společného.Jasně,kolem krásně zasněžené stromy blablabla-na focení vánočních pohledů dobré,ale jen kvůli tomu jsem sem nejel a v téhle bramboračce jezdit je o ničem.
Vracím se na Mísečky,protože na OPS říkají,že se začne v souvislosti s povolením od lesů nejdříve zítra či později.Hlavně nevyrušit v noci rolbou tetřívka,předtím to tihle zelení zkoušeli se žábama na dálničním obchvatu Plzně a teď kvůli pár blbům bude rolba kličkovat mezi uskakujícíma turistama...
Vloženo 12.12.2018 16:14
Ze stadionu na Šámalku a dál směr Hřebínek to docela šlo ,ale už by to chtělo rolbu. Tyhle vyšlapaný cesty mně moc neba, nehledě na to že běžky s pásem podkluzují, protože je stopa plná sněhu a hůlky se hluboko boří. Myslím že není nač čekat,sněhu tam je mraky!!!!
Vloženo 12.12.2018 15:57
Ze stadionu k U buku se to lepilo, pak na modrý swix to jelo dobře. Stopa na Točnu a zpět ráno parádní (od lyžařů), odpoledne už trochu rozježděné. Tahle cesta přes Hřebínek dnes ještě bez úpravy, ale díky kvalitnímu sněhu nádhera. Upraveně to ze stadionu vypedalo jen na 5km trať, nebo ta jen rolbou vozily sníh z hromad od děl?
Vloženo 12.12.2018 9:44
Výjezd z Mořiny na Kiosek, kolečko kolem Černé Smědé a opět vyšlapanou stopou po promenádní zpět na Mořinu. Nejdříve po zasněžené stopě od skůtru na klasiku, pak prošlapávání hlubokého sněhu za Kioskem (cca 40cm). Příjemná turistika, sport bude snad už příště na upraveném povrchu. Romantika při svitu čelovek ;)
Vloženo 11.12.2018 19:21
Ze stadionu klasikou na Smědavu a zpět, buď po projeté stopě od skůtru nebo zapadaných stopách od lesnické techniky. Díky tomu se hole nebořily, docházelo jen k mírnému propadání při odrazu. Sněhu od 20 do 35 cm, klidně na jedničkové lyže. Sníh suchý prachový, občas vlhký odspodu.
Vloženo 10.12.2018 20:06
Info od Zuzky Kocumové:
Dnes to ještě na dobré lyže nebylo, ale Knajpu ze Šámalky se dalo. K Hřebínku ještě pro skalní, ale kolem Máří a pak Stolpišská v pohodě. A zítra má padat!

Fotky: https://www.facebook.com/kocumova.zuzana/posts/10205148819797057
Jinak každý může ONLINE sledovat stav sněhu na Rozmezí zde: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#rozmezi
Vloženo 10.12.2018 11:08
těžko říct, sledujte web jizerskaops.cz, pokud budou plánovat úpravu, napíšou to tam. Sám ale tipuju že se upravovat nebude, zatím je pár čísel mokrého sněhu, není podklad na strojovou úpravu.
(Odpověď na dotaz uživatele Vlada z 10.12.: Dobry den,
mel bych otazku.Jezdime kazdy rok v puli prosince se skupinou z BLN do Bedrichova .Tentokrat je to loterie.. ale ma napadat v pristich dnech dost snehu.Tel. spojeni na OPS nefunguje a chtel jsem se nezavazne zeptat zda nekdo vi , zda pri dostatecne vrstve snehu vyjede tento tyden rolba abychom nemuseli jezdit z BLN 350 km zbytecne. (13.12.-16.12.18)
Dik za zpravu

Vlada)
Vloženo 10.12.2018 11:04
Doporučuji sledovat kamery v Jizekách, jakmile bude probíhat první úprava tak to OPS jistě oznámí na svých stránkách, prozatím v Jizerkách slabý poprašek
(Odpověď na dotaz uživatele Vlada z 10.12.: Dobry den,
mel bych otazku.Jezdime kazdy rok v puli prosince se skupinou z BLN do Bedrichova .Tentokrat je to loterie.. ale ma napadat v pristich dnech dost snehu.Tel. spojeni na OPS nefunguje a chtel jsem se nezavazne zeptat zda nekdo vi , zda pri dostatecne vrstve snehu vyjede tento tyden rolba abychom nemuseli jezdit z BLN 350 km zbytecne. (13.12.-16.12.18)
Dik za zpravu

Vlada)
Vloženo 1.12.2018 12:54
Nastupní místo Bedřichov zasněžujou, jinak Šámalova chata a okolí bez sněhu
Vloženo 28.10.2018 23:59
Dnes od Tetřeví boudy na Rozmezí 3cm sněhu. Furt. Du žehlit.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála