Petr Horník – profil lyžaře

Registrován od 3.12.2016, vložil celkem 28 zpráv.

Co dělám kromě lyžování?

Starám se také o FB Kamzasněhem.cz, a FB běžecké trasy Děčínský Sněžník. Je mi 14 :-)

www.facebook.com/bezkysneznik

Vložené příspěvky

Vloženo 18.3.2018 21:23  
Vyšší části magistrály jsou ve výborné kondici, stovky lidí proto dnes i přes velké mrazy vyrazili na běžky.
Trasa Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Smědava - Knajpa - Na Žďárku - Krásná Máří - Hřebínek - Nová Louka.

Parkoviště centrál dopoledne zaplněné, na stadionu dostatek tech. sněhu. Na Nové Louce volno jako vždy. Krásných -9, nahoře -12 + sluníčko a trošku silnější větřík :-D.

Mezi Novou Loukou a Blatným rybníkem se již začínají objevovat první místa bez sněhu, vše se dá ale zatím bezpečně objet. Až na před Kristiánov všude dostatek sněhu, kolem osady vytátá místa, za pár dnů budeme muset přenášet, zejména POZOR PŘI SJEZDU OD BÍLÝCH BUKŮ, na rozcestí na Kristiánově led a asfalt!!! Od Kristiánova už paráda, dostatek sněhu, od Rozmezí pohádka. V úseku mezi Čihadly a Smědavou v obou stranách všude minimálně 50cm, tam opravdu na vytáté místo nenarazíte! U Čihadel jsem navíc kolem poledne potakal Rolbu, takže pak to byla paráda.
Horší to začalo být, když jsem se vydal od Čihadel směrem na Máří. K rozcestí na Žďárku je to ještě takový "bezpečný pololed" na sobotu tam ještě bylo upraveno. Nejhorší a OPRAVDU NEBEZPEČNÝ ÚSEK je kopec mezi rozcestím na Žďárku a Tetřeví boudou. Hrbolatý led, po kterém opravdu nejde jet, nový sníh vytátý, doporučuji sundat lyže, jel jsem opravdu pomalu a i tak jsem se málem zabil. Pak celý úsek kolem Máří se dá projet bez přenášení (příkopem...), ale je to led, určitě tudy jet nedoporučuji. Další problematické místo je sjezd z Točny na Hřebínek, tam už je přenášení NUTNÉ. Pár frajerů to tam sice kličkovalo po zbytcích sněhu, ale...

Kor když na Nové Louce přistával vrtulník a přijela HS právě směrem od Hřebínku. Jezděte opatrně!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.3.2018 21:17  
Dnes Cínovec - Vitiška - na Nové Město - Vitiška - Cínovec přes neupravované trasy, pomůže odkaz: https://mapy.cz/s/2sntV
VOSK: Červený + univerzální klistr - nestěžoval jsem si
LIDI: V řádu desítek
PARKOVIŠTĚ: Cínovecké Slatě plné, dá se parkovat i u benzínky.
POČASÍ: +4, na slunci i +15. Slunce, azuro, místy mlha.

Na Cínovci mezi parkovištěm a lesem podél golfu to ještě v 11h šlo, ovšem jelo to po vodě, ve 13 h už to byl holý asfalt, na sluníčku to mizí fakt rychle. Úsek na Vitišku byl sjízdný bez nutnosti přenášení, ale cca 1/5 byla na vodové břečce. V jednom cca 300m úseku se jede příkopem. Sněhu je málo všude, jen v lese nad Vitiškou směrem na Nové Město je souvisle cca 500m 20cm sněhu. Vzal jsem to směrem na Pramenáč, tam dost kamenů, jel jsem také po cestách vpravo od magistrály, všechno sjízdné. Počasí bylo nádherné, parádní jarní lyžování, zítra je poslední možnost - za týden už tu sníh nebude!

DNEŠNÍ CÍNOVEC Z DRONU: https://www.facebook.com/Kamzasnehem/posts/1858460087558070?notif_id=1520701189315684¬if_t=page_post_reaction&ref=notif
FOTKY Z TRAS: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/888705821301005/
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2018 14:58  
Ahoj, po Sněžení proběhla poslední letošní úprava - upraveno z Cínovce na Vitišku a Nové Město + okruhy. Mrkni na www.skimapa.cz a na www.facebook.com/bezeckestopy .

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.3.: Neví někdo, jak to vypadá kolem Cínovce? Na fóru nikdo o této lokalitě nepíše, tak je předpoklad, že je konec).
Východní Krušné hory
Vloženo 2.3.2018 16:15  
Ahoj, byl jsem minulý víkend viz můj report, a na áčkový lyže v žádném případě!! Sněhu fakt málo, kamínek chytneš určitě, ale dá se to. Od víkendu se to nezměnilo, mrzlo - mrkni na můj report z 24.2.

(Odpověď na dotaz uživatele Míra K z 2.3.: Ahoj lyžníci, je situace na Dlouhé louce dobrá? Na webu se píše, že 50 km upraveno, ale že občas kouká tráva :). Je to na áčkový lyže? Díky moc!)
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2018 22:34  
Dnes projety okruhy:
HERVIS JIZERSKÁ 25km - https://mapy.cz/zimni?stopy&x=15.1547036&y=50.8414655&z=13&tid=5a92ae7f7bb1101c6a2ecbae
ENDORFIN FACTORY 20Km - https://mapy.cz/zimni?stopy&x=15.1704716&y=50.8258453&z=13&tid=5a92d723321f6b3d786a20b8

Bedřichov -11, Rozmezí -14. a 100cm sněhu, Bílé buky 85cm. Mazal jsem tuhý modrý extra (v40), fungoval pěkně, ale základním modrým také nic nezkazíte, možná je to ještě lepší volba. Parkoviště centrál dopoledne plné.

Stopy v překvapivě dobrém stavu. Trasy stadion - Rozmezí a Kristiánov - Točna asi nejlešpí stav. Od Čihadel až na Točnu neupraveno od začátku minulého týdne, ale nijak zásadně mi to nevadilo, stopy byly o chlup rychlejší. Kolem Máří sněhu VŠUDE dostatek, stopa ale hodně padá do příkopu, je to dost o hubu, lepší je jet vedle stopy. Vedlejší trasy jako Studené údolí nebo Olivetská hora čerstvě upraveny, stopy ale nejsou úplně 100%, nevím proč. i odpoledne trasa stadion - NL v perfektním stavu! V Bedřichově se přes týden zasněžovalo a na stadionu jsou z tech. sněhu vytvořeny "hupy"
Úprava v dalších dnech je vzhledem k extrémním mrazům, které drží tratě ve výborné kondici nepotřebná.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2018 22:19  
Dlouhá Louka -Vrch Tří pánů - Vitiška a zpět přes Vysokou mýť + kolem Vlčí hory

V 13:30 z Dlouhé Louky. Jsou úseky a úseky. Úsek na Vrch Tří pánů v dostačujícím stavu, najdou se ale místa s kamínky, je tam jen pár cm. Od Tří pánů k elektrárnám po asfaltu je to lepší. Od elektráren do Nového města po pláních OK - dost vykukuje tráva, ale dá se slušně jet. Jen ten strašný vichr... Dále na Vitišku v pohodě, je tam jen jedno místo - na konci kopce v lese směrem k trafačce - pokud jedete od Vitišky, tak bacha ať do toho nevlítnete. Jel jsem i kousek za Vitišku po silnici směr Cínovec, tam je to OK. Cestou zpět od Vrchu tří pánů pravou neupravovanou trasou - určitě nějaké škrábance chytnete, má to tam ale své kouzlo. Na vysokou mýť v 95% ideální, bohužel i tam se najdou místa s kamínky. Kolečko kolem Vlčí hory- druhý směr je upraven čerstvě, projíždět z Vlčí hory kamenným mořem není nejhezčí pocit :-D...

Celkově se to dá, záleží, jak nároční jste lyžaři. Pár škrábanců asi chytnete, ale nic strašného, nikde se nemusí přenášet, dá se souvisle jet, jen je občas nutno vystoupit ze stopy. Obrovské díky rolbaři KBS, který úpravuje i těch pár cm, co tam je - bez úpravy máme po lyžování. A lidí - lidí tak akorát ani málo ani moc.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2018 19:17  
Mariánská hora - Čihadla - Točna - Bílé buky - Kristiánov - NL - Bedřichov

Ráno v cca 8:30 z Mariánské hory, -11. Stopy fakt v supr stavu, od Čihadel byly "horší", ale i tak super. Za Tetřeví boudou stopa dost ujíždí do příkopu, totéž za Máří - je to o hubu. Na Máří už občas opět i po navezení sněhu prosvítá asfalt. Na okruhu přes Bílé buky stopy nejlepší!. Možná by se mohly na zítra protáhnout základní trasy (jiz50), vedlejší to nepotřebují.

Zpět jsem jel skibusem, kterým nikdo jiný nejel, také není divu, když má tak arogantního řidiče, který je schopen jet 1km s otevřenými dvěřmi, které už ani občas nejdou zavřít...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2018 21:47  
Odpolední ježdění okolo Bedřichova. Trasy byly v mnohem lepši kondici, než jsem čekal. Dopoledne jsem se bál, že trasy a sníh po poledni povolí, ale naštěstí již po 15 hodině přituhlo. Na okruhu přes Bílé buky (Konkrétně trasa Točna – Kristiánov) stopy v supr stavu, a tvrdý pěkný podklad na skate. Podobně výborné to vypadalo na okruhu kolem přehrady Bedřichov, všude kupodivu dostatek sněhu. Dokonce stopy přes den vydržely ve velmi dobrém stavu i na hlavních trasách ( stadion – Hřebínek, NL - Kristiánov), úprava v noci by byla dle mě jen „na krásu", trasy jsou na tom opravdu dobře.

Díky jiz50 značně rozšířen úsek NL – Kristiánov. Z Točny šlo vidět, že je čerstvě vyhrnuta Holubnická cesta, sníh z ní zřejmě přesunut na problematický úsek kolem Máří.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2018 13:52  
Dnes v 8:30 z Mariánské hory. Nečekal jsem, že až k Protržené přehradě pojedu úplně první. Z Protržené zkratkou na Souš a po soušské silnici, po které jsem jel před 10 asi maximálně 3tí. Ze Smědavy na předěl a zpět přes Promenádu, Kasárenskou a Protrženku na M. Horu. Kolem Protržené ještě kolem poledne trasy téměř nedotknuté. Dnešní fotky na našem FB ( https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1824377677632978&id=103326356404794 ) Upraveno vše, tak jak je to na www.skimapa.cz - skvělé podmínky, vyražte ještě odpoledne do stopy!

Ještě sem doplním (a časem zase smažu :-), že pár práv na téma pohyb pěších po tratích je přesunuto do obecné diskuze http://www.kamzasnehem.cz/diskuze, diskutovat dál je možné tam.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2018 22:00  
Z Bedřichova po 15 hodině odpolední. 5cm nového sněhu. Veliké problémy s mázou, všechno lepilo, klistr i červené Vr. Když už jsem byl v koncích, právě vyjížděla rolba z Bedřichova. Úžas pominul, když U Buku odbočila doprava směrem k závodním tratím, kde po 500m skončila u silnice. Nejednalo se o úpravu, ale pouze o přípravu a rozhrnování sněhu na Jiz50. Rolba ale upravila alespoň na NL a místní kolečko. Po 16h začalo přituhovat a jelo to na klasiku parádně. Dle rolbaře v noci vyjedou rolby, OPS ale zatím nic nepíše. Bílé buky přes 60cm, čihadla 90cm.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2018 9:07  
M. Hora - Protržená - Souš - Václavíkova studánka - Jizerka - Smědava - Máří - NL - Bedřichov (46)

Na vedlejších trasách vydržela sobotní úprava parádně. Tvrdý podklad i na skate. Jen na hlavních trasách jako např. Promenádní byl sníh měkký. Jediné místo s kameny je nad Václavíkovou studánkou, ale dá se v pohodě objet. Mezi Smědavou a Knejpou (přes Paulovu paseku) na tom prudkém kopci velké ledové plotny. Naopak velmi přijemně překvapil úsek Točna - Máří - všude dostatečná vrstva sněhu, led minimálně.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.2.2018 21:42  
Mariánská hora - Mariánskohorské boudy - Knejpa - Kasárenská - Smědava - Předěl - Na písčinách - Paličník - Promenáda – Kasárenská - Protržená přehrada - Mariánská hora. ( 37km)
Start v cca 8 hod. Na Mariánské hoře, mezi Mar. Horou a Maria. Bud jsem jel asi 3. Až k Čihadlum jsem potkal asi jen 10 lidí. Kolem 9. Hodiny byl ještě hlavní úsek magistrály Knejpa – Smědava ve velmi dobrém stavu. Trasy kolem Předělu a Paličníku bomba a minimum lidí. Úsek Smědava – přístřešek Kasárenská před polednem bych nazval rozbředlou kaší s na mě až moc lyžníci, naštěstí jsem hned odbočíl směr Protržená přehrada. Trasy kolem Protržené a mar. Bud. I krátce po poledni ve výborném stavu.

+odpoledne prozkoumání tras „Jizerské Albrechtice" v Albrechticích v J.h.
Trasy upraveny včera večeř, nečekejte magistrálu, stopy sice nebyly 100% kvality, ale trasy na skate supr a celkově pěkné odpolední svezení (11km). Trasy mají celkem 6km..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2018 22:31  
Dnes večer Bedřichov – NL – Kristiánov – Rozmezí – Čihadla – Mariánskohorské boudy – Mariánská hora. (18km)

Vosk: pevný swix blue v40 extra (základní modrý) – fungoval velmi dobře

Stopy ve velmi dobrém stavu na to, že úprava jíž neproběhla delší dobu. Mezi stadionem a Kristiánovem odhaduji tak cca 1 hod. před námi jela rolba, odbočila ale na Bílé buky. Sněhu všude dostatek, na Novou Louku se pro jistotu naváží tatrami sníh, trať Bedřichov- NL kompletně pokryta dostatečnou vrstvou tech. Sněhu, na stadionu cca 1m sněhu. Mezi stadionem a Kristiánovem docela dost lyžařů, mezi Kristiánovem a Čihadly cca 15 lyžařů, těch 8km od Čihadel k Mariánské hoře jsme nikoho nepotkali. V noci proběhne rozsáhlá úprava, takže to bude zítra ráno supr.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2018 20:25  
Včera (3.2.) jsem opět projel trať Jizerské 50. Tentokrát však pouze na pevném vosku - na začátku cca 5km to moc nejelo, od 900 m.n.m. fungoval parádně. Na upravené trasy moc čerstvého sněhu nenapadlo, jen na skate to bylo měkčí. Ten, kdo namazal klistr, tomu to fungovalo dole, nahoře na čerstvém sněhu se pomalu nemohl odlepit. Od Smědavy ke knajpě prvních cca 800m ledové plotny. Na Máří na ledu pár cm nového sněhu, občas překvapí a zradí asfalt. Nahoře na Olivetské hoře stále led. Trať Jizerské 50 je celkově v dobré kondici a přes týden se to bude jen zlepšovat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2018 22:12  
Dnes jsem projel kompletně trať Jizerské 50.
Vosk: kombinace 3 klistrů ( univerzal+ 2 druhy fialových) Z Bedřichova na Novou Louky nicm moc nefiungovaly, pravděpodobně díky tech. sněhu, který má odlišné vlastnosti. Od Kristiánova a výš paráda, od 900 m.n.m. panuje ta pravá zima!! Prvních 35km všechny úseky s dostatkem sněhu. Od Tetřeví boudy konec čerstvé úpravy, led. Kolem Máří se dá projet po ledu bez sundavání a přenášení. Lopaty už zmizely, škoda
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2018 21:48  
NL - Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Kasárenská - Promenáda - Promenádní - U Bunkru - osada Jizerka - Jizerská silnice - Promenáda - Kasárenská - Protržená přehrada - Mariánskohorské boudy - Čihadla -Rozmezí - Kristiánov -NL - stadion (52km)

Většinu dne nepršelo, ani nesněžilo. Dopoledne mlha a mrholení. Parkování na NL, Kombinace univerzálního a červeného klistru, fungoval až od hranice 850 m.n.m. Všude bylo nad nulou, kvalita stop upravených na dnešek OK, ty, kde proběhla úprava na sobotu nic moc. Nejhorší byla Jizerská silnice, jak na skate, tak na klasiku, doporučuji to z Jizerky vzít přes Promenádu nebo Jezdeckou. Všechny kiosky otevřeny, lidí tak akorát. Na stadionu všude přes půl metru sněhu, sice jsem jel dolů až s čelovkou, ale tech. sníh je rozhrnutý až k Buku, takže se sněhem to bude i přes silné oblevy ještě dlouho v pohodě.

Na ty podmínky krásné svezení, díky moc za úpravu!

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/864063890431865/
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2018 18:19  
Dnes dopoledne Z Komárky na Cínovecké slatě a zpět přes Sedmihůrskou vyhlídku.

Od Komáří hůrky upraveno až od rozcestí Pod Komáří hůrkou, sněhu jakž takž, zítra už bude nutno na planině kolem bývalé hájovny přenášet, už dnes to bylo o lyže. Popravdě jsem čekal více sněhu. Přenášet se musí pouze u Sedmihůrské vyhlídky. Z Cínovce na Komárku čerstvě neupraveno. I přes to to bylo pěkné lyžování.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/863435130494741/
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2018 21:50  
Dnešní odpolední/večerní ježdění okolo Dlouhé Louky.

Náš dnešní výlet začal cestou z DLOUHÉ LOUKY na LOUČNOU. Magistrála upravena parádně, jen je to na skate malinko měkké. Určitě stojí za to si vyšlápnout na Loučnou. Z Loučné na FLÁJE tak čerstvě upraveno, bohužel sníh z magistrály vítr odfouká do příkopů, tudíž někde vykukuje asfalt, dá se ale bezpečně vyhnout. Z Flájí na DLOUHOU LOUKU paráda. Z Dlouhé Louky na VRCH TŘÍ PÁNŮ a ZPĚT přes Vysokou mýť parádní podmínky. Ještě pozor z Vlčí Hory po magistále směrem na Loučnou dost kamenů.

Krásné běžkování, díky za úpravu!

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859769910861263/?notif_id=1516567722202652¬if_t=page_group_post
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2018 21:12  
Dnes kolem Polevska krásných 22 km

Nad Polevskem (U Kapličky) -Ledovec - Jedličná - Kočárova cesta - Jedličná -Kolem Medvědí hůrky - Skiareál Polevsko - Nad Polevskem

Zaparkovat se dá "U Kapličky", na Jedličné a nebo přímo dole u Sportovního areálu Pollevsko - odtud je stopa na ledovec, nebo se můžete nechat vyvézt na vleku - běžkaři jedou zdarma. Na ledovci na skate 2km okruh, široké na 2 rolby + stopa, nejlepší svezení, sněhu dostatek. Okruh kolem Medvědí hurky - někde stopa je, někde pouze válcování, a Kočárovka stopa všude, většinu trasy 2 stopy, hezké svezení. V lese hodně větviček a klacíků.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859096144261973/
Lužické hory
Vloženo 14.1.2018 9:28  
TRASA: Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Kasárenská - Protržená přehrada - Mariánskohorské boudy - Čihadla - Na Žďářku - Bílá smrt - Holubník sedlo - Holubnická cesta - Točna - Máří - Točna - Bílé buky - Kristiánov - NL - Bedřichov (45km)

VOSK: Stříbrný (univerzální klistr) docela fungoval

PARKOVÁNÍ: Nová Louka

Z Nové louky na Rozmezí opravdu hodně lidí, mezi Kasárenskou a Protrženou jsme ve 12h potkali jen 2 lyžaře. Bufet na protržené otevřen, sněhu všude dostatek. Na Žďářku jsme odbočili na Holubník sedlo, opravdu krásná trasa, pod sedlem Holubníku jsme po 100m odbočili doprava a napojili se na Holubnickou cestu, po které jsme až na točnu jeli první. Podklad byl ale zmrzlý, takže se jelo parádně. Točna - Máří bych doporučil pěšky, není poznat co je led a co je asfalt, musela zasahovat Horská služba, raději se úseku vyhněte. Děla na Bedřichově jedou naplno.

FOTKY: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/855654241272830/
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2018 21:42  
TRASA: Nová Louka - Olivetská hora - Hřebínek - Čihadla - Smědava - Knajpa - Rozmezí - Kristiánov - NL

VOSK: Kombinace červeného a stříbrného (univerzálního) klistru, vydržel krásně celých 30km, fungoval skvěle

PARKOVÁNÍ: Nová Louka, tam vždy pár míst volných, ojediněle čekáte na místo max. 10min , dole v Bédově vše plné, i díky závodu.

Na to počasí (+4) krásné podmínky, přes Olivetskou horu po posledním sněžení neupraveno, jinak co se týče úpravy, tak krása. Kolem Čihadel bylo na sněhu znatelné, že tam v noci malinko přituhlo.

Problematické místo Točna - Máří, díky moc Láďovi Mizerovi, bylo to sjízdné. Olivetská hora se dala v pohodě. U Kristiánova jsme potkali týpka s hrablem, pokud jich po Jizerkách nejezdí více, byl to on. Ještě jednou díky moc za jeho práci.

Podmínky na oblevu krásné, na rozmezí 80cm sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2017 18:02  
TRASA: Cínovec - Vytiška - Cínovec - Schneise 30 - I-FLugel - Biersteig - Schneise 28 - Lugsteinweg - Cínovec
PARKOVÁNÍ: Cínovecké slatě, zdarma, volno v pohodě
POČASÍ: 4 - 6 stupňů
VOSK: červený klistr - docela fungoval
BĚŽKAŘI: za 3hod. asi 30, pěšáci 40, hlavně v Německu
Vyrazili jsme v 11:15, v půl dvanácté přestalo pršet, cínovecká pláň je z 90% bez sněhu, spousta lidí přijela a většina z nich to otáčela a vracela se zpátky domů. Když však přejedete po pláni těch 300m, tak hned potom na vás v lese čekají 2 stopy i prostor na bruslení. Na trase Cínovec - Vitiška bylo dnes všude dostatek sněhu, jen jeden 50m úsek je bez sněhu, dá se to objet příkopem, nutnost přenášení žádná. Z Vitišky k Trafu to nejdříve šlo, jakmile to ale začne klesat dolů (po cca 1km) už se to na nových lyžích nedalo. Stejnou cestou jsme tedy jeli zpátky na Cínovec a objeli německou Skiarénu, podmínky podobné, která je pro veřejnost uzavřená, najeli jsme cca 20km, a podmínky pro lyžování jsou ještě dostačující, ovšem, je to čvachta a byla kritická místa, kde se jelo po 3 cm tlustém roztávajícím ledu, takže to zítra bude asi malinko horší. Lyže jsme měli nové, a skluznice se obešla bez zranění.

Bohužel nemohu souhlasit s komentářem Vojtěcha Honzika, možná, že na pláni nic nebylo, ale na Dlouhé Louce proběhla úprava několikrát více než na Cínovci, tudíž tam budou podmínky ještě trochu lepší.

FOTO ZDE: https://www.facebook.com/groups/404257413076690/?multi_permalinks=949187508583675¬if_id=1514739739282139¬if_t=feedback_reaction_generic
Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2017 8:50  
Bedřichov 3 stupně nad nulou, silný déšť, sněhu stále dostatek
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2017 8:36  
KBSTOPA: Neděle 31.12.2017, 07:54 hodin - Dlouhá Louka
DLOUHÁ LOUKA 31.12.2017 OBLEVA NA UPRAVENÝCH TRASÁCH MOHOU BÝT MÍSTA BEZ SNĚHU. UPRAVENÝ PODKLA BY MĚL Z VĚTŠÍ ČÁSTI OBLEVU VYDRŽET.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 23:32  
V sobotu ráno byly upraveny stopy okolo Božího Daru, během dopoledne pak mezi Perninkem, Abertamy a Horní Blatnou/Blatenským vrchem.
Rolbou je čerstvě upravena také cyklostezka podél silnice Abertamy – Pernink.
Takřka všechny ostatní udržované lyžařské trasy byly upraveny během pátku.
Západní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 19:11  
AKTUÁLNÍ INFORMACE: Cínovec aktuálně min. 5 - 7cm čerstvého sněhu.⚠❄
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 13:00  
Nelyžuje se, i přes příznivé mrazivé teploty se nezasněžuje.
Horní Podluží