Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází jeden nezodpovězený dotaz
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Dotaz Vloženo 23.1.2020 14:17
a jak dneska kucí a holky? Bude z toho na weekend něco?
Zodpovědět
Vloženo 20.1.2020 10:38
Od Cínovce až na Vitišku všude led, místy kameny s malou pokrývkou sněhu. Je to akorát tak na procházku, běžkovat se opravdu nedá.
Vloženo 18.1.2020 11:15
Špatně. Byl jsem sice na Dlouhé Louce, ne na Cínovci, ale myslím, že to bude všude stejné. Tj. na loukách tráva a v lese nesouvislá pokrývka s nicotnými zbytky zmrzlého sněhu nebo jen ledu.

(Odpověď na dotaz uživatele pavel 1050 z 17.1.: Prosím, nevíte někdo jak to vypadá se sněhem na Cínovci, jaké jsou běžecké tratě.)
Vloženo 12.1.2020 9:58
Dlouhá Louka. Napadly asi 2 cm sněhu, ale je to beznadějné. Na lyže to skutečně není
Vloženo 9.1.2020 13:47
Cínovec - Vitiška po dešti v 15h sníh ubýval před očima, cca 1-2 cm nejedoucí vrstva, v 17h už i na magistrále misty asfalt, přes golf chvílemi běh po trávě.
Vloženo 8.1.2020 15:08
Ahoj, Cínovec - Vitiška pěkné svezení (skate) podklad ujetý od aut drží, ale sněhu je na něm málo. Podél silnice celkem slušná stopa na klasiku. Louky na Cínovci pomalu zelené, na Kahlbergu sem kamínky. Když jsem odjížděl (11h), tak byli dva stupně a pršelo :/.
Vloženo 8.1.2020 9:28
Klíny od vrtule na klinskou bránu celkem to jde,místy se dá i bruslit,Kamenačky nutnost.
Vloženo 8.1.2020 7:10
Ahoj, včera svezení na čelovky od hotelu v Zinnwaldu, hlavní trasa na vyhlídku na tu bídu ještě jde. Chvilku na stadiónu, tam je sněhu dost ale neupraveno. Určitě nesjíždět na stranu k celncici, tam i kameňačky zadrhávají
Vloženo 7.1.2020 22:18
Cínovec Vitiska - ujezdene od aut, teprve dnes se to pro auta zavrelo (auta tomu moc nepomohla, jezdi se na slabe vrstve snehu, ale da se) Louky u Noveho mesta nic moc - vsude trava, ale prejet se to da. V lese uz podminky lepsi. Urcite starsi lyze, kdyz jsem odjizdela, zacalo mirne snezit. 😉
Vloženo 7.1.2020 15:30
Dnes v okolí Cínovce, na obou stranách hranice. Celkem to šlo, o něco lepší se mi to zdálo na české straně. Dobrá zpráva na konec: dnes byla uzavřena silnice Cínovec-Vitiška pro auta.
Vloženo 7.1.2020 7:47
Převzato z webu http://www.kbstopa.cz/ KBS Dlouhá Louka " NA UPRAVENÉ OKRUHY LOUKY, VLČÍ HORA, LOUČNÁ A ÚVOZ, ČERVENÁ CESTA, NAD ROZCESTÍM POD VRCHEM TŘÍ PÁNŮ VČERA PŘIPADLO DO 3 CM PRACHOVÉHO SNĚHU. UVEDENÉ ÚSEKY JSOU DOBŘE SJÍZDNÉ, MÍSTY MŮŽE BÝT VYFOUKÁNO, PROTO S OPATRNOSTÍ. TAM KDE PROJELA ROLBA NAPADANÝ SNÍH DNE 4.1. PŘIMÁČKLA A NEDOŠLO K JEHO VYFOUKÁNÍ JAKO NA OSTARNÍCH ÚSEČÍCH. URČITĚ NA STARŠÍ LYŽE. GPS V ROLBĚ BOHUŽEL NENÍ JEŠTĚ V PROVOZU PROTO NEZAZNAMENÁVÁ DO SKIMAP. DNES ZATÍM (BOHUŽEL) NEJLEPŠÍ PODMÍNKY V SEZÓNĚ...."
Vloženo 7.1.2020 12:07
Včera Zdeněk Kolář Vloženo 6.1.2020 15:51
Ahoj, dneska Cinovec, Kahleberg, Altenberg, Stadion, Pramenáč, Vitiska, Cínovec.

Pod 800 metrů nad morem nesjizdne. Magistrála je v super stavu, i když po ní jezdí auta.
Do Altenbergu nesjizdet. Je to už moc nizko. Německá strana je taky v super stavu. Málo lidi. Na to že není tolik snehu, to celkem šlo.

URCITE JEN STARE BEZKY !

(Odpověď na dotaz uživatele Honza C z 7.1.: nevíte jak na Cínovci v Čechách a v Německu?)
Vloženo 6.1.2020 23:17
Dnes Dlouhá Louka-úvoz-Vrch Tří pánů-Vysoká mýť-Dlouhá Louka-Loučná a dolů. Malinko připadlo a bylo to o chlup lepší než včera. Sjezd úvozem super, na Tři pány taky dobré (dvě obvyklá místa s menší vrstvou sněhu), na Vysokou mýti u rozcestníku dnes nejslabší úsek, tam čouhají šutráky, po asfaltce Dlouhou Louku už to jde. Lesáci nezklamali, trasu/asfatlku od Loučné až na Dlouhou Louku pochopitelně nutně museli projet, teď to naštěstí ještě tolik nevadilo. Jasně nejlepší část byl sjezd od Loučné na Hvězdu - výborný podklad, udusaný sníh skoro jako rolbou a jede to skvěle a zároveň se dá i bez problémů plužit.
Vloženo 6.1.2020 15:51
Ahoj, dneska Cinovec, Kahleberg, Altenberg, Stadion, Pramenáč, Vitiska, Cínovec.

Pod 800 metrů nad morem nesjizdne. Magistrála je v super stavu, i když po ní jezdí auta.
Do Altenbergu nesjizdet. Je to už moc nizko. Německá strana je taky v super stavu. Málo lidi. Na to že není tolik snehu, to celkem šlo.

URCITE JEN STARE BEZKY !
Vloženo 5.1.2020 21:37
Dnes nejdříve nahoru na Střelnou a Loučnou, sněhu docela dost a i slušný podklad. Jen u vrcholu u plotu občas mírně odfoukané. Dokonce ještě ani lesáci nestačili poničit, což mají jinak v popisu práci. Dál na rozhlednu, tam jsou kamínky a dál na Dlouhou Louku samozřejmě pošlapané. Zkusil jsem pak Flájský okruh, což byla chyba. Na planině u plotu úplně odfoukané a prakticky jen led, u přehrady zase minimum sněhu a furt kamínky, tam opravdu ne. Lepší až blíže k silnici. Hezká stopa je směrem na Vrch Tří pánů. Dál jsem dal červenou značku do Vilejšova, kde jen úplně dole je to slabý, a pak nahoru ke Grünwaldskému vřesovišti taky moc hezká pasáž. Kolem větráků a na Nové Město dost čouhá tráva. Celkově na tu prozatimní letošní zimní slabotu dobré, chvíli i slunečno.
Vloženo 5.1.2020 19:27
Vyrazil jsem z Nového Města směrem na Dlouhou Louku. Zhruba půl kilometru za Vrchem tří pánů začínala včerejší úprava rolbou. Projel jsem vícero cest, některé po úpravě, jiné bez strojové úpravy, a můj pocit byl, že tomu ta rolba spíš uškodila. Sněhu je fakt málo, takže odkryla řadu kamínků. Taky je škoda že rolbař u sebe neměl GPSku, na serveru skimapa.cz není nic. Ačkoliv oblast znám dobře, místopis úplně dobře neznám. Jinak silnice z Dlouhé Louky bohužel není uzavřena pro auta, takže tam to stojí za prd.
Vloženo 5.1.2020 17:49
Zítra se tam chystám, pak dám zprávu.
(Odpověď na dotaz uživatele FRANTISEK z 5.1.: Poprosím o info zda již někdo dnes byl na Cínovci - Altenbergu - Vitiška, dá se konešně projet bez většího rizika ?
Děkuji)
Vloženo 5.1.2020 13:58
Klíny u vrtulí - Dnes běžky (klasika) - určitě staré lyže! Dá se.
Vloženo 5.1.2020 13:18
5.1.2019 Dlouhá Louka, směr obora a Loučná. Rolbařovi palec nahoru, pokud nepřipadne, více s tím neudělá. Jinak celkem dobrý na starý lyže. I to málo pěšáci rozhamtaj
Vloženo 5.1.2020 10:00
První letošní úprava na Dlouhé Louce: 4.1. večer částečně upraveno na skate: okruh louky, Vlčí hora, Loučná, Úvoz a směr Vrch tří pánů, vše jen na starší lyže. Nečekejte zázraky ale na současný stav maximum možného. Míst dobré, místy horší. - převzato z http://kbstopa.cz/, doplňující zprávy od lyžařů jsou samozřejmě vítány.

Zároveň lyžaře prosím, aby sem nepsali komentáře, které neobsahují zprávy o aktuálních podmínkách. Takové budou od této chvíle v souladu s podmínkami používání tohoto webu přesouvány do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, ničemu nepomohou a jen znepřehlední web pro další uživatele.
Vloženo 4.1.2020 16:54
Dnes hodinová odpolední procházka husté snězení místy krásně nasněženo hlavně v lese. Pokud sněžení vydrží ráno to v lese na běžky půjde všude starý zmrzlý podklad. P.S. Přetaňte tady řešit parkování je to tak a stejně to nezměníte. V neděli myslím 29.12. jsem s kamarádkou byla na běžkách a placené parkoviště vyhtnuté jezdil tam traktor = jedna situace z uvedeného jistě nastala pane Tomáši hlavně ať už je sníh a stopy.
Vloženo 4.1.2020 14:40
Sice to patří do obecné diskuze, ale tam si to pan Fišer nepřečte. Stejně jako uživatel Tomáš nemám problém s placením za parkování. Ale velký problém mám s provozní dobou a sankcemi za pozdější odjezd.
Vloženo 4.1.2020 14:33
(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 31.12): PLATNOST PODMÍNEK JE OD OKAMŽIKU PRVNÍ ÚPRAVY STOP NEBO ODSTAVNÉ PLOCHY, PO DOBU PRŮBĚHU ZIMNÍ SEZÓNY. DO DOBY NEŽ ZAČNE ZIMNÍ SEZÓNA (10-15 CM A VÍCE) JE REŽIM PARKOVÁNÍ NA ZADNÍM PARKOVIŠTI VOLNÝ A BEZPLATNÝ.

ani jedno nenastalo tak by to mělo být zdarmo :D, ale prachy jsou prachy kord, když to vypadá, že sníh jen tak nebudem tak se hold podmínky vjezdu opět změnili a platí se ikdyž ještě nic není strojově upraveno :D a sníh v nedohlednu. Osobně jezdím na Božák a něměckou stranu Fiechtelberg a atd, Dlouhou Louku už asi nenavštívím, to parkoviště chápu za peníze , ale Vadí mi čas odjezdu do 19 hodin a pak velké sankce za pozdější odjezd. To se raději projedu okolo Božáku, kde je dostatek sněhu v sezoně a pravidelně upravované trasy. a netrápí mě čas, kdy se musím vrátit.
Vloženo 3.1.2020 20:32
Platit se muší. To se holt nedá nic dělat.

(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 31.12.: Dotaz k parkování: dle telefon.dotazu na začátku prosince s p.Fišerem mi jím bylo sděleno, že se bude vybírat parkovné 100,-Kč až se začnou upravovat tratě. Nyní se píše na webu, že otevře parkoviště na louce (jinde se pro turisty parkovat bez pokuty nedá) a bude se již nyní vybírat parkovné.... To se člověk nemůže jít projít na hory jen tak bez placení?? Akceptuji platbu za úpravu tratí, ale pokud není sníh, tak nechápu...
Dotaz zní: platí se nyní, když nejsou upravené tratě nebo ne?)
Vloženo 1.1.2020 16:01
Kahleberg dnes nabízel všechno možné, hezký kilometrový kolečko na klasiku v biatlonu aréně, ledové adrenalinové sjezdy i pár míst bez sněhu. Ale zase nádherné počasí.Nové běžky nechte určitě doma.
Vloženo 1.1.2020 12:51
Cinovec. Je konec. Na loukách jen tráva, na cestách led a asfalt tak půl na půl
Vloženo 31.12.2019 11:58
Pln optimismu ze včerejších zpráv jsem dnes vyrazil z Nového Města od parkoviště u bývalé benzínky, na loukách už moc sněhu nezbylo, v lese už to bylo lepší. Přes Grünwaldské vřesoviště jsem se dostal na magistrálu pod Vrchem tří pánů, a tam to bylo totálně zledovatělé, takže jsem to na Vrchu tří pánů otočil a vrátil se stejnou cestou zpět. Asi by bývalo lepší dnes zůstat doma. Dokud nenapadne nový sníh, nemá to cenu.
Vloženo 30.12.2019 16:30
Kahleberg stále dobré svezení, akorát se trochu pletou pěšáci a koňské povozy. Dá se dojet z parkoviště z Cínovce, Rehefeldu, pro skalní i z Altenbergu. A teplota byla kolem nuly, tak to půjde i zítra.
Vloženo 31.12.2019 9:48
Neděle krásné svezení z Dlouhé Louky k vrtulím. Stopa umydlená od lidí jinak prašánek. Azuro mráz co víc si koncem roku přát snad jen více sněhu. Zadní parkoviště uzavřené prý jen pro místní a BUS. Na místě byla Městská policie a asi pár lidí dostalo pokutu.Velké parkoviště závora na 100 Kč v mincích upravené místa dostatek.
Vloženo 31.12.2019 9:41
Neděle překvapivě slušné svezení z Dlouhé Louky k vrtulím a zpět. Krásně azuro jen by to chtělo dalších 10 cm, ale dá se. Zadní parkoviště uzavřené prý pouze pro místní a autobus řešila to tam Městská policie a asi pár lidí dostalo pokutu tak jsem rychle přeparkovala. Velké parkoviště nová závora na mince 100 Kč krásně vyhrnuté.
Vloženo 29.12.2019 21:37
Krsáný prachový sníh, mráz a sluníčko, dnes pěkné lyžování, samozřejmě na starších lyžích. Projel jsem z Litvínova na Nové Město. Moc pěkná část je Střelná-Loučná-Vlčí hora-Dlouhá Louka. Na červené cestě také v pořádku, jen slabší u několika louží a spadlý strom přes cestu. Flájský okruh nahoře moc hezký, podél plotu se po asfaltce ještě jet dá, ale každým metrem sněhu ubývá a na Flájích opravdu málo a podél přehrady nemá vůbec cenu jezdit, jasně nejhorší úsek dne. Ke Třem pánům po uježděné cestě a kolem vrtulí slušná vyšlapaná cesta, stejně jako nad Novým Městem.
Vloženo 29.12.2019 20:00
Klínská brána z P4 od vrtule na starších lyžích sjízdná. Až k rozc. U Desítky je to trochu kličkování, ale kus za Desítkou je pár hezkých úseků. Na německou stranu se nevyplatí.
Vloženo 29.12.2019 14:02
Dnes jsem vyrazil z Cínovce na německou stranu, okolo Kahlebergu to jde celkem dobře. Ke konci jsem zajel zase na naši stranu, ale podmínky na silnici mezi Cínovcem a Vitiškou jsou oproti včerejšku podstatně horší, je to umydlený od aut, jen po okrajích je místy něco jako stopa.
Jinak nerozumím tomu, proč mi redakce smazala můj dotaz ze 17.12. ohledně parkování na Dlouhé Louce, přestože nebyl zodpovězen!!! Nikde není napsáno kde je možné koupit ten čip na celou sezónu (předpokládám že v penzionu Na Rozcestí). A opravdu by stálo za úvahu prodloužit provozní dobu, konec v 19:00 je opravdu brzy. Argument probíhající úpravy stop resp. parkoviště moc neberu, protože minimálně na tratích neprobíhá úprava každý den.

O oblasti

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nejvíce na východě Petrovice a Tisá. Východně od Tisé pak plynule navazují běžkařské trasy v oblasti Děčínského sněžníku (ty už organizačně pod KBS nepatří). A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Úpravu běžeckých tras na Děčínském Sněžníku zajišťuje a financuje společnost Hudy. Uživatelé Facebooku mohou sledovat informace o stavu a úpravě tras na Sněžníku i na FB stránce @bezkysneznik.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Krušné hory