Východní Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2022/2023

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krušné hory ze zimní sezóny 2022/2023. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 6.2.2023 8:45
U vojáka je rovina, směrem od Cínovce ten čtverec napravo v mapě (cca 4 km). Ten okruh u hranic je desetikilometrový okruh a bo je v lese, tak je tam jen jedna stopa a bo je obousměrný tak může být i vlevo. Ohledně značení německých okruhů, jejich přehled včetně map je na stánce altenberg.de/denní info. V Německách ale volně improvizují, takže někdy není kus projetý. Ale zase upravujou denně. Hlavní silnice se přenese.
(Odpověď na dotaz uživatele newli z 6.2.: Jeste se zeptam, ten okruh u hranic (to je ten u vojaka?) neni jednosmerny, ze ne? Zarazila me uprava, jednak je relativne uzka, ale hlavne byla trvale stopa na vnejsi strane okruhu. Jel jsem to obracene, takze trvale po me leve strane. Jeden by cekal, ze stopa bude na rovine a ve stoupani, tj. bude se stridat, ale tady trvale na jedne strane, a to i ve velkem klesani (tj. kdyz ja stoupal do slusneho krpalu).)
Vloženo 6.2.2023 8:06
Kombinace zprav - zpravy z vikendu a radu dotazu, ci "rad" (2: fotbalik, Jiturdek, Otakar Kohl & Martin Sajal).

Na cinovci jsem byl v sobotu i v nedeli (sobota 9.00, nedele 8.15). Parkoviste zdarma temer zcela prazdne, pro me super zjisteni ve srovnani s jizerkami. Stopy po ranu skvele, pozdeji trochu rozbite, misty (v lese) jehlici. V nedeli druha rolba dokazala schovat i dost spatnych mist, kde prosakovala voda (asi nahrnula snih odjinud). To vse plati k ceske casti. Do nemecka jsem zavital v sobotu na skok a v nedeli vic. Jednak tam maji podle me horsi upravu (byl jsem tam az v nedeli a byla nejspis ze soboty), je tam vic lidi a okolo biatlonove areny i hodne pesaku. Dost me zarazilo, ze pesaci do nekterych upravovanych stop oficialne muzou?!

Jiturdek: Parkoviste fajn a po ranu prazdne. Nestastne je, ze clovek musi asi 500 metru ke stope po silnici. Nejde o tu dalku (pokud neberete male deti), ale pokud bych to delal pravidelne, tak si znicim boty (spicku, ze ktere pak vypadne hrazda). Parkoviste za 120 mi prijde cajk. V biatlon arene za den 7EUR, u hotelu golf (ci jak se to tam jmenuje) 200kc.

fotbalik: to nemecko jsem jel podobne (jel jsem po smeru hodinovych rucicek), ale k reha-klinice jsem jel pobliz te silnice. Uprava zadna (asi nikdy), stopa jen vyslapana, dost lidi, clovek se tam kloudne nevesel, no peklo. To, co jsi jel ty, upravene bylo cele? A za biatlonovou arenou (bivak-kuppe) jsem nebyl. Jak to tam vypada a jak se vubec krosuje hlavni silnice?

Otakar Kohl & Martin Sajal: diky za weby, vetsinu jsem i nasel, ale ja se orientuji jen v mape. Textovy popis, ze upravili L1, L3-L6 (napr.) je pro me takrka nemozne rozklicovat :-( Docela se divim, ze to necpou do mapy, jeden by cekal, ze "ordnung must sein" :-) Skoda :-(

Otakar Kohl: Jo, ten prazak me taky dost zarazil. Az se divim, ze mu tam nekde neco neupravil (ale nepral bych mu to). Hele, a to stani podel te silnice je cajk? Oba dny po poledni, kdy jsem se vracel, tam stali mestaci, ale neprislo mi, ze by to nejak resili.

Martin Sajal: Dotaz k tomuto webu. Kdyz sem nekdo nahraje GPX zaznam, mam s tim dva problemy. Na fialovo modra na modre mape (s modrymi lyzarskymi cestami) je hrozne blbe videt. Neda se to nekde zmenit, pripadne nestalo by za to ji zmenit za neco kontrastniho defaultne? A dokazu to okno s mapou nejak zvetsit? Mne se to nepodarilo.
Vloženo 5.2.2023 22:03
Dnes Moldava-Cínovec-Altenberg nemělo chybu. Dokonce i lidí přijatelně, jen na Kahleberg v 13 hod obří zástupy (lyžníci, pěšáci, psi, boby, saně a kdo ví co ještě). Nejlepší na Pramenáč či okruh U vojáka, které byly čerstvě upravené. Ráno a dopoledne i předzvěst následujících dní - mráz a sluníčko.
8:22
9:46
10:57
12:34

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Vloženo 5.2.2023 19:28
@ Otakar Kohl: Díky za tip na parkoviště na Cínovci. Dnes jsem platila 120 Kč za parkování u hotelu Pomezí. Příště ráda využiju Váš tip.
Vloženo 5.2.2023 18:58
Ještě pár fotografií z dneška - České kolo a hřeben Rudného vrchu
12:48
13:22
13:28
13:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Vloženo 5.2.2023 17:54
V okolí Adolfova resp. Telnice nádherné a zdá se, že trvanlivé podmínky. A spousty aut. Po poledni se parkovalo po levé straně silnice z Adolfova až do blízkosti Větrova. České kolo, Rudný hřeben a Magistrála až k altánu u Větrova den nebo dva od úpravy rolbou, maximum na bruslení i na klasiku; v loukách mezi balíky slámy zážitkové bruslení, občas závějka, občas ledová plotna. Sjezdy velmi rychlé. Podle zpráv zde by člověk čekal, že se tam nic neděje, ale ve skutečnosti je to frekventovaná oblast, ale zase ne natolik, aby to člověka odradilo. Přejezd na Komáří Vížku vypadá celý zasněžený, ale není značený jako upravený. To, co je na Mapách.CZ kresleno jako čerstvě upravené, je 100% se zárukou.
Vloženo 5.2.2023 15:19
Dneska projeto od Cínovce po Dlouhou Louku, tratě krásné, nejlepší samozřejmě úseky s nejčerstvější úpravou. Trochu zklamal rozsah úpravy na Dlouhé Louce, snad se úpravy až na Žebrácký roh letos dočkáme.
Na přiložených fotkách něco k parkování na Cínovci: velké parkoviště pro ca 200 aut je fakt kousek od tratí, funguje od 7 do 19 a je zadarmo! Není tedy důvod stát přímo u křížení tratě se silnicí, jako se to "povedlo" dnes. Sorry, ale tohle fakt nebyl dobrý nápad.
9:29
Vloženo 5.2.2023 12:41
Letos teprve druhé běžkování, naprostá pecka 👏🏻 Parádně upraveno. Ráno v 8 nikde nikdo. Parkoviště na DL na jedničku, pouze se mi hůře vyjíždělo. Pokud si při vjezdu stoupnou dvě káry za sebou k závoře je to na těsno. Ale jinak parádní pocit 😇
Vloženo 4.2.2023 19:23
Dnes přejezd z Klínů po magistrále na Cínovec. Od Klínské branky jsem to vzal po hranici, na obvyklých místech vylézají bažinky, dvakrát je vydřeno taky u silnice směr ke Flájím, vždy se dá objet. Jihobřežní upravena, to se moc často nestává a navíc proti mě jela i rolba zpátky. U Flájí stopa trochu ledová. Na Dlouhé Louce mnoho upraveno nebylo, na Vilejšov aní Žebrácký roh se rolba nejela podívat a bohužel ani na Vrch Tří pánů, to bylo velké zklamání. Alespoň stopa vyšlapaná od běžkařů. Okolo větráků odfoukáno v podstatě až na led. Od parkoviště na silnici na Bouřňák už znovu s úpravou. Obecně na Cínovci a v Německu nejlepší podmínky včetně vymazlené úpravy. Ani těch lidí mezi Vitíškou a Cínovcem nebylo až tolik. Ještě jsem se zajel podívat na Pětku a že jsem měl trochu času, než se přivalí vlak, stihnul jsem i jeden okruh na závodních tratích. Vítr se už uklidnil, během dne občas i sluníčko, ale také intenzivní přeháňky. Do ideálu chybělo jen, aby včera nepršelo, mohlo být klidně 20 cm navíc.
11:28
12:59
14:21
15:04

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (5)

Vloženo 4.2.2023 18:24
Dnes z Klínů do Nového města na Mikulášku, nejlepší úprava z Klínů až k Flájím. Na Dlouhou louku a přes Vysokou mýť taky fajn. Úsek na Vrch tří panů vyšlapáno pouze od bežkařů. Úprava dále od Nového města. Parádní den, téměř nefoukalo, málo bežkařů.
Vloženo 4.2.2023 17:42
Cínovec byl velmi dobrou volbou pro dnešní nejisté podmínky. Sněhu výrazně více než před týdnem, všude v pohodě na áčkové lyže. Pochvalu zaslouží cínovečtí upravovatelé, pomohlo že vyrazili s rolbou až nad ránem. I okruhy pod Vitiškou pěkné, https://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod nelže tedy desítka upravena nebyla, na spodní část u hranic odbočovala slušné stopa od lyžařů, zatímco horní bych prošlapávat nechtěl (ale byl jsem tam brzy dopoledne).

Železnice Neurehefeld - Holzhau upravena až později dopoledne (přesný čas viz foto :-), kupodivu se úprava držela ve slušném stavu i odpo. Na "nádraží" Rehefeld hlásí měřící stanice 30 cm sněhu, před týdnem to bylo 15 cm. Ve spodní části upravena i souběžná trasa pro bruslení, i když ona je i pro pěší. Ale měla i stopu. Dojel jsem až k nádraží v Holzhau. Spojka Holzhau Kannelberg neupravena ani neprojeta od lyžařů, ale to jsem ani nečekal.

V Holzhau upraveno hodně a krásně, taky až v průběhu dne, jako obvykle většina jen na klasiku. Jen pár míst v lesích je špinavějších. Na západ jsem dojel až k parkovišti u silnice S 211, úprava pokračuje i dál, ale tam už jsme nejel i z důvodu, že nikde (z úseku Žebracký roh - Fischerbaude) neodbočovala upravená trasa směrem k Českému Jiřetínu (ta nejznámější odbočka byla navíc označena jako zavřená) a tak nešlo udělat okruh. Tipuju, že rolba mohla pokračovat dál až po kanále a pak se drápala někudy nahoru zpátky, ale bez úpravy.

Úsek Neurehefeld - Zaunhaus možná kdysi dříve fakt upravený, každopádně v pohodě sjízdný pro oba styly. Altenberg pěkný v rámci možností, odbočka nad Zaunhausem na SZ část okruhu L4 nevypadala moc vábně (žádné překvapení, to je nejslabší část tamních okruhů) a úsek od biatlonu zpátky na Cínovec silně jetý, ale tam se nedá brzy odpoledne čekat nic jiného, protože mraky lidí. Newli: GPS záznamy rolby v Altenbergu a dalších střediskách v této části Německa nikde k dispozici nejsou, pokud vím.

Odpoledne přišlo pár sněhových přeháněk. A Cínovecké pláně byly po celý den důkazem, že včera nějakou dobu pršelo - takže některá místa (mimo úpravu) byla pokrytá ledovou krustou a na ní něco málo sněhu.
9:12
9:32
9:53
9:56

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (19)

Vloženo 4.2.2023 16:49
Dnes skvělé poježdění v oblasti Cínovce a Altenbergu, hodně upravených tratí jak na klasiku tak i bruslení. Lidí jako vždy o víkendu hodně.

Zde posílám odkaz na tratě v okolí Altenbergu, je tam denně aktualizovaný "Bericht" v PDF formátu ke stažení (1. odkaz). Jen je třeba trochu umět německy. Jinak lze na stránkách Altenbergu najít i popis jednotlivých okruhů včetně mapky - viz 2. odkaz:

https://www.altenberg.de/mobile/de/page/tages-news-zum-download/47003971/

https://www.altenberg.de/mobile/de/page/langlauf/64779534/

(Odpověď na dotaz uživatele newli z 4.2.: Nemate prosim nekdo link na web, ktery by ukazoval projete stopy rolbou na nemecke strane (altenberg)? Nedari se mi nic najit, ale umim jen anglicky ....)
Dotaz Vloženo 4.2.2023 13:39
Ahoj, jak to dneska vypadá kolem Fláje, prosím? Případně jinde na cca 3 hodinový okruh? Díky
Zodpovědět
Vloženo 2.2.2023 15:03
Tohle byla nadhera. Snezi prší fouka mrholi a mrzne. Ja si to uzil 😂👍 Vse upravené, snehu hodne a lidi malo.
9:15
10:12
10:29
10:29

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (10)

Vloženo 1.2.2023 21:14
Klíny okruh z dolního parkoviště stoupání vpravo nahoru, k informacím u silnice, okruh lesem zpět. Stopa prošlápnutá od nadšenců. Sníh vlhčí, na plyšové lyže se to mělo snahu lepit :-(
Vloženo 1.2.2023 18:22
Včera večer a dnes dopoledne v okolí Kahlebergu, fouká hodně silný vítr, do toho dost sněžilo. I přes každodenní úpravu to není žádná hitparáda. Stopy jsou místy zapadané nebo zafoukané, někde už úprava ani nebyla poznat.
Na české straně dnes proběhla nějaká úprava na Adolfově, ale myslím že při tom počasí to dlouho nevydrží.
K situaci na Klínech připojím info z webu ski areálu Klíny:
BĚŽECKÉ TRATĚ JSOU ZAVÁTÉ. DALŠÍ ÚPRAVA PROBĚHNE PO UKLIDNĚNÍ POČASÍ
(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 1.2.: Zdravím, nějaké info, jak aktuálně vypadá stopa na Klínech? Mračný vrch? Byla jsem minulý týden a dalo se v pohodě, dnes nemohu nikde dohledat čerstvé informace. Děkuji moc.)
Vloženo 1.2.2023 9:23
To Kristýna: V Mostě je lepší Matylda. Lepší povrch, delší okruh, méně lidí. Jsi na FB ???
Vloženo 31.1.2023 21:18
Dneska jen expediční výstup na Střelnou a Loučnou, protože s lyžováním mělo společné jen to, že jsem měl na nohách dřeva. Nového sněhu 10-15 cm a vytrvale se sypal další. Nad 800 m hezký prašan, níže sníh hutný a lepivý. Na Loučné -3 stupně a silný vítr, pocitově tak nejmíň -10, u plotu se už dělají velké závěje. Dál na Dlouhou Louku jsem ani nepokračoval, tratě nádherně zaváté a stal by se ze mě sněhulák. Při návratu od Hvězdy dolů už zase rozryté lesákama. Jak jsem docházel do Litvínova, tam už jen chcalo.

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotky na mapě

Vloženo 31.1.2023 18:52
Německá strana dnes za jedna. Od Altenbergu, přes Cínovec až do Rehefeldu a přes Kahleberg zpět bylo všude vyrolbováno se dvěma stopama. Upravené parkoviště pod Kahlebergem zdarma a ani ten vítr nebyl tak silný.
Vloženo 30.1.2023 16:11
(Odpověď na dotaz uživatele Vladimír z 30.1.: Pro uživatel Kristýna: Ahoj, ty jezdíš na kolečkách? Kam chodíš ???)
Zdravím, když jsem v Krušných, tak Milada v Ústí, nebo Benedikt v Mostě, nebo třeba výjezd na Dlouhou Louku z Oseka, určitě by šlo jet i z Litvínova na Klíny...
Vloženo 29.1.2023 20:33
Podobně jako včera. Některé okruhy v Německu na neděli znovu upravené, ráno to bylo výborné. Projeta byla i cesta z Zaunhaus k přechodu na Moldavě. Z Bahndammloipe jsem udělal odbočku k Drachenkopf (nověji nazývaná Kannelberg), kde i ve dvě hodiny docela málo lidí. Hezké a mimořádně široké jsou zdejší okruhy po loukách směr Hemrsdorf, dnes ovšem docela přemrzlé (foto). Pak zpátky na Moldavu na vlak stejnou cestou. No a konečně po šesti dnech zmizela mlha! Příští týden se dočkáme dalšího sněhu, snad ho bude dost.
Vloženo 29.1.2023 18:10
Viz Pavel Šebek.Na silnici se parkovat nesmí,tak si parkoviště vytvořili autíčkáři přímo a začátku upravené trati,hned za značkou se zákazem vstupu pro pěší.
Vloženo 29.1.2023 16:43
Pátek na Adolfově, včera v oblasti Cínovce a dnes na Dlouhé Louce. Všude solidní úprava, samozřejmě se najdou slabší místa vzhledem k množství sněhu. Dneska se mi nejvíc líbil Flájský okruh, příjemně překvapily i dolní partie, i tam bylo dost sněhu.
Jinak opět apel na bruslaře - nejezděte prosím přes stopu na klasiku, ničíte ji. Děkuji.
Vloženo 29.1.2023 12:06
Adolfov. Podmínky celkem slušné, to platí i o stopách. Sněhu je zde méně, než třeba na Cínovci, občas tráva, sem tam kamínky od rolby, ale da se bezpečně vyhnout a dobré lyže nejsou problém. Ale parkování, to je horor. Brzo ráno parkoviště skoro plné, ale místo jsem našel. Lidi tak parkuji na louce těsně před Adolfovem, jindy jsou zde už stopy, nyní tradičně od silnice rozjeté od parkujicich. Kolem silnice se parkovat nesmí.
Vloženo 29.1.2023 7:49
Start z Nového Města přes Klínovčík, po magistrále na Cínovec, Pomezí a severní cestou přes Přední Cínovec na rozc. Pod Komárkou. Cenťák čerstvého přemrzlého sněhu ztěžoval bruslení v upravené stopě. Na červené značce v okolí Lysé hory je třeba dávat pozor (potok odnesl sníh, sem tam čouhá šutr). Zpátky Sedmihorskou cestou, magistrálu meztitím projely davy turistů, takže už to docela svištělo :-).
Vloženo 28.1.2023 22:01
Dnes jsem vyzkoušel u Cínovce. Začátek v Novém Městě na stadionu a pak nahoru na Vitíšku jen uježděné, ale v pohodě. Na magistrále na Cínovec občas mělčí stopa. Ráno v 8 ještě docela málo lidí, ve 14 při návratu návaly. Z Cínovce jsem si udělal kolečko k Sedmihůrské cestě. Dál ke Komárce jsem nejel, poněvadž se mi nechtělo jet bez stopy. Sjezd od Cínovce jednoznačně lepší přímo dolů, na červené značce na Přední Cínovec popadané větve. Až k rozpadlému přístřešku to byl z Předního Cínovce nejhorší úsek dneška, pak už zpátky na Cínovec lepší (pod močály akorát občas led). Pak do Německa na okruh Scharptize, který je urolbovaný bez stopy. Na druhou stranu je tu klidněji než u Kahlebergu, kam jsem jel potom. Velice hezký úsek byl směrem na Schellerhau, Runde Osterzgebirge jakoby za silnicí chabá, jak už tady bylo psáno. Návrat na Cínovec a z pod Vitíšky jsem měl ještě chvíli času, tak jsem dojel až na Moldavu. Sice bez úpravy, ale naprosto bez problémů.
Vloženo 28.1.2023 20:30
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 28.1.: Dobrý den, poradíte odkud začít, když bychom rádi spíše německou stranu u Klinů? Rádi bychom zítra vyrazili. Děkuju)

Vhodné nástupní místo, ze kterého je to blíž do Německa, je parkoviště na Mračném vrchu - tady https://mapy.cz/s/razapacese
Vloženo 28.1.2023 19:04
Flájský okruh - spíš na C lyže, spousta i fakt velkejch šutrů. Na klasiku celkem fajn, bruslit jde blbě - je to úzký. Okruh Vysoká mýť - sněhu celkem dost, kameny málo, ale nějaký debil tam vjel autem, tak jsem tam vlítla a zlomila závodní hůl. Kurva. Třešinkou na dortu byli chlupatý v Kodiaqu zapadlý v urolbovaný stopě. Lepší než na kolečkových lyžích, ale na trénink žádný zázrak.
Vloženo 28.1.2023 17:41
dnes Klíny z horního parkoviště u vrtulí, mělká stopa a jak píše Vladimír semtam kamínky - rozbité od rolby. Bylo lépe na klínské bráně zahnout do Německa, tady 2 luxusní a hluboké stopy i střed na bruslení dostatečně široky (na české straně bruslaři klasickou stopu zákonitě ničí díky nedostatečné šířce mezi stopami). Také záleží na použité rolbě, v Německu žádné probémy ani v docela prudkých sjezdech...
Nádhera, jen pozor- viz komentář dcery: "překvapilo mne, jaká je v zimě zima"
(bylo -7st a vítr - takže máza bez problémů :-))
Vloženo 28.1.2023 17:17
Ahoj, dnes stopa Klíny - Klínská brána - Jelení hlava velmi slušná, na to jak je relativně málo sněhu. Místy trochu kamínky a hlína, kterou "vytáhla" rolba. Pro jistotu, kdo řeší lyže, doporučuji "béčka". Okruhy u Seifenu na stadionu velmi slušné. Parkování bez problémů.
Vloženo 28.1.2023 17:16
Altenberg: sněhu podle mě dost i na nové lyže. Stopy někde horší někde velmi dobré, v okolí Kahlebergu asi nejlepší. Na skate nejspíš o něco lepší. Na sever od silnice Altenberg - Rehefeld pěkné až za Schellerhau (jen pro klasiku). Naopak další trasy severně od silnice za moc nestojí - sněhu dost, ale jen uježděné.

Neupravovaný úsek Zaunhaus - Neurehefeld sjízdný ve stopách od lyžařů úplně v pohodě, i když se píchá hůlkami do podkladu. Bývalá železnice Neurehefeld směr Teichhaus upravená (i když rychle opotřebovaná, jako vždy, jen pro klasiku, jako vždy). Tady to na nové lyže není, jsou tam dobře zamaskované šutry.

Za nádražím mě zlákala úprava směrem nahoru k Hermsdorfu. Ovšem jednoznačně lepší je až ta druhá odbočka, tedy ne přes Neuhermsdorf. Nahoře na poli a pak v lese na jednu stranu nejkvalitnější úprava celého dne (krásně hluboké stopy i manšestr na bruslení), na druhou stranu méně sněhu, takže ve stopě dávat pozor a skate spíš na kameňačky. V lese nejezdit do nejvzdálenější části u Kannelbergu, tam je to na kameňačky komplet. Zbytek lesa krásný na tyto podmínky. Je tam upraveno ještě víc, než jsem stihl projet.

Moldava - Vitiška sice bez úpravy (na tu je málo sněhu), ale v pohodě sjízdné pro oba styly. Vitiška - Cínovec urolbovnáno krásně, jen ve spodnějších částech na mnoha místech ve stopě prosvítá asfalt. Ale to už jsem měl tak pomalé tempo, že mě nikde nemohl překvapit :-)
8:44
9:08
9:38
10:07

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (14)

Vloženo 28.1.2023 13:45
Cínovec, Kahleberg. Směr Vitiška velmi dobrá úprava, kolem Kahlebrgu taky, i když ne úplně všude, ale všude bezproblémové na skate i klasiku, k poledni už davy lidí, sněhu obecně není kdoví kolík, ale do asfaltu nepícháte skoro nikde. Pokud v týdnu případně, jak slibují, podmínky budou ideální. Na parkovišti na Cínovci pod pumpu F1 skutečně dost místa
Dotaz Vloženo 28.1.2023 23:42
Velké díky: Martin Sajal, nejenom za dnešní zprávu, ale i za ostatní předchozí informace, v neděli německou stranu vyzkouším.
Zdraví soused z Hostivaře/Petrovic
Zodpovědět
Vloženo 28.1.2023 0:45
Ahoj,
Na Cínovci není problém, parkovacích míst je spousta. Jezdím většinou ve všední dny, takže parkuju přímo pod běžkařskou lávkou, ale hned za benzinkou po pravé straně je velké parkoviště u tržnice, o pár desítek metrů dál po levé straně ještě jedno mnohem větší. Velká parkoviště jsou i na německé straně.

(Odpověď na dotaz uživatele Radek z 27.1.: Ahoj,

chceme jet ted v nedeli s deckama na otocku prvne na bezky do Krusnych, oblast Adolfov - Cínovec. Kde je nejvetsi sance zaparkovat? (Pojedeme z Prahy a budeme tam okolo 9h - to uz v Jizerkach, kam jezdime obvykle, byva problem). Podle mapy vidim parkoviste v Adolfove a Zadni Telnici, nicmene ta silnice mezi nima je v zime uzavrena, ze? Nebo spis Komari Hurka?

Predem diky za Vaše tipy!)
Vloženo 27.1.2023 22:29
Z Českého Jiřetína jsem si vyšlápl na okruhy v Holzhau. Ringelloipe urolbovaná, ale kvůli méně sněhu bez stopy, Höhenloipe tradičně dvě stopy pro klasiku a vlastní pruh pro bruslení (první foto), pěkná úprava také od Fischerbaude na Žebrácký roh a Moorweg (druhé foto). Od Torfhaus pokračovala upravená stopa k Teichhaus, ale tu jsem už nejel. Pak dlouho po vyježděných stopách nejdřív k silnici (ta by asi nejvíce potřebovala rolbu, neustále se tu prohání auta), od Ručiček dolů ke Flájím a po Jihobřežní (třetí foto) postupně na Jelení hlavu, kde už začínala stopa z Klínů. Vesměs v pořádku, sem tam něco nepříjemného (občasné kamínky ve sjezdu z vrcholu ke Klínské brance) nebo nějaké vydřené místo (holt by to chtělo ještě aspoň 10 cm). Je připravená také Schwartenbergloipe se dvěma stopami a širokým pruhem (čtvrté foto).
13:01
13:37
15:46
16:48
Vloženo 27.1.2023 19:22
Dnes jsme jeli Vitiška-Cínovec přes Německo Moldava a zpět. Všude úplně v pohodě, paradní svezení. Navíc dnes večer upravila magistrálu rolba :)

(Odpověď na dotaz uživatele Hynek z 27.1.: Nevíte prosím, jak vypadá nástup do stop na Cinovci? Nebo je lepší začínat v Rehefeldu? Díky moc za odpověď.)
Vloženo 26.1.2023 6:47
Rehefeld - Schellerhau včera nemělo chybu. V pulce trasy jsem potkal rolbu, takže druhá půlka po manšestru se dvěma stopama. Přes víkend bude asi hafo lidí, ale v týdnu s čelovkou je to romantika jak cyp. Parkování nad Rehefeldem zdarma.
Vloženo 25.1.2023 22:26
Znovu okolím Dlouhé Louky. Nejdřív na Střelnou a Loučnou (-3 stupně), od plotu k hospodě se znovu důležitě proháněli lesáci, takže jsme přišli o další kus stopy. Po magistrále na Vrch Tří pánů úplně v pohodě, místy se dvěma stopami. Po červené dolů do Vilejšova po pěkné vyježděné stopě a pak po zelené Pod Vrch Tří pánů a k silnici, na ní koleje od auta z pondělí. Krásná část po Flájském okruhu a potom už dolů. Stejně jako předchozí dva dny i dnes naprostá mlha. Foto: Vrch Tří pánů a Vilejšov.
16:15
16:46
Vloženo 25.1.2023 7:43
Včera večer jsme jeli ze Zadní Telnice na Adolfov, poté kousek na Habartice - tam ale očividně jezdila auta, takže to nebylo nic moc. Zbytek sjízdný, lepší asi na bruslení, stopa byla místy vyjetá, ale bylo v ní málo sněhu. Místy lehce vydřené a nějaké kámen/větve, ale nic hrozného. Příjemné svezení, snad se na víkend podmínky zlepší :)
Vloženo 24.1.2023 20:46
Dnes Zadní Telnice,Adolfov,Komárka-po Ruském kole na Adolfov stopa na klasiku.Z Adolfova upraveno rolbou až na Komárku.Na Adolfově upraveno rolbou,vše sjízdné.
Vloženo 23.1.2023 22:15
Dnes jsem vyzkoušel, co z vyježděných stop za víkend zbylo na Dlouhé Louce. Několik tras s různými výsledky: Flájský okruh velmi dobrý, hlavně část u plotu výborná, na silnici jelo přede mnou zase nějaké auto (no jo zákaz vjezdu, že), takže stopa je fuč a zbyly akorát vyjeté koleje, spojka ze silnice Pod Vrch Tří pánů také velice dobrá, od rozcestí na Vysokou mýť dobré, pak po asfaltce na Dlouhou Louku znovu zničeno od auta a nakonec od hospody dozadu k plotu velmi pěkné, dokonce ještě ani nerozdupané. Na závěr pod Loučnou také dobré, zde už se to neobešlo bez ťápot ve stopě, sjezd na Hvězdu fajn, dál už nic moc-přes den sníh natál a s večerem znovu zmrzl, takže pekelně rychlé a navíc rychle ubývá. Případná úprava by velmi pomohla, i kdyby měla být bez vyříznuté stopy, už jen pro zarovnání toho, co permanentně ničí auta. Nebyla by od věci ani nějaká ta hroudička nahrnutého sněhu. Přišlo mi, že víc sněhu je na Flájích než přímo na Dlouhé Louce.
Vloženo 23.1.2023 20:41
Telnice - Adolfov - Větrov. Vše čerstvě upraveno na skate i klasiku. S opatrností i na nové lyže. Překrásných 22km. Dííky a brzy znovu při azuru!
Vloženo 23.1.2023 20:02
Kahleberg - čerstvě upraveno na klasiku i skate. Při troše opatrnosti je to i na nové lyže. Slabší místa hlavně v okolí parkoviště na celnici, jinak super podmínky.
Vloženo 22.1.2023 21:04
Dlouhá Louka - cesty neupravené, ale dobře sjízdné. Pod holemi byl cítit asfalt, ale vidět ani náznakem. Na klasiku sněhu habaděj. Na bruslení nejsem odborník, ale trasy jsou neupravené, takže nejspíš bruslení dosti obtížné v hlubokém sněhu.
Vloženo 22.1.2023 21:04
Okruh Fláje, Vrch tří pánů, Vysoká mýť, z5 Dlouhá Louka - bez strojové úpravy, ale přesto fajn svezení. Cesta dolů autem po 16°° trochu horor.
14:52
15:11
Vloženo 22.1.2023 16:28
Cínovec - Vitiška - projetá stopa rolbou, cesty kolem té hlavní šláplé od běžkařů, na německé straně také projeto, hlavně kolem biatlonového areálu. Stále sněží (hurá!), stopy rychle zapadávají. Je to bez podkladu, ale úplně v pohodě, sněhu dost, nikde to nedrhne.
Vloženo 22.1.2023 15:41
Na německé straně upraveno, kolem Kahlebergu rolbou, za silnicí (okruh Osterzgebirge a směrem na Schellerhau) jen skútrem se stopovačem. Mraky lidí.
12:13
12:13
Vloženo 22.1.2023 14:44
Cinovec, Napadlo něco sněhu, ale na úpravu sněhu není dost a chybí podklad. Pouze projeta stopa čtyřkolkou, sníh bohužel nahrnutý do středu, což bruslení následně zatěžovalo. Ale po dlouhé době pěkné svezení. Snad ještě případne. Není problém dobré lyže, ale hulkama se beztak většinou píchá do asfaltu
Vloženo 22.1.2023 9:55
Petrovice (Letadlo) - Tisá (Turistická chata) čerstvě upraveno.
Vloženo 21.1.2023 19:05
Vityška - Cínovec celkem slušné lyžování, projeto od lidí především na klasiku, směrem na Moldavu nádraží kupodivu to šlo. Ovšem Vityška - Nové Město, raději na Klinovčíku sundat, nebo pak bude pozdě.
Vloženo 21.1.2023 13:07
Cínovec - Vitiška bez problémů. Sněhu je sice tak 5 cm, ale na to první svezení to stačí. Bruslaři se možná občas zarejou do asfaltu, ale klasika nebo soupaž úplně v pohodě.
Vloženo 19.1.2023 16:29
Cínovec - Vitiška: cca 5-7cm lehoučkého prašanu bez základu. Nějaké pokusy o stopu jsou vidět, ale mnohem víc šlápot od pěších. Můj názor: Pro výletní chůzi na běžkách alá "amundsen" ANO. Pro sportovnější pojetí klasiky (na Béčkové lyže) MOŽNÁ. Pro bruslení NE ani na béčkové :( (Místama se někdo bruslit pokoušel ale bylo vidět že šel hranama až na asfalt)

V lese na 10km okruhu ještě horší: málokde víc než 4-5cm, místama sotva 3cm, cesty projeté autem od lesáků a ve vyjetých stopách od pneu viditelné kamínky. Narozdíl od magistrály stopy po běžkách žádné, což dává rozum.

Bohužel sněžit spíš nemá, max sporadicky, takže nejbližší výhled stále bída.
13:26
13:26
13:52

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 18.1.2023 21:34
Na kbstopa.cz píšou 2cm. Snad v dalších dnech nasněží víc.
(Odpověď na dotaz uživatele Rosťa z 18.1.: Dobrý večer, neví někdo, jaká je aktuální situace na Dlouhé Louce? Napadlo tam, že by se zítra dalo vyrazit? Dík předem za informace.)
Vloženo 19.12.2022 13:11
Altenberg / Zinnwald - Rund-Loipe Kahleberg (L1) - super trat, pouze 1-2x malinko kaminky, chtelo by to nasnezit pár cm před oblevou. Na celnici slusny vitr a mraz, v lesich uplne v pohode.
Vloženo 17.12.2022 21:28
Busem na Dlouhou Louku, do 2 cm nového sněhu. Kousek k plotu protažený rolbou bez stopy. Na Vlčí hoře u rozhledny a na vršku pod stromy několik kamínků. Dolů ke Flájím včerejší stopa trochu zapadaná. Lesními cestami na Žebrácký roh. V Německu upraveno i se stopou. Ze Žebráckého rohu k silnici pěkně prošláplá stopa. Krásné lyžování zkazila tři auta, co jsem potkal na silnici během hodiny návratu na Dlouhou Louku - hlavně dva dementi u rybníku pod Dlouhou Louku, co jeli jak na závodech! Bez závory je značka naprosto k ničemu. (foto: stopa k Fischerbaude+cesta od Žebráckého rohu)
12:05
12:34
Vloženo 17.12.2022 18:53
Pomezí - Vrch tří pánů.
Od Pomezí na Vitišku protaženo a optimální podmínky jak na klasiku tak na skate. Od chaty na vrch tří pánů bez úpravy, ale dalo se úplně v pohodě.

Nové parkování oznámené na FB Dubí fakt obrovské. Nachází se kousíček od pumpy E1, hned za vietnamským obchodem. Přístup dnes v pohodě, bylo dost sněhu.
Vloženo 16.12.2022 21:30
Paráda!!!! Cinivec Vitiška
Vloženo 16.12.2022 19:41
Nejdřív Flájský okruh, u plotu velmi pěkné, podél vody chvílemi slabá místa a zbytek k silnici většinou bez problémů. Silnice uježděná od aut, z Vilejšova pod Vrch Tří pánů znovu moc hezká vyšláplá stopa. Včerejší parádní stopa na okruhu Vysoká mýť vzala za své, od silnce rozjetá od bruslaře, na Vysokou mýť pošlapaná (hlavně že vedle je úplně netknutý sníh) a na poslední části úvozem na Dlouhou Louku jsem si zpočátku liboval, dokud mě nepředjelo nějaké hovado na čtyřkolce. Stejně tak stopa od hospody k Loučné, kterou jsem vyrobil včera, už není. Bruslaři ve spolupráci s chodiči ji rozjebali. Nevydržela ani 24 hodin... (foto z Flájského okruhu)
Vloženo 16.12.2022 9:47
https://www.facebook.com/people/M%C4%9Bsto-Dub%C3%AD-ofici%C3%A1ln%C3%AD-str%C3%A1nka/100080038474509/

To se týká toho velkého parkoviště. Jinak u Pomezí, golf
Vloženo 15.12.2022 17:57
Cínovec , po něm.straně směr Rehefeld -jen prošláplá lesní stopa, ale nádherné slunečné počasí s prašanem -8 st., hledání nové lávky na českou stranu, je tam, jen trochu níž než ta loni stržená, přechod a na Vitišku (polívka) a zpět po magistrále na Cínovec, dvě pěkný stopy, + málo lidí ... tak jezděte a pak auto přesun na LB a zítra juknout pro srovnání do Jizerek
Vloženo 15.12.2022 10:56
Cínovec - Vitiška
Vloženo 14.12.2022 19:18
Žebrácký roh směr Holzhau, Němci protahli stopu na Rechenberg a v okolí Holzhau. Vítr a mráz -9 st, krásné zimní běžkování.
Vloženo 14.12.2022 18:12
Dnes na německé straně Cínovce. Upraveny základní dva okruhy - kolem Kahlebergu (lepší) a kolem Scharspitze (zde místy dost jehličí a občas vykoukne kámen). Jen urolbováno, stopa jen místy - mělká, jen od lidí.
Vloženo 14.12.2022 15:39
Moldava - Cínovec v lese prošláplá stopa, na magistrále možno i bruslit. Lidí minimum a jako bonus gulášek U Hanky na Moldavě.
Vloženo 14.12.2022 7:58
Hvězda-Pod Loučnou-Dlouhá Louka-Vysoká mýť po asfaltce a zpět. Sníh nádherný prachový a dostatečný, jediné vysloveně slabé místo je u přístřešku na odbočce na Vlčí horu, kde něco čouhá. Občas ve vyjeté stopě od aut, občas ve stopě od jiného lyžaře, zbytek vlastní. Vyježděná stopa na Vysokou mýť zpola rozdupaná od pěšáků, kterým pro chození nestačí dva metry široký pruh. Sjezd bezproblémový.
Vloženo 13.12.2022 15:34
Sněhu dost ale upravené to není . Na skate hodně sněhu místy 10cm . Na klasiku jsou projeté dvě stopy . Jel jsem kousek golf -> Vitiška . Celkem dost namáhavé
Vloženo 12.12.2022 12:36
V noci a dnes ráno připadlo. Už včera jsme jeli z Moldavy na Dlouhou louku, Flaje a zpět a většinou bez problémů. Dnes po sněžení z Moldavu na Cinovec, Dlouhou louku, Moldava a sněhu dostatek. Stopy jsem tak z půlky slapal, z půlky už jel někdo předemnou
Vloženo 11.12.2022 16:42
Cínovec-Kahleberg (klobáska)-Vitiška (gulášovka Mikuláška)-Cínovec ... sněhu jen taktak , aby to nedrhlo, ale pěkné svezení, před polednem i sluníčko .... u "germánů" i u nás témeř stejné, beze stop jen ujetý sníh, ale i na bruslení OK. Bonus za výlet z Prahy - benzín v TP u ONO za 33,90. Ještě pár cm sněhu by to chtělo.
Vloženo 11.12.2022 15:40
Dnes jsem zkusil jet z Cínovce na druhou stranu, dojel jsem až k parkovišti u Komárky, jel jsem po Sedmihůrské cestě. Sněhu méně než z Cínovce na Vitišku, ale dá se to jet. Hodně pěších.
Taky jsem zkusil jet z rozcestí pod Šteničárnou směrem na Pramenáč, občas se to zadrhne ale lze to. Obdobně je tomu na okruhu "u vojáka".
Vloženo 11.12.2022 12:37
Cínovec Vitiška. Sněhu moc není, ale podmínky přesto kupodivu dobré. První svezení bezva. Parkování u Krušnohorského dvora. Dnes za 100 na celý den. Ale začátkem ledna by mela být závora a pak celodenní parkovani vyjde na 200 kč. Pokud půjde část peněz do úpravy, proč ne.
Vloženo 10.12.2022 21:32
Na Dlouhé Louce silnice směrem na Fláje formálně uzavřená dopravní značkou, závora otevřená. Měl jsem vzít s sebou dneska lyže, silnice dobře sjízdná. Podobně i od hospody k plotu a nejspíš i na Vysokou mýť či dolů ke Flájím (ale ty jsem nešel). Vždy jen po asfaltkách, sněhu je sotva 10 cm a zkoušet jiné cesty nemá cenu.
10:31
10:35
11:46
11:55
Vloženo 10.12.2022 15:25
Cínovec - Vitiška: souvislá tenká vrstva sněhu, místy u krajů i stopa. Silnice uzavřena pro auta závorou. První letošní svezení.
13:12
13:13
Vloženo 8.12.2022 18:24
Dnes inspekční výprava na Loučnou: od 600 m souvislá pokrývka, sníh tady ještě vlhký, nad 800 m už hezký prašan, na vrcholu dejme tomu 5 cm. Jestli ze slibované sněhové nadílky alespoň něco doleze až k nám, příští týden už by to mohlo jít.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krušné hory