Otakar Kohl – profil lyžaře

Registrován od 23.12.2018, vložil celkem 42 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 20.2.2020 16:42  
Dnes v oblasti Dlouhé Louky, projeto vše co bylo v noci urolbováno plus okruh Vysoká Mýť. U Nového Města se rolba otáčela na pláni v úrovni větrníků (je tam dřevěná cedule). Nejslabší byla silnice z Dlouhé Louky, je tam pár míst kde se dá chytnout škrábanec a navíc sněhová vrstva nestačila na vyříznutí stopy na klasiku. Celkově velká spokojenost, už jsem letos nedoufal.
9:43
9:43
10:09
10:09
10:09

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2020 10:04  
Zkusmo z Cínovce směrem na Vitišku, je to totálně zledovatělé, takže jsem to po půl hodině zabalil.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2020 14:50  
Projety víceméně všechny trasy spadající pod oblast Dlouhé Louky. Flájský okruh je horší než zbytek a asi už se po něm brzy nesvezeme. Jihobřežní cesta je hodně špatná s výjimkou posledního cca kilometru směrem k silnici na Český Jiřetín (mimochodem trať za uvedenou silnicí je víc hnědá než bílá, tak jsem se tam ani nepouštěl). Ostatní trasy v pohodě, dnes to bylo ideální na soupaž, jelo to skoro samo. Na loukách u větráků na Novém Městě je už bohužel sněhu minimálně. Od Nového Města se taky někdo projel autem, naštěstí zabočil na Grünwaldské vřesoviště, takže toho nezničil moc.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2020 16:20  
Aktuální informace z Facebooku: rolba upravuje úsek Cínovec - Trafo na Novém městě.
(Odpověď na dotaz uživatele mira z 12.2.: Nevíte někdo jak dnes (12.02.) vypadá úsek Vytiska - Cínovec?)
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2020 16:15  
Z Nového Města na Dlouhou Louku, projel jsem okruhy Vysoká Mýť a Loučná plus nějaké cesty navíc. Pořád tedy dost fouká, ale včerejší úprava byla poznat, i když ty stopy byly místy dost zafoukaný.
V místopisu, který použil pan Fišer, se teda ne vždy orientuju. Jako "červenou cestu" jsem považoval cestu z Dlouhé Louky směrem na Nové Město, kudy vede červená značka, tahle cesta ale projetá nebyla. Stejně tak nevím kde je "Stará Flájská cesta", každopádně to vypadá že rolba vjela na okruh podél plotu obory dolů a nevím kde se otáčela, druhá strana okruhu projetě nevypadala (ovšem na serveru skimapa.cz okruh vypadá projetý celý) - ale své mohl udělat vítr.
Jinak k dotazům na situaci u Cínovce - rolba tam dle dostupných informací nejela, takže to bude dost zafoukaný. Ani Němci zatím neprojížděli, pouze snížili stupeň varování před vichřicí ze 4 na 2 (nevím jakou stupnici používají) a stále varují před vstupem do lesa.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2020 15:30  
Dnes v okolí Cínovce, na obou stranách hranice. Celkem to šlo, o něco lepší se mi to zdálo na české straně. Dobrá zpráva na konec: dnes byla uzavřena silnice Cínovec-Vitiška pro auta.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2020 19:27  
Vyrazil jsem z Nového Města směrem na Dlouhou Louku. Zhruba půl kilometru za Vrchem tří pánů začínala včerejší úprava rolbou. Projel jsem vícero cest, některé po úpravě, jiné bez strojové úpravy, a můj pocit byl, že tomu ta rolba spíš uškodila. Sněhu je fakt málo, takže odkryla řadu kamínků. Taky je škoda že rolbař u sebe neměl GPSku, na serveru skimapa.cz není nic. Ačkoliv oblast znám dobře, místopis úplně dobře neznám. Jinak silnice z Dlouhé Louky bohužel není uzavřena pro auta, takže tam to stojí za prd.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.1.2020 14:40  
Sice to patří do obecné diskuze, ale tam si to pan Fišer nepřečte. Stejně jako uživatel Tomáš nemám problém s placením za parkování. Ale velký problém mám s provozní dobou a sankcemi za pozdější odjezd.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2019 11:58  
Pln optimismu ze včerejších zpráv jsem dnes vyrazil z Nového Města od parkoviště u bývalé benzínky, na loukách už moc sněhu nezbylo, v lese už to bylo lepší. Přes Grünwaldské vřesoviště jsem se dostal na magistrálu pod Vrchem tří pánů, a tam to bylo totálně zledovatělé, takže jsem to na Vrchu tří pánů otočil a vrátil se stejnou cestou zpět. Asi by bývalo lepší dnes zůstat doma. Dokud nenapadne nový sníh, nemá to cenu.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2019 14:02  
Dnes jsem vyrazil z Cínovce na německou stranu, okolo Kahlebergu to jde celkem dobře. Ke konci jsem zajel zase na naši stranu, ale podmínky na silnici mezi Cínovcem a Vitiškou jsou oproti včerejšku podstatně horší, je to umydlený od aut, jen po okrajích je místy něco jako stopa.
Jinak nerozumím tomu, proč mi redakce smazala můj dotaz ze 17.12. ohledně parkování na Dlouhé Louce, přestože nebyl zodpovězen!!! Nikde není napsáno kde je možné koupit ten čip na celou sezónu (předpokládám že v penzionu Na Rozcestí). A opravdu by stálo za úvahu prodloužit provozní dobu, konec v 19:00 je opravdu brzy. Argument probíhající úpravy stop resp. parkoviště moc neberu, protože minimálně na tratích neprobíhá úprava každý den.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.12.2019 13:24  
Cínovec - Vitiška: vrstva ledu a na ní tenká vrstva sněhu. Je to spíš na bruslení, a samozřejmě na starší lyže. Bohužel tam jezdí i celkem dost aut (často je vidíte jet tam a za chvíli zase zpátky).
10:40
10:40
Východní Krušné hory
Vloženo 12.3.2019 18:27  
Koukni ráno na http://www.skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod?utm_source=uASOqsvKMTZU9t61gRIoe9GGDGVcfLhlsyIrAu1M&utm_medium=widget&utm_campaign=widget-krusne-hory-vychod, resp. na www.altenberg.de - nicmene aktualne neni upraveno nic.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 12.3.: Rád bych ve středu vyrazil nejlépe na Cínovec na skate. Proběhne nějaká úprava? Nebo už je sezóna odepsaná?)
Východní Krušné hory
Vloženo 5.3.2019 15:17  
Cínovec: včera bylo dost nad nulou, v noci to pak zmrzlo, takže ráno to byl jeden velkej led, trochu na to napadlo čerstvýho sněhu, ale i tak to stálo za prd. Vzhledem k tomu že ani soudruzi z NDR dneska s rolbama nevyjeli, tak jsem to po půl hodině zabalil.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2019 8:36  
Včera start z Cínovce, rolba jela chvíli přede mnou, rozbila ledy, nicméně stopa na klasiku hodně špatná, použitelná v podstatě až od Šteničárny směrem k trafu. Od trafa dál k Dlouhé Louce už tratě výrazně lepší, protože rolba jela ještě než začalo mrznout, a sníh pak dobře vytvrdnul. Jelo to jako namydlenej blesk. Mimo upravené tratě bych se asi bál, je to v podstatě led.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2019 19:06  
Start na Novém Městě, projeto téměř vše co spadá pod Dlouhou Louku, k tomu pár kilometrů okolo Holzhau. Všude dostatek sněhu, nejvíce se mi líbil Flájský okruh (ten byl spolu s okruhem Vysoká Mýť projet včera večer rolbou).
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2019 19:34  
Mezi Komárkou a Cínovcem stále dost sněhu a stopy v pohodě, jedinou výjimkou je pár metrů okolo Sedmihůrské vyhlídky, kde už je jen tenká vrstva tajícího ledu. Tratě kolem Kahlebergu a Scharspitze také v pořádku.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2019 9:14  
Pro Míru: co se týká Klínů, psal jsem jim mail, proč jejich úprava není na skimapě. Dle jejich odpovědi mají rozbitou gpsku z rolby. Cínovecká rolba na skimapě vidět je, ale ti zase psali, že upravovat vzhledem k silnému větru budou až v pátek.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2019 21:45  
Následující příspěvek se sice netýká dnešního stavu tratí, ale týká se stop v oblasti Cínovce, proto prosím redakci, aby ho nepřesouvala do obecné diskuse. Oblast od Komárky po Nové Město nespadá pod Krušnohorskou bílou stopu, přesto rolba jezdí pravidelně a kromě toho nám na Cínovci připravují řadu parkovišť. Já sám toho odtrénuju hodně a mám pocit, že je správný na úpravu tratí přispívat. Na rozdíl od ostatních oblastí, kde koupíte známku KBS, je ten proces přispění poněkud komplikovanější, je potřeba uzavřít darovací smlouvu. Kontakty najdete na stránkách MAS Cínovecko, všechno se dá vyřídit e-mailem. Nedávám to sem proto, že bych se chtěl chlubit, ale rád bych inspiroval další. Pokud budu přispívat sám, asi to velkej smysl dávat nebude. Stejnej příspěvek najdete i na Facebooku "Fotky z kamzasnehem.cz", pokud budete sdílet, budu jen rád. Skol.

Odkaz na příspěvek na FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3017168721642039&set=gm.1131642963673955&type=3&theater
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2019 18:40  
Dneska padesátka převážně soupaž na Dlouhé Louce, tratě v super stavu, k tomu parádní počasí. Měl bych prosbu na opatrné lyžaře, pokud jedete s kopce pluhem, je třeba komplet opustit stopu, cesty jsou dostatečně široké, pokud zůstanete jednou lyží ve stopě a druhou plužíte, tak z té stopy nic nezbyde. A bruslaři prosím nezajíždějte do stopy, dá se to. Dík.
13:04
13:04
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2019 15:46  
Od 9 do půl 1 na německé straně Cínovce, rolby dle Wetterberichtu jezdily od 8, jednu jsem potkal hned u meteostanice. Ze začátku měkké a nejelo to, k polednímu to už bylo lepší, většina cest už byla projeta a na zbytku byla slušně prošláplá cesta od lidí.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2019 17:15  
Dneska v oblasti Dlouhé Louky, příjemné svezení, tratě stále v super stavu, oproti Cínovci minimum lidí.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2019 15:29  
Z Komárky na Cínovec, pak do Německa až k Schellerhau a zase zpět, na české straně ještě po magistrále nad klesání ke Štěničárně a pak návrat zpět na Komárku. Tratě stále v super stavu, Němci oproti pátku zprovoznili další cesty, i v aréně (tam jsem nezajížděl) je něco upraveno.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2019 17:10  
Nové Město sice není členem KBS, ale rolba jezdí celkem pravidelně z Cínovce. Aktuální informace se získají nejlíp na webu skimapa.cz. Občas je info na Facebooku "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka", ale bohužel ne vždy (o sobotní úpravě tam nebyla ani zmínka). Ale informace bývá i na webu KBS.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk Kolář z 21.1.: Nové město již není členem KBS!!! Info přímo z webu, nevíte co se stalo? Popř. kde nyní sehnat informace co je upraveno a co není ?)
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2019 7:41  
Start na Cínovci, vedle hotelu Pomezí je velké parkoviště, směrem na Nové Město, zde odbočka k hotelu Ján, dále k chatkám a přes Grünewaldské vřesoviště zpět na magistrálu (mělo tu být něco protaženo obecní čtyřkolkou, ale asi jsem to netrefil, byla jen prošláplá stopa od lidí různé kvality), dál přes Vrch tří pánů, Vilejšov, Žebrácký roh, na německé straně stopa na pohled horší, proto otočka, přes Flájský okruh na Dlouhou Louku, pak návrat na Cínovec, odtud ještě po magistrále cca. 2 km směrem ke Komárce a návrat k autu. Všechny tratě ve výborném stavu, velký rozdíl oproti minulému víkendu.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2019 23:24  
Podle skimapa.cz je čerstvě upraveno z Cínovce na Komárku i na druhou stranu až k trafu na Novém Městě.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2019 16:47  
Poslední úprava proběhla ve středu v rozsahu Cínovec - Vitiška - trafo, resp. stadion na Novým Městě, na Komárku zatím nic. Bohužel Facebook "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka" mlčí. Němci projeli odhadem tak 5-8 km, jsou tam mraky lidí, ale dá se. Parkoviště u celnice bylo dneska zadara.
(Odpověď na dotaz uživatele Edita z 18.1.: Prosím, máte někdo info o tom, jaké všechny oblasti by měly být upravené v sobotu? Jedná se mi hlavně o úseky Vitíška-Cínovec, od trafa na Dlouhou (tam už chápu, že je/bude upraveno), případně směr na Komárku. Na německé straně ten okruh u Kahlebergu je zavřený, nebo to tam taky nějak dávají do kupy? Díky moc.)
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2019 16:44  
Dneska jsem vyrazil na Cínovec, auto jsem nakonec nechal u bejvalý celnice, dnes bylo parkování zdarma. Němci projeli pár km tras, stopa byla tak na polovině, jinak jen manšestr, lidí bylo mraky. Vydal jsem se i na českou stranu, ale nový sníh výrazně zhoršil situaci, magistrála místy připomínala oraniště. Sjel jsem i ke stadionu na Novém Městě, tam byly tratě zcela zapadány novým sněhem. Snad brzo projede rolba, avizovaná úprava směrem na Komárku taky zatím neproběhla.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2019 16:38  
Dnes z Komárky po červený turistický značce na Cínovec, místy to byla překážková dráha. Z Cínovce pak již po urolbovaný trase na Vitišku, dál na stadion na Novým Městě, pak zpět, z Cínovce na Komárku návrat po magistrále. Pod 800 m.n.m. trošku obleva, tak to moc nejelo, ve vyšších partiích ok. Na stadionu jen manšestr, stopa na klasiku nebyla, nevím jestli to tak je standardně, mockrát jsem tam nebyl. U Pomezí na louce vyhrabáno velký parkoviště.
11:52
13:19
13:20
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2019 17:48  
Vydal jsem se z Komárky po magistrále, jakmile jsem na Cínovci vyjel z lesa, bylo to pekli, tak jsem se otočil a jezdil pak v dolní části magistrály. Soupaž ve stopě, kterou jsem si vyšláp, postupně se přidalo pár dalších. Místy vítr odfoukl nový sníh až na přemrzlý podklad, takže místy byla i stará stopa od rolby. Spadlé stromy se dají většinou objet, jen jeden je třeba přelézt a jeden zase podlézt.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2019 21:04  
Dneska jsem se vydal na Dlouhou Louku, sněhu je fakt hodně, je to dost měkký, k tomu spousta popadaných stromů. Cesty, který byly projetý dvakrát, jsou o něco lepší. Odpoledne sněžilo, pak to přešlo v déšť, ale mělo by se zase ochladit. Ještě tak dvakrát urolbovat a bude to paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2019 17:20  
Právě jsem se dozvěděl z Facebooku, že úprava v oblasti Cínovce neproběhne, sněhu je tolik, že je třeba nejdříve zprovoznit komunikace a vytvořit parkoviště. Závod Krušnohorská 30 se z toho důvodu ruší.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2019 12:52  
Soudruzi z NDR udělali asi někde chybu a tratě byly dneska neupravený. Celý dopoledne padal mokrej sníh, na klasiku to celkem šlo, stopy byly prošlápnutý od lidí, na skate asi nic moc. Chvíli jsem kroužil v aréně, tam rolba jela. Mělo by připadnout dost, tak snad se nám ty podmínky zlepší.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2019 7:14  
Penzion Stará škola je přímo u okruhů na Mračném vrchu. Na magistrále nic není.
(Odpověď na dotaz uživatele TerZdeK z 8.1.: Ahoj, prosím, poradíte kam se vydat najíst popř. kde je co otevřené (restaurace, bistro) okolo Klínů. Budu se pohybovat po magistrále a nikdy jsem v těchto místech nebyl. Rád bych něco kousek od stopy. Díky za odpovědi.)
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2019 20:59  
Dneska z Nového Města až na Mračný Vrch, a zpět přes Dlouhou Louku. Celou dobu mrznoucí mrholení, podle toho jsem taky vypadal, nicméně stopy extra rychlý, šupiny teda bez šance, takže jsem musel soupažit i do kopce. Na stránkách kbs psali, že nemáme čekat zázraky, o to víc jsem byl příjemně překvapen. Jihobřežní cesta je teda špatná, Flájský okruh dost zledovatělý, cesta přes Jelení hlavu ok, ta druhá cesta na prd, jsou tam holý místa a občas louže. Celkově spokojenost.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2019 10:50  
K úpravě by mělo dojít během dneška, nejspíš ale až večer nebo dokonce v noci. Zdroj informací Facebook, "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka".
(Odpověď na dotaz uživatele Komárka - Cínovec z 5.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá tenhle víkend na asfaltce z Komárky na Cínovec? Sněhu tam už musí být dost a poslední úprava stále loni v lednu :( Je to škoda, mám ten úsek rád.)
Východní Krušné hory
Vloženo 28.12.2018 8:38  
Včera večer mezi Novým Městem, Dlouhou Loukou a Žebráckým rohem. Původně jsem chtěl skate, nakonec z toho byla převážně soupaž ve stopě a skate jen do prudších kopců. Sněhu strašně ubylo, takže je tam hodně kritických míst, na druhou stranu tam bylo i pár hezkých úseků s krásnou stopou, na bruslení to ale bylo vinou oblevy a opětovného zmrznutí nic moc.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.12.2018 23:11  
Dneska opět večerní běžkování, tentokrát z Komárky na Vitišku a zpět s malou odbočkou do Němec, celkem ňákejch 44 km. Zhruba 3 a půl km od Komárky obě cesty po nájezdu pěšáků, naštěstí teda nechodili ve stopě pro klasiku. U Sedmihůrské vyhlídky cca. 20 metrů nutno přenést nebo jet příkopem. V těch dolních partiích navíc sníh nic moc, dneska muselo být nad nulou a večer to zmrzlo. Od hlavního stoupání směrem k Cínovci už trať výrazně lepší, i když poslední 2 km k Pomezí opět po nájezdu pěšáků. Na pláni u Krušnohorského dvora místy opravdu málo sněhu, magistrála pak v pohodě. Stav u Němců ok, na jedné cestě spadlý strom. Oproti včerejšku to líp jelo, lepší by to dneska bylo na bruslení.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.12.2018 8:33  
Včera večer jsem vyrazil z Cínovce na německou stranu, projel jsem toho hodně, starý sníh udělal dobrý podklad, problematických míst bylo minimum. Skoro všude byla vyříznutá stopa na klasiku. Nejlepší byl asi okruh kolem Scharspitze. Na závěr jsem si prohlédnul novou stopu směrem od Pomezí na Komárku, viděl jsem první cca. 2 kilometry. Na otevřených úsecích to okamžitě zafoukával silný vítr, ale v lese super.
Východní Krušné hory