Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské…

Číst celý text

Členění oblasti Krkonoše

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 26.4.2024 22:04
Dnes, patek 26.4.2024, z parkoviste Horni Misecky s bezkami v rukou cca 2 km po asfaltu smer Vrbatka, po nazuti nadherny vyslap pres Vrbatku, po hrane Labskeho dolu na Labskou boudu, prameny Labe, Ceskou budku a po Krkonosske magistrale kolem ropiku zpet pres Vrbatku na Horni Misecky. Vsude nahore dostatek snehu, slunicko cely den, prasan, proste nadhera.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.4.2024 13:26
Paradni podminky nahore. Sla jsem skialp ale na klasiku pohoda. Upravene samozrejme nic neni, alee jak v pohadce :) od 1250 snehu spousta - Lyzarna, Liska Rozcesti, Lucni k hranicich a zpet ale videt ze jde krasne polsou stranou do spindlu
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 24.4.2024 13:14
V úterý jsem jel na běžkách skoro celý Terex, dalo se nasadit cca od 950mnm, ale už v poledne byla místa hodně odtátá, určitě ne na áčkové běžky, dá se jen po kraji v trávě a dnes možná už vůbec. Od křižovatky pod Voseckou je už sněhu více, ale je to ťapání, hodně rozbořená cesta. Hřebenovka na Sněžné jámy je krásná, ale sněhu málo, často koukají kameny. Takže bych mírnil positivní nadšení ze začátku týdne. Každopádně jsem rád, že mě tak optimistický příspěvek o nejlepších podmínkách v Krkonoších ještě dostal na hřeben v krásném počasí :)

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.4.2024 20:05
Ahoj z Harrachova okolo Kamenice pěšky, nasadit šlo na A lyze cca 1km pod Jaksinem, terrex zasněžený, stopa po me. Na Voseckou, Szrenicu, hřeben, všude nádhera prašanu. Sjezd od Vosecke v hlubocaku, na K.Snidani a po straně silnice téměř az k utulne. Kdyby tam neudelalo auto koleje dalo by se lépe. Až pripadne ve stredu a čtvrtek, nebude to mít chybu. Letošní druhé nejlepší bezkovani v krkonošských podmínkách (prašan, nic zmrzleho, nic mydlovateho, nic lepiveho, dost na sjezd..)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.4.2024 10:02
Horní Mísečky-Masarykova silnice- Zlaté návrší-Harrachovy kameny-Kotel-rozcestí před Lysou horou otočka-zpět Zlaté návrší-Šmídova vyhlídka-Medvědín horní stanice-po sjezdovce dolů na H.Mísečky /parking/
Chladné ráno a zvědavost co zbylo ze sněhu na hřebenech mne vylákaly na poslední běžky. Po přečtení posledních reportů /Pomy, Rob/ jsem si nedělal velké naděje na sklouznutí ale zkusil jsem.
Ultra kameňačky, se šupinami. Příjemná teplota nad nulou, bezvětrno, na parkovišti H.Mísečky při příjezdu tři auta, včetně mého...
Z parkoviště v teniskách, boty běžk. na batohu a lyže v ruce jsem vyrazil zkratkou po žluté nahoru. Přezul jsem a lyže připnul prvně nad třetí zatáčkou. Čtvrtá vytátá a pak úsek až k odbočce ke Śmídově vyhlídce značně "okousaný" od sněhu. Nad odbočkou směr Vrbat.bouda asi 100-200 m s přenášením /nebo přeťapání/ a dále rovina k chatce Zel. stř. se sněhem. Paradoxně je pokryta pouze cesta, stráně na úbočí nad i pod jsou beze sněhu. Kolem býv.Jestřábí b. přes roz.nad Kotelní jámou /nutnou křižovatku přenést s lyžemi v ruce/. Pak je jediná varianta jízdy po Hančově louce - vrstevnice cca na úrovní řopíků směr Harr.kameny, kotel, Lysá h. Jediné místo kde se dá ještě jezdit a dívat se na holé stráně Pančavy, Violíku, Sněžných jam, dokonce i pohled ke vzdálené Sněžce ukazuje okolí Luční boudy bez sněhu ...."Bizár"
Nazpět jsem odbočil z Masarykovy sil. /pěkný úsek sjezdíku/ na rozcestí a odbočku ke Šmídově vyhlídce a nějak se na lyžích dostal ke Svinským loužím. U vysílače Medvědín, sucho, sjezdovka na Mísečky, sucho....přezutí do tenisek a po sjezdovce k parkingu.
Krásný výlet !
10:45
11:02
11:23
11:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2024 19:23
Dneska poslední rozloučení se sezónou, z Misecek pesky po Masarykove silnici k třetí zatáčce, pak už bylo možné nasadit lyže s přerušením kolem mohyly, nejdriv po severnim ubocim ke Krakonosove zahradce a pak skoro az na Lysou, pak zpět a k rozcestí ctyr panu. Tam to dal neslo ani k Labske, ani k Prameni, takže po severnim uboci zpátky na Vrbatovu boudu a po silnici dolu, pres Smidovu vyhlidku na Svinské Louze, kde konec snehu. Medvedim tez holý, vodovodni cesta jeste hranicne sjizdna k zatacce a pak pěšky.

Bylo to fajn, ale horky vzduch a jarní slunce delaji snehum rychly konec, timhle tempem bude za par dni vsechno fuc. Pruroda je letos tak o pet nedel rychlejsi. Tak zas za pulroku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2024 2:10
Letošní poslední jízda typu mapování. Od třetí zatáčky Masarykovy silnice nad Jilemnickou sjízdné. Měkký rozšlapaný sníh. Kolem pramenů Labe slušně velké bílé fleky takže se dalo po jejich hranicích něco najet. K Violíku už to nešlo, těsně pod něj ano. Mimo cesty pevnější, pomalé. Krásný den a krásný konec sezóny. Ubývá to rychle, cestou zpět už byly některé mostíky, co stály cestou nahoru o 2h dříve, propadlé.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.4.2024 23:56
Ahoj, včera rozloučení se zimní sezonou: Horní Mísečky - Zlaté návrší a zpět.
Z parkoviště pěšky ke křížení svážnice a Vodovodní cesty, pak už na běžkách bez sundavání, ale často na hraně směr sjezdovky. Nejlepší svezení bylo na svážnici za křížením s modrou sjezdovkou. Tam jsem jezdil tam a zpět na celkem tvrdém podkladu a čistém sněhu. Následně po červené sjezdovce na Medvědín, přes Šmídovu vyhlídku na Zlaté návrší. Masarykova cesta již měkčí, ale sněhu dost. Na Zlatém návrší zmrzlé. Dolů pak jedno přenášení a končil jsem v předposlední zatáčce u křížení s horní částí Vodovodní cesty z Medvědína, pak už bylo více asfaltu než sněhu.
Na hřebenech to ještě chvíli půjde, ale přístup a sestup už je teď komplikovaný.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.4.2024 8:08
Ještě trochu retrospektivy do Velikonoc, 1.4. běžky z horní stanice Medvědína přes Šmídovu vyhlídku, po Masarykově silnici na Vrbatovku, kolem mohyly přes Labskou louku k Prameni Labe a České budce, pak kousek směrem na Voseckou a zpátky. Na Labské louce ještě pár rovinek. Mezi Medvědínem a Masarykovou silnicí horší terén se špinavým sněhem, ale nebylo potřeba sundávat, dále na trase už spousty sněhu, trochu měkčího, ale na Velikonoce v téhle sezóně luxus, na hřebenech je úplně bílo, spíš ta dostupnost je horší.
Jak to vypadá teď nevím, kvůli vysokým teplotám je každý den hodně znát, navíc lanovka ze Špindlu má pauzu až do 1.5.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.4.2024 21:19
Špidlerovka bez sněhu, po asi 2 km se dalo nasadit, po asi 3 krátkých suchých úsecích přes Luční, Výrovku, Rozcestí, Klínovky. Tam je to holý, ale dál na Planinu to zase jde. Do Spindlu jsme sešli po sjezdovce, ta je tak z poloviny bez sněhu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.4.2024 20:46
Přidávám se k Ondrovi. Svážnice jednoznačně vede, nejlepší úsek je rozhodně od sjezdovek na Medvědíně po zatáčku. Ještě to chvíli určitě půjde, ale pro mě konečná... Díky rolbařovi za úpravu, přezouvám na kolce a budu se těšit na další sezónu! 👍😁
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.4.2024 0:51
Rozloučení se sezónou, hřebenovka 30km 12-20h. Medvědín - svinské louže, Vrbatka, Labská, Martinovka, Velký Šišák, Sněžné jámy, Česká budka, Růženčina zahrádka, Mísečky, Svážnice do zatáčky a pak po cestě až dolů na Medvědín. Celkem přenášení odhadem 1,5 km, zhruba stejně tak po kritických místech. Nejhorší podmínky mezi šišákem a českou budkou, tam často úplně bez sněhu. Všude hodně rozšlapáno, ale zpravidla si lze v přilehlém firnu vyšlápnout vlastní stopy... Sjezd na Mísečky překvapivě v pohodě, přenášení u sjezdovky jen cca 300 metrů. Nejlepší jednoznačně svážnice, rolba čerstvě projela v 19h od sjezdovek do zatáčky a dále až dolů na konec sněhové pokrývky! Cca 300 metrů od křížení s černou sjezdovkou, bohužel od zatáčky dolů bez finišeru, ale pořád paráda - žádné jehličí apod. Svážnice od stadionu ke sjezdovkám stále s dvěmi stopami od MČR - pravděpodobně jediné místo v Krkonoších, kde si lze strojovou stopu užít. :-) Tak zase v prosinci...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.3.2024 19:01
Svážnice ke sjezdovkám na začátku hodně špinavá a měkká + trochu rozdupaná od pěších. Za sjezdovkami k Haldám (zatáčka) byl stav mnohem lepší, tvrdší podklad a špíny výrazně méně, takže pohoda. Byl jsem tam tak v 16:30… Skate, je tam u náznak stopy…
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.3.2024 11:55
Jak píše Mech, svážnice ke sjezdovkám super, ráno rychlá a čistá. Ke střelnici sice se stopami ale horší, místy hodně špinavá a již méně sněhu. Masarykova silnice po cca 300-500 m od cedule lze nazout lyže. Pak jedno místo s asfaltem cca 1m, jinak v pohodě. Samozřejmě rozslapano všude od pěších. A to i na hřebeni kolem Labské boudy... takže nejlépe vyrazit hned ráno a lyžovat tak do 11 :) Na hřebenech tipuji sníh vydrží tak ještě 14 dnů. Okruhy tento víkend konec, možná svážnice ke sjezdovkám vydrží o pár dnů déle.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.3.2024 19:42
Svážnice na Mísečkách byly ráno tvrdé a poměrně rychlé, přes den pochopitelně na slunci měkly.
Svážnice přes sjezdovky na Medvědíně je díky urolbování v lepší kondici, ale zatím se jakž takž dá jezdit i směrem ke střelnici. Na letošní sněhovou bídu příjemné velikonoční svezení na konci sezóny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.3.2024 16:51
Od Tetřevích boud je to za sněhem nejblíž buď k Lyžařské boudě, tam začíná souvislá vrstva sněhu. Po cestě kolem Lesní b. lze pár set metrů jet, ale asfalt sníh užírá velkou rychlostí :(

Nebo lze z Tetrevich vyrazit na magistrálu (liščí cesta). Po už cca kilometru je snehu dost, lze dojet směr Friesovy, Zadní rennerovky a dal výš Dvorská, na rozcestí tam už je to backcountry paradise :)
11:10
11:52
14:42
14:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.3.2024 10:56
27.3. Tepl. nad nulou, polojasno. později oblačno, silnější vítr až nahoře od Mohyly ale dalo se, sníh měkký, občas vatový po předešlých sněh.přídavcích .
3 hod klasika, mikro na ultra měkkých kameňačkách
Obě svážnice sjízdné, sněhu stále dost, úprava na skate, byť několik dnů zpátky, je nadále znát.
Horní částí modré sjezdovky nahoru k horní stanici lanovky-sjezd k 2.zatáčce- Mohyla.Harrachovy kameny a zpět po silnici až k ceduli H.Mísečky /na lyžích/.
Masaryk.silnice není tak jezdivá a uhlazená jako obě svážnice ale na skate sněhu dost. Je na ní patrná snaha o pluhování /marná..../ a od 2-3 zatáčky sněhu ještě přibývá.
Nahoře docela funělo..JVvítr...Horská služba (??) měla nějaké závody či testy na skialpech.
Skol
Kvitoval jsem, že všichni co jsem potkával byli na lyžích a nikdo cestou nepobíhal po sněhu v trailových botách.
Takovej nešvar poslední dobou na hřebenech......
11:26
11:26
11:35
11:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.3.2024 16:16
Dnes svaznice, stadion a ke strelnici na Miseckach parada. Sice tupy snih, ale mansestr.
7:56
7:56
8:41
8:41
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.3.2024 13:44
Byl jsem na běžkách už v neděli, ale jsou tady dva stále nezodpovězené dotazy na tuto oblast, tak se zpožděním přidám svojí zkušenost z neděle. Upozorňuji, že většina mého výletu byla ještě na starém sněhu, odpoledne některá místa sice už vypadala díky čerstvě padajícímu sněhu lépe, ale jak to tam vypadá od té doby netuším.

Trasa: Pec, Zahrádky, Lesní b., Lyžařská b., Liščí hora, chata Na Rozcestí, Výrovka, Luční b. Slezský dům, Sněžka. Zpět stejnou trasou.
Z Pece na vršek Zahrádek po silnici pěšky, kolem Lesní boudy cca 400m na běžkách (kameňačky), od Lesní k Lyžařské opět pěšky (na silnici byl asfalt). U Lyžařské boudy jsem bežky už nandal, dál už byl všude (až na Sněžku) souvislý sníh. Od Lyžařské na Liščí horu to bylo dost rozdupané od chodců a jak to bylo zmrzlé víceméně na led, tak to nebylo moc příjemné. Z Liščí h. na Rozcestí zase tvrdé, ale dalo se. Od Rozcestí k Výrovce taky ok. Jediné nepříjemné místo bylo nejprudší místo výstupu od Výrovky nahoru ke Kapličce (směrem na Luční b.) - šel jsem tou širokou cestou úplně vlevo, u které je tyčové značení a byl to led (i na cestě i mimo cestu). Nějak jsem se tam vyškrabal, ale při zpáteční cestě jsem zjistil, že kdybych šel naopak širokou cestou úplně vpravo (jezdí tamtudy rolby na Luční b.), tak ta je zaprvé pozvolnější, ale hlavně na ní není led, ale příjemný sníh. Cesta dál kolem Luční b. ke Slezskému domu v pohodě. Od Slezského domu na Sněžku sníh nebyl, až na posledních cca 50 metrech byl led (bez nesmeků velmi nebezpečné).

Netuším, jak to tam vypadá teď, sice v neděli a následující noc napadl čerstvý sníh, ale pak bylo zase trochu tepleji... Tak snad i tahle starší informace někomu pomůže.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin Sajal z 24.3.: Uvítám jakékoliv zprávy z období neděle - úterý z míst jako úsek mezi Kolínskou boudou a Zahrádkami, Liščí cesta, okolí Dvorské boudy, příp. úsek přes Liščí horu k Lesní boudě. Info z dalších blízkých míst taky potěší, i když tam je to líp odhadnutelné - vyšší polohy na hřebenech budou v pohodě a okolí Černé hory se odhadne podle aktivity rolby. Díky.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.3.2024 2:12
Svážnice pevné, ale s novým lepivým sněhem, sněžilo s přestávkami neustále. Tak 3-5cm nového sněhu. Velmi pomalé a tedy silové. Bez nového sněhu už by nešlo přejet mezi svážnicemi. Ale jde to stále.
Něco ještě nasněží, sedne a úterý bude asi skvělé. Pak to vzhledem k oteplení půjde asi rychle dolů. Malá svážnice ke střelnici bude brzy nesjízdná. Vypadá to na Velikonoční konec v oblasti okruhů.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.3.2024 10:55
Pro Petra: úpravu lze sledovat na webu skiareálu, je to většinou +- ale lepší než nic...
https://www.skiareal.cz/zazitky/sportovni-vyziti/bezecke-trate

P.S. ke stadionu lze vystoupat na běžkách po kraji sjezdovky, propojka nad vlekem Louka byla ještě včera sjízdná
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.3.2024 3:44
Svážnice 18-21h, super podmínky. Díky aktuálně konanému MČR jsou okruhy oficiálně uzavřeny, svážnice a cesta k Vrbatce jsou vyhrazeny pro trénink. Reálně už ale ani na okruzích po 18h nikdo není, zato se nyní denně upravuje. V pátek se zřejmě jela klasika, na svážnici byly dokonce tři stopy. Sníh měkčí, ale jelo to...mezi černou sjezdovkou a zatáčkou lze dávat cca 1,25 km tam a zpět takřka po rovině, takže paráda. Ve 20h staženo rolbou na hladko - v sobotu se zřejmě bude závodit na skate. Celkově super podmínky, takřka po celou dobu lehký déšť se sněhem, od neděle bude povrch snad i umrzlý.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.3.2024 15:58
Běžky Mísečky až Labská dnes dopoledne od začátku až do konce mokré, těžké, hodně námahy,ale radost minimální. Bohužel bylo o dost tepleji než dle předpovědi,ale zase nebyla mlha. Výhledově neděle až středa vypadá na luxusní podmínky. K dotazu na úpravu lze uvést, že doposavad se zdá, že se až na Labskou i svážnice u Medvedina upravuje každý den. Ale jen na skate. Úprava ale odpovídá podmínkám. Na mapy.cz či bílých stopách úprava není značená. Jestli někdo víte,kde najít odkaz na plánovanou či končící úpravu, hoďte to sem. Díky a Skol PS: od parkoviště se už ke svážnici i nástup na Návrší musí tak 800 metrů pěšky. Do neděle se to asi protáhne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.3.2024 11:29
Porad to jde a porad to je krasne. Dnes rano z parkoviste H.Misecky svaznici az za sjezdovky do zatacky. Tam a zpet je jeden okruh 5 km, super upravene, snehu dost, mansestr, tvrde. Pouze skate, stopy na klasiku nejsou. Jezdete
9:19
9:19
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.3.2024 17:37
Moje poznámka dole asi patří do obecné diskuse ale protože se zpráva též týká aktuálních možností běžkařské cesty ze Špindlerovy boudy tak jí doplním i popisem cesty.
bus Šp.mlýn - Špindlerova bouda-Polední kámen-Luční- Kaplička-Výrovka-Rozcestí "buffét"-Klínky- horní stanice Lanovky Na pláni-modrá sjezdovka-Hromovka park.
Terén byl včera cca 10h zmrzlý, běžky starší, odolné, kameňačky IV. třídy, se šupinami, zvyklé na všechno ....
Ráno polojasno, během dne skoro jasno, nahoře na hřebenech určitě pod nulou, studený lehčí vítr od SZ.

Z důvodu uzávěry cesty přes Čertovu louku se musí obcházet směr Luční bouda přes Polsko. Překvapivě sníh i na této polské straně, že je rozdupáno od /také polských/ pěšáků netřeba popisovat blíže. Jezdit se dá později za Poledním kamenem vedle cesty kde se jede pěkně po zmrzlých plochách. Luční bouda - zastávku na jídlo kulajda + maxi rohlík ale kdo chce dát za ohřátou svíčkovou 380,-kč....to je fakt zářez.
Kaplička nahoře nad Luční b. je téměř po střechu zapadaná sněhem.
Cestu využívá rolba z Luční takže sjezd dolů na Výrovku v nejprudší části /tak 200m/ jsme na polozmrzlém a rozbitém podkladu vzdali a sešli pěšky bez lyží pod levotočivou zatáčku.
Návštěva Výrovky neplánovaně ale o to příjemnější překvapení - milá obsluha, lepší ceny než na Luční, maxi borůvkový koláč, výborné espreso+americano.
Dále cesta kolem bufáče na Rozcestí, dolů na Klínovky trochu tvrdší podklad. Další cesta od býv.klínové boudy lesem nedoporučuji- rozdupáno botami, přitom v minulosti jsem tam pěšáky nikdy neviděl....Nicméně v této části na cestě pod Klín.boudami, která na jaře bývá kritická, sněhu stále dost.
Připojení na Krk.magistrálu a takto pohodlně na lyžích až k lanovkám Na Pláni.
Sjezd po modré /nic moc zážitek/ až k rukávu k parkovišti Hromovka a pěšky bez lyží dolů k parkingu.
Mě se výlet moc líbil!
No a teď ta poznámka. Nikdy v minulosti jsem neviděl v zimních podmínkách na hřebenech Krkonoš tolik chodců a běžců. Mluvím o české straně hor. Výsledek jejich pohybu je znát na podložce, zejména na cestách ve svahu a většinou tam, kde terén není jednoduchý. Takovým pravidlem je, že kde je rozdupaný příkrý svah se moc variant objezdů se nenabízí a tam si jízdu dle mého neužijí ani skialpinisti. Já vím, že hory jsou pro všechny ale nechápu proč skupiny mladých lidí běhají v trailových botách po zimních cestách pokrytých sněhem a v podstatě "vyautovávají" zájemce o jízdu na úzkých prkýnkách/back country aj/. Ach jo.
Možná je to následek péče /spíše nepéče/ o stopy rolbami, možná jsou to trendy liberalizace všeho, nejlépe bez pravidel a hlavně, když je nasyceno ego jednotlivce/ů/. Bez ohledu na logiku, že v zimě se na cestách lyžuje.....
Skol
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.3.2024 8:05
Z Míseček, kus Masarykovou silnicí, pak vodovodní cestou na Medvědín, přes Šmídovu vyhlídku na Vrbatovu boudu, dále kolem Pančavy na Labskou, Martinovku, Petrovku a po hřebeni přes Petrovy kameny, Sněžné jámy k České budce a Vrbatovu boudu na Mísečky.
Podmínky: slunečno. Dole sníh rozměklý, na hřebeni povolil jen na cnvíli po poledni, pak zase přituhával. Klistr ani šupiny nezabíraly.
Z Medvědína na Šmídovu vyhlídku dopoledne zmrzlé, nic moc to nebylo ani mezi Martinovkou a Petrovkou. Přenášení: 50 m od Petrovky nahoru, pak z Mužských kamenů do sedla, kolem sněžných jam cca 50 metrů a z Vysoké pláně 150 metrů.
Krásné počasí a prima svezení na závěr sezony.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.3.2024 7:50
V podvečer upravila rolba svážnici ke sjezdovkám, slušná byla cesta na vrchol Medvědína od 2. zatáčky Masarykovy silnice, pochopitelně jen na bruslení.
Masarykova silnice k Vrbatově boudě brutálně rozšlapaná pěšáky v celé šířce a když to v podvečer zmrzlo, tak to bylo dost šílené, hlavně dolů... Jako by nemohli chodit Starou vozovou cestou, už jen proto, že je to výrazně blíž... Tratě pod vrstvou jehličí, ale jel jsem jen nejkratší okruh.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.3.2024 20:23
Ahoj, vrchní stanice Zahrádek-Kolinska bouda téměř bez sněhu, jet se dá asi jen kousek na začátku, kolem černé hory různé podmínky, ve stínu tvrdo, na slunci měklo, malý okruh špinavý a v prudkém svahu již vytaty. Pak směrem na Liščí horu, přes louku kolem Lyžařské již na hraně, pak na Rozcestí se dá. Dolů kolem rennerovek poslední km magistrály bez sněhu, pak kus protažen na asfalt. Liščí cesta jedno přenášení cca 250 m, jinak to šlo. Plynovod a dojezd k Zahrádkám již na hraně. Za mě letos -pokud nenapadne pěkně rozloučení se sezónou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.3.2024 13:46
Z Pece po lyžařské spojnici přes sjezdovku Smrk, v půlce jsem uhnul na Husovu boudu (vytátá místa jsem přeťapal po měkké trávě bez sundání lyží), od Husovy boudy směr horní stanice Zahrádky par stovek metru spinavy snih,ale bez kamenů, pak jiz přes Liščí až na Výrovku OK. Neni na bruslení, spíše klasika bez vyjeté stopy.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza1994 z 12.3.: Ahoj, má někdo info, jak to vypadá kolem Černé hory, příp. nad Pecí (Magistrála - Liščí cesta, či kolem Výrovky a Luční boudy? Předem díky)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.3.2024 17:19
Nečekaně dobré podmínky na hřebenech. Z Horních Míseček ti co to umí můžou bruslit až k Vrbatově boudě, trasa ráno krásně upravená. Na planinách všude sníh, samozřejmě měkčí, ale úplně v pohodě. Guláš na Vosecké a Rohozec 11° taky ideální ;-) Dnes šlo ještě naposledy jet k Vosecké od Labské po vrstevnici. Tato cesta se od 15.3. uzavírá pro klid tetřívků. Turistů všude málo, paráda.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

O oblasti

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Členění oblasti Krkonoše