Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské…

Číst celý text

Členění oblasti Krkonoše

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 19.1.2022 21:51
Ta trasa, co na ni odkazujete, není Bílé Labe, ale klasické Labe. Ale od centra, jak tato trasa, či k boudě u Bílého Labe, je to jen na klasiku lehce do kopce podél vody, takže i v hodné pro děti. Bývá to upravované od Myslivny u Dívčích Lávek. Současnou úpravu a stav sněhu bohužel neznám. Další slušný úsek i pro děti bývá od Erlebachovy boudy na Moravskou boudu, ale občas tam dost fouká, převýšení je větší. Je to však nad 1100 metrů, kde teď máte jistotu sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Kristina z 19.1.: Dobrý den, o víkendu plánuji s dětmi výlet na běžkách podél Bílého Labe ve Špindlerově mlýně. Je to tam projeté? Podle mapy by to měla být součást Krkonošské magistrály, ale nikdy jsem tam nebyla. Je to vhodné pro děti? Děkuji za rady. Jde o tento úsek: https://en.mapy.cz/s/lejarefasa)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.1.2022 18:03
Celá Černá hora krásně zasněžená, tedy k poměru k víkendové ledové hoře. Upraven malý i velký okruh. Na obvyklých místech vyfoukané ledové plotny, např. část svážnice pod Černou boudou, či otočka u vysílače. Dalo se po Černohorské sjet až na Hofmanky či k lanovce. Sjízdné vše, jak je ukazané na bílých stopách i na Áčkových lyžích. Navíc byla úprava od Kolínské až k Lesní boudě, jak kolem Zahrádek, tak pěkné i kolem Hrnčířských bud. Jen kolem Pražské, hlavně pod ní, tradičně šílené, ale jde asi o 100 metrů vytátých, či ledových ploten. Od Kolínské až pod Pražskou Áčkové lyže nedoporučuji. Od Lesní boudy na Lyžařskou je to slušné, louka k Hnedému vrchu kolem lesa ledová. V lese pak OK. Desítka byla dnes krátce po poledni ještě neupravená. Od Tetřevek po Zahrádky jen uježděno rolbaři, po úpravě ani náznak. Pokud to ráno nikdo neupravý, bude to, co jsem výše popsal, docela nepříjemné, neboť slonů jsem potkal dost, navíc i lyžaři v měkkém sněhu nechávali hluboké rýhy a slunce se do toho dnes dost opíralo. Byla by to škoda, zítra tam bude opět nádherně! Skol. PS:parkoviště v Janských poloprázdná, nicméně po hřebenech běhá dost vyděšených dětí z lýžáků 😀
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 16.1.2022 17:52
Benecko - závodní tratě
Nic moc, v lese borůvčí, jehličí, tráva a občas i kamení. Sjezd na Rovinku kupodivu v pohodě, až na jeden kanálek, na Benecko pak k Bellevue taky celkem ucházející, sem tam stopa skoro až na asfalt, ale jinak pěkný sníh. Skate by šel asi bez omezení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.1.2022 10:38
Skvele upravene Vejsplachy. Jen umely snih, ale siroke pruhy pro skate i dostatek stop na klasiku. Rano kolem 9. mnoho lidi, ale dalo se. Kez by takovych mist v republice bylo vice. Drzim vam palce?
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 16.1.2022 17:07
Hoffmanky, Zrcadlovky, Kolínská, Černá Hora: těžké podmínky, tvrdý led, málo sněhu, kamení. Určitě na staré lyže. Vodovod byl ale celkem OK. Chtělo by to tak +20 cm...
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 16.1.2022 11:11
Dnes Harrachov - Krakonošova z. - Vosecká b. - Labská louka (po zelené) - Vrbatova b. - Mísečky - Špindl. Podél Mumlavy slušná stopa, stoupání na Voseckou čím výš, tím umrzlejší. Zelená značka na Labskou louku velmi špatné, snad je to lepší jet přes Tvarožník. K Mohyle zalidněná magistrála, stopa rozdupaná skialpinisty, dosti umrzlé, tvrdý sníh. Z Masarykovy silnice je skialpová sjezdovka, tak pozor, ať vás nesetřelí, ale místa dost, pěkný sjezd. Z Míseček do Špindlu pěkný sjezd, měkčí sníh. Až napadne, bude to ještě lepší.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.1.2022 17:29
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 14.1.: Ahoj, je prosím možné jít na lyžích podél Mumlavy z Harrachova?)

Ano, dnes jsem tam šla a nádherná stopa!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 14.1.2022 10:51
Včerejší výjezd lanovkou na Přední Planinu (krásných 500 Kčs jedna jízda).
Přes srub na Klínovku a Chalupu na rozcestí. Stopa spíše žádná, ale příijemná turistika.
Zpět opět přes rozcestí U srubu směrem na Krásnou Pláň, od rozcestí pod Boudou na Pláni moc příjemný pohodový sjezd.
Odtud do Špindlu Dřevařskou cestou, místy (ale jen dva tři několikametrové úseky) horší podmínky na západním svahu, přenášeno ale jen dvakrát cca pár metrů.
Od Hromovky až úplně dolů k parkovišti u posledního mostku přes potok sníh na pohodu sjezd.
Skol.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.1.2022 12:53
Trasa Benecko,Rovinka,Mísečky a zpátky přez Janovu horu v pohodě sjízdné místy i stopa na Mísečkách samozřejmě nádherná strojová zpátky přez Janovu horu taková romantika vyšlapaná ale i tam to jelo parádně.Verim že to půjde i přez tento víkend.Skol.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2022 20:44
Mísečky - Harrachovy kameny - Sněžné jámy:
Zima se vrátila. Kolem Míseček cca 20 cm sněhu, na hřebenech cca 40 cm. Zatím krásně drží modrý Swix V40.
Cesta přes Vrbatku na Labskou dnes čerstvě upravená (někde i na dvě šířky rolby - viz foto 1) a zatím není rozupaná ani zmrzlá. Ostatní cesty prošláplé jen od lyžařů (na skate se moc nehodí) a většinou dost zdevastované od pěšáků (viz foto 2). Musíme jim to začít vysvětlovat (viz foto 3), že slušnost je chodit vedle stopy. Alespoň na hřebenech - třeba na cestě přes Šmídovu vyhlídku k Medvědínu pěší dominují a nemá cenu ani stopu vyjíždět. Hraniční hřeben přes Violík na Sněžné jámy má sněhu dost (viz foto 4), jen kolem Sněžných jam nenápadně (ale drsně) občas čouhá šutr. Po pláních mimo cesty se dá jet, ale sněhu je málo a zatím se všechna kleč nestačila schovat.
13:22
13:58
14:04
14:26
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.1.2022 18:20
Na Černé dnes krásný, ale pomalý sníh na Áčkové lyže, ale jen od lanovky, Švédské valy, svážnice, přes Zrcadla až pod Kolínskou. K Pražské znatelně horší, dál jsem nezkoumal. Na to, že to bylo neupravene, ale uježděné od lidí, tak se jezdilo dobre. Bohužel pár šlapačů, kteří dnes dělali hluboké díry.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.1.2022 17:34
Dnes od Harrachovky při Kamenici na Terex pod Voseckou...Snídaně ..zpět kolem Mumlavy...snih hlavně na Terexu velká paráda...v nižších partiích s obezřetností ...ale nesundavali jsme ani jednou...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2022 11:59
Re:Ondras
Jen doplním, že cesta přes Zrcadlovky byla neupravená. Na skate nevhodné. Místy si přes cestu razí cestu voda. Božohodové lyže nebrat !!!
Nahoře jsou ale podmínky téměř ideální.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.1.2022 17:09
Mísečky 8.1. většinu dne závody na 3km okruhu. Rolbou na bruslení projetý 5km okruh. 7km jen prošlápnuta, 10km ani to. Na Rovinku v obou směrech sjízdné, sněhu jakž takž, ale občas koukají odvodňovací žlaby s travezami. Na B lyže dobré. Na Rovince otevřeno, cesta na Benecko spodem znamená píchání do asfaltu. Občas louže na cestě, ale dá se projet bez sundávání. Teplota pod nulou, sníh prachový, na modrý Swix to jelo klasickým stylem krásně. Bruslení bylo asi spíše za trest.
9:58
10:34
11:17
11:24

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.1.2022 17:02
Dnes klasikou Čertova hora, Studenov, Ručičky, Kládovka, Snídaně a Terex. Od Čerťáku na Ručičky málo sněhu, koukaly kamínky, ve sjezdu moc nešlo brzdit. Od Ručiček dál úplná paráda, Kládovka i Terex super, sněhu dost. Konec Terexu u hranic už zase horší a koukající kamínky, tak pozor při sjezdu!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.1.2022 16:24
Z Hofmanek skrz les pěšky, silnice projeta rolbou, nahoře upraveny svaznice k paraglidu a ke Kolínske i se stopou na klasiku asi včera, navrchu cca 3cm prašanu, který se postupně ujizdel. -5, mlha, ale lyžování hezky
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.1.2022 15:43
Víkend na Mísečkách až do odpolende zavody, tedy omezeno. Svažnice dobrá bez stopy a stejně bez stopy jela rolba na Vrbatku. SKOL
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2022 17:43
Z Harrachova (nástup od křižovatky k hotelu Sklář) skatem Harrachovou cestou a Krkonošskou magistrálou na Voseckou boudu, zpět pak po Terexu. Dole u Harrachova na asi 3 místech přenášení, pak pěkně upraveno (a bohužel místy rozšlapáno od pěšáků) až na Voseckou boudu. Terex pak na skate neupraven, jen projeto na klasiku od lyžařů. Vyjma dolních partií podél Mumlavy sněhu dost i na A lyže.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.1.2022 16:17
Ahoj:) Sice tam nejsem, ale mám aktuální info, že sněhu je mimo sjezdovky málo, takže s největší pravděpodobností to žádná sláva nebude...bude poteřba výš.

(Odpověď na dotaz uživatele Darina z 7.1.: Ahoj. nevíte někdo zda jsou sjízdné okruhy na Benecku? Myslím ty spodní hned nad parkovištěm u Rovinky. Zítra se chystáme na běžky. Děkuji všem za info. Darina)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2022 19:25
Okolo Černé Hory krásně upraveno na skate i klasiku (vysílač, lanovka, Sokolská, rozcestí nad Václavákem, rozcestí na Pardubkami). Postupně rozšlapáváno od pěších. Dle informací od kolegy to bylo dobré i směrem ke Kolínské.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.1.2022 12:43
Chtěl bych požádat všechny lyžaře, nebuďte tolerantní vůči pěšákům. Řekněme jim, že se nám to nelíbí a že to není normální likvidovat lyžařské tratě, jejichž údržba stojí nemalé peníze. Už i Harrachov má zimní trasy pro pěší, jsou vidět zde https://mapy.cz/s/gulufasoju .Není ale normální, aby třeba po Kládovce, po Terexu chodili "výletníci" bez lyží, bez sněžnic. A je jich čím dál víc. Během těch x desítek let, co tam jezdím se to jen zhoršuje.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.1.2022 13:38
Horní Mísečky, svážnice, okruh 5km :
Stále to šlo, všechny svážnice kompletně sjízdné. 5ka okruh už potoky vody ze svahů narušen velmi silně ve variabilní oblasti od konce sjezdu za střelnicí až ke stadionu. Stále však šlo projet, bez nejnižší časti z po za stadionu dolů. 8km souvislého terénu. Na soupaž už problém s propichem, ale ne zásadní. Na skate příjemné.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2021 15:33
Dnes dopoledne Terex tam a zpět, po rozpačitém začátku (500m led a jehličí) v kontextu počasí a teploty úžasné, upravená utažená jarní firnovaćka, bohužel i tady občasný výskyt rozšlapavaćů ve ctyřstupu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2021 19:58
Okruhy na Benecku krásně upraveny. Sice odpoledne a večer pršelo, takže tratě hodně měknou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2021 17:49
V 11 hod z Hofmanek, přes CH na Kolinskou, pak spodni vodovod (asi nejlepší úsek) a pak zpět přes Zrcadlovky. Na celé trase čerstvý těžký mokrý sníh, ale upraveno. Všude hodně pěšáků. Pěkné svezení a nad Pecí i sluníčko. V 10,30 parkování jedině u Hofmanek, veřejné plné.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.12.2021 22:39
Z Benecka přes Rovinku na Horní Mísečky a dále na Labskou boudu. Podmínky velmi dobré, stopa prošláplá lyžaři.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2021 20:43
21 km - okruh z Hofmanek po Černohorské silnici přes Zinneckerovy boudy na Černou horu poté po magistrále (ne přes Václavák) ke Kolínské a dále nad Pec, zpátky přes Zrcadlovky. Nejhorší úsek spodní část Černohorské silnice (dost často ledovatá, občas jehličí, ale sjízdná). Upraveno všude, sníh přemrzlý, tvrdý, od 1000 m hezké svezení, z kopce to kupodivu ani moc rychlé nebylo. Stopy traktory u Vendlovky zahlazeny (už je vše rovné, občas díra po slonovi-pěšák) a obvyklá vytátá část svodnice před zatáčkou pod Vendlovkou cestou do Jánek, lze ji objet. Stopa úžasná všude kromě Černohorské silnice. Lidí naprosté minimum, dokonce i na svazích, jak jsme přejížděli sjezdovky, ani pěšáci se nemotali - paráda. Za mě překvapivě hezké, i když náročné svezení (lyže se hodně rozjížděly a cestou nahoru to dost podkluzovalo).
10:46
11:14
11:30
12:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2021 20:18
Ahoj, trasa z Benecka na Rovinky a na Horní Misecky hrůza. Ledová zmrzla krusta. Žádná stopa. Je více stop ale zmrzlych a prekryvaji se. Jede se opravdu hodně špatně. Máte někdo tip, kam za lepšími a upravenymi trasami?
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2021 16:41
Harrachov je na běžky katastrofa, doporučuji jezdit sem a nenechávat peníze za parkovné, ale radši pokračovat do Polska, nebo odbočit dříve do Jizerek, kde se upravuje denně. Všechny tratě až k Vosecké i směr Rokytnice jsou rozšlapané od pěších, Harrachov nedělá nic pro to, aby pěší odklonil na jiné cesty i za cenu toho, že by se pro to vymezila část stávajících tratí. Jenže to je i v lidech. Na hory už dávno nejezdí jen sportovci, ale i spousta méně bystrých gaučových povalečů, kteří si sem jedou vyvětrat sněhule a umělé kožíšky na kapucách a pojem Krkonošská magistrála jim nic neříká, proč se po ní neprojít, nenechat vyvenčit psa a rozjezdit na sáňkách.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.12.2021 10:27
(Odpověď na dotaz uživatele JS z 25.12.: Dobrý den, byl jste někdo v posledních dnech na běžkách v Harrachově? Chci vyrazit terexem na Voseckou a možná pak na Labskou. Jak to vypadá se sněhem? Díky a krásné svátky.)

Zprostředkovaně na základě dojmů trénujícího lyžaře sledovaného na sportovní sociální síti - sněhu je minimálně na Terexu a výše dost, problémem je chybějící úprava: "Udělalo se nám (skoro) jasno
zato rolbaři v Harracově mají stále zatmění (úplné). Příležitost pro to vyšlápnout si letos poprvé na hřebeny nadýchat se trochu toho řídkého vzduchu." a odpoledne "rolbař pořád vyspává kocovinu asi, tak jsem nechal lyže v lyžárně, popadl hůlky a šel si zaběhat."
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.12.2021 23:00
Dnes byly tratě na Benecku upraveny. Teplota odpolko -3 C. Nicméně jsem se bála o lyze - kromě rovinky na tratích, vsude hodně kaminky. Z Rovinky na Misecky ledová neupravena krusta, sjízdné pro klasik nadšence. Ovsem cesta zpet doslova “o pusu”. Pokud nenapadne, tak to bude hodně velká bída🙉.
Parkovne na Benecku 80,- Kč/den.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.12.2021 22:00
Opět začátek sezóny bez úpravy. Dne na černou za trest 10cm nového sněhu. Od zinnekrovek výše husté sněžení, ale pokud neupraví tak vše rozdupany. Krkonošská lyžařská magistrála by se neměla vůbec jmenovat lyžařská. Sněhu dostatek, ale jakmile to nikdo nepřijede rolbou tak to hezké svezení nebude.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.12.2021 11:56
Jel jsem okruh Mísečky-Janova hora-Na Rovince-U Piráta-Mísečky. Sněhu dostatek. Rolbou upravena pouze trať mezi Mísečkami a střelnicí. Jinak neupraveno. Vyjeta stopa na klasiku od lyžařů. Pro bruslení nepoužitelné.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.12.2021 18:18
Okolo Rezku, do Vidlice, Vlčí hřeben. Lesaci to celé protáhli. Buď strzeno az na povrch, nebo koleje od traktoru. Neskutečné. Po x letech krásně nasnezi pred Vanoci a KRNAP na nás ukáže F.OFF
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.12.2021 14:30
Bohužel už i na Mísečkách je docela málo sněhu. Svážnice byla naposledy pravena asi včera na závody a stadion také. Jinak tvrdý znečištěný sníh od jehličí, větviček, dost šišek (hodně foukalo). Už na dost místech vykukuje podklad (kamínky..), ale pořád se jezdit dá. Pokud nenapadne, tak bych už 1lyže nebrala....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.12.2021 20:15
Od Hoffmanek nahoru po noční úpravě sice bez stopy na klasiku, ale jinak naprosto OK. Přes Zrcadlovky nahoru OK, dolů nedoporučuji - ve sjezdu od Zrcadlovek špatně viditelné ale přesto přítomné kameny. Nad Zrcadlovkami docela podupané od pěších, na zmrzlém povrchu nic pro průměrné a horší sjezdaře, intenzivně tam plužil skoro každý. S rostoucí nadmořskou výškou se podmínky zlepšují.

Přejezd od Kolínské nad Pec solidní průměr - sice čerstvě neupraveno a hnědá místa okolo Kolínské, ale sněhu skoro všude dost, místy i starší stopa na klasiku. Samozřejmě se od tohoto přejezdu nedají čekat zázraky, jako vždy.

Pokračování od Pece po magistrále a po Liščí/Vodovodní cestě spíše zklamání. Urolbováno někdy začátkem týdne, bez stopy na klasiku, dost hrbolaté. Ale výhledy parádní. Sjíždět dál z kopce po Liščí mi nedávalo smysl (bylo by to celé v pluhu), tak jsem přešel pár metrů lesem a po louce k Malé Rennerovce se dalo pohodlně stoupat, nebořilo se to. Od Zadních Rennerovek nahoru dokonce po urolbovaném sněhu připraveném na tamní minisjezdovce. Viz GPS https://www.strava.com/activities/6399729102. Na Rozcestí pak ujeto zásobovací rolbou (byla tam původně i strojová stopa na klasiku, ale z té zbyly jen místy zbytky).

Doufal jsem, že sníh trochu nataje a přes Liščí horu to půjde, ale natál jen v předchozích dnech a rozdupali ho pěší. Rovinatější pasáž se dá ještě slušně odsoupažit. Sjezd je spíš za trest, celou dobu intenzivní pluh a brždění o hůlky před sebou. Ale bez pádu jsem to dal. Skialpy jsou na tomto úseku 100x lepší volba. Sjezd od Lyžařské (resp. rozhledny na Hnědém vrchu) už perfektní.

Nejlepší lyžování na konec - okruh Světlá hora. Překvapivě dostatek sněhu i v nejnižších polohách, mimo strmé úseky skoro všude i stopa na klasiku. Pouze sjezd od ostré zatáčky ke Krausovým boudám s jednou kolejí uprostřed po nějakém vozítku, jehož stopu rolba nedokázala zahladit. Takže celý sjezd v pluhu, jinak by to šlo pustit naplno. K Valšovkám sjíždět jednoznačně východní cestou, ta je perfektní, západní má několik podprůměrných míst.
11:22
11:44
12:19
12:41

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.12.2021 18:12
Hotovo,prakticky bez sněhu.Par lidi zkoušelo,ale na tohle bych nevzal ani starý lyže co vozím v autě. Ale hezká procházka z Úpy ke kostelu 🙂
Úpa a Rýchory
Vloženo 14.12.2021 11:21
V sobotu rano ze Strazneho pres Klinovky nahoru na Rozcesti - nastesti cerstve projeto rolbou :-)
Slunicko tak od 1200 mnm.
V nedeli rano pres Lisci horu na Lesni boudu - krasny sjezd v prasanu na louce u Lyzarske b.
Pak pres Tetrevky na cestu k Hribecim boudam. Bohuzel silnice byla prohrnuta od rozcesti u Tetrevek az pod Hanapetrovu boudu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.12.2021 21:18
Dnes z Hofmanek na Kolínskou boudu a zpět přes Zrcadlovky-paráda😍Azuro, sněhu dost na nové lyže, místama boule, díry a hodně rozšlapané od pěšáků, protože podklad není tvrdý a hodně se jim to boří-škoda, při sjezdech ty díry byly nepříjemný😕Běžkař se neboří,podklad pevný😊jen za Vendlovkou tam někdo vjel těžkou technikou a jsou tam koleje a pak boule a díra,tak pozor při sjezdu😉Čím výš, tím lepší stopa i od Kolínské nad Pec.
11:52
12:12
12:30
12:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.12.2021 21:32
Upravené jako v Jizerkách to nebylo, okolo Harrachova vyjeté stopy na klasiku samozřejmě rozdupané. Terex byl fajn, jen už trochu zapadal.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

O oblasti

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek. V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Členění oblasti Krkonoše