Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské…

Číst celý text

Členění oblasti Krkonoše

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 1.5.2023 21:56
Z Miseček po silnici pěšky cca do 1180 m.n.m. Pak se sundávalo v další zatáčce a nahoře u Vrbatovy mohyly. Dále Labská bouda a Česká budka. Pokus jít na Tvarožník a Voseckou po 1 km skončil pro přebytek chodců (souvislá kolona) a nedostatek sněhu. Na Labském návrší stále podmínky velmi slušné, ale celkově už spíše jen pro skalní. Běžkařů bylo tak do dvacítky, pěších stovky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.4.2023 13:30
Včera z Horních míseček na Zlaté návrší, k prameni Labe a na Labskou boudu. Tam jsem přenocoval a poté dnes na Martinovu boudu a kolem Vysokého kola a Sněžných jam zpět na Českou budku, po plani ke čtyřem pánům a pod Kotlem na Lysou horu a pak zpátky na Zlaté návrší, po hrebeni na Medvědín a na Mísečky. Snih je tak od 1250 metru a vyse s vyjimkami (vytato kolem Vrbatovy mohyly, kolem Martinovky a mezi Sneznymi jamami a Violikem, a ted uz i na Medvedine - vse slo nejak objet). Asi to jeste tan na hoře na pláních pár dni pujde, ale prave zacina hodne prset. Za me krasna jarni turistika, rozloučení se sezonou a teseni se na příští sníh. Skol!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.4.2023 19:34
Dnes ráno jsem se vydal na trasu Mísečky - Labská bouda - pramen Labe - Violík. Nasadit se dá kousek nad odbočkou na Medvědín, takže cca kilometr a kousek pěšky. S výškovými metry sněhu přibývá, nahoře stále solidní půlmetr. Podklad byl dnes zmrzlý i v poledne, na něm čerstvý poprašek nového sněhu, semtam sněhové přeháňky..
10:08
10:35
11:23
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.4.2023 17:33
Stále se dá slušně lyžovat. Mísečky, Harrachovy kameny, Lysá Hora, Dvoračky a přes Kotel zpět. Větší část sjezdovky na Lysé hoře se musí nést, sjízdný je jen hořejšek. Pak se dá od sjezdovky až k Dvoračkám lesem. Do Kotle se 6x sundáváním. Sjezd Kotlem zajímavý, od Kotelního potoka na Mísečky už jenom pěšky. Štumpovka narozdíl od všech bud široko daleko otevřena. Sníh mizí kosmickou rychlostí a bohužel má pršet.
11:00
11:03
11:58
11:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.4.2023 18:31
Naprostá nádhera.
Mísečky, Vrbatka, Sněžné Jámy, Martinovka, Labská, přes Šmídovu vyhlídku a dolů po sjezdovce na Mísečky.
Lyže lze nasadit kousek nad Mísečkami (odbočka ke Kotli). Krom krátkého místa u odbočky na Medvědín se dá jít bez sundávání. Nahoře pořád velké množství sněhu. Sundavat se musí na malém úseku u Mohyly. Na Sněžné jámy jsme šli přes Pramen Labe a šikmo pod Violíkem. U Sněžných jam ale potřeba chvíli nést. Sjezd na Martinovku pořád parádní. Z Labské na Vrbatku se jde souvisle. Sjezdovka na Mísečky z Medvědína sjízdná asi z poloviny.
Boudy zavřené všechny až do 27.4. Ale o to více si hory užijete!
11:57
12:04
12:06
12:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 19)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.4.2023 18:48
Dnes z Misecek nahoru. Asi 100 metru nad Jikemnickou Boudou lze nasadit na tenkou vrstvu mekkeho snehu. Nahore na vsude firn, krom mohyly siyvisla a celkkem silna vrstva, jeste nejakou dobu vydrzi. Jinak hospody a boudy na hrebenech vse zavřené.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.4.2023 13:50
Okruhy na Mísečkách stále sjízdné. Pětka už je na pár místech hraně, na jednom místě se musí sundat a je tam pár kousků samé jehličí a šišky. Trojka je zatím v pohodě, brzy se bude přenášet u střelnice. Celkově dnes krásné sklouznutí, pár dnů to ještě půjde.
8:19
8:27
8:39
10:10
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.4.2023 17:37
Stále jde nasadit lyze kousek nad Jilemnickou. na hřebenech pořád dost sněhu, jen 2 hola místa u mohyly a pak u tvarozniku. Mistama i pěkná vyjeta stopa na sklouznuti, i když hlavně odpoledne už dost měkké. Nahoře musel trochu připadnout čerstvý snih v noci. Trasa Mísečky - Szrenica. Jediná otevřená hospoda na hřebeni, jinak zavřeno, Vosecka, Vrbatka, Labská, Martinovka... do konce dubna.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.4.2023 15:56
Jarní lyžování na okruzích Horní Mísečky - oranžový a červený okruh ještě plně sjízdne s 10 až 50 cm sněhu, stále znatelná úprava, takže slo bruslit i soupaž. Jistota snehu 1000 m.n.m. a vyse.

Hodně sněhu bylo i na svážnici Krkonošské magistrály pod Medvědínem, ale tam už to rolba rozjezdila - bez úpravy. Předpokládám že toto všechno ještě pár dní vydrží.

Nad Mísečkami směrem Zlaté návrší to vypadá jeste výrazně lépe. Pocasi - dest se snehem a snih.

Parkovani 30 kc/h, po pate odpoledne zdarma
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.4.2023 19:39
Z Plani na Rozcestí, sice mokrý snih, ale zas to neklouzalo. Souvislá pokrývka, pouze na louce na Klinovkama asi dvakrat nutno jít metr přes trávu. Jinak super
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.4.2023 8:54
Na Pláni se dá malý okruh dobře lyžovat bez klasické stopy. Uprava není cerstvá, dopoledne docela pevný a čistý podklad. Nástup jen po Červené sjezdovce z Hromovky a pak pokračovat nahoru Modrou sjezdovkou. Jízdenka přes lanovku nahoru 290 CZK. Oba směry za 500 Kč, zaparkovaní zdarma. Na cestě nad Klínovkami na Rozcestí téměř souvislá vrstva sněhu. Odpoledne břečka mezi Rozcestí a Výrovkou. Dál přes Luční boudu až na Sněžku teměř bez sundání lyží, dolu z vrcholu pěšky. Jen na Obřiím sedle malo sněhu. Na běžecke trati přes Krasný Plan do Spindlu jak se zdá nic moc.


(Odpověď na dotaz uživatele Marek z 9.4.: Nevíte, jak to vypadá z Plani směrem na Klinovky a Rozcestí? Případně pak zpět dolu do Spindlu tou okružní svaznici? Diky)
11:47
13:04
13:13
13:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.4.2023 22:17
Lesni zatisi - Rucicky - Dvoracky - Ruzencina zahradka - Labska bouda

Asi 1km od Lensiho zatisi zacina jako zazrakem snih (viz foto). S jednim mensim prenasenim u Dvoracek jsme dojeli (skate) az na Labskou boudu. Od Rucicek na hrebeny to sice idealni na brusleni neni (spis na skialp - viz foto), ale s trochou dobre vule to jde. Nahore super - snehu jeste dost.
10:02
11:56
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.4.2023 6:29
Horní Mísečky, Bezecké tráty, Svaznice do Labského dolu , sjezdovka na Medvědín, Medvědín, Vrbatova bouda, Česká budka a zpět na Horní Mísečky. Jak již bylo popsáno, dobře se jelo, jen na sluníčku na Bezecké trati se jelo trochu pomalu. Ve sjezdech na měkkém sněhu se lyže téměř zastavovaly. Hrozilo nebezpečí pádu. S opatrností se však lyžovalo dobře.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2023 19:08
Dnes jsem udělal tečku za zimní sezónou. Dopoledne jsem dal sjezdovky na Černé hoře, odpoledne jsem vyjel kabinkou na Černou horu s běžkama. Běžel jsem částečně po malém okruhu, dále na rozcestí Pod Kolínskou boudou, Václavák, dál po velkém okruhu k místu, kde protíná sjezdovky. Dál již není sníh. Pak zpět, k vysílači a k lanovce. Celkem 12 km. Části trasy byly se stopama, části rozšlapané a špinavé beze stop, jen pár míst se přenášelo. Odpolede bylo nad nulou i na vrcholu, takže sníh byl mokrý, místy dost rozbředlý. Ale na to, že je duben, tak jsem si to užil.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.4.2023 18:52
Terex podle mě bude ideálním místem na skate, přestože se tu kvůli tetřívkovi už cca 14 dní neupravuje. Ze stopy na klasiku tu ale nezůstaly ani náznaky, tak jsem po Terexu ujel jen pár metrů. Sjezd z Vosecké z převážné část se stopou na klasiku, mimo ní dost rozdupáno. Severní část Kládovky pro klasika nádherná. Od rozcestí s přístřeškem pak 300 m přenášení, komplet bez sněhu je i cesta dolů směrem Luboch z tohoto rozcestí. Zbytek jižní části Kládovky zatím sjízdný (s občasným kličkováním mezi asfaltem, nejpozději v pondělí už se bude přenášet víc a nejen na jednom místě.

Petr udělal dobře, že nejel až na Dvoračky - za mě úsek Ručičky - Dvoračky dobrý jako spojovací úsek horské běžkařské túry a to jen směrem nahoru, ale dal jsem to bez sundání lyží. Na Dvoračkách jaro, ale po krátkém přenesení jsem na hřebeny už zas stoupal na lyžích. Ideál bylo asi to vzít po první ze sjezdovek nahoru na Lysou, ale já si říkal, půjdu až po té poslední, a tam už byly jen zbytky sněhu. V úseku ke Dvoračkám výrazná převaha pěších (a to není jejich kritika), běžkař jsem tam byl jediný.

Fotky ve vedlejší zprávě https://www.kamzasnehem.cz/bezky/vylet/61955 (přijel jsem z Míseček)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.4.2023 18:40
Začátek ráno na závodních tratích na Mísečkách, za mě 3km okruh úprava parádní pro oba styly (max. 2 dny staré), 5km okruh upravený o nějaký den dřív, ale taky víceméně bez problému, když se jede v předepsaném směru. Úsek společný s cestou na Benecko (nad Labskou) rozdupanější od pěších. Další okruhy pohledem z odboček možná pro dobrodruhy, úprava dávno, určitě ne bez přenášení. Svážnice k Medvědínu bez stopy na klasiku, na skate v pohodě.

Pak jsem to vzal po sjezdovce na Medvědín a turistickou cestou směrem k silnici na Vrbatku. Její stav "s denním chodem" - dopoledne parádně upravená, na skate to musela být paráda, stopa na klasiku dle očekávání není. Při návratu po 15 h měkké, rozdupané, ale na sjezd v pohodě, až k Jilemnické boudě sněhu dost. Dopo jsem ale pokračoval již zmíněnou parádně upravenou cestou k Labské. Pouze u mohyly Hanče a Vrbaty krátký úsek vyfoukaný na podklad.

Horská běžkařská turistika po trase Labská - Česká budka - po hranici k Vosecké velmi dobrá - neboří se to, není to led, stopy od pěších většinou nevadí, atd. Jediné místo, kde jsem sundaval na 20 m lyže kvůli podkladovým kamenům je na hraniční cestě směrem Szrenica, přesné místo viz fotka na mapě. Podobně pěkný byl i návrat od Lysé hory přes Růženčinu zahrádku k Vrbatce.

Detaily k trasám nedaleko Harrachova dám do samostatné zprávy.

Parkování na Mísečkách 30 Kč na hodinu, prvních 15 min zdarma, dalších max. 20 min mezi zaplacením a odjezdem.
9:59
10:09
10:15
10:42

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (19)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2023 11:50
Ahoj, dneska jsem dal cca 10 km na tratich na Miseckach. Stopy celkem dobre. Byl na tom cca 1cm mokreho noveho snehu. Moc to nejelo. Pak vyjezd na Labskou. Projeto rolbou nekdy pred 11:00. Na zacatku se to trochu borilo pak paradni manzestr az na Labskou. To bylo za odmenu za ten krpal na Vrbacku. Nahore mlha sem tam prosvitalo slunicko. Super tecka za sezonou (skate) .
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2023 12:07
Z Lesního zátiší na Kládovku, Snídani a Voseckou boudu. O trochu skluznější než při posledních mrazech, zároveň bezpečnější sjezdy, občas se sypal sníh, který to zpomaloval. Z Vosecké sjezd stále dost rychlý i při měkčím sněhu. Pak jsem jel na Ručičky a Pod Lysou horu, tam to bylo přes sjezdovky něčím projeto jakoby odfrézováno, ale souvislá vrstva až k sedačkové lanovce, pak jsem to otočil, protože šla další skupina šmajdáků. Na Vosecké skupina a všude možně hodně němců na běžkách :)

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.4.2023 21:51
Dnes od Husovy boudy pres Liščí horu k Památníku obětem hor a zpět. Na to jaká byla zima a poslední týdny, stále dobrý. Celá trasa bez sundání lyží. Od Husovky k Lesní místy ledové, místy asfalt, ale kličkováním to šlo. Dále k Lyžařské místy potůčky, místy asfalt, opět kličkování zachránilo, od lesa nahoru měkký mokrý sníh. Pro skalní velikonoční lyžaře paráda. Samozřejmě ideál na kameňačky, které umí jezdit i po trávě:)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.4.2023 16:20
Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy:
Podobné, jako psal Jirka předvčírem.
Ale dnes padal na hřebenech mokrý sníh, na Mísečkách pršelo. Na hřebenech se dá chodit i po planinách, neboří se to, ale nový sníh je pomalý. Cestu na Labskou projela rolba. Celý den bylo několik stupňů nad nulou, na Violíku kolem 1 stupně.
Ráno držel modrý klister a na něm fialový KR40. Odpoledne na mokrém sněhu držel už jen trochu, na hraničním hřebeni lepil.
11:15
11:16
12:18
12:53

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.4.2023 13:23
Ačkoli mapy.cz nic neukazují, tak malý okruh na Černé hoře upraven (skate i klasika). Dá se sjet az ke Kolínské (tam už je sucho). Po Václaváku zpět, či na Signál na Světlé, je to neupravené a spíše pro skalní! Svážnice super, Švédský val jen na půl upraven. Zbytek se dá projet. Na 20 km skatem jsem přenášel jen 2x! Stoupání pod Černou boudou ledovaté. Jinak celkem na měknoucím ledu 1 cm prašanu.
10:39
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.4.2023 0:28
Pětka, svážnice a trojka jsou v pohodě. Na svážnici přes sjezdovky jela rolba bez finisheru, takže tam byla oranice od pásů, ale to je Špindl. Prý Rattaj brzy vypadne, takže se snad už blýská na lepší časy…
16:00
16:03
16:15
16:22

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (8)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.4.2023 20:15
Mísečky - Vrbatova bouda - Česká budka - Vosecká bouda - Harrachov

https://mapy.cz/s/racetusava

Stopa byla jen od Vosecké dolů a docela špatná. Od Lubochu už nesjízdné. Nahoře pevný podklad a sněhu dost. Šlo nasadit hned u parkoviště na Mísečkách. Pokud zítra nasněží, může to být ještě pár dní fajn trasa.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.4.2023 20:58
Par kratsich okruhu bylo upraveno. Svaznice take dobra. Ovsem nejlepsi je vyjet na hreben pres Vrbatovku. Cesta nahoru rovna, tvrda s 1-2 cm prasanu. Na hrebeni zimni cesty take ok. Tim, je to zmrzle tak to neni rozslapane. Lidi minimum. Jen nadsenci:)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.4.2023 10:17
Z Lesního zátiší na Krakonošovu snídani, potom kolem Mumlavy dolů a zpět na Kládovou cestu.
Je to už určitě na horší lyže. Na zmrzlém a nerovném povrchu napadaných pár centimetrů nového tupého sněhu. Skluzné to není vůbec, ale alespoň jsou díky tomu bezpečné sjezdy, které by jinak na rozbitém ledovatém povrchu byly o ústa. Na trase je vícero úseků hodně špinavých se spoustou spadaného jehličí - nejhorší je to dole u Mumlavy a u Zátiší. Přenáší se zatím ale pouze u útulny na Kládové cestě (křižovatka). Nástup je pár minut pěšky od Zátiší.
Na druhou stranu za celou dobu nepotkán ani jeden běžkař a pěší u Mumlavy bych spočítal na prstech jedné ruky. Myslím, že pár dní to ještě půjde docela dobře, po oteplení ale odtaje více míst, kde už teď je to hraniční a souvislé ježdění už nebude možné.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.4.2023 6:24
Vcera navecer Misecky. Svaznice na Medvedin krasna, okruh ke strelnici v pohode. Stadion a nastup od parkoviste zmrzly. Jinak porad super jezdeni. Lehce pripadlo, obcas tupy snih. Do konce tydne to urcite porad pujde ...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.4.2023 22:25
Nevím, jestli se v Harrachově ještě plánuje uprava. Je to vidět jen na Bílé Stopy nebo na mapy.cz. Pokud zůstane chladno, měla by trasa vydržet alespoň do pátku. Na skiareal.cz jsou informace o běžeckých tratích na Mísečkách a na Plání. Nevim, jestli jsou vždy aktuální. Byl někdo na okruhu kolem Pláně nad Špindlem?
(Odpověď na dotaz uživatele Honza79 z 4.4.: Ahoj chtěl bych o Velikonocích udělat tečku za letošním běžkováním a řeším kam vyrazit (skate). Co jsem kouka na zprávy, tak by to mohlo být dobré na Mísečkách nebo z Harachova smer Krakonošova snídaně, Kládová cesta.
Nevíte někdo, jestli je plánovaná úprava v těch to místech? Nebo jaký je aktuální stav na skate?
Díky!
Honza)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.4.2023 22:08
Dnes jsem byla opět v Harrachově. Poprvé jsem jela z Lesního Zátiší přes Ručičky na Dvoračky. Výjezd už není tak hezký jako o víkendu. O něco méně sněhu a docela zledovatělý. Rychle se to zlepšuje a je lehký poprašek čerstvého sněhu. Mezi Ručičkami a Dvoračkami velmi pevný podklad, občas led a málo sněhu pod stromy, ale celkem bez problémů. Tento malý výlet za krásný výhled stál. Pak zpět stejnou cestou a pokračovala jsem na Kladovou cestu. Asi 200-300m přenášení. Začalo sněžit a to hodně pomohlo na zledovatělé úseky s malým sněhem v lese. Nahoře jsou stromy níže, tam je už sněhu dost a jede se lépe. Stopy z poslední upravy ještě vydrží. Z výšky 900m to vypadá pěkně zimně. Až na Voseckou boudu je taky vše slušné. Zde leží až 5cm čerstvého sněhu. Podél Mumlavy jsou všechny špinavé a zledovatělé úseky opět lehce zasněžené. Okružní cesta byla v neděli v dolní části jako beton, nyní je opět crispy. V horní části místy led a asfalt. Zítra možna další sněhové přeháňky a zůstane chladno. Každopádně doporučeno i na skate až do Velkého pátku.
11:11
13:37
13:59
14:01

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.4.2023 9:35
Pec-Výrovka-Luční bouda-zpět Rozcestí-liščí jora-Lyžařská-Hnědý vrch-po červené sjezdovce dolů. Souvislý sníh na cestě na Výrovku začíná u Richtrovek a pak už je ho hodně. Tvrdé, zmrzlé s popraškem nového. Prudká část cesty na Výrovku koryto rozježděné od čtyřkolek, ve zmírnění pod Výrovkou začíná úprava rolbou s hladítkem (bez stopovače), která pokračuje až na Luční boudu. Z Výrovky směr Rozcestí bez úpravy, zmrzlé stopy od lidí. Přes Liščí horu OK. Sjezd z Lıščí na Lyžařskou ve spodní části dost rozrytý, ve zmrzlém stavu opatrně. Na louce u Lyžařské už přerušovaný sníh, potůčky, občas tráva. Lze ovšem souvisle po sněhu vytraverzovat směr Hnědý vrch a sjet dolů do Pece po sjezdovce, dost umělého sněhu až dolů k parkovišti Zelený potok.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2023 22:28
Dnes Lesní zátiší - Kládová cesta - Krakokonošova snídaně - Luboch- Kládová cesta u přístřešku - Lesní zátiší.
Sníh i na áčkové/nové/závodní lyže začíná tak 700 metrů nad budou Zátiší, celý výše uvedený okruh krásně sjízdný až na nějakých 300 metrů kolem přístřešku na Kládové. Místy led, kolem Mumlavy opravdu pomalé jehličí, ale jinak krása. Na Krakonošově snídani byla ještě romantická zima s omrzlými stromy, tak 25 cm sněhu tam ještě leží.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

O oblasti

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek. V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Členění oblasti Krkonoše