Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské…

Číst celý text

Členění oblasti Krkonoše

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 4 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Dotaz Vloženo 24.1.2020 18:21
Zdravím, nevíte prosím někdo, jak to vypadá z horní stanice lanovky Rýžoviště na Studenov a dále pak k Ručičkám? Kolik tam je sněhu, zda je hodně zledovatělý, atd. Podle bílých stop tam rolba jela včera. Nebyl tam někdo osobně? V kolik hodin je třeba dojet na parkovišti v Rýžovišti, aby se chytlo ještě volné místo? Vezmou nás s běžkami na nohách lanovkou nebo se musí vzít do ruky? Díky za jakékoliv info, neznáme to tam.
Zodpovědět Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Dotaz Vloženo 24.1.2020 14:25
Ahoj, prosím o informaci ohledně aktůální situace v okolí Herlíkovic, popř. trasa Žalý - Benecko.
Děkuji a zdravím běžkaře
Zodpovědět Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.1.2020 10:27
Hotel Sklar - Mumlavsky vodopad - Krakonosova snidane - Heliport - pod Voseckou boudou.
K Mumlavskemu vodopadu je cca 1cm snehu a pod tim led, ale da se. Od Mumlavskeho vodopadu dal krasna cesta na brusleni, stopa i na klasiku.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 24.1.2020 9:28
Ahoj Pavle,
šel jsem od Špindlerovky na Luční po polský straně tam a po český straně zpět. Část obou úseků se musí jít pěšky. A taky pozor na počasí. Mě začalo foukat s deštěm a místo po sněhu jsem klouzal po ledě. Od Špindlerovky dál nevím, ale je tam širší cesta, takže snad vpohodě.
Good luck

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 23.1.: Nevíte někdo, jak vypadá hřebenovka od Luční až po Tvarožník. Půjde o víkendu na běžky? Nebo je to vyfoukané?)
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Dotaz Vloženo 23.1.2020 22:42
Ahoj, nevíte, jak to vypadá aktuálně na terexu a cesta na něj z Harrachova, Krakonošova snídaně, podle mumlavy a okolí?
A co Jakuszyce?
Běžkám ZDAR!
Díky za info, chystáme se na víkend.
Zodpovědět Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.1.2020 20:08
Ze Špindlu na Černou h. a zpět.
Hnus, sníh za poslední 3 týdny buď zmizel nebo totálně zledovatěl. Nad Špindlem ke Krásné pláni (rozc.) spousta kamenů kouká.
Pláň nad Klínovkami jak na jaře. Sjezd z Liščí hory horor, čistý led. Kolem Pražské b. v podstatě už není souvislá pokrývka.
Cesta od Hrnčířských bud na Klínovky sice většinou bez kamenů, ale většinou zledovatělé.
Kdo měl s sebou klister, asi měl lepší zážitek. Já mazal fialový a červený tuhý a ten nevydržel moc dlouho.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 22.1.2020 15:50
5km okruh na Mísečkách hezky upraveny, jen pozor okolo Labské, tam rolba místy vytáhla nahoru kaminky. I v lese občas trochu více větviček a jehličí. Nejhezčí svezení je magistralou směrem ke sjezdovce Medvědín
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.1.2020 12:21
Kraví hora tragédie, málo sněhu šutry. Docela to ujde na Lysečinskem hřebenu a z Malé Úpy na Pomezky. Sněhu, ale málo.
Úpa a Rýchory
Vloženo 21.1.2020 22:07
Jakuzsyce podle rolby, dostatek sněhu a skoro bez lidí. Harrachov terex, Krakonosova snídaně super
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.1.2020 15:55
Dnešní Horní Mísečky byly jedna velká paráda! Sníh krásný a pevný. Tratě upravené. 5/5
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.1.2020 22:04
Ahoj, terex je ok, upraven rolbou, ale jsem od zdola od Mumlavy pri Harrachove, zmrzle, ale jakmile se to stocilo nahoru, snehu dost cekni rolbu na bilestopy.cz, mam info ze z Harrachova na certovu horu ok, Mumlavske vodopady-Krakonosova snidane super -na ryzoviste potom OK
(Odpověď na dotaz uživatele Saša z 21.1.: Skol!
Tusite nekdo jak vypada Janouskova cesta?)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.1.2020 13:15
Vcera dopoledne skate od horni stanice lanovky na Plani pres Rozcesti na Lucni boudu, zpatky odpoledne pres Krasnou plan do Spindlu. Prvni cast bez problemu, pred Klinovkou v lese muldy, ale snehu tak akorat. Zbytek krasa, od bufetu slunce (dole inverze), sjezd od kaplicky precizne upraven rolbou, ale snehu jen milimetry. Na Lucni rekonstrukce podlahy 8-) ale funguje. Pri navratu nad Krasnou plani smerem k Hromovce par kaminku, ale pak uz to slo kupodivu az dolu bez problemu. Na letosni pomery nadhera!
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 21.1.2020 11:10
V neděli jsem vyjel lanovkou na Černou horu. Okruh okolo Světlé hory směrem z Václaváku ušel, místy celkem ledovaté. Nejel jsem až ke Krausovým boudám, cca 1km před nimi jsem to otočil, hodně ledu, z kopce o ústa. Cestou přes Lučiny směr Lesní bouda opět místy hodně ledovaté. Nejlepší část podle mne po magistrále okolo Liščí hory směr Strážné. Krom toho dobrý úsek tradičně svážnice nad Pardubkama. Bruslil jsem, stopy někde více, někde méně upravené, přeci jen to nejsou Jizerky.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 20.1.2020 8:35
V sobotu mizérie na Benecku, okruhy nefunkční. Sjízdná jen hlavní trasa od hotelu k Rovince, neupravená, cesta po silnici zpět ledová i na bruslení. V neděli něco napadlo a trochu vylepšilo dojem.
Mnohem lepší svezení ale bylo v neděli z Rezku ke Dvoračkám, kde bylo i více napadaného sněhu, nicméně také neupraveno.
Skol
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2020 15:18
Z Hofmanek pres Vendlovku na Cernou.Pres lzi metereologu nic nenapadlo!Led a misty i po sutrech az na Vendlovku.Odtud jakz takz stopa i brusleni. Cim vys,tim lip.Okolo Svetly supr.Nahore v zatacce nad Krausovkama sem to sundal a sebeh pres Modry kameny do Janek.Bal sem se ledu.Nahoru na Pardubky snad dobry.Tvrdej firn,kerej pri brusleni ustreluje.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 19.1.2020 14:21
Na Mísečkách od nedělního rána napadlo 2-5cm prašanu. Ledová hora je tak docela slušně pokryta. Po sobotním závodu je velmi slušně upravený 5km okruh i se stopou, rolbou projetý je i 7km okruh, ale před delší dobou. 10km má prošláplou stopu dílem rozjetou od traktoru. Před prudkým stoupáním na 10km jsem na jednom místě zadrhnul o kamínek nebo kus dřeva. Lidí je málo, parkoviště plné tak ze ¾.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.1.2020 15:33
Nadherny skate na ceste mezi konecnou lanovky Stoh a Sv.Petr, 5km tam a zpet. Vyskrabal jsem se tam ze Strazneho, 30min pesky, nahoru bezky ok, dolu ledovka.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 19.1.2020 13:43
Cesta od horní stanice lanovky Rokytnice - Horní domky na Ručičky je zledovatělá, obtížně sjízdná.
Z Ručiček na Studenov se dá dojet na běžkách, ale cestou je hodně zledovatělých úseků, především v prudším sjezdu od Ručiček směrem na Studenov jen s velkou opatrností.
Janova cesta ze Studenova kolem vrcholu Janovy hory k modré sjezdovce na Rýžovišti je hodně zledovatělá, místy rozježděná od aut, občas i koukají kameny, jen malé úseky mimo les mají trochu lepší sníh.
Od modré na Rýžovišti k horní stanici vleků Studenov je pěkný sníh projetý rolbou. 400m úsek od vleku Studenov k rozcestí Studenov je ale na lyžích zcela nesjízdný, jsou tam kameny a hlína.
Asi nejlepší podmínky na klasiku i skate jsou na Kládové cestě od Ručiček po Heliport (a zřejmě i dále na Krakonošovu snídani, ale tam jsme už nejeli).
Z Ručiček na Dvoračky se jet dá, ale povrch je rozježděný, rozšlapaný, místy ledové plotny.
Pokud nenapadne aspoň 5-10 cm sněhu, tak to lepší nebude...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.1.2020 20:09
Horní Mísečky (1000m) - Vrbatova bouda (1400m) a zpět. Sněhu dost. Široká lesní cesta, uježděný sníh. Docela to šlo ale není tam žádná stopa. Dnes 1cm nového. Běžkaři + pěší + skialpinisti + sáňkaři dohromady.

Úseky od Vrbatovy boudy na západ a severozápad (hřebeny) podobné, jen sněhu méně (vyváté), občas ledová plotna.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.1.2020 19:52
Dnes jsem se pohyboval celý den na stadionu na Mísečkách, tak přináším aktuální report. Veřejné závody, které pořádala VSK Humanita Praha se jezdili na různých okruzích, ale nejdelší z nich byly 3,3km FIS okruh (stromečky na střelnici, svážnice, sprintové kolo a pak cílový pytlík) - tento okruh je nyní velmi hezky upraven na skate - není to vůbec ledovaté, je tam něco jako firno-prašan, prostě krásné lyžování. Na klasiku je stopa pěkná, jen docela ledovatá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.1.2020 16:57
Dnes rano z Rezku na Vidlice, 1. km tragedie, slusnejsi od Vidlice do Sedla, nahoru na Dvoracky, zmrzle nerovnosti od rolby, svaznici na Rucicky, asi nejlepsi cast, dale na Studenov, lesni useky ledove, hlavne pozor na prudsi sjezdy. Zpet na Rezek pres Peticesti, opet nebezpecne sjezdy a obcas kameny. Urcite dvojkove lyze.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Dotaz Vloženo 18.1.2020 22:59
Ahoj, ví někdo zda se dá vyjet ze Strážného na Klínovky? Je tam do alespoň nějaký sníh? Díky
Zodpovědět Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 16.1.2020 8:43
V sobotu 18.1. se budou na závodním 3km okruhu na Mísečkách (střelnice, svážnice, sprintové pytlíky) konat veřejné lyžařské závody, během konání závodu bude na okruhu a na stadionu přístup pro "běžné" lyžaře omezen. Rozpis závodu - http://www.b5h.cz/data/verejny-zavod_HORNI_MISECKY_18012020.pdf
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.1.2020 17:01
Ze Špindlu jezdí autobus na Špindlerovu boudu - 50 Kč dospělý - 10 km, 20 min. auta tam nemuzou. jsou i zastavky mezitím. Dá se zaparkovat napr. na parkovišti Hromovka. ve st 15. 1. zdarma.

Nahoře sníh je, není ho moc a na nějaké extra lyžování to není;( spíš turistické.... na Moravskou boudu struže... takze jen tak tak se prejede lyzema...;( ale výhledy jsou uzasne;)!!! Krásné počasí je tyto dny...
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 14.1.2020 11:21
Manžestr na "trojce" ke Střelnici,Svážnice má i řízlou stopu pro klasiky,1 cm prašanu.Pěkné svezení,i když ne úplně rychlé.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.1.2020 0:59
Špindlerův Mlýn
Medvědín, možné parkování v pondělí v pohodě a ZDARMA
Běžky šlo nasadit téměř hned, hodně ledovaté, ale jde to a pak možnost trasy Buď fit. Tam uz cim dal lepsi, mene ledu... Je to 800 m od dolní stanice lanovky Medvědín proti proudu řeky Labe směrem do Labského dolu. 4km nahoru a 4 km dolů. Trasa tedy dlouhá 8km + prijezd, odjezd cca 9,6 km celkem.
Ve Vrchlabí sníh není tak úžasné, že zde je;)!
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 12.1.2020 15:33
u Míseček bych ještě doplnil, že projela rolba na Vrbatku. Zde byla trať nejlepší. (nebylo tak uježděné-uhlazené jako na závodních tratích. I když tratě taky zatím velice obstojné). Bohužel Mísečky zase bez záznamů na bilestopy,cz. Jinak pětka už začíná být na tradičních dvou místech špatná.To dole od rozcestí pětky a sedmičky a pak zase za vlekem, který vede od přehrady.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2020 9:05
Na Svážnici super podmínky na skate,stopa pro klasiky dnes není.Závodní tratě jsou více mlatové a v klasické stopě je občas špína-jehličí ze stromů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2020 14:00
Vejsplachy mají technického sněhu dost, podle mě přežije i očekávané oteplení v příštím týdnu. K dispozici je 1 km dlouhý úsek, který je dostatečně široký, tedy tam a zpět je to 2 km + ještě k tomu krátký okruh okolo hřiště, to je dalších cca 300 m navíc. Kudy se dá jezdit, je vidět i na GPS záznamu https://www.strava.com/activities/3004553409
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 11.1.2020 21:39
Vodovod (Liščí cesta) upraven v pátek dopo, ve stopě trocha čerstvého sněhu = paráda až k napojení asfaltky ze Strážného. Odtud přijely zásobovací rolby a vytvořily tu zmzlou oranici, která končí směrem nahoru někde u Rennerovek. Směrem nahoru se dalo, dolů bych si to neužil. Dál k bufetu Na rozcestí už slušné. Neupravovaná cesta přes Liščí horu slušná (hodně pěších, ale povrch je tvrdý a neboří se). U lyžařské upraven okruh na nějakou firemní akci = lepší jet po něm, než přímo, odtud dál nad Pec upraveno.

Přejezd lesem a přes Lučiny bývá za takovýhle podmínek nejhorší části vždy, za mě byl kousnutelný, okolo Pražské někteří lyžaři (jako třeba Borek spatřený v protisměru :-) kousek zouvají, ale jsou v menšině. Na Valšovky pokud sjíždět tak tou cestou z východu, ta je parádní, západní 2x přenášení a celkově nic moc, jinak jsem to na okruhu Světlá hora otočil taky na Signálu, abych si užil jen to dobré, všude byla i stopa na klasiku, upraveno dnes dopo.

Magistrála okolo Černé hory i prodloužení ke sjezdovce taky výborné. Dál dolů kvůli ubývajícímu sněhu slabší - na sáňkařské dráze pozor na asfaltová místa, dál po Černohorské silnici do zatáčky ještě docela dobré, odtud dolů na Hoffmanky dle očekávání nejhorší viz zpráva z rána + fotka teď, je z nejhoršího místa. Pro 80 % lyžařů doporučuji nahoru i dolů lanovkou, skiresort si ty peníze za dnešní úpravu zaslouží.

GPS záznam pro lepší pochopení: https://strava.app.link/1GAUD2YEa3

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 11.1.2020 21:11
Odpoledne to bylo hodně zmrzlé, z kopce to frčelo až moc. Upravené jsou okruhy 5 km a kratší. 7 a 10 km v tom zmrzlém sněhu ve sjezdech dost o ústa ( tankodrom a čouhající kameny). Ale i na té pětce to vypadlo, že sněhu není nijak moc, sem tam byly kamínky, trať hrbolatá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2020 20:21
Z Friesovek přes Lahrovky na Dřevařskou zmrzlá oranice. Na Lahrovkách už je to na přenášení. Vodovod upravený, po jedné straně i vyřízlá stopa. Od vysílače za křižovatku pod Kolínskou je to bída. Dál směrem na Pěticestí a na Signál je sněhu dost. Dolů na Valšovky jsem se raději nepouštěl, začátek cesty z Pěticestí vypadá špatně, dole to bude asi ještě horší.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 11.1.2020 10:58
Z Hoffmanek sjízdné bez přenášení, stará strojová stopa místy vytata na asfalt. Dolů to zkusím, ale bude to technicky náročný, přes noc napadl jen poprasek a je to ledovate.

Ze zatáčky na Zrcadlovky jsem sundal 2x na pár metrů, někteří kameňačky nesundali. Dolů nedoporučuji, led a o hubu.

Dál od Zrcadlovek upravila okolo 10h rolba, jela tam a zpátky, bezpečnosti rozhodně pomohla a stopu na klasiku udělala, díky.

I dál to vypadá líp než před vánoci viz moje zpráva někde dole. Více večer.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 11.1.2020 10:27
V nocu upraveno,na tvrdý manžestr a vyřízlou stopu napadlo 2cm prašanu.Bezva svezení jak na skate,tak i na klasiku,pozor na čokláře.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.1.2020 17:29
Žalý: Vesměs bída, několik cm mokrého sněhu, místy louže, některé cesty už skoro nesjízdné, viz fotka, jinde je to lepší, ale na nějakou extázi to tady v oblasti není nikde.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.1.2020 17:27
Dnes z horní stanice lanovky na Pláni směr Vyrovka. Teplota nad nulou, mlha, občas drobné mrholení, potoky vody pod sněhem. V okolí ski areálu jsou tratě upravené, větší část bezle stopy na klasiku, ale na magistrále stopa je. Na loukách okolo Klinovych bud sněhu méně, ale především rozbité od skůtrů a rozšlapané, místy je lepší sundat. Magistrála okolo Renerovek, Rozcestí a Výrovky se jet dá. Na něco jako "klasiku" jsou lepší boční cesty, které nejsou rozhamtané.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 10.1.2020 16:37
Od odbočky na Hoffmanky směr Černá hora: k odbočce na Zrcadlovky jsou uprostřed ledové plotny, ale po stranách do jde klasicky. K Zinegrovkám dobré a dále jsem to po chvíli zul. Je tam asfalt a led. Sjezd od Zinegrovek až k sjezdovkám na Jánkami je s opatrností možný.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 10.1.2020 14:21
Spis dohad nez co jinyho - Zrcadla budou slabsi soude podle toho, ze pred snezenim byli v horsim stavu nez cesta na Cernou pres sjezdovky a ta je ted s otaznikem.

Okruh kolem Svetle byl dva dny zpatky super, ted si troufnu rict, ze by to porad mohlo jit, je to vys nez napr. Hofmanky. Info z Hofmanek pres sjezdovky nahoru viz moje zprava pred chvili.

(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 10.1.: Rád bych se zeptal na stav:
Skate: hofmanky - zrcadla - rozcesti pod Kolinskou - Vaclavak - okruh kolem Svetle s Vlasskyma - Pardubky - Andel a tocka zpatky pres Zrcadla.

Nastup je prosím na horní stanici sedačky Hofmanky expres? ještě jsem tam bohužel na běžkách nebyl

Děkuji)
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 10.1.2020 14:18
Skate: Hofmanky - Cerna pres sjezdovky a kousek nahore.

Po dvou dnech deste je stav trati citelne horsi. Snehu ubylo vsude, v nizsich polohach zasadne. Od Hofmanek k odbocce na zrcadla rozpacite, par centimetru snehu, na tom brecka, sem tam vytate na asfalt. Hulky na asfalt pravidelne. Od odbocky pres sjezdovky az k sankarske ceste dobre, samotna sankarska spatna (boule, led, asfalt). Nahore uz fajn na tu bidu. Vsude je to mokre, az to zmrzne, bude to rachot.

Porad ale lyze #2 a dobre svezeni.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 9.1.2020 12:23
Ahoj Honzo,
včera odpoledne jsem jel tohle tam a zpět. https://mapy.cz/s/bokocepatu

Šlo jet i na Strážným po loukách, ale dnes už to nepůjde. Jinak to bylo úplně v pohodě co se týká sněhu i přes Šestidomí. Ale tahle obleva tomu dá zabrat. Bylo to upravené rolbou většinou i se stopou. Jenom nějaký kripl se projel autem k rozcestí U krásné pláně a zpět, ale i přes to to šlo. Jak to bude příští týden se nedá odhadnout, ale když člověk dojde za Šestidomí, tak to nejspíš půjde.


(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 7.1.: Ahoj, vi nekdo jak vypada cesta ze Strazneho -> Krasna Plan -> Pec pod Snezkou? Da se vubec na bezkach dostat ze Strazneho na magistralu? Planuju pristi tyden bezky skate, dekuji za jakekoliv info :))
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 7.1.2020 19:45
Skate: hofmanky - zrcadla - rozcesti pod Kolinskou - Vaclavak - okruh kolem Svetle s Vlasskyma - Pardubky - Andel a tocka zpatky pres Zrcadla.

Cele je to velmi dobre az skvele. Vyjimecne kousky rozslapne nebo projete rolbou chatare, takze trochu zniceny povrch. Ale celkove bomba. Ubylo lidi. Pytel kolem Vlasskych bud na okruhu kolem svetle je absolutni #schiLaufenPorno - byl jsem tam tak druhej.

Ber lyze a jed 😎
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 7.1.2020 17:48
Spaleny mlyn - Dolni Mala Upa - Kravi hora - Pomezni Boudy a zpet.

Stoupani ke Kostelu ma snehu dost, ujezdene rolbami a auty. Pokud mate fyzicku, da se to vyjet jinak docela dobre vyslapat. Stopa neni.

Kravi hora ma snehu malo. Misty vydrene na led, na par mistech rozbite az na sterk od rolby. Stopa tak 1/2km z tech 3.

Od kostelu k Pomeznim boudam snehu dost. Stopa od zacatku lesa.

Obecne na brusleni docela dobre, na klasiku slabe.

Smerem na Rychory jsem nezkousel.
Úpa a Rýchory
Vloženo 8.1.2020 14:06
Dotaz pro "Luca" ze dne 5.1.:
Mam tomu rozumet tak, ze se Rovinka-Benecko nebude upravovat vubec nebo jenom docasne? Vy mate nejake detailnejsi info?
Dik...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.1.2020 19:42
Nadherneee! Od hotelu Zaly upravena stopa.
Rovinka- Benecko se prý upravovat nebude. Skoda :(
Ale tim, ze byl napadany čerstvý snih, tak super!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.1.2020 10:05
Skate od Hofmanek pres zrcadla na cernou a zpet. Upraveno (dnes rano znovu), cele jetelne na pohodu. Teren s cerstvym snehem byl mekci a trochu trochu rozslapany od pesich/rozpluzeny od tech co brzdi. U odbocky k zrcadlum od spoda vytatych par odvodnovacich kanalku, ale slo prejet bez ztraty kyticky. Pro jistotu jsem bral jsem lyze #2, ale slo v pohode s #1. Nahore pk uplna parada. Konecne zima
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 6.1.2020 7:47
Pokus o přejetí z Pomezek do Svobody. V sobotu padalo a tak jsem se v neděli vydal na tuto klasiku. Na Pomezkách ale jen 3 cm nového sněhu! Obecně: v lese na svážnících se dalo dobře bruslit u mělká stopa na klasiku. V otevřeném terénu vyfoukáno na led a trávu. Takže pěkné svezení bylo za Lysečinskou boudu. Potom spodem nad Albeřicema zledovatělé, po trávě. Stoupání nad Vápenku pešo a z Albeřického sedla pláň až po vjezd do lesa zas jen tráva s firnem. Přes Roh hranic v pohodě, 5 cm nového. Výlez na Rýchorskou boudu, jakž takž, místy vyfoukáno na led. Překvapivě nejlepší byl sjezd po silnici do Svobody. Čím níž, tím víc bylo sněhu. Na Kraví hoře 10 cm nového prašanu. Ale pozor - žádný podklad, chytnul sjem pár šutrů. V oblasti mezi Pašovkou a Kraví horou navíc těžba dřeva. nevím jestli to lesáci v týdnu nerozprasí.
Úpa a Rýchory
Vloženo 4.1.2020 21:37
Magistrála na Černé hoře má momentálně nejlepší povrch ze všech tras východních Krkonoš jak pro skate, tak i pro klasiku - díky rolbařům za skvělou úpravu. Od Kolínské boudy k Pražské boudě je to při současných sněhových podmínkách tradičně horší (pozor na vyhrabané kamínky!). Od Lesní boudy k Lahrovým boudám je terén velmi tvrdý, vhodný spíš jen pro skate.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2020 19:09
Na magistrále od Friesovek směrem na Lesní je třeba dávat pozor před Lahrovkami, kde je tenká vrstva sněhu/ledu a lezou z něj kamínky. Od odbočky z Dřevařské a dál Vodovodem kvalitní tvrdý povrch, lepší než v minulých dnech. Ačkoli se ochladilo, tak to není tak umydlené a na skate slušná podmínka. Na klasiku je místy mělká stopa od lyžařů, strojová není. Na Lučinách (úsek od vysílače na křižovatku za Kolínskou) je situace den ode dne horší, sněhu je tam málo, leze hlína a kamínky a mezi tím je třeba kličkovat.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2020 9:55
Brzo ráno na Svážnici pro klasiky vyžehlená stopa(i nový manžestr) ke sjezdovkám jede moc pěkně,od sjezdovek k Labskemu dolu více jehličí.Ranní jasno(-6) se v devět změnilo na mlhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.1.2020 21:18
Info od Ondřeje:
Harrachov - Čertova hora - Ručičky - Krakonošova snídaně - Mumlava; 2.1.2020
kryticke useky: trate v Harrachove, Hledsebe-Studenov, obecne tam, kde je husty porost a snih nespadl na cestu; tyto useky jsem sel bez lyzi. Rolba to projela, ale napachala vic skody nez uzitku
Stadion: na stadionu se zasnezuje, ale trate rolbou rozryte, sjizdne tak mozna na sanich
Nova Janova cesta: od skaly nad tratema s opatrnosti sjizdna, vytata mista, sem tam kaminek, vyssi casti v pohode
Magistrala smer Hledsebe/Studenov: od sjezdovek rozryte ale sjizdne, od odbocky na Studenov to vypada moc hezky, ale ke konci sjezdu POZOR -> od chaty (Hledsebe) koukaji kameny + napadany bordel, az ke Studenovu je to jen pro otrle
Studenov - Rucicky: v pohode vyjma pasazi okolo rozcesti a prudkych srazu, tam treba jet opatrne
Kladova cesta: nejlepsi usek cele trasy, projeta i stopa, akorat v nekterych mistech jsou od rolby hroudy snehu uprostred cesty, takze se nebrusli uplne nejlip
Krakonosova snidane - Vosecka bouda: neprojel jsem to az na vrh, ale vsechno v pohode sjizdne, bez stopy (resp. mozna tam byla, ale podlehla pluzicim)
Janouskova cesta: projeta stopa od lidi
Mumlava: v pohode sjizdne skoro az k hospode, v nizsich pasazich obcasna ledova plotna nebo slabsi usek, bez stopy, hlavnim nebezpecim pesi turisti
Trasa: https://en.mapy.cz/s/nomepaguju
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.1.2020 18:53
Od Hoffmanek nahoru na Černou jakž takž ok, ale k Zrcadlovým boudám, což by bylo lepší, je chvílemi holá hlína a ani trocha sněhu. Magistrála nahoře výborná ale večer bez lanovky se tam blbě dostaneš.
(Odpověď na dotaz uživatele Zak z 3.1.: Vedel by prosim nekdo kde se v soucasny snehovy situaci da nastoupit na skate od Janek? Slo by od Hoffmannky? Diky!)
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2020 13:25
Pro Martina, to asi vadí někomu, kdo má pozemek u cesty přes Zákoutí. Jiná možnost není, těch lidí není tolik, podívej se do katastru. Že tam jezdí auta, když není sníh asi nevadí, ale když tam má občas projet rolba, tak je to asi špatně. To bude nějaká "aktivistka".
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.1.2020 19:55
Na Mísečkách je aktuálně upraveno cca 8 km tratí. Při živém rozhovoru do večerních Událostí ČT bylo vidět, že stopy na klasiku i prostor na bruslení jsou na stadionu v dobrém stavu. Zároveň šéf stadionu říkal, že s ohledem na horší sněhové podmínky se nedá upravovat každý den.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.1.2020 19:15
Č. hora: Nově zrolbováno, stopa na vršku všude (viz 27.12.) až ke Kolínské boudě, podmínky super, ani v tom teple (dnes nahoře devět) to nebylo rozbředlé ani po noci ledovaté.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 2.1.2020 16:42
Včera po mírné oblevě bylo zmrzlo, i když je tak 10cm. Stačilo píchat a jelo to samo 😁
Úpa a Rýchory
Vloženo 2.1.2020 9:26
Tak jsem se dnes dozvěděl, že z nějakých pochybných důvodů se letos nebude upravovat úsek Rovinka-Janova Hora. Komu to proboha mohlo vadit? Mám dojem, že občas naše "orgány" reagují příliš horlivě tam kde to není potřeba a naopak. Větší detaily viz odkaz níže.

http://krkonose.eu/cs/aktuality/2520
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

O oblasti

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Členění oblasti Krkonoše