Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2010/2011

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2010/2011. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 28.3.2011 21:12
Na Benecku se dá stále dobře lyžovat. Sněhu tam sice není moc, ale na lyžování to stačí. O víkendu se tam dokonce konaly lyžařské závody, jak klasicky, tak bruslením. Centrální promenáda od stadionu na Rovinku je bez problému sjízdná, dále předpokládám taky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.3.2011 15:10
Z Benecka na Mísečky již nedoporučuji, sníh sice ještě je, ale spíš led, střídající se s jehličkami - pouze na kameňačky a pro drsňáky. Závodní tratě na Mísečkách zatím v pohodě, firn, místy ale více jehliček než je zdrávo(hlavně dole na sedmičce a desítce, a kolem lanovky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.3.2011 19:22
12. a 13.3., trasa Rovinka, okolo Janovy Hory smerem na Horni Misecky...okolo Janovy Hory uz hodne spinavy snih (jehlici), dopoledne ledove, postupne pres den zmeklo...dale smerem na Horni Misecky krasne upravene, zavodni trate skvele, jak na klasiku tak i brusleni, jak v sobotu tak i nedeli upravovano...otazka je, co s tim udela dnesni dest...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.3.2011 12:33
Lysá hora, Labská, Martinovka (traverzem), Pytlácké kameny, Špindlerovka, Bouda u Bílého Labe, Špindlerův Mlýn. Sníh mokrý, ale všude sdostatek - dá se dojet až do Špindlu. Stopy vesměs prošlapané jen od lidí. Celkově pěkné. Lanovka z Rokytnice na Lysou je ráno od 8:30-10:00 levnější - 60 Kč oproti pozdějším 100 Kč.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.3.2011 12:25
Harrachov - Mumlava - Vosecká - Labská - Dvoračky - Rokytnice. Supr! Sníh měkký, stopa lidmi prošlapaná (takže místy je a místy méně), ale sníh byl od Harrachoské silnice až na Dvoračky dobrý a bylo jej dost. Z Dvoraček dolu do Rokytnice místy více jehličí, než sněhu a chvílema i tráva. Celkově moc pěkné, červený klistr výborně držící.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.3.2011 19:31
Cesta k Zrcadlovce od černohorské silnice je na zničení lyží - hodně kamení, led, takže je nutno přejít asi půl km pěšky. Od Zrcadlovky dále je to ok, pouze dost hrbolaté a zmrzlé, až závěrečné stoupání je fajn. Kolem Friesovek dnes už ideální, narozdíl od včera, vrstva sypkého sněhu, upraveno rolbou. Všude od Černé hory po Špindl dobré podmínky, jen místy umrzlé.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 5.3.2011 19:37
Hoffmanky-Černá hora-okruh kolem Světlé hory-po úbočí Liščí hory-Friesovky-Výrovka. Ideální podmínky, všude vrstvička sypkého nebo vlhkého sněhu, jediný ztvrdlý úsek byl kolem Friesovek na Klínovky. Jinak se jelo dobře, žádné problémové sjezdy. Sníh sice ubývá, ale zatím jsou to jen vyjímky, kde už je to tak tak. I počasí fajn, slunečno, teplo, vítr jen mírný.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.3.2011 21:11
Benecko-Mísečky-Vrbatovka-Vosecká-Ručičky-Dvoračky-cesta Terex - všude tvrdý sníh, často umrzlý, místy led. Sníh nepolevil ani přes den (bylo mírně nad nulou, slunečno, ale silný vítr). Dost špatně sjízdné z kopce i do kopce (zvlášť při snaze bruslit). Z Vrbatovky k Mísečkám je horní třetina led, podle mě nesjízdné (naivně jsem se od Vrbatky rozjel a už v první zatáčce pokus zatočit neměl zdárný průběh a pokračoval jsem směrem do Kotle). Na cestách v lese už dost jehličí, obzvlášť na Jánském vrchu (před Rovinkama), tam už skoro není vidět sníh. Z celé trasy jsou nejlepší podmínky na cestě Terex (k harrachovské celnici).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.3.2011 21:21
okruh u rybníka ve Vrchlabí se sice ještě asi upravuje, ale kvalita už je hodně špatná - málo sněhu, dost hlíny. Sníh je přes den měkký, hodně rozježděný, navečer nrázdy ztuhnou a nejede se na tom moc dobře. Asi konec sezóny.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 2.3.2011 21:17
Benecko-kolem Janovy hory na Mísečky - není dobrá volba, ve spodní části je led a hodně jehličí. Lepší je cesta po plynovodu - tvrdá, ale sjízdná bez problémů v obou směrech.
Závodní tratě na Mísečkách jsou v dobrém stavu.
Cesta na Vrbatovku byla ještě v neděli (narozdíl od středy) velmi dobrá.
Z Benecka je lepší cesta přes závodní tratě než od Bellevue - led, jehličí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.2.2011 12:33
Dal jsem včera Špindl - Krásné pláně - LD Pláň - Nová Klínovka.

Od spodu cca po hotel Hromovka je to rozdupané od pěších a skůtrů, pak se to lepší a od Krásných plání výš jsou stopy vyloženě parádní. Nahoře jsem se celkem dlouho motal tam a zpátky, bylo to fajn.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.2.2011 9:52
Cesta česko-poského přátelství přemrzlá, místy vyfoukaná, sněhu je tu dost (na běžky to bohatě stačí) a je rychlej, počítejte s ťápotami od pěšáků. Stopy na klasiku tu nejsou, lepší na bruslení. Trasa Mědvědí - Martinova bouda - Vysoké kolo - Vosecká - Labská to vypadá všude skoro stejně - tj. ujetá, přemrzlá cesta. Přes den sníh začne trochu natávat, ráno teploty pod nulou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.2.2011 19:32
Zavodni okruhy na Miseckach vyborne upravene, ale vzhledem k pocasi byl snih mokry, pres den trochu tezknul. Misty lezi bordel ze stromu, nicmene jezdi se velmi dobre.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.1.2011 8:57
Ve Vítkovicích jsou prý výborné podmínky pro běžkaře, upraveno je 20 km stop (Zdroj: ranní Panorama ČT)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.1.2011 10:26
Ze Špindlu lanovkou na Medvědín (do 9:00 je cena za vlek 60Kč). Nejlepší je sjet po sjezdovce směr Horní Mísečky (ta sjezdovka nejvíce vpravo).A asi v polovině se narazí na krkonošskou magistrálu směr Vrbatova bouda. Cesta je projetá rolbou (bruslení+stopa) až na Pančavskou louku k odbočce na prameny Labe a Labskou boudu. Pak se dá přejet kolem pramenů Labe na Českou Budku. A cesta mezi Voseckou boudou a Sněžnými jámami je také projeta rolbou (bruslit se dá).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.1.2011 20:15
Stav tratí na Benecku je po víkendových závodech Jilemnické 50 v bezproblémovém stavu. Krásně upraveny, několikrát za víkend projeto rolbou, jsou tratě z Benecka na Rovinku, pak pytel z Rovinky směr Herlíkovice a dále pytel z Rovinky směr Mísečky. Kdo chce obejt celý okruh, má něco málo přes 25km.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.1.2011 18:02
Dneska jsem jel kolem tratí na Hraběnce a lyžování tam v tuhle chvíli nedoporučuju. Sice tam nějaký ledový základ ještě zbyl, ale není souvislý. Plně tak chápu přesunutí Jilemnické 50 na Benecko, kde by to mělo být v pohodě.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 15.1.2011 22:03
Zavodni trate na Benecko jsou v dobrem stavu, klidne na jednickove lyze, zadny sutr nepotkate. Snih byl kupodivu i v takovem teple krasne rychly a vetsinou docela tvrdy, takze na zavody v brusleni to nemelo chybu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.1.2011 22:01
V Jilemnici by se na loukach jeste jakztakz lyzovat dalo, misty vask prosvita trava nebo bahno. Na nekterych mistech jsou navic louze, pod kterymi je led. Zavody VS ligy se tak konaji na Benecku.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 10.1.2011 13:13
Ploužnice-Chlum-Košov-Morcínov-Rváčov: slušné na bruslení i na klasiku, místy vykukuje tráva nebo hlína, zase o něco horší a měkčí než 8.1.
tratě v Popelkách: upravené od závodů v sobotu 8.1., bruslení i klasika, neboří se, sníh rychle mizí a místama je už hodně hlína a tráva
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 10.1.2011 13:07
Ploužnice-Klepanda: nově neprojeté, boří se na bruslení i na klasiku
Ploužnice-Chlum-Košov-Morcínov-Rváčov: projeté a slušné na bruslení i na klasiku, místy vykykuje tráva nebo hlína
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 7.1.2011 17:57
Lomnická magistrála upravena-na povrchu ledová krusta takže pozor..Doufejme,že nam obleva snih neveme.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.12.2010 20:19
z Křížovek po Velbloudce na Rovinka a dále po plynovodu na Mísečky velmi dobrá úprava (i vyřízlá stopa). Z Vrchlabí (z Vejsplach) na Křížovky nic moc, ale bruslit se dá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2010 20:21
z Hoffmanek po silnici na Černou horu, dále po úbočí Liščí hory, zpět přes Zrcadlovky - všude dobrá úprava na bruslení.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2010 22:38
Košov - Tábor - strojová stopa.

Na kolečku kolem Tábora vyjetá stopa na klasiku od lidí. Možno i na nových lyží.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 30.12.2010 22:35
Košov - Morcínov - Zelený háj. Strojová stopa (klasika i bruslení), v klasické části místy kamínky.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 30.12.2010 22:32
Trasa: Benecko - Rovinka - Mísečky - Zlaté návrší - Mísečky - Benecko. Strojová stopa na klasiku byla jen na závodních tratích, jinak maximálně prošlapaná od lidí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2010 18:37
úsek Benecko (od Bellevue) - Rovinka: umrzlý tvrdý podklad, na něm tenká vrstva prašanu, velmi rychlé na bruslení, ale rozježděno od skůtrů s tvrdými rýhami. Stopy na klasiku od turistů nic moc.

Rovinka - Mísečky přes třídomí - jako viz výše s rozdílem, že je to méně rozježděné od skůtrů, a stopy na klasiku jsou OK.

Závodní tratě Mísečky - tvrdý upravený rovný podklad s tenkou vrstvou prašanu, velmi rychlý sníh, stopy na klasiku OK.

Mísečky - Rovinka přes Janovu horu - stejné jako úsek přes Třídomí

Mísečky - Mohyla Hanče a Vrbaty - upravené rolbou, rovné, tvrdý umrzlý podklad ale s tlusčí vrstvou prašanu, takže hodně pomalé. Stopy na klasiku nejsou, nahoře hodně hodně foukalo
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.12.2010 23:03
dobře upravené tratě ze Špindlerova Mlýna ze Svatého Petra po zeleně značeném okruhu (Struhadla, Nad Krásnou plání, Pláň), i do Strážného - od Šestidomí dolů je to horší kvalita.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.12.2010 21:57
Ve Vrchlabí za rybníkem (Vejsplachy) je už pár dnů pravidelně udržovaná trať (bruslení + vyříznutá stopa), dokonce zasněžovaná dělem a večer osvětlená. Kolečko má 2km. Za silnicí je pak dost kilometrů tratě na bruslení směrem k Valteřicím a Branné.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 12.12.2010 22:42
Na Holidayinfo uváděli tratě na Benecku upravené, takže jsem se nechal napálit - tratě byly pod vrstvou hlubokého sněhu, rolba projela naposledy nejspíš minulý víkend. Dobrá zpráva je, že přibylo od té doby dost sněhu, nekouká už tráva či asfalt. K Mísečkám po plynovodu od Třídomí prošlápnuto v hlubokém sněhu (převážně tedy na soupaž), na Mísečkách tratě zafoukané, ale dalo se bruslit.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.12.2010 16:35
Stav závodních tratí na Mísečkách se od soboty vůbec nezměnil, pouze kamínků v okolí klasických stop vykukuje o trochu více. Celkově pro skate bezproblémové - upraveno vše co dalo. Pro klasiku jsou skvěle vyřízlé stopy, jen to chce místy dávat bacha na již zmíněné kamínky. Klasické stopy v některých úsecích kvůli výšce sněhové pokrývky chybí jak v částech závodních tratí, tak ve svážnici na Medvědín.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.12.2010 21:46
Na Benecku upravena pouze část závodních tratí, v lese místy prohrnuto až na trávu. Cesta z Rovinek na Mísečky - k Třídomí pluhovaná (občas kouká asfalt) dále po plynovodu pouze prošlápnutá. Chce to staré lyže (ale k večer začínalo sněžit, tak se to možná zlepší)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.12.2010 20:43
Na sobotu projely rolby vše, co šlo. Většina tras je projeta i na klasiku, místy však jsou vyryty ve stopě šutříky, takže bacha. Chtělo by to ještě pár bonusových centimetrů. Přes den bylo krásně slunečno, k odpoledni však mrzlo až praštělo. Lidí je tu jako blech, hlavně závodníků z lyžařských oddílů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.12.2010 11:26
Stav tratí se od čtvrtka zlepšil pouze pro bruslaře, protože rolba na dost místech přejal klasickou stopu. Místy se to chce dávat bacha na vytažené šutříky, ale dá se jim v pohodě vyhnout. Jsou upraveny všechny tratě 1,2,3,5,7km včetně svážnic na Medvědín i střelnici. Nejvíc trénujících lidí se jako obvykle vyskytuje v okolí stadionu a střelnice, takže kdo chce v klidu jezdit, ať vyrazí na Medvědín, Rovinku či na 5 a 7km okruh.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.12.2010 11:52
Odpoledne to na Mísečkách bylo docela fajn, bylo však kolem -15st. 5km závodní okruh byl většinou s vyřízlou stopou, místy však nebyla ideální. Pouze v pytlíku pod střelnicí byl dost hlubokej sníh, asi to bylo najetý rolbou poprvé. Jinak sněhu tu není málo, ale v Praze napadlo za poslední dny víc. Jinak jsou projety i obě svážnice, ta na Medvědín pouze na skate.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.11.2010 9:31
Běžecké tratě na Horních Mísečky upraveny, sice zatím jen pro bruslení, ale přece. Zdroj: http://www.skiareal.cz
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše