Vysočina – běžky

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se…

Číst celý text

Členění oblasti Vysočina

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 5 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 28.1.2022 21:11
Turistická klasika na trase Ski hotel - Vlachovice - Sklené - Fryšava - Tři Studně - Kadov a zpět přes Tři Studně a Vlachovice ke Ski hotelu: https://mapy.cz/s/bedacecesa

Celá trasa sjízdná, nový sníh od včera. Dole vlhčí, nahoře spíš prašan. Mazal jsem fialový VR55 a celkem držel.

Po většinu odpoledne zataženo a silný vítr s občasným sněžením a mrholením. Stopy na trase všude prošlápnuté od lyžařů, ale na pláních rychle zafoukávaly (např. na Vlachovickém hřebenu u Skleného). V závětřích blízko lesů (např. na Fryšavském ledovci) zůstavaly znatelné.
16:19
16:19
16:35
16:55
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.1.2022 17:35
Krátký cross country výběh mezi Křižánkami a Svratkou. Sněhu na lesních cestách překvapivě dostatek. Spokojenost.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.1.2022 22:23
Po poledni ještě polojasno, kolem čtvrté začalo mrholit a cestou zpět sněžit. Jinak stejná trasa a podmínky jak popisuje Martin, akorát z Krátké jsme pokračovali na Kuklík a nahoru na Studnici. Dole u Kuklíku už bylo sněhu na hraně, tenká vrstva a prosvítala tráva. První průjezd lesem nad Kuklíkem je rozježděný traktorem a na hranici sjízdnosti. Pak už je to přes louku bez problémů a čím výš a blíž ke Studnicím, tím lepší. Ale v lese leze v cestě dost kamení, takže cesta nahoru se dá jet, dolů bych sjezd nedoporučoval.

Při cestě z Vlachovic ke Ski hotelu už slušná chumelenice, stopy začaly mizet.
12:23
12:46
12:52
15:36
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.1.2022 21:34
Na Čeřínku / Nový Hojkov je upraveno asi 12 km rolbou (skate + klasika) a velmi dobré podmínky, sněhu dostatek. Hlavní část, tj. okruh u Hojkova je tvrdý, ostatní části (Skoulovy kopce a spodní propojení) jsou měkčí ale také bezproblémové. Díky sněžení a větru se to hodně zafoukává, na skate to vůbec nevadí, stopa se samozřejmě na většině míst zafoukla, ale půjde prošlápnout snadno. Na neděli je tu plánován závod "Jihlavská 15", podmínky jsou na to velmi dobré.
18:07
18:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 27.1.2022 21:07
Vysočina aréna- Vlachovice-Sklené-Tři Studně-Fyšavský ledovec-Fryšavské hájenky-Blatky-Samotín-Krátká-Kadov-Tři Studně- Vlachovice-Studnice - U Martina-Sklené-Vlachovice - Vysočina aréna. Trasa https://mapy.cz/s/pafeponulo . Klasika + soupaž. Klasická stopa je spíš prošlápnutá, rozjetá, místy chybí úplně, uprostřed utlačený pás pro bruslení. Úsek Fryšava-Blatky-Samotín pouze jedna stopa na klasiku bez pásu na bruslení. Sněhu i v lese překvapivě dostatek, žádné kameny. Trasa ze Samotína kolem Krátké a Kadova na Tři Studně dobrá, kolem Krátké na pláních se sprašuje. Teploty kolem 0 °C, kolem poledne polojasno, bezvětří. Mazal jsem fialový klistr, stopy přemrzlé, místy zrcátka.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.1.2022 15:36
Upravená tratě ve Svratce "U samopalu" Upraveno novou technikou ( čtyřkolka a finišer) v délce jednoho okruhu 3,5 km a to pro klasiku i skejt.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.1.2022 20:29
Ski hotel - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšava - Tři Studně - Kadov a zpět - Sedlo - Rokytno - Studnice - zpět na Sedlo - kolem Koupaliště a Medinu zpět ke Ski hotelu.

Celý den pod nulou, zataženo, nahoře u Studnic mlha. Od víkendu připadla vrstvička nového sněhu a podmáčená místa na trati zmrzla. Po celé trase stará úprava ze začátku týdne, už trochu rozježděná, ale tvoří pevný, zmrzlý základ, na soupaž dobrý.

Stopa mizela akorát nahoře u Rokytna, kde byla zafoukaná, bylo lepší jet podél lesa kolem penzionu U Martina.

Trasa byla sjízdná po celé délce, samozřejmě byl tu a tam vyhrábnutý kámen nebo hlína, takže radši na B lyže, ale na Vysočinu solidní sněhové podmínky. Průjezdy lesem za Vlachovicemi, Skleným i kolem Sykovce bez sundávání lyží.

Problematická místa: u Medlova jsou přes trasu koleje od traktoru, pak před průjezdem lesem směrem na Jelení skálu probíhá těžba, takže trasa je tam rozježděná traktorem, a od Brožkova kopce níž už je místy sněhu na hraně a prosvítá tráva, tak bacha při sjezdech.
11:41
11:41
13:21
13:21

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.1.2022 20:15
Vysočina aréna- Vlachovice-Sklené-Tři Studně-Fyšavský ledovec-Fryšava a zpátky stejnou cestou. Klasika + soupaž. Klasická stopa je spíš prošlápnutá, rozjetá, místy chybí úplně, uprostřed utlačený pás pro bruslení. Sněhu dostatek. Mazal jsem tuhý modrý vosk (podkluzoval) a už je to na fialový klistr, stopa přemrzlá, místy zrcátka. Tráva a krtince výjimečně, krásné svezení. Není dost sněhu na vyříznutí klasické stopy na většině míst, ale i tak se vydejte na čerstvý vzduch, je tu krásně!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.1.2022 17:22
Dekuji za inspiraci z 23.1. Byla jsem dnes ve Starém Ransku mile překvapena, že tam by snih i stopa.
Železné hory
Vloženo 24.1.2022 19:08
Křižanovsko: V sobotu se dalo s odřenýma ušima od hřiště podél cesty na Sviny, mezi železnicí, Drakem a Králomožným rybníkem byly vyšlápnuty celkem pěkné dva okruhy. Dnes už to po těch teplotách nad nulou z Křižanova nejde. Jakžtakž souvslá vrstva je nad 600-620m kolem Ambrožného kde zůstal z hřebenovky jen menší úsek. S občasným přejezdem po trávě a s vyhledáním nafoukaných míst se dá projet zhruba na vyznačeném úseku viz. https://eu.zonerama.com/esence77/Album/8104617
skol
Ostatní Vysočina
Dotaz Vloženo 24.1.2022 15:46
Dá se lyžovat v Nasavrkách?
Zodpovědět Železné hory
Dotaz Vloženo 24.1.2022 15:45
Jak to vypadá na Čachnově? Dá se běžkovat?
Zodpovědět Ostatní Vysočina
Vloženo 24.1.2022 20:15
Upravené tratě na klasiku i skejt jako od rolby. Děkujeme všem za úpravu stop u samopalu. Okruh dlouhý 3,5 km. Nádhera.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.1.2022 19:40
Ahoj běžkaři, v neděli trasa stejná, jako jel Pepa. Vyráželi jsme po obědě a Kadov - Kuklík nejhorší část tratě, vykukovala hodně tráva a občas hlína, ale na turistickou vyjížďku dobrý. Nejhorší úsek od Kuklíku do Studnice lesem, nahoru dobrý, ale jet dolů mi přišlo o držkopád (upřímně jsem blahopřála všem odvážným), místy vyloupané dost velké kameny, kořeny - na sjezd nic moc. Ze studnice směr Rokytno brutálně fucčelo, místy hodně vyfoukané na ledovou krustu, stopa (byť náznak od běžkařů) nikde. Pak už rovinka směr Sykovec v pohodě. Od Třech Studní směr Kadov paráda, během odpoledne napadlo kolem 3-5 cm, takže to překrylo nejhorší a jelo se skvěle, navíc tady bylo znatelně více sněhu. Od Kadova směr Kulík doporučuji spíš až po dalším sněžení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Dotaz Vloženo 24.1.2022 16:18
@cesa Jestli tam jsou nějaké zbytky sněhu, tak to bude dost o ničem. Na Vysočině i ve vyšších polohách (NMNM) je to dost mizerné, navíc teď už je víc než 24 hod lehce na nulou. Kdybych moc chtěl, tak bych jel jedině na Fryšavský ledovec, jinak ne.
Zodpovědět Železné hory
Vloženo 23.1.2022 17:40
Nové Ransko - Staré Ransko - rybník Řeka .... Velice děkujeme za připravenou stopu (projeto skútrem). Sněhu sice nebylo úplně moc (trochu kouká tráva, sem tam krtinec ...), ale na malé svezení to bylo moc dobré.
Železné hory
Vloženo 23.1.2022 17:23
Dnes projeta trasa Fryšava - Kadov - Kuklík - Samotín - Fryšava. Uválcovaná trať místy stopa vyšláplá běžkaři, sem tam leze tráva nebo krtince. Nejhorší v úseku Kadov - Samotín, nad Krátkou i díky mlze a sfoukamému sněhu bylo těžké trasu najít. Mezi Samotínem a Fryšavou kolem hánenek už docela luxus, sněhu dost. Dnes drobně sněžiloy a odpoledne místy mrholilo. Snad to vydrží…
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2022 15:23
Čeřínek / Nový Hojkov - upraveno rolbou pruh na bruslení + stopa na klasiku vše co se tu upravuje, tedy 5 km základní okruh + 2 km smyčka směr Boršov + 3 km Skoulovy kopce + spodní spojka. I když sněhu není moc, tak většinou je to dobré až velmi dobré, tráva leze jen na pár místech, ve stopě je to horší.
11:37
12:05
12:30
12:53
Jihlavsko a Telčsko
Dotaz Vloženo 23.1.2022 13:08
Dobrý den, nebyl jste dnes někdo běžkovat v Hlinsku v Ratajích? Jak to tam vypada, dá se?
Zodpovědět Ostatní Vysočina
Vloženo 23.1.2022 10:40
Info o plánu na úpravu stop viz https://lyzovani.nmnm.cz/nedele-23-1-2022/ .
Tam, kde to mělo být podle https://lyzovani.nmnm.cz uválcované to včera šlo, ale stopa byla spíše vyšlapaná bežkaři a na cca 40% trasy nebyla vůbec. Zoraným polem vynucený nestadardní obchvat obvyklé trasy v místě statku Kadůvek vede kus pod stromy podél stěn domů po asfaltové silničce a je tam hodně kamínků, takže tam raději neklouzat, ale jen kráčet !
Naše včerejší trasa nad mapou (s výjimkou obchvatu u Kadůvku) je na https://mapy.cz/s/ralozezahe .
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2022 8:59
Vysílač Krásné - na krátké sklouznuti směrem na Poláky sjízdné. Oranice nesjízdná. Les z důvodu těžby dřeva nesjízdný
Železné hory
Vloženo 22.1.2022 19:35
Louky nad Pilskou nádrží mají sněhu dostatečně, ornice nesjízdná.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 22.1.2022 18:37
Rokytno - Tři Studně - Kadov - Kuklik - Studnice - Rokytno. Stopy zaváté, takže jen turistické stopy na tvrdém podkladu, někde stopy vůbec. Sněhu je nedostatek zejména mezi Kadovem a Kuklikem, tam je to na “B” lyže. Jinak hezké poježdění, modrý extra držel.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.1.2022 18:24
5 km okruh u Vysoké u Jihlavy upraven rolbou na skate i klasiku. K tomu dále pouze na klasiku upraveno ke křižovatce na Okrouhlík, 2 km okruh k Okrouhlíku, smyčka od kasáren směrem k Jihlavě a smyčka od Vysoké směrem k Popicím. Ve stopě dost často leze tráva, ale i přesto je to lyžování slušné, jen raději horší lyže. Bruslařský okruh je většinou pěkný, ale na pár místech se rolba prohrábla na trávu. Pokus upravit stopu směrem ke Kostelci nevyšel, díky větru je tam dost vyfoukáno. viz také zprávy na https://lyzarskejihlavsko.cz/
15:20
15:23
15:44
15:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.1.2022 18:48
Dnes jsem se vypravil za sněhem na Vysočinu, kam mělo napadnout v noci nesouvislé vrstvy mezi 5-10 cm, na Čtyři palice a perničky to nebylo, ještĕ to chce čerstvou novou nadílku aspoň 10-20cm. Tak dal aspoň hike a u Studnice pod starými stožáry objevil naváté vrstvy, tam nazul na chvíli backcountry a vyšlápl to kus nahoru a pak zpět, ve slunci mrazivý vzduch a pěkné obzory!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Dotaz Vloženo 17.1.2022 19:32
Ahoj, jak to vypada s dnešním sněženka? Kolik napadlo?
Zodpovědět Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.1.2022 20:29
Nový Hojkov (Čeřínek) - uválcována malá vrstva sněhu, takže leze tráva, ale pro nadšence se staršími lyžemi to jde. Upravena část Skoulovy kopce (asi 2,5 km) i část Pod Pešlovcem (také asi 2,5 km).
18:05
18:16
18:18
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 11.1.2022 22:10
Super večerní lyžování ve VA
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 31.12.2021 13:25
věřte, nevěřte, v Jihlavě u Českého mlýna dnes dopoledne velmi kvalitní lyžovačka na okruhu cca 250 m, místy výška vyrobeného sněhu až 2 metry, třeba to vydrží tuhle super oblevu. Vše opět díky Lyžařskému Jihlavsku.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 29.12.2021 18:11
Sněhu zoufale ubývá. Dnes poslední letošní svezení alespoň na ledovci, odpoledne začalo pršet. Snad v lednu začne pořádná zima.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.12.2021 16:45
Dobrý den, jinde je bohužel sněhu zoufale málo, dnes jsme chtěli vyrazit ze Tří Studní, ale tam je tak centimetr :-( Takže jsme se otočili a sjeli zpět do Vysočina arény, tam je celkem fajn svezení, lidí sice hodně, ale i tak jsme si to se sedmiletým synkem užili bez pocitu, že bychom nějak zvlášť překáželi. Jen pozor na čas pro veřejnost, od zítra už je ho znatelně méně.
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 26.12.: Dobry den, netusite prosim, jak to vypada na Novomestsku? Radi by jsme zitra na nekaky okruh, mimo Vysocina arenu.
Diky a pekny den)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.12.2021 13:31
Dnes mensi okruh okolo: Buk lesni Tri Studne - Sklensky vrch - lesni cestou zpět do Tri Studne.
Mala pokryvka snehu, nejlepsi asi ze Sklenskeho vrchu, k lesu.
Na poradne projeti je treba aby nam jeste napadl snih.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.12.2021 9:37
Trasa https://mapy.cz/s/majacuroja . Sněhu na pláních velmi málo 0 - 1 cm, nutno jezdit podél lesů, remízků, úvozovými cestami. Sníh tvrdý, zmrzlý, žádná voda. Nejvíce sněhu od Lhotky nad Třemi Studněmi podél lesa směrem na Fryšavský ledovec. Na ledovci hezké svezení - dvě stopy na klasiku, dva pásy na bruslení - 1-5 cm sněhu. Pěkná Vánoční lyžovačka v bílé stopě.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.12.2021 19:25
Trasa zhruba takto: https://en.mapy.cz/s/kocujecugu
1 cm stareho, 2 cm cerstveho prasanu, na Medlove voda po krk, na Sykovci po pas i pres vypusteny rybnik. Jinak krasne!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.12.2021 21:11
Super lyžování na poli od Tří Studní směr Sklené podle lesa směrem na ledovec, pěkná stopa i skate, Deset starého a na něm 3 cm prašanu
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.12.2021 18:26
Tři Studně-Medlov-Kadov-Kuklík-Studnice-Rokytno-Sedlo-Tři Studně. Klasika. Mazal jsem červený klistr, možná je to na fialový. Prakticky celou trasu pěkně projeté dvě stopy na klasiku a pás na bruslení, ale dost to měkne. Úsek Kadov - Kuklík - leze hlína, tráva a sem tam i kameny. Ale dá se to zatím objet. Myslím si, že kromě některých úseků nám to vydrží a o víkendu se má ochlazovat, tak snad budou tento rok Vánoce v bílé stopě.
Odkaz na trasu: https://mapy.cz/zimni?planovani-trasy&x=16.0746255&y=49.6164512&z=14&rc=9kfUFxVMss9k7L2l9yjW4bQR9kgH93ml&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A141%7D&xc=%5B%5D
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.12.2021 14:31
Koupaliště-Sedlo-Sněžné. Skate. Dole se to bořilo, nahoře jen lehce míň. Ještě se to dalo se slušnýma lyžema když si dáte bacha. +4st. to do víkendu nevydrží
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.12.2021 13:07
Křižanovsko 4-6 stupňů už se vpodstatě nedá, rychle to leze dolů
Ostatní Vysočina
Vloženo 13.12.2021 20:56
Stopy po víkendu už dost vyšláplý, hlavně kolem NMnM a na hřebenu kolem Třech studní. K polednímu to už dost měklo (+4). Dole a na remízkách už lezou krtince a hlína. Do lesa vůbec nemá cenu jezdit.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2021 11:30
Včera jsme projeli trasu od Harusáku zadem na Vlachovice, Tři studně, okruh kolem Fryšavy, zpět na Tři studně a Sedlo a pak dolů ke koupališti. Ve vyšších polohách na A lyže. Všude vyřezaná tvrdá stopa. Mazal jsem fialový vosk a luxus. Lidí spíše míň. Azuro. Zde odkaz na trasu: https://mapy.cz/s/bososeruve
11:40
11:40

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2021 10:41
Zdravím, včera moc pěkné svezení ve stopě od Roubenky v Borové po poli směr na Lucký vrch a zpět. Dnes už to asi bude měkké a někde též bude prolézat kamení nebo hlína, takže pozor, další dny bohužel obleva takže to půjde dolů. Díky místním za úpravu a vyříznutí stopy.
Ostatní Vysočina
Vloženo 13.12.2021 10:24
Parkoviště u motorestu Nové Ransko (Ždírec nad Doubravou) - Staré Ransko - kolem rybníku Řeka - skoro celou cestu vyřízlá stopa na klasiku skútrem, přes Staré Ransko kousek nutno zout lyže, v lese místy málo sněhu, ale celá cesta v pohodě sjízdná bez újmy na skluznici. Lyže lze nazout hned u auta, lidí velmi málo. Je to pouze na klasiku, pás na skate není. Aktuální info zde https://www.zdirec.cz/cz/kultura-a-sport/lyzarske-bezecke-trasy.html
Železné hory
Vloženo 12.12.2021 19:19
Křižanov - sněhu je všude vcelku dost, jen nahrubo rozoraná pole se ještě nedají. Trasa sběrný dvůr - Podhorský ryb. - Kravaček - Sviny - Ambrožný - kolem ryb. Velký Pastyřík na křižovatku u hájenky Loučky - po cyklotrase ke Draku a za nim zpět nahoru na Kravaček a zpět směr Podhorský ryb. Stopy vedou i směrem k nádraží, od Šibeniku na Sviny, z Ambrožného směr Fajťák, od Loučského směr letiště, od Křižanova k Draku, vše vyšlapané stopy. Hlína lezla vpodstatě jen na krátkém úseku u Svinské stodoly a lesní cesty v okolí Loučské háj. jsou vyhrnuté občas bohužel až na hlínu, při bruslení pozor na kameny. Projet se ale dá. Snad to alespoň do středy ještě vydrží.
15:30
15:47

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Ostatní Vysočina
Vloženo 12.12.2021 16:57
Svratka - čerstvě strojově upraveno na bruslení i klasiku, šlo by i na A-čkové lyže, což mě až překvapilo na to, kolik je sněhu. Pěkně se o to starají, díky:-)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.12.2021 13:39
Od vysílače podél lesa směr Hodonín v poli celkem pěkná stopa,ale bohužel jen k silnici cca 2 km.Dale směr Hodonín lesem nesjizdne kvůli tezbe.
Železné hory
Vloženo 11.12.2021 23:47
Dnes byly upraveny okruhy ve Svratce pro bruslení. Stopa na klasiku je v dobrém stavu. Okruh pod lesem v délce 3,2 km a spodní část 1,5 km.
Přejeme pěkný den a zážitkové lyžování.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 11.12.2021 15:29
Byla jsem dnes chvilku Ustupky smerem na Krasne. Snehu moc neni ale na nenarocne sklouznuti se da. Vyslapla stopa 2 km k prvnimu rozcestniku, pak se da dal podel lesa, ale jela jsem jen kousek a otocila to zpet. Nemela jsem tolik casu.
Železné hory
Vloženo 11.12.2021 9:43
Zdravíme všechny lyžaře Vysočiny a obzvlášť ty ze Svratky a okolí. Od rannich hodin páni lyžaři Zrnik a Ehrnberger upravili tratě ve Svratce jak pro klasiku, tak i pro brusleni. Okruh ‘ U samopalu ‘ má vice jak 3 km a spodni okruh na louce 1,5 km. Tratě jsou v bezvadně stavu. Prosíme mobilni lyžaře parkovat u Rujany a tam i nastoupi na tratě vedouci pod les či na přilehlou louku. Skol
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.12.2021 17:14
Poprvé tento rok na sněhu a musím pochválit za úpravu tratě. Jel jsem Vysočina aréna-Vlachovice-Tři Studně- Fryšavský ledovec - Fryšava a zpátky tři Studně a Vlachovice. Byla jedna stopa a pás na bruslení a vzhledem k tomu, že nebylo na tratích moc lidí, tak se to bylo super svezení. Sněhu je tak do 20 cm, nelezou ani krtince. Několik podmáčených míst v místě potoků, ale úplně v pohodě se to dá objet. Mazal jsem stoupací modrý vosk, krásně držel a bylo to super svezení. Dál rolba dnes dopoledne nejela (chtěl jsem Kadov, Krátkou a Samotín, ale byly tam jen částečně prošlapané stopy, tak jsem se vrátil na strojovou stopu), ale na trasování je vidět, že právě teď večer najíždějí další okruhy - Pohledec, Studnice, Radňovice, Slavkovice apod. takže toho zítra určitě využijte!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.12.2021 14:41
Až to projedete, tak, prosím, napište, jaké top bylo. Taky bych ráda v neděli zkusila. Díky
(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 10.12.: Zdravím, chtěl bych se o víkendu projet z Ústupek do Krásného. Jak to vypadá se sněhem?)
Železné hory
Vloženo 9.12.2021 22:07
Dnes u Vysoké u Jihlavy upraven rolbou 5 km okruh. Vrstva sněhu je sice malá, ale přesto velmi dobré podmínky (tráva leze jen na pár místech a nijak to nevadí). Stopa je vyjetá jen zpočátku, na stopovač je ještě málo sněhu. viz také foto a zpráva na www.lyzarskejihlavsko.cz
17:50
17:57
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.12.2021 12:47
Na Radkove louce tolik nefouká, skate v 5 cm prašanu na tvrdým podkladu, po posilovací dávce skluznyho to i pěkně odjizdelo, jinak je to lepidlo. Stopa na klasiku je jen ve vnější smyčce, vnitřní zapadany. Skol
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 9.12.2021 17:47
Zdravim lyzare.Jel jsem okruh kadov-studnice a odtud prave po strojove upravene stope do marsovic a pres tri studne zpet kadova.Puvodne jsem chtel jet jen pres rokytno,ale kdyz jsem stopu uvidel,tak jsem proste neodolal a dobre jsem udelal.super svezeni a diky tem kdo ty stopy projizdi! Panovi z Brna doporucuji nejaky zavodni okruh,nebo hory.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.12.2021 20:18
Tři studně - Fryšava - Blatky - Kadov. Kdybych věděl v jakém hrozném stavu to je, tak jsem z Brna nejedu. Možná pro místní dobrý na sklouznutí. Stopy všelijaké, jen ne dobré, zmrzlé a rozšmatlané. Úsek kolem Blatek a Samotína úplně nesjízdný, silnice kde má být stopa je uježděná od dřevařů. V Kadově vše zavřeno, včetně Klokočí. Nejhezčí stopa jen kolem Medlova a Fryšavy. Snad bude líp po zítřejším sněžení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.12.2021 18:19
Dnes na ledovci lyzovani za větrem, stopy sice nezafoukane, ale dost rozšmatlany, hold poslední úprava v neděli. Pas na bruslení hrbolate, skoro není, po cestě ze 3 studní i proslaple od pesaku. Skol
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.12.2021 23:22
Upravene trasy na brusleni ve Svratce - pod lesem. Nastup nutny u Rujany. Okruh ma 3 km.
Žďárské vrchy - Novoměstsko

O oblasti

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se dá i jinde.

Členění oblasti Vysočina