Vysočina – běžky

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se…

Číst celý text

Členění oblasti Vysočina

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 16 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 15.1.2021 21:05
Dnes ráno Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tří Studně - Fryšava - zpět přes Sykovec a Medlovským údolím na městský okruh a zpět ke Skihotelu a po poledni ještě nahoru k Vlachovicím a na okruh kolem parkoviště u Bílé Skály.

Ráno i odpoledne stále sněžilo, čtvrteční úprava byla zasypaná, ale znatelná až do Skleného. Ze Skleného na Fryšavu hančovina v prašanu jen v prošláplé stopě, tak do půl lýtek hluboké. Od parkoviště na Třech Studních už opět stopa vyšláplá ve čtvrteční úpravě Medlovským údolím, na pláních nad městem už ale zcela zapadaná. Na příměstském okruhu částečně obnoveno skůtrem.

Při druhé cestě na Vlachovice odpoledne protažené dvě stopy rolbou až k parkovišti a okruh kolem Bílé skály.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 20:52
Dnes okruh u hřbitova-dratovec-pelestrovske lesy-křížek-hospudka. Ráno projeta stopa ctyrkolkou. Po ctyrkolce ještě něco u krize napadlo, takže stopa dost mekka. Až projede par lidi, tak to bude super. Při cestě zpátky Obrázek-Hrbitov už občas ve stopě koukala hlína. Jinak super :). Díky TSBH za úpravu!
Havlíčkobrodsko
Vloženo 15.1.2021 20:15
Dnes čerstvě protažené okruhy na pláních mezi Terezínem a Novým Světem u Kunžaku. Podmínky ideální.

(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 13.1.: Poradí někdo, jak to vypadá se stavem stop v oblasti Zvůle, Rožnov, Matějovec, Radíkov?)
Česká Kanada
Vloženo 15.1.2021 20:11
Za mirneho snezeni okruh Okrouhlik II cely, Okrouhlik I zkraceny ke krizku, vse diky http://www.lyzarskejihlavsko.cz bez problemu sjizdne.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 15.1.2021 20:05
Nově najetá stopa čtyřkolkou z Bílku za Sobiňov k hlíně
Havlíčkobrodsko
Vloženo 15.1.2021 19:49
viz http://bezky-telcsko.cz/ resp. https://www.facebook.com/BezkyTelcsko/
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš M. z 15.1.: Telč - Řásná? Prosím o info.)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 15.1.2021 19:48
Okolí Kadova, vše jen prošlápnuté. Sněhu hodně, hůlky se boří. Chtělo by to úpravu 🙂
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 19:40
Předně bych chtěl poděkovat nadšencům, kteří ve svém volnu upravují tratě v okolí Nového Hojkova (Míra, Ondra, Saša a další). Je jen škoda, že rolba, kterou mají k dispozici na úpravu tratí byla převezena do Jihlavy na úpravu okruhu 600 m na Heulose. Asi i proto nejsou tratě na N. Hojkově upraveny. Samozřejmě i vzhledem k počasí. Proto asi bude lepší, když tento víkend běžkaři z Jihlavy zůstanou na okruhu v Jihlavě a budou tam běhat dokola na krásně upraveném okruhu. Také mohou poděkovat moudrému rozhodnutí radních.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 15.1.2021 18:50
Z Bystřice nad Pernštejnem od rozvodny na Lísek a přes Skalák do Rozsoch. Až ke Skaláku upraveno čtyřkolku na klasiku, od tam prošláplá stopa. Jsou úseky, kde často kouká hlína nebo se stopa boří, semtam podmáčené. Cestou trochu chumelilo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 18:20
Dnes tu celý den sněžilo, ale věřím, že stopy se tu projíždí denně. Jinak kdo míří na Vysočinu, tomu doporučuji Tři studně. Je to určitě jedna z nejkrásnějších oblastí Vysočiny.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 15:40
Krásné - Ústupky upravená trasa, dnes to projížděl skútrem. Někde je jedna stopa, někde dvě vedle sebe. Někde by to chtělo ještě trochu sněhu, ale dá se to.
Železné hory
Vloženo 15.1.2021 12:25
No Novoměstsku projeto včera, kvůli sněžení to bude spíš hančovačka. Perfektně upravené stopy na skate i klasiku jsou ve Žďáře.

(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 15.1.: Zdravím chtěl bych dnes vyrazit do NMNM, máte prosím někdo aktualní info, jak to tam vypadá, připadně, kde je nejlepší trasa? Diky)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 11:35
Mapy cz. zimní mapa. Jinak nástup do stopy naproti benz. pumpě.
(Odpověď na dotaz uživatele Zuza z 15.1.: Kde najdu nějaký odkaz na stopy v okolí Hrbokova, Kovářova? Chtěla bych se tam o víkendu podívat, ale nikdy jsem tam nebyla, tak nevím kam, kde zaparkovat atd...)
Železné hory
Vloženo 15.1.2021 11:14
To bych taky moc ráda věděla. Na Jiromoto je poslední aktualizace z 8.1. . Pokud něco zjistíš, určitě sem napiš :-D . Díky.
(Odpověď na dotaz uživatele Naďa z 14.1.: Prosím,jak to vypada se s topama na běžky jen v okolí Chotěboře?Louka pod silem?Slavíkova louka?Obolce?
Je prošlápnuto?Nebo snad i strojově?
Zdravím a děkuji za info)
Havlíčkobrodsko
Vloženo 15.1.2021 9:42
S tou úpravou tratí to asi nebude tak horkė. Údajně upravovat nebudou, aby nenalákali lidi vzhledem ke Covidu. Každopádně v Kovařove tratě neupraveny a kolem Krásného také ne. Nevíte někdo více, zda je to opravdu tak a upravovat se opravdu nebude. Pokud je to pravda, pak se svět zbláznil.
Železné hory
Vloženo 15.1.2021 8:54
Ahoj
nejblíž to je do Nasavrk, tam by to už mohlo být upravené na víkend, nebo pak na dál jet na Vysočinu (Nové město na Moravě ale i blíž to půjde). Dej si mapy.cz zimní mapu a tam jsou všechny upravované trasy vyznačeny, na mapě jsou i odkazy jako výchoziště lyžařských stop, rozklikneš a tam bude i odkaz na nějaké stránky, kde je info o aktuálním stavu stop.
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 14.1.: Ahoj, máte nějaký tip kam jet teď v sobotu na běžky za podmínky že jedu z Pardubic a nechci jet do Orlických hor?
Nejlépe aby to bylo co nejblíž a bylo to strojově upravené na klasiku)
Železné hory
Dotaz Vloženo 15.1.2021 18:27
Nevíte, jak to vypadá kolem Hlinska?
Zodpovědět Žďárské vrchy - Žďársko
Dotaz Vloženo 15.1.2021 15:26
Dá se dostat na běžkách ze Žďáru přes Staviště a Lhotku do Sklenného ?
Je to po oraništi, nebo je tam dost sněhu ?

Díky,
Ondra
Zodpovědět Žďárské vrchy - Žďársko
Dotaz Vloženo 15.1.2021 12:51
Ahoj, je možné se napojit na nějakou trasu v Bystřici nad Pernštejnem?
Zodpovědět Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.1.2021 21:08
TOULOVCOVY MAŠTALE#TOULOVCOVA ROZHLEDNA#JAROŠOVSKÝ KOPEC
Posílám slíbený odkaz na umístění stop
https://mapy.cz/s/fupeganumu
Ostatní Vysočina
Vloženo 14.1.2021 20:02
Vysoká u Jihlavy - po sněžení poslední dva dny a následné úpravě výborné podmínky - okruh 5 km na klasiku i skate super. Na klasiku dále upravena stopa podél silnice od rozcestí Okrouhlík do Vysoké (tady se situace výrazně zlepšila) a také 1,5 km malý okruh od křižovatky směrem k Okrouhlíku. Prošláplá byla i stopa směrem k Popicím, ale ta se zafoukávala a vzhledem k tomu, že vede přes zorané pole, tak často leze hlína.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 14.1.2021 19:46
Odpolko a podvečer louky nad Kovářovem. Stopy prochozené, prašan. Paráda. Sněhu celkem dost, místy mokrý, jak jsou vespodu prameniště nebo vidět kousek větve nebo hroudy. Ale podle mne žádné riziko pro lyže. S dětmi na hoďku dvě nám stačí pár km trasy.

Sníh čerstvý sypký, stopa na klasiku supr, na skate to spíš není.
Železné hory
Vloženo 14.1.2021 18:04
Z Nasavrk na Krásné prošlápnutá jednostopa. Sněhu dostatek, až na hlubokou orbu na některých polích (stopa se tomu většinou vyhýbá).
Železné hory
Vloženo 14.1.2021 17:04
TOULOVCOVY MAŠTALE#JAROŠOVSKÝ KOPEC#TOULOVCOVA ROZHLEDNA
Právě jsme dokončili úpravu lyžařských stop mezi Jarošovem a rozhlednou. Nově lze dojet až do Nové Vsi u Jarošova. Večer zveřejníme mapu trasy a kilometráž. Skol
Ostatní Vysočina
Vloženo 14.1.2021 16:48
Z krasneho na prosicka je to slapnute
Železné hory
Vloženo 14.1.2021 16:34
Perfektní a pohotová úprava na okruhu kolem Pilské nádrže, jen je sníh dost hluboký. Svezení úžasné, Díky !!!
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 14.1.2021 15:40
Melechov Ledec n.S. nevíte někdo jak to tam vypadá? Četl jsem, že sněhu je dost ale nevím jestli je upraveno jenom ma klasiku nebo i na skate?

Diky za info
Ostatní Vysočina
Dotaz Vloženo 14.1.2021 12:28
Má někdo info, jestli je upraveno kolem České Třebové (i na skate)?
Zodpovědět Ostatní Vysočina
Dotaz Vloženo 14.1.2021 21:39
Dobry den, Bocku, prosim Vas, jak je to na okruhu koulem Toulcovy rozhledny s krizenim cest? Daji se prejet i na slusnych lyzich, nebo je nutne prenaset? Dekuji za odpoved. MJ
Zodpovědět Ostatní Vysočina
Vloženo 13.1.2021 21:34
Dnes odpoledne (cca 15 - 18) Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tří Studně - Fryšava - 2 x okruh na Fryšavském ledovci a zpět. Strojová úprava ze dneška už byla jen stěží znatelná, s přestávkami totiž buď lehce sněžilo, foukalo, nebo byla přímo vánice, takže stopa skoro mizela před očima. Na celé trase ale byla průběžně prošlapávaná lyžaři, na Fryšavském ledovci byly dokonce zachovalé dvě stopy vedle sebe, jinde stěží jedna. Cestou zpět už stopa místy zmizela úplně. Sněhu všude dost, jen na jednom, dvou místech ještě trochu lezla hlína při přejezdech mezí.

Na trase dnešní úpravy byl aspoň zhutněný podklad, takže se dalo odpichovat, mimo stopu se hole nemilosrdně boří do prašanu - to už je na backcountry košíčky.

Parkoviště u Arény otevřené a prohrnuté, ale na části plochy je aktuálně sklad sněhu pro Arénu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.1.2021 19:44
Dnes perfektní úprava pro klasiku i bruslení na Skiareálu Martina Koukala u Pilské nádrže.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 13.1.2021 18:05
Dnes jsem byl má loukách okolo Kovářová. Sněhu dost,ale silný vítr. Stopy na pláních místy zafoukané,okolo lesa lepší.
Železné hory
Vloženo 13.1.2021 12:59
Dnes se tam chystám, ale až tak na 16 hodinu s čelovkou. Pak písnu stav stop. M
Železné hory
Vloženo 13.1.2021 10:24
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 13.1.: Dobrý den, nevíte někdo, jak to vypadá kolem Seče, Prosíček atd.? Děkuji moc za odpověď!)

...hmmm, nikdo se ozyva... taky bych nekam vyrazil, tady v Bohdanci krasne sviti :-)
Železné hory
Dotaz Vloženo 13.1.2021 19:20
Kolem Seče/Nasavrk se to upravuje jen na klasiku nebo i na skate? Děkuji za odpověď!
Zodpovědět Železné hory
Dotaz Vloženo 13.1.2021 18:15
Dobrý den, prosím můžete poradit? Jak to vypadá kolem Krásného a kde nechat auto? Děkuji
Zodpovědět Železné hory
Vloženo 13.1.2021 17:51
Ahoj, byl jsem tam v pondělí odpoledne směr Karlštejn a na béčkový lyže dobrý. V lese horší, ale myslím, že dnes už by to neměl být problém.
(Odpověď na dotaz uživatele Andrea z 13.1.: Dobrý den, nevite, jak je to se sněhem na Čachnově?)
Železné hory
Vloženo 11.1.2021 7:58
Vzhledem k podmínkám jsou stopy na Fryšavském ledovci a mezi Vlachovicemi a Bílou Skálou velice slušné.Taky Vlachovický hřeben obstojný.Sem tam tráva a na Fryšavě i trochu hlína.Přesun přes Tři Studně je bída,na oranici a v lese jsem raději sundal,na trávě se dá.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2021 23:53
Vcera a dnes u Hojkova pekne lyzovani s detmi. Jen prijezd ze vsech stran hodne uklouzany. Nezapomente vzit snehove retezy.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.1.2021 19:58
Vysoká, krátký okruh na západ a jih od obce, použití jedničkových běžek jen s opatrností.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.1.2021 19:44
Jihlava,Vysoká ,dobrý na klasiku aji bruslení.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.1.2021 18:36
Hojkov, pěkné lyžování. Protaženo více tratí než minulé roky. Sněhu víc než na Třech Studních, kde jsme lyžovali včera.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.1.2021 18:25
Ve Vlachovicích je obrovské parkoviště, parkování bez problémů. Sněhu je tak na hraně, občas leze tráva nebo hlína, v lese i kamení. Doporučuji jet raději směr Studnice. V lese u Třech Studní je to mizerné.
(Odpověď na dotaz uživatele Viťas z 10.1.: Dobry den, Jak to prosim vypada se sněhem a běžkováním v Okolí Fryšavy a Tří Studní? Je sněhu dost? Není ti běžkařský masakr jako v jiných střediscích? Diky za info.)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2021 18:13
Dnes jsme byli okolo Trech Studnich a snehu malo kouka trava.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2021 16:48
Tento vikend u vysilace na Krasnem to stalo zaprd, hodne lidi a stopa dost bidna, snad to trosku primrzne. Ale dneska jsem si paradne zabehal kolem Vestce, doporucuju z Horniho Vestce na Barovice podel silnicky a pak podel lesa az na Polom a Hlubokou, krasna stopa, celkem dost snehu a nikde nikdo. Prekvapuje me, ze tam vlastne neni znacena stopa, ve skiarealu v Hluboky maji vybaveni, dalo by se tam krasne strojove upravovat a okolni louky by byly uplne uzasny! ;)
Železné hory
Vloženo 10.1.2021 15:11
Nasavrky u Keltského skansenu (směr nad Hodonín ...). Sněhu spíše na "ochutnávku" běžkování. Musí se jen po "loukách", na poli je to o odření skluznice. Chtělo by to ještě tak 5 cm. sněhu a bylo by to OK.
Železné hory
Vloženo 10.1.2021 11:04
Nová Bystřice - golf - okruh cca 4,5 km, upravena stopa ze ctvrtka, klasika i brusleni, bohuzel misty poslapane od lidi, a asi na dvou mistech par malych vetvicek, ale porad vyborne podminky👍
Česká Kanada
Dotaz Vloženo 10.1.2021 21:02
Ahoj, je možné na koukalovy okruhy vyrazit s čelovkou přes týden po práci 16-18 nebo již po setmění vyjíždí upravovat? Raději se ptám, nerad bych bezohledně rozryl upravenou stopu. Díky.
Zodpovědět Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 10.1.2021 10:48
Cesta po loukách bez problémů okolo Řeky místy podmáčené, v lese o dost horší, ale lyže jsme nesundali.
(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 9.1.: Jak vypadá trasa ze Ždírce přes Řeku a zpět kolem řeky přes Krucemburk do Ždírce?)
Havlíčkobrodsko
Vloženo 10.1.2021 9:40
Parkování bude v pohodě. Asi lepší vyjet až na Vlachovice, kde je u hřiště odhrnuté velké parkoviště. Ale nebo teda do u Medinu. VA zasněžuje, sníh zatím není rozhrnutý. Nad tunely se trochu bobuje.

(Odpověď na dotaz uživatele Mirek z 9.1.: JAk je to prosim s parkovisti v ramci VA, je mozne je vyuzit i kdyz VA jako takova je zavrena ? Jak to tam vypadalo dnes ? Trochu sjem znejistel po dnesnich zpravach z Bedrichova...

Dik)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2021 9:36
Sněhu je opravdu málo. Je to prachový sníh, cca 15 cm, který se zmáčne na pár cm, doslova. Sjezd z kopce je prakticky po trávě. Lidí je celkem dost jako by byly ideální podmínky, ale to nejsou. Po 1 km jsem to otočil.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.1.2021 21:32
Vysílač Krásné u Nasavrk - pravděpodobně nejvíce sněhu okolo této oblasti. V oranici je to pořád na "kameňačky".
Železné hory
Vloženo 9.1.2021 20:50
První lyžování Krásné a okolí, bylo to fajn, ale ještě by to chtělo více sněhu. Tam, kde se jezdí po pastvinách (tráva) je to o.k., ale jak najedete do oranice je trochu problém. Na "A" lyže to není.

(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 9.1.: Ahpj vsem. Prosim, da se bezkovat nekde nad Nasavrkama? Dekuji.)
Železné hory
Vloženo 9.1.2021 19:53
Potvrzuji 100% zprávu p. Milana Venhody ohledně Nového Hojkova a přikládám pár dalších fotek ze stejneho dne.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.1.2021 17:40
Super lyžování v Hrbokově u Seče.Doporucuji:-) cca 15 cm sněhu ,stopa supr, mínus 1, bezvětří- ideal
Železné hory
Vloženo 9.1.2021 14:15
U Nového Hojkova (Čeřínek) je po loukách upraven jednak Hojkovský okruh (4,5 km) a k tomu i Větrovský okruh (asi 5 km) - viz přiložená mapa. Vše na bruslení i klasiku. Místy leze tráva, na mezích či v prudších otočkách se rolba obvykle prohrábla na zem, ale většina trasy je solidní a při troše opatrnosti to není problém i když sněhová vrstva není velká. Větrovská část je na skate měkčí (ale stopa je tu dobrá), Hojkovská část je díky davům lidí upěchovaná dobře.
Příjezdová silnice je hodně umydlená a klouže, kvůli velkému zájmu je problém s parkováním a vyhýbáním aut, parkovalo se všude možně a komplikuje to příjezd a odjezd.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.1.2021 11:47
V okolí Terezína protaženo cca 4 km. Podmínky ideální.

(Odpověď na dotaz uživatele Marta z 7.1.: Ahoj! Nějaké zprávy z Novobystřicka (potažmo celá Kanada...)? Sněhu napadlo dost, ale upravuje se někde vůbec? Nebo aspoň už prošláplá stopa? Děkuju :))
Česká Kanada
Vloženo 9.1.2021 11:09
TOULOVCOVY MAŠTALE#JAROŠOVSKÝ KOPEC#TOULOVCOVA ROZHLEDNA
Dnes ráno pěkné svezení na 1dničkových lyžích. Jo, tráva nám z toho kouká, ale ta lyžím neuškodí. Doplňuji profil 2x nahoru + malý okruh u rozhledny + 1x nahoru, celkem 8,66 km. Skol
Ostatní Vysočina
Dotaz Vloženo 9.1.2021 18:58
Ahoj, nevíte jak to aktuálně vypadá na trase Ústupky u Seče/Prosíčka/Polánka/Krásný a zpět ? Děkuji..
Zodpovědět Železné hory
Dotaz Vloženo 9.1.2021 18:23
Dá se prosím jít na běžky okruh Rovné-Vojtěchov- Zubří-Divišov- Rovné? Je tam teď alespoň minimum sněhu?
Případně je nějaká jiná, lepší podobně krátká trasa pro začátečníky v okolí?
Díky moc
Zodpovědět Žďárské vrchy - Novoměstsko
Dotaz Vloženo 9.1.2021 18:22
Dá se prosím jít na běžky okruh Rovné-Vojtěchov- Zubří-Divišov- Rovné? Je tam teď alespoň minimum sněhu?
Případně je nějaké jiná, lepší podobně krátká trasa pro začátečníky v okolí?
Díky moc
Zodpovědět Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.1.2021 8:18
V pátek v 8 večer jsem byl v Kovářově. Auto nechal u benzinky. Nejdřív jsem zkusil stopu do Hrbokova-vede jen tam a zpět. Pak jsem šel směr na Seč, pořád jsem se držel vpravo u lesa a dojel až na Seč. Pak jsem se vracel a pořád se držel vpravo. Ze Seče dolu skoro podel silnice do dolíčku a pak kolem lesíka a přes kopec zpět do Kovářova. Ujel jsem 7km a nikde nejel 2x. Je to na horší lyže. Občas škrtnete, občas mokrá stopa, mokřinka. Ale za mě super. Na horní louce u Kovářova se motá vevnitř u tohoto okruhu hodně stop a jsou kvalitnější, někde i dvě vedle sebe.
Železné hory
Vloženo 9.1.2021 0:26
Dobrý den, jen zprostředkovaně, známý na FB píše, že dnes byly běžky kolem Kovářova super, dle fotek to vypadá dobře, souvislá sněhová pokrývka. Hezký den! AN
(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 8.1.: Dobrý den , je možno běžkovat v okolí Kovářova?)
Železné hory
Vloženo 8.1.2021 17:42
Dnes Oldris- Pribylov-Lucky vrch-Blatina-Damasek-Maleni kout-Spaleny kopec- U lipky - U mudrosky- Hranicny-Pusta Rybná - Lucky vrch -Oldris.
Snehu moc není obecně. Nejlepší je to na loukach. V lese je to docela špatne. Snehu tam je pomalu a cesty vyhrnute (Spálený kopec z obou smeru, od lipky na Čachnov) nebo probíhá těžba (Blatina směrem k Žižkovu). Takže to většinou drhne. Chce to širokou cestu bez provozu. Při návratu zase radili na Luckém vrchu 2 maníci s terénní motorkou a sneznym skútrem. Mají to tam zvalchovane dost, snad nevjedou do stop. Prakticky celou cestu byla nějaká stopa. Hlavní je, že se dá vůbec vyrazit. Je to jen na staré lyže a v lese opatrne
(Odpověď na dotaz uživatele Libor z 7.1.: Jak to prosím vypadá se sněhem na Čachnově?)
Ostatní Vysočina
Vloženo 8.1.2021 16:37
Toulovcovy Maštale#Jarošovský kopec#Toulovcova rozhledna
dnes čerstvě upraveno, převážně skate, vrstva sněhu na hraně, ale je to na louce, 1dničkové lyže zatím doma, příští týden čekáme další sněžení.skol
Ostatní Vysočina
Vloženo 8.1.2021 14:22
Ahoj mrkni sem.
https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 8.1.2021 13:03
Nádhera, jen občas tràva. Podrobnosti zde: https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 8.1.2021 11:22
SKOL! LYŽUJEME!!!
http://www.cyklo-ski-policka.cz/stav-stop/aktuality
v 8 hod cca 10 cm prachového sněhu - 2C, slunečno. Celá horní část Mirkem od včera částečně upravená, sníh ujety a v něm šláplé stopy, velmi dobré podmínky na klasiku. Pruh na skate dovalcuji dnes večer. Stopy od města i od přehrad prošlapané jakožto celý velký 5 km okruh, ucházející stav, jen 3 přejezdy cest obnažené a občas mokro. Budeme v průběhu víkendu doupravovat a hlavně zítra ráno zahazovat přejezdy přes cesty. PŘIJDTE SI ZAJEZDIT!!!! PŘES VÍKEND BY TO MĚLO VYDRŽET
Ostatní Vysočina
Vloženo 8.1.2021 11:03
Projeto 5 km u buněk a na Řádku. Na podmínky luxusní lyžování, ale místy leze tráva, na Áčkové lyže to není. Dá se taky soupažit na zledovatělých cyklostezkách.
Žďárské vrchy - Žďársko
Dotaz Vloženo 8.1.2021 9:37
Ahoj, dá se někde zajezdit poblíž Seče nebo Hlinska? Díky
Zodpovědět Železné hory
Vloženo 7.1.2021 22:03
Okolí Křižanova se už běžkovat dá, né teda v oranici. Podklad z předchozích dnů je zatím slabý, zem občas nepromrzlá a vlhká. Nad 600m okolí Svaté hory je 15cm sněhu čili skoro na Ačkové lyže
Ostatní Vysočina
Vloženo 7.1.2021 20:58
Pro turisty na víkend lze též jezdit z Fryšavského ledovce po lesních asfaltových cestách ze Třech Studní a Fryšavy směr Žákova hora. Určitě na dvojkové lyže. Sněhu 15-20 cm, občas to škrtne..
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2021 20:47
Vysoká u Jihlavy - uválcován okruh 5 km - výborný stav na bruslení, tráva vykukuje jen na několika málo místech jinak sněhu dostatek a není třeba mít strach o lyže. Stopa je vyšláplá po okraji, ale ne všude. Od rozcestí k Okrouhlíku vede k Vysoké projetá stopa. Dále podle informací na http://www.lyzarskejihlavsko.cz je na Novém Hojkově (Čeřínek) upraven rolbou okruh 4,5 km na bruslení i klasiku.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 7.1.2021 18:57
Mezi Vlachovicemi a Bílou skálou jsou upravené okruhy na skate i klasiku v délce cca 6 km. Na skate je to velice slušné, ale stopa na klasiku se někdy promáčkla až na trávu. Ve Vlachovicích u hřiště je už vyhrnuté na louce velké parkoviště. Upravená je i stopa (skate i klasika) od zásobníků sněhu nad VA až do Vlachovic a také je pěkně uválcovaná svážnice a cesta od buku (konec svážnice) až pod hřiště do Vlachovic (pod Černou skálou).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2021 17:45
Na Fryšavském ledovci jsou vyšlapané 2 stopy, pěkné svezení, cca 15 cm prašanu. Lidi projíždí stopy i v okolí.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2021 12:33
nejlépe upavené stopy jsou u Jihlavy, cca 25 km na skate a okolo Čeřínku vyjela i rolba, info na www.lyžařskéjihlavsko.cz je to na A lyže!!!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2021 12:26
Krásně upraveno okolo Vysokého na skate, doporučuji
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 7.1.2021 12:23
Ahoj u VA za zásobníkem sněhu najetý okruh na skate, určítě na B lyže
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Dotaz Vloženo 7.1.2021 19:37
ahoj, jak to vypada v zeleznych horach, je nektera stopa upravena? :-) diky!
Zodpovědět Železné hory
Dotaz Vloženo 7.1.2021 15:59
Dobrý den, nevíte, jestli se běžkuje v okolí Luckého vrchu, Pusté Rybné? Děkuji moc.
Zodpovědět Ostatní Vysočina
Dotaz Vloženo 7.1.2021 15:50
Prosím, jak to vypadá se sněhem na trase Čachnov, Pustá Rybná, Milovy? Je to na běžky? Děkuji!
Zodpovědět Ostatní Vysočina
Dotaz Vloženo 7.1.2021 8:48
Jak to vypadá prosím na 3 studních a Fryšavském ledovci? Dá se trochu na kameňačkách zajezdit?
Zodpovědět Žďárské vrchy - Novoměstsko

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se dá i jinde.

Členění oblasti Vysočina