Vysočina – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Vysočina ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Vysočina - aktuální zprávy

Vloženo 9.4.2013 13:10
Luxusní backcountry v okolí Čeřínku. Asi nejlepší podmínky, co jsem tu letos zažil. Slunečno, sníh s kvalitním podkladem. V horních partiích je okolo 20 cm sněhu. Na cestách je to i na nové lyže, kameňačky zvládnou i volný terén a les. Člověk by při pohledu na holá pole po Čeřínkem něco takového nečekal.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 8.4.2013 16:25
Fryšavský ledovec. Dalo se jet slušně z Fryšavy až po silnici na Tři Studně. Zmrzlá stopa na klasiku. Sněhu dost, u lesa až půl metru. Na bruslení se to už propadalo. Hrudy nikde nelezly. Bylo tam dost běžkařů.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.4.2013 10:30
Na velikonoční pondělí dopoledne jsme si byli s Lenkou zaběhat v Hojkově. Chvílemi svítilo sluníčko, takže sníh byl těžký, ale udělali jsme si stopu a už to šlo lépe. Byli jsme tam ještě v úterý a ve čtvrtek odpoledne a stopa pořád držela. O víkendu už to ale zřejmě nepůjde. Škoda... Ale bylo to krásné velikonoční zaběhání.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 4.4.2013 20:43
Pekne lyzovani je na planich v okoli krizanova. Na lyzich se da jet z vlaku od Brna od Nihova, tam spis po polich orientovanych na sever, od vlkova se uz da jezdit vsude na polich i v lese. Urcite to jde i v okoli NMNM, tam jsem ale nedojel. Jen tak pro pobaveni mrknete na jejich web. Uz jsme si zvykli, ze jsou na informace skoupi, ale tentokrat konci takrka nicnerikajici report zvolanim ze snad uz prijde jaro. Na serveru propagujicim lyzovani fakt bomba. Byt hospodskym, ktery prispiva na upravu stop a tim padem i na chod stranek chci vratit prachy.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.3.2013 6:21
Ve VYSOČINA ARÉNĚ v Novém Městě na Moravě je stále přístupný upravený 4 kilometrový okruh pro veřejnost
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.3.2013 12:23
Kolem Vlachovic, Třech studní, Fryšavy to na kamenačkách pro nadšence ještě jde,i když je třeba počítat že na planinách je hodně vytátých míst, ale v lesních úsecích je to lepší. Nicméně sníh je pevný a zmrzlý.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.3.2013 20:01
Nový Hojkov - lokalita Větrov a louky směrem nad Hojkov, sníh tam ještě je, až na pár míst se to dá, jestli přituhne tak na kameňačky to o víkendu ještě půjde. Pár míst by chtělo opravit lopatou ale dá se při troše šikovnosti to objet.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 4.3.2013 12:58
Sníh pořád je. Ráno zmrlý, přes poledne firn. Ve vyšších polohách se dá pořád slušně lyžovat. Stopy na klasiku už jsou s krtincema. Lepší je po ránu freeskating v podstatě všude po loukách.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 2.3.2013 16:49
Nový Hojkov - snehu zatim stale dostatek, ale na slunci mekke, ve stinu led, takze misty az nebezpecne. Obcas surove rozjezdene od stavitelu el. vedeni. Myslim ze letos posledni lyzovacka, uz se tesim na jaro!
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 1.3.2013 11:08
Promrzlá souvislá sněhová pokrývka od 600 m n. m. umožně volné bruslení po pláních. Takže výled od SKI (5 cm) do Vlachovic na Rokytno, Kaňáskami okolo Studnic (20 cm) a zpět byl perfektní. Stopy na klasiku jsou také pořád funkční, ale vymzlé, takže na klistr.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.2.2013 21:26
Lyžování u Vysoké je stále ještě možné. Od grafické školy je asi 800 m stopa velmi dobrá, dále už je méně proježděná. V okolí je prakticky všude souvislá vrstva sněhu a přes noc má mrznout (i dnes navečer byla slabá krusta na povrchu), takže možná že po ránu by se dalo bruslit volně po loukách.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 26.2.2013 13:55
Dnes dopoledne na Hojkově v rámci aktuálních podmínek ještě stále velmi slušné sklouznutí.
Sněhu je ještě dost.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 24.2.2013 19:02
Od rána mrholilo, sníh je mokrý. Během dne rolba upravila některé trasy (viz web Lyžařského Novoměstska), z těch známějších je neupravená a projetá jen od lyžařů trasa přes Fryšavu a Samotín. Sněhu dost, jen na polích v okolí Kadova občas vylézá do stopy hlína.

Pro běžkaře, kteří rádi jezdí mimo upravované trasy: Na asfaltkách v lesích leží 15-20 cm neuježděného sněhu, bruslit tam se tedy nikde nedá. Po závodě Ski adventure je po lesích najeto dost stop od lyžařů, třeba se časem na www.ski-adventure.cz objeví mapa s některými zakreslenými stopami.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.2.2013 15:31
Vysoká, dnes odpoledne - stopy projeté lyžaři, sněhu dostatek.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 21.2.2013 14:38
Dnes dopoledne na Hojkově skvělé lyžování.
Perfektně upravený velký okruh na klasiku i bruslení.
Skvělý trénink na sobotní závod ve Studené.
Velký dík Mírovi Zábojovi a všem z Lyžařského Jihlavska za úpravy tras.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 19.2.2013 22:44
Potvrzuji Markův předpoklad - okruh u Vysoké je na skate bezproblémový. Mapka okruhu je k vidění na www.lyzarskejihlavsko.cz, resp. zde: http://www.lyzarskejihlavsko.cz/files/vysoka_15_2_2013.pdf Dnes sice na původně uválcovanou trať přisněžilo asi 5-7 cm, ale to vůbec nevadilo, opravdu zafoukaných bylo jen pár metrů. Dokonce je v pohodě sjízdný sjezd od vodárny k louce směr Kostelec (ale končil jsem u el. vedení a vracel se)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 19.2.2013 19:22
Dobrý podvečer, dnes i skrze husté sněžení byl okruh u Větrova - Skoulovy kopce více než bezvadný na bruslařský styl lyžování. Okruh je dobře čitelný, přijďte si potrénovat :-)Podle mého názoru bude velice dobře sjízdný i okruh na Vysoké u Jihlavy - od Grafické školy. Ahoj Marek
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 19.2.2013 18:55
Dnes skate, od Ski hotelu na Vlachovice, dále po psích tratích takové kolečko ke Sklennému, dál nad Tři studně a kolečko po Fryšaském ledovci zpět na Tři studně, nakonec k Rokyntu a zpět přes Vlachovice na Ski hotel, celkem 40 km. Bylo to super, vše co bylo upraveno tak hodně vytvrdlo a dnes padal sníh takže to sice tolik nejelo ale na potrénování hodně dobrý. Stopy už byly dost zafoukaný, ale jezdilo hodně lidí klasiku, takže se to stále projíždí. Po 12 hodině ale začalo dost sněžit, tak těžko říci co to s tratěmi udělá dál, počkáme na info jestli nevypustí rolbu z boudy :o)
ať to frčí - skol Karel
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.2.2013 22:13
sněhu pořád dost, teploty kolem nuly, na hrebeni Studnice-3 studně-Sklené je to už dost umydlený, ledovec stále nejlepší, podařilo se udělat stopy přes Blatky a Samotín na Krátkou a Kadov ale moc sněhu tam není, spíš na horší lyže
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.2.2013 17:48
byli jsme se s pritelkyni podivat, na zaklade zpravy od zuzky z 12.2., u obce vlasenice a byli jsme velmi, opravdu velmi mile prekvapeni! nejen, ze je tam o poznani vic snehu, nez u nas v humpolci, ale na okolnich loukach jsou vazne skutrem protazene jak stopy, tak pas pro milovniky brusleni. SUPER! jen je potreba vetsi propagace, kdyz uz se tam o to tak staraji! diky za ty podminky...
Ostatní Vysočina
Vloženo 15.2.2013 21:34
upravené trasy jsou pořád ve skvělém stavu. nejlepší jsou okryhy přes fryšavský ledovec a na louce nad 3 studněmi směrem na Sklené. sněhu dost, žádné krtince, dá se i na závodní lyže. podklad krásně ztvrdnul. ze 3 studní na Rokytno je to umydlený ve stopě na klasiku "zrcátka", teploty odpoledne kolem 0, na klasiku bych nechtěl mazat...
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.2.2013 19:37
Dobrý podvečer, opravuji zprávu z dnešního dne z lyžařského okruhu Vysoká. Došlo k drobnému neporozumnění. okruh je najetý od stadionku u Grafické školy, kolem vodárny směrem k pytlíku na d vysokou a zpět na stadionek u Grafické školy. Pokusem bylo najet okruh na oba dva lyžařské styly, ale podkald pro skate je výrazně lepší. Okruh ke Kostelci jsme po jednom pokusu museli přehodnotit a stopa pod sjezdem směr Kostelec končí - nedoporučuji. Ostatní v článku platné. děkuji a příjemné svezení
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 15.2.2013 20:18
jen doplním xawse že dne je už na webu http://www.lyzovani.nmnm.cz/?ICM=2&ITEM=0000000007 zaznamenám pohyb rolby s GPS a to ze čtvrtka, kdy jsem ji i osobně potkal a pokecal s rolbařem, tak i ze dneška. mimochodem panu rolbaři takto veřejně moc díky za odváděnou práci, a jak říkal "udělal jsem tady pár koleček aby mohli jezdit naše děcka" Mezi Fryšavou a Třemi studněmi je to projeto na klasiku 2 stopy, někde i tři a dva pruhy na skejt. Já měl skejty a takhle jsem si to tady dlouho neužil, páč to bývá většinou hodně úzké. Tak určitě doporučuji.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.2.2013 18:59
stopy projetý až po obědě, hřeben Studnice-Sklené + fryšavský ledovec, stopa měkká ale na ledovci perfektní svezení, snad to přes noc víc zmrzne
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2013 16:01
Krásné stopy u Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku v okolí obce Lhota-Vlasenice s výhledem na Javořici. Celkem upraveno asi 10 km - několik okruhů na klasické lyžování a dva okruhy na bruslení. Zahřátí po cestě možné v sobotu i v neděli od 13 hodin "U Rudolfů" ve Vlasenici. Paráda, krásná příroda a sněhu, jak na horách.
Ostatní Vysočina
Vloženo 11.2.2013 11:09
Trochu poletoval nový sníh, ale na stav stop to nemá vliv. Hřeben Sklené-Studnice + fryšavský ledovec upraven pro skate i klasiku - sem tam leze drn. Tratě pro psí spřežení ze Třech studní upraveny pro skate.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.2.2013 11:33
ze Škrdlovic lze jet v pohodě stylem freeriding přes louky dolů směrem na Světnov kolem přehrady až na Zelenou horu, v nižších polohách lehce leze tráva, ale většinou velmi dobré poježdění na aktuální podmínky
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.2.2013 20:41
sníh je na hřebenu mezi Skleným-Rokytnem-Studnice, dolů na Kuklík se dá sjet ale louky kolem Kadova a Krátké jsou téměř bez sněhu. Samotín-Blatky-Fryšavské hájenky jsou slušný a dost sněhu je na fryšavským ledovci.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.2.2013 17:58
Na Novém Hojkově je od středy upravený okruh na bruslení v délce asi 2 km. Jedná se o louky za samotou Větrov, tzv. Skoulovy kopce - viz mapa a popis na www.lyzarskejihlavsko.cz Místy sice leze trocha trávy ale celkově je to solidní. Stopu vyříznout nejde, na to je vrstva sněhu moc malá.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 8.2.2013 11:06
Tak před úspěchem naší biatlonové reprezentace jsme zkusily průjezd z Fryšavy na Tři studně. Jak píše Petr, vyšláplá stopa od turistů, ale hodně slušná a na bruslení také dobré, a při cestě zpět jsme jeli za rolbou, takže hodně super svezení a určitě doporučuji všem, jen mrkněte na Petrův odkaz, kudy jela rolba. Vyrážet se dá i z Nového města, jen se musí dojít po silnici na Vlachovice pěšky za ski hotel, kam vás autem nepustí. Od tamtud pak vyrážela rolba směrem na Vlachovice a dál.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.2.2013 13:20
Na Novoměstku se podařilo dostat rolbu do terénu. Kudy jela najdete na: http://lyzovani.nmnm.cz/
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.2.2013 10:54
Sněhu je v okolí Třech Studní, Vlachovic, Fryšavy, Rokytna a Studnic dostatek. Vrstva 15 - 20 cm byla včera témeř už promrzlá a dalo bruslit volně po loukáchl. Stopy byly prošlapané jen od lyžařů, ale dneska jsme domlouvali, že vyjede skútr a projede stopy z N.Města Medlovským údolím na Tři Studně, Fryšavu a také na Rokytno a Studnice. Ve Vysočina Aréně (tak se teď oficiálně jmenuje areál u SKI) začíná MS v biatlonu a k areálu se vůbec nedostanete a ani neprojedete na Vlachovice. Doporučuji vyrážet od Běliska nebo jet na Studnice a k hotelu Medlov nebo na Tři Studně a Fryšavu (přes Žďár nebo Kadov). Pozor! V okolí Sněžného, Svratky i Kadova je sněhu podstaně méně než na J straně Novoměstska.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.2.2013 20:17
Skutečně nad 700 m zůstala téměř souvislá zmrzlá vrstva, takže dnešních 10cm už má podklad. Včera jsem objel na skejtech malý okruh Vlachovice - Medlov - 3S - Sklenné a zpět a většinou to bylo dobré, překvapivě i v lese. Dnes připadlo, takže to vypadá nadějně.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.2.2013 20:23
V noci na neděli mrzlo a v místech, kde zůstal po oblevě sníh se dalo dnes (neděle) solidně zabruslit (libovolně po loukách - takový pěkný freeride). V pohodě to bylo např. na loukách nad Vlachovicemi a na Bednářově kopci (např. viz http://goo.gl/VHHsH). Co jsem viděl, tak na Fryšavském ledovci bylo taky dost lidí, ale sám jsem tam nelyžoval, tedy podrobnosti nevím.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 31.1.2013 21:14
Díky oteplení a dešti roztál téměř veškerý sníh, i v nejvyšších polohách Novoměstska je nesouvislá vrstva sněhu. Souvislá vrstva sněhu je pouze podél lesa na Fryšavě, na tzv. Fryšavském ledovci. - to je dnešní odpolední zpráva z http://lyzovani.nmnm.cz/. V televizi bylo vidět, že dostatek sněhu leží na závodních tratích v Novém Městě, tam se ale připravuje MS v biatlonu a předpokládám tedy, že lyžování pro veřejnost, pro které bývaly vyhrazeny určité časy, se tam v tomto období nekoná - alespoň jsem o tom nenašel žádné info.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.1.2013 22:21
víkendové lyžování pátek 25. - neděle 27. 1. Víkendové lyžování od skleného, přes vlachovice, sedlo, rokytno a zpět, výborné stopy, krásné svezení. Totéž platí pro trasu Tři studně - Nad Kadovem a především pak fryšavský ledovec, kde jsou podmínky přímo exkluzivní. Horší podmínky jen v lesních přejezdech, ale není to nic fatálního... Škoda, že podle zpravodajství lyzovani.nmnm.cz se zdá, že tratě téměř neexistují a lyžuje se na blátě :)
otázkou je, co zůstane po oblevě, která se blíží :/
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.1.2013 9:25
Kromě množství dobře vyšlapaných stop v okolí Okrouhlíku a Vysoké (směrem k Jihlavě i směrem ke Kostelci) se v pátek podařilo strojově upravit malý okruh v délce asi 3 km přímo u Vysoké - pás na bruslení je perfektní, ve stopě bohužel místy leze tráva díky malé vrstvě sněhu.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 22.1.2013 20:41
od rozcestí Vysoká-Okrouhlík je množství vyšlapaných stop, většinou velmi dobré kvality. Jak směrem k Okrouhlíku, kolem Vysoké směr Kostelec tak i k Jihlavě (asi by se dalo nastoupit už u garáží na konci Telečské ul. a nebo na obou koncích Pístova)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 22.1.2013 15:51
Dneska 11-14h za Tescem. Ty 3cm co napadly stačily, hezky to zapadlo do stopy a nýčko se přeželilo, nikde nic nevykukuje. Pokud ale chceš jet novou stopu, je to horší.. Projel jsem si klasické dvě větve: Tesco-VVN rozvodna-vodárna-Kosov (po té dále dolů nebo nahoru ke Koliblu) druhá: Tesco-VVN-vodarna-bunkr-les-po svršku cesty ke Koliblu-doprava podél silnice zpátky k rybníčkům a Jihlavě.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 21.1.2013 18:24
Projeto z NMNM přes Maršovice, po žluté na Studnici, dolů Chobotem na Kuklík, na Kadov, na Blatiny, přes Samotín, Blatky, hájenky kolem Fryšavy na Tři Studně kolem hot. Pavla po zelené do Maršovic, dá se všude, ale kolem Kadova asi nejméně sněhu, tam občas čouhají hroudy, kde je rozorané pole objet a zapomenout na zkratky, celkem dost lidí, hospody plné ale dalo se
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 21.1.2013 11:05
zprostředkovaně: od nádraží nmnm na 3Studně a okolí- v lese horší, na hrubé oranici to drhne, buď stopy od běžkařů či ujeto rolbou bez stopovače
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.1.2013 7:41
Od jihlavskyho tesca vede pekna stopa smer trafostanice , vodarna, a pres silnici k lesu, misty lezou kameny, ale pekny svezeni Nevite nekdo kam az to pokracuje?
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.1.2013 20:58
Dnes navečer čerstve upravený okruh v okolí Nového Hojkova - jak na bruslení, tak i stopa na klasiku. Více na www.lyzarskejihlavsko.cz
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 17.1.2013 9:48
Ve Žďárských vrších je 10 - 20 cm sněhu. Stopy jsou vyšlapané jen od lyžařů, ale je jich poměrně hodně. Projel jsem trasu N.Město, Medlovské údolí, Tři Studně, Sklené, Vlachovice, N.Město a je velice slušná. Tratě pro psí spřežení mezi Vlachovicemi a Skleným jsou upravené a hezky si na nich zabruslíte. Tratě u SKI jsou oficiálně uzavřené, ale kdo je šikovný...
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.1.2013 20:38
Po dnešním sněžení se na loukách v okolí vrchu Mešnice už dá docela slušně sklouznout - samozřejmě ve vyšlapaných stopách. Místy leze trochu trávy ale celkově bez problémů.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 1.1.2013 14:05
stále skvělý skating po pláních Arnoleckých hor, nemá chybu ...
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 1.1.2013 12:12
Asi nejlepsi podminky na freeskating na vysocine jsou na planich v okoli lisku. Jel jsem od hajenky smer pisecne. Lepsi jsou bruslicky nez kamenacky, lip drzi na kruste. Fakt super svezeni.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.12.2012 22:14
skvele podminky pro freeskating,ale taky na chozeni jsou na bystricku, souvisla vrstva na polich je mezi pohledcem zubrim rovnym az po bystrici nahoru na lisek jsem nejel ale vypadalo to taky ok. Urcite lepsi podminky nez na novomestsku.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.12.2012 19:38
tam kde zustala souvisla vrstva snehu, ktera nyni skvele promrzla, tam se da bruslit. Na Jihlavsku je zrejme nejvetsi souvisla zasnezena plocha na planich v okoli Arnoleckych hor, tedy mezi obcemi Stáj, Chroustov, Kyjov (na půli cesty mezi Jihlavou a Žďárem n.S.) Nejlepší je to v okolí vrchu a vysílače Havlina, opravdu parádní ježdění (asi by se dal udělat i delší okruh než 10 km který jsem jel)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 29.12.2012 16:28
Promrzlá vrstva sněhu (10 - 25 cm) stále drží, takže se dá na loukách a polích krásně bruslit. Vyrazili jsme z N.Města přes Medlovské údolí, Medlov, Fryšavu, Tři Studně, Sklené, Lhotku, Vlachovice a zpět. Tratě pro psí spřežení jsou také upravené na volnou techniku. Stopy na klasiku jsou také ještě v poměrně slušném stavu, ale převážně jsou zledovatělé. V areálu u SKI si můžete zalyžovat také, ale je potřeba dodržovat rozpis, který najdete na: http://lyzovani.nmnm.cz/
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.12.2012 21:17
Dobre lyzovat se dnes dalo na loukach mezi trema studnema a frysavou, na chobote, mezi studnicema a rokytnem a dal po planich pres vlachovice az na skleny,okoli kadova je neopak temer bez snehu, to samy kratka a snezne. bohuzel kolem 5 odpo zacalo pomerne silne prset pri teplote na studnici + 0,5 c takze to slo dolu pred ocima
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.12.2012 14:20
Dle predpovedi a lyzovani.nmnm.cz dnes uz dorazilo otepleni z Cech :) (vyborna animace aktualni mapy rozlozeni teplot na chmu.cz od 24.12. dosud - nejchladneji je ted na horach a na Jizni Morave!),
kolem 3-4stupnu na Frysave, poprcha, rolbou projeta stopa ze SKI hotelu na Vlachovice, Sklene, zpet k Vlachovicim a kolem hotelu Pavla na Tri studne. ponechana stopa pro brusleni. na vikend se bude ochlazovat spise bez srazek.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.12.2012 20:15
Dnes od 14 do 17 pekne svezeni, premrzly snih, na klasiku nutno dobre namazat, stopa slaba obcas se ztraci, z Frysavy nahoru na hajenky v pohode, v lese na Samotin useky s ledem cca 200m a pak cca 1km, stopa i nahoru na cervenou (Malinska skala), kolem Samotina a Kratke pekne brusleni, obcas fleky ale da se krasne vyhnout, na Kuklik uz primrzlo a v krajine klouzalo, kolem Kadova poslapana stopa. Viditelnost 100-200m, vecer vysel i pres mlhu mesic. Zkuste sami.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.12.2012 9:31
Sníh všude slezl. Leda tak ve stínu pod lesem zůstalo 100-200m souvisleé úplně mokré nepoužitelné vrstvy.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 23.12.2012 13:38
na Novém Hojkově dnes dopoledne připadlo asi 10 cm nového sněhu, stopa se ujela rychle a ze začátku to byla krásná lyžovačka. Bohužel k poledni přešlo sněžení v déšť a sníh velmi rychle vlhnul. Déšť by však měl postupně ustávat, tak jsem přesvědčen, že podmínky na lyžování zde vydrží
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.12.2012 19:27
část okruhu na Novém Hojkově je stále ještě slušně sjízdná. Jedná se o zadní část okruhu směrem k Hojkovu, která je na loukách, kde se udržela většinou souvislá vrstva sněhu. Asi 2,5 km je stopa, na polovině je možné bruslit (dříve uválcovaných pruh)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.12.2012 20:00
Stopy rozbité po víkendovém dešti a poměrně zledovatělé, nicméně na vyblbnutí dobrý, aspoň tam nejsou davy :)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.12.2012 20:38
Sníh mokrý, +2°C, kolem Harusáku, ze stopy lezly hroudy hlíny. Na první procházku v sezoně to ušlo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.12.2012 20:34
Asi ve dve prestalo prset a dalo se, pohodove ovsem snad jen s klistrem (nebo namakane bicaky). Pekna jinovatka na stromech, stopy viz. sledovani rolby na nmnm.cz, slo to z Vlachovic, Sklenne, Tri studne, Frysava, i nahoru k hajenkam, na Kadov udajne sem tam narusene, to je ale vsdue. Na kamenackach se urcite da. Vecer uz tvrdla krusta, dle predpovedi to vypada na primrznuti v noci a zitra kolem 1 stupne dest sem tam, znatelne mene nez dnes. Zrejme i oskar. Uvidime. Myslim ze vyrazim zas.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.12.2012 19:40
Skol všem.
Dnes celý den déšť a sníh během dne hodně měknul.Ráno to ještě celkem šlo stopa jen v nižších polohách a na krytých místech, na polích a loukách vše zafoukáno a po celodením dešti se utvořila ledová krusta. Předpověď na neděli vyhlíží podobně, tak bohužel, návštěvu tohoto krásného kraje moc nedoporučuji.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2012 17:39
Dnešní lyžování na Novém Hojkově se neslo ve znamení sluníčka a ideálního lyžařského počasí. Do stále dobrých stop, které vedou a jsou přehledné byla ideální máza modrý stoupací vosk, úseky mezi remízkama jsou v bezvadném stavu. Sjezdy bezpečné a zábavné. Ahoj všem za Lyžařské Jihlavsko Marek Doležal
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 12.12.2012 19:50
U Nového Hojkova (Čeřínek) byl včera skútrem upraven okruh (asi 5 km) na klasiku. V části přilehlé u Nového Hojkova se stopa dost zafoukává a místy ještě lezou hroudy hlíny (naštěstí zde dnes dost lidí jezdilo, jinak by se stopa asi úplně ztratila), ale ve spodní části mezi remízky směrem k Hojkovu je stopa pěkná a nezafoukává se.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 8.12.2012 18:07
Na loukách v okolí vrchu Mešnice je prošláplá stopa a vzhledem k okolnostem se již dá docela dobře sklouznout. Je samozřejmě potřeba počítat s tím, že stopa v prachovém sněhu příliš nedrží a místy leze tráva (ale s krtinci nebo kamením se nesetkáte). Viz foto na www.lyzarskejihlavsko.cz
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 7.12.2012 22:49
Upraveny malou rolbou jsou tratě pro psí spřežení mezi Vlachovicemi a Třemi Studni - velice slušné bruslení. Lyžaři upravili skútrem louky mezi Vlachovicemi a Bílou skálou. Pokoušeli se někde i vyříznout stopu, ale většinou je to až na trávu. Malý okruh je ujetý skútry také nad hotel SKI na loukách. Na výlet v horních částech Žďárských vrchů už se dá vyrazit, ale je jasné, že někde chytnete o trávu i krtinec.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.12.2012 13:40
Dnes dopoledne první lyžovačka na prošláplých stopách na loukách mezi Vlachovicemi a Skleným. Ve vrcholových partiích Žďárských vrchů je momentálně asi 8 cm sněhu. Bohužel země ještě není dostatečně promrzlá a stopa tak není kvalitní. Takže jsme najely stopy ve vyjetých kolejích zemědělského stroje, což dnes bylo ideální. Předpověď je pozitivní - má mrznout a něco snad i připadně.
Žďárské vrchy - Novoměstsko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Vysočina