Hrubý Jeseník – běžky

Nejvyšším vrcholem celých Jeseníků je Praděd. Odtud se dá po nejznámější hřebenové lyžařské trase v Jeseníkách zamířit přes chatu Švýcárna na Červenohorské sedlo, pokračovat se dá i dále k vrcholu Šerák a do sedla Ramzová. Množství lyžařských tras ale najdeme také u středisek níže pod Pradědem, jako jsou Malá Morávka, Karlov neb…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 2 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 25.1.2020 17:26
Trasa Skritek Alfredka Jelenka Ovcarna Praded Svicarna Petrovka dolu do Koutu, pod dratama az ke sjezdovce a na nadrazi. Nahore nadherne inverze jasno a teplo (ztraci se snih :( ale porad dosti. Pozor nad Alfredkou v lese kameny, nad sjezdovkami rovnez trava a kameny, jinak po sjezdovce dolu k Ovcarne. Pod Petrovkou od zatacky Hladove cesty prohrnuto az dolu k mostu, uhlazeno tedy idealni ⛷ sjezd. Trasa se snehem sjizdna az k nadrazi v pohode. Tak toho vyuzijte 🌞
Dotaz Vloženo 25.1.2020 13:28
Dobrý den, Nevíte prosím někdo jak je to na hřebeni? Plánujeme na zítra Skřítek - Ztracené Kameny - Vysoká hole - Ovčárna - Švýcárna - Kouty?
Díky
Martin
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 24.1.2020 16:00
Dobry den,
netusite prosim, jak jsou na tom stopy nad ski arealem Premyslov?
Dekuji a pekny den
Zodpovědět
Vloženo 23.1.2020 19:22
Dnes odpoledne ČHS Švýcárna ČHS, pár set metrů od sedla podmínky dobré, nad prvním stoupáním potom vynikající. Nahoře modro, lehce pod nulou.
Vloženo 22.1.2020 22:18
Skřítek alfredka.. nastoupani na vrstevníci je led.. odtata místa a derouci se kameny.. takže jsme sundali lyže.. nahoře premrzly snih..hodně vyhlazeno a udusano od lyžařů.. takze skate casto odkluzovala hrana.. stopa byla upravena asi uz davno.. nebyl to ideál ale šlo to..
Vloženo 21.1.2020 23:31
Kouty - Petrovka - Skalní tabule - sešup Koutským žlebem - Kouty vlak.
Protože jsou v Šumperku nějaké nepořádky s rekonstrukcí autobusáku, bus na ČHS nezastavil u žst jak měl, a tak sem se svezla vlakem do Koutů. A bývala sem si raději měla počkat na další bus za 2 hodiny. Od vlaku se dá na hřeben s minimem sundávání lyží, ale až po napojení Hladové cesty je to jakási vyplužená hladká plotna, nedá se mluvit o stopě a navíc furt do kopce. Od Petrovky dál už ale jde o slušnou stopu pro klasiku, navíc dnes s krásným výhledem na inverzi v západu slunce. Od ČHS do Koutů nejkratší trasou dost prašanu, aby sešup nebyl nebezpečnej. Nebejt mrzutosti s busem, mohla to bejt best projížďka ever, ale aspoň sem posloužila mnoha protijedoucím lyžařům informací, jak to vypadá níž.
Vloženo 21.1.2020 20:13
Z Červeňáku na Švýcárnu strojovka, podmínky téměř ideální, azuro, prašánek. Zpět přes Petrovku do Koutů. Od Petrovky po první vracečku sněhu dost, projeto od běžkařů. Od vracečky až k Pelikánovi odhrnutý sníh lesáky, ale sjel jsem až dolů. Otázka, jako to bude vypadat za dva dny. Pozor na cestě lesáci s lanovkou.
Vloženo 21.1.2020 12:50
Po víkendu ve sněhové nadílce mi to nedalo a musel jsem vyrazit. Trasa Červenohorské sedlo – Švýcárna – Praděd – a zpět. Teplota lehce pod nulou, nefoukalo, dokonce ani na Pradědu, vyšel jsem jenom v triku. Letos jednoznačně nejlepší počasí. Stopa je projeta běžkařema, jednoznačně na A lyže.
Vloženo 21.1.2020 11:07
Psali, že se nebude upravovat, protože se tam těží.
Vloženo 21.1.2020 10:52
Trasa Čvnh. sedlo - Praděd, nádhera, od Kamzíku slunečno, na Švýcárně -6 st.Stopa upravena, jen tak dál :-).L
Vloženo 20.1.2020 19:02
Klasicka magistrala Cervenohor.sedlo >Praded a zpet. Nejuzasnejsi podminky, diky rolbarum, diky prirode, bezvetri, maly mraz, krasne prosluneno
Vloženo 20.1.2020 18:34
Okruhy upravené dle bíléstopy.cz okolo Skřítku: dá se na skate s horšími běžkami, občas nějaký ten šutřík vykoukne. Směrem na Hvězdu je to pouze ušlapané/ujeté běžkaři, ale taky to šlo. Tvrdý podklad, takže to jede. Na klasiku bych se nevydával, není moc v čem ji provozovat. Každopádně sněhu je tak přesně na hraně.
Vloženo 20.1.2020 9:06
Nová Ves -> Mravencovka: malá vrstva sněhu na ledovém podkladu
Mravencovka -> Alfrédka po zelené: málo sněhu, plno kamenů. Nahoru se dalo jít s opatrností na starých lyžích, dolů jedině pěšky.
Alfrédka -> Zelené kameny: luxusní svezení, dobrá stopa v čerstvém sněhu
Alfrédka -> Mravencovka přes Malý kotel: v horní části dobré, ve spodní lezly kameny, s velkou opatrností sjídné.
Vloženo 19.1.2020 21:56
Dnes ČHS - Petrovka - Švýcárna a zpět, na starem zmrzlem snehu cca 10 cm vrstva noveho prasanu, takze to jelo dobre. Stopa nebyla cerstve upravena ale v pohode. Porad snezilo a mlha, ale dalo se. Celkove paradni ;-)
Vloženo 19.1.2020 17:48
Dnes ráno Skřítek - Hvězda - Rabštejn - a zpět pod bílými kameny na Skřítek. Ráno to po včerejším sněžení šlo dobře, byli jsme asi první na Ráblu, ale jinak pořád hodně málo sněhu, místy stopa od hlíny a kamínků, někde ledová (pod stromy kde nenapadlo). Přes den to začalo odtávat a obávám se, že od zítřka to bude na hraně sjízdnosti, takže asi lépe vyrazit že Skřítku přes cestu nahoru...
Vloženo 19.1.2020 14:30
Dnes ze Skřítku - Alfrédka - Malý Kotel - Mravencovka a zpět. Stopa rolbou začínala na Ztracených Kamenech, před Mravencovkou stopa končí na mýtince s posedem, dále jen uhlazené, vzhledem ke spoustě kamenů dá se projet jen s velkou opatrností. Ze zelených kamenů kolem k žlutému potoku rolba projela pasáž s prudším stupáním. Podmínky stále bídné.
Vloženo 18.1.2020 21:00
Jeli jsme jen z Kurzaku na Svycarnu a zpet. Pres den malinko padal snih takze ledovka neni ale stopy po krajich jsou hodne mizerne. Detem v nich lyze nedrzi. Na skate to musi byt super tvrdy podklad a na tom trocha cerstveho snehu. Jinak dnes bylo kolem nuly. Zitra ma drobne snezeni pokracovat.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 18.1.: Ahoj, nejeli jste dnes někdo trasu ČHS - Petrovka - Švýcárna - Praděd? Jaké jsou podmínky?)
Vloženo 17.1.2020 10:36
ČHS - Petrovka - Švýcárna - Praděd - Ovčárna - Vysoká hole a zpět: Taková jarní (dubnová) lyžovačka. Nad ČHS v pravé stopě ve 2 zatáčkách vyorané kamínky, větší kameny vykukují ve sjezdu ze Švýcárny na Kamzík. Áčkové lyže bych nebral. Stopa celkem kvalitní zejména v úseku ČHS - Petrovka. Ze Švýcárny nahoru sice široká dálnice, ale stopa hodně "archivní", spíš podmínky na skate. Na klasiku doporučuji točit dokola úsek ČHS - Petrovka. Okolo Pradědu tradičně horší stopa a dost pěšáků, někteří (v mlze) přes celou šíři cesty :-( Z Ovčárny na Vysokou holi takové backcountry, ale nahoře na hřebeni celkem pěkná stopa směrem k Jelení studánce. Sjezd na Ovčárnu doporučuji po sjezdovce u Petrových kamenů nebo pěšky. Snad o víkendu připadne.
Vloženo 15.1.2020 18:45
Žďárský Potok-U Huberta je
odtáta cesta a nebezpečná ledová pole.Okruhy na Skřítku souvislé ledové plotny s napadaným jehličí. Lyžování jen pro skalní fandy a otrlé.
Vloženo 15.1.2020 6:38
Žďárský Potok-Skřítek-směr Hvězda a zpět.
S opatrnosti sjízdné, na cestě ze Žďarského Potoka k Žlutému Potoku nutno někde sundat lyže
Vloženo 12.1.2020 17:56
Skřítek - Alfrédka, skate. Na Skřítku kupodivu sněhu dost, sice je to zmrzlé, ale rovné, stopa žádná, na skate to šlo, cca těch 900 metrů. Pak nahoru pod Ztracené kameny raději pěšky, dolů bych to nejel - zmrzlé, vyplužené, občas kamení - o ústa. Na Alfrédku na skate celkem dobré, rovné, přemrzlé, odraz trochu problematický, stopa vymrzlá, občas s jehličím, na klasiku asi o dost slabší zážitek. Ještě jsem zkusil kousek na Mravencovku, jak po zelené, tak kolem Malého kotle, ale tam je to už horší - částečně rozbité, někdy i hlína, jezdí tam skůtr a lesáci. Zpátky ještě okruh Ostružná, na skate to celkem šlo, občas větvičky a tráva, ale jde to objet. Zpátky od Zelených kamenů na Žlutý potok, sjet to šlo, i když je to spíš zmrzlé, vyplužené. Na Skřítek už se pak dojet dá. Celkově jsem hodně rád, že jsem jel, na letošní bídu v pohodě. Howgh...
Vloženo 12.1.2020 17:29
Ahoj, koukni na můj příspěvek z dneška. Všechno mimo magistrálu je občas na sundání lyží.

(Odpověď na dotaz uživatele Radek z 12.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá na Paprsku s bezkovanim? Chystam se tam v pondělí a potřeboval bych aktualni info. Diky)
Vloženo 12.1.2020 8:18
Ahoj, byl. Na Alfrédce sněhu dostatek, stopa směrem na Skřítek vyřezaná. Je ale poměrně namrzlá, takže lepší na bruslení. Dojet se dá bez problémů až na Skřítek. Na druhou stranu z Alfrédku směrem na Mravencovu je to se sněhem horší.

(Odpověď na dotaz uživatele jouza z 11.1.: Ahoj, nebyl jste někdo dnes nahoře na Alfrédce? Jak to tam vypadá? Díky)
Vloženo 11.1.2020 13:57
Na kolečkové lyže to tam není...
Vloženo 9.1.2020 19:06
Magistrala CervenohorskeSedlo az Praded idealni stopa. Protoze ☔ prselo tak zmeknuta. Trosku kaminku v zatacce nad sedlem, jinak OK, nad Svicarnou dosti nevyrazna rozdupana. Snehu zatim dost, vytate plochy na asfaltce pod Pradedem. Snad uz prestane tat a prisnezi :)) 🌞
Vloženo 9.1.2020 17:27
CHS-Švýcárna -Praděd a zpět, CHS - Vřesovka a zpět. Upraveno, teplota +1, mlha, na sedle a Vřesovce déšť. Stopa dobrá, upravená (zatím nerozdupaná) relativně na ty podmínky i držela (jel jsem skate). Vzal jsem A lyže a s opatrností to šlo - bez šrámu, místy je třeba opatrně. Sněhu málo a ubývá, chtělo by to připadnout.
Vloženo 9.1.2020 14:14
(Odpověď na dotaz uživatele Tom z 9.1.: Zdravím,
zajímá mě stav sněhu ze skřítku na praděd. Lepší to vzit po hřebeni neupraveno a nebo po upravené přes Alfrédku?

Děkji)

Záleží na počasí. Když bude jasno a polojasno - po hřebeni. Jinak to vezmi přes Alfrédku a stopou pod Malým a Velkým kotlem na Ovčárnu.
Vloženo 8.1.2020 20:57
ČHS - Kamzík

Ráno krásný manchester po úpravě rolbou, bohužel nad Sedlem rolba odkryla i spoustu nečistot a kamínků. I výše nad Skalními tabulemi občas kouká ve stopě hlína/kamínky.

Na nové lyže rozhodně ne!
Vloženo 7.1.2020 21:09
Skřítek - Pod ztracenými kameny-Zelené kameny - Alfrédka - Malý kotel . Zpět až po Zelené kameny stejně, potom táhlý sjezd na Skřítek po červené.

Výstup v celé trase v pohodě na běžkách, rolbou projeta jedna stopa k Zeleným kamenům, odtud už dvě až na Alfrédku. Super na skate po celé délce. Prašan a troška jehličí .
Výška sněhu - na Skřítku kolem dvaceti cm, nahoře 30-40 cm. Oproti minulosti bída, s ohledem na současný stav zimy dobré.
Vloženo 7.1.2020 16:25
Nová Ves - Alfrédka - Josefínka a zpět

Nová Ves - Mravencovka (po asfaltce):
Na uježděné a ušlapané cestě pár cm sněhu. Stopa velmi mělká nebo žádná, podklad ale neleze. První půlku se píchá do asfaltu, pak je to lepší. Na bruslení tento úsek lepší, než na klasiku.

Mravencovka - Afrédka (po zelené):
Z Karlova včera jela rolba (úprava začíná právě od Mravencovky). Spodní úsek utažen bez stopovače, na cestě hodně kamení a čtyři strouhy. Nahoru se to dá prokličkovat, sjíždět tudy ale nedoporučuji v žádném případě. Za třetím "brodem" začíná krásná stopa. Rovina k Alfrédce zase trochu horší, ale špatné úseky se dají objet.

Mravencovka - Alfrédka (po červené kolem Malého kotle):
70% cesty krásná stopa, spodek jen utažen, ale sjezd bez problémů, jen na pár místech je nutno ze stopy vyskočit.

Okruh kolem Ostružné:
První a poslední třetina parádní čistá stopa, v prostřední partii ve stopách nečistoty (tráva, hlína, občas kámen), ale vše lze objet.

Magistrála:
Standardní úprava (dvě stopy a široký pás) v dobré kvalitě, sněhu zde tak 20-25 cm.

Sníh výborný suchý, zmzlý, teplota lehce pod nulou, azuro. Lidí málo. Bufet na Alfrédce otevřený út-ne 10-16 hod. Vzhledem k současné sněhové bídě to hodnotím jako super výlet.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Vloženo 5.1.2020 21:20
ČHS - Švýcárna - Ovčárna a zpět. Stopa upravená ČHS - Švýcárna. Ze Švýcárny do Sedýlka muldy místy i 50 cm vysoké, o úpravě z 5.1. nemůže být řeči.
Sněhu dostatek, nad ČHS místy špinavo. Podklad měkký, takže ve stoupání z Kamzíku na Švýcárnu se tvoří koryto. Těsně před vrcholem na pravé straně (z pohledu soupajícího) rolba obnažila kus pangejtu a jeho části rozesela po trati (hlína + kamínky).
Úsek Švýcárna - Sedýlko neskutečně rozrytý od peších, ale v celé šířce. Osobně jsem viděl mašírovat přímo ve stopě skupinu pěších. V davu je síla, to se pak smí všechno. Úsek Sedýlko - Ovčárna naštětí dostatečně široký, aby i přes nájezd stáda černé zvěře zůstal rovnější pásek pro lyžaře.
Vloženo 5.1.2020 19:36
Vlastně krásně. Sobotní sněžení sice přineslo jen max. 5 cm sněhu. Přesto se vylepšily stopy už poněkud přemrzlé. Jeli jsem klasiku Červenohorské sedlo – Skalní tabule – Petrovka – Kamzík – Švýcárna. Na Praděd už je prý stopa dosti prochozená, takže Švycka byl cíl i borůvkovými sny. Zpátky na Petrovku a trošku neplánovaně dolů do Kout. Rolba jela do přeředpsodlední serpentiny (tedy jak je rozcestí Hřbety (800 m), dál jen vyšláplá stopa, ale jede to v pohodě dolů k Pelikánovi, lyže jsme vlastně sundali u mostu. Na to že v Koutech není víc než 10 cm tak dokonalé.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 5.1.2020 14:28
Sřítek,ráno -5°C,+10cm prašanu,po 9hodině projety obě stopy stopovačem od Alfrédky pod Zelené kameny,dolů ke Žlutému potoku jen prošlápáno,v poledne -2°C
Vloženo 5.1.2020 12:49
Byl jsem dnes s dětmi a strojově upraveno není ani podle mě nebude - málo sněhu. Jinak stopa od lidí na hlavní trase směr Hvězda prošláplá, občas jehličí, jinde netknuto. Na větší akce to není.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 4.1.: Dobrý den, nevíte, jsou-li již protažené běžecké okruhy na Skřítku?)
Vloženo 3.1.2020 18:09
Z Alfredky asi týden stará dvoustopa rolbou, místy s jehlicim ,na skate dnes dobré.Dole mlha mínus 3 nahoře plus slunečno inverze, až pod Ztracené dost snehu
Vloženo 3.1.2020 17:52
(Odpověď na dotaz uživatele Eli z 3.1.: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to vypadá ze Skřítku směrem na Alfrédku po magistrále na skate. Děkuju za případné info :))
Vloženo 2.1.2020 21:20
Nová Ves - Mravencovka - Alfrédka po zelené, až do 1000mnm pěšky (tzn. 5,5km), pak až na Alfrédku škoda kameňaček. Na Alfrédce to bylo lepší, směrem Pod Zelenými kameny prý dobré, aktuálně je tedy asi lepší vyrazit ze Skřítku směrem Pod Ztracenými kameny. Azúro, bufet na Alfrédce otevřený.
Vloženo 2.1.2020 17:04
Serak-Vresova studanka-Cervenohorske sedlo- na bezky nedoporucuji,stopa rolbou je jen mezi Sedlem a Vresovkou,snehu na hrebenech sice dost,ale i ta lidmi udelana stopa rozdupana od pesaku,misty bylo treba lyze nest,nedalo se jet.
Vloženo 1.1.2020 18:11
(Odpověď na dotaz uživatele Kateřina z 1.1.: Dobrý den,jak to vypadá na okruhu na Nové Vsi
Jel jsem druhou stranu od škaredé jedle na přehradu nad žlutým potokem . Málo snehu po cestě kamínky ,od rozcestí na Skřítek lepší ,směr Alfredka jsem ptal jedoucích svrchu a nahoře jsou rolbou stopy ,magistrála až k Ostružné. MirSit

Re
Vloženo 1.1.2020 8:22
Dobrý den,
včera kolem 7hodiny začátek na Skřítku,pak nahoru na hřebeny přes Ovčárnu Divokým dolem do Koutů...nahoře na nřebenovce sněhu soustu ale stopa projetá nebyla a pozor na dutiny pod sněhem /já šel sněžnice a nesmeky/ jinak myslím že z Vysoké hole na Pecný běžky a skialp úplně v pohodě...přeju hezký den
Vloženo 31.12.2019 17:18
Dnes z Hvězdy přes Kapitánskou cestu do Karlova. Cesta byla ráno zledovatělá, sněhu málo, nápadný bordel ve stopě a od sjezdovky Kopřivná už nesjízdné
Vloženo 31.12.2019 13:50
Dneska dopoledne Nová Ves - Mravencovka - Alfredka - okruh kolem Ostružné a zpět. Nad 1000 m. n. m. se da jet, jen misty jehlici ve stope - hlavne, kolem Ostruzne, doporucuji na ten okruh nejezdit. Pod 1000 m. n. m. docela bida, 2 - 3 cm ujeteho snehu, misty se da bruslit, misty jsme sli pesky.
Vloženo 30.12.2019 21:46
Ze Svycarny prez Ovcarnu na Jeleni studanku.Nejdriv pohoda, od Ovcarny dobrodrznejsi. Mimo stopu, ktera je hodne uslapana pesimi se to bori do boruvci. Ve vetsi rychlosti nebezpecne pri vyboceni ze stopy-videl jsem nekolik krasnych padu nosem napred. Jinak prekrasne pocasi, fajne odpoledne. Posledni sjezd k Ovcarne, lahudka. Dnes parada s cervankami na konec.
Vloženo 30.12.2019 21:32
Žďárský potok - Alfrédka a zpět
Sněhu minimum, zpočátku jen 2 cm, postupně přibývá. Cesta uježděná auty, běžkaři a ušlapaná chodci, ale projet se dá. Odraz hůlek z asfaltu. Stoupání k Zeleným kamenům trochu oraniště, ale alespoň je tu víc sněhu... Nicméně ve spodní části občas nějaký ten kámen vyčnívá. Bacha taky na pár odhalených odvodňovacích srážek. Sjezd tudy se ale s opatrností dá zvládnout. Od Zelených kamenů k Alfrédce celkem slušné dvě stopy, zřejmě upraveno skútrem včera. Tady se jede pěkně, stopa docela rychlá (od Žlutého potoka k Z. kamenům sníh vlhčí vatovitý). Od Kamenů pod Ztracenky stopa horší. Sněhu na vrstevnici asi 15-20 cm. Bufet na Alfrédce otevřený, teplota před polednem + 2°C. Celá trasa je určitě na horší lyže a pokud půjdou teploty nad nulu, bude spodní část kolem Škaredé jedle brzy zcela nesjízdná.
Vloženo 30.12.2019 18:41
Dnes pesi pruzkum Ovcarna-Praded. Snehu dost ale obcas stale nekde koukaji kaminky. Stopa pro klasiku v pohode ale vzhledem k silenemu mnozstvi netolerantnich chodcu na skate nema smysl. Parkovani na Hvezde a kdekoli v okoli kolem poledne. Autobusy na Ovcarnu preplnene, dle poctu lidi na zastavce na zpatecni trasu odhaduji, ze se do autobusu take vsichni nevesli. V Karlove Studance u Huberta pry lze jakz takz zaparkovat rano pred 9h, pozdeji uz problem.
Vloženo 30.12.2019 19:12
Hreben Ovcarna-Skritek (poZtracene skaly) v pohode. Od Jelenky dolu k Alfredce bylo tlapano sneznicema, tedy by melo jit v lese v pohode k Alfredce :)
(Odpověď na dotaz uživatele Viki z 29.12.: Je možné ze dostat z Ovčárny po hřebeni na Alfredku?)
Vloženo 29.12.2019 21:21
Dvoudenka 28-29.12.prejezd hrebene z Ramzove - Ch.sedlo - Praded-Skritek. Na hore snehu dost, i sjezdy z Keprniku, ideal. Ovcarna - Hole-Jelenka dosti hluboka stopa od pesaku ale vyborne. Mimo trasu se propada do ostruzini. Od Ztracaku dolu jiz jen pesky lezly kameny. Z opacneho smeru by slo na bezkach jiz od Skritku :)
Vloženo 29.12.2019 19:50
Žďárský potok ke Škaredé jedli pěšky, pak už se dalo na běžkách, nicméně stále je to na kameňačky. Od Žlutého potoka směrem pod Zelenými kameny je to o něco lepší. Na tu sněhovou bídu dobrý odraz a pěkné svezení.
Vloženo 29.12.2019 18:58
Dnes z Červenohorského sedla na Švýcarnu a zpět. Stopa byla vyfrézovaná a nebyla zničená. Sněhu bylo dost. Lidí na cestě také nebylo moc. Takže toto bylo fajn. Ale!!!! Již v 9:45 se tvořila kolona na parkoviště na ČHS. V koloně jsme strávili 45 minut, než jsme zaparkovali. Podle mne jsme chytli jedno z posledních míst ... ale je to jen můj subjektivní dojem. Další "kolona" se vyskytovala na Švýcárně. Fronta až ven. Takže za mne ... ať už ty svátky skončí :-)
Vloženo 29.12.2019 18:47
Rolba neprojela a asi jen tak nepojede (málo sněhu). Včera jsem byl Hvězda - Malá Hvězda (https://mapy.cz/zakladni?x=17.3420047&y=50.0795653&z=15&source=base&id=1931794) a byla to bída (poškrábané lyže).
(Odpověď na dotaz uživatele Simona z 29.12.: Ahoj, projížděl někdo Kapitánskou cestu, Karlov-Hvězda? Kolik je tam sněhu? Podle mapy bílých stop není projeto. Děkuji.)

O oblasti

Nejvyšším vrcholem celých Jeseníků je Praděd. Odtud se dá po nejznámější hřebenové lyžařské trase v Jeseníkách zamířit přes chatu Švýcárna na Červenohorské sedlo, pokračovat se dá i dále k vrcholu Šerák a do sedla Ramzová. Množství lyžařských tras ale najdeme také u středisek níže pod Pradědem, jako jsou Malá Morávka, Karlov nebo Karlova Studánka. V případě příznivějších sněhových podmínek se dá lyžovat také v blízkosti největších měst v oblasti, kterými jsou Šumperk, Jeseník nebo Vrbno pod Pradědem.

Podívejte se na video a popis výletu z Červenohorského sedla na Ovčárnu.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Jeseníky