Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná…

Číst celý text

Členění oblasti Jizerské hory

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 3 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 7.12.2021 22:44
Korenov - Flamberka a tak nejak okolo 27km. Snehu dost a uprava par hodin pred jizdou. Po nekterych kouskach jsem jel prvni. Jenom na par mistech koukaj vetve nebo hlina. Snih je dost mekky a tupy, moc rychle to nejelo. Ale jinak super prvni sklouznuti. Priste uz Jizerky
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 7.12.2021 16:42
Dobra zprava,to jsem vubec necekal,po dohode s LCR je na zitra prvni uprava trati, cca 70km, hlavne po trati padesatky Bedrichov - Jizerka a zpet plus nastup ze Souse.Pojedou dve "setrne" rolby s gumovymi pasy. Tak hura do stopy.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2021 14:59
Na Smědavě -4o, hezky.Parkoviště uklizené, silnice vypluhovaná a posypaná.Na trati Smědava-Mořina jen 10 lyřařů, stopa na klasiku pořád jde, ale lepší by byla úprava.Po poledni se vyjasnilo a byla to paráda.
Tak jezděte
11:34
11:51
12:25
12:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2021 11:47
Ahoj, napsal jsem dotaz na https://www.facebook.com/bilestopy a odpověděli, že dolaďují smlouvu, ale úpravy se na bílých stopách snad brzy zobrazí. O úpravách informují Poláci zde: https://www.facebook.com/biegpiastow/ nebo zde: http://bieg-piastow.pl/aktualnosci ale mapa bilestopy.cz je o dost přehlednější.
(Odpověď na dotaz uživatele Kata z 6.12.: Ahoj, netušíte někdo, proč úprava v Jakuszycích není zaznamenána v bílých stopách? Loni to tak bylo...)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 6.12.2021 14:13
Na Smědavě na parkovišti jen 4 auta, přibylo 3cm sněhu, teplota -5o.Na trati Smědava-Mořina jsem potkal celkem 8 lyžařů, včerejší stopa na klasiku je dobrá i když jemně sněžilo.
Tak jezděte, kdo můžete.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2021 10:59
Perfektní úprava. Dolu na Orle možná trochu horší na klasiku, ale skate na jedničkový lyže. Na zítra hlásí další úpravu.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 6.12.2021 0:17
Mockrát děkujeme za úpravu tratí kolem Štěpánky. Projeli jsme skoro všechny :-) Vzhledem k tomu, že od Bedřichova až po Jizerku zatím úprava žádná, bylo kolem Štěpánky opravdu HODNĚ lidí. Všude upraveno pro skate i klasiku. Na začátek prosince naprosto parádní svezení!
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 5.12.2021 21:21
Dnes jsem v rádiu slyšel info, že příští týden má jednat OPS s lesy ČR o ukončení těžby, lesy ČR musí dát povolení k úpravě tratí, tak snad brzy bude vše upraveno. Jinak na skate to je z Bedrichova na Novou Louku, z Nové Louky na Hřebínek to jde ale je to boj, vyjete koleje od aut, z Hrebinku po Nové cestě do Kristianova je vyslapana stopa na klasiku, skate nejde vůbec.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2021 17:39
Kolem Kořenova, na skate i klasiku bezva. Dal jsem 20km, sněhu skoro všude dost, jen místy koukala tráva + sjezdy, kde se pluží, byly občas vydřené. Úprava stop dobrá, jen trochu nasněžilo přes to. Příjemné svezení.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 5.12.2021 15:56
V poledne klasicky okruh Bedřichov - Knajpa a přes Hřebínek zpět. Sněhu fůra, nahoře chumelenice. Od Kristiánova 1 vyšlapaná stopa, za Máří až na Novou Louku rozryto od aut.

Knajpa i Hřebínek zatím zavřeno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2021 15:31
Ráno v 6.00 výjezd z Bedřichova - Nová Louka - Kristiánov - Točna Hřebínek - Bedřichov. Krásně jsem si klasikou prošlápnul stopu - sněhu hromada, nikde nešly hůlky na podklad. Mezi točnou a Hřebínkem trochu rozryto od lesáků jinak to po celé délce mohl krásně najet alespoň skútr!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2021 14:39
25 ks skatem kolem Štěpánky. Díky, díky, díky. Trasa přesto, že v noci chumelilo, na skate perfektní. Je smutné, že Míra z kiosku musí suplovat práci Jizerské ops. Tato organizace byla zřízena pro účel úpravy a údržby stop. Je to JEJICH PRÁCE ZA ÚPLATU. Nevěřím, že v dnešní době nelze zavolat z pozice ředitele ops řediteli Lesů, a normálně se domluvit, kde nebudou jezdit, naložit skůtr na vlek, a zabezpečit např ze Smědavy to, co dělá nadšenec z kiosku. Takže doufám, že si to někdo z J ops přečte, chytí se za nos, a místo hlášek typu už se strašně těšíme, až se potkáme ve stopě, zvedne zadek, a začne improvizovat. Nejsou to jednotky nadšenců, ale stovky lidí, kteří už se ve stopách pohybují. Děkuji.P.S. pro rýpaly -také ops přispívám.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 5.12.2021 14:24
Jak psala Petra, tak Míra z kiosku projel dnes opět několikrát na skůtru Smědava-Mořina a udělal 2 pěkné stopy.Bylo to třeba, protože napadlo dalších 5cm sněhu.Dnes bylo více lyžařů než včera a všichni ocenili bezvadné podmínky na klasiku.Teplota -1o, jemné sněžení.Je pravda, že v minulých letech byly tratě projížděny skůtrem , což bylo méně finančně náročné a stačilo to při malé vrsrtvě sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2021 13:52
Z Jizerky na Smědavu upravena krásná dvoustopa skútrem. Dál se dá taky- Předěl atd vyjetá stopa. Nádhera ! Děkujeme obsluze z kiosku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2021 13:29
Dopoledne z Bedřichova. Sněhu všude dostatek, úprava žádná. Za těchto podmínek jezdíval minimálně skútr. Na skimapě se to zelení i ve sněhově chudších oblastech a Jizerská ops mlčí a dává prostor spekulacím. Např. že jí úpravy nemohou povolit Lesy. Bylo by pro Bureše nepříjemné, kdyby jeho tatry se dřevem ničili později stopy? Je to škoda, tento sníh mohl posloužit alespoň někde jako dobrý základ do Vánoc. I krátká obleva může vrátit sníh na nulu..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2021 12:00
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 4.12.: Ahoj! Nevíte, zda a jak na hranicích kontrolují "bezinfekčnost" na kovid?
Oficiálně potřebujete k překročení PL hranice jeden z těchto tří dokumentů - (vždy v PL nebo ENG)
1. potvrzení o očkování
2. potvrzení o prodělání nemoci
3. test na COVID-může být PCR nebo antigenní - ne starší 48 hodin

Ve skutečnosti - nikdo nic nikde nekontroluje (v posledním týdnu jsem 6x překračoval hranice PL/CZ - pokaždé na jiném přechodu). Nicméně v PL nyní dost na jakákoli opatření kašlou (vyjma tedy nošení roušek).

Pokud by tam tedy někdo stál a kontroloval a nebudete mít u sebe vůbec žádný papír, tak musíte oficiálně do 14 denní karantény. Takže kdyby teoreticky tato situace nastala, tak bych se otočil zpět a jel do Harrachova.

source: https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html
Jakuszyce a okolí
Vloženo 4.12.2021 23:57
Trasy z Kořenova směrem na Paseky bezvadně upraveny na skate + jedna stopa na klasiku. Na několika místech se trochu objevoval podklad, a sjezdy to ještě chtělo jet zvolna, ale jelikož právě chumelí, tak to bude po další úpravě super.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 4.12.2021 21:14
Odpoledne klasicky, ze Stadionu přes Novou louku na Blatný rybník, sněhu jakž takž, stopa rozbitá, ale dalo se. Od Kristiánova přes Rozmezí na Čihadla sněhu mraky, ale neupravené, hůlky se bořily fest, ve vyšlapané stopě to skoro nešlo. Dál na Žďárek jedna použitelná stopa, trochu adrenalin při sjezdu na Oldřichovskou silnici, tam opět jedna stopa, naštěstí sněhu míň a ztvrdlý, takže šla soupaž přes Točnu na Hřebínek. Na Novou Louku jedna stopa uprostřed /díky! všem, co mě nechali projet/ se ztvrdlou vrstvou na hůlky. Zpět Stadion. Bez klistru to nejde, Swix Nero 0 až -7 byl fajn. Ale aspoň něco!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2021 20:56
Jakuszyce byly odpo dost rozslapene od pesaku mistama urolbovano polským stylem,tzn. boruvci,tráva občas kouka ze stopy i mimo ni.Nejlepsi k lomu.Samaljot a spojky kolem s trochou travy a boruvci.Od Orle na Dzial koleje od aut jako obvykle.Na začátek prosince,ale i tak vyborne
Jakuszyce a okolí
Vloženo 4.12.2021 19:54
Odpovídám na Jakusyce. Velmi dobre na aktuální podmínky. Hlavní trasy byli protažené.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 4.12.2021 15:08
Skol. Sobota dopo: nakrouženo kolem štěpánky cca 20 km, klasika, fialový swix. Start z Kořenova (parkáč pro cca 40 aut, zatím zadax). 200 m do stopy: Flamberka spíš na SK, stopa první 2 km kousek je a kousek není, ale dá se soupažit, pak už parádní stopa, byť občas zrcátková a ustřelovalo to. Přes Bosnu koleje od auta, 300 m, ale průjezdné, tak pozor, Dále čím výše, tím lépe na klasiku. Nejlepší jsou "horní" dvě kolečka: od Turnovské chaty směr Kapradník a Hromovka. Zde fakt luxus, jak na KL i na SK. Celkově úprava 1, podmínka 1-.
Howgh Ben
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 4.12.2021 13:39
Jizerka-Smědava, sněhu dost, CLA ok, SKA jen s obtížemi. oranice, neupravená.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2021 13:18
Opět ideální podmínky na lyžování.Na Smědavě v 11hod. volné , uklizené parkoviště, teplota -3o, bezvětří , nesněžilo.Kupodivu málo lyžařú ,což je škoda, že lidi nejezdí více.
Vzhledem k výborně upravené Promenádní jsem jel ze Smědavy po Promenádní na Mořinu,Trať je široká, jako by tam projela rolba, většinou 2 stopy, ale možné i bruslení .Zkoušel jsem jet z Mořiny k Panskému domu, ale je to špatné, je tam málo sněhu, tak jsem se vrátil zpět na Mořinu a po stejné cestě na Smědavu.
Na trati jen usměvaví lyžaři, se kterými jsem se zdravil a mnozí mi děkovali , že je informuji o situaci na trati.
Tak hlavně jezděte, jak můžete a neseďte doma.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2021 13:14
Byli jsme se podívat dnes ráno 8.30 a bylo pouze utazeno od rolby. Stopy na klasiku žádné. Nakonec jsme jeli na Štěpánku a tam bomba.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 4.12.: Nevíte jak to v Jakuszycích vypadá? Podle bílých stop ještě rolby nevyjely a upravené nic není.)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 3.12.2021 20:41
Dnes Bedřichov-Hřebínek-Máří-Kasárenská-Hraniční-Promenádní-Jizerka. Na Hřebínek OK, akorát od Nové louky koleje od lesáků. Téměř celý úsek Máří-U Studánky je sice vyšláplá stopa, ale v hlubokém sněhu. Bruslení / soupaž jen pro otrlé povahy. Milovníci romantiky a oldschoolový pravověrní klasici s bambusovejma holema a talířema místo košíčků si ale budou chrochtat. Pak už tvrdší podklad (projeto skútrem), Promenáda parádní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2021 19:33
Kolem Štěpánky BOMBA. Jak už bylo zmíněno, od Chaty Hvězda po Staré silnici k Pašerákovi je to brutus na klasiku stopa je. Jen bych napsal postřeh: parkoviště za Pašerákem bylo dnes odpol. asi ze 70% plné. Zítra bude ještě plnější. Ale kdo si sebou vezme lopatu, může si vyházet místo nad Rejdickou sjezdovkou u silnice. Bohužel není rejdické parkovací stání zatím vyklizené.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 3.12.2021 18:55
No dnes od 13.00 h. jsem se musel přesvědčit, podle předchozí zprávy zde, jak na Promenádní. Fakt je to na CL paráda.Míra z kiosku to ještě po Promenádní projížděl od kiosku do půlky mezi bunkrem a Mořinou vedle stopy.Jestli tam nevyhrál stopu tak to taky půjne na skate.👍
Jináč je projetá luxusně cesta Flamberka kolem Štěpánky ( od Vyhlídky v Kořenově směr Paseky) a to jak na Skejt tak i CL. Tak si užívejte.🤓
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2021 18:33
Okolo Štěpánky (tj. mezi Kořenovem a Pasekami) je upraveno přes 20 km tratí. GPSka Bílých stop místy nebyla zapnutá a já projel vše, takže co vše je upravené je vidět na mém GPS záznamu na https://www.strava.com/activities/6338729581. Že v mém záznamu chybí sjezd z rozcestí Pod Červeným kopečkem na Závršek je správně, jistě významný kus cesty jela rolba jen "nahrubo", tak jsem to otočil (a ze spoda už nezkoumal, kam až se dá dojet po manšestru. Stopa na klasiku chybí jen na minimu míst, kde by dávala smysl.

Lyže jsem vzal své nejlepší, teda pro lépe vybavené lyžaře to jsou dvojkové a to je asi správná volba, i když při troše opatrnosti je to i na nové lyže. Vyloženě mizerné úseky nejsou žádné, slabší tyto: od Pasek po Staré silnici ke Hvězdě/Turnovské chatě doporučuji jen na klasiku a jen směrem nahoru (pás pro bruslení je dost rozdupaný). Asi 500 m od Závršku směrem na Kořenov je projeté autem, viz foto. A kdo bude sjíždět od Hvězdy ke Kořenovu po loukách a pojede do zatáčky před ohradou v plné rychlosti, tak asi půjde k zemi, pač tam je pár metrů projetých rolbou jen nahrubo. A nahrubo je dle očekávání i bažina na okraji Kořenova, ale přejet se dá v pohodě.

Parkoviště v Kořenově s polohou viz 1. fotka na mapě je zatím zadarmo, automat (50 Kč na den, bere jen mince, vrací) je zatím mimo provoz.
10:14
11:14
11:14
12:25

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 3.12.2021 16:26
1. běžkování po 1. úpravě mezi Pasekami n. J. a Štěpánkou - zmrzlý sníh, pěkná stopa pro klasiky a manšestr pro bruslaře.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 3.12.2021 13:47
Dnes to nemělo chybu.Na Smědavě -5o, jasno, slunečno, bezvětří.Parkoviště vzorně uklizené , obsazeno z poloviny.Míra z kiosku z Promenádní upravil strojově stopu ze Smědavy po Promenádní na Jizerku a odbočku na Jezdeckou.Poděkujte mu až půjdete k němu do kiosku.Má otevřeno , Smědava je zatím zavřená.
Jel jsem okruh Smědava-Promenádní-spojka na Jezdeckou-Jezdecká-cesta pod Černým vrchem-Hraniční-silnice na Smědavu.
Jak jsem psal tak perfektní stopa po Promenádní směr Jizerka je stopa vlevo, ale při sjezdu i když jsem byl v protisměru, tak mi všichni s úsměvem uhýbali, protože věděli, že je problém opouštět stopu.Sjezd po Jezdecké obtížnější a dále po cestě pod Černým vrchem nepravidelná stopa uprostřed, ale vzhledem, že povrch byl tvrdý, tak se dalo jet po kraji a nebořilo se to.Pokud přejede více lyžařů, tak to bude lepší.Na silnici na Smědavu je stopa vpravo.
Bezvadné , zatím nejlepší letošní lyžování, tak jezděte, i když se má zítra počasí pokazit.
10:46
10:46
11:06
11:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2021 11:10
Tratě okolo Štěpánky: po prvních 5 km jsem z úpravy ve čtvrtek večer nadšen. Stopa na klasiku zatím skoro všude je, na skate pohledem klasika krásně tvrdé na to, že jde o první úpravu.

Parkoviště v Kořenově odhrabáno dnes v době mého příjezdu.

Další info večer.
10:14
10:28
10:51

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 2.12.2021 18:50
Ahoj, koukám podle map, že je upraveno kolem Štěpánky. Dejte někdo info jak to vypadá. Pokud to půjde, zítra si tam sjedu.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 2.12.2021 18:31
Stadion-Louka-Hrebinek-Točna-Kristianov a zpět na stadion.
Na Louku ok, z Louky na Hřebínek jsem prošlapaval stopu uprostřed, po krajích vyjeto od kol těžařů. Hřebínek až Kristiánov stopa jakž takž, dá se to, ale svezení moc ne, spíš boj. Na Kristianove jsem hodil držku, projížděl tam týpek v SUV - povodí Labe. Hůlky jdou na asfalt. Počkám až připadne. Na dvojky lyže klasikou ano, skate vůbec.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2021 17:28
Stadion > Kristiánov > Knajpa > Souš.
Ze stadionu na Kristiánov stopa hodně rozbitá, u Blaťáku občas ze spoda taje. Z Kristiánova na Knajpu luxusní svezení. Z Knajpy na Soušskou silnici jsem to produpal, ale skrz ledovou krustu to nešlo moc rovně. Tímto děkuji, že to Honza 1949 zarovnal. Na Souš ve stopě po skútru docela fajn. Zítra znovu, první sklouznutí nebylo vůbec špatný. :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2021 17:15
Dnes odpoledne z Jizerky po Promenádni kolem kiosku"otevřeno"na Smědavu a zpět krásná stopa 😊
13:33
13:33
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2021 15:50
Dnes bylo podstatně lépe než včera.Na Smědavu čistá silnice posypaná.Na Smědavě -0,5o, polojasno, na parkovišti 4 auta.Parkoviště ještě neupravené, doporučuji si vzít s sebou lopatu.
Jel jsem po silnici a poté po Kasárenské na Knejpu.Kasárenskou jsem musel prošlapovat celou cestu,byla tam jen neppravidelná stopa po 1 lyžaři, kterého jsem potkal.Z Knejpy poté parádní stopa na Rozmezí a pokračovala stopa směr Bedřichov.Při zpáteční cestě jsem se nechal zlákat od Knejpy stopou po skůtru na Smědavu.První část byla bezvadná , ale problém byl v závěru cca 1/3 sjezdu, kdy stopa po skůtru je velmi ůzká na plužení a vedle stopy byla zmrzlá krusta, tak byl problém zbrzdit lyže,Je lepší vystoupat příště nejdříve zs Smědavy na Knejpu a poté se vrátit po Kasárenské.
Hlavně jezděte lyžaři, sněhu je dost a pomozte se stopami.
11:17
11:46
12:27
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 2.12.2021 21:07
Prosím, jak to vypadá na Stěpánce ? Je už prý upraveno 😊 Nemá někdo info ?
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 2.12.2021 12:22
Ahoj, dejte pak vědět, jak je to na hranicích s kontrolami covid dokladů. Užijte si první sníh ;-)
Zodpovědět Jakuszyce a okolí
Vloženo 1.12.2021 15:02
(Odpověď na dotaz uživatele David z 30.11.: Zdravím , mohu se zeptat opsky, jestli je nějaká šance na strojovou úpravu na víkend, popřipadě už v pátek? Ptám se jako bruslař, tak jsem zbědavý, zda bude úprava možná jak kvůli dostatku sněhu i případných lesnických prací? A případně kde? Moc děkuji za odpověď , i kdyby byla negativní. :))
S úpravou na tento víkend určitě nepočítejte, max projedou stadion a kolem něj. Ale Jakuszyce vyhlásili nějakou menší úpravu na sobotu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2021 13:54
Dobrý den,
pokud jste zvykly na Jeseníky, tak převýšení nemusíte skoro vůbec řešit. Jizerky jsou 1. mírnější, 2. skvěle upravované. Já sám jsem z Moravy a Jeseníky znám na běžkách dobře včetně lokality Paprsek, ale Jizerky jsou někde úplně jinde. Je to ráj běžkařů v ČR. Celkem pěkné nástupní místo je nádrž Souš, ale dá se i Bedřichov. Myslím, že je to asi jedno. JIZ 50 bych se nebál. 1.otázka zda bude. 2. hlavní tratě jsou zavřeny sobota a neděle. Vy tam jste do pátku. SKOL
(Odpověď na dotaz uživatele IV z 1.12.: Dobrý den všem,
potřebovala bych poradit kam na jarní prázdniny (4.-10.2.)na běžky s dětmi v Jizerkách. Jsme z druhého konce Moravy, Jeseníků už máme celkem dost, chceme zkusit jiný kraj. Kluk 8let, druhý borec 13let, jsou závodní cyklisti a stáli na tom loni podruhé, ale bylia jsou nadšení, najeto tak 150km. Termín prázdnin těsně předchází Jizerské 50, má tam smyls jezdit v tento čas a kde se dá dobře pojezdit bez nějakých velkých převýšení? Kdyby náhodou, máte typ i na Krkonoše ve stejném duchu?
Mockrát děkuji a sportu zdar!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2021 12:48
Na Smědavě v 11hod pod nulou, silné sněžení , na parkovišti jedno auto.
Sněhu je dost, přes 25cm, ale chybí lyžaři, aby ušlápli stopy.Sám jsem to nesvedl, jel jsem po vyjetých kolejích ke kiosku na Promenádní a dále po Promenádní jsem nepokračoval, je tam přes 30cm prašanu a je třeba více lidí na úpravu.Jezdil jsem několikrát jen úsek Smědava -Promenádní a snad se zítra objeví více lyžařů, aby pomohli se stopami.
Tak jezděte lyžovat.
10:30
10:31
10:55
10:56

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2021 7:36
Ahoj, Jakuszyce plánují na sobotu první úpravu:-)
Jakuszyce a okolí
Dotaz Vloženo 1.12.2021 23:46
a výhodou jizeriek je prepojenie s jakuszycami, kde je prevýšenie ešte slabšie, počet trás parádny a spojenie vlakom nemá chybu..kto chce byť kdesi v strede cz-pl ,tak si nájde ubytko napr. v korenove...
verím že lockdown mi nezabráni prísť v prosinci aspoň na týždeň...
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2021 10:43
Noční lyžovačka 21:30 - 23:00 z Nové Louky, až na Kristiánov ujeté autem, nahoru na Pod sedlo Holubníku pěkná ochotnická stopa, Panelku až na Točnu jsem si prošlápnul, na Hřebínek ochotnická stopa a z Hřebínku ujeté autem. Byl to vlhnoucí prašan, jen na klasiku, bralo to modré sádlo. Děsně fičelo. Sníh na ničem neleží, při dynamičtějším odšlápnutí riziko úpravy hrany lyže asfaltem :-). Parkoviště v Bedřichově zatím jede za taxu 100Kč/den.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2021 10:30
V 16 hodin z Bedřichova na Novou louku, Hřebínek a Točnu.
Překvapivě hodně sněhu, lyže neodnesly ani 1 škrábanec. Mezi NL a Hřebínkem probíhá těžba dřeva - potkal jsem harvestor. Z Hřebínku na Točnu už téměř nikdo, z Točny na Bílé Buky (malý okruh) nebylo projeto vůbec. Sníh byl spíše mokrý a jel jsem na skinech. Myslím, že nahoře to už vydrží i současnou menší oblevu, a pokud dostatečně připadne, první úprava alespoň na skate by mohla být za rohem. Stadion byl navíc utažen na skate.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2021 21:03
z Louky -2 °C asi 15 cm skoro prašanu výše možná 20 cm, vzal jsem skate, ale to byl omyl, částečně soupaž v kolejích od lesáckých aut, od Hřebínku na Máří už jen prošláplo, skate šel jen místy a u mě to bylo o třísla... ideální na klasiku.Myslím , že by to šlo utáhnout rolbou na placato, nebo aspoň skutrem, ale lesáci sváží dřevo, takže máme smůlu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2021 21:02
Na první lyžování super podmínka cca 15-20 cm sněhu. Z Nové louky na Hřebínek projeto lesáckým autem, takže stopa spíš žádná, ale jet se dá (na bruslení hoodně hluboké, i když nějaký odvážlivec se našel), z Hřebínku pod Žďárek už jen stopa od lyžaře ze začátku lepší, pak hodně zafoukané.. Pod Žďárkem jsem to otočila - nahoru už stopa úplně zavátá.. Z Točny na směrem Panelku žádná stopa nebyla.. Do rána to ale asi hodně zafouká a zapadá a je otázka, jestli bude zítra spíš pršet nebo sněžit..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2021 14:17
Smědava ve 12 hodin minus 2, 15cm navlhlého prašanu, ve stopě po skútru k Montanii a zpět na začátek dobré sklouznutí, hůlky se propadaly na asfalt ale jinak bez problémů, mimo tuto trasu jen stopy od pěšáků nebo čtyřkolek
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 30.11.2021 14:10
Zdravím kamarádky a kamarády, nadšence úzkých prkének.Tak dnes ráno od 08 první prašanková vlašťovka ze Souše. Teplota -3 na Knajpě -4. Je to klidně na 1 lyže klasičky.Po silnici 20 čísel ,na Kasárenské 30 cm.A padá,padá.Ráno ke Studánce již po zapadané stopě z večera nějakého běžkaře v prvém sledu.Na Kasárenské jsem potkal proti jedoucí les.auto. Sice mě pak kotníky o sebe občas škrtaly a s rovnováhou taky na štíru,ale stopa po vozidle skluznější.Při spáteční cestě po mě již zapadáno, ale od Studánky k Montánii projeto jejich zásobovacími saněmi.Tak dobrý. Tímto taky zdravím Honzu 1949.Všem pevné zdraví.Tak vyražte.Čus
7:54
8:27
8:41
9:09

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2021 9:56
Ahoj, tak take koukam na kamery, myslim ze uz to jde z Bedova, cekam na prvni zpravy z magistraly, uvidime, kde budou lesaci a co si zase projedou. Bohuzel dva dny bude obleva ale na vikend a dale to vypada dobre. Tak do stopy, piste, sezona zacala.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2021 9:31
koukám na kamery jizerské ops http://webkamery.gc-system.cz/camera.php?img=_data/bedrichov5/bedr5.jpg&koment=Bedrichov%20-%20stadion a první běžkaři jsou ve stopě, už se těším na víkend
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.11.2021 20:53
Rozmezí ukazuje 15 cm, tak o víkendu něco zkusíme :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Pritel hor z 29.11.: Hola,hola, nová běžecká sezóna volá..)
Bedřichov a Jizerská magistrála

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa. Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Členění oblasti Jizerské hory