Jizerské hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2022/2023

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jizerské hory ze zimní sezóny 2022/2023. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jizerské hory - aktuální zprávy

Vloženo 26.1.2023 18:51
Okruh Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Bílé Buky - Hřebínek - Nová Louka - Bedřichov. Umrzlé, upravené, nikde žádný problém.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2023 17:58
Z Jizerky na Mořinu vytátá místa, ale jde objet (s opatrností lze i sjíždět). K bunkru pěkné, na Vlašský hřeben nic moc - uplužené a lezou kameny. Dolů tudy je to o odření běžek - nedopoporučuji. Lépe je využít cyklotrasu 3022 na Promedádní, kde je stopa luxusní (a nejlepší v okolí Jizerky). Knížecí včetně Hraniční a Soušské ke Smědavě velmi pěkná. Dál jsme jeli osmičku přes Předěl. Zde sice jen vyšlapaná stopa, ale povětšinou (vyjma prudších rozplužených úseků) pěkná. Sníh kvalitní prašan a hlavně je ho tu hodně, odhadem ke třiceti centimetrům. Škoda, že OPS tuhle část neupravila, na druhou stranu jsme potkali minimum lidí. Jizerská silnice už umydlená, ale dojet se dá v pohodě až na Jizerku (na loukách pod Pešákovnou několik vytátých míst).

Oproti dnům minulým celý den mlha, ale bezvětří. Teplota cca -5°C.

Ještě na doplnění.
V úterý jsme jeli okruh kolem Protržené přehrady a kousek (Pašerácká cesta) byl poničen teréňákem. Stopa zůstala povětšinou netknutá, v bruslařdkém pásu ale zůstaly koleje, naštěstí díky nižší vrstvě sněhu ne příliš hluboké. Jinak je tahle trasa slušná, jen od Mariánskohorských boud směr Kneipa rozbředlý sníh s vytátým místem na začátku lesa.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2023 14:27
Na Smědavě -3°C, mlha.Jel jsem po silnici ke kiosku na Promenádní a dále na Mořinu, po Jezdecké a cestě pod Černým vrchem zpět.Tratě jsou ve velmi slušném stavu jen na posledním stoupání k bunkru je více náletů pro klasiku v obou stopách.Jezdecká je sjízdná, ale už je to na hraně.Snad něco co nejdříve připadne.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2023 17:41
Včera projeto. Vzhledem k velké frekvenci běžkařů stopy umydlené, místy chyběla na jedné straně úplně. Pod stromy nebo na přímém slunci stopy zledovatělé nebo rozbředlé. Spíše jde o kratší několikametrové úseky. Sjízdné vše v pohodě včetně Blaťáku a Máří. Nejlepší stopy v horních partiích.
(Odpověď na dotaz uživatele Vasek z 26.1.: Prosím o info nevíte jak vypadá velký kolečko ? Nová louka - Hřebínek - Čihadla - Rozmezí - Nová louka)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2023 21:49
Pro Báru: Jel jsem od hájovny , jen prvních cca 300 metrů je už dost podezřelejch a jakoby místy prokukují nečistoty, pak už to bylo dobrý, ale sněhu málo, tak se to může měnit. Dál směrem na knejpu nebo i po pašerácký v pohodě. Měl jsem béčka.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 25.1.2023 20:43
Dobrý den, měl by někdo informace jak to vypadá na Marianskohorskych boudách a okolí? Lze použít A lyže? Dekuji
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2023 18:31
U elektrárny je opravdu dost sněhu. V pondělí byla v Rudolfově hustá mlha a dnes odpoledne taky lehká mlha. Slunce se v lednu v tomto studeném údolí dostane jen na pár úseků a sníh se lépe drží. Dá se tam nastoupit od závory. Ze začátku je cesta trochu hrbolatá, ale po 500m se to zlepšuje a jsou tam stopy na obou stranách. Když jsem se vrátila, bylo to uprostřed už mnohem lepší pro bezpečný sjezd. Žádný led, žádné jehličí, větvičky atd. Jela jsem taky podél kanálu a bylo to nádherně zasněžený. Občas vykukují kořeny, ale to nevadí. Stezka pro nadšence. Díky za výborné občerstvení na Maliníku. Pokud nemusíte nutně běhat každý den a nepotřebujete tolik slunce, jsou tyto stezky pro vás tak akorát.
13:41
13:41
13:42
13:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2023 16:08
Opět parádní počasí a super lyžování.Jak jsem včera nabádal lyžníky, aby přijeli si užít pěkné počasí a bezvadnou lyžovačku, tak vše vyšlo na jedničku.V noci bylo na Smědavě -11°C a na Jizerce -17°C, ale sluníčko ohřálo během dopoledne vzduch a v poledne bylo již na nule .Stopy byly opět rychlejší a jelo to velmi dobře.
Jel jsem ze Smědavy po Kasárenské na Knejpu a Rozmezí a poté zpět po Kasárenské a odbočil jsem po Pašerácké na Protrženou přehradu.Nenašel jsem informaci, že Pašerácká byla upravená jak na klasiku , tak i skate a byl jsem příjemně překvapen pěknou úpravou na obojí a jelo to samo.Po Pašerácké a Kasárenské jsem se vrátil zpět na Smědavu.
Je škoda, že ještě nedošlo na úpravu osmičky na Paličník, ale snad o víkendu k tomu dojde.
Jinak oproti mlze a nízké oblačnosti pod cca 600m to byla paráda.
Tak jezděte,přes víkend má ještě něco připadnout, tak uvidíme.
12:33
12:38
12:39
12:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2023 15:51
Dnes v 6:30 Bedřichov centrál,úplně prázdné na teploměru -7stupnů,jel jsem skate a směr Hřebinek-Ždárek-Knajpa a zpět,sněhu není úplně moc,ale super upravené a tvrdé,jelo to dosti rychle.Doufejme že ještě něco připadne
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2023 11:35
Na Famberce sice jehlici a misty drobne vetvicky,ale komplet bila stopa.Na Bosne jedno misto uplne vytate a dalsi brzy budou,cestou od Prdku pod Turnovskou chatu pri vjezdu do lesa misty trci velke kameny,kolem Stepanky ok,louka nad Prichovicemi ok,sjezd do Korenova loukou ok,ale ve stope prvni vytata mista.Bylo slunce,inverze,coz situaci zhorsovalo,pokud nenasnezi,vikend bude problematicky.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 25.1.2023 8:08
Druhá odpověď Vlaďce, z webu Jizerské ops 24.1:

ODPOLEDNE UPRAVIL SKÚTR TRASY U ČERNÉ NISY
Stopa pro klasiky je z Maliníku přes kanál, pod Černou Nisou, Rudolfov, elektrárna - Závory - Pod Olivetskou horou.

Jinak - sjížděl jsem v úterý na stadion po pětce (od Buku), pro mě, "polochromého", - mnohem lepší sjezd (nezledovatělý) než v pondělí po magistrále.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2023 6:57
Odpověď Vlaďce. K elektrárně bych určitě nejezdila. Není tam dostatek sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2023 20:56
Dnes naprostá nádhera, v 10 skoro plný parkoviště, ale od Nový louky tradičně po trase Jiz50 pohoda, sníh super. Na Knajpe narváno, ale po Kasárenský a Jezdecký opět klid😊Pozor na sjezd k bunkru, málo sněhu, led a kamínky, nebrat! Jizerka překvapivě dost špatné podmínky, skoro jak na jaře, sjezd na vydřený louce, nic moc, tam musí napadnout, jinak to bude špatný…Od Smědavy dobrý, překvapivě dobrá i severní hrana, jen to asi už bude chtít úpravu, díky moc!😊Od Hřebínku přes Olivetskou výborný, nula lidu! K Buku v pohodě, sjezd na stadion opatrně, spousta lidí, rychlý, a zítra zase bude nával, bo bude zase azůro!😎SKOL!!!😊
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 24.1.2023 18:33
Nevíte někdo, zda lze bezpečně sjet k elektrárně? Děkuji za odpověď
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2023 15:36
Na Jizerkách Azuro, azuro , oproti pohledu z Frýdlantska, kde je mlha a hory nejsou vidět. Na Smědavě 0°C a bez mráčku, nejkrásnější den na lyžování v letošním roce.Jel jsem ze Smědavy přes Paulovu paseku na Knejpu, Rozmezí ,na Sněžné věžičky a po Kasárenské zpět.Stopy na trati perfektní, jeli lépe než včera.Cesta z Rozmezí na Sněžné věžičky je hluboký sníh, kerý se lepil , ale byla to turistický výlet k oblíbeným věžičkám.
Zítra by mělo pěkné počasí podle Kláry vydržet, tak jezděte.
11:54
12:03
12:18
12:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2023 10:20
Dnes opět azuro, tak šup do stop! 🙂. Dnes bez upravy, takže pro skate lepší a pro klasiku už celkem vykvrdlané. Hlavně v blízkém okolí Bedřichova. Pozor na předposlední sjezd k Bedřichovu. Ve stopě šusem je to tam jen pro zkušené( led) Obecně stopy rychlejší než včera. Skiny už trochu podkluzujou a musí se víc prošlapovat odraz. Nedoporučuju. Sneslo by to asi i klister
10:01
10:02
10:13
10:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2023 17:33
Na Souši méně sněhu - bodá se do asfaltu. Čím výše, tím lépe. Asfalt nelezl nikde, Stopa (v pondělí) pěkná. Kasárenská hodně slušná i včera. Štolpišská taky OK, jen u Smědavy vytátý kousek cca 20 metrů.

(Odpověď na dotaz uživatele Mirda z 26.1.: Nevíte, jak to vypadá ze Souše ke Knajpě?)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Dotaz Vloženo 24.1.2023 10:30
Ahoj, je to z Bedrichova na acka? Predpokladam horsi mista okolo Blataku, z Kristianova nahoru na rozmezi, Stolpisska. Ale krome toho, by to vsude melo byt ok, ne?
Diky!
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2023 23:00
Dnes dopoledne Jizerka, Smědava, Promenádní. Jel jsem skiny a držely dobře, kámoš jel modrý extra a nic nepřimazával. Doporučuji B lyže. Měl jsem áčka a přes velkou opatrnost jsem si něco na skluznici odvezl.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 23.1.: Prosím, mohl by někdo napsat, co dnes odpoledne mazal na odraz na klasiku?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2023 20:56
Jak píše Honza. Dnes již solidně utemované. Vzal jsem mohérové Skiny a super odraz. Najeto 60km..Těch 30cm tam ale není. Max kolem Knajpy do 25cm. Jinak se dá i na dobrých lyží s opatrností ve sjezdech. Varuju před Jizerkou. Tam je to o zničení skluznice. I Promenádní je lepší vynechat, nálety na mnoha místech ve stopě. Jezdecká luxus. Celý den slunečno tak to už dělá zrcátka a ledové úseky tam kde pražilo slunce delší dobu. Celkově ale luxus na to jak málo napadlo. K Bunkru nesjíždět!
8:58
9:17
9:17
11:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2023 15:12
Parádní lyžování.Na Smědavě 0°C, dopoledne azuro odpoledne již oblačnost.Díky OPS za bezvadnou úpravu, nyní jse to jak na klasiku, tak i na skate.Druhá úprava již udusala včerejší měkké tratě a stopy na klasiku jsou ostré ,tvrdší i když ještě pomalejší.Na skate jsou středy podstatně tvrdší a již se neboří.Jel jsem po Promenádní na Mořinu ,pro klasiku jen problém s nálety po okrajích, protože je zatím málo sněhu.Napadlo v průměru jen 30cm sněhu.Od bunkru po jezdecké není upraveno a boří se to , ale jen v části stoupání.Poté sjezd ke Knížecí a cesta pod Černým vrchem jsou v pohodě.Chvílemi azuro a chvílemi oblačno.
Hospoda na Smědavě je otevřená každý den od 10-17hod.
Tak jezděte.
12:04
13:05
13:05

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2023 14:55
Ve Vratislavicích je málo sněhu, je mokrý, jezdí se po drnech.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 23.1.2023 10:52
Mapa na bilestopy.cz mi nefunguje, je třeba jít na skimapa.cz.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 23.1.2023 8:23
skiny obecně nejsou dobré na ťapání, na skinech se musí opravdu běžet. přechod z vosku na skiny je snadný, ze šupin na skiny je to deziluze jako z klasiky na skate - do kopce se musí běžet. u skinů se to dá samozřejmě řešit měkčími lyžemi, ale ty vás zase budou brzdit u kopečka a popírá to veškerý smysl.

(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 22.1.: Ahoj, dneska jsem testovala nové "chlupáče", které se ne a ne chytnout, jedině po rovině to jakžtakž šlo, ale i tak bída.. Doteď šupináče z Dekáče, které mě vždy a všude podržely. Můj dotaz tedy na vás, kteří jste dnes vyrazili na skinech (ideálně taky trasa Bedřichov, Kristiánov, Rozmezí a přes Hřebínek zpátky), měli jste to stejně nebo mám prostě špatný lyže?
Moc dík za odpovědi.)
Zodpovědět Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 20:10
Konečně po více než měsíci opět na běžkách. Dnes z Jizerky po Promenádní na Knajpu, sjezd na Smědavu, odtud k Černé Smědé (zde bez strojové úpravy), po Knížecí zpět na Jizerku. Čerstvý sníh moc rychle nejel, ale i tak to bylo super svezení.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 19:56
Skiny dnes držely naprosto bez problému (tam kde stopa nebyla zničená). Jen moc nejely, kvůli čerstvému sněhu. Trasa stejná.
Buď špatně vybraná lyže na vaši hmotnost, nebo problém s technikou odrazu.

(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 22.1.: Ahoj, dneska jsem testovala nové "chlupáče", které se ne a ne chytnout, jedině po rovině to jakžtakž šlo, ale i tak bída.. Doteď šupináče z Dekáče, které mě vždy a všude podržely. Můj dotaz tedy na vás, kteří jste dnes vyrazili na skinech (ideálně taky trasa Bedřichov, Kristiánov, Rozmezí a přes Hřebínek zpátky), měli jste to stejně nebo mám prostě špatný lyže?
Moc dík za odpovědi.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 19:33
Dnes nejprve skate Jizerka-po Promenádní na Kiosek. Dále na Knajpu a dál na Smědavu a zpátky na Jizerku. Na skate hodně hluboké, strašná dřina. Trochu lépe to šlo po Kasárenské na Knajpu. Kolega jel od Protržené přehrady na Kasarenskou, tam to bylo tvrdší, dobré i na skate. Odpoledne pak klasikou po Promenádní, na klasiku stopa dobrá.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 19:10
Projel jsem dnes J50, vše sjízdné, cca 5cm nového sněhu, upravené tratě, chvílemi padá, na skate místy hlubší, Nová Louka i kolem Blaťáku bez problému, nikde výtáté, sezóna pokračuje!👌
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 17:48
Jel jsem malý okruh z Bedřichova. Sněhu dost , ale zatím měkké. Stopa nedrží místy je poničená. Tratě zaplněné jak při padesátce. Snad už sníh vydrží.
9:42
10:20
10:37
10:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 17:42
Velká paráda, zvlášť když včera ještě nešlo nic.
Bylo to na bruslení trochu měkčí, ale sněhu dost. Občas jsem píchnul do asfaltu. Na cestě od bunkru nahoru čouhají velké šutry, směr dolů tam nedoporučuji. Cesta Pod Černým Vrchem (dále jen PiKoVá) byla na hraně, uprostřed koukaly drny, možná i kamínky. Jel jsem na dobrých lyžích, ale s opatrností to šlo bez následků. Zbytek co se týče množství sněhu bez problémů a teď ještě padá, takže myslím, že následující týdny už nebude o čem psát.
U bunkru mě potěšil pan Honza 1949, pozdravuji!

» Zobrazit GPX záznam trasy

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 17:33
Projete rolbou oba dukty, cesta k lomu, a přes jelení louku traverz pod letadlo, a přes kopec z jakusic na Orle (okolo dzialu nevím). Na Skejt mekké, ve stopách tu a tam kamínky a borůvčí, spousty lidu, a ti zatracení rozslapavaci v petistupech.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 22.1.2023 16:21
Příchovice. Z Kořenova neupravené. Sjízdné v pohodě. Nahoře v Příchovice už upravené, ale vyjezdene na trávu místy. Sněhu méně jak 20cm.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 14:28
Díky OPS za úpravu, po 3 týdnech opět zpět ve stopě.Na Smědavě -4°C, zataženo, ale radost nám udělala sněhová nadílka, a upravené tratě.I když po první ůpravě jsou měkké, což je normální, tak hodně lyžníku vyrazilo užít si první pěkné lyžování v letošním roce 2023.
Jel jsem po Promenádní na Mořinu, po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Jen sjezd po Jezdecké k bunkru je horší- jsou vidět kamínky, ale jinak trať byla bezvadná .Tak jezděte.
12:19
12:20

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 14:15
Vratislavice - dobré stopy na klasiku i brusle, výrazně lepší okruh u hřbitova, u koupaliště stopa na trávu.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 22.1.2023 12:25
Rano z Maliniku po Vladni, neupraveno, od odbocky uz projeto rolbou, dal smer Pritok, Olivetska, B. kuchyne, Tocna, Zdarek, Cihadla, zpet pres Rozmezi a NL. Snehu vsude dost, mezi 20-40 cm. Obecne, uprava probehla, ale skate pruh je oraniste, ale ne vsude, zalezelo na pritlaku rolby, chce to vice zhutnit a malou oblevu:) Kdo jel dnes klasiku, neprohloupil! Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 11:37
Úprava proběhla, ale je to zatím dost měkké. Jel jsem klásu, tak mi to moc nevadilo. Bruslení asi bude celkem dřina. Bude to chtít dalši úpravu, aby se podklad zhutnil.
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 22.1.: Ahoj,
Probehla chystana uprava? Na skimapy ani bilestopy neni nic videt. Jaka je podlozka?
Diky,
Milan)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 10:51
Dnes ze stadionu skatem na NL a přes Hřebínek na Tetřeví boudy a zpět
Stadion - NL skatem ještě jde, ale pak uz je to hodně hluboké.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 9:11
Sněžilo hustě. Souvislá pokrývka od Kořenova. V lese kolem Štěpánky více sněhu, místy přes 20cm. Stopa jen některé cesty. Jelo to pomalu a celkem příjemně.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 21.1.2023 16:59
Nástup Rud.Elektrárna - prašan 5cm, Olivetská (10cm),Hřebínek, NLouka,Rud.El ektrárna - většinou beze stop nebo jen prošláplé ,bylo to brodění prašanem nebo dírami od chodců, hole píchali do cesty, od Hřebínku k NLouce a dál k Bedřichovu,Maliníku zástupy chodců, stopy nebyly, tak nebylo co ničit . Ale zima OK, sněžení celý den, tak snad chvíli vydrží a dočkáme se úpravy-
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.1.2023 13:40
Z parkoviště pod Bukovcem, Jizerka, stále sněží, magistrála - Promenádní s cca 15 cm sněhu, zatím neupravená, projetá stopa od lidí. Autem jen pro 4x4
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.1.2023 14:08
Dnes dopoledne Bedřichov - Nová Louka po silnici, na Blatný rybník raději nejezdit (štěrk), na Hřebínek je to hodně na hraně, miniaturní vrstvička sněhu, co chvíli se drhne o kameny. Skutečně jen pro otrlé lyžaře s práskačkami. Nejlepší na celém dni: Hřebínek otevřen.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2023 16:31
Na Smědavě -5°C, jasno, sluníčko potěšilo na rozdíl od skutečnosti, že napadl jen 1cm sněhu.Šel jsem po osmičce na Paličník ale na trati byly jen 3cm sněhu.
Potkal jsem pár lyžníků, kteří měli radost , že aspoň na 1cm ujetého sněhu mohli jet.
Snad něco napadne přes víkend a příští týden.Na procházky po horách je to parádní.
13:01
13:01
13:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2023 13:01
Z Bedřichova Za Novou Louku bída i na kameňačky, jediný úsek, kde to s opatrností jde i bruslit bez zadrhnutí, je mezi Novou Loukou a Vládní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2023 12:35
Hrabětická louka v poho;-) Reálně tráva, krtiny a trocha sněhu - pod heslem "podélná rýha nevadí" se dá.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz Vloženo 19.1.2023 8:51
Ahoj všem. Prosím, jak to dnes 18.1.2023 vypadá s tratěmi na klasiku?
Zodpovědět Jakuszyce a okolí
Vloženo 18.1.2023 14:21
Na Smědavě -1°C, mlha.Napadlo 2-4cm sněhu, šel jsem pěšky po Hraniční, kus Promenádní , Smrkové a potkal jsem 2 německé lyžníky, kteří přijeli po Promenádní z Mořiny a po projetí zanechali stopy 0-5mm hluboké a pokud nebyly kamínky tak byly stopy celistvé, jinak jeli po kamínkách.Je škoda i použít šutračky.Zdálky to vypadá dobře, ale počkáme, jestli něco do neděle nepřipadne.
je to o mlácení hůlkama do asfaltu a pomalém šoupání .
12:27
12:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2023 11:54
Pro všechny nedočkavé s plechovými lyžemi, dá se už i ze stadionu na Novou Louku. Projeté válcem, holt nějaký šutr nevadí.
11:51
11:51
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2023 14:33
Na Smědavě jasno, 0°C, větrno.Napadlo 1-2 mm poprašek sněhu , zatím jen na trek, ale snad něco připadne tento týden.Některé předpovědi ukazují sněžení, tak uvidíme.
Pro potěšení pár fotek.
12:43
12:43
12:44
12:45

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2023 21:54
Dneska večer Břízky v Jablonci, asi 2 km okruh, do 18h celkem plno, pak úplně prázdno. Okolo 19h se dolní část zhasla, zbytek dále osvětlený. Ještě pár dní to půjde, ve 20h 2 stupně nad nulou. Stopa není, pouze na skate.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 1.1.2023 20:34
Ahoj, dnes na procházce jsem našla otevírací nůž CRKT. Ať se majitel ozve na tel.číslo 604256385
20:31
20:31
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.1.2023 19:56
Dnes to bylo spíš na kolo a jen tak tak to šlo z Bedřichova, Novou louku, Kristiánov, Knejpu az na Jizerku...někdy samozřejmě pěšky, občas čistý led takže vážně bacha, ale tak z 80 procent to šlo jet. Místa určitě poznáte
10:59
11:25
11:42
11:52

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.1.2023 12:16
Na zacatku vladni cesty v Bedrichove nalezeny klice s priveskem fotbaloveho dresu, vice fb Jana Vaníčkova
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2022 14:04
Na Smědavě +8,5°C, mlha.Jel jsem jako včera, ale na trati se zhoršily podmínky, byla již jen polovina trati sjízdná.
Byla to moje poslední jízda v letošním roce.Tak se těším na nový sníh v příštím roce, který Klára slibuje po 10. lednu.
Hezký Nový rok všem .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.12.2022 13:54
Na Smědavě +2°C, jasno, ale po nočním ochlazení všude silná ledovka.Jel jsem po zledovatělé silnici na Hraniční, která byla též zledovatělá.Prvních cca 300m při stoupání po cestě pod Černým vrchem též kompletní ledovka , ale poté již pohoda, stopa tvrdá, rychlá ,ale nebyla zledovatělá.Tak jsem jel cestu pod Černým vrchem k Jezdecké celkem 3x tam a zpět a byla to pohoda.Jen cca 15m ůsek uprostřed byl již s malým množstvým sněhu, ale nebylo nutné sundavat lyže.
Zítra má být cca 10°C, tak to bude horší.
11:07
11:07
11:12
11:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2022 16:12
Dopoledne na Smědavě pršelo, teplota + 3°C.Co platilo včera už dnes bylo jiné.Celá strana na Předěl je prakticky bez sněhu , jen malé zbytky .Stejně i celá cesta přes Zelený kámen a rezervaci na Pytlácké kameny je ve špatném stavu až na poslední úsek.Je to vše na pěší zimní turistiku.
Silnice mezi Jizerkou a Smědavou je na tom lépe a lze jet po straně v mělké stopě.
Přikládám foto Jizerinky z Pytláckých kamenů pro zpestření.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2022 15:04
Ze Souše 3-4km jen led a poprasek.. Pravděpodobně dnes ze silnice zmizí.

Mezi Smědavou a Knejpou vzhledem k okolnostem fajn podmínky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2022 22:01
Pridavam fotky k predchozimu komentu

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2022 21:56
Procházka jelení stráň-předěl-smědava-jizerka, překvapivě poměrně příjemné podmínky na běžky a nikde nikdo předěl-smědava. a pak větší část cesty smědava-jizerka byla take ok, ale tam jiz byl pocukrovany led.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2022 17:16
Na Smědavě +0,5°C, napadly asi 2cm sněhu.Vyjelo dosti lyžníků oproti minulým dnům.Od pondělí cesty zmzly .
Asfaltové cesty pokud na nic zbyl zledovatělý povlak tak jsou pocukrované, ale sjízdné ,ale pískové cesty mají problém pokud je tam více kamínků, tak jsou na povrchu.Je to spíše jen jarní turistika.
13:29
13:35

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2022 15:51
Od stadionu po rozcestí u Nové louky střídavě sjízdné/chůze -≥ Na Hřebínek led a na něm slabá vrstva sněhu (300m nutno nést) . Každopádně za mě překvapivě fajn svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2022 12:09
Pokud máte rádi pocukrovany led pak hurá na to ...sjezd od bunkru na Pánský to radši zujte...
11:41
11:41
11:41
11:41

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.12.2022 13:45
Jizerka ...ani očko nenasadíš...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2022 14:51
Bedřichov - Točna - Panelka ( Nová cesta, Dřevařská, Traverz )
Od včera výrazné zhoršení, přenášení, asi jako na začátku dubna. Hezké jen na části Panelky a část na Hřebínek. v 13h začalo pršet, už to bohužel odchází....
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2022 14:38
Na Smědavě +5°C, mlha a po 13 hod začalo pršet.Oproti včerejšku došlo k podstatnému zhoršení podmínek na lyžování.Jel jsem jen po cestě pod Černým vrchem k Jezdecké a zpět.Silnice od Smědavy již jen břečka , Hraniční také a cesta pod Černým vrchem z 1/3 břečka.Zatím bez přenášení, ale zítra už bude asi jen břečka.Včera stejná trasa byla v pohodě.
I když zítra má být ochlazení, tak už to nepomůže a budeme muset si počkat na nový sníh po Novém roce a do té doby se věnovat jiným sportovním aktivitám.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2022 13:11
Rano ze stadionu na Knejpu a zpet. Je konec! Vyjezd k Buku uz prenaseni, sjezd k rozcesti nebezpecny v mnoha usecich, mezi NL a Blatakem se musi cca. 300 m po svych. Od Blataku plotny a obcasny asfalt, cely Kristianov po svych, vyjezd smer Holubnik - cisty asfalt, od Kristianova smer Rozmezi se stridaji lepsi useky s horsimi, dale na Cihadla asi nejlepsi cast, na Stolpiske od Pekla smer Zdarek projelo auto a brutalni koleje, lepsi je vyjet pres Smutnou louku. Doporucuji pesi vylety, tohle nema cenu. Dle ostatnich lyzaru je vyjezd ze Souse celkem v pohode, Kasarenska se musi asi 2x prenaset. Vzhledem k desti, to lepsi nebude. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2022 15:32
Na Smědavě +4,5°C, zataženo i když dole bylo azuro.Přijelo pár lyžníků, kteří si užili slušné podmínky na lyžování.
V noci stopy trochu umrzly,takže byly dololedne tvrdší a slušně klouzaly.Jel jsem po silnici směr Souš , po Hraniční , Promenádní , okolo Cimrmana, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Silnice ze Smědavy -pravá stopa velmi dobrá, Hraniční pravá stopa dobrá, ale pro sjezd špatný střed, první část Promenádní od kiosku velmi dobrá , ale druhá polovina již horší-více míst s málo sněhem, okolo Cimrmana je to dobré, sjezd po Jezdecké na Knížecí je dobrý, cesta pod Černým vrchem pravá stopa kupodivu velmi dobrá.
Není jisté, jak to bude zítra, protože Klára vyhrožuje deštěm, ale snad to tak nebude.Od úterý by to mělo být lepší.Na Kasárenské jsem dnes nebyl, ale pár lyžníků mi řekli, že byla sice měkčí , ale šla.
Tak jezděte.
12:07
12:13
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2022 10:47
Štědrovečerní odpolední lyžovačka z Jizerky. Všude vlhká/mokrá břečka. Nad kioskem Promenáda, Kasárenská a Soušská ke Smědavě je kousek rychlejšího firnu. Chtěl jsem na Knajpu, ale začalo zase chcát 🌧️ Smrková cesta za chvilku zmizí, na Předěl jsem se nedostal. Většina tras rozdupaná pěšákama. Nejlepší to bylo asi od Smědavy po Soušské a nahoru Kasárenskou. Schovaná místa rychlejší, otevřená místa pomalá. Na předpověď se nedá spolehnout, prší si tady kdy chce.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2022 7:44
Z Bedrichova ze stadionu pres NL na Hrebinek a zpet. Vyjezd k Buku uz je nutne protismerem, pred rozcestim u NL potucky pres cestu, dnes urcite prenaseni, od NL lepsi, ale vydrzi to max 1-2 dny, skoda. Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2022 15:26
Teď jsem se vrátil ze Smědavy a byl jsem překvapen.Na Smědavě +4°C,polojasno , déšť nepřišel jak Klára předpovídala.Určité úseky jsou ve slušném stavu jako např. jezírko Černá Smědá ke kiosku, neprojel jsem další úseky, tak zítra si beru šutračky a zkusím více tratí.
Pro skalní lyžaře je ještě prostor ze Smědavy.Jsou určité ůseky slušné a jinde je zase břečka.
Zítra by nemělo pršet, tak by to mohlo jet.Hospoda bude otevřena až 26.12.
Na ukázku pár dnešních fotek.
12:34
12:50
13:02

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2022 12:37
Ahoj, bohuzel je to vsechno pryc i kdyz 13.12. to vypadalo, ze to vydrzi az do konce dubna. Tak na kolo do Ceskeho Raje, uz leze slunicko. Honza uz snih objednal u Jeziska, tak jen aby nebyla dlouha dodaci lhuta, ale bude to az v novem roce. Tak krasny a pohodovy Stedry den.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2022 9:46
Je to škoda, v letošní sezoně na lyžování byly v listopadu 2 dny a v prosinci 14 dnů.A takto to dnes vypadá na Jizerce.
Tak si dnes na Ježíška přeji, aby nám sníh opět přinesl.
Hezké Vánoc všem.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2022 1:19
Jet nyní n lyze je jako jít v lete na koupaliste když je 15 stupňů a prší.Jde to ale je dost jiné lepsi zábavy.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.12.2022 19:37
Po zime prvni bezky. Z Bukovce na Cihadla, pod Smrk a zpet. Trochu firnu, vasto mekci stopy. Ale snehu jeste kupodivu dost. I pres obcasne destiky.
Takze radost z prvniho bezkovani.
https://strava.app.link/4mvFlsd2Zvb
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.12.2022 14:18
Rano po Vladni, dnes urcite naposledy, plno vytatych mist, ale slo jet soupazi, od odbocky smer k ceduli vyrazne lepsi, az na jednoho ultrakretena na fatbiku, nechapu, proc nicil i to malo, co tam jeste je. Pritok na Gregorac, stale podobne, mekke, bori se lyze i hulky. Dale na Hrebinek asi nejlepsi cast, ale misty uz zacina prosvitat, zapadane, ale celkem to jelo, pod Tocnou hodne mokra mista, vyjjezd ok, ale nahore uz vse pod vodou, snaha jet smer Mari, ale po 1 km jsem to vzdal, slaba vrstva mekkeho snehu k tomu brutalne zanesene jehlicim. Panelka podobne jako vcera, jen snehu pomalu, ale jiste ubyva. Zpet pres NL na stadion. Netusim, jak dlouho toto vydrzi, ale vidim to uz jen na par dni. Vyhled spatny.Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.12.2022 9:12
Večer 21:00 velký okruh z Bedřichova, jarní lyžování, v nižších polohách namrzlé, be vyšších Žďárek Točna mokré, jehličí. Sníh zatím byl všude. Nahoře se to začínalo trochu bořit.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2022 16:50
Dnes v 15:00 z Bedrichova po Vladni, s velkou opatrnosti sjizdne, Pritok, Gregorac, Hrebinek, zde vsude ledova krusta, stopy misty zapadane jehlicim a mokrym snehem ze stromu, od Tocny byl teplejsi vitr a bylo znat na snehu, firn, ve stopach spise mokrejsi. vsude mezi 5-15 cm snehu, obcas uz prosvita asfalt, Panelka byla prijemna na skate. Zpet stejnou cestou pres NL, smer k rozcesti k Buku misty kaminky, sjezd na stadion velice rychly. Jeste to vydrzi, ale uvidime co zitrejsi dest? Kazdopadne bych to neupravoval, bylo by vice skody, nez uzitku. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2022 15:36
Dnes dopoledne

Vládní - Závory - Olivetská - Hřebínek - Točna - Kristiánov - Knejpa - Žďárek - Máří - Točna - Hřebínek - Nová louka - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Nová louka - Vládní

Někde mokrý špinavý sníh, někde ještě ledovka. Všude stará úprava, ale ještě to drží. V úseku u Máří už prolízá asfalt. Vládní je pořád ještě sjízdná, ale je to už jenom tenká vrstva ledy na asfaltu. Sjezd ke Kristiánovu od plachty na ledu, prolízá asfalt.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2022 11:22
Ráno z Rudolfova přes Olivetskou na Točnu, pod Holubník, zpět k Hřebínku a přes Novou Louku zpátky. Hodně ledovaté (nejhorší kolem Nové Louky) a sjezdy nepříjemné. Nejlepší byla dneska panelka.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2022 8:52
Morina - Knížecí - Knajpa - Smědava - Kiosek - Promenádní - Mořina. Jelo to parádně, do většího kopce to smekalo. Odjezd z Mořiny v půl dvanácté pouze s řetězy, silnice velký kluziště. Obávám se, že dnes poslední lyžování.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2022 7:21
Václavíkova studánka, Smědava, Knejpa, Čihadla, proti směru hodin z5 Smědava, Předěl a 8 přes Písčiny, Jizerská silnice a Mořina. Všude led, z kopce to jelo jako blesk, naprostá paráda. Nejsem velký jezdec, ale takové skvělé podmínky bez davů jsem nezažil. 38 km za 4,5 hodiny. Bohu díky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2022 18:51
skatem odpoledne z Louky na Točnu - konec panelky a zpět z Točny na Máří a zpět na Louku. ledovate a rychlé vhodné pro Sáblíkovou. V centrální části ještě obleva nedorazila, ale kolem Máří již od Frýdlantu obleva přichází...Občas namrzající deštík
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2022 17:53
Dnes kolem 16h jsem dole na Kasarenske, kousek pred krizovatkou se sousskou silnici, nasel sjezdarske bryle s bilou obrouckou..... Jinak podminky promenlive, vetsinou led, jen kolem Mari prekvapive mokry, skoro az jarni snih.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2022 13:54
Dnes dopoledne
Vládní - Závory - Olivetská - Hřebínek - Točna - Kristiánov - Knejpa - Kůrovec - Jezdecká - Mořina - Promenádní - Smědava - zase Knejpa - Žďárek - Točna - Hřebínek - Nová louka - Vládní.

Celou dobu namrzající mrholení, stopa pod ledem, někdy pod ledem A pod vodou. Kdybych byla místní a nohla si vybrat lepší den, tak nevyjedu.

Sjezd k bunkru nebezpečný, na ledu tam stojí voda plus lezou zespod šutry.

Nicméně kombinací soupaže (do kopců) a usilovného plužení (z kopců) jsem to celé nějak objela, dokonce bez pádu. Ale velká radost to teda nebyla a na to, jak vypadají hrany lyží, jsem se ještě neodvážila podívat.

Jediný úsek který se vymykal byl sjezd ze Žďárku a úsek odtama k Točně - tam se znatelně oteplilo, ledovka jako mávnutím kouzelného proutku zmizela a zbyl těžký špinavý sníh. To bylo úplné požehnání. Takže kdybyste chtěli mermomocí něco jezdit a nezabít se na ledu, tak od Točny ke Žďárku sem a tam do zblbnutí.

Všude jinde je lepší si vzít brusle.
Vládní je pořád ještě sjízdná, ale je pod ledem.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2022 12:59
Na Smědavě -0,5°C, mrholí a je od cca 800m ledovka a tratě jsou nesjízdné.Domníval jsem se, že bude poprašek sněhu , protože po ránu bylo -2°C, ale není.
Tak jsem to dnes musel vzdát a uvidím, jak to bude v dalších dnech.Je možné, že ve spodních.partiích to bude dobré.
Nemohu dnes nabádat, abyste jezdili do horních částí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2022 10:11
Z Bedřichova OK, stopy i skate, občas na okrajích vřes a tráva, ale dá se i na dobré lyže. Je to několik zpráv.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 20.12.: Ahoj běžkaři. Nějaká zpráva, jak to vypadá z Bedřichova nahoru nebo z Hrabětic? Díky.Tomas)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2022 10:02
Večer 19-21, -1°C, stopa v otevřených prostorech ledovatá, pod stromy s opadaným prašanem a jehličím. Bedříchov-NL-Kristiánov-Knajpa-Máří-Hřebínek-NL-Bedřichov. Od Máří až po NL to už měklo, stopy dlouho neupravované, od víkendu občas zmizely nebo mělké a rozbité. Špatně se mazalo, NERO KN33 držel, ale na prašanu trochu drhnul. Na skate a DP asi super. Situace stabilní, občas leze vřes a tráva, hlavně po NL, kamínky jsem neviděl, opatrně i na dobré lyže. Máří ještě OK, cestou zpátky pocitově teplý vítr.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2022 9:20
Vcera vecer Montanie - Knajpa - Rozmezi - Kristianov - Tocna a zpet. Jelo to super, hlavne Sousska silnice byla super ledovata a svistela jak o zivot - idealni podminky na skate! Na Mari uz to bylo melke a pomale a dost spinave… Nemyslim si, ze to vsude vydrzi do pristiho tydne
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2022 23:51
15.30 -18 h
Bedřichov- U buku - Rozcestí - Vládní - Olivetská - Hřebínek -Točna- Krásná Máří - Tetřeví Boudy zpět - Točna-Hřebínek - Nová Louka - stadion Bedřichov
Klasika, Multigrade Rode 0 / -2, zažehleno, a přes 3 další vrstvy- rozkorkováno.
Kvalitu sněhu poznamenala ranní ledovka, úprava stop z víkendu vcelku dobrá, stopy drží.
Vosk fungoval jen v úsecích pod stromy, jinak soupaž (viz zvolený profil trasy) nebo pohyb do kopce mimo stopu. Sjezdy docela v pohodě, připlužit se dá, lyže se nesekala, podložka už odpoledne tvrdá nebyla.
U mě dobrý!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2022 19:18
Dnes později odpoledne ze Stadionu na Ždárek přes Máří a zpátky , podložka perfektní jen místy v lese jehličí
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2022 15:49
Dnes dopoledne:
Vládní - Závory - Olivetská - Hřebínek - Točna - Kristiánov - Knejpa - proti směru hodinových ručiček kol Jizery - zase Knejpa - Žďárek - Točna - Hřebínek - Nová louka - Vládní.

Ráno namrzající mrholení, sníh zatím přes oteplení na celé trati drží, ale pokryla ho krusta ledu. Místy to jelo jako šílené, sjezd na Kristiánov z Holubníku je na zabití (aspoň pro lidi co neumí sjezdy, jako já). Zákeřné střídání míst pokrytých námrazou a prašanu setřeseného místy ze stromů - pokud jedete na namazaných, bacha může to slušně cukat.

Vládní je s opatrností sjízdná. Před nějakou dobou byla prohrnutá, nyní je tam tenká vrstva uježděného sněhu, po kterém se dá jak skate tak soupaž celkem bez problémů, ale hůlkama budete propíchávat na asfalt. Na pár místech upadla z nějakého auta hrouda sněhu se štěrkem, tak bacha. Stopa na klasiku tam moc není.

Ostatní úseky jsou v pohodě, upravené, sněhu je zatím dost. Po větrném pondělku místy ve stopě jehličí a listí, ale žádná hrůza.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2022 15:16
Dnes ráno 7:30 parkoviště centrál prázdné jel jsem skate Bedřichov-Hřebínek-Máří-Ždárek a zpět,vše upraveno místy mimo les hodně namrzlé,jelo to jako čert.Chci jet ještě ve čtvrtek ráno,ale mám obavu o sníh z Bedřichova tak uvidíme
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2022 22:11
Bacha při sjezdu z Holubníku na Kristiánov, asi 50 m nad křižovatkou je tam na levé straně asfaltová plotna, orval jsem tam část skluznice :-(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.12.2022 22:27
Dnes na Smědavě se výrazně oteplilo a bylo v poledne jen -4,5°C, zataženo a trochu foukalo.Vítr byl slabý aspoň na trati, kterou jsem jel.Jel jsem po Promenádní, Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Stopy jsou uježděné po íkendu a klasika jela dobře.Na několika místech je méně sněhu, ale uvidíme na konci týdne, co nám obleva způsobí.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2022 16:14
Minimalne v nedeli odpo byli trate na snehove podminky v top kondici. Jenom se zeptam - kolik uz jste letos poslal na OPS na upravu trati? Libi se mi, jak ocekavate denni upravu zadarmo... Opravdu by stalo za to zavest povinne placeni za vstup na upravovane bezkarske trate - tak, jak je to treba v Ramsau. 200 na den, 1000 na tyden, 3000 na sezonu - to nikoho nezabije...


(Odpověď na dotaz uživatele Bohouš z 20.12.: Nevíte prosím, proč se už několik dní neupravují tratě? Jizerská OPS jsou borci, ale s očekáváním navštěvníků moc pracovat neumí, když k tomu není ani žádná komunikace.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.12.2022 9:50
Někdy z pátka na sobotu byla Rudolfovská upravena, i když ops-ka to nikde nezmiňuje. V sobotu parádní, v neděli klasicky rozšlapané od pěších, ale pořád dobré jak na skate tak na klasiku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2022 22:31
Byli jsme v této sezoně poprvé. Bukovec - Bunkr - Pod Černým vrchem - kiosek - Předěl - kiosek - Jizerská silnice - Bunkr - Bukovec. Parádní podmínky, vše upraveno, sluníčko a mráz. Místy ještě málo sněhu = tráva nebo borůvky ve stopě. Díky OPS za úpravu, příspěvek jsme poslali.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2022 21:03
Dnes okruh Paseky- Famberka- Hvězda...teplota mínus 10, podvečer 12. Úžasné výhledy( inverze, Ještěd...), azuro...Stopy dost zapadané jehličím, bukvice dost rozhodí jízdu:)...
Ale celkově PARÁDA
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2022 16:02
Dnes byl asi nejlepší den letošní sezony a proto jsem vyrazil na oblíbený veselý Paličník, abych si užil výhledy jak na Jizerky, tak i na Krkonoše ,na Lužické hory a na Frýdlantsko.
Na Smědavě bylo -10°C , ve stínu i chladněji, ale azuro a sluníčko byly parádní.
Stopy na osmičce jsou perfektní jen je třeba dávat pozor na pár místech kdy pravá stopa je prošápnutá , protože byla jeta do měkkého podloží.
Pro potěšení dávám více fotek.
Uvidíme co nám přinese plánované oteplení v druhé polovině příštího týdne.
Tak jezděte.
12:46
12:46
12:46
12:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 15) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2022 14:05
Klasika, přes Kristiánov na Rozmezí, Mariánskohorské boudy, Protrženka, Smědava, zimní Kiosek, Knajpa, Krásná Máří, Olivetská a zpět. Neni jak to popsat, než "pohádka"! Stopy tvrdé. V užších místech s jehličím, čí borůvčím. Někde se trochu boří hole. Ale slunce, zima a žádní lidé - celý pytlík k Protržence ani 1 člověk, vyváź vše. Opatrně akorát ve sjezdu k Mariánskohorským b hned zkraje končí pravá stopa ve škarpě, ale je to vidět.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2022 12:43
POZOR, POZOR! Ve sjezdu v Kristiánově u hřbitova je velká ledová plotna, myšleno směrem od sedla Holubníku. Brzděte včas, pěkně jsem si tam ustlal. Brzdit od plachty s upozorněním je asi pozdě, soudě podle "tygra", kterého jsem hodil. Kolemjedoucí dokonce říkali, že tam byl asfalt. Nevím, nestudoval jsem to, jel jsem dál. Autobusy nečekají.
Jinak moc pěkné svezení, zelený Swix. Vládní vypluhovaná, na klásu nejspíš lepší Kanál.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2022 8:05
Ahoj, ja tam byla včera. Upravených je většina těch hlavních tras, ale sněhu na klasiku je fakt málo. Na skate to jde , ale na klasiku hodně bordelu ve stopě. Ta hlavní trasa z Jakuszyc na Orle, tak tam chodí dost lidí pěšky, tlačí kočárky apod.. osobně bych se jí vyhnula. Jinak zázemí v Jakuszycích je super! Parkovné 30 zlotych, ale hezky si to tam udělali!


(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 17.12.: Nejel jste někdo prosím z Jakuszyc hlavní trasou na Orle? Podle map.cz to tam nebylo dnes upraveno. Jak to tam vypadalo? Díky.)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 17.12.2022 22:48
Po Vládní se ze sedla Maliníku jezdit od čtvrtka dalo docela dobře . Minulou neděli bylo sice vypluhováno ,ale na zmrzlý podklad na silnici zase něco připadlo a tak se dá bez ničení lyží projet jak na klasiku tak bruslením . Klasika je lepší ale po kanále . Zatím nebyla stopa ani příliš rozbruslena ( dá se jet bez problému soupaž ) ani rozchozena .
Zda se bude v průběhu této zimy Vládní pravidelně pluhovat až na asfalt ( a z jakého důvodu ) by mě také zajímalo .
To je dotaz na ops zda o tom jednala . OPS ale dělá maximum a patří jim velký dík . Jen jsem si dnes říkal , že ve snaze ,aby si klasici zase nestěžovali , že jim bruslaři rozbíjejí stopu , byly ty stopy vyjety zcela na okrajích , že se v některých úsecích nedalo jet , propadala se pravá hůlka a tak to bylo lepší i mimo stopu.
Ale to je evergreen . Kdo má zájem se bruslit dobře technicky naučit tak se mezi stopy vejde. A některé borce , kteří se tváří jako mistři světa a umí toho ve skutečnosti málo a bezohledně ničí stopu fakt rád nemám

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel LB z 17.12.: Nevíte někdo, jestli je upravena rolbou Vládní pod Maliníkem? Vloni se vůbec tento úsek neupravoval, tak třeba letos... když máme tu novou točnu autobusu na Maliníku...)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2022 20:52
Vnější okruh kolem Štěpánky, upraveno dnes nad ránem, klasika, 9:00h -4°C, blue extra držel dobře. Ve stopě i v bruslícím pásu ze 2/3 lesní bioodpad, velmi časté vyjetí ze stopy, ale i tak dobré svezení. 5-10 cm nového sněhu a bude dobře. Díky za úpravu.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 17.12.2022 20:31
Vikend pod Bukovcem. Projel jsem to tak nejak pres Palicnik. Smedavu, Kristianov, Mari, Knajpu. Stoupani od Bunkru dost vydrene. Cesta Pod Cernym vrchem na skate ok, ale ve stope bordel, najezd na Stolpisskou hodne spatny (prenest cca 50m). Jinak vsude na A lyze - nejlepsi Knajpa - Kristianov - Tocna - Knajpa - tam to i jelo. Jinak snih dost pomaly
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2022 15:04
Na Smědavě -7°C, mlha .Díky OPS za upravenou stopu osmičky na Paličník a Písčiny, která nám umožní další možnosti ze Smědavy.Stopa na osmičce je sice měkčí po první úpravě, ale velmi dobrá.
Tak jezděte.
12:51
12:52

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2022 14:50
Ahoj, dole v Raspenavě je asi 20cm sněhu a podobně to bude okolo Nového Města.Tak nevidím problém jet od Spálené hospody .Dnes je upravená osmička na Paličník, takže na Písčinách se napojíš.
(Odpověď na dotaz uživatele phe02 z 17.12.: Dotaz (asi na @Honza_1949):
Nevíš náhodou, kolik je sněhu na severu pod horami? Chceme jet zítra z Nového Města p/S na Bedřichov. Upravenou stopu čekáme až na Písčinách, ale jde o to, jestli půjde jet turisticky už od Spálené hospody anebo se bude muset pěšky až k Červenému buku.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2022 14:27
Dnes Bedřichov, Hřebínek, Žďárek, Knajpa. Super upraveno, velké díky OPS, známka koupena :) Sněhu dostatek, i okolo Máří čisto, prostě nádhera
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2022 9:29
Strojově upravená stopa na skate i klasiku, neboří se, pěkné svezení, Knajpa otevřená. Děkujeme OPS za překrásné stopy.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2022 14:57
Dnes sice nebylo azuro jako bylo včera, ale podmínky jsou výborné, teplota na Smědavě -4°C, trochu foukalo a bylo zataženo.
Trať po Promenádní na Mořinu,Jezdecká a pod Černým vrchem jela velmi dobře , napadlo jen pár mm sněhu, takže pohoda.
Tak jezděte.
11:42
11:59
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2022 12:42
Bedřichov-Hřebinek - Knajpa -Kristianov - Bedřichov, všude hodně sněhu, vše upravené, na Hřebínku občerstvení je otevřené, na Knajpě zatím ne.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2022 11:09
(Odpověď na dotaz uživatele Peťan z 16.12.: Ahoj, neví někdo jestli už proběhla úprava na 8mičce Předěl-Písčiny? Děkuju)

Ano, je to upravené komplet včetně Paličníku..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2022 13:43
parkoviště dobře vypluhované, cesta tam v pohodě, jen je třeba dbát opatrnosti při míjení protijedoucích aut, včera byli 2 sjetý v příkopě.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 16.12.: Dobrý den, jak to vypadá prosím na parkovišti na Mořině, jde tam dobře dojet autem a zaparkovat? Děkuji za info.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2022 12:12
Jakuszyce super, ale kdyby bylo navíc 15 cm sněhu, tak by to bylo lepší, navíc mi na některých oblíbených úsecích chyběla úprava... pokud by se někdo chystal na klasiku, tak pěkný lyže určitě nebrat, stopy jsou často plné větviček, trávy, borůvek a dalšího bordelu, okolo nového stadionu je špína na všechny směry a místy vytahaná hlína, to samé různě po trasách hlavně v místech, kde je třeba nějaký terénní zlom... na skate se to na "A" lyžích s opatrností dá, pokud člověk při jízdě kouká před sebe a trochu přemýšlí, ale na spoustě míst to zkrátka bezstarostná jízda není...
Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.12.2022 10:48
Po trase Jiz50 (z Hřebínku bez Olivetské). Podmínky ideální, na modrý extra, azúro, mrazivo. Začátek v 11h (-7°), dojeli jsme za tmy v 17h (-10°). Na trase od Knajpy liduprázdno, vyplatilo se vzít si v práci den volna:). Děkujeme OPS za krásné stopy po celé trase! Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2022 9:47
Ahoj. Velké parkoviště u Pralinky vypluhované, včera asi 2 auta. z Kořenova na Jizerku neupraveno, asi je ještě malá sněhová pokrývka na to, aby to zakrylo ty stromky a keříky, které jsou rok od roku vyšší. tak jen prošláplo od lyžařů. U Václavíkovy studánky probíhá těžba a odvoz dřeva, včera byly v lese od silnice zacouvány 2 kamiony a dál se pohybovala vyvážečka, tak asi s úpravou počkají, až bude dřevo odvezeno. nevím jak je to s úpravou ve směru od Jezdecké cesty, je možné že se někde rolba otáčí, ale podle skimapy se to neupravuje.

(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 15.12.: Zdravím vás, mám dotaz,jestli někdo nevi jak to vypadá s úpravou trasy z Kořenova buď na Jizerku a nebo okolo Václavíková studanky směr na Smědavu???
Děkuji a mějte se krásně)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.12.2022 21:05
Zdravím všechny.
Dnes poprvé a suprově svezení. Díky luxusní u počasí a parádní stopě. Diky
OPS
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.12.2022 19:33
10.30 Bedřichov, Kristiánov, Točna, Hřebínek. Lepší už to být nemůže. Skvěle upraveno, parádní sníh,slunce, mínus 5.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.12.2022 16:16
Dneska poprvé v této sezóně. Harrachov - Orle - Karlovský most - Jizerka - Promenádní - u bunkru - Kiosek - Hraniční - Kůrovec - U Studánky - Kasárenská - Protržená přehrada - Desná.
11:25
11:25
12:07
13:36

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.12.2022 16:15
Zimní pohádka. Na Famberce stopa jen od lyžařů, kolem Tetřevky vyřezaná asi od neděle. Jelo to krásně na modrý extra, potkal jsem jen pár lidí. Měl jsem kameňačky, ale zbytečně. Slunce, zasněžené stromy, doufám, že se takové podmínky ještě párkrát zopakují.
12:22
13:29
13:59

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 15.12.2022 15:25
Ještě přidám fotky
9:51
10:26

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 15.12.2022 15:19
Z mého pohledu starce to dnes dopoledne bylo super! 3 cm prašanu na před dvěma dny zrolbované trati.

(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 15.12.: Zdravím,
nevíte prosím někdo, jak to vypadá na okruhu kolem Bílé hory? (Příchovice))
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 15.12.2022 8:14
Top projeto rolbou
7:53
7:53
8:07
8:09
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2022 22:35
Ze stadionu, Hrebinek, Knajpa, Kristianov, Bedrichov - super svezení!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2022 20:03
Tak jela jsem z Maliníku,za prehradou hrebinek,stadion.jelo se dobre.
A loni a predloni se rozhodne dalo jet z Maliniku i na skate💪
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2022 15:04
Na Smědavě jen -8°C, zataženo.Po včerejší mrazivé noci byly stopy tvrdší a rychlejší.
Dnes bylo méně lyžníků než včera, kdy bylo slunečno.
Jel jsem opět po Promenádní na Mořinu , od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Všude stopy dobré, jen část od bunkru po Jezdecké na vrchol je dosti vyplužená.
Čekáme na úpravu osmičky na Předěl, zatím nebyla jeta.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2022 10:43
U Šámalky jsme našli ledvinku SWIX (černočervená), je k vyzvednutí v hospodě.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2022 23:00
D.den.Nebyl jsem tam,plan byl,ale viroza.Podle www.mapy.cz dnes tj. 13.12.2022 odpoledne byla upravena vetsina tras,krome casti Famberky od Korenova a spojky od Pod Hromovkou po Pod Cervenym kopeckem.
(Odpověď na dotaz uživatele Dáda z 12.12.: Ahoj máte někdo info jak to vypadá kolem Štěpánka???)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 13.12.2022 20:18
Ahoj, dnes poprve a rovnou do normalni zimy, snehu dost, 30cm dole, 50cm nahore, uz na "A", modra extrovka drzela. Navic otevren Hrebinek, na Knajpe mrtvo, ani nepripravuji. Od obeda slunicko, asi to vytahlo strasne moc lidi, jako v sezone. Usek Stadion az ke Gregorovu krizi odpoledne uplne rozslapany, mnoho deti, skoly, oddily? Stale hodne psu, navic i maserka, v mekkem snehu je videt kazda stopa, navic skutr stred uplne rozbil.Doufam, ze vecer nebo brzy rano bude uprava, bez ni dole oraniste, kazda jizda dobra, potrebuje udusat, strasne mekke.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2022 19:02
Takové sněhové podmínky v prosinci v Bedřichově jsou už 5 let za námi. S trochou vosku pěkný svezení i nahoru na Rozmezí. Všude parádné stopy. Na Cestě pod Černým vrchem doporučuji směr Padesátky. V dolní části vlevo stále vykukují borůvky a malé smrčky. Ve středu je sníh stále měkký, ale stopy se sluncem trochu zpevnily. Jela jsem na křižovatku Jezdecké cesty a stejnou cestou zpět ke stadionu. Bohužel to byla na nějakou chvíli moje poslední velká jízda v týdnu. Nemohlo to být krásnější. Uvidíme se odpoledne.
12:31
13:03
13:22
14:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2022 16:32
Dnes na Smědavě ještě v poledne -8°C, jasno.Silnice z Bílého potoka pluhovaná, parkoviště uklizené, hospoda bude tento týden otevřena od pátku do neděle.
Díky OPS za bezvadnou úpravu po včerejší nadílce cca 25cm prašanu.Na trati jsou 2 stopy, jen okraje jsou měkčí při odrazu.
Jel jsem po silnici ke kiosku, po Promenádní a poté okolo zastávky Cimrmana na Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.
Dnes využilo slunečné počasí a upravené tratě více lyžníku, kteří si užili pohodu.
Tak jezděte.
12:38
12:48
12:50
13:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2022 16:22
V Liberci stadion ve Vesci upraven.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 13.12.2022 14:40
(skate)Ze stadionu nahoru na Rozmezí pecka podklad tvrdý. Od Čihadel směr Tetřeví pravý opak. Sníh hlubší, ale tím jak je suchý tak to prostě rolba neuválcuje s tím nic udělat nejde. Od Hřebínku zase OK . Nádherné dopoledne. Vyražte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2022 16:20
Vratislavice nad Nisou, za hřbitovem a nad koupalištěm - včera upravovali okruhy.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 12.12.2022 21:10
Z Maliniku skate nejde uz asi 3 roky - silnice k prehrade je vypluhovana a upravuje se jen skutrem pres kanal na klasiku.

(Odpověď na dotaz uživatele Marketa z 12.12.: Ahojda,jel jste nekdo skate z Maliniku?da se ?? Diky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.12.2022 11:04
Sněhu dost, upravený stadion Jakuszyce, Dolny Dukt na toto období nadstandardní, cesta k Lomu OK. Cesta kolem hranice k Orle v pohodě na bruslení. Od Orle ještě nutno jet zase zpět stejnou cestou, přes prostředek k Duktům zatím neupraveno. Horní Dukt neupraveno. Celkově na toto období super svezení.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 11.12.2022 22:55
Dneska vecer Montanie - Smedava - Morina - Knajpa a zpet skatem. Podminky OK. Trosku horsi jen pri stoupani od bunkru (asi kvuli tomu, ze to zacatecnici bohuzel pluzi!). Kousek pred Montanii uprostred diry, ale da se objet. Usek Smedava - Kiosek nic moc (protahnuto asi jen skutrem, dost uzke). Padal novy snih, tak to bylo pomale…
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 20:45
Včera 10.12.a dnes 11.12 super z Jizerky na Smědavu a Knajpu občas nějaký kamínek ale to nevadí jsou to jenom lyže.Reaguji na p.Jenika který nabádá Honzu 1949 aby nehodnotil kvalitu stop.Honza 1949 si může hodnotit co chce.Tak jezděte SKOL
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 19:09
Všude podmínky super,na první svezení nadstandardní. Pozor n a sjezd na Marianskohorske boudy. Na středu nylo vypluhovano. Ale pokud vydrží předpověď, tak se to zahladi. Dík OPS že šla do akce při první možné příležitosti.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 16:43
Dnes z Harrachova- Mýtin přes Orle na Gorzystow. Sněhu dost, po odbočku na Orle ve směru od Mýtin na Jakušice jen stopa, kameny nikde - sníh už je bezpečně schoval. Od odbočky zrolbováno od Jakušic po Orle. Kameny nikde, trocha nasekaného borůvčí. Od Orle po chatku Gorzystow pravá zima ve stopě . Dva kameny jen ve sjezdu k mostku před Gorzystowem. Dneska skvělé a sníh padal.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 11.12.2022 15:43
10.00 skate trasa Bedřichov, Kristiánov, Točna, Hřebínek, Bedřichov. Naprosto úžasný podmínky na bruslení, sněhu není sice moc, ale na začátek prosince luxusní svezení, opatrně jen v Kristiánově zatáčka u hřbitova je ledová. ⛄
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 15:37
Na Smědavě -7°C, zataženo , trochu chumelilo a trochu foukalo.Nasněžilo asi 2-3cm sněhu a stopy po úpravě již byly mělčí vzhledem k většímu množství lyžníků.Je pravda , že Promenádní je z hlediska množství sněhu asi nejlepší a stopy jsou slušné od kiosku až na Mořinu.Část Jezdecké od bunkru na vrchol je hladká a jsou již vidět kamínky,sjezd na Knížecí je bez prolému.Cesta pod Černým vrchem je lepší než včera, ale pod stromy je méně sněhu.
Oproti včerejšku je trať po nasněžení podstatně pomalejší a malá úprava by byla dobrá.Asi je lepší mít zatím béčkové lyže hlavně na skate, kdy jsou problémy uprostřed , zatímco při klasice, jak jedím já, to není .
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 13:08
Klasika, Bedřchov, Kristiánov, Rozmezí, Kneipa, Zimní kiosek, Smědava, Kneipa, Krásná Máří, Hřebínek, Bedřichov. Po nočnim sněžení na B lyžích úplně v klidu. Stopy mělké a po sněžení zapadané, ok Kristiánova sněhu dost. Ze Smědavy nahoru bez stopy - prošlapávání stopy do toho kopce byla opravdová výzva. Od Kneipy jen jedna stopa až na Točnu, ale v poho mimo ní. Na první svezení úplná pecka!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 11:25
Mořina 7:15 (-7,0° parkoviště prázdné), kiosek, Smědava, a zpět přes Hraniční, Pod Černým vrchem, Vlašák, Bunkr. Upraveno od včera, celou cestu lehce sněžilo, všude 2-3 cm nového sněhu. Vlašák -Bunkr občas kamínky, jinak všude OK.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 11:13
Chtěl bych poprosit Honzu 1949, aby zůstal u svého motta "tak jezděte" a nehodnotil kvalitu stop z hlediska množství sněhu. Včera to podle mě nebylo ani na dvojky a byť jen zmínit jedničky je zločin! Já jsem si naštěstí vzal staré lyže a pak jsem si za to gratuloval.
Dnes to bylo již o něco lepší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 10:19
Podívat se na oficiální zahájení sezony na Magistrále 🥳, Bedrichov, Kristiánov, Knajpa, Máří, Hřebínek, Bedřichov, klasika na skinech, nakonec neprotáhli všechno, přes Čihadla na Máří hančovačka v jedné rozdupané stopě, na silnicích cca 5 cm uježděné vrstvy, píchání do asfaltu, jako obvykle ulomený bodec. Dole ledovaté, nahoře prašan, jestli napadne zítra a v pondělí těch 20 cm sněhu, bude to už dokonalé, zatím max na Béčkové lyže.
16:23
17:25
17:43
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 2:57
jel jsem z Bedřichova na Hrebinek na lyžích na klasiku. Místy jen tenka vrstva ale projet se s opatrností jde všude . Po revizi skluznice žádné škody nezjisteny, tratě upraveny citlivě jestli v ne trochu napadne od po už se jezdí bez problémů .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2022 19:46
Ops se snažila,ale dostatečnou vrstvu sněhu nenahoni. Radost z pěkného svezení na lyžích teprve přijde.Dnes to bylo o hledání lepších míst mezi horsimi.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2022 19:10
Souhlasím s Michalem. Dnes ráno jen malý okruh od Šámalky a B lyže klasiky byly na hraně. Od Točny pod Holubník občas i kamínky ve stopě. Ale na ty podmínky úprava od OPS parádní. Dokud nenapadne, tak to na lepší běžky nebude.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2022 18:56
Vyjel jsem vlakem do Harrachova, stavěl se v U mašinky a hospodský mě povzbudil zprávou, že Poláci snad už upravili stopy. Dojdu na hranici a ... stopa jen vyšlápnutá odhaduju 3-4 běžkaři před mnou. Cestou k Orle byla místa, kde zdola prosakovala voda, nebo byl ještě ne úplně zledovatělý sníh, v úsecích pod stromy sněhu jen tak tak, lépe řečeno - píchal jsem do asfaltu pod stěží 5 cm sněhu, ale v úsecích vedle pasek bylo sněhu dost, cca 15 cm. Ale vzhledem ke stavu mého stařeckého kolena, které vůbec nemá rádo zadrhávání o kamínky nebo větvičky, jsem to před Orle otočil a jel zpátky. Cestou jsem potkal "celou jednu běžkařku" , sympatickou babičku, určitě o hodně mladší než jsem já a pak proti mě přicházela od nádraží v Harrachově asi čtyřka anglicky mluvících běžkařských turistů, jinak tam asi nebyla ani noha. Musíme být trpěliví a počkat si na další příděl sněhu. Neškodilo by, kdyby v první fázi spadl trochu mokrý, aby se vytvořil lepší podklad. Jinak ale fajn počasí a sníh na tuto dobu dost dobrý.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.12.2022 17:55
Skatem Bedřichov - Nová louka - Kristiánov - Rozmezí - Kasárenská - Knížecí k Jezdecké, a to samé zpět. Sněhu je pořád málo, úprava na ty poměry moc dobrá - díky JOPS. Na áčkové lyže ani omylem. Nejhorší na Knížecí - typicky kde jsou větve nad cestu, a sníh nespadne na zem, a zároveň je břicho uprostřed perkové cesty, vyházené kamínky. A ne ojedinělé, ale celé fleky. Stačí chvilka nepozornosti a lyže mají záser do skluznice. Jinak ve stopách je mraky míst s boruvčím, jehličím, i pár míst s rozemletým drnem. Prosím všechny přispěvatele, aby si uvědomili, že je potřeba hodnotit kvalitu tras podle nejhorších míst. Čte to tu spoustu lidí, a fakt hrozí, že si zbytečně zničí lyže. Díky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2022 15:44
Souš - Kůrovec - Knajpa - Mariánky - Protržená přehrada - Kůrovec - Promenádní - U bunkru - Vlašský hřeben - Knížecí - Kůrovec - Souš.
Podél přehrady je to taková bouchaná, pak je již stopa, kde je jen trochu možné. A-lyže rozhodně ne, B jsem také nevzal. Často čouhá tráva, kamínky, borůvčí. OPS vykouzlila to nejlepší co uměla. Jako vždy nejlepší Kasárenská.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2022 14:54
Na Smědavě -2,5°C, parkoviště zaplněno na 50%, restaurace otevřena (bude zatím o víkendech).
Poprvé upravené tratě, tak mohu mluvit jen v superlativech o bezvadném svezení.Nemuseli jsme si dělat stopy .Ze Smědavy jsem jel na Promenádní , dále na Mořinu a poté zpět od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem.Mimo silnice ke kiosku všude bezvadné stopy na klasiku i úprava na bruslení.Vyrazilo více lyžníků a všichni si užívali pěkné lyžování i když okolo 14 hod začala padat mlha.Je možné již jezdit na áčkových lyžích ( jen na silnicích jsou někde menší vrstvy sněhu).
Velké díky OPS za úpravu.
Tak jezděte.
12:33
13:08

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2022 11:29
Sobota v 8 (parkáč plný z 1/3) ze stadionu, klasika, vosk fialový swix, vcelku držel. Od stadionu k Buku utemované, občas stopa, často kamínky či tráva ve stopě. Buk - NL bezpečné. NL-Gregorák ujeto od lesáků: "stopy" od kol ledovaté, uprostřed metr široký pás sněhu na bruslení, při krajích náznaky hobby stopy. Od Gregoráku ke Hřebínku už utaženo, bez stopy, občas ledová plotna. Hřebínek - Točna jde to nahoru i dolu solidně. Bílé Buky (panelka) velmi pěkné, dvě stopy (občas tráva či borůvčí). zde už na A-lyže. Jinak bych doporičil B-lyže a spíš skejty než klasičky. Po desáté plný parkáč, ve frontě 2-3 auta.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2022 7:53
Včera v podvečer malé kolo z Bedřichova ,ale z Bedřichova až na Kristiánov to chce opatrně a pak už je sněhu dostatek,takže spíš ještě vzít starší lyže
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2022 22:20
Ráno v 08.00 od Mořiny k bunkru a zpět.Taková hoblovačka. Krásnej prašánek cca 30 čísel a -6 st.C.Stopa byla prošláplá asi už od čtvrtka od Honzy,díky,kterou jsem jenom utemoval.Ta od bunkru pokračovala na Vlašák.Ke kiosku nic. Tak dobrý.V sobotu bude už asi na Skejt po projetí OPS.
8:12
8:13
9:45

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2022 20:18
Kolem rozhledny Štěpánka, Rejdice, Kořenov urolbováno… přece sem tam něco dost leze ale na nějaký béčkový lyže paráda!!
17:33
17:36
17:56

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 9.12.2022 18:40
Z Bedřichovského stadionu na Novou louku, Kristiánov, Bílé buky a přes Hřebínek nazpět. Urolbováno pro bruslaře, pokud to podmínky dovolily, byla i jedna stopa. Dole ale pozor na kamínky, občas se nějaké najde. Sníh lehce pod nulou, s občasným ledem ve stopě, osvědčilo se Rhode multigrade 0/-2. Krásné podmínky panovaly zejména za Kristiánovem a výš a hloub do Jizerek to bude jen lepší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2022 16:10
Na Smědavě -2°C, i sluníčko se objevilo a užili jsme si o na většině trati.Jel jsem po Kasárenské na Knejpu , okolo teřívků na Čihadla a Rozmezí a zpět přes Knejpu a Paulovu paseku na Smědavu.
Už se těším na zítřejší ůpravu, protože větší část tratě je poničena jak od skůtrů , tak i od aut.
Parkoviště na Smědavě je uklizeno, i když kapacita bude menší vzhledem ke stavbě hotelu.
Tak jezděte.
12:30
13:15
13:53
13:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2022 13:40
RATRAK WYJECHAŁ NA TRASY (viz bieg-piastov.pl). bohužel s růstem cen všeho roste i cena parkování, 30 zlotek na den - ale může nás hřát svědomí, že placením parkování přímo přispíváme na ratrakování stopy.

o víkendu je plánována také úprava kolem štěpánky.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.12.2022 15:34
Na Smědavě -2°C, mlha a napadlo dalších 5-10cm sněhu.V horních partiích je sníh suchý prašan.
Včerejší stopy jak ty, které jsem si udělal na Promenádní, tak i stopy po autech pod Černým vrchem úplně zapadalytak jsme si museli prošlapovat nové stopy na celém okrhu.Jeli jsme po silnici ke kiosku, po Promendní k odbočce okolo Cimrmana na Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.Pouze krátký úsek okolo Cimrmana a část Jedecké byla projet od auta.
Žádné lyžníky jsme nepotkali, což je škoda, protože jsou velmi dobré podmínky na klasiku.
Silnice na Smědavu je upluhovaná, parkoviště na víkend uklidí, hospoda je do 25.12. zavřená.
Tak jezděte a pomožte s prošlapováním stop dokud nedojde na úpravu.
12:49
12:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.12.2022 13:58
Sněhu dost, pouze prošlápnutá stopa. Sníh vlhčí, ale docela to jelo. Na skate to nejde.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2022 16:16
po 2 týdenní přestávce nám na dnešek napadlo až 10cm sněhu, tak je to víc než předtím.Na Smědavě bylo -1,5°C a trochu chumelilo.Lyžníci nebyli a musel jsem si prošlapovat stopu.
Jel jsem ke kiosku , po Promenádní k bunkru, poté po Jezdecké na Knížecí a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Panenský sníh byl jen na Promenádní, ostatní tratě byly projeté od aut, ale jelo to slušně.Nebyly třeba ani kameňačky, stačily béčkové lyže.
Chumelí, tak jezděte.
12:28
12:37
12:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.11.2022 21:38
Dnes dopoledne jsem si dopřál svoje první sklouznutí v nové sezóně a kolem desáté vyjel od Montanie na Knajpu a dál na Čihadla, teplota kolem 1-2°C a to málo, co zbylo z minulých dní, doslova tálo před očima. Paradoxně byla trasa sjízdnější a možná lehce přimrzlá v nižších partiích. Vlastně jsem nikde nepřenášel a ani moc nezadrhával, ale bylo to
opravdu na hraně. O víkendu už to bohužel sjízdné nebude a nejspíš to roztaje úplně všude. Uvidíme, co přinese příští týden ;)
10:20
11:00
11:13
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.11.2022 9:56
Z Nové louky na Blatný rybník to po včerejším dešti již nejde není to ani na kameňačky...
6:19
6:20
6:21

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.11.2022 15:48
Na Smědavě + 1°C a v horních partiích směr Knajpa a Rozmezí 0°C.Při návratu z Rozmezí začal poletovat sníh, ale v dolní části před Smědavou již drobně pršelo, tak pokud se neochladí, tak sníh nevydrží.Na silnici, kde je asfalt, tak to sic jede dobře, ale vzhledm k malé pokrývce jsou velké otřesy hůlek a pokud jedete po pískové cestě tak otřesy hůlek nejsou, ale sníh po projetí se vytrhává.
Je to jen opravdu pro potěšení z prvního lyžování.
Na cestě jsme potkali jen jednoho lyžníka.
My jsme oslavili dnešní zlatou svatbu na lyžích.
Tak snad se to zlepší, ale asi až od neděle, kdy se má ochladit.
12:56
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.11.2022 13:55
Na Smědavě +1°C, tak jsem si udělal stopu po Štolpišské silnici na Knajpu a dále okolo tetřívků horem na Čihadla a Rozmezí a zpět po Kasárenské silnici na Smědavu.Při stoupání již teplota okolo nuly a nikde sníh netál a nelepil se.Je třeba brát pouze šutračky , kde je asfalt , tak není problém, ale kde jsou cesty pískové, tak tam mohou být kamínky.Od Knajpy již byly vidět v kolejích po autech stopy od lyžníků.Na Knajpě jsem potkal jednoho lyžníka , který přijel od Liberce a bylo to prý v pohodě.
Pokud nenastane obleva, tak doufám, že něco ještě do pátku připadne, tak jezděte, je to paráda i tím málem sněhu.Silnice na Smědavu z Bílého potoka je upluhovaná a posypaná.
11:10
11:24
11:47
11:47

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.11.2022 20:42
dneska jsem jel autem okolo stadionu a pár lidí tam bruslilo na běžkách, nedokážu odhadnout, kolik tam je sněhu, vidím to max na cca 7-10 cm, parkoviště bylo prohrnuté
Jakuszyce a okolí
Vloženo 22.11.2022 16:51
Z Bedřichova po silnici na odbočku k Blaťáku a pak na Rozmezí. Vše uježděné od aut, což ale nevadí, aspoň si tak často neorvete hrany při zahranění. Sněhu tak kolem 3 cm, a to nahoře i dole, ale stačí to, nicméně radši opravdu na horší šutrovky.
11:55
12:42
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.11.2022 15:00
Na Smědavě -1°C, oblačno, napadlo prvních 5cm sněhu, ale většina cest je projetá od aut na 1-2cm ujetého sněhu, tak to chci zítra zkusit na kameňačkách a uvidím.
12:19
12:46
12:46

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jizerské hory