Petr.H – profil lyžaře

Registrován od 18.1.2020, vložil celkem 54 zpráv.

Co dělám kromě lyžování?

Silniční cyklistika.

Vložené příspěvky

Vloženo 1.5.2021 22:10  
Od Protržené přehrady na skinech. Za přehradou na MH boudy, parádní vrstva sněhu. Pak zpět na Pašeráckou (fotka). Pozor pod sjezdem k protržence je vytáto (fotka) dá se ubrzdit a případně odbočit doleva. Začátek Pašerácké vytátý flek, pak pohoda jen v lesíku nějaká kritická místa, dalo se ještě přejet. Kasárenská parádní, po zítřku už to bude přenášení na víc místech. Na Soušské silnici na Kůrovci taky asfalt. Pak Hraniční parádní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.4.2021 22:28  
Čarodějnická 50 :-) Vyrazil jsem ze Souše, tam se jednou přenáší nad esíčkem a pod ním flek který šel objet pangejtem. Promenádní už doporučit nemůžu, dost flekatá. Jen kus od bunkru (video) a z druhé strany od kiosku je pěknej. Sjezd z Vlašáku na Knížecí je dobrej, dá se pustit, ale dole se dělá flek napravo. Sjezd Hraniční, bez problému. Knížecí ke studánce jen párset metrů, pak pod vyhlídkou přenášení. Cesta pod Černým vrchem ušla, jen jedno přenášení. Kasárenská na Knajpu dobrá, jen pod Knajpou jeden flek, nedá se objet. Na Rozmezí a Pod Jizerou sněhu dost. Lyže nesundávám, na kameňačkách se dá pár metrů přejít na prasáka.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.4.2021 22:32  
Souš - Hraniční a zpět. Kolem 19h se začlo sypat, vlhký pomalý sníh. Za těch 30 minut spadlo kolem 2 cm. Zpomalilo se to natolik, že jsem to raději otočil a jel zpět, sotva to jelo z kopce.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.4.2021 1:45  
Jistě bude otevřen. Víkend tuším do 18h, pracovní dny do 17h.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 23.4.: Nevíte někdo prosím, zda bude o víkendu otevřen kiosek na Promenádní? Díky.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.4.2021 23:08  
Jizerka Mořina - Jezdeckou na Knížecí rozcestí - Cesta po Černým vrchem - Hraniční - Kasárenskou na Pašeráckou cestu, nad protrženku a zpět Hraniční na Promenádní. Skate. Nejhorší úsek na brusle je Cesta pod Černým vrchem. Nejlepší je Promenádní. Ale Pašerácká taky stála za to. Pán z kiosku ji záměrně udržuje krásně širokou 👍 Sníh pomalý, poměrně dost nasáklý vodou. Na dvou fotkách je Pašerácká, na třetí Hraniční.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.4.2021 22:38  
Skate. Souš, Hraniční, Promenáda k Bunkru, pak zpět a spojovačkou na Knížecí - Cesta pod Černým vrchem, kousek na Kasárenskou a zpět Souš. Na skate byla nejlepší Hraniční - Promenáda, případně od Smědavy na Promenádu. Soušská ucházející. Chce to ještě projezdit... hlavně tu Knížecí-Cesta pod Černým vrchem, která je i na klasiku na prd, protože nikdo není schopen prorazit jednu stopu u kraje. Jako je třeba na Promenádní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2021 11:03  
Dnes v noci proběhla poslední úprava, tak to koukejte udržovat, co nejvíc jezdit a zároveň stopy nerozbruslovat :) Jizerkovská strana je komplet, Bedřichovská strana bohužel jen příjezd od Rozmezí na stadion + kousek na Žďárek.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2021 16:23  
Souš - Hraniční a zpět v 11h. Klasika na skinech. Nad Souší jsem již prošlapával stopu, trošku Hančovina. Bylo nás tam klasiků víc, tak se ta jedna stopa docela ujezdila. Mazačům to zřejmě lepilo a dělali se jim hroudy sněhu, na skinech v pohodě :) vejš docela dost chumelilo, pak jsem musel do práce :(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2021 23:35  
Ze Souše na Hraniční na vyhlídku nad Souší a zpět. To celé 2x, poprvé na namazaných a podruhé na skinech. Špatně jsem máznul, prakticky skoro žádný odraz (alespoň soupaž šla), skiny byly rychlejší dokonce i z kopce :) Na Hraniční jsem potkal rolbu, už jsem byl na skinech, škoda takovou stopu jsem potřeboval na mazací lyže. Myslím, že nebude upraven celý rozsah. I tak paráda.
18:36
18:37
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2021 23:46  
Večer z Jizerky. Mořina-Promenáda-Černá Smědá-Smědava-Kůrovec-Knajpa-zpět Hraniční a Promenádou na Mořinu. Přijel jsem do již upraveného. Ale úprava probíhala poměrně brzy, takže je již trochu rozbruslena. Bylo to přimrzlé, rychlé. V hustějším porostu pod stromy spíše měkké, vlhké, pomalé. Do rána to asi namrzne všude. Projeta i cesta vedle Polubenské silnice, ta je ale dobrá jen od Mořiny na vrchol nad Kobylu, u Václavíkovi Studánky ve sjezdu jsou vytátá místa, až k Pralince nicmoc. To samé Knížecí nástup z V. Studánky, začátek na přenos pár set metrů. Jinak všude paráda. Byla to rychá klasika na skinech :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.3.2021 22:53  
Václavíkova studánka - Cesta pod Černým vrchem - Hraniční a zpět. Začátek od studánky špinavější, postupně lepší a lepší, zatím žádné vytáté místo, přežije to i ty 3 teplé dny. Parádní jedna stopa, dokonce nerozbruslená, k rozcestí na Jezdeckou, super. Dále Cesta pod Černým vrchem k Hraniční již více rozjeta. Před západem bylo kolem 8 a po západu teplota padala ke 4 stupním. Ale i tak to na klasiku docela jelo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.3.2021 1:01  
Štěpánka - nad Pašerákem už hodně přenášení. U Spálené hájenky se jede přes louku, od hájenky na Kapradník již parádní cesta. Tetřeví, Rovná cesta, kolem Kapradníku a ke Spálené h., jsou asi nejlepší cesty. Spojovací esíčko na Famberku zatím v pohodě, ale nejel jsem ho celé až dolů. Pod Turnovskou se již téměř nedá a mezi Hvězdou a Pašerákem také ne. Famberku jsem nejel.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 28.3.2021 16:22  
Panský Dům by měl mít otevřené okénko na víkend. https://www.jizerka.cz/2021/02/13/okenkove-menu/
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 28.3.: Zdravím všechny. Je možné si na Jizerce dát něco k jídlu? Díky, J)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 25.3.2021 19:54  
Martin: Dá se Misarovou cestou od parkoviště u kolečka v Harrachově. Ta je sice rozdupaná, ale nějak se tam dá dokodrcat a pak kousek pěšky od tunýlku pod tratí. Podle stop, jsem byl jeden z mnoha. Dal jsem si okruh Kozího hřbetu přes Dzial a Orle. Nikdo nikde nic nekontroloval ani nehlídal, CZ i PL. Jen někam valila horská služba na skůtru. Ale pokud máte sebou potvrzení o testu v Aj/Pl, tak jste tam legálně.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 19.3.2021 19:00  
Dnes na biathlonovém kolečku v Harrachově. V poledne neupraveno, odpoledne tam již řádila rolba, byl trénink mládeže. Upravena i Stará celní a v lesích za kolečkem. Před pátou začalo silně chumelit, mělo by do 21 h. Alespoň chvilku jsem si to užil, předtím to byla hančovina, i Misarova cesta. Všude plno nového sněhu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.3.2021 19:31  
Nástup od Pašeráka. Projety všechny tratě kolem Štěpánky, i Famberka. Lepší na klasiku, stopa jedna, ale parádní. Famberka rychlá. Nový uježděný vlhčí sníh, pod stromy občas ledovaté. Přes Vystrkov rozbitější, měkčí a bořivé. Ale s klidem všude na jedničky. Parkoviště u silnice nad Rejdickou sjezdovkou nevypluhované, tak bacha na zapadnutí, lepší tam nacouvat na šikmo.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 17.3.2021 23:39  
Co jsem tam za poslední týden asi 4x projel, tak tam nikdo od policie nebyl. Jen do tří parkujících aut. Ale neparkoval jsem tam. To samé na Jizerce a Souši, nikde nikdo. Jezdím ale odpoledne až navečer.

(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 17.3.: Ahoj, nevíte jak vypadá parkoviště na Smědave? Probíhají kontroly ze strany policie? Nevím jestli z Hejnic risknout jet na Smědavu lyžovat.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2021 11:15  
Podle map je dnes upraveno kolem Štěpánky. Paráda :) dejte někdo info z terénu.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 16.3.2021 2:10  
Nebuďte všichni tak posraní. Všichni víme z historie, že držet hubu a krok je špatně. Jinak souhlas s Liborem, i já jako primárně bruslař nechápu jak někdo může rozjebat stopy po rovinách. Do kopce, kde to je úzké se to dá pochopit, ale když se někdo nevejde ani na Soušskou mezi stopy, tak je to fakt maxi idiot a měl by si pořídit o půl metru kratší lyže. Pár takových antitalentů jsem potkal hned po nové úpravě. A to jsou celkem prázdné cesty.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2021 22:01  
Ze Souše odpoledne, skate. Večer jsem se vracel, tak už tam jezdila rolba. Doufejme že upraví osmu na Paličník a k Václavíkovo studánce, tyhle cesty by to potřebovali. Stoupání z Předělu k Paličníku bylo takové ledovaté rozplužené bez stop.
17:26
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.3.2021 3:59  
Tak jsou 4h ráno a již to zapadává sněhem. Škoda, taková krása to byla :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2021 22:39  
Večer 19-20h na Souši. Právě jsem potkal rolbu na Souši, jela od Kasárenské, pak i na Darré. Krásně upraveno. Předpokládám rozsáhlou úpravu. Brzy ráno to bude přimrzlé a perfektní, později se bude oteplovat, sněžit a pak i pršet. Pod stromy jsou stopy rychlejší, ledovější.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2021 16:44  
Zdravím, spolek "Jizerky pro vás" nedávno oznámil ukončení úprav běžeckých tatí. Jsou to tratě - Martinské údolí - Jizerka, Polubný - Jizerka podél silnice a tratě kolem Štěpánky. Předpokládám, že nevyjedou ani po napadnutí sněhu, který má padat (a padá) následující týden. Ale třeba nás ještě překvapí :)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 9.3.2021 23:31  
Souš - Hraniční - Knížecí, skate navečer. Stále solidně upraveno. Bacha na vlky, jeden byl spatřen v Raspenavě :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.3.2021 21:04  
Souš - Hraniční - Knížecí rozcestí a zpět, soupaž na holých, v podvečer. Nová úprava, dokoce i na Darré co jsem zahídl. Cesta pod černým vrchem užší než obvykle. Čím výše, tím více nového zpracovaného sněhu. Pod stromy rychlejší. Soušská parádní “dálnice”, teplota u Kůrovce byla až -9 C. Stopy opět rozbruslené i po rovinách, pro mě jako primárně bruslaře nepochopitelné, to musíte mít roztažené nohy jak při porodu? Navíc když to jede skoro samo...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.3.2021 22:11  
Sorry fotky se prohodili, Foto 1 má být ta uprostřed.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.3.2021 22:09  
Skate - nástup Desná na protrženou (foto 1) - MH boudy - Pařízkův kř. - Rozmezí - Knajpa - Štolpišskou pod Jizeru (foto 2 a 3) - zpět Kasárenská - Smědava - Předěl - zpět na Hraniční a Knížecí - zpět na Kasárenskou - Pašeráckou k protržence a dolů Desná. Nástupní místo v Desné v pohodě, souvislá vrstva od mostku nahoru, stopy mělkčí + špinavější. Jinak všude, kde jsem jel, to vypadalo jako na fotkách 2 a 3. Krásně řízlé stopy + manžestr, i osma na Písčiny. Jeden vytátý flek na asfalt na MH boudách. Sníh nový, tvrdší, pomalejší, stopy rychlejší. Pozor při sjezdu z Pašerácké na protrženou, vypluženo na led a dole je to o hubu, pozor na ty kamenné patníky dole. Vyrazil jsem cca před 17h. Teplota -3 až -6 C.
17:18
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.3.2021 12:24  
Klasika. Josefodolská přehrada - Kristiánov - Panelka - Hřebínek - Studené údolí zpět na přehradu. Pod Kristiánovem jsem potkal v podvečer rolbu, jela od Rozmezí směr Josefodolskou přehradu. Takže jsem chytil kousek parádní úpravy. Nikde jsem nepřenášel (krom přehrady), cajzl žádný, potkal jsem cca 12 lidí. Pár cm nového sněhu který přikryl led. Zatím v žádném sjezdu není vypluženo na hlínu. Stopy před úpravou nicmoc, bruslaři jsou zbytečně širocí i na rovinkách a zasahujou do stop, když to přimrzne tak je to utrpení a to jsem primárně bruslař. Studené údolí méně upravené, pomalejší. Minimální teplota byla z Hřebínku -6 C v 19h.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2021 19:26  
Policie požádala Jizerskou OPS aby přestala informovat o úpravě tratí. Bílestopy a zřejmě i mapy.cz budou bez informací o stopách v Jizerkách.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2021 15:10  
Jitka: Není pravda. Za prvé nevím co je kristiánovské údolí, to se v těch místech nenachází. Za druhé, lze sjet z Jizerky Mořiny do Martinského údolí, tam přejít nový most přes řeku a dostat se na Harrachovské nádraží přes Údolí Naděje podél trati. Z nádraží se pak napojit na okruh Kozí hřbet a dojet do Orle.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2021 21:05  
Se sněžnicema je to myslím v pohodě pakliže neděláte hluboké stopy, třeba trasy kolem Paličníku, Předělu jsou ještě dost měkké. Občas sněžnice potkám a normálně se i pozdravíme, nebylo po jejich stopách ani památky. Vyplatí se vyčkat až budou dané trasy tvrdší. Dnes jsem bohužel potkal bezohlednou tlupu dělajíc hluboké stopy po celé cestě někde pod Paličníkem - takhle tedy ne.

(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 10.1.: Zdravím, včera jsem byli s přítelem na Smrku a dále jame měli naplánovanou cestu, plánovali jsme ji i pomocí běžkařských map, abychom se právě případně těmto místům vyhnuli, bohužel jak jsme zjistili nejsou úplně aktuální 😕. Jelikož jsme nevěděli jak to s pohybem je a nechtěli jsme ničit něčí práci a vrátili jsme se původní cestou, což nám trochu zkazilo výlet.

Proto by nás zajímalo, pokud má člověk sněžnice, lze se na těchto trasách pohybovat (pokud je to nutné a nejde úsek nikudy obejít) abychom neničili upravenou trasu šlápotami? 🤔 děkuji za případné objasnění této problematiky 😊)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2021 20:50  
Je tu možnost - sjet pod Bukovcem až do Martinského údolí, tam vlevo přejít nově zrekonstruovanej most směrem ke sjezdovce, ale jít rovně a vlevo esíčkem nahoru, cyklotrasou 3020 přes Údolí naděje, cesta stoupá pak podél kolejí, vyjdete na Harrachovském nádraží, přejít koleje a po zelené směrem na okruh Kozích hřbetů. Nevím jak je to s úpravou do Martinského údolí, pokud je upraveno tak je to pohodička, přes Údolí naděje se běžně neupravuje, ale pokud je dostatek sněhu dalo by se to vyjet, cesta je dost široká a je to pozvolný kopec v lese.
(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 10.1.: Ahoj, nevíte někdo, zda se dá nějakým způsobem přejet Jizera, když je mostek pod Bukovcem zbouranej?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2021 17:53  
Kuba: jejich odpověď byla, že to protahovali skůtry od "Ski Mariánská hora" a ano protahovali to i k protržené již před úpravou OPSky, nicméně dnes zase popadalo, o víkendu by tam fakt zajet OPS mohla, uvidíme
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.1.2021 22:16  
Cesta Pod Černým vrchem - pozor na kanálky, taky je po celé délce hrb a někdy vykukuje na boku hrbu hlína, občas to tedy nepříjemně zadrhne - dále na Knížecí k lavičce a zpět na Souš, ale minimálně k Sedlu pod Zámky by to asi šlo. Odpoledne na Souši MP kotroloval parkovací lístky i platby přes ClicPark pomocí tabletu. Dnes by již mělo začít sněžit na celý týden, snad bude zase o něco lépe.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2020 11:47  
Naposledy jsem byl v neděli z protržené, brzy ráno tam kde moc nesvítí to ještě bylo namrzlé a rychlé. V poledne už to bylo měkké mokré pomalé... sice jsem si připravil lyže, ale už se mi nějak nechce v tom pachtit a navíc již moc nemrzne tak to zabalím :( na fotkách je Kůrovec/U Studánky. Pašerácká cesta byla super, Soušskou, Darrskou a Knížecí někdo rozryl bikem, Darrská stála za prd a teď je již (předpokládám) úplně Out. Na protržené jsem potkal 1 auto a 1 cestovní motorku - tohle mi hlava nebere... Tak zase příští sezónu.
13:14
13:16
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2020 22:45  
Z Václavikovi to jde ještě solidně, jen 2 kritická místa - první cca 1,5 Km od silnice, tam jsem cestou zpět přenesl. Pak o kus dál další, to ještě jde projet oboustraně. Všechna parkoviště v Polubném zapáskovaná. Nevíte někdo jak to vypadá od Josefodolské na Kristiánov, nebo od Mariánské hory přez Bučinu na Mariánskohorské boudy, popřípadě od Lesní brány?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.3.2020 15:18  
Od Václavikovi st. jsem včera nasadil až 600m od silnice. Problém je spíše jehličí a jiný "nepořádek" ze stromů. Jinak ledová krusta tam furt je. Dále od Sedla pod Zámky, souvislá téměř čistá vrstva sněhu. Otevřenější úseky kde jsou stromy dál nebo menší, jsou lepší a rychlejší když to namrzne. Bohužel pár troubů to rozoře přes poledne, když je to nejměkčí. Ráno, nebo navečer to po namrzlém rozoraném připomíná balanční cvičení, přesto je to rychlé.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2020 15:53  
Kupodivu se dá sjet od Knajpy Štolpišskou na Smědavu relativně bezpečně i večer, je furt o co dole plužit. Já to jel opačně nahoru, ale dole bacha na zamrzlou louži, tam jsem si radši přenesl... viz foto.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2020 14:09  
Karl: v Jizerkách nikdo nic nezakázal. Jen uzavřeli všechna parkoviště a přestali upravovat. Místní jako já, stále jezdí, ale taky sem nikoho nezvu a budu rád když zůstanou Pražáci v Praze. Je to tu bez nich super, uměl bych si představit takto celou příští zimu :)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 23.2.2020 14:33  
(Odpověď na dotaz uživatele Kateřina z 23.2.: Připojuji se k Horalce s dotazem, proč se na Benecku jezdí vlevo? A případně kam až toto pravidlo platí - tj. kde se přejíždí do pravé stopy?
Předem děkuji nějaké dobré duši za odpověď.)

Pokud je upraven prostředek na skate, nebo je tam prostě dostatek místa, tak přednost má ten co jede ve stopě vpravo. Bez ohledu na to jestli do/z kopce, nebo po rovině. Pokud jsou stopy na obou stranách, tak bez debat, jedu vpravo. Občas někdo jede ve stopě v protisměru protože je třeba ta stopa lepší, lépe to v ní jede, ale musí dávat pozor a přednost.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.2.2020 14:20  
Tišina - Nové Město p. S. Jen doplním fotkou místo kde již vykukuje asfalt. Je to kus pod Francouzskými kameny na té rovince (naštěstí vidět z dálky, neb se tam sjíždí v nejprudším klesání). Jinak v Martinském údolí, flek pod železničním mostem zřejmě brzy vytaje a napojení na hřiště přerušeno těžbou dřeva.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2020 22:01  
Příchovice, okolo Štěpánky 17h. Nastoupil jsem nad Pašerákem jel přez rozcestí ke Spálené hájence, Kapradník, Rovná cesta, Úboční cesta, Turnovská chata a Starou silnicí zpět k Pašeráku, několik různých okruhů na těchto cestách. Nejhorší místa: pod Turnovskou chatou a dále Stará silnice k Pašeráku + to rozcestí a kousek ke Spálené hájence. Ještě směrem k Vystrkovu to nebylo nic moc. Na těch místech je málo sněhu, trochu nepořádek od stromů, stopy tmavé nebo v dezolátním stavu. Od Spálené hájenky dále to bylo super - stopy relativně pěkné, sněhu dostatek, čisté, ne moc široké, ale docela tvrdé (čekal jsem rozbředlou břečku, opak byl pravdou). Pozor na Rovné cestě ze sjezdu, na pár místech stopa u kraje rozbitá, sjetá do příkopu. Úboční, Kapradník, Rovná cesta - jsou parádní jak na skate tak na klasiku. Navečer již přimrzalo. Další cesty zkusím najet zítra pokud budu mít dost sil.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 6.2.2020 4:26  
Michalovi: organizátoři tam jezdit musí, práce vniveč to není, ty rolby to před samotným závodem projedou ještě několikrát ve dne i v noci, po závodech až se ukliděj odpadky, to opět protáhnou. Jizerská Ops vznikla především díky závodu Jizerská 50!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2020 19:33  
Skate od přejezdu u parkoviště na Orle, na Orli jsem si obkroužil smyčku na loukách, pak jsem viděl dostatek sněhu na Kozí hřbety tak jsem to prubnul a dal si velký okruh Kozí hřbet a směrem na Dzial pak zpátky k parkovišti a ještě jednou jsem si dal Orle. Na fotce je cesta kolem Kozího hřbetu. Prvních 400 metrů od parkoviště na Orle, jsou natahané kamínky. Jinak cesta je celkově trochu špinavější, ledové plotny, hodně větviček v cestě, stopa občas rozbitá, klasicky hodně pěších. Smyčky na Orle docela zábavné jen občas vylejzá tráva a hlína. Okruh kolem Kozího hřbetu není upravován rolbou, takže uprostřed hrb, cesta nerovná, ale solidní stopa a rychlejší než prostředek, je lesklá mělká. Ale ne ledovatá a udržet se v ní dá i při vyšší rychlosti. Sněhu dostatek po celém okruhu, ale jsou místa pod stromy kde vylejzá hlína. Jinak jsem tam potkal 1 člověka za celou cestu, takže super poježdění, jen to chce dát pozor a úplně nové super jednice bych do Jakuszyc nebral.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.1.2020 1:32  
Z Václavíkovky to na klasiku není žádný med, stopy tam vyřízlé strojem nejsou, jen od lidí. Osobně bych zvolil nástup na klasiku z Jizerky na promenádní, nebo Souš, další nemám projeté, ještě snad z Mariánské hory co jsem byl před týdnem.

(Odpověď na dotaz uživatele Jířa z 25.1.: Ahoj, je na klasiku upravená trasa z Václavíkovy Studánky nebo z Albrechtic? Jaká byla dnes stopa, je to na vosk nebo klistry? Díky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2020 1:24  
Skate. Z Václavíkovi studánky na Hraniční, Promenáda až na Mořinu a zpět k bufetu promenáda pak Černá smědá, Smědava, Kasárenská a zpět na Knížecí ke studánce. Kousek po startu za Václavíkovou studánkou cca 800m je nebezpečný (propad) odvodňovací kanál přes celou cestu. Jinak až k rozcestí Jezdecká/Darrská/Knížecí je od studánky hrb uprostřed, často tedy není úplně vycentrovaný na prostředek, ale dá se to. Občas ledové plotny pod stromem, ne moc, spočítal bych je na prstech. Stopy nejlepší asi na Promenádní. Od bufetu sjezd k Černé smědé a k Smědavě neupraven, a dost stop od pěšáků.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2020 20:09  
Souš - Kasárenská - Hraniční a zpět (čtvrtek 16:30h). Stopy na obou stranách parádní, prostředek relativně rovný. Zásobovací skůtr mezi Smědavou a Souší sice udělal uprostřed pásovou stopu, ale je to v pohodě, takové uježděné, naopak se po ní bruslilo nejlépe. Chtěl jsem takovou krátkou rychlovku a to se povedlo, bylo to namrzlé. Průměrná rychlost na bruslích 18 Km/h a to jsem nejel na plno. Pozor na sjezdech po setmění, namrzá to.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 24.1.: Nevite prosim, jak to vypada na Sousi? Chceme jit zitra Sous-Smedava-Jizerka a nevidela jsem tady zpravu o tomto okruhu. Diky!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2020 20:14  
Mariánská hora - Boudy - Protržená - Kasárenská - Knajpa - Pařízkův kříž dolů k boudám a zpět k parkovišti na Mariánské. Vyjel jsem v 15:40, vzal jsem skiny, což byla chyba. Ideální to bylo na skate. Stopy mělké, rozbité, rozvlněné a zapadané - vlastně skoro žádné, raději jsem jel prostředkem pokud to bylo rovné. Někdy kolem 16:30 se začalo sypat. Na Pašerácké cestě jsem nepochopil proč jsou stopy po obou stranách, které jsou tak u krajů, že z nich trčí malé stromky, často pravá stopa na noze někde kdesi v pangejtu. Nevím nechápu to, stačí jen jedna stopa blíže doprostřed, když v krajích není tolik sněhu. Pokud se to neupraví a chcete někdo zítra vyrazit na klasiku, raději si připravte lyže více na soupaž.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2020 0:21  
Při těchto horších podmínkách asi jo, kdyby bylo metr sněhu tak většinou ne. Cestu na Jizerku po naplnění parkoviště zavřou policajti od odbočky v Polubném. Na Souši je parkoviště rozšířené, kapacita je solidní, vždycky stačí počkat, až někdo odjede.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 18.1.: Ahoj, zaparkuju na Jizerce nebo na Souši i kolem 11 hod? (omlouvám se za blbý dotaz, vůbec to tam neznám))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2020 1:11  
V Dolním Maxově není stadion. Jen v Bedřichově, nebo biatlonové kolečko Břízky v Jablonci nad Nisou.

(Odpověď na dotaz uživatele Domi z 17.1.: Zdravím. Tušíte někdo prosím jaký je stav v Dolním Maxově na stadionu? Děkuji.)
Bedřichov a Jizerská magistrála