Honza 1949 – profil lyžaře

Registrován od 16.2.2019, vložil celkem 422 zpráv.

Vložené zprávy

Vloženo 5.12.2023 15:16  
Dnes opět super podmínky .Na Smědavě -5°C i když dole v Raspenavě již +2°C, vypadá to na oblevu.
Jel jsem jen kolečko po Promenádní, jezdecké a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Po včerejší úpravě to jelo dnes ještě lépe než včera, jen chyběli lyžníci, což je škoda.
Na parkovišti na Smědavě jen 8 aut.
Tak jezděte, podmínky jsou zatím fantastické.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2023 17:54  
Dnes nejkrásnější den nové lyžařské sezony.Jezdím později než Pepa 1963, takže jsem přišel o úplné azuro.které bylo do 12 hod.Po ránu vymrzlo a bylo -10°C, okolo oběda již -6°C, ale slunce se začalo schovávat za mraky a občas vykouklo.
Jel jsem ze Smědavy po bezvadně upravené tratě, jak je vidět z fotek, po Promenádní na Mořinu, poté okolo Cimrmana ( dnes neupraveno, ale po včerejšku dobré stopy) , Jezdecká i cesta pod Černým vrchem -upravené parádní.Po mrazech tvrdší a lyže jely samy.I Knížecí byla parádní.
Na příští týden Klára vyhrožuje s oblevou, tak snad jí to nevyjde.
Parkoviště na Smědavě obsazené jen na 20%.
Tak jezděte.
11:47
12:25
12:30
12:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2023 15:40  
Na Smědavě -7°C, bezvětří , trochu sněžilo, příjemněji než včera.Připadl další sníh, upravené stopy se ztrácejí, ale na trase Smědava-cesta pod Černým vrchem-Knížecí -Václavíkova studánka, velmi pěkné svezení a více lyžníku si užilo upravené stopy v prvním víkendu po úpravě.
Tak jezděte.
13:12
13:12
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2023 15:27  
Paní Zima se nám vrátila v plné parádě.Na Smědavě -7,5°C, chumelilo a byl silný studený vítr, takže pocitově to bylo znát.
Jel jsem ze Smědavy po Kasárenské, pod tetřívkama na Čihadla , na Rozmezí a po Kasárenské zpět na Smědavu.Oproti včerejší pohodě to jelo podstatně pomaleji, stopy byly zaváté a málo to klouzalo.Lyžníků bylo dnes více, všichni si mohli užít první týden lyžování.
Bude potřeba další úprava, jakmile přestane padat.
Parkování na Smědavě bez problému.
Tak jezděte
12:35
12:36
13:10
13:10
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2023 14:58  
Na Smědavě -3°C, poletovaly vločky, bezvětří.Velké díky OPS za druhou úpravu, dnes to nemělo chybu.Jel jsem jako včera po Jizerské silnici ke kiosku, po Promenádní na Mořinu a od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem na Smědavu.Všude ještě v poledne manžestr, dvě stopy na klasiku v bezvadném stavu, střed na bruslení , prostě paráda.Dnes ideální podmínky využilo více lyžníků i z ostatních států okolo nás.Oproti včerejšku ještě upravená cesta okolo Cimrmana.
Parkoviště na Smědavě je připravené , zaplněno jen cca z 20%.
Tak jezděte.
11:38
11:38
11:57
12:30
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2023 16:12  
Na Smědavě v 14 hod -3°C, oblačno, bezvětří.Díky OPS za úpravu, je to úplně jiné kafe.Jel jsem ze Smědavy po Jizerské silnici ke kiosku , byl otevřen, po Promenádní na Mořinu, pěkná levá stopa, pravá zavátá, od bunkru po Jezdecké- potůčky již pod sněhem, po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu-velmi pěkná pravá stopa na klasiku- jelo to samo.Bylo odpoledne dosti lyžníků.Celá trasa super upravená , i když samozřejmě každá další úprava to ještě vylepší.
Parkoviště na Smědavě bezvadně vyčištěné.
Tak jezděte.
13:58
14:36
14:39
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.11.2023 11:40  
Sněh opět napadl, ale lyžníci se nedostavili, tak sám počkám , zda někdo přijede, protože není jednoduché pro jednoho lyžníka, dělat stopu na celé trati.Je to škoda, že rolba zatím není, když jsou tak dobré podmínky, kdo ví , jak bude.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.11.2023 17:08  
Na Smědavě -1,5°C, zataženo , drobné chumelení na trase.Silnice z Bílého potoka vypluhovaná, posypaná, parkoviště na Smědavě perfektně uklizené , připravené pro lyžníky.Na parkovišti jen 6 aut.
Jel jsem po Jizerské silnici ke kiosku, po Promenádní k bunkru, po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Všude cca 50cm sněhu, hůlky nebouchají o asfalt, takže pohoda.
Jizerská silnice neporušená od aut, stejně tak i Promenádní až k odbočce k Cimermanovi.Stopy tvrdší od lyžníků , jedou dobře i když jsou tupější vzhledem k čerstvému prašanu.Celkem pravidelné i bez strojové úpravy.Od odbočky k Cimermanovi na Mořinu stopy od techniky, stejně i Jezdecká.Od bunkru po Jezdecké na vrchol asi 4 potůčky, lze je přejet ,Po vrcholu již stopa a sjezd ke Knížecí v prašanu v pohodě.Cesta pod Černým vrchem bez stop po mechanizaci, jedna měkčí stopa, celkem slušná až k Hraniční.
OPS se zatím nechystá na úpravu , vypadá to asi okolo poloviny prosince, až se domluví s lesy ČR jako obvykle.
V dalších dnech má opět sněžit, je to paráda.Dnes jsem potkal jen 5 lyžnic a žádného lyžníka
Tak jezděte.
11:01
11:33
11:42
12:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2023 14:00  
Jak jsem psal včera, tak sjízdná je trasa Kasárenská, okolo tetřívků na Rozmezí, s tím, že je třeba dojít pěšky ke Kasárenské.Je třeba 6x přenášet na Kasárenské.Povrch je zmrzlý, občas jen ledovka a jinde poprašek sněhu na ledu..Dle Aladina i když je zima, tak to nevypadá na větší sněžení.
Po více než 100dnech na běžkách po Jizerkách jsem se rozhodl přejít na in line brusle a jiné sportovní aktivity, takže budu dávat příspěvky až v nové sezoně.I když letos sezona byla podstatně kratší než minulá a předminulá, tak vzhledem k dobré úpravě díky OPS jsme si běžkování užili.
Těším se na setkání s lyžníky v příští sezoně na Jizerkách nebo i s některými u Bersdorfer See, kam budu jezdit pravidelně na in line bruslení a koupání a kam i dosti lyžníků jezdí též trénovat.Trať je po zimě čistá bez kamínků a nečistot.
Mějte se hezky
11:46
11:54
11:56
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2023 12:59  
Na Smědavě -5°C, chvílemi i slunečno a teplo , jinak oblačno a studený vítr.Jel jsem jen trasu, která je ještě sjízdná a to po Soušské silnici, po Kasárenské na Knejpu , okolo tetřívků na Rozmezí, na Čihadla ke Knejpě a po Kasárenské zpět.
Silnice ke Kasárenské je již ledovka s přenášením,Kasárenská je podobně jako minulý týden s 6 vytátými úseky o trochu většími než minulý týden, okolo tetřívů bez přenášení až k Čihadlům a na Rozmezí pár slabších ůseků.
Přikládám pár fotek, kde tratě vypadají velmi hezky,ale po oblevě jsou zmrzlé, tvrdé a místy jen ledovka s 1-2mm čerstvého sněhu, který pomáhá při sjezdu na zledovatělém povrchu.Hezký je pohled i na hory z Frýdlantska.
Žádného lyžníka jsem dnes nepotkal.
Celkový dojem z lyžování byl nic moc,vzhledem ke špatnému povrchu, i když sluníčko mně potěšilo a pokud nenapadne dalších pár cm sněhu, tak asi i já ukončím sezonu a přejdu na jiné sportovní aktivity.
10:22
10:58
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2023 13:19  
Naštěstí ani včerejší déšť ani poté velká bouřka neponičily Kasárenskou , jak jsme se obávali.
Na Smědavě +5°C, mlha, ale nepršelo.Jel jsem stejnou trať jako včera, ale Kasárenská jela podstatně lépe a rychleji než včera, protože přimrzla.Je tam celkem 5 vytátých míst, z toho jen na 25m na přenášení před Kejpou, ostatní menší jdou objet.
Ze Smědavy je silnice na hraně, ale poté Kasárenská, okolo tetřívků na Rozmezí již v pohodě.
Na parkovišti Smědava jen 2 auta, na trati jsem potkal jen 4 lyžníky
Tak pokud nebude hodně pršet na víkend, tak jezděte.
10:43
10:56
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.3.2023 13:29  
Dnes jsem vyrazil dříve, protože Aladin i Klára hlásali déšť okolo 12.30 , což opravdu nastalo.
Na Smědavě v 10hod +5°C, trochu mlha, ale příjemně a celou trať mi vydrželo počasí bez deště.
Jel jsem po Kasárenské na Knejpu, okolo tetřívků na Rozmezí a přes Čihadla a Knejpu po Kasárenské zpět.Silnice ze Smědvy ke Kasárenské šla ještě projet, ale je na hraně.Celá Kasárenská až na Rozmezí je v pohodě, místa, která jsme minulý týden přenášeli nebo obcházely mají tenkou vrstvu sněhu, takže to bylo dobré.Teď záleží co udělá déšť , který je hlášen postupně od dnešního odpoledne až do neděle.Doufám, že Kasárenská ještě vydrží.Pepu 1963 jsem opět včera minul o fous, dle fotek.
Tak jezděte.
10:35
11:22
11:22
11:56
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.3.2023 15:13  
Hurá, opět zpět na upravený okruh Smědava-Hraniční-Promenádní-okolo Cimrmana-Jezdecká-cesta pod černým vrchem-Hraniční-Smědava.Na Smědavě okolo nuly, trochu větrno , ale potěšila cca 15cm nadílka sněhu na trati , výše uvedené, která byla již bez sněhu.Celá trasa ve velmi dobrém stavu, jen místy je třeba dávat pozor na místa, kde je vidět asfalt nebo kamínky, ale je jich málo.
Je jasné, že Kasárenská a na Rozmezí je lepší, protože tam byl i základ, ale i tento okruh potěšil mnoho lyžníků.Silnice z Bílého potoka na Smědavu již vypluhovaná a na parkovišti dosti místa.
Pokud nám déšť nezničí dnešní úpravu, tak to bude fajn.
Tak ještě jezděte.
12:18
12:18
13:04

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2023 12:02  
Dnes na Smědavě +3°C.Jel jsem po upravené trase ze Smědavy na Knejpu a pod tetřívkama na Rozmezí.Silnice u odbočky ke Kůrovci na 1 kratší přenesení, Kasárenská velmi slušná po úpravě, jen 2x přenesení a 3 x lze menší úseky objet, jinak vše v pořádku.Nejdříve hezké počasí a poté po11hod silné dešťové přeháňky , které přecházely ve smíšené a sněhové přeháňky.
Od jednoho lyžníka jsem dostal informaci, že jsem včera zaváhal u Pařízkového kříže, že cesta na Mariánky je pecka.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2023 13:53  
Na Smědavě +10°C, proměnlivé počasí.Chvíli sluníčko a poté dešť.Co platilo včera, již dnes neplatí.
Jel jsem trať po Kasárenské, okolo tetřívků na Mořinu.Zkoušel jsem jet i na Mariánské, ale když jsem dojel za Pařízkův kříž, tak již bylo hodně přenášení, tak jsem to vzdal.Na Kasárenské ještě včera to bylo bez přenášení až na jedno malé místo, dnes je asi 5 míst, kde je třeba odtátá místa buď objet nebo přenést.Jsou to jen malé cca 5m úseky.
Uvidíme , zda budou jen slabé přeháňky v dalších dnech , které nezničí stávající stopy.Vcelku je tato trasa pro jarní lyžování dobrá.
Tak jezděte.
11:04
11:26

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2023 15:27  
Na Smědavě v 10.30 po dešti , +9°C, zataženo.Jel jsem ze Smědavy po Štolpišské okolo Jizery na Knejpu, okolo tetřívků na Rozmezí a zpět od Čihadel po silnici na Knejpu a po Kasárenské a silnici zpět na Smědavu.
Štolpišská ze Smědavy na Knejpu lze vystoupat, ale pro sjezd nevhodná a pro další výstup nedoporučuji.Od Knejpy poté celá trasa po včerejší úpravě velmi dobrá, příjemně mně překvapila kvalita Kasárenské.Doufám,.že déšť , který má přijít ji moc nepoškodí.
Nevím jak se bude počasí další 3 dny vyvíjet , tak uvidíme.Sám nerad jezdím když hodně prší.
Tak jezděte, pokud to půjde.Příští týden by mělo být lépe
11:21
11:30
11:47

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2023 14:45  
Na Smědavě +9°C, hezké počasí.Jel jsem jen oblíbený bezproblémový okruh Smědava-kiosek-Promenádní-Jezdecká cesta pod Černým vrchem.
Radost mi udělala rolba, kterou jsem potkal na Promenádní.Všechny stopy podobně jako včera, tedy velmi slušné na jaro.Uvidíme co udělá počasí na konci týdne, různé rosničky hlasí odlišné předpovědi.
Zítra má být opět hezky.Tak jezděte.
12:01
12:12
12:12

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2023 14:50  
Na Smědavě +4°C, oblačno.Jel jsem své kolečko Smědava-Promenádní-Jezdecká -cesta pod Černým vrchem -Smědava.V této době není moc možností.Ze Smědavy po Jizerské silnici stoupání bez problému, pro sjezd bych volil Hraniční , protože na silnici jsou již některá místa s minimální pokrývkou.Odbočka Hraniční -kiosek ledovka, ale celá Promenádní již v pohodě.Kupodivu Jezdecká stále drží a je sjízdná na obě strany.Jen při sjezdu k bunkru je lépe jet vlevo.Cesta pod Černým vrchem též v pohodě, jen na 2 místech menší vytátá místa ve středu.
Celkově velmi dobré stopy, které jedou pěkně.Málo lyžníků.Zítra a ve čtvrek by mělo počasí vydržet ,aspoň podle Kláry.
Tak jezděte
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.3.2023 14:18  
Před 2 lety jsme lyžovali do 12.5, minulý rok jsme mysleli, že to vydrží do června, ale na konci dubna se 2 dny oteplilo na 15°C a přišly silné deště a a 2 dny vše odtálo, tak jsme skončili 30.4.
Na víkend Klára hlásí déšť ,ale ne moc vysoké teploty, tak snad vše vydrží.
V každém případě je nutné začínat na Mořině nebo Smědavě.
Každý den dávám informace o stavu, tak je sleduj.

(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš68 z 20.3.: dovolte dotaz, lze dle Vás "štamgastů" aspoň přibližně odhadnout počasí na tento pátek a sobotu ??
jsem ze Zlína a jet 5 hodin sedět na bar do hotelu se mi nechce
děkuju Vám.
Tomáš)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.3.2023 14:05  
Na Smědavě +8°C, chvílemi polojasno, slunečno a když jsme odjeli, tak poté přišla krátká dešťová přeháňka, neboli velmi proměnlivo.Jeli jsme jen okruh Smědava-Promenádní-Jezdecká-cesta pod Černým vechem-Smědava.Tento okruh je stále bez přenášení,stopy na klasiku čisté, měkčí, ale jedou a neboří se.
Na trati bylo jen pár lyžníků, ale jelo to dobře.Klára zatím říká, že zítra a ve středu by mělo počasí vydržet.
Tak jezděte.
11:44
11:55
11:59
12:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2023 14:30  
Na Smědavě v 11.30 již 9°C, zataženo.Po včerejší úpravě J50, stopy na klasiku i po obědě ve velmi dobrém stavu na okruhu Smědava-Promenádní-Jezdecká -cesta pod Černým vrchem-Smědava.Velká díra stále neoznačená na Jezdecké-tak večer pozor na ní.
Stopy sice měkčí, ale nebořily se, pravidelné a dobře jely po celém okruhu.Nikde na okruhu není zatím problém se sněhem, ani na exponovaných místech.Jen chyběly lyžníci, protože na celém okruhu jsem potkal max. 30 lyžníků, což je škoda vzhledem k pěkným podmínkám.Sice bylo dosti teplo , ale mnozí lyžníci, říkali, že bude ještě hůř, bude tepleji.
Dokud nepřijde silný déšť s kombinací s teplem, tak budeme moci ještě vyrážet do stopy.
Tak jezděte.
12:04
12:08
12:31
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.3.2023 17:03  
Na Smědavě +6°C, slunečno.Oproti včerejšku byly dnes upravené základní tratě i když trochu měkčí než včera.Naštěstí zatím bez přeháněk, tak stopy drží velmi dobře.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní k bunkru, po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět.Celá tato trasa je v pohodě, bez přenášení včetně Jezdecké, která bývá ve středu vydřená,zatím drží.Problém vidím jen ve velké díře , která není označená a může zapříčinit úraz.HS nebo OPS by ji měla označit aspoň větví.
Poté jsem jel na osmičku Paličníku.V zásadě lze ji jet, spíše turisticky, protože nebyla upravená a je tam pár přenášení.Od Smědavy k Černé Smědé jsou 2 malá místa, lze je objet, po cestě přes Zelený kámen na vrcholu opět 2 malá místa , lze objet, od Předělu k Písčinám stejně 2 malá místa na objetí, poté k Paličníku již v pohodě, a poté na hřebenu 2x po 100m na přenesení, dále sjezd k Předělu v pohodě.
Dnes bylo podstatně méně lyžníků, což byla škoda, když lyžovačka byla bezvadná i když jarní na firnu.
Dokud nám nezačne pršet, tak půjde jezdit bez problému.Klára mluví o přeháňkách v druhé polovině příštího týdne, tak uvidíme, snad to nebude hrozné.
Tak jezděte.
11:57
11:57
12:04
12:09

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2023 15:21  
Opět super, jak počasí, tak i tratě, kde jsem byl.Na Smědavě sice +5°C,azuro, trochu foukal větřík od Souše.Jeli jsme ze Smědavy po cestě pod Černým vrchem k Jezdecké a po Knížecí na Václavíkovou studánku a zpět po stejné trase.
První úsek Smědava -cesta pod Černým vrchem k Jezdecké v bezvadném stavu, žádná vytátá místa ani kritická oblast uprostřed tratě, kde je nejvíce slunečno.Od Jezdecké k Sedlu pod zámky , části velmi prosluněné mají horší stopu a jsou pomalejší hlavně v 1.polovině, druhá polovina je bez problému.Od Sedla pod zámky k Václavíkové studánce pravá stopa je velmi rychlá, místy zledovatělá, ale pravidelná, jen posledních cca 300m před koncem v pravé stopě je dosti jehličí, které může hodně zbrzdit a přivodit držkopád.Obecně na trati je třeba dávat pozor při výjezdu ze stínu na slunečné partie, což platí vždy na jaře.Na trati je dosti sněhu, tak je to bez problémů.
Na trati se mně ptají lyžníci na článek od Standy Mitače , tak ještě pro ně dávám odkaz:
www.emontana.cz
Dále někteří lyžníci se mne ptali na rozhovor , který udělal minulý rok David Nýč.Je to 7 dílný pořad, já jsem byl v 7.díle , ale v ostatních dílech jsou další velmi pěkné rozhovory o Jizerkách.Odkaz je:
https://sport.rozhlas.cz/ceske-hory-nejsou-jen-preplnene-vleky-a-sjezdovky-jak-si-zalyzujete-na-hrebenech-8666355
Tak jezděte.
12:04
12:08
12:27
13:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2023 15:01  
Bez problému -více v mém dnešním příspěvku
(Odpověď na dotaz uživatele Marcela z 14.3.: Dobrý den, prosím jak teď vypadá Knížecí cesta od Václavíkovy studánky? Moc děkuji.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.3.2023 15:22  
Opět super lyžování, počasí bez chyby .Na Smědavě -0,5°C, azuro, bezvětří.Dnes více lyžníků vyrazilo na vyše položená parkoviště, jak jsem doporučoval a v dopoledních hodinách zcela zaplnili jak parkoviště Mořinu, tak i Smědavu a nelitovali , protože bylo to asi jedno z posledních bezvadných lyžovaček, v této oblasti bez přenášení za azuro počasí.
Jel jsem po Jizerské silnici ke kiosku, po Promenádní na Mořinu, přes Jizerku k Pešákovně a po Jizerské silnici zpět.Stopy na klasiku většinou tvrdé, jen na slunečných místech povolily.
Jizerská silnice je perfektní ze Smědavy k odbočce na Smrkovou cestu, Promenádní je bez chyby až na Mořinu, sjezd z Mořiny ujde, nejsou ledové plotny, ale musí se dávat pozor na vytátá místa.Přes Jizerku ještě jde přejet k Pešákovně s přenesením jen 2x přes silnici.Od Pešákovny již Jizerská silnice není upravená, stopy měkčí a nepravidelné, až k odbočce ke Smrkové cestě, nikde se nepřenáší.Je to škoda, protože hodně lyžníků jí využívá , když jede kolečko Mořina-Promenádní-Jizerká silnice zpět a Mořinu.
Tak jezděte.
12:27
12:33
12:53
12:54

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2023 21:22  
Já se snažím popisovat situaci na trati , kterou jsem projel klasikou.Pokud někdo projede stejnou trasu skatem, tak může mít jiný názor.
V žádném případě nelze srovnávat v tomto období trasu , kterou jel např. Pepa 1963 tj.Jakuszyce - Orle - Karlovský most - Jizerka - Mořina - Medvědí kout - Údolí Jizery - Martinské údolí.
s trasou , kterou jsem jel já tj. ze Smědavy po Štolpišské silnici přes Paulovu paseku, okolo Jizery na Knejpu, okolo teřívků na Rozmezí, zpět na Čihadla, na Žďárek a zpět přes Knejpu po Kasarenské na Smědavu. nebo s dalším lyžníkem, který jel trasu např.jx zero:
U Nove Louky se prenasi pres silnici a radsi i na louce smerem k Blataku. Primo u Blataku to prekvapive slo bez problemu prejet. Na Kristianove ok. Od rovinky z půlky kopce na Rozmezi už to zase pripominalo snih. Cesta okolo Krasné Maři špatna. Primo okolo Mareny to jeste slo nejak prejet, ale v zatacce s vyhlidkou na Polednik uz se muselo prenašet
Dále záležíi na čase projetí, kdy se podmínky mohou měnit.Každý z nás se snaží informovat další lyžníky , jak to sám viděl.
Já lyžuji a chodím po Jizerkách jen 50let , ale neříkám nikde , že jsem největší znalec Jizerek
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2023 14:12  
Opět super lyžování.Dle předpovědise na dnešek ochladilo a po úpravě . dík OPS, to jelo samo na mé trati.
Na Smědavě -0,5°C, dopoledne slunečno, po obědě zataženo a sněhové přeháňky.Jel jsem ze Smědavy po Štolpišské silnici přes Paulovu paseku, okolo Jizery na Knejpu, okolo teřívků na Rozmezí, zpět na Čihadla, na Žďárek a zpět přes Knejpu po Kasarenské na Smědavu.
Stopy perfektní , hluboké a tvrdé-ne zledovatělé na mé trati,jen úsek Čihadla-Žďárek byl slabší, nepravidelné , mělké stopy a místy již měně sněhu-zatím sjízdné.Pozor na sjezd na Smědavu od Paulovy paseky-manžestr ve středu velmi tvrdý, není zmrzlý, ale některým lyžníkům to dělalo problém.Lépe jet po Kasárenské od Knejpy-to je v pohodě.
Celá trasa byla super jako uprostřed zimy.Zítra má být opět chladno a hezky.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2023 13:55  
Dnes super lyžování i počasí nám přálo.Na Smědavě sice +4°C, po pondělní úpravě J50,tratě ,které jsem jel, po včerejším dešti jsou ve výborném stavu.Jel jsem ze Smědavy po Promenádní k bunkru , po Jezdecké a pod Černým verchem zpět.Stopy jsou pravidelné , tvrdé , čisté bez jehličí a jedou velmi dobře.Jen pozor na velkou díru cca průměr 70cm před sjezdem po Jezdecké k bunkru.
Opravdu jsme si lyžování užili a nepřipomínalo to ani jarní počasí, kdy je už špatná kvalita sněhu.Na trase jen pár lyžníků, což je škoda.Doporučuji v tuto dobu začínat na Mořině nebo Smědavě, abyste se vyhnuli nekvalitnímu sněhu v dolních partiích.
Zítra má přimrznout, tak to pojede ještě rychleji.
Jsem rád, že mnoho lyžníků čte na webu rozhovor a říká mi , když mne potká, že to četli a motivovalo je to , aby přijeli do Jizerek.Stále se míjím s Pepou 1963.
https://www.kamzasnehem.cz/clanky/rozhovor-s-honzou-1949
Tak jezděte.
12:10
12:40
12:41
12:44

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2023 15:05  
Na rozdíl od včerejší masáže celého těla bylo dnešní azuro balzám na duši.
Na Smědavě -1°C, azuro, super počasí i když rosnička tak hezky nehlásila, ale to nevadí.Dnešní krásný den přilákal hodně lyžníků,kteří si lebedili nejen na super upravených stopách , díky OPS, ale i opalovačku.
Vzhledem k velkému počtu lyžníků jsem zústal na své oblíbené osmičce na Paličníku a přidal jsem si prošlapanou ( ne strojově upravenou) cestu z Písčin na Nebeský žebřík.
Dávám pár fotek pro potěšení.Zatím Klára nevěstí dobré počasí na příští týden, ale snad to tak nebude.
Tak jezděte.
12:41
12:44
12:45
12:46

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2023 13:53  
Jak rosnička hlásila, tak to opravdu dopadlo.V noci okolo 2 hod. přešel déšť ve sněžení a paní Zima se vrátila aspoň na víkend.Příjezd po silnici na Smědavu byl obtížný, protože mnoho aut stálo na silnici včetně autobusu.Silnice byla sice upluhovaná, ale pod malou vrstvou sněhu byla ledovka.
Na Smědavě -5°C, větrno a sněžilo.I po úpravě a větším počtu lyžníků, byly stopy na klasiku zasněžené a zaváté a jely velmi pomalu.Místy silný protivítr též zpomaloval.
Jel jsem po Promenádník bunkru , po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Místy byl problém vidět na cestu, jak hustě sněžilo.
Zítra by již měly být lepší podmínky.Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.3.2023 14:30  
Počasí-radar ukazovaly dnes počasí bez deště mezi 11.30 a 15.30, tak jsem vyrazil až na 11.30.Na Smědavě +4°C, bez srážek a bez větru.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, po stezce Cimrmana na Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.Stopy na klasiku jsou i po dešti velmi dobré, kde projeli lyžníci tak se neboří, jsou sice měkčí, ale jsou pravidelné, nejsou vykloktané a kloužou slušně.Jen pár míst, kde nebylo moc lyžníků , tak se trochu boří tj. např.po stezce Cimrmana a dále i osmička na Paličník.
Dnes bylo velmi málo lyžníků, což bylo škoda, protože to bylo dobré.
Dnes po 16hod má opět pršet a po 2hod ráno má se ochladit a sněžit.Ranní úprava OPS by mohla pomoci, aby na víkend byla dobrá lyžovačka než se příští týden opět drasticky oteplí.
Tak jezděte

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.3.2023 15:40  
Na Smědavě +2°C, mezi 11 a 13.30 jsem stihl jízdu za sucha, po 13.30 již začaly dešťové a sněhové přeháňky.Ráno byl problém vyjet po silnici z Bílého potoka, protože na silnici byla cca 20cm břečka jako na tankodromu.Pluh přijel až když jsme odjížděli, tak už to je sjízdné.
Jel jsem po Jizerské silnici na Pešákovnu, na Mořinu a přes Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.Všechny trasy jsou upravené, jelo se velmi pěkně, i když jsou vlhčí , protože hodně pršelo.I přes Jizerku není zatím problém, ale je vidět,že sníh mizí.Na tratích je stále cca 10-15cm sněhu.
Zítra se má ještě oteplit ,přes víkend ochladit a dále zase oteplit, tak uvidíme jak se bude situace se sněhem vyvíjet.
Tak jezděte.
11:58
12:38
12:43

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.3.2023 15:20  
Na Smědavě -1°C, příjemné počasí.Díky OPS za úpravu osmičky, kterou jsme po delší pauze využili.Před obědem jsme najeli na čerstvý manžestr a od Předělu byly stopy od dvou bruslařů.Jelo to sice pomaleji, ale velmi hezky.Při zpáteční cestě od Paličníku na Písčiny už začínalo sněžit a manžestr mizel, ale stopy na klasiku byly dobré, jen na pár exponovaných místech byly stopy trochu zafoukané.Zatím Klára hlásí na další dva dny dešťové přeháňky a poté na víkend ochlazení, tak uvidíme jak bude.
Tak jezděte.
12:48
13:02

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.3.2023 15:20  
Na Smědavě v 12hod -1,5°C , v noci nasněžilo asi 5cm a do oběda dalších 5cm sněhu, takže většina již upravených tratí byla ve špatném stavu.Na Promenádní jen levá stopa od lyžníků směr Mořina, Jezdecká zasněžená, Knížecí a pod Černým vrchem sice dvě stopy, ale dosti zasněžené.Stále sněžilo, padal mokřejší sníh a lepil se na skluznici.Potkal jsem více lyžníků, kteří se snažili čistit lyže.
Pokud to jelo, tak to bylo velmi pomalé.Na další dny je třeba lyže řádně ošetřit, protože počasí bude podobné.Je vidět, že paní Zima se vrátila a budeme moci dále lyžovat.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.3.2023 16:08  
Na Smědavě jen -2°C,v noci napadlo asi 5-8 cm sněhu, chvílemi sněhové přeháňky, trochu větřík.Slunce nemělo moc šancí vylézt.Jel jsem po perfektně upravené trati jako včera po Promenádní na Mořinu , po Jezdecké, odbočka po Knížecí k Václavíkové studánce a pod Černým vrchem zpět.Trať Knížecí k Václavíkové studánce nebyla upravená, ale na klasiku šla.Ostatní tratě , které jsem jel byly upravené, ale při návratu byla cesta pod Černým vrchem již dosti zasněžená, tak byla pomalejší.
Tak jzděte.
12:23
12:23
13:11
13:12

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.3.2023 15:18  
Na Smědavě -3°C, trochu foukalo a dosti sněžilo na celé trase.Jel jsem jako včera po Promenádní.Jezdecké a Knížecí na Sedlo pod Zámky a zpět po cestě pod Černým vrchem.Stopy již dosti zapadané od vydatného sněžení,pomalejší , ale stále dobré.Zítra bude potřebná úprava.Méně lyžníků než včera.
Pro Pavise ke včerejšku: Letos na Smědavě ani jednou nebyl problém s parkováním , jednak kluci se dobře starají o parkování a v době největší invaze lyžníků tj. okolo Vánoc nebyly dobré podmínky a po Novém roce žádný sníh.V dalším období parkoviště stačilo na příjem lyžníků.A navíc byly i občas dobré podmínky v nižších polohách a někteří lyžníci zůstali dole.
Chata na Smědavě po požáru byla obnovená v roce 1935, a když došlo na demolici,tak bylo vidět , že byla postavená jako chlívek bez izolací a velmi špatně a nemohla vyhovovat dnešním potřebám.Mně se původní stavba velmi líbila a neměl jsem zprvu radost s jejím bouráním, ale když jsem sám viděl tu hrůzu po odkrytí, tak jsem změnil názor a doufám, že nová stavba zapadne do prostředí.
Příští týden má dosti sněžit, tak doufáme, že se nám lyžařská sezona protáhne.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2023 14:30  
Na Smědavě -0,5°C, střídavě drobný sníh s deštěm , což neodradilo statečné lyžníky, kterých dnes vyrazilo asi nejvíce za poslední měsíc.Jen škoda, že už nevyšlo na víkend pěkné počasí , které bylo celý tento týden.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, po Jezdecké a po Knížecí na Sedlo pod zámky a po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Nejlépe jela Promenádní, kde stopy byly tvrdé a hůlky se nebořily . Jezdecká i Knížecí též v pohodě, jen stopy na cestě pod Černým vrchem už byly místy nepravidelné po velkém náporu lyžníků.
Protože se mne mnozí lyžníci ptali na článek v časopise eMontana.cz. který napsal Standa Mitáč nejen o mně , ale i o lyžování a nástrahách Jizerských hor, tak uvádím pro zájemce odkaz:
https://www.emontana.cz/honza-1949-cernoch-snezny-muz-jizerske-hory/
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.3.2023 16:53  
Včera jsem psal , že Aladin je optimista jako já a slibuje opět super počasí , tam mu raději věřím než Kláře, která předvídala špatné počasí na dnešní den na horách.Z toho vychází , že ženským nelze vždy věřit, i když manželce , kterou jsem si bral před 50 lety plně věřím.To bylo na úvod.
Na Smědavě opět azuro, -2°C a nemělo to chybu.Ze spodu již se valila oblačnost, celé Frýdlantsko bylo v mlze a stejně í bylo vidět z vrcholů oblačnost z jiných stran.
Jel jsem po Štolpišské silnici na Knejpu, okolo tetřívků na Čihadla a na Rozmezí.Poté odbočka na mé oblíbené Sněžné věžičky, které jsou stále půvabné.Zpět po stejné trase.Trať ze smědavy až na Rozmezí v bezvadném stavu, výstup k věžičkám je v hlubším sněhu, je to turistická záležitost, ale stojí to zato.
Včera jsm upozorňoval na článek Standy Mitáče na který mám pozitivní reakce nejen z ČR.
www.emontana.cz
Tak jezděte.
13:09
13:10
13:12
13:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.3.2023 14:58  
Velké rozdíly v teplotách jako včera .Na jizerce před 8hod -20°C, na Smědavě -15°C a před oběden na Jizerce +10°C a na Smědavě +3°C.Vzhledem k nízkým nočním teplotám, tak stopy na trati kde jsem jel jsou stále v dobrém stavu , jen na některých exponovaných místech jsou měkčí,ale nejsou zmrlé.Jen při sjezdu z Mořiny k Panskému domu je třeba dávat pozor na malé zledovatělé úseky.Jel jsem ze Smědavy po Jizerské silnici k Pešákovně, přes Jizerku na Mořinu a po stejné trati zpět a byla to opalovačka.
Včera vyšlo nové číslo časopisu eMontana.cz. v elektronické verzi.a ve kterém napsal Standa Mitáč dlouhý článek nejen o mně , ale i o lyžování a nástahách Jizerských hor.
Posílám pro zájemce odkaz:
https://www.emontana.cz/honza-1949-cernoch-snezny-muz-jizerske-hory/
pro kamarády lyžníky z okolních států připojuji i strojové překlady:
English:
https://www-emontana-cz.translate.goog/honza-1949-cernoch-snezny-muz-jizerske-hory/?_x_tr_sl=cs&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp
Deutsch:
https://www-emontana-cz.translate.goog/honza-1949-cernoch-snezny-muz-jizerske-hory/?_x_tr_sl=cs&_x_tr_tl=de&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp
Po polski:
https://www-emontana-cz.translate.goog/honza-1949-cernoch-snezny-muz-jizerske-hory/?_x_tr_sl=cs&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp
Aladin na zítra hlásí ještě hezky , ale Klára nic moc.Já věřím raději Aladinovi.
Tak jezděte.
12:06
12:16
12:16
12:32

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.3.2023 18:48  
Dnes velké rozdíly v teplotách po ránu a během dne.Ráno v 8hod u nás v Raspenavě -10°C,na Smědavě -15°C a na Jizerce-20°C a okolo11hod na Smědavě jen -2°C,je velmi cítit jak březnové slunce již pálí.Vzhledem k nejlepšímu počasí za poslední dobu jsem se rozhodl pro výlet, který mi udělal velkou radost a byl balzám na duši.
Jej jsem ze Smědavy přes Předěl a Písčiny k Nebeskému žebříku a poté po žebříku na Smrk k rozhledně.Z rozhledny jsem si užíval výhledy jak na Krkonoše včetně Sněžky, která je vidět jen z mála míst z Jizerek a dále na Lužické hory, Frýdlantsko a Jizerské hory.
Cesta k Nebeskému žebříku je upravená a stopa byla tvrdá, dobře jela a neměkla ani přes den.Z výstupu po Nebeském žebříku na Smrk jsem měl obavy, ale nebylo se čeho obávat, protože stopa pro výstup byla dobře prošláplá , nebořila se a nebyla zledovatělá.Takže výstup i sestup byly v pohodě a mohu je každému na zítřek doporučit, protože má být ještě azuro a pro návštěvu Smrku, nejvyššího vrcholu Jizerských hor na naší straně,budou ideální podmínky.Celkový výstup od odbočky Nebeský žebřík 931m na Smrk 1124m, délka dle ukazovatele 1km mi zabrala jen 20 minut a sestup 15minut.Je možné jet i přes Tišinu, ale tato trasa zabere daleko více času.
Když jsme s malými dětmi chodili v zimě na Smrk , asi před 40 lety, tak Smrk byl holý a dalo se sjíždět, což už nejde.Celou trasu Smědava-Smrk je možno ujet i s výstupem za cca 1hod, takže to stojí za to.
U rozhledny jsem potkal chladnokrevníka Toníka s pánem, který nabízel občerstvení.Bohužel není tam pravidelně, protože mi řekl, že to záleží na třech faktorech a to na počasí, jak se pánovi chce a jak se chce koni Toníkovi.
Z výletu jsem byl nadšený a tak jezděte.
12:45
13:14
13:14
13:17

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.2.2023 15:52  
Na Smědavě -4°C, azuro,bezvětří.Ráno bylo -15°C, ale sluníčko již hřeje silněji, tak teplota rychle roste a je to už i na opalování.Stopy bezvadně upravené a za to díky OPS.I za rozšířenou úpravu z Písčin na Tišinu a dále.To nám dává další možnosti, kam ještě zajet z osmičky Paličníku.
Vzpomněl jsem si na pořad BĚŽKOTOULKY - Hejnice, Jiřetín pod Bukovou z roku 2018, které byly natáčeny polovině března a dole bylo úplné jaro a na Smědavě -13°C.Pamatuji si to, protože na cestě na Paličník mne zastavila televize a udělala se mnou rozhovor , který je v pořadu.
Dnes jsem se nechal zlákat počasím a jel jsem opět osmičku na Paličník.Stopy bezvadné , pevné, je pravda, jak psal Pavis, že pravá hůlka se boří , protože není dostatečně pevný základ.S tím asi se nic nedá dělat.Klára slibuje jak jsem již psal ,azuro na středu a čtvrtek, tak kdo můžete, tak vyražte.
Pro potěšení pár fotek z osmičky.Jsou sice podobné jako minule, ale i tak snad potěší ty, kteří nemohli přijet.
Tak jezděte.
12:34
12:50
12:52
12:53

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.2.2023 15:12  
Na Smědavě -4°C,bezvětří, takže podstatně tepleji než o víkendu.DíkyOPS za bezvadnou úpravu tratí, jsou upraveny jako dle učebnice.Stopy hluboké, pevné a kloužou hezky.I počasí je lepší, chvílemi i sluníčko, které hřeje již více a je příjemné.Jel jsem ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, přes Panský dům, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Užíval jsem si upravené tratě, všude je to již na áčkové lyže.Klára nám slibuje hezké počasí až do pátku, kdy se to má pokazit na víkend.
Tak kdo můžete vyrazit i v týdnu, tak neváhejte a užijte si pravou zimu, bezvadné tratě a pěkné počasí.
12:40
12:57
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2023 14:43  
Na Smědavě -5°C,padala krupice, tak to bylo příjemnější než včera, kdy padal mokrý sníh .Nefoukalo , ale stopy byly zasněžené po ranní úpravě.Jel jsem po osmičce na Paličník a byla to příjemná změna.Na zítřek by mělo přestat intenzivní sněžení a pokud poté proběhne i úprava a navíc se vyjasní, jak slibuje Klára na příští týden, tak to nebude mít chybu.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.2.2023 15:30  
Na Smědavě -3°C, chumelilo a místy dosti foukalo.Napadlo do oběda cca 15cm sněhu, na parkovišti břečka, před kioskem na Promenádní , kde byl asfalt , tak vítr odvál nový sníh, takže je vidět i asfalt.Jinde na trati Promenádní,Jezdecka a pod Černým vrchem nový sníh zakryl problémová místa.Výsledek se projeví až dosněží a po úpravě.Stopy dosti zaváté, sníh lepí, kde je mokrý podklad, a celkově je to pomalé.Zlepší se to asi až v pondělí.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2023 14:48  
Na Smědavě +2°C,bezvětří, nepršelo.Ve spodní části Jizerek silná mlha, ale od Smědavy již bez mlhy a hlavně nebyl déšť.Jel jsem po silnici ke kiosku, po Promenádní , okolo Cimrmana, po Jezdecké, po Knížecí na Sedlo pod Zámky a zpět po cestě pod Černým vrchem.Všechny tratě ve stavu jako včera, sice již měkčí, pomalejší ale jelo se celkem dobře.Dnes chyběli lyžníci na trati jsem jich potkal jen 10, což je škoda, když bylo celkem hezky.Stále horší místa před kioskem a pár míst před odbočkou k Cimrmanovi a hned i za ní, a při sjezdu ke Knížecí jen malé holé místo ve středu, které se dá po straně objet.Knížecí bez poblému a cesta pod Černým vrchem má pár menších míst ve středu.Rosnička stále slibuje na zítřek 30-60cm sněhu, tak uvidíme s čím opravdu přijde.
Příští týden má být azuro a pokud něco opravdu napadne, tak to bude super.Tak jezděte
12:19
12:38
12:39

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.2.2023 14:52  
Na Smědavě +6°C, oblačno a na trati i slunečno.Jel jsem ze Smědavy po cestě pod Černým vrchem a po Knížecí na Václavíkovou studánku.Tratě v dobrém stavu po úpravě, kloužou dobře na klasiku, místy firn a jinde i tvrdší stopa a jinde i slabá pár mm vrstva mokrého sněhu, ale ne ledová stopa i když v noci mrzlo.Pro bruslaře na pár místech ve středu již písek.Doufáme, že něco připadne.Rosnička včera hlásala, že březen má být nejstudenější měsíc v této zimě, tak uvidíme.
Tak jezděte
12:18
12:32
13:02

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2023 15:03  
Na Smědavě +5°C, oblačno, celkem hezky.Jel jsem po Jizerské silnici na Pešákovnu, přes Jizerku k Panskému domu a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Jizerská silnice je horší na sjezd ke Smědavě, jinak směr Pešákovna až k 2.mostu od Pešákovny v pohodě , mezi 1.a 2. mostíkem již přenášení.Jizerka bez sněhu, je nutné jít po silnici po asfaltu až k Panskému domu.Poté je možné jet po Jezdecké celkem v pohodě až na pár vytátých míst bez přenášení.Cesta pod Černým vrchem sice místy špinavá , ale dnes ještě nejlepší z okruhu.Sníh podstatně měkčí a pomalejší než včera.
Minulý rok jsme jezdli do konce dubna, předtím do 12.května a byly roky, kdy jsme jezdili jen do konce února.Letos budeme rádi , pokud to bude do poloviny března.
Tak jezděte.
12:38
13:21

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2023 14:53  
Na stavění sněhuláka nebo koulování to jde, na lyžování už ne.
(Odpověď na dotaz uživatele Šum z 21.2.: Aktuální situaci na stopě na Jizerce někdo má po dnešním dešti? Děkuji)
12:38
12:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.2.2023 14:22  
Na Smědavě v 11.45 teplota +4°C, nepršelo , byla mlha.Jel jsem po silnici ke kiosku , po Promenádní k bunkru a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět. K bunkru za sucha , poté drobné mžení až na Smědavu, ale nepršelo.Silnice ke kiosku už v horším stavu, velké ledové plotny před kioskem, pozor při sjezdu na Smědavu.Promenádní tvrdé stopy i na bruslení , občas jehličí, ale ne moc.Jezdecká sice tvrdá, ale špinavá od jehličí a šišek amísty již písek, sjezdy horší na obě strany.Cesta pod Černým vrchenm sice tvrdá ,ale místy dosti špinavá v partiích, kde jsou blízko stromy a někde ve středu již vydřená.Na klasiku bez problému.
Je to jen na béčkové lyže , kameňačky nechám ještě doma.Na celé trati jsem potkal jen 10 odvážných lyžníků, které Klára nevystrašila.
Tak ještě jezděte, zítra by mělo být lépe
12:18
12:18

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2023 15:13  
Na Smědavě před obědem +3°C, po obědě již svítilo slunce a teplota již +5°C.Trasa Promenádní po úpravě ve velmi dobrém stavu ( vytékající voda zmizela) a jelo to velmi dobře, stopy tvrdé.Sjezd z Mořiny a přejezd přes Jizerku již na hraně, je třeba již přenášet lyže na několika místech.Jizerská silnice od Pešákovny k odbočce k Černé Smědé nebyla upravena, občas jehličí a šišky, ale jede ještě slušné.Stejně tak i sjezd k jezírku Černá Smědá a cesta ke Smědavě.Uvidíme co nám udělá zítřejší avizovaný déšť.
U muzea na Jizerce jsem potkal Muhu, tak jsem se s ním vyfotil.
Tak jezděte.
12:49
12:54
13:12
13:16

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2023 14:23  
Na Smědavě -0,5°C, napadly asi 3cm sněhu.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, přes Jizerku k Panskému domu a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Chvílemi chumelilo a chvílemi bylo i sluníčko.Dnes bylo méně lyžníků než včera i když bylo dnes mnohem lepší počasí.Stopy na klasiku jsou dobré i když pomalé,protože napadl sníh na mokrý podklad.Na trati na pár místech vytékající potoky níčí menší úseky tratí.Ve středu tratě je hlubší měkký sníh.Bude třeba úprava.
Tak jezděte.
11:54
12:33
12:37
12:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.2.2023 14:00  
Na Smědavě +2°C, jemně pršelo.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, okolo Cimrmana na Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.Na Promenádní více statečných lyžníků.Stopy po úpravě pevné ve velmi dobrém stavu, jelo to na celé trase velmi dobře.
V Jizerkách je upraveno cca 180km stop a každý z nás dává informace jen o úseku, který projel a proto se informace mohou lišit dle tratě, času projetí a zda bylo jeto na klasiku nebo na skate aj.Já vidím často rozdíl v trase ze Smědavy po Jizerské silnici nebo po Promenádní nebo pod Černým vrchem.Všechny vedou na Jizerku, ale mnohdy se liší jak kvalitou sněhu, tak i úpravou.
Snad dnešní déšť nám tratě neponičí.Zítra okolo oběda by již mělo být lépe.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.2.2023 14:45  
Na Smědavě +3°C, mlha.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět .Okruh jsem objel bez přeháněk. Promenádní jela velmi dobře, stopy tvrdé .Na Jezdecké a na cestě pod Černým vrchem stopy měkčí, pomalejší ,ale slušné.Uvidíme co nám udělá zítřejší déšť.
Poté by to mělo být lepší.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.2.2023 15:35  
Opět azuro a super lyžování.Na Smědavě jasno, +6°C, bezvětří.Chtěl jsem využít ještě slunečné počasí než se zkazí na víkend, jak předpovídá Klára, tak jsem jel ze Smědavy po Jizerské silnici k Pešákovně a přes Jizerku na Mořinu a po stejné trase zpět.V této oblasi je to nejslunečnější trasa.
Stopy jak na klasiku , tak i na skate v pořádku,trochu přimrzlé a na sluníčku měkčí, ale nikde se neboří a jedou opravdu dobře.I sjezdy nejsou problémové.
Uvidíme jak bude zíra.Tak jezděte.
12:29
12:34
12:34
12:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2023 16:33  
Na Smědavě velmi teplo +5°C, na Jizerce až 10°C, jasno, azuro,bezvětří.Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku,po Lasičí cestě, odbočka na Jelení stráň, Pytlácké kameny a přes rezervaci Černá jezírka k Zelenému kameni a zpět na Smědavu.Silnice na Jizerku v pohodě, stopy bezvadné.Lasičí cesta velmi špatná, na výstup to jde, ale sjezd nedoporučuji i dále nad Hojerem.Stejně i další úsek na Jelení stráň, přes Pytlácké kameny až k Zelenému kameni.Tato část trasy byla jednak zmrzlá s krustou a stpami po pěšácích a nepravidelnou stopou od lyžařů po které šlo sice stoupat ale ne už sjíždět.V krustě se občaszapíchly hůlky hluboko, někde se prošlápla, muselo se jet opatrně.Od Zeleného kamene na Předěl a Smědavu již aráda, ve stínu zmrzlé stopy , na slunci vyměklé, ale jelo to dobře.Bude třeba upravit osmičku na Paličník.
Zážitek jsem měl z výhledů z Jelení stráně,z Pytláckých kamenů a navštívil jsem ještěrku Jizerinku.
Krkonoše zářily,ale do vnitrozemí byla již oblačnost.Zítra má být více oblačno, ale počasí se má zkazit až v pátek.
Tak zítra vyražte.
12:33
13:07
13:08
13:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.2.2023 16:38  
Na Smědavě +1,5°C, mlha, ale když se vystoupalo na Promenádní, tak celá oblast v horních partiích a na Jizerce byla slunečná, prostě azuro a po úpravě to bylo k sežrání.Stopy bezvadné trochu přimrzlé ale na slunci měkčí.Je už třeba dávat pozor při dojezdu na slunečná místa, protože sníh velmi zpomalí .
Zítra má být ještě lepší počasí na většině Jizerek, tak jezděte.
12:43
12:47
12:50
12:57

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2023 15:01  
Na Smědavě +2°C, mlha,ale nepršelo a hlavně díky OPS jsou zase tratě upravené, takže parádní lyžování, i když jsou tratě měkčí.Jel jsem po Promenádní na Mořinu,Panský dům a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Celý okruh v pořádku, bez jehličí ( jen pár metrů na silnici před Smědavou trochu jehličí pod stromy).Na parkovišti málo aut, silnice z Bílého potoka dobrá.
Na úterý a středu Aladin hlásí hezké počasí i sluníčko,tak snad tovyjde.
Neváhejte přijet kdo můžete.Na trati už nebude 5000 lyžníků jako v neděli.
12:52
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2023 15:32  
Na Smědavě v poledne již +1,5°C, zataženo ale už konečně přestaly drobné srážky, které trvaly 24 hod s oblevou.Jel jsem po cestě pod Černým vrchem a poté po Knížecí na Sedlo pod zámky a zpět.
Trať J50 po projetí závodníků je skoro beze stop jako by nejeli klasikou.Je měkká a hůly se boří.Je čistá bez jehličí a i bez odpadků.Knížecí na Václavíkovou studánku je v dobrém stavu, stopy jsou jako v minulých dnů a potkal jsem jen pár lyžníků.
Na cestě jsem potkal Honzu 1969, který obešel celou repubilku a ušel 950km, což je úctyhodný výkon.
Doufám, že obleva příští týden nezničí tratě a doufám, že po úpravě budou zase stopy na klasiku v pořádku.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.2.2023 16:12  
Na Smědavě -3°C, zataženo, na trati střídavě zataženo, polojasno i slunečno.
Jej jsem po cestě pod Černým vrchem a po Knížecí na Václavíkovou studánku a poté podél silnice na Jizerku a po Promenádní zpět na Smědavu.Problém je jen od chalup nad Václavíkovou studánlou, kde asi traktor zcela zničil asi 300m úsek.Jinak podél silnice je mělká stopa a lze i bruslit.Ostatní tratě jsou v bezvadném stavu.
Tak jezděte
12:28
12:54
13:21
13:42

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2023 15:21  
Na Smědavě -3°C.Dnes jeden super krásný den bez mráčků, azuro, jen někde foukal větřík z Frýdlantska.Velké rozdíly mezi partiemi v bezvětří na slunci a místy ve stínu kde foukalo. Nedalo mi to,abych nevyrazil na svůj oblíbený Paličník na krásné výhledy a podělil se s vámi o zážitky.Proto přikládám pár dnešních fotek pro potěšení pro ty, kteří nemohli přijet užít si krásný den než se počasí zkazí.Bohužel Klára na příští dny nevěstí hezké počasí, ale to nás nesmí odradit.Stopy jsou všude po úpravě v bezvadném stavu,Je jen škoda, že není upraven úsek mezi Písčinami a Tišinou, který by rozšířil další možnosti.
Tak jezděte.
12:31
12:31
12:32
12:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2023 15:09  
V neděli budou problémy s parkováním, budete muset přijet brzy.Dá se jet z Mořiny přes Jizerku k Pešákovně a po silnici směr Smědava u odbočit před kioskem na Promenádní doprava směr Černá Smědá a dále k Předělu nebo ze Smědavy osmičku na Paličník , případně po první trase z Černé Smědé na Jizerku.
(Odpověď na dotaz uživatele Eliška z 9.2.: Dobrý den,

v neděli chceme s kamarádkou vyrazit z Prahy na běžky do Jizerek. Neporadil by nám někdo pěkný, nenáročný okruh, tak abychom se vyhly Jizerský 50 a cestou narazily i na nějaké občerstvení.

Předem moc děkuji za odpověď.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2023 18:47  
Dívám se na Jizerky z Frýdlantska a je tam nyní jasno, tak snad to zítra vyjde.Aladin iKlára to vidí stejně jako já.Tak uvidíme.
16:40
16:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2023 15:54  
Na Smědavě -5°C, po obědě již více oblačnosti a slunce jen místy a studený vítr, takže celkové chladněji oproti včerejší idylce.
Jel jsem přes Paulovu paseku na Knejpu, okolo tetřívků na Čihadla a Ždárek a poté na sedlo Holubníku okolo jesliček na Sněžné věžičky, Rozmezí a přes Knjpu zpět na Smědavu.
Stopy jsou díky OPS bezvadné na hlavních trasách.Od Ždárku na sedlo Holubníku je hlubší stopa v prašanu , je jen pomalé stopání, od sedla Holubníku okolo jesliček ( nejsou skoro vidět-strom je obalený sněhem-viz fotky) k Sněžným věžičkám bez stopy od lyžníků, jen hluboké stopy od pěšáků, sjezd k Rozmezí prašan a jelo to dobře
Pár fotek z cesty přikládám.Zítra by mělo být ještě hezky.
Tak jezděte.
12:55
12:55
12:56
13:09

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2023 16:07  
Na Smědavě na sluníčku jen -5°C, zatímco v noci bylo -20°C a na Jizerce -27°C.Azuro a bezvětří, takže ideální počasí nejen na opalování ,ale i na běžkování.Dnes využilo perfektní podmínky více lyžníků a všichni byli spokojení.Jel jsem po silnici k Pešákovně, přes Jizerku na Mořinu, po Promenádní k bunkru ,po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět.
Stopy perfektní a jelo to samo.Na zítra slibuje Klára opět azuro.Pro potěšení dávám pár fotek .
Tak jezděte.
12:24
12:29
12:29
12:32

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2023 15:44  
V noci klesala teplota k -20°C, dopoledne bylo ještě zataženo, ale po 13hod se vyjasnilo, bylo azuro jak Klára slíbila a teplota byla jen -5°C, bezvětří, suchý vzduch , takže velmi příjemně.Jel jsem ze Smědavy na Mořinu , po Jezdecké a několikrát po cestě pod Černým vrchem.Všechny tratě v bezvadném stavu jak na klasiku , tak i na skate.Na úterý a středu Klára slibuje hezky a poté nic moc.
Tak jezděte.
13:44
13:44
13:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2023 15:30  
Na Smědavě před obědem již -5°C, slunce prohřálo vzduch po raním ochlazení, jen ve stínu bylo chladněji, ale vcelku bylo teplo.Bezvětří a po delším období slunečno . Klára slibuje slunečno celý příští týden.Příští víkend bude závod J50 a hlavní tratě budou v neděli pro závodníky, tak pokud můžete, tak přijeďte v týdnu užít si perfektní tratě za slunečného počasí a načerpat pozitivní energii.
Pro potěšení přikládám pár fotografií z mého oblíbeného Paličníku, kde jsou překrásné výhledy na Krkonoše, Jizerky, Lužické hory a Frýdlantsko.
Tak jezděte.
12:28
12:28
12:32
12:41

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2023 15:04  
Na Smědavě -4°C, zataženo, trochu poletovaly vločky, trochu pofukoval větřík, ale díky rozsáhlé úpravě OPS byli všichni lyžníci nadmíru spokojeni.Stopy byly ostré a jelo to dobře.Užíval jsem si úpravu na osmičce, kde bylo méně lyžníků, jinak návštěvnost byla velká,jak jsme mohli očekávat.
Kláa slibuje příští týden azuro, tak to bude fajn.
Tak jezděte.
12:37
12:46
12:47

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2023 15:59  
Na Smědavě v poledne okolo nuly, smíšené srážky, výše již sněhové, ale po 14 hod teplota +1°C a přišly silné dešťové přeháňky i bouřka.Jel jsem po silnici na Promenádní k bunkru a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Stopy na Promenádní již rozviklané a měkčí, Jezdecká a pod Černým vrchem trochu lepší.Je třeba na sobotu úprava, protože déšť ničí úpravu.
Silnice z Bílého potoka na Smědavu ve velmi špatném stavu, vysoká břečka a jen na pár místech upluhovaná.Snad do zítra silničáři něco s tím udělají.
Tak jezděte, sněhu je dost a druhá polovina příštího týdne má být hezky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2023 14:43  
Na Smědavě -1,5°C, chvílemi sněhové přeháňky a foukalo.Díky OPS za velkou úpravu tras.Jel jsem ze Smědavy po silnici na Jizerku , od Panského domu po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Tratě upravené, sněhová nadílka tento týden pomohla , jen stopy jsou někde zaváté a jsou mělké, pomalejší , ale vcelku velmi dobré.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.1.2023 14:45  
Na Smědavě -1,5°C, do oběda napadly jen 3cm sněhu, jinde i více dle informací od lyžníků.Místy foukalo a vítr zavál stopy , že zmizely.Pomalejší nový sníh, ale šlo to.Jel jsem jen osmičku na Paličník a potkal jsem pár statečných lyžníků.Po 13hod již nesněžilo.
V úterý a ve středu musím jet na služební cestu do Continentalu do Púchova, jako pracující důchodce , tak se ozvu až ve čtvrtek.
Tak jezděte
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.1.2023 14:18  
Na Smědavě podstatně tepleji jen -4°C, nebyla mlha , méně vlhkosti a bylo příjemné počasí.Jel jsem opět oblíbenou osmičku na Paličník a na stejné trase bylo dnes více lyžníků, protože je to v oblasti Smědavy nejlepší trať jak na klasiku , tak i na skate.Nejsou zde nálety a nikde není problém s podkladem..Příští týden má něco připadnout , tak uvidíme.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2023 14:57  
Na Smědavě -6°C, mlha.Díky OPS za upravenou osmičku na Paličník.I když šlo o první úpravu, tak stopy byly perfektní a jelo to samo.100% kvalita , perfektní pokrývka snšhu.Tuto trať dnes využilo mnoho lyžníků a i když byla mlha, tak to nevadilo, jen nebyly výhledy.Mlha při nízké teplotě namrzala a připadal jsem si jako sněhulák i když nechumelilo.
Tak jezděte
12:45
13:04

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2023 14:53  
Na Smědavě -5°C, mlha, trochu poletovalsníh.Přibylo jen pár mm.Jel jsem po Kasárenské na Knejpu, okolo teřívků na Čihadla a Rozmezí a zpět.Jelo to dobře, jen na klasiku jsou stopy již mělké a někde již nepravidelné a potřebují strojovou úpravu na víkend.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2023 14:27  
Na Smědavě -3°C, mlha.Jel jsem po silnici ke kiosku na Promenádní a dále na Mořinu, po Jezdecké a cestě pod Černým vrchem zpět.Tratě jsou ve velmi slušném stavu jen na posledním stoupání k bunkru je více náletů pro klasiku v obou stopách.Jezdecká je sjízdná, ale už je to na hraně.Snad něco co nejdříve připadne.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2023 16:08  
Opět parádní počasí a super lyžování.Jak jsem včera nabádal lyžníky, aby přijeli si užít pěkné počasí a bezvadnou lyžovačku, tak vše vyšlo na jedničku.V noci bylo na Smědavě -11°C a na Jizerce -17°C, ale sluníčko ohřálo během dopoledne vzduch a v poledne bylo již na nule .Stopy byly opět rychlejší a jelo to velmi dobře.
Jel jsem ze Smědavy po Kasárenské na Knejpu a Rozmezí a poté zpět po Kasárenské a odbočil jsem po Pašerácké na Protrženou přehradu.Nenašel jsem informaci, že Pašerácká byla upravená jak na klasiku , tak i skate a byl jsem příjemně překvapen pěknou úpravou na obojí a jelo to samo.Po Pašerácké a Kasárenské jsem se vrátil zpět na Smědavu.
Je škoda, že ještě nedošlo na úpravu osmičky na Paličník, ale snad o víkendu k tomu dojde.
Jinak oproti mlze a nízké oblačnosti pod cca 600m to byla paráda.
Tak jezděte,přes víkend má ještě něco připadnout, tak uvidíme.
12:33
12:38
12:39
12:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2023 15:36  
Na Jizerkách Azuro, azuro , oproti pohledu z Frýdlantska, kde je mlha a hory nejsou vidět. Na Smědavě 0°C a bez mráčku, nejkrásnější den na lyžování v letošním roce.Jel jsem ze Smědavy přes Paulovu paseku na Knejpu, Rozmezí ,na Sněžné věžičky a po Kasárenské zpět.Stopy na trati perfektní, jeli lépe než včera.Cesta z Rozmezí na Sněžné věžičky je hluboký sníh, kerý se lepil , ale byla to turistický výlet k oblíbeným věžičkám.
Zítra by mělo pěkné počasí podle Kláry vydržet, tak jezděte.
11:54
12:03
12:18
12:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2023 15:12  
Parádní lyžování.Na Smědavě 0°C, dopoledne azuro odpoledne již oblačnost.Díky OPS za bezvadnou úpravu, nyní jse to jak na klasiku, tak i na skate.Druhá úprava již udusala včerejší měkké tratě a stopy na klasiku jsou ostré ,tvrdší i když ještě pomalejší.Na skate jsou středy podstatně tvrdší a již se neboří.Jel jsem po Promenádní na Mořinu ,pro klasiku jen problém s nálety po okrajích, protože je zatím málo sněhu.Napadlo v průměru jen 30cm sněhu.Od bunkru po jezdecké není upraveno a boří se to , ale jen v části stoupání.Poté sjezd ke Knížecí a cesta pod Černým vrchem jsou v pohodě.Chvílemi azuro a chvílemi oblačno.
Hospoda na Smědavě je otevřená každý den od 10-17hod.
Tak jezděte.
12:04
13:05
13:05

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2023 14:28  
Díky OPS za úpravu, po 3 týdnech opět zpět ve stopě.Na Smědavě -4°C, zataženo, ale radost nám udělala sněhová nadílka, a upravené tratě.I když po první ůpravě jsou měkké, což je normální, tak hodně lyžníku vyrazilo užít si první pěkné lyžování v letošním roce 2023.
Jel jsem po Promenádní na Mořinu, po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Jen sjezd po Jezdecké k bunkru je horší- jsou vidět kamínky, ale jinak trať byla bezvadná .Tak jezděte.
12:19
12:20

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2023 16:31  
Na Smědavě -5°C, jasno, sluníčko potěšilo na rozdíl od skutečnosti, že napadl jen 1cm sněhu.Šel jsem po osmičce na Paličník ale na trati byly jen 3cm sněhu.
Potkal jsem pár lyžníků, kteří měli radost , že aspoň na 1cm ujetého sněhu mohli jet.
Snad něco napadne přes víkend a příští týden.Na procházky po horách je to parádní.
13:01
13:01
13:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2023 14:21  
Na Smědavě -1°C, mlha.Napadlo 2-4cm sněhu, šel jsem pěšky po Hraniční, kus Promenádní , Smrkové a potkal jsem 2 německé lyžníky, kteří přijeli po Promenádní z Mořiny a po projetí zanechali stopy 0-5mm hluboké a pokud nebyly kamínky tak byly stopy celistvé, jinak jeli po kamínkách.Je škoda i použít šutračky.Zdálky to vypadá dobře, ale počkáme, jestli něco do neděle nepřipadne.
je to o mlácení hůlkama do asfaltu a pomalém šoupání .
12:27
12:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2023 14:33  
Na Smědavě jasno, 0°C, větrno.Napadlo 1-2 mm poprašek sněhu , zatím jen na trek, ale snad něco připadne tento týden.Některé předpovědi ukazují sněžení, tak uvidíme.
Pro potěšení pár fotek.
12:43
12:43
12:44
12:45

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2022 14:04  
Na Smědavě +8,5°C, mlha.Jel jsem jako včera, ale na trati se zhoršily podmínky, byla již jen polovina trati sjízdná.
Byla to moje poslední jízda v letošním roce.Tak se těším na nový sníh v příštím roce, který Klára slibuje po 10. lednu.
Hezký Nový rok všem .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.12.2022 13:54  
Na Smědavě +2°C, jasno, ale po nočním ochlazení všude silná ledovka.Jel jsem po zledovatělé silnici na Hraniční, která byla též zledovatělá.Prvních cca 300m při stoupání po cestě pod Černým vrchem též kompletní ledovka , ale poté již pohoda, stopa tvrdá, rychlá ,ale nebyla zledovatělá.Tak jsem jel cestu pod Černým vrchem k Jezdecké celkem 3x tam a zpět a byla to pohoda.Jen cca 15m ůsek uprostřed byl již s malým množstvým sněhu, ale nebylo nutné sundavat lyže.
Zítra má být cca 10°C, tak to bude horší.
11:07
11:07
11:12
11:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2022 16:12  
Dopoledne na Smědavě pršelo, teplota + 3°C.Co platilo včera už dnes bylo jiné.Celá strana na Předěl je prakticky bez sněhu , jen malé zbytky .Stejně i celá cesta přes Zelený kámen a rezervaci na Pytlácké kameny je ve špatném stavu až na poslední úsek.Je to vše na pěší zimní turistiku.
Silnice mezi Jizerkou a Smědavou je na tom lépe a lze jet po straně v mělké stopě.
Přikládám foto Jizerinky z Pytláckých kamenů pro zpestření.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2022 17:16  
Na Smědavě +0,5°C, napadly asi 2cm sněhu.Vyjelo dosti lyžníků oproti minulým dnům.Od pondělí cesty zmzly .
Asfaltové cesty pokud na nic zbyl zledovatělý povlak tak jsou pocukrované, ale sjízdné ,ale pískové cesty mají problém pokud je tam více kamínků, tak jsou na povrchu.Je to spíše jen jarní turistika.
13:29
13:35

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2022 14:38  
Na Smědavě +5°C, mlha a po 13 hod začalo pršet.Oproti včerejšku došlo k podstatnému zhoršení podmínek na lyžování.Jel jsem jen po cestě pod Černým vrchem k Jezdecké a zpět.Silnice od Smědavy již jen břečka , Hraniční také a cesta pod Černým vrchem z 1/3 břečka.Zatím bez přenášení, ale zítra už bude asi jen břečka.Včera stejná trasa byla v pohodě.
I když zítra má být ochlazení, tak už to nepomůže a budeme muset si počkat na nový sníh po Novém roce a do té doby se věnovat jiným sportovním aktivitám.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2022 15:32  
Na Smědavě +4,5°C, zataženo i když dole bylo azuro.Přijelo pár lyžníků, kteří si užili slušné podmínky na lyžování.
V noci stopy trochu umrzly,takže byly dololedne tvrdší a slušně klouzaly.Jel jsem po silnici směr Souš , po Hraniční , Promenádní , okolo Cimrmana, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Silnice ze Smědavy -pravá stopa velmi dobrá, Hraniční pravá stopa dobrá, ale pro sjezd špatný střed, první část Promenádní od kiosku velmi dobrá , ale druhá polovina již horší-více míst s málo sněhem, okolo Cimrmana je to dobré, sjezd po Jezdecké na Knížecí je dobrý, cesta pod Černým vrchem pravá stopa kupodivu velmi dobrá.
Není jisté, jak to bude zítra, protože Klára vyhrožuje deštěm, ale snad to tak nebude.Od úterý by to mělo být lepší.Na Kasárenské jsem dnes nebyl, ale pár lyžníků mi řekli, že byla sice měkčí , ale šla.
Tak jezděte.
12:07
12:13
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2022 15:26  
Teď jsem se vrátil ze Smědavy a byl jsem překvapen.Na Smědavě +4°C,polojasno , déšť nepřišel jak Klára předpovídala.Určité úseky jsou ve slušném stavu jako např. jezírko Černá Smědá ke kiosku, neprojel jsem další úseky, tak zítra si beru šutračky a zkusím více tratí.
Pro skalní lyžaře je ještě prostor ze Smědavy.Jsou určité ůseky slušné a jinde je zase břečka.
Zítra by nemělo pršet, tak by to mohlo jet.Hospoda bude otevřena až 26.12.
Na ukázku pár dnešních fotek.
12:34
12:50
13:02

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2022 9:46  
Je to škoda, v letošní sezoně na lyžování byly v listopadu 2 dny a v prosinci 14 dnů.A takto to dnes vypadá na Jizerce.
Tak si dnes na Ježíška přeji, aby nám sníh opět přinesl.
Hezké Vánoc všem.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2022 12:59  
Na Smědavě -0,5°C, mrholí a je od cca 800m ledovka a tratě jsou nesjízdné.Domníval jsem se, že bude poprašek sněhu , protože po ránu bylo -2°C, ale není.
Tak jsem to dnes musel vzdát a uvidím, jak to bude v dalších dnech.Je možné, že ve spodních.partiích to bude dobré.
Nemohu dnes nabádat, abyste jezdili do horních částí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.12.2022 22:27  
Dnes na Smědavě se výrazně oteplilo a bylo v poledne jen -4,5°C, zataženo a trochu foukalo.Vítr byl slabý aspoň na trati, kterou jsem jel.Jel jsem po Promenádní, Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Stopy jsou uježděné po íkendu a klasika jela dobře.Na několika místech je méně sněhu, ale uvidíme na konci týdne, co nám obleva způsobí.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2022 16:02  
Dnes byl asi nejlepší den letošní sezony a proto jsem vyrazil na oblíbený veselý Paličník, abych si užil výhledy jak na Jizerky, tak i na Krkonoše ,na Lužické hory a na Frýdlantsko.
Na Smědavě bylo -10°C , ve stínu i chladněji, ale azuro a sluníčko byly parádní.
Stopy na osmičce jsou perfektní jen je třeba dávat pozor na pár místech kdy pravá stopa je prošápnutá , protože byla jeta do měkkého podloží.
Pro potěšení dávám více fotek.
Uvidíme co nám přinese plánované oteplení v druhé polovině příštího týdne.
Tak jezděte.
12:46
12:46
12:46
12:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 15) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2022 15:04  
Na Smědavě -7°C, mlha .Díky OPS za upravenou stopu osmičky na Paličník a Písčiny, která nám umožní další možnosti ze Smědavy.Stopa na osmičce je sice měkčí po první úpravě, ale velmi dobrá.
Tak jezděte.
12:51
12:52

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2022 14:50  
Ahoj, dole v Raspenavě je asi 20cm sněhu a podobně to bude okolo Nového Města.Tak nevidím problém jet od Spálené hospody .Dnes je upravená osmička na Paličník, takže na Písčinách se napojíš.
(Odpověď na dotaz uživatele phe02 z 17.12.: Dotaz (asi na @Honza_1949):
Nevíš náhodou, kolik je sněhu na severu pod horami? Chceme jet zítra z Nového Města p/S na Bedřichov. Upravenou stopu čekáme až na Písčinách, ale jde o to, jestli půjde jet turisticky už od Spálené hospody anebo se bude muset pěšky až k Červenému buku.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2022 14:57  
Dnes sice nebylo azuro jako bylo včera, ale podmínky jsou výborné, teplota na Smědavě -4°C, trochu foukalo a bylo zataženo.
Trať po Promenádní na Mořinu,Jezdecká a pod Černým vrchem jela velmi dobře , napadlo jen pár mm sněhu, takže pohoda.
Tak jezděte.
11:42
11:59
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2022 15:04  
Na Smědavě jen -8°C, zataženo.Po včerejší mrazivé noci byly stopy tvrdší a rychlejší.
Dnes bylo méně lyžníků než včera, kdy bylo slunečno.
Jel jsem opět po Promenádní na Mořinu , od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Všude stopy dobré, jen část od bunkru po Jezdecké na vrchol je dosti vyplužená.
Čekáme na úpravu osmičky na Předěl, zatím nebyla jeta.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2022 16:32  
Dnes na Smědavě ještě v poledne -8°C, jasno.Silnice z Bílého potoka pluhovaná, parkoviště uklizené, hospoda bude tento týden otevřena od pátku do neděle.
Díky OPS za bezvadnou úpravu po včerejší nadílce cca 25cm prašanu.Na trati jsou 2 stopy, jen okraje jsou měkčí při odrazu.
Jel jsem po silnici ke kiosku, po Promenádní a poté okolo zastávky Cimrmana na Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.
Dnes využilo slunečné počasí a upravené tratě více lyžníku, kteří si užili pohodu.
Tak jezděte.
12:38
12:48
12:50
13:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2022 15:37  
Na Smědavě -7°C, zataženo , trochu chumelilo a trochu foukalo.Nasněžilo asi 2-3cm sněhu a stopy po úpravě již byly mělčí vzhledem k většímu množství lyžníků.Je pravda , že Promenádní je z hlediska množství sněhu asi nejlepší a stopy jsou slušné od kiosku až na Mořinu.Část Jezdecké od bunkru na vrchol je hladká a jsou již vidět kamínky,sjezd na Knížecí je bez prolému.Cesta pod Černým vrchem je lepší než včera, ale pod stromy je méně sněhu.
Oproti včerejšku je trať po nasněžení podstatně pomalejší a malá úprava by byla dobrá.Asi je lepší mít zatím béčkové lyže hlavně na skate, kdy jsou problémy uprostřed , zatímco při klasice, jak jedím já, to není .
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2022 14:54  
Na Smědavě -2,5°C, parkoviště zaplněno na 50%, restaurace otevřena (bude zatím o víkendech).
Poprvé upravené tratě, tak mohu mluvit jen v superlativech o bezvadném svezení.Nemuseli jsme si dělat stopy .Ze Smědavy jsem jel na Promenádní , dále na Mořinu a poté zpět od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem.Mimo silnice ke kiosku všude bezvadné stopy na klasiku i úprava na bruslení.Vyrazilo více lyžníků a všichni si užívali pěkné lyžování i když okolo 14 hod začala padat mlha.Je možné již jezdit na áčkových lyžích ( jen na silnicích jsou někde menší vrstvy sněhu).
Velké díky OPS za úpravu.
Tak jezděte.
12:33
13:08

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2022 16:10  
Na Smědavě -2°C, i sluníčko se objevilo a užili jsme si o na většině trati.Jel jsem po Kasárenské na Knejpu , okolo teřívků na Čihadla a Rozmezí a zpět přes Knejpu a Paulovu paseku na Smědavu.
Už se těším na zítřejší ůpravu, protože větší část tratě je poničena jak od skůtrů , tak i od aut.
Parkoviště na Smědavě je uklizeno, i když kapacita bude menší vzhledem ke stavbě hotelu.
Tak jezděte.
12:30
13:15
13:53
13:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.12.2022 15:34  
Na Smědavě -2°C, mlha a napadlo dalších 5-10cm sněhu.V horních partiích je sníh suchý prašan.
Včerejší stopy jak ty, které jsem si udělal na Promenádní, tak i stopy po autech pod Černým vrchem úplně zapadalytak jsme si museli prošlapovat nové stopy na celém okrhu.Jeli jsme po silnici ke kiosku, po Promendní k odbočce okolo Cimrmana na Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.Pouze krátký úsek okolo Cimrmana a část Jedecké byla projet od auta.
Žádné lyžníky jsme nepotkali, což je škoda, protože jsou velmi dobré podmínky na klasiku.
Silnice na Smědavu je upluhovaná, parkoviště na víkend uklidí, hospoda je do 25.12. zavřená.
Tak jezděte a pomožte s prošlapováním stop dokud nedojde na úpravu.
12:49
12:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2022 16:16  
po 2 týdenní přestávce nám na dnešek napadlo až 10cm sněhu, tak je to víc než předtím.Na Smědavě bylo -1,5°C a trochu chumelilo.Lyžníci nebyli a musel jsem si prošlapovat stopu.
Jel jsem ke kiosku , po Promenádní k bunkru, poté po Jezdecké na Knížecí a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Panenský sníh byl jen na Promenádní, ostatní tratě byly projeté od aut, ale jelo to slušně.Nebyly třeba ani kameňačky, stačily béčkové lyže.
Chumelí, tak jezděte.
12:28
12:37
12:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.11.2022 15:48  
Na Smědavě + 1°C a v horních partiích směr Knajpa a Rozmezí 0°C.Při návratu z Rozmezí začal poletovat sníh, ale v dolní části před Smědavou již drobně pršelo, tak pokud se neochladí, tak sníh nevydrží.Na silnici, kde je asfalt, tak to sic jede dobře, ale vzhledm k malé pokrývce jsou velké otřesy hůlek a pokud jedete po pískové cestě tak otřesy hůlek nejsou, ale sníh po projetí se vytrhává.
Je to jen opravdu pro potěšení z prvního lyžování.
Na cestě jsme potkali jen jednoho lyžníka.
My jsme oslavili dnešní zlatou svatbu na lyžích.
Tak snad se to zlepší, ale asi až od neděle, kdy se má ochladit.
12:56
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.11.2022 13:55  
Na Smědavě +1°C, tak jsem si udělal stopu po Štolpišské silnici na Knajpu a dále okolo tetřívků horem na Čihadla a Rozmezí a zpět po Kasárenské silnici na Smědavu.Při stoupání již teplota okolo nuly a nikde sníh netál a nelepil se.Je třeba brát pouze šutračky , kde je asfalt , tak není problém, ale kde jsou cesty pískové, tak tam mohou být kamínky.Od Knajpy již byly vidět v kolejích po autech stopy od lyžníků.Na Knajpě jsem potkal jednoho lyžníka , který přijel od Liberce a bylo to prý v pohodě.
Pokud nenastane obleva, tak doufám, že něco ještě do pátku připadne, tak jezděte, je to paráda i tím málem sněhu.Silnice na Smědavu z Bílého potoka je upluhovaná a posypaná.
11:10
11:24
11:47
11:47

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.11.2022 15:00  
Na Smědavě -1°C, oblačno, napadlo prvních 5cm sněhu, ale většina cest je projetá od aut na 1-2cm ujetého sněhu, tak to chci zítra zkusit na kameňačkách a uvidím.
12:19
12:46
12:46

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.4.2022 15:20  
Jak jsem psal dříve, tak sněhu každý den ubývá , dají se jezdit stále tratě o kterých jsem psal tento týden.Dnes jsem jel po Kasárenské na Knejpu , okolo tetřívků na Čihadla a Rozmezí.Potkal jsem na Kasárenské 5 lyžníků a více kolařů, kteří tlačili kolo na sněhu.
Letošní sezonu dnešním dnem ukončím a budu se věnovat in line bruslení u Berzdorferského jezera než nám napadne nový sníh.
Letošní sezona byla dosti dobrá a dlouhá.Jezdil jsem 5 měsíců jen s výpadkem 4 dnů v lednu, kdy nebyl sníh.Je to stejné jako minulou sezonu, kdy jsem sice jezdil do 12.5., ale zase vypadlo 14 v prosinci, kdy nebyl sníh.V minulosti nám napadl sníh i v říjnu a mohli jsme 14 dnů lyžovat než roztál.
Tak uvidíme jak to bude s novou sezonou.Určitě bude za chvilku maximálně za 7 měsíců, což se dá vydržet.
Tak se loučím a ozvu se s příspěvky až v nové sezoně.
11:05
11:44

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.4.2022 14:47  
Stále pěkné počasí a sněhu ubývá.Na Smědavě 10°C a jasno, během dne mráčky.Jak již bylo napsáno, tak je ještě pár úseků bez většího přenášení vhodné i pro děti , pokud chcete využít poslední lyžování.Doporučuji Smědavu, odkud je nejbližší přístup na tratě.
Jel jsem různé tratě a nejlepší jsou:cesta pod Černým vrchem 1/2 trati od Hraniční, Promenádní asi 1/2 trati od kiosku, cesta od jezírka Černá Smědá směr kiosek asi 3/4 cesty bez problému a včera jak jsem jel Knejpa okolo tetřívků na Rozmezí.Ostatní tratě jsou již s přenášením.
Dnes jsem potkal 1 lyžníka.
Tak ještě vyražte na poslední lyžování.
10:55
11:00
11:14
11:51

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.4.2022 15:31  
Na Smědavě +10°C, slunečno.Jel jsem nejdříve po cestě pod Černým vrchem asi polovinu tam a zpět a poté po Kasárenské na Knejpu, okolo tetřívků na Rozmezí a stejně zpět.Na silnici od Smědavy ke Kasárenské jsou již asi 8 míst na objetí nebo přenesení, stejně i na Kasárenské.Zatím to jde a azuro potěší.Stopy již nejsou, ale neboří se to a jede to slušně.Při zpáteční cestě jsem zkusil jet okolo Kůrovce, ale není to dobré, je tam mnoho velkých větví na cestě a též více míst bez sněhu.
Jel jsem s Coco 1966 ze Žitavy, která též jezdí každý den a potkali jsme jen 1lyžníka na Hraniční.
Budu psát asi do soboty, protože nepředpokládám, že příští týden ještě někdo přijede, i když toto jarní lyžování stále jde, hlavně když je sluníčko.
11:10
11:38

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.4.2022 15:45  
Dnes na Smědavě v 10hod +8°C, polojasno.Včera ani dnes jsem nepotkal žádné lyžníky.
Jel jsem 2x po Promenádní od kiosku až ke stoupání (cca 2/3 cesty) kde již chyběl sníh a stejně 2x pod Černým vrchem cca 1/2 cesty.Zvolil jsem to takto, abych nepřenášel lyže.Jinak sníh tvrdý a klouže slušně.Je to jarní lyžování.
Tak zkuste ještě vyrazit.
11:00
11:26

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.4.2022 15:04  
Na Smědavě +8°C v 10hod, slunečno, na parkovišti 2 auta.Po včerejším celodením dešti jsou tratě, které jsem jel stále dobré , postupně jsou další menší místa bez sněhu na přenesení nebo na šutračkách na objetí po trávě.Jel jsem po Hraniční, Promenádní , okolo Cimermana a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Dopledne slunečno a po obědě se zatáhla obloha.Pokud by někdo nechtěl přenášet, tak se dá jet například z Hraniční cca 1/2 cesty pod Černým vrchem tam a zpět a poté zase 1/2 Promenádní od kiosku tam a zpět, případně vícekrát .
Myslím, že do konce dubna by neměl být problém ještě si lyžování užívat.
Tak jezděte.
10:56
11:08
11:08

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.4.2022 15:02  
Dnes bylo na Smědavě v 9hod 8°C, zataženo.Po nočním mrazíku, byly tratě přimrzlé a jely dobře.Za posledních 24 hod ubylo na dalších místech na cestě pod Černým vrchem sněhu, ale stále to jde s trochou obejití nebo přenesení.Promenádní mezi kioskem a bunkrem má stále jedno místo na objetí a pár drobných míst na přechod po trávě .Už je to jen na béčkové lyže.Tratě jsou dosti špinavé od jehličí a snad napadne další poprašek a zakryje to.
Dle Aladina to vydrželo do oběda bez deště.
Tak jezděte
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.4.2022 19:39  
Dnes asi nejlepší počasí za celý týden a k tomu teplo .V 10.30 hod + 10°C a po 15 hod již 13°C a úplně azuro, prostě k sežrání.Tratě po ránu přimrzlé hlavně ve stínu a později na slunci již změklé.
Nejdříve jsem jel ze Smědavy po Hraniční ke kiosku a poté po Promenádní k bunkru.Kdo si chce užívat pěkné lyžování , tak jezdil po Promenádní mezi bunkrem a kioskem, kde jsou jen malá místa bez sněhu a lze je objet.
Poté jsem jel po Jezdecké, která je v pořádku , jen je třeba dávat pozor na konci při dojezdu ke Knížecí.Tam jsem potkal kamarádku Coco 1966 ze Žitavy a požádala mne, abych jí ukázal Vánoční louku s Jesličkami.Tak jsme jeli společně na trati.Cesta pod Černým vrchem je na více místech již odtátá , ale jsou to jen krátké úseky.Na Kasárenské jsou další 3 místa na objetí nebo přenesení,od Knejpy k Čihadlům je lepší jet horem okolo tetřívků, kde je neporušená trať.Na Rozmezí je to opět bezvadné.Od Rozmezí na Sněžné věžičky je to již turistická procházka a místami již není sníh.Od věžiček k Vánoční louce je to bez problému a jen poslední část k sedlu Holubníku je průsek bez sněhu , ale dá se to objet vlevo mezi stromkami až k sedlu .Mezi sedlem Holubníku a Žďárkem je již asi 1/3 na přenášení, stejně i od Žďárku k Čihadlům a dále na Knejpu.U Černého potoka na jezírku je pár kachniček.Od Knejpy přes Pavlíny louku jde ,ale okolo odbočky na Jizeru je asi 200m na přenesení.Sjezd na Smědavu je s opatrností dobrý.Pokud zítra odpoledne zaprší, tak se to může změnit.Aladin i Klára říkají, že zítra do oběda nemá pršet , tak přijeďte raději dopoledne.
Tak jezděte a užívejte si jarní lyžování.
11:42
12:46
13:09
13:10

» Zobrazit všechny fotky (celkem 14) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.4.2022 13:46  
Dnes na Smědavě +7°C, slunečno a přizpáteční cestě již azuro a slunce pálilo.Na parkovišti jen 2 auta a na trati jsem potkal jen 3 lyžníky.Sníh na klasiku je pořád v dobrém stavu a na trati Smědava-Hraniční-Promenádní k bunkru-Jezdecká a pod Černým vrchem lze jet jen se 2 krátkým přenesením nebo objetím.Na cestě pod Černým vrchem na několika místech ve středu se klube písek ,ale na klasiku to nemá vliv.
Tak jezděte, je to super.
10:54
11:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.4.2022 14:46  
Dnes na Smědavě v 10.30 +3°C, mlha.Na parkovišti jsem byl sám a na trati jsem nikoho nepotkal.V noci připadly asi 2cm mokrého sněhu, tratě jsou opět bílé a jede to sice pomalu. ale slušně.Klasika je bez problému, tratě jsou jako včera, co se týká přenášení lyží.
Jel jsem jen po Promenádní a zpět pod Černým vrchem.
Tak jezděte, sněhu je zatím dost.
11:00
11:29
11:30
11:30

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.4.2022 13:39  
Na Smědavě v 10hod + 2°C, oblačno.Na parkovišti žádné auto a na trati jsem potkal 4 lyžníky.
V noci sice dosti mrzlo, ale trať byla podstatně lepší než včera.Napadl asi 1cm sněhu, celá trať , kterou jsem jel měla firn, stopa dobře klouzala a bylo velmi dobré svezení.Jel jsem ze Smědavy přes Hraniční- už není zmrzlá a dále po Promenádní k bunkru ( jen 2 krátká místa po cca 5m na obejití přes trávu) Jezdecká v pořádku a cesta pod Černým vrchem též dobrá s 1 místem cca 5 m na přenesení.
Na Smědavě jsem se díval co na další období říká Klára a její slibnou předpověď připojuji.Mělo by ještě něco nasněžit.
Tak jezděte.
11:04

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.4.2022 14:04  
Na Smědavě +3°C, chvílemi slunce a chvílemi sněhová přeháňka , typické pro duben.
Jel jsem přes Hraniční na Promenádní okolo Cimermana a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Tratě pořád v dobrém stavu jen Hraniční není dobrá pro sjezd- hrbolatá a sníh zmrzlý.Na Promenádní i na cestě pod Černým vrchem jen 2 malá místa cca 5m bez sněhu , ale jinak vše v pohodě.Na Smědavě dopoledne na parkovišti žádné auto nebylo.Potkal jsem na trase jen 5 lyžníků.
Jarní lyžování super-tak jezděte.
10:13
11:21

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.4.2022 15:35  
Po včerejším špatném dni jsem se rozhodl počkat pár dnů až ledovka odejde a lyžování bude bezpečnější.Mám letos najeto již 120 dnů a více než 2500km a doufám, že budu příští týden ještě pokračovat.Dnes pro změnu jsem zajel do Německa hned za hranice na in line brusle a koupání, kam jezdím každý den až do prosince než začne lyžování.
Posílám info , kdo to nezná.
Zdendovi 1966-vyčkej chvilku a až ti bude jako mně 73let, tak také budeš moc jezdit každý den sportovat.Já mám ale určité omezení, protože stále jsem v zaměstnaneckém poměru i když od ledna jen na zkrácený pracovní ůvazek 10hod /týdně.Je dobré kombinovat duševní práci s fyzickou aktivitou, aby člověk byl pořád fit.
Každý den, mi lyžníci děkují, že dávám denně informace o stavu, což je důležité hlavně pro ty lyžníky, kteří jedou z daleka na jeden den.
Dostal jsem informaci, že dnes to bylo na Smědavě již v pohodě.
Tak jezděte
13:03
13:14
13:25
13:51

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.4.2022 13:39  
Ráno jsem se díval na web, jaké v noci bylo počasí na Smědavě a viděl jsem, že od 3hod ráno klesala teplota až na -3°C a bylo hodně srážek, tak jsem se těšil, že napadlo aspoň pár cm sněhu.
Když jsem přijel v 11.15 na Smědavu, bylo -1°C a občas slunečno.První překvapení bylo když jsem zaparkoval vedle auta, které bylo pokryto silnou vrstvou ledu.Zjistil jsem k nemilému překvapení, že i když je to divné, tak žádný sníh nenapadl, i když byla v noci teplota -3°C a silné srážky, tak pršelo, a všude byl jen silný led a tratě byly téměř nesjízdné.Jel jsem po silnici na Hraniční a poté po cestě pod Černým vrchem na Jezdeckou a po stejné trati zpět.Lyžování jsem si moc neužil, asi to bylo nejhorší za celou sezonu.Pokud na rovince nebo při stoupání byly zbytky stop, tak to šlo zvládnout, ale sjezdy a kde nebyly stopy, tak to bylo velmi nebezpečné a nepříjemné.
Snad to trochu povolí, aby to zítra bylo lepší.Potkal jsem 10 lyžníků .
Tak jezděte.
11:28
11:28
11:31
11:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2022 13:12  
Dnes nebyly nejlepší podmínky na lyžování a proto asi nepřijelo moc lyžníků na hory.Na Smědavě v 10.30 bylo +5°C, velká mlha a mrholení, které přešlo v jemný déšť, ale naštěstí jsem nepotkal žádný větší dešťovou přeháňku.Jel jsem ze Smědavy na Hraniční, po Promenádní , po cyklostezce Járy Cimermana na Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.
Hraniční je dosti zmrzlá a nedoporučuji sjezd od kiosku , Promenádní v pohodě stopa stále dobrá a rychlá, sjezd po Jezdecké taky dobrý a cesta pod Černým vrchem taky v pořádku.
Na cestě jsem potkal 10 lyžníků.
Zítra má být lepší počasí, tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.4.2022 14:26  
Dnes na Smědavě + 12°C, opět azuro a nemělo to chybu.Vyrazil jsem po 10 hod na okruh Smědava-Hraniční-Promenádní-okolo Cimermana-Jezdecká -Knížecí k sedlu pod Zámky a zpět po Knížecí a pod Černým vrchem na Smědavu.Nejlepší je Promenádní, ale i ostatní tratě jsou v pořádku, nikde není třeba přenášet.Potkal jsem dnes 12 lyžníků hlavně na Promenádní.I Knížecí je slušná na klasiku , na skate není dobrá je tam cca 15cm hlubšího sněhu.
Tak jezděte a odpočiňte si na Velikonoce od ruchu.
10:52
11:07
11:50
12:36

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.4.2022 14:26  
Ve Skotsku mají u jezera Loch Ness příšerku Nessinku a my máme v Jizerkách na Pytláckých kamenech Jizerinku.Byl super den ,tak jsem se vypravil za Jizerinkou, vzhledem k tomu, že naše kočka tento týden přinesla domů dvě živé ještěrky, tak jsem usoudil , že plazi již vylézají.
Na Smědavě v 10 hod již13 °C, slunce pálilo, ale sníh drží.Jizerská silnice se již nedá , tak jsem jel oklikou přes Hraniční,Promenádní , od bunkru na Jizerku a po Lasičí cestě na Jelení stráň na Pytlácké kameny.Cestou na Promenádní jsem potkal jen 4 lyžníky a pak už nikoho.
Promenádní je v bezvadném stavu až na Jizerku a sjezd z Jelení stráně na Pytlácké kameny a okolo Zeleného kamene též bez problému.Celý takto delší okruh trvá asi 2,5hod.
Jizerinka se vyhřívala stále na stejném místě, tak jsem ji vyfotil a posílám.
Je super lyžování, tak jezděte.
11:32
11:43
11:50
12:09

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2022 15:56  
Vánoce už jsou za námi, tak jsem si udělal výlet ,abych si je připomněl na Vánoční louku k Jesličkám.
Na Smědavě před polednem již +8°C, i když v noci klesaly teploty na Jizerce pod -10°C.Aladin nám poslal azuro a má být ještě tepleji zítra.Stopy po ránu přimrzlé ,ale se sluncem samozřejmě měknou, což nevadí pro turistické lyžování.
Jel jsem ze Smědavy přes Pavlíny louku , Knajpu a Rozmezí nejdříve na mé oblíbené Sněžné věžičky, poté na Vánoční louku k Jesličkám (asi na polovině cesty k sedlu Holubníku ) a od sedla Holubníku okolo Bílé smrti na Žďárek a zpět na Smědavu.Jesličky jsou přemístěny asi o 100m dále než bývaly na malém smrku, což je lepší protože aspoň nezapadají sněhem , jak to bylo dříve.
Na celé trase jsem potkal jen 5 lyžníků, což je škoda, protože podmínky jsou stále bezvadné.
Nezapomeňte na zimní pneu pokud jedete ne Smědavu, posledních 500m je vyšší břečka sněhu
Tak jezděte aspoň do května.
12:20
12:42
12:44
12:57

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2022 14:31  
OPS už nebude upravovat tratě, což je škoda, ale po pravdě řečeno na začátku sezony jezdíme v daleko horších podmínkách tj na pár cm sněhu bez úpravy a to větší část prosince, dokud se OPS nedomluví s lesy.
Podmínky jsou a budou v dalším období stále ideální a pokud i Aladin nám přihraje azuro, tak další měsíc se budeme radovat z lyžování.
Dnes na Smědavě +2°C, azuro , bezvětří. Vyběhl jsem po Jizerské silnici k Promenádní-je trochu zasněžená, tak to je bez problému a dále po Promenádní a okolo Cimermana a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Celá trať je v pořádku, stopy na klasiku slušné, nikde se to neboří, sice pomalejší ale slunce pálilo, tak to byla pohoda.
Zastavují mne lyžníci nejen od nás ale i z Německa a Polska a říkají, že jsou rádi za informace na webu, že to sledují.
Tak jezděte
11:29
11:50
12:04
12:04

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2022 14:47  
Opět pěkné lyžování po včerejší úpravě.Na Smědavě ideálně -0,5°C, bezvětří , chvílemi slunečno a chvílemi sněhová přeháňka.Sníh padal ve formě krupice a ne mokrý.Stopy na mé trase v dobrém stavu na klasiku i skate.Jel jsem ze Smědavy po Kasárenské na Rozmezí a zpět.Na trase jen pár lyžníků.V týdnu snad někdo dorazí, abych nemusel dělat nové stopy sám, protože každá sněhová přeháňka zasype stopy.
Tak jezděte.
13:09
13:18
13:26
13:26

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2022 15:03  
Díky OPS za bohužel poslední úpravu , kdy rolba jela z Mořiny po Promenádní, Hraniční, Kasárenské na Rozmezí a do Bedřichova a udělala jednu stopu na klasiku.V příštích dnech si budeme muset stopy dělat sami, jak jsme to dělali v minulosti.Počítám, že celý duben bychom mohli lyžovat.
Jel jsem ze Smědavy k Hraniční a po Promenádní na Mořinu.Odbočky na Jezdeckou nebyly udělány, tak jsem se vracel po stejné trase.Na Promenádní bylo dosti lyžníků, kteří si chtěli užít poslední úpravu.Během cesty něklikrát přišla silná sněhová přeháňka a rovněž zasvítilo slunce.Aprílové počasí.Odpoledne byly stopy dosti zaváté a čerstvý sníh začal lepit a špatně klouzal.
U bunkru jsem potkal sympatického kamaráda , tak jsem se nechal s ním vyfotit i když přišla silná sněhová vánice, tak kamarádovi to nevadilo.
Tak jezděte.
12:34
13:09

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2022 13:30  
Máme na horách opravdové aprílové počasí , chvilku sluníčko a chvilku sněžení.Stále výborné sněhové podmínky, na mé trati cca 50cm sněhu a na dnešek po dešti tratě zmrzly a napadlo cca 1-2 cm nového sněhu.Na Smědavě +1°C, ani nefoukalo a na parkovišti 3 auta a na Promenádní jsem potkal 3 lyžníky.Jel jsem ze Smědavy po silnici k Hraniční, po Hraniční ke kiosku ( lze přejet kus vypluhované silnice bez přenášení) a po Promenádní k bunkru , po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Podklad pevný s nadílkou sněhu, který je tupý a málo klouže, protože nejsou stopy.Celá trať bez problému s velkým množstvím sněhu- více než v prosinci a lednu.
OPS na zítřek projede část trati rolbou z Jizerky do Bedřichova, není jisté kde pojede a Aladin hlásí sněžení.Tak se necháme překvapit.
Tak jezděte.
10:11
10:17
10:28
10:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2022 13:42  
Dnes na Smědavě velké nemilé překvapení.Lesy se probudily a kompletně vyčistily Jizerskou silnici ze Smědavy na Promenádní a Jizerku, což znamená , že není možno dostat se na Promenádní přímo, pokud někdo nepůjde po silnici pěšky ke kiosku.Je možné se dostat na Promenádní přes Černou Smědou a odbočit doprava ke kiosku, což jsem já udělal nebo jet po silnici k Hraniční ( dnes nějaké auto tam projelo a poničilo stopy) a po Hraniční dojet ke kiosku Promenádní.Promenádní má stále dosti sněhu i když dnes to bylo sice přimrzlé a jelo to rychleji, ale stopy zmizely a na klasiku to bylo horší.Nikoho jsem na Promenádní nepotkal.Jel jsem po spojce okolo Cimermana a po cestě pod Černým vrchem zpět.Byl jsem příjemně překvapen kvalitou trati pod Černým vrchem.Sníh nebyl ani tvrdý ani měký a klouzal dobře a byla slušná jedna stopa.Potkal jsem zde 2 lyžníky
Na Smědavě +5°C, chvílemi slunce a skoro nefoukalo oproti tomu jaký je silní vítr dole na Frýdlatsku.
Uvidíme co nám rolba na sobotu upraví.
Tak ještě jezděte.
10:52
11:33
12:15

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2022 14:42  
Dnes na Smědavě v 11hod bylo +4°C, oblačno.Na parkovišti byla vidět velká obleva po včerejším celoodpoledním dešti.Jel jsem po Promenádní na Mořinu.Bylo vidět, že stopy projelo pár lyžníků, protože byly výraznější než včera a i když byly částečně povolené , tak klouzaly ještě slušně v rámci možností.Po dešti včerejší nadílka 25cm poklesla na cca 5cm , ale déšť podklad neponičil, takže na Promenádní je stále cca 50cm sněhu.Celkem jsem potkal 10lyžníků na cestě tam i zpět.Původně jsem chtěl odbočit na kolečko na Jezdeckou, ale zjstil jsem , že na ní je jen stopa od včerejška asi od 1lyžníka, takže by se to dnes bořilo a nechtěl jsem sám dělat stopu na celém okruhu a raději jsem zvolil cestu po Promenádní zpět.
OPS nebude už upravovat tratě, jen na sobotu chystá přesun rolby z Jizerky do Bedřichova, tak to bude poslední malá ůprava.
Další bude záviset kolik lyžníků přijede a prošlápne další úseky.Sněhu je zatím dost.
Tak jezděte
11:08
12:20

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.4.2022 14:31  
Na dnešek připadlo cca 25cm nového sněhu a vypadá to jako v prosinci , kdy jsme začínali jezdit.
Přijel jsem na Smědavu v 11hod a naštěstí už pluh projel silnici a byla vypluhovaná na asfalt.Parkoviště bylo zasypané a bez aut.Teplota + 1°C a jemně mrholilo a na trati ve vyšších polohách jemně sněžilo.Prošlapal lsem si stopu po silnici na Hraniční, kde jsem se napojil na stopu od Mirkova skůtru, který přijel z Protrženky po Soušské silnici a Hraniční.Po ujete stopě po skůtru jsem jel ke kiosku.Míra z kiosku mi řekl, že silnější skůtr má rozbitý a nemůže dělat stopy na klasiku jako vloni a slabší skůtr to nezvládne.Řekl, že Promenádní projeli již 2 lyžníci a tak jsem jel Promenádní na Mořinu.Na cestě jsem potkal další 4 lyžníky Stopa po 6 lyžnících už klouzala slušně.Vrátil jsem se po stejné stopě zpět ke kiosku a od kiosku jsem udělal novou stopu po silnici na Smědavu.
Uvidíme jak se počasí bude vyvíjet a zda dojde na strojovou úpravu.
Tak jezděte.
11:29
11:29
11:42
12:59

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2022 14:54  
Dneska se trochu oteplilo v poledne na Smědavě bylo + 2°C, celkem slunečno na celé trase, občas zahoukal slabý větřík.Jel jsem opět oblíbené kolečko na Promenádní, okolo Cimermana a pod Černým vrchem zpět.Promenádní byla tvrdá, rychlá ale stopy po víkendu byly mělké a vykloktané.Spojka k Jezdecké byla perfektní , sjezd po Jezdecké taky neměl chybu.Cesta pod Černým vrchem byla měkčí, špatně klouzala i když stopy byly pravidelné .Tady bylo již více slunečno a sníh vyměkl.Stále bylo málo lyžníků asi 1lyžník na 1km trati.
Než jsem odjížděl ze Smědavy, tak mi Aladin ukazoval na zítřek na Smědavě přes den -1,1°C a silné sněžení celý den, ale na středu již déšť.Tak uvidíme jak to bude.
Tak přijeďte a pomozte prošlápnout stopy.
12:11
12:31
12:47
12:48

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 14:37  
Aprílové počasí , chvilku sluníčko a chvilku sněžení.Super lyžování .Na Smědavě -3,5°C, parkoviště dnes naplněné.Lyžníci využili bezvadné sněhové podmínky ve vyšších polohách a přijeli na Mořinu a Smědavu.Jel jsem kolečko ze Smědavy po Promenádní , okolo pomníčku Cimermana, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Na tomto kolečku jsou asi nejlepší sněhové podmínky z Jizerek a proto je velmi oblíbené.Stopy už nebyly tak pravidelné jako včera,ale stále dobré.
Tak jezděte.
12:04
12:36
12:37
13:05

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2022 14:19  
Milovníci zimního lyžování si dnes užili bezvadné podmínky, které by měly vydržet do úterý, kdy se má oteplit.Na Smědavě -4°C, trochu foukalo.Parkoviště obsazeno z 70%, tak aspoň vyrazilo na tratě více lyžníků.Jel jsem jen okruh po Promenádní, okolo pomníčku Cimermana a pod Černým vrchem zpět.Chěl jsem jet Knížecí, ale nebyla upravená,což byla škoda.Jinak okruh , který jsem jel byl bezvadně upravený,rolby jej jely 2x za poslední 2 dny, takže to nemělo chybu.
Tak ještě vyražte a užijte si dobrých sněhových podmínek.Za týden to bude horší, pokud se oteplí .
12:57
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2022 14:51  
Na Apríla se nám opravdu vrátila klasická zima.Na Smědavě bylo -5°C , poletoval sníh a foukal studený vítr, takže pociťová teplota byla asi -10°C, což byl velký rozdíl oproti jarnímu počasí v minulém období.Díky OPS za úpravu základní tratě.Stopy byly ostré, tvrdé ,hluboké a klouzalo to bezvadně.Jel jsem ze Smědavy k bunkru, poté od bunkru po neupravené Jezdecké-což nedoporučuji pro sjezd k bunkru.Od vrchní části Jezdecké je již úprava ke Knížecí a cesta pod Černým vrchem též parádní až na Smědavu.Knížecí nebyla upravená.Na celé trati jsem potkal jen 10 lyžníků.
Kdo si chce užít opět pěkné zimní lyžování, tak by měl přijet.
Tak jezděte.
12:13
12:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2022 14:50  
Dnes na Smědavě + 0,5°C, zataženo, nefoukalo.Na dnešek napadlo 1-5cm sněhu, zasypalo to špínu na tratích a tratě jsou hezky bílé jako v zimě.Jel jsem po Promenádní k bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Sníh už nebyl těžký , drží i na stromech-netaje. Pár lyžníků projelo aspoň jednu stopu na klasiku a po projeté stopě to slušně jelo.Sníh se nelepil a nikde to nedrhlo.
Celé kolečko se jelo v pohodě a dobře jsem si zalyžoval.Celkem jsem potkal 8 lyžníků a na parkovišti na Smědavě bylo jen 1 auto.Zima se nám vrátila i do hor.
Milan si včera stěžoval na těžký sníh.Je fakt, že když se změnil déšť na sněžení, tak je to horší , ale dnes už to bylo bez problému.Čerstvý sníh ,a neupravený je horší na lyžování.Uvidíme jak to bude zítra, kdy má padat sníh celý den.Snad OPS nám upraví tratě na víkend.
Tak jezděte.
11:18
11:18
11:59

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.3.2022 15:09  
Je to téžko odhadnout.Minulou sezonu jsem odhadoval, že budu jezdit až do června, do 10.5. to bylo bezvadné ježdění, poté přišla teplá vlna s teplotami až 25°C a déšť a behem 2 dnů sníh zmizel a musel jsem 12.5. ukončit lyžování.
Myslím, že pokud nepřijde podobný problém, tak do konce dubna mohli bychom lyžovat .Nástup je nejlepší na Smědavě a Mořině, kde malá obleva se tolik neprojeví.
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 29.3.: Jak to letos odhadujete s vydrzi snehu v Jizerkach. Podle predpovedi pocasi to do min. 10.4. Vypada. Otazka je, kdy se prestane upravovat - po tomto vikendu, nebo az nasledujici?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.3.2022 15:02  
Na Smědavě před polednem + 3,5°C, zataženo.I když Aladin s Klárou vyhrožovali, že po 12hod začne pršet, tak nezačalo a projel jsem do 13.30 trať za sucha.Na parkovišti jen jedno auto a mimo školní výpravy u kiosku nebyli žádní lyžníci na trati.Je to škoda, protože je sněhu dost a klouže to bezvadně, i když většina tratí už není bílá.
Jel jsem jen okruh po Promenádní, okolo pomníčku Cimermana a pod Černým vrchem zpět.Zítra nemá pršet a na pátek Aladin slibuje sněžení, tak uvidíme co splní.
Tak jezděte.
12:41
12:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.3.2022 14:44  
Bezvadné lyžování.Na Smědavě +5°C, vysoká oblačnost, ale na trati svítilo přes mraky i slunce, i když nebylo již azuro.Jel jsem po Promenádní na Mořinu,Panský dům a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Na celém okruhu jsem potkal celkem 15 lyžníků , což dává aritmetický průměr 1lyžník na 1km trati.Na parkovišti na Smědavě jen 5 aut a na Mořině 8 aut.
Tratě v bezvadném stavu, tvrdší než včera.Nejlepší je Promenádní,, jak psal i Křemílek, která je čístá s dobrou stopou, od Panského domu Jezdecká k bunkru a asi polovina cesty pod Černým vrchem a silnice ke Smědavě mají větší množství jehličí, ale ne větvičky.
Na Promenádní je cca 50cm sněhu viz foto.
Uvidíme jak to bude zítra, protože Aladin předvídá i déšť, tak snad mu to nevyjde.
Tak jezděte.
11:50
12:20
12:36
12:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.3.2022 22:34  
Zdravím Karle, přispěju pro tvoji vnučku s příběhem , který se mi stal před 6 lety o Vánocích..
Jel jsem ze Smědavy klasický okruh po Promenádní na Mořinu a teplota byla těsně pod nulou...Na sobě jsem měl jen šortky jako vždy.Nejdříve začalo silně pršet a celý jsem promokl než jsem dojel na Mořinu.Měl jsem taky velkou nadváhu , o 30kg více než mám nyní.V druhé části tratě když jsem jel po Jezdecké a pod Černým vrchem teplota rapidně poklesla o více než 10°C a přišla šílená sněhová vánice.Po celém těle i na hlavě se mi v okamžiku vytvořila silná ledová krusta a na na krustě jsem měl i silnou vrstvu sněhu.Protože jsem měl velkou nadváhu cca 97kg, tak jsem byl pomalý a silně jsem začal prochládat a tělesná teplota mi poklesla. V poslední fázi tratě mezí Hraniční a Smědavou jsem se dostal do deliria, kdy jsem si začal říkat, že by bylo dobré si někde lehnout do sněhové závěje a prospat se.
S velkým vypětím sil jsem se dostal na parkoviště Smědava, kde na mne čekala manželka , sedl jsem si do auta na místo spolujezdce a ztratil jsem vědomí.Manželka poté musela řídit mé auto a teprve když dojela dolu do Bílého Potoka a trochu mi stoupla tělesná teplota, tak jsem ožil.
Plně chápu jak Hanče ,Vrbatu a polárníky, když jsou blízko cíle a nemohou se dostat do bezpečí.
Poté jsem měl nařízeno lyžovat další týden v tričku.
Pro ilustraci přidávám fotky, když jsem měl o 30kg více .Moje doktorka mi poté nařídila dietu, tak jsem během 4 měsíců shodil 30kg a do dnešního dne si váhu udržuji.
Je to pravdivý příběh a můžeš to vyprávět vnučce i jako pohádku.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.3.2022 16:32  
Opět bezvadné lyžování a neuvěřitelné krásné počasí,Na Smědavě +10°C, azuro.Na parkovišti jen 10 aut a na trati skoro žádní lyžníci.
Trasy , kde jsem jel byly perfektně upravené , nebyly vyměklé a klouzaly dobře.I na slunečných místech byly stopy dobré a nebylo zadrhnutí mezi stínem a sluncem.Jel jsem po Kasárenské na Knejpu,Rozmezí a na Sněžné věžičky a zpět po stejné trase.Soupání z Rozmezí na věžičky se dalo, nebořily se lyže sjezd taky šel.Na trase jsem potkal celkem asi 15 lyžníků, což je škoda, protože dnes byl asi poslední překrásný den.Tentokrát nám azuro vydrželo skoro celý měsíc oproti prosinci a lednu, kdy byly jen po 2 slunečných dnech.
Na příští dny je hlášeno ochlazení a déšť , tak dám vědět, jak to bude, abyste mohli vyrazit na lyže.
Tak jezděte.
12:34
13:43
13:44
13:46

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.3.2022 15:44  
Opět perfektní den, jak azuro tak i bezvadné lyžování.Na Smědavě + 8°C, azuro, bezvětří.Díky OPS za úpravu, která je nyní na jaře potřebná.Jel jsem osmičku na Paličník a poté od Černé Smědé na Promenádní a zpět na Smědavu.Celá trať byla bezvadná, nikde nebylo třeba přenášet lyže.Jen na pár metrech na hřebenu Paličníku kouká písek, ale lze to objet .Zítra má byt opět azuro, tak je třeba využít bezvadné podmínky.Stopy ve stínu mezi Předělem , Písčinami a Paličníkem tvrdší, jinak všude na slunci měkčí, ale stále kloužou dobře.
Od úterý se má změnit počasí a ochladit se, tak uvidíme, co nám to dá.
Potkal jsem pár lyžníků, kteří mi řekli, že jsou rádi , že infromuji o aktuální situaci, protože aspoň vědí, že má cenu jet si zalyžovat do Jizerek,
Tak jezděte.
12:46
13:34
13:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2022 14:10  
Dnes na Smědavě bylo sice +10°C v poledne, azuro , bezvětří.
Jel jsem po Promenádní , přes spojku okolo Cimermana na Jezdeckou, Knížecí na sedlo pod Zámky a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.
Na Smědavě parkoviště obsazeno z 60% ale na Mořině bylo problém zaparkovat, prý tam hlídala policie .
Promenádní na klasiku ve velmi dobrém stavu , stejně tak i spojka na Jezdeckou.Knížecí již podstatně horší, vyměklá a špatně klouzala.Poté cesta pod Černým vrchem podstatně lepší.
Celkem bylo velmi málo lyžníků na tratích, asi jsou na zahrádce nebo na kole.
Příští týden se má ochladit, sněhu zatím je dost a nemusí se nikde přenášet na této trati.
Tak jezděte.
12:24
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2022 15:55  
Díky OPS za ůpravu Paličníku, kam jsem dnes zajel.Byla upravena osmička na Paličník mimo pravé strany od Černé Smědé, protože u Zeleného kamene jsou tetřívci.Potkal jsem je tam v létě.
Od Jezírka levá strana, která je upravená je měkčí, protože nyní na jaře je skoro celá na slunci.Od Předělu levá strana na Paličník je trochu špinavá, měkká ,ale dá se jet dobře.Na hřebeni Paličníku už ve středu je vidět písek, ale zatím to jde objet.Oblast Paličník přes Písčiny na Předěl je z větší části přimrzlý, jede to dobře , stopy bezvadné.
Na víkend má být ještě hezky, tak jezděte.
12:37
12:48
12:48
12:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2022 23:45  
Dnes bylo opět parádní lyžování, azuro , na Smědavě + 5,5°C, bezvětří.
Jel jsem po upravené Promenádní na Mořinu- stopa celkem tvrdá, protože je to ve stínu a v noci mrzlo.Poté přes Jizerku, kde jsem potkal pár kamarádů.U muzea jsem se nechal vyfotografovat s Muhu.Muhu je mytický ochránce Jizerských hor. Jeho jméno má svůj původ pravděpodobně až v dobách před příchodem Slovanů do této oblasti.Dále jsem potkal Karla s Daisy a Pepu u Pešákovny.
Jizerská silnice na Smědavu je sice měká, ale sníh dobře klouže.Ubývá v některých partiích, ale snad ještě chvíli vydrží.Na víkend se má ochladit a bude více oblačnosti, tak uvidíme zda i něco ještě připadne.
Tak jezděte.
12:19
12:34
12:42
12:46

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2022 15:27  
Na horách je stále méně lyžníků, což je velká škoda vzhledem ke stále ideálním podmínkám.Na Smědavě +10°C, azuro, bezvětří.Dnes jsem dal turistický výlet pro změnu.Jel jsem ze Smědavy po silnici na Jizerku, poté po Lasičí cestě na Jelení stráň a dále na Pytlácké kameny, k Houbě , Zelený kámen a zpět na Smědavu.
OPS upravila vzorně základní trasu, ale i starší neupravené tratě tj.silnice na Jizerku je v pořádku.
Lasiší cesta z Jizerky je dobrá jen pro výstup, opačný sjezd nedoporučuji vzhledem k velmi špatému povrchu.Poté již sjezdy přes Pytlácké kameny, k Houbě a na Zelený kámen se při opatrnosti dají jet.
Na Pytláckých kamenech jsem potkal neznámé zvíře, fotka z 11.59 hod přiložena a o jakého druha jde se musím obrátit na místního paleontologa.
Houba je zcela zarostlá a špatně se hledá.foto 12.12hod.Jezírko Černá Smědá taje ,ale na koupání ještě není.Na celé trati od Jizerky jsem nikoho nepotkal.
Tak jezděte, zatím je to perfektní a sněhu dost.
11:28
11:45
11:48
11:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 21:27  
Pokud se někomu bude zdát, že to špatně jezdí a je moc horko, tak si může dát osvěžení v Jizerce jako moje kamarádka z Mnichova Hradiště.Doporučuje pěknou tůňku pod muzeem na Jizerce.
Ručník si každý musí vzít z domova.Tam je nepůjčují.
Tak jezděte .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 19:11  
Super jarní lyžování, stále dostatek sněhu, nikde na mé trase nejsou problémy se sněhem.Na Smědavě v poledne již +10°C, azuro, občas vane již teplejší větřík.
Jel jsem po upravené Jizerské silnici na Jizerku a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Málo lyžníků na trati, což je škoda.Klasicky ve stínu je to přimrzlé a na slunci měkčí.Nebyly velké mrazy, tak přechod ze stínu na sluneční partie nezadrhává, jak to bylo v minulých dnch.
Jediná nevýhoda je, že když je tak moc teplo, tak je člověk línější na běhání.
Pár dnešních fotek pro potěšení a inspiraci vyrazit.
Tak jezděte.
12:28
12:29
12:39
12:39

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2022 14:42  
Opět super azuro, upravené základní tratě, díky OPS.Na Smědavě +5°C v poledne, na trati někde větřík, ale slabší než včera.Stopy podstatně lepší než o víkendu .Jel jsem jen po Promenádní k bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Škoda, že bylo málo lyžníků, na celé trati jsem jich potkal do 20.
Tak jezděte a chytejte bronz na zdravém vzduchu.Je to lepší než u moře.
12:29
12:31
12:31
12:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.3.2022 14:29  
Je neděle, ale na horách je málo lyžníků, což je škoda, protože jsou stále velmi dobré podmínky na lyžování a parádní azuro.Na Smědavě +5°C, azuro jako u moře a na některých místech foukal větřík.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, dále přes Jizerku a po Jizerské silnici a před koskem k jezírku Černé Smědé a na Smědavu.Stopy stále dobré.
Promenádní většinou ve stínu tak jsou stopy tvrdší ale Jizerská silnice je více na slunci, tak je dosti měkká, ale stále jede dobře.
Jezírko Černé Smědé má ještě trochu ledu, ale za chvilku asi povolí a bude na koupání.
Využijte nástupní místa nahoře, abyste se vyhnuli břečce dole.Zatím má být stále hezky a dokud nezačne pršet, tak nám sníh vydrží.Minulou sezonu jsme končili 12.května , tak uvidíme jak to bude letos.
Tak jezděte, na mnoha místech jsou pškné výhledy na Krkonoše.
11:50
12:17
12:27
12:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2022 15:17  
Opět super počasí+ upravené tratě = perfektní lyžování.
Na Sědavě ve 12hod +3°C, málo lyžníků na sobotu a azuro.Jel jsem osmičku na Paličník .Stopy ve stínu tvrdé ,vymrzlé ale ne zledovatělé a na slunci měkký firn, což odpovídá době.Na sjezdu z Předělu na Písčiny dosti jehličí, které brzdí, jinde na okruhu čisto.
Tak ještě jezděte a pár fotek jako obvykle z Paličníku.
12:51
13:04
13:08
13:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.3.2022 15:17  
Máme hezké jaro a s ním typické lyžování na firnu, ale stále je to bezvadné.Na Smědavě v poledne +4°C, slunečno.Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku, Mořinu, po Promenádní , Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Stopy ve velmi dobrém stavu i když jsou měkčí ,ale neboří se.Při sjezdech je třeba dávat pozor pokud vyjedete ze stínu na slunečné místo, protože to velmi zabrzdí.
Tak jezděte, má být nadále hezky.
12:31
12:34
13:05
13:37

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2022 19:42  
Dnes na Smědavě v 12hod +8°C, parkoviště více zaplněné než jindy, ale bez problému.Jel jsem osmičku po Promenádní na Mořinu, Jizerku po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Jelo to dobře, stopy na klasiku všude v dobrém stavu, klouzalo to, sice měkčí ale nebořily se na rozdíl od včerejška, kdy byly poničeny od deště.
Tak jezděte

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.3.2022 14:17  
Po nočním delším dešti a teplém počasí jsou stopy dosti vyměklé , boří se, pokud neprojede více lyžníků.Na Smědavě v 11hod bylo + 3,5°C, mlha a na trati na osmičku Paličníku párkrát prosvitlo sunce, jinak mlha a vlhko.Na osmičce jsem potkal jen 6 lyžníků, což nestačilo na udupání stop.
Tak jezděte , další dny by mělo být lépe.Hlavně, že přes den nepršelo.
11:38
11:40

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2022 14:51  
Vládne dnes na horách jarní počasí, ale lyžování je stále dobré.Na Smědavě ve 12hod + 6°C, vysoká oblačnost.Díky úpravě OPS jsou upravené tratě v pohodě.
Jel jsem ze Smědavy na Knejpu, na Mariánskohorské boudy,Protrženku a po Pašerácké a Kasárenské zpět.
Tato trať byla upravena a jelo to dobře, jen partie v nižších polohách jsou měkčí, ale zatím není vidět tání.
Tak jezděte, na horách skoro nejsou žádní lyžníci.
12:20
12:29
12:50
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2022 15:44  
Dnes na Smědavě v 12 hod + 5°C, azuro, ještě pěkné jarní počasí.Jel jsem ze Smědavy po Promenádní, odbočka okolo zastávky Cimermana na Vlašský hřeben.Chtěl jsem přejet přes Vlašský hřeben ke kiosku na Promenádní zpět.Po cca 1km jsem to vzdal, protože terén je velmi špatný od pěšáků a stopy po lyžnících jsou poničené a jsou zmrzlé.Tak jsem se vrátil zpět na Jezdeckou.Z této krátké odbočky při návratu jsou vidět krásná panorama Krkonoš, tak i tuto malou odbočku doporučuji.Poté jsem jel na Sedlo pod Zámky, ale tato cesta nebyla upravena a jela nic moc.
Upravené tratě jak Promenádní tak i cesta pod Černým vrchem jely výborně.
Tak jezděte.Já už mám letos najeto 100dnů na běžkách.
12:34
12:35
12:50
12:55

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.3.2022 15:45  
Dnes opravdu jarní počasí, azuro a již teplejší jarní větřík, tak snad nikdo nebude mít dojem , že to je větrná hrůza a led.Na Smědavě v 11hod. +3°C a po 14hod již +6°C.Pokud nepřijde déšť , tak by to mělo ještě držet.Stopy bezvadné , nejsou zledovatělé na úseku, kerý jsem dnes jel.Podstatně méně lyžníků oproti očekávání na neděli.Asi vyrazili lyžníci na kolo.
Jel jsem po Promenádní na Mořinu, přes Jizerku k Pešákovně a poté kousek po naučné stezce podél potoku Jizerky a Safírového potoka, odkud jsou hezké záběry.Od mostu poté po Jizerské silnici na Smědavu.
Tak jezděte, v pondělí má být ještě hezky a poté od poloviny týdne se má ochladit, ale má být hezky.
12:33
12:44
12:47
12:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2022 15:34  
Na Smědavě v poledne +3°C, azuro, trochu foukal studený vítr, ale nic moc.Jel jsem osmičku na Paličník a stopy byly ve velmi dobrém stavu , tvrdé , hluboké a ne vymrzlé.Tak se jeli na klasiku dobře i na stoupáních.Méně lyžníků než jsem očekával.
Z Paličníku opět překrásné výhledy na Frýdlantsko, Krkonoše, Jizerky a v dáli i na Lužické hory.
Tak jezděte i v týdnu, snad obleva brzy nepřijde a budeme si užívat pěknou letošní sezonu.
12:48
12:48
12:52
13:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2022 16:56  
Díky OPS za úpravu a Kláře za azuro.Je to skoro jaro, jen trochu studenější vítr.Kdo dnes vyrazil, tak si to užil.Jel jsem jen zse Smědavy po Promenádní na Mořinu a přes Jizerku a Pešákovnu a Černou Smědou zpět.
Prosté paráda.
Tak jezděte hlavně v týdnu, kdy je všude volno.
13:01
13:03
13:06
13:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.3.2022 15:46  
Dnes jsem si dal opět turistický okruh a lebedil jsem si na sluníčku celou dobu.Jel jsem ze Smědavy na Knejpu, Rozmezí, Sněžné věžičky, Černou horu s odbočkou na Čertův odpočinek-viz detail z odpočinku ve 13.18 a 13.20 a dále z Černé hory na sedlo Holubníku, Žďárek.Čihadlaa přes Knejpu zpět.
Všechny základní stopy na magistrále, kde jsem jel, jsou v pořádku.Z Rozmezí na Sněžné věžičky a Černou horu bez problému, sjezd z Černé hory na sedlo Holubníku jde sjet po odbočení cca po 100m-vpravo od vrcholu Černé hory a stopa vede k Černému potoku a poté k sedlu.
Sjezd od sedla na Žďárek je v pohodě.
Je to celkem cca 2hod okruh, který doporučuji pro turisty.
Bylo velmi málo lyžníků na tratích, ale někteří si stěžovali na silnici Smědava-Souš, že je v kritickém stavu a bez úpravy je nebezpečná.
Tak jezděte, Klára slibuje i na druhou polovinu příštího týdne jarní , slunečné počasí.
12:55
12:56
12:57
13:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.3.2022 16:04  
Pořád musím mluvit v superlativech, ani počasí ani tratě nemají chybu.Na Smědavě , když vyšlo slunce, tak již bylo +3°C a slunce již opaluje.Dnes již přibylo lyžníků, ale parkoviště nebylo zcela zaplněné.
Dal jsem si turistický výlet ze Smědavy na Smrk, který mohu doporučit.Jel jsem na Předěl, Písčiny,Nebeský řebřík.Tam jsem sundal lyže a vyběhl k rozhledně za 20minut.Výstup je bez problému, sníh se neboří a stoupá se dobře.Pohledy jsou překrásné i vlevo na hřebenu Krkonoš je vidět Sněžka.Zpět k Nebeskému žebříku jsem sešel raději pěšky.Lze jet po horší stopě na Tišinu a poté již po stopě, ale je to ve stínu a cesta na Tišinu za nic nestojí.Strojové stopy jsou dobré, jen přechod ze stínu na slunečnou stopu zadrhává.
Celá cesta ze Smědavy , pokud nepočítám zdržení na rozhledně trvá jen cca 2hod.
Tak doporučuji a jezděte.
12:45
12:49
12:49
12:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.3.2022 14:57  
Super AZURO,má to vydržet celý týden ,jak ještě nebylo letos.Na tratích minimálně lyžníků, což je škoda.Očekává se masakr na víkend.Stopy v bezvadném stavu a i když je v noci velmi chladno, tak přes den je to paráda.
Jel jsem ze Smědavy po Jizerské silnici na Jizerku, Mořinu , k bunkru a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Dle foto jsem byl v 12.46 na Jizerce u horské služby, kde mají kameru.
Tak zkuste si vzít volno v týdnu a raději pracujte o víkendu, pokud můžete a užíjte si to.
12:27
12:28
12:32
12:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.3.2022 16:07  
Dnes bylo opět bezvadné lyžování, stopy ve velmi dobrém stavu.Připadly asi 2cm sněhu, stopy do kopce nekloužou a jedou dobře.Teplota na Smědavě -2,5°C, chvílemi sněžilo a chvílemi i sluníčko.Od zítřka Aladim i Klára předpovídají na další dny hezké počasí.
Na tratích prázdno.Jel jsem osmičku ze Smědavy na Mořinu a Jizerku a za celou trasu jem potkal jen cca 20 lyžníků.
Tak jezděte i v týdnu, kdo můžete.
12:27
12:48
12:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.3.2022 15:37  
Na Smědavě trochu chladněji bylo -5°C a poletoval sníh.Stopy ve velmi dobrém stavu.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, poté po Jezdecké a dále po Knížecí na Sedlo pod Zámky a zpět po cestě pod Černým vrchem na Smědavu.
Bylo méně lyžníků než obvykle v neděli.Stopy klouzaly velmi pěkně.
Příští týden by mělo být dle Aladina i Kláry od úterý celý týden hezky tak jezděte.
12:29
12:42

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.3.2022 14:42  
Dnes opět super lyžování.Na Smědavě -2°C, polojasno.Trasy upravené, s novým popraškem, takže nepodkluzovaly při stoupání a sjezdy jely přiměřeně, tak to bylo bezvadné.
Jel jsem osmičku na Paličník a poté od Černé Smědé ke kiosku a po Hraniční zpět na Smědavu.
Chvílemi poletoval snížek a později bylo i sluníčko.
Tak jezděte.
12:24
12:39
12:50

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2022 15:40  
Dnes se počasí velmi změnilo oproti až kýčovitému počasí, které nám drželo neskutečně dlouho .
Na Smědavě bylo -3°C a napadly asi 3cm prašanu, takže zakryl ledové stopy .Ježdění bylo pomalejší, ale pokud tratě projelo pár lyžníků, tak to klouzalo celkem slušně.I stopy drží velmi dobře.
Jel jsem osmičku ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, sjezd na Jizerku a po Jezdecké a pod Černým vrcem zpět.Na trati bylo podstatně méně lyžníků , což asi bylo ovlivněno změnou počasí.
U Panského domu někdo postavil hezké iglu, tak jsem přemýšlel, že bych se tam mohl ubytovat.Naposledy jsem spal v iglu před 60 lety.
Tak jezděte.
12:42
13:04

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.3.2022 19:25  
Aladin se opět vyznamenal a to jsme ocenili.Bylo azuro a tak jsem se rozhodl pro výlet na Holubník.Jel jsem ze Smědavy na Knejpu, Čihadla, Žďárek, okolo Bílé smrti na sedlo Holubníku a na Holubník.Zpět na sedlo Holubníku, na Sněžné věžičky , Rozmezí a přes Knejpu zpět.Je to přes 2 hod, výlet a jsou super výhledy při pěkném počasí, takže to doporučuji.Trasy mimo upravené stopy jsou na turistiku dobré a jsou od lyžníků prošláplé.
Tak jezděte.
12:10
12:42
13:03
13:05

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.3.2022 20:07  
Dnes jsem se dostal na lyže až později odpoledne, tak jsem si dal jen osmičku na oblíbený Paličník.Stopy na klasiku byly na většině trati dosti vymrzlé až zledovatělé, jak přes den bylo slunce a změkly a poté zmrzly.Po západu slunce během hodiny teplota klesla o cca 10°C.Středy pro sjezd většinou nebyly zledovatělé, tak jsem v některých úsecích raději sjížděl středem.
Paličník opět nadchl, tak posílám pár večerních fotek pro potěšení.
Tak jezděte. má být azuro.
16:38
16:51
17:00
17:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 14) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.3.2022 15:16  
Dnes asi byl nejkrásnější den od začátku roku, azuro obloha bez mráčku, po velmi mrazivé noci bylo již v poledne okolo nuly a bezvětří.Trasy ve velmi dobrém stavu .Jel jsem ze Smědavy na Jizeru a poté po Lasičí cestě na Jelení stráň, Pytlácké kameny a přes Zelený kámen zpět.Klasické stopy jsou ostré,tvrdé , ale ne přemrzlé.Trasa od Jizerky přes Pytlácké kameny na Zelený kámen je jen od lyžníků, ale je v dobrém stavu a sjezdy jsou bezproblému, protože je asi 15cm vrstva prašanu a nikde není led.Na snímku v 12.38 hezký pohled na Krkonoše z Jelení stráně a na snímku v 13.08 pohled na Rybí loučky.
Opět parádní turistický 2hod výlet.
Tak jezděte, do pátku má být azuro.
12:08
12:38
12:52
12:53

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.2.2022 15:52  
Dnes v noci klesla teplota k -12°C,přes den azuro a na slunci bylo -4°C, ve stínu ale chladněji.Přes velký mráz stopy byly tvrdší, ale nebyly zledovatělé, tak jízda byla parádní.
Jel jsem z Smědavy na osmičku na Paličník a přidal jsem si cestu na Tišinu, která je slušná i když stopa je horší než na osmičce.
Při pondělí bylo málo lyžníků , jak to bývá v pondělí.Azuro dle Aladina by mělo vydržet do pátku s menší oblačností ve středu.Je třeba počítat s větším chladem celý týden.
Tak jezděte a pro potěšení více fotek.
12:03
12:04
12:14
12:15

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.2.2022 15:30  
Dnes opět pěkné počasí, upravené stopy, tak to byla paráda.Na Smědavě sice přeplněné parkoviště, jak ksme očekávali, teplota okolo nuly, dopoledne trochu zataženo a po poledni se vyjasnilo a bylo hodně slunečno na trati.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní, po Jezdecké a Knížecí k Sedlu pod Zámky.Poté po modré jsem jel ušlapanou úzkou stopou (2,5km) přes Zámky na Mořinu.Je tam prašan, tak i ůzké stopy na sjezd nejsou problémové.Z Mořiny jsem se po Promenádní vrátil na Smědavu.
Dnes využilo pěkné počasí a bezvadné stopy více lyžníků.
Na další dva dny Aladin slibuje azuro, tak přijeďte.
12:22
12:22
12:24
12:24

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 15:08  
Dnes na Smědavě v 11.30 teplota okolo nuly, zataženo.Jel jsem na Mořinu, po Jezdecké a Knížecí na Sedlo pod Zámky a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Na trati byly občas silné sněhové přeháňky a místy vykouklo i sluníčku na pár minut.Nejlepší stopa byla na Jezdecké a Knížecí na Sedlo pod Zámky.Byla ostrá a hluboká.Ostatní stopy na Promenádní a pod Černým vrchem byly nepravidelné a bylo vidět, že jsou starší a zasněžené.
Do úterý by počasi se mělo vylepšit, tak jezděte.
11:53
12:24
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.2.2022 15:28  
Dnes super počasí , azuro jako vystřižené i když Aladin tak hezké počasí nepředpovídal.Na Smědavě v 11.30 okolo nuly, bezvětří a jasno.Méně lyžníků než včera, tratě byly poloprázdné.
Zvolil jsem vzhledem k počasí turistický výlet ze kterého posílám více fotek pro potěšení.
Tak jezděte.
12:18
12:22
12:23
12:31

» Zobrazit všechny fotky (celkem 23) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2022 14:34  
Opět prádní lžování.Pěkné , teplé počasí, které přitáhlo větší množství lyžníků. takže parkoviště bylo plné jako o víkendu.V noci dosti mrzlo a po ránu se oteplilo, takže stopy jsou stále bezvadné , ale na některých úsecích jsou přimrzlé a jinde měkčí.Jede to bezvadně.Nyní na konci ůnora je slunce již výše, tak na tratích je více slunečno, což je vždy příjemné.
Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku,dále na Mořinu a po Jezdecké a pod Černým vrchem na Smědavu.
Všechny tratě super, tak jezděte.
12:16
12:23
12:23

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.2.2022 15:27  
Dnes to byla opravdu paráda snad všude.Na Smědavě +0,5°C v 11:30, bezvětří nejdříve zataženo později po 13hod už slunce a jasno.Díky OPS za upravené tratě i na Paličník.Jel jsem osmičku na Paličník, stopa tvrdá , ostrá, hluboká a místy přimrzlá později kde bylo slunce tak trochu změkla.Jelo to samo a všude byl ve středu manžestr.
Na Paličníku ještě bylo zataženo a na skálu se musí vystupovat opatrně, je tam dosti ledu ale jde to.Při návratu již slunce a postupně azuro.Na Promenádní již azuro i po 12hod.
Tak jezděte, je to super.
12:14
12:31
12:32
12:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2022 14:58  
Perfektní lyžování , díky OPS za rozsáhlou úpravu.Na Smědavě bylo -2°C, oblačno.
Jel jsem po upravené trati, stopy byly hluboké, ostré a jízda byla požitek,Sníh klouzal dobře .
Zvolil jsem trať po Promenádní na Mořinu, Jizerku a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Na trati více lyžníků než včera, ale stále málo.
Tak jezděte, podmínky jsou vynikající.
12:10
12:40

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.2.2022 15:19  
Na dnešek v noci hodně pršelo a byl silný vítr.Ráno se vítr uklidnil , přestalo pršet a po mírném ochlazení v 10hod. začalo trochu sněžit.Na Smědavě v 11.30 bylo -1°C, a chvílemi bylo sluníčko a chvílemi sněžilo.
Jel jsem po Promenádní k bunkru, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Na trati bylo málo lyžníků, napadly asi 3cm sněhu a zakryly pohromu po vydatném dešti.Stopy byly jen od lyžníků , tak by byla dobrá úprava , protože má na zítřek napadnout další sníh.
Tak jezděte.
11:48
12:56
12:56

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2022 15:13  
Dnes bylo opět perfektní lyžování.Aladin sice předpovídal vichřici, která se nekonala , ale asi předpověď odradila mnoho lyžníků , protože oproti stavu o víkendech jich bylo málo.Naopak Aladin nás potěšil s nadílkou 10cm prašanu, který zakryl nečistoty z minulých dnů.Díky OPS za bezvadnou úpravu.Na Smědavě v 11.30 bylo +1°C, bezvětří , oblačno ,ale na trati bylo i chvílemi sluníčko.Jel jsem na Mořinu, přes Jizerku a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Stopy byly pěkné , někde dosti hluboké a místy, kde bylo více lyžníků tak mělké.Jinak klouzaly velmi dobře pro klasiku.Odpoledne se projevovala obleva a stopy byly měkčí.
Tak jezděte , kdo můžete.
11:51
12:11
12:42
12:45

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 14:29  
Dnes podstatně lepší lyžování oproti včerejšku.Díky OPS za upravené tratě.Stopy perfektně upravené , ostré, tvrdé a stačilo párkrát píchnout.a jelo to samo i do kopce, Nádherné výhledy viz foto.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní, odbočil okolo pomníčku Cimermana na Jezdeckou , poté k Sedlu pod Zámky a zpět pod Černým vrchem na Smědavu.
Byl západní větřík, ale na trase nebyl problém, rozehnal i občas mraky a bylo sluníčko, jen někde je stále jehličí ve stopě.
Renata jela osmičku na Paličník a stěžovala si na velmi znečištěné stopy od jehličí a silný západní vítr.
Tak jezděte, já už mám v letošní sezoně najeto 70 dnů.
12:13
12:19
12:22
12:44

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.2.2022 15:09  
Dnes na Smědavě v 11:30 bylo +2,5°C, nefoukalo , bylo zataženo.Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Stopy na trati byly mělké, měkčí , nerovnoměrné a špatně klouzaly.Na Jizerce trochu foukalo a začala chumelenice, která pokračovala i po Jezdecké.Snad napadne trochu sněhu, aby zakryl jehličí.Bude třeba úprava, aby byly na víkend stopy kvalitnější.
K tomu co psal včera zulda mohu podotknout, že včera byl severozápadní vítr, místy i silnější, ale když jsem jel ze Smědavy na Mořinu po Promenádní, tak jsem měl vítr v zádech a obklopena stromy a necítil jsem jej.Též po cestě zpět pod Černým vrchem je cesta mezi stromy, tak jsem cítil vítr až v posledním ůseku před Smědavou, kde mě zpomalil.
Každý člověk vnímá teplotu a vítr jinak a též záleží na oblečení.Já jezdím každý den jen kraťasech a ani vítr ani sněžení ani teploty do -15°C mi nevadí.Jsem mladý a možná za několik desítek let to budu vidět jinak.
Tak jezděte.
12:20
12:20
12:21
12:21

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.2.2022 14:58  
Vzhedem k pesimistické předpovědi Aladina i Kláry se dnešní lyžování vydařilo.Na Smědavě v 11.45 bylo +3°C, občas i sluníčko, nepršelo a trochu to foukalo, ale šlo to.
Po vydatném nočním dešti jsou stopy na klasiku ve slušném stavu, jsou mělké ale zřetelné, měkčí ale neboří se.Sníh se nelepí jen v místech kde jsou smrky tak ve stopách jsou šišky a jehličí.Větve ve stopách nejsou.Klouže to dobře a jelo to slušně.
Jel jsem po Promenádní na Mořinu a potkal jsem asi 20 lyžníků, poté po Jezdecké a pod Černým vrchem už lyžníci nebyli.
Vítr rozehnal mraky a byly pěkné výhledy do dálky-viz foto z Jezdecké na Ještěd a Souš.
Včera psal Zdenda 1966, jak měl špatné podmínky, ale je vidět , že opravdu záleží v kolik hodin se vyrazí a kam, na horách to hraje velkou roli.Snad mu to vyjde příště lépe.
Tak jezděte a nenechte se odradit Aladinem, stejně to bude jinak.
11:48
12:10
12:37
12:38

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.2.2022 14:23  
Super lyžování.Na Smědavě sice bylo +1°C, ale poletoval občas sníh, na trati nebylo ani moc větrno.
Díky OPS za bezvadně upravené všechny tratě, stopy oproti včerejšku byly ostré, tvrdé , bezvadně klouzaly , byly přimrzlé ale ne zledovatělé,uprostřed manžestr, prostě paráda.Jelo to samo.Jen chyběli lyžníci.
Jel jsem jen po Promenádní na Mořinu po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět a užívali jsme si to.
Byl to velký rozdíl oproti návratu do Raspenavy, kde prší a je silný vítr.
Uvidíme jak bude zítra, kdy má být nejhorší den.Dnes to nemělo na horách chybu.
Tak jezděte.
12:21
13:08
13:08

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2022 15:00  
Dnes na Smědavě v 11hod bylo +1,5°C, celkem hezky i když nebylo sluníčko, které se objevilo až po 13.30 .Tratě , které byly upravené po závodě i ostatní po víkendové úpravě jsou v bezvadném stavu.Stopy kloužou na klasiku velmi pěkně, ale mimo stopy se sníh začínal lepit.Na tratích skoro žádní lyžníci, což je škoda.
Jel jsem okruh na Mořinu, Jizerku po Jezdecké a pod Černám vrchem zpět na Smědavu a vše v pohodě.
Jak Pavis napsal, tak jsme taky před 50lety , když se nám narodily dětí a začali jsme s běžkováním, začínali jezdit na dřevěných běžkách (bříza ) z SSSR, poté Germiny z NDR a až jsme vyjeli na příslib v létě k moři do Jugoslávie ,tak jsme si přivezli běžkařské lyže Atomic a boty na běžky a to bylo terno.
Tak snad nám avizovaný déšť nepokazí lyžování, tak jezděte.
12:10
12:26
13:07

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.2.2022 15:45  
Dnes Aladin splnil, co slíbil a užívali jsme si azuro na Jizerkách.Pro změnu jsem jel ze Smědavy na Knejpu, Pařízkův kříž, Marianskohorské boudy, Protrženou přehradu a po Pašerácké a Kasárenské zpět.
Okruh trvá 2 hodiny pro informaci.
Všechny trasy byly perfektně upravené, sníh sice pomalejší, ale jelo to bezvadně.
Před sjezdem na Mariánskohorské boudy chci upozornit na hezkého Plechového Pánaboha napravo na buku a podobného při dojezdu na boudy-viz foto.Dále u renovované boudy při výjezdu k přehradě je hezký větrný ukazatel s lyžařem.
Zítra se má počasí zhoršit, tak uvidíme.
Tak jezděte.
12:14
13:03
13:07
13:10

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2022 15:34  
Vzhledem k dnešnímu omezení tratí a super počasí jsem opět zvolil jinou oblíbenou turistickou trasu a to na Pytlácké kameny.Ze Smědavy jsem jel k jezírku Černá Smědá,Ke Koleníkové boudě a po Jizerské silnici na Jizerku.Poté po Lasičí cestě na sedlo a odbočil jsem na Jelení stráň,Pytlácké kameny a sjel jsem rezervací Černá jezírka na Zelený kámen a po Smrkové cestě zpět na Smědavu.
Trať z Jelení stráně přes Pytlácké kameny až Zelenému kamenu projeto od pár lyžařů, ale jelo se to velmi dobře v prašanu, nikde to nebylo zmrzlé, takže opět paráda.Doporučuji tento 2 hod. okruh v zimě i v létě.
Tak přijeďte kdo múžete i zítra, bude opět azuro.
12:56
13:03
13:11
13:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 19:29  
Dnes byl nejlepší den v letošní sozoně.Na Smědavě v 11.45 jen -1,5°C, azuro a bezvětří.Na tratích poměrně málo lyžařů oproti jiným sobotám, asi většina zůstala v Bedřichově na závodech.
Vzhledem k tak vyjimečnému počasí jsem se rozhodl pro asi 2,5 hodinový turistický výlet , kde to hezky opaluje a mohu si užívat nádhernou přírodu a kochat se výhledy.
Jel jsem ze Smědavy po Štolpišské silnici na Knejpu a pokračoval jsem na Rozmezí.Odbočil jsem doprava na Sněžné věžičky a poté jsem se vrátil zpět na křižovatku Černá hora/Sněžné vžičky/Rozmezí , odbočil jsem doprava, kde není značená cesta.Když jsem přejel Černý potok tak jsem pokračoval doleva po vrstevnici 1025m okolo Jesliček ( v zimě jsou zasněžené) a klesal jsem nad Sedlovou loučkou k sedlu Holubníku 999M a dále okolo Bílé smrti na Žďárek.
Sněžné věžičky a pomníček Bílá smrt jsou má oblíbená místa-viz foto se mnou.
Jízda panenskou přírodou od Rozmezí přes Sněžné věžičky až na sedlo Holubníku byla zážitek, nebyly tam ještě stopy, podklad byl tvrdý a na něm bylo cca 25cm prašanu a ani lyže ani hůlky se nebořily.Prostě pohádka za plného slunce.
Ze Žďárku jsem se vrátil přes Čihadla ,Knejpu a po Kasárenské na Smědavu.
Kdo nezná tuto trasu, tak by si ji měl projet na lyžích v zimě nebo pěšky v létě.
Přikládám více dnešních fotografií pro potěšení.
Tak přjeďte i v pondělí,kdo múžete, Aladin nám slíbil hezké počasí na 3 dny.
12:10
12:11
12:12
12:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 23) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.2.2022 14:28  
Na Smědavě -1°C, včerejší déšť a obleva přešly do sněžení při ochlazení.Napadlo dalších 5-10 cm sněhu-Tratě nebyly upravené , sníh se lepil a málo klouzal.Oproti minulým dnům se stopy nepropadaly.Chvílemi přestalo sněžit a na cestě pod Černým vrchem bylo i sluníčko.
Zítra Aladin předpovídá hezky, tak asi bude na horách nával lyžníků.
Tak jezděte raději více v týdnu.
12:53
12:55

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.2.2022 15:06  
Dnes na Smědavě + 4°C, jasno, jarní počasí.Parkoviště vzorně uklizené a skoro plné.
Vzhledem k azuro počasí směr Paličník jsem si dal klasickou osmičku na Paličník, i když jsem věděl ze včerejška, že nebyla upravena.
Stopy ve stínu byly celkem pevnější na rozdíl od stop na sluníčku, které byly měkké a bořili se jako na jaře.
Sníh ale klouzal slušně, byl to spíše jarní výlet.Od pátku má přimrznout, tak uvidíme.
Tak jezděte a dávám pár fotek pro potěšení.
12:28
12:30
12:39
12:39

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2022 15:23  
Na Smědavě + 2°C, trochu mrholilo.Po včerejším dešti , který byl celé odpoledne a v noci, jsou tratě velmi vyměklé.Jel jsem po Promenádní, Jezdecké a pod Černým vrchem.
Stopy na klasiku jsou celkem dobré, klouže to, ale při píchání hůlka na pravé straně se dosti boří.Střed na bruslení je též velmi měký.
Na osmičce na Paličník , kde jezdí méně lyžařů jsou stopy měkké, propadají se a málo kloužou.
Jěště zítra má být obleva a od pátku by mělo přimrzat, tak by to mělo být lepší.
Dnes to bylo spíše pro skalní lyžaře.Naštěstí už nepršelo.Pod Černým vrchem se začali vylévat potůčky.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2022 14:17  
Na Smědavě 0°C, parkoviště uklizené, málo aut.
Jel jsem po perfektně upravených tratích po Jizerské silnici k Pešákovně, Po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Chvílemi sněžilo, skoro bezvětří.
I osmička na Paličník byla bezvadně upravená.
Tak jezděte

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2022 14:30  
Na Smědavě -2°C, napadlo asi 25cm nového sněhu a byl problém na parkovišti.
Jel jsem po Promenádní-stopy byly zaváté ,ale slušné.Na Jezdecké jsem potkal rolbu-tak bezva.
Cesta pod Černým vrchem opět zavátá i po úpravě a stopy skoro nebyly a byl silný protivítr.
Snad to bude zítra lepší.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2022 14:19  
Na Smědavě v 11hod -0,5 °C, chumelilo.a trochu foukalo.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní a od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem.
Trasy byly zasněžené, stopy málo zřetelné až na úsek Hraniční ke kiosku , kde byla vidět úprava.
Na okruhu málo lyžníků, takže stopy nebyly uhlazené a sníh se místy lepil a málo to klouzalo.
Uvidíme jak to bude v příštích dnech, protože Aladin předvídá další sněžení.
Tak jezděte, kdo můžete.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 15:31  
Dnes na Smědavě -0,5°C, celkem jasno a bezvětří.Tratě bezvadně upravené a chvílemi i sluníčko.
Na trati více lyžníků jako v sobotu, což nepřekvapilo vzhledem k pěknému počasí.
Jel jsem ze Smědavy po Jizerské silnici k Pešákovně, přes Jizerku na Mořinu, k bunkru, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Na Jezdecké jsem potkal maskota z Chrudimi Jaja Banana, který se chtěl se mnou vyfotit, prý má svůj Instagram.
Od pomníčku lesáků na Jezdecké byl hezký výhled na ozářený Ještěd-viz foto v 13.00
Tak jezděte.
12:04
12:22
12:53
12:58

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 14:10  
Na Smědavě +0,5°C, trochu mlha na celé trase, ale nepadala.Stopy po úpravě bezvadné, ostré a jelo to samo.Na tratích více lyžníků vzhledem k volnu ve škole.
Jel jsem na Mořinu, Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Všude bezvadné lyžování..

Hlavní výhoda důchodců je, že mohou jezdit každý den.Já jsem ještě mladík (73let), stále v pracovním poměru, dalších 10let, pokud mne zaměstnavatel bude chtít, tak jsem si nechal zkrátit pracovní dobu tak, abych mohl každý den jezdit v zimě na lyže nebo poté na inline brusle.

Tak jezděte , kdo můžete, ale hlavně v týdnu, kdy je na horách prázdno.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 17:51  
Strojová stopa ze Smědavy je pouze na Písčiny, poté jsou stopy neupravené od lyžařů.Turisticky by neměl být problém sjet do Nového Města nebo aspoň k němu.Dole je + 6°C, tak se obleva již projevila.

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 4.2.: Dobrý den, nevíte prosím někdo stav stopy ze Smědavy do Nového Města pod Smrkem? Je to sjízdné alespoň po Francouzské kameny?
Děkuji.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2022 15:26  
Na Smědavě jen -0,5°C, azuro, bezvětří v 11hod.Stopy díky OPS bezvadné.Jel jsem osmičku na Paličník a chytal jsem bronz na trati.Bohužel po obědě se obloha zatáhla.Dále jsem jel na Promenádní a zpět na Smědavu.Všechno opravdu v bezvadném stavu.Kde nebyla úprava jako např. na Tišinu, tak je tam hluboký sníh a lepí se.
Pro potěšení více fotek z osmičky.Jen škoda, že bylo málo lyžníků na trati.
Tak jezděte.
11:37
11:38
11:45
12:09

» Zobrazit všechny fotky (celkem 21) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2022 15:02  
Na Smědavě 0°C, silné sněhové přeháňky s větrem.Upravený 50 okruh byl sice zavátý , stopy místy nebyly k nalezení, ale napadaný sníh měl konzistenci krupice a po něm to dobře klouzalo.
Jel jsem okruh po Promenádní na Mořinu, Jezdeckou a pod Černým vrchem.V posledním úseku byl silný protivítr a sněžení.Hraniční byla čerstvě projetá rolbou, byl vidět manžestr.
Ze Smědavy na Předěl nebylo projeto od víkendu, je tam cca 25cm hluboký sníh.
V sobotu jsem dal rozhovor pro radiožurnál pro 7.díl.
Více najdete na stránce:

https://sport.rozhlas.cz/ceske-hory-nejsou-jen-preplnene-vleky-a-sjezdovky-jak-si-zalyzujete-na-hrebenech-8666355
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2022 14:41  
Dnes na Smědavě v 11hod jen -3°C, nepadal sníh, nebyl vítr.
Stopy po úpravě zasněžené, ale byly zřetelné.Celkově jízda byla pomalejší, ale sníh se nelepil, tak to šlo.Jel jsem jen po Promenádní na Mořinu a přes Jzdeckou a pod Černým vrchem zpět.Stopy k Paličníku nebyly projety.
Dnes na trati velmi málo lyžníků, což je škoda, protože podmínky jsou velmi dobré.Na zítřek má dosti chumelit, tak uvidíme jak to půjde.
Tak jezděte.
11:52
12:24
12:24

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.1.2022 17:23  
Dnes jsem přijel na Smědavu až ve 14hod, teplota -2°C, bezvětří , chumelilo.Dopolední stopy byly stále znatelné, jen čerstvý sníh byl tupý a pomalý.Nelepil se a jelo to slušně.
Při pondělku bylo více lyžařů než minulé pondělí.
Jel jsem jen okruh na Mořinu , po Jzdecké a pět pod Černým vrchem a vše bylo v pořádku.
Tak jezděte , Aladin slibuje další sněžení v následujících dnech.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.1.2022 14:50  
Na Smědavě ve 12hod bylo jen -0,5°C, moc nefoukalo , ani nesněžilo.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, párkrát zafoukal vítr, ale celá trasa je schovaná , takže bez problému.Z Mořiny k bunkru trochu foukal protivítr, stopy na Promenádní dobré, trochu zasněžené ,ale jelo to bezvadně.Jezdecká zasněžené stopy, ale nefoukal vítr.Pod Černým vrchem trochu foukalo až v poslední části před sjezdem na Hraniční, jinak v pohodě.
Trasy byly bez lyžníků, asi se nechali odradit předpovědí o vichřici, která se nekonala v naší oblasti.
Oproti včerejšku, kdy jsem na stejné trase potkal stovky lyžníků. Což je škoda.že tak málo lidí vyrazilo.
Na Promenádní jsem potkal 2 sympatické mladíky z Bautzenu (Lužičtí Srbové) , mluvili dobře česky a jeden zkusil stejné oblečení jako mám já.
Tak jezděte a nenechte se zvyklat od rosničky špatnou předpovědí.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.1.2022 14:15  
Na Smědavě -2;C, trochu mlha a hodně sněžilo a nefoukal vítr oproti včerejšku.
OPS se vyznamenala a upravila mnohem více tratí než v předcházejícím období.Dopoledne jsem potkal rolbu jak u Smědavy a poté ještě na Jezdecké.
Jelo to i přes sněžení na klasiku bezvadně a mnoho lyžníků si výborné podmínky užívalo.
Tak jezděte.
11:34
11:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2022 14:39  
Na Smědavě jen -2°C.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, to bylo bezvadné, stopy sice byly trochu zaváté po úpravě, za kterou děkujeme, ale jelo se dobře, klouzalo to slušně a měl jsem silný vítr v zádech.Jezdecká byla od bunkru zavátá a byla bez stopy, na sjezdu ke Knížecí dobré stopy a cesta pod Černým vrchem opět zavátá a silný protivítr ke Smědavě.
Na zítřek Aladin plánuje další sněžení, tak by se hodila opět úprava.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2022 14:43  
Na Smědavě -2°C, mlha, která po obědě padala, tak jsem byl celý mokrý i když bylo pod nulou.
Jel jsem osmičku na Paličník, ale trasa nebyla upravená, jen na Písčiny byla projeta jedna stopa od lyžařů ale z Písčin přes Paličník nebyly už stopy a na mnoha místech přes hřeben byly ulomené nebo odřezané břízy, které je třeba před úpravou odstranit.
Úprava je slíbena na zítřek, tak uvidíme co stačí připravit.
Ptal jsem se OPS na úpravy tratí dle barvy na mapě na webu a dostal jsem info:zelené jsou nejčerstvější, pak žluté a poté ostatní.
Tak jezděte hlavně v týdnu, kdy je všude volno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2022 14:45  
Na Smědavě -2°C, mlha, ale už nesněžilo.Na parkovišti obsazeno z 60%.
Jel jsem po upravené trati po Promenádní na Mořinu, dále přes Panský dům k Pešákovně.Od Pešákovny po silnici zpět na Smědavu.Silnice od Pešákovny ke kiosku nebyla čerstvě upravena, ale stopy na klasiku byly dobré.Od kiosku na Smědavu již upraveno.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2022 14:32  
Na Smědavě -0,5°C, trochu chumelilo, napadly asi 2cm sněhu, stopy oproti včerejšku pomalejší, ale stále dobré.Na parkovišti na Smědavě asi 30% obsazenost.
Jel jsem na Mořinu, po Jezdecké a vracel jsem se po cestě pod Černým vrchem a na celé trase jsem potkal asi 20lyžařů.
Je to zlomek oproti víkendu ,kdy jsem potkal stovky lyžařů.Předminulý víkend i na zaparkování na Smědavě auta čekala půl hodiny.
Tak jezděte přes týden, kdo můžete, je to v pohodě.
12:45
12:51
12:51

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2022 13:54  
Dnes super svezení oproti víkendu.Na Smědavě -0,5°C, bezvětří , trochu mlha, ale mlha napadala, tak bylo sucho, chvílemi i slunce vykouklo.Díky OPS za bezvadnou úpravu, stopy na klasiku hluboké, tvrdé , přimrzlé a velmi rychlé, prostě paráda.
Na parkovištích na Smědavě i Mořině obsazenost jen cca 10%, což je škoda, že v pondělí skoro nikdo nepřijede.
Jel jsem okruh na Mořinu, poté Jezdeckou a pod Černým vrchem a jelo to opravdu samo.
Já mám za poslední 4 roky již druhé nanogrip Peltonenky,nyní mám nové Peltonen nanogrip infra x, tak na klasiku nemažu.Bez problému najedu na nich 6000km a stále mi skluznice přidrží, pokud nejsou extrémní podmínky.
Tak jezděte i v týdnu, kdo můžete, ať na horách nejsem sám.
12:03
12:03
12:43
12:43

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2022 23:28  
Pavle, to jsi měl opravdu kliku, jel jsem nahoru a stál jsem před stromem a čekal jsem na jeho uklizení.Byl to velký strom.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2022 14:38  
Na Smědavě v poledne okolo nuly, mlha.Jel jsem po velmi dobře upravené trati na Mořinu, méně lyžařů než minulý weekend.Trochu sněžilo, ale klouzalo to velmi dobře.Oproti včerejšímu lyžování to bylo tvrdší a stopy dobré.Poté po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět.V této části již začalo pršet , tak jízda nebyla moc příjemná.
Tak jezděte i v týdnu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 14:24  
Napadlo nám cca 15cm nového sněhu a OPS nám upravila tratě.Na Smědavě -5°C, dopoledne sněžilo a před obědem se již vyjasnilo a na trati bylo i slunečno.Tratě jsou upravené, ale vzhledem k velkému přívalu sněhu jsou měkké a bude třeba další úprava pro jejich zpevnění.
Jel jsem ze Smědavy po silnici k Pešákovně, na Jizerku, Mořinu a po Promenádní, Jezdecké a cestě pod Černým vrchem zpět.Vše upraveno .
Dávám pár fotek a hlavně jezděte i v týdnu, kdo můžete.
11:22
11:22
11:46
11:46

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.1.2022 14:20  
Na Smědavě -5°C, už nebyla mlha, slabý vítr a napadlo přes 5cm sněhu, konzistence krupice.Stopy zaváté, ůprava ještě nebyla do 14hod .Jel jsem Promenádní,Jezdeckou a cestu pod Černým vrchem.
Mělké ,nepravidelné stopy od pár lyžařů, sníh se nelepil a těšíme se na úpravu.
Má ještě něco připadnout dle Aladina v následujících dnech, tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2022 14:13  
Včera jsem nasliboval azuro, jak mi prozradil Aladin, ale týkalo se to jen Frýdlantského výběžku .Azuro bylo od Smrku přes Paličník, Smědavskou horu.Frýdlantské cimbuří.Jinde bylo bohužel mléko.Na Smědavě -2°C, mlha , ale nad parkovištěm ke Knajpě již azuro.
Stopy bezvadné, lyžování super po úpravě.Pokud ještě dnes dojedete k Frýdlantskému výběžku , tak si to užijete.Zítra už bude celý den sněžit.
Tak vyražte.
11:26
12:04
12:04
12:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 17) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2022 15:04  
Super lyžování, 10cm nového sněhu, všechny tratě bezvadné upravení, díky OPS.Na Smědavě jen -3°C (díky za radu) trochu mlha, ale nefoukalo.Stále málo lyžníků i málo aut na parkovišti.
Jel jsem pro změnu osmičku na Paličník a poté ke kiosku na Promenádní a poté zpět na Smědavu.
Sníh dobře klouzal po upravené trati , stopy ostré , na klasiku to nemělo chybu.
Má být dle Aladina zítra azuro, tak neváhejte a jezděte.
12:24
12:24
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2022 14:14  
Na Smědavě v 11hod teplota 0o, připadlo asi 3cm prašanu, trochu foukalo.Díky OPS za úpravu tratí.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní, téměř nefoukalo, stopy dobré i kdž místami již zaváté.Jezdecká od bunkru dobrá, cesta pod Černým vrchem místy zavátá někde jen 1 stopa, trochu protivítr, ale ne velký jak byl hlášen.Okolo 12.30 začalo více sněžit, tak uvidíme co zítra.
Jen málo lyžníků, parkoviště na Smědavě téméř prázdné,jen 5 aut.
Na cestě pod Černým vrchem jsem potkal několik tříd statečných dětí.
Tak se nebojte jezdit.Je to paráda .

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2022 14:37  
Dnes bylo lepší počasí než včera, bylo pod nulou a slunečno většinu dne.Jel jsem ze Smědavy po cestě pod Černým vrchem a Knížecí na Václavíkovou studánku a zpět a poté na Hraniční ke kiosku.
Celá trať stále na áčkové lyže, 2 stopy v dobrém stavu po celou trať , jen poslední cca 1 km 1stopa, žádné jehličí ani nálety na trati.
Stopy jsou rychlé, tvrdé ale nejsou přemrzlé.Pokud na pondělí něco připadne jak Aladin slibuje , tak to bude dobré pro příští týden.
Jel jsem dále po Hraniční ke kiosku a po silnici na Smědavu.I tyto sjezdy jsou sice od plužení hladké, ale nejsou zledovatělé.
Tak jezděte i v týdnu, kdo můžete.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 14:16  
Dnes bezvadné podmínky, připadlo pár cm sněhu na zmrzlý podklad, teplota -1o, bezvětří.
Jel jsem ze Smědavy na Mořinu, poté od bunkru Jezdeckou, dále po Knížecí na Pod zámky a zpět po Knížecí a cestě pod Černým vrchem na Smědavu.Všude na áčkové lyže .Bylo opravdu velké množství lyžařů, asi nejvíce letos.Parkoviště přeplněné od rána.
Tak hlavně jezděte i v týdnu, kdo můžete.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 18:08  
Poslední Mohykán mi posunul věk , když napsal Honza 1849.Mně je jen 73let a říkám jen jezděte.
Asi až budu mít 173 let , jak Last Mohykán uvedl , tak budu možná nabádat "LIDÉ NEJEZDĚTE I TAK JE NÁS TU PO..... :-)
Aladin je optimistější než Klára na víkend, hlásí i sluníčko, tak raději věřím Aladinovi.
Tak jezděte!!!!

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 14:23  
Po včerejší malé oblevě dnes přimrzly tratě.Na Smědavě -1o, mlha ,trochu foukalo.Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, stopy na klasiku mělké, zmrzlé ,ale rychlé.Byla by dobrá úprava, aby byly stopy hlubší.Jezdecká od bunkru hladká, ale sjízdná.Cesta pod Černým vrchem velmi dobrá, rychlá, stopy jsou lepší než na Promenádní.
Uvidíme,zda OPS upraví stopy na víkend, bylo by to dobré.Jinak stále na áčkové lyže.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2022 14:06  
Bezvadné svezení.Na Smědavě sice mlha, že by se dala krájet a +0,5o, ale nepadala.Tratě perfektní, nově upravené.Jel jsem jako obvykle po Promenádní na Mořinu.Rolba nám udělala radost, že si přečetla náši poznámku o náletech na pravé straně směr Mořina a jela více vlevo a vyhýbala se náletům, takže pravá stopa byla dobrá.Teplota kolísala mezi +0,5 a +1o, což bylo vidět, že již začal padat sníh z konečků větví a stopy byly měkčí, ale jelo se velmi dobře.Jen stále je horší sjezd po Jezdecké k bunkru, proto je lepší jet okolo Cimrmanova pomníčku .Sjezd ke Knížecí bez problému a cesta pod Černým vrchem též v pořádku.Vše na áčkové lyže.Napadly asi 2cm nového sněhu.Obleva se zatím neprojevila.Dám vědět zítra, jak to bude.
Na vrcholu Jezdecké u pomníčku lesáku i sluníčko.
Tak jezděte.
12:35
12:37

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2022 14:53  
Stále ideální podmínky na lyžování.Na Smědavě jen -4o po nočním mrazu, nízká obačnost, ale po obědě se vyjasnilo na mnoha místech a bylo opět azuro.Jel jsem ze Smědavy na Mořinu, trať stále na áčkové lyže, jen v pravé stopě je dosti zbytků náletů vzhledem k malému množství sněhu ,ale levá stopa je čistá.Sjezd z Mořiny na Jizerku je problematický, ale lze sjet.Jezdecká od bunkru je hladká a poté sjezd ke Knížecí je bez problému.Cesta zpět pod Černým vrchem je na áčkové lyže.
Pár dnešních fotek z Jizerky pro potěšení, tak jezděte.Díky OPS za bezvadné stopy.
12:20
12:24
12:26
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2022 15:28  
Jak jsem včera napsal dle předpovědi ,tak bylo dnes parádní počasí.Perfektně upravené stopy i na osmičku na Paličník za to díky OPS a díky Aladinovi i Kláře za azuro, které včera slíbili.Sliby se mají plnit nejen o Vánocích.
Na Smědavě -6o v 11hod i když ráno na Jizerce bylo -16o.Slunce již hřeje a paprsky jsou příjemné na opalování.Jel jsem na osmičku na Paličník a když jsem dojel na Předěl, tak padla mlha, že ji bylo možno krájet.Naštěstí než jsem vystoupal na Paličník, tak tam už mlha nebyla a odkryly se překrásné výhledy.
Hřeben Paličníku dobrý , ale je pár míst , kde jsou kamínky , stejně i při sjezdu na Písčiny.
Po mrazivé noci a perfektní úpravě jsou stopy ostré a jízda na klasiku je radostná.
Připojuji pár fotek pro potěšení a hlavně jezděte.
11:34
12:05
12:21
12:21

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2022 14:17  
Paráda, díky OPS za vzornou dnešní úpravu, díky za nový prašan, díky za každé nové ráno.
Na Smědavě pouze -1o, trochu mlha, ale nový sníh vylepšil tratě a bylo to zatím nejlepší lyžování v letošním roce 2022.Potkali jsme několikrát rolbu .Bezvadně upravenéné tratěSmědava-Promenádní -Mořina a Jezdecká-cesta pod Černým vrchem-Hraniční.Vše již na áčkové lyže jak na klasiku , tak i na skate.Radostný pohled na záda rolby.
Zítra má přituhnout a Aladin předvídá azuro, tak kdo můžete, tak přijeďte.Na Smědavě v týdnu je prázdné parkoviště.
11:43
11:43
11:43
12:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 13:57  
Na Smědavě jen -3o, poletoval snížek.Každá vločka se počítá a viděl jsem rozdíl za 2 dny oproti pátku, kdy jsem jel ze Smědavy na Mořinu, Jezdeckou od bunkru a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.I +-2 cm sněhu pomohly a na cestě pod Černým vrchem kamínky skoro zmizely ve středu..Jen na Promenádní stopy na klasiku nejsou znatelné vzhledem i ke zvýšenému počtu lyžařů přes víkend .
Jinak paráda i přes málo sněhu.Jen chybí sluníčko, ale na úterý Aladin slibuje ochlazení a azuro, tak uvidíme.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 15:58  
Dnes bylo tepleji, na Smědavě jen -3o.Jel jsem osmičku na Paličník.Ze Smědavy k jezírku Černá Smědá, povrch utažen a od jezírka již osmička bez úpravy, jen projetá od lyžařů na klasiku.Podmínky celkem dobré v rámci možností , jen stoupání na hřebem Paličníku byl horší, odvátý sníh a koukaly kamínky, ale dalo se to objet po straně.Jen na béčkové lyže.
Cesta od jezírka ke kiosku upravená .
Snad nám něco připadne , tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2022 14:13  
Díky OPS za úpravu tratí.Vzhledem k malé nadílce sněhu cca do 10cm se nedaly dělat zázraky, ale uhlazení prašanu a vytvoření stop pro klasiku, kde to šlo je super.
Na Smědavě -5o, zataženo.Doporučuji béčkové lyže, protože někde je to na hraně se sněhem.Promenádní je slušná i na bruslení, na klasiku je málo stop.Naproti tomu cesta pod Černým vrchem je velmi dobrá na klasiku, souvislá stopa, ale středy jsou na mnoha místech horší, kouká moc kamínků.
Snad nám napadne další sníh.I přes to je to dobré lyžování, tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2022 14:01  
Dnes na Smědavě -5o, parkoviště uklizené, silnice vypluhovaná.Míra z kiosku začal se skůtrem dopoledne projíždět tratě mezi Smědavou a Mořinou ,aby je trochu upravil.Napadlo asi 10cm prašanu, takže na klasiku je to dostačující.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní k bunkru, po Jezdecké a vracel se po cestě pod Černým vrchem.V té době ještě tratě nebyly upravené, ale slušné stopy od lyžařů na klasiku.
Zitra má být hezky , tak přijeďte.Zima se nám vrátila po 5 dnech.
11:33
12:13
12:20

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.1.2022 13:15  
Na Smědavě +6o, vyrazil jsem po silnici směr Souš a dále po Hraniční ke kiosku na Promenádní.Tato první část ještě jela, tak jsem měl radost.Na silnici mezi Hraniční ke kiosku jen asfalt,ale to se dalo očekávat.U kiosku jsem opět nasadil lyže a jel sem po Promenádní asi 300m a liboval jsem si to.Pak jsem začal sjíždět a radost mne přešla.Povrch byl jen samý led a asfalt a nebylo možné ani plužit a pro sjezdy byl povrch nesjízdný.Při stoupání na ledu to nebylo vidět, jen při sjezdu.Po cca 3km jízdy na ledu jsem potkal lyžaře, kteří mně řekli, že další části jsou stejné, tak jsem to vzdal a vrátil jsem se zpět.Zkoušel jsem i začátek cesty pod Černým vrchem ale byla též zledovatělá.
Po 31 dnech super lyžování v prosinci, nechci dále riskovat a počkám až napadne nový sníh a přejdu raději na inline brusle.
V minulé sezoně jsme jezdli do 15.12 . poté byla obleva a znovu jsme začali jezdit až 27.12 a vydržel nám sníh do 12.5,najezdil jsem více než 3000km ,tak doufám , že letošní sezona bude podobná.
Ozvu se až bude nový sníh, nyní nedoporučuji jezdit, je to opravdu nebezpečné a není z toho žádný požitek.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2021 14:02  
Ještě pro porovnání situace na Jizerce včera a dnes ve 13.45 hod.Včera jsem z Mořiny jel dolů bez problému.
30.12. 13:50
13:50
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2021 13:16  
Na Smědavě +8o, silnice ke kiosku ve špatném stavu.Asi je lepší se dostat ke kiosku po Hraniční nebo po Smrkové cestě pokud nechcete nést lyže ke kiosku. .Jel jsem dále po Promenádní, po spojce na Jezdeckou, po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět na Smědavu a to vše již v překvapivě dobrém stavu.
Situace se mění od hodiny , tak uvidíme co dá zítřek.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.12.2021 13:10  
Bezvadné lyžování.Aladin odradil hodně lyžařů, když hlásil na dnešní odpoledne déšť.Přijela asi polovina lyžařů v porovnání se dny tento týden, kdy stály auta i hodinu na zaparkování.Dnes parkování v pohodě.
Na Smědavě +5o, žádné mrholení.Osmčka na Mořinu ze Smědavy po Promenádní, stezd k Panskému domu, k bunkru po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět absolutně bez problému, nikde není písek, vše sjízdné.Jen při sjezdu z Mořiny na Jizerku je třeba se držet cca 15m od sloupů, abyste se vyhnuli ledovým pltnám ve spodní části.Stopy na klasiku jsou již mělké ,ale jde to.
Osmička ze Smědavy na Paličník je na tom hůře, jsou tam již místa, kde kouká písek.
Snad nám to vydrží i přes další oteplení a možný déšť.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2021 12:13  
Díky OPS za úpravu tratí po včerejším sněžení, kdy napadlo 3-5cm sněhu v horních partiích.
Na Smědavě +0,5o, mlha, ale dopoledne nepršelo.Uvidíme co nám přnese oteplení v následujích dnech.Tratě dnes byly bezvadné.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.12.2021 14:33  
Dnes se hodně oteplilo oproti včerejšku o cca 15o, bylo okolo nuly.Všichni lyžaři dnes vyrazili a parkoviště na Smědavě bylo zaplněno a auta musela čekat ve frontě až se místo uvolní.I na Promenádní byla skoro nepřetržitá šňůra lyžařů, nejvíce za prosinec.
Stopy v pořádku, i sjezd z Mořiny k Panskému domu se dá jet, jen u sloupů jsou ledové plotny, tak je třeba sjíždět více napravo.Od Panského domu Jezdecká je zasněžená.
Uvidíme jak to bude na konci týdne, má dojít k dalšímu oteplení a mí pršet.
Tak zatím jezděte.
12:08
12:08
12:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2021 14:42  
Dnes to byl balzám na duši.Na Smědavě ráno-22o, ale v 11hod již pouze -10o, azuro jak nám Aladin včera slíbil.Stopy ze Smědavy na osmičku na Paličník super, jen škoda, že nejsou upravené stopy z Písčin na Nebeský žebřík.
Při tak krásném počasí volím Paličník, protože tam jsou nejkrásnější výhledy z Jizerek.Vidíme jak Lužické hory, tak Krkonoše a velkou část Jizerek např Ptačí kupy, Holubník, Frýdlantské cimbuří,Polední kameny,Jizeru,Bukovec, Smrk a polskou část Jizerek a dále celý Frýdlanský výběžek až do Německa a Polska.Prostě paráda.
Dávám opět pro potěšení pár dnešních fotek.
Tak jezděte.
12:11
12:12
12:12
12:23

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2021 16:20  
Dnes se ochladilo, na Smědavě bylo -7o , ale zítra má být chladněji , ale jasno, aspoň Aladin to slibuje.
OPS upravila vzorně trasy, tak je vše v pohodě.Jen ze Smědavy i z Mořiny bylo málo lyžařů.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2021 14:39  
Na Štědrý den skoro nikdo nevyrazil, byla to škoda, protože OPS upravila tratě, teplota na Smědavě +3o,po obědě již nepršelo.Stopy dobré, jen měkčí a pomalejší.Připadly asi 3cm sněhu což bylo vidět na Jezdecké od bunkru na vrchol, která nebyla upravená.Jinak vše v pohodě.
Přeji všem lyžařům klidné Vánoce a do stopy!!
13:05

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.12.2021 14:51  
Dnes na Smědavě -7o, trochu větrno,stopy pefektní a podstatně méně lyžařů než včera , kdy bylo azuro.
Před 55 lety, 23. prosince 1966, se svět dozvěděl o existenci fiktivního českého génia a všeuměla Járy Cimrmana, tak se nezapomeňte zastavit u zastaveníčka mezi Promenádní a Jedeckou-viz foto.
Uvidíme co zítra avizované oteplení udělá, hlavně asi bude problém dole na silnicích.
Tak jezděte lyžovat.
11:55
11:55

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2021 18:21  
Dnes kdo byl tak si rochnil, trasy byly upraveny na jedničku, slunce pálili a na slunku bylo jen -7o, ve stínu větší mráz,ale suchý vzduch,tak to nebyl problém s chladem.
Jel jsem osmičku na Paličník a nedalo mi to, abych opět neudělal asi podobné snímky jako minule, ale pro ty, kteří nevyrazili , tak je aspoň fotky potěší, jak mi to říkají , když se potkáme.
V prosinci jsme měli jen takto krásné 3 dny, tak snad jich bude v sezoně 2022 více.
Tak hlavně jezděte.
11:44
11:55
11:55
12:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 21) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2021 14:26  
Opět napadlo trochu prašanu a došlo po úpravě k vylepšení stop, vše je v pořádku až na 2 potůčky přes cestu na Jezdecké směr bunkr.
Trasa Smědava-Mořina-Jezdecká-pod Černým vrchem bezvadná.Zítra by mělo být i slunečno dle Aladina.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2021 13:56  
Perfektní lyžování oproti včerejšímu dešti a vychřici.Na Smědavě -3,5o, napadlo 1-2cm prašanu a pokrylo to včerejší poničené stopy od deště a poté když zmrzly.
Slabé sněžení a mlha.Jel jsem po Promenádní na Mořinu a po Jzdecké a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.
Stopy jsou vidět a jede to dobře i bez úpravy .

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.12.2021 13:30  
Na Smědavě +1o, silný vítr, déšť, mlha, tak to nebylo ideální.I s kopce silný protivítr mne zabrdil.
Jel jsem jen po Promenádní na Mořinu a zpět.Stopy na klasiku ještě dobré, místy už je to na hraně se sněhem, ale jde to.
Snad napadne v příštích dnech nový sníh.Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2021 13:47  
Na Smědavě -1o, silná mlha.Tratě přimrzlé ale upracené úseky jsou v pohodě.Chtěl jsem je na Předěl-Písčiny, ale když jsem dojel k jezírku Černá Smědá, tak jsem zjistil, že na cestě vlevo na Předěl jsou staré stopy,ale je nesjízdná, je zledovatělá a nebyla upravená.I když byla zpráva OPS z pátku, že byla úprava na Písčiny.
Jel jsem raději od jezírka ke kiosku a po Promenádní na Mořinu.Tento okruh je velmi dobrý.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.12.2021 14:17  
Na dnešek konečně přimrzlo a přestalo pršet.Na Smědavě -1o, mlha,po dešti vše umrzlé.Díky OPS za upravené trasy.Jel jsem ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a od bunkru po Jezdecé a vracel jsem se po cestě pod Černým vrchem.
Promenádní po úpravě byla perfektní stejně i cesta pod Černým vrchem.
Od bunkru Jezdecká na vrchol je bez stop, jen ujetá rolbou.Při sjezdu od vrcholu Jezdecké k bunkru je potok, který je vidět na poslední chvíli.Bylo by dobré, kdyby Horská služba potok označila, jinak se tam někdo poraní.Naopak sjezd z vrcholu po Jezdecké ke Knížecí je upraven včetně stop, jen je zmzlý ,takže pozor při sjezdu.
Tak jezděte.
11:55
12:10

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2021 14:16  
Na Smědavě bylo + 3o , pršelo a foukal trochu vítr.Jel jsem po Poemenádní na Mořinu a po Jzdecké a pod Černým vrchem zpět.
Ubývá sníh před očima, na Promenádní je cca 5-10cm sněhu, místy i méně , na Jezdecké již je vidět i písek a kameny na několika místech, cesta pod Černým vrchem je schovaná a má více sněhu , ale je měkčí.
Snad to vydrží a hlavně ,aby se ochladilo a něco připadlo.Uvidíme jak bude zítra.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.12.2021 14:51  
Na Smědavě tepleji +2,5o, nepadala mlha.Stopy na Promenádní-Mořina-Bunkr-Jezdecká a zpět pod Černým vrchem ve velmi dobrém stavu.
Drží, tak jezděte

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2021 15:07  
Teplota bohužel šla nahoru, dnes před obědem na Smědavě +1,5o, je vidět obleva, trochu mžilo.
Jel jsem klasiku po Kasárenské na Knejpu-stopa velmi dobrá a poté na Žďárek -stopa mekčí, ale šlo to.Trochu mlha, ale nepadala, tak to bylo dobré.Uvidíme příští dny , od pátku by se mělo ochladit.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2021 15:13  
Dorazil jsem před polednem na Smědavu ,teplota +1o, ale již přestala padat mlha, tak to bylo lepší.Jak Kauly napsal díky rolbě z Jizerky byla upravena cesta od experta z lesů.Jel jsem dále ještě po Kasárenské na Žďárek a zpět a po včerejšku všechny stopy byly dobré.Chvílemi i sluníčko se snažilo ,ale málo.
Po obědě pluh několikrát projel silnici z Bílého potoka na Smědavu, tak již tam není břečka a je to v pohodě.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.12.2021 15:25  
Dnes bylo počasí a podmínky jako za odměnu a kdo vyrazil , tak si rochnil.Teplota -4o, slunečno, bezvětří.
Nedalo mi to a opět jsem jel na oblíbený veselý Paličník, kde jsou dle mého názoru nejkrásnější výhlady v Jizerkách jak např. na Frýdlantsko , Krkonoše a dále Smědavská hora, Polední Kameny,
Ptačí kupy.Poledník a i Lužické hory.
Kdo to nezná, tak si tam určitě zajeďte, stojí to opravdu za to.
Pro insipraci pár dnešních fotek, tak jezděte, sezona už začala.
12:05
12:17
12:19
12:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 17) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.12.2021 14:43  
Je těžko pochopit pro soudného člověka proč lesák dnes v neděli v poledne jel těžkým autem SPZ viz foto,ze Smědavy směr Předěl a dojel k nádrži Černá Smědá a kompletně rozvoral krásně upravenou trať na běžky.U nádrže uvízl a dál nepokračoval.Jaké služební úkoly v neděli plnil??????
Kdo to po něm opraví?
11:48
11:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2021 15:28  
Ještě pár fotek pro potěšení a inspiraci
12:02
12:47
12:48
13:08

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2021 14:53  
OPS opět zazářila , když nám upravila celou osmičku tj.Smědava-Předěl-Paličník-Písčiny.Počasí --3o , bezvětří , ideální podmínky.
Veselý Paličník vždy potěší, krásný výhled na Frýdlantsko.
Všichni si to užívali , tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2021 15:22  
Díky OPS za upravené trasy, je to pohádka.Na Smědavě -2o, trochu mlha, ale upravené trasy potěší.Jel jsem jen na Mořinu a od bunkru přes Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.
Jen stále málo lyžařů.Asi jich bude více na weekend.
12:02
12:43

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2021 14:31  
Na Smědavě okolo 12hod -3o, velmi slabé sněžení, napadl cca 1cm sněhu, tak úprava drží a vše je bez problému.Jen málo lyžařů.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.12.2021 15:32  
Super, super a jen super.Děkuji Gabriele z OPS , že se přičinila o tak senzační ůpravu na kterou jsme všichni netrpělivě čekali a ještě k tomu nám přidala azuro a teplotu -3o.
Co více jsme si mohli přát.
Jel jsem jen kolečko ze Smědavy na Mořinu a od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět na Smědavu. Dvě stopy na klasiku a hodně prostoru na skate.
Mále lyžařů využilo tento nádherný den , tak jezděte
11:54
12:14
12:14
12:28

» Zobrazit všechny fotky (celkem 15) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2021 14:59  
Na Smědavě -4o, hezky.Parkoviště uklizené, silnice vypluhovaná a posypaná.Na trati Smědava-Mořina jen 10 lyřařů, stopa na klasiku pořád jde, ale lepší by byla úprava.Po poledni se vyjasnilo a byla to paráda.
Tak jezděte
11:34
11:51
12:25
12:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2021 14:13  
Na Smědavě na parkovišti jen 4 auta, přibylo 3cm sněhu, teplota -5o.Na trati Smědava-Mořina jsem potkal celkem 8 lyžařů, včerejší stopa na klasiku je dobrá i když jemně sněžilo.
Tak jezděte, kdo můžete.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2021 14:24  
Jak psala Petra, tak Míra z kiosku projel dnes opět několikrát na skůtru Smědava-Mořina a udělal 2 pěkné stopy.Bylo to třeba, protože napadlo dalších 5cm sněhu.Dnes bylo více lyžařů než včera a všichni ocenili bezvadné podmínky na klasiku.Teplota -1o, jemné sněžení.Je pravda, že v minulých letech byly tratě projížděny skůtrem , což bylo méně finančně náročné a stačilo to při malé vrsrtvě sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2021 13:18  
Opět ideální podmínky na lyžování.Na Smědavě v 11hod. volné , uklizené parkoviště, teplota -3o, bezvětří , nesněžilo.Kupodivu málo lyžařú ,což je škoda, že lidi nejezdí více.
Vzhledem k výborně upravené Promenádní jsem jel ze Smědavy po Promenádní na Mořinu,Trať je široká, jako by tam projela rolba, většinou 2 stopy, ale možné i bruslení .Zkoušel jsem jet z Mořiny k Panskému domu, ale je to špatné, je tam málo sněhu, tak jsem se vrátil zpět na Mořinu a po stejné cestě na Smědavu.
Na trati jen usměvaví lyžaři, se kterými jsem se zdravil a mnozí mi děkovali , že je informuji o situaci na trati.
Tak hlavně jezděte, jak můžete a neseďte doma.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2021 13:47  
Dnes to nemělo chybu.Na Smědavě -5o, jasno, slunečno, bezvětří.Parkoviště vzorně uklizené , obsazeno z poloviny.Míra z kiosku z Promenádní upravil strojově stopu ze Smědavy po Promenádní na Jizerku a odbočku na Jezdeckou.Poděkujte mu až půjdete k němu do kiosku.Má otevřeno , Smědava je zatím zavřená.
Jel jsem okruh Smědava-Promenádní-spojka na Jezdeckou-Jezdecká-cesta pod Černým vrchem-Hraniční-silnice na Smědavu.
Jak jsem psal tak perfektní stopa po Promenádní směr Jizerka je stopa vlevo, ale při sjezdu i když jsem byl v protisměru, tak mi všichni s úsměvem uhýbali, protože věděli, že je problém opouštět stopu.Sjezd po Jezdecké obtížnější a dále po cestě pod Černým vrchem nepravidelná stopa uprostřed, ale vzhledem, že povrch byl tvrdý, tak se dalo jet po kraji a nebořilo se to.Pokud přejede více lyžařů, tak to bude lepší.Na silnici na Smědavu je stopa vpravo.
Bezvadné , zatím nejlepší letošní lyžování, tak jezděte, i když se má zítra počasí pokazit.
10:46
10:46
11:06
11:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2021 15:50  
Dnes bylo podstatně lépe než včera.Na Smědavu čistá silnice posypaná.Na Smědavě -0,5o, polojasno, na parkovišti 4 auta.Parkoviště ještě neupravené, doporučuji si vzít s sebou lopatu.
Jel jsem po silnici a poté po Kasárenské na Knejpu.Kasárenskou jsem musel prošlapovat celou cestu,byla tam jen neppravidelná stopa po 1 lyžaři, kterého jsem potkal.Z Knejpy poté parádní stopa na Rozmezí a pokračovala stopa směr Bedřichov.Při zpáteční cestě jsem se nechal zlákat od Knejpy stopou po skůtru na Smědavu.První část byla bezvadná , ale problém byl v závěru cca 1/3 sjezdu, kdy stopa po skůtru je velmi ůzká na plužení a vedle stopy byla zmrzlá krusta, tak byl problém zbrzdit lyže,Je lepší vystoupat příště nejdříve zs Smědavy na Knejpu a poté se vrátit po Kasárenské.
Hlavně jezděte lyžaři, sněhu je dost a pomozte se stopami.
11:17
11:46
12:27
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2021 12:48  
Na Smědavě v 11hod pod nulou, silné sněžení , na parkovišti jedno auto.
Sněhu je dost, přes 25cm, ale chybí lyžaři, aby ušlápli stopy.Sám jsem to nesvedl, jel jsem po vyjetých kolejích ke kiosku na Promenádní a dále po Promenádní jsem nepokračoval, je tam přes 30cm prašanu a je třeba více lidí na úpravu.Jezdil jsem několikrát jen úsek Smědava -Promenádní a snad se zítra objeví více lyžařů, aby pomohli se stopami.
Tak jezděte lyžovat.
10:30
10:31
10:55
10:56

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.5.2021 16:55  
Zdravím naposled všechny kamarádky a kamarády lyžaře.Dnes na základě tropického počasí, kdy i na Smědavě bylo přes 23o a sníh opravdu ubývá před očima jsem se rozhodl po 5 měsících každodenního lyžování ukončit lyžařskou sezonu.Najezdil jsem přes 2500km a byla to opravdu za poslení léta vydařená sezona.Pro lyžaře, kteří si chtějí jen udělat tréninkové kolečko tak lze nyní zajít např. buď na začátek Promenádní nebo na Cestu pod Černým vrchem.Situace se ale může měnit každým dnem.
Já jsem dnes šel na oblíbený Paličník .Cesta od Černé Smědé vlevo a od Předělu nalevo na Paličník je zcela bez sněhu a je vhodná i na kolo.Cesta přes Zelený kámen a od Předělu na Písčiny a na Paličník má více sněhu.
Když skončí lyžování tak jezdím každý den až do prosince na plavání k Berzorfskému jezeru do Německa,kde je dobrý terén na inline brusle a lyže, tak posílám odkaz pokud to někdo nezná.Čekám až nám Němec otevře hranice.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Berzdorfer_See
Ještě dávám i fotku z rybníku Šolcáku, odkud je hezký pohled na Poledník a okolí a voda stéká z hor.
Skol a těším se na další lyžařskou sezonu.
10.5. 20:04
11:40
11:41
11:43

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.5.2021 15:16  
Bojužel co platilo včera ,tak už neplatí dnes.Byl jsem moc velký optimista ohledně sněhu.Dnes jsem se vypravil ze Smědavy - Černá Smědá-Zelený kámen-Pytlácké kameny.Myslel jsem si, že na trase bude dosti sněhu, ale skoro cestu jsem jen lyže nesl, tak asi po 300m za rozcestím Zelená kámen, jsem prošel rezervací Černá jezírka na Promenádní.I v rezervaci byly jen zbytky sněhu.Po Promenádní jsem ujel jen 1.třetinu a narazil jsem na plno míst bez sněhu, které tam ještě v sobotu nebyly.I Hraniční je už ve špatném stavu.Poté jsem jel asi 1/3 cesty pod Černým vrchem, která má též velký úbytek sněhu, ale je tato část asi nejlepší.Zítra si asi udělám tréninkové cca 2km kolečko na Hraniční, když je tak hezky,Od čtvrtka má pršet, tak asi ukončím sezonu..Na Smědavě bylo +18 a sníh mizí před očima.Asi to byl poslední lyžovací víkend v této sezoně.
Uvidíme .
11:51
12:00
12:06
12:41

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.5.2021 14:28  
Bohužel na některých místech je i asfalt nebo písek.Ale jsou to místa od 5m do 100m na cca 1km trati.Ale nelze říct, že by byly tyto tratě komplet pod sněhem.S snowbikem je to v pohodě.V červnu to bude lepší.
(Odpověď na dotaz uživatele Vodoca z 9.5.: Nevíte, zda se dá někudy projet na kole (v pondělé) z Liberce do Harrachova, třeba kolem přehrady Souš? Ta cykolstezka 320 Hřebenovka a Jezdecká cesta jsou asi ještě komplet pod sněhem?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.5.2021 14:23  
Super počasí i lyžování.I když na Smědavě bylo +15 a slunečno, tak nám sníh na většině míst zatím drží a jsou jen malé rozdíly v odtávání ze dne na den.V žádném případě nedoporučuji jízdu na kole po Jizerkách a to do konce května.Do té doby máme rezervované Jizerky na lyžování.
Dnes jsem zvolil ze Smědavy po Štolpišské silnici na Knejpu, odbočka přes Pařížkův kříž po 200m odbočka přes Uhlířský vrch , napojení na Kyselou vodu před Mariánskohorskými boudami, přes Mariánky na Protrženku a po Pašerácké a Kasárenské zpět na Smědavu.
První část stoupání po Štolpišské k bunkru asi 4 kratší místa na objezd, poté pohoda ke Knejpě, za Knejpou 2 malá místa na přenesení, 1 malé přenesení u kříže a poté pohoda až na Uhlířský vrch.Okolo vrchu celkem 3 x po cca 100m přenesení a poté bez problému až na Mariánky.Přenesení přes Mariánky a poté jen 2 cca 5 m místa s asfaltem až na Protrženku jinak v pohodě.Jen jehličí na sněhu.Přenesení přes Protrženku ( bylo tam otevřeno) a v první třetině Pašerácké několikrát přenesení a poté již v pohodě až k Soušské silnici.Tam jen 2 kratší místa a poté již bez problému dojezd na Smědavu.
Na celou trať pár přenesení není problém na polovinu května a hlavně když bylo opalovací počasí.
Lyžaři, kteří přijíždějí zdaleka , tak jsou rádi za informace, protože bez nich by již na lyžování prý nepřijeli.Přidávám ještě i svoji dnešní fotku, aby mne lyžaři poznali,
Má být dále super počasí , tak jezděte.Smědava je stále ideální v tomto období na nástup.
9:33
9:59
10:11
10:13

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.5.2021 13:10  
Dnes na Smědavu přijelo více lyžařů a po včerejší sněhové nadílce a nočním mrazíku si mohli užít při pěkném počasí hezké květnové lyžování.Jak jsem mluvil s lyžaři ve stopě, tak asi Smědava je nyní ideální místo pro nástup oproti nižším nástupům, kde je již málo sněhu.Tak ji využívejte i dalších dnech.Doufám, že nám to vydrží ještě aspoň dva týdny.
Jel jsem ze Smědavy přes Hraniční a Promenádní k bunkru a po Jzdecké a cestě pod Černým vrchem zpět.Sice je na Cestě pod Černým vrchem více kratších přenášení, pokud máte šutračky, tak většinu úseků lze po trávě opatrně přejít.
Jinak platí, co jsem psal včera, že jde trať , jak jsem ji popsal přejet bez přenášení i na béčkových lyžích.
Tak jezděte , na Jizerkách není covid ( ve stopě jsem jej nepotkal) a je stále pěkně.
10:02
10:11
10:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.5.2021 15:39  
Opět super lyžování i když je květen.Napadlo od 1 do 3cm mokrého sněhu, chvílemi sněžilo a cjhvílemi bylo slunečno.Jel jsem trasu, jak jsem ji popsal včera bez přenášení tj ze Smědavy přes Hraniční po Promenádní asi 2/3 k 50m místu bez sněhu a vrátil jsem se na Hraniční a jel jsem asi polovinu cesty pod Černým vrchem a zpět na Smědavu.
Jelo to pomaleji cca skoro 2 hod, protože mokrý sníh málo klouzal.Potkal jsem 2 lyžaře.
Tak jezděte.
13:14
13:18
13:18

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.5.2021 16:04  
Pořád je to dobré.Na dnešek napadl asi 1cm sněhu, tak zmizelo jehličí.Skoro celou cestu jsem jel ve sněhové jako v lednu.Pak na pár minut vyšlo sluníčko.
Jel jsem klasiku ze Smědavy přes Hraníční na Promenádní k bunkru a poté zpět odbočka na Jezdeckou a po cestě pod Černým vrchem zpět .
Ze Smědavy asi první 2/3 Promenádní nikde není problém, souvislý sníh.Dvě stoupání před bunkrem chybí trochu sněhu, ale na šutračkách to lze projít po trávě ve středu nebo přenést.Pak je problém jen na vrcholu přechod na Jezdeckou, tam jdete 150 kroků po písku.Pak asi 4 místa na Cestě pod Černým vrchem, některá lze přejít , jedno jsem sundal lyže.Poté již v pohodě na Smědavu.
Pokud někdo nechce přenášet lyže, tak doporučuji jet ze Smědavy po Hraníční asi 2/3 Promenádní , pak se vrátit na Cestu pod Černým vrchem a projet ji do poloviny a opět se vrátit na Smědavu.Je to vracení a ne okruh, ale lze to projet bez přenášení.
Tak jezděte.
11:16
11:27
11:27
11:50

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.5.2021 13:36  
Ještě dobré lyžování.Pro změnu jsem jel ze Smědavy po silnici směr Souš, po Hraniční ke kiosku u Promenádní, odbočka vlevo k Černé Smědé, vpravo přes Zelený kámen na Předěl, Písčiny na Paličník, zpět po stejné trase na Předěl, rovně k Černé Smědé a na Smědavu.
Bylo jasné, že tato trasa bude horší než včera ,ale jel jsem ji. Silnice ze Smědavy a Hraniční bez přenášení, na odbočce k jezírku menší místa na objetí, poté paráda skoro až k vrchu Zeleného kamene (1 malé místo) a poté na cca 200m přenesení přes Zelený kámen, kratší přenesení před Předělem a poté u rybníčku za Předělem.Jinak skoro až k Paličníku bez přenášení.Pod vrcholem Paličníku již chybí více sněhu.Při zpáteční cestě po pískové cestě z Předělu při prvním sjezdu na cca 200m chybí sníh a poté lze jet skoro souvisle až na malé vyjímky k Černé Smědé,Poté na Smědavu na 2 místech jsou větší místa bez sněhu.
Je to jarní lyžovačka, tak nikoho asi nepřekvapí pokud je párkrát třeba lyže sundat.
Zitra dám zase jinou trasu.
Jinak slunečno , +6,5 a potkal jsem 2 lyžaře .Tak jezděte
10:23
10:25

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.5.2021 13:14  
Opět bezvadné lyžování.Jel jsem okruh ze Smědavy nahoru přes Paulovu louku na Knejpu, dolů na Mariánskohorské boudy, na Protrženku a po Pašerácké a Hraniční zpět.
Na Smědavě +6,5, trochu větrno ,ale méně než dole, slunečno , během dnes se zatáhlo.
Stoupání ze Smědavy v pohodě , jen asi 4 zúžená místa , čistý sníh po celé trase až na Mariánky.Jen u studánky před Mariánkami asi 15m ůsek, ale lze jej objet.Přes Mariánky je nutno lyže přenést.Z Mariánek na Protrženku opět souvislý sníh , jen je špinavý od jehličí, protože tam nedělní sníh nenapadl.Přes Protrženku je třeba přenést ,ale poté ještě na začátku Pašerácké asi na 10m není sníh.Jinak až na Smědavu bez přenášení jen pár malých úseků na objezd.
Celkem na celé 2 hod trase jsem jen 3x přeníšel krátce lyže, takže pohoda.
Potkal jsem jen 2 lyžaře.
Gabčo, Leni a ostatní děvčata a kluci jezděte dále, snad nám i celý květen sníh vydrží.
10:12
10:27
10:45
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.5.2021 14:27  
Opět super lyžování po špatné neděli.Včera jsem musel vynechat lyžování, dole nám celý den pršelo, ze střechy mi nateklo více než 2000l vody do nádob.Naštěstí tento vydatný déšť nám nezničil tratě ze Smědavy a naopak k ránu připadlo cca 2-5cm sněhu.Kritická místa na Promenádní a na cestě pod Černým vrchem nám nový sníh pokryl z větší části.
Na Smědavě v 11hod bylo +2,5, trochu větrno, chvílemi slunce a pár vloček sněžení.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní k bunkru a pak jsem se vrátil kousek zpět na odbočku k Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět.
Na rozdíl od soboty jsem nemusel nikde sundávat lyže , mnohé kritické úseky byly pocukrované 2cm sněhu, nebo šly objet.Na Promenádní někdo udělal stopu přede mnou, na ostatních úsecích jsem stopu udělal .I když nový sníh byl vlhčí tak klouzal slušně.
Tak Gabčo a ostatní vyndejte ještě lyže a přijeďte si užívat klid a pohodu na lyžích.Dnes jsem potkal jen 1 kamaráda na parkovišti na Smědavě,
Tak jezděte dokud to jde.
11:07
11:11
11:23
12:02

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.5.2021 14:01  
IOpět pěkná lyžovačka i když je už květen.Noční silný déšť naštěstí nám nepokazil moc stopy.Dole jsem naměřil, že jsem zachytil 500litrů ze střechy.Jel jsem ze Smědavy +4,5, mlha, že by se dala krájet,ale o kousek dále již bylo polojasno a chvíli i sluníčko.
Jel jsem po Promenádní k bunkru,po Jezdecké a cestě pod Černým vrchem zpět.Na celé trase jsem musel přenést lyže jen 2x, jinak pár míst bez sněhu šlo objet.Mšl jsem dvojkové lyže ale asi na příští týden vyndám kamenačky, pokud nenapadne nový sníh.
Byl rok když jsme začali v říjnu lyžovat v Jizerkách, tak snad nebudme mít letos dlouhou prodlevu v lyžování pokud nám ještě v květnu sezona vyjde.
Vloni jsem v polovině května v okolí Smědavy houbařil.Našel jsem vzácné smrževiz foto, ale letos asi tak brzy nebudou vzhledem , že v místech jejich nálezů je ještě cca 50 cm sněhu.
Dnes bylo více lyžařů. tak dál jezděte
12:22
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.4.2021 14:41  
Ještě fotky z dneška
11:12
11:16
11:41
11:46

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.4.2021 14:34  
Opět parádní den na lyžování a vydařené počasí.Na Smědavě v 10hod +5, slunečno, byl jsem sám na parkovišti.Během dne jsem potkal jen 5 llyžařů, což je škoda.
Jel jsem z parkoviště do kopce přes Paulovu paseku na Knejpu, Žďárek, sedlo Holubníku, na Holubník, zpět do sedla a dále na Sněžné věžičky, Rozmezí a zpět na Smědavu.
Cesta ze Smědavy na Knejpu má cca 5 míst , kde chybí z 2/3 sníh v šíři a délce cca 5m, lze to objet i při sjezdu.Z Knjpy na Žďárek jen 3 místa krátká, která lze objet.Okolo sedla Holubníku chybí dosti sněhu, ale lze to obejít.Z věžiček sjezd bez problému a cesta z Rozmezí zpět na Knejpu parádní.Na Kasárenské též 2 místa , které je třeba objet.
Na konec dubna je to paráda.Uvidíme, co udělá déšť přes víkend, který předpovídá rosnička.
Příští týden by se mělo ochladit a snad nám ještě něco připadne, tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.4.2021 16:42  
Stále je možné lyžovat.Na Smědavě dopoledne +6, trochu děšťové přeháňky.
Jel jsem na Černou Smědou doleva na Předěl, dále na Písčiny a Paličník a poté po stejné zpět na Předěl a vlvo přes Zelený kámen zpět.
Od Černé Smědé nalevo i napravo směr Předěl jsou na 2 místech krátké holé úseky , lze je objet.Přes hřeben Paličníku nemá cenu jezdit, více míst bez sněhu , ale z Písčin na Paličník je to paráda, bez problému .
Díval jsem se pro informaci, jak jsem jezdil ze Smědavy v minulých letech.
do 8.4.2020,22.4.2019,4.4.2018 a 26.3.2017
Takže letos budeme jezdit nejdéle .Příští týden rosnička předpovídá sněžení.Tak uvidíme.
V nižších polohách Jizerek, už není sníh a mlok skvrnitý vyrazil do terénu, tak pokud vyrazíte na kole místo lyžování, tak dávejte na něj pozor.
9:28
12:41
13:15
13:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.4.2021 15:18  
Na Smědavě +8, slunečno, pohoda.Jel jsem ze Smědavy klasicý okruh po Promenádní k bunkru, po Jezdecké a po Cestě pod Černým vrchem a Hraniční zpět.
Na celé cca 15km trati není třeba nikde zatím přenášet lyže , celkem je asi 6 cca 5m ůseků , kde je asfalt, ale je to možno po straně objet.Jinak lze na celé trati jej klasiku tak i bruslit.
Na trati jsem potkal Míru z kiosku z Promenádní na běžkách, vyrazil konečně když zaparkoval na léto skůtr v Desné.Chybí tam sníh a proto prozatím nemůže provozovat kiosek.
Všichni mu děkujeme, jak nám Míra do poslední chvíle upravoval vzorně tratě.
Pro info jsem ofotil tabulku na Jezdecké o původu názvu Jezdecká cesta.
Tak vyražte na běžky, kdo můžete.
10:52
10:52
11:08
11:08

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.4.2021 14:07  
Dnes bylo v noci měně než -10, ale v 10hod bylo již na Smědavě +1,5, slunečno.Vyrazil jsem na osmičku tj.Smědava-Černá Smědá -vlevo na Předěl-Paličník.Písčiny-Nebeský řebřík-Předěl-vlevo
přes Zelený kámen zpět na Smědavu.Stopy parádní na klasiku všude, na hřebenu Paličníku je třeba 2x přenést lyže na malém ůseku cca 50m, jinak všude souvislá stopa.Doporučuji cestu na Paličník z Písčin a poté se vrátit stejně, tam bude ještě dosti sněhu oproti hřebenu, pokud nechcete lyže přenášet.Nebeský žebřík nemá místy již sníh, ale nešplhal jsem na Smrk, tak nevím více.
Jinak dnes a zítra bude jasno , nejlepší počasí na tento týden, lyžování též bude bezvadné.
Pro potěšení všech dám dnes více fotek, krásné pohledy z Paličníku a z trati na Krkonoše.
10:23
10:49
10:49
11:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.4.2021 13:48  
Opět vyšlo jak počasí , tak i super lyžování.Jen chyběli lyžaři.Na parkovišti na Smědavě v 10hod jen 30% aut, telota + 4, slunečno.
Jel jsem po silnici a Kasárenské na Knajpu, sjezd na Mariánské boudy, Protrženou přehradu a zpět po Pašerácké na Smědavu.Stopy na klasiku slušné, nejlepší po Pašeácké, kde byly od Míry dnes pojeté.Celá trať zasněžená, jen na Mariánskách je třeba přenést lyže po louce na 100m.
Mezi Smědavou a Knajpoujsem potkal jen 4 lyžaře, po celé cestě na Protrženku jen1lyžaře a na posledním ůseku 6lyžařů, což na neděli je málo.
Foto u cesty v lese památníček před sjezdem na Mariánky.
Příští týden má v noci mrznout a snad i něco připadne, tak jezděte, kdo můžete.
11:34
11:35
11:41
11:55

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.4.2021 14:11  
Kdo dnes vyrazil dopoledne na Smědavu a okolí, tak si musel lebedit.Stopy od Míry z kiosku z Promenádní bezvadně připravené, teplota v poledne +4, slunečno, jako uprostřed zimy.Po obědě se zatáhla obloha.Vím, že je hodně teplo na lyžování, ale musíme to vydržet.
Parkoviště na Smědavě obsazené jen na 60%.Silnice čistá.
Jel jsem klasickou osmičku po upravené stopě ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, Panský dům, po Jezdecké a po Cestě pod Černým vrchem zpět.Stopy velmi dobré na klasiku, všechny sjezdy bezproblémové.Stále dost sněhu.
Na trati více lidí , ale stále málo než by mohlo být o víkendu.Tak vyražte i zítra.
10:25
10:52
10:56
11:28

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.4.2021 14:07  
Na dnešek se ochladilo a napadly nám asi 2cm sněhu.To nám velmi zlepšilo především problematické zmrzlé sjezdy jako např. z Mořiny, z Hraniční nebo z Jezdecké.Stopy byly proto pomalejší, ale zase místa , kde bylo již méně sněhu, tak se zlepšila.
Na Smědavě bylo +0,5, oblačno , parkoviště prázdné.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, sjezd k Panskému domu, po pravé straně k Pešákovně a po silnici zpět na Smědavu.
Stopy ze Smědavy po Promenádní až na Mořinu byly parádní, sjezd z Mořiny k Panskému domu bez problému, cesta k Pešákovně již jen místy 2cm sněhu, ale dá se jít po přilehlé louce vedle cesty.Jizerská silnice pro klasiku dobrá, sice asi na 3 místech je vidět asfalt ale jen cca na 5m, dá se objet po straně, takže není třeba přenášet lyže.Lyže jsem přenesl pouze mezi Panským domem a mostíkem pod Muzeem.
Jak se ptala Iva71 na trasu po Lasičí cesta-nad Hojerem-Rybí loučky-Houba-Zelený kámen.Já sám jsem v zimě ji nejezdil,ale když jedu na Pytlácké kameny, tak tam vidím stopu.Je to velmi hezká cesta jak pro kolaře , když se vracejí z Jizerky na Smědavu.Já sám po ní též chodím jednak když se vracím např.z okruhu po Velké jizerské louce, nebo občas jí projdu celou z Jizerky na Smědavu.Pěkné jsou jak pohledy ze spodu na Pytlácké kameny, tak dále stojí za to navštívit Rybí loučky a i skálu Houbu.Jediní nevýhoda této cesty je , že je celá ve stínu i v létě.
Určitě pokud by byla tato celá trasa projeta aspoň skůtrem se stopou v zimě, tak by to velmi rozšířilo další možnosti poznání Jizerek.
Snad napadne ještě dnes další sníh, tak přijeďte ne víkend na běžky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.4.2021 13:36  
Opět bezvadné lyžování a počasí.Na Smědave bylo +1,5, slunečno, slabý vítr.
Stopy díky Mírovi z kiosku z Promenádní bezvadné na trati Smědava, Mořina, dále po sojce okolo zastávky ( pohled do Slezka) našeho génia Járy Cimrmana- viz foto, dále po Jezdecké sjezd ( přimrzlé stopy) a po cestě pod Černým vrchem na Hraniční zpět.
Stále dost sněhu , tak jezděte.
10:52
11:30
11:34
11:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.4.2021 14:13  
Opět super lyžování.Vzhledem k tomu, že už jezdím denně skoro 5 měsíců vždy ze Smědavy, tak jsem dnes dal turistickou trasu.
Ze Smědavy k Zelenému kameni, na Předěl, směr Písčiny a po cca 300m doprava u značky Pozor státní hranice po vyjeté stopě na Velkou jizerskou louku do rezervace Rašeliniště Jizery.Poté courání po meandrech Jizery cca 3 km a poté zpět na Předěl, Paličník, Písčina a na Smědavu.Okruh na cca 2,5 hod.Slunečno a super pohledy na řeku a okolí.
Stopa od Míry jen na Černou Smědou a dále slušná stopa od lyžařů okolo Paličníku.I na hřebenu Paličníku cca 5cm sněhu a snad další dle rosničky ještě připadne.
Pro potěšení pár fotek z výletu.
Parkoviště na Smědavě prázdné , jen 5 aut, teplota dopoledne 6,5, slunečno.
Hlavně jezděte i v květnu.
10:07
10:40
11:01
11:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.4.2021 14:25  
Opět parádní lyžování ze Smědavy na Promenádní, Mořinu, Panský dům, k bunkru po Jezdecké a zpět po Cestě pod Černým vrchem na Smědavu.Na Smědavě +6, slunečno, parkoviště prázdné, silnice z Bílého potoka čistá.
Po včerejší silné bouřce okolo 20hod ani stopy, Míra z kiosku z Promenádní udělal pěkné stopy ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a Hranční.
Sjezd z Mořiny k Panskému domu bez problému, ostatní nebylo přede mnou ještě upraveno ale stopa pro klasiku všude slušná.
Byly roky , kdy jsem skončil lyžování na konci února a taky na konci dubna.Letos to zatím vypadá dle rosničky, že bychom i v květnu si mohli dobře ze Smědavy zalyžovat.
Tak hlavně jezděte a neseďte doma.
10:58
11:21
12:20
12:36

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.4.2021 13:54  
Stále paráda na horách.Na Smědavě mlha, + 2.Parkoviště obsazené jen na 30%.Málo lidí oproti sobotě.
Osmička na Paličník v pohodě pro klasiku turisticky, na bruslení to není , vedle stopy je cca 25cm sněhu.
Tak jezděte dále, sněhu bude dosti .

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.4.2021 14:37  
Opět bezvadné lyžování.Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, sjezd k Panskému domu, poté okolo Pešákovny na Jizerskou silnici přes Borkoviště a před kioskem odbočka k Černé Smědé a na Smědavu.
Silnice na Smědavu dnes ve špatném stavu , hlavně 2.třetina, snad odpoledne vyjede pluh na zítřek.
Dobrá zpráva je , že jsem potkal linkový autobus č.650 jak dopoledne tak i odpoledne na Smědavu pro lyžaře, kteří jej využívali.
Na Smědavě obsazenost cca 60%, teplota -0,5, bezvětří ale silná mlha.Dále byla mlha menší, nepadala, byl suchý vzduch.
Na Promenádní jsem potkal stovku lyžařů, kteří konečně vyrazili.Na bruslení dobré ,ale na klasiku nic moc, stopa od velkého počtu lyžařů byla velmi nepravidelná a široká.Sjezd po Jizerce v pořádku, je dost sněhu.Jizerská silnice má dvě stopy hlubší v prašanu, tak na klasiku to ujde ,ale není to na bruslení.Poslední část k Černé Smědé a na Smědavu asi nejlepší na klasiku, pěkná stopa.
Tak jezděte, je to jako uprostřed zimy.
12:09
12:09

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.4.2021 23:00  
Ahoj, jen tu souběžnou s Promenádní
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 16.4.: Honzo 1949, jak píšeš, že byla upravená stopa na Knížecí, myslíš jen tu část, co vede k Václavíkově studánce, nebo i tu souběžnou trasu s Promenádní, co je v mapě označená jako Cesta pod Černým vrchem? Díky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.4.2021 14:36  
Ze Smědavy dnes parádní lyžování.Díky Mírovi z kiosku z Promenádní nám i na klasiku po obědě udělal stopy na Hraniční, Promenádní až na Mořinu a poté přes Cimrmana na Jezdeckou a Knížecí.
Jak už psal jiný kamarád, tak by se mělo Mirkovi přidat na benzin za bezvadnou úpravu.
Na Smědavě -1, bezvětří, uklizené parkoviště, silnice upluhovaná.
11:58
13:06

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2021 15:40  
Dnes na Smědavě před polednem -2,5, chumelilo jako o Vánocích, i foukalo.
Na Promenádní stopy držely, bylo více lyžařů-potkal jsem jich 15.Zpět od bunkru přes Jezdeckou a Knížecí na Smědavu stopy zmizely pod novým sněhem a byl silný protivítr se sněžením až na Smědavu .
Jinak na čerstvém sněhu to jelo dobře , nelepil a kloualo to slušně.
Na parkovišti na Smědavě jen 5 aut, tak jezděte, je opravdu na horách zima.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.4.2021 19:03  
Dnes parádní 2 hodinový okruh.Ze Smědavy po Kasárenské na Knajpu, horem na Čihadla a Rozmezí ,poté odbočka na Sněžné věžičky (pro mne 2.nejoblíbenější místo po Pytláckých kamenech) a z věžiček panenským sněhem jsem udělal pro lyžaře stopu přes Jesličky(viz foto) na sedlo Holubníku.Přes Bílou smrt na Žďárek, Knajpu a okolo Jizery sjezd na Smědavu.
5cm nadílka prašanu pomohla zahladit smrzlé nerovnosti po neděli všude.
Kasárenská až na Rozmezí vhodná na skate i klasiku, přes Sněžné věžičky příjemná procházka pro pohodáře, sjezd z věžiček do sedla Holubníku opravdu paráda.Ze Žďárku na Čihadla jen pro klasiku,není úprava na skate a poté až na Smědavu pro skate i klasiku.
Pro příznivce hor , kteří když mne potkají a říkají mi, že se jim líbí mé fotky a i pro ostatní přidávám vice dnešních fotek pro potěšení.
Na Smědavě jen 10 aut, teplota -1, i chvílemi ńa cestě sluníčko, prašan jako uprostřed zimy, tak hlavně jezděte .
11:49
11:50
11:50
11:50

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.4.2021 14:13  
Opět bezvadné lyžování ze Smědavy .Na Smědavě teplota -1, bezvětří, občas i sluníčko,parkoviště prázdné jen další 2 auta.Silnice na Smědavu čistá.
Na trati přes Promenádní na Mořinu a Hraniční upraveno od skůtru na bruslení, ostatní trasy od bunkru na Jezdeckou a Knížecí projeté jen od lyžařů.
V této oblasti napadlo jen 5cm sněhu, je suchý, klouže dobře.¨
Jen chybí lyžaři, na trati jsem potkal jen 8 lyžařů.Na parkovišti jsem potkal 2 lyžaře z okresu Ústí, tak všichni vyražte a užijte si bezvadné podmínky
Škoda, že všechno neprojede aspoň skůtr a neudělá stopy na klasiku.
11:30
11:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2021 13:56  
Parádní lyžování.Na Smědavu jsem dorazil v 11hod, byl jsem sám na parkovišti, jen v 13 hod tam dorazil pluh.
Teplota -1,napadl do 11hod jen 1 cm sněhu, tratě po včerejší oblevě zmrzly, stopy na klasiku drží a s malým množstvím sněhu klouzaly bezvadně, takže na klasiku to byla paráda.Horší je to na bruslení, některé úseky jsou rozryté a zmrzlé po včerejšku.Jinak stále chumelí i když ne silně.
Uvidíme kolik sněhu napadne do zítra.Menší nadílka bude přínosem.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2021 15:37  
Super počasí a pefektní lyžování ještě v dubnu.Jel jsem okruh ze Smědavy po silnici na Jizerku, dále na Jelení stráň , Pytlácké kameny-mé nejoblíbenější, Zelený kámen a na Smědavu.
Na Smědavě obsazenost na parkovišti jen 60%, což je škoda, že bylo málo lyžařů.
Stopa po silnici n Jizerku velmi dobrá po páteční úpravě, zbývá cca 20cm sněhu.Výstup na Jelení stráň dobrý, byla rovná stopa od lyžařů.Přes Polední kameny jeli asi 2 lyžaři podle stop od hůlek.Jelo se velmi dobře stopa se neprošlapovala, jelo to přiměřeně až k Zelenému kameni.Poté již stopy na Smědavu od více lyžařů.
Celý okruh cca 2,25 hod-je to paráda v tak pěkném počasí.Hezké výhledy na Krkonoše, Velkou Jizerskou louku,Rybí loučky a jiné.
Pro ty, kteří tam nebyli tak přikládám pár fotek.
Tak jezděte na lyže.
11:46
11:50
11:51
12:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2021 14:17  
Ze Smědavy bez problému, všude zatím dost sněhu.Jen na hřebenu Paličníku zbývá na pár místech jen 5cm sněhu.Snad příští týden něco napadne.Stopy drží bezvadně.
Na Smědavě parkování bez problému , teplota před polednem +3o, spadlo pár kapek, jinak pohoda.
Tak jezděte, vydrží to do května.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2021 15:37  
Perfektní úprava všude, díky OPS.Na Smědavě před polednem okolo nuly, slunečno, trochu vítr.
Stopy na Paličníku i na hřebenu bezvadné, nikde nejsou problémy s nedostatkem sněhu.Určité partie jsou rychlejší a některé po poledni jsou pomalejší.Není firn , na duben perfektní.
Vzhledem k avízované poslední úpravě přijelo aspoň více lyžařů na poslední chvíli.Příští týden aspoň do poloviny by to mělo vydržet i bez úpravy.Poté si to budeme muset sami prošlápnout.Sněhu je dost.
Jen silnice ze Smědavy na Jizerku je dosti shráblá, tak asi časem bude třeba zvolit jinou trasu ze Smědavy např.přes Hraniční ke kiosku a na Promenádní.Tak uvidíme.
12:35
12:35
12:35
12:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2021 15:41  
Dobré podmínky na lyžování. Silnice na Smědavu upluhována, na Smědavě teplota -2,5 o,nebylo větrno, napadlo dalších 5cm sněhu.Sníh nelepil a klouzal podstatně lépe než včera.
Jel jsem jen ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a zpět, protože na trati jsem potkal 10 lyžařů, kteří si dělali stopy v čerstvém prašanu ,sice nepravidelné ale jako na začátku sezony v prosinci.
Odbočky z Promenádní na Paličník a dále na Vlašský hřeben byly zasněžené.
Pokud přijede na víkend více lyžařů, tak aspoň se bude lépe jezdit.Sněhu je dost , tak jezděte kdo můžete.
11:53
11:53
11:53
11:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2021 15:06  
Dnes jsme dorazili na Smědavu před polednem, bylo -3,5 o, chumelilo a vítr zavál stopy pro klasiku.
Měly jsme 2 lyže neupravené s podporou na stoupání , vyzkoušely jsme oboje (Peltonenky lepily a Madshusky drhly na čerstvém suchém sněhu).
Sice bylo pár lyžařů, kteří se snažili, ale potvrdili nám, že i oni měly problém a nejelo jim to.
Je třeba, aby jezdilo více lidí a projeli více tratí ,protože sněhu je dost, když úprava skončila.
Snad zítra to bude lepší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2021 14:39  
Parádní lyžování jako uprostřed zimy.Perfektní uprava díky OPS na trati ze Smědavy na Mořinu. přes Vlašský hřeben a po Jezdecké zpět.
Silnice na Smědavu po sněžení pluhovaná a posypaná. Na Smědavě , na parkovišti jen 3 auta, teplota -4,5 o, bezvětří,Připadlo cca 5-10cm prašanu.
Potkali jsme jen 5 lyžařů, což je škoda, když jsou podmínky tak bezvadné
Tak jezděte , kdo můžete.Příští týden padnou poslední omezení, tak neváhejte.
11:57
12:26
12:36

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.4.2021 14:29  
Bezvadné lyžování, bohužel na pomlázku skoro nikdo nevyrazil, i když OPS k tomu nabádala.
Na Smědavě před polednem obsazenost jen 10%, teplota + 4,5 o, nebyl vítr ( oproti varování rosničky).Stopy po ůpravě dobré, díky OPS.
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a zpět přes Jezdeckou a Knížecí jsme potkali jen 10 lyžařů, což bylo škoda, když podmínky byly dobré.
Do 14 hod , když jsem odjížděl nepršelo,ale později jak Klára přepovídala, tak začalo pršet.
Zítra by se mělo ochladit a stopy přimrznou.Tak jezděte.
13:05
13:06

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2021 14:46  
Super počasí, bezvadné tratě na duben a opravdu vyrazilo asi nejvíc lyžařů za poslední 3 měsíce.Na Smědavě ranní ptáčata obsadila parkviště a většina odjela před polednem, takže my spáčí co jsme přijeli před polednem jsme neměli problém zaparkovat a uvolnili jsme odpoledne místa pro odpolední směnu.Teplota příjemná +1 o, stopy stále drží, sněhu je dost jen na hřebenu Paličníku ve stopě kouká asfalt, ale ve středu je souvislá vrstva sněhu.
Tak jezděte nadále.
12:21
12:21
12:29
13:11

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2021 14:39  
Parádní lyžování, na Smědavě v poledne parkoviště obsazeno z 20%, teplota -1o, typické aprílové počasí.
Chvilku slunce, chvilku sněhová přeháňka-viz foto.
Sníh suchý, stopy po raní úpravě dobré.Na Promenádní dobrý skluz na klasiku, po Knížecí tupější skluz po větší sněhové přeháňce.
Málo lyžařů, což je škoda když jsou podmínky tak dobré a na jiné sporty to zatím moc nevypadá.
Tak jezděte.
13:05
13:06
13:31

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2021 15:05  
Po poledni ze Smědavy na Mořinu po Promenádní a přes bunkr a Knížecí zpět.
Na Smědavě trochu mrholilo, teplota +1, ale od kiosku již sucho, od bukru prosvítalo slunce.
Na Smědavě málo aut a na trase jen pár lyžařů, což byla škoda.
Stopy sice mělké, ale jely velmi dobře, parádní lyžování.Sněhu je dost na Promenádní cca 70cm na Knížecí od 20 do 50cm, takže hlavně jezděte a neseďte doma.Veselé Velikonoce a do stopy!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2021 16:22  
Dnes opět parádní počasí, ale málo lyžařů, což je škoda.
V noci mrzlo, ráno OPS upravila vzorně tratě, tak to byla paráda.My vyrážíme před obědem , ale na Paličník byl stále skoro netknutý manžestr.
Na hřebenu na Paličník ubývá sníh, ale mělo by to vydržet do neděle bez přenášení.Jedná se o malý úsek cca 30m, jinak není nikde problém.
Dám pár jiných pohledů z Paličníku, pro ty, kteří nemohli vyjet.Dost lyžařů mi říkají že se jim mé fotky líbí, tak je dávám všem pro potěšení.Pěkné výhledy na Frýdlantsko a na Krkonoše.
12:37
12:49
13:05
13:05

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2021 16:12  
Na Smědavu by měl jezdit bus jen o víkendu, jen o Vánocích, jarních prázdninách a v létě o prázdninách každý den, ale ověř si to.

Ohledně chaty na Smědavě, vím, že jídlo je předražené a sám nejsem zastáncem přestavby chaty.

(Odpověď na dotaz uživatele E z 31.3.: Dobry den, nevite jak to je s busem na Smedavu? Je zrusen, nebo se jen nezobrazuje? V so..)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.3.2021 20:30  
Stopy drží zatím bezvadně po pondělní úpravě i když v poledne na Smědavě bylo 13o, a slunce pálilo.Už se v tom vedru hůř lyžuje , ale musíme to vedro vydržet než se o víkendu ochladí.
Sněhu je zatím dost na straně od Smědavy jak na Paličník, tak i sinice na Jizerku a Promenádní všechny trasy mají zatím zásobu sněhu.Jen na Jizerce je méně sněhu, jako obvykle.Nikde není třeba lyže přenášet.
Na parkovišti na Smědavě obsazenost jen na 50%.
Dostal jsem informaci, že demolice bude až v 2.pol dubna, stavba potrvá cca 2 roky,ale budou vařit i během stavby v suterénu, kam přestěhovali kuchyň.
Pro ty , kteří dnes nevyrazili , tak pro potěšení dávám pár fotek.
Jezděte na lyže a užívejte si slunce.
12:17
12:19
12:22
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.3.2021 14:53  
Díky OPS za perfektní úpravu po víkendu.Na trati ze Smědavy jsou i 3 stopy, tak je z čeho na klasiku vybírat.
Dnes na Smědavě 8o, ale naměřili 80cm sněhu, takže do května bude na čem jezdit.Když jedete po trati a podíváte se na vrstvu sněhu u přítoků potoků, tak je vidět silná vrstva sněhu.Sníh drží a není firn.
Hlavně jezděte kdo můžete.Na celé trati jsem dnes potkal jen 7 lyžařů.
12:35
12:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.3.2021 15:08  
Dnes bylo bezva počasí, teplota 3o, oblačno, i sluníčko.
Stopy v dobrém stavu, jelo to dobře.Na neděli málo lyžařů, což byla škoda.
Po poledni parkoviště na Smědavě poloprázdné.
Jak cesta na Paličník , tak i na Mořinu velmi dobré.Příští týden má být tepleji, tak uvidíme , ale doufám , že to vydrží do května.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.3.2021 21:06  
Vyrazil jsem po 18hod ze Smědavy na osmičku na Paličník.Teplota těsně pod nulou, asi 3cm nového sněhu, jelo to pomalu, ale bude to dobrý základ na zítřek.
Měsíc svítil na stopy viz foto.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2021 14:42  
Jak jsem psal včera, tak rosnička Alena Z. předpověděla super počasí, tak i tak bylo.
Teplota asi 9o , ale stopy držely, jarní lyžování , opalovačka, relax, co více si můžeme přát.
Jel jsem klasicky na veselý Paličník, který vždy potěší.
Parkoviště na Smědavě zaplněno z 75%, silnice bez problému.
Připojuji pár fotek pro potěšení, kteří museli být dnes v práci .
12:00
12:10
12:11
12:11

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2021 14:58  
Dnes to opravdu nemělo chybu.Po včerejších problémech na silnici na Smědavu se zaprášilo, silnici se podařilo uklidit.Počasí parádní , slunečno, teplota až 10o, ale stopy sice pomalejší, ale netály a bylo to super.
Parkoviště na Smědavě zaplněné asi z poloviny, nápor se dá očekávat v sobotu.
Jel jsem po silnici ze Smědavy na Jizerku, od bunkru a nahoru ( prošláplé od lyžařů) a po Knížecí zpět na Smědavu.I přes poledne jen pár lyžařů, což je škoda.
Tak pokud můžete, tak raději vyražte zítra má být azuro, tak nezaváhejte.
12:36
12:43
13:02
13:36

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2021 16:13  
Parkoviště na Smědave dnes zaplněno asi na 50%.Stopy směr Mořna jak Promenádní tak uzpět Knížecí bezvadně upravené, jen jedna stopa na klasiku ostatní část na bruslení, tak nikdo stopy neničil.
Teplota asi +2, ale jelo to sice pomaleji, ale jinak paráda.Chvílemi i sluníčko.
Jen problém vyjet po silnici z Bílého Potoka, vysoká břečka na silnici od projíždějících aut.
Při zpáteční cestě jsem potkal v Hejnicích pluh, tak snad to do zítřka upraví.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2021 14:36  
Parkoviště na Smědavě vzorně uklizeno, dnes prázdné, přijelo 5aut.Tratě super upravené, teplota okolo nuly, bezvadně jsme si zalyžovali.
Jen na trati Smědava-Mořina a zpět po Knížecí za celou cestu jsme potkali jen 6 lyžařů, což je škoda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2021 22:39  
Na Jizerce jsme při bezvadném počasí a super lyžování oslavili jak 70.narozeniny manželky tak i ujetých 1500km letos na Jizerkách .

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2021 22:33  
Super počasí na horách a lyžování bylo bezva, oslavili jsme jak 70.narozeniny manželky tak i ujetých 1500km letos na Jizerkách. Snad nám počasí letos dovolí překročit 2000km.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2021 15:22  
Dnes po delší době opět super počasí a bezvadně upravené stopy.Vzhledem k uvolnění, tak vyrazilo do stopy podstatně více lyžařů, tak to bylo na horách veseleji.
Jel jsem po silnici ze Smědavy na Jizerku a Mořinu a vzhledem , že stále svítilo slunce, tak jsem se vrátil po stejné trase a užíval si to.
Na Smědavě mi řekli, že k demolici přistoupí až po Velikonocích,tak by parkoviště nemělo být ohroženo.
Doufám, že budeme lyžovat letos až do května.
Pár fotek pro ty, kteří nemohli přijet.
12:01
12:06
12:11
12:11

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2021 14:12  
Na parkovišti na Smědavě lze parkovat, ale vzhledem k chystané demolici chaty bylo uklizeno jen z malé části asi pro 15aut.Dnes v poledne bylo skoro prázdné.
V týdnu by neměl být žádný problém, protože tam jezdí je cca 5aut mimo mně.
Není jasné až začne demolice, jak to bude s parkováním.
Dnes na trati i když je neděle jsem potkal 8 lyžařů.
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 20.3.: Rozumím tomu správně, že na parkovišti na Smědavě nejde parkovat (viz příspěvek Honzy 1949 z 20.3.?) Díky!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.3.2021 14:42  
Bezvadně upravené trasy, v poledne se vracela rolba z osmičky z Paličníku a jela na Jizerku.Po včerejším sněžení OPS vše upravila, tak díky.
Teplota jen -8 o a chvílemi sluníčko, které již hezky hřeje.
Na Smědavě se chystají na demolici chaty, tak parkoviště již nebylo uklizeno,
Pár fotek pro potěšení.
11:59
11:59
12:35
12:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2021 14:58  
Aprílové počasí, chvíli sluníčko a poté zase chumelenice.Teplota -3o.
Z Mořiny odbočka u bunkru na Jezdeckou není upravena asi kvůli teřívkům, ale další odbočka okolo Cimrmana dnes projetá a pokračuje úprava po Knížecí a Hraniční.Promenádní od Smědavy dnes nebyla upravena.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.3.2021 15:28  
Počasí dnes na rozdíl od včerejška perfektní, teplota okolo nuly, bezvětří a přes poledne i slunce.
Na dnešek přibyla úprava na Paličník ze Smědavy, od Černé Smědé nebyla upravena jen pravá část osmičky, ale jen levá část a poté z Předělu kolečko na Paličník.
Děkujeme OPS za úpravu.
Některé další stopy po včerejší chumelenici trochu zasněžené, ale dobré.
Mnozí lyžaři mně děkují za fotky,, když mně potkají, tak pro potěšení přikládám pár dnešních fotek
11:57
12:05
12:28
12:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2021 16:03  
Díky OPS za úpravu.Po včerejší cca 30cm nadílce sněhu pokud trasy nebyly upraveny, tak to bylo jen prošlapávání v hlubokém sněhu.
Jel jsem po upravených stopách ze Smědavy po Promenádní ale nedojel jsem k bunkru,abych se mohl napojit na Knížecí, protože tato spojka nebyla protažena.Odbočil jsem po spojce okolo pomníku Járy Cimrmana a zpět po Knížecí na Smědavu.
Dále je upraveno v okolí včetně Jizerské, Soušské silnice a Darrské.
Celé dopoledne drobně sněžilo, teplota -2 o .
Zvolili jsme nesprávné lyže Peltonenky bez úpravy a hodně se nám čerstvý sníh lepil na skluznici.
Zítra vezmeme jiné lyže.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2021 13:47  
Osmička na Paličník opět upravena, tak super lyžování.Teplota + 1o, ale padaly drobné suché vločky, zítra má přimrznout.
Díky OPS
11:25
11:25

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2021 13:54  
Po včerejším dešti perfektně upravené trasy Promenádní-Jezdecká-Knížecí.Teplota okolo nuly, občas i sluníčko , vítr jen sporadicky.
Díky OPS.
Na trati málo lyžařů což je škoda k výborným podmínkám.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2021 18:52  
Pokud byl dotaz opouštění katastru obce, tak stačí se podívat do katastru a zjisíte, že pokud byste chtěli projet Jizerskou 50 a něco k tomu, tak byste museli aspoň 14x porušit nařízení bez ohledu z které jste obce v Jizerkách, protože 14 katastrů obcí zasahují do Jizerek.
Obyvatelé např.Bedřichova by mohli zajet jen na Hřebínek a ne dále, obyvatelé Hejnic by mohli zaparkovat pouze na pravé straně parkoviště na Smědavě a nesměli by jet nalevo směr Jizerka a obyvatelé Bílého Potoka by museli parkovat na Smědavě jen vlevo od silnice a nesměli by jet směr Knajpa.Z Písčin k Nebeskému žebříku už jste v katastru Lázně Libverda a na Smrku v katastru Nové Město .Obyvatelé Raspenavy by mohli jezdit jen Bílá kuchně-Poledník atd.
Zatím nikdo nedal cedule na Jizerkách s ohraničením katastrů obcí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2021 18:24  
Dnes bylo na horách podstatně více lyžařů než včera.Včera jsem potkal na 15km jednoho lyžaře a dnes sedm lyžařů.
Mořina-Promenádní -Smědava projeta od skůtru, ale nebyly udělány stopy pro klasiku, od včerejška napadlo asi 5cm mokrého sněhu, ale drobně chumelilo , ale nepršelo a nefoukal vítr.Teplota okolo nuly.
Ostatní okolní tratě neupravené , tak uvidíme co zítra
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2021 15:04  
Počasí nám dnes nepřálo, jak jsme předpokládali po perfektním včerejšku.Stopy neupravené, zasněžené, po ránu sněžilo a okolo oběda trochu i pršelo, teplota okolo nuly.Vítr byl slabý na rozdíl od silného větru na Frýdlantsku.Na trati Mořina-Promenádní -Smědava jsem potkal jen jednoho lyžaře.
Uvidíme co dá zítřek.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.3.2021 14:41  
Před polednem stopy po Promenádní stále ostré a vymrzlé po nočním mrazu, ale přes Jizerku a po silnici na Smědavu po obědě již stopy měkčí ale stále dobré na klasiku.Teplota již okolo nuly a azuro ,asi nejlepší den v tomto týdnu.
Předpověď není dobrá, tak uvidíme co zítra.
Pro potěšení dám opět pár fotek.
12:16
12:32
12:37
12:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.3.2021 14:49  
Promenádní super stopa, na Paličník nebyla od neděle úprava, jen projeté od lyžařů, takže je to pomalejší.Slunečno teplota pod nulou.
Hezké výhledy na Krkonoše z cesty na Paličník.
12:31
12:31
12:31

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.3.2021 15:12  
Jak Promenádní, tak i Jezdecká a Knížecí byly nově upraveny, teplota -3o, slunečno, občas mráčky.
Díky OPS za úpravu.
12:47
13:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.3.2021 19:21  
Odpoledne se vyjasnilo, tak jsem vyrazil na Paličník.Stopy perfektní , přimrzlé a jelo to samo.
Pro potěšení ostatních lyžařů přikládám pár fotek
Hezký západ slunce nad horami viz poslední foto potěší.
Díky OPS za úpravu .Je vidět velký úbytek sněhu po stranách cest vzhledem k teplému počasí z minulého týdne, ale na cestách je zatím dosti sněhu.
Snad nám sníh ještě vydrží na další lyžování.
16:31
16:41
16:51
16:53

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2021 16:18  
Ještě foto policejní armády, která jezdí přes Jizerské hory, zda nenajde aspoň jednoho lyžaře, který by v dešti vyrazil do stopy. Doufám, že nikoho nechytili a dospěli k názoru, že všichni dodržujeme vladní nařízení a sedíme doma na zadku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2021 16:00  
Policie si aspoň pro konrolu vybrala nejhorší den, kdy skoro nikdo nevyrazil na hory vzhledem k předpovědi, že má po obědě začít pršet.Na trati jsem potkal jen 5 lyžařů, kteří měli informaci, že armáda policie se řítí směr Knajpa a máme si dát pozor.Naštěstí jsem je nepotkal.
Je to nepochopitelné , když policie takto plýtvá našemi penězi místo aby dělala něco užitečného.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.2.2021 22:48  
Bezvadně upravené trasy, super počasí, tak se asi nikomu nechtělo odjet z hor, když nevíme zda se tam ještě letos vrátíme.
Díky OPS za úpravu stop v letošní sezoně.
12:11
12:20
12:23
12:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2021 15:07  
Dnes byla předpověď od Aladina i Kláry, že má po 13hod začít pršet, což nastalo.
Dopoledne byla dobrá stopa a jel jsem 2hod trasu ze Smědavy po Kasárenské na Žďárek a Krásnou Máří a zpět.
Krásná Maří nebyla tak krásná jako minule, bylo již oblačno od Frýdlantska.Kousek od Máří jsem potkal žraloka viz foto , který je stále na stejném místě.
Od zítřka by mělo být lepší počasí a ochladí se.
12:00
12:00
12:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.2.2021 15:35  
Dnes 2 hod okruh ze Smědavy po Kasárenské na Knajpu, poté na Mariánské -po cestě dvě zastaveníčka křížky viz foto, na Protrženku a po Pašerácké zpět na Smědavu.
Bylo teplo asi 10 o, ale stopy z Knajpy na Protrženou a přes Pašeráckou výtečné, pevné, nebyly ovlivněny táním.Super lyžování a počasí.
13:20
13:25
13:40
13:40

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2021 20:50  
Trať Smědava-Knajpa-Žďárek-sedlo Holubníku-Sněžné věžičky-Rozmezí-Knajpa-Smědava.
Teploty vysoké přes 5 o , slunečno , malý opar.
Na Žďárek dobrá stopa,ale ze Žďárku na Sněžné věžičky a Rozmezí rozbité stopy , měkký sníh a je to jen procházka při hezkém počasí.Z Rozmezí opět perfektní stopy.
Okruh je na cca 2 hodiny a za hezkého počasí je to pěkná procházka.
Pár fotek pri ilustraci.
12:38
12:38
12:49
12:50

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.2.2021 17:48  
Na straně na Frýdlantsko super azuro celý den na rozdíl od Souše a Liberecka, kde byly mlhy.Stopy na Paličník a Tišinu do oběda zmrzlé, odpoledne kde bylo slunce, tak tály.Jinak super lyžování.
Uvidíme jak to bude v příštích dnech, když má být teplo, snad to vydrží.Byly roky, kdy jsme jezdili do května.
Pár fotek pohledy na Krkonoše a z Paličníku, který vždy potěší.
12:14
12:24
12:24
12:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2021 19:31  
Ze Smědavy na Předěl a Písčiny a zpět je skoro rovinka nebo ze Smědavy po Kasárenské na Knajpu a dále na Žďárek a zpět-vhodné pro začátníky.
Honza
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 20.2.: Ahoj, poradil by někdo prosím rovinatý okruh cca 15 km? Něco ve stylu Jizerka Mořina-Promenádní-Smědava-Pod Černým vrchem-Jizerka Mořina. Rád bych opět vyvezl přítelkyni-začátečnici, ale ideálně jinam, než jsme byli minule. Nástup může být kdekoli, kde je parkoviště. Moc díky!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2021 15:03  
Pro lyžaře, kteří nechtějí jen hltat km a projet se na lyžích jen turisticky ze Smědavy, tak doporučuji dnešní trasu a to Smědava po Jizerské silnici na Jizerku, odbočit na Jelení stráň, Pytlácké kameny a přes Zelený kámen zpět na Smědavu.Cesta z Jizerky je ujeta od skůtru a poté přes vrcholy jen stopa od lyžařů, ale vzhledem k oblevě je to sjízdné i pro méně zdatné lyžaře.Výhledy a pohledy stojí za to.
Přikládám páe fotek.Celý okruh zabere méně než 2 hodiny.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.2.2021 14:50  
Po včerejším vydatném dešti byly stopy dobře upravené na trati ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a přes Jizerku zpět po Knížecí.
Teplota sice + 4, ale stopy ještě drží a klouže to na klasiku.Sned toto jarní počasí ještě vydrží, hlavně aby nepršelo.Oprati pondělí , kdy bylo -20 je to velký rozdíl.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2021 16:20  
Po velmi studené noci , slunečno a teplota přes poledne vystoupala k -5.Perfektně upravené stopy díky OPS.
Dnes jsem zajel i na Sněžné věžičky, které mne vždy potěší.Heké výhledy na Krkonoše a Jizeru .
Přikládám pár fotek pro potěšení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.2.2021 17:52  
Dnes nejlepší počasí po 14 dnech, azuro , nefoukalo a teplota byla příjemná okolo -7o.
Hory prázdné jen pár lyžařů asi se ostatní zalekli omezení, i když např. přístupová silnice na Smědavu byla uzavřena dle dopravních značek jen do 9hod.Parkoviště zaplněné jen z 30%, jako by nebyl víkend.
Stopy díky OPS i mimo trať závodu upravené a perfektní.
Jel jsem ze Smědavy po silnici k Pešákovně na Mořinu, k bunkru a po Knížecí zpět a potkal jsem jen pár lyžařů.Hezké pohledy na Krkonoše vždy potěší.
Pro ty, kteří nevyjeli ,přikládám pár fotek z trasy .Bohužel takových super dnů je jen letos málo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2021 14:23  
Dnes bylo tepleji jen -8 o ale kupodivu velmi málo lyžařů na sobotu na trati Smědava-Promenádní Mořina a zpět po Knížecí.Stopy bezvadné a začínalo se vyjasňovat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2021 14:53  
Dnes bylo jen -11 o a chumelilo a chvílemi se snažilo slunce se ukázat.
Ze Smědavy na Písčiny, stopy dobré jen asi 3cm poprašek nového sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2021 14:17  
Silnice z Bílého Potoka na Smědavu pluhovaná , na Smědavě volné parkoviště.
Dnes stopy upravené, jen trochu zafoukané , trochu sněžilo, ale nebylo větrno, teplota -12o.
Hezké svezení ze Smědavy na Písčiny a poté ke kiosku a na Smědavu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2021 21:53  
Dnes opět trasa ze Smědavy po Promenádní k bunkru a po Knížecí zpět.
Díky OPS jelo to samo,
Víc lyžařů než jsem čekal vzhledem k mrazivému počasí, ale méně než obvykle v neděli.
Na Promenádní to nefoukalo, tak to bylo fajn.
Uvidíme co zítra.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2021 22:30  
Teplota pod nulou na trati Smědava-Promenádní -Mořina -Jizerka a zpět přes Knížecí.
Stopy bezvadné, trochu přimrzlé a jelo to samo.Méně lyžařů i když byla sobota.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.1.2021 22:39  
Po dlouhé době neskutečné super počasí a méně lyžařů než jsme očekávali.Bezvadně upravené stopy ze Smědavy na Paličník a na slunci bylo cítit opravdu teplo i když ve stínu bylo velmi chladno.Snad počasí i zítra vydrží.
Přikládám pár fotek z Paličníku pro potěšení z vydařené neděle oproti sobotě, kdy na stejném místě byla londýnská mlha.
Po dlouhé době i překrásná viditelnost na Krkonoše.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2021 17:38  
Bezvadné stopy ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí.Teplota -4, přestalo chumelit a bylo i sluníčko po 12hod.
Parkoviště na Smědavě obsazenost jen na 10%.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2021 16:33  
Počkali jsme si až přestane pršet do 12 hod a dočkali jsme se pěkného svezení ze Smědavy na Žďárek po Kasárenské.Stopy byly mírně zasněžené , pod nulou a jelo to vcelku dobře.
Jak se říká:Kdo si počká ten se dočká.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2021 15:04  
Při pátku přibylo podstatně více lyžařů a všichni si mohli užít výborné tratě, díky OPS.Na rozdíl od Raspenavy , kde bylo již 10o na Smědavě bylo 2o , ale stopy byly výborné.
Pohledy jak z Paličníku, tak i z Nebeského žebříku na Krkonoše byly úžasné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.1.2021 20:35  
Perfektní svezení, upravená trať ze Smědavy po silnici na Jizerku,Mořinu, bunkr a po Knížecí zpět.Jelo to samo.Díky OPS.
Chvílemi byly mraky a střídaly se se sluncem.Teploty těsně pod nulou a stopy nebyly přemrzlé jako na Paličníku.
Přikládám mimo mých fotek i fotku z kamery z Jizerky, je tam vidět hezký západ slunce
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.1.2021 18:17  
Paráda a zase paráda.Perfektní stopy , azuro od Smědavy na Paličník, v Bílém Potoce ještě +6 o, ale na Paličníku pod nulou, stopy tvrdé a jelo to samo.V příštích dnech má být hezky.
Přikládám více fotek pro potěšení, kteří se na hory nedostali.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2021 14:51  
Ze Smědavy po Promeádní na Mořinu a zpět po Knížecí, stopy trochu zaváté od nepřetržitého sněžení, jinak bezva ježdění.Dík OPS za ůpravu.
Pouze špatná přístupová silnice z Bílého Potoka na Smědavu, na silnici cca 25cm nového sněhu a pluh přijel až po 13hod.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2021 20:27  
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a po Knížecí zpět, paráda.Stopy upravené i když trochu zasněžené.
12:19
12:19

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2021 15:25  
Na Smědavě -5 a silný vítr a sněžení.Včerejší stopy zmizely.
Jeli jsme po Promenádní na Mořinu a naštěstí v polovině trasy jsme potkali rolbu s Jizerky, která dělala perfektní stopy , tak jsme to na Mořině otočili a zpět po stejné trasy jsme si užívali úpravu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2021 19:24  
Dnes kdo vyrazil na Paličník , tak si liboval.Po ránu dnes chladněji -10, ale od Předělu již slunce a azuro.Paličník byl opravdu veselý ale skoro bez lyžařů.Tratě perfektně upravené na Paličník ještě v poledne mažestr, jak je vidět i na fotkách.
Jen pro pěšáky, by mělo být více značek, aby nechodili do stop.
Připojím více fotek s pohledy na Frýdlatsko pro potěšení hlavně pro lyžaře, kteří nejsou ještě v důchodu a musí být v práci.
12:23
12:25
12:36
12:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2021 19:25  
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí perfektně upravené stopy na klasiku, bezvadné svezení, nemělo to chybu.Ještě kdyby bylo slunečno.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2021 19:19  
Souhlasím , že sněhu je dost ,aby bylo možno udělat aspoň jednu stopu skůtrem na klasiku, není dobré jezdit na kraji silnice blízko příkopu v provizorní stopě.
Pozor na sjezd z Vlašského hřebene k bunkru.Na dvou místech jsou příkopy s málo sněhem a jsou označené smrkovými větvemi.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.1.2021 14:33  
Od včerejška připadlo pár mm sněhu a je to vidět na trati Smědava-Mořina a přes Vlaššský hřeben po Knížecí zpět.
I je pár sněhuláků na Vlašském hřebeni pro potěšení.
Hlavně ať padá.
12:44
12:44
12:44

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.1.2021 15:03  
Smědava po Promenádní k bunkru ,přes Vlaššský hřeben po Knížecí zpět na Smědavu.
Tratě upravené na hladko, na klasiku to moc není, nebyli lyžaři, na parkovišti na Smědavě jen 10aut.
Promenádní dobrá, nic nekouká, přes Vlašsský hřeben jen 2kameny při stoupání, Knížecí je horší ve středu po úpravě jsou na mnoha místech kamení , pro bruslení je třeba dávat pozor asi 1/3 trasy od Jezdecké, poté již bez problému..
13:00
13:00

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.1.2021 21:40  
Dnes bylo na horách málo lidí, byla škoda, že více lidí neprošláplo hluboký sníh.Nadílka 10-15 cm nás potěšila a zpráva o chystané úpravě je povzbuzující na zítřejší lyžování.Předpověď na další dny je též pozitivní i když chceme být všichni negativní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2020 15:10  
Krásná Máří byla opravdu dnes krásná.Bezvadné výhledy z Máří na Frýdlantsko.
Nemělo to chybu.
Ze Smědavy po Kasárenské na Krásnou Máří a zpět.I na klasiku bez problému celou trasu, nejsou kameny, jen občas jehličí a šišky u Máří.
Oproti včerejšku bylo velmi málo lyžařů a podmínky byly bezvadné a okolo poledne se vyjasnilo a bylo i azuro.
Přeji všem Šťastný Nový rok a hodně kilometrů na běžkách ve zdraví.
12:12
12:13
12:13
12:14

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.12.2020 20:55  
Dnes se opravdu počasí vydařilo, po nočním velkém mrazu bylo lehce pod nulou a na sluníčku teplo.
Ze Smědavy po Kasárenské přes Knajpu na Žďárek a Bílou smrt a zpět na Čihadla a odbočka na Rozmezí a zpět po Kasárenské.
Kasárenská okolo poledne trochu ucpaná od přílivu lyžařů, ale podmínky velmi slušné , je cítit každý mm nového sněhu, na ostatní trase už méně lyžařů a podmínky i na klasiku dobré.
Bílá smrt je dosti zarostlá, tak je třeba dávat pozor, abyste ji našli.
12:07
12:07
12:51
12:56

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2020 20:22  
Ze Smědavy na Promenádní , to šlo, první část Promenádní směr Mořina, taky dobrá, ale druhá polovina již horší koukala tráva, ale když jsem zabočil přes Vlašský hřeben , tak opět dobré, stejně dobrý i sjezd po Jezdecké na Knížecí a po Knížecí na Smědavu ve středu to šlo.
Na rozdíl od neděle bylo bezvětří.
Potkal jsem na trase jen 10 lyžařů.
Pokud něco napadne , tak to bude super.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.12.2020 14:54  
Na Smědavě hodně foukalo ale bylo slunečno.Knížecí byla skoro celá za větrem, tak to bylo příjemné.
Snad napadne něco, vítr odfoukává i to málo.Jinak v pohodě .
12:22
12:22
12:22
12:39

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2020 15:16  
Ze Smědavy po Kasárenské na Knajpu a Rozmezí a zpět v pohodě sice na pár cm sněhu, hůlky brnkají o asfalt, ale jde jet a nejsou třeba kameňačky.Po 2 týdnech zpět na lyžích.
12:35
13:02
13:26
13:38

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2020 20:41  
Dnes už na Smědavě a v okolí je to skoro bez sněhu, tak nám skončila na chvilku idylka.Celý týden to bylo bezvadné.
Doufáme, že se to brzo obrátí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.12.2020 15:02  
Smědava-Promenádní -Mořina a zpět po Knížecí, část po Promenádní již jako na jaře,ale zpět po Knížecí podstatně lepší i na klasiku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2020 14:41  
Dnes jsme jeli ze Smědavy poi Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí.Napadlo pár cm sněhu , zafoukal vítr sněhem koleje od aut, tak se jelo oproti včerejšku báječně.Bylo -5 oC a trochu to foukalo.
Dostal jsem info, že Lesy povolili úpravu Promenádní, pod.4rným vrchem a Kasárenskou, tak to by pomohlo.
Jezděte lyžaři
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2020 21:10  
Dostal jsem informaci, že vyježděné koleje neudělali lesáci, ale myslivci, kteří nesplnili svůj plán odstřelu a proto jezdí křížem krážem a budou to dělat až do Vánoc, pokud nenapadne tolik sněhu, že se tam nedostanou, což asi nebude.
Přesto by měla OPS udělat aspoň stopu skůtrem ve středu cesty,aby se dalo plynule jet, pokud je málo lyžařů.
Ježdění ve stopě po autech není zábavné a je to i nebezpečné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2020 15:15  
ještě jsem zapomněl , že už je možno se opalovat
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2020 15:08  
Začali jsme lyžařskou sezonu za super pěkného počasí jak je vidět na fotkách.Ze Smědavy na Paličník, Písčiny a Nebeský žebřík-všude je dost sněhu na klasiku, ale všechny cesty jsou projety od mechanizace.Dá se jezdit ve stopě od aut ale bylo by třeba, kdyby skůtr mohl projet středy, kde je dosti sněhu a udělat stopy.To by stačilo na další dobu než napadne více sněhu pro rolbu.
Hlavně jezděte a užívejte si volnost pohybu v dnešní době.
12:04
12:17
12:19
12:21

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2020 15:06  
Včera i dnes klasické jarní lyžování, na Promenádní 2 místa po 30m, kde se musí přenést lyže, od bunkru po Jezdecké i na Knížecí též po 2 místech na přeneseí lyží.Jinak povrch celkem tvrdý i když sníh ubývá každým dnem.Lyžaři udržují víc než předepsaný rozestup na tratích.Včera jsem potkal 4 lyžaře, dnes jen 2 lyžaře na 15km.
12:29
13:15

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2020 15:20  
Včera 7.4. jsme šli chviku s pejsky na procházku ze Smědavy, neboří se to a vzhledem k počtu lyžařů je to na výlety bez problému.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 8.4.: Ahoj,
myslíte,že by bylo možné zítra vyjet?
Podle posledních zpráv,co tu čtu,by to pro nadšence ještě mohlo být v pohodě a se sněhem.
Moc děkuji předem za poskytnuté informace..
Mějte se všichni fajn!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2020 15:14  
Sněhové přeháňky, tak i upravené hlavní stopy mají vrstvu čerstvého sněhu.Jinak Smědava-Promenádní-Mořina a zpět po Knížecí jak na klasiku , tak na skate bez problému.Mezi přeháňkami i sluníčko.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2020 15:05  
Dnes ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, Panský dům,bunkr a po Knížecí zpět, po včerejším 24 hod dešti celkem dobré, stopa na klasiku někde měkčí někde zledovatělá, mělká, málo pravidelná,Na skate bez problému.Dokonce i sluníčko.Je třeba to upravit.
12:12
13:05
13:05
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2020 14:56  
Co OPS slíbila, tak splnila.Pěkně upravené tratě ze Smědavy na Předěl, Písčiny,Tišinu a zpět přes Paličník.Uvidíme co zítra, má začít pršet, dnes nad nulou ale jelo to super samo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2020 15:07  
Silné sněžení mezi 11-14 hod, stopy zaváté, pomalý skluz. na trati Ze Smědavy jak na Mořinu , tak i na Čihadla velmi pomalé.Snad to ustane a budou nové stopy,
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.2.2020 14:31  
Dnes ze Smědavy po Promenádní na Mořinu ,Panský dům, bunkr a po Knížecí zpět nemělo chybu, stopy perfektní, 3 oC, nebyly žádné přeháňky, a chyběli lyžaři.Asi se nechali odradit předpovědí počasí.Nelze ji brát vážně.Jezděte dokud to jde.Na Jizerce je vidět úbytek sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.2.2020 15:02  
Ze Smědavy po silnici na Pešákovnu a Mořinu na Jizerku a zpět přes Jezdeckou a Knížecí nemělo chybu, stopy upravené , do 13.30 i sluníčko viz fotky, jako na jaře .Na Jizerce + 5,5oC, na trase skoro bezvětří i když meterologové varovali oproti Frýdlandsku, kde je silný vítr neustále od včerejška.Asi se lyžaři zalekli, protože parkoviště na Smědavě jen z poloviny obsazené oproti sobotě.Na trase málo lyžařů, což byla škoda.Uvidíme co zítra.
12:11
12:22
12:31
12:45
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2020 14:39  
Dnes ze Smědavy na Knajpu, Mariánské , .Protrženou a po Pašerácké zpět. Stopy byly super upravené, ale bylo cítit teplotu nad nulou, po obědě již stopy a povrch měkly.Uvidíme co bude zítra a v pondělí , když se oteplí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.2.2020 15:02  
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a po Knížecí zpět, po Kasárenské na Krásnou Máří vše v pohodě na klasiku i skate, jen byla teplots nad nulou a padal sníh s deštěm.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.2.2020 14:34  
Ze Smědavy po 12hod po Promenádní na Mořinu a zpět po Jezdecké a Knížecí- super upravené od rolby,málo lyžařů, skoro to nefoukalo i když meteorologové varovali.Napadlo asi 20cm nového sněhu.
Jen škoda, že info o úpravě přichází pozdě a lyžaři proto nevyrážejí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.2.2020 0:01  
Nebyl jsem na závodě, tak jsem využil pěkné stopy ze Smědavy na Paličník a Tišinu.Připojuji fotky.
Zítra vzhledem k počasí budeme asi muset jeden den vynechat.
12:23
12:24
12:25
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2020 15:10  
Dnes nejlepší den na lyžování i slunění, trasy ze Smědavy na Paličník přes Písčiny i na Předěl upravené, stopa na Tišinu slušná, kdo nebyl tak může jen litovat.Díky OPS za úpravu.Potkal jsem i následovníka viz foto.
12:25
12:26
12:26
12:55

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2020 14:36  
Trasa Smědava-Tišina - přes Paličník zpět nebyla po včerejším sněžení upravena, což je škoda, když je sněhu dost.
12:57
12:58
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2020 15:30  
Dnes byla poprvé v této sezoně upravena trať ze Smědavy-Předěl-Písčiny-Nebeský řebřík a přes Paličník zpět.Stopa na klasiku super, na bruslení to moc nejde, po první úpravě je střed měkký.
Po další úpravě rolbou to bude fajn.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2020 14:41  
Smědava -Mořina mezi 12-14h po Promenádní bezva stopa viz foto, ale Jezdecká, Knížecí nebyly upraveny strojově i když nyní jsou značeny jako upraveny.Snad zítra to bude lepší.
12:41
12:42
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2020 14:56  
Stopy nejsou upraveny na trase Smědava-Mořina.Napadlo mezi 6-8 cm sněhu, někde i méně.
Od Smědavy k Promenádní se píchá do asfaltu stejně i po silnici od Kasárenské na Smědavu, Promenádní pojetá od mnoha turistů, stopy velmi špatné, nepravidelné.Knížecí mnohem lepší, jen jedna pravidelná stopa pro klasiku asi 5cm sněhu.
Snad napadne aspoň 5cm sněhu a bude to bezva a snad skůtr projede stopy.Silnice na Smědavu z Bílého potoka vzorně uplužena.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2020 14:11  
Trasa Smědava -Promenádní na Mořinu celkem slušná asi 5-8cm mokrého sněhu. Sjezd k bunkru-pozor na kameny.Sjezd na Knížecí celkem ještě ujde, Knížecí asi 5 cm mokrého sněhu,poslední úsek po silnici na Smědavu , pozor na asfalt a větvičky.
Dubnové lyžování.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.1.2020 15:12  
Po včerejším dešti jsme se dostali na stejné množství snhu jako před sněžením.Na Smědavě na parkovišti břečka a + 5 o, stopy na Promenádní a Knížecí celkem dobré, jen měkké a mokré.Po obědě chvílemi slunce, na sjezdu k bunkru opět někde jen 2cm sněhu, jinde asi 5.7cm , při pár lyžařích to jde. Počasí a lyžování jako v dubnu vloni.
.Uviíme co zítra
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.1.2020 18:14  
Dnes to vypadalo jako vb zimě viz foto.Připadl sníh, stopy upravené, teplota okolo nuly, pohoda na trati Promenádní i Knížecí.Uvidíme co přinese obleva.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2020 14:21  
Dnes se OPS nevyznamenala.Stopy na Promenádní i Knížecí byly neupravné, projeté jen od lyžařů.
Napadlo asi 4cm mokrého sněhu, na Smědavě +1 oC, slabě po 13h pršelo.Uvidíme co zítra, jestli bude úprava.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2020 15:53  
Klasika ze Smědavy po Promenádní byla super i po 12hod na Jizerce mlha, která se mohla krájet, ale chvilku na Mořině sluníčko, jak je vidět na fotce.Knížecí také dobrá i sjezd po Jezdecké na Knížecí.Jen pozor na větvičky. Uvidíme co zítra.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2020 14:50  
Dnes na Smědavě podstatně tepleji než včera i když bylo méně slunce, trasa na Mořinu jak po Promenádní, tak i po Knížeci na klasiku i skate bez problému.
Na Smědavě jsme přispěli poprvé letos na údržbu pro OPS.
Snad napadne trochu sněhu příští týden, jinak bude sezona krátká oproti loňské, kdy jsme začali 2.12 a skončili 1.5.O tom se nám letos jen zdá,
Tak Ahoj.
12:29
13:05
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2020 15:08  
Lepší počasí jsme si nemohli přát, dobe upravené tratě Smědava-Mořina ,jen je škoda, že není sníh na úpravu na Paličík, aby se rozšířili možnosti ze Smědavy.Díky OPS.Na tak bezva počasí bylo dosti lyžařů, ale ještě nědy bývá více.
12:27
12:34
13:07
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2020 15:45  
Dnes super lyžování ze Smědavy -Promenádní -Mořina - po Knížecí zpět na Smědavu.Stopy přimrzlé, žádná ledovka nikde ani na sjezdech, dobré pro klasiku i bruslení.Teplota pod nulou .
Tak vyražte na lyže.Na Smědavě jen 10 aut na parkovišti.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2020 21:54  
Našel jsem fotku přesně před rokem na Holubníku, kterou přikládám.Dnes na Smědavě před polednem začalo jemně pršet.Stopa na Mořinu po Promenádní byla velmi dobrá a zpět po Knížecí též dobrá i na klasiku.Uvidíme zítra co to dá.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.1.2020 15:32  
Společně již 50 let, dnes asi nejlepší lyžování v letošní krátké sezoně, bezva upravené stopy pro klasiku i skate na trase Smědava-Promenádní - Mořina-Jizerka-Knížecí-Smědava.Lepší počasí jsme si nemohl přát.Díky OPS za úpravu.
15.1. 12:33
16.1. 12:35
12:33
12:40

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2020 15:05  
Jak bylo napsáno , tak cca 2cm sněhu na tratit Smědava -Mořina, jak po Promenádní tak i po Knížecí. Stopy křivé na klasiku, tak pokud bude na zítra úprava, tak by to zítra mohla být paráda.
Jinak -1 C, tak by to mělo držet.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2020 21:52  
Díky OPS byly tratě ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a po Knížecí zpět vzorně upraveny v rámci možností, tak to bylo mnohem lepší než včera.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2020 15:45  
Lepší počasí jsme si asi nemohi přát, jako v dubnu i tak to vypadá se sněhem.Ale na rozdíl od dubna je povrch tvrdýa trasa Smědava po Promenádní na Mořinu je velmi dobrá, Knížecí stopa je nižší, na soupaž není problém.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2020 14:43  
Dnes bylo super lyžování ze Smědavy na Mořinu po Promenádní a zpět po Knížecí.V Raspenavě 12,5 o C na Smědavě +1 oC , v stínu pod nulou.Stpy jsou dobré, připadly asi 2cm sněhu .Na Smědavě jen 10 aut na parkovišti.Jezděte na lyže, hory jsou prázdné,
11:05
11:26
12:33
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2020 14:37  
Musím pochválit OPS za úpravu stop ze Smědavy na Mořinu jak Promenádní tak i Knížecí dobré stopy nesrovnatelné ze včerejškem.Na sjezd z Hruškových směr bunkr pozor, koukají kameny , jak lidi pluží.Na příští týden není hlášeno do soboty sněžení, tak snad těch 5cm sněhu vydrží.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2020 22:03  
Trasa Smědava po Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí byla dnes nejhorší za celý tento týden a jezdím to každý den.V noci měkký sníh zmrzl, napadlo cca 1-2cm sněhu, povrch byl nerovný, stopy velmi špatné a jelo se velmi špatně.Uvidíme zítra.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2020 14:58  
Ahoj, Jizerka-Smědava jak Promenádní tak Knížeci bez problému, je tam stále 2-10 cm sněhu.
Jen je problém sjezd z Hruškových směr bunkr, jak lidi pluží ve spodní části, tak tam koukají kameny.Dooručuji jet z Hruškových okolo Cimrmana na Promenádní a poté k bunkru.
Dnes na Smědavě bylo + 2oC, le nepršelo, tak oproti včerejšku to byla paráda.
Počasí jako v březnu, tak uvidíme po weekendu,
(Odpověď na dotaz uživatele JirkaB z 10.1.: Ahoj, nevíte někdo, jaké jsou současné podmínky na ose Jizerka - Smědava? Děkuju!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2020 15:32  
(Odpověď na dotaz uživatele Nina z 9.1.: Is it snowing or raining today?)
Only raining, today.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2020 15:31  
Bohužel celou noc a dopoledne pršelo a sníh mizí před očima.Sice to klouže , ale na Promenádní cca 5 cm ujetého sněhu, na některých sjezdech z Hruškových místy 1cm , Knížecí je na tom lépe 5-10cm.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.1.2020 15:55  
Stopa byla tvrdá, ale celkem to bylo pomalejší, ale jinak jak Promenádní tak i Knížecí byly super, i při té bídě se sněhem.Dnes nebylo sice slunce, ale pro potěšení přidávám včerejší fotku z Knížecí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2019 15:08  
Ještě jednu fotku z Jezdecké
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2019 15:06  
Podíváteli se na mé fotky, tak lyžařská sezona i když začala s měsíční spožděním oproti minulému roku, tak dnes to nemělo chybu.Ze Smědavy přes Promenádní na Mořinu a zpět přes Knížeci , lidí bylo hodně , ale na začátek i při malém množství sněhu a azuru , prostě paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.4.2019 21:53  
Dnes ráno lesy projely silnici Smědava -Jizerka, tak se musí jít po asfaltu až ke kiosku, kde začíná sníh.Den ode dne je méně sněhu i na Promenádní, tak se musí párkrát sundavat lyže ,Našel jsem si dnes ai 1km úsek souvslého sněhu na Promenádní a jezdil jsem si kolečka na sluníčku.Vzhledem k tomu, že jsem jezdil každý den od 3.12 do 26.4, ,tak letos byla jedna z nejdelších sezon a asi skončím s lyžováním.Na kole je možno jet pouze Smědava -Jizerka, na ostatních cstách bude dosti sněhu aspoň další 3 týdny, pro kolaře to bude problém.
Na Smědavě dnes přiletěl pár kachen a čekají též na jaro.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2019 15:32  
Stále je dosti sněhu na Promenádní i Knížecí, tak jezděte.Je to škoda, když je super počasí.Na Smědavě jen 4 auta. Jede to slušně.
11:37
12:01
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.4.2019 13:07  
Parkoviště na Smědavě poloprázdné, lyžování proti včerejšku super, pěkně upravené stopy, chvílemi i trochu slunce, snad to tak bude pokračovat i příští týden.Škoda nelyžovat, když to jde, jak Promenádní , tak i Knížecí , sněhu je dost snad to půde až do 8. května.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2019 19:29  
Dnes byly sjezdy z Hruškových skal na Jezdeckou i jiné o život, nesjízdné na běžkách.
Jiné rovinky byly zmrzlé a v pohodě.
Nyní v TV hlásily úpravu Knížecí a Promenádní, tak to zítra bude super.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2019 18:25  
Opět paráda, stopy na pondělí byly upraveny, to jsem nečekal a nemělo to chybu.Škoda, že už moc lyžařů nejezdí, je to lepší než v prosinci.Parkoviště jsou prázdná, dopoledne to jede samo, v noci přimrzá, tak doufám, že budeme lyžovat i na 8.5., jako v minulosti.Díky OPS za úpravu.
11:55
12:34
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2019 21:23  
Smědava-Promenádní -Jizerka-Jezdecká-Smědava i dopoledne , kdy bylo 12o C , tak to bylo super se sluníčkem, tak to snad vydrží až do května.Na Jizerce ubývá sníh před očima, na silnici před Smědavou též, jinak je sněhu dost.Díky OPS za úpravu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2019 13:24  
I dnes dopoledne azuro a pěkné stopy Smědava-Mořina-Jizerka -Jezdecká zpět.Díky OPS.
Pokud nebude pršet, tak to snad vydrží do května, sněhu je dost.
11:09
11:12
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2019 13:50  
Super lyžování, Smědava-Promenádní-Mořina -Jezdecká -Knížecí, jelo to samo, perfektní stopa, díky OPS
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2019 15:06  
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí, stopa zasněžena asi 4cm, neupravena, málo lidí, chvílemi sněžení a chvíli slunce , aprílové počasí,
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.3.2019 14:10  
Smědava-Promenádí-Mořina -Knížecí zpět dnes super lyžování, jemně přimrzlé, jelo to samo, super upravené stopy, i sluníčko chvílemi
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2019 23:01  
Smědava-Promenádní -okolo Cimmermana na Hruškové a po Knížecí zpět po 12hod. i sluníčko-jelo se dobře , led nebyl.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.2.2019 20:37  
Dnes trasa Smědava-Žďárek- Holubník-Ptačí kupy a přes Krásnou Máří zpět na Smědavu.
Trasa z Holubníku přes Ptačí kupy na Krásnou Máří velmi obtížná , zmrzlá krusta a chvíli je třeba i sundat lyže .Jinak je to hezká trasa.Byl jsem na Holubníku 22.1. před cca 4 týdny a to byla úplná pohádka.Připojuji foto z 22.1. a dnešní pro ilustraci.
13:06
Bedřichov a Jizerská magistrála