Bedřichov a Jizerská magistrála: zpráva z 9.5.

Vloženo 9.5.2021 14:23
Super počasí i lyžování.I když na Smědavě bylo +15 a slunečno, tak nám sníh na většině míst zatím drží a jsou jen malé rozdíly v odtávání ze dne na den.V žádném případě nedoporučuji jízdu na kole po Jizerkách a to do konce května.Do té doby máme rezervované Jizerky na lyžování.
Dnes jsem zvolil ze Smědavy po Štolpišské silnici na Knejpu, odbočka přes Pařížkův kříž po 200m odbočka přes Uhlířský vrch , napojení na Kyselou vodu před Mariánskohorskými boudami, přes Mariánky na Protrženku a po Pašerácké a Kasárenské zpět na Smědavu.
První část stoupání po Štolpišské k bunkru asi 4 kratší místa na objezd, poté pohoda ke Knejpě, za Knejpou 2 malá místa na přenesení, 1 malé přenesení u kříže a poté pohoda až na Uhlířský vrch.Okolo vrchu celkem 3 x po cca 100m přenesení a poté bez problému až na Mariánky.Přenesení přes Mariánky a poté jen 2 cca 5 m místa s asfaltem až na Protrženku jinak v pohodě.Jen jehličí na sněhu.Přenesení přes Protrženku ( bylo tam otevřeno) a v první třetině Pašerácké několikrát přenesení a poté již v pohodě až k Soušské silnici.Tam jen 2 kratší místa a poté již bez problému dojezd na Smědavu.
Na celou trať pár přenesení není problém na polovinu května a hlavně když bylo opalovací počasí.
Lyžaři, kteří přijíždějí zdaleka , tak jsou rádi za informace, protože bez nich by již na lyžování prý nepřijeli.Přidávám ještě i svoji dnešní fotku, aby mne lyžaři poznali,
Má být dále super počasí , tak jezděte.Smědava je stále ideální v tomto období na nástup.

Mapa obsahuje polohu 8 fotek. Zbylé fotky z této zprávy (1) údaje o poloze neobsahují.

Oblast: Jizerské hory Bedřichov a Jizerská magistrála

Nejnovější zprávy z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála

Vloženo 10.4.2026 15:57
Běžkování jsem ukončil předčasně ,tak aspoň posílám pozdrav od M.Everestu, kde je sněhu dost. Na běžky až v listopadu.
Vloženo 5.4.2026 18:44
Dnes projeto rudolfov, závory, hřebínek, točna, kneipa, smědava ( na kole). Na běžky je již pozdě, na kolo je ještě brzo ( polovinu cesty z kneipy jsem šel pěšky - led se sněhovou brečkou). (Odpověď na dotaz uživatele Milan z 3.4.: Zdravim, ma... více
Vloženo 1.4.2026 19:45
Souš-Montanie-Darrská-c.Pod Černým vrchem-Kůrovec-Kasárenská-Knajpa-spodem na Čihadla-Rozmezí-zpět horem sjezdKnajpa-Kasárenská-Souš.silnice. To není apríl, fakt na běžkách. Akorát co bylo nasněžíno při odjezdu dopo od Montanie při návratu již... více
10:59
11:35
11:35
11:43

» Zobrazit všechny fotky (celkem 27)

Více zpráv z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála