Bedřichov a Jizerská magistrála: zpráva z 4.3.

Vloženo 4.3.2024 19:39
Na Smědavě v 12hod již +10°C, azuro, paráda jen sníh chyběl.Protože Jizerskohorští tučňáci již odešli, tak jsem vzal na procházku Jizerskohorské medvědy.
Chtěl jsem zjistit, jak to vypadá se sněhem v jiné oblasti.Šli jsme od Smědavy, přes Černou Smědou na Zelený kámen a přes rezervaci na Pytlácké kameny , dolů na Jizerskou silnici a zpět na Smědavu.Souhrně musím říct, že celá tato cesta je již úplně holá bez sněhu, když nepočítám občas 3m sněhová místečka.Z Pytláckých kamenů je vidět, že celá Velká jizerská louka na polské straně je bez sněhu.Jen na Jizerské silnici jsou občas delší ledové plotny, ale nic na lyžování.
Na Pytláckých kamenech jsme viděli Jizerinku, zkamenělou ještěrku, které jsem před léty dal šém, abych ji oživil, tak se na ní podívejte, až tam zavítáte.Pytlácké kameny jsou jedny z nejkrásnějších v Jizerkách, chystal jsem se tam i na lyžích, ale počasí mi nepřálo.Před lety dva naší Jizerskohorští medvědi se vydrápali na vrchol Pytláckých kamenů.
Tak to vypadá, že si letos už asi lyžování neužijeme, i když podle norských meterologů by měla přijít zima, ale pokud nebudou vydatné sněhové srážky, tak z toho nic nebude, protože chybí základ.
Lyže mám pořád za dveřmi.
Oblast: Jizerské hory Bedřichov a Jizerská magistrála

Nejnovější zprávy z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála

Vloženo 21.4.2024 8:26
Sníh je všude. Já běžel bez lyží, ale na kameňačky je to všude od 800mAMSL. Mezi Kůrovcem Čihadlama a přes Rozmezí až k Jägerovi se dá vesele běžkovat tam je férová zima. Fotky jsou v pořadí Harrachov - Izerski Dzial - Orle - Karlovak - Pešákovna... více
8:55
9:29
9:41
9:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12)

Vloženo 20.4.2024 19:56
Dobrý večer, myslím si, že v nejvyšších partiích to půjde. Je tam 18 cm sněhu.
Vloženo 20.3.2024 19:35
Už jsem nechtěl nic psát, ale jen pro informaci cyklistům, ten okruh co jsem psal před 10 dny je už zcela sjízdný, z kola se již nemusí slézat, jen od čihadel jsem si odskočil na knajpu přes ten kopeček a na tom sjezdu ke knajpě byl asi 100 m... více
Více zpráv z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála