Bedřichov a Jizerská magistrála: zpráva z 17.2.

Vloženo 17.2.2022 14:58
Vzhedem k pesimistické předpovědi Aladina i Kláry se dnešní lyžování vydařilo.Na Smědavě v 11.45 bylo +3°C, občas i sluníčko, nepršelo a trochu to foukalo, ale šlo to.
Po vydatném nočním dešti jsou stopy na klasiku ve slušném stavu, jsou mělké ale zřetelné, měkčí ale neboří se.Sníh se nelepí jen v místech kde jsou smrky tak ve stopách jsou šišky a jehličí.Větve ve stopách nejsou.Klouže to dobře a jelo to slušně.
Jel jsem po Promenádní na Mořinu a potkal jsem asi 20 lyžníků, poté po Jezdecké a pod Černým vrchem už lyžníci nebyli.
Vítr rozehnal mraky a byly pěkné výhledy do dálky-viz foto z Jezdecké na Ještěd a Souš.
Včera psal Zdenda 1966, jak měl špatné podmínky, ale je vidět , že opravdu záleží v kolik hodin se vyrazí a kam, na horách to hraje velkou roli.Snad mu to vyjde příště lépe.
Tak jezděte a nenechte se odradit Aladinem, stejně to bude jinak.

Mapa obsahuje polohu 4 fotek. Zbylé fotky z této zprávy (1) údaje o poloze neobsahují.

Oblast: Jizerské hory Bedřichov a Jizerská magistrála

Nejnovější zprávy z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála

Vloženo 20.3.2026 14:41
Kam za sněhem není lehké už poradit.V noci sice mrzne,ale přes den jsou teploty okolo 8°.Takže na sluných partiích už sníh mizí, ale ve stínu zůstává.Na běžkování ze Smědavy je nejblíže kolečko nad kioskem nebo dojít k jezírku Černé Smědé a jezdit... více
12:25
12:25
13:13
Vloženo 19.3.2026 13:47
Na Smědavě v 11hod ,slunečno a +8°.Oproti víkendu na Promenádní opět ubyl další sníh a je více vytátých míst.Od kiosku je stále cca 600m hezký úsek na trénink, ale je potřeba na 2 místech lopatou dohodit menší místa. Dále už dlouhé úseky bez... více
11:36
11:40
Vloženo 18.3.2026 14:14
Azuro a jarní počasí pokračují.Na Smědavě ve 10h +5°,na parkovišti 2auta. Ze Smědavy jsem jel k jezírku Černá Smědá ,více přenášení. Poté po pravé straně k Zelenému kameni s několika přenášeními,od Zeleného kamene na Předěl, jen přenesení před... více
10:53
11:01
11:14
11:18

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Více zpráv z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála