Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Oblast západních Krkonoš je vhodným místem jak pro sportovní lyžaře, kteří se mohou využít na závodních tratích v Harrachově, tak i pro turisty, kteří mohou z Harrachova či z Rokytnice nad Jizerou nastoupit na hřebenové túry. Kdo nemá rád stoupání, skoro na hřebeny (pod Lysou horu) se dostane lanovkou přímo z Rokytnice. Z…

Číst celý text

Oblast západních Krkonoš je vhodným místem jak pro sportovní lyžaře, kteří se mohou využít na…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází jeden nezodpovězený dotaz
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Dotaz Vloženo 18.4.2024 20:01
Ahoj. Nezkoušel někdo, jestli by se dalo na z Míseček Vrbatku, treba , a dá.nekam l po hřebenech?😅
Zodpovědět
Vloženo 14.3.2024 17:19
Nečekaně dobré podmínky na hřebenech. Z Horních Míseček ti co to umí můžou bruslit až k Vrbatově boudě, trasa ráno krásně upravená. Na planinách všude sníh, samozřejmě měkčí, ale úplně v pohodě. Guláš na Vosecké a Rohozec 11° taky ideální ;-) Dnes šlo ještě naposledy jet k Vosecké od Labské po vrstevnici. Tato cesta se od 15.3. uzavírá pro klid tetřívků. Turistů všude málo, paráda.
Vloženo 9.3.2024 20:32
Ahoj lyžníci. Předně bych chtěl poděkovat Honzovi 1949 za perfektní zpravodajství po celou zimu, je to jediná jistota v dnešní době 😀 My dnes jeli asi naposled (jestli ještě nenapadne) z celnice na Voseckou Terexem a stejnou cestou zase zpátky. První sníh se objevil po 1,5 km, na 2,5km se začalo dát jet s četným přenášením a popochazenim - taková indiánská bezko chůze. Od 8.km byla již souvislá stopa a povrch byl překvapivě kvalitní a to i na skate. Na Vosecke mraky lidí, kromě běžkařů ještě turisté a skialpinisté. Za celý den jsme potkali několik desítek lidí, tak velkou účast jsem nečekal😀 Sjezd z Vosecke byl úplně v pohodě, sněhu dodatek. Takže nakonec docela fajn lyžování, ani ten vítr nebyl tak hrozný😀👌
Vloženo 7.3.2024 17:45
Terex - jistota sněhu začíná někde na úrovni cca 1100 m nad mořem – nad tím vesměs dobré, pod tím vesměs vytate. Stále stopa na klasiku bruslit se dalo docela pěkně. Na hodně místech je to ale opravdu vytáhl téměř na asfalt, takže starší lyže a opatrně.
Vloženo 6.3.2024 21:16
Je to přesně tak. Zelená od Vosecké je plná boulí, při sjezdu se tam špatně manévruje, po hranici občas projede skútr, na sjezd se mi cesta přátelství zdála lepší. Tak snad jsem ti Lucie neodpověděl pozdě. Skol Jirka🙂
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 6.3.: Děkuji Jirkovi? "jirkas" za radu! Já mám tu zelenou z Labské louky na Voseckou ráda, protoze je to z kopce :-))) Doporučujete jet opačně, protože cesta je špatná/zmrzlá/nebezpečná nebo je v tom ještě něco jiného? Myslela jsem, že bychom jeli ze Szrenice přes Tvarožník po cestě přátelství k prameni a na Labskou a pak přes Labskou louku po zelené na Voseckou a pak nahoru zpět na Szernicu k lanovce a dolů. Ještě jednou moc děkuji za radu!)
Vloženo 5.3.2024 18:33
Včera jsem na běžkách jel od Labské přes Českou b. na Voseckou a po zelené na Labskou louku. Sněhu všude dost, ale rozdupaný od pěšáků. Na Szrenicu cesta vypadala dobře. Před Voseckou a kolem Tvarožníku raději pěšky. Rozhodně doporučuji jet směr od Vosecké po zelené na Labskou louku, ne opačně. Na skinech se jelo dobře i odpoledne. Zdatnost dětí nedokážu posoudit.
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 5.3.: Poradil by někdo, zda se dá s dětmi na běžkách překonat stoupání za sněhem lanovkou na Szrenicu a pak z vrcholu po hranici na Labskou a přes Voseckou zpět k lanovce, lanovkou dolu? Je cesta sjízdná na běžkách? Děkuji moc za radu!)
Vloženo 3.3.2024 20:42
Dnes od celnice Terexem na Bílou vodu a zpět. První cca 1,5 km pěšky absolutně bez sněhu, poté pod Mrtvým vrchem začne sníh, před Alfrédkou pak luxus až za Kamenici. Akorát pozor, na půli cesty mezi Kamenicí a Bílou vodou je najednou nečekaně cca 300 metrů asfaltu; od Bílé vody to je najednou přímo za zatáčkou ve sjezdu po skvělém úseku, tak opatrně. Obávám se, že příští víkend to už bude jen pro blázny... Dnes parking na celnici skoro plný. Skol!
Vloženo 3.3.2024 20:02
Jako většina jsme se nalákali na upravenou včerejší stopu kousek od Zátiší. Ale většina to po 2 km vzdávala - nevím, co upravovali?? Kdo vydrží ke Kladence a přejde kousek ledové části, tak pak už krásná stopa i sníh.
Výstup na Voseckou náročnější po zmrzlých pásech, ale odpolko, když povolilo, tak se to dalo i sjet.
Vloženo 3.3.2024 15:17
Trans Krkonoše: Trasa Č.Hora lanovka - Pražská- Lyžařská - Bufet - Luční - Špindlerovka - Petrovka -Černé sedlo - Sněžné jámy - Vosecka - Terex - Jakuszyce
Fajn makačka na jeden den cca 42km, ale dalo se. Sněhu celkem dost, většinou sypká mokrá hmota. Přenášení na klasických místech: louka kolem Pražské boudy cca 200m, v lese nad Zahrádkami snad to byl opravdu jen špinavý led - dalo se přesoupažit, kolem Petrovky to není souvislé, dolů z Mužských kamenů koukaj šutry takže dolů 2x100m přenášení a konec Terexu cca 1,3km asfalt a již před tím místy špatné. Jinak na hřebenech většinou sněhu mnoho, dala se jet i “sjezdovka” nad Špindlerovkou od M. Šišáku. Dost se to boří a moc to nejede.
13:31
14:02
14:18
16:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 29.2.2024 18:24
Dnesni foto...
12:07
12:15
12:35
12:41
Vloženo 29.2.2024 18:16
Takze, rano lanem z Rokytnice na Lovcenku, 400m pesky, pak vostrej sjezd po jehlici na Kladovou a dale az za pristresek stale po jehlici. Na K.snidani uz celkem slusny, ale pro zmenu odtud jel nejakej vocas az na Voseckou pasovym autem, takze snih v poho, ale v kolejich se nedalo jet. Zkusil jsem jeste Labskou louku, ale na skate nic moc.
Sjezd dolu zpet k Lovcence celkem v poho. Jen ten krpal pod Rucickama po jehlici byl vyzivnej.
A pak tedy sjezd po "modre" na P do Rokytnice...po muldach v tezkem, mokrem snehu, s pasazi od Kaprunu, kterou bych smele oznacil jako cervenou, bych to v teto chvili uz nedoporucoval. Za dobrych snehovych podminek pro zdatnejsi bezkare asi v poho. Ale dnes masakr.
Jinak parkoviste za 200 a lano 290kc.
Vloženo 29.2.2024 6:53
Doplním rady ke sjezdu dolů do Rokytnice od Lovčenky lehkým selfpromem :-) KamZaSněhem.cz má i část věnovanou sjezdovkám a ze stránky s výpisem sjezdovek https://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/rokytnice-nad-jizerou/lanovky to vypadá, že kombinací modrých sjezdovek Turistická - Přibližovák - Dojezdová se dolů sjet dá. Názvy sjezdovek se kdyžtak na mapě zobrazí po nazoomování mapy. Rokytnické sjezdovky sice na jaře vytávají obvykle brzy, ale tohle jaro je specifické, pač sníh nemizí tolik kvůli sluníčku (na to bývá Rokytnice háklivá), ale kvůli tomu, že nebylo tolik a odnášely ho deště. Info, jak to dopadne reálně, je samozřejmě vítáno.
Vloženo 28.2.2024 16:41
Sjezdovka od Lovčenky k dolní stanici lanovky na Lysou horu jde na běžkách sjet úplně normálně, jel jsem to už 2x. Samozřejmě nevím, jak je to tam aktuálně se sněhem.
(Odpověď na dotaz uživatele Sajlor z 28.2.: Cyril - Omlouvam se, myslem jsem modrou sjezdlovku (obtiznost). Nechal bych auto pod sjezdovkou v Rokytnici, lanovkou nahoru na Lovcenku a zpet dolů prave po sjezdovce.

Jinak diky za odpoved.)
Vloženo 27.2.2024 15:51
(Odpověď na dotaz uživatele Sajlor z 27.2.: Dalo by se pri zpatecni ceste sjet po sjezdovce? Melo by jit o modrou, tak pokud je tam snih az dolů...prudsi nez sjezd z Vosecky do Harrachova to snad nebude.)

Včera to vypadalo, že dole v Rýžovišti je ještě na sjezdovkách sníh. Jestli je otevřená modrá, to nevím. Ale co vím, je, že už minulou středu byla špatná cesta z Ručiček na Čertovu horu, nešlo to pořádně ani do Studenova (viz úpravy tratí - kam dokázala zajet rolba). Řekl bych, že sjezd přes Krakonošovu cestu je lepší než Janova cesta. Od konce sněhu na Krakonošově k Zátiší to bylo včera jen asi 10 min chůze.
Vloženo 26.2.2024 18:05
Vlakem Jakuszyce, pak pesky 2km na Terex - Snidane - Kladova cesta - Ryzoviste, s odbockou na Rucicky. Terex nad 920m jde nasadit na tenke slupce ledosnehu, nad 950 ujde (viz kam dojela v nedeli rolba), nad 1000 skvele jarni lyzovani, malo jehlici i lidi. V lese tvrdsi, na slunci trochu bramboracka. Asi 2-3 mista je videt asfalt i nad 1000, ale jde to zatim objet. Horni cast kladove cesty asi nejlepsi usek, tvrde, ciste; pod 1000m se to rychle horsi, ale s 2 prenasenimi jde dojet az 1km nad Zatisi na konci Ryzoviste do vysky cca 800m. To je z Harrachova asi nejnizsi najezd. Celkove super jarni lyzovani: kombinace klasika a skate.
12:46
14:00
14:33
15:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 26.2.2024 12:08
Ahoj, jak píšeš, vyjel bych k Lovčence, lanovka Horní Domky. Pak 0,5 km pěšky na Ručičky a pak Kládovka + Snídaně, Vosecká nebo Terex, včera to upravila rolba... Ale nebyl jsem tam. Asi bych hodil do lesa batoh s botama a bundou, na lepší cestu pěšky dolů do Rokytnice k autu.. třeba. Měj se pěkně...

(Odpověď na dotaz uživatele Sajlor z 26.2.: Ahoj, poradi nekdo kde zaparkovat a naskocit do stopy (skate)? Bydleni v Rokytnici.
Vzhledem k situaci predpokladam, ze jedine sjizdne misto bude hreben v okoli Labske Boudy. Kdysi jsem parkoval na Ryzovisti nekde u pensionu Zatisi a dalo se po kladove ceste az na Voseckou. Ted mam obavy, abych nesel od Zatisi treba 2km pesky.

Nebo zda se da vyhnout ceste autem z Rokytnice do Harachova a vyrazit nejakym vlekem primo z Rokytnice napr. na Lovcenku pod Rucicky?

Dikyl moc za info.)
Vloženo 25.2.2024 16:49
zdravim dnes opet pekny den i na hrebenech.jsem na ryzovisti v garny grifu mimochodem velmi kvalitni bydleni pesinou kolem armabetonu kladovou cestou kde je treba kousek vynest pote lze vyjet k mastali cca 960m dale trochu ledovate kazdym metrem snh pribiva.od krakonosky lze na labskou.tudy nejlepe na skialpech.od ctyr panu nadherne podminky snehu mraky a vse bezvadne utazene.proste jedna basen.dale k vosajde se to zase horsi.cesta okolo mumlavy pro ski naprosto k nicemu.takze spokojenost.jarda
Vloženo 24.2.2024 20:38
Ručičky, Dvoračky, Labská bouda, rozc. Sněžné jámy, Vosecká, kus Terexu a zpět, Krakon. snídaně a Kládová cesta.
Počasí nahoře oblačno a trochu větrno.
Sníh: Od lesního zátiší začíná po cca 700 metrech. Přenášení: 1 místo u Dvoraček (pokud se jede kousek nad chatou tak netřeba) a 1 místo u přístřešku na Kládové cestě. Dolni část Kládové cesty tenká šlupka a chce to trochu opatrně. Namazat na toto prostě nejde, výtečná kombinace tuhého a klistru pro dolni část, musela nahoře v prašanu dolů a dole zase znovu namazat.
Jinak pozor na Terexu ne všichni vám při sjezdu dolů vpravo ve stopě uhnou, tak jak zažité v sousedních Jizerkách.
Vloženo 24.2.2024 14:32
harrachov bez noveho snehu ale cca 950m uz parada, novy snih 10cm takze jehlici spina super schovane.vse nove utazeno podklad dostatecny.namotane trate nad harrachovem jsou prez vyrazny dest ve velmi dobrem stavu.takze vrele doporucuji.skol jarda
Vloženo 21.2.2024 18:30
Lysa hora - Dvoracky - Rucicky - Studenov - Ryzoviste, s detmi. Nad 950 prisnezily 3cm a skrylo to jehlici na tvrdsim podkladu: dobre. Z Lyse hory po cervene sjezdovce (byla zavrena, vytata mista). Dvoracky - Rucicky fajn. V pulce mezi Rucickami a Studenovem prenaseni 500m - jehlici. Pak to jeste kousek slo, ale uz nic moc. Kolem Studenova uz led a asfalt. Dolu na Ryzoviste slo sjet kus na pekaci :) Nahoru by tak pulka tohoto useku sla vyslapnout.
Vloženo 19.2.2024 9:25
Pěšky podél Mumlavy na Krakonošovu snídani. Dole u vodopádů sníh žádný, postupně špinavý led, špinavý sníh a teprve od cca. 1000 m by to na běžky šlo. Od snídaně směrem na voseckou krásně vykrojena stopa. Ale musí se jít nejdříve 5 km pěšky.
16:31
16:33
16:44
17:08

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 18.2.2024 18:45
Dnes cesta Terex od hranice na Voseckou boudu a zpět. Na začátku nutno cca 800 m pěšky. Pak sněhu dost. Dopoledne cesta namrzlá (na skate super), odpoledne rozbředlá. Mezi Lubošskou bystřinou a Voseckou boudou komplet (skate, místy i klasika) rozježděno jakousi čtyřkolkou, která jela k boudě.
Vloženo 17.2.2024 14:39
Terex - Snídaně - Kládovka. Nástup od celnice cca 1km s lyžemi v rukou, dál souvislá vrstva. Upraveno včera včetně stopy na klasiku. Terex na skate občas měkčí, špinavých míst není tolik, celkově ok. Nejlepší pasáž (čistý sníh, relativně tvrdé) je na Kládovce okolo heliportu, dál směrem na Ručičky už hodně špinavé - nejede to nahoru ani dolů.
Vloženo 14.2.2024 7:46
Jeli jsme v pondělí od celnice. První kilometr příšerný, led pokrytý jehličím. Pak se to zlepšilo a hlavně proti nám jela rolba, která jehličí strhla a překryla sněhem. Dojeli jsme pod Voseckou a jeli zpět po výrazně lepší trati.
Takže na tu bídu to ještě jde.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 13.2.: Dobrý večer ,chci se zeptat , nebyl někdo na Janouškově cestě (Terrex) nad Harrachovem na Voseckou boudu ?)
Vloženo 13.2.2024 8:15
Jel jsem z ručiček pře studenov, janovu skálu směr čertova hora a tudy opravdu ne - spousta jehličí a sněhu málo. Doporučit jde cesta z ručiček, přes kládovou cestu na krakonošovu snídani - tady se dá v pohodě bruslit.
Vloženo 10.2.2024 20:31
Ahoj, já jsem šel 9.2. odpoledne po dešti z vrcholu Čerťáku na Ručičky a v lese velká bída, jehličí a šišky a dost to drhne...z Ručiček ke Kládovce je to o dost lepší dá se i slušně bruslit, k Mumlave taky dobrý ale pak od Lubošské bystřiny už to nestojí za nic a je to na sundání lyží

(Odpověď na dotaz uživatele Špagetka z 9.2.: Ahoj. Jak to prosím vypadá z Čerťáku, na Ručičky, Kládová, Terex? Lze eventuálně i na skate?
Btw. souhlas s Oldou - mám z Harrachova stejnou zkušenost z loňského března.)
Vloženo 8.2.2024 18:24
Nevěřte tomu,že když na mapy.cz je rolbou projetá cesta,že půjde jet na běžkách.Okolo Harrachova je to skoro podvod.Ano,rolba tu skutečně jela,ale po asfaltu či písku/hlíně.Na běžky to fakt není,až nad 900 m n.m. se dá.jinak pěšky.
Vloženo 7.2.2024 16:38
V Jakuszycích velmi dobré podmínky, přes noc očividně nasněžilo, sice ne moc, ale po těch deštích z posledních dní, je to luxus. Cestou autem jsme míjeli odbočku na terex a i tam zjevně nový sníh i s čerstvou stopu.
Vloženo 6.2.2024 20:02
Lanovkou na Čerťák, pak na Ručičky a na Dvoračky. Oběd na Dvoračkách a zpět. Dolů do Harachova po sjezdovce. Sníh jak kde, v lese někde totální bordel a někde lepší, někde špinavý led. Stopa celkem dobrá, někde to fest na špíně drhne. Lidí málo, cestou pár dětských "lyžáků". Jo a jeli jsme skate.
Vloženo 4.2.2024 12:06
Dneska brzo rano z Harrachova nahoru po Pilske na Studenov a Rucicky. V lese neskutecny bordel a led, leze pisek. Nahore lepsi useky. Dolu z Cerne hory jsem jel radsi po sjezdovce.

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Oblast západních Krkonoš je vhodným místem jak pro sportovní lyžaře, kteří se mohou využít na závodních tratích v Harrachově, tak i pro turisty, kteří mohou z Harrachova či z Rokytnice nad Jizerou nastoupit na hřebenové túry. Kdo nemá rád stoupání, skoro na hřebeny (pod Lysou horu) se dostane lanovkou přímo z Rokytnice. Z Harrachova se lyžaři mohou dostat na hřebeny také částečně lanovkou na Čertovu horu a pak pokračovat k chatě Dvoračky. Další pěknou variantou je cesta údolím Mumlavy se závěrečným stoupáním na Voseckou boudu. Odtud (a také z Dvoraček) je to už jen kus na Labskou louku, kde uděláme pomyslnou hranici s oblastí označenou jako centrální Krkonoše.

Jak přispět na úpravu stop: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Krkonoše