Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Oblast západních Krkonoš je vhodným místem jak pro sportovní lyžaře, kteří se mohou využít na závodních tratích v Harrachově, tak i pro turisty, kteří mohou z Harrachova či z Rokytnice nad Jizerou nastoupit na hřebenové túry. Kdo nemá rád stoupání, skoro na hřebeny (pod Lysou horu) se dostane lanovkou přímo z Rokytnice. Z…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 19.1.2019 17:18
Vysoké nad Jizerou projetá stopa dle bilestopy.cz. Blbost.
Ve skutečnosti projeto jen skůtrem v týdnu a je to zapadané a hrbolaté.
Špatné pro klasiku a nemožné pro skate. Doporučení "sáňky nebo pekáč".
Vloženo 17.1.2019 23:24
Ručičky-Studenov-kolem Janovy skály a zpět. Dnes odpoledne čerstvě trasa upravena, klasika i skate, do toho lehce padal mokrý sníh, po delší době paráda. Padlé stromy v trase odstraněny, i když sem tam větve ještě trčí. Díky rolbařům !
Vloženo 17.1.2019 7:53
Včera pouze Ručičky-Studenov a zpět. Neprojeto, stará stopa není znatelná, přes cestu 2-3 spadlé stromy, spíš je to takové ušlapané od pěšáků. Ale 2 běžkaře jsem zde potkali.
(Odpověď na dotaz uživatele Jurik z 16.1.: Ahoj, máte někdo zprávy jestli je projeto : certova hora , studenov ručičky dvoračky ? Moc děkuji.)
Vloženo 13.1.2019 20:15
Doplňuji předchozí zprávu. KRNAP vydal varování a doporučení do lesů Západních Krkonoš nevstupovat. Také asi nějakou dobu nebudou stopy projížděny.
Detaily zde: https://www.krnap.cz/aktuality/varovani/
Vloženo 13.1.2019 17:13
Dnes Horní Domky - Ručičky - Studenov až k vlekum a dolu do Rokytnice kolem kapličky. Hromada nového dnes dost mokrého sněhu, hlavní magistrála projeta jen lidmi dvě rozklouzané stopy, v mnoha dalších místech jen dva tři bězkaři předem mnou, mokré a těžké. Pozor nahoře v lese hodně padají váhou sněhu spičky i celé půlky stromů!! Bohužel i rolba to bude mít složité projet. Tak trochu pro nadšence ;). Ale svézt se dá..zimní pohádka ta kvanta sněhu a chumelí a chumelí....
Vloženo 13.1.2019 12:24
Běžecké tratě Roudnice - Skiareal Aldrov.

Jela jsem část okruhu směrem na Křížlice. Projeto asi ráno, stopa všude parádní. Na bruslení dost měkké. Sníh prašan, všude ho je dost, žádné hroudy hlíny nikde nekoukali. Směrem k vleku Vurmovka tratě hodně zafoukané, stopa ale byla. Odpoledne lidí jen pár.
Vloženo 12.1.2019 22:28
Jel jsem podobne klasiku jako Honza a vse co napsal potvrzuju. Stopa je mistama celkem dobra. Drzel blue extra v kombinaci s fialovym. Pokud nevyjede rolba, tak skate utrpeni. No a ty psy nebudu tadeji komentovat.... Ale jinak zimni pohadka!
Vloženo 12.1.2019 18:50
Dnes klasika z Harrachova pres Certovu horu, Studenov, Rucicky, Krak. Snidane zpet do Harrachova. Stopa neupravena nikde, ale vetsinou pekne proslapnuto od bezkaru. Az na jednoho pesaka ve stope a asi 10 psu na volno kolem Mumlavy (2 jsem malem prejel - lidi idioti) pekne svezeni. Taky dost spadenych stromu, vetsinou vetve, ale i cele stromy, tak davejte pozor, porad to pada!
Vloženo 7.1.2019 8:30
Trasy v Harrachově pod můstky jsou hodně umrzlé a ve sněhu je napadáno dost jehličí a větviček. Stoupání na Čertovou horu po Nové Janově cestě OK (trasa upravená). Z Čertovy hory přes Studenov na Ručičky chvílema oranice, chvílema dost větviček, ale sníh dobrý. Dále na Krak. snídani už paráda a sjezd kolem Mumlavy do Harrachova plný lidí.
Vloženo 5.1.2019 19:52
Od Normy v Harrachově pěkně stoupákem až na Voseckou boudu. Od Normy až na rozcestí Luboch trasa neupravená a vzhledem k vytrvalému mrholení dost těžká. Lyže se bořily a bolelo to:) Od Lubochu až na rozcestí pod Voseckou krásně upraveno na klasiku i bruslení. Jen to počasí nějak nepřálo. Sjezd pak v mokrém oblečení bolel snad víc než stoupání. Uvidíme co připraví Krakonoš zítra.
Vloženo 3.1.2019 18:35
Dnes, po zhlédnutí skimapy, kdy ráno upravila rolba cestu, jsme vyrazili z Rokytnice přes Jabloneckou cestu na Dvoracky. Jelikož hustě sněžilo a foukal vítr, tak stopa byla již jen sotva znatelná, cestou zpět freeride v čerstvém prasanku 😀
Vloženo 31.12.2018 15:49
Dnes z Ručiček na Čertovu horu a zpět. Luxusní úprava dnes ráno, čerstvý prašan, na kterém to nádherně drží. Na Ručičkach to žije 😀
Vloženo 29.12.2018 19:21
viz zpráva od Neta :), neváhat vyrazit nahoře je sněhu opravdu dost. Pokud nepřijde déšt určitě vydrží.

Zdenda Vloženo 23.12.2018 14:40
Diky RooberteG za zpravu. No situace je asi oproti posledni tvoji ture zcela jina. Otepleni a dest asi snih zlikvidoval, ci je to podel Mumlavy, Vosecka, magistrala nadale sjizdne?
Vloženo 29.12.2018 17:59
Dnes dopoledne klasicky Studenov, rucicky, mumlava, kr. snidane, kladovka a zpet na studenov. 5cm noveho mokreho snehu. Namazat na to hruza, stopa slusna, snehu dost. Makacka, ale celkove pekny svezeni.
Vloženo 28.12.2018 13:22
Z Rezku pres sedlo pod Dvorackami, kolem Vlciho hrebene zpet na Rezek, cca 10 km kolecko. Pred par dny upraveno, stale pouzitelne na skate i klasiku. Tvrdy povrch, snehu dost, chtelo by to zase projet. Od sedla pod Dvorackami az k rozcesti pod Vlcim hrebenem do toho vjela rolba bez radlice a bohuzel stopu ponicila.
Vloženo 23.12.2018 14:40
Diky RooberteG za zpravu. No situace je asi oproti posledni tvoji ture zcela jina. Otepleni a dest asi snih zlikvidoval, ci je to podel Mumlavy, Vosecka, magistrala nadale sjizdne?
Vloženo 20.12.2018 19:45
jsem o tom psal v úterý je to dnes stejné a nelze předpokládat že se situace změní. Rolby jezdí pravidelně jen v Polsku.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdenda z 20.12.: Jaky je stav magistraly Harrachov-Vosecka-Labska b.-Zl. Navrsi? Uz je protazena stopa?)
Vloženo 19.12.2018 18:03
Jel jsem na BC lyžích z Harrachova na Voseckou boudu podle Mumlavy. Sněhu překvapivě dost od začátku u Normy, dále od vodopádu stále přibývalo. Nahoře už nejméně 1 m. Trasa neni upravena jen lehce prošlápnutá stopa a mírně ujeté auty. Sjizdne všude bez problémů, jen místy hrbolaté. Nahoře jasno téměř bezvětří, ideální zimní počasí.

Aktuality ze sezóny 2017/2018, popř. starších

Vloženo 7.4.2018 19:23
Trasa Harrachov, Krakonošova snídaně, Vosecká bouda, hřeben na Petrovu Boudu, zpět přes Martinovku, Labskou, Dvoracky, Ručičky a Rýžoviště. Údolí Mumlavy kromě spodního kilometrů sjízdné, ledovate. Hřeben částečně bez sněhu, sníh dopoledne zmrzlý, stojí to za to kvůli výhledům. Martinovka zavřená, trasa okolo sjízdná, jehličí málo. Nejhezčí lyžování bylo okolo Čtyř panu. Sjezd na Dvoracky mi moc nesel, sníh byl ledovate, níže bylo hodně jehličí, což platí i pro sjezd do Rýžoviště. Celkově to byl prima výlet, pro mě asi poslední v sezóně. Mějte se. T
Vloženo 2.4.2018 20:57
Ráno v 9hod z Harrachova klasicky od Mumlavského vod. na Krakonoš.snídani, Ručičky, Dvoračky, Labskou l.a přes Voseckou b. a podél Mumlavy zpět do Harrachova. Přes noc napadlo cca 3-5cm prašanu, který přikryl jehličí a nečistoty. Zmlsán z Jizerek jsem čekal na Velikonoce upravenou stopu, ale bohužel nebylo upraveno. Naštěstí byl podklad tvrdý a stopa od běžkařů nějaká nakonec taky byla. Problém byl s mázou, ve stínu jsem jel jak tank, ale na slunci to podkluzovalo, klistr se nedal použít. To na hřebenech vládla tvrdá zima, místy zledovatělé části se střídaly s nafoukaným čerstvým sněhem. Sjezd dolů k Vosecké b. byl dost obtížný, dále dolů na K.snídani a podél Mumlavy už to bylo v pohodě a docela to frčelo. I přes absenci úpravy stop to byl dnes krásný jarní klasický běžkoturistický výlet. A projet se v dubnu na prašanu, kdy se vám to poštěstí?
Vloženo 2.4.2018 15:56
Čertova hora (Harrachov) - Studenov - Ručičky - Dvoračky. Přestože začátek i konec trasy je nad 1000 m n.m., bylo to místy pouze "sjízdné" a občas jsme i krátce přenášeli. Sezóna bohužel už asi končí. :(
Foto https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/901876486650605/
Vloženo 30.3.2018 23:49
Info od Radka:
30.3.2018 Harrachov (Norma) - Krakonošova snídaně - Heliport - Kládová cesta - Lesní zátiši. V noci na 28.3.2018 pršelo, ráno 29.3. upraveno. Z Harrachova až po Luboch sjizdné, ale žádná sláva. Pak až ke Kládové cestě super, poslední úsek zase rozbředlý sníh se spoustou jehličí atd. jak už to v předjaří bývá.

Fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/900334223471498/
Vloženo 15.3.2018 20:40
V Harrachově upraveno ve středu dopoledne. Stopy na klasiku jsou stále ve slušném stavu, prostor na bruslení střídavě dle toho, kolik toho kde rozdupali pěší, rozjezdily skútry nebo rozměklo na sluníčku. Při sjezdu z Vosecké boudy je třeba počítat s tím, že ve stopě mohou být ledové hroudy, co tam odlétly ze skútrů jedoucích na Voseckou, letěl jsem tam na tlamu ve slušné rychlosti. Terex neupraven asi několik týdnů (to je škoda), pohled z odbočky mě tam nenalákal. Sjezd podél Mumlavy od Kr. snídaně na Luboch s trochu hrbolatější stopou (se skiny to drhnutí cítím holt víc :-), takže od Lubochu už jsem zamířil nahoru (pěkný úsek). Až na nástupní bod Pod Ptačincem se sjet nedá, pár set metrů před ním už je cesta hliněná, jinak zde dost rozdupáno od pěších. Z Ručiček na Studenov asi netvrdší a tedy nejlepší na skate, ale místy jehličí. Od Studenova na Čerťák jehličí ještě víc, zkusil jsem i jižní variantu (upravena týden zpátky), ta už kvůli úseku mezi chatou Studenov a vleky upravit nejde, ale nějak sjízdné to je (nicméně nedoporučuji). Upravená trať pokračuje i dolů z Čerťáku, což na Bílých stopách vyznačeno není, já sjel jen k rocestí Na Kamlu, ale úprava pokračovala i dolů, tak třeba jde dojet až na závodní tratě, kde má být taky něco upraveno.

Ručičky - Dvoračky uježděno pro sjezdaře/od sjezdařů až ke sjezdovkám, tam to může být pěkné i na skate, mezi sjezdovkami a Dvoračkami už ledovatější a špinavější, ale dá se. Hřeben Sněžné Jámy - Szrenica dost rozdupaný od pěších, ale většinou se dá jet bez problému vedle cesty, zmrzlá trochu posněžená krusta zas až tak zmrzlá nebyla. Ze Szrenice jsem zvažoval sjet po hraničním průseku do Jakuszyc, ale nikdo tam dlouho nejel, zato je tam cedule o přezimování sokola stěhovavého, tak jsem ji respektoval, vrátil se a sjel na Voseckou.

Okomentované fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/891501797688074/
Vloženo 19.2.2018 20:37
Dnes trasa Čertova hora - Dvoračky - Harrachovy kameny - Labská bouda - Sněžné jámy - Vosecká bouda - Mumlavské vodopády.
Z Čerťáku na Ručičky paráda. Stopa na klasiku sice hodně jetá, ale drží to stopu. Ale krásně se dalo stoupat až na Dvoračky. Bohužel na vrcholcích Krkonoš, především od Vrbatovky až na Labskou ani jedna stopa pro klasiku. Je to škoda, kdyby to bylo možné a upravilo by se to, bylo by to super svezení. Ne všichni jezdí skate.
Vloženo 1.2.2018 13:11
Ahoj Tome, Harrachov tuto trasu upravuje vždy v pátek, viz http://www.skiareal.com/cz/zima/bezecke-trate-v-harrachove/ výsledek lze zkontrolovat na http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov

(Odpověď na dotaz uživatele Tom z 1.2.: Ahoj, v sobotu 3.2. máme jet na běžky do Harrachova. Chtěl bych si dát výjezd na Voseckou boudu. Nevíte někdo v jakém stavu je na tom aktuálně tato trasa na bruslařský styl? Moc děkuji za info.)
Vloženo 25.1.2018 15:01
Zrovna (15:00) jede rolba od Skicentra přes závodní tratě, tak se podívej, kudy všude projela cca. za 2 hodiny. Na Harrachov je celkem spoleh, upravují pravidelně.

http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov


(Odpověď na dotaz uživatele Marek von Gablonz z 25.1.: Zdravím, v sobotu se chystáme na skate, nevíte někdo, jak to pro skate vypadá z Harrachova z Čertovy hory (nahoru lanovkou) přes Studenov na Ručičky, Kládovou cestou na Krakonošovu snídani a zpět do Harrachova přes Terex - Janouškovou cestou nebo Harrachovou cestou na Rýžoviště či kolem Mumlavského vodopádu? Děkuji)
Vloženo 14.1.2018 11:50
Rokytnice-Labska louka-Vosecka-Krakonosova snidane-pres noc napadlo 5-10cm prasanu na umrzly podklad,krasne projete stopy a azuro, paradni svezeni.
Vloženo 15.1.2018 8:12
Z Harrachova od Rýžovište na Dvoračky a zpátky. Celá trasa tvrdá zledovatělá. S opatrností lze ale pri sjezdech se obrušují hrany.
Vloženo 13.1.2018 19:41
naprosto luxusni projizdka z celnice pod Jakuzsicemi,pod hrebenem pres Lubosska bystrina,Krakonosova snidane,Kladova cesta, Rucicky - mezi Rucickami a Kladovou dost slusny led a vypadal,ze pokracoval i dal smer Harachov.No a po zlute dolu do Rokytnice po ledu a nakonec pesky,ale nic lepsiho nelze vymyslet.Sjezdovka studenov neupraveny led,nejezdi....obecne nad 1000m je par cm noveho snehu,misty sfoukan ,tak je to tam rychlejsi
Vloženo 13.1.2018 16:43
Rokytnice-nad 900m je snehu dost,umrzly,misty hodne ledovaty. Rucicky-Mastal-Mumlavske vodopady-Krakonosova snidane je projeta stopa. Pod 900m to taje,v Rokytnici snih jen rozmekly na sjezdovkach.

O oblasti

Oblast západních Krkonoš je vhodným místem jak pro sportovní lyžaře, kteří se mohou využít na závodních tratích v Harrachově, tak i pro turisty, kteří mohou z Harrachova či z Rokytnice nad Jizerou nastoupit na hřebenové túry. Kdo nemá rád stoupání, skoro na hřebeny (pod Lysou horu) se dostane lanovkou přímo z Rokytnice. Z Harrachova se lyžaři mohou dostat na hřebeny také částečně lanovkou na Čertovu horu a pak pokračovat k chatě Dvoračky. Další pěknou variantou je cesta údolím Mumlavy se závěrečným stoupáním na Voseckou boudu. Odtud (a také z Dvoraček) je to už jen kus na Labskou louku, kde uděláme pomyslnou hranici s oblastí označenou jako centrální Krkonoše.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí u Harrachova na Skimapě.

V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Krkonoše