Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2019/2020

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2019/2020. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 14.3.2020 7:15
Nejlepší zajet na Jizerku. Tratě upravené a sněhu dostatek.
T.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 13.3.: Dá se na skate v okolí Harrachova nebo Rokytnice? Díky)
Vloženo 13.3.2020 19:16
Pro mě je nejlepší varianta z Harrachova, je to i nejbezpečnějši z hlediska počasí. Z Míseček přes Vrbatovu boudu je to hezký, když je pěkný počasi. Od Rezku se lze na Dvoračkách rozhodnout, zda jet přes hřebeny nebo dolů na Ručičky, Kládovkou na Snídani a na Voseckou... V případě zledovatělýho sněhu je ten sjezd dost divokej...
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 13.3.: Ahoj prosim poradte kudy nejlepe na Voseckou boudu? Da se z Vrbatovi boudy? Nebo z sHarrachova ci Rezku? Diky)
Vloženo 6.3.2020 9:40
Terex upraven ve čtvrtek večer, přes noc a ráno ale napadlo 3-5 cm sněhu. Stopa na klasiku je níže z půlky, výše komplet zapadaná. Na skate to asi bude super, dostatečně široké. Nestihl jsem tedy kvůli nutnosti přemazávat (červený swix se lepil) celé, ale i úsek směrem pod Voseckou by měl podobný. Od Bílé vody dolů do Harrachova dobré včetně stopy na klasiku až do zatáčky Pod Platzenfalem. Odtud poděl potoka dolů už horší, upravené bez stopy, několik míst vytátých na asfalt skoro po celé šířce, ale na kameňačkách se sjet dalo. Dole v Harrachově dopoledne přešlo sněžení do deště.

Spojka na Terex od biatlonových okruhů sjízdná, horší místa hned za napojením na okruhy a pak stoupání k silnici, to je směrem dolů kvůli nerovnému povrchu a kamenům spíš na sundání lyží. Na cestě je jeden spadlý strom, překročit se dá v pohodě, ale rolbu sem letos už nepošlou.
Vloženo 5.3.2020 22:00
Začátek v Harrachově na závodních tratích - zkracoval jsem si trasu i po úsecích upravených hodně dávno a nahoru se to dalo, ale držet se čerstvější upraveného je asi jistější. Nad tratěmi za rozcestím Janova cesta cca 500 metrů mizerných, převládá asfalt a párkrát se lyžuje po zbytcích sněhu na okrajích cesty. Směrem dolů nesjizdné. Tohle GPS záznam z rolby, která tam jela ve středu, neřekne. Dál už jen místy vytátá stopa na klasiku, čím výš tím líp a od první serpentiny už OK.

Z Čerťáku na Ručičky bez problémů a pěkné, stejně tak z Ručiček na Krakonošovu snídani, to byly nelepší úseky výletu.

Podél Mumlavy až k rozcestí Luboch stopa na klasiku pěkná, pás na bruslení docela rozdupaný od pěších, kteří tu mají převahu. Dál směrem dolů sníh ubývá, místy stopa vytátá na asfalt, kus na vodopády je jedno kritické místo, kde se možná už v pátek bude 10 metrů přenášet. Od vodopádů po magistrále sice místy jen tenká vrstva sněhu/ledu, ale podařilo se mi sjet až k Normě.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 4.3.2020 20:59
Harrachov - okruhy v biatlonovém areálu: na projetí před večeří použitelné, ale určitě na starší lyže. Úprava asi z doby před oblevou (?sobota) je ještě znát, častěji je tam i stopa na klasiku. Doporučuji vynechat nejvzdálenější nejsevernější okruh a když na něj někdo přijede od Terexu (to jsem ale netestoval), tak ať se dá na rozcestí Stará celní doprava - úsek rovně překonává pár štěrkových polí a je tím nejhorším.

Odpoledne a večer tak 1-2 cm připadly.
Vloženo 15.2.2020 20:10
Harrachov
- Obecne: rolba v minulych dnech trate projela, pres to ale napadlo 5-10 cm noveho snehu, ktery je ujety akorat skutry/bezkari/pesaky/lesni a jinou zveri; na klasiku pohoda, na skate horsi, ale da se to (kdo je zvykly na Jizerky at radeji nejezdi)
- Trate pod mustkama: dnes se tam konal orientacni beh na lyzich, rano upraveno, v jakem stavu to je po zavodech nevim
- Kladovka: nejhorsi usek pro skate, nejvice cerstveho snehu a misty docela uzke + tam nekdo vyjel okolo heliportu koleje
- Terex: nejlepsi usek pro skate, na nekterych mistech vitr vyfoukal novy snih na manchester ujety rolbou
- Harrachova cesta, mumlava: nevim, ale dle ostatnich pasazi i v nizsich mistech neco mohlo pripadnout, otazka je, do jake miry jake skupenstvi
Foto: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1426700037501578/
Vloženo 15.2.2020 19:08
Dnes po terexu na Voseckou luxus, sníh super, upraveno, málo lidí, kolem nuly. Zpět kolem Mumlavy to už bylo horší
Vloženo 14.2.2020 18:23
Harrachováci mají sice “úzkou” rolbu, ale jsou si toho vědomi a tratě projíždějí 2x doširoka, kde to cesty a množství sněhu dovoluje. Podívejte se na bilestopy.cz, dnes jsou tam vidět dva průjezdy.
Vloženo 11.2.2020 23:29
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 11.2.: Dobrý den, prosím o info, jak to vypadá s běžkami (lyžemi) v okolí Rezku, resp. Dvoraček? Jsme ze Šumavy, tady běžky nic, sněhu málo .-))

Sníh konečně je, ale trasy nejsou upraveny. Mrkněte na mou zprávu ze dneška 23:23 Johy. Dvoračky a Rokytnice je na tom stejně jako Harrachov a okolí. Posílám odkaz na úpravy trati https://www.bilestopy.cz/map/area/krkonose.
Vloženo 11.2.2020 23:23
Ahoj, včera večer tj. v pondělí začalo konečně padat a dnes se na trasách “válelo” cca 20cm prašanu. Vše mělo jedinou zásadní chybu, a to, ze nevyjela žádná technika, která by z toho udělala opravdový ráj. Já dnes vyrazila podél Mumlavy na Krakonošovu snídani, pak přes Heliport na Ručičky, Studenov, Čerťák a dolu do Harra. Běžky jsem měla na skate (jiné nemám) a teď neudržím ani pivo....stopa na klasiku byla pouze od běžkařů a často chyběla úplně... asi si to dnes užili “zoubkaři” a ski alpinisti. Je škoda, že v Polsku byli schopni dnes upravit po sněhové nadilce trasy a u nás opět nic.... takže doporučení: skate do Polska, klasici, kteří chtějí stopu- taky do Polska a ostatní hurá do prašanu k nám. Johy
Vloženo 8.2.2020 21:39
- Trate pod mustkama: neco projeto, ale zadna slava, misty vytato, bordel a kaminky
- Nova Janova cesta: sjizdne po cele delce, udelana stopa, ale misty vytata
- Certovka-Hledsebe-Studenov-Rucicky: sjizdne po cele delce, pod stromama semtam vetev, na nekterych mistech bez stopy
- Rucicky-Kladovka-Vosecka: sjizdne po cele delce, Kladova cesta semtam rozbita, ale snehu dost
- Terex-Norma: projeto rolbou, nekde i dvoustopa, v prostredku cesty ale zadna slava; stara celni cesta rozbita, ale s opatrnosti skoro az na louku
- Harrachova cesta: bida, ale sjizdne, udelana stopa, nicmene, je tam napadany bordel a snehu neni moc; s opatrnosti sjizdne az k Norme
- Mumlava: nevim, ale dle cesty okolo Harrachova tipuji mraky pesich a nic moc snih

Poznamka na zaver. Behem dneska jsem cetl nekolik plactivych prispevku o tom, jak neni nic upraveno. Rolba ty mista evidentne projela, nicmene skutry + pesaci udelali sve. Na proslunenych mistech navic snih mekne.
Na klasiku to dnes byla pohoda vicemene vsude, kde jsem jel (viz mapa). Na skate nic moc (obecne prostredek cesty byva rozryty). Je nutno brat v potaz, ze narozdil od Jizerek nebo Jakuszyc je tu vetsi koncentrace chodcu, skutru, skialpu + mene bezkaru, kteri by to ujeli.
Taky jsem cetl neco o nove rolbe a novem vedeni mesta, ktere si s upravou trati neumi poradit. Kazdopadne, necht si z fotek udela kazdy nazor sam:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1420913734746875/
Vloženo 6.2.2020 20:04
Rezek-Dvoračky-Rezek. Výstup od Myslivny přes Pěticestí Okružní cestou. Projeto nějakým skutrem, takže bylo udusáno a šla prošlápnout lehce stopa. Na sjezd ale nedoporučuji, nepůjde dobře plužit. Vlčí cesta se zdá také od silnice podobně projeta.
Na Dvoračkách měli dobré Kyselo, akorát kyselé pro Trautenberka. Sjezd Exkurzí cestou přes Vidlici dobrý. Dále pak občas fleky až na asfalt, které se objízdějí nad nebo pod cestou. Později pak částečně rozšlapáno od pěšáků od Rezka ale až tak to nevadí. Teplota pod nulou, odpoledne sněžení, nad Dvoračkami už mraky. Pěkné i na dobré lyže, lidí málo. Na parkovišti pod Rezkem protaženo a poloplné. Cesta z Vítkovic sjízdná bez řetězů VW Pašíkem.
Vloženo 6.2.2020 18:03
Kopíruji odpověď na tu samou otázku z oblasti "Jizerské hory":
Sněžení pomohlo do té míry, že pořadatelé závodů v lyžařském orientačním běhu, které se tam mají o víkendu konat, se rozhodli akci nerušit. Takže nějak lyžovat půjde. Zdroj: web zavodů http://skstudenec.cz/index.php/category/oos/lob2020/ - v pátek tam třeba přibude info o množství sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 6.2.: Dobry den. Nevite nekdo, jak to vypada na tratich kolem Štepanky?
Predem dekuji)
Vloženo 31.1.2020 21:28
Ahoj, dnes po oblevě Vlčí hřeben z Rezku. Západní cestou na Pěticestí jsem musel třikrát sundavat. Poté lepší, ale pod vrcholem znovu kus bez sněhu. Dolů k Sedlu už jsem radši nejel. Zpátky z východní strany to bylo lepší, dalo se dojet skoro až na Rezek. Pochvala pro rolbaře za úpravu. Dle bílýchstop to tenhle týden projeli dokonce dvakrát, což je na Krkonoše obdivuhodné, ale vzhledem k nedostatku sněhu se to minulo účinkem. Včera to muselo být super. Bohužel zpovykaný Pražáci se na lyže nedostanou dřív než v pátek v půl sedmé večer.
Vloženo 27.1.2020 15:08
Ahoj vsem, dekuju za info a davam feedback - Terex vcera luxusni, skate bez problemu (tri kaminky, deset vetvicek), stopa pro klasiku porad vyborna. Da se i prolezt lesem od stare celnice primo do zatacky.
Sobotni Jakuszyce prej horsi.
V sobotu pesky k Mumlavskymu vodopadu - modra dost vypluzena a spousta pesich, zluta malicko lepsi. Tvrdy, spadnout nedoporucuju ;-)
Obecne ale nekolikanasobne lepsi nez se zda z Prahee ;-)
SKOL!!!
Vloženo 25.1.2020 23:55
Harrachov - hrebenovka
- Norma-Terex: jde to od tunelu dal, nahoru jsem jel sankarskou trasou, ze zdola to vypadalo lip nez po ceste okolo Kamenice (oraniste), na klasiku pohoda
- Terex-odbocka na Voseckou: pecka
- Vosecka-Rucicky: sjizdne po cele delce, Kladova cesta uz trochu rozbita, ale snehu dost, v krpalu pod Rucickama vypluzeno na led, ale sjizdne
- Rucicky-Studenov: sjizdne, ale pod stromama treba davat pozor (malo snehu)
- Studenov-Certovka (pres Janovu cestu): v krpalu u Studenova vypluzeno v nekterych mistech na kameny - pri sjezdu bych to radeji sundal, navrchu az ke sjezdovce oraniste, s velkou opatrnosti sjizdne po strane
- Nova Janova cesta: navrchu manchester, ale v nizsich pasazich pod stromama semtam bordel a kaminky
- Trate pod mustkama: nejaky okruh je projety, ale zadna slava, ve vrchnich pasazich oraniste s vytatyma pasazema az na holou zem
foto: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1410108965827352/
Vloženo 25.1.2020 19:59
Dnes ráno od Normy z Harrachova nahoru na Terex. Za tunelem jsme nandali lyže a nahoru v pohodě skate. Klasika stopa byla pěkná až nahoře na Terex. Prvních 200 m hrozil občas nejakej bordel, ale na jednickovejch lyžích jsem to vyhodnotil jako bezpečný :D potom až na rozcesti pod voseckou super. Na Voseckou asi klasicky rozbitý, ale ne nejhorší. Klasici šli pěšky, skate se dalo vyjet. Od vosecky na labskou louku řehole, klasici to dali, skate byly trochu náročný, ale jelo to, pozor na kosovky 😂. Labská bouda kotel pohoda, neupravený, ale bez ledu a paráda. Od vitkovicky vyhlídky dolů na dvoracky raději pěšky, je to s dlouhejma lyzema o hubu, s kratším se asi dá. Pak na ručičky a luboch v pohodě. Podél mumlavy až 300 metrů za mumlavsky vodopád pohoda, trochu ledu. Potom jsme to raději 200 m přenesli, nějaký černý fleky se tam objevily, a pak až k tunelu zas pěkný sníh.
PS: Začíná lehce sněžit, ale jen lehce :D
Přejme si úspěch!
Vloženo 25.1.2020 18:15
Dneska paráda, klasikou z Ručiček přes Heliport na Krakonošovu snídani a sjezd k Mumlavské boudě. Zpět zkratkou na Kladovou cestu, Ručičky a dolů na Lovcenku (pozor místy je už vidět asfalt) a po sjezdovce do Rokytnice. Stopa téměř všude parádní, pouze nad Mumlavskym vodopádem 2km chybí. Sněhu dostatek.
Vloženo 27.1.2020 15:00
Autobusem z Liberce do Béďova. Pak bruslením. K Buku trochu bramboračka, ale lepší než obvykle. K Šámalce normál, silinice před Šámalkou poštěrkovaná - nutno přenášet. K Blaťáku rychlý na soupaž. Nahoru na Kristiánov a dál na Rozmezí dobře ujěžděno lyžaři, jelo se pohodlně. Ke Knajpě super. Dolů k odbočce na Hraniční jízda. Po Hraniční nahoru špatně upraveno, na bruslení úzké, bez stopy na klasiku, takže opačně dolů o obličej. U Kiosku doprava na Promenádu a dál jízda až k Bunkru. Tam doleva po Jezdecké dolů na Jizerku jsem hodil slušnou masku, protože jsou tam hrboly jak na skikrosu. Dál směrem k hraničnímu přechodu Jizerka Orle nejdřív ušlapaný od pěšáků ale jeletný, konec před Karlovským mostem ale plný šutrů - nutno přenášet. Za mostem doleva komplet vytáté, takže dál pěšky rovně po zelený na Orle. Z Orle doprava na rozcestí pod Dzialem Izerskym je to široký a hodně umydlený, ale tvrdý a rychlý. Pak jsem blbě odbočil a dovedlo mě to do Jakuzsyc. Zpátky pod Dzial a doleva dolů do Harrachova na nádraží rychlý sjezd se soupaží, povrch slušný. Busem pod vlek, vlekem nahoru na Čertovu horu a dál po Janově cestě zase skejtem do Studenova slalom mezi kamínkama. Ze Studenova na Ručičky do kopce často ledové plotny, ale jetelný. Od Ručiček dál přes sjezdovky na Lysý až na Dvoračky příjemný sníh, ale furt do kopce. Na Dvoračkách doprava dolů po sjezdovce dvě masky, ale konec pěkně šusem až do lesa pod sjezdovkou a pak celou dobu po Vlčí cestě (pozor na mapách není vedena jako běžkařská) až dolů na silnici asi 600 metrů před Rezkem. Spodní část Vlčí cesty hodně vytátých míst a často kamínky, ale jetelný. Pak už jen pěšky na Rezek a piva v Jeruzalémě. Polotmavý Medvěd 11° voní jak IPA a nesed mi, tak pak pět světlých Medvědů.
Vloženo 25.1.2020 9:24
Jeli jsme od spodní stanice lanovky v Harrachově po Janově cestě nahoru k horní stanici to bylo projeté, jen místy byla vrstva sněhu hodně tenká, ale s trochou opatrnosti se to dalo. Od horní stanice jsme pokračovali na Studenov cestou, která vede více vpravo. Vše bylo čerstvé projeto, jen před Studenovem bylo 200 m na šutry, kde jsme zouvali. Na Dvoračky pak už v pohodě, sněhu tam bylo více, celkem dobře upraveno. Stopa místy vydřená, na skate super.
Kdybyste tam někdo objevili sluneční dioptrické brýle, dejte mi prosím vědět.

(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 24.1.: Zdravím, nevíte prosím někdo, jak to vypadá z horní stanice lanovky Rýžoviště na Studenov a dále pak k Ručičkám? Kolik tam je sněhu, zda je hodně zledovatělý, atd. Podle bílých stop tam rolba jela včera. Nebyl tam někdo osobně? V kolik hodin je třeba dojet na parkovišti v Rýžovišti, aby se chytlo ještě volné místo? Vezmou nás s běžkami na nohách lanovkou nebo se musí vzít do ruky? Díky za jakékoliv info, neznáme to tam.)
Vloženo 24.1.2020 10:27
Hotel Sklar - Mumlavsky vodopad - Krakonosova snidane - Heliport - pod Voseckou boudou.
K Mumlavskemu vodopadu je cca 1cm snehu a pod tim led, ale da se. Od Mumlavskeho vodopadu dal krasna cesta na brusleni, stopa i na klasiku.
Vloženo 21.1.2020 22:07
Jakuzsyce podle rolby, dostatek sněhu a skoro bez lidí. Harrachov terex, Krakonosova snídaně super
Vloženo 21.1.2020 22:04
Ahoj, terex je ok, upraven rolbou, ale jsem od zdola od Mumlavy pri Harrachove, zmrzle, ale jakmile se to stocilo nahoru, snehu dost cekni rolbu na bilestopy.cz, mam info ze z Harrachova na certovu horu ok, Mumlavske vodopady-Krakonosova snidane super -na ryzoviste potom OK
(Odpověď na dotaz uživatele Saša z 21.1.: Skol!
Tusite nekdo jak vypada Janouskova cesta?)
Vloženo 19.1.2020 13:43
Cesta od horní stanice lanovky Rokytnice - Horní domky na Ručičky je zledovatělá, obtížně sjízdná.
Z Ručiček na Studenov se dá dojet na běžkách, ale cestou je hodně zledovatělých úseků, především v prudším sjezdu od Ručiček směrem na Studenov jen s velkou opatrností.
Janova cesta ze Studenova kolem vrcholu Janovy hory k modré sjezdovce na Rýžovišti je hodně zledovatělá, místy rozježděná od aut, občas i koukají kameny, jen malé úseky mimo les mají trochu lepší sníh.
Od modré na Rýžovišti k horní stanici vleků Studenov je pěkný sníh projetý rolbou. 400m úsek od vleku Studenov k rozcestí Studenov je ale na lyžích zcela nesjízdný, jsou tam kameny a hlína.
Asi nejlepší podmínky na klasiku i skate jsou na Kládové cestě od Ručiček po Heliport (a zřejmě i dále na Krakonošovu snídani, ale tam jsme už nejeli).
Z Ručiček na Dvoračky se jet dá, ale povrch je rozježděný, rozšlapaný, místy ledové plotny.
Pokud nenapadne aspoň 5-10 cm sněhu, tak to lepší nebude...
Vloženo 18.1.2020 16:57
Dnes rano z Rezku na Vidlice, 1. km tragedie, slusnejsi od Vidlice do Sedla, nahoru na Dvoracky, zmrzle nerovnosti od rolby, svaznici na Rucicky, asi nejlepsi cast, dale na Studenov, lesni useky ledove, hlavne pozor na prudsi sjezdy. Zpet na Rezek pres Peticesti, opet nebezpecne sjezdy a obcas kameny. Urcite dvojkove lyze.
Vloženo 5.1.2020 21:18
Info od Ondřeje:
Harrachov - Čertova hora - Ručičky - Krakonošova snídaně - Mumlava; 2.1.2020
kryticke useky: trate v Harrachove, Hledsebe-Studenov, obecne tam, kde je husty porost a snih nespadl na cestu; tyto useky jsem sel bez lyzi. Rolba to projela, ale napachala vic skody nez uzitku
Stadion: na stadionu se zasnezuje, ale trate rolbou rozryte, sjizdne tak mozna na sanich
Nova Janova cesta: od skaly nad tratema s opatrnosti sjizdna, vytata mista, sem tam kaminek, vyssi casti v pohode
Magistrala smer Hledsebe/Studenov: od sjezdovek rozryte ale sjizdne, od odbocky na Studenov to vypada moc hezky, ale ke konci sjezdu POZOR -> od chaty (Hledsebe) koukaji kameny + napadany bordel, az ke Studenovu je to jen pro otrle
Studenov - Rucicky: v pohode vyjma pasazi okolo rozcesti a prudkych srazu, tam treba jet opatrne
Kladova cesta: nejlepsi usek cele trasy, projeta i stopa, akorat v nekterych mistech jsou od rolby hroudy snehu uprostred cesty, takze se nebrusli uplne nejlip
Krakonosova snidane - Vosecka bouda: neprojel jsem to az na vrh, ale vsechno v pohode sjizdne, bez stopy (resp. mozna tam byla, ale podlehla pluzicim)
Janouskova cesta: projeta stopa od lidi
Mumlava: v pohode sjizdne skoro az k hospode, v nizsich pasazich obcasna ledova plotna nebo slabsi usek, bez stopy, hlavnim nebezpecim pesi turisti
Trasa: https://en.mapy.cz/s/nomepaguju
Vloženo 1.1.2020 23:24
manzel dnes projel Terex - pry snehu dost, jen to je rozhamtany od pesaku, takze pozitek z jizdy nic moc. Za dnesniho azura mu to ale ani nevadilo :)
Vloženo 1.1.2020 23:21
Vylet pres hrebeny s detmi, lanovkou na Lysou (jezdi 10:00-16:00), pramen Labe, Snezne jamy,Vosecka,podel Mumlavy do Harrachova.Snih nebyl zledovately, uslapano od pesaku, ale dalo se po tom docela dobre jet.Snehu dost, jen na hranicich v nejvyssi casti od Sneznych jam smer Vosecka byly obcas vypluzeny sutry. Dalo se dojet az do Harrachova na most pres silnici, samo ze na praskackach, ale kaminky jsem nedrhla.

jedine negativum byla osizena horka cokolada na Vosecky, jeste loni se to dalo pit, letos to byla uz jen kakaova brecka
Vloženo 1.1.2020 12:40
Od Lesního Zátiší přes Ručičky na Dvoračky, zpátky přes Luboch a Mumlavu, můstky až na Rýžoviště. Všude hromady sněhu, jen v Harrachově od můstků na Rýžoviště občas vykoukne kámen. Na okolní podmínky krása, 15 km zimní pohádky!
P.S. stopy nikde, většinou umydleno na rychlý podklad, ale nahoře by se již určitě upravovat dalo
Vloženo 29.12.2019 17:39
Harrachov, nad Rýžovištěm, trasa pro běžky sjízdná od restaurace Lesní zátiší, dále v pohodě na Ručičky a Dvoračky a všude se dá klasikou. Dále nahoru na Labskou pláň a na Voseckou - krásná cesta, až na ty chodce všude. Poté na Krakonošovu snídani a do Harrachova, vše sjízdné, dokonce i cesta od vodopádu k Normě.
Vloženo 28.12.2019 21:53
Dnes jsme jeli úsek Luboch - Krkonošská snídaně a úplně bez problému. V této části všude min. 20 cm prašanu, na cestě udusané od pěších, ale jelo se hezky. Níže než Luboch nevím, ale věřím že cca tak 1 km níž stále ok.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 28.12.: Ahoj, nevíte prosím, jestli je sníh na lyže z Harrachova podél Mumlavy?)
Vloženo 27.12.2019 17:03
Dnes cesta od staré celnice (Harrachov) na Terex (Janouškova cesta) směrem na rozcestí pod Voseckou. Všude krásný čerstvý sníh, možná i 30 cm. Nemuseli jsme si ani brát staré běžky. Stopu (klasickou) jsme museli dělat sami, jako za starých časů, no nádhera.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice