Zdeněk z Harrachova – profil lyžaře

Registrován od 27.12.2019, vložil celkem 4 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 5.2.2020 9:19  
V Jakuszycích jsou parkoviště, platí se 15 PZL nebo 100 Kč, o víkendu vhodné dorazit před 11.hodinou, pak je plno. Lze přijet vlakem z Tanvaldu, také se lze připojit na polské trasy z Harrachova (od nádraží, anebo občas prošlapanou cestou lesem). Probíhá přestavba stadionu, ale tratě ji obcházejí a jsou upravované.
(Odpověď na dotaz uživatele Grorge z 5.2.: Jakuszyce z Prahy? Je tam možnost parkování nebo je lepší se někde kolem Liberce nalodit na vlak? Díky.)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 30.12.2019 17:25  
Opravdu jsou kolem stadionu kameny a kořeny, ale o kus dál je to paráda. Dnes cesta z Jakuszyc na "Rozdroze pod Cicha Rownia", tam rovně dál - pro klasiku je to ideální, když při malé vrstvě sněhu není srovnáno rolbou. Pak odbočka nahoru na Sine Skalku a Przednia kopa a kolem Wysoka kopa k lomu - bežně je tam sníh dost vyfoukaný, ale tentokrát nahoře drží a dá se klasikou jet. Návrat od lomu do Jakuszyc OK.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 29.12.2019 17:39  
Harrachov, nad Rýžovištěm, trasa pro běžky sjízdná od restaurace Lesní zátiší, dále v pohodě na Ručičky a Dvoračky a všude se dá klasikou. Dále nahoru na Labskou pláň a na Voseckou - krásná cesta, až na ty chodce všude. Poté na Krakonošovu snídani a do Harrachova, vše sjízdné, dokonce i cesta od vodopádu k Normě.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.12.2019 17:03  
Dnes cesta od staré celnice (Harrachov) na Terex (Janouškova cesta) směrem na rozcestí pod Voseckou. Všude krásný čerstvý sníh, možná i 30 cm. Nemuseli jsme si ani brát staré běžky. Stopu (klasickou) jsme museli dělat sami, jako za starých časů, no nádhera.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice