Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz přináší zejména zprávy o aktuálních podmínkách - pro oblast Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice jsou zde.

Na této stránce ale najdete rady, které zůstávají platné dlouhodobě:

Tipy na výlety a další články

Kam z Harrachova po upravených tratích

Harrachov je známý hlavně skokanskými můstky a skiareálem. Běžeckých tratí se však v okolí nachází snad ještě víc, než sjezdovek. Nastoupit na běžky můžete na více místech na okrajích města. Kam až můžete dojet z Harrachova po upravovaných tratích?

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 16.3.2022 22:12
díky za odpovědi na hřebenovku :) tak se zeptám jinak, je někde v Rokytnici trasa na bruslení? Budu bydlet na lovčence na horní stanici jedny tý lanovky... takže bych potřeboval jezdit někde tam nahoře, abych se pak dostal na hotel... jde o to, jestli tam vůbec je kde reálně bruslit?
Vloženo 17.3.2022 18:41
Z tohoto místa je nejlepší začít od Ručiček kousek směrem dolů k Harrachovu a pak odbočit na Kládovou cestu a po ní jet až na Krakonošovu snídani - úsek, co je na videu u tohoto článku https://www.kamzasnehem.cz/video/dvoracky-2013-04 v čase 0:20-0:45. Teď snad bude lepší počasí, než při natáčení tohoto videa :-) Od Krakonošovy snídaně bych pokračoval kousek nahoru k Vosecké boudě a pak odbočil na cestu Terex, po ní se dá jet až k silnici vedoucí do Polska. Obecně se vše od Ručiček směrem na sever a západ upravuje pro oba styly. Slušné to může být i z Ručiček na Čertovu horu (pokud proběhne úprava). Údolí Mumlavy se sice taky upravuje pro oba styly, ale bruslařskou část rádi a intenzivně využívají i pěší...
Dotaz Vloženo 14.2.2015 11:04
ldck.aie, případně jiní místní znalci, jak se nejlépe dostat z Jakuszyc na tu cestu hraničním průsekem na Szrenicu (Svinské kameny) a Tvarožník?? Díky!
Vloženo 14.2.2015 16:31
Vlček:
aaaa//www#mapy#cz/s/fRL8

Tady píšou, že html kód bude automaticky odstraněn, takže: Nahraď aaaa http:, nahraď # tečkou. Je možné jak z bodu 1, tak z bodu 2, v bodě 3 se cesty spojí. Ale pozor - je to v Krnapu a nemělo by se tam!
Dotaz Vloženo 22.1.2015 11:28
Ahoj, poraďte prosím nejlepší cestu na běžkách z Vosecké boudy na Orle. Jak nejlépe objet Harrachov a kde přejet do Polska?
Díky moc za odpověď.
Vloženo 22.1.2015 13:01
Pavel: To snad ani přímo nejde. Já bych to pod Voseckou vzala po cestě Terex pod Jakšínem a třeba až přes rozcestí Celnice k harrachovskému kempu, pak pěšky k žst a odtamtud dál na běžkách na Orle.
Vloženo 22.1.2015 16:04
Z Vosecké Mumlavou do Harrachova na autobusové nádraží.Busem k vlakovému nádraží. Přejít koleje a upravenou stopou /dvě možnosti/ k Orle. Datum neplatí ale vyzkoušeno.
Vloženo 23.1.2015 15:28
Ahoj Pavle, já to jezdívám od Vosecké nahoru po žluté která se připojí na červenou (Cesta českopol. přátelství), po níž pokračuji na Szrenicu, PL chata, a pořád poté červené až se po celkem zajímavém sjezdu objeví zelená. Zelená je turistická ale super off roadka, takřka vždy jsou tam vyjeté koleje od běžkařů. Sjedeš dole u Jakuszyc, a dle nálady buď projedeš přes stadion, nebo se mu vyhneš a po směrovkách dosvištíš rovnou na Orle. Jely jsme ji s kámoškou minulou sobotu, začaly jsme dole v Harrachově, Terrexem na Voseckou, a pak výše uvedenou trasou přehoupnutí se přes hřeben do Jakuszyckého areálu. Je to z velké části od Szrenice sjezd, ale jak říkám, turistická, takže nečekat upravenou stezku:) Ale rozhodně stojí za ozkoušení, nedoporučila bych začátečníkům kteří si nejsou úplně jisti při sjezdech volnějším terénem (viz mimo jizerskou magistrálu), Krkonoše jsou samy o sobě dobrou školou .)
Vloženo 24.1.2015 21:22
Z Jakušic na Voseckou po hraniční čáře, pohodová turisťárna, nikde nikdo, 5 cenťáků prašanu, sluníčko, prostě pohoda.

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Další užitečné odkazy najdete i na úrovni nadřazené oblasti: