Krkonoše - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Z H.Míseček na Vrbatovu boudu a zpátky. Sníh začíná kousek za Jilemnickou a je souvislý až nahoru. Cesta je rovná projetá rolbou, jen místy stopy po sněžném skůtru. Na hřebenech je sněhu stále hodně .Vr.bouda uzavřena s cedulkou technické důvody. Místy čerstvý vítr.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Špindlerovka-Slezsky dum-Luční-Výrovka-Bufet-Pláň a po modré sjezdovce přes Hromovku až na parkoviště (cca 25km) zatím sněhu dost a bez sundání lyží. (jen kolem Slezskyho domu pár metrů bez sněhu)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Cesta Vrbatovka-U čtyř Pánů mělo být "urolbovano" za případné chyby se omlouvám za hloupý android našeptávač. ;-)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Dál trasa z Dvoraček přes Ruzencinu zahrádku a Vrbatovka: místy zmrzlý sníh bez stopy u Kotle dost větrno -5C. Vrbatovka po žluté směr U čtyř Pánů paráda uvolňováno první skvělý úsek jinak zatím doprocuji jen pro adrenalisty na běžkách nebo skialpy úplně v pohode. Úsek od Labské louky směr Vosecká: velká výška sněhu stopa není všude zmrzlé stopy od pěších turistů. Opravdu pro otrle sjezd na běžkách. Vrbatka směr Krakonosova snídaně (Mumlava) pekelně drsný sjezd, hodně zmrzlého sněhu-ski alpinista jistě však zajásá. Jen pro info: Vosecká od 1.4 do 18.4 ZAVŘENO! Od odbočky na Terex-Janouškovu cestu - upřímně nejlepší cesta možná nyní pro bezkare v západních Krkonoších!! Potkal jsem i několik bezkaru (jinde po cele 32km snad jednoho) je zde i docela náznak stopy a měkčí sníh. Jede to z celé cesty parádně! Jel jsem až na konec Terex cesty do Harrachova. Bohužel i zde asi cca 10-12 popadanych stromů které lze i s bězkami překonat ale zamrzí to. Cca 1,5 km před dojezdem na konec cesty (končí u asf. silnice směřující na Polský hran. přechod- několik vytátých míst i s vícero stromy. Trasa však dle mě nejlepší pokud se ještě letos chcete projet. Buď doporučuji sjet do Harrachova před Kamenice-most pod Jaksinem - modrá dolů zapadana stromy a beze stopy. Nebo pak až z rozcesti Alfredky jet po modré až na Harrachov Celnice a dám snad téměř ruku za to že pojede po sněhu až do onoho cíle ale musíte mít odvoz. Cesta opravdu paráda. Jinak skialpinisti vyrazte nebojte se pro vas teren idealni! Zdar ČM
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Ze Špindlu lanovkou na Pláň, přes Klínovky a Voseckou na Luční a pokus přes Krásnou pláň dolů do Špindlu. Otočil jsem to kus za Krásnou plání, sníh zde končí. Pak vybruslit přímou cestou nahoru k lanovce a po sjezdovce dolů. Stopa jen v úseku Vosecká - Luční a kus kolem lanovky, pěkný je také úsek U srubu - Krásná pláň.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Cesta z Čerťaku po vyvezení lanovkou až na Studenov opravdu hrozná. Sněhu by snad bylo dost ale všude a to krom sněhu na horních partiích sjezdovky před odbočkou na cestu směr Studenov polámane špičky stromů a všude tzn snad na 80%plochy cesty jehličí. Mezi popadanymi stromy musíte klickovat a zapomeňte na plynulou jízdu. Certak-Studenov spíše pro pěší po vichřici s popadanymi stromy nedoporucuji! Úsek Studenov - Ručičky: kousek za chalupou na rozcesti nandate bezky a opět asi 50% cesty kličkujete mezi popadanymi špičky stromů a mraky jehličí - doporučuji spíše pro pěší resp. pro jarní bezkare se starými bezky kteří chtějí výzvu. Dá se ale úplná pohoda to není. Úsek Ručičky - Dvoračky: pohoda sice žádnou stopu nikde nečekejte ale sněhu dost krom pár míst ale ale dá se plynule. Úsek před Dvoračky v lese poněkud zmrzlý- klouže. Těsně u Dvoracek vytaty sníh nutno dojít cca 80m k chatě pěšky. V noci ma sněžit možná se situace poněkud zlepší a věřím že horní úsek nad Dvoračky tzn. Vrbatovka-Zl.Navrsi-Labska-Vosecka bude na pohodu ještě o Velikonocích pokud nebude pršet.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Tak v Harrachově už úplně sucho, ale cca 0,5 km nad Mumlavským vodopádem se už dá nasadit lyže, až po Luboch je to místy s přenášením. POZOR pokud pojedete dolů - i když je sněhu až 0,5 m, jsou v něm občas díry až na asfalt. Cca 100 m nad Lubochem byla poslední díra a potom už bez problému, sněhu spousta, samozřejmě v lesních úsecích s jehličím, ale co čekat v dubnu. Kvalitu stop nehodnotím - jsem zhýčkán Jizerkami:-). Řekl bych, že jediné trochu pěkné svezení je v úseku Zlaté návrší - Labská louka, jinak je to už taková turistika s běžkami. V terénu už převládají pěšáci, případně lidé se skialpy, běžkaři jsou zde ohrožený druh:-). POZOR - cesta z Brádlerovek přes Medvědí boudu k Medvědímu koleni je už protažená, muselo se místy přenášet. Nechápu proč, když jsem tam cestou potkal 2 rolby. U Medvědího kolene už sucho. Vosecká, Labská a Martinovka mají aktuálně zavřeno (Vosecká do 18.4., Martinovka asi až do konce dubna).
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Klasicky z Černé hory na Liščí horu k bufetu a zpět. Na to, jaké je teplo, jsou pořád krásné podmínky, sněhu dost, většinou i docela čistý. (Problémové úseky plné jehličí nedaleko Kolínské boudy je možné objet volným terénem, vůbec se to neboří.) Podklad je tvrdý. Stopa už byla jen ve stoupání na ČH a částečně na malém okruhu na vršku. Běžkovat se ale pořád dá, akorát lanovka bude jezdit už jen o víkendech, úprava s otazníkem a nástupy v dolních partiích budou asi začínat chůzí za sněhem. V každém případě to dnes byla nádhera a kdyby to mělo být loučení se sezónou, nemělo chybu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
(Odpověď na dotaz uživatele Snoopy z 6.4.: Nevíte, jak to aktuálně vypadá od Harrachova směrem na Voseckou boudu?) Odhad ze sobotního průjezdu přes Harrachov autem + zkoumání možností před minulým víkendem: Ani tehdy už se z Harrachova neupravovalo, takže poslední úprava je stará 14 dní. Dle množství sněhu podél silnice se dá usuzovat, že trasa podél Mumlavy bude v horším případě na mnoha místech vytátá, v lepším plná jehličí. Stoupání od Krakonošovy snídaně na Voseckou si netroufám odhadovat, to musí někdo, kdo tam byl. Nevím, jestli odpověď ještě k něčemu bude, ale po sobotním lyžování v Jakuszycích, které jsem popisoval sem https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce, jsem večer vytuhl dříve, než přišel tento dotaz :-)
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Z Jánských lázní nahoru lanovkou a dále přes Liščí horu k bufetu Na rozcestí, Výrovku, Kapličku a Luční boudu. Krásné podmínky , jen sjezdy trochu krkolomné , lepší sundat lyže. Jinak super.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Nahoře jsou super podmínky . Jela jsem od Dvoraček přes Vrbatovu boudu na hranice. Kolem Sněžné jámy po hřebenu. Občas ve sťínu trochu namrzlé ale jinak měkký firn. (Odpověď na dotaz uživatele Klára z 29.3.: Ahoj běžkaři, chtěla bych vyrazit o víkendu na hřebeny Krkonoš. Buď z Míseček na Vrbatku a Dvoračky nebo ze Špindlu na Špindlerovku (busem) a po hřebenech přes Labskou a Vrbatovku vodovodem zpět do Špindlu. nejel jste tam teď někdo někdy? je to hodně zmrzlé?)
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Krásně stopy okolo Černé hory a plynovod, jehličí jen v lese mezi Pražskou a Peci. Sjezd do Janek raději po sjezdovce
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Černá Hora, super upravené trasy. Sjízdné po Černohorské silnici (každý den jezdí rolba odpoledne) až do Janek. Nahoře stále hodně sněhu 1-1,5m sněhu. Přes Zrcadlové boudy ok,přes Vlssske boudy úžasné upravene. Vyplatí se zůstat na Černé, jakmile sjedete ke Kolínské boudě a dal na Pec-hrůza, rozjezdem od skútrů, 4kolek, rozsmajdane od lidí. Totálně neupravené. Byl jsem tu 4 dny a ani jeden den žádná zpráva. Černá Hora každý den super.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Trasa: Pec - Liščí hora - Friesovky - po desítce zpátky nad Pec a dolů viz mapa. Z Pece pěšky po žluté, zhruba od poloviny lze nasadit běžky, ale je to tam neupravené a hluboké, od Lesní pohodově do kopce, sníh jak jinak měkký, na Liščí h. při sjezdu k Chatě na rozcestí - tzv. jízda v boulích - jsou ve stínu ledovatá místa (opatrně), ale zbytek cesty na pohodu. Pec tentokrát upravila magistrálu na desítce, takže super svezení a do konce se to dnes objevilo na bílých stopách, kam Černá hora přestala přispívat, i když dle informace od kámoše včera odpoledne upravili Malý okruh i magistrálu po svážnici na jedničku. Nechápu, proč to tam nedají, když už se s tím upravují, takhle by jim lidi vrátili investované peníze do úprav zaplacením lanovky nebo parkovného. Sněhu všude plno, do Pece jsem jela po sjezdovkách od Pražské a kousek po silnici po modré značce, pod chatou Lokomotiva jsem to radši sundala-sníh tam ještě je, ale by to mokré, hluboké, rozježděné a pod tím ledovaté.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Z vrcholu Černé hory po malém okruhu a svážnici. Čerstvě upraveno, díky novému sněhu krásně čisté, ráno lehce přimrzlé, od 10h měkčí, ale ne špatné o množství sněhu se ani nezmiňuji. Podmínky parádní, dík za úpravu. Možná by stálo za to, uvést aktuální úpravu na bilestopy.cz, jak tomu bývala v zimě. Myslím, že kdyby lidi věděli, že je to upraveno, tak by tyto parádní podmínky ještě přilákaly spoustu běžkařů.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Zdravím, chystáme se v pátek do Harrachova. Máte prosím nějaké aktuální info o stavu tratí na... více
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Prosím o radu - jak je na běžkách sjízdná trasa Labská bouda - Martinovka a pak Martinovka -... více
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Dobry den, prosim o info, zda lze sjet na bezkach z arelu na Hornich Miseckach smerem dolu na... více
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
ak sa vyveziem lanovkou v szklarskej porebe a pôjdem na bežkách po hrebeni 10-15 km smerom k... více
Úpa a Rýchory
Jaký je stav tratí Pomezky - Lysečiny, Kraví hora a Haida? Dle webu neupravili, takže... více
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Úpa a Rýchory
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice

Nejen stav sněhu

O Krkonoších

Rozlohou nevelké, zato nejvyšší. Krkonoše jsou díky množství skiareálů a jejich velké hustotě známé hlavně sjezdovým lyžováním, ale dají se tu dobře využít i běžky. Zima v Krkonoších bývá dlouhá, snad jen na Pradědu v Jeseníkách sníh tak drží podobně dlouho. Běžkaři najdou v Krkonoších skoro vše - od závodních tratí na Mísečkách a v Harrachově přes velké množství dalších udržovaných tratí až po neupravované trasy po hřebenech, které jsou ale pro mnohé lyžaře tím nejkrásnějším.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Harrachov 20-40 cm -
Černá hora - Janské Lázně - -
Jablonec nad Jizerou - -
Mladé Buky - -
Špindlerův Mlýn - Svatý Petr - -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Paseky nad Jizerou
Poměrně dost lidí, ale fronta max na 10 minut. Po obědě už v pohodě.
Rokytnice nad Jizerou
Na Studenově měla dnes premieru dvousedačka na Hranicích. Jinak podmínky ideální, celý Studenov bez front.
Rokytnice nad Jizerou
Úžasné podmínky. Spousta sněhu a všechny sjezdovky otevřené. Lidí tak středně.
Vítkovice - Aldrov
Sněhu není úplně hodně, ale stačí to. Lepší je část u lesa, tam je více sněhu. Na druhé straně je asi jenom přírodní sníh a je to dost hrbolaté.
Špindlerův Mlýn - Svatý Petr
Ve Svatém Petru, kde je otevřená modrá sjezdovka, se dle pohledu na kameru lyžuje zcela bez front. Lanovky jezdí 2, viz https://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/spindleruv-mlyn-svaty-petr/lanovky

Doporučujeme

Nejnovější články

Na lyže o Velikonocích

Bude se o Velikonocích lyžovat? Určitě. A budou někde upraveny tratě pro běžkaře? Kdo ví. Podívejme se, jaká je kde šance.

Zima ještě neskončila

Přestože už duben klepe na dveře, sněhu ve vyšších partiích našich hor leží ještě dost. Kam by se dalo o posledním březnovém víkendu vyrazit na běžky? Podívejte se na naše shrnutí.

Horská turistika, aneb když sníh taje

Máte už dost lyžování nebo vás zimní sporty zkrátka nelákají, ale chcete si užít poslední sníh? Horská turistika je první volbou a rozhodně není spjata jen s létem. Také v zimě nebo začátkem jara lze vyrazit do hor na túru, ale je potřeba se na výšlap řádně připravit jak z hlediska teorie, tak i z hlediska výbavy.

Další novinky a články

Obecná diskuse

1 příspěvek za posledních 14 dní. Nejnovější z 14.4.:

Prosím, máte-li chviličku, vyplňte dotazník ohledně spokojenosti se zimními středisky u nás a v zahraničí. Je to rychlovka.

Moc děkuji....

Přejít do obecné diskuze