Jizerské hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes od Tetřeví boudy na Rozmezí 3cm sněhu. Furt. Du žehlit.
Bedřichov a Jizerská magistrála
O víkendu jsem projel celkem velkou část magistrály a i pár okolních cest, na cestách po sněhu ani památky, vyjma asi 150m úseku u Protržené přehrady, na kolo můžu jen doporučit.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Já tam byl v pátek a ve sjezdu z Rozmezí na Kristiánov je pár úseků kde ještě něco leží. Hlavně pozor kus před Kristiánovem, tam bylo tak 20 m sněhu a ledu přes celou cestu, takže se tomu nedalo ani vyhnout.
Bedřichov a Jizerská magistrála
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 13.4.: Dobrý den Otázka pro místní znalce. V květnu jak budou ty svátky chceme jet na kola někam kolem Jizerky. Myslíte že už to bude možné nebo máme ještě počkat?) Určitě už to půjde. Již teď jsou Jizerky téměř bez sněhu. Bedřichov, Souš = 0cm
Bedřichov a Jizerská magistrála
Jééé, kéž by takových ohleduplných pěšáků bylo víc!!! :-) Dokud nějaký souvislý sníh je, tak se jezdí (já jarní skejt miluju ze všeho nejvíc;-)), a když je rozrytý střed, tak je to na skejt strašně nepříjemný. :-( Ale sněhu ubývá každým dnem a na pátek navíc předpovídají přeháňky - pokud tam nahoře zaprší, tak už těch vytálých míst bude nejspíš moc a lyžování bude konec. (Odpověď na dotaz uživatele Petr z 11.4.: Pokud v patek vezmu asi 2km pesky po magi u cihadel, budu bezkarum skodit? Je mi jasny ze stopa na klasiku tam je, ale kdyz pujdu stredem, vadi to necemu? Jezdi se jeste v tomhle pocasi skate? Jsem nebezkar tak vubec nevim. Pripadne na kdy odhadujete ze to bude na magi pesky ok? Diky za info. Nechci nikomu kazit radost z bezkovani, ale rad bych se tam prosel jak to jen pujde:-) Petr)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Petr koloběžka: Pěkná je Lasičí cesta z Jizerky směr Předěl, Tišina případně dále na NMpS, Lázně Libverda ev.zpět na Smědavu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Děkuji za rady kluci ohledně koloběžky. Je mi jasné, že nemůžu očekávat krásný asfalt :) Ale stačí klidně i zpěvněná hlíněná cesta, třeba jestli to je takto mezi panely, ať už po Kasárenské nebo z Čihadel. Prďáku ze Smědavy a Olivetské se vyhnu raději a podle snímku to vypadá, že i z Hřebínku k Šámalce to je po asfaltu, takže pak se po cestě dostanu vklidu až do Liberce... jen teda přežít ty kousky panelů. No musím zkusit a budu vědět. Ještě jednou díky :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Odpověď na dotaz uživatele Petr z 11.4. "panely" - ... pak ještě začátek z Knajpy na Kasárenskou (jak je ta první zatáčka), něco pod Černým vrchem směrem od Hraniční (to bude skoro kilák - tam mě z toho minule po sedmdesáti km na kole pěkně bolela pr..el, takže si to pamatuju) a taky mezi Čihadly a Žďárkem což je cca 2,5 km. Jinak na kolobrndu asi nebude moc vhodný stoupání ze Smědavy a přes olivetskou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Na celý trase Jiz 50 jsou panely tak odhadem 5-8km. Kristiánov - Rozmezí je skoro celý asfalt, panely začínají až cca 500 m před Rozmezím, nejdelší panelový úsek je Promenádní (tomu se ovšem můžeš lehce vyhnout tím, že pojedeš po Jizerský silnici). (Odpověď na dotaz uživatele Petr z 11.4.: Zima už pomalinku, ale jistě ustupuje v Jizerkách a prosím o radu zdejších znalců, kteří mají zmapované trasy i v létě na kole. Mám silniční koloběžku a chci se zeptat, zda je možnost si projet trasy po jizerské magistrále... co jsem slyšel, tak někde jsou jen panely (Kristiánov - Rozmezí), někde asfalt a někde zpevněná cesta. Nejhorší by pro mě byly ty panely, ale kdyby to byl jen kousek, tak se to dá přežít. Přemýšlel jsem o trase jizerské 50 nebo třeba jet vlakem do Kořenova a vzít to přes Mořinu nebo Souš a přes Bedřichov zpět do Liberce.Děkuji za jakékoli info)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Info od Tomáše: Jizerka Mořina úvod na jistotu poránu ztuhlý,hrubší svižný firn 9-11h azuro na Rozmezí přes Jezdeckou i nazpět Promenádní minimum přenášení dostatek sněhu jen místy jehličí,ale i po něm to jede vzhledem k datu,pořád pěkné svezení. Fotky na : https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/905353116302942/
Bedřichov a Jizerská magistrála
Z Pekla na Knajpu, kasarenskou na promenadni, Předěl, Smedavu, Knajpu a zpět na Peklo. V lese jehličí, jinak perfektní. Jen Předěl-Smedava místy bez sněhu. Krásné zakončení sezony.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ze Smědavy na Kiosek - ráno v 6 hod bylo -2st., bylo to umrzlé, ale na skate už dost rozbité, takže soupaž v ledové stopě... dál směrem na Krásnou Máři...tam už to šlo jen cca 1km za odbočku na Rozmezí.... pak se muselo přenášet, tak jsem to otočil. Dále na Rozmezí...tam to bylo ok. Zpět na Smědavu a dále poježdění nad přehradou Souš (směr Jizerka), tam to bylo místy i na skate.... sněhu je v lese dostatek. odhadem někde i metr... ale začíná se špinit a stopa začíná být méně kvalitní....dle počasí to asi půjde i týden možná dva, ale kvalita bude horší... letos byla sezona výborná a dlouhá... díky za skvělé úpravy...
Bedřichov a Jizerská magistrála
(Odpověď na dotaz uživatele HaF z 7.4.: Prosím o informaci, zda se dá ještě bruslit z Jizerky, abych se "rozloučila" s běžkováním. Děkuju:-))HaF) Dá, ale mizí to každou hodinou. Před bunkrem je první asi dvoumetrový vytálý flek, Vlašák v pohodě, Promenádní taky zatím v pohodě až po kiosek, pěkná je ještě Kasárenská, od Smědavy na Knajpu už jsou dole fleky (dnes se to ještě dalo objet, ale zítra už bych to jela jedině cestou nahoru) a pěkný je stoupák od Černé Smědé před kiosek (ale ten kilák od rozcestí u Smědavy po rozcestí u Černé Smědé už se musel jet místy vedle silnice mezi smrčky. ;-) Tak tam pozdravujte, já se loučila dnes. :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ze Smedavy na Rozmezí pak zpátky a po knížecí pod Vlasák a zpátky na Smedavu. Jedno z nejlepších svezení letos. Nikde nikdo, azuro, sníh prijemmej na sk8. Super jarní lyžování!
Jakuszyce a okolí
Horním duktem nahoru a pak projeto vše na Cícha rownaja. Ty přímý a otevřený tratě čistší než okruhy, tam místama více jehličí. Stále cca 20-40 cm sněhu a nikde jsme nemuseli přenášet. Pěkná lyžovačka - šlo to jak na klasiku, tak bruslením. Lidí málo. Vyjeli jsme na klistrech a návrat na mohéru :-)
Další zprávy od běžkařů

Nejen stav sněhu

O Jizerských horách

Když se o českých horách mluví ve spojení s lyžováním, má většina lidí na mysli sjezdovky. Ne tak v případě Jizerských hor. A to přesto, že se tu nachází dostatek skiareálů. Jenže díky Jizerské magistrále, která je pravděpodobně nejnavštěvovanější běžkařskou oblastí celé ČR, mají v Jizerkách navrch běžky. Na nich se dá dojet až do Polska. V Jizerských horách se totiž nachází i asi nejznámější polský běžkařský areál v okolí Jakuszyc.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Tanvaldský Špičák - -
Obří sud Javorník - -
Josefův Důl - -
Severák - -
Bedřichov - -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Bedřichov
Na sjezdovkách se objevovalo více vydřených a z jiných důvodů hnědých míst. Při prvních jízdách to asi vyžadovalo opatrnost a nutnost pořádně prozkoumat terén, aby lyžař neskončil na nějakém problematickém místě a nepoškrábal lyže... no na Jizerské magistrále byly každopádně podmínky lepší :-)

Doporučujeme

Nejnovější články

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2018/2019? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí mívají nízkou úspěšnost, tak to vezmeme z jiné strany. Pomocníka nám bude dělat statistika a data za 9 sezón KamZaSněhem.cz v provozu. Nezajímá nás, kdy napadl první poprašek, ani kdy byl postaven první sněhulák, ale kdy poprvé lyžaři vyrazili na běžky.

Jedině s vítězem do hor a na sníh

Jste milovníci zimních sportů a zároveň se poohlížíte po nových zimních pneumatikách s cílem vsadit na jistotu? Pak se seznamte s pneumatikami, které vyšly nejlépe v nezávislých testech. Z nabídky top dezénů si vybere každý. Představíme prémiovou kvalitu i modely s výhodným poměrem ceny a výkonu. Záleží, jaké obutí hledáte.

Nové KamZaSněhem.cz je tady!

Lyžařský web KamZaSněhem.cz vstupuje do desáté sezóny svého provozu ve zbrusu nové podobě. Ne vše jsme sice stihli do této chvíle kompletně dokončit, ale klíčové je, že po letní “odstávce” jsme připraveni na případný brzký příchod zimy. Zajímá vás, jaké novinky jsme připravili a zároveň jsou vidět již nyní?

Další novinky a články