Jizerské hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes sice neupraveno,ale vůbec to nevadí.Stopy a bruslařský pruh jsou přimrzlé,krystal jede víc než slušně.Fialový klistr po ránu je akorát.Provoz na stupni 1(malý).
Jakuszyce a okolí
mario a DANe - díky za zprávu ohledně stavu vozovky v Bedřichově. DANe - vzhledem k tomu, že přes den mělo být kolem 10 stupňů, tak nevidím problém jet v březnu na hory na letňákách. Nebo je snad nějaký rozdíl mezi 10 stupni v březnu a v květnu, kdy již má každý přezuto? Pokud by se očekávalo náledí nebo sněžení, tak by mě to samozřejmě nenapadlo jet autem. Tak blbá blondýna fakt nejsem. Obávala jsem se pouze ráno úseku Jablonec - Bedřichov. Pro Váš klid, nakonec jsem vyrazila vlakem do Jakuszyc. Za celý den jsem potkala cca 20 lidí, azuro a všude mraky sněhu. Stopy na klasiku i přes starší úpravu byly ve velmi dobré kondici. Pás na bruslení (dle mého laického pohledu) se mi zdál také v pohodě (kromě úseku Orle - nádraží Harrachov - zde projeto skútrem, ale stopy na klasiku byly v pořádku). Trasa: Jakuszyce - Górny Dukt - lom Stanislaw - zpět do Jakuszyc přes Dólny Dukt - výšlap na Samolot - zde projet celý vršek křížem krážem - sjezd na Orle - nádraží Harrachov. Před odbočkou na nádraží Harrachov je cca 200 m úsek, kde je hodně špíny a větviček přes celou šířku cesty, jinak bez problémů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes v 5:30 skate od Elektrárny na Jizerku a zpět. Do osmi hodin rychlé a tvrdé, pak se rapidně oteplilo a s tím zpomalilo a změklo. Množství sněhu: všude hafo, v začátku úseku od ELE cca 5m nevydrží (potůček z lesa), těsně při výjezdu z lesa u pramene před rozcestím Pod přehradou na cca 5m minimum sněhu, jinak celý úsek k elektrárně dostatečná vrstva, na víkend určitě na poslední úpravu (díky JOPS ;-) ), na Točně a za Točnou směr Máří brzo na cca 10m bude tenká vrstva, Olivetská na vrcholu stoupání rolba rozhrnula sníh, takže taky dobré. Jinak jak jsem zmínil, všude sněhu dosti. Škoda nedočkavců v okolí Jizerky, bruslili po měkkém včera navečer a dnes zmrzlé rýhy...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Skol, díky ops za super úpravu - skate: stadion, Hřebínek, Točna, Holubník....ráno před půl šestou příjemné svezení, občas pomalejší na "novém" sněhu, občas prasátka ve stopě. Zkratka od Gregorova kříže k Černé Nise neupraveno čerstvě /to se divím, že se to neprojede, když jede rolbička, je to kousíneček/, na skate horší, trochu rozmydlený, ve stopě to ještě jakžtakž drží. Je to jenom můj postřeh, ale možná, že by stačila přes týden jenom jedna stopa, aby se zbytečně od skatu stopy neničily. Jel jsem ráno jako třetí a už dva přede mnou částečně bořili stopy na klasiku. SKOL a klid tetřívkům.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Aktuální info o SKIBUSU Liberec - Bedřichov: linka 145 ještě o tomto víkendu 23.-24.3.2019 vyjede, ale pozor - v jiných časech - viz http://www.iidol.cz/aktuality/5189:mimoradny-provoz-linky-145-liberec-bedrichov.html
Bedřichov a Jizerská magistrála
Podvečerní Smědava-Souš-Knížecí-Smědava. Úžasné, rychlé, bez lidí...na Knížecí čerstvě upravená stopa - paráda. Díky OPS
Bedřichov a Jizerská magistrála
Včera odpoledne po vyžehlené Promenádní z Mořiny ke Kiosku střídavě umrzlé a měkké.Už to nebylo prostě tak krásné jako v sobotu ráno, když byl perfektně umrzlý podklad. No, to je holt smůla, že se musí ráno občas do práce :-) U Kiosku nám taky končila stopa od rolby a dále po Knížecí už to bylo na skate horší. Nazpátek od bunkru k Mořině už byl krásný manžestr opět pošlapán chodci. Copak na ty pěšáky nikdo nemůže ? Nevšimla jsem si tedy žádné značky "zákaz vstupu chodcům" , nevím, jestli tam upozornění jsou...ale štvou mě neskutečně. Dupou všude, kde se dá ....i s dětmi a sáněmi. Nejhorší to snad bylo z Hrabětic od kapličky směrem na Prezidentskou chatu a potom ještě od Jablonecké chaty na přehradu - tam si chodí asi úplně běžně. Však už tam taky nejezdím :-( Zdravím a děkuji OPS za krásnou úpravu
Bedřichov a Jizerská magistrála
vzkaz pro Patrik...neprojdeš, sněhu je dost na Vládní.Teda jestli nechceš šlapat ve stopách. Pěšky jedině jako teréní vložku si dát po kanálu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Projeto bedrichov jizerka a zpet . Stopy v super stavu. Zatím nikde vytato !!ani u blataku,ani nad hrebinkem ani na krásné maří . V horních polohách sněhu moc a moc. Otevřen kiosek (Jako vzdy) a později i knajpa. Moc pěkné svezení .klasikou .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ze Smědavy na Knajpu a pak na Jizerku atd. ... po ránu naprosto luxusní lyžování, k polednímu na sluníčku horší, vzhledem k datu ale stále parádní lyžování.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dobry den mohu se optat na cestu od maliniku parkoviště směrem k přehradě černá Nisa ? Je to na bezky nebo už to v klidu člověk proslapne v botech diky moc
Bedřichov a Jizerská magistrála
mario-v noci bylo na dnešek v Jiz horách -2,pěkně to klouzalo i na zimákách,dáváš perfektní rady.Na letákách v březnu do hor?Některé lidi fakt nepochopíš.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Skate z Bedřichova, NL, Kristiánov, Rozmezí, Knajpa, Žďárek, Točna, Hřebínek, NL, Bedřichov. Ačkoliv je úprava avizovaná až na víkend, stopy drží, střední pruh utžený, tvrdý, rychlý. Na cca 10% oraniště, asi jak se slunko odpoledne opřelo do tratě, přesto skvělé svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
pro Pavel: Berte to jako odhad. Neupravuje se tam na základě podmínek schválené výjimky pro vjezd vozidel do CHKO, vydané na konci minulého roku pro naše stroje. Skútr, o kterém píšete, pravděpodobně patří provozovateli Knajpy a má na jeho vjezd vystavenu vlastní výjimku, která - pokud je staršího data než naše a na delší období - nemusí takovou podmínku obsahovat. To platí obecně pro všechna vozidla které mají vjezd povolen, neumíme říct, jestli se to bude nějak dodatečně řešit ani jestli je to třeba, to by byl spíš dotaz na správu CHKO. Podobně třeba skútry Horské služby z pochopitelných důvodů nebudou mít zakázán vjezd na tyto úseky, přestože pro klid zvěře by to bylo žádoucí...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Skatem Maliník -> Hřebínek -> Bílé buky -> Blatný rybník -> Studené údolí -> Chata věčného mlčení (zde jsem kolem páté odpolední dělal druhou stopu!) -> Rozmezí -> Kasárenská -> Písčiny -> Smědava -> Knajpa -> Olivetská hora -> Závory -> Maliník Výborné svezení! Vše skvěle upraveno, na jarním firnu pár cm nového krupicovitého prašanu. Ač se ze Smědavy na Knajpu neupravuje, povrch je zde stále skvělý. Pořád panují ideální podmínky, sníh čistší než na konci února, k tomu se luxusně upravuje několikrát týdně. Včera prakticky žádní lidé, doporučuji vyrazit! Ještě dotaz (asi na o.p.s.): Ze Smědavy na Knajpu se kvůli tetřívkovi nesmí upravovat, skútr tam ale jezdí. Nevadí to? Když už se tam drží klidový režim, tak by bylo dobré ho dodržovat pořádně. Skútr tudy navíc jezdí minimálně dvakrát denně, což je podstatně častěji než rolba. Díky za odpověď.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Bedřichov a Jizerská magistrála
Prosím, od kolika hodin má otevřeno o víkendu občerstvení na Hřebínku? Díky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
A jaká byla prosímte maza, Jirko? Klistry nebo podrží i pevné vosky. Moc díky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Zdravím všechny , chceme zítra jet do Bedřichova na magistrálu poradí někdo jakou mázu ?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz na vsechny. Jak to vypadá na kolem Jizerky? Diky
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dobrý den všem. Má někdo informace jak po nočním větru vypadá stopa Bedřichov - Máří -... více
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Bedřichov a Jizerská magistrála
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Jakuszyce a okolí

Nejen stav sněhu

O Jizerských horách

Když se o českých horách mluví ve spojení s lyžováním, má většina lidí na mysli sjezdovky. Ne tak v případě Jizerských hor. A to přesto, že se tu nachází dostatek skiareálů. Jenže díky Jizerské magistrále, která je pravděpodobně nejnavštěvovanější běžkařskou oblastí celé ČR, mají v Jizerkách navrch běžky. Na nich se dá dojet až do Polska. V Jizerských horách se totiž nachází i asi nejznámější polský běžkařský areál v okolí Jakuszyc.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Tanvaldský Špičák 50-90 cm -
Kořenov-Rejdice 35-75 cm -
Černá Říčka - Desná 30-80 cm -
Severák 30-90 cm -
Bedřichov 30-60 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Bedřichov
Na sjezdovkách se objevovalo více vydřených a z jiných důvodů hnědých míst. Při prvních jízdách to asi vyžadovalo opatrnost a nutnost pořádně prozkoumat terén, aby lyžař neskončil na nějakém problematickém místě a nepoškrábal lyže... no na Jizerské magistrále byly každopádně podmínky lepší :-)

Doporučujeme

Nejnovější články

Horská turistika, aneb když sníh taje

Máte už dost lyžování nebo vás zimní sporty zkrátka nelákají, ale chcete si užít poslední sníh? Horská turistika je první volbou a rozhodně není spjata jen s létem. Také v zimě nebo začátkem jara lze vyrazit do hor na túru, ale je potřeba se na výšlap řádně připravit jak z hlediska teorie, tak i z hlediska výbavy.

4 tipy, kam letos vyrazit na lyže

Lyžařská sezóna ještě zdaleka nekončí, a proto vám přinášíme 4 zajímavé tipy na lyžařská střediska, kam můžete o víkendu vyrazit s kamarády či s celou rodinou.

Na Bučinu a Knížecí Pláně z Kvildy

Okolí zaniklých obcí na šumavských pláních patří mezi nejkrásnější místa, kam se dá v Čechách zajet na běžkách. Leží u hranic s Německem a za ideálního počasí jsou odtud vidět i rakouské Alpy.

Další novinky a články