Jizerské hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes ráno lesy projely silnici Smědava -Jizerka, tak se musí jít po asfaltu až ke kiosku, kde začíná sníh.Den ode dne je méně sněhu i na Promenádní, tak se musí párkrát sundavat lyže ,Našel jsem si dnes ai 1km úsek souvslého sněhu na Promenádní a jezdil jsem si kolečka na sluníčku.Vzhledem k tomu, že jsem jezdil každý den od 3.12 do 26.4, ,tak letos byla jedna z nejdelších sezon a asi skončím s lyžováním.Na kole je možno jet pouze Smědava -Jizerka, na ostatních cstách bude dosti sněhu aspoň další 3 týdny, pro kolaře to bude problém. Na Smědavě dnes přiletěl pár kachen a čekají též na jaro.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Pro mě dnes již naposled, ale bylo to fajn. Pro vytrvalé to ještě možná pár dnů s hodně přenášením půjde Promenádní, ale smyslu už to moc nemá. Byla to dobrá sezóna. Milan
Bedřichov a Jizerská magistrála
Silnice Smědava Souš ještě místy na běžky ok, byl jsem dnes na kole a k přehradě mi to trvalo zhruba hodinu i s focením, sněhu místy stále celkem dost, tak půl na půl jízda na kole a chůze. Cestou zrovna sjížděla kdyby běžkařka ke Smědavě
Bedřichov a Jizerská magistrála
Parádní. Smědava - kiosek - Promenádní - u Bunkrů - Knížecí - Smědava. Sluníčko pálilo, sníh nebyl ani moc rozbředlý. Občas jsme přednášeli, ale nikdy více než cca 200 m. Ze Smědavy na Černou Smědou jsme to nesli, většina cesty je vytátá. Dál na Předěl jsme jeli zadní cestou, která je více v lese s hezky jsme se svezli. Příjemné zakončení sezóny.
Bedřichov a Jizerská magistrála
NE, je tam ještě dost sněhu a zatím se tam stále jezdí na běžkách. (Odpověď na dotaz uživatele Franta z 18.4.: Bude to Jizerka - Smědava od 19.4. již na kolo?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes z Jizerky Promenádní cca 200 m přenášení, jinak moc pěkné, dobrá stopa v lese tvrdé. Krásné jarní svezení, doporučujeme. Na parkovišti jsme našli hůlky Yoko- jsou v Hospodě na Jizerce. Hezké Velikonoce. Peychlovi
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj, tak jsem jel vyzkoušet včera odpoledne po práci. Cca od 14.15 do 18.30 na Smědavě. A trasa byla následující. Smědava - Knajpa po Štolpišské silnici, nepřenášelo se nikde až na Knajpě. Dále Knajpa - Čihadla a dále směr Ždárek, dojel jsem za první zatáčku za Čihadla, cca 1,5 km. Potom zpět na Čihadla, u Knajpy a Knajpu spodní cestou. Tam se již přenášelo cca 200 m před Knajpou až na Knajpu, dolů po Kasárenské. Přenášelo se asi 3x a jedno místo šlo objet mimo cestu lesem. Nejdelší je přenášení hned od Knajpy cca 300 metrů. Ostatní jsou kratší. Od rozcestí u Studánky po Soušské silnici jsou dvě místa k přenášení, dají se objet mimo silnici lesem. Dále doprava na Jezdeckou a Knížecí cestu po trase Jiz 50 až nahoru na hřeben, tam doleva na Promenádní. Na Promenádní doprava k bunkru. U bunkru rovně směr Mořina. Otočil jsem to cca 200 metrů za bunkrem, tam začalo přenášení a to jsem nechtěl. Zpět po Promenádní ke kiosku a dále sjezd na Smědavu. Na Promenádní bylo jedno místo k přenášení cca uprostřed cesty na 20 m. Šlo objet lesem a před Smědavou ve sjezdu k mostu přes Hnědou Smědou bylo poslední místo bez sněhu, cca tak 2 metry přenášení, též šlo objet bokem. Jinak jsem potkal dvě skupinky po 3 běžkařích a tři skupinky pěšáků, těch bylo celkově 8. Byl to pro mě příjemný závěr sezony zde. V neděli už nepojedu. Leni a všem ostatním děkuji za příspěvky sem, OPS za úpravu, samolepky zakoupeny a horám za krásné celkové podmínky. Mějte se všichni pěkně. Díky. Ahoj v další sezoně.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj Franto, nevím proč nečteš (nebo jen nechápeš) příspěvky z posledních dní, odpověď tam máš. Tak tedy - inverzně k běžkám - tam kde běžkaři budou přenášet, cyklista se sveze po asfaltu (asi 5% trasy), většina trasy je na sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ve čtvrtek ještě ano - několik krátkých přenášení; v neděli už asi ne - holá místa přibývají každý den. (Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 17.4.: Zdravím, vyplatí se ve čtvrtek odpoledne nebo o velikonocích v neděli nebo pondělí ještě vyrazit na Jizerku nebo Smědavu a dojet na Knajpu, Čihadla, Rozmezí, prostě objet Jizeru a potom objet Knížecí, Jezdeckou a Promenádní cestu? Kolikrát se cca přenáší a kde? Nebo už mám spíš vyrazit do Krkonoš? Díky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ve středu v podvečer ze Souše - Darrská do kopce OK (1 místo na přenášení cca 2m, další 2 místa šla objet), Jezdecká pěkná, Soušská silnice dolů už špatná - několik míst (asi 3) už nešly objet a zítra přibudou další.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ráno v 7 skate z Mořiny přes Promenádní na Předěl, tam je to již bída. poté přes Smědavu a Kasárenskou na Čihadla - nejlepší část cesty, rychlé a tvrdé. Zpět přes Souš spojkou na Knížecí - Hraniční a Pormenádní na Mořinu. Zatím se přenášelo málo, až na Předěl. Vcelku pěkné poslední svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes v 18 hod start ze Smědavy směr Jizerka .... stále drží stopa v lese umrzlé , ale není to tak rozbité ani na bruslení, jak bych čekal....pak zpět na Smědavu a nahoru na Rozmezí.... opět velmi kvalitní svezení. Celkem jsem přenášel cca 50 m max.... sněhu stále dostatek... minimálně do Velikonoc to půjde.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Z Jizerky přes Mořinu, Knížecí, Kasárenskou, Knajpu, zajižďka na Rozmezí a k Černému potoku, dále na Smědavu a po Promenadni zpět. Stále slušné svezení. Stopa na klasiku drží. Ve stínu a ráno stopa zmrzla.
Bedřichov a Jizerská magistrála
V pondeli 15-19 hod klasika od Vaclavikovy studanky. K bunkru jetelny jehlici. Dal prekvapive, vetsinou rychejsi skorofirn v proslapnute stope od jednoho predjezdce. Na skate jinak mekky. 2 maly prenasky. Jezdecka nahoru, spojky, Hranicni mistama primrzly a oraniste. Ale slo to. Nahoru lepsi. Promenadni, Knizeci nadhera. Sice neni cerstve upraveno, ale stopa kupodivu jela. Nebo to rychle utikalo? Nechtelo se domu...Vyjedte jeste..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Po sobotě bez slunce (díky čemu to bylo kompaktní i po poledni) jsem si dal derniéru se sluncem dneska ráno. Ve stínu ledovaté a tvrdé, na slunci měknoucí a pomalejší. Sněhu je dost, bohužel bez další úpravy to bude po ránu nebezpečné ve sjezdech a nepříjemné ve stoupáních (už dneska nebyla stopa mezi kioskem a Smědavou) - zmrzlé oraniště se blbě krotí i na sjezdovkách. Ale s tím se musí počítat, každopádně to byla krásná tečka za sezónou. I přes některé výhrady díky OPS. Dycky skol!
Další zprávy od běžkařů

Další členění

Poslední zpráva
Bedřichov a Jizerská magistrála
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Jakuszyce a okolí

Nejen stav sněhu

O Jizerských horách

Když se o českých horách mluví ve spojení s lyžováním, má většina lidí na mysli sjezdovky. Ne tak v případě Jizerských hor. A to přesto, že se tu nachází dostatek skiareálů. Jenže díky Jizerské magistrále, která je pravděpodobně nejnavštěvovanější běžkařskou oblastí celé ČR, mají v Jizerkách navrch běžky. Na nich se dá dojet až do Polska. V Jizerských horách se totiž nachází i asi nejznámější polský běžkařský areál v okolí Jakuszyc.

Rady a tipy - Jizerské hory

Defibrilátory na Jizerské magistrále

Díky aktivitě Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje jsou nově na Knajpě a na Hřebínku umístěny automatizované externí defibrilátory. Mohou pomoci k záchraně života v případě náhlého kolapsu.

Lyžaři radí lyžařům

Bedřichov a Jizerská magistrála
Muzu se zeptat, kdyz dojedeme busem do Polubneho ke kostelu, da se odtud na bezkach na Jizerku a pak dolu do Korenova na vlak? Dekujeme za info za prespolni navstevniky.
Přečíst odpověď

+ dalších 42 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Tanvaldský Špičák - -
Příchovice - Kořenov - -
Obří sud Javorník - -
Černá Říčka - Desná - -
Ještěd -

Další skiareály

Doporučujeme

Nejnovější články

Spouštíme sekci Rady a tipy

KamZaSněhem.cz dosud lyžařům pomáhalo primárně zprávami o aktuálních podmínkách. Nyní rozšiřujeme web o sekci "Rady a tipy". Ta obsahuje takové informace o běžkařských tratích, jejichž užitečnost nesníží vydatné sněžení ani déšť. Tedy platné dlouhodobě.

V Livignu se začalo lyžovat

Zatímco u nás ještě vládlo babí léto, v italském Livignu se od 19. října dá lyžovat. Běžkařský okruh dlouhý 2,5 km využívá sníh uchovaný z minulé sezóny.

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2019/2020? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí mívají nízkou úspěšnost, tak to vezmeme z jiné strany. Pomůže nám statistika a data za 10 sezón provozu KamZaSněhem.cz. Nezajímá nás, kdy napadl první poprašek, ani kdy byl postaven první sněhulák, ale kdy poprvé lyžaři vyrazili na běžky.

Další novinky a články

Obecná diskuse

2 příspěvky za posledních 14 dní. Nejnovější z 10.11.:

V sobotu večer leželo v Krkonoších na výše položených místech 5-7 cm sněhu. V průběhu týdne se sníh podle mého určitě udrží, navíc mezi úterkem a...

Přejít do obecné diskuze