Jizerské hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Jakuszyce a okolí
Asi to bude nejlepší na Mýtinách přes nádraží ČD - tam se dá i z centra dojet busem a nad nádražím 300 metrů a jsi v krásné stopě do Orle nebo Jakuszyc.Jen je třeba vzít na vědomí,že hlavní trasa na Orle od stadionu je zásobovací a turistická-tak stopy nic moc,taky je dobrý to přejet vlakem a jsi v Jakuszycích za 10 minut. (Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 17.1.: Ahoj, kudy se dá nejlépe dostat do polské stopy z Harrachova, resp Nového světa? Existuje propojení od biatlonoveho kolečka,které je v mapy.cz, nebo se dá podél silnice na Jakuszyce? Díky moc)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Zdravím , co jste dnes mazali prosím na klasiku ? Předem díky
Bedřichov a Jizerská magistrála
Díky hochům z ops za obrovský kus práce, klobouk dolů. Večer Smědava - Knajpa - Mariánské boudy - Protrženka - Smědava. V rámci možností nádherně upraveno. Jen cesta od Joukla až na Protrženku projetá skutrem borcem z kiosku, takže v měkkém terénu pekelně rozryto a na bruslení nevhodné. Trochu velká cena za možnost nákupu tatranky na trati. Radši bych se pěkně svezl. Ale OPS super a díky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj, včera kolem 18:00 z Bedřichova velké kolo přes Kristiánov absolutně bez problémů. Vše krásně upravené, k vidění byl jeden ohnutý strom přes cestu. Kolem Máří malé terénní nerovnosti z úklidu popadaných stromů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ve Vesci ...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Nevíte, zda se dá jezdit ve věci?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes odpoledne, Bedřichov, NL, Hřebínek a zpět, pěkně upraveno, žádné stromy na cestách, díky všem, co tratě upravují, nicméně je vidět, že některé stromy jsou pěkně nahnuté a riziko bude asi i další dny.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Milan Jelínek,díky za info. koukám že nebezpečno trvá,rotoped doma bude v permanenci.Ohledně běžkařů i pejskařů " lidi jsou různé blbé a pitomé"
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes od rána do večera v rámci odklízení množství napadaných částí stromů jsme projeli rolbou trasu z Bedřichova na Jizerku a zpět (celkem přes 40km).Před námi místy i neprůjezdný terén,za námi manžestr a dvě stopy.To ale vůbec neznamená,že pohyb na tratích je bezpečný!Nebezpečí nekontrolovaného pádu ulomených stromů stále trvá,silné nánosy sněhu nesfoukla ani vichřice a navíc do toho opakovaně nasněžilo a zapršelo,takže se situace nezlepšila.O tom jsme se mnohokrát cestou přesvědčili na místech,která už po nás byla "čistá" a opakovaně na nich byl kus stromu.Pro běžkaře je výrazně bezpečnější pohyb po trasách z Jizerky.Překvapil mě dnes velký počet běžkařů a rovněž značný počet pejsků,kteří měli na vodítku nezbedného páníčka.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ze staďáku cca v 17, velkej okruh ve směru Hřebínek. Skutečnost mile předčila očekávání. Upraveno, stromy až na jeden (bacha, je přes celou cestu kus nad Kristiánovem a spadl asi nově) odklizeny, velká pochvala. Lidí i večer hodně, ale to už je normál. Celkově paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Projeto z Jizerky na Šamalku přes boudy. Velké poděkování OPS. Odklizenych desítky stromů či špiček stromů. Ty padají dál. Leží i na již upravených tratích. Občas kouká zbytek větve přímo ve stopě. Tak doporučuji nadále ve sjezdech opatrnost !!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Zdravím běžkaře, dnes super ze stadionu přes Kristiánov na Hřebínek , a na stadion zpět, chumelilo a jelo to :-). Pěkný výlet - sice překážky byly , ale celkově to bylo jako v pohádce, upraveno jen stadion - Hřebínek , ale jelo to všude
Bedřichov a Jizerská magistrála
Parkoviště na Smědavě perfektně uklizené, asi 10 aut, super 2 stopy na Promenádní i přes Hruškové a stejně na Knížecí, , žádní lyžaři, žádné popadané stromy,lyžování nemělo chybu, jen nebylo slunce....aby vše nebylo jen super
Bedřichov a Jizerská magistrála
Dnes ráno čerstvě padají části stromů.Nejezděte!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Zuldo, nevim, co jsi nepochopil, ze na me reagujes takovym nesmyslem. Takze pro tebe znovu: Riziko padu vetvi a stromu na magistrale stale trva (a bude zrejme trvat az do prvni vyrazne oblevy, kdy tezky zmrzly snih ze stromu opada). Miru rizika jsem vcera vyhodnotil tak, ze sam jsem jel, ale urcite bych nejel s nikym za koho zodpovidam. Proto me take na trati dost prekvapil pohyb skolnich kurzu.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Jakuszyce a okolí
Jak to prosim vypada v okoli Jakuszyc? Da se dokonce i na skaty nebo spis na pohory a prelezacka... více
Bedřichov a Jizerská magistrála
Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo absolvoval trasu z Mariánské hory, je to projeté a co stromy.... více
Bedřichov a Jizerská magistrála
Může mi prosím někdo vysvětlit, proč se neupravuje na loukách v Hraběticích, kde je nebezpečí... více
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj, jak to vypadá na trase Kořenov - Bílý Potok - Chatka Górzystów? Je trasa sjízdná? Plánujeme... více
Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj Milan Jelínek,dej prosím večer vědět,zda by se zítra dalo vyjet díky
Zobrazit všechny dotazy

Nejen stav sněhu

O Jizerských horách

Když se o českých horách mluví ve spojení s lyžováním, má většina lidí na mysli sjezdovky. Ne tak v případě Jizerských hor. A to přesto, že se tu nachází dostatek skiareálů. Jenže díky Jizerské magistrále, která je pravděpodobně nejnavštěvovanější běžkařskou oblastí celé ČR, mají v Jizerkách navrch běžky. Na nich se dá dojet až do Polska. V Jizerských horách se totiž nachází i asi nejznámější polský běžkařský areál v okolí Jakuszyc.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Kořenov-Rejdice 95-115 cm -
Tanvaldský Špičák 65-105 cm -
Příchovice - Kořenov 65-105 cm -
Josefův Důl 60-80 cm -
Černá Říčka - Desná 50-90 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Bedřichov
Na sjezdovkách se objevovalo více vydřených a z jiných důvodů hnědých míst. Při prvních jízdách to asi vyžadovalo opatrnost a nutnost pořádně prozkoumat terén, aby lyžař neskončil na nějakém problematickém místě a nepoškrábal lyže... no na Jizerské magistrále byly každopádně podmínky lepší :-)

Doporučujeme

Nejnovější články

Vyzkoušejte lyžařský orienťák na Cínovci

O víkendu 26.-27. ledna se v Krušných horách v okolí Cínovce budou konat závody v lyžařském orientačním běhu. Jeden den na české straně, druhý v Německu u Altenbergu - v místech, kam mnozí lyžaři běžně jezdí. Nabízí se možnost spojit výlet s účastí na závodě, při němž se dostanete i do míst, kam byste jinak asi nezajeli.

Z Červenohorského sedla k Pradědu

Nejvýše položená upravovaná trasa v ČR se nachází pod Pradědem mezi Ovčárnou a Švýcárnou. Prodloužíme-li ji dál na Červenohorské sedlo, dostaneme se do nižší nadmořské výšky, ale už je z toho slušný výlet. A zároveň tip pro období, kdy sníh leží jen na pár místech na Moravě.

Běžkařská dovolená v Laponsku

Zažijte pravou severskou divočinu s úžasnými zimními scenériemi, polární září a saunou. Trasy jsou převážně rovinaté po srubech vzdálených od sebe 10 - 20 km, kde jsou plynové vařiče, měkké postele a někde i potraviny. Dřevo si sami nařežeme, naštípáme a vodu rozpustíme ze sněhu nebo přineseme ze zamrzlých jezer.

Další novinky a články

Obecná diskuse

273 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 16.1.:

Ahoj Martine,neber si to osobně.Já to zas tak zle nemyslím.

Přejít do obecné diskuze