Praha a střední Čechy - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Praha
testovací aktivita. brzo smažu.
Okolí Prahy
A ještě jedna testovací aktivita určená ke smazání. tentokrát po ručním výběru aktivity.
Ladův kraj
Fakt to jinak nejde, tuhle testovací aktivitu tady potřebuju. Ne, nebylo to na lyžích, bylo to na kole. Slibuju, že to brzo smažu.
Praha
Žádný sníh nebyl, ale odpoledne bylo dost hnusně. Testovací aktivita, někdy ji smažu, ale import GPS záznamů ze Strava.com si nejlíp otestuju na tomhle...
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
(Odpověď na dotaz uživatele Hana z 11.2.: Neví někdo jestli bude možné o víkendu běžkovat?) Na Čertově Břemeni se tento víkend lyžovat nebude, není sníh. Nuly ve statistikách na https://www.pocasiceskasibir.cz/snih a zelená barva na kamerách mluví jasně.
Brdy a Hřebeny
Dnes Orlov -Tok- Carvánka - Pilská - Kozičín. Pěšky na sedlo u Třemošné. Pak se dalo k Obecnické silnici. Spojka čerstvě vypluhováno na asfalt. Kánská dobrá, požární pás k Alianci problémy s potokama. Silnice kolem Carvánky dobrá, pak sjízdné k Pilské. Pak už pěšky. Nahoře tak 3 až 5 cm nového.
Brdy a Hřebeny
Viz můj předchozí příspěvek (Jakub). Houpák bez sněhu, na Toku spíšklasická turistika. Prošlapané zmrzlé stopy, led.
Brdy a Hřebeny
Na běžky nedoporučuji, prakticky i vyšší polohy na ledu. Dnes to šlo taky dost dolů v tom vichru při nadnulových teplotách. Ve vyšších polohách lze najít pár stop v lese, ale je to nouzovka. Jinak těžký mokrý sníh a silnice prakticky téměř všude zledovatělá, mezi vyjetými kolejemi taky špatné. V nižších polohách - od Pilské nádrže do Orlova téměř komplet vytátá. Leda úsek z Dlouhého vrchu na Kvaň les les po červené by se z nouze dal jet. Nebo Houpák - Dlouhý vrch. Maximální výška sněhu tak 10 - 15 cm kolem 750m.n.m. Víc tam bude leda v nějaké ojedinělé závěji nebo dolíku. I na fatbike to byl očistec, na ledu to ještě šlo, ale valivý odpor v těžkém mokrém sněhu byl ideální na posílení nohou :). V noci a dalších dnech snad ještě něco připadne.
Přírodní park Polánka a okolí
Sobota odpoledne-pokud se nezmění počasí s novým sněhem, nedoporučuji bohužel na Hartvíkov jezdit.Stopy silně zledovatělé a rozjeté,místy nebezpečné s vystupujícím podkladem.V lese zřejmě ještě horší.
Brdy a Hřebeny
Na běžky to opravdu moc není, souvislá vrstva sněhu je až od cca 750 m n.m., navíc je zmrzlý. V nižších částech zcela bez sněhu, četné ledové plotny. Na pěší výlet celkem fajn.
Brdy a Hřebeny
Z Nepomuku bylo potřeba dojít až nahoru na bývalou boudu u sv. Jana (800 m.n.m.), na Prahu a zpět místy zledovatělá cesta (asi ok na bruslení), vedle stopa ve zmrzlém sněhu.
Brdy a Hřebeny
Na běžky to bohužel není, v lese na cestě se sníh ještě drží, ale je to spíš led. (Odpověď na dotaz uživatele Olda z 3.2.: Nevíte jak se sněhem Orlov Pilská Bohutín? Díky)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
trasa Růžená - Bezděkov - Businy - Chlístov a zpět: bez stopy, mokrý sníh, +5 stupňů, na loukách na na polích už kouká tráva a ornice, ale dá se projít, kde je nafoukáno tak ještě i 30 cm. Na loukách u Chlístova je ještě vidět, že to je strojově projeté, na tom se dá jet dobře.
Brdy a Hřebeny
Ahoj,dnes opet od Obecnice na Tok,do 700m ale uz bohuzel utalo hodne,dlouhe useky uplne bez snehu.Nad 750m misty podmacene,ale sjizdne,snih mokry.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Na parkovišti u Bizona rozbředlý sníh.Oproti včerejšímu dni sníh vzhledem k oteplení na okruzích u Ounuzu hodně odtál.Ještě se od Bizona dalo, ale nic moc.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Brdy a Hřebeny
Nevite jak je snih Tesliny-Tremsin? Diky
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Zdravím, myslíte, že to o víkendu bude v okolí bizonů bude vhodné na protáhnutí nových běžek? Děkuji
Brdy a Hřebeny
Jak to vypadá se sněhem Orlov-Pilska ?
Brdy a Hřebeny
Posílám odkaz na optimistické aktuální zpravodajství :-) http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/
Brdy a Hřebeny
Nejel dnes někdo ze Skořice k Padrťským rybníkům? Děkuji.
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Praha
Brdy a Hřebeny
Okolí Prahy
Ladův kraj
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Přírodní park Polánka a okolí

Nejen stav sněhu

O Praze a středních Čechách

Původní název “Praha a okolí” jsme změnili na “Praha a střední Čechy”, ale řadíme sem i běžkařské oblasti zasahující kus za hranici Středočeského kraje. Lyžování je tu opravdu rozmanité. V nejvýše položených Brdech na západě si lyžaři prošlapávají stopy sami. Zato na jihu v oblasti Čertova břemene a Polánky bývají strojově upravovány desítky kilometrů tras. Také se tam nachází největší ze skiareálů “poblíž Prahy”, kterým je Monínec. Přímo v Praze pak někdy nemusí ani sněžit, stačí když mrzne. Sníh se vyrobí technicky a rolba upraví kratičký běžkařský okruh, ten se v poslední době nachází na Vypichu. Své kouzlo má i lyžování v pražských parcích a lesích ve chvíli, kdy i v nížinách napadne dost sněhu. Takové štěstí ale nemáme každý rok.

Rady a tipy - Praha a střední Čechy

Vypich = lyžování v Praze na umělém sněhu

Centrum pražského lyžování na technickém sněhu se od roku 2018 přesunulo z Chuchle na Vypich. Má to nějaké výhody i v době, kdy zrovna v Praze napadne přírodní sníh? A kde všude se na umělém sněhu lyžovalo v Praze v minulosti?

Lyžování na golfovém hřišti v Berouně

Beroun Golf Club je jedním z golfových hřišť, kde si můžete zalyžovat na upraveném okruhu. S ohledem na jeho nadmořskou výšku to ale chce mít štěstí na sněhové podmínky.

+2 další články

Lyžaři radí lyžařům

Praha
Milicovske homole, kde přesně to je? Na skate upravené?
Přečíst odpověď

+ další 4 zodpovězené dotazy

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Moninec (Česká Sibiř) - -

Další skiareály

Nejnovější články

Na lyže o Velikonocích? Ano!

Bude se o Velikonocích lyžovat? V Jizerkách, Krkonoších, Orlických horách a Jeseníkách určitě. A budou někde upraveny tratě pro běžkaře? Možná. Podívejme se, jaká je kde šance.

Jak vybrat trekové boty

Chystáte se na horkou túru? Pak se jistě neobejdete bez trekových bot. Dnes vám poradíme, jak vybrat ideální boty na hory, které vašim nohám zajistí dokonalý pocit pohodlí i bezpečí. Na co všechno si dát při výběru pozor?

Z Jizerky do Polska přes Karlovský most

Kdo přejíždí na běžkách mezi Jizerskou magistrálou a polskými tratěmi v okolí Jakuszyc a Orle, nejčastěji překonává hranici a zároveň řeku Jizeru po Karlovském mostě znovu postaveném v roce 2021. Co se hodí o tomto přejezdu vědět? A kde jinde v Jizerkách jde překročit hranice na lyžích?

Další novinky a články

Obecná diskuse

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece