Praha a střední Čechy - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Brdy a Hřebeny
Dnes z Nepomuku kolem Červeného lomu a dále po modré a následně po žluté na Prahu. Pak přes Malý Tok na Brdce a zpět po Havelské a Planýrce do Nepomuku. "Hlavnější" cesty jsou uježděné, v některých místech i protažené, ale všude byla cca 1 cm vrstva nového sněhu na uježděném podkladu, takže to jelo výborně (kromě asi dvou krátkých úseků). Nahoře kolem Prahy, Malého Toku a Brdců je cca 10 - 15 cm, někde možná i 20 cm. Kolem poledne bylo na vrcholu Prahy -4 °C podle místního teploměru. (Odpověď na dotaz uživatele Tereza z 28.1.: Dobrý den, jak je to tam momentálně teď se sněhem?? Děkuji za odpověď 🙂)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Ve středu 26. ledna po dvanácté hodině odpolední start Jistebnice, přes Aleninu Lhotu a cíl Cunkov. Povrch horší oproti předchozí trase (viz příspěvek níže), ale sjízdný. Jsou úseky, kde lze mimo trasu objet. Jakmile napadnou 2 cm sněhu bude povrch opět velmi dobrý. Počasí: Stopa pěkně přimrzlá a bezvětří. Na trase jsem nikoho nepotkal (tam i zpět). S pozdravem Ondřej Vacek (Počasí Česká Sibiř).
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
V úterý 25. ledna po čtvrté hodině odpolední start Cunkov a cíl Ounuz. Povrch velmi dobrý, tedy téměř stejný jako o víkendu. Obleva se téměř neprojevila - místy dokonce ledovka. Na parkovišti v Cunkově "U Bizona" jediné auto. Sněhová pokrývka: Cunkov 8 cm a Ounuz 12 cm. Většinu dne meteostanice Cunkov ukazovala jeden stupeň pod nulou (teplotu zjistíte v pravém horním rohu na snímku kamery). Lidi kde jste? Podmínky jsou slušné a do konce týdne nehrozí, že sníh sleze úplně. Přeji příjemné zážitky na České Sibiři. S pozdravem Ondřej Vacek, autor Počasí Česká Sibiř.
Brdy a Hřebeny
Dnes Orlov-Tok a zpet. Kolem Pilske n. a i vys vypluhovano skoro az na asfalt.Bud to je zamer a nebo to i dost odtalo. Snehu by bylo dost ale je v prikopu. Po uverejneni mapy zimnich tras jsem to cekal lepsi.
Brdy a Hřebeny
Teslíny směr padrťské rybníky sněhu dostatek. Újezděno na tvrdý dopoledne zmrzly sníh, teplota kolem 2°C. Kolem Hořejšího padr. rybníka neprůjezdné, musí se šlapat po svých. Za značkou Cyklisto sesedni z kola Konec už se zase dá jet.
Přírodní park Polánka a okolí
Dnes odpoledne jsem jela jarni okruh ve směru Harvikov - Vodice - Osikovec - Bydlin - Nad Domamyšlí - Hartvikov. Teplota 2 stupne nad nulou. Kvalita sněhu jarní pomalý a těžký. Stopa tak 50% s prosvítající travou nebo hlinou kde se jelo pres oranici ci krtiny. Misty bylo lepsi jet mimo stopu, ale na sundani lyzi to nikde nebylo. Snad to nebyl posledni snih letosni sezony :-) Pozor na sjezd jak se sjizdi kopec od toho cipu lesa mezi Nad Domamyšlí a rybníkem Louky, jak tam bývá takový "hupík". Naváží tam drevo (jsou tam hranice dreva) a je to tam dost rozryté, nerozjizdet se!
Brdy a Hřebeny
Dnes znovu Chynín směr Třemšín, nad Maráskem. Tam to šlo, pod 650metrů už to tálo, na rovinách kolem Třemšína super. Pak tam jel traktor co to prohrnoval a bylo po stopách.
Brdy a Hřebeny
Stejna ttasa jako vcera Tesliny, cerveny lom, Zabehla a okoli padrti- perfektni.10-20cm snehu.
Brdy a Hřebeny
Trasa Tesliny-Padrtske rybníky dopoledni podmínky skvělé, teplota kolem 0, sníh v pohodě kolem 10.cm, dalo se projet všude. Snad to ještě pár dní vydrzi
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Dnes...Cunkov- Ounuz a okolí...včera viz. příspěvek od Jan (Odpověď na dotaz uživatele Roman z 22.1.: Ahoj Honzo, dík za relevantní informaci, v které oblasti jsi byl?)
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Sněhu dostatek, místy na pláních vyfoukano.Stopu je nutno občas znovu proslapnout, ale jinak krása.
Brdy a Hřebeny
Dneska z Chynina potom Nad Maráskem, kolem Třemšína, v 670 metrech nic moc tak 5cm, ale od 700 metru cca 10-15 cm sněhu, jelo to pěkně. Nikde nikdo.
Brdy a Hřebeny
Dnes 11.30-15h trasa P Orlov - Pilská nádrž - U Pilské Studánky - Na Třetí - Tok a zpět, celkem cca 16 km, sněhu všude dost, čím výš tím víc, sluníčko, nádhera.
Brdy a Hřebeny
Tesliny a jakekoliv okoli padrti, vcetne Zabela,.cerveny lom, ... 15- 20cm. Dnes perfektni
Brdy a Hřebeny
Doplňuji 1 foto
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Brdy a Hřebeny
Dobrý den, jen bych se chtěla zeptat, kde je tak nejlepší nazout bežky.. Nejlépe, aby se tam dalo dostat městskou dopravou. Třeba trasa, která vede k Praze nebo tak… 😁
Ladův kraj
Nevíte prosím jak vypadá Vávrův palouk?
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Takže se dá kolik je tam tedy sněhu? Dá se bezkovat?
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Ahoj Zuzko, ad cedule: během čekání na odtah a pobíhání po komunikaci jsem mluvil s 8 dalšími řidiči, kteří byli stavem vozovky překvapeni stejně jako já. Někteří to otočili, jiní si jeli s autem zasáňkovat. Ne náhodou mají odtahovky reklamu na každém patníku kopce. Jmenovatel společný: navigace. Tím neomlouvám svou nepozornost. Za hloupost jsem si bez metafory zaplatil -) Jen jsem chtěl varovat ty, kdo neznají tuto auto-sjezdovku... Tak hlavně aby napadl sníh a byl opět důvod se do této okouzlující krajiny znovu vrátit... Jirka
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Praha
Brdy a Hřebeny
Okolí Prahy
Ladův kraj
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Přírodní park Polánka a okolí

Nejen stav sněhu

O Praze a středních Čechách

Původní název “Praha a okolí” jsme změnili na “Praha a střední Čechy”, ale řadíme sem i běžkařské oblasti zasahující kus za hranici Středočeského kraje. Lyžování je tu opravdu rozmanité. V nejvýše položených Brdech na západě si lyžaři prošlapávají stopy sami. Zato na jihu v oblasti Čertova břemene a Polánky bývají strojově upravovány desítky kilometrů tras. Také se tam nachází největší ze skiareálů “poblíž Prahy”, kterým je Monínec. Přímo v Praze pak někdy nemusí ani sněžit, stačí když mrzne. Sníh se vyrobí technicky a rolba upraví kratičký běžkařský okruh, ten se v poslední době nachází na Vypichu. Své kouzlo má i lyžování v pražských parcích a lesích ve chvíli, kdy i v nížinách napadne dost sněhu. Takové štěstí ale nemáme každý rok.

Rady a tipy - Praha a střední Čechy

Vypich = lyžování v Praze na umělém sněhu

Centrum pražského lyžování na technickém sněhu se od roku 2018 přesunulo z Chuchle na Vypich. Má to nějaké výhody i v době, kdy zrovna v Praze napadne přírodní sníh? A kde všude se na umělém sněhu lyžovalo v Praze v minulosti?

Lyžování na golfovém hřišti v Berouně

Beroun Golf Club je jedním z golfových hřišť, kde si můžete zalyžovat na upraveném okruhu. S ohledem na jeho nadmořskou výšku to ale chce mít štěstí na sněhové podmínky.

+2 další články

Lyžaři radí lyžařům

Praha
Milicovske homole, kde přesně to je? Na skate upravené?
Přečíst odpověď

+ další 4 zodpovězené dotazy

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Moninec (Česká Sibiř) 60-90 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Moninec (Česká Sibiř)
Velké zklamání. Když jsme přijeli, tak na sjezdovce byl sníh, ale nesměli jsme na ni. Jeli jsme tam hlavně kvůli dětem. Po chvilce nám jeden člověk poradil, že na okraji sjezdovky je nahrnutý sníh, a vedle něj že děti mohou jezdit. Opravdu, cca 70 80 metrů se sněhem, a skutečně tam sáňkovaly jen malé děti. Po chvilce se přihnal "majitel"? a začal všechny vyhánět s tím, že kubík sněhu stojí 1000Kč, že tam má umělý povrch ? a děti mu ho poškodí... Totální dement. Než nechat děcka vyřádit, navíc pod dohledem rodičů, tak raději nechá ten svůj sníh roztát. Absolutní absence empatie, jek řev "Já jsem majitel, tohle je soukromý pozemek..." Do Monínce už nikdy.
Moninec (Česká Sibiř)
Hlavní sjezdovka na Moninci není vhodným místem pro "zábavu na sněhu" - hlídá ji ostraha a návštěvníky na ni nepouští. Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/lyzarske-arealy-moninec-sankovani-sjezdovky-hory_2012301350_vtk
Chotouň u Prahy
V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo i zde v Chotouni.
Moninec (Česká Sibiř)
V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na 600 m dlouhé Horní červené sjezdovce.

Nejnovější články

10 důležitých míst v Orlických horách

Lyžařská centra Deštné a Říčky, sedlo Šerlich, nejvyšší hora Velká Deštná, rozcestí Mezivrší a Pěticestí. Co dalšího se dostalo výběru míst v Orlických horách, která se bežkařům hodí znát?

Co chystáme nového na zimu?

Nově umožňujeme lyžařům upravovat své zprávy o sněhových podmínkách, např. pro dodatečné doplnění fotek nebo opravy překlepů. Zároveň začínáme zobrazovat polohu fotek na mapě. A to není všechno. Jaká další vylepšení jsme připravili a na co se ještě v průběhu 13. sezóny provozu KamZaSněhem.cz můžete těšit?

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2021/2022? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí nemívají vysokou úspěšnost, tak zkusíme termín, kdy půjde poprvé vyrazit na běžky, odhadnout jinak. Statistiky za předchozích 12 sezón provozu KamZaSněhem.cz říkají, že se v průměru začíná lyžovat 9. listopadu. Jak jsme k tomu došli a jak velká bývá odchylka?

Další novinky a články

Obecná diskuse

29 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 27.1.:

já taky samozřejmě považuju mušeření za poněkud obskurní zábavu. nicméně jen tak konstatuji, že mi vadí podobně, nebo dokonce o trochu méně než...

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece