Běžky

Přidat zprávu
Praha
Včera na asfaltových cestách u letiště Kbely nasněženo a na běžky to šlo.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Aktuální info z webu Čertovo břemeno: Vážení návštěvníci, z důvodu nízké sněhové pokrývky není možná úprava běžkařských tras na území Čertova břemene. V případě změny zveřejníme aktualizaci. Děkujeme Je tam prý cca 5cm :(
Praha
(Odpověď na dotaz uživatele Andy z 14.1.: Nevíte jestli je letos zasněžován technickým sněhem běžkařský okruh na Výpichu v Praze ?) Okruh již v provozu není. Projekt pražského skiparku skončil a nepočítá se s jeho pokračováním, naposledy... více
Praha
V Hostivaři si můžete zabruslit - brusle, ne ski! Přehrada nejde, ale horní malá nádrž je parádní bruslení.
Praha
Ve Hvězdě ani na Ladronce není žádný sníh už v podstatě dva týdny...
Praha
Hostivařský lesopark teď v úterý odpoledne prakticky bez sněhu. Hlavní cesty bezpečné pro pěší, nepatrným zbytkům ledu se dá vždy vyhnout. Sníh se překvapivě ještě drží na bobovací ploše nad žlutou skluzavkou, kde je stín a dobře uježděno. Bobovat... více
Praha
Uz v nedeli vecer to tam nestalo za nic (Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 12.12.: Ahoj, zbylo ještě dnes něco ve Hvězdě ? Ušlapané cesty by nemuseli tak rychle odtát, ale včera bylo fakt teplo.)
Brdy a Hřebeny
vcera jsem jel take hrebenovku a sjizdne to je, ale jestli mate Deckove lyze tak si je radsi vemte, Ceckovych by mne bylo uz lito:)
Brdy a Hřebeny
Hrebenovka stale docela dobra na skate, beze stop, lyze B az C, 1x prenaseni, ve 14h misty brecka, ale jede to. Usek od rozcesti Na soudnem projel nejakej d.....s Jeepem a dost to ponicil.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
V nedělí po 13:00 hodině jsem jel trasu Libenice(centrální parkoviště)-Sychrov-Křivošín-Jistebnice-Na skalce-Alenina Lhota(zde jsem se občerstvil v penzionu Luis)-Libenice(centrální parkoviště). Ujeto cca 21 Km a návrat v 17:00 hodin. I přes... více
Praha
Hvězda skate 17-18h, vzhledem k podmínkám super. Bez škrtnutí, hodně mokro, místy ale ještě i zmrzlo. Za mě lepší než v pátek, kdy jsem kvůli úplnému ledu musel většinou soupažit. Zítra to ještě pro skalní na hlavních cestách minimálně dopoledne... více
Praha
Hvězda Ještě to šlo. Velké průseky mají sněhu stále dost, ale je tam spousta listí a jiné špíny, i když jsou i krátké úseky, které byly ještě úplně bílé. A mizí to rychle. Sjezd dolů už skoro odtekl.
Praha
Hvězda. Dneska jsem běžky nevzala, u nas to uz tálo, a lituju, ve Hevzde to ještě jde, i když je to mokrý. Pár lidí tu jezdí.
Praha
V Hostivaři se stále lyžovat dá. Zhoršení oproti včerejšku je dle očekávání znatelné. Stopy na loukách, které mají dobrý základ (= používají se od minulé neděle), jsou stále v dobrém stavu. Ty novější jsou zpravidla místy vytáté na podklad. Místa... více
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Zpráva od kolegy Lukáše Budiše: Okolí Chlistova - Kvalita sněhu tak za 2. ale stopy jsou i v lese a dalo se jezdit.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Brdy a Hřebeny
Hola místní, je tam někde sníh?
Zobrazit všechny dotazy

Praha a střední Čechy - členění

Oblast Poslední zpráva
Praha
Brdy a Hřebeny
Střední Čechy
Ladův kraj
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Přírodní park Polánka a okolí

Nejen stav sněhu

O Praze a středních Čechách

Původní název “Praha a okolí” jsme změnili na “Praha a střední Čechy”, ale řadíme sem i běžkařské oblasti zasahující kus za hranici Středočeského kraje. Lyžování je tu opravdu rozmanité. V nejvýše položených Brdech na západě si lyžaři prošlapávají stopy sami. Zato na jihu v oblasti Čertova břemene a Polánky bývají strojově upravovány desítky kilometrů tras. Také se tam nachází největší ze skiareálů “poblíž Prahy”, kterým je Monínec. Přímo v Praze pak někdy nemusí ani sněžit, stačí když mrzne. Sníh se vyrobí technicky a rolba upraví kratičký běžkařský okruh, ten se v poslední době nachází na Vypichu. Své kouzlo má i lyžování v pražských parcích a lesích ve chvíli, kdy i v nížinách napadne dost sněhu. Takové štěstí ale nemáme každý rok.

Rady a tipy - Praha a střední Čechy

Lyžování na golfovém hřišti v Berouně

Beroun Golf Club je jedním z golfových hřišť, kde si můžete zalyžovat na upraveném okruhu. S ohledem na jeho nadmořskou výšku to ale chce mít štěstí na sněhové podmínky.

Hřebenovka na Hřebenech

Kdo si užívá lyžování i bez strojově upravených stop a chtěl by vyrazit na běžkách z Prahy do nejbližších kopců a lesů, jsou pro něj Hřebeny volbou číslo jedna. Pozor, dostatek sněhu zde ale bývá jen zřídka.

+2 další články

Lyžaři radí lyžařům

Praha
Nevíte kde je to Praze nebo okolí nejlepší na skate? Byl jsem v neděli v lesoparku Hostivař, na cestách to bylo ušlapané, úzké a umrzlé, takže nic moc. Ve volném terénu to bylo příliš mnoho prašanu. (naměřil jsem 13cm sněhu).
Přečíst odpověď

+ dalších 5 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Kvasejovice -
Moninec (Česká Sibiř) -
Chotouň u Prahy -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Chotouň u Prahy
Za současných teplotních podmínek se nedají čekat zázraky. V provozu jen jeden ze dvou vleků, pod tím druhým chybí sníh. Jestli pod něj prvozovatel j dokáže naházet a nahrnout sníh tak, jak doufá pro následující den, posoudit nedokážu, ale lehké to mít nebude. Lyžování ráno bez fronty, cca od 11h se začala tvořit fronta max 5 minut, před polednem zas téměř zmizela. Sníh logicky technický, vlekaři ochotní.

Nejnovější články

15. sezóna v plném proudu

Spolupráce s PříspěvkyNaBěžky.cz, webem zjednodušujícím lyžařům přispívání na úpravu tratí. Další upřednostnění informací o běžkách na úkor sjezdovek. S čím ještě vstupujeme do nové sezóny?

Vložky do bot na běžky: proč a pro koho?

Shrneme hlavní důvody: lepší stabilita a skluz, efektivnější odraz, lepší tepelný komfort. Samozřejmě záleží na stylu, výkonnosti a podmínkách. Závodník i rekreační běžkař mohou vytěžit z vložek to své.

Vyhřívané ponožky v dálkových bězích

Všimli jste si při sledování dálkových závodů Ski Classics, že závodnice a závodníci mají někdy na straně lýtka pod kombinézou vystouplou „krabičku“? Pokud jste tápali, o co se jedná, tak jsou to akumulátory k vyhřívaným sportovním ponožkám. Ty se pomalu stávají standardem.

Další novinky a články

Obecná diskuse

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece