Praha – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz přináší zejména zprávy o aktuálních podmínkách - pro oblast Praha jsou zde.

Na této stránce ale najdete rady, které zůstávají platné dlouhodobě:

Tipy na výlety a další články

Na běžky v okolí Jižního Města

Hostivařský lesopark, Milíčovský les, ale i přilehlá pole a louky. Když napadne jednou za čas dostatek sněhu i v Praze, lyžaři z Jižního Města či Petrovic mají na poměry hlavního města slušný výběr, kam vyrazit na běžky.

Vypich = lyžování v Praze na umělém sněhu

Centrum pražského lyžování na technickém sněhu se od roku 2018 přesunulo z Chuchle na Vypich. Má to nějaké výhody i v době, kdy zrovna v Praze napadne přírodní sníh? A kde všude se na umělém sněhu lyžovalo v Praze v minulosti?

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 4.12.2023 20:47
Nevíte kde je to Praze nebo okolí nejlepší na skate? Byl jsem v neděli v lesoparku Hostivař, na cestách to bylo ušlapané, úzké a umrzlé, takže nic moc. Ve volném terénu to bylo příliš mnoho prašanu. (naměřil jsem 13cm sněhu).
Vloženo 5.12.2023 6:30
Na skate to bývá nejlepší:
- ve Hvězdě a na Ladronce
- v Letňanském lesoparku
- v Milíčovském lese (okolo hald a na cestě středem lesa)
Plus různé cyklostezky, ale pro ně to platí spíše těsně po sněžení.
Hostivař bývá na skate obvykle maximálně průměrná, v sobotu byla asi ještě dobrá, v pondělí jednoznačně špatná.
Dotaz Vloženo 16.1.2021 9:01
Milicovske homole, kde přesně to je? Na skate upravené?
Vloženo 16.1.2021 16:51
Jako Milíčovská homole je místními nazývána sestava tří kopců, která zde vznikla, když se stavělo Jižní Město. V článku https://www.kamzasnehem.cz/clanky/bezky-praha-jizni-mesto je to místo nazváno "haldy". Z těch 3 kopců je nejvyšší Milíčovský vrch (309 m) - viz https://mapy.cz/s/lusopelapa. Asfaltové cesty okolo hald zpravidla dobře ušlapou pěší a ušlapou lyžaři a proto se zde na pražské poměry bruslí velmi slušně. Strojově upravované to ale není.

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Praha

Na úrovni této hlavní oblasti žádné užitečné odkazy nemáme.