Praha – běžky

V Praze napadne dostatek sněhu na běžky jen zřídka, ale když napadne, vyšlapané běžecké stopy najdeme ve většině pražských „zelených“ ploch. Lyžuje se např. v oboře Hvězda, v Divoké Šárce, v okolí Hostivařské přehrady, v Milíčovském lese či v Kunratickém lese. A když sníh nenapadne, může se do Prahy dostat jinak. V posledních…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 17.12.2018 14:12
Test otočení fotek

Aktuality ze sezóny 2017/2018, popř. starších

Vloženo 18.3.2018 14:04
Obora Hvězda - krásné stopy na klasiku i na bruslení ve třech hlavních průsecích, ostatní cesty a cestičky různé, ale se staršími běžkami bez obav sjízdné. Poměrně dost lidí. Na stopy v Oboře se dalo nastoupit přímo z dosněženého a rolbou upraveného 250 m dlouhého okruhu na Vypichu, kde si lidi trochu šlapali na paty (lyží).
Vloženo 6.3.2018 22:23
Praha - Hvězda: 8 cm těžkého sněhu, teplota těsně pod nulou. Proti centru obrovský rozdíl. Na všech hlavních cestách projeté běžkařské stopy, dá se i na skate. Kdo si chce zalyžovat na přírodním sněhu, ten bude muset vyrazit nejpozději zítra brzy ráno, během dne to asi bude rychle tát. Podobné množství sněhu bude i na Ladronce.
Vloženo 24.2.2018 17:17
Praha v Obora Hvězda dnes už větší kolečko než 250m, pro začátečníky super a myslím, že si tam zajezdili super i zkušení.
Vloženo 15.2.2018 8:54
V Praze na Vypichu asi 250 m kolečko ve dvou stopách. Uprostřed na bruslení. Dělo stále zasněžuje. Příjemné svezení s možností převlečení a zázemím bufetu. Podle mě by bylo potřeba zasněžit co nejvíce (hlavně v noci) a okruh zvětšit. Odložení lyží a věcí na vlastní zodpovědnost. Parkování placené na modré zóně. Zájemců zatím přiměřeně.Kamera a další informace zde: http://www.skiparkpraha.cz/
Vloženo 15.2.2018 13:39
Ahoj, byl jsem vcera. Srovnani s lonskou chuchli, kde jsem byl minimalne 20 sam nebo s detmi:
-Okruh je maximalne 200m, spise mene, je to furt dokola, takze neustale nutno odslapovat, jak je to kratke.
-Snehu malo, max 20cm, samozrejme neni chyba provozovatele
-Parkovani je priserne, proti Chucli nesrovnatelne, je tam maximalne 10 mist, placenych.
-V chcucli jsem si zajezdil jak skate tak soupaz. Tady ne, je to maximalne na jezdeni s detmi.
-Nechapu jak je resene s vodou, to to bere z radu?

Jsem moc rad ze neco takoveho v Praze je, nechci byt zbytecne kriticky. Ale kdyz srovnam lonskou chuchli a toto, tak je to 2 urovne nize, bohuzel. Snad to mrznuti a vice snehu, alespon trochu vylepsi a prisiti rok zpet do chuchle, minimalne kvuli parkovani, zbytek organizator moc neovlivni:)
Vloženo 14.2.2018 18:44
Videoreport od Adama Ježka z konečně zprovozněného okruhu!
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/873207759517478/
Vloženo 17.12.2017 23:10
Odpolední vánice mne zlákala na večerní výběh na superkameňačkách po loukách u soutoku Botiče a Pitkovického potoka. Dalo se. Nakonec jsem nakroužil 5,5km po trávě a mezi krtinci na 3cm sněhového poprašku.
Vloženo 17.3.2017 19:04
Chuchelský sněhovec rychle taje. Dnes už bylo rozpojeno místo za věžičkou, takže okruh nebude mít ani 200 m, tedy pro letos konec.
Vloženo 6.3.2017 22:45
V Chuchli je stale dostatek snehu, tentokrat do toho vjeli ale traktorem a rozryli to rolbou tam, kde byla vrstva snehu nejvyssi, a udelali z toho totalni oraniste. Na trenink soupaze cely okruh dobry, bruslit se da jen jedna rovinka, ktera je navic rozjeta od traktoru. Proc to musi takhle skoncit, kdyz snehu je jeste fura a dalo by se vesele porad jezdit, to mi hlava opravdu nebere...
Vloženo 5.3.2017 13:18
V Chuchli je stále fůra sněhu na celém okruhu, ale je v tom nalité/nasypané něco (olej z rolby?), co to zpomaluje, nebo skoro zastavuje a sníh je nakutečně špinavý. Jsou úseky, kde se nedá na lyžích vůbec jet, zastaví se to úplně.
Vloženo 6.3.2017 11:10
ano, v Chuchli je šmytec, minulý týden jim vytekl olej z rolby a naprosto na tom nejde jezdit, kromě toho pak budete zoufale čistit skluznice a vůbec si netroufám tvrdit, že třeba pro nové lyže by to neznamenalo likvidaci, já si tam vzal naštěstí šutračky, čistil jsem to pak vším možným (klasické smývače a čističe nepomohly) a stejně jsem měl pořád hadr úplně černej
Vloženo 12.2.2017 20:09
Chuchle. Na zatrenovani ok, jen už mekke.
Vloženo 12.2.2017 17:52
Klánovický les (mezi Smolikem a Úvaly): Tak jsem to ještě dopoledne tajně zkusil. Tvrdý zmrzlý sníh i v současném množství stačil na takové low-endové svezení, stopy už samozřejmě nejsou, často soupaž na pruzích hrbolatého ledu. Fakt už jen pro skalní (běžkaře i lyže), spíš derniéra výjimečně dlouhé pražské sezóny.
Vloženo 12.2.2017 16:23
Hostivařský lesopark bez lyží: Souvislé bílé plochy = hrbolatý led. Tam, kde bílá plocha víc připomíná sníh, zas není tolik souvislá. Kdyby na tom zkoušel někdo lyžovat, lidi v okolí by ho považovali za blázna, i když by asi něco ujet zvládl. Já tím bláznem určitě nebudu. Zamrzlá Hostivařská přehrada je až na ten zmíněný malý zasněžený kousek u Petrovic pokrytá ledem, stopa tam sice ještě vidět je (už je určitě kratší než 1 km), ale taky mě ani nikoho jiného nenalákala.
Vloženo 11.2.2017 13:14
Malá smyčka (cca 600 m), na poli u Benic směrem na Pitkovice, vedle Pitkovického potoka, stále pěkné, i vyjeté stopy, přístupné z Benic.
Vloženo 8.2.2017 21:10
Hostivařský lesopark je celý ledový a stejně tak i přehrada. Jen kousek cca 1 km po druhé straně jezera, kde je trochu sněhu se dá s kameňačkami ještě něco najezdit.
Vloženo 7.2.2017 10:58
Na Hvězdě se dá pořád docela solidně a už by to podle předpovědi tát nemělo. Na hlavní magistrále zbývají asi 3 zmrzlé stopy. Jinak celkem fajn na bruslení. Byl jsem hned po ránu a na tom umrzlém sněhu to sviští fakt rychle...
Vloženo 7.2.2017 9:10
Pro otrlé by to asi ještě šlo. V Hostivařském lesoparku při pohledu z autobusu u Lidlu tam na pásu louky souvislá vrstva sněhu je. I když mě by nenalákala. Hostivařská přehrada (pohled z dálky od Petrovic) zamrzlá je, nějaký sníh aspoň na její části je vidět, stopy taky, ale nevím, jestli to budu zkoušet.

Další zprávy vítány :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Káčik z 6.2.: Šlo to dnes ještě vůbec někde? Zda má cenu vyrážet zítra odpoledne... Děkuji)
Vloženo 5.2.2017 20:31
Landronka už nejde.
Vloženo 4.2.2017 17:35
Dnes Ladronka pořád dobrý.
Vloženo 4.2.2017 12:30
Dopoledne po nočním dešti byla zamrzlá Hostivařská přehrada stále velmi dobře použitelná, stále na ní leží dostatek sněhu. Okolo celé přehrady je vyjetá celkem slušná stopa, je ledová (postupně měkne) a tím pádem ideální na soupaž - rekord ve vzdálenosti ujeté pouze soupaž překonán :-) Jak led měkne, nelimitovaly mě ani moje tupé hůlky. Vyježděný okruh na bruslení vyjetý taky po celém obvodu a velmi pěkný.

Nahoře v lesoparku (část u Hostivaře) sněhu na loukách taky stále dost, stopy ale horší - někde rozdupadné, někde slehlé, někde slušné ale musel bych ne ně mít jinak namazáno. Bruslení po cestách tipuji že bude spíše utrpení, místy led, místy čouhá asfalt a bude to horší a horší.
Vloženo 2.2.2017 10:48
Ďáblický háj - ráno.
Pondělní sněžení pomohlo - je to lepší než v půlce ledna. Nejlepší jsou opět pole na sever od Ďábličáku mezi lesem a silnicí. Tam je okruh s dobrými stopami, skoro žádná hlína ani tráva. Na polích za silnicí dál ke Zdibům už je sněhu méně a stopy skoro žádné.
Přímo v Ďábličáku jsou hlavní cesty vyplužené skoro až na zem. Podél občas vedou stopy. Vedlejší cesty jsou udupané a dá se po nich i bruslit. Ale pole jsou lepší.
Uvidíme, co s tím udělá dnešní teplá fronta.
Vloženo 2.2.2017 8:53
Včera večer Landronka. Na bruslení bez problémů. Malo lidí a lehce pod nulou.
Vloženo 2.2.2017 10:58
Chuchelský háj
Na poli mezi Ch. hájem a Slivencem příjemné svezení na klasiku.
Vloženo 1.2.2017 23:50
Klánovický les: Nových 5-10 cm sněhu příjemně zlepšilo podmínky, v prostoru mezi Klá a Úvaly se dá svézt skoro všude, zčásti po jednoduchých stopách, které zatím pěšáci a psi nestihli zvalchovat. Měknoucí prašan až mýdlo, na vedlejších chodnících to místy škrtne, takže ne zrovna na nové lyže.
Vloženo 1.2.2017 14:37
Hvězda - počasí před poledne příjemných -4°C. Na hlavních alejích dostatek místa na klasiku i bruslení. Sníh se nelepí a je ho poměrně dost, hůlkama nebodáte do země. Občas se objeví větvička, či list, ale nic dramatického.
Vloženo 1.2.2017 10:12
Suchž poldr Čihadla - dnes ráno parádní svezení tam a zpět po cyklostezce podle potoka mezi Hostavicemi a Martiňákem. Jistě to šlo i dál (směr Černý most už byla i stopa), bohužel jsem musela do práce.
Vloženo 1.2.2017 9:07
V Hostivařském lesoparku po úterním snežení nejvíce sněhu v této sezóně, s opatrností by se dalo i na lepších lyžích, na loukách mi to nikde nezadrhávalo. Stopy jsou, i když ještě zdaleka ne dokonalé, na nich ještě musíme my lyžaři zapracovat :-) Bruslit se dle stop od lyží na cestách taky dá.

Jezdil jsem v části lesoparku u Hostivaře, k části u Jižního města jsem nedojel - cesta od hráze je prohnutá a brána od pláže u přehrady v 8 ráno zavřená (i když v jiných časech jsem ji viděl otevřenou).

Klasika ve stopách na zamrzlé přehradě za mě slabší než v lesoparku, ale kdybych si nabrousil hůlky, bylo by to možná jinak. Nejlepší je stále stopa z Petrovic, dá se dojet až na zastávku busu Newtonova.
Vloženo 31.1.2017 21:41
Hostivař - zamrzlá přehrada - dnes ideální podmínky na skate, ale jsou vyjeté i amatérské stopy.
Na celé přehradě cca 3 lidi. Lyžovat se dá i potmě. (stačí světelnej smog z okolí :)) Prostě paráda!
Dalo se i po cyklostezce podél přehrady.
Vyhněte se ježdění po ledové ploše v blízkosti cyklostezky, semtam je tam hozený kámen jak si někdo zkoušel pevnost ledu ;)

O oblasti

V Praze napadne dostatek sněhu na běžky jen zřídka, ale když napadne, vyšlapané běžecké stopy najdeme ve většině pražských „zelených“ ploch. Lyžuje se např. v oboře Hvězda, v Divoké Šárce, v okolí Hostivařské přehrady, v Milíčovském lese či v Kunratickém lese. A když sníh nenapadne, může se do Prahy dostat jinak. V posledních letech se část zimy lyžovalo v Podolí v areálu Žlutých lázní na umělém sněhu, nebo na jiných místech na sněhu původně dovezeném pro pražský závod světového poháru ve sprintu v rámci Tour de Ski. Obojí je nyní minulostí, zato byl otevřen běžecký okruh v novém SkiParku Velká Chuchle.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Praha a Střední Čechy