Praha – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha - aktuální zprávy

Vloženo 17.3.2017 19:04
Chuchelský sněhovec rychle taje. Dnes už bylo rozpojeno místo za věžičkou, takže okruh nebude mít ani 200 m, tedy pro letos konec.
Vloženo 6.3.2017 22:45
V Chuchli je stale dostatek snehu, tentokrat do toho vjeli ale traktorem a rozryli to rolbou tam, kde byla vrstva snehu nejvyssi, a udelali z toho totalni oraniste. Na trenink soupaze cely okruh dobry, bruslit se da jen jedna rovinka, ktera je navic rozjeta od traktoru. Proc to musi takhle skoncit, kdyz snehu je jeste fura a dalo by se vesele porad jezdit, to mi hlava opravdu nebere...
Vloženo 5.3.2017 13:18
V Chuchli je stále fůra sněhu na celém okruhu, ale je v tom nalité/nasypané něco (olej z rolby?), co to zpomaluje, nebo skoro zastavuje a sníh je nakutečně špinavý. Jsou úseky, kde se nedá na lyžích vůbec jet, zastaví se to úplně.
Vloženo 6.3.2017 11:10
ano, v Chuchli je šmytec, minulý týden jim vytekl olej z rolby a naprosto na tom nejde jezdit, kromě toho pak budete zoufale čistit skluznice a vůbec si netroufám tvrdit, že třeba pro nové lyže by to neznamenalo likvidaci, já si tam vzal naštěstí šutračky, čistil jsem to pak vším možným (klasické smývače a čističe nepomohly) a stejně jsem měl pořád hadr úplně černej
Vloženo 12.2.2017 20:09
Chuchle. Na zatrenovani ok, jen už mekke.
Vloženo 12.2.2017 17:52
Klánovický les (mezi Smolikem a Úvaly): Tak jsem to ještě dopoledne tajně zkusil. Tvrdý zmrzlý sníh i v současném množství stačil na takové low-endové svezení, stopy už samozřejmě nejsou, často soupaž na pruzích hrbolatého ledu. Fakt už jen pro skalní (běžkaře i lyže), spíš derniéra výjimečně dlouhé pražské sezóny.
Vloženo 12.2.2017 16:23
Hostivařský lesopark bez lyží: Souvislé bílé plochy = hrbolatý led. Tam, kde bílá plocha víc připomíná sníh, zas není tolik souvislá. Kdyby na tom zkoušel někdo lyžovat, lidi v okolí by ho považovali za blázna, i když by asi něco ujet zvládl. Já tím bláznem určitě nebudu. Zamrzlá Hostivařská přehrada je až na ten zmíněný malý zasněžený kousek u Petrovic pokrytá ledem, stopa tam sice ještě vidět je (už je určitě kratší než 1 km), ale taky mě ani nikoho jiného nenalákala.
Vloženo 11.2.2017 13:14
Malá smyčka (cca 600 m), na poli u Benic směrem na Pitkovice, vedle Pitkovického potoka, stále pěkné, i vyjeté stopy, přístupné z Benic.
Vloženo 8.2.2017 21:10
Hostivařský lesopark je celý ledový a stejně tak i přehrada. Jen kousek cca 1 km po druhé straně jezera, kde je trochu sněhu se dá s kameňačkami ještě něco najezdit.
Vloženo 7.2.2017 10:58
Na Hvězdě se dá pořád docela solidně a už by to podle předpovědi tát nemělo. Na hlavní magistrále zbývají asi 3 zmrzlé stopy. Jinak celkem fajn na bruslení. Byl jsem hned po ránu a na tom umrzlém sněhu to sviští fakt rychle...
Vloženo 7.2.2017 9:10
Pro otrlé by to asi ještě šlo. V Hostivařském lesoparku při pohledu z autobusu u Lidlu tam na pásu louky souvislá vrstva sněhu je. I když mě by nenalákala. Hostivařská přehrada (pohled z dálky od Petrovic) zamrzlá je, nějaký sníh aspoň na její části je vidět, stopy taky, ale nevím, jestli to budu zkoušet.

Další zprávy vítány :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Káčik z 6.2.: Šlo to dnes ještě vůbec někde? Zda má cenu vyrážet zítra odpoledne... Děkuji)
Vloženo 5.2.2017 20:31
Landronka už nejde.
Vloženo 4.2.2017 17:35
Dnes Ladronka pořád dobrý.
Vloženo 4.2.2017 12:30
Dopoledne po nočním dešti byla zamrzlá Hostivařská přehrada stále velmi dobře použitelná, stále na ní leží dostatek sněhu. Okolo celé přehrady je vyjetá celkem slušná stopa, je ledová (postupně měkne) a tím pádem ideální na soupaž - rekord ve vzdálenosti ujeté pouze soupaž překonán :-) Jak led měkne, nelimitovaly mě ani moje tupé hůlky. Vyježděný okruh na bruslení vyjetý taky po celém obvodu a velmi pěkný.

Nahoře v lesoparku (část u Hostivaře) sněhu na loukách taky stále dost, stopy ale horší - někde rozdupadné, někde slehlé, někde slušné ale musel bych ne ně mít jinak namazáno. Bruslení po cestách tipuji že bude spíše utrpení, místy led, místy čouhá asfalt a bude to horší a horší.
Vloženo 2.2.2017 10:48
Ďáblický háj - ráno.
Pondělní sněžení pomohlo - je to lepší než v půlce ledna. Nejlepší jsou opět pole na sever od Ďábličáku mezi lesem a silnicí. Tam je okruh s dobrými stopami, skoro žádná hlína ani tráva. Na polích za silnicí dál ke Zdibům už je sněhu méně a stopy skoro žádné.
Přímo v Ďábličáku jsou hlavní cesty vyplužené skoro až na zem. Podél občas vedou stopy. Vedlejší cesty jsou udupané a dá se po nich i bruslit. Ale pole jsou lepší.
Uvidíme, co s tím udělá dnešní teplá fronta.
Vloženo 2.2.2017 8:53
Včera večer Landronka. Na bruslení bez problémů. Malo lidí a lehce pod nulou.
Vloženo 2.2.2017 10:58
Chuchelský háj
Na poli mezi Ch. hájem a Slivencem příjemné svezení na klasiku.
Vloženo 1.2.2017 23:50
Klánovický les: Nových 5-10 cm sněhu příjemně zlepšilo podmínky, v prostoru mezi Klá a Úvaly se dá svézt skoro všude, zčásti po jednoduchých stopách, které zatím pěšáci a psi nestihli zvalchovat. Měknoucí prašan až mýdlo, na vedlejších chodnících to místy škrtne, takže ne zrovna na nové lyže.
Vloženo 1.2.2017 14:37
Hvězda - počasí před poledne příjemných -4°C. Na hlavních alejích dostatek místa na klasiku i bruslení. Sníh se nelepí a je ho poměrně dost, hůlkama nebodáte do země. Občas se objeví větvička, či list, ale nic dramatického.
Vloženo 1.2.2017 10:12
Suchž poldr Čihadla - dnes ráno parádní svezení tam a zpět po cyklostezce podle potoka mezi Hostavicemi a Martiňákem. Jistě to šlo i dál (směr Černý most už byla i stopa), bohužel jsem musela do práce.
Vloženo 1.2.2017 9:07
V Hostivařském lesoparku po úterním snežení nejvíce sněhu v této sezóně, s opatrností by se dalo i na lepších lyžích, na loukách mi to nikde nezadrhávalo. Stopy jsou, i když ještě zdaleka ne dokonalé, na nich ještě musíme my lyžaři zapracovat :-) Bruslit se dle stop od lyží na cestách taky dá.

Jezdil jsem v části lesoparku u Hostivaře, k části u Jižního města jsem nedojel - cesta od hráze je prohnutá a brána od pláže u přehrady v 8 ráno zavřená (i když v jiných časech jsem ji viděl otevřenou).

Klasika ve stopách na zamrzlé přehradě za mě slabší než v lesoparku, ale kdybych si nabrousil hůlky, bylo by to možná jinak. Nejlepší je stále stopa z Petrovic, dá se dojet až na zastávku busu Newtonova.
Vloženo 31.1.2017 21:41
Hostivař - zamrzlá přehrada - dnes ideální podmínky na skate, ale jsou vyjeté i amatérské stopy.
Na celé přehradě cca 3 lidi. Lyžovat se dá i potmě. (stačí světelnej smog z okolí :)) Prostě paráda!
Dalo se i po cyklostezce podél přehrady.
Vyhněte se ježdění po ledové ploše v blízkosti cyklostezky, semtam je tam hozený kámen jak si někdo zkoušel pevnost ledu ;)
Vloženo 31.1.2017 16:43
Lesopark Letnany dnes dopoledne super brusleni na zpevnenych cestach, v lese podel trati i klasika. V patek a v nedeli Pocernicky rybnik, na brusleni super.
Vloženo 28.1.2017 15:36
Na zamrzlé Hostivařské přehradě víceméně stejně dobré podmínky jako před týdnem. Na bruslení to asi trochu víc ustřeluje, ale po chvíli testování si každý najde místa, kde je dostatek uježdeného sněhu a tedy lyžování nejlepší. Já po prvním průzkumu už nejezdil až k hrázi a držel se u jižního břehu.

Na klasiku mi přišly podmínky ještě lepší než před týdnem. Stopy jsou vyježdeny po celé nádrži a nenároční lyžaři si to tam zjevně užívali, přestože stopy vedou často po ledu. Mně se líbila stopa vedoucí od konce nádrže u Petrovic a pěkná byla i část stopy vedoucí po okraji nudapláže, ale pak tam je už moc písku.
Vloženo 27.1.2017 23:31
Počernický a Kyjský rybník: Na obou je sníh, celkem příjemné krátké svezení (obkroužení 2,3 a 2,1 km). Na běžky určitě lepší Počernický, kde je vrstva sněhu souvislejší a pevnější i na skate, málo čouhá led, je tam méně bruslařů a odhrnutých kluzišť. Oba jsou pár kroků od železničních zastávek, okolí nepoužitelné.
Vloženo 25.1.2017 22:36
Klánovický les: Setrvalý stav, způsobilé pro rekreační svezení na starších lyžích. Stopy jen náznakové a spíš žádné, ale cesty mají většinou ušlapaný pevný sníh se zmrzlým podkladem. Projížděl jsem oblast od klánovického nádraží směr Úvaly z obou stran železniční trati, všude lze najít použitelné trasy (o něco lepší je jižní část). Na usmolených 250 m n. m. je to letos nevídaně dlouhá sezóna =)
Vloženo 24.1.2017 9:54
Dnes jsem jen probíhal (bez běžek) a mělo by to být dobré, ale kde je víc kořenů nebo jehličnanů tak tam bych se bál. Celkově jsou lepší podmínky než po první sněhové nadílce.
(Odpověď na dotaz uživatele Ivo z 20.1.: Jak to vypadá v Milíčovském lese? Díky moc za info.)
Vloženo 23.1.2017 14:47
Asfalt kolem Hald na Hájích: Podmínky na bruslední kupodivu velmi dobré. Občas vyčuhuje zledovatělý podklad, ale ten je spíš všude jinde ku prospěchu. Pár míst kde děti a boby natahaly bordel na sníh, ale většina je jen tráva. Mezi haldami opatrně muže tam být občas šutřík. Do lesa se mi po tmě nechce.
Vloženo 22.1.2017 21:18
Ladronka - moc krasne svezeni,cely okruh je zmrzly a da se bruslit.Jen v jednom miste asfaltove fleky (da se bez problemu objet po kraji) a v zadni casti u tunelu je ve 2 mistech posypan pruh 1m kaminky (nemam slov!),takze pretapat. Stopy na klasiku take vypadaly pekne.
Vloženo 22.1.2017 17:56
V Hostivařském lesoparku na loukách (část u Hostivaře) překvapivě obstojné podmínky, z mého pohledu lepší než ve středu. Mělké stopy jsou dostatečně vymrzlé a tak i docela vedou lyži, podkladová tráva na moc místech neleze, když si lyžař vybere ty správné stopy. Na horách či dál za Prahou bude mnohemlíp, ale pro ty z nás co víc času nenajdou to možnost je...

Na zamrzlé Hostivařské přehradě jsem měl ještě lepší pocit, při bruslení už to ani tolik neustřeluje jako ve středu, okruh je hezky vyježděn, moc pěkné lyžování na pražské možnosti. Hezká stopa na klasiku od Petrovic viz čtvrteční zpráva je taky ještě lepší a delší.
Vloženo 21.1.2017 22:23
V Kunratickém lese se dá, ale je to po zmrazkách a ne zrovna pěkný zážitek a párkrát jsem to radši úplně zul. Rozhodně staré lyže a opatrnost...
Vloženo 21.1.2017 18:28
Hostivařská přehrada - po zamrzlé hladině cca 4km kolečko na pěkný skate. Jen trošku příbrušte hroty na holích, jinak na ledu neodpíchnete :-).
Vloženo 21.1.2017 14:55
Dnes na Ladronce ideální podmínky na klasiku slušně stopy, na bruslení ideální mezi restauraci a dolní části parku
Vloženo 20.1.2017 16:10
Hvězda - na skate tratích to tam dost začíná drhnout. Klasika ve stopě asi o něco lepší. Pokud nepřipadne, přesouvám se do Chuchle.
Vloženo 19.1.2017 20:20
Hvězda - stále stejné, tj. docela dobré. Klasici jsou myslím zcela spokojeni, bruslaři by ocenili pár centimetrů nového sněhu, který by zmírnil tu až přílišnou uklouzanost podkladu, a zároveň by zakryl nečistoty a větvičky, kterým je záhodno se vyhnout. Ale - kdy naposled bylo v Praze tolik dní možnost svézt se na běžkách?
Vloženo 19.1.2017 17:06
Zamzrlá Hostivařská přehrada nabízí celkem slušné podmínky. Na bruslení je tam vyježděno od lyžařů něco jako okruh, někde lyže při odraze celkem ustřelují, protože vrstva sněhu na ledu je docela tenká, jinde je sněhu víc (typicky u jižního břehu) a tam se bruslí parádně. Na klasiku to chce mnohem ostřejší hůlky než moje, vyježdené stopy jsou většinou celkem mělké. Parádní stopa je u jižního břehu na konci přehrady u Petrovic, ten luxusní úsek je dlouhý tak 300 m.

Z ledu jsem na chvíli vyrazil na průzkum části lesoparku u Jižního Města. Sníh je tam všude udupaný nebo slehlý, takže na loukách se dá jakžtakž bruslit (na přehradě jsem se ale cítil líp), stopy na klasiku jsem nepotkal žádné, pokud nepočítám takové, kde projeli dva lyžaři. Ale kdo si vystačí bez stopy a není náročný, bude spokojen, sněhu je na loukách dost.
Vloženo 18.1.2017 21:04
Klánovický les: Na příjezdu od Prahy to asi tak nevypadá, ale spousta lesních cest je obstojně sjízdná. Rychlejší sníh na zmrzlém podkladu, místy hrbolaté, ale na rekreační svezení stačí. Občasné úseky s vylézajícím štěrkem jsou na starší křapky, nejlepší část je od nádraží Klá směr Rohožník, Úvaly.
Vloženo 18.1.2017 10:12
Dnes ráno Hvězda - velmi slušné svezení. Od hlavní brány k letohrádku. Podklad tvrdý ale rovný - uježděný přemrzlý prašan. Na 1čkové lyže to sice není, ale dá se jezdit velmi dobře.
Vloženo 18.1.2017 9:23
Hostivařský lesopark, část u Hostivaře/Petrovic: sněhu už je zas zhruba tolik, co minulou středu před oblevou. Na loukách to skoro nikde nedrhne. Ale poté co jsem v úterý ráno odhrabal z chodníku 5 cm prašanu, jsem čekal víc. Nejlepší lyžování této sezóny v Hostivaři to nebylo, zejména kvůli tomu, že vyježděné stopy nebyly příliš kvalitní.
Vloženo 17.1.2017 12:05
Včera večer uplně v pohodě, určitě na starší běžky, ale celou dobu jsem o nic nezavadil kromě pár klacíků. Trochu horší než začátek minulého týdne, ale hlavní rovinka pořád ve výborném stavu na klasiku i bruslení. Ostatní cesty jsem moc nezkoušel, ale na bočních rovinkách bylo dost klacků, takže nejlepší je brousit dokola rovinku od hlavní brány. Včera to ještě bylo docela měkký, ale evidentně to bude časem ledovatět.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 17.1.: Ahoj, nevíte jak je na tom dnes Hvězda?:) Moc děkuji!)
Vloženo 17.1.2017 14:23
V neděli pěšky z nádraží Klánovice směr Běchovice - nesjízdné, všude čouhají lameny, led, ty 2-3 cm co připadly na tom nemohly moc změnit.
(Odpověď na dotaz uživatele Eda z 17.1.: A co Klánovický les? Je to lepší v části kolem Nových Dvorů nebo na východ od nádraží (Vidrholec)? Zkoušel jsem to v okolí Vidrholce před několika lety a bylo to protažené. Nevíte, jak je to letos?)
Vloženo 15.1.2017 17:00
Pole za Dablickym hajem: pole je z casti v stinu haje takze snih tam taje min. Na klasiku pro nadsence jsou tam stopy v pohode. V pripade mrazu by stopa mela byt OK i v nejblizsich dnech. Pristup na stopu od Vozovny Kobylisy trochu zledovately.

(Odpověď na dotaz uživatele Renata z 14.1.: Ahoj, stojí Ďábličák za zkoušku? Dá se jezdit po polích pod ním? Díky za zprávu.)
Vloženo 15.1.2017 16:29
Nechali jsme se zlákat včerejší zprávou Jitky z Ladronky a Hvězdy a vypravili se tam dnes kolem poledne. Překvapivě i přes včerejší nadnulové teploty tam sníh pořád je, stopy na klasiku celkem drží, asfaltové cestičky na Ladronce zledovatělé, ale borci to bruslili i po nich. S dnešním sluníčkem prima svezení.
Vloženo 15.1.2017 14:29
Klánovický les: Na hlavních cestách uchozený nový poprašek na ledovém podkladu, stopy moc nečekejte, trochu hrbolaté, ale překvapivě hratelné. Někde se dá i krosovat mimo cesty, téměř bez sněhu je západní konec (k Běchovicím). Obkroužil jsem prakticky celý Vidrholec, relativně nejlepší turistické svezení je v sektoru směr Úvaly.
Vloženo 15.1.2017 13:49
Mezi Pitkovicemi a Benicemi, na poli vedle Benic směrem k Novým Pitkovicím (50.0138817N, 14.5979203E) vyjeta pěkná stopa ( malá smyčka cca 650 m), je tam navátý sníh (cca 10-15cm). Přístupno z Benic nebo z Nových Pitkovic po ledové hrbolaté cestě (o hubu).
Vloženo 14.1.2017 15:03
Hvězda i Ladronka na klasiku jsou velmi dobre.
(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 14.1.: Co Ladronka. Dá se na skate? Díky za info.)
Vloženo 14.1.2017 12:46
Hostivařský lesopark dnes jen pro skalní lyžaře, ale žádného jsem nepotkal, i já tam byl bez lyží. Na loukách je sněhová pokrývka poměrně souvislá, sníh je zmrzlý a většinou hrbolatý. Ty nejlepší stopy jsou stále zřetelné a v části z nich by se dalo i jezdit. Když ještě nasněží, jako podklad to bude super. Cesty kde se v minulých dnech bruslívalo ledovaté a hrbolaté, i pěšky je třeba velká opatrnost, na lyže ani náhodou.

Sníh na zamrzlé Hostivařské přehradě se komplet rozmočil, takže je tam pocukrovaný hrbolatý led. Chtěl jsem napsat nepoužitelné, ale pak jsem spatřil borce, který po chvilce váhání lyže nazul a vyrazil soupaž vpřed.
Vloženo 13.1.2017 15:58
Taky se dá jít do Velké Chuchle na dostihové závodiště, kde je v provozu 200m okruh s uměle vytvořeným sněhem.
http://www.skiparkchuchle.cz/
Vloženo 13.1.2017 15:51
Doporučil bych Hvězdu, má specifické mikoklima a sníh se tam drží déle i když jinde v Praze roztaje a to třeba i na Vypichu.
Vloženo 12.1.2017 20:13
Milíčovské haldy a okolí dnes večer lepší podmínky než před oblevou nový sníh pomohl a moc ho neodtálo. Zítra to určitě ještě půjde. Bruslení na asfaltu bez problémů. Na klasiku není místo ani sníh na pořádnou stopu. Jen pár míst je vybobovaných a sedlech mezi haldami pozor na kameny. Teren je tvrdý a rychleší.
Vloženo 12.1.2017 17:08
Dnes super bezky Klanovice-Uvaly, ale odpoledne uz to zacalo tat a objevovaly se misty vetvicky, tak pokud nenasnezi, tak asi naposledy...
Vloženo 12.1.2017 11:49
Večer nasněžilo, v noci se oteplilo a teď sníh taje. V Hostivařském lesoparku dnes dopoledne ve srovnání se včerejškem zatím sněhu zhruba stejně, ale je otázkou hodin, kdy se na prvních místech ve stopách začne objevovat tráva nebo jiný podklad, který bude drhnout. Horší ze starších stop jsou zapadané definitivně, ty lepší jsou už většinou znovu projety. Na klasiku je třeba mazat úplně jinak než včera = pro mě trénink soupaže.

Bruslení na zamrzlé Hostivařské přehradě je stále možné (samozřejmě myslím na lyžích :-), na cca 2 cm vlhkého nového sněhu, který vlhne i odspoda, to ale není až takový zážitek jako včera.
Vloženo 12.1.2017 13:32
Ve Hvězdě jsou naprosto dokonalé podmínky na skate. Včera ještě krásně připadlo, takže se to trochu zpomalilo, ale zase můžete vytáhnout top lyže. Jezdil jsem na hlavní rovince, je perfektní.
Vloženo 12.1.2017 8:21
Hvězda - hlavní ramena a prostranství před Hvězdou mají sněhu dost na bruslení i na klasiku, ostatní cesty se přes občasné kořeny dají projet. Každopádně slušné podmínky ale pro starší lyže.
Vloženo 11.1.2017 22:15
Dnes večer Ladronka. Krásné zimní bruslení na novém sněhu. Hůlky šly do asfaltu, ale jinak OK.
Vloženo 11.1.2017 21:47
Klánovický les: Použitelné prakticky všechny hlavní cesty (motal jsem se v sektoru mezi klánovickým nádražím a Úvaly, jinde to bude asi obdobné). Turistické ježdění po uchozených cestách, stopy spíš náznakové, rychlý pevný sníh, jen občasné škrtání.
Vloženo 11.1.2017 9:30
Na zamrzlé Hostivařské přehradě klasika nic moc - mnohem více jsem si ji užíval nahoře v lesoparku. Vyjeté stopy jsou dost mělké a nedrží směr, odpichovani z ledu taky není ideální. Zato na skate je to tam ideální, sníh je hezky ujezdeny a nemusíte se tam bát o lyže.
Vloženo 11.1.2017 12:16
Milíčovský háj, naučná stezka okolo Milíčovských rybníků a asfaltka po hrázi rybníka Šáteček jsou výborně sjízdné na skate. Aktuální fotka z hráze rybníka Šáteček: http://www.horydoly.cz/galerie/fotka/60037?backId=65234
Vloženo 10.1.2017 21:18
V Letňanském lesoparku to dnes bylo lepší než o víkendu. Bruslit se dalo parádně všude po asfaltkách - ta troška sněhu ztuhla a už nejde při odrazu odhrábnout. Sníh je trochu umydlený a po větru to jelo fakt rychle. Dobře se dá bruslit i po ostatních větších cestách, třeba přes sedlo a pak až ke trati, jen musíte přeskakovat odvodňovací kanálky. Snad to zítra moc neutaje a něco třeba připadne. Teď se tam dalo vyblbnout fakt pěkně.
Vloženo 10.1.2017 20:14
Dneska v podvečer Milíčovský háj: Moc pěkné na bruslení i klasiku, tvrdý a zmrzlý sníh, akorát na 3 místech vydřené na trávu od bobování, tam je nutno zpomalit a přeťapkat nebo opatrně projet. Přes den tam ais bude dost lidí - pejskaří, děti, chodci, při mensím množství lidí je to super. Zatím letos nejlepší běžkování. Jezdil jsem hlavní okruh - 1,8 km dokola.
Vloženo 10.1.2017 11:20
Dnes Klecany - Stromovka. Okolo utulku a Trojskeho zamku slabsi. Jinak ujezdeny snih misty i naznak stopy. Na ultra kamenacky je to ok.
Vloženo 10.1.2017 10:45
Ahoj, 9.1. pozdě večer dalo, bylo to super, ale pokud aspoň trochu nepřipadne, tak tomu dávám max. dva dny...
Vloženo 9.1.2017 22:04
Hvězda - hlavní trasy od vchodu z louky u Vypichu k letohrádku na klasiku i bruslení OK. Na bruslení hodně tvrdé, náročnější na stabilitu, ale dá se.
Vloženo 9.1.2017 9:05
Hostivařský lesopark ráno se svítáním - podmínky ještě o něco lepší než v neděli dopoledne. Výrazně se zlepšily podmínky pro bruslení - sníh na cestách a někde i mimo cesty je udupaný a bruslit šlo v rámci možností slušně, mnohdy i bez odpichování z asfaltu. Na klasiku také v průměru zlepšení - kvalitních stop je víc a ty nejlepší mají vyšší kvalitu než včera, jinak platí běžný koloběh stop v parcích - některé vyjezdí lyžaři lépe, jiné jsou rozšlapány.
Vloženo 9.1.2017 13:52
Prokopák a okolí: kolem nádrže Asuán se trochu dalo klasika i másty skate, Prokopák zcela nepoužitelný - byl jsem jen na horním konci, kde bylo prohrnuto a posypáno šterkem, projel jsem na úplném kraji silnice, poté jsem zkusil zkratku do Dalejského údolí, často byly velké kameny, cesta vyšlapaná od chodců, příště už tam ani náhodou nejdu.
Vloženo 9.1.2017 8:31
Golfové hřiště v Motole - po obvodu je stopa, občas na trávu, ale dá se jezdit obstojně.
Vloženo 8.1.2017 22:45
Letohrádek Hvězda
super svezení pro klasiku i skate, dostatek stop i sněhu
Vloženo 8.1.2017 21:31
V Letňanském lesoparku se ode dneška jakž takž dá jezdit. Na loukách je kolem 10 cm, z toho 2/3 prašan a 1/3 tužší podklad. V podstatě kromě oranice o zem nezavadíte.
Na asfaltu podklad není s výjimkou úseků podle lesa, takže pícháte do asfaltu a bruslit se dá, vyjma hodně důrazných odrazů nebo bržděnī.
Na pěšinách na kopečcích to je dobré s výjimkou nějakých větších hrbolů a příliš vybobovaných sjezdů.
Na skate byl nakonec nejlepší kus po travnaté cestě od parkoviště k výsypce (po okraji lesoparku na straně u Letňan).
Lyže jsem měl kameňačky a na těch se nic nezměnilo, lepší asi nemá smysl brát, i když by se s opatrností moc zničit nemusely ani na asfaltkách, ani na trávě.
Vloženo 8.1.2017 21:21
Klánovický les: Sjízdné skoro všechny uchozené cesty. Sněhu samozřejmě není moc, ale nový prašan je už pevnější, škrtání spíš jen na chodnících mezi stromy. Někde i jakés stopy - třeba dlouhá rovinka mezi Smolikem a Úvaly byla i k bruslení.
Vloženo 8.1.2017 21:06
Milíčovský les cca 3 km hlavní cesty na bruslení paráda, i na "vedlejších" cestách se jakž takž dalo.
Vloženo 8.1.2017 20:24
Krčský les - velký okruh. Lze to projet, ale požitek to není. Zatím není vybudovaný zákad, větvičky, občas kámen o drhnutí není nouze. Chtělo by to dalších 5 cm ke dobrému svezení. Nahoře u Chodova - malý okruh je to o dost lepší než dole u Krče.
Vloženo 8.1.2017 17:43
Dnes z Kolovrat dolu na žlutou, potom až k silnici vedoucí zpátky do Říčan a po žluté zpátky do Kolovrat. Lyžovat se tam dá, ale je to na horší prkna, v lese kamínky, větve, na polích sundaváte prašan až na hlínu. Postupně tam vzniká stopa. Prošlápl jsem stopu od Říčan po žluté dolu až k silnici, ale chce to, aby ji někdo ještě projel.
Vloženo 8.1.2017 17:39
Ďábličák a pole na sever od něj.
Sněhu cca 6-10cm. I tak na mnoha místech pěkné svezení. Parkové cesty udupané (základ už od středy), zatím nikde neodhrnuté na asfalt. Přesto z nich občas kouká kámen a hůlky narážejí na povrch. Skate by celkem šlo, ale v neděli to byl slalom mezi chodci. Podél cest jsou občas vyjeté stopy, z nich ale často kouká listí a v některých oblastech hlína či kameny. Nejlepší je tradičně stopa po poli na severním okraji lesa. I tam občas kouká tráva, hroudy jen výjimečně. Cesty do polí na sever jsou horší - bílá stopa je jen tehdy, když vede kolejí od traktoru. Jinak potkáte hroudu na každých pár metrech.
Jestli nepřijde obleva a trochu se to slehne, stačí cca 3-5cm dalšího sněhu a bude to plnohodnotná lyžovačka.
Vloženo 8.1.2017 16:02
Prokopske udoli od Klukovic - v Prokopaku je stopa u kraje silnice, snehu dost, ale v prudsich kopeckach na turisticke stezce udilim Dakejskeho potoka vykukujou kameny. Silnice zatim neni posypana ale na brusleni to neni, na to je moc mala vrstva snehu.
Vloženo 8.1.2017 12:25
Cesty odplužené, místy se bruslit dá, ale s lepšíma lyžema bych se bál... vedle cesty obstojené stopy na klasiku.
Vloženo 8.1.2017 11:31
Přes noc napadlo 3-5 cm sněhu a dál sněží. V Hostivařském lesoparku se počet lyžařů během mého dopoledního lyžování zvýšil z jednotek na desítky, stop je tam vyježděno velké množství. Na loukách sice tráva místy vidět je, ale v podstatě to nedrhne, nebál bych se ani s lepšími lyžemi, než jsou moje kameňačky.

Lyžoval jsem v části u Hostivaře/Petrovic viz GPS https://www.strava.com/activities/824889677 , přejezd do části u Jižního Města jsem rychle vzdal a vrátil se zpátky, to by vyžadovalo sundat i moje lyže.

Bruslit se tam nikdo nesnažil. Cesty posypané nebyly, asi by to nějak omezeně šlo, ale než by lyžař zjistil, kde je to nejlepší, určitě by několikrát poškrábal lyže. Na bruslení to určitě bude lepší okolo hlad v Miličáku, jak psal včera Láďa Kos.

BTW. diskusi na téma kam mají vyrazit začínající lyžaři z Prahy přesouvám do obecné diskuse www.kamzasnehem.cz/diskuze, kam taky přidám pár rad, mezi zprávami o sněhových podmínkách by se pletly.
Vloženo 8.1.2017 10:57
Byl jsem dnes dopoledne, slo to, ale chce to jeste min. + 10 cm, misty vykukuji kameny, takže co chvíli skrabanec na skluznici.Lesem to nejde vube, jedine po cestach.
Vloženo 7.1.2017 21:40
Dnes kolem 3 jsem šel omrknout Dívčí Hrady a pak dozadu do Butovic. Dívčí hrady bez šance, na cestách je udupaný sníh občas s holinama a z polí trčí tráva, nebo hlína. Více sněhu bylo na spojnici Hlubočepy Butovice a někdo to tam zkoušel, ale projely to městský služby a je to v háji. Kdyby napadlo pár čísel novýho sněhu tak to půjde.

Teď večer sněží v centru Prahy, zatím napadly tak 3 čísla - uvidíme ráno. Kdyby jste tam někdo zaběh zítra, pozítří, dejte vědět jak to tam vypadá.
Vloženo 7.1.2017 18:46
Klánovický les - všechny stezky jsou sjízdné, starší běžky jsou lepší, ale jet se dá. Prjeli jsme z Klánovic do Úval a zpátky (pokaždé jinou cestou).
Vloženo 7.1.2017 17:24
Obora Hvězda - cca 5 cm sněhu, použitelné jsou dvě hlavní cesty od louky před oborou k letohrádku a zpět. Kameny nejsou, ale občas lyže zadrhnou o větvičky, takže je to jenom na "béčkové" lyže. Dobré na kondiční vyjetí a zvyknutí si na lyže, pro lepší sportovce to bude asi málo...
Vloženo 7.1.2017 15:00
Praha, Jižní Město. Okolo Miličovské homole velice solidní podmínky pro skate. Lyže bez jediného šrámu.
Vloženo 6.1.2017 22:37
V oboře je tak 5 cm, měřeno ráno, ale přes den stejně nic nenapadlo.

(Odpověď na dotaz uživatele Honag z 6.1.: Kolik je ve Hvezde snehu? Svezou se tam i male deti, ktere jeste neumi bruslit?)
Vloženo 6.1.2017 9:48
Ďábličák a čimičák na skejta na chodníkách jde, i když všude prohrnuto, Na Poli směr ďáblická skládka to jde, sněhu dosti..stopy zaváté.
Park na Proseku Za billou částečně posypán a vyhrablován, ale jde to.
Vloženo 6.1.2017 6:54
Super podmínky na skate ve Hvězdě.
Vloženo 5.1.2017 14:00
Chystám se dnes vnoci do ďábličáku a na Prosek do Parku Za bilou. Tak uvidíme
Vloženo 3.1.2017 13:56
Park na Proseku za Billou 2.1.2017 ve 22h naadherné sklouznutí na chodníkách na skejta. Jelo to jako blesk. Uchozené od pejskařů. 3cm sněhu bohatě stačí. Paráda. Dnes to bude asi už odtáté
Spido

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha