Honza Šotola – profil lyžaře

Registrován od 14.12.2012, vložil celkem 75 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 16.4.2021 20:32  
Mísečky - Medvědínská svážnice - Medvědín - Šmídova vyhlídka - Mísečky - závodní tratě.
Od čtvrtka napadlo 10-15 cm sněhu (na hřebenech spíš 20-25), kolem Míseček těžký mokrý, na hřebenech skoro prašan. Na hřebenech je teď kolem 1m sněhu a týden-dva určitě ještě vydrží.
Svážnice má projeté stopy od lyžařů (foto1). Po sjezdovce na Medvědín se šlo těžko, hodně se bořily hůlky. Cesta z Medvědína (foto2) na Šmídovu vyhlídku je luxusně uježděná od skialpinistů, vůbec není zdupaná. Silnice na Vrbatku byla dnes projeta rolbou na varhánky, ale také jsou tam vyjeté koleje od auta (foto4). Závodní tratě byly nejhorší - stopa nic moc (foto3). Na bruslení leda ta silnice na Vrbatku.
Dneska bylo pod mrakem, takže to moc neměklo a občas i jemně sněžilo. Celkem na to držel na to fialový V50 s trochou sádla V55, až odpoledne v tratích se kupodivu trochu lepil. Lidí málo, parkoviště poloprázdné.
12:43
14:50
15:24
15:50
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.3.2021 14:53  
Mísečky - Vrbatka - Violík - Sněžné jámy:
Dopolední cesta na Vrbatku byla překvapivě dobrá - tvrdý sníh, na něm hrabanka, dalo se po tom bruslit a ve stínu držel i univerzální klistr na klasiku (viz foto 1). Ale odpoledne už tam byl skoro všude písek, v nižších partiích firnový hnůj. Nevím, jestli to další dny po ránu bude zase lepší.
Na hřebenech (i odpoledne) cesty s velmi tvrdým podkladem, na nich většinou trochu hrabanky (viz foto 3), občas vedle cesty stopa (ale tvrdá, umrzlá). Po pláních mimo cesty se dalo jet celkem dobře, ale občas už se lyže zařízla (viz foto 4)..
Nejhorší jsou cesty, kde chodili pěšáci a pak to zmrzlo (např. z Vrbatky přes mohylu na Harrachovy kameny - viz foto 2).
Poměr návštěvníků skialpisti /pěší / běžkaři byl odhadem 4:3:2.
13:12
13:21
13:25
15:02
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.2.2021 17:23  
V minulé zprávě se mi nějak pomotaly fotky.
Přikládám správnou fotku toho mažestru u Zdib ;-)
Praha
Vloženo 12.2.2021 17:21  
Na okraji Zdib (u ulice Okružní) nějaký obětavec udělal okruh na skate. Má asi kilometr, ale potěší. V poledne tam byl ještě mažestr (viz foto). Na přiložené mapě vyznačeno žlutě.
Jinak pole už dnes nebyla zafoukaná a stopy se rojí. Jel jsem Ďáblice, Bořanovický háj, Zdiby, Brnky, Drahaňské údolí, vyhlídka Zámky, Chabry, Ďáblice. Všechno krásné až na pár zoraných polí (na přiložené mapě označeno fialově). Pole pod Čimicemi směrem k vyhlídce Zámky je sice hodně rozryté, ale stopy jsou skoro bez hrud. Chabry šlo projet na lyžích (viz mapu), přenášeli jsme jen přes Ústeckou.
Opět držel modrý Swix K40, odpoledne jsem přimazal fialový K45 a trochu drhnul (ale do kopce pomohl).
Praha
Vloženo 11.2.2021 18:10  
Ďáblice - Bořanovický háj - Bášť - Klíčany a zpět.
Předvčírem jsem lákal na pole od Ďáblického háje na sever. Dnes už tolik nelákám - stačí mírný vítr a stopa na poli se zafouká. Stopa, po které jsem šel tam, při zpáteční cestě občas skoro nebyla. Sněhu je pořád celkem dost až na zoraná pole (mezi ďáblickou skládkou a dálnicí + mezi Beckovským hájem a Báští). Od Bášti jsem šel do Klíčan nakonec přes Beckovský háj, tam jsou vyšlapané pěšinky, po kterých se celem dobře jede.
Nejhezčí stopa byla mezi Klíčanama a Sedlecí podíl Beckovského háje plus stopy blízko Ďábličáku (ty pořád někdo prošlapuje).
Držel modrej, odpoledne bylo potřeba přidat fialovej. Lidi v poledne skoro žádní, začali se rojit až v pozdním odpoledni.
Praha
Vloženo 9.2.2021 19:54  
Z Ďáblic po polích na sever (před Zdiby, přes dálnici, nad Březiněves, nad Bořanovice, Sedlec).
Pole mezi Ďáblicemi, Chabrami a Zdibami protíná několik kvalitních stop. O hroudu skoro nezavadíte. Špatné je jen zorané pole mezi skládkou a dálnicí, to doporučuji objet jakoby ke Zdibům.
Pole nad Březiněvsí směrem k Bořanovického háji je trochu horší, občas hrouda, ale jsou vidět. Podlé lesa už je to zas dobré.
V porovnání s Ďáblickým hájem je tu minimum lidí a stopy prakticky nejsou zdupané.
Praha
Vloženo 27.1.2021 20:53  
Nepomuk - Padrťské rybníky - Bor - Nepomuk
Dole je sněhu 10 - 15 cm (většinou nový), pod stromy méně, na hrázi Hořejšího rybníka nepříjemně málo. Na hřebenech 30 - 40 cm. Větší silnice protažené, celkem se po nich dá jet, ale klouže to. Na asfalt uplužené výjimečně (foto 2). Jeden úsek nahoře na padrťských loukách byl posypaný štěrčíkem (tedy nesjízdný). Hodně menších silnic má vyjeté koleje od auta, dá se v nich jet (foto 1). Na spoustě dalších cest vznikly dnes stopy. Pěkné jsou zejména okolo vrcholu Prahy (foto 3) - tam je dost sněhu a ty by mohly přečkat i víkendovou oblevu.
Z Rožmitálu do Nepomuku se dalo vyjet v pohodě, parkoviště bylo odpoledne skoro plné. Z Nepomuku do Lázu se dalo jet autem s opatrností.
Brdy a Hřebeny
Vloženo 29.2.2020 15:02  
Cesta z Míseček na Vrbatku je uježděná spíše od lyžařů než od rolby. Sníh je měkký, na bruslení to není ideální. Na klasiku se dá jít krásně na modrej, i když stopa většinou chybí. Z Medvědína na Šmídovu vyhlídku vede uspokojivá stopa. Občas zdupaná od pěšáků, ale lyžaři (zejména na skialpech) stopu krásně urovnají. Na bruslení to není! Všude okolo je 40 cm nového, zatím prachového sněhu. Ten ale asi ztěžkne, teplota stoupá už skoro k nule.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.2.2020 17:13  
Okruh Mísečky - Benecko - Rovinka - Trojdomí - Mísečky:
Sněhu je dost. Jediný potok přes celou cestu je na konci sjezdu z Janovy hory na Benecko (za závorou).
Závodní okruhy 5 km a 7 km projela rolba asi včera, možná dřív. Stopa je tam pevná, v bruslícím pruhu několik cm sněhu, který lidi pomalu uježďují. Okruh 10 km nebyl dnes projetý ani lyžaři. Od Václaváku na Janovu horu je jen stopa vyjetá od lyžařů, někdy i dvě vedle sebe. Kolem Rovinky a Trojdomí jsou uspokojivé stopy i bruslící pruh. Dnes to bylo na modrý Swix, i když dole kolem Benecka trochu klouzal.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.2.2020 18:28  
Cínovec - Vytiška - Vrch Tří pánů - začátek Flájské přehrady a zpět.
Ráno ještě trochu sněžilo (od včera cca +2cm), ale odpoledne bylo lehce nad nulou, sníh měkl a v problematických místech bylo vidět víc trávy či asfaltu než dopoledne. Sněhu je tak 20 cm, na cestách ujetých 5-10cm, takže skoro vždy pícháte do asfaltu. Na planinách je to vyfoukané a jede se po trávě (např. na golfu na Cínovovci a hlavně kolem Nového Města či u větrníků - viz fotky).
Většina naší cesty byla upravená zřejmě ve čtvrtek večer, takže kvalitně. Pouze okruh k Flájské přehradě byl upravený dříve a na bruslení to tam bylo hodně měkké (viz fotku). Na cestě z Vitišky do Nového města odpoledne občas koukala hlína a zbytek byl uplouhaný do hladka. Jestli to přes noc umrzne, bude tam v sobotu pěkný leďák.
Parkoviště na Cínovci u golfu i Na Pomezí, stejně tak i na Vitišce byla v 9 ráno celkem prázdná, ve 3 odpoledne téměř nebo zcela plná. Na magistrále kolem Cínovce téměř procesí, někdy i pěších.
Sníh je mejdlo. Na klasiku to klouzalo (dopoledne zabral jen červený Swix V60, odpoledne nepomohl ani ten). Na bruslení to bylo naopak trochu pomalé. Ale lepší než začátkem týdne, že...
11:36
12:50
13:11
13:17
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2019 14:49  
Předchozí příspěvek Milana Jelínka sedí jen na část tratí:
Medvědínská svážnice je opravdu pěkná a to přinejmenším do zatáčky nad Labským dolem (stopa vedla i níž, ale tam už jsem nejel). A hlavně tam bylo chladněji, takže stále ještě držel fialovej vosk.
Na závodních tratích jsou stopy jen na stadionu a na 3 km okruhu ke střelnici (ale i tam stopa občas chybí). Okruh 5km je projetý rolbou, ale bez stopy. A v jihovýchodní části (stoupák k lanovce z Labské) se občas rolba zařízla do hlíny (viz foto). Ale není to nijak hrozné, všude se hnědé fleky dají objet.
Okruhy 7km a 10km nejsou rolbou projeté vůbec, na většině je prošláplá stopa od lyžařů (nově též od pěší skupiny Poláků).
Na Mísečkách byl ve stínu +1 stupeň a na slunci mnohem více. Mimo lesní úseky sníh měkne a mejdlovatí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2019 17:45  
Mísečky - Vrbatka - Česká budka - Sněžné jámy:
Sněhu dost a kvalitního. Všechno držel modrý vosk, jen na sluníčku to malinko klouzalo.
Silnice na Vrbatku dnes urolbovaná, ale záhy zdupaná (foto 1 a 2). Přesto dobře sjízdná pro klasiku i bruslení. Lidí mraky, cca polo vina lyžařů, zbytek pěšky. Sníh měkký, ale uspokojivě rychlý. Leďák nikde.
Od Vrbatky na Čtyři pány už to rolba v poslední době neprojela, ale je tam kvalitní stopa od lyžařů. Na bruslení nic moc (foto 3). Lidí přiměřeně. Od Čtyř pánů k hranicím také stopy, ale víc zdupadné.
Na hraničním hřebeni klasický zdupaný chodník, ale všude dost sněhu - skoro nikde není vyfoukáno a kameny koukají jen minimálně (foto 4).
Parkoviště na Mísečkách se brzy naplnilo, lidí opravdu všude hodně.
11:23
11:57
13:30
14:20
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2019 16:01  
Mísečky - Benecko - Rovinka - Třídomí (okruh)
Na Mísečkách je -6 stupňů a od včera napadlo cca 5 cm prašanu. Celkem je tu 20-30 cm, dole na Benecku odhadem 5-10 cm. Celý okruh je sjízdný, prakticky žádný kamínek. Většinou všude bílo, jen občas vykukuje leďák z minulých dnů (viz foto 1). Na dvou cca 30m úsecích ještě trochu teče potok (viz foto 2). A také dost padají větvičky ze stromů. Vše drží modrý vosk až na ty hodně uježděné úseky.
Upraveno není nikde. Závodní okruh 5 km byl projet rolbou asi včera, ale jen na bruslení - žádná stopa na klasiku. Okruhy 7 km a východní část 10 km mají dobrou stopu od lyžařů. Stejně tak dobrá stopa (někdy i dvoukolejná) vede z "Václaváku" až na začátek Benecka (viz foto 3). Cesty kolem Benecka i Trojdomí jsou stále sjízdné auty, je na nich cca 3 cm ujetého sněhu (viz foto 4 a 5). Stoupák z Trojdomí na Mísečky je uježděný od lyžařů, občas i zdupaný od chodců. Ale prašan je měkoučký a dá se v tom jet i na klasiku.
12:42
12:58
13:16
13:22
13:31

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.4.2019 22:48  
Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy - Martinovka - Harrachovy kameny
Stav podobný, jako v předchozí zprávě z 19.4.
Mísečky prakticky bez sněhu (viz foto 1). Na silnici mezi první a druhou serpentinou už se musí jednou přenášet, ale pak je sněhu dost (viz foto 2 a 3). Mohyla i Harrachovy kameny bez sněhu, ale dají se obejít. Cesta kolem Sněžných jam rovněž bez sněhu (viz foto 4), nutno kousek přenášet. Vysoké kolo lze objet po jižním svahu, ale dlouho to už nevydrží.
Jinak je sněhu všude dost. Pěší už převažovali a podle toho vypadají cesty. Ale šlápoty ve firnu nejsou hluboké a dá se jimi jet klasikou i bruslit. Občasné pokusy udělat stopu vedle udupané cesty jsou záhy zadupány. Cesta z Martinovky na Labskou kupodivu velmi dobrá (ale jen na klasiku). Všude se dá jezdit i mimo cesty. Sníh se téměř neboří. Martinovka byla zavřená.
Sníh je pomalý, rychlejší je ve stopě nebo i v udupaných cestách. Celkem dobře držel universal klister, na sjezd jsme ho seškrábali a tak to po silnici z Vrbatky jelo i bez odpichování.
11:12
11:44
12:35
14:21
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.3.2019 21:20  
Mísečky - Vrbatka - Česká budka - Tvarožník - Vosecká:
SNÍH: Dnes ještě dominoval čerstvý sníh ze sněžení na začátku týdne. Na slunci přecházel všude do mejdla, ale ve stínu (a na hřebenech i jinde) celkem držel. Leďák skoro nikde, jen kolem mohyly. Na pláních jsou plotny tvrdého sněhu a mezi nimi nafoukaný jemnozrnný, větrem zpracovaný. Na hřebenech to nefirnovatělo ani odpoledne, i když slunce fakt pálilo. Firn se tvořil v nižších partiích Masarykovy silnice.
Na Mísečkách je sněhu odhadem přes metr, na hřebenech hodně přes 2 metry (z tyčí vykujují často jen kousky).
TRATĚ: Upravené není nic (kromě sjezdařské části silnice do druhé serpentiny). Masarykova silnice má lyžaři uplouhaný pruh, ale po širokých okrajích je stále ještě neuježděných cca 3 cm sněhu (sem tam v něm je stopa, přes noc to zmrzne, tedy nic moc). Závěrečný kilometr (co cesta zcela vyjde z lesa) měl ráno hodně navátého měkkého sněhu, který lidi a skůtr trochu ujezdili, ale také zdupali a všechno bylo i odpoledne celkem tvrdé, takže sjezd nic pohodlného (viz foto 4). Ale není to vražedný leďák, který tu nahoře také umí být.
Cesta z Vrbatky na Labskou má celkem kvalitní vyjetou stopu a vedle občas naváto, občas tvrdý sníh (viz foto 3). Zbývající cesty už nemají stopu tak výraznou - střídá se měkký sníh a tvrdý, kde stopa není (viz foto 1). Kde je cesta širší, není stopa zdupaná (lidé chodí ohleduplně vedle). Z Vosecké na Pančavskou louku byla celkem kvalitní stopa - ne hluboká, ale pevná (viz foto 2). Ale odpoledne ji jako obvykle nějací Poláci lehce zdupali.
Nejlepší jsou sjezdy mimo cesty, neboří se to, jen občas navátý jemný sníh jízdu zpomalí. Proto se také nedá moc vesele po pláních bruslit, i když to jde.
LIDÍ bylo malinko. Víc skialpinistů než běžkařů. Pěšáci převážně jen z Polska (a také z Míseček na Vrbatku), Vosecká i Vrbratka otevřené.
12:45
14:35
15:14
15:41
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.2.2019 17:39  
Okruh Mísečky - Rovinka:
Závodní tratě jsou upravené, jak jsem psal v minulé zprávě (viz též foto 1), a to kromě 10 km okruhu.
Turistická cesta na Rovinku byla upravena kdysi dávno, nyní je uježděná od lyžařů a skoro po celé délce má pevnou stopu. Ta je zčásti zmrzlá, zčásti pokrytá jemným čerstvým sněhem (viz foto 2 z "Václaváku").Ve vysokém lese je navíc hodně napadaného jehličí a kůry (viz foto 3). Firn není skoro nikde. I na Zákoutí (zatáčka nad Beneckem) je sníh spíš zmrzlý, i když meze už jsou holé (viz foto 4).
Východní část okruhu (Zákoutí, Rovinka, Trojdomí, Harrachova skála) je mimo stopu dost hnusná - zledovatělá a jen občas pokrytá nastrouhaným sněhem. Led ale není nikde tak tvrdý a souvislý, že by se na něm nedalo plužením brzdit. Hezčí část cesty ukazuje foto 5 z Rovinky, horší je to kolem lanovky na Labské, tam už jsem nefotil.
Odhaduji, že podobný stav cest bude i v sobotu, ledaže by něco znovu projeli rolbou.
13:32
13:38
13:57
13:59
14:41

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.2.2019 11:46  
Běžecké tratě na Mísečkách včera večer upravili (přinejmenším 5 km okruh). Pak do těch varhánků v noci trochu zapršelo, k ránu to všechno zmrzlo a napadly 2 cm jemného sněhu, který tu teď čerstvý vítr rozfoukává. Tedy podklad tvrdý až ledový, na něm ostrůvky jemného pomalého sněhu. Ten vyplňuje souvisle i stopy, takže v nich to dobře stoupá (i na včerejší KR40). Vše zahaleno mrakem, který snad odpoledne ustoupí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.2.2019 16:27  
Běžecké tratě na Mísečkách jsou upravené porůznu: 2 km okruh nedávno (asi včera), 5+7 km okruh někdy tento týden a 10 km okruh nebyl upraven od posledního sněžení (které bylo tuším začátkem minulého týdne!). Podobně je na tom turistická cesta na Rovinku, ta je ale více ujetá od lyžařů a má i celkem dobrou stopu.
Ve vysokém lese je na cestě (zejména na neupravených) dost jehličí. V nízkém lese a na pasekách jsou cesty čisté. Ve stinných úsecích (cca polovina cesty) je celkem kvalitní, jemnější bílý sníh. Zbytek je Sluncem změklý hrubozrnný firn. Ten ale není skoro nikde moc hluboký, takže bruslit se dá všude. Na většinu cesty dnes držel fialový klistr Swix KR40.
Dnešní teplá fronta sem naštěstí nepřinesla déšť, ale vlhké sněžení. Nyní (čtvrtek 16:30) je tu poprašek mokrého sněhu a teploměr kolem nuly. V noci očekáváme další snad sněžení, takže zítra budou tratě i máza asi jiné. Zkusím dát další zprávu v pátek odpoledne.
Přidávám tři fotky z "Václaváku" - rozcestí, kde se rozděluje 10 km okruh (foto 1), 7 km okruh (foto 2) a turistická cesta na Rovinku (foto 3).
A na závěr jako bonus silnici z Míseček na Vrbatku (foto 4), která teď bývá (zejména odpoledne) plná hlubokého firnu. Tenhle humus končí cca v polovině stoupání na Vrbatku, pak už je sníh rychlejší.
13:39
13:39
13:40
14:30
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2019 16:51  
Jen opravuji svůj předchozí příspěvek. Nějak se mi zdvojily fotky.
Znalci jistě poznají, co k čemu patř. Pro ty ostatní:
1) pěkně upravená cesta od Čtyř pánů k Vrbatce,
2) trochu ulízané a trochu udupadné cesty od Čtyř pánů dál (na Českou budku či na Labskou boudu)
3) silnice dolů z Vrbatky odpoledne pokrytá rozumnou vrstvou firnu
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2019 16:47  
Mísečky - Vrbatka - Česká budka - Sněžné jámy a zpět.
Na Mísečkách je opravdu teplo, teploměry i ve stínu přes den přesahují +10 stupňů a v noci někdy ani neklesnou pod nulu. Sněhu je tu spousta a ubývá pomalu. Zítra (v úterý) to bude asi podobné.
Na slunečných cestách kolem Míseček přes den sníh měkne v pomalý firn. Ve stínu (a po ránu všude) je to umrzlé. Tam, kde Slunce nezasvítí po celý den, jsou cesty tvrdé, ale ne ledovaté a je na nich příjemná hrabanka.
Cesty na hřebenech jsou tvrdší, nikde to zatím nešlo do hlubokého firnu - spíš leďák nebo tvrdý ujetý sníh s hrabankou. Po okolních pláních se dá pěkně bruslit (hlavně dolů je to krása), ale na hraničním hřebeni a v dolících sníh měkne a lyže se do něj občas zaříznou.
Silnice na Vrbatku je široce projetá, ráno v horních partiích trochu leďák, ale nic nebezpečného. Odpoledne už byla pokrytá slabou vrstvou firnu (viz foto 3), ve kterém se dalo brzdit. Spodní polovina cesty má firnu víc a je až pomalá. .
Cesta z Vrbatky ke Čtyřem pánům je nejlépe upravená, je tam i pevná stopa (viz foto 2), ve které to odpoledne kupodivu drželo na klasiku. Od Čtyř pánů dál jsou cesty ulízané (viz foto 1), občas zdupané pěšáky, většinou pokryté firnovou hrabankou, ve které namazané lyže trochu drží.
Hraniční hřeben je klasicky nejhorší, udupadný skoro leďák, hrabanky málo, lyže podkluzují. Dolů se dá jet po pláních, ale jede to pěkně rychle a při zatáčení se to zařezává.
Mazali jsme gumu (KR30), na to corn violet (KR40) a do toho trochu univerzálu (K22N). Celkem to drželo, ale co jsme nezažehlili, rychle se sjelo (pomohlo před kopcem znovu přimazat univerzál). Jen na hraničním hřebeni nedrželo nic.
Lidí bylo celkem dost, ale dalo se mezi nimi prokličkovat. Labská bouda je celou zimu zavřená, ale na Vrbatce měli otevřeno a trochu rozšířili nabídku jídel (i když ceny jsou už skoro stejné jako byly na Labské).
13:08
13:08
14:40
14:40
15:02
15:02

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.2.2019 11:20  
Aktualizace z Ďáblic:
Proti včerejšku je to horší. Sněhu trochu ubylo a víc klouže.
Obecně platí, že čím dál od Prahy, tím lépe. Z pole pod Ďábličákem koukají hroudy už celkem často (viz foto 2), ale pořád je to pěkné svezení. Jel jsem k nadjezdu nad dálnicí mezi Zdibama a Březíněvsí a pak kolečko po poli nad Bořanovickým hájem. Všude pěkné stopy - na Bořanovickým hájem horší, u Ďáblické skládky uspokojivé (viz foto 1).
Počasí zklamalo - v noci teplota neklesla pod -1, ráno bylo kolem nuly, teď v poledne +2. Ráno ještě držel fialový Swix V50, ale před polednem už klouzal. Asi zkusit nějaký klistr. Bruslit stále nejde, leda možná po chodnících v Ďábličáku.
Odhaduju, že trend bude podobný, ale dnes odpoledne i zítra to ještě půjde.
9:19
9:37
Praha
Vloženo 5.2.2019 13:08  
Ďáblice a okolí - na Prahu výborné podmímky, když víte, kam jít.
V Ďáblickém háji nic moc - chodníky jsou protažené pluhem někdy až na hlínu (viz foto 2). Stopy vedle nich jsou dost často zdupané. Severní louky pod Ďábličákem jsou jako tradičně plné sněhu, stop je tam spousta, ale i tam do toho hodně lidí dupalo (viz foto 3). Pole pod nimi je nahrubo zorané a i když přes něj vede použitelná stopa, občas potkáte hroudu.
Když překonáte silnici Chabry-Ďáblice (kolem které hroudy koukají hodně - viz foto 4), otevře se vám krásný kraj. Kvalitní stopy prakticky bez trávy a hlíny vedou až ke Zdibům a Březíněvsi (viz foto 1). Zapracovali jsme na jejich zdvojkolejnění. Za dálničním nadjezdem u Březíněvsi směrem Bořanovický háj je pole také sjízdné, ale stopy už skoro nejsou prošláplé. Ale to se odpoledne může zlepšit.
Sníh je kvalitní - sice přemrzlý, ale ve stopě jemný. Dopoledne to krásně jelo na modrý Swix V40 s trochou fialového V45. Odpoledne bych fialového přidal. Na polích je krusta, která se zatím dá prošlápnout, takže na bruslení to není.
11:06
11:41
11:50
12:04
Praha
Vloženo 19.1.2019 17:47  
Libenice - Jistebnice - Busíny - Ounuz - Čunkov - Libenice: Prakticky celá trasa upravená (něco možná starší). Většinu cesty po loukách šlo krásně bruslit i vedle stop, i když odpoledne už to někde měklo a malinko se zařezávalo. Na pláních je umrzlý starší sníh a na něm cca 1cm přemrzlého prašanu (někde sfoukaného do ostrůvků). Celkem je sněhu průměrně 10 cm, někde míň (ale je tvrdý, tak se neprošlápne), někde až k 20 cm. Upraveno není jen při příjezdu do Jistebnice a lesní úsek z Busínů pod Onuz - tam je na cestě leďák a občas kouká kámen či hrouda. Jinak jsou stopy bílé a jen výjimečně potkáte hroudu nebo drn. Na hřebenovce Onuz - Libenice bylo lidí průměrně, jinde velmi málo. Parkoviště v Libenici i na Čunkově se během odpoledne zaplnila tak na 3/4.
Na klasiku držel modrý Swix V40 s podkladem gumy (Klistr KR30). Klistr doporučuji zažehlit - my mazali jen ručně a vosky se jinak rychle sjedou (stačí čtvrthodinový sjezd a je to skoro pryč).
Myslím, že zítra (v neděli) to bude podobné (s mazáním i s možností bruslit po pláních zejména dopoledne). Ale možná už nebude tak slunečno, jako dnes.
11:13
11:17
11:55
14:23
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 11.1.2019 21:15  
Mísečky - Rovinka - Žalý a zpět: Dnes byl sníh tupý a pomalý, v sobotu to asi bude podobné. Nového sněhu je spousta (za poslední dny cca 20 cm). Kolem Rovinky celkem 30 - 40 cm, na Mísečkách hodně přes půl metru. Všechny tratě jsou upravené až na 10 km okruh na Mísečkách. Většina z nich prošla úpravou asi v pátek. Na klasiku to celkem šlo (držel modrý Swix V40), bruslení byla celkem dřina.
Cesta z Míseček přes Janovu horu na Rovinku je opravdu hodně měkká (asi ji před tím moc neupravovali a pod včerejším novým sněhem nebyl tvrdý podklad). Dost sněhu je i na cestě z Benecka na Rovinku (viz fotku). Závěrečná cesta na Žalý je projetá rolbou, ale nemá vyjetou stopu a chodí tam lidi dost pěšky.
Odpoledne začalo sněžit a do večera napadly tak 3 cm.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 15:19  
Běžecké tratě na Mísečkách kvůli počasí nic moc. Včera bylo hodně teplo, dnes je tu kolem nuly, fouká a mrholí. Střídá se tvrdý (v noci umrzlý) sníh s měkkým. Upravený je 5 km okruh a částečně i 7 km. Okruh 10 km byl upraven asi kdysi, pak na to nasněžilo a znovu už ho neprojeli (ani rolbou, ani nikdo lyžema). Na 7 km je sníh všude až na pár děr, ale rolba na mnoha místech hrábla hlínu. Na klasiku to nedrželo (ani kombinace K30, K50, K21). Bruslit se dalo, sníh je rychlý. Lidí na 5 km průměrně, na 7 km málo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2018 16:20  
Špindlerovka - Obří - Luční - Na Rozcestí - Krásná pláň - Hromovka:
Na hřebenech je všude leďák. Na cesty jsou zmrzlé stopy a šlápoty, na pláních je krusta, která se zatím neboří, ale hrany na ní moc nedrží. Všechen sníh z nedělní noci je sfoukaný někam do údolí.
Krásně se bruslilo na pláních od Stříbrného hřbetu k bývalé Obří boudě a pak na Luční. Celkem uspokojivá je cesta z Luční ke Kapličce a částečně i dolů na Výrovku. Je zoraná rolbou, tak se tam navátý měkký sníh drží.
Od Výrovky dolů už byl nový sníh znát, občas ležel i ve stopě (stopa samotná je zmrzlá). Přestože jsem nově namazal, modrý ani fialový na to nedržel. Někde kolem Pláně přechází sníh do firnovitého humusu, ve kterém to jede pomalu (s kopce to naštěstí moc nevadí).
Sněhu je všude dost, nikde žádný šutr ani hlína. I cesty kolem Hromovky mají dostatečnou vrstvu.
Na sjezdovkách byl odpoledne těžký sypký mokrý sníh, takže se daly celkem dobře sjet.
Lidí bylo na hřebenech málo, zato parkoviště ve Špindlu bylo přeplněné.
Myslím, že na jarní lyžování tento okru ještě pár dnů půjde, přestože se má oteplit.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 21.3.2018 21:19  
Mísečky Stopa - Vrbatka - Violík:
V noci z úterka na středu napadlo 3-5 cm nového sněhu, který překryl většinu ledů i jehličí z minulých dnů.
Do závodních tratí jsem nejel, ale ty kolem Stopy vypadaly nově upravené. Stopa byla zmrzlá, vedle stopy byl krásný rolbou ujetý sníh, žádný led.
Cesta na Vrbatku po sněžení ještě nebyla projetá rolbou, je plná měkkého sněhu, ve kterém to dobře stoupá (modrý Swix), hůř už se bruslí. Dolů to jede obstojně. Až posledních 500m pod Vrbatkou je skoro samý led, ale dá se jet u kraje cesty, kde je navátý měkký sníh. Ani přes dnešní polojasno sníh nezměknul, zůstal prachový, takže přes noc nepřemrzne v leďák.
Na hřebenech (vč. hraničního hřebene) mají cesty částečně tvrdý podklad (ale ne leďák, vítr do něj zapracoval tenkou vrstvu nového sněhu) a částečně návěje. Nejlíp se jede mimo cesty, po pláních se dá bruslit, neboří se. Opět se střídají tvrdé (ale ne ledovaté) plotny a navátý nový sníh.
Lidí málo. Vrbatka stále ještě otevřená. Parkoviště na Mísečkách poloprázdné (stejně jako sjezdovky a lanovka).
Komentované fotky zde:
https://photos.app.goo.gl/nVH3ONNrLF3TZ0KM2
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.2.2018 20:39  
Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy - Labská bouda:
Cesta na Vrbatku měkká (rolba upravovala kdoví kdy). Málokde je cesta ujetá - v měkkém sněhu je to často zdupané pěšáky. Na klasiku fajn, bruslení dá trochu práci, na sjezd mírně pomalé. Leďák je jen pár desítek metrů pod Vrbatkou.
Na hřebenech je 100 - 150 cm sněhu. V posledních dnech celkem foukalo, takže nový sníh byl větrem upěchován do tvrdší hmoty a dost zavál i silnici na Labskou (pokud ji v sobotu neprojeli rolbou). Na bruslení nevhodné, na klasiku dobré. Od Čtyř pánů na Českou budku (a asi i na Voseckou) vedou kvalitní stopy, téměř nejsou rozdupané.
Cesta na hraničním hřebeni je vyfoukaná do leďáku, ale u cesty se najde i měkčí sníh, ve kterém lze stoupat. Po této cestě chodí hodně pěších Poláků (a přes pramen Labe i na Labskou boudu).
Kolem Sněžných jam je dostatek sněhu, žádné šutry, ale sníh je vyfoukaný do ledova. Sjezd na Labskou boudu po Dřevařské cestě je pěkný a celkem bezpečný. Stopa na cestě sice byla zdupaná pěšáky a cyklistou, ale dá se jet všude vedle stopy mezi stromky.
Podle předpovědi počasí se mi zdá, že tento stav minimálně týden ještě vydrží. Zlepšit ho může projetí rolbou na Labskou boudu, zhoršit dupálisti.
V pátek to drželo na modrej Swix, ale v sobotu bylo tepleji a asi by to chtěli i fialovej, ale opatrně.
Na Labské boudě je otevřený jen bufet. Lidí bylo v pátek všude málo - bylo jasno, ale zima (hlavně díky větru).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.2.2018 13:57  
Sorry, to nebyl dotaz, ale rovnou zpřáva. Píšu to ma mobilu a nějak jsem se uklikl.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 13.2.: Okruh Mísečky-Rovinka:
Včera napadlo 3-5cm sněhu. Okruh potom celý upravili, stejně tak i závodní tratě až na 10km okruh. V poledne už byly úseky prudších sjezdů vyplužené na leďák. Jinak ideální podmínky. Stopa je rychlá a přitom v ní skoro všude dobře drží modrý Swix. Na bruslení myslím taky všude dobrý.
Dnes je polojasno, takže to měkne pomalu a asi to pár dnů taklhle vydrží. Výjimkou jsou slunečné partie cesty kolem Benecka. Tam to rychle měkne a pěkně podkluzuje.
Nahoře i v závodních tratích lidí pomálu, okolo Rovinky o poznání víc. Parkoviště na Mísečkách se oproti včerejšku dnes zaplnilo během dopoledne.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2018 19:54  
Všechny závodní tratě na Mísečkách upravené. Dopoledne na něj trochu nasněžilo. Nového sněhu z posledních dnů je hodně a je měkký, takže na skate nic moc. Na klasiku krásně držel modrej Swix. 10km okruh mezi Václavákem a Stromečkem má hodně větví ze stromů skloněných nad stopou, nedá se v ní skoro jet. Lidí málo, silnici v poledne dobře prohrnuli, dá se s trochou šikovnosti vyjet bez řetězů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2017 17:50  
Bedřichov - Nová Louka - Hřebínek - Čihadla - Kristiánov - Nová Louka
Celá naše cesta byla během dopoledne projeta rolbou (stejně tak i panelka "Nad Hřebínkem - Kristianov"). Ale cca do 13h sněžilo a tak něco zase stihlo trochu zapadat (nejvíc asi z Čihadel na Kristiánov - tam to ve 14h moc na bruslení nebylo).
Bylo jen pár stupňů pod nulou, sníh je trochu hutnější a ve stopách se tvoří zrcátka. Fialový Swix hrozně lepil, modrý Swix celkem fungoval. Odpoledne se ale vyjasnilo a přes noc to asi trochu umrzne.
Parkoviště v Bedřichově bylo v 10h zaplněno z 1/3, odpoledne cca ze 3/4.
Na hřebenech je solidních 50cm sněhu, u Bedřichova tak 20-30cm. Vše je krásně zapadané, pořádná zima začala!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.11.2017 20:50  
Mísečky - Vrbatka - Labská - Česká budka - Tvarožník - Vosecká - Čtyři páni - Vrbatka - Mísečky.
Sněhu je dole 20cm, nahoře 30cm. Až na výjimky u Vosecké a Tvarožníku z něj nic nekouká, šutračky nejsou nutné. Sníh byl měkký, dnes ještě zvlhnul. Přes den nasněžil jen poprašek a do toho mrholilo.
Jak psal TomKol, terénní auta jezdí po silnici od Jilemnické na Medvědín. Po straně silnice se dá v pohodě jít nahoru a s trochou úsilí i sjíždět dolů. Dál už je to protažené rolbou až na Labskou boudu. Není to zcela uhrabané, jsou znát rýhy od pásů. Ale lyžaři to dost uplouhali a večer to začalo umrzat.Dolů to jelo jak ďas. Ale žádný led, plužit se dá v pohodě.
Kromě této upravené cesty jsou skoro všude vyšlapané pěší cestičky. Vedle je většinou i stopa pro klasiku, zatím nebývá zdupaná. Po hraničním hřebeni je to ujeté polským pásákem a lidmi udupané skoro do hladka. Zelená značka z Vosecké ke Čtyřem pánům má pěší cestičku a většinou stopu. Ta se ale ve strmějším úseku ztrácí a navíc tu je přes cestu spousta žulových odvodňovacích koryt. S opatrností je lze přejít bez sundání lyží. Sjezd dolů by byl tudy dost otravný.
Na Labské je otevřený jen bufet, Vosecká je zavřená, Vrbatka byla otevřená.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2017 18:05  
Okruh Mísečky - Rovinka:
Situace podobná, jako psal 8.2. Digigag.
Kolem Benecka vyloženě led (hlavně uprostřed), jinde jen trvdý sníh. Na něm je skoro všude trocha seškrábaného a částečně i nového sněhu, takže lyže na klasiku se v tom trochu chytí. Totéž většinou i ve stopách. Dnes ale dost foukalo a v lesích je ve stopách spousta jehličí a bukvic a celkem to drhne, hlavně ve stopách. Naopak prudší sjezdy jsou vyplužené na podklad už dají celkem práci ubrzdit. Už aby nasněžilo něco čerstvého.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.2.2017 17:59  
Mísečky - Vrbatka - Labská bouda:
Cesta až na Labskou urolbovaná s lehkou vrstvou uplouhaného sněhu. Stopy žádné. Na bruslení ideální. Na klasiku držely klistery KR30+KR40. Na pláních na hřebenech je krusta sněhu, kterou opatrnou jízdou neproříznete a na ni cca 1cm nového přemrzlého sněhu. Jezdí se po tom krásně, zejména pokud to dnes v noci (vyjasňuje se) víc umrzne. Od víkendové oblevy skoro nefoukalo, takže to nikde není vyfoukané na leďák.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.2.2017 18:08  
Mísečky - Medvědín - Vrbatova bouda:
Silnice na Vrbatku má urolbovaný skoro ledový podklad, ale na něm je rozumná vrstvička uplouhaného sněhu. Drží to v něm na stoupání a dá se v něm dobře brzdit při sjezdu. A jede to obstojně. Cesta z Medvědína přes Šmidovu vyhlídku je lyžaži uplouhaná na velmi tvrdý podklad a v tom nemálo šlápot od pěšáků. Paralelně vede dobrá stopa od skialpinistů, ale často dost prudce (na běžkách už mi to stoupací vosk neudržel). Na sjezd nic moc, sníh v lese má krustu, kterou lyže někdy prořízne. Na ní je cca 1cm nového sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.2.2017 15:42  
Mísečky - závodní tratě: Navzdory předpovědím je tu stále kolem nuly. Sníh je mokrý nebo přemrzlý, trochu na něm drží kombinace klistrů (V30, V40, V50). Všechny závodní tratě jsou upravené (zdá se, že celkem nedávno). Rolba pokračovala přes Janovu horu směrem k Rovince, ale tam jsem dnes nebyl. Parkoviště na Mísečkách poloprázdné, silnice vyplužená až na asfalt (leďák začíná nad odbočkou na centrální parkoviště cestou k Jilemnické).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.2.2017 10:48  
Ďáblický háj - ráno.
Pondělní sněžení pomohlo - je to lepší než v půlce ledna. Nejlepší jsou opět pole na sever od Ďábličáku mezi lesem a silnicí. Tam je okruh s dobrými stopami, skoro žádná hlína ani tráva. Na polích za silnicí dál ke Zdibům už je sněhu méně a stopy skoro žádné.
Přímo v Ďábličáku jsou hlavní cesty vyplužené skoro až na zem. Podél občas vedou stopy. Vedlejší cesty jsou udupané a dá se po nich i bruslit. Ale pole jsou lepší.
Uvidíme, co s tím udělá dnešní teplá fronta.
Praha
Vloženo 18.1.2017 19:59  
Láz - Pilská přehrada - Tok - Houpák - Tři Trubky - Dolejší Padrťský rybník - Praha - pod Čihadlem - Lázká přehrada - Láz (37km).
Kolem Láze je 20cm sněhu, nahoře v 800m 30cm, v lesích tak o 10cm méně. Sníh je zatím měkký, skoro prašan a modrý vosk v něm krásně držel.
Hezké stopy jsou kolem Toku (od odbočky ze silnice za Pilskou studánkou). Asi by se dal jet i okruh po kolem dopadové plochy, ale na pláních studeně foukalo. Zbytek trasy jsme skoro vždy jeli po lesních cestách buď uhrnutých pluhem (místy fleky asfaltu) nebo alespoň koleje od náklaďáku (ty celkem jdou). Nikde nebylo nutné sundavat lyže. Občas je na silnicích i posyp z kamínků, zejména v zatáčkách. Nejhorší je asi silnice od západu na vrchol Praha a pak silnice od Pilské přehrady do Obecnice (tam jsme naštěstí nejeli).
Lidi žádní, za celý den jsme potkali tři běžkaře a pár pěších (naštěstí jen na silnicích, stopy nejsou vydupadné kromě modré značky v západním svahu Prahy).
Brdy a Hřebeny
Vloženo 8.1.2017 17:39  
Ďábličák a pole na sever od něj.
Sněhu cca 6-10cm. I tak na mnoha místech pěkné svezení. Parkové cesty udupané (základ už od středy), zatím nikde neodhrnuté na asfalt. Přesto z nich občas kouká kámen a hůlky narážejí na povrch. Skate by celkem šlo, ale v neděli to byl slalom mezi chodci. Podél cest jsou občas vyjeté stopy, z nich ale často kouká listí a v některých oblastech hlína či kameny. Nejlepší je tradičně stopa po poli na severním okraji lesa. I tam občas kouká tráva, hroudy jen výjimečně. Cesty do polí na sever jsou horší - bílá stopa je jen tehdy, když vede kolejí od traktoru. Jinak potkáte hroudu na každých pár metrech.
Jestli nepřijde obleva a trochu se to slehne, stačí cca 3-5cm dalšího sněhu a bude to plnohodnotná lyžovačka.
Praha
Vloženo 5.1.2017 18:39  
Bedřichov - Nová louka - Olivetská hora - Hřebínek - Čihadla - Kristiánov - Nová louka - Bedřichov.
Vše dnes ráno a dopoledne postupně upraveno (i další hlavní cesty). Přes den pár přeháněk přidalo cca 3cm nového sněhu a kolem Čihadel je na cestách navátý sníh, ale lidi to postupně projíždějí. Na bruslení trochu měkké a nový sníh byl znát. Na klasiku držel modrý Swix V30 všude, někdy i ten trochu namrzal a drhnul. Přes den -7 stupňů, vítr skoro žádný nebo snesitelný. V horách je cca 40cm sněhu, v Jablonci cca 20cm. Silnice z Jablonce do Bedřichova uspokojivě sjízdná. Centrální parkoviště zaplněno v 10h cca ze třetiny. Lidí uspokojivě málo, ale na Šámalce byly ve 14h všechny stoly skoro plné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2016 12:33  
Mísečky - závodní tratě - dopoledne:
Dnes se tu honí mraky, teplota i v poledne kolem nuly a slunce moc neškodí.Malinko i za sněžilo, ale na zemi to není znát.
Tratě jsou upravené (ale ne z dnešní noci), krásně tvrdé na bruslení, jen na několika málo místech měknou do firnu. Stopa je uježděná do zrcátek, na klasiku moc nedrží. Zkusil jsem stříbrný a červený klistr, celkem držel mimo stopu.
Jel jsem jen 5km okruh, ale jak to tu tak sleduju, bude okruh na Rovinku podobný, jako jsem popsal 7.3. (od té doby dost nasněžilo, ale čtvrteční slunce to asi zase vyžralo). Asi by se dalo risknout, že tam všude bude nějaký sníh, ale čekal bych dole buď leďák, nebo firn. A nad Beneckem možná už pár fleků asfaltu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.3.2016 16:47  
Mísečky - Labská bouda - Violík:
Dnes dost svítilo slunce a sníh velmi rychle zmýdlovatěl. Stříbrný klister držel jen ve stínu a pak občas na Labské louce. Jinak to dost klouzalo (měkčí klistr jsem nevzal).
Silnice na Vrbatku je uplouhaná lyžaři do hladka (jen pár zbytků stop od pěšáků, kterých chodí hojně). Horní úsek už to odpoledne trochu namrzá (je pod mrakem). Z Vrbatky na Labskou byl odpoledne už sníh kvalitní (žádný leďák ani mejdlo).
Od Čtyř pánů k hranicím je to zdupané, ale očas je vedle té cesty vyjetá kvalitní čistá stopa. Hraniční hřeben je jako obvykle zdupaný, byly tam pokusy o dvě stopy vedle sebe, ale v obou jsou šlápoty. Sněhu je dost - na hřebeni vyfoukáno tak na 30cm, na Labské louce něco mezi 100 a 150cm.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.3.2016 16:29  
Mísečky - Medvědín - Šmídova vyhlídka - Vrbatka - Harrachovy kameny - U čtyř pánů:
Silnice až na Labskou boudu je projetá rolbou. Chodí tam hodně pěšáků, ale je to uježděné lyžaři, takže se po tom dá stoupat i sjíždět. Stopa skoro žádná. Když už ji někdo udělá, rozjezdí ji skůtr.
Cesta z Medvědína až na Šmidovu vyhlídku je udupaná od snowboardistů, chodí se svézt na nový sníh do lesa. Z Vrbatky na Růženčinu zahrádku je to taky zdupané, na Harrachových kamenech navíc vyfoukané na tvrdý podklad. Ale sněhu je všude dost, nahoře vydrží ještě pár týdnů.
Na Mísečkách bylo dnes dost teplo (2-4 stupně) a to ani moc nesvítilo slunce. Všude, i na hřebenech držel (a nikde nelepil) červený Swix V55 a V60.
Sníh je měkký, dá více práce se sklouznout.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.3.2016 14:26  
Mísečky - závodní tratě: Dnes od rána sněží, už napadlo cca 5cm nového sněhu. Teploty zatím nešly nad nulu, takže i zítra to bude asi kvalitní sníh. Tratě samozřejmě nejsou upravené, ale stopa na klasiku je vyjetá všude. Včerejší sádlo trochu lepilo, ale šlo to.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.3.2016 14:42  
Mísečky - závodní tratě + okruh na Rovinku:
Po včerejším sněžení (celkem 4-8cm nového) jsou všechny závodní tratě nově a pěkně upravené. Sněhu na nich dost, i odpoledne skoro všude varhánky. V lesích okolo je 20-40cm sněhu. Nový sníh ještě nepřemrznul, drží na něm červené vosky. Ráno bylo lehce pod nulou, odpoledne 2-4 nad nulou a občas svítí slunce.
Okruh na Rovinku upravený není. V horních partiích je kvalitní vyjetá stopa po obou stranách a střední pás na bruslení ještě trochu měkký. Níže je na cestě místy ledový podklad (zvláště pod stromy a kolem Benecka skoro všude) a sníh je hrubozrnný nebo ulízaný do "mejdla". Pevné vosky na něm nedrží, klistr jsem nezkusil. Ale dá se celkem dobře bruslit. Mezi Beneckem a Rovinkou je sněhu v lese málo, místy jen poprašek z pondělka.
Lidi skoro žádní, za celý okruh jsem jich potkal tak 20. Hospoda na Rovince je otevřená.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.3.2016 14:47  
Mísečky - Medvědín - Vrbatka a po silnici zpět:
Přes noc a ráno napadlo cca 2-4cm vlhkého sněhu. Na Mísečkách je kolem 0 stupňů, hodně to mejdlovatí, trochu na to drželo "sádlo". O trochu výše už je sníh lepší. Masarykova silnice v poledne nebyla zatím projetá rolbou, ale lyžaři je dobře uježděná, po kraji je stopa.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.3.2016 18:00  
Opravuji svůj předchozí zápis - kvalitní sníh je spíše od 900m (800m je Nová louka a tam je ještě zmrzlý podklad).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.3.2016 16:19  
Bedřichov - Rozmezí - Čihadla - Kasárenská - Smědava - Čihadla - Máří - Hřebínek - Bedřichov
Potvrzuji předchozí zápisy z dneška a jen upřesním:
Od cca 800m tj. od Kristiánova resp. Točny dál do hor je všude krásný sníh, cca 30-40cm, z toho 10-20cm čerstvý sníh. Podle toho vypadají stopy - i když jsou čerstvě upravené, pruh uprostřed je měkký bruslení se trochu boří.
Naopak pod 800m (Hřebínek, Nová louka, Bedřichov) je zmrzlý podklad a na něm cca 2-4cm nového sněhu (na severu sněžilo v pondělí méně, než na jihu či v Praze). Lépe se v tom bruslí, ale umrzlá stopa trochu klouže. Kamínky žádné, jen občas vzala rolba trochu jehličí či hlíny.
Dole nám modrý nestačil, přimazali jsme fialový 0..-3 a ten zabral.
Přes den bylo nahoře cca -4 stupně, v Bedřichově spíš -2. Nahoře odpoledne drobně až středně hustě sněžilo, v Bedřichově už míň.
Lidí uspokojivě málo, parkoviště v Bedřichově ráno v 9h zaplněno z 1/3, odpoledne z 1/2 - možná i proto, že nejezdí vleky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2016 18:06  
Libenice - Cunkov - Javorová skála - Alenina Lhota - Jistebnice - Libenice
Tráva kouká ze stop velmi často, výjimečně i hrouda hlíny, kámen jsem kromě lesa pod Ounuzem nikde nepotkal. Ve stopě se dá jet tak 50% cesty, pokud si trochu lyží ceníte. Prostřední pás je bez trávy a hlíny tak na 98%.
Nahoře kolem Javorové skály není sněhu o nic víc, než kolem Libenice. Malá část cest (zejm. z rozcestí "Na Skalce" směrem na jih není upravená (rolba tam nemohla jet kvůli ohradníku, ve kterém je i v zimě dobytek, farmář se nám za to uctivě omlouval - nevídané) Stopy vyjeté lidmi mají trávy mnohem méně.
Parkoviště na poli v Libenici je odhrnuté ve veliké ploše. Dnes tam bylo tak 10-15 aut.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.1.2016 18:30  
Boží Dar - Přístřešek - Myslivny - Tokaniště - Myslivny - Krmelec - Boží Dar
Krásný prašan, na všech okruzích kolem Božího daru upravený. Někde rolba odkryla borůvčí, výjimečně (okolo Špičáku) větve či bahno. Přes den už skoro nic nepřipadlo. Držel na to modrý Swix V30.
Cesta z Mysliven na Halbemeile byla projeta terénním autem, stopy vedou v jeho kolejích. V půli cesty na Halbemeile jsme odbočili a vyšlápli stopu na Tokaniště, odtud to jiná skupina prošlápla přinejmenším na Háje, z nich chtěli pokračovat až do Blatné.
Lidí dost, ale parkoviště na Božím Daru se nezaplnilo. Místo by se našlo i na silnici u Mysliven.
Všechny vedlejší silnice (vč. místních v Božím Daru) jsou pokryté sněhem a tedy sjízdné na běžkách.
Západní Krušné hory
Vloženo 15.1.2016 16:18  
Cínovec - Vitiška - Vrch Tří pánů - Vilejšov - Nad Křížkem - Moldava - Hraniční potok - Cínovec
Sněhu je všude dost, jen v nižších polohách kolem Moldavy se občas píchne hůlkou do země a výjimečně vykoukne šutr. V noci na pátek napadlo asi 5cm prašanu, základ pod tím byl také měkčí. V pátek přes den bylo polojasno, lehce pod nulou a nenapadlo nic.
Všude jsou projeté stopy od lidí (často jsem je projížděl nově). Na vedlejších cestách (vč. Flájské silnice) jsou vyjeté koleje od náklaďáku a stopa vede jimi, což je trochu nepohodlné. Magistrála z Cínovce na Vitišku byla asi ve čtvrtek projetá skůtrem, teď už ji lidi ujeli i na bruslení, i když to pořád není uježděný sníh jako od rolby.
Krásně držel modrej Swix V40, odpoledne to v nižších polohách klouzalo, tak jsem přimáznul fialový V45, ten moc nepomohl a navíc ve vyšších polohách trochu lepil.
Parkoval jsem u hospody Na Pomezí - ráno prázdno, kolem 15h plno. U trafa v Novém Městě prohrnuto místo na cca 8 aut, prázdno. Horní parkoviště u Bouřňáku také prázdné.
POZOR: na parkovišti "Cínovecké slatě" bude tento víkend nějaká "dětská olympiáda", stojí tam velký občerstvovací stan a dá se tam asi čekat hodně lidí a tedy horší parkování.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.12.2015 8:36  
Mísečky - Vrbatka - Labská - Ćeská budka - Sněžné jámy. 5-10cm nového sněhu bylo fajn, ale na hřebenech byl často sfoukaný a pod tím zledovatělý starý sníh. Silnice na Vrbatku nebyla upravená rolbou, odpoledne už byla trochu uježděná lyžaři, ale skate musela být i tak dřina. Taky v tom šlape dost pěšáků. Po okraji vedla dobrá stopa, ale tu zase bruslíři často ořezávali. Na hřebenech stopa žádná a skate brzdil nafoukaný sníh. Sněhu všude dostatek, jen na vrcholcích (mohyla, Violík, kolem Sněžných jam) to bylo vyfoukané na šutry či asfalt, ale jde to objet.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.4.2015 20:18  
Špindlerovka - Luční - Krásná pláň - Hromovka.
Na hřebenech je cca 30cm nového sněhu, ráno byl prachový, resp. na vrchovlových pláních a hřebenech upěchovaný větrem. Na starý ledový podklad to bylo vyfoukané jen na několika málo místech kolem Stříbrného hřbetu.
Ze Špindlerovky na Luční klasická a celkem kvalitní stopa, ale potkali jsme dvoje Poláky, kteří v ní dusali. Od Výrovky na Luční táhne hodně pěšců, podle toho cesta vypadá, ale sníh je měkký a dá se uplouhat i v něm stoupat. Špindlovské tratě byly ráno upravené rolbou až k Chalupě na Rozcestí, ale opět v tom chodili pěšci a dokonce i nějaký dobrák s koněm a saněmi, který dal cestě co proto. Na skate tedy nic moc. Navíc odpoledne nasněžily cca 3cm nového sněhu, pak už cesty moc upraveně nevypadaly, i když klasická stopa byla lidmi neustále projížděná a je tedy použitelná. Po sněhu jsme dojeli až do Špindlu k Dolské. Hromovkové sjezdovky vypadaly dost pěkně i odpoledne (málo kupek i boulí).
Mazali jsme ráno modrý Swix extra a držel až na Luční. Kolem poledne držely fialové Swixy, ale jak se do sněhu opřelo slunce, klouzalo všechno (a měkčí jsme nezkoušeli - už jsme jeli dolů).
Lidí nejprve málo - autobusem v 8:30 nás jelo na Špindlerovku asi 10, v poledne bylo v restauraci na Luční poloprázdno. Ale po poledni od Výrovky na Luční i na Rozcestí šlo dost lidí (1/3 běžky, 1/3 skialp, 1/3 pěšky) a i cestou do Špindlu bylo dost živo.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 28.3.2015 18:02  
Špindlerovka - Luční - Krásná pláň - Hromovka. Nahoře (cca od 900m) napadly cca 2cm nového sněhu. Až po Výrovku na to držel fialový s červeným (sádlo), pak už to klouzalo a z tuhých vosků nebylo čím přimazat.
Hřebenovka k Luční byla krásná, čistá stopa, žádný hamtal. Sjezd od kapličky k Výrovce byl celkem drsný - umrzlé rýhy od rolby a po boku navátý čerstvý těžký sníh. Podobně nepříjemné jsou i části sjezdu z Rozcestí a kus nad Klínovými boudami (rozmoklá lyžaři rozrytá cesta v noci zmrzla a na ton asněžil poprašek).
Běžkařské tratě kolem Pláně byly nedávno upravené a jsou vhodné i na skate. Bohužel i tam chodí chodci.
Dojezd z Krásné pláně do Špindlu je skoro celý sjízdný, přenášeli jsme jen dvě krátká místa.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 7.3.2015 13:32  
Mísečky - závodní okruh 10km: Přes den 3 nad nulou, sníh ale zatím není přemrzlý, spíš "čerstvý mokrý", mejdlovatí. Mazal jsem stříbrný klistr (KR40 + K21) a moc to nedrželo. Asi to bylo spíš na červený pevný vosk.
Závodní tratě jsou krásně upravené a to vč. okruhu na Rovinku.Lidí na sobotu uspokojivě málo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.3.2015 18:04  
Medvědín - Růženčina zahrádka - Česká budka - Vosecká bouda - Mísečky:
Odpoledne přišla teplá fronta, do 1200m mrholilo, sníh dole zmejdlovatěl a teď k večeru už namrzá. Na hřebenech lehce sněžilo a sníh zůstal kvalitní.
Silnice z Míseček na Labskou je ujetá lyžaři, závěje ani leďák skoro nikde a je pokrytá upluženým sněhem, takže na ní drží fialový vosk.
Pohraniční hřebenovka je doširoka vyšlapaná pěšáky, opět skoro žádný leďák.
Ostatní cesty (z Labské louky na Voseckou či na Růženčinu zahrádku) jsou vyjeté lyžaři, výjimečně je tam i stopa, ale většinou v tom chodili pěšáci, takže žádný požitek. Většinou by se tam dalo trochu i bruslit, ale je to spíš na klasiku.
Sněhu je na hřebenech dost - podle tyčí odhaduji něco kolem metru (samozřejmě až na vyfoukaná exponovaná místa).
Mimo cesty se dá jet jen tam, kde jsou stromy - tam je sníh celkem měkký. Na planinách se střídají plotny firnové krusty a dotvrda ufoukaného prašanu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.3.2015 15:17  
Mísečky - Vrbatka po staré cestě - Šmídova vyhlídka a lesem dolů.
V noci skoro nesněžilo a přes den bylo jen pár přeháněk, cca 3cm nového sněhu. Pod 1000m padal sníh mokrý který zejména na slunci hodně mejdlovatěl. Nedrží na tom ani měkčí fialový. Ve vyšších výškách padal i zůstal takový těžší prašan a fialový Swix V50 byl skoro až moc tupý.
"Zkracovák" na Vrbatku je prošláplý několika lyžaři dolů i nahoru, ale mimo les to během pár hodin překryje vítr. Sjezd ze Šmídovky lesem dolů byl krásný, ale přeci jen to nebyl ten lehký zimní prašánek a trochu se to zařezávalo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.3.2015 17:32  
Medvědín - Šmídova vyhlídka - Vrbatka - Harrachovy kameny: V noci opět napadlo a trochu padalo i přes den. Na hřebenech je minimálně 15 cm prašanu. Dost fouká, takže mimo les jsou někdy závěje a jindy naopak vyfoukáno na starý přimrzlý sníh. Ve Špindlu bylo pár nad nulou, na Mísečkách kolem nuly a na hřebenech asi míň. Držel modrej v kombinaci s fialovým. Sníh je pomalý.
Stopa z Medvědína na Šmídovu vyhlídku je prošláplá a hamtalo v ní jen pár pěšáků, takže celkem obstojná. Silnice na Vrbatku byla upravená rolbou, ale jako obvykle je tam hodně našlapáno. Cca třetinu cesty je i lidmi vyjedtá stopa. Poslední 1km k Vrbatce už jsou nafoukané závěje. Zhamtané je to bohužel i dál na Harrachovy kameny, ale sníh je měkký a tak ty šlápoty moc nevadí, lyže to proříznou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.3.2015 17:19  
Mísečky - Rovinka: ráno napadlo asi 5cm nového sněhu, závodní tratě dopoledne protáhli vč. 15km turistického okruho (snad celý - já jel jen z Míseček na Trojdomí a zpět).Bylo kolem nuly, takže ve stopě to namrzalo a klouzalo, ale mimo stopu na ukrouhaném sněhu dobře držel modrej s fialovým.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.3.2015 14:55  
Mísečky - závodní okruh 10km. Nad ránem pršelo a cca od 1000m sněžilo. Po posledním sněžení už nestihli tratě upravit, takže 5km okruh měl i ve stopě cca 3cm nového mokrého sněhu. Níže už jsou varhánky a mokrý sníh. Obstojně na to držel fialový klistr KR40 v kombinaci se stříbrným. S kopce i na rovině to jede uspkojivě rychle.
Teď jsou tu přeháňky, padá krupice (vypadá jak polystyren). Lidi skoro žádní, parkoviště na Mísečkách plné ani ne z poloviny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.2.2015 20:10  
Čerťák - Ručičky - po vrstevnici na Krakonošovu snídani - Vosecká - zpět do Harrachova podél Mumlavy.
Sněhu je dost, nikde nebylo vydřeno až na zem. Tratě upravené (něco asi včera, nahoru na Voseckou asi dříve). Všude jedna dobře vyřízlá stopa a zbytek pro skate. Ve stínu (většina cesty) na cestách příjemně nakrouhaný sníh, ve kterém se dá běžet klasikou, bruslit i plužit. Většinou byla použitlená i stopa (často bílý sníh, skoro žádný led), ale lépe to drželo vedle stopy. Leďák byl jen na pár místech - hlavně tam, kde to před tím sluncem natálo. Cesta nahoru na Voseckou je horší, ráno tam muselo být hodně ploten, odpoledne ale už led měknul a držel na tom klistr a dalo se zaříznout při sjezdu.
Mazal jsem gumu KR30 a na to fialový KR40, odpoledne jsem přimazal stříbro a KR50, celkem to drželo, i když na Voseckou jsme se dost nadřeli.
Centrální parkoviště v Harrachově bylo skoro prázdné, na cestách nebylo moc lidí (zejména na vrstevnici okolo Zadního plechu skoro nikdo). Na Voseckou chodily jako vždy procesí, ale kolem 14h jsme v pohodě našli volný stůl a při sjezdu do Harrachova kolem 16h už bylo kolem Mulavy příjemně prázdno.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 31.12.2014 16:58  
Mísečky-Rovinka 15km okruh:
Neviděl bych to tak zle, jako včera digidag. Potvrzuji, že je to neupravané (na Mísečkách upravili jen 5km a 2km okruhy). Ale sníh je na 15km okruhu všude až na dvě ojedinělá místa, kde teče potok a dá se to přejít po ledě. V nižších výškách (od Benecka až po Trojdomí) je sněhu opravdu tenká vrstva, ale pod ní není vždyasfalt, častěji spíš led (takže chrání před kamínky). Nepříjemný led je také na sjezdu z rozcestí 5km/7km okruhu na "Václavák" (rozcestí 7km/10km okruhu) Vše je zatím uskokojivě sjízdné díky té uškrávané vrstvě sněhu, ve které se dá jak brzdit, tak se od ní odrážet na klasiku (dnes Swix fialový V50). Obávám se však, že novoroční obleva s tím dost zamává. Ale pokud to úplně neroztaje, mohlo by to sněžení, očekávané v pátek večer, uvést zase do použitelného stavu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2014 16:46  
Mísečky - Česká budka - Sněžné Jámy - Labská bouda:
Sníh je všude v uspokojivém množství, jen u vRBATOVY mohyly a pak na pohraničním hřebeni je hodně vyfoukaný, kolem Violíku koukají kameny. Chodilo hodně pěšáků, zejména na Labskou boudu a pak po pohraničním hřebeni spousta Poláků.
Z Labské boudy jela několikrát rolba, která to po sobě (a po pěšácích) trochu zahladila. Na pohraničním hřebenu jezdí Poláci s rolbou, která nic nezahlazuje, do toho dusají lidi. Stopa na klasiku není skoro nikde. Bruslit se dá všude kromě cesty od Čtyř pánů na Českou budku a kromě Dřevařské cesty ze Sněžných jam na Labskou. Jeli jsme tudy dolů a celkem to šlo - střídala se lyžařská stopa a rozhamtaná cesta od bot. Okolo bylo dost prašanu, tím se dal brzdit jinak prudký spád.
Na Vrbatce bylo přecpáno (fronta až ven), na Labské jsme byli v 15h v poloprázné restauraci.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2014 15:18  
Mísečky:
1) závodní okruh 5km uspokojivý. Nedávno byl upravený (jen naplocho, stopa nebyla vyříznutá). Ale v noci na dnešek napadlo 5-10cm prašanu a to zatím neupravili. Na několika místech jsou hroudy hlíny, zkracovák u rozcestí 5/7km je hodně kamenitý. Příkopy přes cestu nejsou ještě srovnané, občas dělají pěkné muldy. Je dost frišno (chladno a fouká). Modrý Swix držel, jen na uhrabaném sněhu trochu podkluzoval.
2) Cesta dolů na Labskou je projetá nějakým autem (tedy vyjeté koleje, už zasněžené). Dá se v tom jet, ale není to příjemné. Potkal jsem lidi, co jí šli až z Rovinky a prý se to dalo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.3.2014 10:21  
Ještě upřesním svůj předchozí zápis: Nového sněhu na hřebenech bylo asi více. Ta mnou hlášená vrstva 5-10 cm byla ta nejčerstvější, ale dalších cca 10-20 cm pod ní asi také napadlo někdy od neděle, jen to bylo mnohem hutnější.
Na běžkařských okruzích na Mísečkách jsem už nebyl.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.3.2014 21:08  
Mísečky - Vrbatka - Harrachovy kameny - Růženčina zahrádka - Česká budka - Vysoké Kolo - Martinovka - Labská bouda - Mísečky.
Nového sněhu je 5-10cm. Na Mísečkách to taje, asfalt končí cca 100m nad Jilemnickou. Silnici na Labskou dnes projela rolba, ale moc to neudusala. Na Vrbatku musely chodit odpoledne davy pěších, protože silnice je celoplošně zdupadá, k večeru už to umrzalo a dolů se po těch hrbolech jelo celkem nepříjemně. Nahoru to nebude o moc lepší, i když jsme viděli někoho bruslit. Z Vrbatky na Labskou už to zdupaný není vůbec, ale rolba to moc neudusala, bruslení asi nebude zcele požitek. Zbytek cesty má čerstvě vyjetou stopu na klasiku (část jsme vyjeli dnes my). Bohužel v ní občas šli pěší nebo na sněžnicích (obojí s dost devastujícím účinkem). Z Vosecký stopa nevedla ani po zelený ani po hřebenovce.
Sníh už není prachový, na slunci měkne a někdy i mejdlovatěl. Trochu na to držel žlutý klistr Skivo, ale občas klouzal i ten (na zbytku prašanu samozřejmě naopak lepil.) Na Labské louce je sněhu asi půl metru, podobně i na hřebeni a to i na cestách (jen u Sněžných jam je vyfoukaný, ale projet se to dá). Nejméně sněhu je kolem Vrbatovy mohyly - několik úseků s asfaltem, které jde zatím celkem objet loukou. Podařílo se nám sjet východní svah Vysokého kola, cesta dál na Mužské kameny vypadala taky dobře, ale my už to otočili na Velkém Šišáku.
Vrbatka byla zavřená (možná otevřeli přes poledne), na Labské jsme byli sami, ale vřele nás pohostili. Dnes bylo polojasno, ale slunce má sílu a zejména na urolbovaných tratích mizí sníh rychle. Myslím, že projetý okruh kolem Labské boudy do víkendu vydrží, ale kolem Vrbatky to bude na přenášení. Jsem optimistický i k hřebenové cestě, totéž pro cestu od Čtyř pánů směrem na Lysou - tam nový sníh opravdu pomohl. Dnes byly (i k večeru) ještě bílé stromy, prostě klasická zimní idylka.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.2.2014 17:03  
Běžecké tratě Horní Mísečky: 2km okruh (na střelnici) nově upravený, 5km okruh upravený asi dříve. Sněhu dostatečně, žádné kameny. Úseky ve stínu jsou příjemně tvrdé, ale lze se do nich zaříznout a je na nich i trochu naškrábáno sněhu, takže to drží i na klasiku. Leďák jen na pár místech kolem lanovky z Labské. Kam svítí slunce (cca 1/3 trati), tam je hnojný firn. Obdobně vypadá i cesta k medvědínským sjezdovkám. Mazal jsem klistr modrý K30, fialový K50 a univerzál K21 a drželo to skoro všude.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2013 21:13  
Tratě na Mísečkách upravené 5km a 7km, stopa zledovatělá. Zbytek 10km okruhu neupravený, vymrzlé šikmé stopy po bruslení. Kolem stadionu až ke střelnici hodně "písku".

Silnice na Vrbatku zmrzlá, ale ne led (dalo se do toho zaříznout) a zbrázděná skůtry. Ve spodní části (kde jezdí sjezdaři) hodně písku. Cesta na Labskou vyjetá pásy rolby a skůtrů. Zbytek cest zmrzlý starý sníh, ale ne led (ani krusta). Červená hřebenovka na Sněžné jámy vyjetá pásákem, trochu po tom šlo bruslit. Sněhu všude dostatek, pár šutrů jen u Sněžných jam.
Na klasiku jsem skoro nedokázal namazat (zapomněl jsem modrý klistr), fialový klistr držel jen malinko. Dnes nesvítilo Slunce a bylo kolem nuly, takže byl sníh celkem svižný.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.3.2013 15:24  
Klasické kolečko: Bedřichov - Kristiánov - Čihadla - Hřebínek - Bedřichov. Vše upraveno (asi spíš z pátku). Pro bruslíře trochu měkčí, na klasiku výborné. Upraven i 5km okruh z Bedřichova. Modrý Swix V30 držel ráno bezvadně, v poledne začal klouzat, prašan na loukách trochu měknul, ale sníh ve stopě byl i po poledni kvalitní, netál a je ho stále spousta, nahoře odhadem 1 metr. Lidí dnes také spousta, parkoviště v Bedřichově plné už v 8:45.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.2.2013 21:19  
Cínovec - Vitiška - Dlouhá Louka - Žebrácký roh - Teichhaus - Neu Rehefeld - Zaunhaus - Lugstein - Cínovec. Po celé cestě stopy upravené pro klasiku i bruslení (v Německu jsou cesty užší, tak se tam bruslí hůř, ale byla zase čerstvěji upravená stopa). Na české straně sněhu uspokojivě, jen výjimečně kořen nebo kamínky. Celkem foukalo, takže na loukách byla stopa někdy skoro zavátá. Obecně platilo, že pod 750m/nm to bylo se sněhem horší, zejména v lese. Nejhorší asi v Teichhausu. Cesta po bývalé železnici z Teichausu do N.Rehefeldu byla trochu zledovatělá, občas až mizela stopa a bylo tam dost lidí. Krásně se jelo zejména od Nového Města k Žebráckému rohu - široká cesta, dobrá stopa, málo lidí. Na Cínovci bylo (ráno i odpoledne) -7 stupňů. Mazal jsem modrý Swix klistr (gumu) a na to modrý Swix V40, stoupal krásně a vydržel skoro celou cestu bez přemazání. Přitom byl sníh rychlý a po rovině to jelo ve stopě skoro samo. "Parkoviště" u hotelu Pomezí bylo v 10h ráno skoro prázdné, v 16h odpoledne naopak skoro plné.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.2.2013 15:56  
Nového sněhu 5-10 centimetrů, zmrzlý podklad pod ním nikde nevystupuje a lyžování neovlivňuje. V Bedřichově byly sice -3 stupně, ale modrý Swix občas podkluzoval, doporučuji přidat tvrdší fialový. Tratě (Stadion-N.Louka-Hřebínek-Točna-Kristiánov-N.Louka) upravené a s výjimkou úseku Točna-Kristiáno přeplněné lidmi. Parkoviště v Bedřichově se zaplnilo v 8:45.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2012 18:16  
Klasikou Bedřichov - Kristiánov - Smědava - Žďárek - Hřebínek - Olivetská hora - Bedřichov.
Všechny cesty uhrnuté rolbou, ale čerstvě upravený byl dnes jen okruh Bedřichov-N.Louka-Kristiánov-Točna-Hřebínek. Zbytek měl cca 5 cm nového sněhu, ve kterém byly lidma vyjeté stopy na klasiku a uprostřed trochu měkčí povrch na bruslení. Zejména přes Olivetskou horu to na bruslení nebylo vhodné.
Sníh byl nádherný - drželo to "na modrej". Je ho celkem dost - jen měkký prašan byl mimo cesty po kolena a pod tím určitě nějaký podklad. Takže víkendová obleva ho určitě všechen nesežere.
Parkoviště v Bedřichově ráno zaplněno z 30%, odpoledne z 80%. Silnice z Jablonce téměř beze sněhu.
Hospoda na Smědavě byla otevřená (dnes od 11h). Parkoviště na Smědavě je odhrnuté jen dolní (pod chatou).
Bedřichov a Jizerská magistrála