michal – profil lyžaře

Registrován od 26.4.2012, vložil celkem 21 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 6.5.2021 14:01  
Mořina- U Bunkru - přes hřeben na Jezdeckou-Hraniční- Zimní kiosek-Promenádní-Mořina.
Večerní krátká rozlučka s lyžema v Jizerkách. Je to o pohybu v přírodě, chvilku jedeš, chvilku přenášíš nebo kratší úseky přejdeš po suchu. Ultrakameňačky, ty poslední z posledních. Dopručení : okruh ze Smědavy na Knejpu a zpět nebo ten co jsrm absolvoval ale ze Smědavy a zkrátit před bunkrem o jednu cestu na Jezdeckou.
Díky Jizerky!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.5.2021 23:51  
Souš - Jezdecká - Bunkr - Promenádní - Jizerská silnice - odbočka nahoru na Pytlácké kameny - Zelený kámen - Černá Smědá - doleva odbočka ke Kiosku - Hraniční - Vlašský hřeben - rozcestí pod Jezdeckou - dolů zpět k Montanie (Souš) - ještě asi 500m po soušské a zpět k Montanii..
Odpoledne. Počasí - trochu slunce, později už jen mlhavo. Sníh : měkký, mnohde spíše špinavý. Lyže Ultra kameňačky s protiskluzem (šupiny)
Jarní lyžování se vším všudy, spokojenost. Je luxus, v květnu si jít v Jizerkách zalyžovat!
Doporučuji vynechat úsek od Jizerské silnice - Pytlácké kameny -Zelený kámen až odbočka směřující k Černé Smědé. Bořily se lyže, hodně jehličí, propadající se jediná stopa. Tam si to nyní neužijí ani pěšáci...
Asi tak: Kde bylo před časem upraveno rolbou, zůstává pevný podklad, jinam bych se už nevydával. Pokud zítra naprší a v pondělí ráno zmrzne, mohlo by se ještě pár dní jezdit. Kritické úseky roztají ale tam kde je současný stav výšky sněhu 30 cm a více (úseky Promenádní od Bunkru ke Kiosku, Jezdecká, Hraniční, od Černé Smědé ke Kiosku) bude ještě možnost trochu pěkného sklouznutí, i za cenu více a více přenášení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2020 23:10  
Bedřichov (stadion) - Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Na knajpě - Kasárenská dolů a zpět nahoru Na knajpě - Paulova louka a zpět Na knajpě - Čihadla - Na Žďárku - Tetřeví boudy - Máří - Točna - Hřebínek - Nová louka - Stadion. Odpoledne až večer
V zásadě potvrzuji předchozí dnešní zprávy z této oblasti, snad jen doplnění k úseku točna - směrem dolů Hřebínek: velmi, velmi opatrně - zmrzlé, ledovaté, doporučení pro některé, varianta pěší s lyžemi v ruce rozhodně v tomto úseku a stavu cesty není ostudou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2016 21:07  
Souš-Kůrovec-Knajpa-Kůrovec-Hraniční-rozcestí Jezdecká-dolů Soušská silnice-Souš(Montana)
Ráno, dopoledne. Klasika, spíše soupaž. Od Souše na Kůrovec stopa "vlastní výroby", poté pořád slušný stav klasických stop po sobotní úpravě. Skatovat asi jen brzy ráno.
Krásná vyjíždka ! :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.4.2015 1:13  
Lanovka na Čerťak, Ručičky, Dvoračky, Labská louka, Vosecká bouda, Terex, odbočka 22, dolů k silnici Harrachov. Lyže kameňačky, skate.
zataženo, na hrebenech lehky vítr od západu.

Jaké to bylo....? No, jarní výlet, zpočátku více přenášeni, kvůli jehličí, od Dvoraček nahoru pěšmo, od Kotle docela příjemné, i když to moc nejelo, neupraveno, ale pohyb na lyžích to byl. Sjezd od Vosecké nic moc, jehličí, někde i vytáto, Odbocka terex, docela ušla, odbočky dolů 22, nutno často p4enášet.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.4.2015 21:52  
Stadion Bedřichov- 5ka,- rozcestí U Buku - Nová louka - Greg.-Hřebínek-Bílá Kuchyně - Olivetská hora - Vládní - -U Buku - stadion
Klasika, mikrokontakt,
2C, mírně mžilo, podvečerní výlet.
Moc to rychle nejelo ale lépe ve stopě než mimo ní. Stopa na klasiku poměrně dobrá, voda jí sice zpomalila ale jinak neublížila
Sněhu pořád dost, zejména mě mile překvapila velmi slušná sněhová pokrývka v okolí Olivetské hory.
Na stadion jsem cestou zpět sjížděl s čelovkou téměř za tmy ale lyže žádnou újmu, co se týče škrábanců, vůbec nic neutrpěly.. :-) A lyžování ?.... pořád dobrý ! Skol! Michal
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2014 12:37  
zítra úprava viz www.jizerskaops.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2014 21:16  
pátek 21.3. Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská Louka - Harrachovy kameny - Vrbatova bouda - dolů p o silnici - odbočka nahoru po spojnici k horní stanici Medvědína a zpět - Horní Mísečky
(skate) - dopoledne - slunečno, poměrně foukalo ale bylo to v poho.
ad Kuba z 20.3., popsal sněhové podmínky velmi přesně. Sníh se mimo hlavní cestu bořil , silnice k Vrbatce a dále projeta k L.louce za účelem co nejrychlejšího odtání zbývajícího sněhu. Paradoxně by to po této "úpravě" mnohdy jelo na běžkách i lépe než minulý pátek, přibývající chodci a jejich šlápoty však jednoznačně určují, komu budou za pár hodin, možná dní patřit vrcholové partie Krkonoš. Silnice zejména v dolních dvou zatáčkách při sjezdu = s opatrností, odtává sníh rychle. Kdo si ale chtěl užít slunce a trochu pohybu na čerstvém vzduchu = paráda. A o to přece v tomto období jde..
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.4.2013 16:03  
Špindlerova bouda - Čertova louka - býv. Obří - Luční bouda - Výrovky - "bufáč" - Klínovky - Pláně - po modré Hromovka.
lyže - šupináče
Na hřebenech je v porovnání s loňskem v tuto dobu o metr méně sněhu. Takže jsem přenášel z kopce po cestě mezi kosodřevinou zhruba 1km za Šišákem, ve stoupání k Čertově louce už "dobrý". vůbec to nejelo, fakt zvláštní sníh (viz Tomas předchozí příspěvek níže) pohyb vpřed, jen takové střídavé šlapání+přibruslování na "krakonoše". Cesta z Luční ke kapličce a dále k Výrovce vyfrézovaná (po cestě jsem potkal pracující frézu za Výrovkou směr bufáč) ale v pohodě podél vyfrézované cesty se dá jet. Úsek od Klínovek k lanovce na Pláních už je horší. Od bufáče jsem jel po vyšší vrstevnici lesem, obvyklá cesta po louce bez sněhu. Asi 5x jsem přenášel, možná víc, ale jen krátké úseky. Před Pláněmijsem najel na zelený běžk. okruh, poměrně hodně sněhu po celé trase až lanovkám - sjezd po modré směr Hromovka = příjemné zakončení výletu a vlastně i celé dlouhé sezony :))
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 21.4.2013 22:51  
Odpoledne rychlovka na skatech z H. Míseček nahoru na Zlaťák, a jeho okolí a zpět
(-) moc to odpoledne opravdu už nejede...
(+ ) sjezd dolů podvečer od Vrbatky k prv ní horní zatáčce překvapivě docela frčel :-)
Co dodat, krásný jarní výlet! Pokud po ránu přituhne a slunce k tomu, bude to párkrát na hřebenech např. na šupinách, ještě hezký zážitek!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.4.2013 10:49  
Mořina - Jezdecká - Kůrovec - Kasáren. - Knajpa - okruh na Čihadla - Kasárenská - Hraniční - Promenádní - Mořina - v sobotu, skate, neupraveno, boří se někde více, někde méně, mokrý sníh, ale bez vytátých míst. dnes asi pár mezer mezi Mořinou a U bunkru.
Bublající potoky, ticho, romantika, doporučuji, sněhu je ještě na lyže dost, i když na některých místech logicky ubývá.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.4.2013 10:50  
pátek 19.4. večer, stadion skoro bez sněhu (prakticky pouze odtávající ledová krusta), nahoru, kde sníh je, po zelené k 19ce na 14. Cicha Rownia - Samolot a zpět přes Rozdrože ... mnohem horší než v Jizerkách, zážitek jen pro otrlé :-)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.4.2012 14:09  
Mísečky - Vrbatova boudy - Prameny Labe - Violík - Wavel a zpět. Ráno přituhlý sníh, docela foukalo, dopo pěkné počasí. Lyže jsem nandal u Jilemické b., od druhé zatáčky nahoru neupraveno, odpoledne při sjezdu dole místy vytáté fleky. Nahoře je sněhu pořád habaděj nicméně po pláních se dalo na skatech jezdit tak do 10h, pak jsem se začal propadat. Rezum.: Dopo a později už je to jen o slunění, možná ťapání na šupináčích a hlavně o důkladném doplňování tekutin ... Tak na zdraví a díky Krakonoši za vydařenou zimní sezonu!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko