Praha – běžky

Archiv zpráv zimy 2010/2011

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha ze zimní sezóny 2010/2011. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha - aktuální zprávy

Vloženo 9.1.2011 13:26
V Miličáku zbylo sněhu ještě relativně dost. Byl jsem tam sice pěšky a žádného lyžaře jsem tam neviděl, ale asi by se lyžovat dalo. Sníh je vlhký a slehlý, což je vidět i na starých stopách na loukách, které jsou teď asi nejvhodnějším místem, kdyby někdo chtěl lyžování zkusit. Jinde po lese je udupaný mokrý sníh nebo led, Milíčovský rybník je už nepoužitelný a stopa na poli podél lesa sice ještě v západní části je vidět, ale brzy asi zmizí i se sněhem.
Vloženo 4.1.2011 9:04
Milíčovský les. Bruslení na rybníce stále super, ale led začal pukat. Praskání ledu navíc za tmy není příjemný zvuk. Jedna prasklina je přes celou šířku rybníka.
Vloženo 2.1.2011 17:50
V Milíčovském lese je to na klasiku lepší než před týdnem jen na louce uprostřed lesa (té nejvíc uprostřed), kde je vyjeté pěkné kolečko o délce cca 400 m. V lese to nestojí za nic - hrbolaté, rozdupané, umrzlé. Stopy na poli podél lesa místy kvalitní, místy ale mělké protože zafoukané. Podobně vítr znehodnotil kolečko vyjížděné Zdeňkem (cca 800 m) - sice jsem ho projel, ale vrátit do původní kvality jsem ho tím zdaleka nedokázal.

Největším zklamáním bylo kolečko na poli u Křeslic (délka cca 1400 m) - tam vítr stopu téměř zlikvidoval. Naopak bruslařům bych toto místo doporučil. Nicméně bruslení na Miličovském rybníce, o kterém píše Láďa přede mnou, je ještě o stupeň lepší.

GPS záznam pro lepší orientaci: http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=39234
Vloženo 2.1.2011 14:23
Milíčovský rybník: kolečko cca 600 metrů, výborné především pro bruslení i na nových lyžích, na ledě vrstva uježděného sněhu, stopa není.
Vloženo 2.1.2011 11:19
Milíčák, pole směrem k Újezdu, vynikající rychlé stopy (přitom ne ledové) kolem lesa i kolečko po poli, jezdí to jako blesk, po ploše pole jde výborně bruslit.
Vloženo 29.12.2010 11:05
Pozdě večer v úterý 28.12. jsem byl sám na pražské Ladronce. Na bruslení je to se staršíma běžkama jakž takž, ale jel jsem hlavně klasiku. Stopy jsou tam na Prahu opravdu docela dobré a většinu trasy jsou dokonce stopy 2 pro každý směr jízdy. Stopa vede v různé vzdálenosti od letní bruslařské asfaltové dráhy a v podstatě je kopíruje. Určitě stojí za vyzkoušení. Doporučuju.
Vloženo 28.12.2010 14:33
Milíčák. Stopy kolem lesa na straně směrem k Újezdu výborné, vyjeté to je i dál směrem na Křeslice, kde je oranice, ale je to poněkud hrbaté... Vyjel jsem znovu i zaváté okruhy po poli, sněhu stále spousta. V lese je to ale špatné: rozšlapané, ledové, hrbaté.
Vloženo 27.12.2010 14:44
Doporučuji Průhonický park, kterým se dá projet přes louky v solidně vyšlápnuté stopě až na pole směr Zdiměřice. Na polích kolem Rozkoše, Šeberova, Hrnčířů a Průhonic se dá dobře jezdit a bude ještě líp, až se stopy víc projedou. V neděli to bylo spíš kouzání po ledu, ale až trochu napadne sníh, bude to lepší a hlavně je hodně možností kam jet. Sice žádný těžší terén, ale zato dlouhé trasy, dostatek sněhu a spousta zajíců a srnek kolem .-)
Vloženo 26.12.2010 13:23
V Hostivařském lesoparku jsou podmínky podobné jako v Milíčovském lese - sněhu dost, stopy ale nic moc. V Hostivaři je oproti Milíčáku víc stop alespoň průměrné kvality, ale zas tam není žádná hvězdná. Cesty potenciálně zajímavé pro bruslení jsou sice prohrnuté a neposypané, ale taky hodně ledovaté.

Kdybych chtěl bruslit, šel bych radši na pole od Jižního Města směrem k nádrži pod Miličákem a Petrovicím a pak to jde ještě dál u Křeslic. Borec, kterého jsem viděl bruslit na zmrzlém sněhu na poli, vypadal celkem spokojeně. Stopa na klasiku tam je taky docela použitelná.
Vloženo 25.12.2010 17:45
Nejhorší lyže jsem dnes bral do Milíčáku zbytečně, sněhu je stále dost. Horší je to s kvalitou stop, v lese jsou téměř všechny rozšlapány, na loukách je to lepší, ale i tam se snad v každé stopě aspoň jeden pěšák prošel. Naopak výborná je stopa na poli podél lesa, zejména v západní části.

Z Milíčáku do Petrovic se po poli podél silnice dojet dá, sníh tam je, ale stopa v podstatě žádná. Takže z Petrovic je možná lepší lyžovat v údolí směrem na Pitkovice, kde je stopa solidní kvality.
Vloženo 22.12.2010 16:12
Krčák dnes nahoře 3,6 km kolečko paráda, jelo to i na práskačkách, které už ani nečistím a mažu hydrovosky. dalo se jezdit i kolem Chodova, ovšem sníh je tam špinavý a všude plno klacků, takže opravdu jen ja ty práskačky.. v dolní partii u nemocnice se moc jezdit nedá, jen opatrně kdo se odtamtud potřebuje dostat na kopec
Vloženo 21.12.2010 16:03
Brusleni v Kunratickem lese na hornim kolecku po asfaltkach bylo dnes super. Na udusanem podkladu lezi tenka vrstva noveho snehu, kterou udusavaji pesi.
Vloženo 19.12.2010 22:57
Hostivař - cesty protažené, sice nesypané, ale často vylézá stěrk nebo nějaký bordel. Bruslit se dá, ale je třeba si vybrat lepší cesty a vzít raději starší lyže. na klasiku je tam plno stop, ale turistické, často rozmydlené. Ale pražské lyžování je stále výborné.
Vloženo 19.12.2010 17:07
Hvězda - tři hlavní cesty ušlapané, dá se tam bruslit, ale hodně lidí a psů a po té rovině celkem dost nuda

Ladronka - příspěvek radnice běžeckému sportu - cesty zplužené tak, že se tam jezdí na pár milimetrech sněhu, co chvíli místo, kde se hranou dostanete až na asfalt, ale opatrně se to dá

Krčský les - nahoře na malém okruhu se dá slušně bruslit, dole odplužené na tvrdý podklad, dají se tam úspěšně zničit lyže
Vloženo 19.12.2010 15:55
Z Hloubětína do Vysočan příjemných cca 5 km (tam a zpět 10) - napřed od zastávky busu Kbelská, podejít Kbelskou (nutno zout do podchodu) a pak nejprve po proudu Rokytky, po mostku na hráz mezi Rokytkou a Hořejším rybníkem (kus není stopa, ale po udupaném sněhu to jede dobře), na konci rybníka odbočit na cyklostezku a po ní lze dále pohodlně až do Vysočan. Většina cesty vyšlapaná stopa na klasiku (místy se musí jen po udupaném sněhu bez větších hrbolů), lze i bruslit. Nemá pak už moc cenu sjíždět z poslední lávky cyklostezky k Rokytce - dole v parku je málo sněhu, udusáno a navláčený městský slaný svinčík.
Vloženo 18.12.2010 14:03
Stromovka ráno- spousta sněhu, liduprázdno, spousta stop, cesty přestali sypat štěrkem, takže se dá někde i bruslit, ale ne všude, skluznice by o tom mohla mluvit.
Vloženo 18.12.2010 19:55
Čimický háj: dopoledne jsem se byl projet na okruhu na poli pod Čimickým hájem, sněhu je dost, nikde nic nevykukuje, ale přecejen je to jen lyžaři protažená stopa a hlavně ve spodní části u vilek moc nedrží, v úseku přímo pod lesem je to ale jiná. Stopa je trochu rozšlapaná chodci v dolní části, pod lesem se chodí mimo ní, tam je dobrá. Takže v rámci možností slušné běžkování.
Vloženo 17.12.2010 16:48
V Miličovském lese je sněhu zatím nejvíc za tuto sezónu, na pražské poměry parádní lyžování - že stopy při takovém množství nového sněhu nemohou být úplně dokonalé nám turistům nevadí. Stopy jsou jak v lese (některé ale pěší postupně "upravují"), tak na poli - podél lesa velmi pěkné, okruh vyjížděný Zdeňkem je ale teď zapadaný. Místum kde se dá bruslit jsem se vyhnul, takže nevím.

Cesta po poli podél silnice k Petrovicím/Křeslicím již sjízdná slušně z hlediska množství sněhu, až ji projede pár dalších lyžařů, bude i tam pěkné lyžování.
Vloženo 16.12.2010 21:07
Hostivařský lesopark, část blíže Jižnímu Městu - na prohrnutých cestách tvrdá vrstva a na ní ušlapaný prašan, téměř ideální podmínky na bruslení.
Na cestě od hráze k Petrovicím špatné podmínky
Vloženo 16.12.2010 15:01
břevnov - klasika ok. na brusle byla vyhrnutá dráha úzká (ale ještě to šlo) a jen cca 3 cm ledovky s tenkou vrstvou prašanu.. na hvězdě luxusni podminky na klasiku i brusle (cca 10cm ujetýho a na tom 10cm lehouckyho prasanu)
Vloženo 16.12.2010 11:54
Milíčák, ve středu večer přestalo sněžit. Stopy na poli byly zcela zaváté, znovu jsem je vyjel. V části u lesa na straně k silnici Kateřinky-Újezd dokonce 2 vedle sebe. Je to dost sypké, ale jezdit se tam dá i soupaž - krásné večerní lyžování.
Vloženo 13.12.2010 8:49
Milíčovský les. Na zledovatělé protažené cesty napadl poprašek nového sněhu, takže se dá alespoň trochu jezdit. Chce to určitě horší lyže, párkrát jsem najel na asfalt. Lepší je to na loukách, kde se dá na umrzlém sněhu slušně bruslit.
Vloženo 11.12.2010 9:52
V Milíčovském lese protaženy všechny cesty až na led /Hlínu,asfalt/
Bruslení kolem Miličovské homole není žádný zázrak, ale jde to bez větších problémů
Vloženo 10.12.2010 21:14
Kunratický les. Nechápu, proč se musí všechny cety v Kunratickém lese upravovat. Na sídlišti sněhu a v lese vymeteno. Když už to musí upravovat tak by snad stačila půlka cesty a druhou nechat pro běžkaře. Musel jsem si udělat stopu přímo v lese - cca 500 m a jezdil jsem sem a tam - dobré. Fakt by se mohli zamyslet.
Vloženo 10.12.2010 6:34
Ve sportovním centru UK (neboli SCUK) je protažená atletická dráha:
http://www.natur.cuni.cz/faculty/telesna-vychova/aktuality/bezkarsky-areal-scuk
Vloženo 10.12.2010 10:58
Milíčák, 9.12. večer stopy na poli ve výborném stavu, ale po 8 hodině začal vítr a sněžení, místy se přes stopy dělaly sněhové jazyky. cesta středem lesa je zmrzlá, čerstvě propluhovaná, nepoužitelná, stopy jinde v lese špatné.
Vloženo 9.12.2010 11:14
Milíčák, 8. prosince večer (kolem 20:00): V lese stopy v čím dál horším stavu, ale dá se bruslit na široké cestě vedoucí středem lesa (původně byla prohrnutá se zmrzlým zbytkem sněhu, s oblevou to trochu změklo a jde bruslit, ale samozřejmě jen s kameňačkami - místy je asfalt a kamínky). Na poli mezi lesem a Újezdem jsou stopy hodně rozmáčené, ale sjízdné. Projel jsem to jen jednou abych je trochu vytvaroval ale neponičil, pokud vyjde předpověď a zmrzene to, tak se v tom ve čtvrtek bude báječně jezdit. / Škoda že musím být ve čtvrtek dopoledne v práci, ráno nám tu opravu mrzne.
Vloženo 7.12.2010 22:35
Ladronka a Hvězda - klasika i brusle v pohodě..10cm.. bruslení po tvrdym - jede to paraadne
Vloženo 7.12.2010 15:42
V pondělí 6. 12. přišla další nadílka sněhu do Milíčáku. Stopy na poli mezi Milíčákem a Újezdem byly částečně zapadané, večer kolem 9 hodiny jsem je znovu projel.
Vloženo 5.12.2010 22:11
Konečná 215 - Točná pěkně prošlápnuté stopy na klasiku.
Vloženo 5.12.2010 17:33
Milíčovský les-na bruslení trochu tvrdší , ale dá se, občas vyčuhuje silnice.
Vloženo 6.12.2010 10:04
V Milíčáku v lese stopy místy poněkud rozhamtané od pěších, cyklistů a psů. Už v pátek veček jsem ale vyšlápl stopy na klasiku na poli mezi Milíčákem a Újezdem, kolem lesa dvoustopa, po nezorané části pole jednoduchá stopa, celková délka asi 1500m. V sobotu 4. prosince se tam dalo krásně jezdit, vidět je tam dobře i v noci bez čelovky. / Sjízdná na lyžích byla cyklostezka údolím Kunratického potoka mezi Braníkem a Krčským lesem. Sice jsem ji nejel, ale viděl jsem tam v sobotu 4.12. jezdit lyžaře kolem fotbalových hřišť ABS Braník a Meteor Kačerov.
Vloženo 5.12.2010 8:28
Na polích v trojúhelníku Čimice - Zdiby - Ďáblice prošlapané slušné stopy. V Ďáblickém háji nevím, vypadalo to, že jsou cesty prohrnuty a stopy na klasiku vedle nich nejsou.
Vloženo 4.12.2010 19:36
skvělé bruslení na vyjetém kolečku od rolby u mostu Inteligence, cca 2 minuty..jinak od žlutých lázní až k modřanskému jezu se dá jet dobře klasika
Vloženo 4.12.2010 18:54
Bruslení Milíčovský les - všechny hlavní cesty jsou sice prohrnuty, ale lze po nich v pohodě bruslit bez jediného šrámu na skluznici.
Okruh kolem "Homole" vedle Milíčovského lesa - cesta blíže k lesu je sice prohrnutá,ale tvrdý podklad a trocha sněhu z ní dělají naprosto ideální terén na bruslení. Cesta na druhé straně "Homole" /u stavby nového sídliště/ je sice poničená projetím auta, ale s kopce se dá v pohodě "odpíchat".
Vloženo 4.12.2010 18:15
Hvezda - na brusleni produpadny hlavni tah od brany smer vypich k letohradku, celkem pekne, jinak okolo obory vydupane stopy na klasiku . Celou oboru jsem neobchazel, ale odbocky z hlavni trati okolo zdi byly vsude. + dalsi nescetne cesticky :]
Vloženo 4.12.2010 17:44
V Hostivařském lesoparku (část od nádrže k Hostivaři nahoře) je na loukách vyjeta spousta pěkných stop na klasiku. Na prohrnutých cestách jsem viděl i pár lidí bruslit, sice místy bylo prohrnuto až hlínu, ale posypáno nebylo. Cesta dole podél přehrady je prohrnutá a minimálně v části i posypaná, vlastní přehrada je pak vypuštěná, letos se po ní bruslit nebude, po dně vede jen stopa nevalné kvality.

Milíčovský les celkem solidní, sice ne tak dobré jako v lednu/únoru, pár stop je rozdupaných od pěšáků, ale po chvilce hledání si každý několik pěkných stop najde. Po poli na jižním okraji lesa jsou pěkné stopy tentokrát jen v západní části, v té východní čouhají ve stopě hroudy ze zoraného pole.

Stopa z Miličáku po poli podél silnice do Petrovic nic moc i když sjízdná, ale pro lyžování na zoraném poli je sněhu ještě málo. Z Petrovic/Křeslic podél potoka do Pitkovic pěkná stopa na klasiku.
Vloženo 4.12.2010 13:49
Okruh za letištěm Točná, prošláplý nestrojově, vcelku OK, buď se dá po rovině podél plotu letiště, nebo na kopec k Točné.

HonzaS
Vloženo 4.12.2010 6:33
Ladronka - bruslit lze, ale žádný odvaz to není. Místama prosvítá asfalt, povrch nevede lyži a píchá se do tvrdého.
Vloženo 3.12.2010 20:07
KRČAK velké a střední cesty prohrnuté na hlínu/štěrk, bruslení téměř nejde, jen minimum kousků. Stopy na klasiku jsou různě po lese slušné, asi o víkendu budou přibývat.
HOSTIVAŘ - čtvrtek - prohrnuto, nesypáno, slušné bruslení i stopy na klasiku.
Vloženo 3.12.2010 18:31
Stromovka už je posypaná, ale zato jsou již prošlapané stopy na klasiku, či spíše soupaž.
Vloženo 3.12.2010 14:43
Vyjel jsem stopu v parku ctěnického zámku u Vinoře. Přidá se někdo? .-)
Vloženo 2.12.2010 17:36
Ladronka - Hvězda. odpoledne 14-16hod, -7C. Na Ladronce jsou stopy prošlápnuté, celkem slušné, ale zatím měkké. Na Hvězdě je to výborné.
Vloženo 2.12.2010 14:47
Stromovka prohrnutá, ale neposypaná. Na práskačkách ideální pro osvěžení bruslařské techniky.
Vloženo 1.12.2010 23:32
Lesopark - z Hostivaře okolo Hostivařské přehrady. Je to super na klasiku, na bruslení by šířka cest byla všude, ale je na to moc prašanu. Skluznice bez jedinýho šrámu. Kde jste? Byl jsem tam sám a vyjel jsem vám stopu, která stejně přes noc zapadá :))
Vloženo 1.12.2010 10:48
Hvězda je dobrá pro klasiku a soupaž. Bruslit se moc nedá, vyhrnutý pruh pro chodce je úzký. Sněhu je dost, nikde jsem šutr nepotkal.
Vloženo 30.11.2010 22:12
Prokopské údolí sjízdné! - z Hlubočep po vojáky pluhované, pak až k chatové kolonii se dá bruslit, pak nahoru loukou a lesem nahoru na plán - bez stopy . nahoře na pláních super - vesměs stopa, za celou dobu nad cvičák zpátky k Hlubočepům jsem chytil 1 kámen, tam jsem to sundal, od hospody cvičák solené -nádherné večerní kolečko na slabé 2 hoďky

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha