Zdeněk Koč – profil lyžaře

Registrován od 6.12.2010, vložil celkem 15 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 3.1.2021 22:59  
Od Bedřichova na Novou Louku místy mokvavé, ale všude dobře sjízdné, od Nové louky dál a výš paráda. Pro klasiku to chce opatrně s mazáním, červený (se stříbrným i s fialovým pruhem) někomu namrzal. Mě jedna vrstva červeného s fialovým pruhem na zbytku modrého extráče z loňska fungoval výborně.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.12.2019 9:04  
Bohužel jsem na lyžích ještě nebyl, mám jen pondělní dotaz: Teploměr v Bedřichově se nějak pokazil, to bylo v minulých dnech jasné když skočil najednou z asi -5 na +10, pak nějakou dobu driftoval mezi reálnou teplotou a těmi +10. Teď se ale trvale pohybuje nepříjemně vysoko - je to realita, nebo skutečnost ? Kamery se taky zbláznily, Maliník nefunguje, parkoviště central tam má už pár dní furt stejnou fotku, a Jizerka míří pánubohu do oken, takže není vidět stav sněhu... Jak to tam vypadá ve skutečnosti ?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2019 15:52  
Po deváté hodině už to bylo zmrzlé, i když sněhu moc po oblevě nezbylo. Hodně leze tráva a hlína, ale pořád to ještě vypadá jako v zimě - všude je bílo. U Libenice je prohrnuté obrovské parkoviště na louce, od Libenice až nad Moninec bylo znát, že před pár dny tu projela rolba, a do "vytlačených" zmrzlých stop byla nafoukaná troška nového prašanu. Je to ale vyjeto rolbou jinak než je stopa na zimní mapě - osada Ostrý se neobjíždí z jihu, ale ze severu v trochu větší nadmořské výšce, a nekříží se tedy silnice K poledni začalo zase trochu sněžit, pokud vyjde předpověď počasí a něco v příštích dnech napadne, tak to bude výborné, základ tam všeude je.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 22.12.2018 8:01  
Ve středu 19.12. večer byla ještě trasa z Libenice sjízdná, ale už lezlo té trávy víc, a nejenom trávy, i větší krtiny a hroudy. Ale dalo se. Byl se tam někdo podívat co to udělalo po pátečním večerním zvýšení teploty ? Mám obavu, že už to o víkendu nebude ani na ty nejhorší kameňačky.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 16.12.2018 22:44  
Od parkoviště Libenice stopa od lyžařů až k Ounuzu, ale u Cunkova vede uvnitř ohrady pro koně (cesta okolo ohrady je nesjízdná). Místy leze tráva (ale velmi málo), kamení jen na krátkém úseku lesem. Na loukách mezi Monincem a Javorovou skálou jsem vyjel kolečko na klasiku, někdo se tam pokoušel i bruslit, a po poledni když jsem odjížděl zpět k Libenici tak tam přijel skůtr a vyjel kolečko skútrem. Asi by to sneslo úpravu stopy mezi Libenicí a Ounuzem, zvlášť jestli dnes večer něco málo připadne..
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 3.12.2017 18:31  
Sjezdovku jsem vyšlapal nahoru (ta je uměle vysněžená), na louce mezi Ounuzem a Javorovou skálou je pár cm sněhu ale bez základu, mezi krtinami se ale dalo najet asi kilometrové kolečko. Na kameňačky a první projetí to šlo. A pak zase po sjezdovce dolů.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.1.2011 11:23  
Čertovo břemeno: stopy upravené rolbou, místy ale "díky" silnému větru zaváté. Jezdit se i přesto dá výborně, navátá vrstva není vysoká. Místy ale už bohužel lezou hroudy, chtělo by to vrstvičku nového sněhu aby to bylo úplně dokonalé.
Česká Sibiř - Čertovo břemeno
Vloženo 2.1.2011 11:19  
Milíčák, pole směrem k Újezdu, vynikající rychlé stopy (přitom ne ledové) kolem lesa i kolečko po poli, jezdí to jako blesk, po ploše pole jde výborně bruslit.
Praha
Vloženo 28.12.2010 14:33  
Milíčák. Stopy kolem lesa na straně směrem k Újezdu výborné, vyjeté to je i dál směrem na Křeslice, kde je oranice, ale je to poněkud hrbaté... Vyjel jsem znovu i zaváté okruhy po poli, sněhu stále spousta. V lese je to ale špatné: rozšlapané, ledové, hrbaté.
Praha
Vloženo 16.12.2010 11:54  
Milíčák, ve středu večer přestalo sněžit. Stopy na poli byly zcela zaváté, znovu jsem je vyjel. V části u lesa na straně k silnici Kateřinky-Újezd dokonce 2 vedle sebe. Je to dost sypké, ale jezdit se tam dá i soupaž - krásné večerní lyžování.
Praha
Vloženo 10.12.2010 10:58  
Milíčák, 9.12. večer stopy na poli ve výborném stavu, ale po 8 hodině začal vítr a sněžení, místy se přes stopy dělaly sněhové jazyky. cesta středem lesa je zmrzlá, čerstvě propluhovaná, nepoužitelná, stopy jinde v lese špatné.
Praha
Vloženo 9.12.2010 11:14  
Milíčák, 8. prosince večer (kolem 20:00): V lese stopy v čím dál horším stavu, ale dá se bruslit na široké cestě vedoucí středem lesa (původně byla prohrnutá se zmrzlým zbytkem sněhu, s oblevou to trochu změklo a jde bruslit, ale samozřejmě jen s kameňačkami - místy je asfalt a kamínky). Na poli mezi lesem a Újezdem jsou stopy hodně rozmáčené, ale sjízdné. Projel jsem to jen jednou abych je trochu vytvaroval ale neponičil, pokud vyjde předpověď a zmrzene to, tak se v tom ve čtvrtek bude báječně jezdit. / Škoda že musím být ve čtvrtek dopoledne v práci, ráno nám tu opravu mrzne.
Praha
Vloženo 7.12.2010 15:42  
V pondělí 6. 12. přišla další nadílka sněhu do Milíčáku. Stopy na poli mezi Milíčákem a Újezdem byly částečně zapadané, večer kolem 9 hodiny jsem je znovu projel.
Praha
Vloženo 6.12.2010 10:04  
V Milíčáku v lese stopy místy poněkud rozhamtané od pěších, cyklistů a psů. Už v pátek veček jsem ale vyšlápl stopy na klasiku na poli mezi Milíčákem a Újezdem, kolem lesa dvoustopa, po nezorané části pole jednoduchá stopa, celková délka asi 1500m. V sobotu 4. prosince se tam dalo krásně jezdit, vidět je tam dobře i v noci bez čelovky. / Sjízdná na lyžích byla cyklostezka údolím Kunratického potoka mezi Braníkem a Krčským lesem. Sice jsem ji nejel, ale viděl jsem tam v sobotu 4.12. jezdit lyžaře kolem fotbalových hřišť ABS Braník a Meteor Kačerov.
Praha