Praha – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Praha ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Praha - aktuální zprávy

Vloženo 7.3.2010 13:45
S lyžováním v Praze ještě úplný konec není. Na zmrzlé zbytky sněhu ve Hvězdě napadlo kolem 5 cm prašanu a na hlavním tahu jsou opět 2 cesty pro bruslaře a asi 4 stopy uprostřed. Bohužel, na pár místech (na začátku a konci rovinky) podklad už nebyl a člověk se snadno zasekne na šutru - jen pro lyže šutračky.
Vloženo 28.2.2010 17:46
S lyžováním v Praze je konec. Výjimečně se sice najdou větší plochy pokryté tajícím sněhem (nejčastěji uježděným na cestách), kde by někdo mohl zkoušet lyžovat několik desítek až stovek metrů tam a zpátky. Takový lyžař by byl však považován za šílence. Nikoho takového jsem nepotkal, nezkoušel jsem to a určitě zkoušet nebudu - tohle je pokus o zobecnění postřehů z projížďky na kole Milíčovským lesem.
Vloženo 22.2.2010 7:43
Točná a okolí : sněhu je zatím dostatek, stop na klasiku je hodně a zatím jsou v pohodě
Vloženo 21.2.2010 13:41
Zamrzlá Hostivařská přehrada již zdaleka nenabízí takové podmínky, jako uprostřed týdne. Sníh na vyježdeném okruhu pro bruslení roztál a pak zmrzl, takže za moc nestojí. Zato tam, kde leží neuježděný sníh, se zatím dá bruslit dobře. Ve stopách na klasiku je čistý led.

Milíčovský les: sníh taje, měkne, ale je ho stále dostatek. To ale přináší i pozitiva, jak sníh taje, tak se na něm dobře bruslí na udupaných cestách - zejména okolo hald, jak psal včera Láďa, ale i jinde. Stopy na klasiku zůstaly většinou celkem pěkné (třeba na poli podél okraje lesa).
Vloženo 20.2.2010 15:11
Miličovská homole /kopec vedle Miličovského lesa/. Dopoledne téměř ideální podmínky pro bruslení, okruh cca 2km
Vloženo 18.2.2010 9:18
Na zamrzlé Hostivařské přehradě stále velmi pěkný okruh na bruslení v délce asi 3 km. Stopa na klasiku je tam taky a klasicky se dá jet i dál po vypuštěné části přehrady k Petrovicím. Za tmy se dá bez problému lyžovat bez čelovky, světla z okolních osvětlených hřišť a lamp je tam dostatek.
Vloženo 17.2.2010 21:47
Obora Hvězda: dobré podmínky na skate, tvrdý podklad. Možné sjet až dolů pod letohrádek a jezdit kopce. Večer dobrá viditelnost, bez problémů jde jezdit bez světla, světelný smog města v kombinaci s odrazem od sněhu plně postačuje. Ideální vyrazit z podzemních garáží Kauflandu, za podchodem pod silnicí nasadíte lyže a jste ve stopě :-)
Vloženo 15.2.2010 17:13
Krčský les - jde to, ale dře to

od rybníka se dá jet vpravo směrem k minizoo, na poslední křižovatce před minizoo to začne být posypané, tam se dá jet nahoru, horní malý okruh je taky posypaný, dá se tam jet na "dvojce" a vrchem zpátky nad rybník

spodní cesta je místy hodně zledovatělá, musí se umět na tom stát, často jsou na cestách klacky a listí
Vloženo 14.2.2010 21:39
Ladronka

hlavní cesta (3,5 km) na bruslení perfektní, jen místy úzká (především dolní smyčka) a plná promenujících se lidí a psů

na loukách kolem cest stopy na klasiku, stopy ucházející, ale hole se dosti boří
Vloženo 13.2.2010 22:36
Hostivařská přehrada, přímo na zamrzlé ploše okruh cca 4km na bruslení (luxus), podél stopy na klasiku.
Vloženo 12.2.2010 13:05
Dablicky haj a pole severne od Ladvi - super snih, dobre stopy na jižním a západním okraji. Myslím, že v sobotu se to projede zase pořádně.
Vloženo 11.2.2010 21:37
V Hostivařském lesoparku jsou stále vyšlapné stopy na klasiku solidní kvality, i když jejich počet se mírně snížil, některé jsou totiž zasněžené. Jezdil jsem dnes za tmy v části severně od nádrže, pak jsem sjel i dolů (protažená na asfalt je stejně jako dříve cesta od Hostivaře podél Botiče a pak přes hráz). Dá se lyžovat i na zamrzlé zasněžené nádrži, a to nejen ve stopě pro klasiky podél břehu, ale hlavně se tam parádně bruslí (a tím nemyslím na bruslích, ale na lyžích :-) - je tam uježdný pruh od lyžařů, takže se nejezdí ani v hlubokém sněhu ani po ledu - na Prahu myslím nadstandardní bruslení. Bruslit jsem ale viděl pár lyžařů i po prohrnutých cestách. Mnozí to zvládali za tmy i bez čelovky.
Vloženo 10.2.2010 21:15
Obora Hvezda. Rano do 1O hod bez lidi a hlavne bez psu..:-(( velmi tvrdy podklad, na skate potreba umet se udrzet na jedne lyzi. Jinak dobry. Hlavni pruseky k letohradku v pohode, na spojovacich castec kolem zdi vetvicky, kura a listi. Nicmene v pohode sjizdne.
Vloženo 6.2.2010 17:05
Hvězda - rychlý, uklouzaný sníh. Dojem trochu kazí bordel (nejen) ze stromů a množství lidí. Stopy vedly všude možně, bruslit se dá dobře na širokých cestách od letohrádku a taky na cestě klesající za letohrádkem k bráně na rohu ulic Jinočanská/Ruzyňská.
Vloženo 3.2.2010 15:25
Idylka v Praze bohužel končí. Na golfu v Motole mokrý sníh , boří se to, spousta listí a nečistot a je to na klistr. Pro nadšence se dá, jinak nedoporučuji.
Vloženo 2.2.2010 18:59
Letos jsem byla již několikrát nad Prokopským údolím. Kolečko nahoře bylo vždy projeté až na Dívčí hrady. Místy jsou stopy i přes louku. Dá se jet autobusem 130, 149, vystoupit sídliště Stodůlky a pěšky nahoru ke hřbitovu, kde už je vyjetá stopa. Bohužel jen na klasiku, ale nám čilým důchodcům to bohatě stačí (Líba mě opravdu pobavila). Ve všední den nepotkáte živáčka, o víkendu pár běžkařů.
Vloženo 2.2.2010 16:15
Branická louka - Zbraslavský most: komplet průjezdné ve stopě (asi 7 km), místy lze i bruslit. Po ránu jen pár lidí, sluníčko, paráda.
Vloženo 31.1.2010 20:49
Ahoj, dneska jsem jel modřanskou roklí nahoru na hráz. Modřanská rokle vhodná i pro bruslení jinak dvě stopy na klasiku po stranách. Z hráze jsem pokračoval směrem na Točnou tam dvakrát kolečko kolem letiště a zpět. Od hráze na Točnou dvě krásné paralelní stopy na klasiku, na Točné jedna celkem slušná stopa. Moc pěkné lyžování. H.
Vloženo 31.1.2010 18:33
Jak psal 24. Fatima. Na konečnou 273 Ve Žlíbku a pak směr Klánovice. Moc hezká trasa s pěknou stopou na klasiku. Navíc dneska bylo krásně, takže doporučuji!!!
Vloženo 31.1.2010 12:45
Milíčovský les: velmi dobré městské lyžování. Stopy na klasiku vedou v lese někde mimo cesty pro pěší (takže nejsou tolik rozdupané jako před pár týdny), na loukách jsou exkluzivní. Stopy na okolních polích sice zapadaly sněhem (z oblohy nebo od větru), ale větší část jich už lyžaři stihli znovu prošlápnout. Podmínky na bruslení objektivně neposoudím - cestám kde se bruslí, jsem se vyhnul.
Vloženo 31.1.2010 2:32
Půlnoční Ladronka - na udupaný sníh/led připadlo trochu prašanu dnes v noci dobré i na skate bude-li dál padat se staršími lyžemi nebo opatrnou jízdou doporučuji, šutry žádné jen sem tam vymydlené.
Vloženo 29.1.2010 13:12
pátek v poledne LADRONKA ve stopách v pohode, HVEZDA dobra i na skejt - 4cm novyho prasanu a chumelilo.. STRAHOVSKEJ skiSPRINT 0.5:) s tim novym snehem skejt v pohode..

CO tady ZALOZIT FORUM "SPOLUJIZDA NA BEZKY"? SHANIM/NABIZIM misto v aute..

nejezdite prazaci pres tyden do jizerek? nejsem pojizdnej a pridal bych se.. honziš 604118412
Vloženo 28.1.2010 8:28
Milíčovský les večer za tmy: Pokud dojem nezkreslila málo svítící čelovka, bylo to na Prahu exkluzivní lyžování: Po lese i na loukách a okolních polích spousta pěkných stop na klasiku (nejhezčí stále ta podél okraje lesa po poli - snad ji noční kombinace sněžení a větru moc neznehodnotila...). Na bruslení pár prohrnutých cest, některé možná až přiliš nebo trochu zapadané svinčíkem, při bruslení je dobré si dávat pozor na lyže nebo vzít nějaké starší.
Vloženo 27.1.2010 8:53
Hvězda: trocha sněhu, která připadla v pondělí výrazně zlepšila situaci a už to nebylo tak ledovaté. Na skate ideální podmínky, na klasiku zřejmě také slušné.
Vloženo 24.1.2010 16:51
Od konečné autobusu 273 Ve Žlíbku dobré vyšlapané stopy v polích do Klánovic a dále podle kraje klánovického lesa do Xaverova. Jediné (lehce) problémové místo je mostek před sálnici u Hummeru (rozryto od terénních vozů, zledovatělé - asi 20 m možná lépe zout).
Vloženo 23.1.2010 17:49
Hostivařská přehrada: Skate špatný, podél vody rozdupáno a zmrzlo.Nahoře v lesoparku se bruslit také téměř nedá -uzké cesty plné bordelu a lidí, navíc také zmrzlé.Klasika lepší, stopy jsou ale místy také zničené od pejskařů...
Vloženo 23.1.2010 21:39
Stromovka: nikdo nikde, ani bezkari, cesty kde by se dalo bruslit jsou shrnuty:( stop je dost, ale jen na soupaz, uplne ledove. Snehu dost.
Vloženo 22.1.2010 15:17
Hvězda: trochu ledovaté ale na skate to je pořád ještě dobré, ve stopě je lepší jezdit soupaž na klasiku se špatně maže. Dobrá je hlavní rovinka k letohrádku a i boční cesty jsou slušné. Zaparkujte v kauflandu a když projdete tunelem pod silnicí, tak tu hned začínají stopy :-)
Vloženo 20.1.2010 21:40
Hostivařský lesopark dnes za tmy: Sněhu je stále docela dost - dva dny na něj občas pršelo a pak umrzl, jede to celkem rychle. Na prohrnutých cestách se stále dá bruslit, jen někde se objevuje asfalt, je dobré si dávat pozor nebo vzít staré lyže. Stopy na klasiku zůstaly bez následků krom toho, že někde na loukách se těžko odráží hůlkama, jak je sníh dole měkký a nahoře je zmrzlá vrstva. Tj. celkově žádný zázrak, ale pořád se lyžovat dá slušně.
Vloženo 20.1.2010 12:25
Dnes dopoledne jsem si byl zabruslit na Ladronce. Poslední dny trochu tálo, ale přes noc to přemrzlo, takže to jelo celkem rychle. S blížícím se polednem to už ale měklo a objevoval se asfalt. Lyžoval jsem pouze na té hlavní cestě. Zkoušel jsem i soupaž ve stopách, ale hůlky se tam boří do sněhu. I tak to tam na nenáročnou klasiku ještě chvíli vydrží. Pokud uvažujete o bruslení, doporučuju jezdit tam opatrně, s novýma lyžema bych se už asi bál, dokud nepřipadne trochu sněhu.
Vloženo 20.1.2010 12:47
Včera jsme byli na Strahově mezi stadionama na ty trati z TdS. Je tu už poměrně rozježděny, nikdo to neupravuje, uprostřed je od bruslení takovej hrb, ale dá se tam ješte celkem jezdit. Je to ale krátky, tak 700 m bych řek, takže tak po hodince ježdění už se člověku motá hlava a musí domů. :)
Vloženo 18.1.2010 23:56
Krčák, odpo.,místy bída, pár cest slušných - bruslení. Hlavní cesta od Labutě k Roztylům protažená až moc, Někde hladké pěkně bílé, jinde kamínky nebo aspoň větvičky, nebo hlubší těžký sníh. Pro LOBáky kvalitní trénink!
Vloženo 18.1.2010 11:40
Hostivařská přehrada: podél vody na bruslení dnes dopol. špatný...spousta větviček, listí a neupraveno.Když jsem ale končil tak tam přijížděl traktor (takže odpol by to mělo být lepší...).Jinak na klásu podel vody (po cestě) v pohodě stopa je.
Vloženo 17.1.2010 17:28
Z Jižního Města nebo Petrovic se dá na běžkách dojet do Průhonic - pouze na klasiku. Buď po poli (pole je trochu hrbolaté a stopa tedy taky) nebo údolím Botiče (cesta je používána i pěšáky). V okolí kurtů u dálnice není dobrý nápad jet po pravém břehu Botiče, některé cesty jsou tam prohrnuté na asfalt. Jinak není třeba se bát o lyže, pokud je sundaváte při přecházení silnic :-) Pro lepší orientaci GPS záznam je tady http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=471814 Celkově pěkné jako výlet, ale kdo chce jezdit v kvalitní stopě, najde v Praze stovky lepších míst.

Milíčovský les: nových min. 5 cm sněhu pomohlo, zasypalo to špínu na cestách pro bruslení a umožnilo vyjet stopy tam, kde byly cesty už udupané. Stopa na poli podél lesa stále nejlepší, bohužel však jen jedna a v poledne tam jezdilo dost lyžařů, takže bylo třeba se vyhýbat.
Vloženo 17.1.2010 12:38
Síť stop na klasiku je po celém Klánovickém lese. ještě v 17:30 jsem tan potkal několik lyžařů. Ideální nástup je cca 200 m JV od nádraží klánovice za silnicí, spojující Újezd nad lesy a Klánovice. Nachází se nam šíroká cesta s jednou celkem tvrdou stopou na klasiku, která vede až k Úvalům (cca 3,5km)
Vloženo 16.1.2010 22:14
Satalická obora a okolí: běžky lze nazout hned za zastávkou autobusu 186, v oboře samotné místy slušná vyšlapaná stopa, místy udupáno od chodců, po průjezdu oborou v polích směrem k Vinoři a Radonicům dost dobrá síť vyšlapaných stop (vše klasika).
Vloženo 15.1.2010 18:09
Obora Hvězda doplnění: dole těží dřevaři, takže nic moc. Po hlavní cestě se dá sjet dolů, příp. bruslit nahoru.
Strahov - kolečko cca 500 metrů dá se bruslit, stav trati dostačující. Včera v 19 hod asi 10 běžkařů.
Vloženo 15.1.2010 14:43
Modřanská rokle dnes dopoledne: nějaký pitomci projeli roklí autem - nejspíš lesáci, co šli odstranit spadlou větvičku a nechtělo se jim pěšky. takže na bruslení hlavně v prostřední části nic moc.
Vloženo 15.1.2010 13:02
Dnes dopoledne jsem byl ve Hvězdě, na bruslení jsou tam vhodné asi 3 cesty (z Vypichu k letohrádku, z Petřin k letohrádku, jedna spojnice mezi nimi), jinak je to většinou příliš úzké. Na klasiku je cest víc - stopy jsou vyšlapané všude možně, ale nezkoušel jsem. Sněhu je dost, na hlavních cestách z něj nikde nic nekouká.
Vloženo 15.1.2010 13:33
Na Ladronce klasika bez problémů. Doporučuju i večer po práci, na pláni je dobře vidět i bez čelovky. Spousta stop od lidí. Široká cesta vyplužená, skejtaři taky vypadali spokojeně.
Vloženo 14.1.2010 22:55
V Modřanské rokli se dá taky bezproblémově lyžovat. Jel jsem od Polikliniky podél potoka k nádrži a pak dál ke konečné autobusů v Písnici. Lepší je to asi na klasiku, většinou je dokonce i stopa, bruslit se dá taky. Bylo možno pokračovat i směrem na Cholupice.
Vloženo 14.1.2010 17:17
Kdyby jste se nudili, tak si nekupujte medvidka myvala, ale jedte na bezky do Stromovky,jsou tam pomoci skutru vyrezane bezecke stopy na klasiku, navic osvetlene verejnym osvetlenim na nocni lyzovani.
Vloženo 13.1.2010 20:44
Luxusní bruslení na Branické louce (u cyklostezky v Braníku). Je tam projeté asi půl kilometrové kolečko s osmičkou. Dva metry šířka na bruslení. Naprostá paráda. Jde to i za tmy, je tam světlo ze Strakonický.
Vloženo 13.1.2010 18:16
Obora Hvězda - ideální podmínky. Na klasiku jsou vyjeté stopy na hlavních cestách, ale dá se v klidu beze strachu o lyže i po vedlejších cestičkách mezi stromy. Na hlavních cestách okolo Hvězdy se dá i velmi dobře bruslit. Klidně na nových lyžích - sněhu je dost nehrozí poškození. Lidí ve všední den celkem málo. Super běžkování, to už jsem v Praze nezažil ani nepamatuju.
Vloženo 13.1.2010 14:37
Hostivařský lesopark je o něco lepší na klasiku, Milíčovský les zas na bruslení. V obou případech bych na bruslení volil horší lyže, při klasice bych se o lyže nebál.

Hostivařský lesopark: Spousty pěkných stop na klasiku, vedou zejména po loukách a ne po cestách, takže v nich pěší návštěvníci téměř nešlapou. O něco hezčí mi přijde část lesoparku u Hostivaře než u Jižního Města, špatný je jen přejezd mezi těmito částmi na lyžích (v oblasti blízko sídliště Košík). Na bruslení mohou posloužit prohrnuté cesty, i když jsou občas něčím zapadané a celkem úzké. Širší a tedy na bruslení nejlepší je cesta podél nádrže. Sjíždět na zamrzlou nádrž nedoporučuju, nabízí jen stopu podél břehu a ani ta za to nestojí.

Milíčovský les: Na bruslení je vhodných pár větších cest, jsou širší a trochu méně zapadané než v Hostivaři. Na klasiku je pak exkluzivní stopa po poli podél okraje lesa, slušné stopy jsou na loukách. Po cestách v lese chodí i pěšáci, takže tam se o stopách moc mluvit nedá.

Cesta z Petrovic podél Botiče do Hostivaře je sjízdná až k ragbyovému hřišti, ale chodí po ní i pěší. Od ragbyového hřiště se musí lyže přenést. Z Petrovic do Milíčáku se dá dojet bez problému stopou po poli.

GPS záznam mé dnešní trasy je tady: http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=467739
Vloženo 13.1.2010 11:07
Ve Stromovce jsou vyjeté stopy na klasiku, po hlavní cestě od Výstaviště k Císařskému ostrovu se dá i bruslit. Předpokládám, že to bude stejné nebo lepší i na dalších asfaltkách Stromovky. Zkoušely jsme jet podél Vltavy od Trojského zámečku směrem na zámky, ale přestalo nás to na nerovném povrchu v hlubokém sněhu brzy bavit. Na klasičkách asi lepší. Na druhou stranu od lávky k tramvajovému mostu to je špatný.
Vloženo 12.1.2010 21:59
Milíčovský les, P-4. Hlavní cesty jsou proplužené, dá se dobře bruslit, jinak jsou všude vyjeté hezké stopy na klasiku.
Vloženo 12.1.2010 17:24
Krčák, posypali část, ae ještě jde vybrat si cesty proplužené - ideální bruslařské podmínky
Vloženo 11.1.2010 21:35
Krčák, pondělí odpo, hlavní cesty proplužené, ale sněhu dost, parádní bruslení, málo lidí. Snad to neposypou.
Vloženo 10.1.2010 18:28
Praha 8 - Je to takova znouzecnost, ale da se dobre bruslit kolem Ladvi, hlavne mezi panelakama, sama rovinka. Chodniky byly prohrnuty nekdy pred dvema dny, ale zase tam nasnezilo, lidi to vyborne udusali, takze podvecerni parada! Hlavne kolem sedmy vecer, kdyz pejskari zmizi na zpravy, si clovek pripada jako na horach :)
Vloženo 10.1.2010 18:25
Hostivařská přehrada. Sněhu dost, akorát cesty protáhl pluh. O dost dřív, než většinu pražských chodníků...
Moc pěkná stopa na nové cyklostezce z Hrdlořez přes Hloubětín do Vysočan (podél Rokytky, začátek v Hrdlořezích u viaduktu u Hořejšího rybníka, konec ve Vysočanech na rohu ulic Sokolovská a Na Břehu).
Vloženo 10.1.2010 17:35
Golf Praha Motol - dnes ještě lepší podmínky než včera, sněhu přibylo, po celém obvodu projeta stopa, misty 2, dá se perfektně i v lese okolo. Bohužel je i dost ničitelů.
Vloženo 10.1.2010 17:26
Milíčovský háj - po cestách na obvodu lesa je krásně vyšláplá stopa, ale spousta lidí. Okruh se dá rozšířit i do údolí pitkovického potoka, viz příspěvek od Torouše... Šumava by mohla závidět.. Modrej extráč fungoval.
Vloženo 10.1.2010 12:28
tak dneska modranska magistrala - pro klasiky parada - od pristaviste az na zbraslav bez sundani, dokonce i pod barandakem je snih.. vetsinou jedna, misty dve stopy... na skate je to horsi, celkem se da mezi golfovym hristem a nadrazim modrany... kdyby pan Bem nasel penize na traktor s valcem, ktery by to dvakrat projel, tak by to nemelo chybu.. lidi primerene
Vloženo 10.1.2010 0:08
Byl jsem si dneska zaběžkovat ve Stromovce. Na Prahu naprosto ideální podmínky. Dá se tam udělat 4km okruh. Śutry jsou akorát pri přejezdech cest, sem tam nejaký kořen. Ale nic hrozného.
Je to ale jenom na klasiku, cesty jsou vymeteny skoro až na asfalt.
Vloženo 9.1.2010 17:43
Lesopark v Hostivaři - perfektní sníh tam, kde nejsou prohrnuté cesty (jen ty hlavní). Sněhu je cca 15 cm. I přes relativně malou rozlohu se dají vymyslet pěkné okruhy. Dá se jet i po zamrzlé přehradě.
Vloženo 9.1.2010 14:35
Udoli pitkovickeho potoka slusna stopa.Usek Petrovice od ragby hriste kolem Kreslic a podel potoka do Pitkovic a do Uhrinevse jen jedno sundani lyzi pri prechazeni silnice,moc peknych 5km
Vloženo 9.1.2010 13:41
Pražský Holmenkollen - Vidoule hlásí dobré podmínky! Na golfovém hřišti v Motole je dobře projetá klasická stopa po obvodu celého hřiště, místy i dvě stopy vedle sebe. Dopoledne tam kroužilo docela dost lyžařů a je to pěkné svezení - sněhu cca 15 cm, -5°C. V lese okolo to sem tam drhne o klacky, dobré tak na kameňačky. Velmi pěknou stopu jsem ráno prošlápl na žluté značce Na Vidouli - Košíře, posléze se na ní objevilo několik lyžařů. Bohužel po dvou hodinách úspěšného provozu projel pluh (úplně zbytečně) a bylo po všem. Skol!
Vloženo 9.1.2010 12:33
krcak - pekne jsem si misty i zabruslil.. ani moc lidi, ale misty to zadrhne.. je to stazene az moc
Vloženo 6.1.2010 20:59
tak jsem dneska v cca 14 až 15 ten Strahov otestoval a na lehké vyjetí musím říct plně dostačující, na klasiku dokonce i poměrně slušná stopa, na bruslení občas hlubší sníh, nevim, jestli je to přímo na nové lyže, ve sněhu je občas dost bordel, ne třeba přímo kameny, ale všelicos jiného, měl jsem radši staré .. takže dobrý, ale jinak žádná velká romantika kvůli hned vedle projíždějící těžké technice to neni :-)
Vloženo 6.1.2010 12:26
Informace na webu potrvzují to, co psal včera večer Milan: "Na základě velkého zájmu Pražanů se Magistrát hlavního města Prahy, městská část Praha 6 a organizátoři rozhodli, že sníh zachovají do dalších dnů, dokud to počasí dovolí.
Veřejné lyžování bude možné vždy za světla, tj. přibližně od 8 do 16 hodin mezi Velkým strahovským stadionem a stadionem Evžena Rošického." Zdroj: skisprint.cz
Vloženo 5.1.2010 23:49
Dneska bylo lyžování na Strahově v pohodě. Chvílemi dost lidí, ale dalo se bez problému vyhnout, jen to chtělo v zatáčkách brát ohled na ostatní. Kvalita sněhu je dobrá, je to ale technický sníh, takže odpoledne z toho byla ve stoupání už celkem hluboká kaše. Ale zase díky tomu, že to není žádný navezený sníh z hor, tak v něm nejsou žádné kamínky a dá se jezdit na nových lyžích.

Podle posledních informací se pořadatelé dnes večer dohodli s městskou částí a sníh na Strahově zůstane, dokonce by ho snad měli průběžně upravovat rolbou. Takže kromě cca 80 metrů (cílová rovina), které během odpoledne stihli odvézt, by měl okruh zůstat, dokud neroztaje :-)
Vloženo 5.1.2010 9:10
Dle reportáže České televize (Studio 6) půjde lyžovat na Strahově na okruhu ze včerejšího závodu Tour de Ski pouze dnes. Již v 8:30 tam kroužily desítky lidí. Všichni bruslili, stopa na klasiku tam asi nebude, když se jel sprint volnou technikou.

Zítra již bude sníh odvezen - skončí v Riegrových sadech, kde se na něm bude sáňkovat, a na nějakém soukromém pozemku, kde roztaje... Lyžovat se na něm, jako to šlo v minulých letech, tedy asi nebude :-(
Vloženo 22.12.2009 11:24
Na zamrzlém Džbánu se dá bruslit a soupažit. Na ledě leží asi 2 cm sněhu.
Vloženo 20.12.2009 22:56
Hvězda, střední cesta k letohrádku možno bruslit, uprostřed náznak stopy, pozor na klacky-pořad malo snehu.na kratke probehnuti ok.
Vloženo 20.12.2009 16:25
Lyžovat se dá na zamrzlé Hostivařské přehradě, na níž leží cca 3 cm sněhu. Není to sice nic extra, ale lyžarů tam jezdilo několik, takže je vyjetá i nějaká stopa. Hodí se mít ostřejší hroty na hůlkách. Dle stopy někdo zkoušel lyžovat i mimo led, ale na takové pokusy bych musel mít ještě horší skluznici, než mám...
Vloženo 19.12.2009 17:30
V Modřanské rokli se dá lyžovat !!! Sice to není žádná sláva, ale na projíždku 3km k přehradě do kopečka a pak zpět dolů to není špatné. Vhodné spíše na klasiku.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Praha