Vysočina - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Stylové rozloučení na prvního máje. Asi poslední šance si zalyžovat - aktuálně je stále sjízdný cca 500 m úsek nad tunely. Za mnoho let, co jezdím do Vysočina arény se nestalo, že by se dalo lyžovat ještě 1. května. Díky moc Lyžařskému Novoměstsku. Těším se na příští sezónu. SKOL
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Pro skalní lyžaře - Vysočina aréna - lyžovat se stále dá pouze nad tunely, ale je to pro zkušené lyžaře. Úsek se neudržuje rolbami, takže je tu spousta míst roztátých a celkově nerovných. Je tu sjízdný 1 km okruh, který by mohl vydržet snad do koce týdne a to díky nasazení lidí, kteří v jednom roztátém místě nahazují ručně sníh pro přejetí asfaltu alespoň jednou úzkou stopou. Odhaduji, že to může vydržet do konce víkendu. Ráno to bylo hodně přimrzlé, rychlé a ve sjezdech i dost nebezpečné, objevují se kaverny. Dopoledne rychle sníh povoluje a výrazně zpomaluje. Na konec dubna ještě pořád dobré podmínky. Chci poděkovat dobrovolníkům z okolí Nového Města na Moravě, kteří se snaží za každou cenu tento úsek udržet sjízdný. Díky Vám všem.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vysočina aréna - aréna není upravovaná, ale lyžovat se stále dá. Na stadionu je prošlápnutá jedna klasická stopa. Jinak je to na bruslení. V lese místy tratě přimrzlé, stadion a místa kde svítí slunce rozbředlé. Kolem poledne už to začalo opět měknout. Ideální lyžovačka brzy ráno. Sníh pomalu ubývá, ale nepamatuji v dubnu tak dobré podmínky jako tento rok. Na dvou místech roztál sníh až na asfalt. Provizorně jsem upravil pomocí geotextílie, takže se roztátá místa dají přejít a není třeba brousit asfalt :) Pořád je tu k dispozici cca 3 km dlouhý okruh! Na druhou půlku dubna ještě pořád dobré podmínky. Chci poděkovat všem, kteří se o arénu starají. Zaslouží si naše poděkování, protože tento rok je tu svezení skvělé. Díky Vám všem.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Ahoj, arena bez omezení, každý den upravovaná - díky Vám
Jihlavsko a Telčsko
Heulos aréna v Jihlavě -poslední rozloučení se zimou; v noci mrzlo, dráha zledovatělá se zbytky stopy na klasiku, jen soupaž, ale díky tvrdému povrchu hodně rychlé. Dnes asi opravdu poslední běžkování, ale kdo by to čekal na konci března v 480 m.n.v. Ještě jednou díky Lyžařskému Jihlavsku a podpoře města Jihlava.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Parkoviste k Devet skal- Devet skal utvar a lesy okolo. Snehu do 10 cm, misty vyslapla stopa od lidi, ale casto rozjezdena autama a rozslapana lidma, zvlaste odbocka ke skale. Nekde odtate, trci kameny a vetvicky. Tohle jdu jen pesky, takze charakter svezeni nevim. Zatim docela huste snezi.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Trate tady nejsou, neni je v cem rezat. Sklene: bilo, ale ven zjevne lezou hroudy a trava. Imho to nema cenu, ale na vysocina arene vidim ze nekdo jezdi. No, nekdo to zjistit musel.
Jihlavsko a Telčsko
Heulos aréna v Jihlavě opravdu vzkříšena; dnes ráno a odpoledne celkem 25 km na okruhu cca 250 m; ráno upravené na bruslení, odpoledne napadlo dalších cca 7 cm sněhu, tak vyjeta vlastní stopa na klasiku; absťák po běžkách zažehnán. Pochváleno buď Lyžařské Jihlavsko.
Jihlavsko a Telčsko
Heulos aréna v Jihlavě stále nabízí dobré podmínky; trasa je už týden zkrácená jen na dvě plus výběrová prostřední délka; na pár místech zledovatělé, ale jinak dobrý sníh, na klasiku to dnes ráno úplně nebylo, stopa je jen lehce vyježděná, ale i tak se dá; na bruslení až na dvě ledové plotny vynikající; v noci zatím mrzlo, takže po ránu velmi rychlé povrchy; vrstva je většinou 10 až 30 cm upěchovaného sněhu, tak se třeba stane zázrak a ještě to vydrží.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Na ledovci se stále ještě dá. Já jsem bruslil, jsou tam ale i stopy na klasiku. Pěkné rozloučení s letošní vydařenou sezónou.
Jihlavsko a Telčsko
dnes ráno Heulos aréna, zledovatělá, na dvou krátkých místech trochu lezla půda(dá se objet), ale jinak skvělé na soupaž, tak jako všechny předcházející dny; prý to dnes budou trochu rozhrnovat, tak to třeba ještě půjde.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Nad očekávání dobře podmínky. Vlachovice - Rokytno - Tři Studně tvrdý firm dalo se bruslit na polích. Tři Studně dozadu k Fryšavě rozmoklé, na polích již místy nesjízdné. Fryšavský ledovec v perfektní kondici, kol Skleného sjízdné. Ještě pár dnů to určitě půjde. Nutné vyjet ráno, po o již dost měkké. https://strava.app.link/dk8K9Fyn7db
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Zdravím, dnes Tři Studně - Fryšava a zpět, dále na Sklené. Firn, občas led, všude taje, vystupuje ve velkém hlína, na polích drny a rostliny, všude voda. Na loukách ještě zachované stopy. Obecně velmi špatné... :-( (Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 22.2.: Jak myslíte, že to bude se sněhem na běžky od středy?0)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Rokytno - Tři Studně - Medlov a zpět. Mnohem lepší podmínky, než jsme čekali. Na loukách sněhu dost, dá se i bruslit, stopa je zatím všude. K odpoledni hodně mokro, ale ničemu to nevadilo. V lese a ve stínu místy hodně ledovaté. Lidí dost, ale ta trasách se to rozptýlí, a dá se jezdit i mimo stopy, takže pohoda. Ještě tak 1-3 dny to nejspíš bude sjízdné, pak má definitivně přijít obleva :-(.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Dneska trasa: Fryšava-Ledovec-Tři studně-Sykovec-Sedlo-Rokytno-Restaurace u Martina-Sedlo-Tři studně-Medlov-Nad Kadůvkem-Fryšava = 18km. Jela jsem skejt, sníh skvělý, později ho sluníčko začalo hodně rozehřívat a bylo to spíše tancování mezi dírami od hůlek. Na zítra nejspíš podmínky ještě vydrží, jen bych zpět volila cestu ze Třech studní rovnou na Fryšavu (trasa Medlov a Kadůvek bylo mokro, díry, hlína...). Zbytek party jela klasiku, stopa dobrá jen později od sluníčka mokrá a již pomalá.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Ahoj, nevíte prosím někdo, jak to vypadá s tratěmi kolem Tří Studní / Fryšavy? děkuju
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Zdravím, zajímá mě, jak to vypadá ve Vysočina Aréně. Jak dlouhé jsou tratě, kam nyní může... více
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Žďárské vrchy - Žďársko
Jihlavsko a Telčsko
Železné hory
Havlíčkobrodsko
Humpolecko
Česká Kanada
Ostatní Vysočina

Nejen stav sněhu

O Vysočině

Českomoravská vrchovina neboli Vysočina pokrývá tak velký prostor na pomezí Čech a Moravy, že zmapovat všechny tamní běžkařské trasy je takřka nemožné. Pro fanoušky lyžování a biatlonu jsou symbolem Vysočiny kopcovité závodní tratě u Nového Města na Moravě, které jsou zásobeny i technickým sněhem. Ale lyžování typické pro Vysočinu má úplně jiný charakter. Terén je většinou jen mírně zvlněný a plný stop jak upravovaných, tak od lyžařů vyšlapaných stop. Asi nejznámější skiareál na Vysočině se také nachází u Nového Města na Moravě. Ten už je pro Vysočinu typičtější. Nachází-li se na Vysočině dostatečně strmý kopec, tak je relativně krátký, takže sjezdovky na Vysočině bývají kratší.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Hodonín u Kunštátu - -
Olešnice - -
Nové Město na Moravě - -

Další skiareály

Nejnovější články

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2021/2022? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí nemívají vysokou úspěšnost, tak zkusíme termín, kdy půjde poprvé vyrazit na běžky, odhadnout jinak. Statistiky za předchozích 12 sezón provozu KamZaSněhem.cz říkají, že se v průměru začíná lyžovat 9. listopadu. Jak jsme k tomu došli a jak velká bývá odchylka?

Nové členění zpráv dle okresů!

KamZaSněhem.cz mění po 12 zimách provozu strukturu webu. Rozdělení ČR na 12 hlavních lyžařských oblastí je minulostí. Zprávy o sněhových podmínkách budou nově členěny dle okresů.

Kam z Harrachova po upravených tratích

Harrachov je známý hlavně skokanskými můstky a skiareálem. Běžeckých tratí se však v okolí nachází snad ještě víc, než sjezdovek. Nastoupit na běžky můžete na více místech na okrajích města. Kam až můžete dojet z Harrachova po upravovaných tratích?

Další novinky a články

Obecná diskuse

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz