Vysočina - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Sklené > Okruh kolem Fryšavy > Sklené Stopa jen prošlápnutá od lidí, často bylo potřeba se řídit podle mapy.cz a vybrat si tu správnou. Sníh těžší ale nelepivý, teploty lehce pod nulou. V úsecích přes les trčí ve stopě větvičky a jiný rostlinstvo, ale asi ne tak, aby zvlášť poničily lyže. Moje první svezení této zimy.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Večer projetý rolbou příměstský okruh od zastávky vlaku, děkujeme
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Super snih,rolbou projete Sykovec,Frysava,Medlov,U Martina ideální svezení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Fryšava - Hájenky -Blatka-Samotín-Krátká-Kuklík-Studnice-jen pro skalní lyžaře, pak už paráda Studnice-U Martina-hotel Pavla-Sklené-Tři Sudne - Fryšavský ledovec. Odpoledne padal sníh, skluz super. Lyžařů do 20.Je 22 hod a stále chumelí - přibyde 5-10 cm.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Fryšava - Tři Studně - Sklené - všude sněhu dost. Dole promrzlý, nahoře nový. Chybí ale úprava tratí, jenom prošlápnuto. I tak pěkné svezení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Na bruslení jsou upraveny okruhy na loukách pod Amerikou (u zásobníků sněhu vedle silnice na Vlachovice). Čtyřkolka s uhlazovačem dál jela na Vlachovice, kde je na loukách pod Bílou skálou také pár pytlíků. Potom se vracela lesem přes Ochozu okolo Černé skály a buku po hřebeni zpět do VA. Začátek je trochu rozdupaný od pěšáků, ale jinak slušné. Jinak šlo bruslit i na loukách, kde je zvlněná souvislá sněhová pokrývka 10 - 20 cm (pár vyfoukaných místeček se samozřejmě najde), někde se trochu proboříte. Na klasiku jsou od turistů vyjeté stopy na různých místech.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Dnes sobota 4.12.2021 z Frysavy na Tri Studne, Medlov a do Frysavy. Obcas stopy, tvrdy povrch takze to ficelo i bez stopy, dalo se bruslit. Na plani foukalo, u lesa pohoda. Ledovec perfektni. Da se vyjet napr. z Marsovic, Kadova, Trech Studni, Frysavy... Olympijske podminky to nejsou, ale kdy si takhle zacatkem prosince uzijeme bezkovani? Za me, nenarocnou bezkarku, naprosto super.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Na zahradě ve Městě máme 10 cm zmrzlé krusty (dolů z 25 prašanu v úterý), nahoře bude asi o něco víc, pláně a ledovec by měly být pojízdné, ale dostanu se tam až zítra. (Odpověď na dotaz uživatele AFA z 2.12.: Nevíte kolik sněhu zbylo v okolí NMNM, Fryšavského ledovce, třech studní a okolí po oblevě? Díky)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Fryšavský ledovec - sněhu na nové lyže. Stopa od lyžařů.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Včera luxusní, projetá stopa Fryšavský ledovec, Sklené, Vlachovice, Rokytno, Hotel Pavla. Určitě 15 - 20 cm, husté sněžení, 2 pod, ani to neškrtalo. Škoda že hlásí oblevu. Po 3. hodině min 10 lyžařů a to s čelovkou..
Žďárské vrchy - Žďársko
Nad Pilákem upraveno kolečko na bruslení.
Železné hory
První poježdění letoška kolem vysílače na Krásné. Sněhu i na lepší lyže než na nejhorší a padalo. Stopu nutno prošlápnout.
Jihlavsko a Telčsko
U Vysoké u Jihlavy byl uválcován 4,5 km okruh. Trošku leze tráva a hlavně odspodu prosakuje voda, ale sklouznout se dá, na první lyžování to ujde, ani není třeba mít strach o lyže.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Fryšavský ledovec, louky u Skleného a Vlachovic, Bednářovec až k Harusáku - tak zde leží 5-15 cm prachového sněhu, ráno 6 pod, perfektní skluz, dokonce od koupaliště od SKI na Tři Studně stopa. Kolem poledne povolilo, ale pořád to šlo. Zítra má padat, tak se to ještě zlepší. Samozřejmě na lyžích, které snesou tvrdší podmínky....
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Stylové rozloučení na prvního máje. Asi poslední šance si zalyžovat - aktuálně je stále sjízdný cca 500 m úsek nad tunely. Za mnoho let, co jezdím do Vysočina arény se nestalo, že by se dalo lyžovat ještě 1. května. Díky moc Lyžařskému Novoměstsku. Těším se na příští sezónu. SKOL
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Jak je ro tedy s tou úpravou byla nebo nebyla? Na ofiko stránkách píšou, ze ne
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Bylo to tedy přijetí rolbou nebo ne? Na Novoměstsku na stránkách píšou, ze ne..
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Díky
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Zdravím běžkaři, jak to vidíte na běžky o víkendu? Budou podmínky na to si zajezdit? Předem děkuji za jakékoli reakce. Hezký den!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Nevíte někdo, jestli se lyžuje u Studnic? Z VA tam prý přesunuli skútr. Už vyjel?
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Žďárské vrchy - Žďársko
Jihlavsko a Telčsko
Železné hory
Havlíčkobrodsko
Humpolecko
Česká Kanada
Ostatní Vysočina

Nejen stav sněhu

O Vysočině

Českomoravská vrchovina neboli Vysočina pokrývá tak velký prostor na pomezí Čech a Moravy, že zmapovat všechny tamní běžkařské trasy je takřka nemožné. Pro fanoušky lyžování a biatlonu jsou symbolem Vysočiny kopcovité závodní tratě u Nového Města na Moravě, které jsou zásobeny i technickým sněhem. Ale lyžování typické pro Vysočinu má úplně jiný charakter. Terén je většinou jen mírně zvlněný a plný stop jak upravovaných, tak od lyžařů vyšlapaných stop. Asi nejznámější skiareál na Vysočině se také nachází u Nového Města na Moravě. Ten už je pro Vysočinu typičtější. Nachází-li se na Vysočině dostatečně strmý kopec, tak je relativně krátký, takže sjezdovky na Vysočině bývají kratší.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Nové Město na Moravě 10-25 cm -
Olešnice -
Hodonín u Kunštátu -

Další skiareály

Nejnovější články

Co chystáme nového na zimu?

Nově umožňujeme lyžařům upravovat své zprávy o sněhových podmínkách, např. pro dodatečné doplnění fotek nebo opravy překlepů. Zároveň začínáme zobrazovat polohu fotek na mapě. A to není všechno. Jaká další vylepšení jsme připravili a na co se ještě v průběhu 13. sezóny provozu KamZaSněhem.cz můžete těšit?

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2021/2022? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí nemívají vysokou úspěšnost, tak zkusíme termín, kdy půjde poprvé vyrazit na běžky, odhadnout jinak. Statistiky za předchozích 12 sezón provozu KamZaSněhem.cz říkají, že se v průměru začíná lyžovat 9. listopadu. Jak jsme k tomu došli a jak velká bývá odchylka?

Nové členění zpráv dle okresů!

KamZaSněhem.cz mění po 12 zimách provozu strukturu webu. Rozdělení ČR na 12 hlavních lyžařských oblastí je minulostí. Zprávy o sněhových podmínkách budou nově členěny dle okresů.

Další novinky a články

Obecná diskuse

7 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 4.12.:

Zdravím všechny. Dnes jsem byl na běžkách na Dolní Moravě. Upravené běžecké stopy, perfektní sníh.

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece