Žďárské vrchy - Žďársko – běžky

Okolí Žďáru nad Sázavou je známe nejen Martinou Sáblíkovou a Martinem Koukalem, ale také kvalitní úpravou lyžařských tratí v případě dostatku sněhové pokrývky. Hamry nad Sázavou, Velká Losenice, Polnička a Škrdlovice jsou další obce, do jejichž okolí stopy ze Žďáru nad Sázavou vedou.

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 12.1.2019 20:57
Vynikajici podminky na zdarskym okruhu, na klasiku i skate, do lesa lepsi nevjizdet, padaji vetve a misty i stromy, na polnicku a skrdlovice stopa vyslapla, da se, vsechna cest rolbarum, informace i stopa nema chybu, jen at to neroztaje a nezafouka
Vloženo 10.1.2019 22:46
V okoli Chotebore se bude upravovat zitra dopoledne dle planku zverejneneho pod odkazem na https://www.chotebor.cz/bezkarske%2Dtrasy/d-15220/p1=15156 + neco navic; predpokladam v sobinove na trasy smerem na vychod a pak dale skrdlovicke, zdarske... az...? ;-)
Vloženo 10.1.2019 17:01
Velke diky rolbari ze Zdarska, pise aktualni zpravy a dela vybornou praci. I presto je to v techto podminkach pro klasiky jen na chvili, vitr se slabsim snezenim to zafouka a zpomali na vetru exponovanych mistech obe stopy mizi do hodiny, jinde vetsinou zustane aspon jedna. Klasikari se dnes vyradili lepe. Zdarsky, Pilsky, Skrdlovicky okruh.
Vloženo 9.1.2019 14:08
Na Piláku, Řádkově louce a Žďárském okruhu najeto rolbou dnes.
Vloženo 5.1.2019 9:51
Z okna se na to hezky dívá. Zatím směr Lhotka -Sklené nic nenajeto ani od lyžařů. Sníh mokrý, 0°C a padají "sedláci". Dnes to bude mejdlo, jestli to vůbec někteří odvážlivci vyšlápnou.
Vloženo 3.1.2019 23:32
Taky mě čeká víkend na Vysočině. Níže je info z okolí Ždáru. Pokud počasí vydrží, tak minimálně v neděli by to mohlo klapnout. Já běžky vezmu :)

http://www.skizdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html

(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 3.1.: Zdravím, mám spíš dotaz než rady, ty až po víkendu kdyžtak. Rád bych info jaka je sněhová situace v oblasti, konkrétně nejlépe kolem Vojnova Městce. Rád bych vzal navikendovou návštěvu běžky, tak jestli to má smysl ☺)
Vloženo 20.12.2018 19:38
Od zimáku, kolem Klafaru k Mamlasovi a přes pole kolem vodojemu, dál přes Řádkovu louku (asi - je to ta louka sevřená ze tří stran lesem?) a dál k Piláku, pak Polničský a Škrdlovický okruh a zpátky k zimáku. -2°C, celou dobu drobně sněžilo, navečer začlo víc. Některý místa úplně na jedničkový lyže nejsou, když leze tráva a hroudy (kolem Klafaru, na Škrdlovickém okruhu a v propojkách mezi okruhy). Naopak nejlepší je to nad Pilskou nádrží a na Řádkově louce, tam jsou parádní stopy a sníh je pěkně utažený, takže se neboří ani hůlky. Nejhorší je škrdlovický okruh, který je z větší části zavátý, na zbytku naopak leze místy podklad. celkově ale super svezení, tak rychle vyražte, než do toho začne pršet.
Vloženo 14.12.2018 21:16
Stopy ctyrkolkou jsou projety take okolo Chotebore, u Stareho Ranska s napojenim na stopy zobrazene na skimapa.cz.
Spravce stop (https://www.jiromoto.cz/) pry ma aplikaci pro zaznam stop na skimapa.cz... ale stopy se nezobrazuji. Snad se vse vyresi.
Plan upravy stop na mape zde: http://hsmap.cz/app/chotebor/index.php?project=chotebor_zaklad&hslayers=zabaged,geoChotebor/lyzarske_trasy_zamerene&mapext=-660600+-1098350+-653700+-1094100 (aktualne ale projeto vice i na zapad od Chotebore)
Vloženo 13.12.2018 11:59
Ze Žďáru už od úterního večera lítá čtyřkola, takže přibývají stopy jako po másle.
Včera bylo najeto kolečko v areálu nad Pilákem pro bruslení i klasiku - parádní stopa.
Projeto včera ZR-Sklené, dnes Žďárský, Hamerský a Losenický okruh.
A hrnou to dál.
Další aktuality můžete sledovat zde:
http://www.skizdarsko.cz/informace-o-uprave-trati-str-8-1-8-2.html
Je potřeba to všechno využít!
Nahoře to bude se sněhem ještě lepší ale zatím bohužel zřejmě to co kdo našlápne, vyjma spojky popsané níže.

Aktuality ze sezóny 2017/2018, popř. starších

Vloženo 9.2.2018 19:09
Okolí Radostína je najeté, pojeďte k nám restaurace u Šimáka vás očekává. Možno jet na Račín, Karlov, Škrdlovice i Vojnův Městec.
Vloženo 9.2.2018 11:04
Novoměšťáci něco velmi základního skutrem upravili, ale je velmi málo sněhu 10-15 cm. viz lyzovani.nmnm.cz

(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 9.2.: dotaz na zítra případně neděli na běžky. lze někde na Vysočině ? A nechce se někdo přidat?)
Vloženo 8.2.2018 22:20
na bezky se da jet!!je najeto okoli radostina,karlov i skrdlovice!
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 6.2.: Prosím, prosím... jaký je stav sněhu a tratí okolo Velkého Dářka, Škrdlovic a směr na Žďár??? Děkuji)
Vloženo 21.1.2018 8:55
info ze Zdaru nad Sazavou, spousta pekne upravenych trati vrchnim expertem Pepou Holemarem na uzemi celeho mesta. Moznost klasika i skate. - od Davida + Foto z Radkovy louky nad Skiarealem Pilak je na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859146844256903/

Jinak množství užitečných informací o úpravě tratí je k nalezení na http://www.ski-zdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html
Vloženo 18.1.2018 10:01
Info Žďár nad Sázavou: Slunce, bezvětří a hlavně bílo, kam se podíváš. Čtyřkolka najiždí okruh na skiareálu za Pilskou nádrží. Vzhledem k dnešní předpovědi (odpoledne má ještě něco připadnout) pouze uválcujeme široký pás, zpevníme podklad pro nový sníh a zítra bychom vyřízli klasickou stopu. Více na: http://skizdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckyc…

+ Novoměstsko také začíná: https://lyzovani.nmnm.cz/zahajeni-uprav-lyzarskych-trati/
Vloženo 13.2.2017 15:31
Musím říct, že pro mě bylo obrovské překvapení, že letos skutečně byly tratě lépe udržované na Žďársku než na Novoměstsku. Na Žďársku byly tratě upravovány dle počasí, na Novoměstsku pouze na víkend. Když se zhoršilo počasí a na Novoměstsku upravovat tratě už nešly, tak nebyly upravené ani na ten víkend. To je holý fakt. Jinak tento víkend to bylo na Novoměstsku o život, led, led, led. Teď přijde výrazná obleva (ve středu např. na Fryšavě +8°C a nad nulou i v noci), tak to bude bohužel pro Vysočinu letos konečná (pokud tedy nepřituhne a nenachumelí aspoň 20 cm). Ale i tak byla letošní sezóna na Vysočině super. Konečně!!!
Vloženo 27.1.2017 14:29
Projetý Škrdlovický a Polničský okruh + kus po jižní straně Dářka.

Polničský okruh - na řadě míst leze hlína už docela fest (jak ve stopě, tak v pruhu na bruslení), zejména v dolní části okruhu (u silnice).

Na Škrdlovickém okruhu s hlínou to samé, v horní části okruhu (pod lesem a u spojce do Škrdlovic) naopak hodně zafoukané.

Suma sumárum: Na obou okruzích si to teď o víkendu ještě užijete, ale chce to zvýšenou opatrnost. Po víkendu už to bude asi bída.
Vloženo 17.1.2017 19:21
trasa: Račín - Velké Dářko - Radostín - Račín
z Račína přes louku - velké návěje, stopa nic moc,
ale dál lesem fajn stopa a u Dářka moc pěkně upravené až k hospůdce do Radostína :)
Vloženo 16.1.2017 9:43
Ze Žďáru přes polničský okruh k Dářku a dále kolem Dářka ke Karlovu a zpět. Pěkné stopy vedly i dál, při takovéto zimě to jde zřejmě všude. Polní části projeté rolbou se na bruslení dost bořily, k večeru po přituhnutí to už bylo lepší. Celkově se asi nedá udělat chyba a lze vyrazit kamkoliv v okolí, tedy pokud vám jde hlavně o turistiku v krásné přírodě a stačí jistota slušné stopy na klasiku.
Vloženo 15.1.2017 18:23
Ahoj, doplňuji svůj předcházející komentář. Žďárský a Hamerský okruh u Piláku ve Ždáru dnes paráda. Čerstvě strojově upravené stopy na bruslení i klasiku (dvojitě). Občas se to sice ve stoupáních bořilo, ale to je dáno malým podkladem a čerstvým sněhem. Víc aktuálně viz již jednou uvedené odkazy.
Vloženo 14.1.2017 16:29
Dobrý den, čerstvou zkušenost nemám (na Žďársko se chystám až zítra), ale info servis viz http://www.ski-zdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html a http://www.ski-zdarsko.cz/diskuse-1.html

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 13.1.: Dobrý den, jak vypadají tratě kolem Žďáru ? Děkuji.M.)
Vloženo 15.2.2016 17:12
Tam není ani vločka sněhu (viz webkamera na Třech Studních: http://www.e-vysocina.cz/cgi-bin/macro.file/kamera2.mbr/report ). Lyžovat se dá pouze na okruzích ve Vysočina Aréně...

(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 15.2.: Dobrý den, nevíte někdo jak to vypadá kolem Nového města na Moravě? Jedeme s přáteli příští týden do Vlachovic a netušíme jestli se vůbec vyplatí brát běžky. Děkuji!)
Vloženo 9.2.2015 10:15
Racin - Velke Darko - Polnicka - Racin. Na louce u Racina stopa kompletne zafoukana. Vitr by silnejsi, ale v techto mistech stopa spatna temer vzdy. V lese stopa slusna (ne strojove projeta), bez lidi, vsichni byli asi v NMnM na zavodech :)
Vloženo 31.1.2015 17:55
Z Plíček na Lhotku je to horší, dal nad Lhotkou už snehu dost. Prošlápli jsme stopu kolem Lazů na Vlachovice. Nahoře je ježdění super. Kopec ze Slennýho od křížku po žluté ke křížku u Lhotky je též v pohodě.
Vloženo 31.1.2015 13:26
Trasa Skrdlovice,Karlov,Vojnv mestec,Radostin,Racin je vyjeta trasa skutrem na klasiku.Snehu je malo,hodne leze hlina a trava,kameny ale nejsou,starsi lyze jsou lepsi.Ted chumeli jako o zivot,do zitra neco pripadne.
Vloženo 9.1.2015 9:16
proslapli jsme stopu ze skrdlovic po cervene smer tisuvka, dal je lesacka ceta na cikhaj prohrnuta sjizdna ale lezou kameny. Lesacke cesty mezi cikhaji tremi studnemi a zakovou horou jsou na tom podstatne lip, super brusleni
Vloženo 6.1.2015 18:40
Nové Veselí - Žďár a zpět - projeté stopy čtyřkolkou, na sfoukaných místech trochu méně sněhu, ale celkově PARÁDA: http://www.sports-tracker.com/workout/lukym/54abf7c8e4b02018390fb654, http://skizdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html
Vloženo 1.2.2012 6:20
Okolí Nového Veselí směrem k Rendlíčku a Březí protkáno stopami od lyžařů. V nízké sněhové pokrývce na loukách se dá i krásně bruslit. V oranici občas vykoukne hrouda.
Vloženo 30.1.2012 6:50
Lyžářský areál nad Pilákem ve Žďáře nad Sázavou v perfektním stavu. Asi 10 km urolbovaných tratí, většinou 4 stopy vedle sebe, mezi nimi trať na bruslení.
Vloženo 22.1.2012 20:01
Cyklotrasa Přibyslav - Sázava, úsek ze Sázavy k odpočívadlu u Nových Dvorů. Skútrem upravená stopa ze soboty po nočním sněžení a dešti zapadaná a promoklá. Sněhu tak tak, hůlky se píchaly do asfaltu. V úseku od Přibyslavi byla stopa také prošláplá jedním lyžařem.
Vloženo 13.1.2012 20:05
Idealni misto na vyjeti do kopcu kde je super snih jsou radnovice , pres harusak na vlachovice mnohem lepsi podminky nez z nmnm nadrazi nebo zastavky

O oblasti

Okolí Žďáru nad Sázavou je známe nejen Martinou Sáblíkovou a Martinem Koukalem, ale také kvalitní úpravou lyžařských tratí v případě dostatku sněhové pokrývky. Hamry nad Sázavou, Velká Losenice, Polnička a Škrdlovice jsou další obce, do jejichž okolí stopy ze Žďáru nad Sázavou vedou.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Vysočina