Žďársko – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Žďársko ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Žďársko - aktuální zprávy

Vloženo 15.2.2021 7:30
https://strava.app.link/ypfzYArdTdb Od Pilské nádrže do Polničky krásně projetá jednosměrná stopa s pásem na skate uprostřed, stopa končí u Polničky u stříbrného rybníku (u hřiště) smyčku. Po Pilské, uprostřed mokré místo bacha na námrazu na lyžích. Vydejni okno v Polničské, super jídla, nutné ale již od konce stopy asi km pěšky (je to posypané). Počasí boží
Vloženo 10.2.2021 21:31
Dobře viz. http://www.ski-velkedarko.cz/

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 9.2.: Dobrý den, jak to vypadá se sněhem a stopou u Velkého Dářka, díky za info)
Vloženo 9.2.2021 19:42
Start od parkoviště Kovářova, ale lepší je to až od zimáku, odtamtud je už stopa. Projeta celá včerejší úprava čtyřkolkou na klasiku, něco i dvakrát. Něco čerstvého prašanu a pod tím starý zmrzlý sníh. V areálu u Piláku a na Řádkově louce už stopy rozvaklané, je tam fakt provoz, tak budou potřebovat opravit. Dál kolem Piláku se musí kousek objet po ledě, ale žádný problém. Dál už krásná stopa na klasiku, jen na 2 místech trocha hlíny a někde leze zespodu voda, vše se ale dá v poho objet. Jak se k večeru ochlazovalo, tak se dělala zrcátka a fakt to svištělo.
Vloženo 1.2.2021 8:57
Jen lehký okruh kolem Radostína a Dářka, vše krásně umrzlé, skate mimo stopy. A výdejní okénko v Radostíně perfektní, jídlo i obsluha.
Vloženo 31.1.2021 21:08
Dneska ve Žďársku naprosto skvělé podmínky. Přes noc všechno zmrzlo, takže se dalo skvěle jezdit (klasik, skate) i mimo upravené cesty. Přítelkyně mazala V60 a celkem drželo. Lidí bylo celkem dost. Občas na poli již kouká půda. Kdo může, tak vyražte, než přijde obleva a nic tam nezůstane.
Vloženo 31.1.2021 14:09
Včera večer jsem se vydal z Hamrů směr Šlakhamr- místy dobré, místy horší. Pro potřeby akutní saturace běžkařské touhy to stačí, stopa typu “běžkaři sobě”.
Vloženo 30.1.2021 10:11
Všechny názvy najdeš v Mapy.cz (doporučuji Zimní mapy). Jedná se o rozcestníky, rybníky apod. Louka je "takový klikyhák" nad Areálem Martina Koukala. ANO, nejčastěji bývají upravené cesty kolem v.n. Pilská. Louka-Areál-'Žďár bývá velmi hezky upravený na skate i klasiku. Zbytek bývá často prošlapaný nebo projetý čtyřkolkou. Jinak se určitě také podívej na Nové město. Od zítra má zase začít mrznout, tak snad :). Skol. p.s. Doporučuji tyto stránky: NM:https://sport.nmnm.cz a Žďár: https://www.sportispo.cz/page.aspx?IDTema=12
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 29.1.: Re.: Fíla. Pro "cizozemce" ... Dívka, Mamlas, Louka... Pokud bychom si chtěli zajezdit na běžkách v okolí Žďáru, ale nejsme místní (příjezd z Pardubic) a neznáme lokální názvy, co bys nám, prosím poradil? Slyšel jsem, že okolí Pilské nádrže je upravené. Jedná se o ty výše uvedené názvy? Jaký je aktuální stav? Je i něco dalšího pro příjemné rodinné běžkování? Moc díky za info, Honza)
Vloženo 29.1.2021 19:25
V 9:30 nástup do stopy u Martina Koukala. Trasa: Aréna-Louka-Mikšovec-Dívka-Mamlas-ke Žďáru a zpět k Aréně. Prošlapaná stopa od pár lidí v úseku Aréna-Mamlas. Mamlas-Žďár jsme prošlapávali my. Bruslit se dá super Louka-Aréna-Žďár. Nejspíš dnes ráno upraveno na skate. Super pár rovinek :). Sněžilo celkem fest skoro celou dobu a sněží asi ještě teď, takže paráda:). Když jsme přijeli, tak čtyřkolka upravovala u parkoviště (nevím kam až). Lidi skoro žádní nebyli. Skol.
Vloženo 25.1.2021 13:13
Musím pochválit neznámého z Hamrů nad Sázavou - nad cyklotrialem na kopci je dost dobrá stopa až k silnici do České Meze, i zkratka lesem se dá projet. Je to projeté čtyřkolkou se stopovačem a moc pěkně to jede. Zkoušel jsem to projet i k Radonínu - v lese to rozšlapali bezohlední hamtáci, pejskaři a jeden kůň (ten za to nemůže), ale dobrý lyžař to projede a od Křiváku po louce pod Radonínský rybník to docela jde, dál jsem nejel.
Vloženo 22.1.2021 23:59
Okruh kolem Dářka, asi +3. Pouze vyšlapané stopy, či ve starých strojových, ale po celé trase. Tráva lezla jen na jednom místě u Radostína jinak sem tam ve stopě drobný flek hlíny, v lese občas pomalý mokrý flek, výjimečně možné krátké bruslení na lesní cestě. Mezi Radostínem a hlavní silnicí občas vyhrnutá cesta, dalo se krajem. V hlubším sněhu na loukách bylo cítit jak bota sem tam nepříjemně drhne v čim dál tvrdším korytu stopy. Stopy prošlápnuty i na Račín, kolem Radostína vice stop, podél silnice u Vojnova Městce byly taky vidět. Naopak na druhé straně Škrdlovic u Hrocha se rodina zrovna vrátila k autu, vyjeli směr Karlov, stopu viděli až na druhé straně silnice zpět do Škrdlovic, směrem na Končiny nebylo nic vidět prošlápnuto. skol
trasa viz. https://mapy.cz/s/rebozuhace
foto viz. https://www.zonerama.com/esence77/Album/6962097
Vloženo 20.1.2021 20:23
Ze Žďáru od vodojemu, přes Lhotku do Sklenného, pak ještě na Tři studně a Fryšavu, sluníčko, až +3°C, čerstvě najetá stopa čtyřkolkou, v oranici občas ještě něco vykoukne, na dvou je třeba objet vodu, nejhorší místo je v lese ve stoupání ke Sklennému, ale i tomu se dá ve sjezdu při troše šikovnosti vyhnout. Jinak sněhu dost, skoro až moc, protože čtyrkolka ho úplně neutáhne a pak se hlavně hole dost boří. Sníh takový tupější, ale jak s večerem klesala teplota, tak stopa zrychlovala. Furt je to na tuhé - já dával sádlo V55 a přes něj cervený Rex ProGrip a drželo to skvěle, jen pod stromama, kam shora skapala voda už to bylo takové klistrové. To platí pro úsek do Sklenného, dál na Fryšavu jen od lidí prošláplá stopa.
Vloženo 23.1.2021 11:06
Stopy na Zdarsku - na www.sportispo.cz, jdi na odkaz lyžařské stopy a pak informace pro lyžaře. Viz https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx (dole jsou kontakty a trasy na mapy.cz ).
Vloženo 17.1.2021 22:22
Upravuje se obvykle přes den. Předloni jsem čelovkou běžně jezdil a nebyl jsem zdaleka sám :-) Letos se zase chystám.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 10.1.: Ahoj, je možné na koukalovy okruhy vyrazit s čelovkou přes týden po práci 16-18 nebo již po setmění vyjíždí upravovat? Raději se ptám, nerad bych bezohledně rozryl upravenou stopu. Díky.)
Vloženo 17.1.2021 22:17
Karlov - Vojnův Městec - Radostín - Dářko - Karlov.
Perfektně strojově upraveno s vyjímkou úseku Vojnův Městec - Radostín, kde už byla stopa zafoukaná. Žádné veké davy, parádní lyžovačka.
V Radostíně v hospodě otevřeno okýnko (ale nevím, jetsli bude i přes týden).
V Karlově se dá parkovat u motorestu, ten je ale bez okýnka.
9:12
9:34
10:33
10:36

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Vloženo 17.1.2021 19:02
Od Piláku a okruh u Polničky. Dostatek sněhu na loukách, v lese na hraně, pěkné svezení, zatím upraveno jen čtyřkolkou/skútrem a místy jen jedna stopa. Lidí dost, ale na to že byl víkend v ještě nic hrozného.
Vloženo 17.1.2021 17:52
Dnes Krucemburk, Řeka, okruh kolem Radostina a zpět klasicky. Cca 40 cm sněhu, tratě obzvlášť kolem radostina upravené, za 1. Doporučuji.
Vloženo 17.1.2021 7:40
V Hlinsku jsem byl včera. Najeto skutrem cca 15km stopy na klasiku. Cca 5km je upraveno i na skejt, ale asi se to bude na novem sněhu trochu borit. Úprava je poměrně kvalitní, je vidět, že to dělají lyžaři, kteří vědí co a jak.
Vloženo 16.1.2021 23:16
Dnes byly najety stopy čtyřkolkou od Staviště přes Lhotku na Sklené.

(Odpověď na dotaz uživatele OnPa z 15.1.: Dá se dostat na běžkách ze Žďáru přes Staviště a Lhotku do Sklenného ?
Je to po oraništi, nebo je tam dost sněhu ?

Díky,
Ondra)
Vloženo 16.1.2021 12:35
Ze Žďáru na Pilák, po upravené stopě, dále na Vápenici a Račín po cestě bez škrtnutí, po po zafoukané stopě na Dářko a Škrdlovice a pak zase po strojové stopě okruh okolo Polničky do ZR. Docela dřina.
Vloženo 14.1.2021 16:34
Perfektní a pohotová úprava na okruhu kolem Pilské nádrže, jen je sníh dost hluboký. Svezení úžasné, Díky !!!
Vloženo 13.1.2021 19:44
Dnes perfektní úprava pro klasiku i bruslení na Skiareálu Martina Koukala u Pilské nádrže.
Vloženo 8.1.2021 14:22
Ahoj mrkni sem.
https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx
Vloženo 8.1.2021 13:03
Nádhera, jen občas tràva. Podrobnosti zde: https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx
Vloženo 8.1.2021 11:03
Projeto 5 km u buněk a na Řádku. Na podmínky luxusní lyžování, ale místy leze tráva, na Áčkové lyže to není. Dá se taky soupažit na zledovatělých cyklostezkách.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Žďársko