Garret – profil lyžaře

Registrován od 8.4.2013, vložil celkem 60 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 28.2.2021 19:31  
V sobotu ráno několik centimetrů nového sněhu, z toho kde jsme byli čerstvě upraveno na magistrále, na hřebeni od Smrku a komplet Velký Šengen + velmi pěkně upraveno i na polské straně na Przełęcz Sucha a dál směr Wielkie Rozdrože. Promíchaný čerstvý sníh a starý vlhký sníh, v lesních úsecích víc jehličí a v průběhu dne i odkrytého ledu. Na otevřených úsecích nahoře čistý sníh a paráda. Pod 950 metrů v lese sněhu ubývalo, pod 900 už to na cestách byl spíš led. Večerní sjezd po Milířích do Velkého Vrbna už byl ve více pasážíchza hranicí sjízdnosti. Celý den spíš zamračeno a lehce pod nulou, takže to celkem drželo a netálo.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 27.2.: Jak to dnes vypadalo na Paprsku?)
Rychlebské hory
Vloženo 19.2.2021 19:16  
Dopoledne, soupaž. Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšavský ledovec - pár okruhů a zpět stejnou cestou.

Ráno stopa přimrzlá, rychlá, kolem poledne už to začalo opět měknout a místy odspodu promokat. Sníh pomalu ubývá, ale na oblevu zatím slušné podmínky, stopy zůstaly z poslední úpravy.

Na tradičních místech při stoupání od Skihotelu už je to ledovaté, ale hlína zatím neleze. Vlachovický hřben pěkný, dokonce včetně slušného průjezdu lesem. Slalom mezi hroudami je to až na poli u Skleného a potom při přejezdu od Třech Studní k ledovci. Na okruhu na ledovci paráda.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 18.2.2021 21:23  
Klasikou ráno z Deštného. Národní dům - Vrchmezí - polskou stranou na Bukačku - Serlich - zprava na VD a zpět stejnou cestou.

V Deštném mrholení, později cestou zpět několik cm nového morkého sněhu a teploty nad nulou, od cca 800 metrů už sněžení a vítr a dva stupně pod nulou Úprava z úterý už trochu čerstvým sněhem zapadaná, cestou k Vrchmezí a k Šerlichu místy dokonce hluboké převěje.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2021 22:45  
Podvečer, soupaž. Mráz, tak -7, lehký vítr, prašan na pevném podkladu.
Medin - Aréna - Vlachovice - Tři Studně - okruh na Fryšavském ledovci a stejnou cestou zpět. Kolem Medinu a Arény jen prošlápnutá stopa, ale sněhu dost. Od Skihotelu dál luxusní úprava páteřní trasy rolbou. Po většinu trasy vyříznuté 2 stopy na klasiku a uprostřed široký pás na bruslení. Na ledovci klasicky 4 stopy.
Akorát na pár místech ve stopě prohrábnuto na hroudu nebo na starý ledový podklad, v pásu na bruslení jen vyjímečně pár starších ploten, jinak naprostá paráda. Překvapivě dobrý průjezd lesem u Sykovce - tuto zimu asi nejlépe upraveno.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2021 18:54  
Ráno soupaž: Skihotel - Vlachovice - Sklené - Fryšava a zpět + kroužení po skate/dogsledge okruzích mezi Skleným, Vlachovicemi a Jiříkovicemi.

Stopy na klasické trase mají po víkendu už něco za sebou, takže jsou trochu rozverglané a na některých místech leze led (pozor na sjezdy), ale na Vlachovickém hřebeni je to pořád dobré (lesem je potřeba projet po spodní cestě, nebo krajem lesa kde je sníh - na té hlavní horní je čistý led!) a pěkné 4 stopy jsou i na Fryšavském ledovci.

Úplně top podmínky byly na nedávno projetých skate/sledge okruzích - tvrdý podklad i na soupaž, žádný led, bezpečné sjezdy. Sníh přemrzlý, ráno pomalý, postupně dopoledne rychlejší (mazal jsem LF7).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.1.2021 20:16  
Odpoledne (13 - 17), soupaž. Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - okruh kolem Sykovce a Tři Smrky zpátky na Sklené - Fryšava - okruhy na ledovci a zpět stejnou cestou přes Sklené.

Do 15:30 husté sněžení, všechna problematická místa od středy překryta dalším novým sněhem, průjezdy lesem i Vlachovicemi bez problémů. Stopa většinou jen prošlápnutá, úsek na Vlachovice upravený, ale rychle zapadával, jedna stopa kolem ledovce projeta čtyřkolkou se stopovačem. Na Fryšavě pak místy déšť se sněhem, postupně déšť a mlha, dole u Skihotelu se soumrakem už pršelo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.1.2021 8:26  
Odpolední soupaž. Medin - Aréna - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšavský ledovec - pár okruhů na ledovci a zpět stejnou cestou.

Od víkendu připadla pěkná vrstva prašanu (dole min 5 čísel, nahoře i o něco víc) a večer bylo pod nulou.
Městský okruh kolem Medinu čerstvě upravený rolbou, ve stopě občas vykoukne hlína, ale jinak paráda. Kolem Arény vyšlápnutá stopa. Nahoru k Vlachovicím a po hřebenu k lesu upraveno rolbou. Dál ke Sklenému až na ledovec stopy jen prošlápnuté, ale vše velmi dobře sjízdné, překvapivě včetně průjezdu lesem. Podklad na hůlky většinou tvrdý z předchozích úprav (kromě úseku podél silnice na Tři Studně). Na pár exponovaných místech ještě trochu vykukuje hlína, ale vše se dalo bez zpomalení objet.

Celkově nad očekávání dobré podmínky. Díky za úpravu!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2021 16:17  
Ráno klasikou od Medina - po městském okruhu a Medlovským údolím - Tři Studně - Fryšava - pár okruhů na ledovci a zpět kolem Tří Studní k lesní propojce na Sklené - Vlachovice a zpět kolem Arény.

Obleva se sněhem od včerejška pěkně zamávala. Na většině trasy (kromě úseku od Skleného k lesu) byla oproti včerejšku provedena nová strojová úprava rolbou, ale bohužel přes noc bylo nad nulou, ráno foukal vítr a sníh na mnoha místech už mizel před očima.

Na městském okruhu to byl až do zhruba 700 m.n.m spíš slalom mezi hroudami a krtinci, v Medlovském údolí bylo pár lepších úseků, kolem Třech studní v lese i nahoře na poli už taky dost velká oranice. Nejlepší podmínky byly dnes na ledovci, ale i tam už lezla hlína a tráva a stopy byly místy podmáčené. U Skleného už vystupovaly z pole rovnou zorané brázdy. Sjezd od Vlachovic se dal projet celý, místy už na hraně, občas kaluže vody.

Všechny přejezdy silnic už byly na přenášení stejně tak i průjezd Vlachovicemi. Kolem Arény se stále dalo projet ve stopě. Sníh všude těžký, pomalý, ve stopě často tmavý, podmáčený, celkově jarní podmínky. Uvidíme, kolik toho vydrží do rána než přituhne a jestli něco připadne.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.1.2021 19:32  
Dopoledne 2x okruh: Harusák - po městském okruhu ke koupališti a na kraj Maršovic - pak Medlovským údolím - Tři Studně - Fryšava - zpět kolem Tří Studní k lesní propojce na Sklené - Vlachovice a zpět kolem Arény.

Kolem trasy mokrý, vatovitý sníh, ve stopě umydlený a rychlý. V úseku Sklené - Vlachovice jsou stopy jen prošlapané a hodně rozšmajdané, protože tam už dlouho neprojela rolba. Na zbytku trasy stále zůstává patrná strojová úprava ze středy, ale pásy pro hůly už jsou dost rozorané. Nejlepší úseky: Vlachovice - Aréna a Fryšavský ledovec.

Na hodně místech už ve stopě leze hlína (vykukuje i na F. ledovci), zatím se ale dá vše s opatrností objet. Průjezd Vlachovicemi byl ještě možný, stejně i podél cesty kolem Arény. Lesní úseky už jsou hodně špinavé, mokré, s větvičkami, celý den bylo nad nulou, ze stromů kapalo.

Parkoviště v areálu Vysočina Arény byly zavřené - do neděle tam probíhá MČR. Zůstává prohrnuté parkoviště pod Harusákem.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 21.1.2021 21:32  
Odpoledne soupaž na trase Medin - Aréna - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšava - 3 x okruh na ledovci a zpět stejnou cestou.

Dole kolem NMNM sníh mokrý, nahoře už pěkně promrzlý - celkově dnes sníh pěkně rychlý po celé trase, mazal jsem LF8.

Od Medina k Vlachovicím upraveno rolbou velmi slušně od včera, kolem Arény je podél chodníku vyšlápnutá stopa, dá se pohodlně projet. Vlachovice - Sklené jen projeté stopy od lyžařů, už trochu rozkvedlané. Pozor na sjezdík lesem k silnici, ten už je dost ledovatý. Na pláni za silnicí už zase luxusní rolbované stopy až k Fryšavě.

Na ledovci je podél lesa čtyřproudá dálnice na klasiku a široký pás na bruslení vedle. Pozor na to, že úprava končí kus nad rybníkem - dál k vesnici už vede jen projetá stopa od lyžařů, stejně tak je pouze prošlápnutá zkratka přes ledovec.

Už je prohrnuté a otevřené velké parkoviště pod Harusákem, parkovat se dalo i na horním parkovišti pod Skihotelem, hlavní parkoviště u Arény je pořád uzavřené.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 17.1.2021 19:33  
Klasikou projeto ráno Skihotel - Vlachovice - Sklené zpět na Vlachovice - přes Tři Smrky k Sykovci na Tří Studně - Fryšava - okruh na ledovci a zpět přes Sykovec a Medlovským údolím na městský okruh a zpět k Medinu. Vše ráno slušně upraveno rolbou, sice pořád sněžilo, ale stopa nezafoukávala tak rychle jako v předchozích dnech a průběžně ji projížděli lyžaři. Na úsecích kde proběhla úprava v minulých dnech už byl i pevný podklad na hůlky. Pěkný už byl na soupaž i okruh na ledovci.

Do cca 10:30 stopy poměrně volné, pak začínal provoz rychle houstnout.

Na stoupání držel modrý V30, na skluz fungoval LF7 o poznání lépe než včera. I přes množství sněhu jsou projeté trasy vhodné tak na dvojkové lyže, kde nevadí nové škrábance - ze stopy lezou hroudy hlavně na Vlachovickém hřebeni, při průjezdu kolem Třech studní i jinde na trase, je potřeba dávat pozor.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 18:43  
Klasikou projeto ráno a odpoledne od Medina - Vlachovice - Sklené zpět na Vlachovice - přes Tři Smrky k Sykovci na Tří Studně - Fryšava - zpět přes Sykovec a Medlovským údolím na městský okruh a zpět ke Medinu.

Všechno ve stopách včerejší, připadně dnešní úpravy rolbou. Po ránu na pláních dost zapadané a zaváté (v průběhu dne většinou dál sněžilo i foukalo), čerstvá úprava byla dole na městském okruhu. Odpoledne už skoro všude 2 stopy obnovené prošlapáním od lyžařů.

Vyplatí se vzít hole s co největšími košíčky, protože tam kde nebyl podklad zhutněný už dřív, se to teď dost boří. Celkově ideální na turistiku, dá se i na klasiku, na soupaž je to místy těžký boj :-) Jako stoupací držel dnes pěkně modrý V30.

Pozor! V NMNM stále není v provozu parkoviště pod Harusákem a dnes už bylo zavřené i parkoviště u Vysočina Arény (jsou tam sněžná děla a vyrábí se tam sníh). V areálu bylo možné parkovat jen na parkovišti přímo u Skihotelu. Tam bylo také otevřené občerstvovací okénko v Sun's Caffé.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 21:05  
Dnes ráno Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tří Studně - Fryšava - zpět přes Sykovec a Medlovským údolím na městský okruh a zpět ke Skihotelu a po poledni ještě nahoru k Vlachovicím a na okruh kolem parkoviště u Bílé Skály.

Ráno i odpoledne stále sněžilo, čtvrteční úprava byla zasypaná, ale znatelná až do Skleného. Ze Skleného na Fryšavu hančovina v prašanu jen v prošláplé stopě, tak do půl lýtek hluboké. Od parkoviště na Třech Studních už opět stopa vyšláplá ve čtvrteční úpravě Medlovským údolím, na pláních nad městem už ale zcela zapadaná. Na příměstském okruhu částečně obnoveno skůtrem.

Při druhé cestě na Vlachovice odpoledne protažené dvě stopy rolbou až k parkovišti a okruh kolem Bílé skály.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.1.2021 21:34  
Dnes odpoledne (cca 15 - 18) Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tří Studně - Fryšava - 2 x okruh na Fryšavském ledovci a zpět. Strojová úprava ze dneška už byla jen stěží znatelná, s přestávkami totiž buď lehce sněžilo, foukalo, nebo byla přímo vánice, takže stopa skoro mizela před očima. Na celé trase ale byla průběžně prošlapávaná lyžaři, na Fryšavském ledovci byly dokonce zachovalé dvě stopy vedle sebe, jinde stěží jedna. Cestou zpět už stopa místy zmizela úplně. Sněhu všude dost, jen na jednom, dvou místech ještě trochu lezla hlína při přejezdech mezí.

Na trase dnešní úpravy byl aspoň zhutněný podklad, takže se dalo odpichovat, mimo stopu se hole nemilosrdně boří do prašanu - to už je na backcountry košíčky.

Parkoviště u Arény otevřené a prohrnuté, ale na části plochy je aktuálně sklad sněhu pro Arénu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.2.2020 14:50  
Ráno z Petříkova Levým údolím na Paprsek, pak trasa Jelymana (okruhem Pohádka na Smrk, pak Velkým Šengenem až k Mokřinám a Pralinkou dolů přes Medvědí boudu na Paprsek). Zpět odpoledne Pravým údolím a spojkou k parkovišti v Petříkově. Celý den pršelo, ale nahoře sněhu pořád dost, na většině trasy čistý. Led dole u Medvědí boudy a hodně špinavý sníh (jehličí, větvičky) v zadní části Šengenu. Dalo se sjet skoro k poslednímu sjezdu před parkovištěm v Petříkově, ale spojka už byla místy na hraně sjízdnosti. Cesta dál nahoru k Ramzové už byla vytátá.
Rychlebské hory
Vloženo 22.2.2020 20:54  
Z Petříkova Levým údolím, pak částečně okruh Pohádka a okruh Velký Šengen. Zpět Pravým údolím a spojkou k parkovišti v Petříkově. Všechno parádně upraveno ze včera i z dneška, nahoře prašan a pod nulou. Větvičky v nejvzdálenější části Šengenu, dost foukalo. Dole v Petříkově už nad nulou, lepivý sníh. Pozor na poslední sjezd k parkovišti, už leze hlína.
12:33
13:02
Rychlebské hory
Vloženo 2.2.2020 9:10  
Pokus o nástup na hřeben z Panského pole směr Anenský vrch. Až k Haničce tající led. O kus výš, zhruba od 900 metrů za prudkou zatáčkou šlo nasadit lyže. Dál už byl víceméně sníh i pozůstatky stopy z rolbové úravy z minulého týdne až k rozcestí za Anenským vrchem. Směr Mezivrší u bunkru Průsek už jen voda, kamení a led, dál jsme nejeli. Dal se jezdit vyšlápnutý 3 km okruh po vrstevnicové cestě kolem Anenského vrchu a ta rovinka na hlavním hřebeni, ale všechno tálo před očíma, odpoledne čím dál teplejší vítr (jezdili jsme mezi 9 - 13).
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 28.1.2020 15:49  
Klasika, mezi 9-11 ráno z Bedřichova, malý okruh přes Kristiánov, Točnu, Hřebínek a NL zpět. Všude mlha, lehce nad nulou. Od Bedřichova k Blaťáku urolbováno (bez stopy), v noci tam naváželi a rozhrnovali nový sníh ze stadionu. Na tom tak 2 cm čerstvého sněhu. Dál neupraveno, stopy překryté novým sněhem. Kolem Hřebínku už aspoň prošlápnuto.
10:14
10:14
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2020 18:18  
Klasika, z větší části po trase J50. Bedřichov - Knejpa - Jezdecká - Mořina - zpět Promenádní - Smědava - Kasárenská - Máří - Hřebínek - Gregorův kříž - přes Vládní zpátky na stadion. Kolem nuly, sníh už nahoře měkne. Nejchladněji asi odpoledne v mlze kolem Bedřichova. Stopa z víkendové úpravy zatím skoro všude zůstala ve slušném stavu. Horší je úsek od Buku na NL, kde už občas leze led. První plotny jsou i ve sjezdu od Kiosku na Smědavu, ze Žďárku a na stadion, ale zatím nic hroznýho. Od Tetřeví boudy k Točně je s opatrností a cvakáním hůlek sjízdný jen střední jízdní pruh. Po stranách už ve stopách leze led, štěrk a asfalt. Od Hřebínku je už sněhu zas dost, jen je trochu rozkvedlaná stopa. Celkově pořád paráda, jen ta Máří už bez sněhu dlouho nepřežije.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2019 20:59  
V Novém Městě se dá už jenom ve Vysočina Aréně. Okruh byl ráno utažený rolbou i se stopou na klasiku, sníh už je místy dost špinavý od jehličí a na dvou místech už prosakovala voda, ale zatím to ještě šlo. Mazal jsem KN44 Nero, to drželo a nechytalo moc jehličí :-)
12:49
13:07
14:45
14:45
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.2.2019 22:32  
Klasikou NMNM zastávka - Jiříkovice - Vlachovice (občas už leze hlína) - Sklené - Tři studně (pláně luxusní, přejezdy lesem už na přenášení) - Okruh na Fryšavském ledovci (paráda, čerstvě najeto) - zpět přes Vlachovice ke Aréně (hlína jen na jednom místě u lesa, jinak čistý sjezd) - podél Arény (jakž takž se ještě dá) a kolem Medina k zastávce (vyrolbovaná stopa). Vše vymrzlé, ostrý sníh, klistry byly hned pryč :-) Lepší bruslit nebo soupaž.
9:48
10:18
12:12
14:34
15:08

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.2.2019 16:08  
Klasikou od Skihotelu na Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Kadov - zpět přes Fryšavu a ledovec, pak stejnou cestou. Po nočním dešti pořád ještě vydržely stopy po původní rolbové úpravě a byly poměrně tvrdé. Problém je s hůlkami, ty se boří dost. Na pláních sněhu dost, pozor v lese, tam je sníh místy skoro černý. Taky bacha na stopy podél prohrnutých silnic a na dojezdy k silnicím - je tam namíchaný šterk ;-) Jinak všude mlha, nikde nikdo, hospody prázdné. V Kadově v hospodě je nemocný vrchní, takže pivo se netočí, ale kuchyň vaří.
12:06
13:58
13:58
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.1.2019 20:15  
Klasikou od zastávky v NMNM směr Tři Studně. Teplota kolem nuly, přes den místy sněžilo a foukalo, odpoledne trochu přituhlo. Na stoupání držel jakž takž červený speciál. Včerejší úprava přes Jiříkovice k Vlachovicím zcela zapadala, stopa jen vyšlapaná. Okruh od Vlachovic přes Sklené na Tři Studně a kolem Sykovce zpět už byl protažený ale odpoledne na otevřených úsecích zapadával. Jinak okruh na psí spřežení a skate vypadal taky protažený. Naopak stopy směr Fryšava a Kadov byly jen prošlapané.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.1.2019 16:49  
Klasikou z Destneho od Narodaku po bunkrovce na hreben a pres Velkou Destnou a Peticesti na Panske Pole a do Rokytnice. V nizsich polohach mrholeni, na hrebeni snezeni a -1°C. Az k Sedlonovskemu vrchu jen hluboka proslapnuta stopa, uprava zadna, automat na prispevky na upravu stop mimo provoz. Pak upraveno na Polomsky vrch, dak na Vrchmezi neupraveno, jen proslapnuta stopa. Po hrebeni az do Rokytnice k Faraku projeto rolbou, ale pouze jedna stopa na klasiku. Snehu vsude dost, misty az moc :-) Hulky se dost bori.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.1.2019 20:55  
V Novém Městě +3°C a celý den mrholilo, kolem města všechno slezlo. Dalo se jezdit jen v Aréně, najetá stopa na klasiku, těžký mokrý sníh na klistr.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.12.2018 20:36  
Klasikou Bedřichov - Kristiánov - Hřebínek - Olivetská - Vládní - Bedřichov. Všechno upraveno, průběžně sněží nebo padá mrznoucí děšť. Někde čerstvý sníh ve stopě, někde zrcátka, těžko namazat, v Bedřichově už 0°C. Bufet na Hřebínku dle cedule do 25.12. zavřeno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2018 21:22  
Klasikou ze Stadionu přes NL na Hřebínek a přes Kristiánov na Knejpu, pak po Promenádní na Mořinu a stejnou cestou zpět. Konečně mrzlo už od Bedřichova (-4°C), celou cestu všude dost prašanu, na modrý extra, stopa dnes protažená, ale na otevřených úsecích u Rozmezí a kolem Knejpy rychle zafoukává.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.12.2018 21:51  
Klasikou ze Stadionu přes Jezdeckou na Jizerku a po Promenádní přes Kasárenskou zpět. Zhruba do 900 m déšť občas se sněhem, 2°C a stopa mezi Bukem a NL rozmočená, pár míst bude brzo na přenášení. Od Kristiánova výš byla nová úprava rolbou. Od Rozmezí výš chumelenice, sněhu hromady a teplota kolem 0°C. Nemrzlo zatím ale nikde. Jinak Knajpa bude prý zítra zavřená, Smědava otvírá až od 27.12.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2018 23:07  
V 19 h klasikou ze Stadionu na Knejpu a zpět. Dole 2°C a drobné mrholení, postupně se sněhem. Na Knejpě -0.5°C a slušně sype. Až před Rozmezí stopa protažená, nahoře už zmizela po novým sněhem. Red klistr krásně držel někam za Kristiánov, pak musel dolů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2018 22:14  
Klasikou po trase Skihotel-Vlachovice-Sklené-Tři Studně a zpět. Dost lidí, takže stopy bezpečně prošlápnuté, přes starší strojovou úpravu. Pozor na kamení v lese ve sjezdu od Skleného a na hroudy ve sjezdu pod Vlachovicemi.
11:39
11:39
11:56
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.2.2018 11:28  
Po trase Jesenické 70, klasika: Z ČHS po červené hřebenovce přes Výrovku a Malý Jezerník na Švýcárnu - Ovčárnu - přes Vysokou Holi na Jelení studánku - dolů na žlutou Pod Josefínku - po magistrále na Žlutý potok a na Skřítek.

Hromady nového sněhu, problematická místa s nafoukaným jehličím a větvičkami všude překryta až na nejnižší partie u Skřítku.

Celý den sněžilo a foukalo, -15°C, takže zbytky vyjetých stop mizely před očima, bylo to spíš na backcountry lyže.

- Z ČHS na Švýcárnu nebylo prošlápnuto nic,
- Ze Švýcárny na Ovčárnu dvě prošlápnuté stopy.
- Z Ovčárny pod Jelení studánku arktické podmínky a návěje nového sněhu.
- Od Josefínky na Skřítek prošlápnutá stopa - nejlepší úsek.

Mazal jsem zelený Swix V20 ale lepilo to, nečekal jsem takový příděl prašanu :-)
Hrubý Jeseník
Vloženo 11.2.2018 18:50  
Odpoledne klasika ve Vysočina aréně. Stopa najetá na celém 4 km okruhu + úprava na bruslení. Stopa místy pěkně rychlá a ledovatá, na tratích nad tunely už zatáčky občas vydřené na led. Ale krásné poježdění, na loukách kolem arény taky bílo, ale maximálně na kameňačky.
Mazal jsem fialový a celkem to drželo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2018 19:50  
Klasikou z Šerlichu na Pěticestí a zpět (kolem Deštné cestou zleva i zprava, stejně tak kolem Homole), pak přes Bukačku po bunkrovce do Deštného k Nároďáku.
Ráno chumelenice, úprava z minulého týdne zasněžená prašanem, ale všude prošlápnutá stopa.
Pozor jen na louce pod serpentýnama, pod čerstvým sněhem lezou krtince a šutry. Oba bufety zavřené.
Lidí málo, hřeben téměř pustý, bufety zavřené.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 29.1.2018 8:38  
Na loukách kolem Roudnice a v lese nad Vurmovkou zůstal po závodech Jilemnické 50 najetý 16 km okruh na klasiku (2 - 3 stopy).
Sníh byl mokrý, v lese trochu špinavý, ale s pevným podkladem, jen se místy bořily hole.

Mapa: https://mapy.cz/s/2lT0o
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 16.1.2018 15:59  
Ráno z Bedřichova malý okruh přes Kristiánov na Hřebínek a Novou louku + odbočka Za Přehradou a přes Gregorův kříž zpět na stadion.

Klasika, konečně to bylo na modrý extra. Celá trasa čerstvě ujetá rolbou. Stále sněžilo, podmínky se výrazně zlepšily.

Problematická byla jen Točna kde lezou kameny a jedna ledová plotna be sjezdu na Hřebínek.
Jinak nádhera.

Fotky: https://m.facebook.com/groups/852485418256379?view=permalink&id=856783541159900

(edit redakce: pro lidi bez přístupu na FB přesdíleno na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/posts/1789923507745062, tam by to měli vidět všichni - na zobrazování fotek z té skupiny všem pracujeme)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2018 20:52  
Klasika Bedřichov-N.Louka-Knejpa-Kasárenská-Smědava-Předěl-okruh kolem Klínového vr.-Smědava-přes Paulovu paseku a Knejpu zpět do Bedřichova. Stopa zmrzlá, Modrý + fialový klistr držel výborně. Sjezd od Buku dost ledovatý a vydřený, z Rozmezí na NL to ještě šlo, Paulova paseka-Smědava ledovaté vydřené, lepší sjet po Kasárenské. Trasy od Rozmezí a za Smědavou ale pořád parádní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2018 19:28  
Dnes klasika po trase: Bedřichov-Nová Louka-Knejpa-Hraniční-Jezdecká-U bunkru-Jizerka-Promenádní-Smědava-Čihadla-Tetřeví-Krásná Máří-Hřebínek-Olivetská hora-Vládní-U nové louky-Bedřichov. Ráno hrubozrnný umrzlý sníh a nová stopa už od Bedřichova, občas nějaké jehličí, zhruba od 900 m čistá vrstva novějšího jemnozrnnějšího umrzlého sněhu. Parádní podmínky až ke Smědavě kde to změklo a ve stoupání vyplužené koryto. Pak ok až před Tetřeví kde končí rolbovaná cesta pokračuje jen ujetá ledovatá vrstva, místy hodně jehličí, místy už odtáto na asfalt (jednou úplně na přenášení). Podobné až Pod Olivetskou horu, dál už parádní s projetou stopou až do Bed. jen odpoledne trochu měkčí.

Fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/posts/1784849694919110
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2018 18:21  
Šerlich - Velká Deštná - Šerlich - Bukačka - Vrchmezí - bunkrovkou dolů do Deštného. Klasikou, nahoře to namrzalo, bylo to celkem rychlé a na fialový silver klistr. Vytátý úsek na pláni u Šerlichu (lyže dolů), pak místy dost špinavá stopa k Bukačce a jedno vytáté místo pod Vrchmezím (vše šlo objet). Dost rozbitý sjezd po bunkrovce s odtátými a znovu zmrzlými kolejemi a občas odtátou stopu (hlavně v zatáčkách), takže opatrně. Dalo se sjet až k první serpentině pod lesem. Pak už pěšky k Nároďáku.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.1.2018 23:01  
Klasikou ze sedla na Šerlichu, traverzem zprava kolem Velké Deštné přes Pěticestí do sedla pod Annnenským vrchem, pak zpět do sedla pod Jelenkou a dolů do Luisina údolí až k sjezdovkám v Deštném. Tam sníh končí. Kromě úseku kolem bunkru za Mezivrším a části louky v Luisině kde už sníh odnesla voda všude upravená stopa a sněhu dost. Mazal jsem červený + fialový silver klistr a stoupalo to parádně.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 1.1.2018 16:18  
Ve Vysočina aréně se i po oblevě dal jet celý okruh - slušně upravená stopa pro klasiku, nikde se nebořila, trochu zledovatělý sjezd u Harusáku, jinak ok. Na Universal klistr + červený klistr to stoupalo dobře.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.12.2017 21:04  
Ve Vysocina arene je snehu dost na celem okruhu, na stary zaklad vecer dopadlo tak 4 cm noveho prirodniho snehu,jen obcas ve sjezdech vyleza zmrzly podklad. Byl jsem na vecernim lyzovani na klasiku - na fialovy special to stoupalo dobre, stopa uz vyrezana nebyla, osvetlena jen cast okruhu,za tunel byla do lesa potreba celovka.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.12.2017 15:17  
Ve Vysocina arene je snehu porad dost na celem okruhu,ale je spinavy a dnes byly trate bez upravy-stopa na klasiku skoro zmizela. Ale s cervenym klistrem se pojezdit dalo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.12.2017 8:20  
Ve Vysočina areně perfektně upravený celý okruh (cca 4 km) na bruslení i jedna stopa na klasiku. V hodinách pro veřejnost lidí pomálu. Jinak je kolem Nového Města jen 2-3 cm poprašek, mimo arenu se nedá.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 2.5.2017 9:01  
Z Ramzové od busu do Petříkova po svých. Pak už to šlo - po magistrále na Paprsek, na Malý Šengen a přes Císařskou boudu zpět na Paprsek. Zpátky z hřebene od Císařské přes Ostružník. Od sjezdovky na bus už pěšky. Dopoledne v lesních úsecích sníh ještě celkem ztuhlý, ale slunce pálilo jak divé takže na otevřených místech už to později trochu čvachtalo. Občas už jsou vytátá místa, ale vše se dalo pohodlně objet bez přenášení. Na květen parádní podmínky. Když do toho nezaprší, tak to nad těch 900 m ještě chvilku půjde.
Rychlebské hory
Vloženo 5.3.2017 22:32  
Z Šerlichu kolem Velké Deštné po západním úbočí a zpátky po červené. Dalo se, ale pod stromy už byl sníh dost špinavý. Pak z Šerlichu na Bukačku a přes Černý Kříž dolů do Deštného - tuhle trasu bych nedoporučoval, pokud nepřípadne nový sníh. Místy je na cestě už víc jehličí než sněhu a je se na tom nedá.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2017 9:59  
Večer na polích a loukách kolem Čebína - zmrzlá vrstva sněhu ideální na bruslení. Už je to na horší lyže, občas leze hlína nebo tráva.
Okolí Brna
Vloženo 31.1.2017 22:39  
V Čebíně jsme od nádraží vyšlápli dva cca 2 km okruhy na klasiku podél trati. Po dnešní chumelenici se dalo vyjet i na lepších lyžích, na (nezoraných) polích a loukách leží nejvíc sněhu za poslední dvě zimy.
Okolí Brna
Vloženo 23.1.2017 10:36  
Na klasiku ideální podmínky, po celé trase upraveno 2 - 6 stop. Sněhu bylo dost, jen nad Radňovicemi místy lezla hlína. Jel jsem z Nového Města od zastávky na Jiříkovice - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšava - Samotín - Kuklík - Studnice a přes sedlo zpátky do Nového Města. Stopa upravena až k nádraží (trasa tu: https://mapy.cz/s/1lImA).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2017 23:44  
Dnes večer na Hádech po Šumbeře na Kopaniny, pak po cyklotrase po hřebeni k odbočce na Spálenisko a zpět. Na kameňačkách se dalo bruslit celou cestu, ale za Kopaninami už to ale celkem drhlo (občas vylezl šutr nebo větev). Na Brno ale dobrá, téměř horská trasa.
Brno
Vloženo 10.1.2017 23:53  
Ideální podmínky na klasiku kolem Rychnova nad Kněžnou, Je prošlápnutá slušná stopa od hotelu Panorama podél Včelného, pak směrem na Končiny až k odbočce na Jahodov. Zpět přes Blatiny lesem a od odbočky na Studánku po pláních zpět.
Podorlicko
Vloženo 1.1.2017 21:47  
3,5 km okruh ve Vysočina Areně byl upravený (skate i klasika), sněhu dost, akorát pár míst ve sjezdech vydřených na led. Kolem poledne lidí jak na Václaváku, ale výborné svezení a krásné počasí.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.12.2016 22:04  
Z Šerlichu kolem Velké Deštné cestou zprava, na Pěticestí po bunkrovce a dál na Haničku a do Rokytnice. Na hřebeni všechno sjízdné (jen na pár místech lezl asfalt) a protažené na klasiku i bruslení. Závěrečný sjezd dolů na Panské Pole poničený kolejemi od auta. Na pláních nad Rokytnicí sněhu dost, ale těžký, bez projeté stopy.
Jenom pozor pokud pojedete na Šerlich linkovým autobusem z Rychnova - řidič nás málem odmítl vzít, protože jsme neměli běžky v obalu. Za posledních 10 let co nahoru jezdím jsem s tím nikdy neměl problém, ale údajně jde o nějakou úpravu přepravních podmínek.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2016 15:37  
Ze Šerlichu přes Bukačku na Vrchmezí, zpět na Polomský kopec, spojkou k Černému kříži a po bunkrovce do Deštného. Sněhu dost, nahoře cca 5 cm nového prašanu. Níž na pláních v Deštném už těžký sníh - bylo tam nad nulou.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.1.2016 15:31  
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 24.1.: Jak to vypadá z Pěticestí na Haničku? Po případě dál směrem na Mladkov?)

Včera 23.1. jsme jeli Šerlich - Velká Deštná - Bedřichovka - Záhoří - Pěticestí - Hanička - Rokytnice. Místy klasika, místy bruslení, ale trasa protažená rolbou mimo lesní úseky rychle mizela pod sněhem (hlavně na pláních u Záhoří). Jinak magistrála na hřebeni sjízdná bez problémů až k Faráku v Rokytnici.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 24.2.2015 16:24  
Rokytnice - Panske Pole, stopa projeta rolbou - ale misty uz lezla hlina. Dal Peticesti - Korunka - pod Homoli - Velka Destna - Serlich, vsude projeto i na skate. Serlich - Polomske sedlo, horsi snih s jehlicim. Dal pres Sedlonovsky vrch az dolu do Destneho po bunkrovce bez problemu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 11.1.2015 14:25  
Dneska ráno skate z Šerlišského sedla na Velkou Deštnou po cestě zprava a po hřebenovce Pod Homoli. Zpátky Pod Jelenku a přes Luisino údolí ke sjezdovkám v Deštném.

Všechno bylo zmrzlé, projeté naposledy před pár dny a v lesních úsecích bylo dost jehličí a větviček, před polednem ale začalo sněžit, tak se to snad trochu zlepší.

Hřebenovka na Velkou Deštnou rozdupaná od pěšáků. Cesta po západním úbočí byla o poznání lepší. Od bufetu až ke sjezdu nad Homolí je hřebenovka celkem ok. Sjezd k rozcestí Pod Homolí opět rozdupaný. Cesta do Luisina údolí je s opatrností sjízdná jen první kilometr a půl, pak už je to leďák.

https://picasaweb.google.com/radek.meloun/ZimaVOrlickychHorach2015#
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.2.2014 19:55  
Z Šerlišského sedla do sedla pod Anenským vrchem. Je to jen na lyže kameňačky, ale sundávat jsem musel jen na cestě zprava kolem Velké Deštné, kde už není skoro nic.
Ve spodní části sjezdu z Deštné leze asfalt, úsek od rozcestí Pod Jelenkou k Homoli byl sjízdný bez problémů. Na Pěticestí po bunkrovce lezou občas šutry, v zatáčkách i nahoře na rovince pod Kunštátskou kaplí jsou místa vytátá až na asfalt, dál se ale většinou vyhnout příkopem :). Po bunkrovce na Komáří vrch se dá, pozor v nejnižším úseku sjezdu, tam už to skoro odtálo. Ve stoupání je už sněhu zase dost až k rovince na Mezivrší. Kolem Anenského vrchu je to čím dál slabší, po zelené se dá se dojet zhruba na hranici 900 m, pak sníh definitivně končí. Do Rokytnice už pěšky.

Fotky z trasy tu: https://picasaweb.google.com/radek.meloun/ZimaVOrlickychHorach2014
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 18.1.2014 17:07  
K předchozímu příspěvku ještě doplnění - z hřebene se dá sjet od rozcestí Pod Jelenkou na Luisino Údolí a dál k horní stanici vleku na Studeném vrchu. Po poledni už to tam ale místy tálo a níž občas lezly šutry a trochu tráva. Na horších lyžích se tudy ale dá bez problému od sjezdovek v Deštném nastoupat až na hřeben.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 8.4.2013 14:14  
Z Šerlichu do Rokytnice přes Orlické Záhoří. Výborně upravený sjezd z Homole k Záhoří. Dole na pláních dostatek sněhu a čerstvě upravené stopy na bruslení přes Černou Vodu až do Nové Vsi. Výstup k Mezivrší neprotažen rolbou, ale byla tu prošlápnutá stopa. Dál už bez problémů po upravené trase až k Faráku, s dostatkem sněhu i v lesích za Panským Polem.
Hřeben Orlických Hor