Žďárské vrchy a Novoměstsko: zpráva z 17.12.

Vloženo 17.12.2022 21:30
Na backcountry, částečně cestou necestou, částečně po vyjetých stopách.

NMNM zastávka - kolem Medinu a Arény - Vlachovice - Sklené - Fryšava - Blatky - Samotín - Blatiny - Krátká - Kadov - Tři studně a Medlovským údolím zpět do NMNM.

Oproti včerejšku si sníh na pláních trochu sednul a přimrznul a připadlo přes noc trochu nového.

Kolem Medinu projeto skůtrem, od Arény k Vlachovicím upraveno, pozor u sjezdu z Vlachovic, přes potůček tam není mostek ani naházený sníh.

Dál jsem jel mimo stopu, pak na ledovci upraveno. Od Fryšavy k hájenkám jen prošlápnuto, lesní cesty projeté traktory a auty, takže se dá jet v kolejích, ale lezou šutry. Pak kolem Blatin jsem to bral přes pláně, ale zahlédl jsem hlubokou vyšlápnutou stopu.

Od Krátké kolem Kadova až do Medlovského údolí upraveno (asi čtřkolkou nebo skůtrem), ale sněhu málo, dost často poryto až na podklad, různě lezou hroudy (úsek kolem Kadůvku), kamínky, tráva, nebo voda (třeba za Kadovem), takže brát lyže které snesou nějaký ten škrábanec navíc.

Lyžařů víc, ale ještě žádné velké davy.

Mapa obsahuje polohu všech 5 fotek.

Oblast: Vysočina Žďárské vrchy a Novoměstsko

Nejnovější zprávy z oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko

Vloženo 6.2.2023 12:30
Okolo Světnova vyjeté stopy a nikde nikdo. Krásné počasí, nádherná lyžovačka.
Vloženo 6.2.2023 8:14
Dopoledne od parkoviště pod Harusákem, hladké lyže, soupaž. Celý den mráz, na pláních vrstva čerstvého sněhu na starší zmrlé krustě. Kolem Arény se dalo podél chodníku, na Vlachovice a dál upraveno rolbou, žádné krtiny, pevná stopa, krásný... více
9:53
9:53
11:36
12:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 5.2.2023 23:00
NM Příměstský okruh nemá chybu… jelo se hezky .. sluníčko vytáhlo spoustu běžkařů na nedělní ski… mráz přeje tak si užívejme běžek
Více zpráv z oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko