Žďárské vrchy a Novoměstsko: zpráva z 10.2.

Vloženo 10.2.2023 20:32
Klasika, soupaž z Veselíčka přes Hlinné - Slavkovice - Radňovice - Jiříkovice - Sklené - Tři studně - Kadov - Kuklík - Studnice a pak už okruhy kolem NMNM.
Celý den pod nulou, bez srážek a většího větru. Nejlepší pasáže na jihu mezi Veselíčkem a Jiříkovicemi. Čerstvá úprava čtyřkolkou, téméř bez lidí, sice méně sněhu, ale kromě průjezdu lesem a občas vyoraných hrud bez problémů. Akorát tu není žádné značení, takže se vyplatí sledovat kudy vedou vyjeté stopy na https://www.korunavysociny.cz/bila-magistrala
Směr NMNM stopa zavátá. Od Jiříkovic ke Lhotce projeto jen skůtrem který porůznu divoce kroužil po pláních, takže udržet za ním směr ke Lhotce bylo dost složité, navíc tu přibylo sněhu takže se dosti bořily hole. Od Lhotky ke Sklenému úprava čtyřkolkou už postarší neobnovená, v lesních úsecích dost zoraná, nechtěl bych to jet dolů. Od Skleného dál přes Fryšavu a Tři studně už klasika, starší úprava rolbou s pásem na bruslení. Z nějakého důvodu ale už dlouho neobnovená. Ke Kadovu jakž takž, ale stopa rozježděná, sjezdy vyhlazené, bez obnovy, zasloužila by si srovnat rolbou. Stejně tak i pasáž ke Kuklíku a nahoru ke Studnici. Lidí hromady, ale stopa rozrytá a neobnovená. Od Rokytna už opět paráda, tam stopa od rolby celkem drží, zdaleka nejlepší je v Medlovském údolí a na příměstském okruhu. Potěšil i upravený průjezd kolem Arény se smíšeným provozem pro pěší a lyžaře.

Mapa obsahuje polohu všech 10 fotek.

Oblast: Vysočina Žďárské vrchy a Novoměstsko

Nejnovější zprávy z oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko

Vloženo 29.11.2023 12:27
Odkaz na aktuální info: https://lyzovani.nmnm.cz/streda-29-listopadu/
Vloženo 28.11.2023 8:43
Zdravime všechny nadšence, běžkaře. Ve Svratce jsou upraveny tratě na skejt. Kdo má chuť, nechť vyrazí.
23:49
23:49
Vloženo 26.11.2023 15:50
Dnes zdoláno stylem back country: Tři Studně - křížová cesta - kopec 770 m. n. m. - Fryšava - fryšavský ledovec - zpět na Tři Studně přes kopec 779 m. n. m. Sněhu málo, sem tam krtinec. Máza složitá - velmi vhký podklad.
Více zpráv z oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko