Žďárské vrchy a Novoměstsko: zpráva z 12.2.

Vloženo 12.2.2023 22:51
Klasika, backcountry, odpoledne. Veselíčko - Lhotka - Čtvrtě - Sklené - Sykovec - Medlovským údolím do NMNM.
U Veselíčka lehký déšť, kolem poledne se to roztrhalo a vylezlo slunce, odpoledne teplo, už bez srážek. Mokrý těžký sníh, na odraz ideální šupiny.
Mezi Veselíčkem a Lhotkou sněhu už na hraně, kde je pooráno už se nedá, lezou hroudy. Potkal jsem pozůstatky starší strojové úpravy. Na sever od Lhotky už na pláních sněhu dost a dalo se nouzově projíždět i lesem, kde je sníh už dost špinavý. Na lesní cestě ze Čtvrtí na hřeben ke Sklenému sněhu pořád dost ale hodně se boří. Ze strojové úpravy Světnov - Sklené už mnoho nezbylo a nikdo tudy dlouho nejel. Naopak směrem ke Třem Studním i Vlachovicím panoval ve stopách čilý provoz, i když už dostaly oteplením zabrat. Průjezd kolem Sykovce už byl na hraně. Medlovské údolí a pláně nad NMNN naopak mají sněhu ještě dost, i když ve stopě už leze hlína a průjezd lesem je na hraně. Na lyžích se dalo dojet až do města.

Mapa obsahuje polohu všech 8 fotek.

Oblast: Vysočina Žďárské vrchy a Novoměstsko

Nejnovější zprávy z oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko

Vloženo 29.11.2023 12:27
Odkaz na aktuální info: https://lyzovani.nmnm.cz/streda-29-listopadu/
Vloženo 28.11.2023 8:43
Zdravime všechny nadšence, běžkaře. Ve Svratce jsou upraveny tratě na skejt. Kdo má chuť, nechť vyrazí.
23:49
23:49
Vloženo 26.11.2023 15:50
Dnes zdoláno stylem back country: Tři Studně - křížová cesta - kopec 770 m. n. m. - Fryšava - fryšavský ledovec - zpět na Tři Studně přes kopec 779 m. n. m. Sněhu málo, sem tam krtinec. Máza složitá - velmi vhký podklad.
Více zpráv z oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko