Humpolecko – běžky

Humpolecko patří mezi lyžařsky méně známé oblasti na Vysočině, přesto nabízí v případě dobrých sněhových podmínek pěkné lyžování na téměř 80 kilometrech běžkařských tras. Ty vedou v podstatě všemi směry od Humpolce. V terénu jsou vyznačeny dvě hlavní sítě tras, jedna vede z Humpolce severovýchodním směrem do Orlovských lesů a…

Číst celý text

Humpolecko patří mezi lyžařsky méně známé oblasti na Vysočině, přesto nabízí v případě dobrých…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 6.12.2023 16:27
Dnes a včera kolem Jiřic poměrně slušné svezení!

Aktuality ze sezóny 2022/2023, popř. starších

Vloženo 30.1.2019 9:18
Stopa na Kaliště a kolem je prošlapaná . Za loukou na tento směr přes potůček volte přechod v polích blíže cesty Humpolec- Koberovice aj. . Ten u lesa je bez sněhu . Opatrně přejít nebo vyzout lyže (3m) . Dnes to jdu Horních Pasek do Kaliště . Pak se uvidí . Zatím to drží dobře.
Vloženo 11.1.2019 11:45
Dle informací městského informačního centra se dnes upravovala jižní trasa (směr Krasoňov), a okruh na Rozkoši a na závodišti Zlatá podkova. Další trasy se budou upravovat dle počasí a dispozic v sobotu

O oblasti

Humpolecko patří mezi lyžařsky méně známé oblasti na Vysočině, přesto nabízí v případě dobrých sněhových podmínek pěkné lyžování na téměř 80 kilometrech běžkařských tras. Ty vedou v podstatě všemi směry od Humpolce. V terénu jsou vyznačeny dvě hlavní sítě tras, jedna vede z Humpolce severovýchodním směrem do Orlovských lesů a až k Lipnici nad Sázavou, druhá překračuje dálnici D1 a směřuje na jih. Další dvě zatím neznačené trasy vedou na západ a severozápad od Humpolce. Trasy bývají upravovány skútrem. Výhodou lyžování na Humpolecku je dobrá dopravní dostupnost díky umístění v blízkosti dálnice D1, nevýhodou pak nižší nadmořská výška od cca 500 metrů nad mořem po nejvyšší vrchol Orlík vysoký 678 metrů a z toho plynoucí zpravidla horší sněhové podmínky, než třeba na Novoměstsku nebo Žďársku.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Vysočina