Česká Kanada – běžky

Oblast Novobystřické vrchoviny známější jako Česká Kanada zasahuje až k hranicím s Rakouskem. Z dalších stran ji vymezují Nová Bystřice, Kunžak a Slavonice. Nejdelší z místních velmi kvalitní značených tratí vede od Maříže u Slavonic přes Staré Město pod Landštejnem a Matějovec do Zvůle u Kunžaku. Další lyžařské okruhy se…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná zpráva.

Aktuality ze sezóny 2019/2020, popř. starších

Vloženo 21.1.2019 9:41
O víkendu jsem se byl podívat a projet si některé trasy v České Kanadě. U Bystŕice aktuálně použitelné trasy na golfu a osmička pod Hradištěm. Trasa směr z Bystřice na Peršlák tak maximálně kousek za altán potom led a asfalt. Hrozí zranění . Okruh Dobrá voda Kunějovské samoty Kunějov v lesních úsecích led těžba dřeva a asfalt. Opět hrozí zranění když se vjede z louky kde to občas je pěkně upravené do lesa. Obecně v České Kanadě v lesích je běžkování špatné - málo sněhu led a těžba dřeva. Asi nejlepší je volně kroužit po loukách. Je tam asi 30 cm tvrdého podkladu a na tom trošku čerstvého. Takže ideální pro dobrodružné povahy - dá se takhle pěkně "freeridovat".
Vloženo 19.1.2019 15:35
Okruh na golfu - stopa dobrá jenom pod stromy trošku ledovatá, místy větvičky, lyžařů přiměřeně.
Vloženo 17.1.2019 15:07
Okolí Matějovce - po víkendu, kdy prý byla Kanada projetá po úterní fujavici naprosto bez stopy, louky s navátým sněhem - lyže se boří, v lese poměrně méně sněhu, ale napadané větvičky, občas přes cestu velká větev, polámané stromy jsem nezaznamenala. Nakonec se nejlépe jelo po zasněžené cyklostezce směrem na Kaproun.
Mnohem lepší podmínky jsou na Javořici kam jinak jezdím.
Vloženo 30.1.2017 19:53
Stopy z bystrice smer Landstejn vedou pouze po klaster 1 dal na klaster 2 nebo Blato tezce prostupny hluboky prasan. deka byla v nedeli jen na nekom :)
Vloženo 28.1.2017 23:50
O víkendu je deka nad C.Kanadou i nad rybníky dal na jižní Čechy, -2 až -8, na otevřených místech nepříjemné foukalo. Stopa z Nové Bystrice na Peršlák ale vedly i na opačnou stranu na Landstejn. Z Peršláku v trase železné opony až k našemu nejhlubšímu Staňkovskému rybníku, vyslapali novou stopu stejně tak dal po rybníku až do Staňkova. Snih na něm 5-15cm, bruslit se občas dalo. Další den jižní Čechy trochu horší, po loukách a rybnících (Hospodář) dál na Rozvodí (na Nové řece u Dlouhého mostu se bruslí na celkem čistém ledě), cesty po hrázi bohužel občas sypané a od Rozvodí k silnici těžká technika, dál po zelené a pak přes Hrádeček, pak spíš pěsky či po louce až do Třeboně se dalo ale občas to drhne. Na většině rybníků se dá slušně zabruslit.
(Odpověď na dotaz uživatele libor z 25.1.: tuší někdo, jaké jsou podmínky na České Kanadě? Nová Bystřice, Zvůle, ....)
Vloženo 9.2.2015 10:04
ze Slavonic od vlaku podél cesty na Strážný kopec, k bunkrům, zpět, kostel Sv.Duch, Graselova stezka nad Bejčkův rybník a zpět. sněhu až 30 cm, ale místy taky skoro nic, sfoukáno, v lese to nejde, celkově pěkné svezení na straších lyžích.
Vloženo 28.1.2011 21:10
Slavonice,dneska je sníh dobrý,lyžovat by se dalo,jen je škoda,že nejsou projeté stopy.
Vloženo 25.1.2011 17:25
Aktuálně sněží, 15 cm nového a 20 cm celkem. 0´C

O oblasti

Oblast Novobystřické vrchoviny známější jako Česká Kanada zasahuje až k hranicím s Rakouskem. Z dalších stran ji vymezují Nová Bystřice, Kunžak a Slavonice. Nejdelší z místních velmi kvalitní značených tratí vede od Maříže u Slavonic přes Staré Město pod Landštejnem a Matějovec do Zvůle u Kunžaku. Další lyžařské okruhy se nachází u Nové Bystřice a Kunějova.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Vysočina