Lužické hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Lužické hory
Zprávy z Luže: tak jsme se radovali. Napadlo asi 15 cm sněhu. Ovšem od parkoviště není možné projet skutrem. Voda, voda. Možná od Šebru to bude dobré, ale od nás ne. Samá voda. Tak nezoufejte, třeba to ještě přijde. My jdeme na spadlý strom na trase - pěšky. Skol.
Lužické hory
Včera proběhla pravděpodobně poslední úprava stop,v lese kolem Jedličné uz snehu moc neni takže nejlepší svezení je opet na “Ledovci a Polevskem vrchu kde uz také vyčuhuje podklad….lepsi svezení je na loukách okolo Kozi farmy kde je jeste dostatek snehu cca 10-20cm😉😉
Lužické hory
Zprávy z Luže:Dnes ideální počasí . Stopa drží. Zatim nic netaje, je na nule. Využijte poslední dny, kdy je možno běžkovat.
Lužické hory
Včera na Polevsku, na Ledovci, od kapličky nahoru, za mě krása, minimum lidí, sluníčko,ticho, super výhledy i svezení, moc jsem si to užila .
Lužické hory
Jel jsem ze Cvikova "skibusem" do Dolní Světlé, odtud už na běžkách po bývalé sjezdovce vysupěl na louky, kde jsem dal pár koleček v hebkém prašanu. Pak od chaty Luž dál k Ptačinci většinou po německé straně, kde jakési stopy ještě zbyly. Nejlepší stopa u nás je od rozcestí Lužická cesta zpět k chatě. Také k Jánu stopa sjížděla, zkusil jsem asi kilometr v pohodě. Potvrzuji krásné větrné počasí, narvané bylo parkoviště i přilehlá hospoda. Zpět se dalo sjet po mírnější sjezdovce, na autobus do Světlé je to pár minut.
Lužické hory
Dnes celý den slunce. Sníh mizí, ale protože bylo pořád kolem plus dva stupně, tak zatím stopa drží. Lidí bylo dost, ale u nás to není hektik. Běžkaři se rozptýlí a potkáte dva, tři. Není to jako v Jizerkách.Parkoviště a restaurace jsou plné, ale na trase se lidé rozjedou a potkáte dva, tři.Jsme rádi, že hodně běžkařů jezdí ze Cvikova a Boru, protože letos dole není vůbec sníh.A k nám je to kousek. Tak držme palce, ať ta pohoda vydrží co nejdéle. Krásný zbytek dne. Skol.
Lužické hory
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 11.2.: Jak to mezi Luží a Šébrem vypadá? Sněžilo dnes přes den alespoň trochu? Budou zítra nové stopy? Honza) Ano - už jsem psala - dnes odpoledne trasa projeta, stále drobně sněží, ale málo.Stopy zatím dobré - drží.
Lužické hory
Zprávy z Luže : Dnes se upravovalo až odpoledne, protože celý den drobně sněžilo. Připadlo takových 15 cm. Takže na trati je od dvaceti po čtyřicet cm. Nejlepší je to k Šébru. Nejezděte od parkoviště k Jánu, tam lesáci vyhrnuli až na asfalt. Jinak stopa drží. Hlavně aby mrzlo a sněžilo. Zitra bude dobré svezení. Hezký večer. Psáno v 19,30 hod. Skol.
Lužické hory
Dnes dopoledne upraveno!!!!!snih nám sice mizí před očima ale pokusili jsme se upravit co se da😉😉,a to “Ledovec” podmínky dobré 15-20cm na louce nad vlekem je to uz horší fouká silný vítr a ten odhaluje ledové plotny a dole u Kaplicky bohužel i trávu,dale skútr Ski Polevsko upravil okruh “pres silnici k Vysílači” kde jsou podmínky vcelku dobre…..Bohužel v lese na Jedličné směrem ke Kytlickym pastvinami se uz upravit nedalo tam prolíná voda a proto nedoporujeme se tudy vydat..
Lužické hory
Zprávy z Luže: Taje i u nás čím dál víc,stopa drží, ale někde je velmi málo sněhu. Počasí neporučíme. Snad dopadne - v pátek by mělo sněžit. Ale přesto jsme asi jediní, kde si jakžtakž zajezdíte. Jsou úseky dobré a pak nic moc. Viz včerejší zpráva od Petra.Snad se to zlepší. Skol
Lužické hory
Od chaty Luž klasika k Ptačinci, prvních 500m velmi špatné, pak už se dá, je ale teplo a podle toho stopa vypadá, ale základ tam je, přejezd z Německa k Ptačinci už je hodně špatný, místy kameny, ale projedete, sjezd z Ptačince v dobrém stavu odtud směr Sebe prvních cca 400 m hodně špatný, pak už to jde, od Sebru zpět okolo myslivny nejlepší svezení. Teplota +5, mazání červený klíště a podle toho vypadala skluznice, tolik jehličí už dlouho neviděla. Přijetí i německá strana a ta je ve velmi dobrém stavu na to jak je teplo
Lužické hory
DNES PROJETO okruh kolem Jedlové... dole v Jiřetíně je toho malinko, ale o pár metrů výš už se dá :) ❄ projeto z hlavního parkoviště v Jiřetíně (kde se parkuje při lyžování, neparkujte na náměstí❗) odtamtud traverz na Křížovou horu (sněhu je od parkoviště malinko, lepší asi start na Šébru), okruh kolem Jedlové - Dlouhá míle, dále Šébr přes novou lávku a zpět k Jedlové kolem Ranče k parkovišti.
Lužické hory
Z Luže : Stopa drží, rozjeta jen cesta k Jánu - lesní stroje - jinak vše v pořádku. Na Luži jsou děti / škola / a těm jsme projeli stopy na louce, aby se neničily tratě. Sněhu zatím stále dost. Skol.
Lužické hory
Zprávy z Luže: Včera odpoledne skůtr projel celou trasu. Stopa drží. Dnes opět sněží - kdyby se nasčítalo, kolik již nasněžilo, bylo by to přes metr. Jenže - pokud dole prší, tady sníh zespoda odtává. Tak je tu kolem čtyřiceti cm čerstvého sněhu. Vítr se utišil, můžete vyrazit. krásný den. Skol
Lužické hory
Polevsko od hřiště, sněhu hodně, ale nějaký kkt to rozryl, k vysílači hezké, zpět ke kapličce trochu rozdupané, paní s psíkem si udělala z lyžařské stopy chodník ☹️ ... od hřiště by byla potřeba úprava, pak by to bylo ideální-sněhu spousty... nad kapličkou velmi slušné, sjezd na Jedličnou dostatečně vysněžený, pohodový... ke Kytlickým pastvinám z opatrností sjízdné, ale nejhorší část, jestli bude obleva, tak už to nepůjde. Jinak pěkné běžkování, minimum lidí, asi nikdo nevěří, že se tak pěkně jezdí, jinak jestli nenapadne, tak by úprava 3ky byla spíše ke škodě.
Další zprávy od běžkařů

Další členění

Poslední zpráva
Lužické hory

Nejen stav sněhu

O Lužických horách

Nepříliš vysoké pohraniční pohoří na severu Čech se solidním počtem běžkařských tras i skiareálů. Do Lužických hor řadíme i okruhy okolo obcí Doubice, Cvikova, Okrouhlé a Prysku. Centrálním místem jak běžeckého, tak nově i sjezdového lyžování se stává Polevsko. Místní trasy tu upravuje spolek SkiPolevsko, se kterým KamZaSněhem.cz aktivně spolupracuje. Lyžařských středisek v Lužických horách pomalu ubývá, avšak právě polevský lyžařský areál se loni dočkal kompletní modernizace. Na severu hor pak najdeme okruhy okolo Horní Světlé pod nejvyšší horou Luží, na jejímž úpatí na německé straně je vybudovaný lyžařský areál Waltersdorf, skiareál na české straně je již minulostí. Centrální a severní část jsou propojené Lyžařskou Lužickou magistrálou, pravidelná úprava zde ale neprobíhá.

Rady a tipy - Lužické hory

Lyžaři radí lyžařům

Lužické hory
Ahoj. Mám dotaz..U Cvikova se dá i bruslit nebo jen klasika? Díky :-)
Přečíst odpověď

+ další 4 zodpovězené dotazy

Sjezdovky

Lužické hory
Luž Počet zpráv: 8, poslední z 20.12.2021
Polevsko Počet zpráv: 10, poslední z 27.1.2021
Jedlová Počet zpráv: 11, poslední z 10.1.2021
Horní Podluží Počet zpráv: 37, poslední z 30.3.2018
Prácheň Počet zpráv: 3, poslední z 9.1.2016

Další skiareály

Nejnovější články

Dobře vysušené boty jsou základ

Je to základní fyzika, vlhký izolační materiál má větší tepelnou vodivost, než když je naprosto suchý. A tak když ve stopě, na sjezdovce nebo na skialpech, mrzne až to praští, i v lehce navlhlé obuvi se chlad rychleji propracuje k chodidlům a prstům na nohou.

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2022/2023? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí nemívají vysokou úspěšnost. Zkusíme tedy termín, kdy bude možné poprvé vyrazit na běžky, odhadnout jinak. Statistiky za předchozích 13 sezón provozu KamZaSněhem.cz říkají, že se v průměru začíná lyžovat 10. listopadu. Jak jsme k tomu došli a jak velká bývá odchylka?

Na lyže o Velikonocích? Ano!

Bude se o Velikonocích lyžovat? V Jizerkách, Krkonoších, Orlických horách a Jeseníkách určitě. A budou někde upraveny tratě pro běžkaře? Možná. Podívejme se, jaká je kde šance.

Další novinky a články

Obecná diskuse

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece