Lužické hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Lužické hory
Dnes - stopa stále v Horní Světlé drží. Ráno zmrzlá, odpoledne to je lepší. Stopař odstraňuje vylézající špičky a kusy stromů. Zatím až na Šébr dojedete v pohodě.Sněhu dostatek.
Lužické hory
Podvečerní lyžování u kapličky stejné jako včera, po 16 hodině začíná stopa umrzat a zrychlovat, 3ka kvůli jehličí není dobrá.
Lužické hory
Polevsko: podvečerní lyžování ( od 16hod) již zase na umrzajícím podkladu (obdobně to samé včera, podmínky se moc nemění), v lese na 3ce z Jedličné už dost jehličí - tam to moc nedoporučuji, i když stále to lze bez obav o lyže jet celé, zato louka nad kapličkou parádní, slušné stop, fičelo to jako vítr a klister držel, pěkné svezení i směrem na Prácheň a kolem vysílače (pár míst s jehličím tam je, ale je to pouze několik metrů), souhrnně vše mimo hustý jehličnatý les parádní. Je velká škoda, že se nepodařilo posunout Lužickou 30ku o týden dříve(byť proti jiným závodům), příští týden i s ohledem na předpověd to vidím dost nereálně. Louky určitě vydrží do většího deště pořád slušně sjízdné i přes větší teplo. Ideální jezdit od kapličky.
Lužické hory
Děkujeme Michalovi za krásný popis tratí v Horní Světlé. Víc už dodávat nemusím. Malý kousek stopař doházel - kámen - jinak je sněhu všude ještě dost. Za to, že padá jehličí opravdu nemůžeme. třeba ještě nasněží, ale zatím stále na poměry super. Díky, že to oceníte.
Lužické hory
Ve Varnsdorfu sice řádí jaro, ale na Luži a v okolí je ještě dobrých 40 čísel sněhu. Kam slunce nesvítí, je stopa přimrzlá, náramně vhodná na soupaž. Kam svítí, je sníh měký a propadá se. Jel jsem ze Šébru ke Kaufmannovu buku, stopa ještě pořád dobrá, esíčko pod Bouřným se brzdit nedá, ale na rovině před Bukem to zastaví samospádem. Chtěl jsem jet okolo Rousínova, ale magistrála od Buku je prohrnutá pluhem a nesjízdná. Nahoru na Kobylu ale vede pořád ještě pěkná cesta a to až na Milštejn. Tam to bohužel projeli lesáci technikou a co nestihli lesáci, dodělal expert na čtyřkolce, který zničil celou stopu Milštejn-Naděje, kam by lesáci vůbec nejeli. Od Sirného pramene k chatě Luž je to namrzlé, takže na výběr soupaž - stromeček - klistr. Od Luže k Ptačinci pořád dobrá stopa. Z Ptačince na Šébr ale už hodně zapadané jehličím a místy komplet led. Chtělo by, aby zas napadlo. Každopádně, MOC DÍKY ZA ÚPRAVU TRATÍ! Letos jsem si Lužické hory opravdu užil! Neuvažovali jste o něčem jako samolepky na hůlky za dobrovolný příspěvek 50/100/200 Kč (jako to dělají v Jizerkách)? Já bych přidal a určitě bych nebyl sám.
Lužické hory
V Horní Světlé sněhu ve stopách stále dost, tam, kde je jehličnatý les, tam je na povrchu spad prachu a jehličí, v bukovém lese čisto. Sníh místy mokrý a místy umrzlí, stopař se snaží, ale víc už asi neudělá.V noci se vždy ochladí, takže zatím se dá jezdit ve všech směrech. Běžkařů dnes bylo fůra- hodně německých - na jejich straně není pročištěno, tak jezdí u nás.
Lužické hory
Slunce svítí, ale stopy drží, sníh ubývá naštěstí pomalu. samozřejmě není prašánek, ve stopách je jehličí a někde vykoukne větev, ale vše je sjízdné a myslím, že zatím to v Horní světlé vydrží.Stopař čistí cestu od vylézajících větví.
Lužické hory
Dnes jsem projel 10 km okruh na Polevsku, v lese na trojce je sníh zmrzlý je ho zatím dost, jelo se dobře, místy je spadané jehličí. Na ledovci a louce to bylo měkké, ale sněhu je tak 40 cm. Okruh od kapličky k vysílači je stále ve výborném stavu, nově je udělaná stopa na lesní spojce, tam je hezké svezení. Po západu slunce celá trať umrzla a jelo se výborně, sjezdy se hodně zrychlily. Na víkend to bude parádní ježdění, hlavně po ránu.
Lužické hory
Nadšení běžkaři na Jedlové potvrzovali slova Hany. Sám jsem bohužel navečer stíhal jen opakování včerejšího výšlapu ze Cvikova na Milštejn, od Martiňáku k posedu je stopa poničená nějakým kličkujícím lesákem v džípu, ale jet se stále dá. Sjezdy v namrzlé stopě jsou hodně adrenalinové.
Lužické hory
Stopy v Horní Světlé stále dobré - slunce svítí, ale stopy drží.
Lužické hory
Navečer jsem zkusil, jak vypadá "cvikovská magistrála" - od Chlupa se jelo spíše po trávě, ale už pod Kamenčákem a dál k Milštejnu bylo v lese sněhu stále dost, stopa se občas ukázala, sníh byl těžký, povrch místy umrzlý. Snad to nebylo poslední lužické svezení.
Lužické hory
Dnes pro Vás stopař a pan Petr Morávek zprovoznili i trat, po které skútr normálně nejezdí. Na četná přání turistů.Z hory Luž chodí denně spousty pěších a proto se trať k Luži nejezdí, neboť by byla hned rozšlapaná.U odpočinkového domku pod horou odbočíte doleva a tato cest vede asi kilometr a jste na Lužické magistrále. Někteří lidé si ji pletou a jezdí tudy. Ovšem dodnes se tam jet nedalo, protože byla zapadaná stromy, takže se přelézalo. Dnes byly stromy z velké části prořezány a cestu lze používat. Je tam místy až metr sněhu / zítra se dokončí zbytek/, ale romantické svezení, muldy navátého sněhu - takže jak na houpačce. Místy některé větve jsou tak hluboko ve sněhu, že nejdou vytáhnout. Přesto již cesta uvolněná. Trasa , kterou denně pan Horák projíždí je v plném provozu a zatím v pořádku.Užívejte si, má se oteplovat.
Lužické hory
K německé mizérii: https://www.saechsische.de/viele-reaktionen-auf-skiwege-report-5034663.html https://www.saechsische.de/plus/kommentar-vertane-chancen-im-gebirge-5032391.html https://www.saechsische.de/plus/beste-ski-bedingungen-wenn-man-glueck-hat-5032052.html
Lužické hory
Stále čtu a slýchám, jak je to u Vás super, tak jsem dnes vyrazil. auto jsem nechal na parkovišti a je lna Šébr a kauf. buk a zpět. No nádhera.Na Jizerce jedete furt rovně a lidi a lidi. Tady krásná příroda a klid a parádní stopa. Co víc s přát - jen aby to ještě vydrželo. Přijedu určitě. Ahoj- a zase někdy. Moc jsem si to užil. Klid a krása a parádní stopa a - prostě přijedu zas.
Lužické hory
Dnes jsem projel 10 km okruh na Polevsku. Napadlo 5 čísel prašanu, lesní okruh je stále v dobrém stavu, louka také. Od kapličky k vysílači byly dnes čerstvě říznuty stopy, zde bylo vynikající svezení. Na tratích leží cca 20 cm sněhu, na víkend to vydrží.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Lužické hory
Sächsische Zeitung napsal vcera stopar v Waltersdorfu je rozbity podle informaci Pan Otto.
Lužické hory
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda má někdo nějaké zkušenosti s běžkováním v oblasti mezi... více
Lužické hory
Zdravím, dnes se chystáme na Luz na bezky, je upravena stopa a kam mě doporučite jít?Diky
Lužické hory
Dobrý večer,zítra se chystám na běžky od chaty luž,jsou trochu upravené trasy na klasiku, děkuji... více
Lužické hory
Jak to vypadá v okolí Jedlové?
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Lužické hory

Nejen stav sněhu

O Lužických horách

Nepříliš vysoké pohraniční pohoří na severu Čech se solidním počtem běžkařských tras i skiareálů. Do Lužických hor řadíme i okruhy okolo obcí Doubice, Cvikova, Okrouhlé a Prysku. Centrálním místem jak běžeckého, tak nově i sjezdového lyžování se stává Polevsko. Místní trasy tu upravuje spolek SkiPolevsko, se kterým KamZaSněhem.cz aktivně spolupracuje. Lyžařských středisek v Lužických horách pomalu ubývá, avšak právě polevský lyžařský areál se loni dočkal kompletní modernizace. Na severu hor pak najdeme okruhy okolo Horní Světlé pod nejvyšší horou Luží, na jejímž úpatí na německé straně je vybudovaný lyžařský areál Waltersdorf, skiareál na české straně je již minulostí. Centrální a severní část jsou propojené Lyžařskou Lužickou magistrálou, pravidelná úprava zde ale neprobíhá.

Sjezdovky

Lužické hory
Polevsko Počet zpráv: 8, poslední z 27.1.2019
Luž Počet zpráv: 6, poslední z 27.1.2019
Horní Podluží Počet zpráv: 37, poslední z 30.3.2018
Jedlová Počet zpráv: 9, poslední z 5.1.2017
Prácheň Počet zpráv: 3, poslední z 9.1.2016

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Polevsko
Vyšlapali jsme dopoledne na ledovec, tam v mlze obkroužili kolečko a pak jeli kolem Medvědí hůrky na Kočárovku. Lidí bylo tak akorát, stopa měkčí, ale trati v pohodě sjízdné. Nejlepší svezení bylo pod Bukem, ale všude bylo fajn. Díky za úpravu stop.
Luž
Německá strana neuklizena od polámaných stromů.Podobná situace je od rozcestí německé a české strany až pomalu k ohradě u parkovište.CHaty Luž.JInak paráda.
Polevsko
Polevský vlek jezdí :-) 👉 O víkendu lyžujeme od 9:00 do 19:00. 👉 v týdnu 14:00 až 19:00 hod aktuálně sledujte náš web nebo FB polevsko.ski, možná budeme jezdit od 9 hod dle sněhových podmínek a zájmu Dětský vlek provázek 🐥, lyžařská škola, půjčovna se základním servisem 🔧 i bufet jsou taktéž v provozu. Bereme karty.
Polevsko
Máte lyže připravené, že ano? Pokud by vás zajímalo, co se aktuálně prohání na sjezdovce v Polevsku hlavou: prioritou je vytvoření slušného sněhového základu, aby se svah nevydřel po prvních jízdách. Poslední dny byly teploty nad nulou, půda je mokrá. Bude tedy teď záležet na tom, kolik toho napadne a jaké budou teploty. Jak to jen půjde, budeme svah pravidelně hutnit rolbou a zároveň zasněžovat. Doufejme, že to takhle chvíli vydrží a otevřeme zimní sezónu. Budeme vás průběžně informovat. Rádi bychom spustili vlek kolem 20.12.
Horní Podluží
Provoz na sjezdovce v Horním Podluží byl ukončen. Děkujeme vám za vaši přízeň. Budeme se na vás těšit opět příští rok

Doporučujeme

Nejnovější články

Vypich = lyžování v Praze na umělém sněhu

Centrum pražského lyžování na technickém sněhu se od roku 2018 přesunulo z Chuchle na Vypich. Má to nějaké výhody i v době, kdy zrovna v Praze napadne přírodní sníh? A kde všude se na umělém sněhu lyžovalo v Praze v minulosti?

Jak vybrat snowboard

Správný výběr snowboardu je velmi důležitý proces, jelikož hlavní parametry jako jsou délka, šířka či prohnutí snowboardu nelze nikterak přenastavit. Také je důležité si uvědomit, pro koho snowboard vybíráme. Jiný snowboard potřebuje lehký junior, křehká dívka či starší aktivní sportovec. Pojďme si projít základní parametry snowboardů, které nám výběr usnadní.

Vyzkoušejte lyžařský orienťák na Cínovci

O víkendu 26.-27. ledna se v Krušných horách v okolí Cínovce budou konat závody v lyžařském orientačním běhu. Jeden den na české straně, druhý v Německu u Altenbergu - v místech, kam mnozí lyžaři běžně jezdí. Nabízí se možnost spojit výlet s účastí na závodě, při němž se dostanete i do míst, kam byste jinak asi nezajeli.

Další novinky a články

Obecná diskuse

315 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 15.2.:

Té slečně k mazání klistrů.Ve sprayi klistry jsou viz stránky SWIXSHOP,mazání třeba univerzál s velkým teplotním rozpětím nebo speciálně pro různá...

Přejít do obecné diskuze