Běžky

Přidat zprávu
Lužické hory
Dnes trasa projeta skútrem.Otepluje se,možná poslední svezení.Skol
Lužické hory
Dnes dopoledne pohodové svezení po trase Šebr, Pod Ptačincem, Černá brána, po patníkách k rozcestníku Lužická cesta, vpravo spodní cestou až k Chatě Luž a zpět po červené. Nikde nic neprosakovalo a i ledová část před Chatou Luž přikrytá sněhem :)
Lužické hory
Stozecke sedlo-Pod Ptacincem-Pod Bouřnym-Stozecke sedlo, sníh prašan , chvilema i slunko, mezi Na Milíři a Pod Ptacincem málo sněhu, jinak ok.krasne svezení
Lužické hory
Na Luži sněží. Stopa místy chybí, snad se to sněžením spraví. Nejvíc sněhu okolo Ptačince.Nejhorší úsek je kolem parkoviště u chaty Luž - těží lesáci , led. V lese je stopa ještě udržitelná. Pokud nasněží víc, napíšeme. hezký den. Skol.
Lužické hory
Dnes ledovec a louka nad Kapličkou, začíná vyčuhovat tráva, ale zatím to jde, většinou 2 stopy od lidí, modrý swix to jistil, poměrně dost lidí, do pátku to půjde, pak musí připadnout, sluníčko už je neúprosný.
Lužické hory
Vyrazil jsem až po páté ze stadionu v Jonsdorfu, sněhu málo, víc je nad kalvárkou ve Cvikově. Stopy jen od několika běžkařů až na Hain. Zkusil jsem dojet pod Hvozdem na Kammloch a skoro za tmy zpět, občas lyže zadrhly. Ale mnoho nečekaných... více
Lužické hory
Na Luži je 2o až 30 cm sněhu.Stopa k Šébru dobrá.K Plešivci a Bouřnému spousta vodních lagun.U chaty Luž v první zatáčce také voda.Lepší obejít lesem.Mínus 7 a slunce Skol.
Lužické hory
Šli jsme s vnukem z parkoviště u Sirného pramene na běžkách až na Chatu Luž a pak po žluté stezce zpět. Cca 15 - 20 cm sněhu, bohužel u země mokrý tak se dost lepil. Ale dalo se a pokud spodek umrzne tak doporučujeme.
Lužické hory
Okolí Luže.
Lužické hory
Start z Luže, první kilometr horší, ale pak už na to kolik napadlo sněhu to bylo bezva, nezbývá než jezdit. Dnes mazán modrý Swix a byla to dobrá volba, pondělí a úterý to vypadá opět na modrej. Jinak asfaltka od Jána k Luži sjízdná, čekal jsem... více
Lužické hory
Zima je zpátky v Lužických horách ❄️☀️🌨️ Dnes odpoledne velká bežkařská paráda na Polevském vrchu. Na tratich leží od 5 do 20 cm sněhu. V lese vyčuhuje podklad - lesní úseky nedoporučujeme kromě Kočárovky. Upraven Polevský vrch na... více
Lužické hory
Na Šebru jsem nebyl, ale něco napadlo a přes noc snad taky spadne, ze šebru na Ptačinec by to mohlo být hodně dobrý, ale rozhodně jen na horší lyže, bude tomu chybět vymrzlý podklad. (Odpověď na dotaz uživatele Dana z 25.2.: Jak to vypadá dnes v... více
Lužické hory
Z Luže: Dnes napadlo 5-10 cm sněhu, je to bez základu a tak to bude na kameňáčky a místy urřitě drhnout o kameny ale pujde to, uvidíme co napadne přes noc, sníh je nový mokřejší ideální na sněhuláka, dnes bych mazal fialovej Swix, ale nezkoušel... více
Lužické hory
Stozecke sedlo-Pod Ptacincem, ve stope jehličí a vetvicky, trochu mokry snih, ale dalo se..mela jsem starsi lyze. Skol
Lužické hory
Polevsko - okruh na louce nad vlekem je ještě sjízdný, ale je to jen pro skalní nadšence. Od kapličky je potřeba dojít cca 50 metrů na první sníh a nahoru se dá vyjet. Nakonec dnes docela fajn svezení. Ledovec tradičně nejlepší.
Další zprávy od běžkařů

Lužické hory - členění

Oblast Poslední zpráva
Lužické hory

Nejen stav sněhu

O Lužických horách

Nepříliš vysoké pohraniční pohoří na severu Čech se solidním počtem běžkařských tras i skiareálů. Do Lužických hor řadíme i okruhy okolo obcí Doubice, Cvikova, Okrouhlé a Prysku. Centrálním místem jak běžeckého, tak nově i sjezdového lyžování se stává Polevsko. Místní trasy tu upravuje spolek SkiPolevsko, se kterým KamZaSněhem.cz aktivně spolupracuje. Lyžařských středisek v Lužických horách pomalu ubývá, avšak právě polevský lyžařský areál se loni dočkal kompletní modernizace. Na severu hor pak najdeme okruhy okolo Horní Světlé pod nejvyšší horou Luží, na jejímž úpatí na německé straně je vybudovaný lyžařský areál Waltersdorf, skiareál na české straně je již minulostí. Centrální a severní část jsou propojené Lyžařskou Lužickou magistrálou, pravidelná úprava zde ale neprobíhá.

Rady a tipy - Lužické hory

Lyžaři radí lyžařům

Lužické hory
Ahoj. Mám dotaz..U Cvikova se dá i bruslit nebo jen klasika? Díky :-)
Přečíst odpověď

+ další 4 zodpovězené dotazy

Sjezdovky

Lužické hory
Luž Počet zpráv: 8, poslední z 20.12.2021
Polevsko Počet zpráv: 10, poslední z 27.1.2021
Jedlová Počet zpráv: 11, poslední z 10.1.2021
Horní Podluží Počet zpráv: 37, poslední z 30.3.2018
Prácheň Počet zpráv: 3, poslední z 9.1.2016

Další skiareály

Nejnovější články

Vyhřívané ponožky v dálkových bězích

Všimli jste si při sledování dálkových závodů Ski Classics, že závodnice a závodníci mají někdy na straně lýtka pod kombinézou vystouplou „krabičku“? Pokud jste tápali, o co se jedná, tak jsou to akumulátory k vyhřívaným sportovním ponožkám. Ty se pomalu stávají standardem.

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2023/2024? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí nemívají vysokou úspěšnost. Zkusíme tedy termín, kdy bude možné poprvé vyrazit na běžky, odhadnout jinak. Statistiky za předchozích 14 sezón provozu KamZaSněhem.cz říkají, že se v průměru začíná lyžovat 11. listopadu. Jak jsme k tomu došli a jak velká bývá odchylka?

Na běžky do Červené Vody

Poznejte kouzelnou krajinu v okolí Červené Vody: na běžkách, na lyžích, na kole i pěšky. Obec Červená Voda je skvělým výchozím místem, odkud lze snadno vyrazit za turistickými cíli v zimě i létě. Na běžkách si to zde ale vyloženě užijete.

Další novinky a články

Obecná diskuse

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece