Lužické hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Lužické hory
Dnes v neděli skútrem z Jedličné ujetá trojka a pětka ke Kapličce a na Ledovec zatím bez řezání stopy. Místy pěkné, jinde vyčuhuje podklad - v lese i na loukách nad vlekem. V okolí Polevska leží 5-15 cm sněhu. Skútrem z Okrouhlé projeta také trasa ke Kapličce a k vysílači nad Práchní. Na první úpravu prima svezení. Doporučujeme starší lyže. Mapa tras na www.Bilestopy.cz SKOL!
Lužické hory
Stožecké sedlo, most, otočka, Milířka, Pod Ptačincem, Černá brána a zpět. Už se dá, je to super, takchle na Mikuláše. 😉Myslivci na chatu vyjeli auty, ale úplně to nerozjezdili.
Lužické hory
Zataženo, stále ještě dobré podmínky na běžky. vxražte, pokud můžete. Skol.
Lužické hory
Dnes zase ze Šébru, lehce horší, ale pořád pěkné na chatu Luž, zkusil jsem i přímo červený hřeben, až na úžinu se skalkami kde je nutno proběhnout pěšky je pěkná stopa, dupači zůstali doma 🙂, zpět po asfalce cca 500 m k parkovišti nějaký kkt vyplužil, ale večer ještě jetelné, bohužel tak o den...dva zničil sjízdnost, vůbec nechápu.
Lužické hory
kolečko kolem Pěnkavčího vrchu od Šébru V stranou, pak na Luž žitavskou magistrálou, již neupravená, ale od lidí projeta, pak již pěkná stopa od p. Horáka, od chaty Luž dolů k Jánovi jedno vytáté místo, jinak v pohodě. Od Jána provozní cesta na začátku špatná-těžba...co lze vytvářet v CHKO☹️, od sedla pod Ptačincem krásná rychlá stopa k autu ... zítra to bude ještě fajn, ale do víkendu to bohužel nevydrží. Pěkné jarní lyžování.
Lužické hory
Dnes jsme jeli od Šébru na Luž a pak k Jánu. Paráda. k´Krásné svezení, udržované. Děkujeme všem. Asi už poslední jízdy.ale stálo to za to.
Lužické hory
Teda lidi, dnes jsme byli na Luži. Parkoviště super vyhrnuté a stopa úžasná.Ty dva kousky bez sněhu jsme zuli lyže, ale jinak paráda. Sněhu opravdu dost a stopa senzační. Děkujeme!!!
Lužické hory
Dnes od kapličky dvě nádherné stopy, na ledovci tráva kouká je zřídka, ve sjezdu ke kapličce již častěji, ale dá se objet. Díky za stopu.
Lužické hory
Polevsko od hřiště, k vysílači nad Práchní - pěkná stopa, na loukách sníh ještě na starém podkladu, od kapličky, vjezd do lesa pár metrů špatný, pak již sněhu dost až po Jedličnou - i sjezd lesem v pohodě-prostě jako vždy při méně sněhu je potřeba jezdit v protisměru 🙂, Kočárovka nic moc, rozšlapaná a pak na ni vjel traktor, od Jedličné po pastviny opatrně-na začátku a ke konci lezou kameny, pak již pěkné stopy, bohužel zpět od kapličky směrem k vysílači jsem potkal koně a zkázu završili 2 lidi se psem na procházce, kdy dupali za sebou přímo v klasické stopě☹️, potkal jsem cca 15 běžkařů, dva "dupače" a jednoho koně. Na konec března suprové podmínky. (staré lyže ovšem sebou).
Lužické hory
Jak už psal Honza- dnes projel pan Horák stopy...od Luže až na Šébr - tam je cesta super, sněhu dostatek. Dále jel kolem Bouřného. stopa dobrá až na dvě místa. dvakrát je tam sto metrů bez sněhu / u chaty /. je tam asfalt,ale jinak také dobré. Takže myslím, že to vydrží. Sněhu zatím dostatek - na to, že je konec března a stále drobně sněží. Na "Bílé stopy " je vidět, kudy jel, ale není to opět celé. Asi kus bez signálu .... to nevím, proč .Vydejte se na poslední lyžovačku do nádherných Lužických hor. A užijte si to. Zdravíme. Skol.
Lužické hory
V NEDĚLI ODPOLEDNE UPRAVÍME TRATĚ NA POLEVSKÉ VRCHU + POD LUŽÍ. ANEB JARO V LYŽAŘSKÉ STOPĚ! Od pondělí 22.3.2021 bude opět v souladu s vládními nařízení možné sportovat v rámci okresu, proto jsme se rozhodli upravit pro místní část tratí. Letos pravděpodobně naposledy. Ale kdo ví...? 😉 Na loukách na Polevském vrchu leží 10-15 cm, na Ledovci podél lesa a pod Luží až 20 cm. Od lidí je z víkendu ujetá pěkná stopa. ✅ V neděli odpoledne z Polevska vyrazí skútr Ski Polevsko na úpravu. Lesní úsek z Jedličné je s obtížemi sjízdný, místy vyčuhuje podklad. Nesjízdná je trasa přes Kytlické pastviny. Doporučujeme okruh na Polevském vrchu s nástupem od Kapličky nebo od sjezdovky. Stopa od lidí je i na Kočárovce. ✅ v neděli skútr pana Horáka upravil trasu od Chaty Luž na Šébr/Stožecké sedlo a... více
Lužické hory
Dnes z Šébru přes Ptačinec na Luž a zpátky kolem Pěnkaváku. Většinou dobrá stopa, rychlý sníh. Zítra asi jedna z posledních šancí sezóny v Lužičkách.
Lužické hory
Fotos
Lužické hory
Von der Lausche bis Weberberg kann man wieder Ski fahren
Lužické hory
Lausche Kamm sehr gut. Finkenkuppe Westseite sind Autospuren nicht für die besten Ski es ist manchmal sehr dünn
Další zprávy od běžkařů

Další členění

Poslední zpráva
Lužické hory

Nejen stav sněhu

O Lužických horách

Nepříliš vysoké pohraniční pohoří na severu Čech se solidním počtem běžkařských tras i skiareálů. Do Lužických hor řadíme i okruhy okolo obcí Doubice, Cvikova, Okrouhlé a Prysku. Centrálním místem jak běžeckého, tak nově i sjezdového lyžování se stává Polevsko. Místní trasy tu upravuje spolek SkiPolevsko, se kterým KamZaSněhem.cz aktivně spolupracuje. Lyžařských středisek v Lužických horách pomalu ubývá, avšak právě polevský lyžařský areál se loni dočkal kompletní modernizace. Na severu hor pak najdeme okruhy okolo Horní Světlé pod nejvyšší horou Luží, na jejímž úpatí na německé straně je vybudovaný lyžařský areál Waltersdorf, skiareál na české straně je již minulostí. Centrální a severní část jsou propojené Lyžařskou Lužickou magistrálou, pravidelná úprava zde ale neprobíhá.

Rady a tipy - Lužické hory

Lyžaři radí lyžařům

Lužické hory
Ahoj. Mám dotaz..U Cvikova se dá i bruslit nebo jen klasika? Díky :-)
Přečíst odpověď

+ další 4 zodpovězené dotazy

Sjezdovky

Lužické hory
Polevsko Počet zpráv: 10, poslední z 27.1.2021
Luž Počet zpráv: 7, poslední z 13.1.2021
Jedlová Počet zpráv: 11, poslední z 10.1.2021
Horní Podluží Počet zpráv: 37, poslední z 30.3.2018
Prácheň Počet zpráv: 3, poslední z 9.1.2016

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Polevsko
V 7:40 ráno od parkingu na Jedličné směrem k Nové Huti. Stará stopa + čerstvý sníh = docela paráda. Lužické výhledy mě dnes potěšily.
Luž
K dotazu nástupu ve Cvikově asi nejlepší je zaparkovat u benzínky a přes silnici je stopa.
Jedlová
Dnes jsem jel vlakem na Jedlovou. Bezky jsem nasadil hned u nádraží a vybrusilil to na rozcestí směr Malý Stozec. Dá se jet okruh kolem Jedlove, různé varianty. Sněhu dost je, nikde se člověk nebori, je to podle mě urolbovane. Jen na sjezdu od Tolstejna je to místy zledovadele. Běžkaře celkem málo.

Nejnovější články

Co chystáme nového na zimu?

Nově umožňujeme lyžařům upravovat své zprávy o sněhových podmínkách, např. pro dodatečné doplnění fotek nebo opravy překlepů. Zároveň začínáme zobrazovat polohu fotek na mapě. A to není všechno. Jaká další vylepšení jsme připravili a na co se ještě v průběhu 13. sezóny provozu KamZaSněhem.cz můžete těšit?

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2021/2022? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí nemívají vysokou úspěšnost, tak zkusíme termín, kdy půjde poprvé vyrazit na běžky, odhadnout jinak. Statistiky za předchozích 12 sezón provozu KamZaSněhem.cz říkají, že se v průměru začíná lyžovat 9. listopadu. Jak jsme k tomu došli a jak velká bývá odchylka?

Nové členění zpráv dle okresů!

KamZaSněhem.cz mění po 12 zimách provozu strukturu webu. Rozdělení ČR na 12 hlavních lyžařských oblastí je minulostí. Zprávy o sněhových podmínkách budou nově členěny dle okresů.

Další novinky a články

Obecná diskuse

7 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 4.12.:

Zdravím všechny. Dnes jsem byl na běžkách na Dolní Moravě. Upravené běžecké stopy, perfektní sníh.

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece