Lužické hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Lužické hory
Vše bylo již napsáno, letos zimní paráda, oproti minulým letům je tu ještě jedna příjemná změna, a to že zatím lesáci nevyhrnuli ani hlavní lesní cesty, což dříve bylo dost běžné. Po mnohých cestách jezdí, těží se dřevo, ale neodhrnují. Aspoň v prostoru od Rousínova k Šébru a na Luž.
Lužické hory
Na doporučení jsme místo do Bedřichova - kde je to hektik - vyrazili z Mladé Boleslavi na Luž.Nejprve jsme jeli lesem směr Šébr a pak další cesty....protože to tu neznáme. Stopa nádherně projetá, lidé milí, usmívají se, není jich tu tolik.Tak nádherné svezení jsme letos ještě neměli. Děkujeme všem, co upravují. I příroda je tu krásná, překvapilo nás to množství sněhu a klid. Byl to moc hezký den. Skol.
Lužické hory
Dnes večer projeta stopa z Rousínova na Novou Huť a na Kaufmanův Buk(zde je stopa až na Luž-pro Forresta).Na tuto stopu se lze dostat ze Cvikovských okruhů podél cyklostezky směr Svor,na konci doprava kolem chovné stanice psů po stopě a dále sjet dolů kolem bývalého "smeťáku" a pak kousek po silnici a jste tam. Jinak v lese sněhu dost, nejsou poničené od těžby.
Lužické hory
Cesta ze Cvikova od Hokra směr Milštejn- čistila jsem prošláplou stopu od lidí v kolejišti lesnické techniky, jelo se dobře středem, kdyby to projel stopař, bylo by to dolů lepší svezení. Myslím si, že dál k Luži také běžkaři razili. Skol
Lužické hory
Cvikovské okruhy jsou povedené, díky za vzornou a citlivou úpravu, pěkně jsme se svezli. Kdo by chtěl ze Cvikova na Luž, mohl by zkusit mnou popsanou cestu ze včerejška, nebo vystoupat krpál od totemů z Rousínova na Milštejn a dál. Včera potvrzovala dvojice běžkařů, že z Luže sjela. U Sampera stojí harvestory, takže je nebezpečí zničení už tak špatné stopy.
Lužické hory
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 15.1.: Dá se někde i bruslit, nebo je to vše ve stopě?) Na Polevsku je celkem velký okruh.
Lužické hory
(Odpověď na dotaz uživatele Forrest z 15.1.: Ahoj,Chci se zeptat, zda se dá dostat ze Cvikova na Luž, hlavně dotaz pro Jirku. Podařila se projet stopa, je něco vyšlapané, nebo je to zničené od lesaku? Díky moc F.) Stopa asi všude nebude.
Lužické hory
Tak jsem si dal jeste jednou cvikovske okruhy, super. Akorat u hrbitova u Svoru traktor jel po stope )-: to fakt nechapu kdyz kolem je tolik mista.
Lužické hory
Cyklostezka Varhany (Česká Lípa - Kamenický Šenov) je projeta skútrem se stopařem od České Lípy až k silnici K.Šenov - Slunečná, upraveno je 16 km - stopa pro klasiku i uválcováno pro bruslení či chůzi. Úsek Č.Lipa - Manušice není moc kvalitní, je tam málo sněhu
Lužické hory
Polevsko kolečko Jedličná ke kapličce a zpět. Stopy dnes protaženy. Ve spodní části místa s prosakující vodou/ledem (nic dramatického) občas pozor na větvičky a na hůlky. V některých místech je podklad měkký a hůlka se může zabořit níže než čekáte,tak ať někdo nezlomí. Byla upravena i kočárovka a měli by protáhnout až na Luž. Perfektní poježdění.
Lužické hory
Ve Cvikově to je naprosto TOP! Nechápu co si níže pán stěžoval...
Lužické hory
Rybniště připravilo díky sněhové nadílce několik nenáročných běžkařských okruhů, vhodné pro začátečníky, rychlý trénink nebo výcvik dětí. Aktualizované informace na webových stránkách obce: https://www.obecrybniste.cz/aktuality/do-rybniste-bezky.html.
Lužické hory
Stopy upraveny. Stále sněží, je už asi 50 cm sněhu. Pozor na větve- praskají, jsou plné sněhu a neunesou tíhu. Jinak vše ok. Zítra pojede skútr až k podjezdu u Svoru, takže bude propojena Lužická magistrála. V týdnu to nemá cenu, nikdo tam nejezdí.U Kaufmanova buku po těžbě špatné cesty. Jinak nádhera.
Lužické hory
Musím se připojit, cvikovské okruhy super. Poděkování pro Jirku na skútru 😀
Lužické hory
Tak jsem si projel cvikovske okruhy a je to perfektni. V noci trosku prisnezilo ale stopa super. Diky Jirko .
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Lužické hory
Ahoj, poradili byste prosím, kde zaparkovat a jaký nejdelší okruh se teď dá v Lužičkách jet... více
Lužické hory
Zdravím ve spolek. Nevíte někdo, jak to vypadá kolem Srní hory, Velké Tisové a Javoru (případně... více
Lužické hory
Ahoj, Nevíte jak to vypadá Cvikov-Luž? Je alespoň nějaká stopa, nebo je vše zničené lesáky,... více
Lužické hory
Ahoj, Chci se zeptat, zda se dá dostat ze Cvikova na Luž, hlavně dotaz pro Jirku. Podařila se... více
Lužické hory
Děkuji všem, kteří se starají o tratě. Je to nádhera, klid, pohoda. Kéž by sníh vydržel co... více
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Lužické hory

Nejen stav sněhu

O Lužických horách

Nepříliš vysoké pohraniční pohoří na severu Čech se solidním počtem běžkařských tras i skiareálů. Do Lužických hor řadíme i okruhy okolo obcí Doubice, Cvikova, Okrouhlé a Prysku. Centrálním místem jak běžeckého, tak nově i sjezdového lyžování se stává Polevsko. Místní trasy tu upravuje spolek SkiPolevsko, se kterým KamZaSněhem.cz aktivně spolupracuje. Lyžařských středisek v Lužických horách pomalu ubývá, avšak právě polevský lyžařský areál se loni dočkal kompletní modernizace. Na severu hor pak najdeme okruhy okolo Horní Světlé pod nejvyšší horou Luží, na jejímž úpatí na německé straně je vybudovaný lyžařský areál Waltersdorf, skiareál na české straně je již minulostí. Centrální a severní část jsou propojené Lyžařskou Lužickou magistrálou, pravidelná úprava zde ale neprobíhá.

Rady a tipy - Lužické hory

Lyžaři radí lyžařům

Lužické hory
Ahoj, rádi bychom nadcházející sobotu vyměnili Jizerky za Lužičky, doporučíte prosím kde to je fajn :)? Předpokládám, že pouze na klasiku. Díky moc.
Přečíst odpověď

+ další 3 zodpovězené dotazy

Sjezdovky

Lužické hory
Luž Počet zpráv: 7, poslední z 13.1.2021
Jedlová Počet zpráv: 11, poslední z 10.1.2021
Polevsko Počet zpráv: 8, poslední z 27.1.2019
Horní Podluží Počet zpráv: 37, poslední z 30.3.2018
Prácheň Počet zpráv: 3, poslední z 9.1.2016

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Luž
K dotazu nástupu ve Cvikově asi nejlepší je zaparkovat u benzínky a přes silnici je stopa.
Jedlová
Dnes jsem jel vlakem na Jedlovou. Bezky jsem nasadil hned u nádraží a vybrusilil to na rozcestí směr Malý Stozec. Dá se jet okruh kolem Jedlove, různé varianty. Sněhu dost je, nikde se člověk nebori, je to podle mě urolbovane. Jen na sjezdu od Tolstejna je to místy zledovadele. Běžkaře celkem málo.

Doporučujeme

Nejnovější články

Na běžky v okolí Jižního Města

Hostivařský lesopark, Milíčovský les, ale i přilehlá pole a louky. Když napadne jednou za čas dostatek sněhu i v Praze, lyžaři z Jižního Města či Petrovic mají na poměry hlavního města slušný výběr, kam vyrazit na běžky.

Mezi Haničkou, Říčkami a bunkry

Jižní část hřebenovky Orlických hor je běžkaři vyhledávána o něco méně, než trasy v centrální části hřebene. Pokud ale o něco nižší nadmořskou výšku vykompenzují slušné sněhové podmínky, dá se na trase mezi Haničkou a Říčkami pěkně lyžovat. A také spatřit množství bunkrů, jak ukazuje i video připojené k článku.

Lyžařská střediska s technickým sněhem

Na horách je jen málo sněhu a skiareály uzavřené kvůli koronaviru jsou nepoužitelné? Ne tak úplně. Přírodního sněhu přibylo a na některých místech už umožňuje vyrazit běžkařům do stop. A přestože vleky stojí, technický sníh na sjezdovkách se dá využít i jinak. Ve kterých skiareálech ho najdete?

Další novinky a články

Obecná diskuse

93 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 15.1.:

koukám, že tady nikdo na nic neodpovídá .

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak vybrat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz