Lužické hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Lužické hory
Jen pro info louka ve Cvikove od bčs ke hřbitovu ve svoru je nově zabarykadovana balíky a zemědělec zde má 4 krávy. Tím pádem cvikovsky okruh přišel o značnou část trasy.
Lužické hory
Vzhledem k bídnému počasí nezbývá než jezdit na kolečkách. "Smetákem" byla vyčištěna cyklostezka "Varhany" - od České Lípy - střelnice po Prácheň. Je to cca 16 km stále mírně do kopce ideální pro kolečkové klasičky.
Lužické hory
Stopy už v Horní Světlé jsou jen místy. je to jak indiánský běh . jedu, sundám a jdu atd. A rychle sníh mizí.
Lužické hory
Dnes chvíli pršelo, ale stále ještě se dá v Horní Světlé jet na běžkách. Jsou už místa, kde musíte přejít, ale stále stopa je.
Lužické hory
V Horní Světlé stále můžete jezdit. Stopa kromě části u kamene je dobrá, místy ledová. U Pěnkavčího vrchu, k Jánu zatím úplně super.Ale rychle sníh ubývá.
Lužické hory
Sníh stále je, ale stopa je ledová. Jen pro velmi zdatné jedince. U kamene kousek chybí.
Lužické hory
V Horní Světlé je ve stopě stále sníh, ale jak svítí slunce, vytvořil se led, takže většina stop je ledová. Nejlepší je k Jánu, kde je led uprostřed a po stranách sníh. Větve, které vylézají a stromy se snaží stopař odklidit, ale některé jsou přimrzlé a ze stromů padá jehličí. Dnes je celý den mínus - tedy pod nulou - i když svítí slunce. Sněhu je místy deset místy dvacet cm i víc.
Lužické hory
Sníh stále je- odpoledne se jede lépe, sníh změkne. Jen u velkého kamene už není - ale to je kousíček, protože kámen přitahuje slunce. Jinak s dá stále jezdit.
Lužické hory
Sněhu v Horní Světlé ve stopě stále dost, kvalitu neovlivníme.Dost sněhu i na loukách, kde není tak umrzlo.
Lužické hory
ZÁVOD LUŽICKÁ 30 ZRUŠEN Závod Lužická 30, který se měl konat v sobotu 23.2.2019 jsme nuceni ZRUŠIT. Důvodem jsou nezpůsobilé tratě - v lese je pod stromy vrstva jehličí, větviček a ledu, místy začíná vyčuhovat podklad hlavně v úseku u Kytlických pastvin a při výjezdu ven z lesa nad vlekem. V lese jsou tratě zmrzlé a ve sjezdech nebezpečné, na loukách se vlivem plusovývh teplot boří mokrý sníh. Pokud se ochladí a napadne dostatek sněhu, vyhlásíme nový termín. Sledujte web www.skipolevsko.cz a www.facebook.com/ski.polevsko. Děkujeme za pochopení, zachovejte nám přízeň. DNES V ÚTERÝ 19.2. byla projeta trojka i pětka, ale lyžovat doporučujeme především na loukách v okolí Polevského vrchu s nástupem od Kapličky mezi Polevskem a Práchní nebo od vleku. Vlivem měkkého sněhu není možné rolbou upravit okruh na bruslení. Sjezdovka Polevsko je v provozu. Připomínáme a zveme na další jarní a letní akce Ski Polevsko: Polevský běh 20.4.2019 Kytlický minitriatlon 2019: 10.8.2019 SKOL!
Lužické hory
Dnes - stopa stále v Horní Světlé drží. Ráno zmrzlá, odpoledne to je lepší. Stopař odstraňuje vylézající špičky a kusy stromů. Zatím až na Šébr dojedete v pohodě.Sněhu dostatek.
Lužické hory
Podvečerní lyžování u kapličky stejné jako včera, po 16 hodině začíná stopa umrzat a zrychlovat, 3ka kvůli jehličí není dobrá.
Lužické hory
Polevsko: podvečerní lyžování ( od 16hod) již zase na umrzajícím podkladu (obdobně to samé včera, podmínky se moc nemění), v lese na 3ce z Jedličné už dost jehličí - tam to moc nedoporučuji, i když stále to lze bez obav o lyže jet celé, zato louka nad kapličkou parádní, slušné stop, fičelo to jako vítr a klister držel, pěkné svezení i směrem na Prácheň a kolem vysílače (pár míst s jehličím tam je, ale je to pouze několik metrů), souhrnně vše mimo hustý jehličnatý les parádní. Je velká škoda, že se nepodařilo posunout Lužickou 30ku o týden dříve(byť proti jiným závodům), příští týden i s ohledem na předpověd to vidím dost nereálně. Louky určitě vydrží do většího deště pořád slušně sjízdné i přes větší teplo. Ideální jezdit od kapličky.
Lužické hory
Děkujeme Michalovi za krásný popis tratí v Horní Světlé. Víc už dodávat nemusím. Malý kousek stopař doházel - kámen - jinak je sněhu všude ještě dost. Za to, že padá jehličí opravdu nemůžeme. třeba ještě nasněží, ale zatím stále na poměry super. Díky, že to oceníte.
Lužické hory
Ve Varnsdorfu sice řádí jaro, ale na Luži a v okolí je ještě dobrých 40 čísel sněhu. Kam slunce nesvítí, je stopa přimrzlá, náramně vhodná na soupaž. Kam svítí, je sníh měký a propadá se. Jel jsem ze Šébru ke Kaufmannovu buku, stopa ještě pořád dobrá, esíčko pod Bouřným se brzdit nedá, ale na rovině před Bukem to zastaví samospádem. Chtěl jsem jet okolo Rousínova, ale magistrála od Buku je prohrnutá pluhem a nesjízdná. Nahoru na Kobylu ale vede pořád ještě pěkná cesta a to až na Milštejn. Tam to bohužel projeli lesáci technikou a co nestihli lesáci, dodělal expert na čtyřkolce, který zničil celou stopu Milštejn-Naděje, kam by lesáci vůbec nejeli. Od Sirného pramene k chatě Luž je to namrzlé, takže na výběr soupaž - stromeček - klistr. Od Luže k Ptačinci pořád dobrá stopa. Z Ptačince na Šébr ale už hodně zapadané jehličím a místy komplet led. Chtělo by, aby zas napadlo. Každopádně, MOC DÍKY ZA ÚPRAVU TRATÍ! Letos jsem si Lužické hory opravdu užil! Neuvažovali jste o něčem jako samolepky na hůlky za dobrovolný příspěvek 50/100/200 Kč (jako to dělají v Jizerkách)? Já bych přidal a určitě bych nebyl sám.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Lužické hory
Dá se vyrazit na běžky v okolí Luže, Svoru?
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Lužické hory

Nejen stav sněhu

O Lužických horách

Nepříliš vysoké pohraniční pohoří na severu Čech se solidním počtem běžkařských tras i skiareálů. Do Lužických hor řadíme i okruhy okolo obcí Doubice, Cvikova, Okrouhlé a Prysku. Centrálním místem jak běžeckého, tak nově i sjezdového lyžování se stává Polevsko. Místní trasy tu upravuje spolek SkiPolevsko, se kterým KamZaSněhem.cz aktivně spolupracuje. Lyžařských středisek v Lužických horách pomalu ubývá, avšak právě polevský lyžařský areál se loni dočkal kompletní modernizace. Na severu hor pak najdeme okruhy okolo Horní Světlé pod nejvyšší horou Luží, na jejímž úpatí na německé straně je vybudovaný lyžařský areál Waltersdorf, skiareál na české straně je již minulostí. Centrální a severní část jsou propojené Lyžařskou Lužickou magistrálou, pravidelná úprava zde ale neprobíhá.

Rady a tipy - Lužické hory

Lyžaři radí lyžařům

Lužické hory
Ahoj, rádi bychom nadcházející sobotu vyměnili Jizerky za Lužičky, doporučíte prosím kde to je fajn :)? Předpokládám, že pouze na klasiku. Díky moc.
Přečíst odpověď

+ další 3 zodpovězené dotazy

Sjezdovky

Lužické hory
Polevsko Počet zpráv: 8, poslední z 27.1.2019
Luž Počet zpráv: 6, poslední z 27.1.2019
Horní Podluží Počet zpráv: 37, poslední z 30.3.2018
Jedlová Počet zpráv: 9, poslední z 5.1.2017
Prácheň Počet zpráv: 3, poslední z 9.1.2016

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Polevsko
Vyšlapali jsme dopoledne na ledovec, tam v mlze obkroužili kolečko a pak jeli kolem Medvědí hůrky na Kočárovku. Lidí bylo tak akorát, stopa měkčí, ale trati v pohodě sjízdné. Nejlepší svezení bylo pod Bukem, ale všude bylo fajn. Díky za úpravu stop.
Luž
Německá strana neuklizena od polámaných stromů.Podobná situace je od rozcestí německé a české strany až pomalu k ohradě u parkovište.CHaty Luž.JInak paráda.
Polevsko
Polevský vlek jezdí :-) 👉 O víkendu lyžujeme od 9:00 do 19:00. 👉 v týdnu 14:00 až 19:00 hod aktuálně sledujte náš web nebo FB polevsko.ski, možná budeme jezdit od 9 hod dle sněhových podmínek a zájmu Dětský vlek provázek 🐥, lyžařská škola, půjčovna se základním servisem 🔧 i bufet jsou taktéž v provozu. Bereme karty.
Polevsko
Máte lyže připravené, že ano? Pokud by vás zajímalo, co se aktuálně prohání na sjezdovce v Polevsku hlavou: prioritou je vytvoření slušného sněhového základu, aby se svah nevydřel po prvních jízdách. Poslední dny byly teploty nad nulou, půda je mokrá. Bude tedy teď záležet na tom, kolik toho napadne a jaké budou teploty. Jak to jen půjde, budeme svah pravidelně hutnit rolbou a zároveň zasněžovat. Doufejme, že to takhle chvíli vydrží a otevřeme zimní sezónu. Budeme vás průběžně informovat. Rádi bychom spustili vlek kolem 20.12.

Doporučujeme

Nejnovější články

10 let s KamZaSněhem.cz a kudy dál?

KamZaSněhem.cz má za sebou 10 let existence. Web vytvářený víceméně po večerech a víkendech se za tu dobu stal asi nejnavštěvovanějším webem zaměřeným na běžecké lyžování v ČR.V posledních letech se nám ho ale nedaří rozvíjet tak, jak bychom si přáli. Co s tím? Bude jen stačit poprosit lyžaře, aby psali více zpráv? Pomůže někdo s programováním? Nebo web radši prodáme?

Paprsek = běžkařská jistota Jeseníků

Kam na běžky na Moravě, když níže na horách neleží dost sněhu? Slušná nadmořská výška, desítky kilometrů upravovaných tratí i jejich pravidelná úprava znamenají, že Paprsek určitě patří do nejužšího výběru míst. A nejen v době s nedostatkem sněhu.

Výběr vtipných zpráv od lyžařů

Za víc než 10 let existence webu lyžaři na KamZaSněhem.cz vložili přes 16 tisíc zpráv o sněhových podmínkách. Některé z nich byly nejen užitečné, ale zároveň vtipné. Podívejte se na (před)silvestrovský výběr zpráv, které pobavily.

Další novinky a články

Obecná diskuse

2 příspěvky za posledních 14 dní. Nejnovější z 23.1.:

K dotazu na lyžování v oblasti mezi Klatovami a Horažďovicemi (to je ten odkaz níže, pravděpodobně reklamní, další takové budu rovnou mazat). Jde o...

Přejít do obecné diskuze