Lužické hory – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz přináší zejména zprávy o aktuálních podmínkách - pro oblast Lužické hory jsou zde.

Na této stránce ale najdete rady, které zůstávají platné dlouhodobě:

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 22.1.2021 21:42
Ahoj. Mám dotaz..U Cvikova se dá i bruslit nebo jen klasika? Díky :-)
Vloženo 22.1.2021 22:18
V celých Lužických horách lze jezdit pouze klasiku (úprava skútrem se stopovačem), jediný cca 2km kolečko nad Polevskem s nástupem u "kapličky" je ujeto rolbou na bruslení.
Dotaz Vloženo 21.1.2019 9:36
Ahoj, rádi bychom nadcházející sobotu vyměnili Jizerky za Lužičky, doporučíte prosím kde to je fajn :)? Předpokládám, že pouze na klasiku. Díky moc.
Vloženo 26.1.2019 12:34
Pokud na konci jizdy ocenite slusne jidlo a piti, tak je nejlepsi vyrazit z Horni Svetle (Myslivny). Muzete cekat skvelou prochazku v ciste prirode takrzka bez lidi, coz je kouzlo Luzickych hor, ktere jinde nezazijete. Neni to o sportovni jizde, je to ciste o turistice. Kdyz neni stopa, neni treba se bat ji proslapnout. Neni to tu tour de hospoda nebo kiosek co 5 km jako v Jizerkach coz zarucuje mene "jako turistu" kteri si rikaji "sportovci" narocnych na strojovou upravu. Jinak muzete nastoupit i "U Jána" - bez hospody nebo na "Šébru". Ale pro motorizované jsou Myslivny nejlepší volbou. Lužické hory jsou a doufám že ještě dlouho budou na kochání se a turistickou nikoli sportovní jízdu. Na honění kilometrů sic na přeplněných tratích jsou ideální Jizerky.
Dotaz Vloženo 11.1.2019 9:49
Ahoj, chci se zeptat je někde k dispozici mapa s aktuální úpravou? Případně jiné info ke všem upraveným trasám, v Lužických horách jsem nikdy nebyl a rád bych vyzkoušel.
Vloženo 11.1.2019 11:40
Mapa s aktuální úpravou v Lužických horách bohužel neexistuje. Nejkompletnější zdroj informací o podmínkách a úpravě v Lužických horách je KamZaSněhem.cz - jde o jedinou oblast, kde prostřednictvím našeho webu informují i upravovatelé - Ski Polevsko, ale i další.

Odkazy na užitečné weby jsou na https://www.kamzasnehem.cz/bezky/luzicke-hory/luzicke-hory/trasy - nějaké popisy tratí jsou na webu Ski Polevsko. Pro plánování výletu v Lužických horách bych jako lyžař z dáli asi použil zimní verzi mapy.cz + zprávy na KamZaSněhem.cz a snažil si to spojit.
Dotaz Vloženo 23.1.2018 9:14
Ahoj, v sobotu jedeme na přespání na Ještěd, nevíte někdo, kde se v dojezdové blízkosti Ještědu (autem) v Lužických horách dá běžkovat na skate? Jizerky známe, chtěli bychom to zkusit od Ještědu na západ...Děkuju za případné odpovědi.
Vloženo 23.1.2018 9:59
Na skate to je v Lužických horách možné pouze na Polevském vrchu od Kapličky nad vlekem, malé parkoviště mezi Polevskem a Práchní. Okruh měří cca 2,5 km. Dále je v Novém Boru pro skate upravován bývalý cyklistický ovál, přístup od ul. SLoupská nebo V Hájku. O kruhměří 1 km.

Ahoj, v sobotu jedeme na přespání na Ještěd, nevíte někdo, kde se v dojezdové blízkosti Ještědu (autem) v Lužických horách dá běžkovat na skate? Jizerky známe, chtěli bychom to zkusit od Ještědu na západ...Děkuju za případné odpovědi.)
Dotaz Vloženo 18.12.2017 17:18
Chci se zeptat kde jsou na Šébru tratě na běžky.

Děkuji
Vloženo 18.12.2017 21:10
Pro Janu: na Šebru jsou tratě především směrem na Pěnkavčí vrch a dal smer Luz a Nemecko. Penkavci vrch se da objet po zapadnim uboci kolem chaty Na miliri- zde je oblibena cesta po vrstevnici. Kdyz za Sebrem pojedete naopak doprava objedete kopec z druhe strany nebo se dostanete smer Bourny, Sirny pramen, Kaufmannuv buk atd.

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Lužické hory