Krušné hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Západní Krušné hory
Pro skalní příznivce dnes ještě parádní svezení na Podmileské výšině. Sice už jen v délce necelých 2km pak by bylo nutno přenášet, ale podmínky výborné. Ráno sníh zmrzlý takže ostrá kovová hrana výhoda.
Východní Krušné hory
Zimní sezóna je ukončena- píše se na webu KBStopy. Lze už bezplatně parkovat na parkovišti města, kde je točna autobusu? Nebo tam město Osek bude stále posílat Městskou policii, aby se tam zašívala? Děkuji za info tomu, kdo toto ví.
Západní Krušné hory
Na pláních a loukách vše 11.3. kvůli skoro celodennímu dešti roztálo. Nicméně v lesních úsecích se dá najít ještě nějaký sníh. Projel jsem trasu Vršek - Pod Špičákem - kousek na Mrtvý Rybník a zpět, Myslivny. Až na pár přenášení na starých běžkách to lze. Kolem Špičáku jsem se nevydal, tam mi to připadlo hodně slabé. Přes den bylo asi 8 stupňů. Jel jsem skate, protože na klasiku to moc není. Tento úsek by o víkendu možná ještě šel sjet. Nyní (pátek večer) mírně tady v Perninku sněží.
Východní Krušné hory
Zelený okruh Fláje špatný. Z DL jsou na silnici zbytky sněhu, jet se dá jen v lese vedle silnice. Směrem k přehradě se situace rapidně zhoršuje (viz foto čisté silnice) . Okolo přehrady katastrofa. Modrý okruh (Vysoká mýť) je lepší, sjízdný, všude až na drobnou výjimku je sníh (poslední foto) ale zázrak to není.
Západní Krušné hory
Honza H. - na Fichtlu je mnohem víc sněhu, v ČR by rolba akorát na spoustě míst vyhrabala šutry. Rolbovalo se sobotu dopoledne - první průjezd rolby super, druhý průjezd už tahala kamínky, někde byl i třetí průjezd a šutrů už mnohem víc = objíždění i přenášení (Karel dole u silnice např.). I v neděli byly stopy na CZ straně až na pár míst ve výborném stavu (Karel + Ježíškovky); pláně dost tráva, projet po sněhu šlo). Ježíškovka je mor, za to ale může trotl co jí otevřel pěším, ne rolba. Když je málo sněhu, tak by to šlo rozumně projet jedině skútrem nebo lépe 4kolkou na pásech + stopovačka s válcem, jako má Fichtl, Přebuz a Lobzy např.. Stopa se už blíží rolbě, ale na rozdíl od rolby to nehrabe šutry nahoru. (Tohle by si mohli pořídit, 1. levnější provoz, 2. při málo sněhu lepší stopy tj. výrazně míň šutrů, tj. i při 10 cm sněhu je stopa i na jedničkový lyže...
Východní Krušné hory
Poslední bonus této v podstatě slušné zimy, Cinovec - Vityška- Kahlenberg, velmi slušné a půjde to i přes týden, za předpokladu, že 2x až 3x budete muset jet vedle cesty, cca 20 metrů
Západní Krušné hory
Dnes naprosto dokonalé běžkování, avšak pouze na německé straně, kde bylo vše upraveno, rolby vyjely z Fichtlu i Oberwiesenthalu. Z Božího Daru nevyjely, české tratě naprostá tragedie, ujezdene mejdlo, žádné stopy na klasiku, mraky lidí. U němců lidí minimum.. 28km, z Fichtlu kolem arény, směrem k spodní stanici lanovky, tam dokonce upraveny okruhy na Neudorf, pohádka, pak zpět k hranicím, na Tellerhauser, do čech, beze stopy Kazišuk, Krmelec, Hubertky a zpravit si náladu na Fichtl na vrchol a dolu k autu...
Východní Krušné hory
Dopoledne. DL, Vysoká mýť, vrtule, Loučná. Rolbař palec nahoru a známku. Občas vyhrabané kamínky, ale díky velmi malé vrstvě sněhu. Doporucuji starší lyže. Jinak super, díky čerstvému sněhu to jen méně jelo. Škoda ten blbec se čtyřkolkou a pěšáci. Apel na bruslaře. Tratě jsou dost široké, proto nevidím důvod rozjíždět stopu. Skol
Východní Krušné hory
DLOUHÁ LOUKA 8.3. RÁNO UPRAVENY OKRUHY VRCH TŘÍ PÁNŮ VRTULE, VYSOKÁ MÝŤ, VLČÍ HORA, LOUČNÁ VČETNĚ VRCHOLU A LOUKY. PŘIPADLO CCA 8 CM PRAŠANU PODMÍNKY SLUŠNÉ AŽ DOBRÉ. SKORO VŠUDE STOPA, TAM KDE JE MÉNĚ SNĚHU JEN MANŠESTR. NEJLEPŠÍ ÚSEKY OKRUHY LOUČNÁ, VLČÍ HORA, LOUKA, VYSOKÁ MÝŤ V ČÁSTI OD VYSOKÉ MÝŤĚ POD VRCH TŘÍ PÁNŮ MÍSTY MÉNĚ SNĚHU JINAK VELMI DOBRÉ A SMĚR VRCH TŘÍ PÁNŮ BYLO PŘED ÚPRAVOU ROZJEŽDĚNO NĚJAKÝM HŇUPEM, TAK PO ÚPRAVĚ MÍST HORŠÍ, ALE DOBŘE SJÍZDNÉ. ZŘEJMĚ SE JEDNALO O POSLEDNÍ ÚPRAVU PŘED OČEKÁVANÝM JAREM......
Západní Krušné hory
Deset čísel nového sněhu, utaženo dopoledne rolbou. Nádhera. (Odpověď na dotaz uživatele Vláďa z 7.3.: Ahoj, nemáte někdo informaci jak to dnes vypadá na trasách kolem Božího Daru? Díky.)
Východní Krušné hory
Napadlo několik cm nového sněhu a další se sypal během dne. Jel jsem z Nového Města na Pramenáč a potom od Štěničárny po magistrále na Loučnou. Chvíli po vlastní stopě, častěji prošlápnuté od dalších. Sníh se mi místy lepil, jinde to bylo v pohodě. Louky nad Novým Městem odfoukané na trávu, na přenášení je ale jen kousek od trafa, zbytek se dá projet. Nejlepší to bylo na Loučné, kde je nejvíc sněhu-prašanu a u plotu závěje. Na Dlouhé Louce taky fajn. Dnes se ale vzhledem k podmínkám nedalo upravovat, třeba na zítra.
Východní Krušné hory
Prošlápnutá stopa, v NDR kolem poledne projela rolba a jsou tam luxusní dálnice na bruslení (Odpověď na dotaz uživatele Petra z 3.3.: Prosím i o aktuální situaci Vitiška-Cínovec. Děkuji)
Východní Krušné hory
Prošlápnuto od lidí. Do 7 cm nového sněhu (Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 7.3.: Jaky je prosim aktualni stav na Dlouhe Louce? Diky moc)
Západní Krušné hory
Tak Bozak taky nic moc. Velka Jeziskovka na kamenacky s par prenasenima. Melky podklad a na tom 3cm promocene brecky. Dost slozity a pomaly. Vely den dest se snehem. Zitra mozna lepsi
Západní Krušné hory
V Abertamech to vypada blbe. Ted jsem prijel a na loukach nahore je nesouvisla pokryvka. Na Bozaku mozna lepsi - uvidim rano (Odpověď na dotaz uživatele VÁCLAV z 5.3.: Dobrý den, prosím, nějaké aktuální info okolo Abertam (na Červenou jámu, k Maringotce, na Mrtvý rybník), je to sjízdné? Děkuju. Případně v okolí Božího daru (Ježíškova cesta)?)
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Východní Krušné hory
Nějaká sjezdovka či umělé zasněžení, kde by šlo byť třeba jen 200m kolečko?
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Západní Krušné hory
Východní Krušné hory

Nejen stav sněhu

O Krušných horách

Česky Krušné hory, německy Erzgebirge. Nejdelší pohoří ČR je zároveň pohořím hraničním. Dělíme ho na východní a západní. Do východních Krušných hor spadají trasy od Děčínského Sněžníku až po okruhy okolo Hory Svaté Kateřiny a Lesné. Nachází se zde velké množství běžkařských stadionů a téměř všechny trasy jsou upravovány. Velmi oblíbené je také přejíždění na německou stranu. Také skiareálů zde není pomálu - mezi největší řadíme Telnici, Bouřňák a Klíny. V západních Krušných horách najdeme trasy okolo nejvyšší hory Klínovce, kde se také nachází jeden z největších skiareálů u nás, Božího daru i Bublavy - zde najdeme také stejnojmenné skiareály. Západní Krušné hory jsou vyšší a na sníh obvykle bohatší, než východní, a sezona je zde tedy i podstatně delší.

Rady a tipy - Krušné hory

Lyžaři radí lyžařům

Východní Krušné hory
Prosím, kde parkovat na Cínovci? Minulou sezónu jsem jezdila ke golfu, ale tam je to malé. Díky
Přečíst odpověď

+ dalších 9 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Boží Dar - -
Telnice - -
Fichtelberg - -
Bublava - -
Klínovec - jih - -

Další skiareály

Doporučujeme

Nejnovější články

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2020/2021? Kdy se bude poprvé lyžovat? Předpovídá se to skoro stejně těžko jako to, jaké dopady bude mít na podzim a v zimě koronavirus. Termín, kdy půjde poprvé vyrazit na běžky, se nám ale přeci jen odhaduje líp. Máme totiž lepší podkladová data - statistiky, kdy se začalo lyžovat v předchozích 11 sezónách provozu KamZaSněhem.cz.

Lyžařská sezóna se blíží ke konci

Invaze koronaviru rozhodla o tom, že konec letošní lyžařské sezóny přichází rychleji, než by odpovídalo množství sněhu na horách. Skiareály budou od soboty 14. března mimo provoz. Projeví se to nějak i na běžkařských trasách? Článek z pátečního večera byl do neděle průběžně aktualizován, dál už to asi nemá cenu...

Z Bedřichova skoro až pod Smrk

Přestože nejde o nejznámější trasu Jizerské magistrály, pro většinu místních by ji nebylo třeba popisovat. Ale i do Jizerek přijíždějí někteří lyžaři poprvé. Navíc máme z dávného výletu z Bedřichova přes Knajpu až skoro pod Smrk sestříhané video.

Další novinky a články

Obecná diskuse

Přejít do obecné diskuze