Krušné hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Východní Krušné hory
Od Cínovce až na Vitišku všude led, místy kameny s malou pokrývkou sněhu. Je to akorát tak na procházku, běžkovat se opravdu nedá.
Východní Krušné hory
Špatně. Byl jsem sice na Dlouhé Louce, ne na Cínovci, ale myslím, že to bude všude stejné. Tj. na loukách tráva a v lese nesouvislá pokrývka s nicotnými zbytky zmrzlého sněhu nebo jen ledu. (Odpověď na dotaz uživatele pavel 1050 z 17.1.: Prosím, nevíte někdo jak to vypadá se sněhem na Cínovci, jaké jsou běžecké tratě.)
Západní Krušné hory
Aktuální stav sněhu na Jahodové louce u Božího Daru - závod v LOB (plánovaný na pondělí 20.1.) bohužel neumožňuje. Sněhové podmínky v biatlonovém areálu Eduardu jsou naštěstí příznivé a biatlonisté velmi vstřícní = tam se pondělní závod přesouvá. V areálu Fichtelberg se uskuteční jeden závod LOB a to ve středu. - Tyto informace o sněhových podmínkách jsou čerpány ze stránek závodů v lyžařském orientačním běhu v rámci Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže, které se mají konat příští týden - https://mlokml.cz/odm2020/
Západní Krušné hory
Na tu bídu dnes celkem dobré podmínky v hřebenové části běžeckých tras na Podmileské výšině.
Východní Krušné hory
Dlouhá Louka. Napadly asi 2 cm sněhu, ale je to beznadějné. Na lyže to skutečně není
Východní Krušné hory
Cínovec - Vitiška po dešti v 15h sníh ubýval před očima, cca 1-2 cm nejedoucí vrstva, v 17h už i na magistrále misty asfalt, přes golf chvílemi běh po trávě.
Východní Krušné hory
Ahoj, Cínovec - Vitiška pěkné svezení (skate) podklad ujetý od aut drží, ale sněhu je na něm málo. Podél silnice celkem slušná stopa na klasiku. Louky na Cínovci pomalu zelené, na Kahlbergu sem kamínky. Když jsem odjížděl (11h), tak byli dva stupně a pršelo :/.
Východní Krušné hory
Klíny od vrtule na klinskou bránu celkem to jde,místy se dá i bruslit,Kamenačky nutnost.
Východní Krušné hory
Ahoj, včera svezení na čelovky od hotelu v Zinnwaldu, hlavní trasa na vyhlídku na tu bídu ještě jde. Chvilku na stadiónu, tam je sněhu dost ale neupraveno. Určitě nesjíždět na stranu k celncici, tam i kameňačky zadrhávají
Východní Krušné hory
Cínovec Vitiska - ujezdene od aut, teprve dnes se to pro auta zavrelo (auta tomu moc nepomohla, jezdi se na slabe vrstve snehu, ale da se) Louky u Noveho mesta nic moc - vsude trava, ale prejet se to da. V lese uz podminky lepsi. Urcite starsi lyze, kdyz jsem odjizdela, zacalo mirne snezit. 😉
Východní Krušné hory
Dnes v okolí Cínovce, na obou stranách hranice. Celkem to šlo, o něco lepší se mi to zdálo na české straně. Dobrá zpráva na konec: dnes byla uzavřena silnice Cínovec-Vitiška pro auta.
Východní Krušné hory
Převzato z webu http://www.kbstopa.cz/ KBS Dlouhá Louka " NA UPRAVENÉ OKRUHY LOUKY, VLČÍ HORA, LOUČNÁ A ÚVOZ, ČERVENÁ CESTA, NAD ROZCESTÍM POD VRCHEM TŘÍ PÁNŮ VČERA PŘIPADLO DO 3 CM PRACHOVÉHO SNĚHU. UVEDENÉ ÚSEKY JSOU DOBŘE SJÍZDNÉ, MÍSTY MŮŽE BÝT VYFOUKÁNO, PROTO S OPATRNOSTÍ. TAM KDE PROJELA ROLBA NAPADANÝ SNÍH DNE 4.1. PŘIMÁČKLA A NEDOŠLO K JEHO VYFOUKÁNÍ JAKO NA OSTARNÍCH ÚSEČÍCH. URČITĚ NA STARŠÍ LYŽE. GPS V ROLBĚ BOHUŽEL NENÍ JEŠTĚ V PROVOZU PROTO NEZAZNAMENÁVÁ DO SKIMAP. DNES ZATÍM (BOHUŽEL) NEJLEPŠÍ PODMÍNKY V SEZÓNĚ...."
Východní Krušné hory
Včera Zdeněk Kolář Vloženo 6.1.2020 15:51 Ahoj, dneska Cinovec, Kahleberg, Altenberg, Stadion, Pramenáč, Vitiska, Cínovec. Pod 800 metrů nad morem nesjizdne. Magistrála je v super stavu, i když po ní jezdí auta. Do Altenbergu nesjizdet. Je to už moc nizko. Německá strana je taky v super stavu. Málo lidi. Na to že není tolik snehu, to celkem šlo. URCITE JEN STARE BEZKY ! (Odpověď na dotaz uživatele Honza C z 7.1.: nevíte jak na Cínovci v Čechách a v Německu?)
Východní Krušné hory
Dnes Dlouhá Louka-úvoz-Vrch Tří pánů-Vysoká mýť-Dlouhá Louka-Loučná a dolů. Malinko připadlo a bylo to o chlup lepší než včera. Sjezd úvozem super, na Tři pány taky dobré (dvě obvyklá místa s menší vrstvou sněhu), na Vysokou mýti u rozcestníku dnes nejslabší úsek, tam čouhají šutráky, po asfaltce Dlouhou Louku už to jde. Lesáci nezklamali, trasu/asfatlku od Loučné až na Dlouhou Louku pochopitelně nutně museli projet, teď to naštěstí ještě tolik nevadilo. Jasně nejlepší část byl sjezd od Loučné na Hvězdu - výborný podklad, udusaný sníh skoro jako rolbou a jede to skvěle a zároveň se dá i bez problémů plužit.
Západní Krušné hory
Chápu že rolbaři potřebujou najezdit/ vyúčtovat kilometry, ale šutry by vyorávat nemuseli. Příště za podobného stavu sněhu prosím jezděte kolečka někde kde se neběžkuje, bude to lepší. Takhle to nemá daleko k lesákům s Lakatošem :/
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Východní Krušné hory
a jak dneska kucí a holky? Bude z toho na weekend něco?
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Západní Krušné hory
Východní Krušné hory

Nejen stav sněhu

O Krušných horách

Česky Krušné hory, německy Erzgebirge. Nejdelší pohoří ČR je zároveň pohořím hraničním. Dělíme ho na východní a západní. Do východních Krušných hor spadají trasy od Děčínského Sněžníku až po okruhy okolo Hory Svaté Kateřiny a Lesné. Nachází se zde velké množství běžkařských stadionů a téměř všechny trasy jsou upravovány. Velmi oblíbené je také přejíždění na německou stranu. Také skiareálů zde není pomálu - mezi největší řadíme Telnici, Bouřňák a Klíny. V západních Krušných horách najdeme trasy okolo nejvyšší hory Klínovce, kde se také nachází jeden z největších skiareálů u nás, Božího daru i Bublavy - zde najdeme také stejnojmenné skiareály. Západní Krušné hory jsou vyšší a na sníh obvykle bohatší, než východní, a sezona je zde tedy i podstatně delší.

Rady a tipy - Krušné hory

Lyžaři radí lyžařům

Východní Krušné hory
Prosím, kde parkovat na Cínovci? Minulou sezónu jsem jezdila ke golfu, ale tam je to malé. Díky
Přečíst odpověď

+ dalších 9 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Plešivec 50-80 cm -
Klínovec 40-80 cm -
Boží Dar - Novako 20-60 cm -
Klíny 30-40 cm -
Bublava 20-40 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Klínovec
Několik sjezdovek na Klínovci jsem křižoval v podvečer na běžkách a přišlo mi, že podmínky jsou slušné (viděl jsem jen jeden malý hnědý flek) a že se snaží (před setměním už měli skoro vše upravené na další den). Ještě opožděné vysvětlení pro Petra - většina lyžařských webů přebírá data o provozu a stavu sjezdovek od Holidayinfo.cz, kde mají v databázi cca 100 areálů, zpravidla těch větších. Získávat info o stavu těch dalších je komplikovanější - ne, že by to nešlo, ale třeba zde na KamZaSněhem.cz, což je primárně běžkařský web, nedává smysl se tím zabývat.
Klínovec
Klínovec Super azuro, teď se to bohužel má kazit. Nechápu ale proč na všech serverech o lyžování jsou jen ta největěí střediska. Minulý týden jsme byli ve ski areál Náprava Jáchymov. To je naproti Klíénovci a taky super. 3 Km sjezdovek, ale klídek a sněhu dosti. Sepsal jsem to tady : http://letajici-bobr.cz/2019/02/01/skiareal-naprava/
Bouřňák - Mikulov
Předvánoční obleva odložila start zimní sezóny na Bouřňáku. Původně bylo v plánu spustit vleky v pátek 21.12., ale fotky na https://www.facebook.com/SC-Bou%C5%99%C5%88%C3%A1k-235846291326/ ukazují, že počasí bylo proti. Čerpáno z webu http://www.scbournak.cz/ Zároveň v této sezoně už nenajdete na KamZaSněhem.cz oficiální informace o provozu sjezdovek na Bouřňáku, v datech dodávaných centrálním dodavatelem již toto středisko chybí.
Klínovec
Fajn ježdění. Upraveny Dámská a Pařezovka. Bohužel celý den předtím pršelo a bylo 10 stupňů nad nulou, v noci to zmrzlo a celé to bylo jeden velký led. Naštěstí na ten led padal celý den nový sníh. Celý den ale navíc obrovsky foukalo. Díky otevřené spojce lyžařské cestě 2a tak všichni lyžaři jezdili buď Pařezovku nebo Dámskou a právě přes lyžařskou cestu 2a na Pařezovku, aby mohli jet bublinovou lanovkou (Cinestar Express), protože na Dámskou na lanovku se odvážil v tomto počasí jen málokdo. Žádné fronty, dostatek sněhu, aktuálně nejvíce otevřených km sjezdovek v ČR, speciální zlevněné jízdné. Za mě super. Až se zasněží i propojení na Neklid a nejdelší sjezdovka Rondo s délkou 5 300m, bude to skvělý!

Doporučujeme

Nejnovější články

10 let s KamZaSněhem.cz a kudy dál?

KamZaSněhem.cz má za sebou 10 let existence. Web vytvářený víceméně po večerech a víkendech se za tu dobu stal asi nejnavštěvovanějším webem zaměřeným na běžecké lyžování v ČR.V posledních letech se nám ho ale nedaří rozvíjet tak, jak bychom si přáli. Co s tím? Bude jen stačit poprosit lyžaře, aby psali více zpráv? Pomůže někdo s programováním? Nebo web radši prodáme?

Paprsek = běžkařská jistota Jeseníků

Kam na běžky na Moravě, když níže na horách neleží dost sněhu? Slušná nadmořská výška, desítky kilometrů upravovaných tratí i jejich pravidelná úprava znamenají, že Paprsek určitě patří do nejužšího výběru míst. A nejen v době s nedostatkem sněhu.

Výběr vtipných zpráv od lyžařů

Za víc než 10 let existence webu lyžaři na KamZaSněhem.cz vložili přes 16 tisíc zpráv o sněhových podmínkách. Některé z nich byly nejen užitečné, ale zároveň vtipné. Podívejte se na (před)silvestrovský výběr zpráv, které pobavily.

Další novinky a články

Obecná diskuse

2 příspěvky za posledních 14 dní. Nejnovější z 23.1.:

K dotazu na lyžování v oblasti mezi Klatovami a Horažďovicemi (to je ten odkaz níže, pravděpodobně reklamní, další takové budu rovnou mazat). Jde o...

Přejít do obecné diskuze