Krušné hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Východní Krušné hory
Dnes Fláje,Vilejšov,Vysoká Mýť a zpět Dlouhá Louka.Trasy super jen parkoviště pekelné bahno.
Východní Krušné hory
V 8 hodin ráno Osek -1, DL +7. Slunce, teplo, úprava terénu vše na 1* Okruh Fláje... Vilejšov... DL naprostá paráda. Díky za úpravu 👍🏻 Bohužel nejslabším článkem je nyní v tom teple parkoviště. Ale všichni musí vidět, že to je stále louka, na ktreré se vystřídají desítky aut a proto je to jedno velké oraniště. Mě osobně nevadí zabahněné auto, ale spíš se potýkám s vnitřními nervy jako špagáty, abych v tom neuvízla. Což už se mi jednou stalo. Ale krásný pocit z jarního luxusního svezení to nezkazí 😇
Východní Krušné hory
Z Vytisky na Cinovec super cesta a super slunecno. Na to teplo podminky skvely, snehu porad dost, jen nejezdit pres Pramenac, cesta bez stopy, hodne rozmlacena a spinava od nejakeho popilku.
Západní Krušné hory
Ráno po sedmý z Horní Halže k Meluzíně, pak okruh k Na Skalách, Selský Les a pak zptáky na Horní Halže. Stopy upravený a svezení parádní. Snad i na víkend to vydrží, jak je to mezi stromama.
Východní Krušné hory
Tak jsem to nevydržel a vyjel jsem s celovkou na Sněžník a bylo to super. Sněhu je fakt ve stopě dostatek. Vřele doporučuji, ještě to vydrží pár dní..
Západní Krušné hory
10:00 - 15:00 Ježíškovka v pohodě, až na sjezd od Ježíškova rozcestí na Kaffenberskou, kde je na jednom místě stopa projetá až na asfalt, což je zárukou rozbité huby (pár zmrazků a potom beton, tak bacha!). Od Špičáku na Boží Dar to po poledni už bylo dost mokré a na tričko.
Východní Krušné hory
Už bych tam nejezdil, viz jejich facebook, zbytky "sněhu". (Odpověď na dotaz uživatele Martin z 23.2.: Dobrý den, nevíte někdo jak na Sněžníku?)
Západní Krušné hory
Abertamy v půl 9 je +7st, ale stopy krásně vymrzlé tvrdé, parádně upraveno, jedu k Jámě, okruh Karlova běhu, pod Špičákem, tam směr BD je to mizerie, hodně tam pere slunce, takže sněhu nejméně, spiš podkladový led, ale nahoře odpočka na Špičák už zas luxus, stejně tak Ježíškovka, ve sjezdu dát čtyři pětky není problém :-) kolem desáté už sníh povolil, naštěstí je slunce v lehkém oparu, tak se teplota drží pod +15, vedroooo. Čelenka na chytání potu je základ, jinak je to na krátký rukáv a co nejtenší kalhoty a rukavice... točím zpět k rybníku, největší peklo je magistrála k maringotce a jámě, stopy už mokrá kaše, nejede to a je hic... celkově však luxus svezení, nikde sníh nechybí, jen pár míst špinavých od jehličí. Nebojte se a vyražte, ale doporučuju být ve stopě už na sedmou a jet jen když je nově upraveno, jinak to je voser ;-)
Západní Krušné hory
V oblasti mezi Novými Hamry a Rolavou krásné stopy, stále dostatek sněhu, výjimečně slabá místa. Ale v těchto teplých dnech, kdy do toho přes den svítí slunce, to nejspíše bude kvapem ubývat...
Východní Krušné hory
Vecerni vyjezd, skejt. Od trafa, vrch tri panu, po magosce kolem Flaji nahoru na Louku a Vysoka myt, vrch tri panu a trafo. Uz to bylo zmrzly, takze to byl kalup, ALE -- na plno mistech byl prakticky cisty led. Z kopce o usta, moc se nedalo pluzit a do kopce furt na hranach a stejne to casto ustrelilo -- na plno mistech to bylo oraniste - jak to lide rozjezdili za mekka, tak to zmrzlo a bylo to hodne neprijemne, blbe se na tom bruslilo a jeste blbeji pluzilo z kopce -- louky od trafa az k lesu za vetrniky byl asi nejhorsi usek - hrozny oraniste -- stopy brutus vymrzle, takze v tom soupaz sla jedna basen -- snehu zatim dost, ale na loukach asi rychle zmizi
Východní Krušné hory
Dnes na Lesné se sluníčkem a slušnou stopou. Odpoledne již hodně měkké, ale přesto paráda.
Východní Krušné hory
Adolfov-Telnice.Dopoledne zatím dobrý,ráno fičák na zmrzlém,po jedenácté to lehce odměklo.
Východní Krušné hory
Dnes mlhavo, větrno, slunce se sice občas snažilo vykouknout z mraků, ale nedařilo se. Stopa zmrzlá a rychlá, tak do dvanácti to slušně odsejpalo, pak už to měklo. Z Vrchu Tří pánů už použitelná jen magistrála, paralelní stopa úbočím je úplně špinavá, nemá cenu to tudy zkoušet. Naopak nejlepší úseky byly po Jihobřežní (úprava z dávna stále drží) až pod Jelení hlavu (nádherná stopa) a obecně na Klínech. S dalším oteplením podle mého končí stopa z rozcestí pod Vitíškou nahoru k chatě, už dnes v podstatě jen vrstva ledu, která co nevidět odtaje. Zbylé dnešní části ještě s dostatkem sněhu, tak třeba přežijou do dalšího víkendu.
Východní Krušné hory
Sněžník dnes dopoledne - dlouho neupravované, zmrzlé stopy, trasa místy špinavá (jehličí, listy, větvičky), pofukovalo, mlhavo. Sněhu není málo, ale je to taková přemrzlá krusta, na slunci pak taje. Už to prostě není ten super zážitek na čerstvém sněhu. Skol!
Východní Krušné hory
Velká paráda dneska tratích Lesná.
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Východní Krušné hory
Dobrý den. Mám dotaz k příspěvku pana Pavla Šebka. Prosím, kde přesně se nachází tyto trasy, viz... více
Východní Krušné hory
Zdravím všechny běžkaře, co byli dnes (v sobotu) na Dlouhé louce a především na zeleném okruhu... více
Východní Krušné hory
Mě docela baví, že my se do Saska bojíme, ale (aspoň tedy poslední tři víkendy, kdy jsem byl na... více
Východní Krušné hory
Dobrý večer, nevíte někdo jak vypadají stopy na Lesné po dnešním sněžení a počínající... více
Východní Krušné hory
Ahoj, nenašel někdo v neděli odpoledne na Klínech na parkovišti na Mracnem vrchu běžky na skate?... více
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Západní Krušné hory
Východní Krušné hory

Nejen stav sněhu

O Krušných horách

Česky Krušné hory, německy Erzgebirge. Nejdelší pohoří ČR je zároveň pohořím hraničním. Dělíme ho na východní a západní. Do východních Krušných hor spadají trasy od Děčínského Sněžníku až po okruhy okolo Hory Svaté Kateřiny a Lesné. Nachází se zde velké množství běžkařských stadionů a téměř všechny trasy jsou upravovány. Velmi oblíbené je také přejíždění na německou stranu. Také skiareálů zde není pomálu - mezi největší řadíme Telnici, Bouřňák a Klíny. V západních Krušných horách najdeme trasy okolo nejvyšší hory Klínovce, kde se také nachází jeden z největších skiareálů u nás, Božího daru i Bublavy - zde najdeme také stejnojmenné skiareály. Západní Krušné hory jsou vyšší a na sníh obvykle bohatší, než východní, a sezona je zde tedy i podstatně delší.

Rady a tipy - Krušné hory

Lyžaři radí lyžařům

Východní Krušné hory
Ahoj, zitra ráno bych rád vyrazil autem na Cínovec a odtud dále na běžky. Myslíte, že bude silnice v pořádku? Vyrážím tímto smérem poprvé. Moc děkuji. Petr
Přečíst odpověď

+ dalších 11 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Klínovec 80-100 cm -
Boží Dar - Novako 60-140 cm -
Bublava 70-85 cm -
Potůčky 50-100 cm -
Telnice 50-70 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Potůčky
V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na 550 m dlouhé červené sjezdovce
Klínovec
V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na Klínovci na 3 sjezdovkách - Dámská, Pařezovka, Přemostěná, z nichž každá měří okolo 1,5 km + k tomu na nějakých spojkách.
Boží Dar - Novako
V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. byla v provozu 300 m dlouhá modrá sjezdovka Novako I.

Doporučujeme

Nejnovější články

Kam z Harrachova po upravených tratích

Harrachov je známý hlavně skokanskými můstky a skiareálem. Běžeckých tratí se však v okolí nachází snad ještě víc, než sjezdovek. Nastoupit na běžky můžete na více místech na okrajích města. Kam až můžete dojet z Harrachova po upravovaných tratích?

Stožec a okolí: méně známá Šumava

Stožecko v jihovýchodní části Šumavy zůstává stranou pozornosti většiny lyžařů. Je pravda, že častěji bojuje s nedostatkem sněhu. Když ale přijde bohatší zima, míst s tolika různorodými možnostmi výletů na běžkách v ČR moc nenajdete.

Na běžky v okolí Jižního Města

Hostivařský lesopark, Milíčovský les, ale i přilehlá pole a louky. Když napadne jednou za čas dostatek sněhu i v Praze, lyžaři z Jižního Města či Petrovic mají na poměry hlavního města slušný výběr, kam vyrazit na běžky.

Další novinky a články

Obecná diskuse

8 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 21.2.:

Viktorie jsi normální ty lyžníci asi k sobě patří tak zůstaň v Praze. Myslím že jsi měl zůstat doma tam by jsi se určitě nenakazil. Řekl bych ti...

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak vybrat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz