Krušné hory - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Východní Krušné hory
Díky za parádní úpravu stop. V neděli u Lesné okruh Svahová a v sobotu na Klínech trasa Mníšek-Jelení hlava-Seiffen-Mníšek.
Západní Krušné hory
Horní Halže -> Klínovec sníh i stopa na většině trasy dobré, akorát na některých úsecích, kde se opírá slunce byla stopa na klasiku trochu klouzavá. Jinak super.
Východní Krušné hory
Nejdřív Flájský okruh, místy skvělé, místy vylejzá jehličí z předešlých prořezávek. Pak Vyská mýť a na Vrch Tří pánů pořád super, stejně tak přes pláně na Nové Město. Tam z Vitíšky na pramenáč a přes Štěničárnu zpět. Na Pramenáči stopa taková divná, magistrála lepší. Sjezd k vlaku v pohodě. Mezi desátou a jedenáctou už to začínalo měknout, předtím zmrzlé a rychlé. Ráno na Loučné osm stupňů!
Východní Krušné hory
Z Oseka stopem, dekuji panovi za vyvoz. Pak magistrala Dl. Louka-Nove mesto-Cinovec-Komarka-Adolfov-Telnice a busem zpet. Cela trasa pekna, nejslabsi mista mezi Komarkou a Adolfovem, ale dalo se. Vedro :).
Východní Krušné hory
Adolfov, Komárka ráno, zmrzlé, stopa celkem jde a jede. Na Fojtovické pláni již misto bez sněhu, nad Habarticemi je to na hraně a myslím, že příští týden už to nebude sjízdné. Kolem Adolfova výborné, i když stopy dostávají zabrat jak od lyžařů tak od sluníčka. Kolem 11 už to dost měkne a špatně to jede. Snad nám podmínky na Adolfově dovolí delší sezónu
Východní Krušné hory
HonzaH. Diky za radu. Skin běžky nemám, ale stojí to za úvahu
Západní Krušné hory
Abertamy - Červená Jáma,, směr Pernink . Rolbařům vřelé diky- stopy projety. Louky projety malou rolbou. Snih pred polednem namrzly, pozdeji - mekci povrch- tudiz pohyb ve stope pomalejsi. Mimo stopu- pres louky dolu - pekne svezeni. Mazani na bezky od 0 na plus. Od Abertam na Červenou jámu - psi ve stope na volno. Sluneční den, teplo, dosti bežkařů .
Východní Krušné hory
Dneska Dlouhá Louka, Loučná, Flaje, Vysoka Myt. Byla to prostě paráda. Sice v lese namrzlo, mimo les stopa tala a sníh. trosku zmekly, ale úžasné podmínky. Za parkovny chtějí 80 Kč, ale stopy všechny v pohodě samosebou prostor i na skate. Sněhu na místě minimálně metr, někde i víc. Škoda jen, že na. Dlouhou Louku vyrazili snad vsichni bezkari najednou :) Ale. tam je to takové o víkendu vzdy.
Východní Krušné hory
Odpoledne z Rudného vrchu na Komáří hůrku volně přes pláně, pak ve stopě zpět do Zadní Telnice, skluz díky swixu CH8 nádherný. I když jsem měl klasiky, musel jsem bruslit, protože v komoře byl jen stoupací základ, což bylo k ničemu, klistr jsem zapomněl doma... Ale nádherné počasí. Na pláních už začíná vyčuhovat tráva a na silnici z Habartic k Adolfovu i asfalt. Nic tragického, ale na té silnici to už ve sjezdu bude chtít ostražitost, jinak to odnese skluznice.
Východní Krušné hory
Nahoře úžasné podmínky, sníh je tvrdý, a dokud je namrzlý, dá se po pláních jet zcela libovolně, lyže se vůbec nepropadají a člověk ani neví, že jede. Dá se tak vyrazit i do míst, kam obvykle stopy nejsou. Dnes asi naposled bez jediného kamínku sjeto Vysoká Míť - Osek hrad.
Východní Krušné hory
Dnes z Tise od tur. chaty na Sneznik po magistrale. Stopa slusna az na jedno misto kde byla rozjezdena od lesaku, sem tam vetvicky. Ze Snezniku Mlynskou cestou zpet, prvni pulka slusna, druha cast velmi spatna bez stopy, rozjezdena, spousta vetvicek. Pak z Tise na Zatisi. Az ke sjezdu to slo, snehu pomálu, par mist na hranici sjizdnosti, stopa dost rozslapana a s vetvickami. Sjezd bohuzel opet rozjezdeny od lesni techniky, takze obrat na Tisou.
Východní Krušné hory
Pavel Š. Ten klistr vyhoď, horší klistr jsem nepotkal, taky jsem ho jednou koupil, nenašel jsem žádný sníh, na kterém by držel, z lyží se hned sedřel. Dnes bych viděl žehlit fialový, ráno je to zmrzlé, pak přes to za oteplení dát ve stopě červený... kvůli tomu jsem koupil skin běžky, abych toto už patlat nemusel :-))
Východní Krušné hory
Dl. Louka se platí, tuším 60kc, parkoviště je velký. Na skate je to fajn.. (Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 15.2.: Dobrý den. Rád bych se zeptal, jaké výchozí místo je na skate za současných sněhových podmínek lepší? Dlouhá louka, nebo Cínovec, či jiné? A jak je to s parkováním? Platí se na Dlouhé louce?)
Východní Krušné hory
Lesná. Okruh Svahová a Pyšná. Na klasiku stopa pěkná, mimo ní nic moc, jakoby měla rolba slabý přítlak, byly tam stopy od pásů, dost křivé, na skate a brzdění špatné. Sjezdy jsme proto chodili pěšky, byla to rozbitá ledovka. Každopádně tyto dva okruhy budou příští víkend beze sněhu. Kolem Lesný na pláních mnohem lepší stopy, upraveno více než bývá zvykem, škoda že není zaznamenáno gps rolbou na skimapě, nahoře by se nakroužilo 20km mnohem snáz. Pozor okruh Svahová je upraven jinak kvůli polomům a neni značen, neznalý zabloudí, 4x je nutno přelézt silnici, stopa nikdy nepokračuje naproti, dohledání není jednoduché...
Východní Krušné hory
Adolfov, dopoledne. Stopy dobré, sněhu dost. Směr Komárka slušné stopy s asi dvěma kritickymi místy. Jestli bude toto počasí pokračovat, nebude Fojtovická pláň sjízdná, už dnes kouká tráva. A tím, že se bylo vyfoukano, sněhu místy dost málo. Rano a dopo celkem rychlé, kolem poledne sníh měkne. Mazal jsem Swix universal klistr, ale stoupalo to jen chvíli. Poradíte, co namazat? Počasí super
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Východní Krušné hory
Ahoj, nevíte někdo, jak to teď vypadá se stopou na Děčínském Sněžníku? Díky, Danča
Východní Krušné hory
Zna nekdo aktualni stav trati kolem Jiretina? Lze projet z Nemecka (krome cca 500m useku) kolem... více
Východní Krušné hory
Dával to někdo z Dlouhé Louky dolu do Oseka k hradu? Dá se to na běžkách?
Východní Krušné hory
Nezkoušel jste někdo sjet od Vitišky přes Jedlovku k Dubí nádraží. Je to průjezdné, nejsou tam... více
Východní Krušné hory
Nevíte někdo, jak to vypadá dneska na trase Cínovec - Dlouhá Louka? Chtěl bych po práci, ale na... více
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Západní Krušné hory
Východní Krušné hory

Nejen stav sněhu

O Krušných horách

Česky Krušné hory, německy Erzgebirge. Nejdelší pohoří ČR je zároveň pohořím hraničním. Dělíme ho na východní a západní. Do východních Krušných hor spadají trasy od Děčínského Sněžníku až po okruhy okolo Hory Svaté Kateřiny a Lesné. Nachází se zde velké množství běžkařských stadionů a téměř všechny trasy jsou upravovány. Velmi oblíbené je také přejíždění na německou stranu. Také skiareálů zde není pomálu - mezi největší řadíme Telnici, Bouřňák a Klíny. V západních Krušných horách najdeme trasy okolo nejvyšší hory Klínovce, kde se také nachází jeden z největších skiareálů u nás, Božího daru i Bublavy - zde najdeme také stejnojmenné skiareály. Západní Krušné hory jsou vyšší a na sníh obvykle bohatší, než východní, a sezona je zde tedy i podstatně delší.

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Klínovec 150-200 cm -
Fichtelberg 140-180 cm -
Plešivec 75-115 cm -
Boží Dar - Novako 80-110 cm -
Boží Dar 80-110 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Klínovec
Klínovec Super azuro, teď se to bohužel má kazit. Nechápu ale proč na všech serverech o lyžování jsou jen ta největěí střediska. Minulý týden jsme byli ve ski areál Náprava Jáchymov. To je naproti Klíénovci a taky super. 3 Km sjezdovek, ale klídek a sněhu dosti. Sepsal jsem to tady : http://letajici-bobr.cz/2019/02/01/skiareal-naprava/
Bouřňák - Mikulov
Předvánoční obleva odložila start zimní sezóny na Bouřňáku. Původně bylo v plánu spustit vleky v pátek 21.12., ale fotky na https://www.facebook.com/SC-Bou%C5%99%C5%88%C3%A1k-235846291326/ ukazují, že počasí bylo proti. Čerpáno z webu http://www.scbournak.cz/ Zároveň v této sezoně už nenajdete na KamZaSněhem.cz oficiální informace o provozu sjezdovek na Bouřňáku, v datech dodávaných centrálním dodavatelem již toto středisko chybí.
Klínovec
Fajn ježdění. Upraveny Dámská a Pařezovka. Bohužel celý den předtím pršelo a bylo 10 stupňů nad nulou, v noci to zmrzlo a celé to bylo jeden velký led. Naštěstí na ten led padal celý den nový sníh. Celý den ale navíc obrovsky foukalo. Díky otevřené spojce lyžařské cestě 2a tak všichni lyžaři jezdili buď Pařezovku nebo Dámskou a právě přes lyžařskou cestu 2a na Pařezovku, aby mohli jet bublinovou lanovkou (Cinestar Express), protože na Dámskou na lanovku se odvážil v tomto počasí jen málokdo. Žádné fronty, dostatek sněhu, aktuálně nejvíce otevřených km sjezdovek v ČR, speciální zlevněné jízdné. Za mě super. Až se zasněží i propojení na Neklid a nejdelší sjezdovka Rondo s délkou 5 300m, bude to skvělý!
Bouřňák - Mikulov
vše ok ale jednu dobrou radu rozsirte slalomák kdo rozhodl o umisteni sloupu do prostoru slalomáku poucte se v rakousku tam nic takoveho není možne siroke siroke sjezdovky to je trend

Doporučujeme

Nejnovější články

Vypich = lyžování v Praze na umělém sněhu

Centrum pražského lyžování na technickém sněhu se od roku 2018 přesunulo z Chuchle na Vypich. Má to nějaké výhody i v době, kdy zrovna v Praze napadne přírodní sníh? A kde všude se na umělém sněhu lyžovalo v Praze v minulosti?

Jak vybrat snowboard

Správný výběr snowboardu je velmi důležitý proces, jelikož hlavní parametry jako jsou délka, šířka či prohnutí snowboardu nelze nikterak přenastavit. Také je důležité si uvědomit, pro koho snowboard vybíráme. Jiný snowboard potřebuje lehký junior, křehká dívka či starší aktivní sportovec. Pojďme si projít základní parametry snowboardů, které nám výběr usnadní.

Vyzkoušejte lyžařský orienťák na Cínovci

O víkendu 26.-27. ledna se v Krušných horách v okolí Cínovce budou konat závody v lyžařském orientačním běhu. Jeden den na české straně, druhý v Německu u Altenbergu - v místech, kam mnozí lyžaři běžně jezdí. Nabízí se možnost spojit výlet s účastí na závodě, při němž se dostanete i do míst, kam byste jinak asi nezajeli.

Další novinky a články

Obecná diskuse

315 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 15.2.:

Té slečně k mazání klistrů.Ve sprayi klistry jsou viz stránky SWIXSHOP,mazání třeba univerzál s velkým teplotním rozpětím nebo speciálně pro různá...

Přejít do obecné diskuze