Východní Krušné hory – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz dosud lyžařům pomáhalo zejména zprávami o aktuálních podmínkách - pro oblast Východní Krušné hory jsou zde.

Hledáte-li rady, které zastarávají výrazně pomaleji, jste tu také správně. Najdete zde:

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 23.1.2021 20:26
Ahoj, zitra ráno bych rád vyrazil autem na Cínovec a odtud dále na běžky. Myslíte, že bude silnice v pořádku? Vyrážím tímto smérem poprvé. Moc děkuji. Petr
Vloženo 23.1.2021 21:25
Pokud nejsou extrémní podmínky, silnice Dubí - Cínovec bych se nebál. Je bez záludných míst a bývá dobře udržovaná. Jako řidič, co nerad na sněhu, tam jezdím v době s větším množstvím sněhu rozhodně raději, než na Dlouhou Louku, Nové Město nebo Klíny.
Dotaz Vloženo 12.1.2021 20:37
Upravuji se stopy v tydnu v noci/rano na Dlouhe louce? Nebo se upravuje jen o vikendu? Diky
Vloženo 13.1.2021 6:17
Na Dlouhé Louce upravují dle aktuálních podmínek, tedy když to má smysl, tak i v týdnu. Dává smysl sledovat Skimapu s GPS záznamem úpravy http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod a web http://kbstopa.cz/ s podrobnostmi v textové podobě. Ideálně oba weby - např. teď na Skimapě už záznam z úpravy v noci na středu je, ale na kbstopa.cz zatím podrobnější info není (dost možná se rozhodovalo o úpravě na poslední chvíli dle podmínek).
Dotaz Vloženo 6.2.2019 6:40
Prosím, kde parkovat na Cínovci? Minulou sezónu jsem jezdila ke golfu, ale tam je to malé. Díky
Vloženo 6.2.2019 7:01
Jak jsem psal včera, hned při vjezdu na Cínovec za hotelem Pomezí doleva a cca 100 metrech je velké parkoviště, včera zdarma o víkendu nevím. Je tam taková celkem nenápadná odbočka na šířku jednoho a půl auta, když to přejedete je možno se po pár metrech na kruháči vrátit. Nebo je možno za pár eur zaparkovat na německé straně u celnice a tam bude místo vždy.
Dotaz Vloženo 8.1.2019 13:04
Zdravím všechny a mám dotaz.
Jak je to se vstupem na biathlon arénu?
Když jsem tam byl naposledy byla tam cedule UZAVŘENO.
Nějaké sporťáky jsem tam viděl ale byli v dresech takže asi trénink a neměl jsem odvahu jim tam vlézt. Bylo to tedy o víkendu tak jestli to nezavírají právě jenom na něj a v týdnu je vstup bez problémů.
Díky předem za vysvětlení.
Vloženo 8.1.2019 14:06
Aréna je v zásadě stále uzavřena. Respektive je určena pro trénink oddílů a školy. Důvod je hlavně bezpečnost. Momentálně je v týdnu takový "tolerovaný" vstup za předpokladu neomezení trénujících. Víkendy bývá zavřeno zcela a během závodů je to jasné. A jak to vypadá venku, tak už teď budou vysněženy i tratě mimo Kahleberg, tak to bude lepší.
Dotaz Vloženo 27.1.2017 22:10
Co úsek po červené turistické od Liškárny (konec plání vých. od Adolfova) přes Jelení vrch, Stříbrný rybník, Panenskou na Tisou, protahuje se to i tam? Je to tam v lese a sněhu tam bývá zpravidla více i déle drží než na stezce Zapomenuté pohraničí. Na mapách to však není vyznačeno, přitom je to nádherná trasa.
Vloženo 27.1.2017 22:50
Od Liškárny na Stříbrňák,Panenskou,rybník Cihlák jezdí spolehlivě "rolba Německých turistů". Pod Panenskou nejedou po červené ale dolu strání k lesu a doleva a potom doprav po neznačené cestě která už na mapách je. Projedou to za každého počasí a je to pěkná trasa.
Dotaz Vloženo 27.1.2017 18:43
Ahoj, chystám se zítra na Fláje. Není možné přehradu na běžkách objet? Nechce se mi vracet... Poraďte. Díky.
Vloženo 27.1.2017 20:48
Fláje se dají objet delším okruhem přes Český Jiřetín, trasou třeba jako je na tomto videu http://www.kamzasnehem.cz/video/flaje-holzhau-2013-03 (v Holzhau není třeba objídžět celý areál, trasa vede podél hranice celou dobu). Spojka do Českého Jiřetína by se narozdíl od doby, kdy vzniklo video, již měla upravovat - na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod je vidět, že rolba tam byla před minulým víkendem. Pak se musí kousek pěšky přes Jiřetín a po silnici v Německu, ale je to pár stovek metrů a pak už začínají tratě areálu Holzhau.
Dotaz Vloženo 25.1.2017 10:08
To Dzim.: Díky za zprávu, kde parkuješ v Pyšné?
Vloženo 25.1.2017 12:08
Odpověď Pavlovi: většinou když mířím přímo na Lesnou, parkuju nahoře u cesty ke sjezdovkám. Když jdu na Sluneční cestu, nechávám auto spíš na spodním parkovišti u bývalé Chatařky. O víkendu je ale potřeba tam být nejpozději v deset, potom už je to s místem horší.
Dotaz Vloženo 24.1.2017 14:52
Na http://www.kbstopa.cz/ píšou, že Nové Město není již členem kbstopy. Znamená to, že se část magistrály mezi Cínovcem a Bouřňákem už neupravuje? Podle skimapy to vypadá, že se upravuje jako dřív. Dík za odpověď.
Vloženo 24.1.2017 18:55
Ano, není členem KB stopy, ale upravuje se za podpory mest Dubí. Rolba z Cínovce. Jezdí se pravidelně směr na Komárku i směr na Nové město k trafu. Min jednou týdně v pátek se pojede. Někdy když napadne i v týdnu. Skimapa nelže. KBS s tím nemá nic společného což může bát uživateli stop stejně jendo, hlavně že je upraveno. Krušnohorský dvůr
Vloženo 24.1.2017 21:02
Je to přesně jak píše Ondřej a zápis do skimapa.cz je zapisován prostřednickvím GPS ve vlastnictví, režii a provozu KBS v rolbě která změnila majitel a původně jezdila na Novém městě nyní na Cínovci. KBS je zapsaný spolek z části podporovaný krajem. Součástí může být i nový provozovatel rolby na Cínovci pokud projeví zájem, stejně jako jsou nově součástí úseky Adolfov a Petrovice.
Dotaz Vloženo 21.1.2017 14:44
Dotaz pro KBS: Daji se koupit znamky i na Adolfove ci Komarce? Rad bych podporil, ale mnou drive vyuzivane DMS se zrusily a Dlouhou Louku a Kliny mam krapet z ruky. Predem diky za odpoved.
Vloženo 21.1.2017 17:03
Pro oblast Krásný Les - Petrovice - Tisá - Sněžník můžete zakoupit KBS známku v Petrovicích v letadle AIR Restaurant, je to na trase magistrály.
Patrick
Dotaz Vloženo 13.1.2017 19:37
Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!
Vloženo 14.1.2017 9:12
Běžně je tam pro oba styly, přímo nahoru na Lesnou je cesta trochu užší, ale dá se bruslit, na Sluneční cestě jsou leckdy i dvě stopy na krajích a mezi nimi dostatek prostoru na bruslení. Jak je to s parkováním ale nevím, ale asi někde u sjezdovky.
Vloženo 14.1.2017 9:13
Ahoj. Moje zkušenosti a znalost skoro domácího prostředí: parkovat se dá na na parkovišti u HS, ale parkují tam i všichni na sjezdovky. Při problematickém počasí můžeš mít problém vyjet až nahoru bez 4x4 nebo bez řetězů. Auto lze nechat dole na Pyšné u restaurací a rolba občas zajíždí i dolu nebo projít mezi baráka a napojit se na modrou na začátku Sluneční cesty. Upravuje se jen s 1 stopou na klasiku, takže se dá bruslit. Já osobně raději nechám auto nahoře na konci Sluneční za Svahovou a jedu z vrchu nebo pokračuji na okruh Svahová.
Dotaz Vloženo 6.2.2016 15:23
Když jsem šel, okolo biatlonového areálu u Zinwaldu, zdálo se mi, že je tam sněhu dost. Nevíte zda tento areál náhodou nezasněžují a jestli zde může lyžovat veřejnost.
Vloženo 8.2.2016 10:05
Zasněžují to, ale veřejnost tam může jen ve vyhrazený čas a platí se - na začátku sezony chtěli 5 EUR za volné ježdění, teď nabízejí jen kompletní biatlon s trenérem, za 59 EUR. Termíny jsou na www.altenberg.de

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Východní Krušné hory

Další užitečné odkazy najdete i na úrovni nadřazené oblasti: