fotbalik – profil lyžaře

Registrován od 4.12.2021, vložil celkem 40 zpráv.

Vložené zprávy

Vloženo 31.1.2023 21:18  
Dneska jen expediční výstup na Střelnou a Loučnou, protože s lyžováním mělo společné jen to, že jsem měl na nohách dřeva. Nového sněhu 10-15 cm a vytrvale se sypal další. Nad 800 m hezký prašan, níže sníh hutný a lepivý. Na Loučné -3 stupně a silný vítr, pocitově tak nejmíň -10, u plotu se už dělají velké závěje. Dál na Dlouhou Louku jsem ani nepokračoval, tratě nádherně zaváté a stal by se ze mě sněhulák. Při návratu od Hvězdy dolů už zase rozryté lesákama. Jak jsem docházel do Litvínova, tam už jen chcalo.

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotky na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2023 20:33  
Podobně jako včera. Některé okruhy v Německu na neděli znovu upravené, ráno to bylo výborné. Projeta byla i cesta z Zaunhaus k přechodu na Moldavě. Z Bahndammloipe jsem udělal odbočku k Drachenkopf (nověji nazývaná Kannelberg), kde i ve dvě hodiny docela málo lidí. Hezké a mimořádně široké jsou zdejší okruhy po loukách směr Hemrsdorf, dnes ovšem docela přemrzlé (foto). Pak zpátky na Moldavu na vlak stejnou cestou. No a konečně po šesti dnech zmizela mlha! Příští týden se dočkáme dalšího sněhu, snad ho bude dost.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2023 22:01  
Dnes jsem vyzkoušel u Cínovce. Začátek v Novém Městě na stadionu a pak nahoru na Vitíšku jen uježděné, ale v pohodě. Na magistrále na Cínovec občas mělčí stopa. Ráno v 8 ještě docela málo lidí, ve 14 při návratu návaly. Z Cínovce jsem si udělal kolečko k Sedmihůrské cestě. Dál ke Komárce jsem nejel, poněvadž se mi nechtělo jet bez stopy. Sjezd od Cínovce jednoznačně lepší přímo dolů, na červené značce na Přední Cínovec popadané větve. Až k rozpadlému přístřešku to byl z Předního Cínovce nejhorší úsek dneška, pak už zpátky na Cínovec lepší (pod močály akorát občas led). Pak do Německa na okruh Scharptize, který je urolbovaný bez stopy. Na druhou stranu je tu klidněji než u Kahlebergu, kam jsem jel potom. Velice hezký úsek byl směrem na Schellerhau, Runde Osterzgebirge jakoby za silnicí chabá, jak už tady bylo psáno. Návrat na Cínovec a z pod Vitíšky jsem měl ještě chvíli času, tak jsem dojel až na Moldavu. Sice bez úpravy, ale naprosto bez problémů.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2023 22:29  
Z Českého Jiřetína jsem si vyšlápl na okruhy v Holzhau. Ringelloipe urolbovaná, ale kvůli méně sněhu bez stopy, Höhenloipe tradičně dvě stopy pro klasiku a vlastní pruh pro bruslení (první foto), pěkná úprava také od Fischerbaude na Žebrácký roh a Moorweg (druhé foto). Od Torfhaus pokračovala upravená stopa k Teichhaus, ale tu jsem už nejel. Pak dlouho po vyježděných stopách nejdřív k silnici (ta by asi nejvíce potřebovala rolbu, neustále se tu prohání auta), od Ručiček dolů ke Flájím a po Jihobřežní (třetí foto) postupně na Jelení hlavu, kde už začínala stopa z Klínů. Vesměs v pořádku, sem tam něco nepříjemného (občasné kamínky ve sjezdu z vrcholu ke Klínské brance) nebo nějaké vydřené místo (holt by to chtělo ještě aspoň 10 cm). Je připravená také Schwartenbergloipe se dvěma stopami a širokým pruhem (čtvrté foto).
13:01
13:37
15:46
16:48
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2023 22:26  
Znovu okolím Dlouhé Louky. Nejdřív na Střelnou a Loučnou (-3 stupně), od plotu k hospodě se znovu důležitě proháněli lesáci, takže jsme přišli o další kus stopy. Po magistrále na Vrch Tří pánů úplně v pohodě, místy se dvěma stopami. Po červené dolů do Vilejšova po pěkné vyježděné stopě a pak po zelené Pod Vrch Tří pánů a k silnici, na ní koleje od auta z pondělí. Krásná část po Flájském okruhu a potom už dolů. Stejně jako předchozí dva dny i dnes naprostá mlha. Foto: Vrch Tří pánů a Vilejšov.
16:15
16:46
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2023 22:15  
Dnes jsem vyzkoušel, co z vyježděných stop za víkend zbylo na Dlouhé Louce. Několik tras s různými výsledky: Flájský okruh velmi dobrý, hlavně část u plotu výborná, na silnici jelo přede mnou zase nějaké auto (no jo zákaz vjezdu, že), takže stopa je fuč a zbyly akorát vyjeté koleje, spojka ze silnice Pod Vrch Tří pánů také velice dobrá, od rozcestí na Vysokou mýť dobré, pak po asfaltce na Dlouhou Louku znovu zničeno od auta a nakonec od hospody dozadu k plotu velmi pěkné, dokonce ještě ani nerozdupané. Na závěr pod Loučnou také dobré, zde už se to neobešlo bez ťápot ve stopě, sjezd na Hvězdu fajn, dál už nic moc-přes den sníh natál a s večerem znovu zmrzl, takže pekelně rychlé a navíc rychle ubývá. Případná úprava by velmi pomohla, i kdyby měla být bez vyříznuté stopy, už jen pro zarovnání toho, co permanentně ničí auta. Nebyla by od věci ani nějaká ta hroudička nahrnutého sněhu. Přišlo mi, že víc sněhu je na Flájích než přímo na Dlouhé Louce.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.12.2022 21:28  
Busem na Dlouhou Louku, do 2 cm nového sněhu. Kousek k plotu protažený rolbou bez stopy. Na Vlčí hoře u rozhledny a na vršku pod stromy několik kamínků. Dolů ke Flájím včerejší stopa trochu zapadaná. Lesními cestami na Žebrácký roh. V Německu upraveno i se stopou. Ze Žebráckého rohu k silnici pěkně prošláplá stopa. Krásné lyžování zkazila tři auta, co jsem potkal na silnici během hodiny návratu na Dlouhou Louku - hlavně dva dementi u rybníku pod Dlouhou Louku, co jeli jak na závodech! Bez závory je značka naprosto k ničemu. (foto: stopa k Fischerbaude+cesta od Žebráckého rohu)
12:05
12:34
Východní Krušné hory
Vloženo 16.12.2022 19:41  
Nejdřív Flájský okruh, u plotu velmi pěkné, podél vody chvílemi slabá místa a zbytek k silnici většinou bez problémů. Silnice uježděná od aut, z Vilejšova pod Vrch Tří pánů znovu moc hezká vyšláplá stopa. Včerejší parádní stopa na okruhu Vysoká mýť vzala za své, od silnce rozjetá od bruslaře, na Vysokou mýť pošlapaná (hlavně že vedle je úplně netknutý sníh) a na poslední části úvozem na Dlouhou Louku jsem si zpočátku liboval, dokud mě nepředjelo nějaké hovado na čtyřkolce. Stejně tak stopa od hospody k Loučné, kterou jsem vyrobil včera, už není. Bruslaři ve spolupráci s chodiči ji rozjebali. Nevydržela ani 24 hodin... (foto z Flájského okruhu)
Východní Krušné hory
Vloženo 10.12.2022 21:32  
Na Dlouhé Louce silnice směrem na Fláje formálně uzavřená dopravní značkou, závora otevřená. Měl jsem vzít s sebou dneska lyže, silnice dobře sjízdná. Podobně i od hospody k plotu a nejspíš i na Vysokou mýť či dolů ke Flájím (ale ty jsem nešel). Vždy jen po asfaltkách, sněhu je sotva 10 cm a zkoušet jiné cesty nemá cenu.
10:31
10:35
11:46
11:55
Východní Krušné hory
Vloženo 8.12.2022 18:24  
Dnes inspekční výprava na Loučnou: od 600 m souvislá pokrývka, sníh tady ještě vlhký, nad 800 m už hezký prašan, na vrcholu dejme tomu 5 cm. Jestli ze slibované sněhové nadílky alespoň něco doleze až k nám, příští týden už by to mohlo jít.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.4.2022 23:37  
Na Dlouhé Louce možno postavit sněhuláka. Asfaltka k oboře ale jen s popraškem ze včerejška. Něco jako lyžování jsem zkoušel u plotu na hřebenu Loučné. Největší závěj má pořád ještě kolem 1,5 metru. Bohužel už sníh není souvislý, na vrcholu a hlavně u brány u odbočky na Střelnou jsou úseky téměř bez sněhu, takže letos opravdu naposledy.
9:13
9:20
10:16
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2022 0:11  
Na Dlouhé Louce stopy stále v dobrém stavu, občas se narazí slabá místa, co se dají objet. Některé stopy na sluníčku odpoledne už povolovaly. K večeru s ochlazením pro změnu přituhly a krásně to svištělo. Dal jsem na Žebrácký roh a zpět do Vilejšova, po zelené pod Tři pány a pak na Dlouhou Louku úvozem a na Loučnou. Ve většině bez potíží. Sjezd směrem ke Hvězdě po zmrzlém sněhu jen pro odvážné.
17:00
17:50
18:33
Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 19:45  
Nejdřív od nádraží na Novém Městě na Vitíšku. U rozcestí pod Vitíškou nahoru k chatě i ke Starému trafu kousek bez sněhu. Asfaltka na Vitíšku v dolní polovině v pohodě, nahoře na rovince téměř kompletně odtátá, ale dá se jet vedle. Pak po magistrále k Vojákovi, čtverec okolo Houbiček a na Pramenáč, řekl bych stejné jako včera. Ze Štěničárny jsem pak jel na Vápenici a ke Starému trafu po hezké vyšlapané stopě. Bylo by to stejně dobré jak na Nové Město, tak na Moldavu, ale hojně se tu chodí, takže stopa zanikla. Od Moldavy vystoupání na Sklářský vrch a pak na Oldřišský vrch, kde to bylo výborné (na vrcholu jsou hromady sněhu). Sjezd směrem k Žebráckému rohu a potom již ve stopě směr na Dlouhou Louku. Zde jsem projel asi všechny okruhy, stále parádní, sem tam slabší místo, ale holt se blíží závěr sezóny. (Foto jsou ze Sklářského vrchu a z vrchu Nad křížkem pohled k Loučné).
10:28
11:32
Východní Krušné hory
Vloženo 5.3.2022 22:42  
Začátek na Mračném vrchu, kde se střídají pohodové úseky se špatnými (tj. málo sněhu a spousta jehličí a jiné špíny) i s mizernými (kde je trochu ledu a žádný sníh). Kousek od rozcestí se žlutým okruhem pod vysokými smrky směrem k Desítce slabší, dál na Klínskou branku již dobré. Odbočka do Německa, horní část Schwartenbergloipe také se stopou, většinou krásnou, ale také dvě krátká místa bez sněhu. Přes Jelení hlavu dobré, ale ve sjezdu směrem na Klínskou branku čouhají kamínky. Dál na Jihobřežní moc hezké, i když jen stopa od lyžařů. Jihobřežní se zhoršila, hlavně otevřená pasáž je už na dvojí přenášení. Pak chvilku turisticky od přehrady k červené značce a na pláň před Žebráckým rohem. Jen o kousek výš než na Flájích a hned to bylo na sněhu znát. Kolečko okolo Kamenné jsem si zčásti vyrobil vlastní stopu, druhou polovinu jsem pak jel ve vyjeté stopě, ale vždy jen chvíli, protože ji nějaký trouba rozšlapal. Hlavně že na obou stranách od stopy je místa dost... Pak po silnici na Dlouhou Louku v nádherné stopě. Dvakrát se musí do příkopu (u přístřešku mezi rybníky a před Dlouhou Louku), když už je odtáto. Upravenou spojku ze silnice na Dlouhou Louku k rozcestí Pod Vlčí horou na modré značce zničili lesáci (dle otisků traktor). Co pohledávali v lese plného závějí těžko hádat. No a v blízkosti parkoviště samozřejmě korzující ignorové.
8:25
9:22
9:41
9:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2022 21:27  
Start na Klínech a přes Klínskou branku na Fláje. Za Jelení hlavu upraveno, vzal jsem to po hranici, na malých kouscích už vylézají bažinky (foto první). Dál na Fláje byla vyšlapaná stopa. Bohužel byla, protože ji zmastili nějací rádoby bruslaři. Prosím už po několikáté, šermujte tam, kde je cesta dostatečně široká a konečně přestaňte vjíždět do stopy pro klasiku. Někdy už toto sobecké chování pokořuje i pěšáckou ignoranci. Jihobřežní dobře prošláplá, oproti minulé neděli k nepoznání. Snad na třech místech méně sněhu a nutná opatrnost, ale dalo se projet. Podél plotu nahoru (pár slabých míst, kde čumí asfalt) s odbočkou na Loučnou, rolba vyjela až na vrchol. Z Dlouhé Louky přes Vysokou mýť na Vrch Tří pánů. Zdejší stopy stále v dobrém stavu, samozřejmě použitější (foto druhé). Sjezd po červené do Vilejšova a po silnici na Žebrácký roh. Projeto lyžaři, občas však podupáno. Ze Žebráckého rohu na Pastviny nic moc, naopak přes Oldřišský vrch dvě krásné divoké stopy, jedna z nejlepších částí dneška (foto třetí). Navíc téměř bez lidí. Pak návrat k větrákům a zpátky na Dlouhou Louku. Na závěr k Loučné a sjezd na Hvězdu extrémně rychlý. Největší klesání skoro lepší raději sejít po svých.
9:02
11:07
14:00
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2022 22:06  
Upravená stopa na Dlouhé Louce trochu zapadaná novým sněhem z rána+další centimetry prašanu připadly později odpoledne. Většinou bez potíží sjízdné, občas led ať už na loukách nebo na silnici (kde odbočuje stopa k modré značce jeden flek vytátý na asfalt, což pod novým sněhem není vidět, takže tam pozor).
17:21
17:34
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2022 22:48  
Nových 5 cm prachového sněhu. Nejdřív na Střelnou, podél plotu na Loučnou a pak už na Dlouhé Louce v dobře vyšlapaných stopách na většině okruzích. Jel jsem na Vysokou mýť, dolů do Vilejšova a po silnici zpátky na Dlouhou Louku. Ta byla nejslabší, exponovaná místa jsou zčásti vyfoukaná a zčásti odtátá na led, už čouhá i pár malých fleků asfaltu. Na závěr znovu k Loučné a sjezd pod Hvězdu, dnes v prašanu špičkový. Když jsem odjížděl, začínalo sněžit, pod Hvězdou už zase jen pršelo.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2022 21:50  
Přejezd Klíny-Fláje-Dlouhá Louka. Čerstvě nasněženo, zprvu prašan, během dopoledne se ale zase oteplovalo a měklo to. Ráno nejdřív sněžilo, pak chvílemi sluníčko a po poledni další sněžení. Z Klínů až na Fláje bez problémů, jel jsem přes Jelení hlavu. Zde jsou dvě místa, kde už začínají koukat kameny (jedno ve sjezdu ke Klínské brance, druhé na hřebenu). Na Jihobřežní se střídaly dobré úseky s vysloveně kritickými místy, kousek jsem přenášel. Podél plotu na Dlouhou Louku tradiční slabší místa pod vysokými smrky, kde už je málo. Okruh Vysoká mýť dobře sjízdný. Nakonec dobrý sjezd na Hvězdu, akorát že ze sněhu do deště.
8:39
9:58
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2022 22:22  
Z Moldavy na Bahndammloipe a na pěkné stopy v okolí Hermsdorfu a na Drachenkopf (Kannelberg). Většina nově upraveno, jel jsem se díky tomu podívat i do areálu v Nassau. Tady taky zrovna jezdila rolba, ale mají tu o něco méně sněhu. Návrat na Bahndammloipe s rozviklanou stopou do Teichhaus a nahoru do Holzhau po Schwarzer Buschweg, což byl nejhorší úsek dneška, v žádném případě tudy nejezdit dolů. V Holzhau nic moc, stopy obsazené půl na půl lyžaři a pěšáky, nějaké dvě slepice jsem málem i sejmul v klesání ze Steinkuppe, když přede mnou stouply přímo do stopy. To se nedá pochopit. Od Žebráckého rohu už zase fajn, sjezd ke Flájím mimo stopu. Na Jihobřežní hezká vymrzlá stopa, za silnicí na Jelení hlavu už nádherné. Od Klínské branky na Klíny a pojíždění na okruzích na Mračném vrchu. Celkově velmi dobré, většinou málo lidí, především Drachenkopf vnímám jako skvělou alternativu k přetížené magistrále. Stopy dostaly během víkendu hodně zabrat, bohužel často to mají na svědomí sobečtí dupači. V podstatě na všech úsecích se procházeli...
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2022 20:05  
Odpolední Klíny-Jelení hlava-Schwartenbergloipe-Klíny. Co ubylo od úterý, dnes znovu připadlo nejdříve ráno a další díl odpoledne, kdy sněžilo celou dobu, co jsem byl, chvílemi i velmi silně. Krásný prašan. Stopa z předchozích dnů ze začátku dobře čitelná, postupně se pod novým sněhem ztrácela.
15:18
16:23
Východní Krušné hory
Vloženo 8.2.2022 22:34  
Odpoledně-podvečerní Flájský okruh. Mlha, lehce nad nulou, sníh vlhký, ale stopa kvalitní. Později začalo mrholit. Sjezd z Loučné ke Hvězdě tentokrát přes Střelnou, příjemně pomalý. Dál tradiční lesácké zoufalství.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2022 12:46  
Na úvod vřelé poděkování lesákům za soustavné a dokonalé udržování minimální sněhové pokrývky na silničce z Nové Vsi přes Červenou jámu k Jedláku a na Lesnou. Použitelné snad jedině, až napadne tak metr sněhu za noc :( Jinak po včerejšku dnes spíše turisticky na Lesné včetně výjezdu na Medvědí skálu. Dopoledne velké sněžení a velký vítr, takže stopy zapadané a zaváté, ale i ve vánici urolbované krátké kolečko na Lesenské pláni, protože se tam jely nějaké psí závody.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 22:28  
Dnes vyzkoušeno od Cínovce po Klíny. Z nádraží na Moldavě do Rehefeldu stará stopa bůh ví od kdy, sjezd ve zmrzlém sněhu ošemetný. Německá stopa začala až za Rehefeldem, ale celou dobu byla až na malé výjimky divná. Zřejmě upravovali až později a zmrzlý sníh akorát rozbili, spousta ledových hrudek. Na české straně hned od magistrály super (v deset i na zdejší poměry málo lidí), okruhy od Štěničárny také dobré, maximálně občas špinavo pod stromy. Jen tak mimochodem, desítka má "přikázaný" směr od stadionu ke Starému trafu, na Vápenici, výjezd pod hřeben a pak sjezdem do údolí, dál na rozcestí U Buků a k Promenádě. Normálně to přehlížím, ale už se nedali přenést dva týpci, co mi sotva uhnuli u Rašelinového potoka a ještě se divili, že kvůli mě lezou ze stopy, a to když jedu z kopce. Od Vitíšky pak přejezd na Dlouhou Louku, louka nad Novým Městem už byla hraniční, další oblevu už nemusí přežít. Něco na Dlouhé Louce a protože byla vyrobena stopa na Jihobřežní dál na Klíny přes Jelení hlavu s odbočkou v Německu od Klínské branky. Sníh držel celý den, občasné malé sněžení doplnilo i sluníčko. Kromě Altenbergu ostatní s pěknou úpravou. Nejlepší dnes ale Klíny, tam to nemělo chybu.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2022 21:05  
Dnes na Klínech od obory na Klínskou branku a okruh okolo Jelení hlavy. Pak přejezd na Schwartenbergloipe. Při oteplení jsem nic velkého nečekal, což se s vlhkým sněhem potvrdilo. Po páté začala jezdit rolba jak v Německu, tak poté v Česku a hned to bylo o něčem jiném. V noci přituhne a něco málo nasěnží, takže zítra by mohlo jít o jeden z nejlepších dnů dosavadní zimy.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.2.2022 22:05  
Z 0,5 cm v Litvínově na 50 cm na hřebenu Střelné a Loučné, kde jsou navíc metrové závěje. Většinou jsem prošlapával cestu. Od zhruba 800 metrů krásný prašan. Nicméně zítra už nebude :( Směrem na Dlouhou Louku jsem viděl vyjetou stopu. Hezký sjezd opětovně od Hvězdy zmršili lesáci školením jízdy ve sněhu. Takže kosuek pod rozcestím jsem to zabalil a šel radši pěšky.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2022 21:13  
Dnes Deutschgeorgenthal-Žebrácký roh-Dlouhá Louka po silnici. Nástup v Jiřetíně kousek projetý německými lesáky, dál stopa od mého předchůdce, od rozcestí zbytky z poslední úpravy. Dole sníh spíš vlhčí a lepivější, od Žebráckého rohu již pěkný. Stopa na Dlouhou Louku jen v náznacích ze soboty, jinak zavalená novým sněhem, který se sypal celou dobu. Zítra přibude další, takže paráda. Za Vilejšovem před mostem přes Flájský potok za zatáčkou pozor na spadlý strom.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2022 23:36  
Z Českého Jiřetína na Grenzweg po vyjeté stopě od ostatních, dole sněhu tak akorát. Od plavebního kanálu už v upravené dvojstopě po Flossgrabenweg, občasná slabší místa. Ringelloipe od silnice k Fischerbaude velmi dobrá, potkal jsem zde i rolbu. Höhenloipe bezchybná a od Fischerbaude k hranici znovu po čerstvé stopě. Od Žebráckého rohu překvapila stopa směr Dlouhá Louka, pěkná. Ze silnice jsem odbočil k Flájím a podél plotu pod Loučnou. Pak rychlý, ale dobrý sjezd ke Hvězdě a ještě kousek níž. Lidí poskrovnu. Nejdřív sněžení, pak ledové krupky a kolem poledne i déšť. Ale naštěstí nepršelo dlouho. Vítr obvyklý, se včerejškem nesrovnatelný.
10:22
10:50
11:01
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2022 19:26  
Dnes z Nové Vsi na okruhy na Lesenské pláni a zpátky. Krásný prašan, ale taky vichřice, takže stopa často úplně zavátá anebo naopak vyfoukané na led. Pěkně se jelo jen na úsecích schovaných v lese. Podmínky těžké, ale fotogenické počasí a navíc jsem za odpoledne potkal jen jednu rodinku. Pozor, na silnici v Nové Vsi a dál na Kateřinu a Brandov se dělají sněhové jazyky až závěje (a podobně to bude jistě i jinde v okolí...).
15:34
15:41
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 20:25  
Souhlas s HonzaH. z předešlé zprávy, čerstvá úprava na Klínech i v Německu byla super, stopa tvrdá a rychlá. Na Skimapě je vidět, že se upravovalo na Lesné - nebyl jste tam někdo?
8:50
9:15
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 23:06  
Od středy nových 10 cm prašanu. Po dopoledním sněžení a při trvajícím vichru některé úseky zaváty, ale hlavně že ten sníh je, odpoledne navíc i trochu sluníčka. Jediné slabší místo na Dlouhé Louce jsem dnes potkal v lesíku pod Vrchem Tří pánů na cestě do Vilejšova, tam je pár metrů s minimem sněhu, jinak všechno OK. Akorát nechápu bruslaře, kteří se snaží bruslit i na úsecích k tomu naprosto nevhodných, tj. úzkých a ničí tam stopu (např. úvozem po červené z Dlouhé Louky pod Vrch Tří pánů nebo po zelené do Vilejšova).
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 22:32  
Dlouhá Louka dnes výborná. Projel jsem vše upravené a krom toho ještě na Vrch Tří pánů. Nový sníh překryl všechno, co ještě v neděli čouhalo včetně většiny ledových ploten (ještě zůstávají na otevřených místech, kde je odfoukáno, hlavně na louce za hospodou je na kousku nejdřív úplně odváto a hned vedle závěj). Na závěr kousek sjezdu, ale jen na Hvězdu - nejdřív hezký prašan, od horní studánky už zase koleje od lesáků a nad rozcestím uježděno často až na ledový povrch. Dál to nejde, směr Loučky téměř bez sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2022 20:55  
Z Nového Města ráno od vlaku na Pramenáč (od Vitíšky nahoru projeto jen od lidí, ale dobré) a ze Štěničárny zpátky na Vitíšku. Přejezd na Dlouhou Louku, stopy stále kvalitní. Akorát od Vysoké mýtě se na Dlouhou Louku projel nějkaý DEMENT autem a zničil stopu - chtělo by to k Rýzmburské cestě nahrnout pořádnou hromadu jako se dělává i na jiných místech (parkoviště na Dlouhé Louce, pod Loučnou apod.). Jinak inverze a dopoledne krásně svítilo. Příští týden by mělo něco nasněžit, tak se těšme.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2022 22:01  
Na Dlouhé Louce dnes už nad nulou, sníh ztěžknul, ze stromů "pršelo" do stopy. Projel jsem všechny upravené tratě, ve většině bez problémů, občas ale potřeba opatrnost (málo sněhu, tak může něco čouhat). Nejlepší je okruh přes Vysokou mýť. Navíc jsem přidal ještě Jihobřežní projetou od lyžařů a kromě jednoho místa u vodárenského objektu také v pořádku a ještě na Vrch Tří pánů, což bylo také dobré. Dál směr Nové Město jsem nezkoušel, ale počítám, že přes louky to nemá cenu upravovat rolbou. Na závěr skvělý západ slunce.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 22:46  
Na Dlouhé Louce krásný prašan, mlha a slabě sněžilo. Po silnici do Vilejšova a zpět. Silnice byla stále otevřená, dokonce jsem i potkal auto. Pozor, je tam přes cestu spadlý strom. Sněhu minimálně stejně jako v prosinci, spíš víc.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2022 19:56  
Nejdřív na Klínskou branku (foto), přejezd na Schwartebergloipe a nakonec ještě na Mračný vrch. Všude vyjeté stopy od lyžařů, které ovšem na Mračňáku rozdupali pěšáci. Celodenní sněžení významně zlepšilo výšku sněhu. Zítra by mělo také něco připadnout, pak už by to mohlo být i upravitelné. Měl jsem kameňačky, ale nemusel jsem, sněhu je dost na béčkové lyže. Jediné horší místo je ve sjezdu ke Staré škole. V zatáčce pod vysokými buky tam něco čouhalo.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.12.2021 19:26  
Vyběhnutí na Loučnou - hrbolovité zbytky starého sněhu s 1 cm nového. Tak snad někdy v lednu... Pozor: na asfaltce od Hvězdy nahoru je místy náledí.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 21:09  
Dnes z Nového Města přes Cínovec na Klíny. Dobré podmínky a pěkný sníh. Tentokrát stopa začínala už z nádraží v Novém Městě až na Vitíšku (první foto), upraveny i závodní tratě, ale osobně jsem nezkoušel. Magistrála Vitíška-Cínovec po ránu výborná (druhé foto), německé okruhy okolo Kahleberg taky hezky upravené a docela málo lidí. Po jedenácté zpět na Vitíšku v obřím štrůdlu běžkařů, spousta Němců. Přejezd přes louky a okolo větráků na Tři pány s občasnými stébly trávy, ale v pohodě. Do Vilejšova je ve spodní části znát, že je tam méně sněhu, jedno vydřené místo se dá objet. Po silnici na Dlouhou Louku bez problémů (třetí foto). Překvapilo mě tu fakt málo lidí. Sjezd k Jihobřežní, odkud po vyjetých stopách až na Klínskou branku, chvíli i v koleji od nějakého bezpředmětného auta. Vzal jsem to přes Jelení hlavu a nebyla to špatná volba. Z Klínské branky k Desítce hezký sjezd, jen dole malý kousek bažiny na obvyklém místě, když ještě není sněhu dost. Okruhy na Klínech jsem už nestíhal a po 59 km už mi ani nezbývalo tolik sil.
8:01
8:34
12:14
Východní Krušné hory
Vloženo 6.12.2021 23:25  
Na Dlouhé Louce parádní prachový sníh. Dnes jsem mj. zkusil okruh Vysoká mýť. Cesta úvozem (červená značka) hezká, stopy od pěších vůbec nevadily. Od rozcestí pod Vrchem Tří pánů na Vysokou mýť řádili lesáci, to snad prohrnuli pluhem nebo co, je tu jen slaboučká vrstva, z níž často leze kamení a drny, vůbec nedoporučuji. Z Vysoké mýtě na Dlouhou Louku stopy od nějakého traktoru, ale není to špatné. Sjezd dolů na rozdíl od včerejška už není takový dobrý, pohyboval se tu harvestor a jsou tu obří koleje, v prudkých úsecích jen pro otrlé! Velká škoda, že v takových podmínkách je spousta cest zničených od lesní techniky.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 21:33  
Ráno z Louček na Hvězdu a dál na Střelnou a Loučnou. Projeto lesáckým autem, které jsem nejdřív potkal na Hvězdě a po pár minutách už se zase vracelo, takže určitě něco důležitého... Pak po asfaltce na Dlouhou Louku. Silnice na Fláje uzavřená závorou, kousek co jsem po ní jel, slušně použitelný - foto. Pak zpátky s pěkným sjezdem na Meziboří. Nespoléhejte na to, že někdo před vámi udělal stopu - je okamžitě rozdupaná pěšáky :(
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2021 21:05  
Od vlaku na Vitíšku a Cínovec, kde po sněžení stopa z noci lehce zapadaná, ale dobře sjízdná. Na Cínovci přejezd do Německa, kde zrovna začali s úpravou a hned třikrát jsme potkali rolbu. Zatím jen projela bez vyříznutí stopy, na to je sněhu ještě málo. Po tvrdém povrchu se jelo dobře, na pár místech je pokrývka slabá, takže opatrně. Pak návrat na Nové Město a ještě vyzkoušení závodních okruhů na stadionu - široká stopa a bez problémů sjízdné. Od včerejška výrazné zlepšení, velmi příjemné překvapení.
Východní Krušné hory